32 nėštumo savaitė

32 nėštumo savaitė

Vaikelis 32 nėštumo savaitę

Pomelo. Vaikelis tikriausiai jau sveria 1kg 700 g ir yra apie 43 cm ūgio, taigi yra maždaug kaip pomelo (į didelį greipfrutą panašus vaisius).

Kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę. Priklausomai nuo paveldėtų genų, jau dabar kūdikio galvytę gali dengti tankūs ir tamsūs plaukai, tačiau jei stiprūs plaukai - ne jūsų giminės skiriamasis bruožas, mažylio galvą dengia vos pastebimas „persiko pūkelis“.

Šiuo etapu pradeda formuotis imuninė sistema: kūdikis gauna imunoglobuliną, o jo organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie saugos kūdikį pirmuosius mėnesius po gimimo.

Vaikelis užima tikrai daug vietos pilve, bet erdvės trūkumas neturėtų sumažinti jo aktyvumo. Pastebėję sumažėjusį vaikelio aktyvumą, kuo skubiau praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 32 nėštumo savaitę

Faktas

2014 m. SAM duomenimis, Lietuvoje gimdymas skatinamas maždaug 20 % gimdyvių.

Mamos kūne dabar cirkuliuoja 40-50% daugiau kraujo (plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių) nei prieš nėštumą – dabar jo reikia daugiau, kad patenkintų ir augančio vaikelio poreikius. Šis papildomas kraujo kiekis pravers ir gimdymo metu, nes dalis jo bus prarasta. 

Dabar kiekvieną nėštumo savaitę turėtumėte priaugti beveik po pusę kilogramo. Maždaug pusę šio prieaugio sudaro vaisiaus svorio padidėjimas.

Gimdai stumiant diafragmą į viršų ir vis didėjant pilvo spaudimui, rėmuo gali pradėti varginti vis dažniau, kartkartėmis gali trūkti oro.

Augant vaikeliui, vis daugiau svorio kaupiasi priekyje, ir tai neišvengiamai paveikia laikyseną ir priverčia svorio centrą pasislinkti.

Be to, tempiasi pilvo raumenys, hormonai vis labiau atpalaiduoja raiščius, o didėjanti gimda gali pradėti spausti kai kuriuos nervus.

Dėl to gali pradėti skaudėti apatinę nugaros dalį, sėdmenis ar šlaunis.

Darbelis 32 nėštumo savaitei

Kai gims kūdikis, šeima ir draugai tikrai norės apsilankyti ir tau padėti. Net jei šiuo metu atrodo, kad su viskuo susitvarkysite, greičiausiai, pagalbininkų jums prireiks bent jau tam, kad valandėlei galėtumėte išjungti "budėjimo režimą" ir atsipalaiduoti.

Tad jei kas nors pasisiūlo padėti pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po gimdymo, pavyzdžiui, jūsų pačios mama, neskubėkite sakyti "Ne", o geriau apgalvokite, kada ir kaip jums galėtų pagelbėti?

 • Pasivaikščioti su kūdikiu, kol jūs tiesiog nusnūsite.
 • Pagaminti šeimos pietus.
 • Išvesti pavedžioti šunį.
 • Nuvežti vyresnius vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius.
 • Nupirkti būtinų maisto produktų.
 • Pagelbėti su namų ruoša: skalbimu, lyginimu, valymu.

2024 m. rugpjūtinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Filadelfija prieš 3 d.

  Aneta5 parašė:
  Ar kas naudoja/pirks tokias bambai valyti?

  Šitų visada yra namie, bet ar jomis valysiu nzn. Pradžioj pakaks tik su vandeniu.

 2. User has not uploaded an avatar
  Aneta5 prieš 2 d.

  O kurias pasirinkote?

 3. User has not uploaded an avatar
  Freja123 prieš 2 d.

  Sveikos merginos. Atsiprašau jeigu nusišnekėsiu, nes sunku susigaudyti man Norėjau paklausti dėl kūdikio drabužėlių gimdykloje, neaisku man kas geriau ar bodžiukas ar siausitinukas? Ar tiesiog nėra skirtumo? Tai pat ar viskas turi būti ilgomis rankovėmis, tarkim bodžiukas ir šlaužtinukas? Ačiū.

 4. User has not uploaded an avatar
  Spalvotuke prieš 2 d.

  Freja123 parašė:
  Sveikos merginos. Atsiprašau jeigu nusišnekėsiu, nes sunku susigaudyti man Norėjau paklausti dėl kūdikio drabužėlių gimdykloje, neaisku man kas geriau ar bodžiuk…

  Skirtumo didelio nėra, kaip Jums pačiai norisi, taip ir rengkite. Patarčiau pirmus rūbelius turėti ilgomis rankovėmis, nes leliukui bus šalta tik gimus prisitaikyti prie pvz. +25 laipsnių, kai gimdoje jis plaukioja +37 laipsnių temperatūroje, o paskui jau galėsite rengti pagal oro sąlygas, gal bus ir pas mus pvz. +30 tuo metu, kai pagimdysite. Svarbu nepamiršti vilnonių kojinyčių. O aš asmeniškai savo berniukui (pirmagimiui) rengiau bodžiuką ilgomis rankovėmis, kojinytes ir šliaužtukus be rankovių.

 5. User has not uploaded an avatar
  Leena prieš 1 d.

  Freja123 parašė:
  Sveikos merginos. Atsiprašau jeigu nusišnekėsiu, nes sunku susigaudyti man Norėjau paklausti dėl kūdikio drabužėlių gimdykloje, neaisku man kas geriau ar bodžiuk…

  Pamrnu kai pagimdziau sūnų, iskart jį aprengè bodžiuku ilgomis rankovemis ir vilnones koinytes. Turejau isidejusi vieną siaustinuką, ir taip patogu man jis buvo, nes kudikelis mazas, dar pirmas vaikas, atrodo net baisu rengti per galvyte, tai ir dabar reiks bent pora siaustinuku butinai isidèti į ligoninę 🙂