24 nėštumo savaitė

24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Kukurūzo burbuolė. Vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ūgio.

Jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau dabar vaikelis auga (o tiksliau – sunkėja) labai sparčiai. Kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų! Priaugantis svoris tolygiai pasiskirsto, todėl kūnelis dailiai pilnėja, o odos raukšlės išsilygina.

Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Didelė galimybė, kad jau „įsijungė" vaisiaus skonio receptoriai. Sparčiai vystosi ir jo smegenys.

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau: galite pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu jis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar dulkių siurblio ūžimo.

Tad nesistebėkite, jei po gimimo mažylis į šiuos namų garsus nereaguos: jis turėjo daug laiko prie jų priprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5 iki 20 %.

Gimdos dugnas dabar turėtų būti apie 2,5 cm virš bambos, o pati gimda – futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimo galite jausti niežulį (ypač jei oda yra sausa). Šį nemalonų pojūtį numalšinti turėtų padėti drėkinamasis losjonas arba kremas. 

Akys gali peršėti, tapti sausesnės, jautresnės šviesai – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų, kurį palengvinti gali dirbtinės ašaros (jų galite įsigyti vaistinėje).

Šiuo metu gali tapti ankštoki jūsų pamėgti bateliai. Taip yra dėl bendro kūno patinimo ir dėl nėštumo hormonų, kurie sukelia kūno raiščių atsipalaidavimą. Pėda išplersta, paplatėja.

Deja, skirtingai nei kitos kūno dalys, pėdos matmenys po nėštumo nesumažės. O tai reiškia, kad gali tekti keisti visą turimą avalynę į didesnio dydžio.

Daugumai moterų 24–28 savaitę padaromi cukraus kiekio kraujyje tyrimai. Jie parodo, ar nėščioji neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“).

Šio sveikatos sutrikimo negydant, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali prireikti Cezario pjūvio, o cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas.

Jei kraujo tyrimas parodytų per didelį cukraus kiekį kraujyje, būtų atliktas gliukozės toleravimo tyrimas. Jis sudėtų visus taškus ant i ir patvirtintų arba paneigtų gestacinio diabeto diagnozę. 

Taip pat skaitykite:

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Suplanuokite namų atnaujinimo darbus. Pirmus kelis metus po gimdymo apie rimtesnį namų remontą galėsite pamiršti, tad, jei planuojate perdažyti sienas, pakeisti grindis arba langus − pasirūpinkite tuo dabar, kol turite laiko.

Jei butas dar kvepia dažais, bet vis neprisiruošiate pakabinti lentynų ar įsigyti užuolaidų − dabar pats metas.

Pagalvokite, kur statysite mažylio baldus ir vežimėlį, kur dėsite jo daiktus. Galbūt turimus baldus reikės perstumdyti ar net išnešti į sandėliuką (ypač, jei gyvenate nedideliame bute).

2024 m. rugpjūtinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  aukuste prieš 2 d.

  Sniegyna parašė:
  Labas, norėčiau pasiteirauti dėl kūdikio judesiukų, pirmasis nėštumas, placenta priekinėje pusėje, klausimas ar normalu, kad vieną dieną jaučiasi labai daug ir dažn…

  Man 21+4, placenta prieky, pirmas nestumas. Vis dar nejauciu judesiu arba jauciu tik nesuprantu kad tai judesiai. Dar labai nesijaudinu, tikiuos iki 24sav pajusti

 2. nematomaaa
  nematomaaa prieš 1 d.

  Sveikos🤗 aš jau lyg normaliai pradedu jausti judesius, aišku jie būna ne ištisai, dažniausiai ryte ar vakare vakar dar pasijuokiau, nes ryte krutejo mažylis, dukrai sakau duok ranką ir sako pajautė biški, vakare sakau ateik dėk ranką ir nieko nepajaute, sakau tai kaip ryte jautei? Sako tai ryte stiprus buvo ir su ranka pataikė į mano ranką 🤣🤣🤣🤣
  Pas gydytoją kiek einu, tai visada viskas gerai, tyrimai visada super. Kita kartą ateisiu sakė jau registruos gliukozės tyrimui negaliu patikėti, kad jau pusę laiko praėjo ir dar porą mėnesių ir dekretas🤯
  Buvo man praeitą kartą numatavus mažylį dviem savaitėm daugiau, tai keliavau į Antakalni echo, kad pažiūrėtu kaip ten yra, dabar galvoju sakė 30sav bus ECHO, gal prašyti, kad vėl į Antakalni siųstu🤔

 3. User has not uploaded an avatar
  Minimyy prieš 21 val.

  Sniegyna parašė:
  Labas, norėčiau pasiteirauti dėl kūdikio judesiukų, pirmasis nėštumas, placenta priekinėje pusėje, klausimas ar normalu, kad vieną dieną jaučiasi labai daug ir dažn…

  As irgi nejauciu visada reguliariai. Viena diena gali buti daugiau likusias 2 dienas gali buti labai minimaliai. Gydytoja sake kad iki 26 savaites tai normalu

 4. vivid
  vivid prieš 21 val.

  Minimyy parašė:
  As irgi nejauciu visada reguliariai. Viena diena gali buti daugiau likusias 2 dienas gali buti labai minimaliai. Gydytoja sake kad iki 26 savaites tai normalu

  O taip, man vakar suėjo 26sav., ir mažius tiesiog malasi atrodo pilve, vis primena apie save 😅

 5. Ni Jole
  Ni Jole prieš 8 val.

  Robertina Ostapenkienė "Žaviuosi besilaukiančiomis moterimis, turinčiomis drąsos atsisakyti gliukozės toleravimo mėginio tyrimo, rekomenduojamo atlikti 24- 28 nėštumo savaitę. Tai tyrimas, kurį, nepriklausomai nuo rizikos veiksnių, rekomenduojama atlikti visoms. Beje, prieš jį atliekant viena iš rekomendacijų yra nesimankštinti prieš tyrimą, sėdėti ar gulėti, kol po valandos ir dviejų bus pakartotinai paimtas kraujas. Tik niekas neinformuos, kad kuo mažiau judės, tuo didesnė tikimybė, kad gestacinio diabeto diagnozę išgirs... Stresas nemenkas, ar ne?

  Buvo smalsu patikrinti, kaip gliukozė reaguoja į fizinį krūvį ir gavau įdomius skaičius. Pamėginkite ir patikrinkite patys, jei turite namuose gliukomatį. Tik pabudus dar lovoje ir dar kartą- po 15- 20 paprasčiausių pritūpimų ar keleto minučių trukmės greitesnio pasivaikščiojimo. Cukrus kraujyje sumažėja beveik vienetu! Išvadas darykite patys, na o aš manau, kad tai dar vienas beprasmis ar net galintis pakenkti tyrimas, nes vienkartinis išgeriamos gliukozės kiekis yra nemenkas iššūkis organizmui ir ne nėštumo metu.

  Nėščiųjų diabetas diagnozuojamas, kai gliukozės kiekis kraujuje viršija 5,1 mmol/l, kai tuo tarpu nenėščiosioms ir, apsaugok viešpatie, nenėštiesiems jo norma leidžiama iki 6,4 mmol/l. Suprantamos rekomendacijos, jei tyrimas viršija nurodytą viršutinę normos ribą ar atsiranda būdingi nusiskundimai. Dabar- ne apie tai.
  Viliuosi, jog būsimos mamos būna informuotos, jog padidintas gliukozės kiekis būna ne tik dėl diabeto, bet ir dėl gan dažno susirgimo- tirotoksikozės, didelio streso, vartojamų medikamentų ( gliukokortikoidų, nikotino rūgšties, beta adrenoblokatorių, fenitoino, skydliaukės hormonų, interferono ar kai kurių šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų).

  Būkite sveikos ir galvokite pačios."