24 nėštumo savaitė

24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Kukurūzo burbuolė. Vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ūgio.

Jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau dabar vaikelis auga (o tiksliau - sunkėja) labai sparčiai: kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų! Priaugantis svoris tolygiai pasiskirsto ir kūnelis dailiai pilnėja, o odos raukšlės - išsilygina.

Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Greičiausiai jau „įsijungė" vaisiaus skonio receptoriai, sparčiai vystosi ir mažylio smegenys.

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau: galite pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu vaikelis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar dulkių siurblio ūžimo.

Tad nesistebėkite, jei po gimimo mažylis į šiuos namų garsus nereaguos: jis turėjo ištisus mėnesius su jais apsiprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5–20%.

Gimdos dugnas dabar turėtų būti apie 2,5 cm virš bambos, o pati gimda yra futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimosi galite jausti niežulį, ypač jei oda yra sausa. Drėkinamasis odos losjonas ar kremas turėtų šį nemalonų pojūtį numalšinti.

Taip pat gali būti, kad akys tapo sausesnės, jautresnės šviesai ir peršti, – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų, kurį palengvinti gali dirbtinės ašaros (jų galite įsigyti vaistinėje).

Šiomis savaitėmis galite pastebėti, kad pamėgti bateliai tapo ankštoki. Iš dalies dėl to galima kaltinti bendrą kūno patinimą, tačiau kalčiausi yra nėštumo hormonai, dėl kurių atsipalaiduoja visi kūno raiščiai, taip pat ir tie, kurie prilaiko pėdos kaulus. Pėda išplersta, paplatėja, o avalynė dėl to pasidaro per ankšta.

Gaila, bet skirtingai nuo kitų kūno dalių, pėdos matmenys po nėštumo greičiausiai nebegrįš į ankstesnį dydį, o tai reiškia, kad gali tekti keisti visą turimą avalynę į didesnio dydžio.

Daugumai moterų 24–28 savaitę tiriama, ar cukraus kiekis kraujyje nėra per didelis. Šis tyrimas parodo, ar moteris neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“).

Šio sveikatos sutrikimo negydant, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali prireikti Cezario pjūvio, o cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas.

Jei kraujo tyrimas parodytų per didelį cukraus kiekį kraujyje, gliukozės toleravimo tyrimas, kuris sudės visus taškus ant i ir patvirtins arba paneigs gestacinio diabeto diagnozę. 

Taip pat skaitykite:

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Suplanuokite namų atnaujinimo darbus. Pirmuosius kelerius metus rimtesniems remonto darbams sąlygos nebus palankios, tad jei planuojate perdažyti sienas, keisti grindis, langus, pasirūpinkite tuo dabar: dar turite pakankamai laiko susirasti meistrus ir atlikti darbus.

Jei butas dar kvepia dažais, bet iki šiol niekaip neprisiruošėte pakabinti lentynų, įsigyti užuolaidų, dabar pats metas tai padaryti.

Taip pat pagalvokite, kur statysite mažylio baldus, vežimėlį, kur dėsite jo daiktus. Galbūt turimus baldus reikės perstumdyti ar net išnešti į sandėliuką, ypač jei gyvenate nedideliame bute.

2018 m. gegužės mėn. stebuklai

 1. Asta1986
  Asta1986 prieš 1 val.

  evelina112 parašė:
  Niekas man nepadeda ??:/

  man buvo 3 dienas nejudėjo ir pas gydytoja negalėjau prieiti, tada netikėtai gavau echoskopa nuėjau sako viskas tvarkoj ir nuo to laiko kai pradėjo bumbsėti tai pastoviai visa diena jauciu ir man sakė, kad gerai kad pasitikrinot nes dabar reikia nors karteli per diena pajausti, gal tiesiok jums kaip man nejauciu nes kai miegu bumbsi ar tiesiok siaip nusisukes kur, bet geriausia butu pasitikrinti ir tada jau ramuma

 2. User has not uploaded an avatar
  Ineza prieš 23 min.

  Dlight2 parašė:
  O kaip smagu! Sveikinu!

  Ačiū!

 3. Agniete Do prieš 14 min.

  Man irgi buna aktyviu ir neaktyviu dienu periodas. Gal tik sutapimas, bet siomis dienomis jauciuosi labai suirzusi, visas pasaulis aplinkuo nervina ir nugara labai skauda, tai kazkaip ir mazaja maziau jauciu. gal tiesiog labiau susikoncentravusi ties kitais pojuciais ir emocijomis. Gydytoja sake, kad tokiam laike negali ir neturi buti jokio judesiu reguliarumo, nes vaikiukai dar nera dideli, jie tik stipreja, o vietos savo veiklai turi nemazai, tai ir nepajauciam dazniausiai. Beto didziaja laiko dali kol kas miega

 4. juditoks
  juditoks prieš 14 min.

  Melit parašė:
  eina 23 savaite, normalu kasdien nejausti judesiuku. ar gydytoja nepaaiskino? man kelis kartus pakartojo, kad nepanikuociau. juos is viso pirma karta pajausti galim…

  Mano irgi labai silpnai kada me kada juda..dazniausiai vakare gulint ant nugaros...buna isviso nieko nejauciu....

 5. Vėja_
  Vėja_ prieš 10 min.

  Mamytės, gavau gliukozės tyrimo rezultatus ir truputį išsigandau ir pasimečiau... Pati smulki esu, giminėje diabetu niekas nesirgo, pirmą nėštumą tokių bėdų nebuvo, šitam nėštume kraujo tyrimas parodė, kad viskas puiku, o va po gliukozės gėrimo, kaip suprantu kažkas negerai... Man darė tą trijų taškų, kur tris kartus kraują ėmė. Atsiuntė tuos tris lapus ir jei aš gerai suprantu, tai pirmas kraujo ėmimas normoje, antras virš normos ribų, o trečias vėl normoje? Ar tas vidurinis skaičiukas labai jau virš normos skaitosi? Gal kuri labiau gaudosi ir gali pakomentuoti kažką, nes pas daktarę, tik kitos savaitės pradžioje eisiu...