32 nėštumo savaitė

32 nėštumo savaitė

Vaikelis 32 nėštumo savaitę

Pomelo. Vaikelis tikriausiai jau sveria 1kg 700 g ir yra apie 43 cm ūgio, taigi yra maždaug kaip pomelo (į didelį greipfrutą panašus vaisius).

Kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę. Priklausomai nuo paveldėtų genų, jau dabar kūdikio galvytę gali dengti tankūs ir tamsūs plaukai, tačiau jei stiprūs plaukai - ne jūsų giminės skiriamasis bruožas, mažylio galvą dengia vos pastebimas „persiko pūkelis“.

Šiuo etapu pradeda formuotis imuninė sistema: kūdikis gauna imunoglobuliną, o jo organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie saugos kūdikį pirmuosius mėnesius po gimimo.

Vaikelis užima tikrai daug vietos pilve, bet erdvės trūkumas neturėtų sumažinti jo aktyvumo. Pastebėję sumažėjusį vaikelio aktyvumą, kuo skubiau praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 32 nėštumo savaitę

Faktas

2004 m. EURO-PERISTAT atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvoje gimdymas buvo skatinamas 6,2 % gimdyvių. Tai vienas mažiausių rodiklių Europoje.

Mamos kūne dabar cirkuliuoja 40-50% daugiau kraujo (plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių) nei prieš nėštumą – dabar jo reikia daugiau, kad patenkintų ir augančio vaikelio poreikius. Šis papildomas kraujo kiekis pravers ir gimdymo metu, nes dalis jo bus prarasta. 

Dabar kiekvieną nėštumo savaitę turėtumėte priaugti beveik po pusę kilogramo. Maždaug pusę šio prieaugio sudaro vaisiaus svorio padidėjimas.

Gimdai stumiant diafragmą į viršų ir vis didėjant pilvo spaudimui, rėmuo gali pradėti varginti vis dažniau, kartkartėmis gali trūkti oro.

Augant vaikeliui, vis daugiau svorio kaupiasi priekyje, ir tai neišvengiamai paveikia laikyseną ir priverčia svorio centrą pasislinkti.

Be to, tempiasi pilvo raumenys, hormonai vis labiau atpalaiduoja raiščius, o didėjanti gimda gali pradėti spausti kai kuriuos nervus.

Dėl to gali pradėti skaudėti apatinę nugaros dalį, sėdmenis ar šlaunis.

Darbelis 32 nėštumo savaitei

Kai gims kūdikis, šeima ir draugai tikrai norės apsilankyti ir tau padėti. Net jei šiuo metu atrodo, kad su viskuo susitvarkysite, greičiausiai, pagalbininkų jums prireiks bent jau tam, kad valandėlei galėtumėte išjungti "budėjimo režimą" ir atsipalaiduoti.

Tad jei kas nors pasisiūlo padėti pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po gimdymo, pavyzdžiui, jūsų pačios mama, neskubėkite sakyti "Ne", o geriau apgalvokite, kada ir kaip jums galėtų pagelbėti?

 • Pasivaikščioti su kūdikiu, kol jūs tiesiog nusnūsite.
 • Pagaminti šeimos pietus.
 • Išvesti pavedžioti šunį.
 • Nuvežti vyresnius vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius.
 • Nupirkti būtinų maisto produktų.
 • Pagelbėti su namų ruoša: skalbimu, lyginimu, valymu.
Reklama

2018 m. gegužės mėn. stebuklai

 1. Boniusia
  Boniusia prieš 16 val.

  Melit parašė:
  taiko mazesnius mokescius, nei atlyginimui? man sake, kad ismoka turetu buti mazdaug 4 atlyginimu dydzio, bet jei mokesciai mazesni, gal daugiau gaunasi 🤔 tiesiog s…

  Ne daugiau, man tiek kiek ir oficiali alga ismokejo

 2. Melit
  Melit prieš 8 val.

  Boniusia parašė:
  Ne daugiau, man tiek kiek ir oficiali alga ismokejo

  supratau, vadinasi puiku, ksd ne maziau as dar tik balandzio 3 diena meginsiu pildyti, kai iseisiu i dekreta

 3. Agniete Do
  Agniete Do prieš 6 val.

  Melit parašė:
  taiko mazesnius mokescius, nei atlyginimui? man sake, kad ismoka turetu buti mazdaug 4 atlyginimu dydzio, bet jei mokesciai mazesni, gal daugiau gaunasi 🤔 tiesiog s…

  man gavosi apie 40 euru daugiau nei atlyginimas. Pervede nakti 00.44 h. tai taip juokingai pasirode

 4. juditoks
  juditoks prieš 5 val.

  Sveikos, mamytes...mam laip nustate termina pagal mmm geguzes 17 d. taip ir yra..atitinka ir pagal echo...o kada bus kas zino....man beveik kasdien susitraukineja gimda...

 5. roselt777
  roselt777 prieš 4 val.

  juditoks parašė:
  Sveikos, mamytes...mam laip nustate termina pagal mmm geguzes 17 d. taip ir yra..atitinka ir pagal echo...o kada bus kas zino....man beveik kasdien susitraukineja g…

  Man irgi gegužės 17 😁