32 nėštumo savaitė

32 nėštumo savaitė

Vaikelis 32 nėštumo savaitę

Pomelo. Vaikelis tikriausiai jau sveria 1kg 700 g ir yra apie 43 cm ūgio, taigi yra maždaug kaip pomelo (į didelį greipfrutą panašus vaisius).

Kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę. Priklausomai nuo paveldėtų genų, jau dabar kūdikio galvytę gali dengti tankūs ir tamsūs plaukai, tačiau jei stiprūs plaukai - ne jūsų giminės skiriamasis bruožas, mažylio galvą dengia vos pastebimas „persiko pūkelis“.

Šiuo etapu pradeda formuotis imuninė sistema: kūdikis gauna imunoglobuliną, o jo organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie saugos kūdikį pirmuosius mėnesius po gimimo.

Vaikelis užima tikrai daug vietos pilve, bet erdvės trūkumas neturėtų sumažinti jo aktyvumo. Pastebėję sumažėjusį vaikelio aktyvumą, kuo skubiau praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 32 nėštumo savaitę

Faktas

2014 m. SAM duomenimis, Lietuvoje gimdymas skatinamas maždaug 20 % gimdyvių.

Mamos kūne dabar cirkuliuoja 40-50% daugiau kraujo (plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių) nei prieš nėštumą – dabar jo reikia daugiau, kad patenkintų ir augančio vaikelio poreikius. Šis papildomas kraujo kiekis pravers ir gimdymo metu, nes dalis jo bus prarasta. 

Dabar kiekvieną nėštumo savaitę turėtumėte priaugti beveik po pusę kilogramo. Maždaug pusę šio prieaugio sudaro vaisiaus svorio padidėjimas.

Gimdai stumiant diafragmą į viršų ir vis didėjant pilvo spaudimui, rėmuo gali pradėti varginti vis dažniau, kartkartėmis gali trūkti oro.

Augant vaikeliui, vis daugiau svorio kaupiasi priekyje, ir tai neišvengiamai paveikia laikyseną ir priverčia svorio centrą pasislinkti.

Be to, tempiasi pilvo raumenys, hormonai vis labiau atpalaiduoja raiščius, o didėjanti gimda gali pradėti spausti kai kuriuos nervus.

Dėl to gali pradėti skaudėti apatinę nugaros dalį, sėdmenis ar šlaunis.

Darbelis 32 nėštumo savaitei

Kai gims kūdikis, šeima ir draugai tikrai norės apsilankyti ir tau padėti. Net jei šiuo metu atrodo, kad su viskuo susitvarkysite, greičiausiai, pagalbininkų jums prireiks bent jau tam, kad valandėlei galėtumėte išjungti "budėjimo režimą" ir atsipalaiduoti.

Tad jei kas nors pasisiūlo padėti pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po gimdymo, pavyzdžiui, jūsų pačios mama, neskubėkite sakyti "Ne", o geriau apgalvokite, kada ir kaip jums galėtų pagelbėti?

 • Pasivaikščioti su kūdikiu, kol jūs tiesiog nusnūsite.
 • Pagaminti šeimos pietus.
 • Išvesti pavedžioti šunį.
 • Nuvežti vyresnius vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius.
 • Nupirkti būtinų maisto produktų.
 • Pagelbėti su namų ruoša: skalbimu, lyginimu, valymu.

💖💖2022 m. rugpjūtinukai 💖💖

 1. User has not uploaded an avatar
  Medda prieš 19 val.

  M.Adams parašė:
  Man lygiai tas pats buvo aš parsisiunčiau kita😆. Kai ji paskambino aš pasakiau kad atsisiunčiau kitok, nes tas rodo kad nerasta failo.Tai viskas ok. Realiai jo nela…

  Ačiū labai. Nereikėjo važiuoti ;)

 2. Ramioji6
  Ramioji6 prieš 15 val.

  būsimamamyt parašė:
  Sveikos, aš esu žalia tame šiandien atidirbau paskutinę dieną darbe ir šeimos gydytoją paskambino išrašė pažyma į dekretą. O kas toliau reikia kažkokias tai paraišk…

  Man reikėjo su pirmu vaikučiu eiti į sodrą, kad paskaičiuotų kiek man priklauso gauti pinigėlių už dekreta.

  Dabar kadangi nieko negausiu,nes esu jau 5 metai kaip dekrete, tai išrašys pažymą,kurią turėsiu nunešti į soc.rupyba, kad gaučiau vaiko pinigėlius.

 3. Bimbambu
  Bimbambu prieš 12 val.

  Sveikos, jau kelias dienas turiu problema- atsitupus ar ne taip pastacius kaire koja uzeina astrus skausmas einantis nuo kelienio I apacia. Skausmas toks lyg per kaula. Ar verta labai sunerimti? Gal kazkam taip buvo? Galvoju gal koks nervas uzsispaudes ar kas. Googlinu, bet nieko panasaus nerandu. Jei nepraeis eisiu pas gydytojus, taciau gyvenu ne Lietuvoje, nelabai jei cia puola kazka tirti. Aciu ❤️

 4. daivosd
  daivosd prieš 1 val.

  Bimbambu parašė:
  Sveikos, jau kelias dienas turiu problema- atsitupus ar ne taip pastacius kaire koja uzeina astrus skausmas einantis nuo kelienio I apacia. Skausmas toks lyg per ka…

  Būna pasitaiko įvairių skausmų, kurie praeina. Buvo ir kelio, ir nugaros, ir tarp kojų, bet viskas gerai

 5. User has not uploaded an avatar
  Betadine prieš 1 val.

  Šeima27 parašė:
  Sveikos mamytės,ar yra kam neauga svoris? Man per 27sav priaugo tik 0,600gr,vaisius vystosi gerai🤔

  Man per 31wav +4kg ir aš jau stresuoju, bet prieš porą sav darė ug viskas gerai. Kokios mes visos skirtingos. Gal nesinervuokime viskas gerai. :0