32 nėštumo savaitė

32 nėštumo savaitė

Vaikelis 32 nėštumo savaitę

Pomelo. Vaikelis tikriausiai jau sveria 1kg 700 g ir yra apie 43 cm ūgio, taigi yra maždaug kaip pomelo (į didelį greipfrutą panašus vaisius).

Kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę. Priklausomai nuo paveldėtų genų, jau dabar kūdikio galvytę gali dengti tankūs ir tamsūs plaukai, tačiau jei stiprūs plaukai - ne jūsų giminės skiriamasis bruožas, mažylio galvą dengia vos pastebimas „persiko pūkelis“.

Šiuo etapu pradeda formuotis imuninė sistema: kūdikis gauna imunoglobuliną, o jo organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie saugos kūdikį pirmuosius mėnesius po gimimo.

Vaikelis užima tikrai daug vietos pilve, bet erdvės trūkumas neturėtų sumažinti jo aktyvumo. Pastebėję sumažėjusį vaikelio aktyvumą, kuo skubiau praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 32 nėštumo savaitę

Faktas

2004 m. EURO-PERISTAT atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvoje gimdymas buvo skatinamas 6,2 % gimdyvių. Tai vienas mažiausių rodiklių Europoje.

Mamos kūne dabar cirkuliuoja 40-50% daugiau kraujo (plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių) nei prieš nėštumą – dabar jo reikia daugiau, kad patenkintų ir augančio vaikelio poreikius. Šis papildomas kraujo kiekis pravers ir gimdymo metu, nes dalis jo bus prarasta. 

Dabar kiekvieną nėštumo savaitę turėtumėte priaugti beveik po pusę kilogramo. Maždaug pusę šio prieaugio sudaro vaisiaus svorio padidėjimas.

Gimdai stumiant diafragmą į viršų ir vis didėjant pilvo spaudimui, rėmuo gali pradėti varginti vis dažniau, kartkartėmis gali trūkti oro.

Augant vaikeliui, vis daugiau svorio kaupiasi priekyje, ir tai neišvengiamai paveikia laikyseną ir priverčia svorio centrą pasislinkti.

Be to, tempiasi pilvo raumenys, hormonai vis labiau atpalaiduoja raiščius, o didėjanti gimda gali pradėti spausti kai kuriuos nervus.

Dėl to gali pradėti skaudėti apatinę nugaros dalį, sėdmenis ar šlaunis.

Darbelis 32 nėštumo savaitei

Kai gims kūdikis, šeima ir draugai tikrai norės apsilankyti ir tau padėti. Net jei šiuo metu atrodo, kad su viskuo susitvarkysite, greičiausiai, pagalbininkų jums prireiks bent jau tam, kad valandėlei galėtumėte išjungti "budėjimo režimą" ir atsipalaiduoti.

Tad jei kas nors pasisiūlo padėti pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po gimdymo, pavyzdžiui, jūsų pačios mama, neskubėkite sakyti "Ne", o geriau apgalvokite, kada ir kaip jums galėtų pagelbėti?

 • Pasivaikščioti su kūdikiu, kol jūs tiesiog nusnūsite.
 • Pagaminti šeimos pietus.
 • Išvesti pavedžioti šunį.
 • Nuvežti vyresnius vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius.
 • Nupirkti būtinų maisto produktų.
 • Pagelbėti su namų ruoša: skalbimu, lyginimu, valymu.

2022 m. sausinukai 💖

 1. User has not uploaded an avatar
  Magdalenaa prieš 17 val.

  Deimantele parašė:
  Sveiki,sakykit gal kas sirgot nėštumo metu,man beveik 30 sav,o jau savaite laiko kosau ir slogos yra,du kartus dienoi inhaliuojuosi si druskos tirpalu ir kaitinu ko…

  Sirgau gal kokius 5 kartus jau is sloga ir kosuliu, tai man padejo arbata su imbieru ir citrina, nosi valydavau su vaiko purskalu druskos ir inhaliuodavaus su vaiko fiziologiniu n kartu i diena ir tiesiog islaukti perioda, o nuo gerkles nevaistus ciulpdavau o halls, man kazkaip padejo, bei skalavimas medetku tinktura arba druska

 2. ashjuke
  ashjuke prieš 17 val.

  Deimantele parašė:
  Sveiki,sakykit gal kas sirgot nėštumo metu,man beveik 30 sav,o jau savaite laiko kosau ir slogos yra,du kartus dienoi inhaliuojuosi si druskos tirpalu ir kaitinu ko…

  Be druskos reiktų dar inhaliuotis, nes druska sausina gleivinę ir taip skatina vėl slogai susidaryt

 3. User has not uploaded an avatar
  AstaJur prieš 16 val.

  Deimantele parašė:
  Sveiki,sakykit gal kas sirgot nėštumo metu,man beveik 30 sav,o jau savaite laiko kosau ir slogos yra,du kartus dienoi inhaliuojuosi si druskos tirpalu ir kaitinu ko…

  Jei labai vargina kosulys galit Stodal pavartoti, man prieš gera men irgi buvo ir didele sloga ir gerkle ir kosulys.
  Daug arbatų su medum, dar lockets man nuo gerklės padėjo

 4. User has not uploaded an avatar
  Kaida prieš 2 val.

  Keelle parašė:
  Sveikos, kreipiuosi labiau į jau patyrusias mamas ☺️
  Kadangi pati esu pirmakartė, iškilo klausimas, greičiausiai jis pasirodys kvailas …

  Dar papildysiu mamytes, kad pvz. nors mano vaikas neatpylinėjo, bet man pora marliukų labai gerai suėjo burnytės higienai. Kol dantukai nelenda, apvyniodavau marlių ant piršto ir pravalydavau rytą - vakarą burnytę

 5. User has not uploaded an avatar
  Saulės spindulys prieš 15 min.

  Sveikos, kur rasti tą elektroninį nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimą? Gydytoja vakar turėjo išrašyti, sakė bus sodros paskyroje, bet niekur nerandu. Arba dar neparašė...