39 nėštumo savaitė

39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo. 

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. 

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas). 

Taip pat skaitykite

❤️❤️ 2018 metų birželinukai❤️❤️

 1. Organza
  Organza prieš 3 val.

  GSvajone parašė:
  o ka manot apie vit k?

  Irgi galvoju atsisakyt... skaiciau kad tada geriau isisavinamos kamienines lasteles is pulsuojancios virskteles, o vit k sutirstina krauja ir joms sunku patekti i organizma. Be to gamta taip sukure, kad naujagimio kraujas turi buti skystesnis. Ten dar daug faktoriu yra jo atsisakyt, irgi galima paskaityt fb grupej apie skiepus

 2. gaaby
  gaaby prieš 3 val.

  rutanen parašė:
  Nuėjau pirmą kartą nėštumo metu, nu ką paskaudėjo, pakentėjau ir viskas. Dabar ėjau antrą kartą, skaudėjo, bet ne taip kaip pirmą. Bet kiekviena turi spręsti pagal …

  Lygiai ta pati galeciau pasakyt. Siandien buvau pirma karta bikini depiliacijai. Na tiksliau ne isvis pirmam kartui, o pirmam po ilgos pertraukos nuo anos vasaros galo, nes anksciau pati apsitvarkydavau el. epiliatoriumi. Na ir ka, nenumiriau, paskaudejo tuo kart, o dabar tik siek tiek jautru ten. Sunkiai ir as isdrisau siai procedurai, seniai pagalvodavau, bet kazkaip nejauku... Bet kai jau sunkiai paciai pavyksta apsitvarkyt ir ilgiau pabuvus susilenkusiai visur paskausta, tai prisiruosiau pas kosmetologe ir labai dziaugiuosi. Labai faina mano kosmetologe, jau senokai pas ja lankausi kitom procedurom, tai siandien net nesijauciau nepatogiai kaip is anksto isibaiminusi buvau, visa laika prasnekejom ir viskas greitai praejo

 3. makadamia
  makadamia prieš 3 val.

  Vik_Torija parašė:
  O Jūs hepatito B tyrimą už savus pinigėlius darėtės nuėjusios į laboratoriją ar Jus siuntė jį pasidaryti? Nes manęs ginekologė nesiuntė tokiam tyrimui, o manau vi…

  Čia papildomas tyrimas. Paprastai niekas nesiunčia, nebent pats domiesi ir svarstai, ar savo lėliuką verta skiepyt visais rekomenduojais skiepais
  Skirtingose laboratorijose kaina gali skirtis, aš ~15eur mokėjau.

 4. makadamia
  makadamia prieš 2 val.

  Organza parašė:
  Galvoju irgi neskiepyt. Skaiciau kad vokieciai dare tyrimus seniau Indijoje ir daugiau vaiku susirgo paskiepytoje grupeje nei neskiepytoje. Taip pat gauti rezultata…

  Taip, taip. Skiepas nuo ligos neapsaugo. O komplikacijų po tuberkuliozės skiepo daugiausia!..Bet kiek man žinoma, daugiausia kompliacikų dėl to, kad jis suleidžiamas neteisingai. Blogiausia, kad LT sergamumas tuberkulioze didelis. Vakarų šalys šito skiepo seniai nebedaro...

 5. Juditel3
  Juditel3 prieš 1 val.

  Organza parašė:
  Ginekologe nesiule sito tyrimo, pati paprasiau laboratorijoj, kad padarytu, kai eme krauja tirti del ziv. mokejau uz

  Pas mus darbe yra nemaza rizika uzsikresti ivairiais hepatitais ir kitom ligom. Buvo surinkta grupe, ka skiepijo nemokamai, tai dare visiem tyrimus ir skiepijo tik tuos kurie neturejo hepatito. Nes jei jau esi persirges tai tas skiepas neturi prasmes, o jei nesi sirges, tai skiepijies, kad nesirgtum.