24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Kukurūzo burbuolė. Vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ūgio.

Jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau dabar vaikelis auga (o tiksliau - sunkėja) labai sparčiai: kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų! Priaugantis svoris tolygiai pasiskirsto ir kūnelis dailiai pilnėja, o odos raukšlės - išsilygina.

Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Greičiausiai jau „įsijungė" vaisiaus skonio receptoriai, sparčiai vystosi ir mažylio smegenys.

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau: galite pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu vaikelis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar dulkių siurblio ūžimo.

Tad nesistebėkite, jei po gimimo mažylis į šiuos namų garsus nereaguos: jis turėjo ištisus mėnesius su jais apsiprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5–20%.

Gimdos dugnas dabar turėtų būti apie 2,5 cm virš bambos, o pati gimda yra futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimosi galite jausti niežulį, ypač jei oda yra sausa. Drėkinamasis odos losjonas ar kremas turėtų šį nemalonų pojūtį numalšinti.

Taip pat gali būti, kad akys tapo sausesnės, jautresnės šviesai ir peršti, – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų, kurį palengvinti gali dirbtinės ašaros (jų galite įsigyti vaistinėje).

Šiomis savaitėmis galite pastebėti, kad pamėgti bateliai tapo ankštoki. Iš dalies dėl to galima kaltinti bendrą kūno patinimą, tačiau kalčiausi yra nėštumo hormonai, dėl kurių atsipalaiduoja visi kūno raiščiai, taip pat ir tie, kurie prilaiko pėdos kaulus. Pėda išplersta, paplatėja, o avalynė dėl to pasidaro per ankšta.

Gaila, bet skirtingai nuo kitų kūno dalių, pėdos matmenys po nėštumo greičiausiai nebegrįš į ankstesnį dydį, o tai reiškia, kad gali tekti keisti visą turimą avalynę į didesnio dydžio.

Daugumai moterų 24–28 savaitę tiriama, ar cukraus kiekis kraujyje nėra per didelis. Šis tyrimas parodo, ar moteris neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“).

Šio sveikatos sutrikimo negydant, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali prireikti Cezario pjūvio, o cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas.

Jei kraujo tyrimas parodytų per didelį cukraus kiekį kraujyje, gliukozės toleravimo tyrimas, kuris sudės visus taškus ant i ir patvirtins arba paneigs gestacinio diabeto diagnozę. 

Taip pat skaitykite:

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Suplanuokite namų atnaujinimo darbus. Pirmuosius kelerius metus rimtesniems remonto darbams sąlygos nebus palankios, tad jei planuojate perdažyti sienas, keisti grindis, langus, pasirūpinkite tuo dabar: dar turite pakankamai laiko susirasti meistrus ir atlikti darbus.

Jei butas dar kvepia dažais, bet iki šiol niekaip neprisiruošėte pakabinti lentynų, įsigyti užuolaidų, dabar pats metas tai padaryti.

Taip pat pagalvokite, kur statysite mažylio baldus, vežimėlį, kur dėsite jo daiktus. Galbūt turimus baldus reikės perstumdyti ar net išnešti į sandėliuką, ypač jei gyvenate nedideliame bute.

2017 m. Lapkritinukai

 1. MaNav@
  MaNav@ prieš 6 val.

  kokios smagios visų istorijos.. 🎈 mes su vyru 11metų drauge, tuoj bus metai santuokoje, susibegom dar mokyklos laikais, vis sakėm kad iki 30reikia vaikų, bandėm pora kart per ovuliaciją, nuo gruodžio, neigiami, nenusiminėm, dar sakau kad Dievulis siuncia leliukus tada kai seima jau pasiruosus, sakau vadinasi nelaikas.. vasario mėnesį mano gimtadienis, šiaip du metus jau nerūkau, kartais išgeriu, bet vasario gale sventėm taip kad iš klubų gryžom paryčiais , prišokom, atsipalaidavom, jaučiu kad tada ir kibo pupa. ateinančias kelias savaites labai verkiau ir buvau jautri, dėl smulkmenų puldavau į ašaras, pasirodo sukilę hormonai buvo. didžiausias sutapimas kad su vyru pirmą kartą praleidom naktį 2007-07-07 o į echo ėjom 2017-07-07, sakau jei kas būtų pasakęs prieš 10metų, kad taip bus, nebūčiau patikėjusi.. bet smagu. dabar džiaugiamės kad bus naujas šeimos narys, bet tuo pačiu ir patikėt negalim.. 😉

 2. ririki
  ririki prieš 6 val.

  Avyte21 parašė:
  Tikrai taip, maniskiui tokie dalykai visiskai neidomus buvo ir yra

  Skirtingi visi vyrai maniskis kas liecia prieziura arba drabuzelius kokius visiskai 0 emociju, uztat milijonas viziju kaip tures atrodyt vaiko kambarys, kokia bus lova, kaip ja parves, koks turi but vezimas - zodziu galvoj vien techniniai dalykai

 3. User has not uploaded an avatar
  Erlandukas prieš 6 val.

  Pirmus mėnesius tai kažkaip sunkiai priėmė tą naujieną, gal atsakomybė atrodė per didele, visgi pirmas lelius, sakė, kad jam reikia susivokt, susitaikyt su ta mintim, bet kai nusivedžiau į echoskopą visos baimės dingo ir atsakomybė atsirado, dabar tio
  ir laukia kada spardysis, kada pasnekes su juo 😊 dabar nesijaudinu, matau kad bus geras tetis ir vaiką mylės be galo 😊 o kokios jūsų nuomonės apie gimdyme tėvelių dalyvavimą? Maniškis pasiryžęs dalyvauti gimdyme, bet nežinau, kai man pirmas lelius tai net pati neįsivaizduoju kaip geriau, ar kad dalyvautų ar kad už durų palauktų 😊 skaičiau straipsnių keleta tai kartais labai sustiprina ryšius, o kartais traumuoja santykius, na bet jei pats nori dalyvauti gimdyme tai prieštarauti gal neturėčiau 😊

 4. Karoliukas91 prieš 6 val.

  Erlandukas parašė:
  Pirmus mėnesius tai kažkaip sunkiai priėmė tą naujieną, gal atsakomybė atrodė per didele, visgi pirmas lelius, sakė, kad jam reikia susivokt, susitaikyt su ta minti…

  Kai gimdziau dukra vyras dalyvavo ir labai padejo, dabar net nekyla klausimu kad taip pat dalyvaus

 5. VDvar prieš 6 val.

  Erlandukas parašė:
  Pirmus mėnesius tai kažkaip sunkiai priėmė tą naujieną, gal atsakomybė atrodė per didele, visgi pirmas lelius, sakė, kad jam reikia susivokt, susitaikyt su ta minti…

  Pas mus irgi nekyla klausimu, vyras butinai dalyvaus. Kartu viska pradejom, kartu ir uzbaigsim 😁 Kol kas ir visuose vizituose pas gydytoja dalyvavo. O dabar pasiule dar nueiti kartu i kursus, kuriuose jis ismoktu kaip gali gimdyme man padeti 😇