24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Kukurūzo burbuolė. Vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ūgio.

Jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau dabar vaikelis auga (o tiksliau - sunkėja) labai sparčiai: kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų! Priaugantis svoris tolygiai pasiskirsto ir kūnelis dailiai pilnėja, o odos raukšlės - išsilygina.

Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Greičiausiai jau „įsijungė" vaisiaus skonio receptoriai, sparčiai vystosi ir mažylio smegenys.

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau: galite pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu vaikelis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar dulkių siurblio ūžimo.

Tad nesistebėkite, jei po gimimo mažylis į šiuos namų garsus nereaguos: jis turėjo ištisus mėnesius su jais apsiprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5–20%.

Gimdos dugnas dabar turėtų būti apie 2,5 cm virš bambos, o pati gimda yra futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimosi galite jausti niežulį, ypač jei oda yra sausa. Drėkinamasis odos losjonas ar kremas turėtų šį nemalonų pojūtį numalšinti.

Taip pat gali būti, kad akys tapo sausesnės, jautresnės šviesai ir peršti, – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų, kurį palengvinti gali dirbtinės ašaros (jų galite įsigyti vaistinėje).

Šiomis savaitėmis galite pastebėti, kad pamėgti bateliai tapo ankštoki. Iš dalies dėl to galima kaltinti bendrą kūno patinimą, tačiau kalčiausi yra nėštumo hormonai, dėl kurių atsipalaiduoja visi kūno raiščiai, taip pat ir tie, kurie prilaiko pėdos kaulus. Pėda išplersta, paplatėja, o avalynė dėl to pasidaro per ankšta.

Gaila, bet skirtingai nuo kitų kūno dalių, pėdos matmenys po nėštumo greičiausiai nebegrįš į ankstesnį dydį, o tai reiškia, kad gali tekti keisti visą turimą avalynę į didesnio dydžio.

Daugumai moterų 24–28 savaitę tiriama, ar cukraus kiekis kraujyje nėra per didelis. Šis tyrimas parodo, ar moteris neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“).

Šio sveikatos sutrikimo negydant, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali prireikti Cezario pjūvio, o cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas.

Jei kraujo tyrimas parodytų per didelį cukraus kiekį kraujyje, gliukozės toleravimo tyrimas, kuris sudės visus taškus ant i ir patvirtins arba paneigs gestacinio diabeto diagnozę.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Suplanuokite namų atnaujinimo darbus. Pirmuosius kelerius metus rimtesniems remonto darbams sąlygos nebus palankios, tad jei planuojate perdažyti sienas, keisti grindis, langus, pasirūpinkite tuo dabar: dar turite pakankamai laiko susirasti meistrus ir atlikti darbus.

Jei butas dar kvepia dažais, bet iki šiol niekaip neprisiruošėte pakabinti lentynų, įsigyti užuolaidų, dabar pats metas tai padaryti.

Taip pat pagalvokite, kur statysite mažylio baldus, vežimėlį, kur dėsite jo daiktus. Galbūt turimus baldus reikės perstumdyti ar net išnešti į sandėliuką, ypač jei gyvenate nedideliame bute.

2018 metų Kovinukai :)

aurelijapupelyte prieš 4 val.

raimushea parašė:
    Na šiaip sakyčiau keistoka. Ar nėra galūnių ar veido tinimo. Sakau gal tikrai skysčiai, gal kokie inkstai streikuoja ar preklamsija. O ka ginė sako?

Gine nieko nesake. Nustebo. Sako gal praeita karta blogai uzrasem, bet netikiu... ir praeita karta du kartus sverem, tikrai gerai uzrase. Sake ziures kiek kitam kartui busiu priaugusi. Pirstai gal kiek ir patine, bet ne ,,bulkutes" tikrai

aurelijapupelyte prieš 4 val.

Giedra diena parašė:
    As uzlipu koki karta per savaite ant svarstykliu...visai idomu stebet

Reikes ir man pasisverioti. Ziuresim kaip cia bus toliau

3. Gieci
    Gieci prieš 4 val.

garbanuciuke95 parašė:
    Kov

O man kovo 3 d. 😊

4. Dona1122
    Dona1122 prieš 4 val.

aurelijapupelyte parašė:
    Na nesu niekada tiek daug per menesi priaugusi. Nezinau kaip tai turetu jaustis. Aisku pilvas tai tikrai auga, o visa kita net nznau... nebuvau niekada is tu kuduju…

Kazkaip galvoju kad klaida įvyko

5. Gieci
    Gieci prieš 4 val.

aurelijapupelyte parašė:
    Ne. Namuose nesisveriu. O jus sveriates? Kiekviena diena? Reikes ir man pabandyti.

Pas mane tai poliklinikoje daugiau rodo nei namie dėl visai paprastos priežasties... aš namie sveriuosi rytais, nevalgiusi, su lengvais drabužėliais (dažniausiai maikutė ir kelnaitės), o pas ginę mano visi vizitai po 14 ar 15 val, tai reiškias, kad būnu sočiai pietus pavalgius, su šiltais drabužiais (tik batus nusiavius)... vieną kartą mano ginės nebuvo, tai kita gydytoja iš galvos įrašė svorį ir viskas (nors svarstyklės kabinete), aš jai sakau aš tiek nesveriu, o ji man koks skirtumas, čia tik svoris 😃😃😃