39 nėštumo savaitė

39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo. 

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. 

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas). 

Taip pat skaitykite

2019 m. lapkritinukai

 1. nekantruolė
  nekantruolė prieš 35 min.

  LT88 parašė:
  Buvo iki 145/90 pakilęs. Pagulejau, tai nukrito iki 135/80.. Man tai nėra įprastas spaudimas. Bet kiek tyrė tai baltymo nėra buvę pas mane

  Aš siūlyčiau pradėt stebėt spaudimą dažniau, nes man čia į preklamsijos požymius panašu. Ir jums kojos sutinusios?

 2. LT88
  LT88 prieš 30 min.

  nekantruolė parašė:
  Aš siūlyčiau pradėt stebėt spaudimą dažniau, nes man čia į preklamsijos požymius panašu. Ir jums kojos sutinusios?

  Aha. Bet daugiau ar mažiau jos man visad patinusios. Bet juk ta preeklampsiją pasitvirtina tik tad, kai šlapime randa baltymo, ar ne? Ryt einu pas ginekologę, o antradienį pas akušerę, bus šlapimo tyrimų rezultatas aiškus

 3. vaikaite
  vaikaite prieš 25 min.

  LT88 parašė:
  Aha. Bet daugiau ar mažiau jos man visad patinusios. Bet juk ta preeklampsiją pasitvirtina tik tad, kai šlapime randa baltymo, ar ne? Ryt einu pas ginekologę, o ant…

  Nebutinai. Pirmieji pozymiai aukstas spaudimas, tynimas, man gyd sake net skrandi gali pradeti skaudeti, zvaigzdutes akyse.. Po to jau baltymo iesko. Ir negalvokit, kad preeklamsija po biski prasideda. Pyst ir yra. Man su pirmu buvo, nors visa nestuma jauciaus gerai.

 4. @gnetuk prieš 5 min.

  vaikaite parašė:
  Nebutinai. Pirmieji pozymiai aukstas spaudimas, tynimas, man gyd sake net skrandi gali pradeti skaudeti, zvaigzdutes akyse.. Po to jau baltymo iesko. Ir negalvokit,…

  Va va, man tai pyst ir atsirado, jei nebūčiau pas gyd pasimatavus spaudimo tai iki šiol vaiksciociau sau, o pasirodo ir ta pačia diena kojos gerokai patino, o gal savaite prieš tai po pusryčių skrandį suskausdavo, ko niekad nebūdavo

 5. User has not uploaded an avatar
  Svajone00 prieš 54 sek.

  Egleal parašė:
  Mane irgi išleido namo, kaklelis 2 cm prasiveres ir kamštis jau pasišalinęs, bet visa kita veikla sustojo. Vakar vėl buvo kas 4 min užėję stiprus sąrėmiai, truko ko…

  O kur gulejot? Ir kiek laiko?
  Man lygiai tokios pacios mintys, kad tiek laiko prasaremiavau, jau atrodo tikrai negalejo but paruosiamieji... ir prasom. O pirma gimdziau nuo vandenu nubegimo. Tai viskas buvo kitaip.