38 nėštumo savaitė

38 nėštumo savaitė

Vaikelis 38 nėštumo savaitę

Vaikelis dabar daug apvalesnis. Jo ūgis ir svoris artėja prie tų skaičių, kurie bus įrašyti gimimo dokumentuose. Greičiausiai dabar jis sveria apie 3 kg 100 g ir yra 50 cm ūgio.

Jis jau moka tvirtai sugriebti – netrukus pajusite, kaip jo mažas delniukas suima jūsų  mažąjį pirštą!

Kūdikio vidiniai organai yra visiškai susiformavę ir funkcionuoja, tačiau plaučiai ir smegenys kol kas išsivystę tik tiek, kiek reikia šiam gyvenimo etapui. Kūdikiui gimus, jie ir toliau vystysis.

Smegenys, tiesa, vystysis ir keisis visą likusį žmogaus gyvenimą, tačiau pirmieji trys-penki vaiko gyvenimo metai yra kritiniai.

Spėliojate, kokios spalvos bus jūsų mažylio akys? Gali būti, kad iš karto tą pasakyti bus sunku. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks.

Jei naujagimio akys bus pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos.

Taip yra todėl, kad kūdikiui gimus rainelėje (spalvotoje akies dalyje) pradeda daugėti pigmento.

Žaliose, rusvose ar rudose akyse pigmento yra daugiau nei pilkose ar žydrose akyse, todėl akys negali pašviesėti arba tapti žydresnės.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 38 nėštumo savaitę

Faktas

Pirmasis gimdymas trunka vidutiniškai 15 valandų, tačiau trukmė kiekvienu atveju gali būti labai skirtinga.

Kitos dvi savaitės bus kupinos laukimo. Kūnas – vienų greičiau, kitų lėčiau – ruošiasi gimdymui, pavyzdžiui, pamažu gali vertis gimdos kaklelis.

Greičiausiai to net nejausite, ir tik gydytojas apžiūros metu pasakys, kad jis yra prasivėręs vieną, du, ar net tris centimetrus. Atsiverti jį labiau privers sąrėmiai.

Kojų tinimas paskutinėmis savaitėmis yra įprastas reiškinys, tačiau jei jums imtų tinti rankos ar veidas, staiga paditų svoris, kamuotų nuolatinis arba stiprus galvos skausmas, sutriktų regėjimas (vaizdas taptų neryškus ar atsirastų dėmių), imtų skaudėti viršutinę pilvo dalį, iškart skambinkite savo gydytojui.

Tai yra labai rimto sutrikimo – preeklampsijos – simptomai.

Darbelis 38 nėštumo savaitei

Skaitykite apie tai, kaip rūpintis naujagimiu. Jei dar nepradėjote, dabar pats laikas nuo literatūros apie nėštumą pereiti prie skaitinių apie naujagimio priežiūrą. Gimus kūdikiui neturėsite daug laisvo laiko, tad dabar pats metas pasiruošti pirmosioms savaitėms.

Ar esate girdėję apie kūdikio augimo šuolius, dar vadinamus augimo spurtais? Tai trumpi periodai, kuomet mažylis auga itin sparčiai ir atrodo nuolat alkanas. Pasidomėkite, ką daryti jų metu, kad netektų be reikalo panikuoti.

Taip pat skaitykite

❤️❤️ 2018 metų birželinukai❤️❤️

 1. Organza
  Organza prieš 3 val.

  GSvajone parašė:
  o ka manot apie vit k?

  Irgi galvoju atsisakyt... skaiciau kad tada geriau isisavinamos kamienines lasteles is pulsuojancios virskteles, o vit k sutirstina krauja ir joms sunku patekti i organizma. Be to gamta taip sukure, kad naujagimio kraujas turi buti skystesnis. Ten dar daug faktoriu yra jo atsisakyt, irgi galima paskaityt fb grupej apie skiepus

 2. gaaby
  gaaby prieš 3 val.

  rutanen parašė:
  Nuėjau pirmą kartą nėštumo metu, nu ką paskaudėjo, pakentėjau ir viskas. Dabar ėjau antrą kartą, skaudėjo, bet ne taip kaip pirmą. Bet kiekviena turi spręsti pagal …

  Lygiai ta pati galeciau pasakyt. Siandien buvau pirma karta bikini depiliacijai. Na tiksliau ne isvis pirmam kartui, o pirmam po ilgos pertraukos nuo anos vasaros galo, nes anksciau pati apsitvarkydavau el. epiliatoriumi. Na ir ka, nenumiriau, paskaudejo tuo kart, o dabar tik siek tiek jautru ten. Sunkiai ir as isdrisau siai procedurai, seniai pagalvodavau, bet kazkaip nejauku... Bet kai jau sunkiai paciai pavyksta apsitvarkyt ir ilgiau pabuvus susilenkusiai visur paskausta, tai prisiruosiau pas kosmetologe ir labai dziaugiuosi. Labai faina mano kosmetologe, jau senokai pas ja lankausi kitom procedurom, tai siandien net nesijauciau nepatogiai kaip is anksto isibaiminusi buvau, visa laika prasnekejom ir viskas greitai praejo

 3. makadamia
  makadamia prieš 3 val.

  Vik_Torija parašė:
  O Jūs hepatito B tyrimą už savus pinigėlius darėtės nuėjusios į laboratoriją ar Jus siuntė jį pasidaryti? Nes manęs ginekologė nesiuntė tokiam tyrimui, o manau vi…

  Čia papildomas tyrimas. Paprastai niekas nesiunčia, nebent pats domiesi ir svarstai, ar savo lėliuką verta skiepyt visais rekomenduojais skiepais
  Skirtingose laboratorijose kaina gali skirtis, aš ~15eur mokėjau.

 4. makadamia
  makadamia prieš 3 val.

  Organza parašė:
  Galvoju irgi neskiepyt. Skaiciau kad vokieciai dare tyrimus seniau Indijoje ir daugiau vaiku susirgo paskiepytoje grupeje nei neskiepytoje. Taip pat gauti rezultata…

  Taip, taip. Skiepas nuo ligos neapsaugo. O komplikacijų po tuberkuliozės skiepo daugiausia!..Bet kiek man žinoma, daugiausia kompliacikų dėl to, kad jis suleidžiamas neteisingai. Blogiausia, kad LT sergamumas tuberkulioze didelis. Vakarų šalys šito skiepo seniai nebedaro...

 5. Juditel3
  Juditel3 prieš 1 val.

  Organza parašė:
  Ginekologe nesiule sito tyrimo, pati paprasiau laboratorijoj, kad padarytu, kai eme krauja tirti del ziv. mokejau uz

  Pas mus darbe yra nemaza rizika uzsikresti ivairiais hepatitais ir kitom ligom. Buvo surinkta grupe, ka skiepijo nemokamai, tai dare visiem tyrimus ir skiepijo tik tuos kurie neturejo hepatito. Nes jei jau esi persirges tai tas skiepas neturi prasmes, o jei nesi sirges, tai skiepijies, kad nesirgtum.