39 nėštumo savaitė

39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo. 

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. 

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas). 

Taip pat skaitykite

2020 m. Lapkričio mėnesio mažyliai :)

 1. Gitutee prieš 8 val.

  Evelina.str parašė:
  Nenoriu kelti panikos Klaipėdos mamytėms, bet aš asmeniškai jau pradėjau nervintis... 🤦‍♀️

  Tai jau vel pakeite tvarka del vyru, pries tai covid testas turejo buti padarytas ne seniau nei 14 d, o dabar 48 h., tai tiesiai per aplinkui - gimdymas be vyru, neileis, juk nesidarysim testo kas 2 paras😭tenai dirbanti pazystama sesute man sake, kad sergancios gimdyves covidu gimdo ir buna kitame aukste... 🙄 nu bet personalas tai vaiksto, tai ar saugu cia klausimas.

 2. User has not uploaded an avatar
  Orija prieš 7 val.

  Lyja parašė:
  As ana diena WHO svetainej kaip tik ieskojau info apie tai. Jie duoda nuoroda i atlikta tyrima, jo paties neskaiciau, galit paskaityt jeigu netingit.

  Aciu, sita irgi radau, dar radau statistika tik ji nera oficiali kad sergancios pagimdo anksciau laiko 😟 kaip uzknisa

 3. Evelina.str
  Evelina.str prieš 6 val.

  Gitutee parašė:
  Tai jau vel pakeite tvarka del vyru, pries tai covid testas turejo buti padarytas ne seniau nei 14 d, o dabar 48 h., tai tiesiai per aplinkui - gimdymas be vyru, ne…

  Bet gimdo tai gimdykloje, paskui jas tik perveža sergančiais į kitą aukštą. Tai personalas vaikšto, neaišku kas su kuom bendrauja, kas kam perduoda... Po tokių atvejų turi viską gerai dezinfekuoti, nu žodžiu....
  Aš jau nusiteikiau viena dalyvauti gimdyme, tik va kažkaip dar praėjusią savaitę atrodo laikas sustojęs buvo, bet dabar.... Bijau jau kitos savaitės, nes nuo pirmadienio kai vėl viskas keisis tai ligoninėj bus taip, kokios nuotaikos tokios ir taisyklės.... O aš kaip tik važiuoju kitą savaitę.... 🤦‍♀️

 4. User has not uploaded an avatar
  Asta1103 prieš 6 val.

  Sveikos. Perskaičiau nemažai Jūsų komentarų ir įstrigo būtent tas, kad kažkuriai nejučiomis gimdos kaklelis namuose atsivėrė iki 8 cm. Galvojau, kad turi būti kažkoks skausmas?

  Jaučiuosi kaip pirmakartė, nes pirmagimio susilaukiau skatinant (pakankamai greitai). Neatpažįstu paruošiamųjų sąrėmių, o Jūs viską taip tiksliai skaičiuojat... Nejaučiu nugaros skausmų, nei mėnesinių spazmų. Tiesa, vaisius jau 24 sav. apsivertęs žemyn galva, ir, manau, toliau slenka žemyn, nes jau 3 d. nebejaučiu rūgščių vakarais, pilvukas žemokai. Skausmas suremia tik pūslę. Labiausiai bijau to beskausmio kaklelio atsidarinėjimo

 5. Nona
  Nona prieš 5 val.

  Asta1103 parašė:
  Sveikos. Perskaičiau nemažai Jūsų komentarų ir įstrigo būtent tas, kad kažkuriai nejučiomis gimdos kaklelis namuose atsivėrė iki 8 cm. Galvojau, kad turi būti kažk…

  Pajutus bent kazka itartino,visad galit nulekt pasitikrint. Bent aisku,jei nejust,tai nezinau🤷🏻‍♀️pati esu girdejus is artimos aplinkos tokiu istoriju,tai galva neisnesa kaip taip gali but..ir kaip nepagimdyt masinoj ar greitojoj