39 nėštumo savaitė

39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo. 

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. 

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas). 

Taip pat skaitykite

2021 m. Rugpjūtinukai

 1. Jazminas
  Jazminas prieš 2 val.

  Oro trūksta ir man, tuoj uždūstu. Skrandis užspaustas, refliuksas, naktim būna visai nekas jei vakarienę kiek vėliau valgau.

 2. Asta.kzk
  Asta.kzk prieš 1 val.

  Saulytelė parašė:
  Taip mano terminas08.18🙂

  Kiek musu daug 08.18 kaži ar bent viena ta diena pagimdysim

 3. Asta.kzk
  Asta.kzk prieš 1 val.

  Kurpelė parašė:
  Man šendien nuo ryto kietas pilvas labai neiprastai, bet judesius vako jaučiu. Dabar kiek mažiau paketejas. Ar tai gali but kažkas pnašaus? Gal organizmas po biški …

  Mano sese du gimdė nei su vienu nejautė saremiu jei ne nubege vandenys nebutu supratus kad gimdo

 4. User has not uploaded an avatar
  Indrecern prieš 31 min.

  Andrejaaa parašė:
  Sedi mano mergina vis dar 🤭 tai gavau siuntima cp. Pirmadieni skambinsiuos daktarui del apziuros ir datos paskyrimo.

  Mums terminas rugpjūčio 10 d. Tai liepė Rupjucio 9 atvažiuoti užkart į akušerijos skyrių jei niekas nepasikeitė bus tai 10 d cp. 🙂 Ar jums gyd. Įvardijo kokios priežastys kodėl ne apsivertė?

 5. Andrejaaa
  Andrejaaa prieš 15 sek.

  Indrecern parašė:
  Mums terminas rugpjūčio 10 d. Tai liepė Rupjucio 9 atvažiuoti užkart į akušerijos skyrių jei niekas nepasikeitė bus tai 10 d cp. 🙂 Ar jums gyd. Įvardijo kokios prie…

  Ne, neivardijo. O Jums?