32 nėštumo savaitė

32 nėštumo savaitė

Vaikelis 32 nėštumo savaitę

Pomelo. Vaikelis tikriausiai jau sveria 1kg 700 g ir yra apie 43 cm ūgio, taigi yra maždaug kaip pomelo (į didelį greipfrutą panašus vaisius).

Kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę. Priklausomai nuo paveldėtų genų, jau dabar kūdikio galvytę gali dengti tankūs ir tamsūs plaukai, tačiau jei stiprūs plaukai - ne jūsų giminės skiriamasis bruožas, mažylio galvą dengia vos pastebimas „persiko pūkelis“.

Šiuo etapu pradeda formuotis imuninė sistema: kūdikis gauna imunoglobuliną, o jo organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie saugos kūdikį pirmuosius mėnesius po gimimo.

Vaikelis užima tikrai daug vietos pilve, bet erdvės trūkumas neturėtų sumažinti jo aktyvumo. Pastebėję sumažėjusį vaikelio aktyvumą, kuo skubiau praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 32 nėštumo savaitę

Faktas

2004 m. EURO-PERISTAT atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvoje gimdymas buvo skatinamas 6,2 % gimdyvių. Tai vienas mažiausių rodiklių Europoje.

Mamos kūne dabar cirkuliuoja 40-50% daugiau kraujo (plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių) nei prieš nėštumą – dabar jo reikia daugiau, kad patenkintų ir augančio vaikelio poreikius. Šis papildomas kraujo kiekis pravers ir gimdymo metu, nes dalis jo bus prarasta. 

Dabar kiekvieną nėštumo savaitę turėtumėte priaugti beveik po pusę kilogramo. Maždaug pusę šio prieaugio sudaro vaisiaus svorio padidėjimas.

Gimdai stumiant diafragmą į viršų ir vis didėjant pilvo spaudimui, rėmuo gali pradėti varginti vis dažniau, kartkartėmis gali trūkti oro.

Augant vaikeliui, vis daugiau svorio kaupiasi priekyje, ir tai neišvengiamai paveikia laikyseną ir priverčia svorio centrą pasislinkti.

Be to, tempiasi pilvo raumenys, hormonai vis labiau atpalaiduoja raiščius, o didėjanti gimda gali pradėti spausti kai kuriuos nervus.

Dėl to gali pradėti skaudėti apatinę nugaros dalį, sėdmenis ar šlaunis.

Darbelis 32 nėštumo savaitei

Kai gims kūdikis, šeima ir draugai tikrai norės apsilankyti ir tau padėti. Net jei šiuo metu atrodo, kad su viskuo susitvarkysite, greičiausiai, pagalbininkų jums prireiks bent jau tam, kad valandėlei galėtumėte išjungti "budėjimo režimą" ir atsipalaiduoti.

Tad jei kas nors pasisiūlo padėti pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po gimdymo, pavyzdžiui, jūsų pačios mama, neskubėkite sakyti "Ne", o geriau apgalvokite, kada ir kaip jums galėtų pagelbėti?

 • Pasivaikščioti su kūdikiu, kol jūs tiesiog nusnūsite.
 • Pagaminti šeimos pietus.
 • Išvesti pavedžioti šunį.
 • Nuvežti vyresnius vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius.
 • Nupirkti būtinų maisto produktų.
 • Pagelbėti su namų ruoša: skalbimu, lyginimu, valymu.

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  Irmuliukas prieš 1 val.

  Labas, dar nežinau kas bus bet daktarė sakė pagal struktūra neša į mergaitę Tai nebere nieko, net veidas švelnus, švytintis

 2. roberta_87
  roberta_87 prieš 1 val.

  saules.spindulelis parašė:
  Esu girdėjusi, kad kai laukiesi mergaitės, ji "atima" iš mamos groži ir buna ar beria veida ar dar kokios bedos😁 ar yra tokiu kurios laukiasi mergaites bet kaip tik…

  Tiek pirmą kartą su berniuku, tiek dabar su mergaite sakyčiau labai panašiai atrodau, tik gal svorio mažiau priaugau dabar, ir plaukai, nagai silpnesni. Su berniuku plaukų, nagų būklė labai gera buvo. O spuogų ir pirmu ir antru atveju išvis nebėra ant veido, dėl ko dėkoju hormonam prieš nėštumą labai spuogai dygdavo.

 3. User has not uploaded an avatar
  Irmuliukas prieš 1 val.

  Labas, dar nežinau kas bus bet daktarė sakė pagal struktūra neša į mergaitę Tai nebere nieko, net veidas švelnus, švytintis

 4. raamute
  raamute prieš 26 min.

  Mamulė_Mamulė parašė:
  bet jei rasit kad parasyta kad jei nebega priespienis iki gimdymo todel pieno nebus - as jum tukstanti euru

  Tai aš taip ir nesakiau,kad literatūroj rašyta taip. Tiesiog aš taip klausiau,nes pirmas lelius,nėra ko pasiklaust,o jeigu jums juokinga iš to,tai puiku☺ vitamino c pasigaminot

 5. raamute
  raamute prieš 22 min.

  O del nestumo tai pries nestuma spuogu neturedavau,dabar uztat turiu. Laukiuos mergytes😊daugiau nieko blogo apie isvaizda pasakyt negaliu,kad kas pasikeote. Plaukai labai gerai auga,nagai neluzineja☺ o svorio ir taip priauga kiekviena skirtingai