32 nėštumo savaitė

32 nėštumo savaitė

Vaikelis 32 nėštumo savaitę

Pomelo. Vaikelis tikriausiai jau sveria 1kg 700 g ir yra apie 43 cm ūgio, taigi yra maždaug kaip pomelo (į didelį greipfrutą panašus vaisius).

Kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę. Priklausomai nuo paveldėtų genų, jau dabar kūdikio galvytę gali dengti tankūs ir tamsūs plaukai, tačiau jei stiprūs plaukai - ne jūsų giminės skiriamasis bruožas, mažylio galvą dengia vos pastebimas „persiko pūkelis“.

Šiuo etapu pradeda formuotis imuninė sistema: kūdikis gauna imunoglobuliną, o jo organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie saugos kūdikį pirmuosius mėnesius po gimimo.

Vaikelis užima tikrai daug vietos pilve, bet erdvės trūkumas neturėtų sumažinti jo aktyvumo. Pastebėję sumažėjusį vaikelio aktyvumą, kuo skubiau praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 32 nėštumo savaitę

Faktas

2004 m. EURO-PERISTAT atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvoje gimdymas buvo skatinamas 6,2 % gimdyvių. Tai vienas mažiausių rodiklių Europoje.

Mamos kūne dabar cirkuliuoja 40-50% daugiau kraujo (plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių) nei prieš nėštumą – dabar jo reikia daugiau, kad patenkintų ir augančio vaikelio poreikius. Šis papildomas kraujo kiekis pravers ir gimdymo metu, nes dalis jo bus prarasta. 

Dabar kiekvieną nėštumo savaitę turėtumėte priaugti beveik po pusę kilogramo. Maždaug pusę šio prieaugio sudaro vaisiaus svorio padidėjimas.

Gimdai stumiant diafragmą į viršų ir vis didėjant pilvo spaudimui, rėmuo gali pradėti varginti vis dažniau, kartkartėmis gali trūkti oro.

Augant vaikeliui, vis daugiau svorio kaupiasi priekyje, ir tai neišvengiamai paveikia laikyseną ir priverčia svorio centrą pasislinkti.

Be to, tempiasi pilvo raumenys, hormonai vis labiau atpalaiduoja raiščius, o didėjanti gimda gali pradėti spausti kai kuriuos nervus.

Dėl to gali pradėti skaudėti apatinę nugaros dalį, sėdmenis ar šlaunis.

Darbelis 32 nėštumo savaitei

Kai gims kūdikis, šeima ir draugai tikrai norės apsilankyti ir tau padėti. Net jei šiuo metu atrodo, kad su viskuo susitvarkysite, greičiausiai, pagalbininkų jums prireiks bent jau tam, kad valandėlei galėtumėte išjungti "budėjimo režimą" ir atsipalaiduoti.

Tad jei kas nors pasisiūlo padėti pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po gimdymo, pavyzdžiui, jūsų pačios mama, neskubėkite sakyti "Ne", o geriau apgalvokite, kada ir kaip jums galėtų pagelbėti?

 • Pasivaikščioti su kūdikiu, kol jūs tiesiog nusnūsite.
 • Pagaminti šeimos pietus.
 • Išvesti pavedžioti šunį.
 • Nuvežti vyresnius vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius.
 • Nupirkti būtinų maisto produktų.
 • Pagelbėti su namų ruoša: skalbimu, lyginimu, valymu.

2019 m. lapkritinukai

 1. LunaL
  LunaL prieš 59 min.

  lauryna maze parašė:
  tikrai ne, mano sūnus oi davės, patikėkit pilve, sesutės sakė bus super aktyvus, bet gimėm nieko panašaus. Dabar laukiuos tai ramuma ir bijau, kad nebūtų aktyvus…

  Nuraminot, nes mano toks stipruolis, taip duodasi, ypatingai paryciui ir nuo kokios 21.30 iki 23 val. As kita karta galvoju, kad jis islips.
  Na o jeigu gimes bus toks aktyvus, ka darysi. Auginsim, mamkai svoris per savaite nukris

 2. Egleal
  Egleal prieš 51 min.

  Aš irgi tikiuosi, kad čia mitas dėl to aktyvumo pilve ir aktyvumo gimus. Mano pirmagime buvo rami ir pilve ir gimus. Bet dabar tai bet kada, kad ir naktį pramerkus akis, iškart prasideda spardymaisi. Toks vaizdas, kad jis ten išvis pas mane nemiega. Nes arba zagsi arba spardosi

 3. Nyana
  Nyana prieš 45 min.

  Vikaledi parašė:
  O pasitvirtino ta teorija kad tie kurie pilvuke ramesni ir gimę ramus buna ,ar ne ? Nes kažkur išskaiciau kad tie kurie duodas pilve ir gimę duodasi beje tuo pačiu …

  Su pirmu pasitvirtino, pilvuke lb davės ir po gimimo aktyvus. Su antru nepasitvirtino, pilve ramus buvo, o po gimimo 5x aktyvesnis už brolį🙈😁 trečias turbūt irgi bus toks, nes duodasi tai siaubingai pilve 😁

 4. User has not uploaded an avatar
  vai01 prieš 37 min.

  @gnetuk parašė:
  Man tai rūgštys žiauriai naktim kankina, šiandien išgėriau sodos, na ir žinokit padėjo, tikiuosi čia ne sutapimas, tai nors išsigelbėjimas bus, o tai tos rūgštys ga…

  Man rekomendavo frutin ,tai padeda, pabandykite 🤗

 5. @gnetuk prieš 14 min.

  Marima parašė:
  Aiškių priežasčių nežnau, bet man, kai nėštumopradžioje žiauriai vargino rėmuo, tai kai pasakiau gydytojai, tai patarė renne, borjomi dar kažką, tik liepė nepradėt …

  Viską atrodo bandžiau, pieną, borjomi, Rene ir pirma kartą sodą, na aš ją silpna darau, tai manau geriau sodą nei renne