32 nėštumo savaitė

32 nėštumo savaitė

Vaikelis 32 nėštumo savaitę

Pomelo. Vaikelis tikriausiai jau sveria 1kg 700 g ir yra apie 43 cm ūgio, taigi yra maždaug kaip pomelo (į didelį greipfrutą panašus vaisius).

Kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę. Priklausomai nuo paveldėtų genų, jau dabar kūdikio galvytę gali dengti tankūs ir tamsūs plaukai, tačiau jei stiprūs plaukai - ne jūsų giminės skiriamasis bruožas, mažylio galvą dengia vos pastebimas „persiko pūkelis“.

Šiuo etapu pradeda formuotis imuninė sistema: kūdikis gauna imunoglobuliną, o jo organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie saugos kūdikį pirmuosius mėnesius po gimimo.

Vaikelis užima tikrai daug vietos pilve, bet erdvės trūkumas neturėtų sumažinti jo aktyvumo. Pastebėję sumažėjusį vaikelio aktyvumą, kuo skubiau praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 32 nėštumo savaitę

Faktas

2004 m. EURO-PERISTAT atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvoje gimdymas buvo skatinamas 6,2 % gimdyvių. Tai vienas mažiausių rodiklių Europoje.

Mamos kūne dabar cirkuliuoja 40-50% daugiau kraujo (plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių) nei prieš nėštumą – dabar jo reikia daugiau, kad patenkintų ir augančio vaikelio poreikius. Šis papildomas kraujo kiekis pravers ir gimdymo metu, nes dalis jo bus prarasta. 

Dabar kiekvieną nėštumo savaitę turėtumėte priaugti beveik po pusę kilogramo. Maždaug pusę šio prieaugio sudaro vaisiaus svorio padidėjimas.

Gimdai stumiant diafragmą į viršų ir vis didėjant pilvo spaudimui, rėmuo gali pradėti varginti vis dažniau, kartkartėmis gali trūkti oro.

Augant vaikeliui, vis daugiau svorio kaupiasi priekyje, ir tai neišvengiamai paveikia laikyseną ir priverčia svorio centrą pasislinkti.

Be to, tempiasi pilvo raumenys, hormonai vis labiau atpalaiduoja raiščius, o didėjanti gimda gali pradėti spausti kai kuriuos nervus.

Dėl to gali pradėti skaudėti apatinę nugaros dalį, sėdmenis ar šlaunis.

Darbelis 32 nėštumo savaitei

Kai gims kūdikis, šeima ir draugai tikrai norės apsilankyti ir tau padėti. Net jei šiuo metu atrodo, kad su viskuo susitvarkysite, greičiausiai, pagalbininkų jums prireiks bent jau tam, kad valandėlei galėtumėte išjungti "budėjimo režimą" ir atsipalaiduoti.

Tad jei kas nors pasisiūlo padėti pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po gimdymo, pavyzdžiui, jūsų pačios mama, neskubėkite sakyti "Ne", o geriau apgalvokite, kada ir kaip jums galėtų pagelbėti?

 • Pasivaikščioti su kūdikiu, kol jūs tiesiog nusnūsite.
 • Pagaminti šeimos pietus.
 • Išvesti pavedžioti šunį.
 • Nuvežti vyresnius vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius.
 • Nupirkti būtinų maisto produktų.
 • Pagelbėti su namų ruoša: skalbimu, lyginimu, valymu.

2020 m. Balandinukai ❤️

 1. Aniria
  Aniria prieš 2 val.

  Buvo man pielinge. Canesten zvakutes padejo.
  As Uk

 2. User has not uploaded an avatar
  Rasa Pr prieš 1 val.

  emma12 parašė:
  Aš irgi rinkčiausi cp , bet įdomiai siūlo apvert kai dar tiek daug laiko iki gimdymo . Taigi kitoms ir prieš pat gimdyma apsiverčia. Jūsų mažas pilvas ? A baby irgi…

  Ai ne ne ne,

  emma12 parašė:
  Aš irgi rinkčiausi cp , bet įdomiai siūlo apvert kai dar tiek daug laiko iki gimdymo . Taigi kitoms ir prieš pat gimdyma apsiverčia. Jūsų mažas pilvas ? A baby irgi…

  Ne ne ne, neparasiau, kad cia pries tai nestumas, siule verst jei gerai pamenu 37 savaite. O pilvas tikrai mazuliukas buvo, bet sunus gime 3,4 kg. Kaip ir gero svorio. O dabar mazylis dar neapsivertes, pilvas labai didelis tai jauciu kad vartos visaip, bet ir svoris didelis jo, 28 savaite buvo 1.450. Matysim kaip bus

 3. User has not uploaded an avatar
  Evvelina prieš 1 val.

  GretaTZ parašė:
  Bet lb nemalonu ten. Niežti, tik prisilieti tai žaizdelė kokia tuoj

  Na man lomexin padeda iskart ir iki kol vel nepasikartoja. Bet as pagal ishskyras matau kd prasideda, dar kai nespeja pradet nieztet, ir iskart dedu zvakes. Siaip sako soda galima apsipraust nuo niezulio, bet man padedavo 5 minutem🤷‍♀️

 4. User has not uploaded an avatar
  Filė prieš 44 min.

  GretaTZ parašė:
  Sveikos. Yra kurias pienlige kamuoja? Kaip gelbstites?

  Buvo pacioj pradzioj, tokia ziaurine. Tai gine sake nusipirkt klyzmute, sodos ir su vandeniu tirpaliuka pasidaryt. Ir purkstis i maksti. Nes soda turi dezinfekuojancio poveikio. Na man kazkaip greit praejo.

 5. User has not uploaded an avatar
  Solona prieš 34 sek.

  Sveikos, kur pirkote vaikučiams drabužėlius?