39 nėštumo savaitė

39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo. 

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. 

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas). 

Taip pat skaitykite

2020 m. sausio mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  Saulėlydis prieš 5 val.

  Recenzija parašė:
  Na tas tai tiesa,miego kokybisko isvis nerasta,o atrodo pats laikas butu dabar pasiilseti.As nebent diena uzsnustu,tai atrodo sis miegas daug gilesnis nei nakti.O j…

  Mane pykina iki dabar

 2. Recenzija
  Recenzija prieš 4 val.

  O kaip del nesciuju cholestazes? Ar yra kam nustatyta ji? Kada imti jaudintis ar skubeti pas daktarus.Pradejau jausti odos niezejima.Papasakokit kam yra ir kaip nustate ir pan,aciu

 3. Kristalasxx
  Kristalasxx prieš 4 val.

  Krown parašė:
  Man su dvyniais kai buvo tai pradėjo niežėti delnus, kaklą, kojas mažai, iškart pati savo iniciatyva važiavau priduoti kraujo nes žinojau kad būna tokie simptomai i…

  Mane niezulys jau pora menesiu kankina, ir taip baisiai dirgina oda kad naktimis nemiegu beveik 😞 dare kraujo tyrimus, bet nieko nerado...ko tik neisbandziau, ir non bio skalbimo miltelius ir visokius dermo kremus, net patalynes naujas susipirkau, bet ir tai nepadejo

 4. User has not uploaded an avatar
  JulKo prieš 4 val.

  Eiman parašė:
  Na mamytes ar kas turit kokiu problemu su spaudimu. Dabar pasimatavau 140/69 pulsas 104 . Spaudžia biški galva

  As turiu problemų nuo 20 sav.padidintas, ir turiu gerti pastoviai vaistus nuo spaudimo, jie nekenkia, nes spec neščiosioms. Nes sakė blogiau vaikiukui kai su spaudymu aukštu, ypač dabar sakė stebeti pastoviai ir užrašinėti. Jokio sūraus maisto negalima.

 5. Uo6a prieš 3 val.

  zhieminuke parašė:
  Man lygiai taip pat. Pirmu nestumu nieko panasaus nebuvo, o dabar shakutes panasiai kaip ir aprasete... tik, kad saremiu nera man, bet nemiga baisi, skausmingai jud…

  Jums jau nebedaug liko visai, mane irgi būna pykina bet jau į tai nekreipiu dėmesio ar tos rūgštys atrodo juokas prieš tuos naktinius cirkus, dieną kažkaip lengviau..nu bet naktim tai kažkad nenormalaus.