Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) (94)

Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) Padidėjęs skrandžio rūgštingumas. iStock.com/Wavebreakmedia

Nėštumo metu dėl hormonų poveikio atsipalaiduoja raumenys ir vožtuvas, kuris paprastai sulaiko skrandžio rūgštis nuo patekimo į stemplę, taip pat suglemba ir išsiplečia, rūgštys lengvai pakyla į ryklę ir sukelia rėmenį.

Be to, augantis vaikelis ir didėjanti gimda spaudžia skrandį, ir tai taip pat prisideda prie problemos.

Jei Jus vargina rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas), išbandykite šiuos būdus diskomfortui sumažinti:

 • Rinkitės kuo didesnę pagalvę ir miegokite laikydama galvą kuo aukščiau.
 • Gerai sukramtykite maistą ir valgykite nedidelėmis porcijomis.
 • Venkite rėmenį skatinančio riebaus, aštraus, kepto, rūgštaus maisto.
 • Susilaikykite nuo šokolado ir karamelinių saldainių.
 • Venkite gazuotų gėrimų, kavos, juodosios arbatos, taip pat citrusinių vaisių sulčių.
 • Valgant geriau visai negerkite arba gerkite labai mažai.
 • Bent valandą po valgio nesigulkite.

Vaistai nuo rėmens

Jei aukščiau išvardinti metodai nepadeda, pasitarkite su gydytoju dėl vaistų nuo rėmens vartojimo.

Patys paprasčiausi vaistai tuo rėmens yra antacidai – vaistai, neutralizuojantys jau išsiskyrusias rūgštis. Jie gali būti pagaminti kalcio, magnio, sodos ar aliuminio pagrindu. Bene saugiausias variantas yra antcidai kalcio pagrindu, nors dažnas vartojimas gali sukelti vidurių užkietėjimą ir apsunkinti geležies įsisavinimą.

Dauguma specialistų rekomenduoja vengti antacidų, pagamintų aliuminio pagrindu: nors neviršijant nustatytų dozių jie yra saugūs, didesnės aliuminio dozės yra toksiškos ir jų poveikis vaisiaus vystymuisi nėra ištirtas.

Kita vaistų grupė yra vaistai, slopinantys skrandžio sulčių išsiskyrimą (pavyzdžiui, ranitidinas). Tarp jų yra ir tokių, kurių sudėtyje yra rūgštis neutralizuojančių medžiagų, tad jie veikia ilgiau.

Turėkite omenyje, kad ne visi vaistai nuo rėmens - net ir nereceptiniai - yra saugūs nėštumo metu. Daugelio jų poveikis nėštumui nėra žinomas arba duomenys apie tai dar tik renkami. Todėl geriausia būtų vaisto vartojimo už ir prieš bei galimas rizikas aptarti su savo gydytoju.

Naujausi komentarai

 1. Ingridux
  Ingridux prieš 3 mėn.

  Sveikos, o kuri nors jautė skausmą duobutėje po krūtinkauliu?

 2. User has not uploaded an avatar
  Liblo prieš 3 mėn.

  Ingridux parašė:
  Sveikos, o kuri nors jautė skausmą duobutėje po krūtinkauliu?

  Pas mane prasidėdavo nemalonus jausmas, toks kaip lyg alkana savaitę būčiau ir griaužtų ten, tai pradėjau lbj užkandžiaut nėštumo metu, nes tik patuštėdavo skrandis ir vėl labai griauždavo.. bet tokio kaip skausmo nebuvo

 3. Ingridux
  Ingridux prieš 3 mėn.

  Liblo parašė:
  Pas mane prasidėdavo nemalonus jausmas, toks kaip lyg alkana savaitę būčiau ir griaužtų ten, tai pradėjau lbj užkandžiaut nėštumo metu, nes tik patuštėdavo skrandis…

  O nuo kelintos nėštuo savaitės Jums tai prasidėjo?

 4. User has not uploaded an avatar
  Liblo prieš 3 mėn.

  Ingridux parašė:
  O nuo kelintos nėštuo savaitės Jums tai prasidėjo?

  Gal 5-6 savaitės. Bet sakau pienas labai gelbėdavo ir realiai visad kažką turėjau būti užkandusi, nes kitaip rodėsi skrandis pats save sugrauš šiaip iš dalies gerai, nes turėjau svorio problemų tai bent jau greičiau priaugau ir atsistačiau. (Prieš tai buvau nuo depresijos labai sulysusi).

 5. User has not uploaded an avatar
  Zuikutė22 prieš 1 d.

  Sveiki, pas mane yra greita medžiagų apykaita. Laukiuosi,mane pradėjo rytais pykinti 5-7savaitės vemiu kaip ir vandeniu ir rūgtšimi, po vėmimo pavalgius išgėriu folio rūgšti tada pasidaro geriai ir pikinimas nurimsta. Nekiekviena diena mane pikina, bet kas kokias 3d. Bet man tas vėmimas labai gąsdina. Kad pas daktarus pasirodyt galėčiau, man dar reikia pakentėt ,nes esu išvykusi mėnėsiui atostogu, ir atostogu metu pasidarius testa sužinojau kad, laukiuosi. Ar tas rūgšties vėmimas gali pakenkti vaisiui?