24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Kukurūzo burbuolė. Vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ūgio.

Jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau dabar vaikelis auga (o tiksliau – sunkėja) labai sparčiai. Kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų! Priaugantis svoris tolygiai pasiskirsto, todėl kūnelis dailiai pilnėja, o odos raukšlės išsilygina.

Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Didelė galimybė, kad jau „įsijungė" vaisiaus skonio receptoriai. Sparčiai vystosi ir jo smegenys.

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau: galite pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu jis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar dulkių siurblio ūžimo.

Tad nesistebėkite, jei po gimimo mažylis į šiuos namų garsus nereaguos: jis turėjo daug laiko prie jų priprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5 iki 20 %.

Gimdos dugnas dabar turėtų būti apie 2,5 cm virš bambos, o pati gimda – futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimo galite jausti niežulį (ypač jei oda yra sausa). Šį nemalonų pojūtį numalšinti turėtų padėti drėkinamasis losjonas arba kremas.

Akys gali peršėti, tapti sausesnės, jautresnės šviesai – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų, kurį palengvinti gali dirbtinės ašaros (jų galite įsigyti vaistinėje).

Šiuo metu gali tapti ankštoki jūsų pamėgti bateliai. Taip yra dėl bendro kūno patinimo ir dėl nėštumo hormonų, kurie sukelia kūno raiščių atsipalaidavimą. Pėda išplersta, paplatėja.

Deja, skirtingai nei kitos kūno dalys, pėdos matmenys po nėštumo nesumažės. O tai reiškia, kad gali tekti keisti visą turimą avalynę į didesnio dydžio.

Daugumai moterų 24–28 savaitę padaromi cukraus kiekio kraujyje tyrimai. Jie parodo, ar nėščioji neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“).

Šio sveikatos sutrikimo negydant, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali prireikti Cezario pjūvio, o cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas.

Jei kraujo tyrimas parodytų per didelį cukraus kiekį kraujyje, būtų atliktas gliukozės toleravimo tyrimas. Jis sudėtų visus taškus ant i ir patvirtintų arba paneigtų gestacinio diabeto diagnozę.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Suplanuokite namų atnaujinimo darbus. Pirmus kelis metus po gimdymo apie rimtesnį namų remontą galėsite pamiršti, tad, jei planuojate perdažyti sienas, pakeisti grindis arba langus − pasirūpinkite tuo dabar, kol turite laiko.

Jei butas dar kvepia dažais, bet vis neprisiruošiate pakabinti lentynų ar įsigyti užuolaidų − dabar pats metas.

Pagalvokite, kur statysite mažylio baldus ir vežimėlį, kur dėsite jo daiktus. Galbūt turimus baldus reikės perstumdyti ar net išnešti į sandėliuką (ypač, jei gyvenate nedideliame bute).

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

1. Mostly_cloudy
    Mostly_cloudy prieš 51 min.

Na, tikrai ovuliacija jau buvo, šypsenėlės nebėra.

2. Lauritele
    Lauritele prieš 46 min.

Mostly_cloudy parašė:
    Na, tikrai ovuliacija jau buvo, šypsenėlės nebėra.

Aš kaip tik irgi nusipirkau dar pora OV testų, važiuoju susitvarkyt nagų ir grįžus pasidarysiu žiūrėsiu ar yra koks skirtumas ar ne 😁

O jums linkiu sėkmės skaičiuojant DPO!

3. Vera Verto
    Vera Verto prieš 40 min.

MineMi1 parašė:
    O kaip spermogros tyrimo atsakymai su tuo geriausių?

Oligoastenospermija.. per mažai judrių ir per mažas kiekis.. kažkaip visą laiką savyje problemų ieškojau, jų aišku ir buvo, bet kai dabar ir pas vyrą, tai išvis ne pyragai.

4. Mostly_cloudy
    Mostly_cloudy prieš 39 min.

Lauritele parašė:

Žinok nesitikiu nieko iš šio ciklo, pasidariau dėl to, kad nesuprantu bazinės temperatūros ir vakar echo rezultatų, manau nepilnavertė ovuliacija kažkokia, jei ir ovuliavo, tai kažkoks nupezelis, na nieko, bus dar tų ciklų kaip sakoma . Kantriai laukiu kas bus ir neieškosiu simptomų, nebent jau žiauriai akivaizdūs būtu kuo netikiu ir jau tokie kur su niekuo kitu nesumaišysi. Nenoriu sėdėt ir triedaliot, o gal tas nėštumą reiškia, o gal tas, nes sakau man nepatinka ovuliacija per anksti, pas mane tiap nebūna, pas mane būna 15-17 CD, tikrai ne 13tą ir echo rezultatai, ginė liko nesupratus ar nebuvo folikulų jokių ar tik tik buvo ovuliacija ir dėl to net negali pasakyt geltonkūnį matė ar taip WTF ten kas. Tai va, nuleido ant žemės, sakė susitiksim kitą ciklą tikriausiai ir prieš einant pasidaryti hormonus ir prolaktiną.

5. Lauritele
    Lauritele prieš 21 min.

Mostly_cloudy parašė:

Linkiu kad būtų atviekščiai 😁
    Sakoma nutinka kai mažiausiai tikiesi 😁🙏