24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Kukurūzo burbuolė. Vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ūgio.

Jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau dabar vaikelis auga (o tiksliau - sunkėja) labai sparčiai: kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų! Priaugantis svoris tolygiai pasiskirsto ir kūnelis dailiai pilnėja, o odos raukšlės - išsilygina.

Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Greičiausiai jau „įsijungė" vaisiaus skonio receptoriai, sparčiai vystosi ir mažylio smegenys.

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau: galite pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu vaikelis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar dulkių siurblio ūžimo. Tad nesistebėkite, jei po gimimo mažylis į šiuos namų garsus nereaguos: jis turėjo ištisus mėnesius su jais apsiprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5–20%.

Gimdos dugnas dabar turėtų būti apie 2,5 cm virš bambos, o pati gimda yra futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimosi galite jausti niežulį, ypač jei oda yra sausa. Drėkinamasis odos losjonas ar kremas turėtų šį nemalonų pojūtį numalšinti.

Taip pat gali būti, kad akys tapo sausesnės, jautresnės šviesai ir peršti, – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų, kurį palengvinti gali dirbtinės ašaros (jų galite įsigyti vaistinėje).

Šiomis savaitėmis galite pastebėti, kad pamėgti bateliai tapo ankštoki. Iš dalies dėl to galima kaltinti bendrą kūno patinimą, tačiau kalčiausi yra nėštumo hormonai, dėl kurių atsipalaiduoja visi kūno raiščiai, taip pat ir tie, kurie prilaiko pėdos kaulus. Pėda išplersta, paplatėja, o avalynė dėl to pasidaro per ankšta. Gaila, bet skirtingai nuo kitų kūno dalių, pėdos matmenys po nėštumo greičiausiai nebegrįš į ankstesnį dydį, o tai reiškia, kad gali tekti keisti visą turimą avalynę į didesnio dydžio.

Daugumai moterų 24–28 savaitę tiriama, ar cukraus kiekis kraujyje nėra per didelis. Šis tyrimas parodo, ar moteris neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“).

Šio sveikatos sutrikimo negydant, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali prireikti Cezario pjūvio, o cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas.

Jei kraujo tyrimas parodytų per didelį cukraus kiekį kraujyje, gliukozės toleravimo tyrimas, kuris sudės visus taškus ant i ir patvirtins arba paneigs gestacinio diabeto diagnozę. 

TAIP PAT SKAITYKITE:
Gestacinis diabetas (nėščiųjų diabetas)

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Suplanuokite namų atnaujinimo darbus. Pirmuosius kelerius metus rimtesniems remonto darbams sąlygos nebus palankios, tad jei planuojate perdažyti sienas, keisti grindis, langus, pasirūpinkite tuo dabar: dar turite pakankamai laiko susirasti meistrus ir atlikti darbus. Jei butas dar kvepia dažais, bet iki šiol niekaip neprisiruošėte pakabinti lentynų, įsigyti užuolaidų, dabar pats metas tai padaryti.

Taip pat pagalvokite, kur statysite mažylio baldus, vežimėlį, kur dėsite jo daiktus. Galbūt turimus baldus reikės perstumdyti ar net išnešti į sandėliuką, ypač jei gyvenate nedideliame bute.

2017 m. Rugpjūtinukai ❤️

 1. Gabushka
  Gabushka prieš 9 val.

  rube parašė:
  😂Ginkites ginkites pasirodo yra čia ir dar didesniu 😊

  Mus su vyru skiria 1 cm..:)) mano naudai..
  104 as ir jis 105... kai tik valgau leda duodu ir jam sakau: vaziuosim kartu gimdyt...
  Bet juokingiausia tai jog pas ji net pilvo nera...

 2. Arbuzikas prieš 9 val.

  Ar turint auksta kraujospudi (162/85 pulsas 92)didele rizika leliukui? Kiek gydytojos klausiau snd, tai sake "neeeeeeee", bet man vistiek taip neramu.. paskyre vaista dopegyt, pakrito virsutinis iki 101.. ar kuri vartojot si vaista, per kiek laiko susitvarke spaudimas, ar likusi nestumo laika nuolat stebejot ji? Raso, kad nestutems galimas sis vaistas, bet ar jo vartojimas neatsiliepia leliukui? Kartais pamanau, kad veltui nervinuosi ir tokiu budu pati sukeliu sau spaudima, bet kaip nurimti kai uzpuola bedos..

 3. User has not uploaded an avatar
  rube prieš 8 val.

  Gabushka parašė:
  Mus su vyru skiria 1 cm..:)) mano naudai..
  104 as ir jis 105... kai tik valgau leda duodu ir jam sakau: vaziuosim kartu g…

  Na jeigu ji šitaip vis primaitinsit tai iki gimdymo ir pas ji bus pilvelis😀Galėsit tikrai abu gimdyt. Man saviskio niekaip neina nupeneti, iš sodo atrodo, kad aš viską suvalgau o jis badauja 😊

 4. lepsiuke
  lepsiuke prieš 8 val.

  vilcinsk parašė:
  Labukas visoms.
  Aš vis dar nerime gyvenu, nejaučiu judesiuku.. vyras pyksta kad prisigalvoju nesam…

  Viskas bus gerai, gausios balkšvos išskyros nėra pavojingos, jeigu neniežti ir nėra kraujuko ar nemalonaus kvapo. Dėl judesiukų irgi dar turėkite truputėlį kantrybės, nustebsite, kaip greitai jie atsiras. Aš irgi panikavau, nejaučiau nei "drugelių", nei "popkornų" pilve...pas mane iškart ėmė jaustis kaip lėlytė pilve salto atlikinėja. ;))) Taigi viskas bus gerai. Kaip mane kolegė ramino - ji judesiukus tik 25 savaitę tepajautė, tačiau, kol pilvukas auga, kol nėra skausmų ar išskyrų, turėkite kantrybės. ;) Didžiausi pavojai jau praeityje... ;)

 5. User has not uploaded an avatar
  rube prieš 8 val.

  Arbuzikas parašė:
  Ar turint auksta kraujospudi (162/85 pulsas 92)didele rizika leliukui? Kiek gydytojos klausiau snd, tai sake "neeeeeeee", bet man vistiek taip neramu.. paskyre vais…

  Aš manau jums nusiraminti reikia iš kart bus geriau. Žinau sunku, nes pati esu kaip degtukas šiuo metu🙂 Daktare dėl jūsų spaudimo nėra sunerimus tai ir jus nusiraminkit. Issrase vaistų tai ir gerkit tikrai niekas nenori pakenkti jums ir jūsų vaikučiui.
  Suvalgykite šokolado ir gera filmą pažiūrėkite🍫🍩🥛📺