10 nėštumo savaitė

Vaikelis 10 nėštumo savaitę

Braškė. Savaitės pabaigoje mažylis bus dydžio sulig nedidele braške: 3 cm ir poros mm ilgio ir svers apie 4-5 gramus. Nors jis dar visai mažutis, jis jau bus užbaigęs pirmąjį – embriono – vystymosi etapą. Nuo šiol gydytojai jį vadins vaisiumi.

Vaisiaus periodo metu mažylio kūno audiniai ir organai augs ir bręs ypač greitai. Gyvybiškai svarbūs organai – kepenys, inkstai, žarnynas, plaučiai – jau pradeda funkcionuoti ir per likusį nėštumo laiką toliau augs ir vystysis. Vaikučio kepenys toliau gamina kraujo ląsteles, o anksčiau jas tiekęs trynio maišelis tampa nebereikalingas ir pradeda nykti.

Vaisiaus galva vis dar santykinai didelė – beveik pusė kūnelio, nors proporcingai yra kiek mažesnė nei prieš keletą savaičių. Dėl sparčiai besivystančių smegenų kakta yra laikinai išsikišusi į priekį. Tai – laikina. Pamažu kūdikio galva įgaus mums visiems įprastą formą.

Ant pilnai vienas nuo kito atsiskyrusių rankų pirštukų pradeda formuotis nagučiai. Netrukus nagučiai uždengs ir kojų pirštukus. Sąnariai dar labiau patobulėjo, ir mažylis jau gali sulenkti rankas per alkūnes ir sukryžiuoti delniukus ties krūtine.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 10 nėštumo savaitę

Faktas

Vaikelio ūgis dešimtos savaitės pradžioje bus apie 2,5 cm, arba maždaug vienas colis. Tad jei žinotumėte, kad laukiatės mergaitės, tai būtų ta savaitė, kai ją galėtumėte vadinti Coliuke.

Per kitą apsilankymą pas nėštumą prižiūrintį gydytoją turėtumėte pirmąkart išgirsti vaikelio širdelės dūžius.

Tam naudojamas nešiojamas garso bangų aparatas – stetoskopas. Gydytojas švelniais judesiais braukia juo per pilvą, kol užtinka garsus. Daug moterų sako, kad akimirka, kai pirmą kartą išgirdo vaikelio širdelės dūžius, buvo viena džiaugsmingiausių per pirmąjį trimestrą.

Prieš pastojant gimda buna apytiksliai kriaušės dydžio. Dabar ji jau greipfruto dydžio. Toks spartus padidėjimas ir pasunkėjimas gali tempti gimdą prilaikančius raiščius.

Pirmąjį trimestrą paprastai tai nesukelia skausmų, tad pajutusi bet kokį skausmą, skambinkite gydytojui, ypač jei skausmus lydėtų tepimas, kraujavimas, karščiavimas, šaltkrėtis, makšties išskyros, pykinimas, vėmimas ar jei skausmas nesiliautų po keleto minučių ramaus pogulio ir atsipalaidavimo.

Ar pastebite, kad seilių dabar išsiskiria daugiau nei paprastai? Tai labai paplitęs simptomas, ypač tarp nėštukių, kurias kamuoja sunki rytinio pykinimo (hyperemesis gravidarum) forma ar vargina rėmuo (skrandžio rūgštingumas).

TAIP PAT SKAITYKITE:
Padidėjęs seilėtekis nėštumo metu
Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas)

Darbelis 10 nėštumo savaitei

Jei krūtys tapo jautrios ar net skausmingos, įsigykite gerai prilaikančią medvilninę liemenėlę nėščiosioms. Nėščiosioms skirtos liemenėlės yra tvirtesnės, platesnėmis petnešomis, juosta po krūtine turi daugiau ilgio reguliavimo padėčių.

Jei tai pirmas nėštumas, krūtys gali padidėti net 2-4 kaušelio dydžiais! Taip pat, augant pilvukui ir plečiantis krūtinės ląstai, padidės ir apimtis po krūtine.

Paprastai krūtys padidėja nėštumo pradžioje, po to – per paskutiniuosius du nėštumo mėnesius ir dar šiek tiek po gimdymo pradėjus gamintis pienui. Tad nusiteikite, kad nėštumo metu turėsite įsigyti bent porą naujų liemenėlių. Kiek būtent padidės jūsų krūtinė, priklauso tiek nuo individualių jūsų savybių, tiek nuo nėštumo metu priaugto svorio ir kitų ypatumų. 

Vietoj liemenėlės nėščiosioms galima įsigyti ir liemenėlę žindančioms, turinčioms atsegamus kaušelius. Jei pasirinksite tokį variantą, liemenėlę žindančioms įsigykite nėštumui artėjant į pabaigą, kai krūtinės dydis bus daugiau ar mažiau prognozuojamas. Pirkite su šiokia tokia atsarga: pritvinkusios pieno, krūtys dar šiek tiek padidės.

2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  Lesik prieš 20 min.

  reda89 parašė:
  Na ji man sake paskambinti jai kai nueisiu pirmam echo.. tai reikes vandyt ir uzklaust.. nes dabar i diena kaip ir 300mg suvartoju vaistu tai taip staigiai nebegert…

  Būtinai pasiseks, kitų minčių net būti negali!

 2. User has not uploaded an avatar
  Lesik prieš 18 min.

  Daniele Daniele parašė:
  Sveikos mamukes...oi kokios nuotaikos pas jus...stiprybes visoms!!! As vakar buvau pas gyd.viskas gerai..bet du kart maciau kaip koja spyre ;) sypsojomes su daktare...toks mazas, o zmogus!</blockquo

  Labai džiaugiuosi už Jus, turėtų būti neapsakomas jausmas

 3. User has not uploaded an avatar
  Zyzyte prieš 17 min.

  reda89 parašė:
  Tai va ir beda kad as esu no o cia niekas nieko nedaro po dvieju persileidimu.. tai as pasikonsultavus su lt ginekologe ir pradejau vartot ultrogestan ir aspirina..…

  Mes jei ką sužinosim, prasinešim. Aš to irgi nebuvau girdėjusi. 😉

 4. dobilee
  dobilee prieš 2 min.

  Sveikos. Stebiu jus jau senokai papasakosiu savo istorija sausio 6diena persileidau. Mmm buvo uzsilaikiusios kelias tik dienas ir pradejau kraujuot baigusi kraujuot sausio 13d pasirodziau gydytojai, kad apziuretu echo kaip gimda. Pagal TD jau rode pirmaja vaisinga diena. Todel paklausiau ar nemato artejant vaisingu dienu. Gine atsake, kad ne kiausides nepadideja. Tai 14-15d mes su vyru dziaugemes vienas kitu ramia sirdim, kad nepastosiu. Kitu atveju butume pasisaugoja. Norejau sulaukt pirmu tikru mmm. Na ka pagal TD turejau sirgt vasario 1d. Nesusergu, bet neimu i galva. Pagalvojau gal tiesiog po persileidimo ov pasislinko ir tiek. Nors siaip visada kaip laikrodis sergu. Zodziu praeina 5dienos as nesergu galvoju nu negali but. kadangi namie nuo praeito karto turejau testa galvoju tiek to sugadinsiu. Bet buvau tikra, kad bus neigiamas. Ir ka akimirksniu pamaciau du pagaliukus as buvau soke. Po pietu nulekiu pas gine pasiuri echo sako taip yra va ir gimda graziai isvesejusi ir isitaises geroje vietoje buvau euforijoje. Po savaites ji mane kitoj istaigoj apziurinejo sako nesuprantu nieko nebera nematau puslytes. Gimda isvesejus. Bet puslytes nera as i asaras galvoju vel... tada vaziavau iki gimdimo namu pas jos kolega jis paziuri yra puslyte viskas gerai. Pasidariau hcg puikus skaiciai. Paskambinau ginei viska pasakiu. Sako gerai ateik po 5dienu i gimdimo namus ten paziuresim. Na ka si pirmadieni nuejau ir ji pamate mano leliuka ir sako ir sirdele plaka galvojau numirsiu is laimes. Nes ejau jau praradus vilti. Na va prirasiau as cia visko.
  Netekciu turejus as tris. Pries pirmagime nesivystanti. Pries tris metus irgi po keliu dienu susaikymo mmm pradejau kraujuot. Ir praeita men persileidau. Bet tikiu, kad sitas issilaikys ir viskas bus gerai. Anuos kartus gimda nebuvo isvesejus kiek reikia. Tikekime visos kad bus viskas gerai ir musu leliukai laikysis iki galo

 5. User has not uploaded an avatar
  tautvydukas2 prieš 1 min.

  Daniele Daniele parašė:
  Laabai geras jausmas..asaros susikaupe..bet kaip laikas letai man eina...su pirmu greiciau viskas buvo...

  Man irgi lėtai. Gal kad oras toks. Nei ką nuveikti nei išvažiuoti kur. Laukiu pavasario