Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) (95)

Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) Africa Studio | Shutterstock.com

Rėmuo – vienas dažniausių ir nemaloniausių virškinimo sutrikimų nėštumo metu. Kaip jį įveikti ar bent sumažinti?

Kas yra rėmuo?

Rėmuo arba gastroezofaginis refliuksas yra sutrikimas, kurio metu skrandžio (rečiau dvylikapirštės žarnos turinys) pakyla ir patenka į stemplę, sukeldamas deginimą, skausmą, perštėjimą, palikdamas bjaurų skonį burnoje.

Kodėl nėštumo metu graužia rėmuo?

Rėmuo nėštumo metu pasireiškia, kai dėl hormonų poveikio atsipalaiduoja raumenys ir vožtuvas, kuris paprastai neleidžia skrandžio rūgštims patekti į stemplę. Tokiu būdu rūgštys lengvai pakyla į ryklę ir sukelia rėmenį.

Negana to, augantis vaisius ir didėjanti gimda spaudžia skrandį, o tai dar labiau išprovokuoja problemą.

Kaip sumažinti rėmens keliamą diskomfortą?

 • Rinkitės kuo didesnę pagalvę ir miegokite laikydama galvą kuo aukščiau;
 • Gerai sukramtykite maistą ir valgykite nedidelėmis porcijomis;
 • Venkite rėmenį skatinančio riebaus, aštraus, kepto, rūgštaus maisto;
 • Nevalgykite šokolado, karamelinių saldainių;
 • Venkite gazuotų gėrimų, kavos, juodosios arbatos, taip pat citrusinių vaisių sulčių;
 • Valgio metu geriau visai negerkite arba gerkite labai mažai;
 • Bent valandą po valgio nesigulkite.

Vaistai nuo rėmens nėštumo metu

Jei išvardyti metodai nepadeda, pasitarkite su gydytoju dėl vaistų nuo rėmens vartojimo.

Antacidai nuo rėmens

Patys paprasčiausi vaistai nuo rėmens yra antacidai, neutralizuojantys rūgštis. Jie gali būti pagaminti kalcio, magnio, sodos ar aliuminio pagrindu.

Bene saugiausias variantas yra antacidai kalcio pagrindu, nors dažnas vartojimas gali sukelti vidurių užkietėjimą ir apsunkinti geležies įsisavinimą.

Dauguma specialistų rekomenduoja vengti antacidų, pagamintų aliuminio pagrindu: nors neviršijant nustatytų dozių jie yra saugūs, didesnės aliuminio dozės yra toksiškos ir jų poveikis vaisiaus vystymuisi nėra ištirtas.

Vaistai, slopinantys skrandžio sulčių išsiskyrimą

Kita grupė – vaistai, slopinantys skrandžio sulčių išsiskyrimą (pavyzdžiui, ranitidinas). Tarp jų yra ir tokių, kurių sudėtyje yra rūgštis neutralizuojančių medžiagų, tad jie veikia ilgiau.

Turėkite omenyje, kad ne visi vaistai nuo rėmens – net ir nereceptiniai – yra saugūs nėštumo metu. Daugelio jų poveikis nėštumui nėra žinomas arba duomenys apie tai dar tik renkami. Todėl būtų geriausia vaisto vartojimo privalumus ir trūkumas, galimas rizikas aptarti su savo gydytoju arba vaistininku.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Liblo prieš 6 mėn.

  Ingridux parašė:
  Sveikos, o kuri nors jautė skausmą duobutėje po krūtinkauliu?

  Pas mane prasidėdavo nemalonus jausmas, toks kaip lyg alkana savaitę būčiau ir griaužtų ten, tai pradėjau lbj užkandžiaut nėštumo metu, nes tik patuštėdavo skrandis ir vėl labai griauždavo.. bet tokio kaip skausmo nebuvo

 2. Ingridux
  Ingridux prieš 6 mėn.

  Liblo parašė:
  Pas mane prasidėdavo nemalonus jausmas, toks kaip lyg alkana savaitę būčiau ir griaužtų ten, tai pradėjau lbj užkandžiaut nėštumo metu, nes tik patuštėdavo skrandis…

  O nuo kelintos nėštuo savaitės Jums tai prasidėjo?

 3. User has not uploaded an avatar
  Liblo prieš 6 mėn.

  Ingridux parašė:
  O nuo kelintos nėštuo savaitės Jums tai prasidėjo?

  Gal 5-6 savaitės. Bet sakau pienas labai gelbėdavo ir realiai visad kažką turėjau būti užkandusi, nes kitaip rodėsi skrandis pats save sugrauš šiaip iš dalies gerai, nes turėjau svorio problemų tai bent jau greičiau priaugau ir atsistačiau. (Prieš tai buvau nuo depresijos labai sulysusi).

 4. User has not uploaded an avatar
  Zuikutė22 prieš 2 mėn.

  Sveiki, pas mane yra greita medžiagų apykaita. Laukiuosi,mane pradėjo rytais pykinti 5-7savaitės vemiu kaip ir vandeniu ir rūgtšimi, po vėmimo pavalgius išgėriu folio rūgšti tada pasidaro geriai ir pikinimas nurimsta. Nekiekviena diena mane pikina, bet kas kokias 3d. Bet man tas vėmimas labai gąsdina. Kad pas daktarus pasirodyt galėčiau, man dar reikia pakentėt ,nes esu išvykusi mėnėsiui atostogu, ir atostogu metu pasidarius testa sužinojau kad, laukiuosi. Ar tas rūgšties vėmimas gali pakenkti vaisiui?

 5. User has not uploaded an avatar
  Akvasan prieš 2 mėn.

  Sveiki o kaip dar galima būtų sumažinti rugstinguma?