22 nėštumo savaitė

Vaikelis 22 nėštumo savaitę

Cukinija. Vaikelis tampa vis panašesnis į naujagimį, tačiau vis dar yra labai mažutis: nedidelės cukinijos dydžio. Jis yra 27,5 cm ilgio ir sveria apie 430 gramų.

Jo oda dabar susiraukšlėjusi, tačiau vaikeliui priaugant svorio pamažu išsilygins. Visą vaisiaus kūną ir galvą dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanūgu) dabar yra gerai matomi.

Akys vis dar užmerktos, tačiau jau išsivysčiusios: tik rainelei, spalvotajai akies daliai, vis dar trūksta spalvos pigmento.

Lūpos tampa vis išraiškingesnės, o po dantenomis toliau vystosi būsimų dantukų užuomazgos.

Pirmieji dantukai išdygs ir jais galėsite pasidžiaugti tik kai kūdikiui sueis 4–7 mėnesiai. Na, nebent jūsiškis bus vienas iš tų išskirtinių naujagimių, gimstančių jau su dantukais.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 22 nėštumo savaitę

Faktas

Tik vienas iš 2000 naujagimių gimsta su dantukais.

Pilvo oda pamažu vis tempiasi – juk augančiam vaikeliui reikia vis daugiau vietos. Todėl netrukus galite pastebėti atsirandančių strijų: absoliučiai daugumai moterų jų atsiranda daugiau ar mažiau, labai retai kuriai strijų pavyksta išvengti. Strijų gali atsirasti ne tik ant pilvo, bet ir ant sėdmenų, šlaunų, klubų ir krūtų.

Šių į randelius panašių brūkšnelių spalva gali varijuoti nuo švelniai rausvos iki tamsiai rudos priklausomai nuo odos spalvos ir atspalvio, einant nėštumo savaitėms strijos pamažu didėja.

Be to, anksčiau buvusi įdubusi bamba greičiausiai išsitempė ir pasidarė plokščia. Netrukus ji gali išsišauti į priekį. Nepanikuokite, tai normalu, po gimdymo bamba paprastai atgauna buvusią išvaizdą.

Dar vienas pokštas, kurį gali iškrėsti oda, yra vadinamieji kapiliarų voratinkliai. Tai nedidelės rausvos dėmelės su išryškėjusiomis smulkiomis kraujagyslėmis. Dažniausiai jų atsiranda ant veido, krūtinės ir rankų. Jų priežastis – nėštumo metu padidėjęs estrogenų kiekis. Po gimdymo ši problema taip pat dažniausiai susitvarko savaime.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 22 nėštumo savaitei

Įsigykite elektroninį parašą. Turėdama jį, galėsite paprastai susitvarkyti daugelį dokumentų neišeidama iš namų, pavyzdžiui, pateikti prašymus Sodrai ar įregistruoti vaiko gimimą, pasirašyti dokumentus elektroniniu būdu.

Daugeliu atvejų, tai galima padaryti ir prisijungus per elektroninę bankininkystę, tačiau elektroninis parašas yra daug universalesnis ir paprastesnis naudoti, su juo galėsite prisijungti ne tik prie valstybinių institucijų, bet ir savo banko (nebereikės kodų kortelių ar generatorių, tereikia prisiminti vieną slaptažodį).

Yra keletas elektroninio parašo variantų, paprasčiausias naudoti yra mobilusis el. parašas, nes jam nereikia jokios papildomos įrangos, tik tinkamo mobilaus telefono. M.parašo paslaugos įjungimas kainuoja iki 1 EUR, o mėnesinis paslaugos mokestis - vos 0.50 EUR.

Mobilųjį elektroninį parašą galite įsigyti savo mobiliojo ryšio operatoriaus („Omnitel“, „Bitė“, „Tele2“, „Teledema“) salone - paprastai tai trunka iki pusvalandžio. Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę. Daugiau apie el. parašą ir jo panaudojimo galimybes skaitykite čia: www.eparasas.lt

Taip pat skaitykite:

2018 m. rugsėjo mažiausieji

1. renata renata
    renata renata prieš 9 val.

sweetdrop parašė:
    Siaip as tai nespjaunu i maximos, rimi ar lidl drabuzelius pvz maximoj su nuolaidom tikrai neblogai gaunasi, o dar kol mazyliu klubui priklausau, tai ta nuolaida…

Tikrai si savaitgali maximoi taip gerai pasiseke nupirkti dukrytei bodziukus, 3 uz 5.99 ir dar pritaike 40% nuolaida. Ir grazus tikrai.

2. Canele
    Canele prieš 8 val.

ašša parašė:
    Nebloga nuolaida, aciu kad pasidalinot!
    Bet kaineles.... komplektus kitur galima rasti uz vieno sliauzto kaina

Pepco kokybe tragiska. Po 2 skalbimu rubai atrodo visiskai nudeveti.

3. ašša
    ašša prieš 8 val.

Oka3 parašė:
    Aha as irgi paziurejau pigu.lt, kombinezonus pvz, man brangoki pasirode... Isvis kur ieskoti kombinezonu graziu ir geru?

H&m graziu komplektuku yra.

Lindexe isvis kiekviena uzsimerkus imciau, bet kainos jau kandziojasi. Beeeet lindexe smelinukai su dviem eilem knopkiu klyne, tai realiai ilgesniam laikui tinka.

Aliexprese parsisiunciau komplektuka - normalus, neturiu prie ko prikibt.

Asda george yra itin pigiai, bet siandien ties mokejimu pastrigau (i LT shipingas gal 15€, o kad siusti i UK brolio adresu, pati uzsimoket negalejau...). Bet kainos puikios!

Va lidle nugriebiau kelis komplektukus.

Pepco nieko nepirkau, bet zinot...netikiu ar eilinis lietuvis pirks sliauztus uz 20€ ale kokybiskus, geriau uzmerks akis i nusiburbuliavimus ir valio

As dar apie nei vieno isvardinti zenklo kokybe negaliu pasakyti, pas mane visi laukia pirmojo skalbimo 🤣

4. Liustra prieš 8 val.

Lidlo labai faini drabuzeliai 👍 bodziukus, pizamytes tik ten pirkau, kai atsirado. O siaip lietuviski lb malonus - Loritos ir pn., ju yra Baby city, bet Urme perpus pigiau tie patys 🙃
    Kombiukus sunui perku tik Columbia, per mm.lt uzsidedi varnele “nauji su etiketem” ir pilna ju, tiesiog kas siunciasi ir su dydziu nepataiko/gauna dovanu ir t.t. Bet kol tik guli, tai as pirkau gera vilnoni vokeli ir turejom “palikimo” vilnoni kombiuka 🙃 Dabar drabuzelius is Next siunciuos, reik dar HM pabandyt 😊

5. Modestina99 prieš 6 val.

As uz padeveta vezimeli, tokio ir ieskom tam tikrai neislaidausim nes nematau tam tikslo, ir netodel kad finansai neleistu Bet lovyte,kedute pirksim nauja kas liecia rubelius Dar nepuolu labai pirkt tik kelis komplektukus nusipirkau, kas liecia devetus tai nematau nieko blogo jei perperki is pazistamu, draugu ar artimuju manau Kai zinosim lyti tai taip ir darysim nes vistiek matai higiena, kaip saugoja, kaip nesioja