22 nėštumo savaitė

22 nėštumo savaitė

Vaikelis 22 nėštumo savaitę

Cukinija. Vaikelis tampa vis panašesnis į naujagimį, bet vis dar yra labai mažutis: nedidelės cukinijos dydžio. Jis yra 27,5 cm ilgio ir sveria apie 430 gramų.

Jo oda dabar susiraukšlėjusi, bet, mažyliui priaugant svorio, ji pamažu išsilygins. Visą vaisiaus kūną ir galvą dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanūgu) dabar yra gerai matomi.

Akys vis dar užmerktos, tačiau jau išsivysčiusios: tik rainelei, spalvotajai akies daliai, vis dar trūksta spalvos pigmento.

Lūpos tampa vis išraiškingesnės, o po dantenomis toliau vystosi būsimų dantukų užuomazgos.

Pirmieji dantukai išdygs ir jais galėsite pasidžiaugti tik tada, kai kūdikiui sueis 4–7 mėnesiai. Na, nebent Jūsų mažylis bus vienas iš tų išskirtinių naujagimių, gimstančių jau su dantukais.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 22 nėštumo savaitę

Faktas

Tik vienas iš 2 000 naujagimių gimsta su dantukais.

Pilvo oda pamažu tempiasi – juk augančiam vaikeliui reikia vis daugiau vietos. Todėl netrukus galite pastebėti strijų: absoliučiai daugumai moterų jų atsiranda daugiau ar mažiau, labai retai pavyksta išvengti. Strijų gali atsirasti ne tik ant pilvo, bet ir ant sėdmenų, šlaunų, klubų ir krūtų.

Šių į randelius panašių brūkšnelių spalva gali varijuoti nuo švelniai rausvos iki tamsiai rudos, priklausomai nuo odos spalvos ir atspalvio. Vaikui augant, strijos pamažu didėja. 

Anksčiau buvusi įdubusi bamba greičiausiai išsitempė ir pasidarė plokščia. Netrukus ji gali išsišauti į priekį. Nepanikuokite, tai normalu: po gimdymo bamba paprastai atgauna buvusią išvaizdą.

Dar vienas pokštas, kurį gali iškrėsti oda, yra vadinamieji kapiliarų voratinkliai. Tai nedidelės rausvos dėmelės su išryškėjusiomis smulkiomis kraujagyslėmis. Dažniausiai jų atsiranda ant veido, krūtinės ir rankų. Jų priežastis – nėštumo metu padidėjęs estrogenų kiekis. Po gimdymo ši problema dažniausiai dingsta.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 22 nėštumo savaitei

Įsigykite elektroninį parašą. Turėdama jį, galėsite lengvai, neišeidama iš namų, susitvarkyti daugelį dokumentų (pavyzdžiui, pateikti prašymus Sodrai ar įregistruoti vaiko gimimą, pasirašyti dokumentus elektroniniu būdu).

Daugeliu atvejų, tą galima padaryti ir prisijungus per elektroninę bankininkystę. Bet elektroninis parašas yra daug universalesnis ir paprastesnis naudoti, su juo galėsite prisijungti ne tik prie valstybinių institucijų, bet ir savo banko (nebereikės kodų kortelių ar generatorių, tereikia prisiminti vieną slaptažodį).

Yra keli elektroninio parašo variantai. Paprasčiausias naudoti yra mobilusis el. parašas (jam nereikia jokios papildomos įrangos, tik tinkamo mobilaus telefono). M.parašo paslaugos įjungimas kainuoja iki 1 EUR, o mėnesinis paslaugos mokestis - vos 0.50 EUR.

Mobilųjį elektroninį parašą galite įsigyti savo mobiliojo ryšio operatoriaus („Omnitel“, „Bitė“, „Tele2“, „Teledema“) salone - paprastai tai trunka iki pusvalandžio. Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę. Daugiau apie el. parašą ir jo panaudojimo galimybes skaitykite čia: www.eparasas.lt

Taip pat skaitykite:

2023 m. balandžio mėnesio mažyliai 🐣

 1. User has not uploaded an avatar
  Eistela prieš 1 d.

  patvirtinta parašė:
  Ar kas nors turi patirties ir antrojo trimestro metu vykote ar planuojate vykti į kelionę/kalnus? Žinoma ne slidinėti ar hikinti, bet tiesiog pasibūti. Vakar skaiči…

  Priklauso nuo nėštumo manau. Geriausiai jums atsakys jus prižiūrinti gydytoja. Jei jums kažkas nutiks kalnuose pagalba bus tikrai toli. Mes nusprendėm atšaukti savo kelionę į kalnus. Praeitais metais nesilaukiau, bet kalnuose man prasidėjo apendicitas. Linksma nebuvo 🙈

 2. User has not uploaded an avatar
  Vienaragis prieš 19 val.

  Bluebell parašė:
  as Kaune esu, bet perejau vos ne visu lopseliu websaitus ir niekur nepamineta. Jauciu reikia skambintis ir klaust. Per centralizuota sistema irgi neparasyta nuo kok…

  Dar dėl darželiu, jeigu nesilaukciau tai turbut reiktų samdytis dar papildomai aukle arba kažką kviestis i pastiprinimą, pirmieji metai darželyje kaip suprantu vien ligos 🙈 pirmagimį išleidau 1,5metu nuo rugsėjo, tai lapkritį ėjo tik 5 dienas, kita laiko sirgo. Dabar vėl, po 2 savaičių sirgimo nuėjo 3 dienas ir parsivežiau su 39 temperatūra 😂 tai jeigu būčiau grįžus i darbą tai praktiškai visa laiką nedarbingumas 🤷‍♀️

 3. User has not uploaded an avatar
  Vienaragis prieš 10 val.

  Nu ką, mano mažyliui gripas... pasiskiepyti per ligas nespejau. Tikiuosi nekabins 😔

 4. Rituks
  Rituks prieš 10 val.

  Sveikos mamytes,kaip jauciates?

 5. Perlinė...
  Perlinė... prieš 2 val.

  Rituks parašė:
  Sveikos mamytes,kaip jauciates?

  Kaip jusu reikalai?