Pirmieji nėštumo požymiai (965)

Pirmieji nėštumo požymiai: vyras ir moteris laiko mėlynus batukus

Kada pasirodo pirmieji nėštumo požymiai?

Pirmieji nėštumo požymiai gali pasirodyti praėjus apytiksliai 2-4 savaitėms po vaisingomis dienomis įvykusio nesaugaus lytinio akto, tai yra apie 4-6 nėštumo savaitę.

Atkreipkite dėmesį, kad nėštumo savaitės pradedamos skaičiuoti nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos, o ne nuo nesaugaus sekso ar pastojimo momento.

Ar mylėjotės vaisingomis dienomis, galite apskaičiuoti Vaisingų dienų skaičiuokle.

Nėštumo savaitę apskaičiuoti galite Nėštumo savaitės skaičiuokle.

Būdingiausi nėštumo požymiai

 • Vėluojančios mėnesinės. Mėnesinės gali vėluoti ir dėl kitų priežasčių - pavyzdžiui, dėl streso, ligos ar vaistų vartojimo. Tačiau jei mėnesinių ciklas yra reguliarus, o jūs mylėjotės vaisingomis dienomis be apsauginių priemonių, o mėnesinės vėluoja daugiau nei 3-4 dienas, tikimybė, kad laukiatės yra didelė, ypač jei be vėluojančių mėnesinių yra ir kitų nėštumo simptomų.
 • Kraujavimas ar tepimas. Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą, rusvą ar rudai raudoną tepimą kelias dienas prieš pasirodant mėnesinėms (t.y. apie 4 nėštumo savaitę). Tai yra implantacinis kraujavimas.
 • Pabrinkusios ir skausmingos krūtys. Krūtų jautrumas gali būti ir PMS požymis, tačiau jei pabrinkimas yra didesnis nei įprastai, labai tikėtina, kad tai nėštumo, o ne PMS simptomas.
 • Jautrūs speneliai. Nėštumo metu speneliai tampa itin jautrūs - tai gali nutikti jau apie 4-6 nėštumo savaitę. Be to, jų aureolės nėštumo metu padidėja ir patamsėja.
 • Patamsėjusi vagina. Dėl didesnio kraujoplūdžio į lytinius organus, nėštumo metu vaginos gleivinė patamsėja, jos spalva iš rausvos keičiasi į raudonai-violetinę. Šių pokyčių reiktų tikėtis apie 6-8 nėštumo savaitę.
 • Gausios išskyros. Dėl hormonų poveikio ir suintensyvėjusios kraujotakos, nėštumo metu makšties išskyros tampa gausesnės. Šios balkšvos bekvapės išskyros vadinamos leukorėja. Gausesnių išskyrų galima tikėtis jau ketvirtą nėštumo savaitę.
 • Pykinimas ar vėmimas. Dažniausiai rytinis pykinimas prasideda apie 6-7 nėštumo savaitę, bet kai kurias moteris jis vargina vos pastojus.
 • Dažnas šlapinimasis. Dažnesnis šlapinimasis (ypač naktinis) paprastai pradeda reikštis apie 6 nėštumo savaitę ir vargina iki pat nėštumo pabaigos. Taip nutinka dėl padidėjusio skysčių kiekio organizme ir augančios gimdos spaudimo.
 • Nuovargis, silpnumas. Padidėjus progesterono lygiui kraujyje ir vaikeliui reikalaujant vis daugiau energijos, net po įprastos dienos galite jaustis tarsi po maratono distancijos, nusnūsti gali norėtis net ir po dešimties valandų nakties miego.
 • Irzlumas ir nuotaikų kaita. Žinoma, iš šono tai matyti geriau, bet jei susigraudinote be rimtos priežasties ar erzina net katės murkimas, tikėtina, kad hormonai dirba savo darbą.
 • Paaštrėjusi uoslė. Dauguma nėščiųjų pastebi, kad jų uoslė tampa labai jautri. Tai gali būti šalutinis didėjančio estrogeno lygio organizme poveikis.
 • Skonio pasikeitimas. Pakitę maisto pomėgiai yra net labiau įprastas dalykas, nei momentinės specifinio maisto užgaidos nėštumo metu. Mėgstamiausi patiekalai nėštumo metu gali tapti atgrasūs - nieko baisaus, po gimdymo viskas turėtų grįžti į vėžes.
 • Pilvo pūtimas. Dėl hormonų poveikio sulėtėja virškinimo procesai, todėl žarnyne ima kauptis dujos.
 • Gausesnės makšties išskyros. Dėl estrogenų poveikio, išskyros paprastai tampa gausesnės. Jei jos neturi nemalonaus kvapo ir yra balkšvos, nerimauti pagrindo nėra.
 • Bazinė kūno temperatūra išlieka aukšta. Jei matavote bazinę kūno temperatūrą ir po ovuliacijos ji išlieka pakilusi – ko gero, jūs laukiatės.
 • Teigiamas nėštumo testas. Jei jaučiate bent keletą iš šių nėštumo požymių, tikimybė, kad laukiatės yra didelė. Visus taškus ant "i" gali sudėti nėštumo testas. Kad jo atsakymas būtų patikimas, nėštumo testas turi būti atliktas tinkamu metu ir laikantis tam tikrų taisyklių. Plačiau apie tai straipsnyje Nėštumo testas: kada ir kaip jį atlikti?

Taip pat skaitykite:

Ar gali būti nėštumas be nėštumo požymių?

Nejaučiate jokių simptomų? Tai anaiptol nereiškia, kad nesilaukiate: dalis moterų nepatiria visiškai jokių nėštumo simptomų. Tačiau vienas jų yra neišvengiamas: vėluojančios (dingusios) mėnesinės.

Turbūt yra tekę girdėti istorijų, kad moteris sirgo mėnesinėmis ir nėštumo metu? Tačiau tai nėra mėnesinių kraujavimas: pastojus moteris gali kraujuoti dėl kitų priežasčių: implantacinio kraujavimo, dėl padidėjusio kraujoplūdžio į gimdą ir panašiai. Paprastai šis nemenstruacinis kraujavimas būna gerokai silpnesnis nei mėnesinės, išskyros dažnai būna rusvos, o ne skaisčiai raudonos spalvos.

Kiti požymiai gali pasireikšti, gali ir ne – kiekvienas nėštumas yra individualus. Be to, kai kurie nėštumo požymiai yra tapatūs PMS (priešmenstruacinio sindromo) simptomams (pavyzdžiui, jautrios krūtys, irzlumas). Jei kyla abejonių, geriausia būtų atlikti nėštumo testą.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  TylusLaukimas prieš 17 val.

  westulee parašė:
  O jei neigiamas o ju vis dar nera:)? Kiek normalu reguliariam ciklui veluot o po kiek jau kreiptis i medikus ?

  +/- 5 dienos yra svyravimas, kuris laikomas normaliu.

 2. westulee
  westulee prieš 17 val.

  TylusLaukimas parašė:
  +/- 5 dienos yra svyravimas, kuris laikomas normaliu.

  Supratau , aciu

 3. strikpastrik
  strikpastrik prieš 16 val.

  Sveikos merginos . Pasidalinsiu ir aš savo patirtimi. Planavome vaikutį nuo praeitų metų lapkričio. Pavyko iš pirmo karto, apsidžiaugėme. Tuomet simptomus pajaučiau greičiau nei vėlavo mm. Pirmas ryškesnis požymis buvo implantacinis kraujavimas, maždaug 10 dpo, keli lašiukai kraujo ir viskas, jokio rudo tepliojimo. Bet dar prieš tai man buvo labai silpna, skaudėjo galvą, burnoje jaučiau geležies skonį, pastoviai miegodavau, skaudėjo ir tempė krūtinę, viskas aplink smirdėjo neapsakomai, maudė pilvą, o žarnos vartėsi kaip išprotėjusios. Deja, šie itin stiprūs požymiai gero nieko nedavė. Nesulaukusi mm pasidariau testą ir gavau silpną vaiduokliuką. Dar po kelių dienų prasidėjo rudas tepliojimas ir jau artėjant 6 savaitei įvyko persileidimas. Kito pastojimo teko laukti iki liepos mėnesio. Šį kartą jokių rimtesnių simptomų nebuvo, tik keista, jog maždaug 4-5-6 dpo labai maudė pilvo apačią, vėliau nieko. Man visada prieš mm rudai pateplioja, bet kai ateinant mm laikui pamačiau, jog nėra jokio rudo tepliojimo, o tik baltos it losijonas išskyros, supratau, kad gal jau pavyko. Testą pasidariau mm dieną ir buvo dvi labai ryškios juostelės, kurios pasirodė iškart, be to testą dariausi vakarop nė nesitikėdama, kad labai jau čia kažką taip anksti pamatysiu ir vualia. Likau apstulbusi, gal čia buvo kokia ankstyva ovuliacija ar implantacija? Pagrindiniai požymiai šiuo metu yra krūtų jautrumas (jau nuo pat 4 savaitės), dažnas šlapinimasis, problemos su vidurių užkietėjimu, veido bėrimas spuogais kaip prieš mm. Kol kas nei karto netepliojo rudai ar krauju, šiek tiek dar prisibijau, pas gydytoją nebuvau...labai tikiuosi, kad šį kartą viskas bus gerai. Sėkmės visoms planuojančioms, linkiu sulaukti taip trokštamų II ir lai viskas vyksta sklandžiai. Būkit sveikos ir mylimos

 4. galaxyy
  galaxyy prieš 15 val.

  Mamytė Liūtė 30 parašė:
  Labas, testas turėtų būti daromas tuo metu, kai turi būti mm.

  Galvojau,gal anksciau rodo

 5. strikpastrik
  strikpastrik prieš 15 val.

  galaxyy parašė:
  Galvojau,gal anksciau rodo

  Priklauso nuo ovuliacijos datos, implantacijos ankstyvumo ir testo jautrumo. Kartais gali rodyti ir kelios dienos 2-3 iki mm, bet anksčiau tai kažin ar parodys ką. Geriausiai ir tiksliausiai parodys kraujo tyrimas.