38 nėštumo savaitė

38 nėštumo savaitė

Vaikelis 38 nėštumo savaitę

Vaikelis dabar daug apvalesnis. Jo ūgis ir svoris artėja prie tų skaičių, kurie bus įrašyti gimimo dokumentuose. Greičiausiai dabar jis sveria apie 3 kg 100 g ir yra 50 cm ūgio.

Jis jau moka tvirtai sugriebti – netrukus pajusite, kaip jo mažas delniukas suima jūsų  mažąjį pirštą!

Kūdikio vidiniai organai yra visiškai susiformavę ir funkcionuoja, tačiau plaučiai ir smegenys kol kas išsivystę tik tiek, kiek reikia šiam gyvenimo etapui. Kūdikiui gimus, jie ir toliau vystysis.

Smegenys, tiesa, vystysis ir keisis visą likusį žmogaus gyvenimą, tačiau pirmieji trys-penki vaiko gyvenimo metai yra kritiniai.

Spėliojate, kokios spalvos bus jūsų mažylio akys? Gali būti, kad iš karto tą pasakyti bus sunku. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks.

Jei naujagimio akys bus pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos.

Taip yra todėl, kad kūdikiui gimus rainelėje (spalvotoje akies dalyje) pradeda daugėti pigmento.

Žaliose, rusvose ar rudose akyse pigmento yra daugiau nei pilkose ar žydrose akyse, todėl akys negali pašviesėti arba tapti žydresnės.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 38 nėštumo savaitę

Faktas

Pirmasis gimdymas trunka vidutiniškai 15 valandų, tačiau trukmė kiekvienu atveju gali būti labai skirtinga.

Kitos dvi savaitės bus kupinos laukimo. Kūnas – vienų greičiau, kitų lėčiau – ruošiasi gimdymui, pavyzdžiui, pamažu gali vertis gimdos kaklelis.

Greičiausiai to net nejausite, ir tik gydytojas apžiūros metu pasakys, kad jis yra prasivėręs vieną, du, ar net tris centimetrus. Atsiverti jį labiau privers sąrėmiai.

Kojų tinimas paskutinėmis savaitėmis yra įprastas reiškinys, tačiau jei jums imtų tinti rankos ar veidas, staiga paditų svoris, kamuotų nuolatinis arba stiprus galvos skausmas, sutriktų regėjimas (vaizdas taptų neryškus ar atsirastų dėmių), imtų skaudėti viršutinę pilvo dalį, iškart skambinkite savo gydytojui.

Tai yra labai rimto sutrikimo – preeklampsijos – simptomai.

Darbelis 38 nėštumo savaitei

Skaitykite apie tai, kaip rūpintis naujagimiu. Jei dar nepradėjote, dabar pats laikas nuo literatūros apie nėštumą pereiti prie skaitinių apie naujagimio priežiūrą. Gimus kūdikiui neturėsite daug laisvo laiko, tad dabar pats metas pasiruošti pirmosioms savaitėms.

Ar esate girdėję apie kūdikio augimo šuolius, dar vadinamus augimo spurtais? Tai trumpi periodai, kuomet mažylis auga itin sparčiai ir atrodo nuolat alkanas. Pasidomėkite, ką daryti jų metu, kad netektų be reikalo panikuoti.

Taip pat skaitykite

2018 m. Balandinukų grupė ❤️

 1. Ievlampija
  Ievlampija prieš 1 val.

  Man siandien perpute petį 😢 tik neseniai pajutau ir skausmas stiprėja. Turiu namuose Voltaren tepalą, bet apraše parašyta, jog paskutinius tris nestumo menesius juo teptis negalima.

 2. Kristale 03
  Kristale 03 prieš 1 val.

  madworld parašė:
  110 nestukem norma. Man buvo 96. Pasikeliau su tardyferon, dbr jau 110 ir palaikymui geriu technofer snypsciancias tabletes, nes jos neketina vidurių.

  Man prie 112 gydytoja sake mazokai .. . Reikia stiprinti kraujuka.

 3. Terese02
  Terese02 prieš 1 val.

 4. jolaaani
  jolaaani prieš 1 val.

  mamytesaulyte parašė:
  Arba CP

  tikiuosi nepasikeite, nes dabar pastoviai kairiame sone virs bambos lygio issoka guziukai, ir nejauciu spaudimo ties klynu...

 5. User has not uploaded an avatar
  Gumi prieš 19 min.

  Ievlampija parašė:
  Man siandien perpute petį 😢 tik neseniai pajutau ir skausmas stiprėja. Turiu namuose Voltaren tepalą, bet apraše parašyta, jog paskutinius tris nestumo menesius juo…

  Man pries menesi buvo krutines raumens patempimas. 3 dienas lovoj pragulejau verkdama, net svorio numeciau is to streso. Gydytoja pasake jokiu tepalu.. masazai ir viskas. Tai man padejo sildymas tos vietos, visas dienas su pūsle karšta gulėjau.. ir galų gale praėjo. Tik žinau,kad jei yra sumušimas tada reikia kaip tik šaldyti tą vietą. Beg manau jūsų atveju šildymas irgi padėtų. Sveikit :/