32 nėštumo savaitė

32 nėštumo savaitė

Vaikelis 32 nėštumo savaitę

Pomelo. Vaikelis tikriausiai jau sveria 1kg 700 g ir yra apie 43 cm ūgio, taigi yra maždaug kaip pomelo (į didelį greipfrutą panašus vaisius).

Kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę. Priklausomai nuo paveldėtų genų, jau dabar kūdikio galvytę gali dengti tankūs ir tamsūs plaukai, tačiau jei stiprūs plaukai - ne jūsų giminės skiriamasis bruožas, mažylio galvą dengia vos pastebimas „persiko pūkelis“.

Šiuo etapu pradeda formuotis imuninė sistema: kūdikis gauna imunoglobuliną, o jo organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie saugos kūdikį pirmuosius mėnesius po gimimo.

Vaikelis užima tikrai daug vietos pilve, bet erdvės trūkumas neturėtų sumažinti jo aktyvumo. Pastebėję sumažėjusį vaikelio aktyvumą, kuo skubiau praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 32 nėštumo savaitę

Faktas

2004 m. EURO-PERISTAT atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvoje gimdymas buvo skatinamas 6,2 % gimdyvių. Tai vienas mažiausių rodiklių Europoje.

Mamos kūne dabar cirkuliuoja 40-50% daugiau kraujo (plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių) nei prieš nėštumą – dabar jo reikia daugiau, kad patenkintų ir augančio vaikelio poreikius. Šis papildomas kraujo kiekis pravers ir gimdymo metu, nes dalis jo bus prarasta. 

Dabar kiekvieną nėštumo savaitę turėtumėte priaugti beveik po pusę kilogramo. Maždaug pusę šio prieaugio sudaro vaisiaus svorio padidėjimas.

Gimdai stumiant diafragmą į viršų ir vis didėjant pilvo spaudimui, rėmuo gali pradėti varginti vis dažniau, kartkartėmis gali trūkti oro.

Augant vaikeliui, vis daugiau svorio kaupiasi priekyje, ir tai neišvengiamai paveikia laikyseną ir priverčia svorio centrą pasislinkti.

Be to, tempiasi pilvo raumenys, hormonai vis labiau atpalaiduoja raiščius, o didėjanti gimda gali pradėti spausti kai kuriuos nervus.

Dėl to gali pradėti skaudėti apatinę nugaros dalį, sėdmenis ar šlaunis.

Darbelis 32 nėštumo savaitei

Kai gims kūdikis, šeima ir draugai tikrai norės apsilankyti ir tau padėti. Net jei šiuo metu atrodo, kad su viskuo susitvarkysite, greičiausiai, pagalbininkų jums prireiks bent jau tam, kad valandėlei galėtumėte išjungti "budėjimo režimą" ir atsipalaiduoti.

Tad jei kas nors pasisiūlo padėti pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po gimdymo, pavyzdžiui, jūsų pačios mama, neskubėkite sakyti "Ne", o geriau apgalvokite, kada ir kaip jums galėtų pagelbėti?

 • Pasivaikščioti su kūdikiu, kol jūs tiesiog nusnūsite.
 • Pagaminti šeimos pietus.
 • Išvesti pavedžioti šunį.
 • Nuvežti vyresnius vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius.
 • Nupirkti būtinų maisto produktų.
 • Pagelbėti su namų ruoša: skalbimu, lyginimu, valymu.
Reklama

2018 m. rugpjūčio džiaugsmukai

 1. Emi ly
  Emi ly prieš 20 min.

  Egllea parašė:
  As snd buvau vizite, pamatavo pilva, spaudima, sirdutes paklause. Tik nusiminiau kad echo nedare, kazkaip tikejaus pamatyt 😯 bet pasake kad nepriklauso, o nusiskund…

  Aš buvau antradienį, o tai sakau echoskopas? Nori sako galim pažiūrėt, bet po poros savaičių pilnas bus ir po to jau nuo 36 sav stebėsim prieš gimdymą tave Pamiršo per vizitą net pilvo nepamatavo O dėl svorio nieko nesako, kažkada užsiminė, kad Jūs moterys vakarais vis valgot to kas nerekomenduojama, tai pasijuokėm su akušere, kad ką padarysi kad vakarais tų vaisių norisi

 2. User has not uploaded an avatar
  Hedit prieš 17 min.

  indodo parašė:
  Tai eilę atstovėt svarbiausia, o visa kita šaunu

  Pas mus eilių nėra

  Kątik prikirtau braškių su pienu, nu ir kas ryte man skanu daržovės, o vakare uogos

 3. Emi ly
  Emi ly prieš 15 min.

  Hedit parašė:
  Pas mus eilių nėra

  O jergau db noriu braškių su pienu

 4. indodo prieš 10 min.

  Emi ly parašė:
  O mūsų kaip tik didiesiems, primena, pameni sako kai tu buvai toks mažytis va tas ir tas tave globojo, dabar jau tu užaugai ir tu turi taip pat padėti. Taip pat kai…

  Tokių detalių aš nžn iš darželio, tikiu, kad irgi gražiai kalba

 5. indodo prieš 9 min.

  Emi ly parašė:
  O jergau db noriu braškių su pienu

  Aš visada grietinėlę pilu kuo tirštesnę... ir cukriukooo... šnd tris indus sukirtau