39 nėštumo savaitė

39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo. 

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. 

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas). 

Taip pat skaitykite

2021 gegužinukai ❤

 1. Spygl3
  Spygl3 prieš 3 val.

  PatricijaM parašė:
  Na ka, pasiskaitau as paskutiniu postu ir tikriausiai as pati pirma kart "sienom lipau" link termino ir po termino...

  As visada zaviuosi moterimis, kurios po sirdimi nesioja dvynukus, pati labai norejau dvynuku, esu is dvyniu, bet po mamos nesekmingo gimdymo esu viena. Isivaizduoju kaip jums yra sunku, mano pilvas su vienu vaisiuku atrodo milziniskas, visos laukiam tos sekmingos pabaigos, kaip visos kartu laukem kol praeis tas pirmasis 12 sav. laikotarpis, kaip keista, bet finisas visai cia pat. Stiprybes mums visoms! Po gimdymo josvdar daugiau reikes 😇

 2. User has not uploaded an avatar
  Armand prieš 1 val.

  Agne Agne parašė:
  Sveikos. Ketvirtadieni kaip supratau salinosi kamštis kažkiek , o snd žiūriu kad teplioja rausvai bet labai mažai , nieko neskauda . Ar man čia sunerimti ar čia nor…

  Domėjausi kad normalu jeigu išeidinėja su išskyromis. Čia kaip ispėjimas apie artėjantį gimdymą,jeigu būtų vien kraujas tada reiktų sunerimti. O dabar nurimkit ir ramaus laukimo 😊

 3. Ani LoraK
  Ani LoraK prieš 1 val.

  Sveiki, norėjau pasiteirauti, o kamštis būtinai turi būti su kraujo priemaiša? Ar kamštis gali susidaryti tiesiog iš didesnio nei įprastai kiekio išskyrų?

 4. Slapuke2
  Slapuke2 prieš 1 val.

  Ani LoraK parašė:
  Sveiki, norėjau pasiteirauti, o kamštis būtinai turi būti su kraujo priemaiša? Ar kamštis gali susidaryti tiesiog iš didesnio nei įprastai kiekio išskyrų?

  Akušerės atsakymas, kad nebūtinai:

 5. kas.tu
  kas.tu prieš 1 val.

  Ani LoraK parašė:
  Sveiki, norėjau pasiteirauti, o kamštis būtinai turi būti su kraujo priemaiša? Ar kamštis gali susidaryti tiesiog iš didesnio nei įprastai kiekio išskyrų?

  Gelsvos spalvos buvo pas mane, visiskai be jokiu priemaisu. Zelines konsistencijos, apie 3cm.o po to dar kelis kartus po minimaliai pasisalino