32 nėštumo savaitė

32 nėštumo savaitė

Vaikelis 32 nėštumo savaitę

Pomelo. Vaikelis tikriausiai jau sveria 1kg 700 g ir yra apie 43 cm ūgio, taigi yra maždaug kaip pomelo (į didelį greipfrutą panašus vaisius).

Kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę. Priklausomai nuo paveldėtų genų, jau dabar kūdikio galvytę gali dengti tankūs ir tamsūs plaukai, tačiau jei stiprūs plaukai - ne jūsų giminės skiriamasis bruožas, mažylio galvą dengia vos pastebimas „persiko pūkelis“.

Šiuo etapu pradeda formuotis imuninė sistema: kūdikis gauna imunoglobuliną, o jo organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie saugos kūdikį pirmuosius mėnesius po gimimo.

Vaikelis užima tikrai daug vietos pilve, bet erdvės trūkumas neturėtų sumažinti jo aktyvumo. Pastebėję sumažėjusį vaikelio aktyvumą, kuo skubiau praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 32 nėštumo savaitę

Faktas

2014 m. SAM duomenimis, Lietuvoje gimdymas skatinamas maždaug 20 % gimdyvių.

Mamos kūne dabar cirkuliuoja 40-50% daugiau kraujo (plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių) nei prieš nėštumą – dabar jo reikia daugiau, kad patenkintų ir augančio vaikelio poreikius. Šis papildomas kraujo kiekis pravers ir gimdymo metu, nes dalis jo bus prarasta. 

Dabar kiekvieną nėštumo savaitę turėtumėte priaugti beveik po pusę kilogramo. Maždaug pusę šio prieaugio sudaro vaisiaus svorio padidėjimas.

Gimdai stumiant diafragmą į viršų ir vis didėjant pilvo spaudimui, rėmuo gali pradėti varginti vis dažniau, kartkartėmis gali trūkti oro.

Augant vaikeliui, vis daugiau svorio kaupiasi priekyje, ir tai neišvengiamai paveikia laikyseną ir priverčia svorio centrą pasislinkti.

Be to, tempiasi pilvo raumenys, hormonai vis labiau atpalaiduoja raiščius, o didėjanti gimda gali pradėti spausti kai kuriuos nervus.

Dėl to gali pradėti skaudėti apatinę nugaros dalį, sėdmenis ar šlaunis.

Darbelis 32 nėštumo savaitei

Kai gims kūdikis, šeima ir draugai tikrai norės apsilankyti ir tau padėti. Net jei šiuo metu atrodo, kad su viskuo susitvarkysite, greičiausiai, pagalbininkų jums prireiks bent jau tam, kad valandėlei galėtumėte išjungti "budėjimo režimą" ir atsipalaiduoti.

Tad jei kas nors pasisiūlo padėti pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po gimdymo, pavyzdžiui, jūsų pačios mama, neskubėkite sakyti "Ne", o geriau apgalvokite, kada ir kaip jums galėtų pagelbėti?

 • Pasivaikščioti su kūdikiu, kol jūs tiesiog nusnūsite.
 • Pagaminti šeimos pietus.
 • Išvesti pavedžioti šunį.
 • Nuvežti vyresnius vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius.
 • Nupirkti būtinų maisto produktų.
 • Pagelbėti su namų ruoša: skalbimu, lyginimu, valymu.

2022 m. Gruodinukai!❄️

 1. User has not uploaded an avatar
  bateliai prieš 6 val.

  Bergamote parašė:
  Tai, kad daugumai pirmieji metai darzelyje sunkus, vaikai daug serga.Nebent pas jus kazkas isskirtinio, sunkios ligos. Kiek su draugem kalbejau ta pati sako. Ir ne…

  Tai va maniškis 4 su puse, o kaip serga nuo 2, taip ir tebeserga. Jau šiek tiek mažiau, trumpiau, lengviau ir tuo be galo džiaugiuosi. Jeigu nereikia vartoti antibiotikų, aš jau rašau 10 ligai Bronchitas ir plaučių uždegimas pakaitom, antibiotikai kas mėnesį, alergijos, visa puokštė gražiausia.

 2. User has not uploaded an avatar
  bateliai prieš 6 val.

  Aggie2 parašė:
  Nera taip blogai, kaip skamba.. I darzelius priima nuo 10 savaiciu. Kaina valstybiniu darzeliu apie 80€-350€, priklausomai nuo seimos pajamu. Darzelis duoda saus…

  Wow, skamba tikrai labai labai gerai 👍🏻 kaip koks svajonių darželis. Čia ne visuose privačiuose taip vaikais pasirūpina

 3. Bergamote
  Bergamote prieš 5 val.

  bateliai parašė:
  Tai va maniškis 4 su puse, o kaip serga nuo 2, taip ir tebeserga. Jau šiek tiek mažiau, trumpiau, lengviau ir tuo be galo džiaugiuosi. Jeigu nereikia vartoti antibi…

  O jej tikrai nekazka... antibiotikus viena karta tik teko gerti per visa laika. O daugiau tai tokios ligos persalimas, nosis, temperatura. Tai keletas dienu su paracetamoliu ir praeina pfu pfu pfu, kad neprisiskalbeti :)) ir gripas yra buves, tai siek tiek sunkiau buvo, bet visumoj nera ko skustis. Vaikai serga dazniau nei suauge tai teks praeiti tai visoms

 4. @meduolė
  @meduolė prieš 3 val.

  Labas 😊 kokia faina ir graži diskusija išsirutuliojo. Aš irgi surašiau mintis tikrai be kažkokio pašiepimo ar pykčio, kaip žinutėmis kartais gali ne taip persiduoti emocija. Bet esmė, kad visos parašėme panašiai tą patį. Yra n istrijų, n gyvenimų. Ir visi variantai yra teisingi ten, kur žmonės laimingi ❤️ aš pvz turiu labai artimą draugę visiškai namų šeimininkę su keturiais vaikais namie. Vyras išlaiko šeimą, ji nedirba. Aš esu visiška priešingybė versle. Ir mes kiek kartų esam ir juokęsi viena iš kitos ir svajojom, kaip būtų įdomu vietom apsikeisti. Ir t.t. ir pan. Ir tikrai yra ir ko pasimokyti vienai iš kitos. Taigi tai yra labai įdomūs procesai.
  Žiauriai faina kičk ilgų gražių, pilnų minčių žinučių prirašėte 🎈

 5. User has not uploaded an avatar
  Ciagyvenameile prieš 8 min.

  Kokio dydzio vilnones kojinytes turite naujagimiui? Daug kur raso 8cm, turiu 10 cm, kazin ar tiks🤔