10 nėštumo savaitė

10 nėštumo savaitė

Vaikelis 10 nėštumo savaitę

Braškė. Savaitės pabaigoje mažylis bus dydžio sulig nedidele braške: 3 cm ir poros mm ilgio ir svers apie 4-5 gramus. Nors jis dar visai mažutis, jis jau bus užbaigęs pirmąjį – embriono – vystymosi etapą. Nuo šiol gydytojai jį vadins vaisiumi.

Vaisiaus periodo metu mažylio kūno audiniai ir organai augs ir bręs ypač greitai. Gyvybiškai svarbūs organai – kepenys, inkstai, žarnynas, plaučiai – jau pradeda funkcionuoti ir per likusį nėštumo laiką toliau augs ir vystysis. Vaikučio kepenys toliau gamina kraujo ląsteles, o anksčiau jas tiekęs trynio maišelis tampa nebereikalingas ir pradeda nykti.

Vaisiaus galva vis dar santykinai didelė – beveik pusė kūnelio, nors proporcingai yra kiek mažesnė nei prieš keletą savaičių. Dėl sparčiai besivystančių smegenų kakta yra laikinai išsikišusi į priekį. Tai – laikina. Pamažu kūdikio galva įgaus mums visiems įprastą formą.

Ant pilnai vienas nuo kito atsiskyrusių rankų pirštukų pradeda formuotis nagučiai. Netrukus nagučiai uždengs ir kojų pirštukus. Sąnariai dar labiau patobulėjo, ir mažylis jau gali sulenkti rankas per alkūnes ir sukryžiuoti delniukus ties krūtine.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 10 nėštumo savaitę

Faktas

Vaikelio ūgis dešimtos savaitės pradžioje bus apie 2,5 cm, arba maždaug vienas colis. Tad jei žinotumėte, kad laukiatės mergaitės, tai būtų ta savaitė, kai ją galėtumėte vadinti Coliuke.

Per kitą apsilankymą pas nėštumą prižiūrintį gydytoją turėtumėte pirmąkart išgirsti vaikelio širdelės dūžius.

Tam naudojamas nešiojamas garso bangų aparatas – stetoskopas. Gydytojas švelniais judesiais braukia juo per pilvą, kol užtinka garsus. Daug moterų sako, kad akimirka, kai pirmą kartą išgirdo vaikelio širdelės dūžius, buvo viena džiaugsmingiausių per pirmąjį trimestrą.

Prieš pastojant gimda buna apytiksliai kriaušės dydžio. Dabar ji jau greipfruto dydžio. Toks spartus padidėjimas ir pasunkėjimas gali tempti gimdą prilaikančius raiščius.

Pirmąjį trimestrą paprastai tai nesukelia skausmų, tad pajutusi bet kokį skausmą, skambinkite gydytojui, ypač jei skausmus lydėtų tepimas, kraujavimas, karščiavimas, šaltkrėtis, makšties išskyros, pykinimas, vėmimas ar jei skausmas nesiliautų po keleto minučių ramaus pogulio ir atsipalaidavimo.

Ar pastebite, kad seilių dabar išsiskiria daugiau nei paprastai? Tai labai paplitęs simptomas, ypač tarp nėštukių, kurias kamuoja sunki rytinio pykinimo (hyperemesis gravidarum) forma ar vargina rėmuo (skrandžio rūgštingumas).

Taip pat skaitykite:

Darbelis 10 nėštumo savaitei

Jei krūtys tapo jautrios ar net skausmingos, įsigykite gerai prilaikančią medvilninę liemenėlę nėščiosioms. Nėščiosioms skirtos liemenėlės yra tvirtesnės, platesnėmis petnešomis, juosta po krūtine turi daugiau ilgio reguliavimo padėčių.

Jei tai pirmas nėštumas, krūtys gali padidėti net 2-4 kaušelio dydžiais! Taip pat, augant pilvukui ir plečiantis krūtinės ląstai, padidės ir apimtis po krūtine.

Paprastai krūtys padidėja nėštumo pradžioje, po to – per paskutiniuosius du nėštumo mėnesius ir dar šiek tiek po gimdymo pradėjus gamintis pienui.

Tad nusiteikite, kad nėštumo metu turėsite įsigyti bent porą naujų liemenėlių. Kiek būtent padidės jūsų krūtinė, priklauso tiek nuo individualių jūsų savybių, tiek nuo nėštumo metu priaugto svorio ir kitų ypatumų. 

Vietoj liemenėlės nėščiosioms galima įsigyti ir liemenėlę žindančioms, turinčioms atsegamus kaušelius. Jei pasirinksite tokį variantą, liemenėlę žindančioms įsigykite nėštumui artėjant į pabaigą, kai krūtinės dydis bus daugiau ar mažiau prognozuojamas.

Pirkite su šiokia tokia atsarga: pritvinkusios pieno, krūtys dar šiek tiek padidės.

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

 1. laubur prieš 59 min.

  Šarlotė@ parašė:
  Vat būtent, kad su gyva ant rankų... Nes jau patyriau, kad pastojimas tai dar toli gražu nereiškia, kad svajonė išsipildė......

  Aš irgi tai patyriau 😔

 2. User has not uploaded an avatar
  Spalvotuke prieš 58 min.

  Labas, merginos. Aš kaip visada su savo kvailais klausimais Žodžiu premom programėlė rodo, kad šiandien 8 dpo, 01-13 d. pagavau Lh piką, aišku atlikom ir namų darbus. Numatomos mm turėtų būt kažkas apie kitą penktadienį (sunku pasakyti tiksliai, nes esu po 2 persileidimų). Kas vyksta keisto, kad krūtys, kaip sako vyras, pakėtėjusios, man šiek tiek skausmingos prisilietus, pilvą ir dešinį šoną karts nuo karto pamaudžia. Kas itin keista, kad labai noriu saldumynų, o juos bevalgant arba suvalgius be proto supykina. Šiandien ant wc popieriaus pastebėjau šiek tiek vaisingų išskyrų, kurias matydavau tik porą dienų likus iki mm. Kaip manot, gal visgi kažkas kuriasi pilvely? 🤗

 3. Šarlotė@
  Šarlotė@ prieš 45 min.

  Spalvotuke parašė:
  Labas, merginos. Aš kaip visada su savo kvailais klausimais Žodžiu premom programėlė rodo, kad šiandien 8 dpo, 01-13 d. pagavau Lh piką, aišku atlikom ir namų da…

  Niekas nežinos anksčiau, kol neateis laikas testuotis gal kuriasi, gal ne. Įvairus simptomai dažnai būna tik placebiniai iš to didelio noro, arba tiesiog pms. O labai dažnai moterys jaučiasi įprastai kia sužino apie naują gyventoja. Negaudykit simptomų anksčiau laiko, neapsikraukite. Aties laikas, prasitestuosit ir bus aišku

 4. Sensacija
  Sensacija prieš 31 min.

  Šarlotė@ parašė:
  Niekas nežinos anksčiau, kol neateis laikas testuotis gal kuriasi, gal ne. Įvairus simptomai dažnai būna tik placebiniai iš to didelio noro, arba tiesiog pms. O …

  Zinokit is patirties pasakysiu kai gaudziau simptomus atrode, kad visus juos jauciu nieko nebuvo. Kai nebegalvojau apie tai kreipiau mintis, uzsiimiau veikla jie atejo savaime ir pajauti, kad esi nebe viena🥰

 5. black panther
  black panther prieš 9 min.

  Šarlotė@ parašė:
  Niekas nežinos anksčiau, kol neateis laikas testuotis gal kuriasi, gal ne. Įvairus simptomai dažnai būna tik placebiniai iš to didelio noro, arba tiesiog pms. O …

  Oj dėl šitų placebinių dalykų.... man buvo laikas, kai vyro po tris mėnesius nebudavo, net teoriškai negalėdavau pastoti, bet smegenis atjungdavo. Viskas pykindavo, sunkumas buvo, nežmoniškas alkis, net dingdavo mėnesinės. Ir tik su gydytojos pagalba jas iššaukdavo. Ir taip organizmas kvailiojo, kol iš tiesų nepastojau. Atrodo ir logiškai galvoji, kad neįmanoma, bet kai protą atjungia iš didelio noro, tai ir prasideda kvailiojimai. beje visoms labai linkiu sėkmingų žirniukų.