22 nėštumo savaitė

22 nėštumo savaitė

Vaikelis 22 nėštumo savaitę

Cukinija. Vaikelis tampa vis panašesnis į naujagimį, tačiau vis dar yra labai mažutis: nedidelės cukinijos dydžio. Jis yra 27,5 cm ilgio ir sveria apie 430 gramų.

Jo oda dabar susiraukšlėjusi, tačiau vaikeliui priaugant svorio pamažu išsilygins. Visą vaisiaus kūną ir galvą dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanūgu) dabar yra gerai matomi.

Akys vis dar užmerktos, tačiau jau išsivysčiusios: tik rainelei, spalvotajai akies daliai, vis dar trūksta spalvos pigmento.

Lūpos tampa vis išraiškingesnės, o po dantenomis toliau vystosi būsimų dantukų užuomazgos.

Pirmieji dantukai išdygs ir jais galėsite pasidžiaugti tik kai kūdikiui sueis 4–7 mėnesiai. Na, nebent jūsiškis bus vienas iš tų išskirtinių naujagimių, gimstančių jau su dantukais.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 22 nėštumo savaitę

Faktas

Tik vienas iš 2000 naujagimių gimsta su dantukais.

Pilvo oda pamažu vis tempiasi – juk augančiam vaikeliui reikia vis daugiau vietos. Todėl netrukus galite pastebėti atsirandančių strijų: absoliučiai daugumai moterų jų atsiranda daugiau ar mažiau, labai retai kuriai strijų pavyksta išvengti. Strijų gali atsirasti ne tik ant pilvo, bet ir ant sėdmenų, šlaunų, klubų ir krūtų.

Šių į randelius panašių brūkšnelių spalva gali varijuoti nuo švelniai rausvos iki tamsiai rudos priklausomai nuo odos spalvos ir atspalvio, einant nėštumo savaitėms strijos pamažu didėja.

Be to, anksčiau buvusi įdubusi bamba greičiausiai išsitempė ir pasidarė plokščia. Netrukus ji gali išsišauti į priekį. Nepanikuokite, tai normalu, po gimdymo bamba paprastai atgauna buvusią išvaizdą.

Dar vienas pokštas, kurį gali iškrėsti oda, yra vadinamieji kapiliarų voratinkliai. Tai nedidelės rausvos dėmelės su išryškėjusiomis smulkiomis kraujagyslėmis. Dažniausiai jų atsiranda ant veido, krūtinės ir rankų. Jų priežastis – nėštumo metu padidėjęs estrogenų kiekis. Po gimdymo ši problema taip pat dažniausiai susitvarko savaime.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 22 nėštumo savaitei

Įsigykite elektroninį parašą. Turėdama jį, galėsite paprastai susitvarkyti daugelį dokumentų neišeidama iš namų, pavyzdžiui, pateikti prašymus Sodrai ar įregistruoti vaiko gimimą, pasirašyti dokumentus elektroniniu būdu.

Daugeliu atvejų, tai galima padaryti ir prisijungus per elektroninę bankininkystę, tačiau elektroninis parašas yra daug universalesnis ir paprastesnis naudoti, su juo galėsite prisijungti ne tik prie valstybinių institucijų, bet ir savo banko (nebereikės kodų kortelių ar generatorių, tereikia prisiminti vieną slaptažodį).

Yra keletas elektroninio parašo variantų, paprasčiausias naudoti yra mobilusis el. parašas, nes jam nereikia jokios papildomos įrangos, tik tinkamo mobilaus telefono. M.parašo paslaugos įjungimas kainuoja iki 1 EUR, o mėnesinis paslaugos mokestis - vos 0.50 EUR.

Mobilųjį elektroninį parašą galite įsigyti savo mobiliojo ryšio operatoriaus („Omnitel“, „Bitė“, „Tele2“, „Teledema“) salone - paprastai tai trunka iki pusvalandžio. Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę. Daugiau apie el. parašą ir jo panaudojimo galimybes skaitykite čia: www.eparasas.lt

Taip pat skaitykite:

2020 m. Balandinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Zhiuli prieš 19 val.

  Toma. parašė:
  aš prieš išeinant pamaitindavau ir tik grįžus maitindavau, ir dar primaitinimas buvo prasidėjęs, tai kartais į tarpą kokios bulvės trintos gaudavo paragauti ar ryži…

  Nu Lt tokių darbų nėra, kad 3 4 dienas dirbtum. Arba dirbi, arba ne.
  Mano vaikai beimdavo jokių mišinių, kol maitindavau nė į burną, toks vaizdas, kad š pasiūlei. Ypač antrasis, tai iki metų ant papo kabėjo, visus mišinius išbandžiau. Žodžiu siaubas. Nenorėčiau daugiau taip

 2. Toma.
  Toma. prieš 14 val.

  Zhiuli parašė:
  Nu Lt tokių darbų nėra, kad 3 4 dienas dirbtum. Arba dirbi, arba ne.
  Mano vaikai beimdavo jokių mišinių, kol maitindavau nė į burną, toks vaizdas, kad …

  maniškis buteliuko pradžioj nenorėjo pripažinti, gal kokių 8mėn tik įsiūliau gertuvę nežinau kaip su pamaininiais darbais, gal ir sunku tokį rasti, bet srity, kur paslaugos teikiamos 24/7 manau kažkur gal ir galima atrasti kompromisinį variantą. Gal tada tik gautųsi ne pilnas etatas, o koks 0,75, nežinau

 3. User has not uploaded an avatar
  Zhiuli prieš 14 val.

  Toma. parašė:
  maniškis buteliuko pradžioj nenorėjo pripažinti, gal kokių 8mėn tik įsiūliau gertuvę nežinau kaip su pamaininiais darbais, gal ir sunku tokį rasti, bet srity, ku…

  Tai va niekas čia neprasideda su 0,75. Na man asmeniškai darbo nereikia, tiesiog sakau, kad pas mus pati sistema nepritaikyta nei pagal darbų krūvio pasirinkimo galimybę, bei pagal vaikų palikimo galimybę dirbti taip anksti išeiti.
  Bet aš ir nenorėčiau...

 4. Januare prieš 14 val.

  Zhiuli parašė:
  Tai va niekas čia neprasideda su 0,75. Na man asmeniškai darbo nereikia, tiesiog sakau, kad pas mus pati sistema nepritaikyta nei pagal darbų krūvio pasirinkimo gal…

  Galima rasti darbų už 0.5 etato. Bet iš esmės taip - sistema nelanksti, todėl ir atostogos ilgos.

 5. User has not uploaded an avatar
  Zhiuli prieš 13 val.

  Januare parašė:
  Galima rasti darbų už 0.5 etato. Bet iš esmės taip - sistema nelanksti, todėl ir atostogos ilgos.

  Nu katastrofiškai tokių mažai