22 nėštumo savaitė

22 nėštumo savaitė

Vaikelis 22 nėštumo savaitę

Cukinija. Vaikelis tampa vis panašesnis į naujagimį, bet vis dar yra labai mažutis: nedidelės cukinijos dydžio. Jis yra 27,5 cm ilgio ir sveria apie 430 gramų.

Jo oda dabar susiraukšlėjusi, bet, mažyliui priaugant svorio, ji pamažu išsilygins. Visą vaisiaus kūną ir galvą dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanūgu) dabar yra gerai matomi.

Akys vis dar užmerktos, tačiau jau išsivysčiusios: tik rainelei, spalvotajai akies daliai, vis dar trūksta spalvos pigmento.

Lūpos tampa vis išraiškingesnės, o po dantenomis toliau vystosi būsimų dantukų užuomazgos.

Pirmieji dantukai išdygs ir jais galėsite pasidžiaugti tik tada, kai kūdikiui sueis 4–7 mėnesiai. Na, nebent Jūsų mažylis bus vienas iš tų išskirtinių naujagimių, gimstančių jau su dantukais.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 22 nėštumo savaitę

Faktas

Tik vienas iš 2 000 naujagimių gimsta su dantukais.

Pilvo oda pamažu tempiasi – juk augančiam vaikeliui reikia vis daugiau vietos. Todėl netrukus galite pastebėti strijų: absoliučiai daugumai moterų jų atsiranda daugiau ar mažiau, labai retai pavyksta išvengti. Strijų gali atsirasti ne tik ant pilvo, bet ir ant sėdmenų, šlaunų, klubų ir krūtų.

Šių į randelius panašių brūkšnelių spalva gali varijuoti nuo švelniai rausvos iki tamsiai rudos, priklausomai nuo odos spalvos ir atspalvio. Vaikui augant, strijos pamažu didėja. 

Anksčiau buvusi įdubusi bamba greičiausiai išsitempė ir pasidarė plokščia. Netrukus ji gali išsišauti į priekį. Nepanikuokite, tai normalu: po gimdymo bamba paprastai atgauna buvusią išvaizdą.

Dar vienas pokštas, kurį gali iškrėsti oda, yra vadinamieji kapiliarų voratinkliai. Tai nedidelės rausvos dėmelės su išryškėjusiomis smulkiomis kraujagyslėmis. Dažniausiai jų atsiranda ant veido, krūtinės ir rankų. Jų priežastis – nėštumo metu padidėjęs estrogenų kiekis. Po gimdymo ši problema dažniausiai dingsta.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 22 nėštumo savaitei

Įsigykite elektroninį parašą. Turėdama jį, galėsite lengvai, neišeidama iš namų, susitvarkyti daugelį dokumentų (pavyzdžiui, pateikti prašymus Sodrai ar įregistruoti vaiko gimimą, pasirašyti dokumentus elektroniniu būdu).

Daugeliu atvejų, tą galima padaryti ir prisijungus per elektroninę bankininkystę. Bet elektroninis parašas yra daug universalesnis ir paprastesnis naudoti, su juo galėsite prisijungti ne tik prie valstybinių institucijų, bet ir savo banko (nebereikės kodų kortelių ar generatorių, tereikia prisiminti vieną slaptažodį).

Yra keli elektroninio parašo variantai. Paprasčiausias naudoti yra mobilusis el. parašas (jam nereikia jokios papildomos įrangos, tik tinkamo mobilaus telefono). M.parašo paslaugos įjungimas kainuoja iki 1 EUR, o mėnesinis paslaugos mokestis - vos 0.50 EUR.

Mobilųjį elektroninį parašą galite įsigyti savo mobiliojo ryšio operatoriaus („Omnitel“, „Bitė“, „Tele2“, „Teledema“) salone - paprastai tai trunka iki pusvalandžio. Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę. Daugiau apie el. parašą ir jo panaudojimo galimybes skaitykite čia: www.eparasas.lt

Taip pat skaitykite:

2022 m. Lapkritinukai 🍂

 1. User has not uploaded an avatar
  Apuokėlis prieš 5 d.

  Sveikos.
  Šiandien atliko pilvuko echoskopiją ir grįžusi namo bandau išsišifruoti mažylės išmatavimų reikšmes. Visos (BPD, HC, AC, FL) aiškios, išskyrus vieną - OFD. Gal kuri žinote, koks tai matmuo?

 2. User has not uploaded an avatar
  Godutis prieš 5 d.

  Sveikos! Esu 20 savaite, jau trečią kartą per šį laikotarpį meta herpis 😭 anksčiau pasirodydavo max kartą į metus..
  Ar prašyt daktarės papildomų tyrimų?

 3. aurelijona
  aurelijona prieš 4 d.

  Apuokėlis parašė:
  Sveikos.
  Šiandien atliko pilvuko echoskopiją ir grįžusi namo bandau išsišifruoti mažylės iš…

  Gal pilvuko apimtis🤔 neįsitikinusi... Bet taip manau.

 4. Cloudukas
  Cloudukas prieš 4 d.

  aurelijona parašė:
  Gal pilvuko apimtis🤔 neįsitikinusi... Bet taip manau.

  AC pilvo apimtis, o OFD ieškojau straipsnių visokių, tai jokios info nerada 🙂 teks jums matyt ginekologės bandyti klausti

 5. User has not uploaded an avatar
  Amial prieš 16 val.

  Apuokėlis parašė:
  Sveikos.
  Šiandien atliko pilvuko echoskopiją ir grįžusi namo bandau išsišifruoti mažylės iš…

  Radau, kad OFD - occipitofrontal diameter, kaip suprantu tam tikras galvytės išmatavimas 🙂 Įrašius šitą pavadinimą google nuotraukose matyti, koks.