10 nėštumo savaitė

10 nėštumo savaitė

Vaikelis 10 nėštumo savaitę

Braškė. Savaitės pabaigoje mažylis bus dydžio sulig nedidele braške: 3 cm ir poros mm ilgio ir svers apie 4-5 gramus. Nors jis dar visai mažutis, jis jau bus užbaigęs pirmąjį – embriono – vystymosi etapą. Nuo šiol gydytojai jį vadins vaisiumi.

Vaisiaus periodo metu mažylio kūno audiniai ir organai augs ir bręs ypač greitai. Gyvybiškai svarbūs organai – kepenys, inkstai, žarnynas, plaučiai – jau pradeda funkcionuoti ir per likusį nėštumo laiką toliau augs ir vystysis. Vaikučio kepenys toliau gamina kraujo ląsteles, o anksčiau jas tiekęs trynio maišelis tampa nebereikalingas ir pradeda nykti.

Vaisiaus galva vis dar santykinai didelė – beveik pusė kūnelio, nors proporcingai yra kiek mažesnė nei prieš keletą savaičių. Dėl sparčiai besivystančių smegenų kakta yra laikinai išsikišusi į priekį. Tai – laikina. Pamažu kūdikio galva įgaus mums visiems įprastą formą.

Ant pilnai vienas nuo kito atsiskyrusių rankų pirštukų pradeda formuotis nagučiai. Netrukus nagučiai uždengs ir kojų pirštukus. Sąnariai dar labiau patobulėjo, ir mažylis jau gali sulenkti rankas per alkūnes ir sukryžiuoti delniukus ties krūtine.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 10 nėštumo savaitę

Faktas

Vaikelio ūgis dešimtos savaitės pradžioje bus apie 2,5 cm, arba maždaug vienas colis. Tad jei žinotumėte, kad laukiatės mergaitės, tai būtų ta savaitė, kai ją galėtumėte vadinti Coliuke.

Per kitą apsilankymą pas nėštumą prižiūrintį gydytoją turėtumėte pirmąkart išgirsti vaikelio širdelės dūžius.

Tam naudojamas nešiojamas garso bangų aparatas – stetoskopas. Gydytojas švelniais judesiais braukia juo per pilvą, kol užtinka garsus. Daug moterų sako, kad akimirka, kai pirmą kartą išgirdo vaikelio širdelės dūžius, buvo viena džiaugsmingiausių per pirmąjį trimestrą.

Prieš pastojant gimda buna apytiksliai kriaušės dydžio. Dabar ji jau greipfruto dydžio. Toks spartus padidėjimas ir pasunkėjimas gali tempti gimdą prilaikančius raiščius.

Pirmąjį trimestrą paprastai tai nesukelia skausmų, tad pajutusi bet kokį skausmą, skambinkite gydytojui, ypač jei skausmus lydėtų tepimas, kraujavimas, karščiavimas, šaltkrėtis, makšties išskyros, pykinimas, vėmimas ar jei skausmas nesiliautų po keleto minučių ramaus pogulio ir atsipalaidavimo.

Ar pastebite, kad seilių dabar išsiskiria daugiau nei paprastai? Tai labai paplitęs simptomas, ypač tarp nėštukių, kurias kamuoja sunki rytinio pykinimo (hyperemesis gravidarum) forma ar vargina rėmuo (skrandžio rūgštingumas).

Taip pat skaitykite:

Darbelis 10 nėštumo savaitei

Jei krūtys tapo jautrios ar net skausmingos, įsigykite gerai prilaikančią medvilninę liemenėlę nėščiosioms. Nėščiosioms skirtos liemenėlės yra tvirtesnės, platesnėmis petnešomis, juosta po krūtine turi daugiau ilgio reguliavimo padėčių.

Jei tai pirmas nėštumas, krūtys gali padidėti net 2-4 kaušelio dydžiais! Taip pat, augant pilvukui ir plečiantis krūtinės ląstai, padidės ir apimtis po krūtine.

Paprastai krūtys padidėja nėštumo pradžioje, po to – per paskutiniuosius du nėštumo mėnesius ir dar šiek tiek po gimdymo pradėjus gamintis pienui.

Tad nusiteikite, kad nėštumo metu turėsite įsigyti bent porą naujų liemenėlių. Kiek būtent padidės jūsų krūtinė, priklauso tiek nuo individualių jūsų savybių, tiek nuo nėštumo metu priaugto svorio ir kitų ypatumų. 

Vietoj liemenėlės nėščiosioms galima įsigyti ir liemenėlę žindančioms, turinčioms atsegamus kaušelius. Jei pasirinksite tokį variantą, liemenėlę žindančioms įsigykite nėštumui artėjant į pabaigą, kai krūtinės dydis bus daugiau ar mažiau prognozuojamas.

Pirkite su šiokia tokia atsarga: pritvinkusios pieno, krūtys dar šiek tiek padidės.

2020 m. Gegužiukai 🙂

 1. MonikaRay
  MonikaRay prieš 2 val.

  Whateve parašė:
  Vava ir aš einu kaip tik imbiero uzsipilt. Gaila gaila, kad apsirgau

  man imbiero nuoviras labai padejo.galvojau,kad pirmadieni bus jau blogai.bet pora dienu ir jau savijauta visai kita👌

 2. User has not uploaded an avatar
  gabriuuks95 prieš 2 val.

  Sveikos merginos, kaip jums buvo pirmas neštumo savaites? Ar gali būti jog buvo bloga pykinimo, bet kita diena atsibundat ir jaučias gerai, nemaudžia pilvo apačios, nepykina ryte? Gal kažkas negerai jau tada?

 3. DoGe
  DoGe prieš 2 val.

  Whateve parašė:
  Vava ir aš einu kaip tik imbiero uzsipilt. Gaila gaila, kad apsirgau

  Linkiu greit pasveikti 🌸🎈

 4. Wikne
  Wikne prieš 1 val.

  gabriuuks95 parašė:
  Sveikos merginos, kaip jums buvo pirmas neštumo savaites? Ar gali būti jog buvo bloga pykinimo, bet kita diena atsibundat ir jaučias gerai, nemaudžia pilvo apačios,…

  Būna labai įvairiai Vieną dieną atrodo kalnus nuversti galėčiau, o kitą vos paslenku, bloga, šaltis krečia, mieguistumas nežmoniškas. Ir šį nėštumą man ta būsena labai nepastovi, ji gali kisti kasdien, o gali kas savaitę. Pirmą nėštumą tai buvo ištisai bloga ir buvo viskas aišku O dabar va toks nepastovumas bet ir tai normalu

 5. User has not uploaded an avatar
  Whateve prieš 52 min.

  gabriuuks95 parašė:
  Sveikos merginos, kaip jums buvo pirmas neštumo savaites? Ar gali būti jog buvo bloga pykinimo, bet kita diena atsibundat ir jaučias gerai, nemaudžia pilvo apačios,…

  Man buvo pačioj pačioj pradžioj kad vidury nakties atsikeli ir bloga iki negalėjimo, pilvą maudžia o diena normaliai, bet po savaiteles jau ir į dienos meta blogumas perėjo kad tik bulka su lyditu ar tepamu sūriu tegalejau valgyt.