10 nėštumo savaitė

Vaikelis 10 nėštumo savaitę

Braškė. Savaitės pabaigoje mažylis bus dydžio sulig nedidele braške: 3 cm ir poros mm ilgio ir svers apie 4-5 gramus. Nors jis dar visai mažutis, jis jau bus užbaigęs pirmąjį – embriono – vystymosi etapą. Nuo šiol gydytojai jį vadins vaisiumi.

Vaisiaus periodo metu mažylio kūno audiniai ir organai augs ir bręs ypač greitai. Gyvybiškai svarbūs organai – kepenys, inkstai, žarnynas, plaučiai – jau pradeda funkcionuoti ir per likusį nėštumo laiką toliau augs ir vystysis. Vaikučio kepenys toliau gamina kraujo ląsteles, o anksčiau jas tiekęs trynio maišelis tampa nebereikalingas ir pradeda nykti.

Vaisiaus galva vis dar santykinai didelė – beveik pusė kūnelio, nors proporcingai yra kiek mažesnė nei prieš keletą savaičių. Dėl sparčiai besivystančių smegenų kakta yra laikinai išsikišusi į priekį. Tai – laikina. Pamažu kūdikio galva įgaus mums visiems įprastą formą.

Ant pilnai vienas nuo kito atsiskyrusių rankų pirštukų pradeda formuotis nagučiai. Netrukus nagučiai uždengs ir kojų pirštukus. Sąnariai dar labiau patobulėjo, ir mažylis jau gali sulenkti rankas per alkūnes ir sukryžiuoti delniukus ties krūtine.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 10 nėštumo savaitę

Faktas

Vaikelio ūgis dešimtos savaitės pradžioje bus apie 2,5 cm, arba maždaug vienas colis. Tad jei žinotumėte, kad laukiatės mergaitės, tai būtų ta savaitė, kai ją galėtumėte vadinti Coliuke.

Per kitą apsilankymą pas nėštumą prižiūrintį gydytoją turėtumėte pirmąkart išgirsti vaikelio širdelės dūžius.

Tam naudojamas nešiojamas garso bangų aparatas – stetoskopas. Gydytojas švelniais judesiais braukia juo per pilvą, kol užtinka garsus. Daug moterų sako, kad akimirka, kai pirmą kartą išgirdo vaikelio širdelės dūžius, buvo viena džiaugsmingiausių per pirmąjį trimestrą.

Prieš pastojant gimda buna apytiksliai kriaušės dydžio. Dabar ji jau greipfruto dydžio. Toks spartus padidėjimas ir pasunkėjimas gali tempti gimdą prilaikančius raiščius.

Pirmąjį trimestrą paprastai tai nesukelia skausmų, tad pajutusi bet kokį skausmą, skambinkite gydytojui, ypač jei skausmus lydėtų tepimas, kraujavimas, karščiavimas, šaltkrėtis, makšties išskyros, pykinimas, vėmimas ar jei skausmas nesiliautų po keleto minučių ramaus pogulio ir atsipalaidavimo.

Ar pastebite, kad seilių dabar išsiskiria daugiau nei paprastai? Tai labai paplitęs simptomas, ypač tarp nėštukių, kurias kamuoja sunki rytinio pykinimo (hyperemesis gravidarum) forma ar vargina rėmuo (skrandžio rūgštingumas).

TAIP PAT SKAITYKITE:
Padidėjęs seilėtekis nėštumo metu
Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas)

Darbelis 10 nėštumo savaitei

Jei krūtys tapo jautrios ar net skausmingos, įsigykite gerai prilaikančią medvilninę liemenėlę nėščiosioms. Nėščiosioms skirtos liemenėlės yra tvirtesnės, platesnėmis petnešomis, juosta po krūtine turi daugiau ilgio reguliavimo padėčių.

Jei tai pirmas nėštumas, krūtys gali padidėti net 2-4 kaušelio dydžiais! Taip pat, augant pilvukui ir plečiantis krūtinės ląstai, padidės ir apimtis po krūtine.

Paprastai krūtys padidėja nėštumo pradžioje, po to – per paskutiniuosius du nėštumo mėnesius ir dar šiek tiek po gimdymo pradėjus gamintis pienui. Tad nusiteikite, kad nėštumo metu turėsite įsigyti bent porą naujų liemenėlių. Kiek būtent padidės jūsų krūtinė, priklauso tiek nuo individualių jūsų savybių, tiek nuo nėštumo metu priaugto svorio ir kitų ypatumų.

Vietoj liemenėlės nėščiosioms galima įsigyti ir liemenėlę žindančioms, turinčioms atsegamus kaušelius. Jei pasirinksite tokį variantą, liemenėlę žindančioms įsigykite nėštumui artėjant į pabaigą, kai krūtinės dydis bus daugiau ar mažiau prognozuojamas. Pirkite su šiokia tokia atsarga: pritvinkusios pieno, krūtys dar šiek tiek padidės.

2017 m. Lapkritinukai

Aaleks prieš 11 val.

Emilija0 parašė:
    Labas )) merginos, kokius maisto papildus apart folio rugsti vartojat? Man daktare rekomendavo tik ji, bet galvoju kad dar koks papildas nepakenks )

Ogestan ir foli 400 😉

waiwa Bar prieš 11 val.

Sweikos. Ziuriu nekokios nuotaikos cia pas jus. O as va is po pirmo vizito su gerom naujienom ☺ pagal mm 6sav.+3d. Pagal echo 5sav.+5d. Viskas vietoj ir gerai tik va biski iskyru yra tai zvakuciu macmiror israse. Esat vartojusios? Ka jos daro? Einu neprivaciai, tai nelaibai gine ka aiskina... gal zinot kur siauliuose galina tuos prg tyrimus pasidaryt?

3. Sigugu
    Sigugu prieš 11 val.

kr1st1na parašė:
    Dar magnis visai neblogai...ipatingai kam traukia pilvo apacia

aha as ir magni geriu, bet del meslungio :)))

4. Gintare Daugaliene
    Gintare Daugaliene prieš 10 val.

Sveikos mamytes. Jungiuos ir as prie jusu! Pagal skaiciuokle turetu buti 7sav. Bet nuejus pas gine pasake kad pagal mm 6 savaites .paziurejus echo dar nieko nemato.. todel sake 4 savaites tik yra. Padare net testa nestumo. Buvo teigiamas labai ryskus. Liepe ateit po 2 3 savaiciu. Bet eisiu anksciau ir pas kita gine. Nes labai neaiski buvo. Nieko neaiskino normalei. Hcg nedare.. jokiu tyrimu. Mate kaskokiu pakitimu bet daugiau nieko.. paziurejo ar vietoi . Tai kad ne vietoi nesimate. Tai tiek bent nuramino.

5. kr1st1na
    kr1st1na prieš 1 val.

waiwa Bar parašė:
    Sweikos. Ziuriu nekokios nuotaikos cia pas jus. O as va is po pirmo vizito su gerom naujienom ☺ pagal mm 6sav.+3d. Pagal echo 5sav.+5d. Viskas vietoj ir gerai :myli…

Niu jo, kazkaip cia visos susirupinusios...gerai, kad atnesei siek tiek geros nuotaikos