39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo.

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios.

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas).

Taip pat skaitykite

2020 m. Kovo zuikiai :)

1. [email protected] prieš 3 val.

wilmaa parašė:
    Vilniaus gimdymo namuose. Sake mano noru nieks neziures ko as noriu. Tai ir nesuprantu kodel taip gali daryti jei as nesutinku.

Kokia gydytoja? Nesuprantama tokia rizika.

2. Aggniuss
    Aggniuss prieš 3 val.

[email protected] parašė:
    Kokia gydytoja? Nesuprantama tokia rizika.

??? Eina sau??? Negi taip gali būti, gal ne taip suprato?
    Baisu pasidarė gimdyti VGN

wilmaa prieš 3 val.

Zhiuli parašė:
    Aha, aš klinikose guliu, tai sėdi, tai skersas guli. Sakė bus cp, jei taip ir liks. O jau klinikose cp sukandę dantis daro, jau kaip nenori, iki paskutinio numūčina…

Pas mane jau 38savaites ir 5dienos, versti nesutikau ,todel ir pasake, kad gali taip tekti gimdyti. Norejau tartis del cezario ,bet nieks dar nesitare su manimi ir viska taip paliko.

4. Pikta širšė prieš 3 val.

Nesuprantu, o kodėl cp nenori? Atrodo ir gydytojui mažiau erzelio keliolika valandų tuskintis su nėštuke, čirkšt prapjovei, ištraukei, užsiuvai ir baigtas darbas. Bent iš pirmo žvilgsnio atrodo cp nepalyginamai mažiau darbo ir nervų nei nat. gimdymas, kuris irgi cp gali baigtis.
    Ir labai įdomu kokia gydytoja čia liepė sėdintį pačiai išgimdyt, pasidalinkit, nes apie VGN galvoju irgi.

5. Figli
    Figli prieš 2 val.

Na pas mane buvo skersine padetis, tai irgi kojom inprieki, bet virkstele buvo trumpamir apsisukus, tai tik cp pasake joku gimdymu kojom inprieki, draugei sedejo tai pagimde tvarkingai kojom i prieki, virkstele nebuvo nei apsisukus nei ka