10 nėštumo savaitė

Vaikelis 10 nėštumo savaitę

Braškė. Savaitės pabaigoje mažylis bus dydžio sulig nedidele braške: 3 cm ir poros mm ilgio ir svers apie 4-5 gramus. Nors jis dar visai mažutis, jis jau bus užbaigęs pirmąjį – embriono – vystymosi etapą. Nuo šiol gydytojai jį vadins vaisiumi.

Vaisiaus periodo metu mažylio kūno audiniai ir organai augs ir bręs ypač greitai. Gyvybiškai svarbūs organai – kepenys, inkstai, žarnynas, plaučiai – jau pradeda funkcionuoti ir per likusį nėštumo laiką toliau augs ir vystysis. Vaikučio kepenys toliau gamina kraujo ląsteles, o anksčiau jas tiekęs trynio maišelis tampa nebereikalingas ir pradeda nykti.

Vaisiaus galva vis dar santykinai didelė – beveik pusė kūnelio, nors proporcingai yra kiek mažesnė nei prieš keletą savaičių. Dėl sparčiai besivystančių smegenų kakta yra laikinai išsikišusi į priekį. Tai – laikina. Pamažu kūdikio galva įgaus mums visiems įprastą formą.

Ant pilnai vienas nuo kito atsiskyrusių rankų pirštukų pradeda formuotis nagučiai. Netrukus nagučiai uždengs ir kojų pirštukus. Sąnariai dar labiau patobulėjo, ir mažylis jau gali sulenkti rankas per alkūnes ir sukryžiuoti delniukus ties krūtine.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 10 nėštumo savaitę

Faktas

Vaikelio ūgis dešimtos savaitės pradžioje bus apie 2,5 cm, arba maždaug vienas colis. Tad jei žinotumėte, kad laukiatės mergaitės, tai būtų ta savaitė, kai ją galėtumėte vadinti Coliuke.

Per kitą apsilankymą pas nėštumą prižiūrintį gydytoją turėtumėte pirmąkart išgirsti vaikelio širdelės dūžius.

Tam naudojamas nešiojamas garso bangų aparatas – stetoskopas. Gydytojas švelniais judesiais braukia juo per pilvą, kol užtinka garsus. Daug moterų sako, kad akimirka, kai pirmą kartą išgirdo vaikelio širdelės dūžius, buvo viena džiaugsmingiausių per pirmąjį trimestrą.

Prieš pastojant gimda buna apytiksliai kriaušės dydžio. Dabar ji jau greipfruto dydžio. Toks spartus padidėjimas ir pasunkėjimas gali tempti gimdą prilaikančius raiščius.

Pirmąjį trimestrą paprastai tai nesukelia skausmų, tad pajutusi bet kokį skausmą, skambinkite gydytojui, ypač jei skausmus lydėtų tepimas, kraujavimas, karščiavimas, šaltkrėtis, makšties išskyros, pykinimas, vėmimas ar jei skausmas nesiliautų po keleto minučių ramaus pogulio ir atsipalaidavimo.

Ar pastebite, kad seilių dabar išsiskiria daugiau nei paprastai? Tai labai paplitęs simptomas, ypač tarp nėštukių, kurias kamuoja sunki rytinio pykinimo (hyperemesis gravidarum) forma ar vargina rėmuo (skrandžio rūgštingumas).

Taip pat skaitykite:

Darbelis 10 nėštumo savaitei

Jei krūtys tapo jautrios ar net skausmingos, įsigykite gerai prilaikančią medvilninę liemenėlę nėščiosioms. Nėščiosioms skirtos liemenėlės yra tvirtesnės, platesnėmis petnešomis, juosta po krūtine turi daugiau ilgio reguliavimo padėčių.

Jei tai pirmas nėštumas, krūtys gali padidėti net 2-4 kaušelio dydžiais! Taip pat, augant pilvukui ir plečiantis krūtinės ląstai, padidės ir apimtis po krūtine.

Paprastai krūtys padidėja nėštumo pradžioje, po to – per paskutiniuosius du nėštumo mėnesius ir dar šiek tiek po gimdymo pradėjus gamintis pienui.

Tad nusiteikite, kad nėštumo metu turėsite įsigyti bent porą naujų liemenėlių. Kiek būtent padidės jūsų krūtinė, priklauso tiek nuo individualių jūsų savybių, tiek nuo nėštumo metu priaugto svorio ir kitų ypatumų.

Vietoj liemenėlės nėščiosioms galima įsigyti ir liemenėlę žindančioms, turinčioms atsegamus kaušelius. Jei pasirinksite tokį variantą, liemenėlę žindančioms įsigykite nėštumui artėjant į pabaigą, kai krūtinės dydis bus daugiau ar mažiau prognozuojamas.

Pirkite su šiokia tokia atsarga: pritvinkusios pieno, krūtys dar šiek tiek padidės.

2018 m. Balandinukų grupė ❤️

vitalijapociute5 prieš 2 val.

saule098 parašė:
    Vargstu ir as, man 7 sav. Sleikstu, pykina, galva sukasi. Buna kad is lovos net nesinori keltis. O dar dvimetukas po namus laksto, niekur nesidesi, reikia keltis.

2. Sauluteesu
    Sauluteesu prieš 1 val.

Vat kas keisčiausia man. Jau eina 7 savaitė, bet nejaučiu jokio blogumo, nei galvos svaigimo nieko aišku labai dėl to džiaugiuosi. Jeigu nebūtų dingę mėnesinės tai net nesuprassčiau kad laukiuosi ir kad reikia pasitikrinti sužinojau rugpjucio 18 d. Pas gydytoja. Sako jau 6 savaite. Galvoju oooo geras

sigul prieš 1 val.

Sauluteesu parašė:

Ir dziaukis kad gerai jauties nes tas blogumas uzknisa o dar kai darba jegu nulis

4. Sauluteesu

sigul parašė:

Na taip.. aš tikiu kad labai nemalonu... stiprybės merginoms kurioms yra blogumas.. man tik labai keista kad taip viskas. Kažin nuo ko čia priklauso. Nes pvz mano mama kai mane nesiojo tai sakes buvo.. labai bloga..

5. Sauluteesu
    Sauluteesu prieš 1 val.

O jums jau pasikeitė pojūčiai? Nežinau norėjimas daugiau valgyt? Kvapai? Irzlumas? Nuovargis?