24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Kukurūzo burbuolė. Vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ūgio.

Jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau dabar vaikelis auga (o tiksliau - sunkėja) labai sparčiai: kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų! Priaugantis svoris tolygiai pasiskirsto ir kūnelis dailiai pilnėja, o odos raukšlės - išsilygina.

Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Greičiausiai jau „įsijungė" vaisiaus skonio receptoriai, sparčiai vystosi ir mažylio smegenys.

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau: galite pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu vaikelis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar dulkių siurblio ūžimo. Tad nesistebėkite, jei po gimimo mažylis į šiuos namų garsus nereaguos: jis turėjo ištisus mėnesius su jais apsiprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5–20%.

Gimdos dugnas dabar turėtų būti apie 2,5 cm virš bambos, o pati gimda yra futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimosi galite jausti niežulį, ypač jei oda yra sausa. Drėkinamasis odos losjonas ar kremas turėtų šį nemalonų pojūtį numalšinti.

Taip pat gali būti, kad akys tapo sausesnės, jautresnės šviesai ir peršti, – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų, kurį palengvinti gali dirbtinės ašaros (jų galite įsigyti vaistinėje).

Šiomis savaitėmis galite pastebėti, kad pamėgti bateliai tapo ankštoki. Iš dalies dėl to galima kaltinti bendrą kūno patinimą, tačiau kalčiausi yra nėštumo hormonai, dėl kurių atsipalaiduoja visi kūno raiščiai, taip pat ir tie, kurie prilaiko pėdos kaulus. Pėda išplersta, paplatėja, o avalynė dėl to pasidaro per ankšta. Gaila, bet skirtingai nuo kitų kūno dalių, pėdos matmenys po nėštumo greičiausiai nebegrįš į ankstesnį dydį, o tai reiškia, kad gali tekti keisti visą turimą avalynę į didesnio dydžio.

Daugumai moterų 24–28 savaitę tiriama, ar cukraus kiekis kraujyje nėra per didelis. Šis tyrimas parodo, ar moteris neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“).

Šio sveikatos sutrikimo negydant, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali prireikti Cezario pjūvio, o cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas.

Jei kraujo tyrimas parodytų per didelį cukraus kiekį kraujyje, gliukozės toleravimo tyrimas, kuris sudės visus taškus ant i ir patvirtins arba paneigs gestacinio diabeto diagnozę. 

TAIP PAT SKAITYKITE:
Gestacinis diabetas (nėščiųjų diabetas)

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Suplanuokite namų atnaujinimo darbus. Pirmuosius kelerius metus rimtesniems remonto darbams sąlygos nebus palankios, tad jei planuojate perdažyti sienas, keisti grindis, langus, pasirūpinkite tuo dabar: dar turite pakankamai laiko susirasti meistrus ir atlikti darbus. Jei butas dar kvepia dažais, bet iki šiol niekaip neprisiruošėte pakabinti lentynų, įsigyti užuolaidų, dabar pats metas tai padaryti.

Taip pat pagalvokite, kur statysite mažylio baldus, vežimėlį, kur dėsite jo daiktus. Galbūt turimus baldus reikės perstumdyti ar net išnešti į sandėliuką, ypač jei gyvenate nedideliame bute.

2017 m. Rugsėjinukai❤

 1. zivil
  zivil prieš 10 val.

  As valgau kaip valgius, bet labai augt svoris pradejo. Labiau nei ne nescia. Tai pristabdziau su saldumynais. Per nestuma organizmas labiau kaupia bet koks nusizengimas man iskart nugula kur nereik. Nesciom antiinsulinas issiskiria. Gal tas itakoja o gal nejudrumas ar dar kasnors..

 2. ernestajo
  ernestajo prieš 2 val.

  zivil parašė:
  As valgau kaip valgius, bet labai augt svoris pradejo. Labiau nei ne nescia. Tai pristabdziau su saldumynais. Per nestuma organizmas labiau kaupia bet koks nusizeng…

  Aš valgau ta pati kaip ir ne nėščia, judu, dirbu dieną naktį, bet mano organizmas ir kaupia viską, visada su tokiu gyvenimo būdu svoris krisdavo ar bent jau stovėdavo vietoj, dabar +10, viskas auga kaip ant mielių dar sveikiau atrodo stengiuos valgyt ir daržoves vakare ir vaisių dienos metu, ko anksčiau nebuvo ir še tau matyt taip turi but

 3. vynuoge
  vynuoge prieš 1 val.

  bzivile parašė:
  Oho koks pilvukas man ryt 20sav.bet tokiu negaliu pasigirti.

  Aciu as zinokit noreciau, kad dar truputi neaugtu man toks jausmas kaip jau 8 men nescia Su pirmu tik gale augti pradejo...o db jau sunku nuslepti...o dar taip reiketu...

 4. bzivile prieš 1 val.

  vynuoge parašė:
  Aciu as zinokit noreciau, kad dar truputi neaugtu man toks jausmas kaip jau 8 men nescia Su pirmu tik gale augti pradejo...o db jau sunku nuslepti...o dar …

  Mano pirmas ir labai labai lauktas bri norėtas, tad ir džiaugiesi ir bijai džiaugtis toks lengvas sumišimas, viskas nauja, nesuprantama, kartais baisu, Mes kažkaip ir nesiskelbiam, sau pasiliekam džiaugtis, aišku kas jau pamatė tas, bet man vienintelis minusas, kad atsidarai spinta ir supranti jau į šitą netelpu, ką dabar daryt

 5. User has not uploaded an avatar
  Vikuliukas11 prieš 1 val.

  Sveikos, mamytes
  As taip pat laukiu, rugsejinuko. Tai didziule dovana man bus, nes ir pati esu gimusi rugseji
  Siuo metu eina 20 savaite, taciau pilvukas nera toks didelis, matau ji tik as. Pasaliniai net neitaria kad esu nescia, todel tai siek tiek kelia man nerima, galbut kazkas vystosi ne taip, kaip turetu.. Vakar lankiausi pas akusere tai klausemes sirdeles plakimo, gydytojai sunkiai bet pavyko pagauti sirdeles plakima,,, Kas liecia apetita, tai negaliu sakyti, kad jis pas mane didesnis, valgau kaip iprastai iki nestumo.
  Gydytoja sake, kad neturi jokiu pastabu mano nestumu, kad viskas vyksta labai gerai, taciau echoskopijos siuntime parase diagnoze: Nepalanki nestumo anamneze. Pradejus skaityti apie tai internete, jauciu didziuli nerima... Laukiu nekantraiai echoskopo ir rupinuosi, kad tik viskas butu gerai...