22 nėštumo savaitė

Vaikelis 22 nėštumo savaitę

Cukinija. Vaikelis tampa vis panašesnis į naujagimį, tačiau vis dar yra labai mažutis: nedidelės cukinijos dydžio. Jis yra 27,5 cm ilgio ir sveria apie 430 gramų.

Jo oda dabar susiraukšlėjusi, tačiau vaikeliui priaugant svorio pamažu išsilygins. Visą vaisiaus kūną ir galvą dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanūgu) dabar yra gerai matomi.

Akys vis dar užmerktos, tačiau jau išsivysčiusios: tik rainelei, spalvotajai akies daliai, vis dar trūksta spalvos pigmento.

Lūpos tampa vis išraiškingesnės, o po dantenomis toliau vystosi būsimų dantukų užuomazgos.

Pirmieji dantukai išdygs ir jais galėsite pasidžiaugti tik kai kūdikiui sueis 4–7 mėnesiai. Na, nebent jūsiškis bus vienas iš tų išskirtinių naujagimių, gimstančių jau su dantukais.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 22 nėštumo savaitę

Faktas

Tik vienas iš 2000 naujagimių gimsta su dantukais.

Pilvo oda pamažu vis tempiasi – juk augančiam vaikeliui reikia vis daugiau vietos. Todėl netrukus galite pastebėti atsirandančių strijų: absoliučiai daugumai moterų jų atsiranda daugiau ar mažiau, labai retai kuriai strijų pavyksta išvengti. Strijų gali atsirasti ne tik ant pilvo, bet ir ant sėdmenų, šlaunų, klubų ir krūtų.

Šių į randelius panašių brūkšnelių spalva gali varijuoti nuo švelniai rausvos iki tamsiai rudos priklausomai nuo odos spalvos ir atspalvio, einant nėštumo savaitėms strijos pamažu didėja.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Strijos nėštumo metu

Be to, anksčiau buvusi įdubusi bamba greičiausiai išsitempė ir pasidarė plokščia. Netrukus ji gali išsišauti į priekį. Nepanikuokite, tai normalu, po gimdymo bamba paprastai atgauna buvusią išvaizdą.

Dar vienas pokštas, kurį gali iškrėsti oda, yra vadinamieji kapiliarų voratinkliai. Tai nedidelės rausvos dėmelės su išryškėjusiomis smulkiomis kraujagyslėmis. Dažniausiai jų atsiranda ant veido, krūtinės ir rankų. Jų priežastis – nėštumo metu padidėjęs estrogenų kiekis. Po gimdymo ši problema taip pat dažniausiai susitvarko savaime.

Darbelis 22 nėštumo savaitei

Įsigykite elektroninį parašą. Turėdama jį, galėsite paprastai susitvarkyti daugelį dokumentų neišeidama iš namų, pavyzdžiui, pateikti prašymus Sodrai ar įregistruoti vaiko gimimą, pasirašyti dokumentus elektroniniu būdu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip pateikti prašymą SODRAI motinystės (dekretinių) išmokai gauti?

Daugeliu atvejų, tai galima padaryti ir prisijungus per elektroninę bankininkystę, tačiau elektroninis parašas yra daug universalesnis ir paprastesnis naudoti, su juo galėsite prisijungti ne tik prie valstybinių institucijų, bet ir savo banko (nebereikės kodų kortelių ar generatorių, tereikia prisiminti vieną slaptažodį).

Yra keletas elektroninio parašo variantų, paprasčiausias naudoti yra mobilusis el. parašas, nes jam nereikia jokios papildomos įrangos, tik tinkamo mobilaus telefono. M.parašo paslaugos įjungimas kainuoja iki 1 EUR, o mėnesinis paslaugos mokestis - vos 0.50 EUR.

Mobilųjį elektroninį parašą galite įsigyti savo mobiliojo ryšio operatoriaus („Omnitel“, „Bitė“, „Tele2“, „Teledema“) salone - paprastai tai trunka iki pusvalandžio. Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę. Daugiau apie el. parašą ir jo panaudojimo galimybes skaitykite čia: www.eparasas.lt

2017 m. birželio mėnesio mamukai :)

1. Dmama
    Dmama prieš 54 min.

Gintare steponkute parašė:
    Wow koks didelis arbuziukas jau

Atrodo kad dideja valandom Atsikelt is lovos vis tik sunkiau ir sunkiau daros

2. Gintare steponkute
    Gintare steponkute prieš 51 min.

Dmama parašė:
    Atrodo kad dideja valandom Atsikelt is lovos vis tik sunkiau ir sunkiau daros

Saunu grazu ziureti pas mane dar taip nesimato visom skirtyngai

3. Dmama
    Dmama prieš 42 min.

Gintare steponkute parašė:
    Saunu grazu ziureti pas mane dar taip nesimato visom skirtyngai

Aciu faktas, juk visos mes skirtingos.

4. Stars
    Stars prieš 36 min.

Pas mane tai labai aktyvus mazylis nes juda daug ir daznai nakti net pabundu. Ne del to kad skauda bet kad malas

Ievute27 prieš 27 sek.