32 nėštumo savaitė

Vaikelis 32 nėštumo savaitę

Pomelo. Vaikelis tikriausiai jau sveria 1kg 700 g ir yra apie 43 cm ūgio, taigi yra maždaug kaip pomelo (į didelį greipfrutą panašus vaisius).

Kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę. Priklausomai nuo paveldėtų genų, jau dabar kūdikio galvytę gali dengti tankūs ir tamsūs plaukai, tačiau jei stiprūs plaukai - ne jūsų giminės skiriamasis bruožas, mažylio galvą dengia vos pastebimas „persiko pūkelis“.

Šiuo etapu pradeda formuotis imuninė sistema: kūdikis gauna imunoglobuliną, o jo organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie saugos kūdikį pirmuosius mėnesius po gimimo.

Vaikelis užima tikrai daug vietos pilve, bet erdvės trūkumas neturėtų sumažinti jo aktyvumo. Pastebėję sumažėjusį vaikelio aktyvumą, kuo skubiau praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 32 nėštumo savaitę

Faktas

2004 m. EURO-PERISTAT atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvoje gimdymas buvo skatinamas 6,2 % gimdyvių. Tai vienas mažiausių rodiklių Europoje.

Mamos kūne dabar cirkuliuoja 40-50% daugiau kraujo (plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių) nei prieš nėštumą – dabar jo reikia daugiau, kad patenkintų ir augančio vaikelio poreikius. Šis papildomas kraujo kiekis pravers ir gimdymo metu, nes dalis jo bus prarasta.

Dabar kiekvieną nėštumo savaitę turėtumėte priaugti beveik po pusę kilogramo. Maždaug pusę šio prieaugio sudaro vaisiaus svorio padidėjimas.

Gimdai stumiant diafragmą į viršų ir vis didėjant pilvo spaudimui, rėmuo gali pradėti varginti vis dažniau, kartkartėmis gali trūkti oro.

Augant vaikeliui, vis daugiau svorio kaupiasi priekyje, ir tai neišvengiamai paveikia laikyseną ir priverčia svorio centrą pasislinkti.

Be to, tempiasi pilvo raumenys, hormonai vis labiau atpalaiduoja raiščius, o didėjanti gimda gali pradėti spausti kai kuriuos nervus.

Dėl to gali pradėti skaudėti apatinę nugaros dalį, sėdmenis ar šlaunis.

Darbelis 32 nėštumo savaitei

Kai gims kūdikis, šeima ir draugai tikrai norės apsilankyti ir tau padėti. Net jei šiuo metu atrodo, kad su viskuo susitvarkysite, greičiausiai, pagalbininkų jums prireiks bent jau tam, kad valandėlei galėtumėte išjungti "budėjimo režimą" ir atsipalaiduoti.

Tad jei kas nors pasisiūlo padėti pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po gimdymo, pavyzdžiui, jūsų pačios mama, neskubėkite sakyti "Ne", o geriau apgalvokite, kada ir kaip jums galėtų pagelbėti?

• Pasivaikščioti su kūdikiu, kol jūs tiesiog nusnūsite.
  • Pagaminti šeimos pietus.
  • Išvesti pavedžioti šunį.
  • Nuvežti vyresnius vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius.
  • Nupirkti būtinų maisto produktų.
  • Pagelbėti su namų ruoša: skalbimu, lyginimu, valymu.

2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

Birute.St. prieš 1 val.

Besišypsantix3 parašė:
    Na va, aš jau užsipildžiau sodros prašymą dėl išmokos ir oficialiai pradedu atostogas!! :))

Viskas normalu Man su pirmu, tai atsirado tik trečią dieną po cp, o šį nėštumą, jau gal koks mėnuo kai vis pasirodo. Krūtys gali būti ir ”nevienodos”, pvz., mano su pirmu mažium, tai tikrai buvo nevienodos, šiaip kai būdavo pilnos pieno, tai pienas nuolat bėgdavo, o kai teko išbandyti pientraukį, tai iš vienos su pientraukiu kuo puikiausiai ištraukdavau pieną, o iš kitos vos kelis lašus, nors pieno ir būdavo

2. greta99
    greta99 prieš 1 val.

Ohochips parašė:
    Kada planuojat dėtis tašiuką į ligoninę? Galvoju jau kitą savaitę pradėti pirktis viską..

Jau nuo 28 savaites susikroviau , tik is ligonines isejus pradejau krautis , nes nezinia kada kas bus . Liko dar smulkmeneliu isidet

3. SimonaFr
    SimonaFr prieš 1 val.

Ohochips parašė:

Aš vis ant dienu planuoju bet nera laiko, šia ir kita sav dar dirbu. Manau kad savaitgali pradesiu.

rasa n prieš 1 val.

Ohochips parašė:

As planuoju dar kita savaite detis, laukiu kraitelio i ligonine, o siaip jau viska kaip ir turiu

5. t.sandra.t
    t.sandra.t prieš 7 min.

Labutis, ryt iseinu i dekreta dar nespejus normaliai grist is buvusio. Sakykit, kaip pildet prasymus internetu sodros psl. Pirma lapa suprantu, o kitas, del npd taikymo. Ka reikia zymeti, kad paskui nereiktu vmi grazinti, kad ji geriau grazintu man 😁 pasirinkti, kad netaikyti turbut? Ir kaip geriau ismoka visa is karto, ar 2 dalimis. Aciu uz atsakymus 😗