39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo. 

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. 

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas). 

Taip pat skaitykite

2017 m. Rugsėjinukai❤

 1. Šilo_uoga
  Šilo_uoga prieš 22 min.

  orxideja9891 parašė:
  Tyla pries audra buna, o tada sprogimas

  Viskas, po savaitės aš pradedu laukt energijos pliupsnio

 2. Šilo_uoga
  Šilo_uoga prieš 16 min.

  Vikuliukas11 parašė:
  Mamos, gal kuri nors esate susidurusi su geliančiu skausmu ar dilgčiojimu toks jausmas makštyje gal labiau ties kakleliu trunkančiu neilgai bet dažnai... ? Ar tai j…

  Aš negimdžius dar, bet turėjau gyvenime situaciją su sąrėmiais ir besiveriančiu kakleliu, tai nieko panašaus nebuvo, mes panašius pojūčius toj srity berods aptarinėjom prieš kelias dienas, man daktarė sakė, kad tie nudiegimai gali atsirasti dėl vaiko spaudimo žemyn ir sparčiai besiplečiančios gimdos, nes vaikelis dar sparčiai auga. Bet žinoma, visada yra tikimybė, kad kiekviena situacija individuali ir maža ką...

 3. orxideja9891
  orxideja9891 prieš 16 min.

  Šilo_uoga parašė:
  Viskas, po savaitės aš pradedu laukt energijos pliupsnio

  As jau irgi laukiu, penktadieni terminas o jo kaip nera taip nera ... pasiklydo, nuejo medalio drozti

 4. Šilo_uoga
  Šilo_uoga prieš 11 min.

  orxideja9891 parašė:
  As jau irgi laukiu, penktadieni terminas o jo kaip nera taip nera ... pasiklydo, nuejo medalio drozti

  Turbūt užklups netikėtai, kaip sniegas per Velykas

 5. avietuke
  avietuke prieš 11 min.

  orxideja9891 parašė:
  As tai keliu dalykeliu dar iki galo i tases nenusipirkus Antradieni vizitas, po jo susiperku ir laukiam tada Bet jau ir maniskes stovi kambaryje daugiau nei p…

  Aš dėjau didesnį flanelinį vystyklą, nes jis minkštesnis ir malonesnis kūdikio odelei. Jį naudosime ir namie vietoje rankšluosčio tiek apiprausiant, tiek po maudynių.