38 nėštumo savaitė

Vaikelis 38 nėštumo savaitę

Vaikelis dabar daug apvalesnis. Jo ūgis ir svoris artėja prie tų skaičių, kurie bus įrašyti gimimo dokumentuose. Greičiausiai dabar jis sveria apie 3 kg 100 g ir yra 50 cm ūgio.

Jis jau moka tvirtai sugriebti – netrukus pajusite, kaip jo mažas delniukas suima jūsų  mažąjį pirštą!

Kūdikio vidiniai organai yra visiškai susiformavę ir funkcionuoja, tačiau plaučiai ir smegenys kol kas išsivystę tik tiek, kiek reikia šiam gyvenimo etapui. Kūdikiui gimus, jie ir toliau vystysis.

Smegenys, tiesa, vystysis ir keisis visą likusį žmogaus gyvenimą, tačiau pirmieji trys-penki vaiko gyvenimo metai yra kritiniai.

Spėliojate, kokios spalvos bus jūsų mažylio akys? Gali būti, kad iš karto tą pasakyti bus sunku. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks.

Jei naujagimio akys bus pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos.

Taip yra todėl, kad kūdikiui gimus rainelėje (spalvotoje akies dalyje) pradeda daugėti pigmento.

Žaliose, rusvose ar rudose akyse pigmento yra daugiau nei pilkose ar žydrose akyse, todėl akys negali pašviesėti arba tapti žydresnės.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 38 nėštumo savaitę

Faktas

Pirmasis gimdymas trunka vidutiniškai 15 valandų, tačiau trukmė kiekvienu atveju gali būti labai skirtinga.

Kitos dvi savaitės bus kupinos laukimo. Kūnas – vienų greičiau, kitų lėčiau – ruošiasi gimdymui, pavyzdžiui, pamažu gali vertis gimdos kaklelis.

Greičiausiai to net nejausite, ir tik gydytojas apžiūros metu pasakys, kad jis yra prasivėręs vieną, du, ar net tris centimetrus. Atsiverti jį labiau privers sąrėmiai.

Kojų tinimas paskutinėmis savaitėmis yra įprastas reiškinys, tačiau jei jums imtų tinti rankos ar veidas, staiga paditų svoris, kamuotų nuolatinis arba stiprus galvos skausmas, sutriktų regėjimas (vaizdas taptų neryškus ar atsirastų dėmių), imtų skaudėti viršutinę pilvo dalį, iškart skambinkite savo gydytojui.

Tai yra labai rimto sutrikimo – preeklampsijos – simptomai.

Darbelis 38 nėštumo savaitei

Skaitykite apie tai, kaip rūpintis naujagimiu. Jei dar nepradėjote, dabar pats laikas nuo literatūros apie nėštumą pereiti prie skaitinių apie naujagimio priežiūrą. Gimus kūdikiui neturėsite daug laisvo laiko, tad dabar pats metas pasiruošti pirmosioms savaitėms.

Ar esate girdėję apie kūdikio augimo šuolius, dar vadinamus augimo spurtais? Tai trumpi periodai, kuomet mažylis auga itin sparčiai ir atrodo nuolat alkanas. Pasidomėkite, ką daryti jų metu, kad netektų be reikalo panikuoti.

Taip pat skaitykite

2022 m. Birželinukai

1. JustMia prieš 1 d.

Kinders parašė:
    Na jo nu tai daba nežinau realiai ka daryt miego noriu pastoviai vemiu nes 2periode mažai vemiau valgyt noriu bjauru žiuret net sutinus kaip bulve

Jeigu esate ištinusi ir dar plius vemiate, tai važiuokit pas gydytojus, o ne čia klausinėkit ką daryti 🤭🤯

Kinders prieš 1 d.

JustMia parašė:

Tai kad gyditoja sake tyrimai geri geri normalu kad vemiate ir viskas .

3. kukleisin25
    kukleisin25 prieš 2 val.

Vanduo atrodo,ir biski maudena pilvuką,bet mažasis juda pilvuke pirmadieni pagaliau pas daktare eisiu,tai ar gali buti,kad vandenys po biski nubegineja?

4. smilga1
    smilga1 prieš 1 val.

kukleisin25 parašė:

Man irgi drėgnos ir kelnaites keist reikia dažnai. Gegužiukų grupse skaičiau, kad daktarai sako, kad į pabaigą jos drėgnrsnės būna. O pasitikrinti ar ne vandenys bėga, tai reik ale wc pop įsidėt ir žiūrėt dienos bėgyje kiek ten to šlapumo susirenka. 🙂

5. kukleisin25
    kukleisin25 prieš 1 val.

Aš laukiu pirmadienio
    Ką daktare pasakys apžiūrėjus 🙈 terminas birželio 9 diena mum pagal
    Mėnesines,o dar čia drauge gąsdina,kad mažiau laiptais lakstyciau,bet tai kas šuniuką išves man ir kažkaip aš kai pripratus gal į ta penkta aukšta lipti man nesunku duskio negaunu