Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) (126)

Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) Africa Studio | Shutterstock.com

Rėmuo – vienas dažniausių ir nemaloniausių virškinimo sutrikimų nėštumo metu. Kaip jį įveikti ar bent sumažinti?

Kas yra rėmuo?

Rėmuo arba gastroezofaginis refliuksas yra sutrikimas, kurio metu skrandžio (rečiau dvylikapirštės žarnos turinys) pakyla ir patenka į stemplę, sukeldamas deginimą, skausmą, perštėjimą, palikdamas bjaurų skonį burnoje.

Kodėl nėštumo metu graužia rėmuo?

Rėmuo nėštumo metu pasireiškia, kai dėl hormonų poveikio atsipalaiduoja raumenys ir vožtuvas, kuris paprastai neleidžia skrandžio rūgštims patekti į stemplę. Tokiu būdu rūgštys lengvai pakyla į ryklę ir sukelia rėmenį.

Negana to, augantis vaisius ir didėjanti gimda spaudžia skrandį, o tai dar labiau išprovokuoja problemą.

Kaip sumažinti rėmens keliamą diskomfortą?

 • Rinkitės kuo didesnę pagalvę ir miegokite laikydama galvą kuo aukščiau;
 • Gerai sukramtykite maistą ir valgykite nedidelėmis porcijomis;
 • Venkite rėmenį skatinančio riebaus, aštraus, kepto, rūgštaus maisto;
 • Nevalgykite šokolado, karamelinių saldainių;
 • Venkite gazuotų gėrimų, kavos, juodosios arbatos, taip pat citrusinių vaisių sulčių;
 • Valgio metu geriau visai negerkite arba gerkite labai mažai;
 • Bent valandą po valgio nesigulkite.

Vaistai nuo rėmens nėštumo metu

Jei išvardyti metodai nepadeda, pasitarkite su gydytoju dėl vaistų nuo rėmens vartojimo.

Antacidai nuo rėmens

Patys paprasčiausi vaistai nuo rėmens yra antacidai, neutralizuojantys rūgštis. Jie gali būti pagaminti kalcio, magnio, sodos ar aliuminio pagrindu.

Bene saugiausias variantas yra antacidai kalcio pagrindu, nors dažnas vartojimas gali sukelti vidurių užkietėjimą ir apsunkinti geležies įsisavinimą.

Dauguma specialistų rekomenduoja vengti antacidų, pagamintų aliuminio pagrindu: nors neviršijant nustatytų dozių jie yra saugūs, didesnės aliuminio dozės yra toksiškos ir jų poveikis vaisiaus vystymuisi nėra ištirtas.

Vaistai, slopinantys skrandžio sulčių išsiskyrimą

Kita grupė – vaistai, slopinantys skrandžio sulčių išsiskyrimą (pavyzdžiui, ranitidinas). Tarp jų yra ir tokių, kurių sudėtyje yra rūgštis neutralizuojančių medžiagų, tad jie veikia ilgiau.

Turėkite omenyje, kad ne visi vaistai nuo rėmens – net ir nereceptiniai – yra saugūs nėštumo metu. Daugelio jų poveikis nėštumui nėra žinomas arba duomenys apie tai dar tik renkami. Todėl būtų geriausia vaisto vartojimo privalumus ir trūkumas, galimas rizikas aptarti su savo gydytoju arba vaistininku.

Naujausi komentarai

 1. limitas
  limitas prieš 4 mėn.

  Nėštumo pradžioj kefyras gelbėjo, dabar frutin sukramtau. Tam kartui apmažėja, reikia vengti ir jį iššaukiančių produktų vartojimą.

 2. labaskaveiki prieš 4 mėn.

  limitas parašė:
  Nėštumo pradžioj kefyras gelbėjo, dabar frutin sukramtau. Tam kartui apmažėja, reikia vengti ir jį iššaukiančių produktų vartojimą.

  Man tai net nuo vandens kildavo, yra mitas kad jei rugstis kyla tai bus plauku daug, tai mes gimem su kasom ir jau du kartus kirpykloj buvom😂

 3. limitas
  limitas prieš 4 mėn.

  labaskaveiki parašė:
  Man tai net nuo vandens kildavo, yra mitas kad jei rugstis kyla tai bus plauku daug, tai mes gimem su kasom ir jau du kartus kirpykloj buvom😂

  Duok Dieve, laiminga mergaitė būtų Nors sūnus gimė su pūkeliu, bet dabar mėnesio nebeišvaikšto, reikia kas 3sav kirpti kaip auga 🙈 o su pirmu nežinojau kas yra padidėjęs rūgštingumas

 4. labaskaveiki prieš 4 mėn.

  limitas parašė:
  Duok Dieve, laiminga mergaitė būtų Nors sūnus gimė su pūkeliu, bet dabar mėnesio nebeišvaikšto, reikia kas 3sav kirpti kaip auga 🙈 o su pirmu nežinojau kas y…

  Mama mano ir juokes, sako butu mergyte jau seniausiai kasas pintumem😂😂

 5. User has not uploaded an avatar
  Bagira prieš 2 mėn.

  Sveikos. Gal čia yra tokių, kurios bandė gerti nėštumo metu normalius vaistus, o ne rennie ir kitus saldainiukus? 🙂 nes ginekologė nusiuntė pas gastro, sakė yra kažkokie vaiatai, kuriuos kaip ir gali skirti nėštumo metu, panašūs į Omeprozolį, bet šeimos gydytoja sakė, kad juos reikėtų vartoti tik labai labai jei reikia, nes kaip ir nėra priskirti vaistų, kurie gali būti drąsiai skiriami, grupei 🤔🤔🤔