38 nėštumo savaitė

38 nėštumo savaitė

Vaikelis 38 nėštumo savaitę

Vaikelis dabar daug apvalesnis. Jo ūgis ir svoris artėja prie tų skaičių, kurie bus įrašyti gimimo dokumentuose. Greičiausiai dabar jis sveria apie 3 kg 100 g ir yra 50 cm ūgio.

Jis jau moka tvirtai sugriebti – netrukus pajusite, kaip jo mažas delniukas suima jūsų  mažąjį pirštą!

Kūdikio vidiniai organai yra visiškai susiformavę ir funkcionuoja, tačiau plaučiai ir smegenys kol kas išsivystę tik tiek, kiek reikia šiam gyvenimo etapui. Kūdikiui gimus, jie ir toliau vystysis.

Smegenys, tiesa, vystysis ir keisis visą likusį žmogaus gyvenimą, tačiau pirmieji trys-penki vaiko gyvenimo metai yra kritiniai.

Spėliojate, kokios spalvos bus jūsų mažylio akys? Gali būti, kad iš karto tą pasakyti bus sunku. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks.

Jei naujagimio akys bus pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos.

Taip yra todėl, kad kūdikiui gimus rainelėje (spalvotoje akies dalyje) pradeda daugėti pigmento.

Žaliose, rusvose ar rudose akyse pigmento yra daugiau nei pilkose ar žydrose akyse, todėl akys negali pašviesėti arba tapti žydresnės.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Reklama:

Tavo kūnas 38 nėštumo savaitę

Faktas

Pirmasis gimdymas trunka vidutiniškai 15 valandų, tačiau trukmė kiekvienu atveju gali būti labai skirtinga.

Kitos dvi savaitės bus kupinos laukimo. Kūnas – vienų greičiau, kitų lėčiau – ruošiasi gimdymui, pavyzdžiui, pamažu gali vertis gimdos kaklelis.

Greičiausiai to net nejausite, ir tik gydytojas apžiūros metu pasakys, kad jis yra prasivėręs vieną, du, ar net tris centimetrus. Atsiverti jį labiau privers sąrėmiai.

Kojų tinimas paskutinėmis savaitėmis yra įprastas reiškinys, tačiau jei jums imtų tinti rankos ar veidas, staiga paditų svoris, kamuotų nuolatinis arba stiprus galvos skausmas, sutriktų regėjimas (vaizdas taptų neryškus ar atsirastų dėmių), imtų skaudėti viršutinę pilvo dalį, iškart skambinkite savo gydytojui.

Tai yra labai rimto sutrikimo – preeklampsijos – simptomai.

Darbelis 38 nėštumo savaitei

Skaitykite apie tai, kaip rūpintis naujagimiu. Jei dar nepradėjote, dabar pats laikas nuo literatūros apie nėštumą pereiti prie skaitinių apie naujagimio priežiūrą. Gimus kūdikiui neturėsite daug laisvo laiko, tad dabar pats metas pasiruošti pirmosioms savaitėms.

Ar esate girdėję apie kūdikio augimo šuolius, dar vadinamus augimo spurtais? Tai trumpi periodai, kuomet mažylis auga itin sparčiai ir atrodo nuolat alkanas. Pasidomėkite, ką daryti jų metu, kad netektų be reikalo panikuoti.

Taip pat skaitykite

2018 m. Spalio mažiukai!

 1. Mėtka
  Mėtka prieš 26 min.

  Krabė90 parašė:
  Oj... paskutinėm dienom einu ir vos ne ašaros rieda kaip sunku ... ai nuo to gulto tai ji paduoda rankas nors man per sona zymiai lengviau atsikelt 🙄

  Ir as dirzo nebenesioju, man spaudzia kazkoks diskomfortas pasidare, nors ir atrodo laisviau uzdedu.
  Masina ir nevairuoju, nusipirkom nauja, didesne, tai nelabai tu gabaritu jauciu sakau nesiciudysiu dabar su pilvu. Vaziavau su mikru tai norejau duot per ausi vairuotojui 😂 gazavo kaip durnius 😈 o su autiku variau tai norma. Zodziu auto kieme o as su viesu varau 😊 ai bet ir koordinacija sutrikus, atmintis durniuoja, as isvis niekur eit nebenoriu, galva sukasi, niekas man ir nebeidomu. Siaip esu nustebus kai taip judet nebegaliu.
  O ka dar daktare sake, kai paskutini kart buvai? Ultra turbut jau mums nebeziures 🙄

 2. Mrs Mama Bear
  Mrs Mama Bear prieš 20 min.

  Letere parašė:
  O yra kam galva pradejo skaudet? Man istisai skauda galva, spaudimas normalus ir siaip nemiga pakeite butent mieguistumas

  Gėrei paracetamolio?
  Man buvo užėję pastoviai skaudėt, bet atrodo praėjo. Vandens geri?

 3. Letere
  Letere prieš 7 min.

  Mrs Mama Bear parašė:
  Gėrei paracetamolio?
  Man buvo užėję pastoviai skaudėt, bet atrodo praėjo. Vandens geri?

  Geriu vandeni ir geriu paracetamoli. Bet ziuriu arba persalau nes gerkle kabina arba magnio trukumas nes ir akis trukcioja ir meslungis traukia. Bet jau nuo siandien magnio nebeleido gert gine del kaklelio tai nezinau kaip reikes but. Gal riesutus isvien grauzt

 4. User has not uploaded an avatar
  Kisulita prieš 4 min.

  Gal kuri buvote mamų mugėje? Aš buvau nulėkusi, tai truputį likau nusivylusi, pirkau knygutę, kurią tik greit perverčiau ten būdama, o grįžusi namo pavarčiau puslapius normaliai, tai išpaišyta, nesuprantu kam mamytės tokius daiktus į prekybą deda...

 5. Mrs Mama Bear
  Mrs Mama Bear prieš 31 sek.

  Letere parašė:
  Geriu vandeni ir geriu paracetamoli. Bet ziuriu arba persalau nes gerkle kabina arba magnio trukumas nes ir akis trukcioja ir meslungis traukia. Bet jau nuo siandie…

  Gali būt, bandyk ir ekperimentuok, nelabai kas kita belieka