38 nėštumo savaitė

38 nėštumo savaitė

Vaikelis 38 nėštumo savaitę

Vaikelis dabar daug apvalesnis. Jo ūgis ir svoris artėja prie tų skaičių, kurie bus įrašyti gimimo dokumentuose. Greičiausiai dabar jis sveria apie 3 kg 100 g ir yra 50 cm ūgio.

Jis jau moka tvirtai sugriebti – netrukus pajusite, kaip jo mažas delniukas suima jūsų  mažąjį pirštą!

Kūdikio vidiniai organai yra visiškai susiformavę ir funkcionuoja, tačiau plaučiai ir smegenys kol kas išsivystę tik tiek, kiek reikia šiam gyvenimo etapui. Kūdikiui gimus, jie ir toliau vystysis.

Smegenys, tiesa, vystysis ir keisis visą likusį žmogaus gyvenimą, tačiau pirmieji trys-penki vaiko gyvenimo metai yra kritiniai.

Spėliojate, kokios spalvos bus jūsų mažylio akys? Gali būti, kad iš karto tą pasakyti bus sunku. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks.

Jei naujagimio akys bus pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos.

Taip yra todėl, kad kūdikiui gimus rainelėje (spalvotoje akies dalyje) pradeda daugėti pigmento.

Žaliose, rusvose ar rudose akyse pigmento yra daugiau nei pilkose ar žydrose akyse, todėl akys negali pašviesėti arba tapti žydresnės.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 38 nėštumo savaitę

Faktas

Pirmasis gimdymas trunka vidutiniškai 15 valandų, tačiau trukmė kiekvienu atveju gali būti labai skirtinga.

Kitos dvi savaitės bus kupinos laukimo. Kūnas – vienų greičiau, kitų lėčiau – ruošiasi gimdymui, pavyzdžiui, pamažu gali vertis gimdos kaklelis.

Greičiausiai to net nejausite, ir tik gydytojas apžiūros metu pasakys, kad jis yra prasivėręs vieną, du, ar net tris centimetrus. Atsiverti jį labiau privers sąrėmiai.

Kojų tinimas paskutinėmis savaitėmis yra įprastas reiškinys, tačiau jei jums imtų tinti rankos ar veidas, staiga paditų svoris, kamuotų nuolatinis arba stiprus galvos skausmas, sutriktų regėjimas (vaizdas taptų neryškus ar atsirastų dėmių), imtų skaudėti viršutinę pilvo dalį, iškart skambinkite savo gydytojui.

Tai yra labai rimto sutrikimo – preeklampsijos – simptomai.

Darbelis 38 nėštumo savaitei

Skaitykite apie tai, kaip rūpintis naujagimiu. Jei dar nepradėjote, dabar pats laikas nuo literatūros apie nėštumą pereiti prie skaitinių apie naujagimio priežiūrą. Gimus kūdikiui neturėsite daug laisvo laiko, tad dabar pats metas pasiruošti pirmosioms savaitėms.

Ar esate girdėję apie kūdikio augimo šuolius, dar vadinamus augimo spurtais? Tai trumpi periodai, kuomet mažylis auga itin sparčiai ir atrodo nuolat alkanas. Pasidomėkite, ką daryti jų metu, kad netektų be reikalo panikuoti.

Taip pat skaitykite

2021 Lapkritinukai ❤️

 1. Misty
  Misty prieš 35 min.

  Gera skaityti apie išsilukštenusius lapkritinukus. Sveikatos visiems.

 2. Gintarė Ferevičienė
  Gintarė Ferevičienė prieš 32 min.

  ausrytester parašė:
  Sveikinimai 💐 gal tikrai antri gimsta greičiau 🤗

  Sveikinimai abiem mamytėms!
  Tikrai antri gimsta greičiau manau, o aš dėl trečio bijau😀 atrodo nežinau kada man važiuoti, nes pas mane vandenys nenubėga, kad nebūtų taip kaip va kątik mamytė rašė, kad per slenkstį vos spėjo peržengt.
  O dėl svorio tai pradėjau 71 kg, dabar 80 kg, su antru pradėjau 73kg išvažiavau gimdyt 86 kg buvo, bet pilvas nebuvo tada didelis, daugiau pati ant šlaunų ir užpakalio buvau užsidėjus, o dabar tai viskas ant pilvo tik, kelnės net smunka🤷‍♀️

 3. User has not uploaded an avatar
  Kamile88 prieš 18 min.

  enrika333 parašė:
  Kiek skaitau komentarus, tai visos nedaug priaugusios, aš dabar lygiai 20kg priaugusi. O terminas tik lapkričio 24d.ar yra kuri daugiau priaugusi? 🤔 Bet man striju …

  Aš jau 22kg priaugus, bet man terminas lapkričio 6 d, tai tikiuos jau daug nebepriaugti.

  Kaledine parašė:
  Sveikos,na mes 38+5 sav pasibeldem į pasaulį🙂mūsų sunelis gimė spalio 27 d. 22.55 val. 3995 g ir 55 cm. Pagimdžiau be jokių komplikacijų pati,nebuvo lengva,bet pavy…

  Sveikinu! Kaip aš Jums pavydžiu! sveikatos ir ramybės dabar ❤️

  Vadve parašė:
  Na dar vienas žirniukas atėjo į pasaulį 😍🤩Lengvi sąrėmiai buvo visa diena, tai susilpnėjo tai stiprėjo. Apie 22h jau vis skaudžiau darės. 22.30 nuėjau po dušu, besi…

  Wow, kokia Jūs greita! Sveikinimai! ❤️

  Gabka parašė:
  O kodėl negalima kalcio vartoti?

  Negalima, nes gali per daug sukaulėti vaiko galvytė. Galvytės jungtys paslankios, kad slenkant gimdymo takais galėtų biškį pasispausti, o jei per daug sukaulėja, tada sunkiau mažiukui pralįsti per dubenį.

 4. User has not uploaded an avatar
  luka li prieš 12 min.

  Pas mane + 14kg ir pastebejau, kad jie paskutinem savaitem ir laikosi, nei daugiau nei maziau nebepriaugu☺️ Pradejau su 65kg dabar sveriu 79 kg. Siaip stabiliai priauginejo svoris nuo 5 men tik is liepos i rugpjuti buvo didelis suolis 5kg per menesi☺️

 5. Akurat
  Akurat prieš 7 min.

  Kamile88 parašė:
  Aš jau 22kg priaugus, bet man terminas lapkričio 6

  Mano terminas irgi 6 d. tik svorio priaugau keliais kg daugiau nei jūs. 🙈