39 nėštumo savaitė

39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5 % kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t. y. apskaičiuotą gimdymo dieną. Nesureikšminkite šių skaičiavimų: tai tikrai nėra rodiklis, į kurį būtina „taikyti“.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo. 

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. 

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas). 

Taip pat skaitykite

2022 m. Spalinukai 🥰🥰🥰🥰

 1. User has not uploaded an avatar
  Saulyte10 prieš 2 val.

  ievasa parašė:
  Jooo zinau sita, kad tik vilnones. Ir pirstynyciu jauciu nepanaudosiu bet tiek visi visko atidave kad norejau paexperimentuot

  Pamenu ir man liepė kitą dieną nuimt kepurytę. Ji svarbi tik kai gimsta

 2. Amber3
  Amber3 prieš 1 val.

  Laurut3 parašė:
  As trumpom rankovem nei pirkau nei imiau. Vaikui tikrai per salta butu su trumpom rankovem. Juo

  Na ir as prisidejau bodziukub trumpomis+šliauztas ant viršaus. Galvoju pleduku uzklisiu arba kaldryte visvien🤔 nzn, gal tikrai reik pakeisti i ilgom. Mazaha vasario 20d gimdziau, tai palatose silta lb buvo, bet sildymas buvo. O db, kaip ir sakot, sildymo gal dar nebus🤷‍♀️

  ievasa parašė:
  As susidejau va tokiais komplektais. 5 ar 6 komplektukus, kai kuriuose kojinytes vilnones, kai kuriuose kepurytes su raistukais. Labai daug turiu visko tai nepagail…

  As pirma karta taip komplektavau, bet man bepasiteisino, nes viska turejau ardyt ir gavosi bardakas lagamine😅 o ardziau, nes pvz bodziuka jau sutepe kakis, o sliauztas svarus liko, rai reikejo lupt bodi is kito komplekto. Tai sliauzta atpyle, jau vel lupi kita sliauzta is kito rinkinio😅 tai db atskirai susidejau kur sliauztai ten sliauztai ir t. T. 😁

 3. User has not uploaded an avatar
  Saulyte10 prieš 1 val.

  Pasidalinkit gimdymo skatinimo būdais kaip greičiau paskatinti viską 🤣 nebegaliu jau net sapnuoju kad gimdau,bet kaip su pilvu taip su pilvu pabundu

 4. Laurut3 prieš 58 min.

  ievasa parašė:
  Jooo zinau sita, kad tik vilnones. Ir pirstynyciu jauciu nepanaudosiu bet tiek visi visko atidave kad norejau paexperimentuot

  As turiu dbi kepurytes nu nes prie komplektuku buvo, bet jo, jau antra diena nuimiau, desiu tik jau kai namo vaziuot pirstinytes aplamai ner labai patogu nes jos smuksta kai makaluoja rankytem ir krenta, man labiausiai pasieisines reikalas bodis ilgom rankovem
  ir su tais uzlenkimais kaip pirstines tada ir veido neapsibraizo ir aplamai nekabai sau trugdo kai rankyciu ner

 5. kristi1235
  kristi1235 prieš 26 min.

  Eglelita parašė:
  Sveikos siryt sulaukem dukrytes🐣💝 (10.14 terminas).
  💝 3690g.53 cm. Gimdymas nuo primimajojo iki uzgimimo,- per pusantros valandos. Pri…

  Sveikinimai🥰
  Man ir terminas 14d.tai labai įdomu ar sulauksiu šios dienos 😊