32 nėštumo savaitė

32 nėštumo savaitė

Vaikelis 32 nėštumo savaitę

Pomelo. Vaikelis tikriausiai jau sveria 1kg 700 g ir yra apie 43 cm ūgio, taigi yra maždaug kaip pomelo (į didelį greipfrutą panašus vaisius).

Kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę. Priklausomai nuo paveldėtų genų, jau dabar kūdikio galvytę gali dengti tankūs ir tamsūs plaukai, tačiau jei stiprūs plaukai - ne jūsų giminės skiriamasis bruožas, mažylio galvą dengia vos pastebimas „persiko pūkelis“.

Šiuo etapu pradeda formuotis imuninė sistema: kūdikis gauna imunoglobuliną, o jo organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie saugos kūdikį pirmuosius mėnesius po gimimo.

Vaikelis užima tikrai daug vietos pilve, bet erdvės trūkumas neturėtų sumažinti jo aktyvumo. Pastebėję sumažėjusį vaikelio aktyvumą, kuo skubiau praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 32 nėštumo savaitę

Faktas

2004 m. EURO-PERISTAT atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvoje gimdymas buvo skatinamas 6,2 % gimdyvių. Tai vienas mažiausių rodiklių Europoje.

Mamos kūne dabar cirkuliuoja 40-50% daugiau kraujo (plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių) nei prieš nėštumą – dabar jo reikia daugiau, kad patenkintų ir augančio vaikelio poreikius. Šis papildomas kraujo kiekis pravers ir gimdymo metu, nes dalis jo bus prarasta. 

Dabar kiekvieną nėštumo savaitę turėtumėte priaugti beveik po pusę kilogramo. Maždaug pusę šio prieaugio sudaro vaisiaus svorio padidėjimas.

Gimdai stumiant diafragmą į viršų ir vis didėjant pilvo spaudimui, rėmuo gali pradėti varginti vis dažniau, kartkartėmis gali trūkti oro.

Augant vaikeliui, vis daugiau svorio kaupiasi priekyje, ir tai neišvengiamai paveikia laikyseną ir priverčia svorio centrą pasislinkti.

Be to, tempiasi pilvo raumenys, hormonai vis labiau atpalaiduoja raiščius, o didėjanti gimda gali pradėti spausti kai kuriuos nervus.

Dėl to gali pradėti skaudėti apatinę nugaros dalį, sėdmenis ar šlaunis.

Darbelis 32 nėštumo savaitei

Kai gims kūdikis, šeima ir draugai tikrai norės apsilankyti ir tau padėti. Net jei šiuo metu atrodo, kad su viskuo susitvarkysite, greičiausiai, pagalbininkų jums prireiks bent jau tam, kad valandėlei galėtumėte išjungti "budėjimo režimą" ir atsipalaiduoti.

Tad jei kas nors pasisiūlo padėti pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po gimdymo, pavyzdžiui, jūsų pačios mama, neskubėkite sakyti "Ne", o geriau apgalvokite, kada ir kaip jums galėtų pagelbėti?

 • Pasivaikščioti su kūdikiu, kol jūs tiesiog nusnūsite.
 • Pagaminti šeimos pietus.
 • Išvesti pavedžioti šunį.
 • Nuvežti vyresnius vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius.
 • Nupirkti būtinų maisto produktų.
 • Pagelbėti su namų ruoša: skalbimu, lyginimu, valymu.

2021 spalio mažiukai

 1. Pienių pieva prieš 21 val.

  Kara14 parašė:
  Taip, dar papildomai dariausi Tulžies rugsciu tyrima. Bet visi tyrimai buvo geri. Ketvirtadieni vel kartosiu. Jei ir vel bus visi tyrimai geri, dar pirmadieni turiu…

  Aš savanoriškai pasitikrinau. Tai idealu. Manau man niežėjo nuo alergijos, net įsivaizduoju kas sudirgino. Aišku man ten 4-5d. truko ir viskas. Cholestazė taip greit ir nesibaigia.

 2. Anonymouse
  Anonymouse prieš 5 val.

  Pienių pieva parašė:
  Viskas labai aiškiai čia https://www.sumanimama.lt/laukiasi/motinystes-ismoka/

  Sveiki.Gal galit paiiškinti o kaip su tuo NPD ? Ar jūs pildėt kokius prašymus ir ką tai keičia?

 3. agnep515
  agnep515 prieš 2 val.

  Anonymouse parašė:
  Sveiki.Gal galit paiiškinti o kaip su tuo NPD ? Ar jūs pildėt kokius prašymus ir ką tai keičia?

  Jai norit gauti kas mėnesį daugiau pinigų tada taikyti reikia jai norit kitais metais deklaruojant atgauti daugiau pinigėlių vienu metu tada netaikyti 🙂 nemažai kam susidarė situacija kad taikant NPD kitais metais deklaruojant grąžinti pinigų valstybei, bet jai pajamos jūsų yra stabiluos, neturejot kažkokių didelių pirkimų, pardavimu (papildomų pajamų) galit nesibaiminti nes mokėti nereikės. Visą gyvenimą taikau NPD gaunu didesnius kasmenesi pinigus, nes man taip geriau, ir deklaruojant vistiek dar grįžta pliuso🙂

 4. User has not uploaded an avatar
  nestukerika prieš 31 min.

  Sveikutes, iš kokios internetines svetaines sakotes

  agnep515 parašė:
  Pirkau aš jau ir šias priemones iš puslapio vaikų prekių tiesiog užsisakiau viską ir viskas☺️

  Gal galite įkelti puslapio nuoroda iš kurio viska saketes? 😊

 5. agnep515
  agnep515 prieš 28 min.

  nestukerika parašė:
  Sveikutes, iš kokios internetines svetaines sakotes

  https://www.babydo.lt/kudikio-higiena.html