Dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas (57)

Dujos kaupiasi ir pilvą bent retkartais išpučia visiems, tačiau besilaukiančias moteris ši problema kamuoja dažniau.
Kodėl nėščiosioms pučia pilvą?
Dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas yra dažnesnis viso nėštumo metu, tačiau priežastys nėštumo pradžioje ir pabaigoje yra skirtingos:
- Nėštumo pradžioje dėl dujų susikaupimo ir pilvo pūtimo yra kalti hormonai. Veikiant hormonams atsipalaiduoja raiščiai, raumenys, dėl to sulėtėja žarnyno veikla, maistas virškinamas ilgiau, ima kauptis dujos, pučia pilvą.
- Nėštumo pabaigoje. Vėlesniame nėštumo etape, augantis vaisius pradeda vis labiau spausti aplink esančius organus. Tai trikdo virškinimą ir sąlygoja dujų susikaupimą, pilvo pūtimą.
Ar pilvo pūtimas gali pakenkti?
Absoliučia dauguma atveju dujų kaupimasis yra tiesiog diskomfortą kelianti problema. Dažniausiai tai simptomas, kuris nereiškia jokio rimto sutrikimo ar ligos ir kurį galima sumažinti tiesiog pakoregavus savo mitybos įpročius bei gyvenimo būdą.
Pasikonsultuoti su gydytoju reiktų tuomet, jei dujų kaupimasis yra skausmingas (raižo pilvą), yra lydimas riaugėjimo ar dažno bezdėjimo, kitų virškinimo negalavimų, pavyzdžiui rėmens.
Kaip sumažinti dujų kaupimąsi ir pilvo pūtimą?
Visiškai išvengti dujų susikaupimo ir pilvo pūtimo nėštumo metu nepavyks, nes tai natūralūs procesai. Juos galima šiek tiek suvaldyti ir normalizuoti, prieš tai įvertinus galimas pūtimo priežastis.
Štai keletas būdų, kaip būtų galima sumažinti pilvo pūtimą:
- Venkite dujų kaupimąsi, pilvo pūtimą provokuojančių maisto produktų. Didžiausi kaltininkai paprastai būna pupelės, kopūstai, žiediniai kopūstai, Briuselio kopūstai, brokoliai, šparagai, svogūnai, žirniai, artišokai. Pilvo pūtimas gali paūmėti valgant daug skaidulų turinčių produktų – vaisių, daržovių, duonos. Nors, neabejotinai, tai labai naudingi produktai, itin varginant pilvo pūtimui rekomenduojama dieną - kitą šių produktų vengti.
- Venkite produktų, kurių netoleruojate ar prastai virškinate. Išsiaiškinkite, kokie produktai jums netinka. Dažniausiai tai būna pieno produktai: net ir nedidelis laktozės netoleravimas gali sukelti pilvo pūtimą.
- Venkite „becukrių“ produktų. Pilvo pūtimą gali sukelti ir nevirškinami, becukriuose produktuose esantys dirbtiniai saldikliai.
- Nepersivalgykite. Dideli maisto, ypač riebaus, kiekiai yra virškinami sunkiai ir lėtai, užsilaiko žarnyne ir sukuria palankias sąlygas žarnyno bakterijoms, kurios ir gamina dujas.
- Valgykite lėtai ir dėmesingai. Valgykite ramiai, maistą labai gerai sukramtykite, valgydama nekalbėkite – taip prigaudysite mažiau oro.
- Valgio metu stenkitės kuo mažiau gerti. Geriau pasimėgaukite gėrimais tarp valgymų.
- Gerkite iš stiklinės ar puodelio, o ne iš butelio ar per šiaudelį – taip nurysite mažiau oro. Gerkite iš lėto, neskubėdama, mažais gurgšneliais.
- Judėkite. Judėjimas, mankšta padeda išjudinti žarnyną, pagerina virškinimą, pagreitina medžiagų apykaitą. Nepersistenkite ir mankštinkitės pagal savo galimybes – geriau jaustis padeda ir paprastas pasivaikščiojimas, plaukiojimas baseine, nedidelio intensyvumo, nėščiosioms skirta mankšta.
i valanda pora kartu 😕 bet su pirmuoju vaiku 27 sav buvo prasidejes prieslaikinis gimdymas (sutraukinejo visa nakti kas 5 min), ten zinoma ne nuo pilvo putimo, bet esme tokia, kad kai sustabde gimdyma ir dabar su siuo nestumu sake kuo labiau vengt visko nuo ko sutraukineja gimda (pilvo putimas, uzkieteje viduriai, fizinis kruvis ir panasiai). Kalbejau su gydytoja tiek kai laukiaus pirmojo, tiek dabar, kad geriau isgert espumisano, panaudot microlaxa nei duot spazmuot pilva :/ tai su pirmuoju realiai nuo 24 iki beveik galo nakciai geriau ji 😏
o kas kiek laiko jums sutraukia? ginekologe seka gimdos kakleli?