24 nėštumo savaitė

24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Kukurūzo burbuolė. Vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ūgio.

Jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau dabar vaikelis auga (o tiksliau - sunkėja) labai sparčiai: kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų! Priaugantis svoris tolygiai pasiskirsto ir kūnelis dailiai pilnėja, o odos raukšlės - išsilygina.

Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Greičiausiai jau „įsijungė" vaisiaus skonio receptoriai, sparčiai vystosi ir mažylio smegenys.

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau: galite pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu vaikelis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar dulkių siurblio ūžimo.

Tad nesistebėkite, jei po gimimo mažylis į šiuos namų garsus nereaguos: jis turėjo ištisus mėnesius su jais apsiprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5–20%.

Gimdos dugnas dabar turėtų būti apie 2,5 cm virš bambos, o pati gimda yra futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimosi galite jausti niežulį, ypač jei oda yra sausa. Drėkinamasis odos losjonas ar kremas turėtų šį nemalonų pojūtį numalšinti.

Taip pat gali būti, kad akys tapo sausesnės, jautresnės šviesai ir peršti, – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų, kurį palengvinti gali dirbtinės ašaros (jų galite įsigyti vaistinėje).

Šiomis savaitėmis galite pastebėti, kad pamėgti bateliai tapo ankštoki. Iš dalies dėl to galima kaltinti bendrą kūno patinimą, tačiau kalčiausi yra nėštumo hormonai, dėl kurių atsipalaiduoja visi kūno raiščiai, taip pat ir tie, kurie prilaiko pėdos kaulus. Pėda išplersta, paplatėja, o avalynė dėl to pasidaro per ankšta.

Gaila, bet skirtingai nuo kitų kūno dalių, pėdos matmenys po nėštumo greičiausiai nebegrįš į ankstesnį dydį, o tai reiškia, kad gali tekti keisti visą turimą avalynę į didesnio dydžio.

Daugumai moterų 24–28 savaitę tiriama, ar cukraus kiekis kraujyje nėra per didelis. Šis tyrimas parodo, ar moteris neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“).

Šio sveikatos sutrikimo negydant, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali prireikti Cezario pjūvio, o cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas.

Jei kraujo tyrimas parodytų per didelį cukraus kiekį kraujyje, gliukozės toleravimo tyrimas, kuris sudės visus taškus ant i ir patvirtins arba paneigs gestacinio diabeto diagnozę. 

Taip pat skaitykite:

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Suplanuokite namų atnaujinimo darbus. Pirmuosius kelerius metus rimtesniems remonto darbams sąlygos nebus palankios, tad jei planuojate perdažyti sienas, keisti grindis, langus, pasirūpinkite tuo dabar: dar turite pakankamai laiko susirasti meistrus ir atlikti darbus.

Jei butas dar kvepia dažais, bet iki šiol niekaip neprisiruošėte pakabinti lentynų, įsigyti užuolaidų, dabar pats metas tai padaryti.

Taip pat pagalvokite, kur statysite mažylio baldus, vežimėlį, kur dėsite jo daiktus. Galbūt turimus baldus reikės perstumdyti ar net išnešti į sandėliuką, ypač jei gyvenate nedideliame bute.

2019 m. Liepinukai :)

 1. Renata Renatėlė
  Renata Renatėlė prieš 5 val.

  Melynaa parašė:
  Seip eiciau, bet vienai liudna, tai bent nueinu su mama i baseina pasiplaukiot pora valandu 😬😊 o seip gal iseis balandi ar geguze pavaiksciot, nes kadangi pilna vi…

  Aš ir galvoju, kad norėčiau į tas mankštas kai jau į darbą neisiu, nes ten berods dienos metu vyksta. Be abejo norėtųsi kompanijos ir man

 2. Renata Renatėlė
  Renata Renatėlė prieš 5 val.

  Saisai parašė:
  Gal zinot kiek Mazylyje manksta baseine kainuoja?

  Mane ir domina

 3. Melynaa
  Melynaa prieš 4 val.

  Renata Renatėlė parašė:
  Aš ir galvoju, kad norėčiau į tas mankštas kai jau į darbą neisiu, nes ten berods dienos metu vyksta. Be abejo norėtųsi kompanijos ir man

  Jo as kiek ziurejau mankstos nesciosioms, dazniausia vyksta ryte nuo 10h. Bent jau dauguma 😊

 4. daivosd
  daivosd prieš 2 val.

  Melynaa parašė:
  Pas mane 106 ir nesuku galvos dviem menesiam israse gelezies gert. Bet negeriu kiekviena diena, nes man lb bloga buna nuo jos visiskai organizmas atmetineja. Tai ka…

  Aš taip pat geriu kas antra diena, nes kitom dienom reikia kalci su magniu gerti, nes gelezis isstumia. Sako taip net geriau, nei kasdien. Bet jauciuosi tikrai geriau nei kasdien geriant gelezi

 5. Melynaa
  Melynaa prieš 1 val.

  daivosd parašė:
  Aš taip pat geriu kas antra diena, nes kitom dienom reikia kalci su magniu gerti, nes gelezis isstumia. Sako taip net geriau, nei kasdien. Bet jauciuosi tikrai geri…

  As isvis to gelezies negaliu pakest 😭 bet neturiu is ko rinktis....