22 nėštumo savaitė

22 nėštumo savaitė

Vaikelis 22 nėštumo savaitę

Cukinija. Vaikelis tampa vis panašesnis į naujagimį, tačiau vis dar yra labai mažutis: nedidelės cukinijos dydžio. Jis yra 27,5 cm ilgio ir sveria apie 430 gramų.

Jo oda dabar susiraukšlėjusi, tačiau vaikeliui priaugant svorio pamažu išsilygins. Visą vaisiaus kūną ir galvą dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanūgu) dabar yra gerai matomi.

Akys vis dar užmerktos, tačiau jau išsivysčiusios: tik rainelei, spalvotajai akies daliai, vis dar trūksta spalvos pigmento.

Lūpos tampa vis išraiškingesnės, o po dantenomis toliau vystosi būsimų dantukų užuomazgos.

Pirmieji dantukai išdygs ir jais galėsite pasidžiaugti tik kai kūdikiui sueis 4–7 mėnesiai. Na, nebent jūsiškis bus vienas iš tų išskirtinių naujagimių, gimstančių jau su dantukais.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 22 nėštumo savaitę

Faktas

Tik vienas iš 2000 naujagimių gimsta su dantukais.

Pilvo oda pamažu vis tempiasi – juk augančiam vaikeliui reikia vis daugiau vietos. Todėl netrukus galite pastebėti atsirandančių strijų: absoliučiai daugumai moterų jų atsiranda daugiau ar mažiau, labai retai kuriai strijų pavyksta išvengti. Strijų gali atsirasti ne tik ant pilvo, bet ir ant sėdmenų, šlaunų, klubų ir krūtų.

Šių į randelius panašių brūkšnelių spalva gali varijuoti nuo švelniai rausvos iki tamsiai rudos priklausomai nuo odos spalvos ir atspalvio, einant nėštumo savaitėms strijos pamažu didėja.

Be to, anksčiau buvusi įdubusi bamba greičiausiai išsitempė ir pasidarė plokščia. Netrukus ji gali išsišauti į priekį. Nepanikuokite, tai normalu, po gimdymo bamba paprastai atgauna buvusią išvaizdą.

Dar vienas pokštas, kurį gali iškrėsti oda, yra vadinamieji kapiliarų voratinkliai. Tai nedidelės rausvos dėmelės su išryškėjusiomis smulkiomis kraujagyslėmis. Dažniausiai jų atsiranda ant veido, krūtinės ir rankų. Jų priežastis – nėštumo metu padidėjęs estrogenų kiekis. Po gimdymo ši problema taip pat dažniausiai susitvarko savaime.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 22 nėštumo savaitei

Įsigykite elektroninį parašą. Turėdama jį, galėsite paprastai susitvarkyti daugelį dokumentų neišeidama iš namų, pavyzdžiui, pateikti prašymus Sodrai ar įregistruoti vaiko gimimą, pasirašyti dokumentus elektroniniu būdu.

Daugeliu atvejų, tai galima padaryti ir prisijungus per elektroninę bankininkystę, tačiau elektroninis parašas yra daug universalesnis ir paprastesnis naudoti, su juo galėsite prisijungti ne tik prie valstybinių institucijų, bet ir savo banko (nebereikės kodų kortelių ar generatorių, tereikia prisiminti vieną slaptažodį).

Yra keletas elektroninio parašo variantų, paprasčiausias naudoti yra mobilusis el. parašas, nes jam nereikia jokios papildomos įrangos, tik tinkamo mobilaus telefono. M.parašo paslaugos įjungimas kainuoja iki 1 EUR, o mėnesinis paslaugos mokestis - vos 0.50 EUR.

Mobilųjį elektroninį parašą galite įsigyti savo mobiliojo ryšio operatoriaus („Omnitel“, „Bitė“, „Tele2“, „Teledema“) salone - paprastai tai trunka iki pusvalandžio. Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę. Daugiau apie el. parašą ir jo panaudojimo galimybes skaitykite čia: www.eparasas.lt

Taip pat skaitykite:

2019 m. lapkritinukai

 1. Dom.
  Dom. prieš 8 val.

  Eina sau, man irgi reiskia gimda susitraukineja. Man pora dienu skaudejo pilva, pilvas buvo kietas, sakiau vyrui man gimda skauda :/ nu net grynai, kaip akmuo butu buves pilve.

 2. Hruncė
  Hruncė prieš 8 val.

  Bėgsiu ryt magnio pirk. Net nepagalvojau, kad man jo reikia. Seniai nei mėšlungis netraukia, nei akis kokia trūkčioja... Reiks atidžiau stebėt šitą susitraukinėjimą. Svarbiausia, kad gyvenu labai ramiai. Tikrai nepersidirbu.

 3. Sanem
  Sanem prieš 8 val.

  O ar kam pilvo forma nėra asimetriska? man jau turbūt antra trečią savaitė kairė pilvo pusė buna daugiau iškilusi. Bumsikus tai visur jaučiu (nors daugiausia kairėj pusėj), tai nemanau, kad čia vaikutis taip įsirėžęs...

 4. User has not uploaded an avatar
  Viltyje prieš 7 val.

  Hruncė parašė:
  Jums nebūna, kad pilve atsiranda gūzas kažkoks. Ir jaučiasi ir matosi... nesuprantu, ar čia gimda susitraukia, ar ten vaikiukas kažkaip tai padaro? Ir nuo ko čia ta…

  Buna ir prasidėjo nuo 16 savaites man.. pastebėjau , kad suaktyvėja kai daugiau pajudu.. bet manau, kad tai galejo itakoti vaiko judesiai, kurie pasireiškia vis dažniau ir stipresni ☺️

 5. User has not uploaded an avatar
  Felia prieš 7 val.

  Flaminga parašė:
  Man viena popiete desinej pilvo puseje pradejo plakti,kaip sirdele ar kas nesupratau...net pabudau is pietu miego. Taip greitai tuk tuk net ranka prodejus jautesi a…

  Man irgi labai įdomu kas ten. Nes irgi dešnej pusej jaučiau lyg širdele