38 nėštumo savaitė

38 nėštumo savaitė

Vaikelis 38 nėštumo savaitę

Vaikelis dabar daug apvalesnis. Jo ūgis ir svoris artėja prie tų skaičių, kurie bus įrašyti gimimo dokumentuose. Greičiausiai dabar jis sveria apie 3 kg 100 g ir yra 50 cm ūgio.

Jis jau moka tvirtai sugriebti – netrukus pajusite, kaip jo mažas delniukas suima jūsų  mažąjį pirštą!

Kūdikio vidiniai organai yra visiškai susiformavę ir funkcionuoja, tačiau plaučiai ir smegenys kol kas išsivystę tik tiek, kiek reikia šiam gyvenimo etapui. Kūdikiui gimus, jie ir toliau vystysis.

Smegenys, tiesa, vystysis ir keisis visą likusį žmogaus gyvenimą, tačiau pirmieji trys-penki vaiko gyvenimo metai yra kritiniai.

Spėliojate, kokios spalvos bus jūsų mažylio akys? Gali būti, kad iš karto tą pasakyti bus sunku. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks.

Jei naujagimio akys bus pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos.

Taip yra todėl, kad kūdikiui gimus rainelėje (spalvotoje akies dalyje) pradeda daugėti pigmento.

Žaliose, rusvose ar rudose akyse pigmento yra daugiau nei pilkose ar žydrose akyse, todėl akys negali pašviesėti arba tapti žydresnės.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 38 nėštumo savaitę

Faktas

Pirmasis gimdymas trunka vidutiniškai 15 valandų, tačiau trukmė kiekvienu atveju gali būti labai skirtinga.

Kitos dvi savaitės bus kupinos laukimo. Kūnas – vienų greičiau, kitų lėčiau – ruošiasi gimdymui, pavyzdžiui, pamažu gali vertis gimdos kaklelis.

Greičiausiai to net nejausite, ir tik gydytojas apžiūros metu pasakys, kad jis yra prasivėręs vieną, du, ar net tris centimetrus. Atsiverti jį labiau privers sąrėmiai.

Kojų tinimas paskutinėmis savaitėmis yra įprastas reiškinys, tačiau jei jums imtų tinti rankos ar veidas, staiga paditų svoris, kamuotų nuolatinis arba stiprus galvos skausmas, sutriktų regėjimas (vaizdas taptų neryškus ar atsirastų dėmių), imtų skaudėti viršutinę pilvo dalį, iškart skambinkite savo gydytojui.

Tai yra labai rimto sutrikimo – preeklampsijos – simptomai.

Darbelis 38 nėštumo savaitei

Skaitykite apie tai, kaip rūpintis naujagimiu. Jei dar nepradėjote, dabar pats laikas nuo literatūros apie nėštumą pereiti prie skaitinių apie naujagimio priežiūrą. Gimus kūdikiui neturėsite daug laisvo laiko, tad dabar pats metas pasiruošti pirmosioms savaitėms.

Ar esate girdėję apie kūdikio augimo šuolius, dar vadinamus augimo spurtais? Tai trumpi periodai, kuomet mažylis auga itin sparčiai ir atrodo nuolat alkanas. Pasidomėkite, ką daryti jų metu, kad netektų be reikalo panikuoti.

Taip pat skaitykite

2018 m. rugpjūčio džiaugsmukai

 1. Linute1.1
  Linute1.1 prieš 16 min.

  indodo parašė:
  Ta indodo blem visur pasireiškus

  O as mastau kame pas mane per užslėptas reikalas, ir kvepuot bandžiau ir medituot ir joga ir pati mastyt kame kur kas.. kokios baimes ar kas.... nieko.. tęsiasi jau kokie 5m su prastyn tai geryn.. o dabar isvis kai laukiuosi... bet oras žiauriai itakoja, jei pvz ne pamiegu ir... pervargstu vel sueja... o prasidėjo po panasiai metu kai dukrai suėjo.. buvau išsekus, svoris krito, namai, vaikai ir ttt matomai kaip uzsikure, tai uzgest neina.....

 2. aldzenj
  aldzenj prieš 12 min.

  pikuteG parašė:
  Sveikos merginos,
  O mes jau gimdykloj. Ryte nubėgo vandenys, bet kaklelis buvo uždaras. Skatina gimd…

  Oj ... Laukiam žinių ir laikom kumatukus kad viskas būtų gerai 💋

 3. User has not uploaded an avatar
  kripas82 prieš 8 min.

  RozaMimoza parašė:
  Vis paskaitau ir galvoju, kokia jums laimė su tais mažais skauduliukais. Aš visą naktį praverkiau su hemarojaus skausmais, kas valandą ėjau praustis ir tepti tapalu…

  Cantalin tabletes labai geros ir berods pigesnes nei detralex,sako kiskio taukai padeda bei zvakutes

 4. Aiste T.
  Aiste T. prieš 1 min.

  Cherry lady parašė:
  dukros gimtadienis liepos 10. antri metai lietus;))) vat teko kaip tik si savaitgali atsaukinet visus batutus ir kitas pramogas is lauko..ir staigiai imt vaiku kam…

  Mano pacios ir dukrytes liepos 15d svenciam, tai irgi del sventimo gamtoje nesuplanuosi, nes orai labai permainingi 🙈 vakar vaiku studijoj atbaliavojom 🎂😁

 5. Aiste T.
  Aiste T. prieš 24 sek.

  Jurmarta sveikinimai didziausi!!!🎈🎉🤗💐 ar jau susitikai su savo mazyle???😇