Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) (105)

Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) Africa Studio | Shutterstock.com

Rėmuo – vienas dažniausių ir nemaloniausių virškinimo sutrikimų nėštumo metu. Kaip jį įveikti ar bent sumažinti?

Kas yra rėmuo?

Rėmuo arba gastroezofaginis refliuksas yra sutrikimas, kurio metu skrandžio (rečiau dvylikapirštės žarnos turinys) pakyla ir patenka į stemplę, sukeldamas deginimą, skausmą, perštėjimą, palikdamas bjaurų skonį burnoje.

Kodėl nėštumo metu graužia rėmuo?

Rėmuo nėštumo metu pasireiškia, kai dėl hormonų poveikio atsipalaiduoja raumenys ir vožtuvas, kuris paprastai neleidžia skrandžio rūgštims patekti į stemplę. Tokiu būdu rūgštys lengvai pakyla į ryklę ir sukelia rėmenį.

Negana to, augantis vaisius ir didėjanti gimda spaudžia skrandį, o tai dar labiau išprovokuoja problemą.

Kaip sumažinti rėmens keliamą diskomfortą?

 • Rinkitės kuo didesnę pagalvę ir miegokite laikydama galvą kuo aukščiau;
 • Gerai sukramtykite maistą ir valgykite nedidelėmis porcijomis;
 • Venkite rėmenį skatinančio riebaus, aštraus, kepto, rūgštaus maisto;
 • Nevalgykite šokolado, karamelinių saldainių;
 • Venkite gazuotų gėrimų, kavos, juodosios arbatos, taip pat citrusinių vaisių sulčių;
 • Valgio metu geriau visai negerkite arba gerkite labai mažai;
 • Bent valandą po valgio nesigulkite.

Vaistai nuo rėmens nėštumo metu

Jei išvardyti metodai nepadeda, pasitarkite su gydytoju dėl vaistų nuo rėmens vartojimo.

Antacidai nuo rėmens

Patys paprasčiausi vaistai nuo rėmens yra antacidai, neutralizuojantys rūgštis. Jie gali būti pagaminti kalcio, magnio, sodos ar aliuminio pagrindu.

Bene saugiausias variantas yra antacidai kalcio pagrindu, nors dažnas vartojimas gali sukelti vidurių užkietėjimą ir apsunkinti geležies įsisavinimą.

Dauguma specialistų rekomenduoja vengti antacidų, pagamintų aliuminio pagrindu: nors neviršijant nustatytų dozių jie yra saugūs, didesnės aliuminio dozės yra toksiškos ir jų poveikis vaisiaus vystymuisi nėra ištirtas.

Vaistai, slopinantys skrandžio sulčių išsiskyrimą

Kita grupė – vaistai, slopinantys skrandžio sulčių išsiskyrimą (pavyzdžiui, ranitidinas). Tarp jų yra ir tokių, kurių sudėtyje yra rūgštis neutralizuojančių medžiagų, tad jie veikia ilgiau.

Turėkite omenyje, kad ne visi vaistai nuo rėmens – net ir nereceptiniai – yra saugūs nėštumo metu. Daugelio jų poveikis nėštumui nėra žinomas arba duomenys apie tai dar tik renkami. Todėl būtų geriausia vaisto vartojimo privalumus ir trūkumas, galimas rizikas aptarti su savo gydytoju arba vaistininku.

Naujausi komentarai

 1. jurate_28
  jurate_28 prieš 7 mėn.

  Tiek pirmo nėštumo metu tiek su antru galiu sienom lipt ant kiek rėmuo degina 😓😒 į pabaiga pirmo nėštumo išvis menkai tevalgiau nes nuo visko degino net nuo vandens ... dabar žiūriu vėl tas pats prasidėjo ... net kaukt norisi ant kiek skauda 😓😓😓

 2. laukimas33 prieš 6 mėn.

  Sveikos, kiek skaičiau tai dažniausiia rėmuo pradeda kankinti jau nėštumo gale, bet man jau dabar prasidėjo tas graužimas. Taip gera kai nurimsta išgėrus šilto vandens.. Ar yra kurios pradėjo kankintis pradžioje? 😔 Kokį maistą be košių rekomenduotume ryte? Nes sunkiai man su kosem, dažniausiai lieku alkana ryte.

 3. Sejlia
  Sejlia prieš 6 mėn.

  laukimas33 parašė:
  Sveikos, kiek skaičiau tai dažniausiia rėmuo pradeda kankinti jau nėštumo gale, bet man jau dabar prasidėjo tas graužimas. Taip gera kai nurimsta išgėrus šilto vand…

  Oj aš nuo 8savaites jau kankinuos borjomi nepadeda, net rennie ne visada padeda, šiltas pienas padeda ant 1h kolkas tik, eisiu mėginti medų su šiltu vandeniu

 4. alexa29
  alexa29 prieš 5 mėn.

  Ivona1987 parašė:
  sveiki,ar yra kam taip buve, grauzia remuo labai,pastoviai riaugeju. Ryte atasikelus ,isspjoviau seiles tokias rudas,o paskui truputi su krauju,paskui viskas gerai …

  Sveiki, mane kamuoja ta pati bėda nuo nėštumo pradžios. Esu 24 sav.laukime tačiau antra savaitė rytais pasispjaudau sekretu su krauju, kraujo siūleliais. Apskritai padidėjo įvairių išskyrų iš burnos ar skrandžio, velniai ten žino. Gydytoja nurašė nėštumui, refliuksui, rūgštim ir t.t. Bet vistiek neramu. Nesispjaudau kraujais kiekviena diena, bet jų yra. Rūgštys kyla, bet jas galima ištverti, nepasakyčiau, kad baisiai vargina. Tiesiog nemalonus jausmas ir skonis gerklėje. Jums praėjo? Kiek laiko turėjot sekreto su krauju? Ką jūsų gydytoja jums sakė? Ačiū už pasidalinimą!

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 3 mėn.

  Frutin sukramtau kaip sukila. Man padeda.