39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5 % kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t. y. apskaičiuotą gimdymo dieną. Nesureikšminkite šių skaičiavimų: tai tikrai nėra rodiklis, į kurį būtina „taikyti“.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo.

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios.

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas).

Taip pat skaitykite

2022 m. Birželinukai

1. JustMia prieš 1 d.

Kinders parašė:
    Na jo nu tai daba nežinau realiai ka daryt miego noriu pastoviai vemiu nes 2periode mažai vemiau valgyt noriu bjauru žiuret net sutinus kaip bulve

Jeigu esate ištinusi ir dar plius vemiate, tai važiuokit pas gydytojus, o ne čia klausinėkit ką daryti 🤭🤯

Kinders prieš 1 d.

JustMia parašė:

Tai kad gyditoja sake tyrimai geri geri normalu kad vemiate ir viskas .

3. kukleisin25
    kukleisin25 prieš 2 val.

Vanduo atrodo,ir biski maudena pilvuką,bet mažasis juda pilvuke pirmadieni pagaliau pas daktare eisiu,tai ar gali buti,kad vandenys po biski nubegineja?

4. smilga1
    smilga1 prieš 1 val.

kukleisin25 parašė:

Man irgi drėgnos ir kelnaites keist reikia dažnai. Gegužiukų grupse skaičiau, kad daktarai sako, kad į pabaigą jos drėgnrsnės būna. O pasitikrinti ar ne vandenys bėga, tai reik ale wc pop įsidėt ir žiūrėt dienos bėgyje kiek ten to šlapumo susirenka. 🙂

5. kukleisin25
    kukleisin25 prieš 1 val.

Aš laukiu pirmadienio
    Ką daktare pasakys apžiūrėjus 🙈 terminas birželio 9 diena mum pagal
    Mėnesines,o dar čia drauge gąsdina,kad mažiau laiptais lakstyciau,bet tai kas šuniuką išves man ir kažkaip aš kai pripratus gal į ta penkta aukšta lipti man nesunku duskio negaunu