Dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas (45)

Dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas Pilvo pūtimas nėštumo metu. iStoc.com/g-stockstudio

Dujos kaupiasi ir pilvą bent retkartais išpučia visiems, tačiau besilaukiančias moteris ši problema kamuoja dažniau.

Kodėl nėščiosioms pučia pilvą?

Dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas yra dažnesnis viso nėštumo metu, tačiau priežastys nėštumo pradžioje ir pabaigoje yra skirtingos:

 • Nėštumo pradžioje dėl dujų susikaupimo ir pilvo pūtimo yra kalti hormonai. Veikiant hormonams atsipalaiduoja raiščiai, raumenys, dėl to sulėtėja žarnyno veikla, maistas virškinamas ilgiau, ima kauptis dujos, pučia pilvą.
 • Nėštumo pabaigoje. Vėlesniame nėštumo etape, augantis vaisius pradeda vis labiau spausti aplink esančius organus. Tai trikdo virškinimą ir sąlygoja dujų susikaupimą, pilvo pūtimą.

Ar pilvo pūtimas gali pakenkti?

Absoliučia dauguma atveju dujų kaupimasis yra tiesiog diskomfortą kelianti problema. Dažniausiai tai simptomas, kuris nereiškia jokio rimto sutrikimo ar ligos ir kurį galima sumažinti tiesiog pakoregavus savo mitybos įpročius bei gyvenimo būdą.

Pasikonsultuoti su gydytoju reiktų tuomet, jei dujų kaupimasis yra skausmingas (raižo pilvą), yra lydimas riaugėjimo ar dažno bezdėjimo, kitų virškinimo negalavimų, pavyzdžiui rėmens.

Kaip sumažinti dujų kaupimąsi ir pilvo pūtimą?

Visiškai išvengti dujų susikaupimo ir pilvo pūtimo nėštumo metu nepavyks, nes tai natūralūs procesai. Juos galima šiek tiek suvaldyti ir normalizuoti, prieš tai įvertinus galimas pūtimo priežastis.

Štai keletas būdų, kaip būtų galima sumažinti pilvo pūtimą:

 • Venkite dujų kaupimąsi, pilvo pūtimą provokuojančių maisto produktų. Didžiausi kaltininkai paprastai būna pupelės, kopūstai, žiediniai kopūstai, Briuselio kopūstai, brokoliai, šparagai, svogūnai, žirniai, artišokai. Pilvo pūtimas gali paūmėti valgant daug skaidulų turinčių produktų – vaisių, daržovių, duonos. Nors, neabejotinai, tai labai naudingi produktai, itin varginant pilvo pūtimui rekomenduojama dieną - kitą šių produktų vengti.
 • Venkite produktų, kurių netoleruojate ar prastai virškinate. Išsiaiškinkite, kokie produktai jums netinka. Dažniausiai tai būna pieno produktai: net ir nedidelis laktozės netoleravimas gali sukelti pilvo pūtimą.
 • Venkite „becukrių“ produktų. Pilvo pūtimą gali sukelti ir nevirškinami, becukriuose produktuose esantys dirbtiniai saldikliai.
 • Nepersivalgykite. Dideli maisto, ypač riebaus, kiekiai yra virškinami sunkiai ir lėtai, užsilaiko žarnyne ir sukuria palankias sąlygas žarnyno bakterijoms, kurios ir gamina dujas.
 • Valgykite lėtai ir dėmesingai. Valgykite ramiai, maistą labai gerai sukramtykite, valgydama nekalbėkite – taip prigaudysite mažiau oro.
 • Valgio metu stenkitės kuo mažiau gerti. Geriau pasimėgaukite gėrimais tarp valgymų.
 • Gerkite iš stiklinės ar puodelio, o ne iš butelio ar per šiaudelį – taip nurysite mažiau oro. Gerkite iš lėto, neskubėdama, mažais gurgšneliais.
 • Judėkite. Judėjimas, mankšta padeda išjudinti žarnyną, pagerina virškinimą, pagreitina medžiagų apykaitą. Nepersistenkite ir mankštinkitės pagal savo galimybes – geriau jaustis padeda ir paprastas pasivaikščiojimas, plaukiojimas baseine, nedidelio intensyvumo, nėščiosioms skirta mankšta.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Laukiam Labai prieš 7 mėn.

  Sveikos, na nebežinau kaip sau padėti, pilvas atrodo pilnas dujų, pastovus pilnumo jausmas.. kokius medikamentus galima vartoti?

 2. Laukine
  Laukine prieš 7 mėn.

  Pradžioj nėštumo labai kaupėsi ir man bent niekas nepadėjo tik pukšėjimas😊
  Paskui mityba žiūrėjau nes tikrai yra nuo ko pučia - to tiesiog privengiu

 3. kristute1
  kristute1 prieš 7 mėn.

  Visą nėštumą baisiai pūtė pilvą, ypač vakarais, bet taip skaudžiai... Tikriausiai dėl hormonų (progesterono). Jei reikėdavo kažkur eit vakare, tai tiesiog rankinėj turėdavau espumizan ar pan. Galima bandyt arbatas visokias, bet svarbu išsiaiškint, ar galima nėštumo metu.

 4. Jureja
  Jureja prieš 7 mėn.

  Man padėdavo kmynų arbata.

 5. User has not uploaded an avatar
  MaLina prieš 7 mėn.

  Laukiam Labai parašė:
  Sveikos, na nebežinau kaip sau padėti, pilvas atrodo pilnas dujų, pastovus pilnumo jausmas.. kokius medikamentus galima vartoti?

  Espumizanas, kmynų arbata ir svarbiausia mityba, judėkit, jei galit kiek galima daugiau. Man iki šiol pučia ir būna žiauriai skauda, bet man jau pabaiga nėštumo, vaisius viską spaudžia.