32 nėštumo savaitė

32 nėštumo savaitė

Vaikelis 32 nėštumo savaitę

Pomelo. Vaikelis tikriausiai jau sveria 1kg 700 g ir yra apie 43 cm ūgio, taigi yra maždaug kaip pomelo (į didelį greipfrutą panašus vaisius).

Kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę. Priklausomai nuo paveldėtų genų, jau dabar kūdikio galvytę gali dengti tankūs ir tamsūs plaukai, tačiau jei stiprūs plaukai - ne jūsų giminės skiriamasis bruožas, mažylio galvą dengia vos pastebimas „persiko pūkelis“.

Šiuo etapu pradeda formuotis imuninė sistema: kūdikis gauna imunoglobuliną, o jo organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie saugos kūdikį pirmuosius mėnesius po gimimo.

Vaikelis užima tikrai daug vietos pilve, bet erdvės trūkumas neturėtų sumažinti jo aktyvumo. Pastebėję sumažėjusį vaikelio aktyvumą, kuo skubiau praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 32 nėštumo savaitę

Faktas

2014 m. SAM duomenimis, Lietuvoje gimdymas skatinamas maždaug 20 % gimdyvių.

Mamos kūne dabar cirkuliuoja 40-50% daugiau kraujo (plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių) nei prieš nėštumą – dabar jo reikia daugiau, kad patenkintų ir augančio vaikelio poreikius. Šis papildomas kraujo kiekis pravers ir gimdymo metu, nes dalis jo bus prarasta. 

Dabar kiekvieną nėštumo savaitę turėtumėte priaugti beveik po pusę kilogramo. Maždaug pusę šio prieaugio sudaro vaisiaus svorio padidėjimas.

Gimdai stumiant diafragmą į viršų ir vis didėjant pilvo spaudimui, rėmuo gali pradėti varginti vis dažniau, kartkartėmis gali trūkti oro.

Augant vaikeliui, vis daugiau svorio kaupiasi priekyje, ir tai neišvengiamai paveikia laikyseną ir priverčia svorio centrą pasislinkti.

Be to, tempiasi pilvo raumenys, hormonai vis labiau atpalaiduoja raiščius, o didėjanti gimda gali pradėti spausti kai kuriuos nervus.

Dėl to gali pradėti skaudėti apatinę nugaros dalį, sėdmenis ar šlaunis.

Darbelis 32 nėštumo savaitei

Kai gims kūdikis, šeima ir draugai tikrai norės apsilankyti ir tau padėti. Net jei šiuo metu atrodo, kad su viskuo susitvarkysite, greičiausiai, pagalbininkų jums prireiks bent jau tam, kad valandėlei galėtumėte išjungti "budėjimo režimą" ir atsipalaiduoti.

Tad jei kas nors pasisiūlo padėti pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po gimdymo, pavyzdžiui, jūsų pačios mama, neskubėkite sakyti "Ne", o geriau apgalvokite, kada ir kaip jums galėtų pagelbėti?

 • Pasivaikščioti su kūdikiu, kol jūs tiesiog nusnūsite.
 • Pagaminti šeimos pietus.
 • Išvesti pavedžioti šunį.
 • Nuvežti vyresnius vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius.
 • Nupirkti būtinų maisto produktų.
 • Pagelbėti su namų ruoša: skalbimu, lyginimu, valymu.

2023 m. balandžio mėnesio mažyliai 🐣

 1. Perlinė...
  Perlinė... prieš 1 d.

  Vienaragis parašė:
  Skaičiavom su ja vakar, tai - keli šimtai eurų nuo to kas gaunama i rankas dabar. Visaip varijavom, tai panašu jog lubos. Na ir palyginom papildomai kas buvo prieš …

  O tai kaip gali but tik keli simtai euru jei alga net lubas siekia? As cia is nezinojimo klausiu 😋 pvz jei zmogus i rankas gauna 1300 tai kaip suprantu tiek ir turi gaut, jei moka 100% tai jei jusu vyras net lubas siekia tau jau nebe keli simtai euru gaunas.

 2. Perlinė...
  Perlinė... prieš 1 d.

  Gal praleidau o tevystes tai ismokai kokius menesius ima? Nes maniskiui tik nuo sausio pakele alga kazkiek

 3. User has not uploaded an avatar
  Vienaragis prieš 1 d.

  Perlinė... parašė:
  O tai kaip gali but tik keli simtai euru jei alga net lubas siekia? As cia is nezinojimo klausiu 😋 pvz jei zmogus i rankas gauna 1300 tai kaip suprantu tiek ir turi…

  As cia grubiai rašau keli šimtai, dėl to as cia ir "verkiu" kaip nesąžininga 🙈

 4. User has not uploaded an avatar
  Vienaragis prieš 1 d.

  Perlinė... parašė:
  Gal praleidau o tevystes tai ismokai kokius menesius ima? Nes maniskiui tik nuo sausio pakele alga kazkiek

  Man regis paskutiniu 12 men vidurkį.

 5. 2for1
  2for1 prieš 22 val.

  Vienaragis parašė:
  As cia grubiai rašau keli šimtai, dėl to as cia ir "verkiu" kaip nesąžininga 🙈

  Lubos dabar apie 2,7k EUR. Pries kelis metus buvo gerokai mazesnis, bet irgi ne keli simtai.