32 nėštumo savaitė

32 nėštumo savaitė

Vaikelis 32 nėštumo savaitę

Pomelo. Vaikelis tikriausiai jau sveria 1kg 700 g ir yra apie 43 cm ūgio, taigi yra maždaug kaip pomelo (į didelį greipfrutą panašus vaisius).

Kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę. Priklausomai nuo paveldėtų genų, jau dabar kūdikio galvytę gali dengti tankūs ir tamsūs plaukai, tačiau jei stiprūs plaukai - ne jūsų giminės skiriamasis bruožas, mažylio galvą dengia vos pastebimas „persiko pūkelis“.

Šiuo etapu pradeda formuotis imuninė sistema: kūdikis gauna imunoglobuliną, o jo organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie saugos kūdikį pirmuosius mėnesius po gimimo.

Vaikelis užima tikrai daug vietos pilve, bet erdvės trūkumas neturėtų sumažinti jo aktyvumo. Pastebėję sumažėjusį vaikelio aktyvumą, kuo skubiau praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 32 nėštumo savaitę

Faktas

2004 m. EURO-PERISTAT atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvoje gimdymas buvo skatinamas 6,2 % gimdyvių. Tai vienas mažiausių rodiklių Europoje.

Mamos kūne dabar cirkuliuoja 40-50% daugiau kraujo (plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių) nei prieš nėštumą – dabar jo reikia daugiau, kad patenkintų ir augančio vaikelio poreikius. Šis papildomas kraujo kiekis pravers ir gimdymo metu, nes dalis jo bus prarasta. 

Dabar kiekvieną nėštumo savaitę turėtumėte priaugti beveik po pusę kilogramo. Maždaug pusę šio prieaugio sudaro vaisiaus svorio padidėjimas.

Gimdai stumiant diafragmą į viršų ir vis didėjant pilvo spaudimui, rėmuo gali pradėti varginti vis dažniau, kartkartėmis gali trūkti oro.

Augant vaikeliui, vis daugiau svorio kaupiasi priekyje, ir tai neišvengiamai paveikia laikyseną ir priverčia svorio centrą pasislinkti.

Be to, tempiasi pilvo raumenys, hormonai vis labiau atpalaiduoja raiščius, o didėjanti gimda gali pradėti spausti kai kuriuos nervus.

Dėl to gali pradėti skaudėti apatinę nugaros dalį, sėdmenis ar šlaunis.

Darbelis 32 nėštumo savaitei

Kai gims kūdikis, šeima ir draugai tikrai norės apsilankyti ir tau padėti. Net jei šiuo metu atrodo, kad su viskuo susitvarkysite, greičiausiai, pagalbininkų jums prireiks bent jau tam, kad valandėlei galėtumėte išjungti "budėjimo režimą" ir atsipalaiduoti.

Tad jei kas nors pasisiūlo padėti pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po gimdymo, pavyzdžiui, jūsų pačios mama, neskubėkite sakyti "Ne", o geriau apgalvokite, kada ir kaip jums galėtų pagelbėti?

 • Pasivaikščioti su kūdikiu, kol jūs tiesiog nusnūsite.
 • Pagaminti šeimos pietus.
 • Išvesti pavedžioti šunį.
 • Nuvežti vyresnius vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius.
 • Nupirkti būtinų maisto produktų.
 • Pagelbėti su namų ruoša: skalbimu, lyginimu, valymu.

2021 balandžio stebuklėliai ❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Sąmoninga prieš 6 val.

  saldainiuke parašė:
  Jo ta korona tai toks keistas virusas temperaturos jau nebuvo o kaulus lauze, oda visa isitempus, o dar kai kurie sako persalimus priraso tai koronai tai dabar jau …

  Mano sesė kai sirgo sakė,kad skausmas buvo toks lyg nudeginta oda būtų. Grynai oda skaudėjo

 2. User has not uploaded an avatar
  Fraggile prieš 5 val.

  Mano echoskopai visada rodydavo keliom dienom daugiau nei pagal mėnesines, o šią savaitę 3 dienom mažiau nei mėnesinės parodė, tai truputį sunerimau. Gydytojas sakė gali išrašyt tik receptą pavalgyt McDonalde ar KFC, nes truputį kalorijų trūksta.😁 aš tik 5kg priaugusi, tai vaikui truputį mažoka sakė.

  Dėl judesių, tai ir mūsiškis labai daug malasi, aš jau netgi matau kurioj pilvo pusėj jo stuburiukas būna, nes lb kieta vienoj pusėj būna ir kartais net į šoną išsinešęs pilvas būna. Labai jaučiu, kaip jis sukasi, matosi net ant pilvo sienelės kaip prabanguoja (galvojau, kad verčiasi, bet gydytojas sakė galvytė jau apačioj ir neturėtų vėl apsiversti, tai jis tik sukasi apie savo ašį)😊 bet nelabai jis nori bendrauti, kai atidengiu pilvą, kad pasižiūrėtume, kaip duodasi, tai nustoja. Arba jei rankom visaip pilvuką kibinu atidengtą, tai neatsako. Bet tik uždengiu pilvą ir prasideda maratonas. Tai galvoju arba į šviesą, arba į vėsumą reguoja.😊

 3. Kitikat
  Kitikat prieš 5 val.

  Braskyyyte -Rasita parašė:
  Ir Kauno miesto ir rajono kūdikiai gauna, jei mieste jus, tai abu tėvai turi būti registruoti Kaune, tai mes liksim Kaune, nors kraustysimes prieš gimstant į rajoną…

  Rūbeliai bus 62m,o kombis 74cm. Taip gausite tik tada kai vaikeli užrasysite.

 4. Urana
  Urana prieš 4 val.

  ingarimkute22 parašė:
  As daug priaugau 17kg sake gali buti del cukraligės...😔 Nors abu esam nestambus...

  Aš irgi +16kg, nors cukraligės nėra, gliukozė norma. Aišku dietų nesilaikau, bet labai kaupiasi skysčiai, kojos patrigubėję. Per pratą nėštumą irgi buvau sveikutėlė +27kg, kitą dieną iškart visi skysčiai pasišalino, tai ligoninėj 12 kg palikau, likusius numečiau žindydama ir vežimą stumdydama

 5. Vittt
  Vittt prieš 3 val.

  Braskyyyte -Rasita parašė:
  Nu jo, ten ir vandens termometras, bekontaktis termometras vaiko temperatūrai matuoti, vystyklai, pridedu foto kas ieina, ir Kaunas gauna 100 e miesto kortele, o Ka…

  Ačiū! Kaip smagu ,

  Domignes mama parašė:
  Sveikutes, jeigu jau turime gimdyti balandį, tai sakykite, kiek jau priaugote svorio?

  Terminas 04.04, priaugau 4 kg nuo priesnestuminio, bet esu putli, virsvori turiu, pradžioj krito svoris... Būti idealu per likusi laiką ne daugiau +3 kg, bet kažkaip abejoju, karantinas, dekretas savo daro🙈🙈🙈