39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo.

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios.

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas).

Taip pat skaitykite

2020 m. Birželinukai ❤️

1. Vaivulka2001
    Vaivulka2001 prieš 2 val.

Amase parašė:
    Taip pirmas😊

Sveikinimai 🤗💓

2. Vaivulka2001
    Vaivulka2001 prieš 2 val.

Mamytes ! Siandien kieme su dukra sedejom, ji deginosi, o as pilvuka dengiau su ranksluosciu, paskui gulejau pavesy galvoju biski kojas padeginsiu, atejo vakaras blemba ziuriu kojos tai kojos bet ir pilvukas prarades, uzsidejau dbr salta ranksluosti, blem puske prigasdino, tikiuosi bus viskas ok 😯😥 bet kazkaip labai jau issigandau kai beibiui tas pas mano biski ideges pilvukas nepakenktu 🤨

Valj prieš 1 val.

justelaite parašė:
    Sveikinu! Papasakokit daugiailu apie santaras, kasnir kaip dabar ten😏 testą ėmė, turbūt? 😉

Taip, testa eme, vyru neileidzia. Bet gydytojai ir personalas super

Ingiuks prieš 1 val.

Valj parašė:
    Taip, testa eme, vyru neileidzia. Bet gydytojai ir personalas super

O natūraliai gimdete? Man va dar įdomu sužinoti, jei gimdete natūraliai, Ar kirpo jums ten, Ar leido natūraliai plyšti? Nes mano draugė prieš metus gimdė santariskese ir jai per paskutinę konsultacija pasakė, jog kirps. Aš dvejus pirmus vaikus gimdziau Klaipėdoje, abu kartus plysau, su antruoju labai mažai. Žinau, kad po kirpimo būna nekazkas, ilgiau gyja, lieka kieti randai. Mano draugė dar iki šiol jaučia. Nes Santariškes man arčiausiai namų, bet nežinau, su tokiais nustatymais kaip daktarams patogiau, man nekazka 🙄

5. Only_good_souls
    Only_good_souls prieš 1 val.

justelaite parašė:
    Nes pamenu kalbėjo, kad tie greitieji nepatikimi, o letieji taigi ilgai trunka, kol atsakymą gaina, gimdymo negali pristabdyti 🤔

Tai ima PGR tyrimui. Man paeme 3 val dienos o kita ryta 8 ryto buvo atsakymas. Vis tiek su kauke buvau visa laika, bet jeigu butu atejes teigiamas tai personalas izoliuotusi ir t.t. Aisku, kad gimdymo nesustabdys, bet jeigu gimdyve bus teigiama uzkres gydytojas ir isvaziuos namo net neištirta tai kyla pavojus visiems. 🙂 Todel ir ima 🙂