38 nėštumo savaitė

Vaikelis 38 nėštumo savaitę

Vaikelis dabar daug apvalesnis. Jo ūgis ir svoris artėja prie tų skaičių, kurie bus įrašyti gimimo dokumentuose. Greičiausiai dabar jis sveria apie 3 kg 100 g ir yra 50 cm ūgio.

Jis jau moka tvirtai sugriebti – netrukus pajusite, kaip jo mažas delniukas suima jūsų  mažąjį pirštą!

Kūdikio vidiniai organai yra visiškai susiformavę ir funkcionuoja, tačiau plaučiai ir smegenys kol kas išsivystę tik tiek, kiek reikia šiam gyvenimo etapui. Kūdikiui gimus, jie ir toliau vystysis.

Smegenys, tiesa, vystysis ir keisis visą likusį žmogaus gyvenimą, tačiau pirmieji trys-penki vaiko gyvenimo metai yra kritiniai.

Spėliojate, kokios spalvos bus jūsų mažylio akys? Gali būti, kad iš karto tą pasakyti bus sunku. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks.

Jei naujagimio akys bus pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos.

Taip yra todėl, kad kūdikiui gimus rainelėje (spalvotoje akies dalyje) pradeda daugėti pigmento.

Žaliose, rusvose ar rudose akyse pigmento yra daugiau nei pilkose ar žydrose akyse, todėl akys negali pašviesėti arba tapti žydresnės.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 38 nėštumo savaitę

Faktas

Pirmasis gimdymas trunka vidutiniškai 15 valandų, tačiau trukmė kiekvienu atveju gali būti labai skirtinga.

Kitos dvi savaitės bus kupinos laukimo. Kūnas – vienų greičiau, kitų lėčiau – ruošiasi gimdymui, pavyzdžiui, pamažu gali vertis gimdos kaklelis.

Greičiausiai to net nejausite, ir tik gydytojas apžiūros metu pasakys, kad jis yra prasivėręs vieną, du, ar net tris centimetrus. Atsiverti jį labiau privers sąrėmiai.

Kojų tinimas paskutinėmis savaitėmis yra įprastas reiškinys, tačiau jei jums imtų tinti rankos ar veidas, staiga paditų svoris, kamuotų nuolatinis arba stiprus galvos skausmas, sutriktų regėjimas (vaizdas taptų neryškus ar atsirastų dėmių), imtų skaudėti viršutinę pilvo dalį, iškart skambinkite savo gydytojui.

Tai yra labai rimto sutrikimo – preeklampsijos – simptomai.

Darbelis 38 nėštumo savaitei

Skaitykite apie tai, kaip rūpintis naujagimiu. Jei dar nepradėjote, dabar pats laikas nuo literatūros apie nėštumą pereiti prie skaitinių apie naujagimio priežiūrą. Gimus kūdikiui neturėsite daug laisvo laiko, tad dabar pats metas pasiruošti pirmosioms savaitėms.

Ar esate girdėję apie kūdikio augimo šuolius, dar vadinamus augimo spurtais? Tai trumpi periodai, kuomet mažylis auga itin sparčiai ir atrodo nuolat alkanas. Pasidomėkite, ką daryti jų metu, kad netektų be reikalo panikuoti.

Taip pat skaitykite

2017 m. Rugsėjinukai❤

 1. Šilo_uoga
  Šilo_uoga prieš 19 min.

  Vikuliukas11 parašė:
  Mamos, gal kuri nors esate susidurusi su geliančiu skausmu ar dilgčiojimu toks jausmas makštyje gal labiau ties kakleliu trunkančiu neilgai bet dažnai... ? Ar tai j…

  Aš negimdžius dar, bet turėjau gyvenime situaciją su sąrėmiais ir besiveriančiu kakleliu, tai nieko panašaus nebuvo, mes panašius pojūčius toj srity berods aptarinėjom prieš kelias dienas, man daktarė sakė, kad tie nudiegimai gali atsirasti dėl vaiko spaudimo žemyn ir sparčiai besiplečiančios gimdos, nes vaikelis dar sparčiai auga. Bet žinoma, visada yra tikimybė, kad kiekviena situacija individuali ir maža ką...

 2. orxideja9891
  orxideja9891 prieš 19 min.

  Šilo_uoga parašė:
  Viskas, po savaitės aš pradedu laukt energijos pliupsnio

  As jau irgi laukiu, penktadieni terminas o jo kaip nera taip nera ... pasiklydo, nuejo medalio drozti

 3. Šilo_uoga
  Šilo_uoga prieš 14 min.

  orxideja9891 parašė:
  As jau irgi laukiu, penktadieni terminas o jo kaip nera taip nera ... pasiklydo, nuejo medalio drozti

  Turbūt užklups netikėtai, kaip sniegas per Velykas

 4. avietuke
  avietuke prieš 14 min.

  orxideja9891 parašė:
  As tai keliu dalykeliu dar iki galo i tases nenusipirkus Antradieni vizitas, po jo susiperku ir laukiam tada Bet jau ir maniskes stovi kambaryje daugiau nei p…

  Aš dėjau didesnį flanelinį vystyklą, nes jis minkštesnis ir malonesnis kūdikio odelei. Jį naudosime ir namie vietoje rankšluosčio tiek apiprausiant, tiek po maudynių.

 5. essensi
  essensi prieš 2 min.

  Raimka parašė:
  Pratesiant tema apie bb gultukus,tai maciau fb viena moteryte pardavineja ju kopijas po 55 eur ir atsiliepimai geri,gal kam aktualu butu 😃

  As manau daug geriau naudota ne plagijata pirkti. Kol kas analogu nelabai yra atitinknciu.