10 nėštumo savaitė

10 nėštumo savaitė

Vaikelis 10 nėštumo savaitę

Braškė. Savaitės pabaigoje mažylis bus nedidelės braškės dydžio: 3 cm ir kelių mm ilgio, svers apie 4-5 gramus. Nors dar visai mažutis, jau bus užbaigęs pirmąjį – embriono – vystymosi etapą. Nuo šiol gydytojai jį vadins vaisiumi.

Vaisiaus periodo metu mažylio kūno audiniai ir organai augs ir bręs ypač greitai. Gyvybiškai svarbūs organai – kepenys, inkstai, žarnynas, plaučiai – jau pradeda funkcionuoti ir per likusį nėštumo laiką toliau augs ir vystysis. Vaikučio kepenys toliau gamina kraujo ląsteles, o anksčiau jas tiekęs trynio maišelis tampa nebereikalingas ir pradeda nykti.

Vaisiaus galva vis dar santykinai didelė – beveik pusės kūnelio dydžio, nors proporcingai yra kiek mažesnė nei prieš keletą savaičių. Dėl sparčiai besivystančių smegenų kakta yra laikinai išsikišusi į priekį. Tai – laikina. Pamažu kūdikio galva įgaus mums visiems įprastą formą.

Ant pilnai vienas nuo kito atsiskyrusių rankų pirštukų pradeda formuotis nagučiai. Netrukus nagučiai uždengs ir kojų pirštukus. Sąnariai dar labiau patobulėjo, ir mažylis jau gali sulenkti rankas per alkūnes ir sukryžiuoti delniukus ties krūtine.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 10 nėštumo savaitę

Faktas

Vaikelio ūgis dešimtos savaitės pradžioje bus apie 2,5 cm, arba maždaug vienas colis. Tad jei žinotumėte, kad laukiatės mergaitės, tai būtų ta savaitė, kai ją galėtumėte vadinti Coliuke.

Per kitą apsilankymą pas nėštumą prižiūrintį gydytoją turėtumėte pirmąkart išgirsti vaikelio širdelės dūžius.

Tam naudojamas nešiojamas garso bangų aparatas – stetoskopas. Gydytojas švelniais judesiais braukia juo per pilvą, kol išgirsta garsus. Daug moterų sako, kad akimirka, kai pirmą kartą išgirdo vaikelio širdelės dūžius, buvo viena džiaugsmingiausių per pirmąjį trimestrą.

Prieš pastojant gimda buna daugmaž kriaušės dydžio. O dabar ji jau yra kaip greipfrutas. Toks spartus padidėjimas ir pasunkėjimas gali tempti gimdą prilaikančius raiščius.

Pirmąjį trimestrą paprastai tai nesukelia skausmų. Bet jei tik juos pajutote - skambinkite gydytojui (ypač, jei skausmus lydi tepimas, kraujavimas, karščiavimas, šaltkrėtis, makšties išskyros, pykinimas, vėmimas ar jei skausmas nesiliauja po kelių minučių ramaus pogulio ir atsipalaidavimo).

Ar pastebite, kad seilių dabar išsiskiria daugiau nei įprastai? Tai labai paplitęs simptomas (ypač tarp nėštukių, kurias kamuoja sunki rytinio pykinimo (hyperemesis gravidarum) forma ar vargina rėmuo (skrandžio rūgštingumas)).

Taip pat skaitykite:

Darbelis 10 nėštumo savaitei

Jei krūtys tapo jautrios ar net skausmingos, įsigykite gerai jas prilaikančią medvilninę liemenėlę nėščiosioms. Jos yra tvirtesnės, platesnėmis petnešomis, juosta po krūtine turi daugiau ilgio reguliavimo padėčių.

Jei tai pirmas nėštumas, krūtys gali padidėti net 2-4 kaušelio dydžiais! Taip pat, augant pilvukui ir plečiantis krūtinės ląstai, padidės ir apimtis po krūtine.

Paprastai krūtys padidėja nėštumo pradžioje, po to – per paskutiniuosius du nėštumo mėnesius ir dar šiek tiek po gimdymo pradėjus gamintis pienui.

Tad nusiteikite, kad nėštumo metu turėsite įsigyti bent porą naujų liemenėlių. Kiek būtent padidės jūsų krūtinė, priklauso tiek nuo individualių jūsų savybių, tiek nuo nėštumo metu priaugto svorio ir kitų ypatumų. 

Vietoj liemenėlės nėščiosioms galima įsigyti ir liemenėlę žindančioms. Tokia lėmenėlė turės atsegamus kaušelius. Geriausia ją įsigyti nėštumui artėjant į pabaigą, kai krūtinės dydis bus daugiau ar mažiau prognozuojamas.

Pirkite su šiokia tokia atsarga: pritvinkusios pieno, krūtys dar šiek tiek padidės.

2023 metų vasario mėnesio mažyliai 💖👣💙

 1. User has not uploaded an avatar
  Anovi prieš 2 d.

  Sveikos. Prisijungiam ir mes ☺
  Pagal mm turėtu būti 9 sav. Pagal echoskopą, kuri dare praetą savaite - 7 sav. Praeta savaitę važiavau į priimamajį, nes labai pilvą skaudėjo ir nieko panašaus nebuvo per du praeitus neštumus. Labai pergyvenau, kad nebūtų koks persileidimas ar leliukas ne vietoje vystosi. Bet daktaras padare echoskopą ir pasake viskas tvarkoje, tik leliukas dar mažas. Kadangi tai 3 neštumas ir labai lauktas, daug emocijų.
  Šiandien turiu pirmą vizitą pas savo daktarės. O per savaitę numečiau beveik 4 kg, kadangi labai prastai su valgymu... Dėl tokios pat priežasties su pirmu neštumu gulėjau ligoninėje virš savaites ant lašalinių.
  Dabar davė nedarbingumą, nes darbe labai sunku prie kompo sedėti. Visos kolegės jau išklausinėjo ar ne nesčia, nes praeitą savaitė tragiškai atrodžiau... Pavydžiu kam pirmi menesiukai lengvi, nes man ta nekažka dar šį kartą ir pilvą skaudą. Bet pastebėjau, kad kol kas nugaros neskauda.. o praeitus neštumus buvo. Su antru nuo pat pradžių.

  Klausimas, ar visi dalyvauja dviejuose forumuose vasarinukų? O gal dar daugiau jų yra? 😁

 2. User has not uploaded an avatar
  Monku prieš 2 d.

  Dalyvauju abiejose 🙋‍♀️

 3. User has not uploaded an avatar
  Crembriule prieš 1 d.

  Anovi parašė:
  Sveikos. Prisijungiam ir mes ☺
  Pagal mm turėtu būti 9 sav. Pagal echoskopą, kuri dare praetą savaite - 7 sav. Pra…

  As irgi dvejuose esu 😂

 4. User has not uploaded an avatar
  UOGA18 prieš 1 d.

  Anovi parašė:
  Sveikos. Prisijungiam ir mes ☺
  Pagal mm turėtu būti 9 sav. Pagal echoskopą, kuri dare praetą savaite - 7 sav. Pra…

  As tik siame:))) antro nzn

 5. popins.
  popins. prieš 21 val.

  UOGA18 parašė:
  As tik siame:))) antro nzn

  Stokite i sia, visos ten bendraujame.
  https://www.tevu-darzelis.lt/forumas/topic/2023-m-vasarinukai-1/page/125