32 nėštumo savaitė

32 nėštumo savaitė

Vaikelis 32 nėštumo savaitę

Pomelo. Vaikelis tikriausiai jau sveria 1kg 700 g ir yra apie 43 cm ūgio, taigi yra maždaug kaip pomelo (į didelį greipfrutą panašus vaisius).

Kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę. Priklausomai nuo paveldėtų genų, jau dabar kūdikio galvytę gali dengti tankūs ir tamsūs plaukai, tačiau jei stiprūs plaukai - ne jūsų giminės skiriamasis bruožas, mažylio galvą dengia vos pastebimas „persiko pūkelis“.

Šiuo etapu pradeda formuotis imuninė sistema: kūdikis gauna imunoglobuliną, o jo organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie saugos kūdikį pirmuosius mėnesius po gimimo.

Vaikelis užima tikrai daug vietos pilve, bet erdvės trūkumas neturėtų sumažinti jo aktyvumo. Pastebėję sumažėjusį vaikelio aktyvumą, kuo skubiau praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 32 nėštumo savaitę

Faktas

2004 m. EURO-PERISTAT atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvoje gimdymas buvo skatinamas 6,2 % gimdyvių. Tai vienas mažiausių rodiklių Europoje.

Mamos kūne dabar cirkuliuoja 40-50% daugiau kraujo (plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių) nei prieš nėštumą – dabar jo reikia daugiau, kad patenkintų ir augančio vaikelio poreikius. Šis papildomas kraujo kiekis pravers ir gimdymo metu, nes dalis jo bus prarasta. 

Dabar kiekvieną nėštumo savaitę turėtumėte priaugti beveik po pusę kilogramo. Maždaug pusę šio prieaugio sudaro vaisiaus svorio padidėjimas.

Gimdai stumiant diafragmą į viršų ir vis didėjant pilvo spaudimui, rėmuo gali pradėti varginti vis dažniau, kartkartėmis gali trūkti oro.

Augant vaikeliui, vis daugiau svorio kaupiasi priekyje, ir tai neišvengiamai paveikia laikyseną ir priverčia svorio centrą pasislinkti.

Be to, tempiasi pilvo raumenys, hormonai vis labiau atpalaiduoja raiščius, o didėjanti gimda gali pradėti spausti kai kuriuos nervus.

Dėl to gali pradėti skaudėti apatinę nugaros dalį, sėdmenis ar šlaunis.

Darbelis 32 nėštumo savaitei

Kai gims kūdikis, šeima ir draugai tikrai norės apsilankyti ir tau padėti. Net jei šiuo metu atrodo, kad su viskuo susitvarkysite, greičiausiai, pagalbininkų jums prireiks bent jau tam, kad valandėlei galėtumėte išjungti "budėjimo režimą" ir atsipalaiduoti.

Tad jei kas nors pasisiūlo padėti pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po gimdymo, pavyzdžiui, jūsų pačios mama, neskubėkite sakyti "Ne", o geriau apgalvokite, kada ir kaip jums galėtų pagelbėti?

 • Pasivaikščioti su kūdikiu, kol jūs tiesiog nusnūsite.
 • Pagaminti šeimos pietus.
 • Išvesti pavedžioti šunį.
 • Nuvežti vyresnius vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius.
 • Nupirkti būtinų maisto produktų.
 • Pagelbėti su namų ruoša: skalbimu, lyginimu, valymu.

2021 liepinukai❤️

 1. Stelaa
  Stelaa prieš 15 val.

  Junique parašė:
  Bet problema, kad daznai buna sako nieko nejaucia mamos, tik baltymas parodo.... Aisku, jeigu stebi, kad viskas kontroliuojama, tai man irgi sake, kad buna tiesiog …

  tai va šendien dar neikarto neapsvaigo galva stebesiu kaio bus per savaitgali 🤔😉

 2. Stelaa
  Stelaa prieš 15 val.

  Pukeliuk parašė:
  Sveikos, kaip jum su tyrimais šlapimo? Man visada geri, viskas normose buvo arba nerasta, o šįkart pasidariau ir žodziu gaunu atsakyma kad ketonų rasta 1,5mmol/l. A…

  pas.mane buvo bet 0.5 tai lieoe daugiau vandens gerti bet tai buvo pačioj pradžioje 🤔

 3. Pilo
  Pilo prieš 15 val.

  Auritukas parašė:
  Sveikos merginos, na ka, savaitėlę dekrete pabuvau ir jau turiu savo mažytę.. nesulaukėm deje mes liepos mėnesio, dėl prasidėjusios preeklampsijos teko daryti extra cp.. na bet bent kol kas viskas yra gerai, turiu labai mažytę mergytę, tikra coliukė 🥰</blockquot
  Sveikinimai. Pati maitinat? Vyrui šoko nebuvo kad taip viskas greit?

 4. User has not uploaded an avatar
  Pukeliuk prieš 2 val.

  Stelaa parašė:
  pas.mane buvo bet 0.5 tai lieoe daugiau vandens gerti bet tai buvo pačioj pradžioje 🤔

  Na man kaip ir minejau, buvau sunegalavusi su virskinimu, nors atrodo nevidurevau, laisvesni nei įprastai išėjimai buvo su rimtu reikalu, bet neperdaugiausiai. Bet matyt kai reikejo padalint ant dvieju organizmų ta vandens kieky turbut ir nepakako. Nu svarbu nusiraminau, kad viskas tvarkoj, jei ka pasikartosiu po kokios savaites vel tyrima, jei prasys. O jau tikrai buvau issigandusi, visokio velnio prisiskaiciau.

 5. Stelaa
  Stelaa prieš 26 min.

  Pukeliuk parašė:
  Na man kaip ir minejau, buvau sunegalavusi su virskinimu, nors atrodo nevidurevau, laisvesni nei įprastai išėjimai buvo su rimtu reikalu, bet neperdaugiausiai. Bet …

  Geriau nieko. neskaityti nes tikrai vieni nervai tada būna 🙈🙈