10 nėštumo savaitė

10 nėštumo savaitė

Vaikelis 10 nėštumo savaitę

Braškė. Savaitės pabaigoje mažylis bus nedidelės braškės dydžio: 3 cm ir kelių mm ilgio, svers apie 4-5 gramus. Nors dar visai mažutis, jau bus užbaigęs pirmąjį – embriono – vystymosi etapą. Nuo šiol gydytojai jį vadins vaisiumi.

Vaisiaus periodo metu mažylio kūno audiniai ir organai augs ir bręs ypač greitai. Gyvybiškai svarbūs organai – kepenys, inkstai, žarnynas, plaučiai – jau pradeda funkcionuoti ir per likusį nėštumo laiką toliau augs ir vystysis. Vaikučio kepenys toliau gamina kraujo ląsteles, o anksčiau jas tiekęs trynio maišelis tampa nebereikalingas ir pradeda nykti.

Vaisiaus galva vis dar santykinai didelė – beveik pusės kūnelio dydžio, nors proporcingai yra kiek mažesnė nei prieš keletą savaičių. Dėl sparčiai besivystančių smegenų kakta yra laikinai išsikišusi į priekį. Tai – laikina. Pamažu kūdikio galva įgaus mums visiems įprastą formą.

Ant pilnai vienas nuo kito atsiskyrusių rankų pirštukų pradeda formuotis nagučiai. Netrukus nagučiai uždengs ir kojų pirštukus. Sąnariai dar labiau patobulėjo, ir mažylis jau gali sulenkti rankas per alkūnes ir sukryžiuoti delniukus ties krūtine.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 10 nėštumo savaitę

Faktas

Vaikelio ūgis dešimtos savaitės pradžioje bus apie 2,5 cm, arba maždaug vienas colis. Tad jei žinotumėte, kad laukiatės mergaitės, tai būtų ta savaitė, kai ją galėtumėte vadinti Coliuke.

Per kitą apsilankymą pas nėštumą prižiūrintį gydytoją turėtumėte pirmąkart išgirsti vaikelio širdelės dūžius.

Tam naudojamas nešiojamas garso bangų aparatas – stetoskopas. Gydytojas švelniais judesiais braukia juo per pilvą, kol išgirsta garsus. Daug moterų sako, kad akimirka, kai pirmą kartą išgirdo vaikelio širdelės dūžius, buvo viena džiaugsmingiausių per pirmąjį trimestrą.

Prieš pastojant gimda buna daugmaž kriaušės dydžio. O dabar ji jau yra kaip greipfrutas. Toks spartus padidėjimas ir pasunkėjimas gali tempti gimdą prilaikančius raiščius.

Pirmąjį trimestrą paprastai tai nesukelia skausmų. Bet jei tik juos pajutote - skambinkite gydytojui (ypač, jei skausmus lydi tepimas, kraujavimas, karščiavimas, šaltkrėtis, makšties išskyros, pykinimas, vėmimas ar jei skausmas nesiliauja po kelių minučių ramaus pogulio ir atsipalaidavimo).

Ar pastebite, kad seilių dabar išsiskiria daugiau nei įprastai? Tai labai paplitęs simptomas (ypač tarp nėštukių, kurias kamuoja sunki rytinio pykinimo (hyperemesis gravidarum) forma ar vargina rėmuo (skrandžio rūgštingumas)).

Taip pat skaitykite:

Darbelis 10 nėštumo savaitei

Jei krūtys tapo jautrios ar net skausmingos, įsigykite gerai jas prilaikančią medvilninę liemenėlę nėščiosioms. Jos yra tvirtesnės, platesnėmis petnešomis, juosta po krūtine turi daugiau ilgio reguliavimo padėčių.

Jei tai pirmas nėštumas, krūtys gali padidėti net 2-4 kaušelio dydžiais! Taip pat, augant pilvukui ir plečiantis krūtinės ląstai, padidės ir apimtis po krūtine.

Paprastai krūtys padidėja nėštumo pradžioje, po to – per paskutiniuosius du nėštumo mėnesius ir dar šiek tiek po gimdymo pradėjus gamintis pienui.

Tad nusiteikite, kad nėštumo metu turėsite įsigyti bent porą naujų liemenėlių. Kiek būtent padidės jūsų krūtinė, priklauso tiek nuo individualių jūsų savybių, tiek nuo nėštumo metu priaugto svorio ir kitų ypatumų. 

Vietoj liemenėlės nėščiosioms galima įsigyti ir liemenėlę žindančioms. Tokia lėmenėlė turės atsegamus kaušelius. Geriausia ją įsigyti nėštumui artėjant į pabaigą, kai krūtinės dydis bus daugiau ar mažiau prognozuojamas.

Pirkite su šiokia tokia atsarga: pritvinkusios pieno, krūtys dar šiek tiek padidės.

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

 1. ReDi.
  ReDi. prieš 1 val.

  Gabi023 parašė:
  Nu va atsirado vieta laisva trečiadienį pas daktare, tai įdomu ką pamatys ir ką pasakys

  Praneškit, įdomu ką pasakys 😊

 2. ReDi.
  ReDi. prieš 1 val.

  JustMee parašė:
  Sveikutės, tos, kurioms teko susidurti, gal galit apšviesti jei antimiulerinis tyrimas viršyja normą ar blogai?

  Kad ir sunkiai matosi, bet nukirpkit savo duomenis...

  Tikrai taip, kuo jis didesnis, tuo labiau tikėtinas pks..

 3. User has not uploaded an avatar
  JustMee prieš 1 val.

  ReDi. parašė:
  Kad ir sunkiai matosi, bet nukirpkit savo duomenis...

  Net nepastebejau 🤦‍♀️😁 kaip galima redaguoti zinute? 😁

 4. Svara
  Svara prieš 1 val.

  JustMee parašė:
  Net nepastebejau 🤦‍♀️😁 kaip galima redaguoti zinute? 😁

  Galima redaguoti jei ne ilgiau kaip valanda parašytas komentaras.

 5. User has not uploaded an avatar
  juracela prieš 20 min.

  Norėjau pasitarti. Man reikia pasidaryti prilaktiną ir progesteroną, užsirašiau 19cd. Mano ciklas 26-27 dienos. Ovuliacija būna maždaug 12-13-14 cd. Seksiu testais ir pagal išskyras. Ar geriau persirašyti 21cd? Tad jeigu ov. testas bus teigiamas 11-12cd, tai registraciją palikti 19cd, jeigu vėliau, pavėlinti tyrimų pridavimą?