Vaikas bijo kirpyklos - ką daryti? (27)

vaikas bijo kirpyklos

Jei tavo vaikas atsisako eiti pas kirpėją, patikėk – jis ne vienintelis toks. Su šia problema susiduria daugybė 1,5-6 metų vaikų. Ką tokiu atveju turėtum daryti? Išsiaiškink baimės priežastis (jų yra ne viena) ir imkis atitinkamos taktikos!

Jei vaiką gąsdina kirpyklos aplinka. Dažniausiai kirpimosi baimę vaikai įgauna patekę į kirpyklą: aplink nepažįstami žmonės, sklinda bauginantys žirklių čiauškėjimo, kirpimo mašinėlės garsai, o dar ir reikia sėstis į neįprastą kėdę. Ką daryti:

• Nuteik ir tinkamai paruošk vaiką apsilankymui kirpykloje.
  • Jei yra galimybių, rinkis vaikams skirtą kirpyklą – jų aplinka yra mažiau bauginanti, aplinka, kėdės pritaikytos specialiai vaikams.
  • Vesk vaiką į kirpyklą tuo metu, kai jis yra pailsėjęs ir gerai nusiteikęs, o kirpykloje yra mažiau žmonių.
  • Jei šie patarimai nepadeda, susitaikyk su mintimi, kad kurį laiką kirpti vaikutį turėsi pati namuose. Šukuosena nebus ideali, bet prievartinis vaiko vedimas į kirpyklą sukels dar didesnį stresą ir tik dar labiau didins jo baimę šiai įstaigai.

Jei vaikas bijo žirklių. Vaikas žirklių gali bijoti dėl jų vaizdo ar skleidžiamo garso, taip pat įsivaizduojamo skausmo, kurį galėtų sukelti įkirpimas ar įbrėžimas (ypač, jei vaikas tai buvo patyręs). Ką daryti:

•  Paprašyk, kad kirpėja vietoj žirklių naudotų kirpimo mašinėlę. Jei vaikas bijo ir jos, pamėgink susieti jos skleidžiamą garsą su vaikui patinkančiu garsu – pavyzdžiui, su automobilio ar lėktuvo skleidžiamu garsu.
  • Kirpkite vaiką, kai jis sutelkęs savo dėmesį į knygelę, užkandį ar filmuką. Dar geriau, jei priešais jį nebus veidrodžio.

Jei vaikas bijo kirpimo „skausmo“. Jei vaikas dar niekada nebuvo kirptas, jam gali atrodyti, kad plaukų kirpimas – toks pat skausmingas, kaip piršto nukirtimas. Ką daryti:

•  Vaikui matant nusikirpk plaukų sruogą ir duok ją pačiupinėti.
  • Jei turi, parodyk nuotraukų, kur tu ar kiti šeimos nariai esate ilgesniais (trumpesniais) plaukais, paaiškink, kad plaukai – kaip ir nagučiai – atauga.
  • Būtų puiku, jei vaikas matytų, kaip ta pati kirpėja iš pradžių nukerpa tavo, tėčio ar kito vaiko plaukus, o tik vėliau imasi taviškio. Atkreipk vaiko dėmesį, kad tėtis (kitas kerpamas žmogus) visiškai nebijo, jam neskauda, jis šypsosi ir pagirk, kaip ramiai jis kerpamas sėdi kirpėjo kėdėje.

Jei mažylis bijo galvos plovimo. Visai normalu, jei vaikas puola į isteriją, kai kirpėja bando jam plauti galvą kirpykloje – tai yra neįprasta maudynių vieta bei  nepatogus vaikui būdas. Ką daryti:

• Vaiko galvą ištrink namuose – kirpėjai beliks tik sudrėkinti vaiko plaukus purkštuku (kai kuriems vaikams tai net labai patinka!)

1. Lūšiukė
    Lūšiukė prieš 2 m.

Maniskis nesileidžia kirpti, na bet tikiuosi išaugs, db tenka pačiai po truputį pakirpti, praeitą kartą pažįstama kirpėja ji miegantį truputį apkarpė na gal išaugs, masinele kirpti lb nenoriu atkentejau su jo šukuosena pora metu, tai dar truputį pakentesiu

2. Pelene-22
    Pelene-22 prieš 2 m.

Mes abu vaikus vedam nuo 1 metuku i kirpykla.
    Svarbiausias dalykas-turi buti jauki vaiku kirpykla. Mes ten nueinam, pazaidziam koki pusvalanduka, pripranta prie aplinkos.
    O ir kirpejos puikios, laaaabai moka prie ju prieiti.
    Nezinau ar sutapimas ar ne, bet su nei vienu nera bedu.

3. Pelene-22
    Pelene-22 prieš 2 m.

Mes abu vaikus vedam nuo 1 metuku i kirpykla.
    O ir kirpejos puikios, laaaabai moka prie ju prieiti.
    Nezinau ar sutapimas ar ne, bet su nei vienu nera bedu.

aurelijakrivickiene prieš 2 m.

Jauki vaiku kirpykla.pavyzdziui pas mus tokios isvis net nera,ir ka tada daryti.

5. Kava_su_pienu
    Kava_su_pienu prieš 2 m.

aurelijakrivickiene parašė:

Mes vezdavom i Kauna.nors patys jonavieciai.

Bet dabar as galvoju kad neverta tokiu pinigu moket kirpykloms.. pirmaja dukra 3k vedem.antrosios net nevedu.grifka pati kerpu