39 nėštumo savaitė

39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo. 

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. 

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas). 

Taip pat skaitykite

2018 m. Balandinukų grupė ❤️

 1. Ievlampija
  Ievlampija prieš 1 val.

  Man siandien perpute petį 😢 tik neseniai pajutau ir skausmas stiprėja. Turiu namuose Voltaren tepalą, bet apraše parašyta, jog paskutinius tris nestumo menesius juo teptis negalima.

 2. Kristale 03
  Kristale 03 prieš 1 val.

  madworld parašė:
  110 nestukem norma. Man buvo 96. Pasikeliau su tardyferon, dbr jau 110 ir palaikymui geriu technofer snypsciancias tabletes, nes jos neketina vidurių.

  Man prie 112 gydytoja sake mazokai .. . Reikia stiprinti kraujuka.

 3. Terese02
  Terese02 prieš 1 val.

 4. jolaaani
  jolaaani prieš 1 val.

  mamytesaulyte parašė:
  Arba CP

  tikiuosi nepasikeite, nes dabar pastoviai kairiame sone virs bambos lygio issoka guziukai, ir nejauciu spaudimo ties klynu...

 5. User has not uploaded an avatar
  Gumi prieš 21 min.

  Ievlampija parašė:
  Man siandien perpute petį 😢 tik neseniai pajutau ir skausmas stiprėja. Turiu namuose Voltaren tepalą, bet apraše parašyta, jog paskutinius tris nestumo menesius juo…

  Man pries menesi buvo krutines raumens patempimas. 3 dienas lovoj pragulejau verkdama, net svorio numeciau is to streso. Gydytoja pasake jokiu tepalu.. masazai ir viskas. Tai man padejo sildymas tos vietos, visas dienas su pūsle karšta gulėjau.. ir galų gale praėjo. Tik žinau,kad jei yra sumušimas tada reikia kaip tik šaldyti tą vietą. Beg manau jūsų atveju šildymas irgi padėtų. Sveikit :/