39 nėštumo savaitė

39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo. 

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. 

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas). 

Taip pat skaitykite

2018 m. rugpjūčio džiaugsmukai

 1. Linute1.1
  Linute1.1 prieš 17 min.

  indodo parašė:
  Ta indodo blem visur pasireiškus

  O as mastau kame pas mane per užslėptas reikalas, ir kvepuot bandžiau ir medituot ir joga ir pati mastyt kame kur kas.. kokios baimes ar kas.... nieko.. tęsiasi jau kokie 5m su prastyn tai geryn.. o dabar isvis kai laukiuosi... bet oras žiauriai itakoja, jei pvz ne pamiegu ir... pervargstu vel sueja... o prasidėjo po panasiai metu kai dukrai suėjo.. buvau išsekus, svoris krito, namai, vaikai ir ttt matomai kaip uzsikure, tai uzgest neina.....

 2. aldzenj
  aldzenj prieš 13 min.

  pikuteG parašė:
  Sveikos merginos,
  O mes jau gimdykloj. Ryte nubėgo vandenys, bet kaklelis buvo uždaras. Skatina gimd…

  Oj ... Laukiam žinių ir laikom kumatukus kad viskas būtų gerai 💋

 3. User has not uploaded an avatar
  kripas82 prieš 9 min.

  RozaMimoza parašė:
  Vis paskaitau ir galvoju, kokia jums laimė su tais mažais skauduliukais. Aš visą naktį praverkiau su hemarojaus skausmais, kas valandą ėjau praustis ir tepti tapalu…

  Cantalin tabletes labai geros ir berods pigesnes nei detralex,sako kiskio taukai padeda bei zvakutes

 4. Aiste T.
  Aiste T. prieš 2 min.

  Cherry lady parašė:
  dukros gimtadienis liepos 10. antri metai lietus;))) vat teko kaip tik si savaitgali atsaukinet visus batutus ir kitas pramogas is lauko..ir staigiai imt vaiku kam…

  Mano pacios ir dukrytes liepos 15d svenciam, tai irgi del sventimo gamtoje nesuplanuosi, nes orai labai permainingi 🙈 vakar vaiku studijoj atbaliavojom 🎂😁

 5. Aiste T.
  Aiste T. prieš 1 min.

  Jurmarta sveikinimai didziausi!!!🎈🎉🤗💐 ar jau susitikai su savo mazyle???😇