Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) (84)

Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) Padidėjęs skrandžio rūgštingumas. iStock.com/Wavebreakmedia

Nėštumo metu dėl hormonų poveikio atsipalaiduoja raumenys ir vožtuvas, kuris paprastai sulaiko skrandžio rūgštis nuo patekimo į stemplę, taip pat suglemba ir išsiplečia, rūgštys lengvai pakyla į ryklę ir sukelia rėmenį.

Be to, augantis vaikelis ir didėjanti gimda spaudžia skrandį, ir tai taip pat prisideda prie problemos.

Jei Jus vargina rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas), išbandykite šiuos būdus diskomfortui sumažinti:

 • Rinkitės kuo didesnę pagalvę ir miegokite laikydama galvą kuo aukščiau.
 • Gerai sukramtykite maistą ir valgykite nedidelėmis porcijomis.
 • Venkite rėmenį skatinančio riebaus, aštraus, kepto, rūgštaus maisto.
 • Susilaikykite nuo šokolado ir karamelinių saldainių.
 • Venkite gazuotų gėrimų, kavos, juodosios arbatos, taip pat citrusinių vaisių sulčių.
 • Valgant geriau visai negerkite arba gerkite labai mažai.
 • Bent valandą po valgio nesigulkite.

Vaistai nuo rėmens

Jei aukščiau išvardinti metodai nepadeda, pasitarkite su gydytoju dėl vaistų nuo rėmens vartojimo.

Patys paprasčiausi vaistai tuo rėmens yra antacidai – vaistai, neutralizuojantys jau išsiskyrusias rūgštis. Jie gali būti pagaminti kalcio, magnio, sodos ar aliuminio pagrindu. Bene saugiausias variantas yra antcidai kalcio pagrindu, nors dažnas vartojimas gali sukelti vidurių užkietėjimą ir apsunkinti geležies įsisavinimą.

Dauguma specialistų rekomenduoja vengti antacidų, pagamintų aliuminio pagrindu: nors neviršijant nustatytų dozių jie yra saugūs, didesnės aliuminio dozės yra toksiškos ir jų poveikis vaisiaus vystimuisi nėra ištirtas.

Kita vaistų grupė yra vaistai, slopinantys skrandžio sulčių išsiskyrimą (pavyzdžiui, ranitidinas). Tarp jų yra ir tokių, kurių sudėtije yra rūgštis neutralizuojančių medžiagų, tad jie veikia ilgiau.

Turėkite omenyje, kad ne visi vaistai nuo rėmens - net ir nereceptiniai - yra saugūs nėštumo metu. Daugelio jų poveikis nėštumui nėra žinomas arba duomenys apie tai dar tik renkami. Todėl geriausia būtų vaisto vartojimo už ir prieš bei galimas rizikas aptarti su savo gydytoju.

Naujausi komentarai

 1. sapniukee
  sapniukee prieš 1 m.

  Visa pirma nestuma iskentejau kad net zaizdos buvo rykleje kaip jau ir rase tikrai dinges gyvenimo dziaugsmas buvo
  Man dar Manti tuo momentu kartais suveikdavo bet tikrai labai laikinai

 2. -Mamute-
  -Mamute- prieš 1 m.

  28 savaite. Oj pradejo kilti rugstys tiesiog bega I burna ir einu vemti. Net pabudus nespeju nei kavos isgert nei pavalgyt islipi is lovos pasilankstau ir vsio prasideda rugsties kilimas. Ka ismegint. Renne tik tam kartui kol suvalgau. Bandysiu kava atsisakyt.

 3. User has not uploaded an avatar
  aureaa prieš 1 m.

  Sveikos, šį rytą užėjo atrodo kaip koks skrandžio priepolis, taip pradėjo raižyti stipriai, apsilankiau wc ir po to vis tiek stiprus skrandžio, žarnų raižymas išliko gal 15 min, o tada atslūgo, dabar jaučiu tik jautrumą skrandžio, gal žinot kas tai ir ar negalėjo pakenkti leliukui?

 4. Šocik
  Šocik prieš 11 mėn.

  O man ir rėmuo ėda ir vemiu jau vis dažniau - 2 kartus po 3 paras,
  Viską ką skrandyje turiu .... Žodžiu turėjau ar rūgštingumo problemų ir anksčiau , o dabar ji nekontroliuojama tapo:/ geriu nebent tik žolynų arbatas, nes praradau viltį su vaistais dar prieš pastojant. Svarstau kaip taip prastai besijaunciant grisiu į darbą po nedarbingumo ir 2 savaičių mokslo atostogų. Nes kai sukyla rūgštys aš tik lovą noriu matyti, esu tokia pavargusi.

 5. Paula.L
  Paula.L prieš 11 mėn.

  Visus 3 nestumus sia beda turejau, su pirmuoju nuo 14 savautes kilo, su antru nuo 18 savaiciu, o su 3-ciu nestumu ir nuo 14 savaiciu kilo remuo...baigesi kai pagimdziau. Niekas negelbejo apart Rennie, nevalgydavau nuo 17 h nieko nestumo gale, kad galeciau bent pamiegoti truputi.
  Per gimdyma net geriau Rennie