10 nėštumo savaitė

10 nėštumo savaitė

Vaikelis 10 nėštumo savaitę

Braškė. Savaitės pabaigoje mažylis bus dydžio sulig nedidele braške: 3 cm ir poros mm ilgio ir svers apie 4-5 gramus. Nors jis dar visai mažutis, jis jau bus užbaigęs pirmąjį – embriono – vystymosi etapą. Nuo šiol gydytojai jį vadins vaisiumi.

Vaisiaus periodo metu mažylio kūno audiniai ir organai augs ir bręs ypač greitai. Gyvybiškai svarbūs organai – kepenys, inkstai, žarnynas, plaučiai – jau pradeda funkcionuoti ir per likusį nėštumo laiką toliau augs ir vystysis. Vaikučio kepenys toliau gamina kraujo ląsteles, o anksčiau jas tiekęs trynio maišelis tampa nebereikalingas ir pradeda nykti.

Vaisiaus galva vis dar santykinai didelė – beveik pusė kūnelio, nors proporcingai yra kiek mažesnė nei prieš keletą savaičių. Dėl sparčiai besivystančių smegenų kakta yra laikinai išsikišusi į priekį. Tai – laikina. Pamažu kūdikio galva įgaus mums visiems įprastą formą.

Ant pilnai vienas nuo kito atsiskyrusių rankų pirštukų pradeda formuotis nagučiai. Netrukus nagučiai uždengs ir kojų pirštukus. Sąnariai dar labiau patobulėjo, ir mažylis jau gali sulenkti rankas per alkūnes ir sukryžiuoti delniukus ties krūtine.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 10 nėštumo savaitę

Faktas

Vaikelio ūgis dešimtos savaitės pradžioje bus apie 2,5 cm, arba maždaug vienas colis. Tad jei žinotumėte, kad laukiatės mergaitės, tai būtų ta savaitė, kai ją galėtumėte vadinti Coliuke.

Per kitą apsilankymą pas nėštumą prižiūrintį gydytoją turėtumėte pirmąkart išgirsti vaikelio širdelės dūžius.

Tam naudojamas nešiojamas garso bangų aparatas – stetoskopas. Gydytojas švelniais judesiais braukia juo per pilvą, kol užtinka garsus. Daug moterų sako, kad akimirka, kai pirmą kartą išgirdo vaikelio širdelės dūžius, buvo viena džiaugsmingiausių per pirmąjį trimestrą.

Prieš pastojant gimda buna apytiksliai kriaušės dydžio. Dabar ji jau greipfruto dydžio. Toks spartus padidėjimas ir pasunkėjimas gali tempti gimdą prilaikančius raiščius.

Pirmąjį trimestrą paprastai tai nesukelia skausmų, tad pajutusi bet kokį skausmą, skambinkite gydytojui, ypač jei skausmus lydėtų tepimas, kraujavimas, karščiavimas, šaltkrėtis, makšties išskyros, pykinimas, vėmimas ar jei skausmas nesiliautų po keleto minučių ramaus pogulio ir atsipalaidavimo.

Ar pastebite, kad seilių dabar išsiskiria daugiau nei paprastai? Tai labai paplitęs simptomas, ypač tarp nėštukių, kurias kamuoja sunki rytinio pykinimo (hyperemesis gravidarum) forma ar vargina rėmuo (skrandžio rūgštingumas).

Taip pat skaitykite:

Darbelis 10 nėštumo savaitei

Jei krūtys tapo jautrios ar net skausmingos, įsigykite gerai prilaikančią medvilninę liemenėlę nėščiosioms. Nėščiosioms skirtos liemenėlės yra tvirtesnės, platesnėmis petnešomis, juosta po krūtine turi daugiau ilgio reguliavimo padėčių.

Jei tai pirmas nėštumas, krūtys gali padidėti net 2-4 kaušelio dydžiais! Taip pat, augant pilvukui ir plečiantis krūtinės ląstai, padidės ir apimtis po krūtine.

Paprastai krūtys padidėja nėštumo pradžioje, po to – per paskutiniuosius du nėštumo mėnesius ir dar šiek tiek po gimdymo pradėjus gamintis pienui.

Tad nusiteikite, kad nėštumo metu turėsite įsigyti bent porą naujų liemenėlių. Kiek būtent padidės jūsų krūtinė, priklauso tiek nuo individualių jūsų savybių, tiek nuo nėštumo metu priaugto svorio ir kitų ypatumų. 

Vietoj liemenėlės nėščiosioms galima įsigyti ir liemenėlę žindančioms, turinčioms atsegamus kaušelius. Jei pasirinksite tokį variantą, liemenėlę žindančioms įsigykite nėštumui artėjant į pabaigą, kai krūtinės dydis bus daugiau ar mažiau prognozuojamas.

Pirkite su šiokia tokia atsarga: pritvinkusios pieno, krūtys dar šiek tiek padidės.

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Blizgutiss
  Blizgutiss prieš 1 val.

  LiepaLiepa parašė:
  Ir man 15d mm ☺️ Kiek laiko jau bandot pastoti?

  Planas jau gvildenamas maždaug metus 😀bet jei atmetus visas pertraukas ir operacijas, tai būtų gal kokie 7-8 mėnesiai 😊

 2. Pipirelis
  Pipirelis prieš 1 val.

  Carolain parašė:
  Sveikos. Siryt pradejau kraujuoti (6-a savaite), tai ko gero jau viskas 😭 tokia laiminga buvau, skrajojau padebesiais, o dabar atrodo zeme slysta is po koju... Saky…

  Labas, užuojauta.

  Rekomenduojama pasirodyti. Gėda prisipažint, akmenimis neužmėtykit - nepasirodžiau. Pasakė ko tikėtis, ir jei bus kitaip - tada būtinai. Kadangi viskas buvo pagal planą, tai taip ir praleidau vizitą.

 3. Indriukas07
  Indriukas07 prieš 50 min.

  Labukas Laubur, kaip tu? Užgaudei savo OV? Pas mane prieš savaitę lyg ir buvo, simptomus jaučiau, po jų dažniausiai likus savaitei iki mm krūtinė pilnėdavo, o dabar kaip miręs kūnas 🙄 turbūt pilnai dar neatsistačiau. Tikiuos kad po antrų mm viskas gryš į savo vietas ir jau būsiu visus tyrimus pridavus. 😊

 4. S@msung
  [email protected] prieš 48 min.

  Carolain parašė:
  Sveikos. Siryt pradejau kraujuoti (6-a savaite), tai ko gero jau viskas 😭 tokia laiminga buvau, skrajojau padebesiais, o dabar atrodo zeme slysta is po koju... Saky…

  Gal dar nepersileidot, gal čia kitoks kraujavimas ar dėl kitų priežasčių (visko būna). Lėkit į priimamąjį, tegu apžiūri 🙏

 5. Krasula
  Krasula prieš 45 min.

  Labukas merginos, na o pas mane tai grafikelis tai ojjj dar tokio nesu turėjus, kad tokia aukšta būtų pradžioj ciklo. Matuoju viską tiksliai tuo pačiu termometru.
  tevu-darzelis.lt/[email protected]

Forumas gyvai