22 nėštumo savaitė

22 nėštumo savaitė

Vaikelis 22 nėštumo savaitę

Cukinija. Vaikelis tampa vis panašesnis į naujagimį, tačiau vis dar yra labai mažutis: nedidelės cukinijos dydžio. Jis yra 27,5 cm ilgio ir sveria apie 430 gramų.

Jo oda dabar susiraukšlėjusi, tačiau vaikeliui priaugant svorio pamažu išsilygins. Visą vaisiaus kūną ir galvą dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanūgu) dabar yra gerai matomi.

Akys vis dar užmerktos, tačiau jau išsivysčiusios: tik rainelei, spalvotajai akies daliai, vis dar trūksta spalvos pigmento.

Lūpos tampa vis išraiškingesnės, o po dantenomis toliau vystosi būsimų dantukų užuomazgos.

Pirmieji dantukai išdygs ir jais galėsite pasidžiaugti tik kai kūdikiui sueis 4–7 mėnesiai. Na, nebent jūsiškis bus vienas iš tų išskirtinių naujagimių, gimstančių jau su dantukais.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 22 nėštumo savaitę

Faktas

Tik vienas iš 2000 naujagimių gimsta su dantukais.

Pilvo oda pamažu vis tempiasi – juk augančiam vaikeliui reikia vis daugiau vietos. Todėl netrukus galite pastebėti atsirandančių strijų: absoliučiai daugumai moterų jų atsiranda daugiau ar mažiau, labai retai kuriai strijų pavyksta išvengti. Strijų gali atsirasti ne tik ant pilvo, bet ir ant sėdmenų, šlaunų, klubų ir krūtų.

Šių į randelius panašių brūkšnelių spalva gali varijuoti nuo švelniai rausvos iki tamsiai rudos priklausomai nuo odos spalvos ir atspalvio, einant nėštumo savaitėms strijos pamažu didėja.

Be to, anksčiau buvusi įdubusi bamba greičiausiai išsitempė ir pasidarė plokščia. Netrukus ji gali išsišauti į priekį. Nepanikuokite, tai normalu, po gimdymo bamba paprastai atgauna buvusią išvaizdą.

Dar vienas pokštas, kurį gali iškrėsti oda, yra vadinamieji kapiliarų voratinkliai. Tai nedidelės rausvos dėmelės su išryškėjusiomis smulkiomis kraujagyslėmis. Dažniausiai jų atsiranda ant veido, krūtinės ir rankų. Jų priežastis – nėštumo metu padidėjęs estrogenų kiekis. Po gimdymo ši problema taip pat dažniausiai susitvarko savaime.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 22 nėštumo savaitei

Įsigykite elektroninį parašą. Turėdama jį, galėsite paprastai susitvarkyti daugelį dokumentų neišeidama iš namų, pavyzdžiui, pateikti prašymus Sodrai ar įregistruoti vaiko gimimą, pasirašyti dokumentus elektroniniu būdu.

Daugeliu atvejų, tai galima padaryti ir prisijungus per elektroninę bankininkystę, tačiau elektroninis parašas yra daug universalesnis ir paprastesnis naudoti, su juo galėsite prisijungti ne tik prie valstybinių institucijų, bet ir savo banko (nebereikės kodų kortelių ar generatorių, tereikia prisiminti vieną slaptažodį).

Yra keletas elektroninio parašo variantų, paprasčiausias naudoti yra mobilusis el. parašas, nes jam nereikia jokios papildomos įrangos, tik tinkamo mobilaus telefono. M.parašo paslaugos įjungimas kainuoja iki 1 EUR, o mėnesinis paslaugos mokestis - vos 0.50 EUR.

Mobilųjį elektroninį parašą galite įsigyti savo mobiliojo ryšio operatoriaus („Omnitel“, „Bitė“, „Tele2“, „Teledema“) salone - paprastai tai trunka iki pusvalandžio. Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę. Daugiau apie el. parašą ir jo panaudojimo galimybes skaitykite čia: www.eparasas.lt

Taip pat skaitykite:

2020 m. Rugpjūtinukai 🤰💓

 1. User has not uploaded an avatar
  Jasy prieš 3 val.

  Tos kurios geriate vitaminus.. Pabaigę juos daugiau nebevartojate? Ar toliau perkate ir geriate?

 2. User has not uploaded an avatar
  Moniqe prieš 3 val.

  Jasy parašė:
  Tos kurios geriate vitaminus.. Pabaigę juos daugiau nebevartojate? Ar toliau perkate ir geriate?

  As geriu Elevit gal nuo 14 savaites. Tai gersiu visa nestuma. Nuo ju zymiai geriau jauciuosi.

 3. User has not uploaded an avatar
  Viktorija2727 prieš 2 val.

  Bejausme_jura parašė:
  Sveikos, paskambino man vakar mano ginekologe, kad peržiūrėjo išmatavimus (nes dariausi 20sav.pakartotini kitoje vietoje, nes per pirma per sudėtinga pozicija buvo)…

  Aš buvau rašiusi bet man pirmas nėštumas taip pat. Pasitikiu gydytoja man ji sakė kad viskas normose. Kad esu pati maža. Tad kaip ir logiška. Mano gydytoja išmano savo darba manau. Man iškarto pasakė kad truputi rankytės ir kojytės atsilieka. Tad skenas bus kaip visada 28-32sav

 4. User has not uploaded an avatar
  Viktorija2727 prieš 2 val.

  Burbulas2 parašė:
  O labai didelis skirtumas? Nes siaip visi auga skirtingai, gal jus pati labai nedidelio ugio, tai ir vaikelis mazesnis. Bent jau man atrodo, kad jei butu labai dide…

  Būtent man taip ir sakė kad aš esu mažesnė mano pačios ūgis tik 1.59 tai kaip galiu tikėtis kažko. Vyras mano irgi nėra aukštas. Sakė kad viskas normose. O kitos mamytės skaičiau kažkur kad jai gydytoja mano kad kažkas negerai liepia pasirodyt po 2sav o.ne po 6.

 5. Pacahontas
  Pacahontas prieš 2 val.

  Moniqe parašė:
  As geriu Elevit gal nuo 14 savaites. Tai gersiu visa nestuma. Nuo ju zymiai geriau jauciuosi.

  Zinoma visa nestuma gerti reikia 😊