Vaisingos dienos: kaip apskaičiuoti? (294)

Pora laukia vaisingų dienų Vaisingos dienos

Vaisingos dienos – tai dienos, kuriomis mylintis yra galimybė pastoti. Kaip ilgai jos trunka ir kada jos tiksliai būna, priklauso nuo moters mėnesinių ciklo trukmės ir vyro spermatozoidų gyvybingumo.

Vyrų ir moterų vaisingumo skirtumai

Moterų ir vyrų vaisingumas yra skirtingas: vyrai yra vaisingi nuo brandos iki pat mirties, o apvaisinti moterį vyras gali bet kurią dieną, savaitę ar mėnesį.

Moterų vaisingumas yra cikliškas ir pastoti jos gali tik 24 valandas per mėnesinių ciklą – tiek, kiek gyvena iš kiaušidės iškeliavęs kiaušinėlis. Moteris yra vaisinga tik tol, kol serga mėnesinėmis: iki brandos ir po menopauzės moteris pastoti nebegali.

Ovuliacija ir vaisingos dienos

Nors moters kiaušinėlis gali būti apvaisintas tik tą parą kai vyksta ovuliacija, pastoti galima ir jei mylėjotės 2-5 dienas iki ovuliacijos. Taip yra todėl, kad į moters organizmą patekę spermatozoidai paprastai išgyvena iki trijų parų.

Kai moters makšties terpė yra itin draugiška, o spermatozoidai – itin gyvybingi, išgyventi jie gali dar ilgiau – iki 5 parų. Būtent todėl vaisinga laikoma ne tik ovuliacijos diena, bet ir kelios dienos prieš ją.

Be to, ovuliacijos dieną iš anksto tiksliai numatyti yra sudėtinga, todėl apsidraudimui vaisingų dienų periodas pailginamas: laikoma, kad vaisingos yra 5 dienos iki numatomos ovuliacijos ir 1-2 po jos – tam atvejui, jei ovuliacija įvyktų šiek tiek anksčiau ar vėliau nei tikėtasi.

Vaisingų dienų apskaičiavimas

Paprasčiausia vaisingas dienas apskaičiuoti yra su vaisingų dienų skaičiuokle. Jei organizmas veikia kaip laikrodis ir mėnesinės reguliarios, skaičiuoklės duomenys yra pakankamai patikimi (nors ir ne 100%).

Tačiau net jei moters ciklas yra gana reguliarus, daug patikimesnis būdas yra nuolat stebėti savo mėnesinių ciklą bei individualius savo kūno siunčiamus vaisingumo signalus.

Savo ciklo ir vaisingų dienų stebėjimui bei žymėjimui galite naudoti Raudonąjį Kalendorių.

Kaip kūnas „išduoda“ vaisingas dienas?

Menstruacinio ciklo metu pasikeičia dviejų hormonų – estrogeno ir progesterono – balansas: iki ovuliacijos dominuoja estrogenas, po ovuliacijos – progesteronas.

Būtent dėl šių dviejų hormonų poveikio ciklo metu pakinta bazinė kūno temperatūra (BKT), makšties išskyros ir gimdos kaklelis. Šių trijų požymių stebėjimas ir padeda tiksliai nustatyti vaisingas dienas, artėjančią ovuliaciją, o taip pat ir tikslią ovuliacijos datą.

Be šių trijų, kiekviena moteris gali pastebėti ir kitus kūno siunčiamus signalus: krūtų jautrumą, irzlumą, kylančius spuogus, tačiau šie požymiai laikomi antriniais, nes juos patiria ne visos moterys ir ne kiekvieno ciklo metu.

Ar pakanka stebėti tik vieną iš 3 pagrindinių vaisingumo požymių?

Visų trijų požymių stebėjimas duoda pilnesnį vaizdą ir pagelbėja, jei vienas požymis prieštarauja kitam – pavyzdžiui, jei BKT pakilo dėl šalutinių veiksnių ar miego trūkumo, išskyros ir gimdos kaklelio padėtis pagelbės šį BKT pakilimą interpretuoti teisingai.

Kol nesate patyrusi, nepažįstate savo kūno pakankamai gerai ir nenorite rizikuoti, reikėtų stebėti bent du svarbiausius vaisingumo požymius: bazinę kūno temperatūrą (BKT) ir makšties išskyras.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Kategoriška
  Kategoriška prieš 2 mėn.

  Ievusiokas parašė:
  Sveikos gal galit pakomentuoti, pagal kalendoriu ov turi buti 30d bet siandien pasidariau ov testa ir stai ka rodo, siandien pamaciau kiausinio baltymo isskiras, ta…

  Jūs tikra, kad čia ovuliavijos testas ? Nes bent jau aš nemačius kasetinių ovuliavijos testų.

 2. User has not uploaded an avatar
  Ievusiokas prieš 2 mėn.

  Kategoriška parašė:
  Jūs tikra, kad čia ovuliavijos testas ? Nes bent jau aš nemačius kasetinių ovuliavijos testų.

  Taip tikra, vienoje pakuoteje 5 buvo ir raso kad ov Testas 🙂

 3. User has not uploaded an avatar
  edituke5 prieš 2 mėn.

  Ievusiokas parašė:
  Taip tikra, vienoje pakuoteje 5 buvo ir raso kad ov Testas 🙂

  Man kazkaip psnasu i nestumo testa ;)

 4. coliuuuke
  coliuuuke prieš 2 mėn.

  edituke5 parašė:
  Man kazkaip psnasu i nestumo testa ;)

  Yra OT ir tokių, nekvailinkit narės, kad neskiria OT nuo NT. Nueikit į BENU vaistinę, kaip pvz. ten NT rožiniai ir mėlyni, o OT žali, taip pat supakuoti po 5vnt.

 5. User has not uploaded an avatar
  Ievusiokas prieš 2 mėn.

  edituke5 parašė:
  Man kazkaip psnasu i nestumo testa ;)

  Ne ne, Cia tikrai ov Testas, net yra pirkt pas mus ov testus kur gali ir ov suzinot ir tuo paciu nestuma 🙂
Skelbimai

55,00 €
36 | 8 | S
370,00 €
38 | 10 | S
6,00 €
19 | 11,6 cm