24 nėštumo savaitė

24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Kukurūzo burbuolė. Vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ūgio.

Jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau dabar vaikelis auga (o tiksliau – sunkėja) labai sparčiai. Kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų! Priaugantis svoris tolygiai pasiskirsto, todėl kūnelis dailiai pilnėja, o odos raukšlės išsilygina.

Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Didelė galimybė, kad jau „įsijungė" vaisiaus skonio receptoriai. Sparčiai vystosi ir jo smegenys.

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau: galite pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu jis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar dulkių siurblio ūžimo.

Tad nesistebėkite, jei po gimimo mažylis į šiuos namų garsus nereaguos: jis turėjo daug laiko prie jų priprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5 iki 20 %.

Gimdos dugnas dabar turėtų būti apie 2,5 cm virš bambos, o pati gimda – futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimo galite jausti niežulį (ypač jei oda yra sausa). Šį nemalonų pojūtį numalšinti turėtų padėti drėkinamasis losjonas arba kremas. 

Akys gali peršėti, tapti sausesnės, jautresnės šviesai – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų, kurį palengvinti gali dirbtinės ašaros (jų galite įsigyti vaistinėje).

Šiuo metu gali tapti ankštoki jūsų pamėgti bateliai. Taip yra dėl bendro kūno patinimo ir dėl nėštumo hormonų, kurie sukelia kūno raiščių atsipalaidavimą. Pėda išplersta, paplatėja.

Deja, skirtingai nei kitos kūno dalys, pėdos matmenys po nėštumo nesumažės. O tai reiškia, kad gali tekti keisti visą turimą avalynę į didesnio dydžio.

Daugumai moterų 24–28 savaitę padaromi cukraus kiekio kraujyje tyrimai. Jie parodo, ar nėščioji neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“).

Šio sveikatos sutrikimo negydant, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali prireikti Cezario pjūvio, o cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas.

Jei kraujo tyrimas parodytų per didelį cukraus kiekį kraujyje, būtų atliktas gliukozės toleravimo tyrimas. Jis sudėtų visus taškus ant i ir patvirtintų arba paneigtų gestacinio diabeto diagnozę. 

Taip pat skaitykite:

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Suplanuokite namų atnaujinimo darbus. Pirmus kelis metus po gimdymo apie rimtesnį namų remontą galėsite pamiršti, tad, jei planuojate perdažyti sienas, pakeisti grindis arba langus − pasirūpinkite tuo dabar, kol turite laiko.

Jei butas dar kvepia dažais, bet vis neprisiruošiate pakabinti lentynų ar įsigyti užuolaidų − dabar pats metas.

Pagalvokite, kur statysite mažylio baldus ir vežimėlį, kur dėsite jo daiktus. Galbūt turimus baldus reikės perstumdyti ar net išnešti į sandėliuką (ypač, jei gyvenate nedideliame bute).

2022 m. Spalinukai 🥰🥰🥰🥰

 1. Laurut3 prieš 23 val.

  Geltonesnė parašė:
  O kurią tiksliai dieną einat? Man liepos 1 d. Būsų smagu ne vienai laukti

  As einu birzelio 27d o jus kur ta tyrima atliksit?

 2. Geltonesnė prieš 22 val.

  Laurut3 parašė:
  As einu birzelio 27d o jus kur ta tyrima atliksit?

  Tai ten, kur ir jūs turbūt DC, Pylimo g. 3

 3. Laurut3 prieš 21 val.

  Geltonesnė parašė:
  Tai ten, kur ir jūs turbūt DC, Pylimo g. 3

  Vilniuj centro poliklinikoj? aha as ten pylimo filiale galejau rinktis ir kitam filiale, bet zinau kad kitur ner sofos, o tik suolai, tai labai nesinori ant suolo 2val sedeti😁

 4. User has not uploaded an avatar
  Saulegrizta prieš 16 val.

  Amber3 parašė:
  As visada pries skiepus pasianalizuoju statistikas, ataskaitas, nes daktarai ne visada tesus arbe ne visada nori sakyti teisybe, tiesiog dabar daug kas atsisakineja…

  Aš sirgau kokliušu, sunkią forma iki dusimų nes negalėdavau iškvėpti per skreplius, jie gerklę užklijuodavo. O suaugusiųjų serga tikrai nemažai, bet niekas netiria, o po 2/3 sav net nebegali nustatyti kad tai buvo kokliušas. O kosulys ir skrepliai lydi dar kokius 6- 9 mėn kol išsivalo organizmas. Nebūtų gydytoja tepinėlio iš nosies paėmus, nebūčiau ir aš žinojusi, visi vis aiškino man kad čia tikriausiai jau plaučių uždegimas. Tad dauguma suaugusiųjų kurie koso ilgiau nei mėnesį ir neturi temperatūros yra didelė tikimybė kad sirgo kokliušu. O aš tikriausiai užsikrečiau nuo mažos mergaitės, kurios mama neskiepijo. Bet juo persirgti niekam nelinkėčiau. Vienu organizmas gal greit nugali bakteriją, o va mano nelabai. Kokliušo skiepas veikia apie 10/15 metų.

 5. User has not uploaded an avatar
  Editukas3 prieš 16 val.

  Saulegrizta parašė:
  Aš sirgau kokliušu, sunkią forma iki dusimų nes negalėdavau iškvėpti per skreplius, jie gerklę užklijuodavo. O suaugusiųjų serga tikrai nemažai, bet niekas netiria,…

  Aciu, kad pasidalinot, net nezinojau, kad jau ir si liga grizo.. Panasu, del mazejancio skiepijanciu vaikus skaiciaus tures persiskiepyti suaugusieji, nes jau beveik nebeveikia musu vaikystes skiepai :/