24 nėštumo savaitė

24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Kukurūzo burbuolė. Vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ūgio.

Jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau dabar vaikelis auga (o tiksliau - sunkėja) labai sparčiai: kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų! Priaugantis svoris tolygiai pasiskirsto ir kūnelis dailiai pilnėja, o odos raukšlės - išsilygina.

Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Greičiausiai jau „įsijungė" vaisiaus skonio receptoriai, sparčiai vystosi ir mažylio smegenys.

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau: galite pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu vaikelis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar dulkių siurblio ūžimo.

Tad nesistebėkite, jei po gimimo mažylis į šiuos namų garsus nereaguos: jis turėjo ištisus mėnesius su jais apsiprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5–20%.

Gimdos dugnas dabar turėtų būti apie 2,5 cm virš bambos, o pati gimda yra futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimosi galite jausti niežulį, ypač jei oda yra sausa. Drėkinamasis odos losjonas ar kremas turėtų šį nemalonų pojūtį numalšinti.

Taip pat gali būti, kad akys tapo sausesnės, jautresnės šviesai ir peršti, – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų, kurį palengvinti gali dirbtinės ašaros (jų galite įsigyti vaistinėje).

Šiomis savaitėmis galite pastebėti, kad pamėgti bateliai tapo ankštoki. Iš dalies dėl to galima kaltinti bendrą kūno patinimą, tačiau kalčiausi yra nėštumo hormonai, dėl kurių atsipalaiduoja visi kūno raiščiai, taip pat ir tie, kurie prilaiko pėdos kaulus. Pėda išplersta, paplatėja, o avalynė dėl to pasidaro per ankšta.

Gaila, bet skirtingai nuo kitų kūno dalių, pėdos matmenys po nėštumo greičiausiai nebegrįš į ankstesnį dydį, o tai reiškia, kad gali tekti keisti visą turimą avalynę į didesnio dydžio.

Daugumai moterų 24–28 savaitę tiriama, ar cukraus kiekis kraujyje nėra per didelis. Šis tyrimas parodo, ar moteris neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“).

Šio sveikatos sutrikimo negydant, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali prireikti Cezario pjūvio, o cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas.

Jei kraujo tyrimas parodytų per didelį cukraus kiekį kraujyje, gliukozės toleravimo tyrimas, kuris sudės visus taškus ant i ir patvirtins arba paneigs gestacinio diabeto diagnozę. 

Taip pat skaitykite:

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Suplanuokite namų atnaujinimo darbus. Pirmuosius kelerius metus rimtesniems remonto darbams sąlygos nebus palankios, tad jei planuojate perdažyti sienas, keisti grindis, langus, pasirūpinkite tuo dabar: dar turite pakankamai laiko susirasti meistrus ir atlikti darbus.

Jei butas dar kvepia dažais, bet iki šiol niekaip neprisiruošėte pakabinti lentynų, įsigyti užuolaidų, dabar pats metas tai padaryti.

Taip pat pagalvokite, kur statysite mažylio baldus, vežimėlį, kur dėsite jo daiktus. Galbūt turimus baldus reikės perstumdyti ar net išnešti į sandėliuką, ypač jei gyvenate nedideliame bute.

2022 m. Kovinukai❤️

 1. Baloo
  Baloo prieš 13 val.

  E.lina parašė:
  Tikrai niekas standartiškai ps genetikus nesiunčia Jeigu ginekologė apžiūros metu nieko įtartino nepastebėjo ir jums mažiau kaip 35 metai, tada genetiko apžiūra …

  Aciu kad nuraminot. Siek tiek knisa tokios visazines mamytes, po to iskart panika kelia 🙈

 2. oolgutee
  oolgutee prieš 10 val.

  paneleparren parašė:
  Pamenu man buvo leidę citrinos sulčių įsispausti, kad taip saldu nebūtų. Gliukozė dar nieko, bet negailėti nė lašo vandens išgėrus tokios saldybės, tai baisu. Atrod…

  Manęs nė karto net neįspėjo, kad galima citrinos įspausti arba pačia citrina užkasti, dabar turbut pačią citriną su savim nusinešiu😄 tėvudarželyje perskaičiau, kad keliais citrinos griežinėliais galima užkasti😁🍋

 3. basteee
  basteee prieš 3 val.

  oolgutee parašė:
  Manęs nė karto net neįspėjo, kad galima citrinos įspausti arba pačia citrina užkasti, dabar turbut pačią citriną su savim nusinešiu😄 tėvudarželyje perskaičiau, kad …

  Labai priklauso nuo įstaigos. Man leido ir citrinos ir vandens užsigert, bet kiek esu skaičius, tai būna kad nieko neleidžia. Aišku geriau turėt dėl visa ko

 4. IndreEn
  IndreEn prieš 1 val.

  Lava33 parašė:
  Ne nesidariau jokių papildomų tyrimų, apart įprastinių apžiūrų
  Tai vat ir susimasciau kad nei viename echo nėra pažymėta kad matuota sprando rauk…

  Nėščiosios knygelėje prie 11-13 sav. Tyrimo yra išskirta atskira eilute tas matavimas, vadinasi sprando vaiskuma

 5. Ana_Marija
  Ana_Marija prieš 1 val.

  basteee parašė:
  Labai priklauso nuo įstaigos. Man leido ir citrinos ir vandens užsigert, bet kiek esu skaičius, tai būna kad nieko neleidžia. Aišku geriau turėt dėl visa ko :)…

  Man irgi leido ir citrinos įspausti ir paskui vadenuku "šiek tiek" atsigerti :). Aš tai bent gerą stiklinę išgėriau.