39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau. Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą. Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo. 

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes. Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. 

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas). 

Taip pat skaitykite

2017 m. Kovo mėnesio būsimos mamytės

 1. User has not uploaded an avatar
  IruteL prieš 6 val.

  bumbumbum29 parašė:
  Aciu uz issamu aprasyma, jau viena cp turejau, tai zinau kaip vyksta, aktualu buvo kai su siuntimu vaziuoji. Ar reikalinga kokia registracija, ar greit operuoja po …

  Nereikia registruotis - tiesiai į priėmimą su siuntimu. Mane su planiniu trečiu CP paguldė 14d, o operavo 16d, nes 15d jau buvo suplanuotos dvi planinės (vieną ekstra operavo 14d vakare, bet mano datos vistiek nepaankstino). Klaipėdoj namo išleidžia 3d po CP, jei abiem su vaiku viskas gerai, tai nei karto ilgiau ir negulėjau

  Dabar kovo 3d turiu važiuot, nes bus 39sav, o per savaitgalį planinės operacijos turbūt nedarys, tai teks ilgiau pagulėt... Būtų nieko tokio, jei nereiktų palikt šeimos, kai vyras po kojos traumos + operacijos vaikšto su ramentais, o name gyvenam, tai malkas nešt, šunį šert reiks 1 mokinukas, 1 darželinukas (neleis į darželį tom dienom) ir vienas naminukas - valgyt irgi teks gamint... Baisoka, kaip čia jie tvarkysis, tai jau geriau viskas prasidėtų wavaime anksčiau ir ligoninėj trumpiau užtrukčiau

 2. User has not uploaded an avatar
  IruteL prieš 6 val.

  elze1 parašė:
  Bet aš labkausi pas šeimos gydytoją, tai turbūt ji ir parašys siuntimą

  Man planiniam CP siuntimą parašė šeimos gydytoja

 3. Paulina_89
  Paulina_89 prieš 6 val.

  Eglužėlė parašė:
  Mamytės, jau kelinta diena makšty jaučiu tokius dūrius, lyg su adata kas badytų. Kartais taip stipriai suduria, kad vos ašaros neišspaudžiu. Kas tai?

  Man jau kokia savaite tokie pojuciai. Manau cia dilgciojimai kurie atsiranda del artejancio gimdymo.

 4. sondritaa
  sondritaa prieš 4 val.

  Eglužėlė parašė:
  Mamytės, jau kelinta diena makšty jaučiu tokius dūrius, lyg su adata kas badytų. Kartais taip stipriai suduria, kad vos ašaros neišspaudžiu. Kas tai?

  As irgi nuolat jauciu tuos dursciojimus, matyt statosi vaikelis i vieta vis zemiau , pasimuisto ir jauciam taip.. Tikekimes,kad ilgai uz usu netampys musu :))

 5. Laumuze prieš 53 min.

  Vėl nemiga... kasryt tradiciškai kiek po 4 nesimiega... paskui posmą nusnaudžiu apie 6, jei mažoji leidžia, bet kažkokia nesąmonė su tuo miegu dabar...
  Ir galvojau, kad šiąnakt gimdysiu - tokie stiprūs buvo susitraukimai pilvo apačioj... Bet rimo, nurimo ir va, vėl laukimas...

  IruteL parašė:
  Dabar kovo 3d turiu važiuot, nes bus 39sav, o per savaitgalį planinės operacijos turbūt nedarys, tai teks ilgiau pagulėt... Būtų nieko tokio, jei nereiktų palikt še…

  O tai jei nedarys operacijos per savaitgalį, o vaikelis irgi neskuba, Jūs negalit pasiskambinti į ligoninę ir paaiškinusi situaciją sutarti, kad atvažiuosit pirmadienio ryte?
  Man su vidurinėle buvo planinis - nuvažiavau šeštadienį ryte patikrai ir galgimdymui, bet išsiuntė namo ir sakė atvažiuot pirmadienį.
  Gal Jum ir tas įmanoma?

  Eglužėlė parašė:
  Mamytės, jau kelinta diena makšty jaučiu tokius dūrius, lyg su adata kas badytų. Kartais taip stipriai suduria, kad vos ašaros neišspaudžiu. Kas tai?

  Toks dilgčiojimas - tai mažylis įsistatinėja plius gali būti psruošiamieji sąrėmiai.
  Niekp - jie ateina ir praeina... Viskas čia gerai