39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo. 

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. 

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas). 

Taip pat skaitykite

2017 m. Lapkritinukai

 1. MaNav@
  MaNav@ prieš 5 val.

  org09 parašė:
  O ka norite konkreciau zinoti? Nes jei trumpai, tai praktiskai reikia vaika isstumt is vaginos ir +- tiek

  reikia išstumt vaika iš vaginos ir tiek 😀😀😀 patiko žiauriai

 2. MeLiNaKia
  MeLiNaKia prieš 3 val.

  Na ka merginos ir busimos mamytes man siandien 23:30 nubego vandenys, nemaniau kad mano damute tokia ankstyva gali buti. Dabar esame gimdymo namuose, ir laukime kai tikrino buvo 4cm atsivere kaklelio labai bijau skausmo bet jau isauso ta dienele ir nieko nepakeisi
  Zinot kas idomiausia ir butu tobula! Mes su vyru susipazinom ir pradejom draugauti lygiai pries 8metus, spalio 17 diena, siandien! Butu tobula ir sia diena isvysti musu dukryte ;)

 3. Alise
  Alise prieš 2 val.

  MeLiNaKia parašė:
  Na ka merginos ir busimos mamytes man siandien 23:30 nubego vandenys, nemaniau kad mano damute tokia ankstyva gali buti. Dabar esame gimdymo namuose, ir laukime …

  Wau sekmes! ir laukiam naujienu su dataliu aprasymu kaip kas vyko ;)

 4. User has not uploaded an avatar
  simoote prieš 1 val.

  MeLiNaKia parašė:
  Na ka merginos ir busimos mamytes man siandien 23:30 nubego vandenys, nemaniau kad mano damute tokia ankstyva gali buti. Dabar esame gimdymo namuose, ir laukime …

  Sekmes, lengvo gimdymo ir kuo maziau skausmo

 5. Babe prieš 27 min.

  MeLiNaKia parašė:
  Na ka merginos ir busimos mamytes man siandien 23:30 nubego vandenys, nemaniau kad mano damute tokia ankstyva gali buti. Dabar esame gimdymo namuose, ir laukime …

  OI KAIP FAINA!!! Lengvo gimdymo ir laukiam naujienu! 😊🐰🎉