Ką būtina turėti kūdikio krepšyje: naudingi patarimai

Kūdikio krepšys: ką būtina jame turėti Pixel-Shot | Shutterstock.com

Sauskelnių keitimo arba kūdikio krepšys (mamos krepšys) – tai daiktas, be kurio neapsieina nė vieni kūdikio susilaukę tėveliai. Šis krepšys labai patogus naudoti vos išvykus iš namų. 

Juk jame telpa bemaž visas mažylio pasaulis – viskas, ką būtina turėti išeinant iš namų bei leidžiantis į kasdienį nuotykį su naujagimiu. O kad tie nuotykiai būtų sklandūs, svarbu iš anksto susiplanuoti tinkamą krepšio turinį.

Paprastai toks krepšys turi bent kelias kišenėles, skyrelius, į kuriuos galima įstatyti buteliuką ar gertuvę, įsidėti dokumentus (pavyzdžiui, skiepų knygelę vykstant pas gydytoją) ir pan.

Toliau pateiksime kelis pavyzdžius daiktų, kurie ne tik palengvins išvykas su vaiku, bet ir padarys jas kur kas sklandesnes.

Daiktai, kuriuos būtina turėti kūdikio krepšyje

 • Sauskelnės. Na, žinoma, kaip gi be jų! Sauskelnės – svarbiausias higienos atributas, jos užima pirmą vietą iš visų būtinų pasiimti daiktų, keliaujant su kūdikiu. Sauskelnių prekių ženklas ir dydis − pagal norą ir poreikį. Svarbiausia, kad krepšyje turėtumėte jų – mažiausiai – penkerias (atsižvelgiant į išvykimo laiką).
 • Apsauginis kremas. Visi puikiai žinome, kad oda – vienas svarbiausių organizmo organų, jau nekalbant apie kūdikius. Kūdikių odelė – itin jautri, reikalaujanti papildomo rūpesčio. Keičiant sauskelnes, puikiai pasitarnaus apsauginis kremas. Kūdikio odą būtina drėkinti, apsaugoti nuo iššutimų. Be odos apsaugos priemonių kūdikio krepšyje – niekaip.
 • Servetėlių kūdikiams pakuotė. Nuolat stebėkite, kiek jų liko, ir pridėkite naują pakuotę, kai liks maždaug ketvirtadalis senos. Šitaip pasirūpinsite, kad jų niekada nepritrūktų pačiu netinkamiausiu metu. Su saiku, bet jos nepakeičiamos išvykus iš namų.
 • Muslino vystyklai. Jie ypatingi tuo, kad yra minkšti, švelnūs – be galo malonūs kūdikio odelei. Medžiaga yra visiškai natūrali, todėl leidžia odai kvėpuoti. Na, o mamytei jie tikrai pravers vystant mažylį ir apsaugant savo drabužius netikėtų avarijų
 • Rankų dezinfekavimo priemonė. Mūsų dienomis ją būtina turėti kiekvienoje rankinėje, o kūdikio krepšyje – būtinybė. Žinoma, svarbu pasirinkti kuo mažiau intensyvaus kvapo ir sudėties, nealergizuojančią.
 • Pakaitiniai drabužiai sau ir kūdikiui – dar vienas nepamainomas visų tėvų atributas. Juk ups gali nutikti bet kur ir bet kada. O ypač jei keliaujate su mažu vaiku. Nuo to niekas nėra apsaugotas.
 • Buteliukai. Svarbu! Ypač jei maitinate iš buteliuko arba mišriuoju būdu.

Plačiau skaitykite:

Taip pat gali būti naudinga

 • Sulankstomas vystymo kilimėlis. Būtinas, kad visada turėtumėte ant ko paguldyti kūdikį, kai reikės skubiai pakeisti sauskelnes. Juk ne visur yra mamos ir vaiko kambariai, o būnant atokesnėje vietoje, toliau nuo automobilio arba civilizacijos, pakeisti kūdikio sauskelnes gali būti keblu. Tiesa, vystymo kilimėlio funkciją gali puikiai atlikti ir paprastas rankšluostis.
 • Seilinukai – dar vienas puikus daiktas, praversiantis kūdikio krepšyje. Jie visada gali apsaugoti mažylio drabužius nuo apsiseilėjimo, mitybos avarijų, o jus – nuo papildomų rūpesčių.
 • Gėrimai ir užkandžiai. Jie gali būti itin naudingi, jei esate lauke arba išvykoje su kiek vyresniais vaikais.
 • Vienkartiniai sauskelnių maišeliai – jų gali prireikti net ir tuo atveju, jei naudojate daugkartines sauskelnes.
 • Sezoninės kepurės. Jos praverčia kiekvienu metų sezonu – tiek žiemą, tiek karštą vasarą. Šiltuoju metų sezonu puikiai apsaugo nuo saulės, šaltuoju – nuo vėjo ir šalčio.
 • Mėgstami žaisliukai ar migdukas. Kartais snustelėti pietų miego be mėgstamiausio ar artimiausio žaislo ar migduko gali ir nepavykti. Kuo mažiau streso – tuo geriau visiems.

Naudingi patarimai

 • Kūdikio krepšys bus jūsų ištikimas kelionių palydovas kelerius metus. Ieškokite tokio, kuris būtų tvirtas, patvarus ir atsparus vandeniui. Taip pat gali puikiai pasitarnauti išorinės kišenėlės gėrimams, ir vidinės − telefonui, servetėlėms bei kitiems daiktams. Nepamirškite funkcionalumo.
 • Po kiekvienos išvykos peržiūrėkite krepšį ir papildykite trūkstamais daiktais. Šitaip pasirūpinsite, kad jis bus visada paruoštas ir po ranka, prireikus skubiai išvykti.
 • Po kiekvieno išvykimo tėvų galva žvalės: prisiminę apie naudingus daiktus kūdikio krepšyje, nedelsdami įsirašykite į telefono užrašinę ir būtinai įsidėkite kitą kartą vykdami. Ilgainiui daiktų skaičius gali daugėti, tačiau puikiausiai pasiruošite net pačioms netikėčiausioms kelionėms.

Ką dar būtų naudinga turėti sauskelnių keitimo krepšyje? Padėkime tėveliams augti augant vaikams ir savo naudinga patirtimi dalykimės komentaruose. :)

Susiję straipsniai

Priežasties ir pasekmės sąsaja: kaip kūdikiai mokosi?

Kūdikiai greitai atranda ryšį tarp veiksmų ir jų rezultatų. Tai dar vadinama priežasties ir pasekmės sąsaja.

Geriausios knygos vaikams: rekomenduoja tėvai

Paprašėme tėvelių rekomenduoti geriausias, skaitomiausias ir pačias mylimiausias knygas vaikams. Dalinamės net 50 knygų sąrašu!

Pirmoji kūdikio šypsena

Pirmoji valinga kūdikio šypsena yra vienas laukiamiausių mažylio pasiekimų ir saldžiausia dovanėlė tėvams.