24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Kukurūzo burbuolė. Vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ūgio.

Jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau dabar vaikelis auga (o tiksliau - sunkėja) labai sparčiai: kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų! Priaugantis svoris tolygiai pasiskirsto ir kūnelis dailiai pilnėja, o odos raukšlės - išsilygina.

Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Greičiausiai jau „įsijungė" vaisiaus skonio receptoriai, sparčiai vystosi ir mažylio smegenys.

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau: galite pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu vaikelis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar dulkių siurblio ūžimo. Tad nesistebėkite, jei po gimimo mažylis į šiuos namų garsus nereaguos: jis turėjo ištisus mėnesius su jais apsiprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5–20%.

Gimdos dugnas dabar turėtų būti apie 2,5 cm virš bambos, o pati gimda yra futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimosi galite jausti niežulį, ypač jei oda yra sausa. Drėkinamasis odos losjonas ar kremas turėtų šį nemalonų pojūtį numalšinti.

Taip pat gali būti, kad akys tapo sausesnės, jautresnės šviesai ir peršti, – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų, kurį palengvinti gali dirbtinės ašaros (jų galite įsigyti vaistinėje).

Šiomis savaitėmis galite pastebėti, kad pamėgti bateliai tapo ankštoki. Iš dalies dėl to galima kaltinti bendrą kūno patinimą, tačiau kalčiausi yra nėštumo hormonai, dėl kurių atsipalaiduoja visi kūno raiščiai, taip pat ir tie, kurie prilaiko pėdos kaulus. Pėda išplersta, paplatėja, o avalynė dėl to pasidaro per ankšta. Gaila, bet skirtingai nuo kitų kūno dalių, pėdos matmenys po nėštumo greičiausiai nebegrįš į ankstesnį dydį, o tai reiškia, kad gali tekti keisti visą turimą avalynę į didesnio dydžio.

Daugumai moterų 24–28 savaitę tiriama, ar cukraus kiekis kraujyje nėra per didelis. Šis tyrimas parodo, ar moteris neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“).

Šio sveikatos sutrikimo negydant, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali prireikti Cezario pjūvio, o cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas.

Jei kraujo tyrimas parodytų per didelį cukraus kiekį kraujyje, gliukozės toleravimo tyrimas, kuris sudės visus taškus ant i ir patvirtins arba paneigs gestacinio diabeto diagnozę. 

TAIP PAT SKAITYKITE:
Gestacinis diabetas (nėščiųjų diabetas)

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Suplanuokite namų atnaujinimo darbus. Pirmuosius kelerius metus rimtesniems remonto darbams sąlygos nebus palankios, tad jei planuojate perdažyti sienas, keisti grindis, langus, pasirūpinkite tuo dabar: dar turite pakankamai laiko susirasti meistrus ir atlikti darbus. Jei butas dar kvepia dažais, bet iki šiol niekaip neprisiruošėte pakabinti lentynų, įsigyti užuolaidų, dabar pats metas tai padaryti.

Taip pat pagalvokite, kur statysite mažylio baldus, vežimėlį, kur dėsite jo daiktus. Galbūt turimus baldus reikės perstumdyti ar net išnešti į sandėliuką, ypač jei gyvenate nedideliame bute.

2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

 1. Agniukas mamukas
  Agniukas mamukas prieš 7 val.

  Tina 7 parašė:
  Mano berniukas tingynukas, nedaug judesiuku buvo, truputi nerimavau. Dabar aktyvesnis. kaip jus skaiciuojate judesius?

  Neskaiciuoju, svarbu juda

 2. Aistikas
  Aistikas prieš 7 val.

  astike86 parašė:
  Merginos ar jums netraukia mėšlungis ? Man kaire koja labai traukia , o ypač naktį , pradėjau gerti magni , bet Pokolkas rezultatu jokių 😬

  Patraukė ir man. Ir irgi kairę koją. vieną naktį (tiksliau beveik ryte prieš atsikeliant) taip sutraukė kad net visą dieną raumuo skaudėjo. Pagėriau magnį or pradėjau atsargiau ražytis. tai kol kad išvengiau.

  Drugelisxx parašė:
  Man dekretas rugpjucio 10, bet pas mus dabar darbe nedekinga situacija. Isejo keleta darbuotoju, as likau praktiskai viena. Atostogu tiketus be sansu, nors beveik n…

  Vaje kaip nefaina.... man tai jau darbe surado pamainą vietoj manęs ir ji jau pradėjo dirbti kol kita kolege atostogauja, tai labai faina. Darbo nedaug. Ir be proto laukiu tos liepos 5!!! Pasiėmiau visas atostogas kiek turėjau.
  O jums neatrodo, kad nereikia tiek aukotis dėl darbo? Tegul ieško naujų žmonių.... aišku nuo darbo priklauso..... bet aš nežinau ar čia taip gerai darbais apsikrauti... saugoti save reikia. ;)

  O dėl judesiukų tai visaip. Labai dažnai nuo 23 iki vos ne 1 val nakties pakankamai aktyviai malasi kad net pilvas kilnojasi. Dieną irgi duodasi ir pūslę pamaigo. o jei pasėdžiu prie kompo susilenkusi ir sukirtusi tai greitai primena, kad nespausčiau matyt. ;) tada atsilošiu ir apsiramina

 3. 3diamonds
  3diamonds prieš 4 val.

  Juda ir pas mane labiau apačioje. Iki bambos nepakyla dar. Bet jau matosi kartais kaip pilvas juda. O šiaip judesiukai įvairūs. Būna spardo ir stumdo pilvą. Būna gremžia. Būna šlapimo pūslę spardo.

  Judesiukams skaičiuoti turiu programėlę telefone. Kicks count.

 4. zirnis7
  zirnis7 prieš 1 val.

  VivaLa parašė:
  Viskas kaip pas mane Atostogos nuo liepos 01 dienos, i dekretą 08 07, o gimdymo data 10 16-10 17

  Kaip smagu, ko laukiates? Pas mane nesirodė, vis dar aplinkiniai spėlioja 😁

 5. User has not uploaded an avatar
  Vilmuciukas2 prieš 28 min.

  Pas mane mano mažylis irgi juda nevienodai kartais visa diena buna ramu o tik i vakara atsibunda.Man del magnio trukumo skaudejo pilvo apacia tai dabar geriu magni.o i dekreta iseinu liepos 17 bet pries tai dar pora dienu padirbesiu ir paskui imsiu priklausancias atostogas apie dvi savaites.Kadangi mano darbas sunkus esant nestukiai tai visa beveik laika prabuvau ant biliotenio😯