39 nėštumo savaitė

39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo. 

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. 

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas). 

Taip pat skaitykite

2019 m. Vasario mėn. mažyliai

 1. _svaja_
  _svaja_ prieš 1 val.

  Stresuolė parašė:
  Na mamytės šiandien prisiruošiau Zizo video apie gimdymo pažiūrėt.. seku jį jau seniai, jo video ir story apie keliones tikrai buvo super ir kasdien laukdavau... na…

  ai man irgi nelabai patiko, labai saliskai "taip ir ne kitaip", ir labai abstrakciai apie viska ir gana elementarius dalykus pasake, nelabai kas naujo ;)

 2. Vakario mama prieš 1 val.

  VKSE parašė:
  Tai kad jau visa sav taip,kad su asarom vaikstau nes neimanoma paeiti ieskau kur isikibt 😢kol guliu tol gerai viskas,nieko neskauda tik kad koju nejauciu kaip reik …

  Man ir taip su viena koja buvo apie 2 sav. Nervas užspaustas. Vaikas pakeitė pozą ir atsistatė

 3. MonikMin
  MonikMin prieš 56 min.

  VKSE parašė:
  Tai kad jau visa sav taip,kad su asarom vaikstau nes neimanoma paeiti ieskau kur isikibt 😢kol guliu tol gerai viskas,nieko neskauda tik kad koju nejauciu kaip reik …

  Man taip pat buvo, bet gal mėnesį beveik, kad pagulėjus ar pasedėjus negaliu paeiti, viena koja buvo kaip nesava, tačiau praėjo, dabar truputį kita koja šiek tiek pastreikuoja, bet retai ir nesmarkiai

 4. LiepElija
  LiepElija prieš 23 min.

  Stresuolė parašė:
  Na mamytės šiandien prisiruošiau Zizo video apie gimdymo pažiūrėt.. seku jį jau seniai, jo video ir story apie keliones tikrai buvo super ir kasdien laukdavau... na…

  As jo siaip neseku,bet esu maciusi,o sitas video vidsai nepatiko,net nebaigiau ziureti.

 5. User has not uploaded an avatar
  Zetec prieš 10 min.

  Mamytes, ar jums jau dare tyrima del streptokoko? Man darys kai bus 37+1. Kazi ar nepervelai? Ir per kiek laiko atsakymas buna? Nervuojuosi, kad taip velai tik pas gine