Dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas (40)

Dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas Pilvo pūtimas nėštumo metu. iStoc.com/g-stockstudio

Dujos kaupiasi ir pilvą bent retkartais išpučia visiems, tačiau besilaukiančias moteris ši problema kamuoja dažniau.

Kodėl nėščiosioms pučia pilvą?

Dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas yra dažnesnis viso nėštumo metu, tačiau priežastys nėštumo pradžioje ir pabaigoje yra skirtingos:

 • Nėštumo pradžioje dėl dujų susikaupimo ir pilvo pūtimo yra kalti hormonai. Veikiant hormonams atsipalaiduoja raiščiai, raumenys, dėl to sulėtėja žarnyno veikla, maistas virškinamas ilgiau, ima kauptis dujos, pučia pilvą.
 • Nėštumo pabaigoje. Vėlesniame nėštumo etape, augantis vaisius pradeda vis labiau spausti aplink esančius organus. Tai trikdo virškinimą ir sąlygoja dujų susikaupimą, pilvo pūtimą.

Ar pilvo pūtimas gali pakenkti?

Absoliučia dauguma atveju dujų kaupimasis yra tiesiog diskomfortą kelianti problema. Dažniausiai tai simptomas, kuris nereiškia jokio rimto sutrikimo ar ligos ir kurį galima sumažinti tiesiog pakoregavus savo mitybos įpročius bei gyvenimo būdą.

Pasikonsultuoti su gydytoju reiktų tuomet, jei dujų kaupimasis yra skausmingas (raižo pilvą), yra lydimas riaugėjimo ar dažno bezdėjimo, kitų virškinimo negalavimų, pavyzdžiui rėmens.

Kaip sumažinti dujų kaupimąsi ir pilvo pūtimą?

Visiškai išvengti dujų susikaupimo ir pilvo pūtimo nėštumo metu nepavyks, nes tai natūralūs procesai. Juos galima šiek tiek suvaldyti ir normalizuoti, prieš tai įvertinus galimas pūtimo priežastis.

Štai keletas būdų, kaip būtų galima sumažinti pilvo pūtimą:

 • Venkite dujų kaupimąsi, pilvo pūtimą provokuojančių maisto produktų. Didžiausi kaltininkai paprastai būna pupelės, kopūstai, žiediniai kopūstai, Briuselio kopūstai, brokoliai, šparagai, svogūnai, žirniai, artišokai. Pilvo pūtimas gali paūmėti valgant daug skaidulų turinčių produktų – vaisių, daržovių, duonos. Nors, neabejotinai, tai labai naudingi produktai, itin varginant pilvo pūtimui rekomenduojama dieną - kitą šių produktų vengti.
 • Venkite produktų, kurių netoleruojate ar prastai virškinate. Išsiaiškinkite, kokie produktai jums netinka. Dažniausiai tai būna pieno produktai: net ir nedidelis laktozės netoleravimas gali sukelti pilvo pūtimą.
 • Venkite „becukrių“ produktų. Pilvo pūtimą gali sukelti ir nevirškinami, becukriuose produktuose esantys dirbtiniai saldikliai.
 • Nepersivalgykite. Dideli maisto, ypač riebaus, kiekiai yra virškinami sunkiai ir lėtai, užsilaiko žarnyne ir sukuria palankias sąlygas žarnyno bakterijoms, kurios ir gamina dujas.
 • Valgykite lėtai ir dėmesingai. Valgykite ramiai, maistą labai gerai sukramtykite, valgydama nekalbėkite – taip prigaudysite mažiau oro.
 • Valgio metu stenkitės kuo mažiau gerti. Geriau pasimėgaukite gėrimais tarp valgymų.
 • Gerkite iš stiklinės ar puodelio, o ne iš butelio ar per šiaudelį – taip nurysite mažiau oro. Gerkite iš lėto, neskubėdama, mažais gurgšneliais.
 • Judėkite. Judėjimas, mankšta padeda išjudinti žarnyną, pagerina virškinimą, pagreitina medžiagų apykaitą. Nepersistenkite ir mankštinkitės pagal savo galimybes – geriau jaustis padeda ir paprastas pasivaikščiojimas, plaukiojimas baseine, nedidelio intensyvumo, nėščiosioms skirta mankšta.

Naujausi komentarai

 1. Mamili
  Mamili prieš 4 m.

  Na jeigu duria vienoje pusėje visada - tai pačioje pradžioje nėštumo ten yra geltonkūnis, kuris iki kol susiformuoja placenta rūpinasi jūsų žirniuku. Geltonkūnis didėja, todėl jums ir skauda, be to jis susidaro toje kiaušidėje, kurioje įvyko ovuliacija. Man taip buvo, tai gydytoja viską paaiškino

 2. Fathiyah prieš 4 m.

  As jau nzn ka man daryti... Labai raizo visa kaire puse, atrodo pilna duju ten.... Nzn ka daryt :(((

 3. User has not uploaded an avatar
  Tance5 prieš 1 m.

  Sveiki. Esu 17savaiciu nescia. Ir kaupiasi labai stipriai dujos bent jau manau kad jos. Bado visa kairy sona. Neina net pirstelt... keliom minutem praeina ir vel uzeina.. nebezinau ka daryti skausmas labai stiprus...

 4. JurgitaB prieš 1 m.

  Sveikos, sekmadienį dieną matyt primaisiau įvairaus maisto ir dėlto naktį bei visa kitą dieną raižė, pūtė pilvą, išėjau net is darbo, nes buvo sunku nu sėdėt vietoje. Gydytoja sakė laikytis dienos, kokia bulvę virtą suvalgyt, daug vandens, o ką jūs valgote kai stipriai pučia pilvą?

 5. User has not uploaded an avatar
  Gabiiy prieš 10 mėn.

  Sveikos,mamytes! As nescia 18sav ir labai pucia pilva,iki tokiu skausmu jog kartais net sunku vaikscioti.. siandien buvau pas daktare ir ji israse nuo pilvo putimo miltelius (uzpilti vandeniu ir isgerti) pavadinimas laxido orange sugar free ( cia man Uk patare,nes gyvenu Anglijoje) sako isgerti ryte ir vakarop ir pora dienu taip,bandysiu nuo ryt.. tikiuosi pageres😊 ir taip pat sako gerti daug vandens! Laikykimes visos vardan musu angeliuku:))