38 nėštumo savaitė

38 nėštumo savaitė

Vaikelis 38 nėštumo savaitę

Vaikelis dabar daug apvalesnis. Jo ūgis ir svoris artėja prie tų skaičių, kurie bus įrašyti gimimo dokumentuose. Greičiausiai dabar jis sveria apie 3 kg 100 g ir yra 50 cm ūgio.

Jis jau moka tvirtai sugriebti – netrukus pajusite, kaip jo mažas delniukas suima jūsų  mažąjį pirštą!

Kūdikio vidiniai organai yra visiškai susiformavę ir funkcionuoja, tačiau plaučiai ir smegenys kol kas išsivystę tik tiek, kiek reikia šiam gyvenimo etapui. Kūdikiui gimus, jie ir toliau vystysis.

Smegenys, tiesa, vystysis ir keisis visą likusį žmogaus gyvenimą, tačiau pirmieji trys-penki vaiko gyvenimo metai yra kritiniai.

Spėliojate, kokios spalvos bus jūsų mažylio akys? Gali būti, kad iš karto tą pasakyti bus sunku. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks.

Jei naujagimio akys bus pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos.

Taip yra todėl, kad kūdikiui gimus rainelėje (spalvotoje akies dalyje) pradeda daugėti pigmento.

Žaliose, rusvose ar rudose akyse pigmento yra daugiau nei pilkose ar žydrose akyse, todėl akys negali pašviesėti arba tapti žydresnės.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 38 nėštumo savaitę

Faktas

Pirmasis gimdymas trunka vidutiniškai 15 valandų, tačiau trukmė kiekvienu atveju gali būti labai skirtinga.

Kitos dvi savaitės bus kupinos laukimo. Kūnas – vienų greičiau, kitų lėčiau – ruošiasi gimdymui, pavyzdžiui, pamažu gali vertis gimdos kaklelis.

Greičiausiai to net nejausite, ir tik gydytojas apžiūros metu pasakys, kad jis yra prasivėręs vieną, du, ar net tris centimetrus. Atsiverti jį labiau privers sąrėmiai.

Kojų tinimas paskutinėmis savaitėmis yra įprastas reiškinys, tačiau jei jums imtų tinti rankos ar veidas, staiga paditų svoris, kamuotų nuolatinis arba stiprus galvos skausmas, sutriktų regėjimas (vaizdas taptų neryškus ar atsirastų dėmių), imtų skaudėti viršutinę pilvo dalį, iškart skambinkite savo gydytojui.

Tai yra labai rimto sutrikimo – preeklampsijos – simptomai.

Darbelis 38 nėštumo savaitei

Skaitykite apie tai, kaip rūpintis naujagimiu. Jei dar nepradėjote, dabar pats laikas nuo literatūros apie nėštumą pereiti prie skaitinių apie naujagimio priežiūrą. Gimus kūdikiui neturėsite daug laisvo laiko, tad dabar pats metas pasiruošti pirmosioms savaitėms.

Ar esate girdėję apie kūdikio augimo šuolius, dar vadinamus augimo spurtais? Tai trumpi periodai, kuomet mažylis auga itin sparčiai ir atrodo nuolat alkanas. Pasidomėkite, ką daryti jų metu, kad netektų be reikalo panikuoti.

Taip pat skaitykite

2019 m. balandinukai

 1. Joyjoy
  Joyjoy prieš 51 min.

  Aisvyde parašė:
  Tai va merginos aš šnd sulaukiau savo princo

  Sveikinimai!

 2. egls
  egls prieš 50 min.

  Merginos, ketvirtadienį man pas gydytoją paskutinį kartą. Kaip manot ar tikrins kaklelį? Nes realiai terminas pirmadienį,tai man taip įdomu ar jis nėra prasiveres,nes skausmai užeina nemaži.🤔 Gal paprašyti,kad pažiūrėtu? Ir veikla uzsikurtu gal greičiau?

 3. User has not uploaded an avatar
  monikahuavei prieš 25 min.

  Sveikos merginos 🙂 man pirmadieni jau terminas ,ir ketvirtadieni paskutinis vizitas pas daktare,bet sendiena nuo ryto 4 tokie nugaros skausmai uzeina kad ziauru 😬bet tokie trumpi 4/5s cia jau gali buti parosemieji skausmai?🤔😬🥺

 4. S.P.P. prieš 16 min.

  egls parašė:
  Merginos, ketvirtadienį man pas gydytoją paskutinį kartą. Kaip manot ar tikrins kaklelį? Nes realiai terminas pirmadienį,tai man taip įdomu ar jis nėra prasiveres,n…

  Man tikrins kakleli 37 sav. Klinikose liepe Bet cia del vandenu...

 5. egls
  egls prieš 5 min.

  S.P.P. parašė:
  Man tikrins kakleli 37 sav. Klinikose liepe Bet cia del vandenu...

  Bet jums gal echo darė neseniai? Nes realiai man prieš mėnesį tik žiūrėjo viskas ok buvo. Tai dabar kažkaip neramu,kad prieš galą nieko neziuri🤔