39 nėštumo savaitė

39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo. 

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. 

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas). 

Taip pat skaitykite

2021 Lapkritinukai ❤️

 1. Gintarė Ferevičienė
  Gintarė Ferevičienė prieš 35 min.

  ausrytester parašė:
  Sveikinimai 💐 gal tikrai antri gimsta greičiau 🤗

  Sveikinimai abiem mamytėms!
  Tikrai antri gimsta greičiau manau, o aš dėl trečio bijau😀 atrodo nežinau kada man važiuoti, nes pas mane vandenys nenubėga, kad nebūtų taip kaip va kątik mamytė rašė, kad per slenkstį vos spėjo peržengt.
  O dėl svorio tai pradėjau 71 kg, dabar 80 kg, su antru pradėjau 73kg išvažiavau gimdyt 86 kg buvo, bet pilvas nebuvo tada didelis, daugiau pati ant šlaunų ir užpakalio buvau užsidėjus, o dabar tai viskas ant pilvo tik, kelnės net smunka🤷‍♀️

 2. User has not uploaded an avatar
  Kamile88 prieš 21 min.

  enrika333 parašė:
  Kiek skaitau komentarus, tai visos nedaug priaugusios, aš dabar lygiai 20kg priaugusi. O terminas tik lapkričio 24d.ar yra kuri daugiau priaugusi? 🤔 Bet man striju …

  Aš jau 22kg priaugus, bet man terminas lapkričio 6 d, tai tikiuos jau daug nebepriaugti.

  Kaledine parašė:
  Sveikos,na mes 38+5 sav pasibeldem į pasaulį🙂mūsų sunelis gimė spalio 27 d. 22.55 val. 3995 g ir 55 cm. Pagimdžiau be jokių komplikacijų pati,nebuvo lengva,bet pavy…

  Sveikinu! Kaip aš Jums pavydžiu! sveikatos ir ramybės dabar ❤️

  Vadve parašė:
  Na dar vienas žirniukas atėjo į pasaulį 😍🤩Lengvi sąrėmiai buvo visa diena, tai susilpnėjo tai stiprėjo. Apie 22h jau vis skaudžiau darės. 22.30 nuėjau po dušu, besi…

  Wow, kokia Jūs greita! Sveikinimai! ❤️

  Gabka parašė:
  O kodėl negalima kalcio vartoti?

  Negalima, nes gali per daug sukaulėti vaiko galvytė. Galvytės jungtys paslankios, kad slenkant gimdymo takais galėtų biškį pasispausti, o jei per daug sukaulėja, tada sunkiau mažiukui pralįsti per dubenį.

 3. User has not uploaded an avatar
  luka li prieš 15 min.

  Pas mane + 14kg ir pastebejau, kad jie paskutinem savaitem ir laikosi, nei daugiau nei maziau nebepriaugu☺️ Pradejau su 65kg dabar sveriu 79 kg. Siaip stabiliai priauginejo svoris nuo 5 men tik is liepos i rugpjuti buvo didelis suolis 5kg per menesi☺️

 4. Akurat
  Akurat prieš 11 min.

  Kamile88 parašė:
  Aš jau 22kg priaugus, bet man terminas lapkričio 6

  Mano terminas irgi 6 d. tik svorio priaugau keliais kg daugiau nei jūs. 🙈

 5. Drugele123
  Drugele123 prieš 2 min.

  Kaledine parašė:
  Sveikos,na mes 38+5 sav pasibeldem į pasaulį🙂mūsų sunelis gimė spalio 27 d. 22.55 val. 3995 g ir 55 cm. Pagimdžiau be jokių komplikacijų pati,nebuvo lengva,bet pavy…

  Sveikinimai♥️🙏 Stiprios sveikateles Jums su leliuku🤞 Kaip smagu!