38 nėštumo savaitė

38 nėštumo savaitė

Vaikelis 38 nėštumo savaitę

Vaikelis dabar daug apvalesnis. Jo ūgis ir svoris artėja prie tų skaičių, kurie bus įrašyti gimimo dokumentuose. Greičiausiai dabar jis sveria apie 3 kg 100 g ir yra 50 cm ūgio.

Jis jau moka tvirtai sugriebti – netrukus pajusite, kaip jo mažas delniukas suima jūsų  mažąjį pirštą!

Kūdikio vidiniai organai yra visiškai susiformavę ir funkcionuoja, tačiau plaučiai ir smegenys kol kas išsivystę tik tiek, kiek reikia šiam gyvenimo etapui. Kūdikiui gimus, jie ir toliau vystysis.

Smegenys, tiesa, vystysis ir keisis visą likusį žmogaus gyvenimą, tačiau pirmieji trys-penki vaiko gyvenimo metai yra kritiniai.

Spėliojate, kokios spalvos bus jūsų mažylio akys? Gali būti, kad iš karto tą pasakyti bus sunku. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks.

Jei naujagimio akys bus pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos.

Taip yra todėl, kad kūdikiui gimus rainelėje (spalvotoje akies dalyje) pradeda daugėti pigmento.

Žaliose, rusvose ar rudose akyse pigmento yra daugiau nei pilkose ar žydrose akyse, todėl akys negali pašviesėti arba tapti žydresnės.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 38 nėštumo savaitę

Faktas

Pirmasis gimdymas trunka vidutiniškai 15 valandų, tačiau trukmė kiekvienu atveju gali būti labai skirtinga.

Kitos dvi savaitės bus kupinos laukimo. Kūnas – vienų greičiau, kitų lėčiau – ruošiasi gimdymui, pavyzdžiui, pamažu gali vertis gimdos kaklelis.

Greičiausiai to net nejausite, ir tik gydytojas apžiūros metu pasakys, kad jis yra prasivėręs vieną, du, ar net tris centimetrus. Atsiverti jį labiau privers sąrėmiai.

Kojų tinimas paskutinėmis savaitėmis yra įprastas reiškinys, tačiau jei jums imtų tinti rankos ar veidas, staiga paditų svoris, kamuotų nuolatinis arba stiprus galvos skausmas, sutriktų regėjimas (vaizdas taptų neryškus ar atsirastų dėmių), imtų skaudėti viršutinę pilvo dalį, iškart skambinkite savo gydytojui.

Tai yra labai rimto sutrikimo – preeklampsijos – simptomai.

Darbelis 38 nėštumo savaitei

Skaitykite apie tai, kaip rūpintis naujagimiu. Jei dar nepradėjote, dabar pats laikas nuo literatūros apie nėštumą pereiti prie skaitinių apie naujagimio priežiūrą. Gimus kūdikiui neturėsite daug laisvo laiko, tad dabar pats metas pasiruošti pirmosioms savaitėms.

Ar esate girdėję apie kūdikio augimo šuolius, dar vadinamus augimo spurtais? Tai trumpi periodai, kuomet mažylis auga itin sparčiai ir atrodo nuolat alkanas. Pasidomėkite, ką daryti jų metu, kad netektų be reikalo panikuoti.

Taip pat skaitykite

2019 m. Vasario mėn. mažyliai

 1. nikolkinas
  nikolkinas prieš 22 min.

  Man taip pat rankos patinusios, taip gera sniego rankoj palaikyt 😁 atrodo ir rankos atitirpsta.

 2. User has not uploaded an avatar
  Lina.andr prieš 17 min.

  Pas mane pėdos kaip kaladės ir veidas patinęs ir miegu apsiseilėjus, ha ha ha

 3. Antarija
  Antarija prieš 10 min.

  Lina.andr parašė:
  Pas mane pėdos kaip kaladės ir veidas patinęs ir miegu apsiseilėjus, ha ha ha

  As del tinimo nesiskundžiu, bet vat ka liečia miega tai šiąnakt prabudau 1:16 ir taip iki 5 val ryto akys plačios, miegas neima nors tu ka 😂

 4. MeLiNaKia
  MeLiNaKia prieš 5 min.

  Antarija parašė:
  Sveikos, ar jūsų ne pykina i nėštumo pabaiga? Pastebėjau kad man prasidėjo pykinimas ir vis pradeda sukti kad i tualetą labai laisvai..

  Sspygle parašė:
  Mane irgi pykina kartais! Su wc tai kažkaip nėra problemų, o klubus naktimis tai man jau senai skauda.. :/ man tai rankos tokios skaudžios ir patinusios truputį būn…

  Zinokit rimtai pasekit save! As kai gimdziau pirmagime... tai per 7valandas atsivere kaklelis, bet zinoki ziauriai vemiau kol atsivere.. beproto mane pykino...

 5. agneta000
  agneta000 prieš 32 sek.

  As irgi labai vemiau per gimdyma, nezinau kiek kartu... vis isgerdavau vandens jau per prievarta kad butu is ko vemt. Tiesiog organizmas taip su skausmu dorojasi