39 nėštumo savaitė

39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo. 

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. 

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas). 

Taip pat skaitykite

2018 m. sausio mėn. mamukai

 1. BaltaGulbe
  BaltaGulbe prieš 6 val.

  brigela parašė:
  Man buvo paruošiamieji stiproki lygiai savaitę prieš ir panašiai tiek laiko ėmiau jaust skausmą tokį apačioj pilvo, atrodo galvyte žemai žemai ir kai juda taip skau…

  tai man matyt dar toli grazu nes jokiu pozymiu isvis nera:/

 2. User has not uploaded an avatar
  el-aura prieš 5 val.

  Sansa parašė:
  buna man kaiptik siandien irgi ramesne o pries pora dienu atrodo daves visa diena manau ir jiem kaip kokia diena 😊

  Laukime18 parašė:
  Aha, buna. Kažkaip pastebiu, kad kuo toliau tuo mažiau juda, bet lyg normalu tai, nes maziau vietos vaikuciui pilvukyje

  Ir man buna, dabar butent siomis savaitemis (paskutiniomis)

 3. Morkine
  Morkine prieš 5 val.

  BaltaGulbe parašė:
  tai man matyt dar toli grazu nes jokiu pozymiu isvis nera:/

  Man jau baisu darosi. Nakti buvo skausmingi ir stiprus paruosiamieji saremiai, ko anksciau niekada nejutau... gimda kieteja daznai, ko irgi nebudavo ir pradejau jausti lyg durima makstyje, pilvo maudimas beveik pastovus tapo, o nugaros apacia taip skauda, nei gulet, nei sedet... man tik 34+3 , pirmas nestumas. Ar jau pradet panikuoti, kad greitu metu prasides?

 4. BaltaGulbe
  BaltaGulbe prieš 5 val.

  Morkine parašė:
  Man jau baisu darosi. Nakti buvo skausmingi ir stiprus paruosiamieji saremiai, ko anksciau niekada nejutau... gimda kieteja daznai, ko irgi nebudavo ir pradejau jau…

  man irgi buvo kad sukieteja oilvas,yoac naktim jeiciant miegojumo poza ir pamaisdavo,cia kazkur 33sav.yra buvus ir tokia naktele kad baisia isgasdino,susirietus gulejau,bet veliau supratau kad cia zarnynas kaltas del kazkokio maisto ir nakti man raizr,pilvas kietejo,skaudejo zodziu baisu buvo maniau pagimdysiu:/ bet kai as tokia bailiuke jei man koks nesiskus skausmas r ks as vaziuoju pas gydytoja..esu jau ir kliniku priimamajame ir 2ligoninej pagulejus nes mane kazkas isgasdino( pvz dure desni sona labai) galvojau apendicitas..

 5. User has not uploaded an avatar
  el-aura prieš 4 val.

  Toms kurioms dare cp, kada leido tureti lytinius santykius (skaitau kaip tik straipsnius apie gimdymus, tai idomu pasidare), aciu