10 nėštumo savaitė

10 nėštumo savaitė

Vaikelis 10 nėštumo savaitę

Braškė. Savaitės pabaigoje mažylis bus dydžio sulig nedidele braške: 3 cm ir poros mm ilgio ir svers apie 4-5 gramus. Nors jis dar visai mažutis, jis jau bus užbaigęs pirmąjį – embriono – vystymosi etapą. Nuo šiol gydytojai jį vadins vaisiumi.

Vaisiaus periodo metu mažylio kūno audiniai ir organai augs ir bręs ypač greitai. Gyvybiškai svarbūs organai – kepenys, inkstai, žarnynas, plaučiai – jau pradeda funkcionuoti ir per likusį nėštumo laiką toliau augs ir vystysis. Vaikučio kepenys toliau gamina kraujo ląsteles, o anksčiau jas tiekęs trynio maišelis tampa nebereikalingas ir pradeda nykti.

Vaisiaus galva vis dar santykinai didelė – beveik pusė kūnelio, nors proporcingai yra kiek mažesnė nei prieš keletą savaičių. Dėl sparčiai besivystančių smegenų kakta yra laikinai išsikišusi į priekį. Tai – laikina. Pamažu kūdikio galva įgaus mums visiems įprastą formą.

Ant pilnai vienas nuo kito atsiskyrusių rankų pirštukų pradeda formuotis nagučiai. Netrukus nagučiai uždengs ir kojų pirštukus. Sąnariai dar labiau patobulėjo, ir mažylis jau gali sulenkti rankas per alkūnes ir sukryžiuoti delniukus ties krūtine.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 10 nėštumo savaitę

Faktas

Vaikelio ūgis dešimtos savaitės pradžioje bus apie 2,5 cm, arba maždaug vienas colis. Tad jei žinotumėte, kad laukiatės mergaitės, tai būtų ta savaitė, kai ją galėtumėte vadinti Coliuke.

Per kitą apsilankymą pas nėštumą prižiūrintį gydytoją turėtumėte pirmąkart išgirsti vaikelio širdelės dūžius.

Tam naudojamas nešiojamas garso bangų aparatas – stetoskopas. Gydytojas švelniais judesiais braukia juo per pilvą, kol užtinka garsus. Daug moterų sako, kad akimirka, kai pirmą kartą išgirdo vaikelio širdelės dūžius, buvo viena džiaugsmingiausių per pirmąjį trimestrą.

Prieš pastojant gimda buna apytiksliai kriaušės dydžio. Dabar ji jau greipfruto dydžio. Toks spartus padidėjimas ir pasunkėjimas gali tempti gimdą prilaikančius raiščius.

Pirmąjį trimestrą paprastai tai nesukelia skausmų, tad pajutusi bet kokį skausmą, skambinkite gydytojui, ypač jei skausmus lydėtų tepimas, kraujavimas, karščiavimas, šaltkrėtis, makšties išskyros, pykinimas, vėmimas ar jei skausmas nesiliautų po keleto minučių ramaus pogulio ir atsipalaidavimo.

Ar pastebite, kad seilių dabar išsiskiria daugiau nei paprastai? Tai labai paplitęs simptomas, ypač tarp nėštukių, kurias kamuoja sunki rytinio pykinimo (hyperemesis gravidarum) forma ar vargina rėmuo (skrandžio rūgštingumas).

Taip pat skaitykite:

Darbelis 10 nėštumo savaitei

Jei krūtys tapo jautrios ar net skausmingos, įsigykite gerai prilaikančią medvilninę liemenėlę nėščiosioms. Nėščiosioms skirtos liemenėlės yra tvirtesnės, platesnėmis petnešomis, juosta po krūtine turi daugiau ilgio reguliavimo padėčių.

Jei tai pirmas nėštumas, krūtys gali padidėti net 2-4 kaušelio dydžiais! Taip pat, augant pilvukui ir plečiantis krūtinės ląstai, padidės ir apimtis po krūtine.

Paprastai krūtys padidėja nėštumo pradžioje, po to – per paskutiniuosius du nėštumo mėnesius ir dar šiek tiek po gimdymo pradėjus gamintis pienui.

Tad nusiteikite, kad nėštumo metu turėsite įsigyti bent porą naujų liemenėlių. Kiek būtent padidės jūsų krūtinė, priklauso tiek nuo individualių jūsų savybių, tiek nuo nėštumo metu priaugto svorio ir kitų ypatumų. 

Vietoj liemenėlės nėščiosioms galima įsigyti ir liemenėlę žindančioms, turinčioms atsegamus kaušelius. Jei pasirinksite tokį variantą, liemenėlę žindančioms įsigykite nėštumui artėjant į pabaigą, kai krūtinės dydis bus daugiau ar mažiau prognozuojamas.

Pirkite su šiokia tokia atsarga: pritvinkusios pieno, krūtys dar šiek tiek padidės.

2020 m. sausio mėnesio mažyliai :)

 1. Gardi
  Gardi prieš 8 val.

  Baby parašė:
  Ar kam nors yra dingę krūtinės jautrumas?

  Baby, nesigasdink labai. Aš isvis nejauciu jokiu pokyciu su ja. O pries tai, kai laukiaus, skaudejo nuo pirmos pastojimo dienos iki gimdymo. Ne taisykle cia tas krutines jautrumas

 2. Baby
  Baby prieš 8 val.

  Gabrielg parašė:
  Nepergyvenkite taip man taip pat labai šokinėja paros metu tas jautrumas. Netgi sakyčiau tokio kaip jautrumo nėra,o tiesiog sukietėja krūtinė. Bet būna ir suminkš…

  Krūtinės speneliai būdavo jautrus, o dabar nebe 🙄 na tikiuos, kad viskas gerai.

  Gardi parašė:
  Baby, nesigasdink labai. Aš isvis nejauciu jokiu pokyciu su ja. O pries tai, kai laukiaus, skaudejo nuo pirmos pastojimo dienos iki gimdymo. Ne taisykle cia tas kru…

  Aš labai tikiuosi. Kai pirmą kartą dingo, kai buvo 5 savaites, buvo nesivystantis..

 3. User has not uploaded an avatar
  Anelee prieš 7 val.

  Ditutea parašė:
  Man priespienis atsirado dar pries nestuma gydytoja sake,kad matyt hormonai siaucia,nieko baisaus del visa ko progesterono tyrima dariausi ar ne per …

  Ačiū !!! 💐O jei per didelis, ką daro?

 4. Juste115115
  Juste115115 prieš 26 min.

  Baby parašė:
  Ar kam nors yra dingę krūtinės jautrumas?

  Man jau geros dvi savaites. Aišku jeigu pačiupinėti spienelius, tai jaučiasi, bet neštumo pradžioje visa krūtinė skaudėjo

 5. Rasiux
  Rasiux prieš 22 min.

  Baby parašė:
  Krūtinės speneliai būdavo jautrus, o dabar nebe 🙄 na tikiuos, kad viskas gerai.

  O man kai buvo nesivystantis ir abrazija padare 8 sav, bet buvo tuscia puslyte tai krutine dege sunki kaip svinas ir dar pora sav po, merginos nesigasdinkin tikekit kad viskas bus gerai 😉