39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau. Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą. Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo. 

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes. Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. 

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas). 

Taip pat skaitykite

2017 m. Liepos m. Mamukai :)

 1. sandaliuke
  sandaliuke prieš 4 min.

  Jūratė-saulytė parašė:
  Kai išsikvietėm greitają su dokumentų tvarkymu ir gimdymu užtrukom apie valandą,vyras paskui juokėsi kad popieriai daugiau laiko užėmė nei viskas.Kadangi kai atvyko…

  Eina saaau... nors ir greitai, bet vistiek plyšot.. nu įdomu nuo ko čia priklauso... o gėrėt kokias aviečių arbatas, pratimus kokius darėt?

 2. As11111 prieš 3 min.

  Jūratė-saulytė parašė:
  Na štai,pirmadienį ryte išrašė iš ligoninės kad dar greit negimdysiu,nors nei vandenų tūrio tikrino nei echoskopijos darė,o anrtadienį ryte 4,55 val gimė Jokūbas. P…

  Oi sveikiname!! Koks didelis berniukas zinojote kad toks svoris bus? 38 sav lygiai gimdete? Vat mane tas plysimas neramina, bet aisku svarbiausia viskas gerai, o del to stebuklo galima visus skausmus iskesti!!

 3. sandaliuke
  sandaliuke prieš 3 min.

  Judita.Zv parašė:
  Aga dar ir kaip troskina... I diena vien vandens isgeriu 1-2l , o nakciai dar litrinis butelis prie lovos pastatytas

  Tai jei pas mane būtų pastatytas litrinis, tai jaučiu ir aš lėkčiau dažniau į tūliką Nors dieną apie 2l tai tikrai išgeriu..

 4. As11111 prieš 1 min.

  Jūratė-saulytė parašė:
  Na štai,pirmadienį ryte išrašė iš ligoninės kad dar greit negimdysiu,nors nei vandenų tūrio tikrino nei echoskopijos darė,o anrtadienį ryte 4,55 val gimė Jokūbas. P…

  Bet tai kodel kunelis raudonas jei 38 39 sav jau jums?

 5. As11111 prieš 27 sek.

  sandaliuke parašė:
  Tai jei pas mane būtų pastatytas litrinis, tai jaučiu ir aš lėkčiau dažniau į tūliką Nors dieną apie 2l tai tikrai išgeriu..

  Mane nakti ir troskina bet nakti vandeni ryboju:)) nes tik is tualeto link lovos ziuriu vel noriu:)))))))