39 nėštumo savaitė

39 nėštumo savaitė

Vaikelis 39 nėštumo savaitę

Kūdikis pasiruošęs ateiti į šį pasaulį! Jau dabar jis sveria beveik 3 kg 300 g, jo ūgis – apie 50,5 cm (naujagimiai berniukai paprastai sveria šiek tiek daugiau nei mergaitės).

Jis toliau kaupia riebalus – tai gimus padės jam palaikyti kūno temperatūrą. Nusilupantį viršutinį jo odos sluoksnį keičia besiformuojantis naujas, o visą kūnelį dengusio vernix caseosa jei kur ir užsiliko, tai tik odos raukšlėse.

Iki pat gimimo vaikelis turėtų būti aktyvus, nors ir miego periodai yra ilgi. Kadangi vietos gimdoje vis mažiau, judesiai nebus itin akivaizdūs, tačiau pakankamai stiprūs, kad juos pajaustumėte

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Reklama:

Tavo kūnas 39 nėštumo savaitę

Faktas

Vos 5% kūdikių gimsta tiksliai „pagal grafiką“, t.y. apskaičiuotą gimdymo datą. Nesureikšminkite šių skaičiavimų – tai tikrai nėra taikinys, į kurį būtina pataikyti.

Per kiekvieną vizitą prižiūrintis gydytojas ar akušerė patikrins, kaip vystosi kūdikis, kokia vaisiaus padėtis, taip pat tai, kiek atsivėręs gimdos kaklelis.

Nors iki numatomos gimdymo datos dar pora savaičių, turėkite mintyje, tik 5% kūdikių gimsta gydytojo numatytą dieną, kiti gimsta anksčiau ar vėliau.

Statistiniu požiūriu, didžiausia tikimybė pagimdyti yra +/-7 dienos apie numatytą termino datą, tačiau kai kurie faktiniai duomenys rodo, kad daugiausia gimdymų vyksta paskutinėmis 39 nėštumo savaitės dienomis. Taigi, mažylio galite susilaukti jau visai netrukus!

Jei nubėgo vaisiaus vandenys arba įtariate, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui. Tačiau nepanikuokite: gali praeiti kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai.

Be vandenų nutekėjimo, yra ir kitų artėjančio gimdymo požymių. Nuėjusi į tualetą ar ant kelnaičių galite pastebėti gleivių kamštį – nedidelį tirštų gleivių gumulėlį, blokuojantį gimdos kaklelio kanalą.

Jame gali būti šiek tiek rausvo, rusvo ar raudono kraujo. Gleivių kamštis gali pasišalinti ir likus savaitei ar net dviems iki gimdymo, tačiau paprastai jis iškrenta likus dienai ar dviems iki gimdymo. 

Kitas gimdymo požymis – reguliarūs ir vis dažnėjantys sąrėmiai. Nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai nurodys, kada reikėtų vykti į ligoninę: paprastai rekomenduojama į ligoninę vykti tuomet, kai sąrėmiai apytiksliai vieną valandą trunka po minutę ir kartojasi kas 5 minutes.

Laiko intervalas skaičiuojamas nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. 

Darbelis 39 nėštumo savaitei

Dar vienas dalykas, kuriuo verta pasidomėti iš anksto yra kūdikio pilvuko diegliai. Dėl pilvuko dieglių ar pūtimo iš esmės sveikas kūdikis gali isteriškai verkti net keletą valandų beveik be pertraukų.

Pilvuko diegliai (pūtimas) gali kilti dėl įvairių priežasčių. Iš anksto jas žinodami, turėsite galimybę užkirsti jiems kelią ar pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą (jų taip pat yra ne vienas). 

Taip pat skaitykite

2018 m. Spalio mažiukai!

 1. Mėtka
  Mėtka prieš 2 val.

  Krabė90 parašė:
  Aaa... na aš ir nieko jau nebenoriu tik gulėt o dar šiandien baisi sloga bėga... vanduo... tai išvis mirt norisi.. o aš galvojau diržas nepatogi man vienai ...

  Ir as pries kelias dienas susinesiojau juodai.
  Pabandyk gal koki juros vandeni nuo slogos. 🙄

 2. Mėtka
  Mėtka prieš 2 val.

  Yvette parašė:
  Blemba gal batus jau pades uzsimauti 🙊🙈🙉😂😂😂, nuo gulto man padeda atsikelti, bet kaip nuo tos kedes reiks nulipt nezinau

  Aha pades 😂 ranka ant peties tik padet gali 😂😂😂

 3. Egluuteee
  Egluuteee prieš 1 val.

  Dinama parašė:
  Paryciais apie 4val pradejo mausti pilva, pasirode kraujo, kamstis isejo, po biski vis skaudet pradejo, 10val ryte nuvaziavau pasitikrint i gimdykla, jau buvo 3cm, …

  Didžiausi sveikinimai!!! ramiu nakteliu!

 4. UgnėMikuč
  UgnėMikuč prieš 1 val.

  Sveikinimai mamytei ir vaikuciui

  mes varduką turim, nors aš dar tarp dviejų renkuosi o vyras sako, tu gali galvot ka nori, registruosiu tai aš
  man irgi jau sunkoka, kaip meškis vaikštau o dar kaip tyčia sūnus susirgo ir neeina į daržely tai veiklos per akis, tokiam runciui punciui
  mano vyras miega kaip ant adatų, nes netyčia uzklausiau kas bus jei šiandien gimdyt pradesiu nes kazkam sūnu reikes palikti, o kaimynai išvyke, mano tevai išeje į baliuka ir kiti draugai ir artimieji, nu žodziu reiktu pavargti kol ką nors surastume tai jis miega ir knarkti pradejo, aš jy žadinu kad jis ant šono apsiverstū, tai kaip pašoko, gerai kad iš lovos neiškrito greičiau aš jy su greitaja išvešiu

 5. Filologe
  Filologe prieš 12 min.

  Dinama parašė:
  Sveikos merginos, noriu pasigirti. Nors terminas buvo spalio 1d, bet siandien 14.50val gime mano sunelus 53cm ir 3.5kg. Esu begalo laiminga

  Silciausi sveikinimai. Ar turi varda mazasis princas? Ar ramus berniukas? Kaip kuriasi pieno fabrikelis?

  Buvau ir as mamu mugeje. Net nustebau kaip lb aprinkta, o gal nlb kas ir buvo. Vaikams pirkau po zaisliuka. Mazylei-nieko. Paziuret kokio kombio ziemai norejau, bet nei kainos, nei daiktai nesuzavejo.