22 nėštumo savaitė

Vaikelis 22 nėštumo savaitę

Cukinija. Vaikelis tampa vis panašesnis į naujagimį, tačiau vis dar yra labai mažutis: nedidelės cukinijos dydžio. Jis yra 27,5 cm ilgio ir sveria apie 430 gramų.

Jo oda dabar susiraukšlėjusi, tačiau vaikeliui priaugant svorio pamažu išsilygins. Visą vaisiaus kūną ir galvą dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanūgu) dabar yra gerai matomi.

Akys vis dar užmerktos, tačiau jau išsivysčiusios: tik rainelei, spalvotajai akies daliai, vis dar trūksta spalvos pigmento.

Lūpos tampa vis išraiškingesnės, o po dantenomis toliau vystosi būsimų dantukų užuomazgos.

Pirmieji dantukai išdygs ir jais galėsite pasidžiaugti tik kai kūdikiui sueis 4–7 mėnesiai. Na, nebent jūsiškis bus vienas iš tų išskirtinių naujagimių, gimstančių jau su dantukais.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 22 nėštumo savaitę

Faktas

Tik vienas iš 2000 naujagimių gimsta su dantukais.

Pilvo oda pamažu vis tempiasi – juk augančiam vaikeliui reikia vis daugiau vietos. Todėl netrukus galite pastebėti atsirandančių strijų: absoliučiai daugumai moterų jų atsiranda daugiau ar mažiau, labai retai kuriai strijų pavyksta išvengti. Strijų gali atsirasti ne tik ant pilvo, bet ir ant sėdmenų, šlaunų, klubų ir krūtų.

Šių į randelius panašių brūkšnelių spalva gali varijuoti nuo švelniai rausvos iki tamsiai rudos priklausomai nuo odos spalvos ir atspalvio, einant nėštumo savaitėms strijos pamažu didėja.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Strijos nėštumo metu

Be to, anksčiau buvusi įdubusi bamba greičiausiai išsitempė ir pasidarė plokščia. Netrukus ji gali išsišauti į priekį. Nepanikuokite, tai normalu, po gimdymo bamba paprastai atgauna buvusią išvaizdą.

Dar vienas pokštas, kurį gali iškrėsti oda, yra vadinamieji kapiliarų voratinkliai. Tai nedidelės rausvos dėmelės su išryškėjusiomis smulkiomis kraujagyslėmis. Dažniausiai jų atsiranda ant veido, krūtinės ir rankų. Jų priežastis – nėštumo metu padidėjęs estrogenų kiekis. Po gimdymo ši problema taip pat dažniausiai susitvarko savaime.

Darbelis 22 nėštumo savaitei

Įsigykite elektroninį parašą. Turėdama jį, galėsite paprastai susitvarkyti daugelį dokumentų neišeidama iš namų, pavyzdžiui, pateikti prašymus Sodrai ar įregistruoti vaiko gimimą, pasirašyti dokumentus elektroniniu būdu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip pateikti prašymą SODRAI motinystės (dekretinių) išmokai gauti?

Daugeliu atvejų, tai galima padaryti ir prisijungus per elektroninę bankininkystę, tačiau elektroninis parašas yra daug universalesnis ir paprastesnis naudoti, su juo galėsite prisijungti ne tik prie valstybinių institucijų, bet ir savo banko (nebereikės kodų kortelių ar generatorių, tereikia prisiminti vieną slaptažodį).

Yra keletas elektroninio parašo variantų, paprasčiausias naudoti yra mobilusis el. parašas, nes jam nereikia jokios papildomos įrangos, tik tinkamo mobilaus telefono. M.parašo paslaugos įjungimas kainuoja iki 1 EUR, o mėnesinis paslaugos mokestis - vos 0.50 EUR.

Mobilųjį elektroninį parašą galite įsigyti savo mobiliojo ryšio operatoriaus („Omnitel“, „Bitė“, „Tele2“, „Teledema“) salone - paprastai tai trunka iki pusvalandžio. Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę. Daugiau apie el. parašą ir jo panaudojimo galimybes skaitykite čia: www.eparasas.lt

2017 m. Liepos m. Mamukai :)

1. laura-aukselis
    laura-aukselis prieš 10 val.

fenk-ju parašė:
    O jusu visu vyrai sutinka dalyvauti gimdyme? Maniskis grieztai atsisake

2. dundukee
    dundukee prieš 9 val.

Palange parašė:
    Tai kai jau kraujo bus, jis nelabai ir reikalingas bus 😁 Bet sąrėmiaujant labai praverstų.

Mes su vyru kalbejom... jis sake nenori dalyvaut, nes nenori matyt mano kanciu... o ir as pati nenoriu kad matytu vusa "fainuma"...nusprendem kad bus su manim kol prasides tikrasis stumimas ur gimdymas-jis bus uz duru

jussta prieš 2 val.

Palange parašė:

Na maniskis buvo iki kol stumt reikejo. Isejo tik tada, kai suleke daktarai... stumiau tris valandas kol galiausiai kirpt sugalvojo, tada viskas jau greitai... man ir atrodo esme visko, kai vyras buna tuo lemiamu momentu. Bet cia kiek skaitau, tai daugelio buvo iki stumimo. Na jei taip, tai mano irgi skaitosi dalyvavo gimdyme
    Si karta noreciau, kad butu iki galo...

KarinaK prieš 1 val.

Su pirmaja buves vyras dalyvavo.
    O dabartinis su bendra dukryte dalyvavo visose 13 valandų kol kankinausi,pagelbejo labai tiek su vaiksciojimu i tualeta ,tiek girdydamas vandeniu,palaikydamas už rankos,kol galiausiai pareiškė ,kad reikia extra cp ,per cezari į operacinę vyro niekas neįleido. Tad esu nusiteikus viskam jei iseis paciai gimdyt tai vyras dalyvaus manau . Jei ne paciai tai bent jau emociskai palaikys. Bet kokiu atveju myliu savo vyra ir žinau,kad palaiko kiekvienam žingsnyje.

LinaNM prieš 5 min.

Labas rytas, merginos,

Kaip jaučiatės?

Ar jums taip būna, kad vieną dieną jaučiate pilvo tempimą ar skausmą, o po kelių dienų iš viso nieko nejaučiate. Šiandien atsikėliau, tai pilvas atrodo nepadidėjo, o, atvirkščiai, sumažėjo :)))