24 nėštumo savaitė

24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Kukurūzo burbuolė. Vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ūgio.

Jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau dabar vaikelis auga (o tiksliau – sunkėja) labai sparčiai. Kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų! Priaugantis svoris tolygiai pasiskirsto, todėl kūnelis dailiai pilnėja, o odos raukšlės išsilygina.

Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Didelė galimybė, kad jau „įsijungė" vaisiaus skonio receptoriai. Sparčiai vystosi ir jo smegenys.

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau: galite pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu jis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar dulkių siurblio ūžimo.

Tad nesistebėkite, jei po gimimo mažylis į šiuos namų garsus nereaguos: jis turėjo daug laiko prie jų priprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5 iki 20 %.

Gimdos dugnas dabar turėtų būti apie 2,5 cm virš bambos, o pati gimda – futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimo galite jausti niežulį (ypač jei oda yra sausa). Šį nemalonų pojūtį numalšinti turėtų padėti drėkinamasis losjonas arba kremas. 

Akys gali peršėti, tapti sausesnės, jautresnės šviesai – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų, kurį palengvinti gali dirbtinės ašaros (jų galite įsigyti vaistinėje).

Šiuo metu gali tapti ankštoki jūsų pamėgti bateliai. Taip yra dėl bendro kūno patinimo ir dėl nėštumo hormonų, kurie sukelia kūno raiščių atsipalaidavimą. Pėda išplersta, paplatėja.

Deja, skirtingai nei kitos kūno dalys, pėdos matmenys po nėštumo nesumažės. O tai reiškia, kad gali tekti keisti visą turimą avalynę į didesnio dydžio.

Daugumai moterų 24–28 savaitę padaromi cukraus kiekio kraujyje tyrimai. Jie parodo, ar nėščioji neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“).

Šio sveikatos sutrikimo negydant, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali prireikti Cezario pjūvio, o cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas.

Jei kraujo tyrimas parodytų per didelį cukraus kiekį kraujyje, būtų atliktas gliukozės toleravimo tyrimas. Jis sudėtų visus taškus ant i ir patvirtintų arba paneigtų gestacinio diabeto diagnozę. 

Taip pat skaitykite:

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Suplanuokite namų atnaujinimo darbus. Pirmus kelis metus po gimdymo apie rimtesnį namų remontą galėsite pamiršti, tad, jei planuojate perdažyti sienas, pakeisti grindis arba langus − pasirūpinkite tuo dabar, kol turite laiko.

Jei butas dar kvepia dažais, bet vis neprisiruošiate pakabinti lentynų ar įsigyti užuolaidų − dabar pats metas.

Pagalvokite, kur statysite mažylio baldus ir vežimėlį, kur dėsite jo daiktus. Galbūt turimus baldus reikės perstumdyti ar net išnešti į sandėliuką (ypač, jei gyvenate nedideliame bute).

2024 m. vasarinukai

 1. Džesikė
  Džesikė prieš 2 d.

  O aš galimai prieš pora dienų vis vakare pajaučiau keliskart "tuk tuk"😀
  Maniau, kad tai žarnos😁 Bet akušerė sakė, kad tikrai vaikutis sveikinasi. Keistas jausmas, neaiškus. Laukiu, kada bus normalūs tuksenimai🙂

 2. malisk1
  malisk1 prieš 2 d.

  koko_shanel parašė:
  visokius jausmus jaučiu
  ir tempia kartais, ir šoną suduria, visaip būna. bet jei skausmai neilgai trunka (…

  Man vakar šonus skaudėjo, tempė, ir pilvo apačią skaudėjo paspaudus, ne ištisai, bet nu tikrai intensyviau nei įprastai... bet jaučiu nuo žarnyno, nes jautėsi kad negaliu pilnai išsituštinti, diskomfortas toks nemažas buvo, tai šiandien jau geriau

 3. catanail
  catanail prieš 2 d.

  Džesikė parašė:
  O aš galimai prieš pora dienų vis vakare pajaučiau keliskart "tuk tuk"😀
  Maniau, kad tai žarnos😁 Bet akušerė sakė, kad tikrai vaikutis sveikinasi. Keistas …

  Taaaip, pirmieji judesiukai. As is pradziu galvojau wtf, kas cia vyksta😁😁 ne taip visiskai judesius isivaizdavau😀🙈

 4. Džesikė
  Džesikė prieš 2 d.

  catanail parašė:
  Taaaip, pirmieji judesiukai. As is pradziu galvojau wtf, kas cia vyksta😁😁 ne taip visiskai judesius isivaizdavau😀🙈

  Aš galvojau jausiu normaliai, kad baksnoja/sveikinasi. O čia grynai, žuveliokas keliskart praplaukė😅
  Bet jaučiu tik vakare atsigulus. Dar tik pati pati pradžia🙂 Įdomi kelionė, tas nėštumas😍

 5. koko_shanel
  koko_shanel prieš 2 d.

  Aš judesius irgi kažkaip kitaip įsivaizdavau, tai pirmus pajaučiau anksti visai, apie 17sav gal, bet maniau, kad žarnynas
  Aktyvus berniokas pas mane, duodasi dažnai jau, nebe tik gulit, kas pradžioj būdavo, dabar jau ir einant būna pajaučiu, ir sėdint darbe teisiai.
  Bet smarkiausi tai aišku gulint arba pusiau gulint/sėdint