Dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas (57)

Dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas Pilvo pūtimas nėštumo metu. iStoc.com/g-stockstudio

Dujos kaupiasi ir pilvą bent retkartais išpučia visiems, tačiau besilaukiančias moteris ši problema kamuoja dažniau.

Kodėl nėščiosioms pučia pilvą?

Dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas yra dažnesnis viso nėštumo metu, tačiau priežastys nėštumo pradžioje ir pabaigoje yra skirtingos:

 • Nėštumo pradžioje dėl dujų susikaupimo ir pilvo pūtimo yra kalti hormonai. Veikiant hormonams atsipalaiduoja raiščiai, raumenys, dėl to sulėtėja žarnyno veikla, maistas virškinamas ilgiau, ima kauptis dujos, pučia pilvą.
 • Nėštumo pabaigoje. Vėlesniame nėštumo etape, augantis vaisius pradeda vis labiau spausti aplink esančius organus. Tai trikdo virškinimą ir sąlygoja dujų susikaupimą, pilvo pūtimą.

Ar pilvo pūtimas gali pakenkti?

Absoliučia dauguma atveju dujų kaupimasis yra tiesiog diskomfortą kelianti problema. Dažniausiai tai simptomas, kuris nereiškia jokio rimto sutrikimo ar ligos ir kurį galima sumažinti tiesiog pakoregavus savo mitybos įpročius bei gyvenimo būdą.

Pasikonsultuoti su gydytoju reiktų tuomet, jei dujų kaupimasis yra skausmingas (raižo pilvą), yra lydimas riaugėjimo ar dažno bezdėjimo, kitų virškinimo negalavimų, pavyzdžiui rėmens.

Kaip sumažinti dujų kaupimąsi ir pilvo pūtimą?

Visiškai išvengti dujų susikaupimo ir pilvo pūtimo nėštumo metu nepavyks, nes tai natūralūs procesai. Juos galima šiek tiek suvaldyti ir normalizuoti, prieš tai įvertinus galimas pūtimo priežastis.

Štai keletas būdų, kaip būtų galima sumažinti pilvo pūtimą:

 • Venkite dujų kaupimąsi, pilvo pūtimą provokuojančių maisto produktų. Didžiausi kaltininkai paprastai būna pupelės, kopūstai, žiediniai kopūstai, Briuselio kopūstai, brokoliai, šparagai, svogūnai, žirniai, artišokai. Pilvo pūtimas gali paūmėti valgant daug skaidulų turinčių produktų – vaisių, daržovių, duonos. Nors, neabejotinai, tai labai naudingi produktai, itin varginant pilvo pūtimui rekomenduojama dieną - kitą šių produktų vengti.
 • Venkite produktų, kurių netoleruojate ar prastai virškinate. Išsiaiškinkite, kokie produktai jums netinka. Dažniausiai tai būna pieno produktai: net ir nedidelis laktozės netoleravimas gali sukelti pilvo pūtimą.
 • Venkite „becukrių“ produktų. Pilvo pūtimą gali sukelti ir nevirškinami, becukriuose produktuose esantys dirbtiniai saldikliai.
 • Nepersivalgykite. Dideli maisto, ypač riebaus, kiekiai yra virškinami sunkiai ir lėtai, užsilaiko žarnyne ir sukuria palankias sąlygas žarnyno bakterijoms, kurios ir gamina dujas.
 • Valgykite lėtai ir dėmesingai. Valgykite ramiai, maistą labai gerai sukramtykite, valgydama nekalbėkite – taip prigaudysite mažiau oro.
 • Valgio metu stenkitės kuo mažiau gerti. Geriau pasimėgaukite gėrimais tarp valgymų.
 • Gerkite iš stiklinės ar puodelio, o ne iš butelio ar per šiaudelį – taip nurysite mažiau oro. Gerkite iš lėto, neskubėdama, mažais gurgšneliais.
 • Judėkite. Judėjimas, mankšta padeda išjudinti žarnyną, pagerina virškinimą, pagreitina medžiagų apykaitą. Nepersistenkite ir mankštinkitės pagal savo galimybes – geriau jaustis padeda ir paprastas pasivaikščiojimas, plaukiojimas baseine, nedidelio intensyvumo, nėščiosioms skirta mankšta.

Susiję straipsniai

Nemiga nėštumo metu: ar ji kelia pavojų ir ką daryti?

Nemigą nėštumo metu lemia hormonų ir fiziniai kūno pokyčiai, nėštumo nulemti negalavimai ir kt.

Plaukų slinkimas po gimdymo

Plaukai slinkti pradeda po vaikelio gimimo praėjus vidutiniškai apie 3 mėn. ir tai gali tęstis dar maždaug iki 6 mėn. Tai visiškai normalu ir laikina.

Kaip nėštumas negrįžtamai pakeičia moters kūną?

Ko gero, esame girdėjusios, kad po nėštumo moteris niekada nebebūna tokia pat, kaip anksčiau. Dažniausiai taip kalbama apie psichologinius pokyčius.

Naujausi komentarai

 1. Maskyte
  Maskyte prieš 2 m.

  Kriraa parašė:
  Kas kiek laiko sutraukia jums kai turi pilvo pūtimo problemų?

  i valanda pora kartu 😕 bet su pirmuoju vaiku 27 sav buvo prasidejes prieslaikinis gimdymas (sutraukinejo visa nakti kas 5 min), ten zinoma ne nuo pilvo putimo, bet esme tokia, kad kai sustabde gimdyma ir dabar su siuo nestumu sake kuo labiau vengt visko nuo ko sutraukineja gimda (pilvo putimas, uzkieteje viduriai, fizinis kruvis ir panasiai). Kalbejau su gydytoja tiek kai laukiaus pirmojo, tiek dabar, kad geriau isgert espumisano, panaudot microlaxa nei duot spazmuot pilva :/ tai su pirmuoju realiai nuo 24 iki beveik galo nakciai geriau ji 😏
  o kas kiek laiko jums sutraukia? ginekologe seka gimdos kakleli?

 2. User has not uploaded an avatar
  Kriraa prieš 2 m.

  Maskyte parašė:
  i valanda pora kartu 😕 bet su pirmuoju vaiku 27 sav buvo prasidejes prieslaikinis gimdymas (sutraukinejo visa nakti kas 5 min), ten zinoma ne nuo pilvo putimo, bet …

  Na va man grįžus vakar iš ligoninės dėl apsitraukimų, kur sekė kaklelį (netrumpėjo, nors nuo nėštumo pradžios patrumpėjęs nuo 39mm iki 31mm), vakar pradėjo pūst pilvą ir gan dažnokai susitraukinėja, net naktį jaučiau, ryte pasituštinus pagerėjo, dabar vėl prasideda, ir pasekiau, kad ramybės būsenoje irgi porą kartų per valandą. Net nebežinau, nejaugi vėl važiuot į priėmjmą

 3. Maskyte
  Maskyte prieš 2 m.

  Kriraa parašė:
  Na va man grįžus vakar iš ligoninės dėl apsitraukimų, kur sekė kaklelį (netrumpėjo, nors nuo nėštumo pradžios patrumpėjęs nuo 39mm iki 31mm), vakar pradėjo pūst pil…

  Sunku kažką patarti... man 17 sav nuo 3,4 patrumpėjo iki 2,8, nors pilvo netraukė... o būna tikrai dažnai spazmuoja, bet kaklelis nesikeičia 😏 išgerkite espumisano, magnio, valerijono... nueikite į šiltą dušą ir pagulėkite. Jeigu per kelias valandas dažnės, nepraeis tempimo jausmas važiuokite gal dar kartą 😏

 4. User has not uploaded an avatar
  Kriraa prieš 2 m.

  Maskyte parašė:
  Sunku kažką patarti... man 17 sav nuo 3,4 patrumpėjo iki 2,8, nors pilvo netraukė... o būna tikrai dažnai spazmuoja, bet kaklelis nesikeičia 😏 išgerkite espumisano,…

  Maskyte parašė:
  Sunku kažką patarti... man 17 sav nuo 3,4 patrumpėjo iki 2,8, nors pilvo netraukė... o būna tikrai dažnai spazmuoja, bet kaklelis nesikeičia 😏 išgerkite espumisano,…

  O kaip jums stabde gimdyma? Kokiais medikamentais?

 5. Maskyte
  Maskyte prieš 2 m.

  Kriraa parašė:
  O kaip jums stabde gimdyma? Kokiais medikamentais?

  Nifedipiną ir plaučių brandinimą, bet aną kartą man kaklelis sutrumpėjęs buvo nuo 4,5 iki 2 cm, buvo išėjęs kamštis 😣