Vaikas bijo kirpyklos: ką daryti? (31)

Vaikas bijo kirpyklos

Jei jūsų vaikas atsisako eiti pas kirpėją, patikėkite – jis ne vienintelis toks. Su šia problema susiduria daugybė 1,5–6 metų vaikų. Ką tokiu atveju turėtumėte daryti? Išsiaiškinti baimės priežastis (jų yra ne viena) ir imtis atitinkamos taktikos!

Jei vaiką gąsdina kirpyklos aplinka. Dažniausiai kirpimosi baimę vaikai įgauna patekę į kirpyklą: aplink nepažįstami žmonės, sklinda bauginantys žirklių čiauškėjimo, kirpimo mašinėlės garsai, o dar ir reikia sėstis į neįprastą kėdę. Ką daryti:

 • Nuteikite ir tinkamai paruoškite vaiką apsilankymui kirpykloje.
 • Jei yra galimybių, rinkitės vaikams skirtą kirpyklą – jų aplinka yra mažiau bauginanti, be to, tiek aplinka, tiek kėdės pritaikytos specialiai vaikams.
 • Veskite vaiką į kirpyklą tuo metu, kai jis yra pailsėjęs ir gerai nusiteikęs, o kirpykloje – mažiau žmonių.
 • Jei šie patarimai nepadeda, susitaikykite su mintimi, kad kurį laiką kirpti vaikutį turėsite patys namuose. Šukuosena nebus ideali, bet prievartinis vaiko vedimas į kirpyklą sukels dar didesnį stresą ir tik dar labiau didins jo baimę šiai įstaigai.

Jei vaikas bijo žirklių. Vaikas žirklių gali bijoti dėl jų vaizdo ar skleidžiamo garso, taip pat įsivaizduojamo skausmo, kurį galėtų sukelti įkirpimas ar įbrėžimas (ypač jei vaikas tai buvo patyręs). Ką daryti:

 • Paprašykite, kad kirpėja vietoj žirklių naudotų kirpimo mašinėlę. Jei vaikas bijo ir jos, pamėginkite susieti jos skleidžiamą garsą su vaikui patinkančiu garsu – pavyzdžiui, su automobilio ar lėktuvo skleidžiamu garsu.
 • Kirpkite vaiką, kai jis sutelkęs savo dėmesį į knygelę, užkandį ar filmuką. Dar geriau, jei priešais jį nebus veidrodžio. 

Jei vaikas bijo kirpimo „skausmo“. Jei vaikas dar niekada nebuvo kirptas, jam gali atrodyti, kad plaukų kirpimas – toks pat skausmingas, kaip piršto nukirtimas. Ką daryti:

 •  Vaikui matant nusikirpkite plaukų sruogą ir duokite ją pačiupinėti.
 • Jei turite, parodykite nuotraukų, kur jūs ar kiti šeimos nariai esate ilgesniais (trumpesniais) plaukais, paaiškinkite, kad plaukai – kaip ir nagučiai – atauga.
 • Būtų puiku, jei vaikas matytų, kaip ta pati kirpėja iš pradžių nukerpa jūsų, tėvų, ar kito vaiko plaukus, o tik vėliau imasi jūsiškio. Atkreipkite vaiko dėmesį, kad tėtis (kitas kerpamas žmogus) visiškai nebijo, jam neskauda, jis šypsosi, ir pagirkite, kaip ramiai jis kerpamas sėdi kirpėjo kėdėje.

Jei mažylis bijo galvos plovimo. Visai normalu, jei vaikas puola į isteriją, kai kirpėja bando jam plauti galvą kirpykloje – tai yra neįprasta maudynių vieta ir nepatogus vaikui būdas. Ką daryti:

 • Vaiko galvą ištrinkite namuose – kirpėjai beliks tik sudrėkinti vaiko plaukus purkštuku (kai kuriems vaikams tai net labai patinka!)

Susiję straipsniai

Vaikų akis būtina saugoti ir žiemą

Žiemą žalingi saulės spinduliai veikia ne tik tiesiogiai šviečiant saulei, bet ir jos spinduliams atsispindėjus nuo ledo ar sniego.

Akiniai nuo saulės vaikams: ar jie tikrai reikalingi?

Daugelis tėvų kaskart vaikams primena dėvėti kepurėles nuo saulės, patepa apsauginiu kremu, tačiau nepagalvoja, kad reikėtų apsaugoti ir akis.

„Mamos bučinys“ – būdas pašalinti svetimkūnį iš nosies

Dažniausiai nosyje kažkas įstringa 2–5 metų vaikams. „Mamos bučinys“ – unikalus svetimkūnio iš vaiko nosies šalinimo metodas.

Naujausi komentarai

 1. Kava_su_pienu
  Kava_su_pienu prieš 8 m.

  aurelijakrivickiene parašė:
  Jauki vaiku kirpykla.pavyzdziui pas mus tokios isvis net nera,ir ka tada daryti.

  Mes vezdavom i Kauna.nors patys jonavieciai.

  Bet dabar as galvoju kad neverta tokiu pinigu moket kirpykloms.. pirmaja dukra 3k vedem.antrosios net nevedu.grifka pati kerpu

 2. Aistėja
  Aistėja prieš 3 m.

  Vesti vaiką su tėčiu. Pasitvirtino daugeliui.

 3. RasBar
  RasBar prieš 3 m.

  Nevesti, neversti vaiko stresuoti be reikalo. Kam kirpti per prievarta, paauks patys prasys trumpesniu plauku, o kolkas gali ir ilgesniais pavaikscioti.

 4. Ingka
  Ingka prieš 3 m.

  Jei būčiau laukus, kol vyresnelis pats uzsimanytu kirptis, jo kasos jau grindis šluotų 😂 vedžiau pora kartu į vaikų kirpykla, sodino į kėdę mašinėlė ir.... Ibruko į rankas plansete su filmuku. Ir greitai kirpo. Sistema supratau. būdavo namie plansete su filmuku į rankas, jei reikia pašukuoju, galva parodau vaikui kaip laikyt pasukta--asistuoju kirpėjui 😂 o vyras greit kerpa. Dabar kažkaip juoku forma sakom, ausys labai plaukais apaugo, einam kirptis ☺️

 5. Happy_Day
  Happy_Day prieš 2 m.

  Mum pasiseke, nes maniskis ramiai kirpykloj sedi 😀 pirma karta apsilankeme po pirmojo gimtadienio 🙂 zirkliu is pradziu bijojo labiau, nenorejo, kad jomis kirptu. Bet greitai apsiprato. O su masinele isvis jam vienas malonumas visada buvo 🙈
  Jei kitas vaikiukas bijos tada neversiu. Arba kirptis bandysime namuose arba auginsim kasas 😀😀