Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) (76)

Nėštumo metu dėl hormonų poveikio atsipalaiduoja raumenys ir vožtuvas, kuris paprastai sulaiko skrandžio rūgštis nuo patekimo į stemplę, taip pat suglemba ir išsiplečia, rūgštys lengvai pakyla į ryklę ir sukelia rėmenį.

Be to, augantis vaikelis ir didėjanti gimda spaudžia skrandį, ir tai taip pat prisideda prie problemos.

Jei Jus vargina rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas), išbandykite šiuos būdus diskomfortui sumažinti:

 • Rinkitės kuo didesnę pagalvę ir miegokite laikydama galvą kuo aukščiau.
 • Gerai sukramtykite maistą ir valgykite nedidelėmis porcijomis.
 • Venkite rėmenį skatinančio riebaus, aštraus, kepto, rūgštaus maisto.
 • Susilaikykite nuo šokolado ir karamelinių saldainių.
 • Venkite gazuotų gėrimų, kavos, juodosios arbatos, taip pat citrusinių vaisių sulčių.
 • Valgant geriau visai negerkite arba gerkite labai mažai.
 • Bent valandą po valgio nesigulkite.

Vaistai nuo rėmens

Jei aukščiau išvardinti metodai nepadeda, pasitarkite su gydytoju dėl vaistų nuo rėmens vartojimo.

Patys paprasčiausi vaistai tuo rėmens yra antacidai – vaistai, neutralizuojantys jau išsiskyrusias rūgštis. Jie gali būti pagaminti kalcio, magnio, sodos ar aliuminio pagrindu. Bene saugiausias variantas yra antcidai kalcio pagrindu, nors dažnas vartojimas gali sukelti vidurių užkietėjimą ir apsunkinti geležies įsisavinimą. 

Dauguma specialistų rekomenduoja vengti antacidų, pagamintų aliuminio pagrindu: nors neviršijant nustatytų dozių jie yra saugūs, didesnės aliuminio dozės yra toksiškos ir jų poveikis vaisiaus vystimuisi nėra ištirtas.

Kita vaistų grupė yra vaistai, slopinantys skrandžio sulčių išsiskyrimą (pavyzdžiui, ranitidinas). Tarp jų yra ir tokių, kurių sudėtije yra rūgštis neutralizuojančių medžiagų, tad jie veikia ilgiau.

Turėkite omenyje, kad ne visi vaistai nuo rėmens - net ir nereceptiniai - yra saugūs nėštumo metu. Daugelio jų poveikis nėštumui nėra žinomas arba duomenys apie tai dar tik renkami. Todėl geriausia būtų vaisto vartojimo už ir prieš bei galimas rizikas aptarti su savo gydytoju.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Egle9999 prieš 1 mėn.

  Sveikos, ar buvo tokiu, kurios pries savo nestuma turejo problemu su savo skranduku (labiausiai domina rugstingumas) ir gere vaistus bei per nestuma neapsiejo (kaip bebutu gaila) be vaistuku? Kokius gerete? Ar nepakenke vaikuciui?

 2. eziukas33
  eziukas33 prieš 1 mėn.

  Frutinas. Brangus bet man buvo geri

 3. User has not uploaded an avatar
  Ugmora prieš 1 mėn.

  Egle9999 parašė:
  Sveikos, ar buvo tokiu, kurios pries savo nestuma turejo problemu su savo skranduku (labiausiai domina rugstingumas) ir gere vaistus bei per nestuma neapsiejo (kaip…

  Rennie, gastrotuss baby, linų sėmenų kisielių, vandenį...kai jau labai blogai, tai maalox truputį, o šiaip kentėjau, taip patarė gydytojai. Valgyti dažnai ir po mažai. Iki nėšnumo gėriau nexium, omep, ranitidiną, maalox, raniberl ir dar 3-4 rūšių vaistus...mitas, kad vaistai padeda, jeigu yra lėtinė eiga, o ne opaligė. Skaičiau straipsnių medicininių, kad staigus rugštingumo sumažėjimas yra negerai, nors greit užgydo opas, bet sutrikdo rūgštingumą, todėl reikia koreguot gyvenimo būdą...mitybą, miego rėžimą, mažint stresą, palaikyt fizinę formą ir t.t., o mes visi norim greitų rezultatų. Aišku, kas turi problemų su skrandžiu, tai žino, kad gyvenimas nemielas būna...po gimdymo nevartoju jokių vaistų, nes vis dar žindau, būna visko ir skrandžio skausmų, pykinimo, rėmens, dispepsija ir t.t., bet paūmėja nuo nemigos, mitybos rėžimo sutrikimo, streso...o bendrai paėmus, tai be vaistų geriau jaučiuos.

 4. Meyta
  Meyta prieš 1 mėn.

  Frutin, ranitidinas tik jau ekstra atveju

 5. lonely_rose
  lonely_rose prieš 1 mėn.

  Negeriau jokiu vaistu, nors gydytojas buvo israses pries nestuma. Buvo skausmai, rugstingumas. Gyvenimas buvo nemielas. Taciau esu biskuti prie kaimietukiu, naturalisciu Man padejo tokia kosele- susitarkuoti bulve ir ta kosele valgyti po pora sauksteliu pries miega, ryte pries valgi. Jei imanoma, tai ir pries pietukus. Veiksminga ir be chemijos