22 nėštumo savaitė

22 nėštumo savaitė

Vaikelis 22 nėštumo savaitę

Cukinija. Vaikelis tampa vis panašesnis į naujagimį, tačiau vis dar yra labai mažutis: nedidelės cukinijos dydžio. Jis yra 27,5 cm ilgio ir sveria apie 430 gramų.

Jo oda dabar susiraukšlėjusi, tačiau vaikeliui priaugant svorio pamažu išsilygins. Visą vaisiaus kūną ir galvą dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanūgu) dabar yra gerai matomi.

Akys vis dar užmerktos, tačiau jau išsivysčiusios: tik rainelei, spalvotajai akies daliai, vis dar trūksta spalvos pigmento.

Lūpos tampa vis išraiškingesnės, o po dantenomis toliau vystosi būsimų dantukų užuomazgos.

Pirmieji dantukai išdygs ir jais galėsite pasidžiaugti tik kai kūdikiui sueis 4–7 mėnesiai. Na, nebent jūsiškis bus vienas iš tų išskirtinių naujagimių, gimstančių jau su dantukais.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 22 nėštumo savaitę

Faktas

Tik vienas iš 2000 naujagimių gimsta su dantukais.

Pilvo oda pamažu vis tempiasi – juk augančiam vaikeliui reikia vis daugiau vietos. Todėl netrukus galite pastebėti atsirandančių strijų: absoliučiai daugumai moterų jų atsiranda daugiau ar mažiau, labai retai kuriai strijų pavyksta išvengti. Strijų gali atsirasti ne tik ant pilvo, bet ir ant sėdmenų, šlaunų, klubų ir krūtų.

Šių į randelius panašių brūkšnelių spalva gali varijuoti nuo švelniai rausvos iki tamsiai rudos priklausomai nuo odos spalvos ir atspalvio, einant nėštumo savaitėms strijos pamažu didėja.

Be to, anksčiau buvusi įdubusi bamba greičiausiai išsitempė ir pasidarė plokščia. Netrukus ji gali išsišauti į priekį. Nepanikuokite, tai normalu, po gimdymo bamba paprastai atgauna buvusią išvaizdą.

Dar vienas pokštas, kurį gali iškrėsti oda, yra vadinamieji kapiliarų voratinkliai. Tai nedidelės rausvos dėmelės su išryškėjusiomis smulkiomis kraujagyslėmis. Dažniausiai jų atsiranda ant veido, krūtinės ir rankų. Jų priežastis – nėštumo metu padidėjęs estrogenų kiekis. Po gimdymo ši problema taip pat dažniausiai susitvarko savaime.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 22 nėštumo savaitei

Įsigykite elektroninį parašą. Turėdama jį, galėsite paprastai susitvarkyti daugelį dokumentų neišeidama iš namų, pavyzdžiui, pateikti prašymus Sodrai ar įregistruoti vaiko gimimą, pasirašyti dokumentus elektroniniu būdu.

Daugeliu atvejų, tai galima padaryti ir prisijungus per elektroninę bankininkystę, tačiau elektroninis parašas yra daug universalesnis ir paprastesnis naudoti, su juo galėsite prisijungti ne tik prie valstybinių institucijų, bet ir savo banko (nebereikės kodų kortelių ar generatorių, tereikia prisiminti vieną slaptažodį).

Yra keletas elektroninio parašo variantų, paprasčiausias naudoti yra mobilusis el. parašas, nes jam nereikia jokios papildomos įrangos, tik tinkamo mobilaus telefono. M.parašo paslaugos įjungimas kainuoja iki 1 EUR, o mėnesinis paslaugos mokestis - vos 0.50 EUR.

Mobilųjį elektroninį parašą galite įsigyti savo mobiliojo ryšio operatoriaus („Omnitel“, „Bitė“, „Tele2“, „Teledema“) salone - paprastai tai trunka iki pusvalandžio. Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę. Daugiau apie el. parašą ir jo panaudojimo galimybes skaitykite čia: www.eparasas.lt

Taip pat skaitykite:

2019 m. Kovinukai :)

 1. Koviukass
  Koviukass prieš 8 val.

  Naujokelee parašė:
  Norejau jusu nuomone suzinoti☺ ar darysites fotosesija nesciosios? Ka apie ja galvojat? 🙂 as pati labai jos noreciau, bet mano vyras kazkaip pries sake gims vaikeli…

  Darysimės, vyras purkštauja, bet neturi kur dėtis. 😁

 2. odzo1
  odzo1 prieš 7 val.

  mes ir darysimes😁😁

 3. kopa
  kopa prieš 7 val.

  O aš neketinu darytis Nebent kur gražiai taip įsiamžinti, kad vaikas turėtų prisiminimą, kaip mama atrodė jau visai prieš jam gimstant Tikrai būna gražių, meniškų, kur subtiliai sužaidžiama su šviesa, nuotraukų... į tokias tikrai malonu žiūrėti!

 4. User has not uploaded an avatar
  Samanta33 prieš 7 val.

  Fotosesija tikrai darysiuosi ! dar tik nesugalvoju kokia ir pas koki fotografa Griztu i lietuva gruodzio 7, o gruodzio 8d bus mano babyshoweris, tai noreciau tuo paciu ir fotosesijos kadangi jau drauges postins visur foto babyshowerio tai ir bus laikas visiems feisbuko draugams pasisakyti apie sita stebukleli

 5. Crazy Plant Lady
  Crazy Plant Lady prieš 6 val.

  Nepasimetusi parašė:
  Man dauguma nesciuju fotosesiju atrodo dirbtinai nusaldintos, netikroviskos, dar tie angeliski mamu ir tevu veidai kol kas su vyru sutarem, kad m…

  Dar nekalbėjau su vyru apie tai, bet tikiu, jei darytumės, tai kokią linksmą, šmaikščią, nes abu nesiskundžiam humoro jausmu Nusisaldinti nenorėčiau, bet kokią prie bajerio fotosesiją visai būtų smagu pasidaryti