10 nėštumo savaitė

Vaikelis 10 nėštumo savaitę

Braškė. Savaitės pabaigoje mažylis bus dydžio sulig nedidele braške: 3 cm ir poros mm ilgio ir svers apie 4-5 gramus. Nors jis dar visai mažutis, jis jau bus užbaigęs pirmąjį – embriono – vystymosi etapą. Nuo šiol gydytojai jį vadins vaisiumi.

Vaisiaus periodo metu mažylio kūno audiniai ir organai augs ir bręs ypač greitai. Gyvybiškai svarbūs organai – kepenys, inkstai, žarnynas, plaučiai – jau pradeda funkcionuoti ir per likusį nėštumo laiką toliau augs ir vystysis. Vaikučio kepenys toliau gamina kraujo ląsteles, o anksčiau jas tiekęs trynio maišelis tampa nebereikalingas ir pradeda nykti.

Vaisiaus galva vis dar santykinai didelė – beveik pusė kūnelio, nors proporcingai yra kiek mažesnė nei prieš keletą savaičių. Dėl sparčiai besivystančių smegenų kakta yra laikinai išsikišusi į priekį. Tai – laikina. Pamažu kūdikio galva įgaus mums visiems įprastą formą.

Ant pilnai vienas nuo kito atsiskyrusių rankų pirštukų pradeda formuotis nagučiai. Netrukus nagučiai uždengs ir kojų pirštukus. Sąnariai dar labiau patobulėjo, ir mažylis jau gali sulenkti rankas per alkūnes ir sukryžiuoti delniukus ties krūtine.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 10 nėštumo savaitę

Faktas

Vaikelio ūgis dešimtos savaitės pradžioje bus apie 2,5 cm, arba maždaug vienas colis. Tad jei žinotumėte, kad laukiatės mergaitės, tai būtų ta savaitė, kai ją galėtumėte vadinti Coliuke.

Per kitą apsilankymą pas nėštumą prižiūrintį gydytoją turėtumėte pirmąkart išgirsti vaikelio širdelės dūžius.

Tam naudojamas nešiojamas garso bangų aparatas – stetoskopas. Gydytojas švelniais judesiais braukia juo per pilvą, kol užtinka garsus. Daug moterų sako, kad akimirka, kai pirmą kartą išgirdo vaikelio širdelės dūžius, buvo viena džiaugsmingiausių per pirmąjį trimestrą.

Prieš pastojant gimda buna apytiksliai kriaušės dydžio. Dabar ji jau greipfruto dydžio. Toks spartus padidėjimas ir pasunkėjimas gali tempti gimdą prilaikančius raiščius.

Pirmąjį trimestrą paprastai tai nesukelia skausmų, tad pajutusi bet kokį skausmą, skambinkite gydytojui, ypač jei skausmus lydėtų tepimas, kraujavimas, karščiavimas, šaltkrėtis, makšties išskyros, pykinimas, vėmimas ar jei skausmas nesiliautų po keleto minučių ramaus pogulio ir atsipalaidavimo.

Ar pastebite, kad seilių dabar išsiskiria daugiau nei paprastai? Tai labai paplitęs simptomas, ypač tarp nėštukių, kurias kamuoja sunki rytinio pykinimo (hyperemesis gravidarum) forma ar vargina rėmuo (skrandžio rūgštingumas).

TAIP PAT SKAITYKITE:
Padidėjęs seilėtekis nėštumo metu
Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas)

Darbelis 10 nėštumo savaitei

Jei krūtys tapo jautrios ar net skausmingos, įsigykite gerai prilaikančią medvilninę liemenėlę nėščiosioms. Nėščiosioms skirtos liemenėlės yra tvirtesnės, platesnėmis petnešomis, juosta po krūtine turi daugiau ilgio reguliavimo padėčių.

Jei tai pirmas nėštumas, krūtys gali padidėti net 2-4 kaušelio dydžiais! Taip pat, augant pilvukui ir plečiantis krūtinės ląstai, padidės ir apimtis po krūtine.

Paprastai krūtys padidėja nėštumo pradžioje, po to – per paskutiniuosius du nėštumo mėnesius ir dar šiek tiek po gimdymo pradėjus gamintis pienui. Tad nusiteikite, kad nėštumo metu turėsite įsigyti bent porą naujų liemenėlių. Kiek būtent padidės jūsų krūtinė, priklauso tiek nuo individualių jūsų savybių, tiek nuo nėštumo metu priaugto svorio ir kitų ypatumų.

Vietoj liemenėlės nėščiosioms galima įsigyti ir liemenėlę žindančioms, turinčioms atsegamus kaušelius. Jei pasirinksite tokį variantą, liemenėlę žindančioms įsigykite nėštumui artėjant į pabaigą, kai krūtinės dydis bus daugiau ar mažiau prognozuojamas. Pirkite su šiokia tokia atsarga: pritvinkusios pieno, krūtys dar šiek tiek padidės.

2018 m. sausio mėn. mamukai

1. Lensy
    Lensy prieš 6 val.

kotusiukas parašė:
    Nezinau gal jau buvo klausimas bet kiek folio geriat? Koki dienos norma?

1 tablete per para

2. Juratele25
    Juratele25 prieš 6 val.

Kacita29 parašė:
    o as kaip tik nenoriu y silke pazeti ,o galejau kiekviena diena valgyt pirma syk nuo jos ir supykino

Silkes ir ledu pas mus pastaruoju metu visada yra.😂😂

3. redpanda
    redpanda prieš 5 val.

kotusiukas parašė:
    Blemba man viena ryte israse isgert o vakare kaip zvakute. Kazin gerai supratau😀

Jas galima ir taip ir taip vartot, ant pakelio parasyta taip

4. Ciulcinskiene
    Ciulcinskiene prieš 4 val.

Sveikos! Labai tikiuosi ,kad ne brokas ar nemelagis sis testas ir galesiu prisijungti i Sausi 😍👌🏼Ryt bandysiu ryte darytis jautresni ,nes si dariaus siandien velai vakare ir jis labai nejautrus 25 ml man rodos 🤔

5. sharytea
    sharytea prieš 26 min.

Sia nakti pabego mano zirniukas labai gaila😭 nezinau net kas atsitiko...😭