32 nėštumo savaitė

Vaikelis 32 nėštumo savaitę

Pomelo. Vaikelis tikriausiai jau sveria 1kg 700 g ir yra apie 43 cm ūgio, taigi yra maždaug kaip pomelo (į didelį greipfrutą panašus vaisius).

Kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę. Priklausomai nuo paveldėtų genų, jau dabar kūdikio galvytę gali dengti tankūs ir tamsūs plaukai, tačiau jei stiprūs plaukai - ne jūsų giminės skiriamasis bruožas, mažylio galvą dengia vos pastebimas „persiko pūkelis“.

Šiuo etapu pradeda formuotis imuninė sistema: kūdikis gauna imunoglobuliną, o jo organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie saugos kūdikį pirmuosius mėnesius po gimimo.

Vaikelis užima tikrai daug vietos pilve, bet erdvės trūkumas neturėtų sumažinti jo aktyvumo. Pastebėję sumažėjusį vaikelio aktyvumą, kuo skubiau praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 32 nėštumo savaitę

Faktas

2004 m. EURO-PERISTAT atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvoje gimdymas buvo skatinamas 6,2 % gimdyvių. Tai vienas mažiausių rodiklių Europoje.

Mamos kūne dabar cirkuliuoja 40-50% daugiau kraujo (plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių) nei prieš nėštumą – dabar jo reikia daugiau, kad patenkintų ir augančio vaikelio poreikius. Šis papildomas kraujo kiekis pravers ir gimdymo metu, nes dalis jo bus prarasta. 

Dabar kiekvieną nėštumo savaitę turėtumėte priaugti beveik po pusę kilogramo. Maždaug pusę šio prieaugio sudaro vaisiaus svorio padidėjimas.

Gimdai stumiant diafragmą į viršų ir vis didėjant pilvo spaudimui, rėmuo gali pradėti varginti vis dažniau, kartkartėmis gali trūkti oro.

Augant vaikeliui, vis daugiau svorio kaupiasi priekyje, ir tai neišvengiamai paveikia laikyseną ir priverčia svorio centrą pasislinkti. Be to, tempiasi pilvo raumenys, hormonai vis labiau atpalaiduoja raiščius, o didėjanti gimda gali pradėti spausti kai kuriuos nervus. Dėl to gali pradėti skaudėti apatinę nugaros dalį, sėdmenis ar šlaunis.

Darbelis 32 nėštumo savaitei

Kai gims kūdikis, šeima ir draugai tikrai norės apsilankyti ir tau padėti. Net jei šiuo metu atrodo, kad su viskuo susitvarkysite, greičiausiai, pagalbininkų jums prireiks bent jau tam, kad valandėlei galėtumėte išjungti "budėjimo režimą" ir atsipalaiduoti.

Tad jei kas nors pasisiūlo padėti pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po gimdymo, pavyzdžiui, jūsų pačios mama, neskubėkite sakyti "Ne", o geriau apgalvokite, kada ir kaip jums galėtų pagelbėti?

 • Pasivaikščioti su kūdikiu, kol jūs tiesiog nusnūsite.
 • Pagaminti šeimos pietus.
 • Išvesti pavedžioti šunį.
 • Nuvežti vyresnius vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius.
 • Nupirkti būtinų maisto produktų.
 • Pagelbėti su namų ruoša: skalbimu, lyginimu, valymu.
Reklama

2017 m. birželio mėnesio mamukai :)

 1. Teressa
  Teressa prieš 3 val.

  turtelis parašė:
  Kokios grazios mamytes :))
  O kas liecia placenta mano irgi zemai, bet kaklelio nedengia idomu jei ji zemai…

  Ot net nzn, gal tik kai dengia, nes gimdymo takai uždari gaunas, plius netinkama placentos padėtis įtakoja netinkamą vaisiaus padėtį. O jei žemai irgi gali gal kilti problemų gindant ar leliui ir nelengva apsiversti..cia gydytoja jau geriau pasakytų kokios grėsmės ir pan...bet jei nedengia, gal viskas dar neblogai, plius ji gali jums ir kilti dar, jei neįaugusi į kokį randą ar pan.. as tikėjaus, kad man bus tikrai pakilus, bet deja, nė iš vietos

 2. User has not uploaded an avatar
  mozaika85 prieš 3 val.

  miglelyte parašė:
  Bet gine irgi prasidedančią skaičiuoja? Nes kai nueinu ir sesutės paklausia kiek laiko tai sako pagal šitą užrašymą . Db pirmadienį eisiu ir sakys 31sav nors pagal …

  Na man ligoninej skaiciuoja kaip priklauso,kiek tuo metu tiksliai yra. Siandien kai buvau irgi uzrase,kad siandien lygiai 29sav. Jeigu su dienom ir raso 29+1.

  Saldiakimirka parašė:
  Jus geriat aspirina, del kokiu priezasciu skyre?😊

  Del kraujotakos. Kad kraujas geriau vaikaciotu leliukui,nes pas mane tiratas kraujas.

  Renooo parašė:
  Koki aspirina geriat?As irgi geriu😉

  Vadinama baby aspirin 75mg o jums kodel skyre? Sake gerti iki 36sav.

 3. turtelis
  turtelis prieš 3 val.

  Teressa parašė:
  Ot net nzn, gal tik kai dengia, nes gimdymo takai uždari gaunas, plius netinkama placentos padėtis įtakoja netinkamą vaisiaus padėtį. O jei žemai irgi gali gal kilt…

  Man kai sake zemai, tai tada klausiau ar cia negerai? Tai tada pakomentavo, kad viskas tvarkoje ir kad svarbu nedengia kaklelio ;) idomu butu dabar pamatyt kaip ten kas ;) tiek per 12 , tiek per 20 sav skanus buvo zemai

 4. Akimirka prieš 2 val.

  Burbuliukas35 parašė:
  28sav ir 5d, jei ciklas 28d, gimdymas birzelio 10d. Bet tame ir esme, kad mano ciklas ne 28d ir gimdymo data pgl scana nukele iki birzelio 1d. Tai ka, nestumas vist…

  Jei nukėlė vadinasi gimdysite kaip sakė maždaug..darydamos skaną jos mato kaip vystosi leliukas ;)

 5. Cany prieš 52 min.

  turtelis parašė:
  Kokios grazios mamytes :))
  O kas liecia placenta mano irgi zemai, bet kaklelio nedengia idomu jei ji zemai…

  Buna kad cp diena nuveina moterys ir placenta jau buna pakilus. Buna ir anksciau pakyla. Buna ir nepakyla