Dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas (40)

Dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas Pilvo pūtimas nėštumo metu. iStoc.com/g-stockstudio

Pilvo pūtimas pirmame trimestre – vienas iš nėštumo nepatogumų. Dujos ima kauptis, nes dėl hormonų poveikio sulėtėja virškinimas. Iš esmės problemos išspręsti nepavyks, bet šie patarimai gali padėti jaustis geriau:

 • Išsiaiškink, koks tavo valgomas maistas labiausiai skatina dujų kaupimąsi. Didžiausi dujų gamybos kaltininkai paprastai būna pupelės, kopūstai, žiediniai kopūstai, Briuselio kopūstai, brokoliai, šparagai, svogūnai, žirniai, artišokai ir gazuoti gėrimai.
 • Atsisakyk didelių porcijų. Geriau valgyk kelis kartus per dieną, bet po mažiau.
 • Nešnekėk valgydama. Valgyk ramiai ir gerai viską sukramtyk.
 • Valgio metu stenkis kuo mažiau gerti. Geriau pasimėgauk gėrimais tarp valgymų.
 • Gerk iš stiklinės ar puodelio, o ne iš butelio ar per šiaudelį – taip nurysi mažiau oro. Gerk iš lėto, neskubėdama.

Naujausi komentarai

 1. Mamili
  Mamili prieš 4 m.

  Na jeigu duria vienoje pusėje visada - tai pačioje pradžioje nėštumo ten yra geltonkūnis, kuris iki kol susiformuoja placenta rūpinasi jūsų žirniuku. Geltonkūnis didėja, todėl jums ir skauda, be to jis susidaro toje kiaušidėje, kurioje įvyko ovuliacija. Man taip buvo, tai gydytoja viską paaiškino

 2. Fathiyah prieš 4 m.

  As jau nzn ka man daryti... Labai raizo visa kaire puse, atrodo pilna duju ten.... Nzn ka daryt :(((

 3. User has not uploaded an avatar
  Tance5 prieš 1 m.

  Sveiki. Esu 17savaiciu nescia. Ir kaupiasi labai stipriai dujos bent jau manau kad jos. Bado visa kairy sona. Neina net pirstelt... keliom minutem praeina ir vel uzeina.. nebezinau ka daryti skausmas labai stiprus...

 4. AndrėjaM
  AndrėjaM prieš 1 m.

  Sveikos, sekmadienį dieną matyt primaisiau įvairaus maisto ir dėlto naktį bei visa kitą dieną raižė, pūtė pilvą, išėjau net is darbo, nes buvo sunku nu sėdėt vietoje. Gydytoja sakė laikytis dienos, kokia bulvę virtą suvalgyt, daug vandens, o ką jūs valgote kai stipriai pučia pilvą?

 5. User has not uploaded an avatar
  Gabiiy prieš 6 mėn.

  Sveikos,mamytes! As nescia 18sav ir labai pucia pilva,iki tokiu skausmu jog kartais net sunku vaikscioti.. siandien buvau pas daktare ir ji israse nuo pilvo putimo miltelius (uzpilti vandeniu ir isgerti) pavadinimas laxido orange sugar free ( cia man Uk patare,nes gyvenu Anglijoje) sako isgerti ryte ir vakarop ir pora dienu taip,bandysiu nuo ryt.. tikiuosi pageres😊 ir taip pat sako gerti daug vandens! Laikykimes visos vardan musu angeliuku:))