32 nėštumo savaitė

32 nėštumo savaitė

Vaikelis 32 nėštumo savaitę

Pomelo. Vaikelis tikriausiai jau sveria 1kg 700 g ir yra apie 43 cm ūgio, taigi yra maždaug kaip pomelo (į didelį greipfrutą panašus vaisius).

Kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę. Priklausomai nuo paveldėtų genų, jau dabar kūdikio galvytę gali dengti tankūs ir tamsūs plaukai, tačiau jei stiprūs plaukai - ne jūsų giminės skiriamasis bruožas, mažylio galvą dengia vos pastebimas „persiko pūkelis“.

Šiuo etapu pradeda formuotis imuninė sistema: kūdikis gauna imunoglobuliną, o jo organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie saugos kūdikį pirmuosius mėnesius po gimimo.

Vaikelis užima tikrai daug vietos pilve, bet erdvės trūkumas neturėtų sumažinti jo aktyvumo. Pastebėję sumažėjusį vaikelio aktyvumą, kuo skubiau praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 32 nėštumo savaitę

Faktas

2004 m. EURO-PERISTAT atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvoje gimdymas buvo skatinamas 6,2 % gimdyvių. Tai vienas mažiausių rodiklių Europoje.

Mamos kūne dabar cirkuliuoja 40-50% daugiau kraujo (plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių) nei prieš nėštumą – dabar jo reikia daugiau, kad patenkintų ir augančio vaikelio poreikius. Šis papildomas kraujo kiekis pravers ir gimdymo metu, nes dalis jo bus prarasta. 

Dabar kiekvieną nėštumo savaitę turėtumėte priaugti beveik po pusę kilogramo. Maždaug pusę šio prieaugio sudaro vaisiaus svorio padidėjimas.

Gimdai stumiant diafragmą į viršų ir vis didėjant pilvo spaudimui, rėmuo gali pradėti varginti vis dažniau, kartkartėmis gali trūkti oro.

Augant vaikeliui, vis daugiau svorio kaupiasi priekyje, ir tai neišvengiamai paveikia laikyseną ir priverčia svorio centrą pasislinkti.

Be to, tempiasi pilvo raumenys, hormonai vis labiau atpalaiduoja raiščius, o didėjanti gimda gali pradėti spausti kai kuriuos nervus.

Dėl to gali pradėti skaudėti apatinę nugaros dalį, sėdmenis ar šlaunis.

Darbelis 32 nėštumo savaitei

Kai gims kūdikis, šeima ir draugai tikrai norės apsilankyti ir tau padėti. Net jei šiuo metu atrodo, kad su viskuo susitvarkysite, greičiausiai, pagalbininkų jums prireiks bent jau tam, kad valandėlei galėtumėte išjungti "budėjimo režimą" ir atsipalaiduoti.

Tad jei kas nors pasisiūlo padėti pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po gimdymo, pavyzdžiui, jūsų pačios mama, neskubėkite sakyti "Ne", o geriau apgalvokite, kada ir kaip jums galėtų pagelbėti?

 • Pasivaikščioti su kūdikiu, kol jūs tiesiog nusnūsite.
 • Pagaminti šeimos pietus.
 • Išvesti pavedžioti šunį.
 • Nuvežti vyresnius vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius.
 • Nupirkti būtinų maisto produktų.
 • Pagelbėti su namų ruoša: skalbimu, lyginimu, valymu.

2019 m. gegužinukai

 1. brangekaile
  brangekaile prieš 18 min.

  mano vyras kaip tik snd sake,neduok dieve pasakysiu ne ta ka noriu-susprogdinsi nama

 2. brangekaile
  brangekaile prieš 16 min.

  snd jau paskyre data planiniam geguzes 2 laukiu nesulaukiu dar iki kito penktad padirbu va ir vsio susikraunu tase ir laukiu

 3. Diana_18
  Diana_18 prieš 10 min.

  irvėl parašė:
  Merginos, o kaip jum su depiliacija, bikinio zonos?😂 Man tai jau verkti norisi, kai reikia 😂😂 taip sunku lankstytis😑 ir nebematyti nieko😱

  As tai pusiau nusiskutu, pusiau pasilieku 😂😂 Nes nieko nematau, o ka uzciuopiu ta nuskutu Na dar paprasau saviskio, tai padeda nusiskusti karts nuo karto

 4. Diana_18
  Diana_18 prieš 8 min.

  Sveikos norejau paklausti, o kokio svorio jusu aukseliai? ;) Kazkur buvo ta tema bet neatrasiu jau dabar. Mums siandien pasake kad sveriam +-1600g. Tai galvoju ar tik ne per mazi mes mums 31 sav ;)

 5. User has not uploaded an avatar
  huba buba prieš 50 sek.

  irvėl parašė:
  Merginos, o kaip jum su depiliacija, bikinio zonos?😂 Man tai jau verkti norisi, kai reikia 😂😂 taip sunku lankstytis😑 ir nebematyti nieko😱

  ojezau, kosmosas butu skust...jau kiek metu tik depiliacija cukrumi...
  labai noreciau lazeriu pasisalint, bet tokia beda kad pigmento neuztenka
  plaukuose...
  bet jei skusciau tai issutua visa laika buciau, ir nekenciu kai spiglys but😁😁😁