Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) (113)

Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) Africa Studio | Shutterstock.com

Rėmuo – vienas dažniausių ir nemaloniausių virškinimo sutrikimų nėštumo metu. Kaip jį įveikti ar bent sumažinti?

Kas yra rėmuo?

Rėmuo arba gastroezofaginis refliuksas yra sutrikimas, kurio metu skrandžio (rečiau dvylikapirštės žarnos turinys) pakyla ir patenka į stemplę, sukeldamas deginimą, skausmą, perštėjimą, palikdamas bjaurų skonį burnoje.

Kodėl nėštumo metu graužia rėmuo?

Rėmuo nėštumo metu pasireiškia, kai dėl hormonų poveikio atsipalaiduoja raumenys ir vožtuvas, kuris paprastai neleidžia skrandžio rūgštims patekti į stemplę. Tokiu būdu rūgštys lengvai pakyla į ryklę ir sukelia rėmenį.

Negana to, augantis vaisius ir didėjanti gimda spaudžia skrandį, o tai dar labiau išprovokuoja problemą.

Kaip sumažinti rėmens keliamą diskomfortą?

 • Rinkitės kuo didesnę pagalvę ir miegokite laikydama galvą kuo aukščiau;
 • Gerai sukramtykite maistą ir valgykite nedidelėmis porcijomis;
 • Venkite rėmenį skatinančio riebaus, aštraus, kepto, rūgštaus maisto;
 • Nevalgykite šokolado, karamelinių saldainių;
 • Venkite gazuotų gėrimų, kavos, juodosios arbatos, taip pat citrusinių vaisių sulčių;
 • Valgio metu geriau visai negerkite arba gerkite labai mažai;
 • Bent valandą po valgio nesigulkite.

Vaistai nuo rėmens nėštumo metu

Jei išvardyti metodai nepadeda, pasitarkite su gydytoju dėl vaistų nuo rėmens vartojimo.

Antacidai nuo rėmens

Patys paprasčiausi vaistai nuo rėmens yra antacidai, neutralizuojantys rūgštis. Jie gali būti pagaminti kalcio, magnio, sodos ar aliuminio pagrindu.

Bene saugiausias variantas yra antacidai kalcio pagrindu, nors dažnas vartojimas gali sukelti vidurių užkietėjimą ir apsunkinti geležies įsisavinimą.

Dauguma specialistų rekomenduoja vengti antacidų, pagamintų aliuminio pagrindu: nors neviršijant nustatytų dozių jie yra saugūs, didesnės aliuminio dozės yra toksiškos ir jų poveikis vaisiaus vystymuisi nėra ištirtas.

Vaistai, slopinantys skrandžio sulčių išsiskyrimą

Kita grupė – vaistai, slopinantys skrandžio sulčių išsiskyrimą (pavyzdžiui, ranitidinas). Tarp jų yra ir tokių, kurių sudėtyje yra rūgštis neutralizuojančių medžiagų, tad jie veikia ilgiau.

Turėkite omenyje, kad ne visi vaistai nuo rėmens – net ir nereceptiniai – yra saugūs nėštumo metu. Daugelio jų poveikis nėštumui nėra žinomas arba duomenys apie tai dar tik renkami. Todėl būtų geriausia vaisto vartojimo privalumus ir trūkumas, galimas rizikas aptarti su savo gydytoju arba vaistininku.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  peledar prieš 2 mėn.

  ViktorijaMmm parašė:
  Nes man niekada taip nera buve🤔 o dabar viena diena stipriai buvo kad kilo rugstys. O kitas dienas tiesiog skrandis neramus... bet man iki menesiniu dar visa savait…

  Na visko gali būti ;) Labai linkiu, kad būtų taip, kaip trokštate!

 2. User has not uploaded an avatar
  ViktorijaMmm prieš 2 mėn.

  peledar parašė:
  Na visko gali būti ;) Labai linkiu, kad būtų taip, kaip trokštate!

  Ačiū labai ,vaikelis butu labai laukemas 😭❤ bet tiesiog sveikas protas sako kad ankstoka simptomams 😑

 3. Lady2021
  Lady2021 prieš 1 mėn.

  Sveikos, toms kurioms pradėjo kilti rūgštys nėštumo metu, ar buvo, kad pavalgius kauptųsi lyg išskyros gerklėje, arba būtų jausmas lyg kažkur gerklėje ar skrandyje kažkas įstrigę?

 4. alexa29
  alexa29 prieš 1 mėn.

  Lady2021 parašė:
  Sveikos, toms kurioms pradėjo kilti rūgštys nėštumo metu, ar buvo, kad pavalgius kauptųsi lyg išskyros gerklėje, arba būtų jausmas lyg kažkur gerklėje ar skrandyje …

  Man taip buvo. Visą nėštumą kankinaus, kad ir ką valgyčiau. Tai rūgštys, tai kažkas stovi gerklėje ar skrandyje, tai kažkokie skrepliai....Ir pas gydytoja kreipiaus. Liepė nevalgyti arba vengti keptų, rūgščių maisto produktų. Tik pagimdžius viskas susitvarkė

 5. Galadrielle
  Galadrielle prieš 1 sav.

  Sveikos. Gal kažkas susidūrėte su rūgštumu burnoje? Mane jis pradėjo kankinti įžengus į II trimestrą. Be rūgštumo burnoje yra ir rūgščios seilės, kurių negaliu ryti. Jokie čiulpiami vaistai nepadeda, nes tiesiog išsispjaudau. Jeigu bandau ryti - sutampo. Išbandžiau įvairų maistą, pastebėjau, kad vos vos geriau būna nuo aštraus. Bet apskritai suvalgius ir atsigėrus bet ką po kelių minučių atsiranda rūgštumas burnos ertmėj ir pasipila seilės. 2 mėnesius pravėmiau, tada porą savaičių spjaudžiaus, bet to skonio nebuvo, o dabar jau pora savaičių kaip atsiradęs ir rūgštumas. Porą dienų stemplėje pradėjau jausti ir skreplius, nors nesergu. Jeigu kažkas susidūrėt, pasidalinkit, ką darėt, kiek ilgai tas tęsėsi ir pan. Klausiu ir savo gydytojos, bet bijau, kad sakys kentėti, juk tai nėštumas. Bet realiai neįmanoma gyventi, psichologiškai jau vargina visi šie simptomai..