32 nėštumo savaitė

32 nėštumo savaitė

Vaikelis 32 nėštumo savaitę

Pomelo. Vaikelis tikriausiai jau sveria 1kg 700 g ir yra apie 43 cm ūgio, taigi yra maždaug kaip pomelo (į didelį greipfrutą panašus vaisius).

Kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę. Priklausomai nuo paveldėtų genų, jau dabar kūdikio galvytę gali dengti tankūs ir tamsūs plaukai, tačiau jei stiprūs plaukai - ne jūsų giminės skiriamasis bruožas, mažylio galvą dengia vos pastebimas „persiko pūkelis“.

Šiuo etapu pradeda formuotis imuninė sistema: kūdikis gauna imunoglobuliną, o jo organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie saugos kūdikį pirmuosius mėnesius po gimimo.

Vaikelis užima tikrai daug vietos pilve, bet erdvės trūkumas neturėtų sumažinti jo aktyvumo. Pastebėję sumažėjusį vaikelio aktyvumą, kuo skubiau praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 32 nėštumo savaitę

Faktas

2004 m. EURO-PERISTAT atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvoje gimdymas buvo skatinamas 6,2 % gimdyvių. Tai vienas mažiausių rodiklių Europoje.

Mamos kūne dabar cirkuliuoja 40-50% daugiau kraujo (plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių) nei prieš nėštumą – dabar jo reikia daugiau, kad patenkintų ir augančio vaikelio poreikius. Šis papildomas kraujo kiekis pravers ir gimdymo metu, nes dalis jo bus prarasta. 

Dabar kiekvieną nėštumo savaitę turėtumėte priaugti beveik po pusę kilogramo. Maždaug pusę šio prieaugio sudaro vaisiaus svorio padidėjimas.

Gimdai stumiant diafragmą į viršų ir vis didėjant pilvo spaudimui, rėmuo gali pradėti varginti vis dažniau, kartkartėmis gali trūkti oro.

Augant vaikeliui, vis daugiau svorio kaupiasi priekyje, ir tai neišvengiamai paveikia laikyseną ir priverčia svorio centrą pasislinkti.

Be to, tempiasi pilvo raumenys, hormonai vis labiau atpalaiduoja raiščius, o didėjanti gimda gali pradėti spausti kai kuriuos nervus.

Dėl to gali pradėti skaudėti apatinę nugaros dalį, sėdmenis ar šlaunis.

Darbelis 32 nėštumo savaitei

Kai gims kūdikis, šeima ir draugai tikrai norės apsilankyti ir tau padėti. Net jei šiuo metu atrodo, kad su viskuo susitvarkysite, greičiausiai, pagalbininkų jums prireiks bent jau tam, kad valandėlei galėtumėte išjungti "budėjimo režimą" ir atsipalaiduoti.

Tad jei kas nors pasisiūlo padėti pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po gimdymo, pavyzdžiui, jūsų pačios mama, neskubėkite sakyti "Ne", o geriau apgalvokite, kada ir kaip jums galėtų pagelbėti?

 • Pasivaikščioti su kūdikiu, kol jūs tiesiog nusnūsite.
 • Pagaminti šeimos pietus.
 • Išvesti pavedžioti šunį.
 • Nuvežti vyresnius vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius.
 • Nupirkti būtinų maisto produktų.
 • Pagelbėti su namų ruoša: skalbimu, lyginimu, valymu.

2020 m. sausio mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  kantvili prieš 1 val.

  Dovileg123 parašė:
  Gal kuri susiduret su sirdies darbu?man kasdiena skauda sirdy 134 daznis nzn kur dingt ,seimos daktare padare kraujus viskas gerai ,skydliauke gerai .o as kamuojuos…

  Man ir buvo pulsas iki 140 uzsokes 🤔 tai kaip tik tada dieną buvau apžiūroje, tai sakė normalu, kad pulsas toks, sirdukas dirba už du 😉 svarbiausia žiūrėti kraujo spaudima

 2. User has not uploaded an avatar
  Dovileg123 prieš 38 min.

  kantvili parašė:
  Man ir buvo pulsas iki 140 uzsokes 🤔 tai kaip tik tada dieną buvau apžiūroje, tai sakė normalu, kad pulsas toks, sirdukas dirba už du 😉 svarbiausia žiūrėti kraujo …

  As nieko net daryt negaliu sirdies plote tiek skauda silpna nezinau kur dingt

 3. Griv.
  Griv. prieš 24 min.

  Gardi parašė:
  Taip, išprašo juos, kai atsiverima patikrint ateina arba pasisiot laikas būna aš buvau kaip reikiant "prisirišta" (skysčiai, antibiotikai ir epiduras pajungta), …

  Zinau n kartu kalbeta tema apie naktinius gimdykloje bet niekaip nesuprantu tu savo naktiniu gimdykloj. Toks supratimas kad nu pacioj gimdykloj gimdyklos apranga turetu duoti personalas, nu ta marska tokia o ne vyro maikes ar savo savo naktinius rengtis.. su pirma gavau gimdyves ta suknia tai tikiuosi ir klinikos duos..

 4. nematoma
  nematoma prieš 21 min.

  Griv. parašė:
  Zinau n kartu kalbeta tema apie naktinius gimdykloje bet niekaip nesuprantu tu savo naktiniu gimdykloj. Toks supratimas kad nu pacioj gimdykloj gimdyklos apranga tu…

  o man tie ligonines baisiai kieti ir nesmagus as ir iprastai su naktiniais miegu, tai ko nepasiimt ju? mano nei laso niekur neissipurvino, tai su savais man tikrai maloniau ir jaukiau

 5. Gardi
  Gardi prieš 1 min.

  Man niekas ligoninėje ir nesiūlė, pasakė persirengt ir viskas 😊