22 nėštumo savaitė

22 nėštumo savaitė

Vaikelis 22 nėštumo savaitę

Cukinija. Vaikelis tampa vis panašesnis į naujagimį, tačiau vis dar yra labai mažutis: nedidelės cukinijos dydžio. Jis yra 27,5 cm ilgio ir sveria apie 430 gramų.

Jo oda dabar susiraukšlėjusi, tačiau vaikeliui priaugant svorio pamažu išsilygins. Visą vaisiaus kūną ir galvą dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanūgu) dabar yra gerai matomi.

Akys vis dar užmerktos, tačiau jau išsivysčiusios: tik rainelei, spalvotajai akies daliai, vis dar trūksta spalvos pigmento.

Lūpos tampa vis išraiškingesnės, o po dantenomis toliau vystosi būsimų dantukų užuomazgos.

Pirmieji dantukai išdygs ir jais galėsite pasidžiaugti tik kai kūdikiui sueis 4–7 mėnesiai. Na, nebent jūsiškis bus vienas iš tų išskirtinių naujagimių, gimstančių jau su dantukais.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 22 nėštumo savaitę

Faktas

Tik vienas iš 2000 naujagimių gimsta su dantukais.

Pilvo oda pamažu vis tempiasi – juk augančiam vaikeliui reikia vis daugiau vietos. Todėl netrukus galite pastebėti atsirandančių strijų: absoliučiai daugumai moterų jų atsiranda daugiau ar mažiau, labai retai kuriai strijų pavyksta išvengti. Strijų gali atsirasti ne tik ant pilvo, bet ir ant sėdmenų, šlaunų, klubų ir krūtų.

Šių į randelius panašių brūkšnelių spalva gali varijuoti nuo švelniai rausvos iki tamsiai rudos priklausomai nuo odos spalvos ir atspalvio, einant nėštumo savaitėms strijos pamažu didėja.

Be to, anksčiau buvusi įdubusi bamba greičiausiai išsitempė ir pasidarė plokščia. Netrukus ji gali išsišauti į priekį. Nepanikuokite, tai normalu, po gimdymo bamba paprastai atgauna buvusią išvaizdą.

Dar vienas pokštas, kurį gali iškrėsti oda, yra vadinamieji kapiliarų voratinkliai. Tai nedidelės rausvos dėmelės su išryškėjusiomis smulkiomis kraujagyslėmis. Dažniausiai jų atsiranda ant veido, krūtinės ir rankų. Jų priežastis – nėštumo metu padidėjęs estrogenų kiekis. Po gimdymo ši problema taip pat dažniausiai susitvarko savaime.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 22 nėštumo savaitei

Įsigykite elektroninį parašą. Turėdama jį, galėsite paprastai susitvarkyti daugelį dokumentų neišeidama iš namų, pavyzdžiui, pateikti prašymus Sodrai ar įregistruoti vaiko gimimą, pasirašyti dokumentus elektroniniu būdu.

Daugeliu atvejų, tai galima padaryti ir prisijungus per elektroninę bankininkystę, tačiau elektroninis parašas yra daug universalesnis ir paprastesnis naudoti, su juo galėsite prisijungti ne tik prie valstybinių institucijų, bet ir savo banko (nebereikės kodų kortelių ar generatorių, tereikia prisiminti vieną slaptažodį).

Yra keletas elektroninio parašo variantų, paprasčiausias naudoti yra mobilusis el. parašas, nes jam nereikia jokios papildomos įrangos, tik tinkamo mobilaus telefono. M.parašo paslaugos įjungimas kainuoja iki 1 EUR, o mėnesinis paslaugos mokestis - vos 0.50 EUR.

Mobilųjį elektroninį parašą galite įsigyti savo mobiliojo ryšio operatoriaus („Omnitel“, „Bitė“, „Tele2“, „Teledema“) salone - paprastai tai trunka iki pusvalandžio. Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę. Daugiau apie el. parašą ir jo panaudojimo galimybes skaitykite čia: www.eparasas.lt

Taip pat skaitykite:

2020 m. Vasario mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  Slepke prieš 50 min.

  Ai aš jau pripratau rytais keltis apie 5 i wc , tada tik atsigulu ir jau bandau įsipatogint (turiu jau draugę pagalvytę kur kišu po pilvu ) ir jau beveik sudedant bluostą 5.30 vyro žadintuvas labas rytas na tada vėl pakol užmiegu 6.45 mano žadintuvas O vakarais dažnai blūdinu vėlai atsigulu tai išsimiegu šiaip sau .Savaitgaliais geriau.

 2. User has not uploaded an avatar
  deize27 prieš 35 min.

  Gal man reiktų dėl to siusiojimo su gydytoja pašnekėt, man kažkaip nenormaliai. Einu tikrai virš 10 kartų per naktį. Einu ir einu.
  Aišku ir prieš nėštumą eidavau apie 2-3 kart į naktį, bet dabar kartais net nebespėju užmigt tarp tų ėjimų.

 3. User has not uploaded an avatar
  Slepke prieš 32 min.

  deize27 parašė:
  Gal man reiktų dėl to siusiojimo su gydytoja pašnekėt, man kažkaip nenormaliai. Einu tikrai virš 10 kartų per naktį. Einu ir einu.

  Ohooooo tai kaip tu dirbi kitą dieną?
  Aš iki nėštumo nesikeldavau nei kart+vengiu skysčių prieš miegą.Bet gal čia nuo pūslės stiprumo priklauso? O gal čia ir psichologija priedo? Nes nervinais dėl NIP, dabar dėl kraujo grupių kas mano galva tu nė neimk į širdį.Ir užtai miegas prastas.Bet su gyd.pakalbėt ne prośal.

 4. Agnile
  Agnile prieš 29 min.

  deize27 parašė:
  Gal man reiktų dėl to siusiojimo su gydytoja pašnekėt, man kažkaip nenormaliai. Einu tikrai virš 10 kartų per naktį. Einu ir einu.

  Jūsų gal gimda žemai? Ar placenta žemai ir spaudžia pūslę? Nes 10 kart keltis tai jau too much.

 5. User has not uploaded an avatar
  Maamyy prieš 16 min.

  Sveikos mamytes ar naudojote kuri kapsuled nuo uzdegimo, nestumo metu? Arilin rapid. Info lapelyje raso, kad nepatartina vartoti iki 3 nestumo periodo. O pas mane yra nedidelis uzdegimas, ginekologas israse sias zvakutes, nezinau, kaip elgtis, kad nepakenktu leliui. 😔🤔 Gal kas turite patirties?