32 nėštumo savaitė

Vaikelis 32 nėštumo savaitę

Pomelo. Vaikelis tikriausiai jau sveria 1kg 700 g ir yra apie 43 cm ūgio, taigi yra maždaug kaip pomelo (į didelį greipfrutą panašus vaisius).

Kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę. Priklausomai nuo paveldėtų genų, jau dabar kūdikio galvytę gali dengti tankūs ir tamsūs plaukai, tačiau jei stiprūs plaukai - ne jūsų giminės skiriamasis bruožas, mažylio galvą dengia vos pastebimas „persiko pūkelis“.

Šiuo etapu pradeda formuotis imuninė sistema: kūdikis gauna imunoglobuliną, o jo organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie saugos kūdikį pirmuosius mėnesius po gimimo.

Vaikelis užima tikrai daug vietos pilve, bet erdvės trūkumas neturėtų sumažinti jo aktyvumo. Pastebėję sumažėjusį vaikelio aktyvumą, kuo skubiau praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 32 nėštumo savaitę

Faktas

2004 m. EURO-PERISTAT atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvoje gimdymas buvo skatinamas 6,2 % gimdyvių. Tai vienas mažiausių rodiklių Europoje.

Mamos kūne dabar cirkuliuoja 40-50% daugiau kraujo (plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių) nei prieš nėštumą – dabar jo reikia daugiau, kad patenkintų ir augančio vaikelio poreikius. Šis papildomas kraujo kiekis pravers ir gimdymo metu, nes dalis jo bus prarasta.

Dabar kiekvieną nėštumo savaitę turėtumėte priaugti beveik po pusę kilogramo. Maždaug pusę šio prieaugio sudaro vaisiaus svorio padidėjimas.

Gimdai stumiant diafragmą į viršų ir vis didėjant pilvo spaudimui, rėmuo gali pradėti varginti vis dažniau, kartkartėmis gali trūkti oro.

Augant vaikeliui, vis daugiau svorio kaupiasi priekyje, ir tai neišvengiamai paveikia laikyseną ir priverčia svorio centrą pasislinkti.

Be to, tempiasi pilvo raumenys, hormonai vis labiau atpalaiduoja raiščius, o didėjanti gimda gali pradėti spausti kai kuriuos nervus.

Dėl to gali pradėti skaudėti apatinę nugaros dalį, sėdmenis ar šlaunis.

Darbelis 32 nėštumo savaitei

Kai gims kūdikis, šeima ir draugai tikrai norės apsilankyti ir tau padėti. Net jei šiuo metu atrodo, kad su viskuo susitvarkysite, greičiausiai, pagalbininkų jums prireiks bent jau tam, kad valandėlei galėtumėte išjungti "budėjimo režimą" ir atsipalaiduoti.

Tad jei kas nors pasisiūlo padėti pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po gimdymo, pavyzdžiui, jūsų pačios mama, neskubėkite sakyti "Ne", o geriau apgalvokite, kada ir kaip jums galėtų pagelbėti?

• Pasivaikščioti su kūdikiu, kol jūs tiesiog nusnūsite.
  • Pagaminti šeimos pietus.
  • Išvesti pavedžioti šunį.
  • Nuvežti vyresnius vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius.
  • Nupirkti būtinų maisto produktų.
  • Pagelbėti su namų ruoša: skalbimu, lyginimu, valymu.

2018 m. rugsėjo mažiausieji

1. Symphony prieš 3 val.

Jaljal parašė:
    Mes turbut susitare ;)))) nes as irgi dar iki maziuko atejimo, pabaigt turiu remontus :)))) miegamas liko, o jau nenoriu as apie tuos remontus galvot :))))

ir nesakyk, mes kaip pradejom pernai liepa, tai iki kaledu pasidarem diduma, o dabar liko visokios smulkmenos, bet jos atima daugiausia laiko ir nervu, reikia tolete unitaza pakeist, kriaukle su spintele istaty, nes is po remonto stovi ant vamzdzio baisuma. plius palepe isirengus reiks koridoriu perdazyt, o kambary, noriu pakeist radiatoriaus vieta, nes pastatytas ant sienos o ne po langu, na vienu zodziu sakau atrtodo tokie darbeliai, bet va visur po simta po du ir plius zmogu samdyt ir dulkes, na tikrai tikiuos, kad iski rugsejo viska susikrapstysim.
    O savo miegamaji sakiau jau kadanebut sutvarkysiu, noriu uzbaigt tas smulkmenas, o kita vasara gal ir prie savo miegamojo sienu prieisiu

2. Symphony prieš 3 val.

Oka3 parašė:
    nebegasdinkit pls! mes dar tik planuojam pradeti remontus kita savaite, tiesa, jie bus minimalus

nestumas ar ne remontai nervuoja , tos dulkes, viskas, bet po to kaip faina bus

lina19863 prieš 3 val.

Labas vakaras gal ka sudominti gavau du vienodus kraitelius kudikeliui dovanu perleisciau uz 9eur ryskiai geltonos spalvos 7daliu veztis i ligonine .

4. Policija prieš 16 min.

CarMELA parašė:
    Mes tik ką pabaigėm tai ojezau kaip sunku remontai ir nėščia moteris. Nebesiryžčiau

Turejau si malonuma (remontus) kai laukiaus antrosios dukrytes dabar bijau ir pagalvoti! Meistrai paveda, laika tempia, dilkiu pilna, triuksmas... o pries kelias dienas vyras sako, reiktu miegamaji persidazyti iki leliuko gimimo nu sakau ne brangusis, si karta noriu be remontu 😀

5. Symphony prieš 6 min.

Policija parašė:

ne tai kai mano vyras sako, nu kam tu dabar sugalvojai, sakau reikia taip