39 nėštumo savaitė

39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo. 

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. 

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas). 

Taip pat skaitykite

2019 m. Liepinukai :)

 1. nestukenykstuke
  nestukenykstuke prieš 6 val.

  SabinaG parašė:
  Sveiki ar dalyvaus Jūsų antrosios pusės /vyrai gimdime? Gal galite nurodyti savo pasirinkimo "už" ir "prieš". Ačiū

  dalyvaus bus salia nuo iki, nebent isvarysiu 😅❤

 2. MamaRossa
  MamaRossa prieš 6 val.

  Dalyvaus. Nes jis gali ir nori. Pagaliau, kai daryti vaikus, tai dviese, o kai gimdyt - tai ai, gal tu viena... Juokauju Vyrai skirtingi. Mes irgi, moterys, ne vieno mąstymo ir patirties. Mano žmogus ligoninių ar kraujo nebijo. Tarp jo draugų - norma kartu su savo moterimi gimdyti. O vyrams svarbu, ką mano kiti vyrai... Kai pirmą gimdžiau, tai ir nugarą trynė ir "kabojau" ant jo. 6 valandas sąrėmiai geruliai - atrodė, kad net atsikvėpti nebuvo kada. Pusė pamenu, o pusė veiksmo kažkur kosmose buvau. Kažin, ar viena būčiau pajėgus... Dukra iš karto vyrui "prilipo", ryšys nuo pirmos minutės. Nešiojo, maudė, migdė. Antrą gimdžiau be vyro, jis komandiruotėje buvo, grįžinėjo lėktuvu... Gimdymas buvo skubiai skatinamas, nes žali vandenys, virkštelės aplink kakliuką ir kojytes, smaugėsi. Parodė mažiukę ir skubiai išvežė pusei paros. O aš viena pusė paros vienvieteje palatoje. Vos paeinu, apie vaiką nieko nežinau, telefonas išsikrovęs, personalas nakčiai dingęs... Ryšį su antra dukra tėtis "atrado" tik kai ją pradėjo į lopšelį vežioti. Trečioji gimė greitai, negirdėjau, ką sakė medikai, bet vyras šalia "išversdavo", ką reikia daryti, kaip kvėpuoti, kiek jau matosi galvytės. Atrodo, kad gimdykloj buvom dviese, o medikai lyg tarp kitko 😂 Kirpo virkštelę, rengė. Seselės aikčiojo, koks vyras 🤣 Dabar ryšys su mažąją geležinis. Visur kartu varo reikalų tvarkyti.
  Mūsų atveju intymūs reikalai nepablogėjo, nors buvo gąsdinimų iš "visažinių". Sakyčiau kaip tik, pagerėjo, sumažėjo visokių kompleksų Netrukdo nei raukšlė ant pilvo, nei trūkę kapiliarai ant šlaunų. Bet gal čia lemia patirtis, pasitikėjimas, vyro požiūris ir prioritetai ? Visus kartus siuvo, sunkiai gijo, tad pirmi sex kartai po gimdymo nelengvi buvo. O ir pačiai reikia priprasti prie savo savo pasikeitusio kūno ir pojūčių... Bet kai vyras žino, kokia to kaina - kantresnis, dėmesingesnis. Juk ir vyrai ne visada būna tobuli - visokius mes juos matome... ir knarkia ir pabezda kartais, o su amžiumi ir pilvuks ir plaukai iš ausų pradeda lyst Kaip maniškis sako, traukia ne tobula išvaizda, o tai, kokius fluidus motera skleidžia 😁

 3. nykštukas_
  nykštukas_ prieš 1 val.

  MamaRossa parašė:
  Dalyvaus. Nes jis gali ir nori. Pagaliau, kai daryti vaikus, tai dviese, o kai gimdyt - tai ai, gal tu viena... Juokauju Vyrai skirtingi. Mes irgi, moterys, ne v…

  Vaje kaip gražu viskas. 😍 Net užpavydėjau baltų pavydu truputį. 🤭🤭🤭
  Mano vyras dalyvavo tik per sąrėmius paskui išėjo už durų. (Nebuvom planavę, kad dalyvaus, bet ačiū seselei kuri sakė tegu ateina pabūt, nes čia dar viskas ilgai truks kol prasidės) O šį kartą norėčiau, kad vėl tiek pat dalyvautų. O ar dalyvaus manau priklausys nuo to kada tas gimdymas prasidės. Jeigu jam būnant darbe tai manau tikrai nieko nemes ir nelėks pas mane. 🙂 Ne toks švarus darbas, kad galėtų mest ir važiuoti. 😔🙄

 4. User has not uploaded an avatar
  Nestuke 2019 prieš 1 val.

  SabinaG parašė:
  Sveiki ar dalyvaus Jūsų antrosios pusės /vyrai gimdime? Gal galite nurodyti savo pasirinkimo "už" ir "prieš". Ačiū

  Labas aisku dalyvaus. Savo noru. Pirmas vaikelis. Gyvenam ne lietuvoje. Cia esam tik dviese. Abu planavom,padarem abu ir gimdyme busme😃 kitaip ir neisivaizduoju😊

 5. rožine
  rožine prieš 25 min.

  SabinaG parašė:
  Sveiki ar dalyvaus Jūsų antrosios pusės /vyrai gimdime? Gal galite nurodyti savo pasirinkimo "už" ir "prieš". Ačiū

  Planuoja nedalyvauti, nei pats labai nori nei man ten jo reik tai tiesiog nei už nei prieš esu pirmame dalyvavo,bet kad kažkuo labai padėjo nepasakyčiau dabar ir pati labiau viena noriu buti nematau reikalo jam važiuoti kartu

  Shaltupe parašė:
  Dalyvaus. Vyro pasirinkimas, nes jis nori pamatyti užgimstant mūsų lėlytę, labai jau užsidegęs nukirpti virkštelę (truputį viską romantizuoja ir idealizuoja). Aš no…

  Realiai vyro labiau reikia ir padeda tik per stumima ne per sąremius 😀 bet ne kiekvienas gali/nori išbūti iki galo