38 nėštumo savaitė

38 nėštumo savaitė

Vaikelis 38 nėštumo savaitę

Vaikelis dabar daug apvalesnis. Jo ūgis ir svoris artėja prie tų skaičių, kurie bus įrašyti gimimo dokumentuose. Greičiausiai dabar jis sveria apie 3 kg 100 g ir yra 50 cm ūgio.

Jis jau moka tvirtai sugriebti – netrukus pajusite, kaip jo mažas delniukas suima jūsų  mažąjį pirštą!

Kūdikio vidiniai organai yra visiškai susiformavę ir funkcionuoja, tačiau plaučiai ir smegenys kol kas išsivystę tik tiek, kiek reikia šiam gyvenimo etapui. Kūdikiui gimus, jie ir toliau vystysis.

Smegenys, tiesa, vystysis ir keisis visą likusį žmogaus gyvenimą, tačiau pirmieji trys-penki vaiko gyvenimo metai yra kritiniai.

Spėliojate, kokios spalvos bus jūsų mažylio akys? Gali būti, kad iš karto tą pasakyti bus sunku. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks.

Jei naujagimio akys bus pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos.

Taip yra todėl, kad kūdikiui gimus rainelėje (spalvotoje akies dalyje) pradeda daugėti pigmento.

Žaliose, rusvose ar rudose akyse pigmento yra daugiau nei pilkose ar žydrose akyse, todėl akys negali pašviesėti arba tapti žydresnės.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 38 nėštumo savaitę

Faktas

Pirmasis gimdymas trunka vidutiniškai 15 valandų, tačiau trukmė kiekvienu atveju gali būti labai skirtinga.

Kitos dvi savaitės bus kupinos laukimo. Kūnas – vienų greičiau, kitų lėčiau – ruošiasi gimdymui, pavyzdžiui, pamažu gali vertis gimdos kaklelis.

Greičiausiai to net nejausite, ir tik gydytojas apžiūros metu pasakys, kad jis yra prasivėręs vieną, du, ar net tris centimetrus. Atsiverti jį labiau privers sąrėmiai.

Kojų tinimas paskutinėmis savaitėmis yra įprastas reiškinys, tačiau jei jums imtų tinti rankos ar veidas, staiga paditų svoris, kamuotų nuolatinis arba stiprus galvos skausmas, sutriktų regėjimas (vaizdas taptų neryškus ar atsirastų dėmių), imtų skaudėti viršutinę pilvo dalį, iškart skambinkite savo gydytojui.

Tai yra labai rimto sutrikimo – preeklampsijos – simptomai.

Darbelis 38 nėštumo savaitei

Skaitykite apie tai, kaip rūpintis naujagimiu. Jei dar nepradėjote, dabar pats laikas nuo literatūros apie nėštumą pereiti prie skaitinių apie naujagimio priežiūrą. Gimus kūdikiui neturėsite daug laisvo laiko, tad dabar pats metas pasiruošti pirmosioms savaitėms.

Ar esate girdėję apie kūdikio augimo šuolius, dar vadinamus augimo spurtais? Tai trumpi periodai, kuomet mažylis auga itin sparčiai ir atrodo nuolat alkanas. Pasidomėkite, ką daryti jų metu, kad netektų be reikalo panikuoti.

Taip pat skaitykite

2023 m. kovo mėnesio stebuklėliai 💕

 1. User has not uploaded an avatar
  Passion fruit prieš 5 val.

  Peledux parašė:
  noriu pasiguosti. šiandien buvo planinė apžiūra pas ginekologę, vaisius 33 savaičių o sveria tik +-1600kg..... būčiau gavusi siuntimą į kauno klinikas... bet tada p…

  Viskas bus gerai, stenkitės nestresuoti ir ilsėtis 🤗 Subrandins plaučius ir bus ramu. Gerai, jog pamatė sutrumpejusį kaklelį. Svarbiausia nėra sąrėmių jums ❤️

 2. User has not uploaded an avatar
  EglėP prieš 4 val.

  Inga8140 parašė:
  Pirmąjį nėštumą turėjau GD, vandenų buvo žymiai per daug, kūdikio svoris per didelis, tai net neleido gimdyti kad nebūtų blogų pasekmių. Buvo planinis cp. Na dabar …

  Man jau į siuntimą pas perinatologą įrašyta, kad CPO, nes ilgą laiką buvo vaisiaus įstrižinė padėtis, paskui kau teisinga, bet dabar dėl didesnio vandenų kiekio, sako, gali vėl suktis kaip nori. Tik dar neaišku, ar planinis, ar ne CP. Ginekologė sako, kad neturėtų manęs dar guldyti į ligoninę po vizito pas perinatologą, ir dar susimatysim vasario 14 d. O tada jau, kaip supratau, nuspręs, ar planiškai, ar ne.

 3. User has not uploaded an avatar
  Gabba prieš 3 val.

  Peledux parašė:
  noriu pasiguosti. šiandien buvo planinė apžiūra pas ginekologę, vaisius 33 savaičių o sveria tik +-1600kg..... būčiau gavusi siuntimą į kauno klinikas... bet tada p…

  Man surado vaisiaus vandenu trukuma 33 savaite, siandien lygiai 34 savaites, ir gimdom! Tikrai suprantu ka isgyvenat, pasiruoškit viskam, ir tikėkit savo leliuku❤️

 4. User has not uploaded an avatar
  EglėP prieš 3 val.

  Aš tikiu šiuolaikine medicina ir esu įsitikinusi, kad viskas jūsų mažyliams bus gerai. Tikėkit ir jūs!❤️ Klausykit gydytojų ir ramiai gimdykit.

 5. User has not uploaded an avatar
  Nerineri prieš 13 min.

  Peledux parašė:
  noriu pasiguosti. šiandien buvo planinė apžiūra pas ginekologę, vaisius 33 savaičių o sveria tik +-1600kg..... būčiau gavusi siuntimą į kauno klinikas... bet tada p…

  Pries 1,3metus atsiguliau i ligonine 33sav su tokiu gimdos kakleliu, subrandino viska, palaike ir paleido namo. Na ir ka, su gulimu rezimu isnesiojau iki 39sav! Dabar vel guliu ligoninej 35sav, kaklelis 1,6cm ir saremiai. Bet nestresuoju, nes zinau, kad viskas bus labai gerai! Linkiu ir Jums pozityvo! <3