Dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas (39)

Dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas Pilvo pūtimas nėštumo metu. iStoc.com/g-stockstudio

Pilvo pūtimas pirmame trimestre – vienas iš nėštumo nepatogumų. Dujos ima kauptis, nes dėl hormonų poveikio sulėtėja virškinimas. Iš esmės problemos išspręsti nepavyks, bet šie patarimai gali padėti jaustis geriau:

 • Išsiaiškink, koks tavo valgomas maistas labiausiai skatina dujų kaupimąsi. Didžiausi dujų gamybos kaltininkai paprastai būna pupelės, kopūstai, žiediniai kopūstai, Briuselio kopūstai, brokoliai, šparagai, svogūnai, žirniai, artišokai ir gazuoti gėrimai.
 • Atsisakyk didelių porcijų. Geriau valgyk kelis kartus per dieną, bet po mažiau.
 • Nešnekėk valgydama. Valgyk ramiai ir gerai viską sukramtyk.
 • Valgio metu stenkis kuo mažiau gerti. Geriau pasimėgauk gėrimais tarp valgymų.
 • Gerk iš stiklinės ar puodelio, o ne iš butelio ar per šiaudelį – taip nurysi mažiau oro. Gerk iš lėto, neskubėdama.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Perliux prieš 4 m.

  xperllitax parašė:
  Sveikos laukuosi pirmo vaikelio nėštumas labai mažas ,norėčiau mamyciu paklausti ar normalu kad man skauda desnes kiaušides srityje ? PS skausmas panašūs y cistos, …

  Ginekologė turėtų tau tiksliau pasakyti. Man yra cista. Jos būna, kad pranyksta, būna, kad lieka tokios kokios yra, bet, deja, būna ir kad didėja, tada jau daro operaciją kažkokiu tai būdu, kad netrukdytų vaikučiui. Man septintoj savaitėj buvo apie 4 cm, dešimta savaitė, ir kartais jaučiu vis dar, net bijau sužinoti kaip ten viskas vyksta... Kas keisčiausia - seniau niekada neturėjau problemų su jokiomis cistomis... Čia atseit kažkokia nėštuminė, bet ne visada dingsta...

 2. Mamili
  Mamili prieš 3 m.

  Na jeigu duria vienoje pusėje visada - tai pačioje pradžioje nėštumo ten yra geltonkūnis, kuris iki kol susiformuoja placenta rūpinasi jūsų žirniuku. Geltonkūnis didėja, todėl jums ir skauda, be to jis susidaro toje kiaušidėje, kurioje įvyko ovuliacija. Man taip buvo, tai gydytoja viską paaiškino

 3. Fathiyah prieš 3 m.

  As jau nzn ka man daryti... Labai raizo visa kaire puse, atrodo pilna duju ten.... Nzn ka daryt :(((

 4. User has not uploaded an avatar
  Tance5 prieš 7 mėn.

  Sveiki. Esu 17savaiciu nescia. Ir kaupiasi labai stipriai dujos bent jau manau kad jos. Bado visa kairy sona. Neina net pirstelt... keliom minutem praeina ir vel uzeina.. nebezinau ka daryti skausmas labai stiprus...

 5. AndrėjaM
  AndrėjaM prieš 7 mėn.

  Sveikos, sekmadienį dieną matyt primaisiau įvairaus maisto ir dėlto naktį bei visa kitą dieną raižė, pūtė pilvą, išėjau net is darbo, nes buvo sunku nu sėdėt vietoje. Gydytoja sakė laikytis dienos, kokia bulvę virtą suvalgyt, daug vandens, o ką jūs valgote kai stipriai pučia pilvą?