Vaikas bijo kirpyklos: ką daryti? (31)
Jei jūsų vaikas atsisako eiti pas kirpėją, patikėkite – jis ne vienintelis toks. Su šia problema susiduria daugybė 1,5–6 metų vaikų. Ką tokiu atveju turėtumėte daryti? Išsiaiškinti baimės priežastis (jų yra ne viena) ir imtis atitinkamos taktikos!
Jei vaiką gąsdina kirpyklos aplinka. Dažniausiai kirpimosi baimę vaikai įgauna patekę į kirpyklą: aplink nepažįstami žmonės, sklinda bauginantys žirklių čiauškėjimo, kirpimo mašinėlės garsai, o dar ir reikia sėstis į neįprastą kėdę. Ką daryti:
- Nuteikite ir tinkamai paruoškite vaiką apsilankymui kirpykloje.
- Jei yra galimybių, rinkitės vaikams skirtą kirpyklą – jų aplinka yra mažiau bauginanti, be to, tiek aplinka, tiek kėdės pritaikytos specialiai vaikams.
- Veskite vaiką į kirpyklą tuo metu, kai jis yra pailsėjęs ir gerai nusiteikęs, o kirpykloje – mažiau žmonių.
- Jei šie patarimai nepadeda, susitaikykite su mintimi, kad kurį laiką kirpti vaikutį turėsite patys namuose. Šukuosena nebus ideali, bet prievartinis vaiko vedimas į kirpyklą sukels dar didesnį stresą ir tik dar labiau didins jo baimę šiai įstaigai.
Jei vaikas bijo žirklių. Vaikas žirklių gali bijoti dėl jų vaizdo ar skleidžiamo garso, taip pat įsivaizduojamo skausmo, kurį galėtų sukelti įkirpimas ar įbrėžimas (ypač jei vaikas tai buvo patyręs). Ką daryti:
- Paprašykite, kad kirpėja vietoj žirklių naudotų kirpimo mašinėlę. Jei vaikas bijo ir jos, pamėginkite susieti jos skleidžiamą garsą su vaikui patinkančiu garsu – pavyzdžiui, su automobilio ar lėktuvo skleidžiamu garsu.
- Kirpkite vaiką, kai jis sutelkęs savo dėmesį į knygelę, užkandį ar filmuką. Dar geriau, jei priešais jį nebus veidrodžio.
Jei vaikas bijo kirpimo „skausmo“. Jei vaikas dar niekada nebuvo kirptas, jam gali atrodyti, kad plaukų kirpimas – toks pat skausmingas, kaip piršto nukirtimas. Ką daryti:
- Vaikui matant nusikirpkite plaukų sruogą ir duokite ją pačiupinėti.
- Jei turite, parodykite nuotraukų, kur jūs ar kiti šeimos nariai esate ilgesniais (trumpesniais) plaukais, paaiškinkite, kad plaukai – kaip ir nagučiai – atauga.
- Būtų puiku, jei vaikas matytų, kaip ta pati kirpėja iš pradžių nukerpa jūsų, tėvų, ar kito vaiko plaukus, o tik vėliau imasi jūsiškio. Atkreipkite vaiko dėmesį, kad tėtis (kitas kerpamas žmogus) visiškai nebijo, jam neskauda, jis šypsosi, ir pagirkite, kaip ramiai jis kerpamas sėdi kirpėjo kėdėje.
Jei mažylis bijo galvos plovimo. Visai normalu, jei vaikas puola į isteriją, kai kirpėja bando jam plauti galvą kirpykloje – tai yra neįprasta maudynių vieta ir nepatogus vaikui būdas. Ką daryti:
- Vaiko galvą ištrinkite namuose – kirpėjai beliks tik sudrėkinti vaiko plaukus purkštuku (kai kuriems vaikams tai net labai patinka!)
Mes vezdavom i Kauna.nors patys jonavieciai.
Bet dabar as galvoju kad neverta tokiu pinigu moket kirpykloms.. pirmaja dukra 3k vedem.antrosios net nevedu.grifka pati kerpu