24 nėštumo savaitė

24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Kukurūzo burbuolė. Vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ūgio.

Jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau dabar vaikelis auga (o tiksliau - sunkėja) labai sparčiai: kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų! Priaugantis svoris tolygiai pasiskirsto ir kūnelis dailiai pilnėja, o odos raukšlės - išsilygina.

Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Greičiausiai jau „įsijungė" vaisiaus skonio receptoriai, sparčiai vystosi ir mažylio smegenys.

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau: galite pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu vaikelis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar dulkių siurblio ūžimo.

Tad nesistebėkite, jei po gimimo mažylis į šiuos namų garsus nereaguos: jis turėjo ištisus mėnesius su jais apsiprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Reklama:

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5–20%.

Gimdos dugnas dabar turėtų būti apie 2,5 cm virš bambos, o pati gimda yra futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimosi galite jausti niežulį, ypač jei oda yra sausa. Drėkinamasis odos losjonas ar kremas turėtų šį nemalonų pojūtį numalšinti.

Taip pat gali būti, kad akys tapo sausesnės, jautresnės šviesai ir peršti, – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų, kurį palengvinti gali dirbtinės ašaros (jų galite įsigyti vaistinėje).

Šiomis savaitėmis galite pastebėti, kad pamėgti bateliai tapo ankštoki. Iš dalies dėl to galima kaltinti bendrą kūno patinimą, tačiau kalčiausi yra nėštumo hormonai, dėl kurių atsipalaiduoja visi kūno raiščiai, taip pat ir tie, kurie prilaiko pėdos kaulus. Pėda išplersta, paplatėja, o avalynė dėl to pasidaro per ankšta.

Gaila, bet skirtingai nuo kitų kūno dalių, pėdos matmenys po nėštumo greičiausiai nebegrįš į ankstesnį dydį, o tai reiškia, kad gali tekti keisti visą turimą avalynę į didesnio dydžio.

Daugumai moterų 24–28 savaitę tiriama, ar cukraus kiekis kraujyje nėra per didelis. Šis tyrimas parodo, ar moteris neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“).

Šio sveikatos sutrikimo negydant, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali prireikti Cezario pjūvio, o cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas.

Jei kraujo tyrimas parodytų per didelį cukraus kiekį kraujyje, gliukozės toleravimo tyrimas, kuris sudės visus taškus ant i ir patvirtins arba paneigs gestacinio diabeto diagnozę. 

Taip pat skaitykite:

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Suplanuokite namų atnaujinimo darbus. Pirmuosius kelerius metus rimtesniems remonto darbams sąlygos nebus palankios, tad jei planuojate perdažyti sienas, keisti grindis, langus, pasirūpinkite tuo dabar: dar turite pakankamai laiko susirasti meistrus ir atlikti darbus.

Jei butas dar kvepia dažais, bet iki šiol niekaip neprisiruošėte pakabinti lentynų, įsigyti užuolaidų, dabar pats metas tai padaryti.

Taip pat pagalvokite, kur statysite mažylio baldus, vežimėlį, kur dėsite jo daiktus. Galbūt turimus baldus reikės perstumdyti ar net išnešti į sandėliuką, ypač jei gyvenate nedideliame bute.

2019 m. Sausio mėnesio mažyliai ❤️

 1. Kukuruz prieš 6 val.

  Nekalbekit apie skystakiausini.. apsiverksiu... Man toks skanumynas yra skystai virtas kiausas + sviestuko+ druskyte... Omg.. arbaskystai keptas ir slakelis tomato, ir sumaisyt tryni su tomatu..

  Tuoj eisiusaldytuva siaubt...

 2. Bembyze
  Bembyze prieš 6 val.

  Kukuruz parašė:
  Nekalbekit apie skystakiausini.. apsiverksiu... Man toks skanumynas yra skystai virtas kiausas + sviestuko+ druskyte... Omg.. arbaskystai keptas ir slakelis tomato,…

  as bandau skrandi apgaut.. pasidariau arbateles is citrinos ir jogurta kemsu, kuriam laikui bus ramu, vakarienei nz ka cia reikes sveikesnio susveitus

 3. Lena prieš 4 val.

  nuga_noblese parašė:
  Nerekomenduojama nepilnai isvirto, o normaliai kietai virta kiausini tikrai galima i sveikata

  Mano drauge vegetare... jinai visa niestuma valge kiausinius ir man patarinejo.... plius virtas kiausinis ir poskystis trinys jis yra termiskai apdorotas. As cia skaitau ir man net kreista ko jus cia prisirasot. Zuvi valgyti galima tik keliu rusiu nerekomenduojama nes jis turi bakterijos kuri zalinga vaisiui. O jus cia is mandrumo ar is neapsiskaitymo nesamones darot.... jauciu mane ismes is forumo uz toki komentara 😂😂😂

 4. himimi
  himimi prieš 1 val.

  Lena parašė:
  Mano drauge vegetare... jinai visa niestuma valge kiausinius ir man patarinejo.... plius virtas kiausinis ir poskystis trinys jis yra termiskai apdorotas. As cia sk…

  Na nerekomenduoja valgyti termiškai neapdorotos žuvies, mėsos, kiaušinių ir nepasterizuotų pieno produktų. Kadangi mėgstu silkutę pirkti su galvomis tai jos ir neapdorodavau termiškai, tai šiuo metu ir nevalgau. Šiaip kadangi esu kilusi iš pamario, o ten žuvies nemažai ir šivežios tai mėgstu labiau pirkti žuvį iš žvejų ir pamario turgų, tai kažkaip Kaune labai skanios prekiaujamos žuvies nerandu, tai apskritai jos mažai valgau. Su kiaušiniais taip pat, valgau tik kaimiškus ir dar galiu valgyti tik tokius kiaušinius, jeigu žinau kaip vištos yra auginamos, kuo jos yra šeriamos ir kaip prižiūrimos. Tai jei gaunu iš pažįstamų ūkininkų tada valgau, jei ne tai nevalgau. Net pati nežinau kodėl. Parduotuvinius apskritai galiu naudoti tik maisto gamybai į tešlas ir dar bekuliant juos kiekvieną apuostinėju :D:D:D:D O su mėsa irgi sudėtinga :DDD Ką ramiausiai valgau tai grūdines kultūras, įvairius vaisius ir daržoves, nors žinau, kad ir ten daug nitratų ir t. t., bet tai kažkaip praslysta pro mano smegenis ir tuo džiaugiuosi :DDDD

 5. himimi
  himimi prieš 1 val.

  Šiandien pabudau 4:00 ir nebegalėjau užmigti nėštumas šposus mėgsta :DDDD jums ir tokių nesąmonių pasitaiko? :DDD