38 nėštumo savaitė

38 nėštumo savaitė

Vaikelis 38 nėštumo savaitę

Vaikelis dabar daug apvalesnis. Jo ūgis ir svoris artėja prie tų skaičių, kurie bus įrašyti gimimo dokumentuose. Greičiausiai dabar jis sveria apie 3 kg 100 g ir yra 50 cm ūgio.

Jis jau moka tvirtai sugriebti – netrukus pajusite, kaip jo mažas delniukas suima jūsų  mažąjį pirštą!

Kūdikio vidiniai organai yra visiškai susiformavę ir funkcionuoja, tačiau plaučiai ir smegenys kol kas išsivystę tik tiek, kiek reikia šiam gyvenimo etapui. Kūdikiui gimus, jie ir toliau vystysis.

Smegenys, tiesa, vystysis ir keisis visą likusį žmogaus gyvenimą, tačiau pirmieji trys-penki vaiko gyvenimo metai yra kritiniai.

Spėliojate, kokios spalvos bus jūsų mažylio akys? Gali būti, kad iš karto tą pasakyti bus sunku. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks.

Jei naujagimio akys bus pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos.

Taip yra todėl, kad kūdikiui gimus rainelėje (spalvotoje akies dalyje) pradeda daugėti pigmento.

Žaliose, rusvose ar rudose akyse pigmento yra daugiau nei pilkose ar žydrose akyse, todėl akys negali pašviesėti arba tapti žydresnės.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 38 nėštumo savaitę

Faktas

Pirmasis gimdymas trunka vidutiniškai 15 valandų, tačiau trukmė kiekvienu atveju gali būti labai skirtinga.

Kitos dvi savaitės bus kupinos laukimo. Kūnas – vienų greičiau, kitų lėčiau – ruošiasi gimdymui, pavyzdžiui, pamažu gali vertis gimdos kaklelis.

Greičiausiai to net nejausite, ir tik gydytojas apžiūros metu pasakys, kad jis yra prasivėręs vieną, du, ar net tris centimetrus. Atsiverti jį labiau privers sąrėmiai.

Kojų tinimas paskutinėmis savaitėmis yra įprastas reiškinys, tačiau jei jums imtų tinti rankos ar veidas, staiga paditų svoris, kamuotų nuolatinis arba stiprus galvos skausmas, sutriktų regėjimas (vaizdas taptų neryškus ar atsirastų dėmių), imtų skaudėti viršutinę pilvo dalį, iškart skambinkite savo gydytojui.

Tai yra labai rimto sutrikimo – preeklampsijos – simptomai.

Darbelis 38 nėštumo savaitei

Skaitykite apie tai, kaip rūpintis naujagimiu. Jei dar nepradėjote, dabar pats laikas nuo literatūros apie nėštumą pereiti prie skaitinių apie naujagimio priežiūrą. Gimus kūdikiui neturėsite daug laisvo laiko, tad dabar pats metas pasiruošti pirmosioms savaitėms.

Ar esate girdėję apie kūdikio augimo šuolius, dar vadinamus augimo spurtais? Tai trumpi periodai, kuomet mažylis auga itin sparčiai ir atrodo nuolat alkanas. Pasidomėkite, ką daryti jų metu, kad netektų be reikalo panikuoti.

Taip pat skaitykite

2019 m. Liepinukai :)

 1. Izi.
  Izi. prieš 2 val.

  altyna parašė:
  Na aš lirmagimio lyginau, dabar taip pat.. tai tikrai yra daroma dėl dezinfekcijos. O kai gimė pirmas vaikutis net gydytoja paklausė ar žinote kad rūbeliai turi būt…

  Yra įvairių nuomonių bet išskalbti, tai tikrai man atrodo būtina. Aš net sau naujus rūbus išskalbiu o dėl lyginimo, tai yra įvairių nuomonių. Kad ir išlyginsim, jie vistiek nebus sterilūs, nes aplinka jau savaime pati nėra sterili be to vaikui nebūtinos sterilios sąlygos, reikia tiesiog švarios aplinkos
  O aš asmeniškai išskalbiau, išdžiovinau dziovykleje ir viskas

 2. Jolita931
  Jolita931 prieš 2 val.

  Izi. parašė:
  Yra įvairių nuomonių bet išskalbti, tai tikrai man atrodo būtina. Aš net sau naujus rūbus išskalbiu o dėl lyginimo, tai yra įvairių nuomonių. Kad ir išlyginsi…

  Ta prasme apie naujus rūbus tai net kalbos nėra apie plovimą (aš asmeniškai aukštoje temperatūroje išplaunu) bet aš šneku apie kasdienį lyginima, jog aš nelyginu jeigu nėra susiglamze. 🙂 Mes kiekvieną savaitgalį grindis plauname po karštu garų, bet net ir tada tu bakterijų nepanaikinsi pilnai, jų buvo ir atsiras. O yra taip kaip jus ir sakot kad svarbiausia švara 🙂

 3. Izi.
  Izi. prieš 2 val.

  Jolita931 parašė:
  Ta prasme apie naujus rūbus tai net kalbos nėra apie plovimą (aš asmeniškai aukštoje temperatūroje išplaunu) bet aš šneku apie kasdienį lyginima, jog aš nelyginu je…

  Aš su pirmąja lyginau gal 2 kartus po to mečiau šį hobį Svarbu išplauti rūbeliai ir pailsėjusi mama nes realiai yra ką veikti išlyginti tuos rūbelius o dar kai supratau, kad nu realiai nėra prasmės lyginti bet tikrai nenoriu nieko įžeisti. Vienos lygina, kitos ne čia jau požiūrio reikalas

 4. altyna
  altyna prieš 2 val.

  Izi. parašė:
  Aš su pirmąja lyginau gal 2 kartus po to mečiau šį hobį Svarbu išplauti rūbeliai ir pailsėjusi mama nes realiai yra ką veikti išlyginti tuos rūbe…

  Pritariu 👍

 5. Agata1
  Agata1 prieš 1 val.

  Saisai parašė:
  Na kiti lygina naujagimio rubelius ne del susiglamzymo, o del dezinfekcijos... Bet gal cia jau atgyvena, nezinau...🙂

  Aš lyginau būtent dėl to, bent pradžioj. Nepamenu iki kada taip dariau su pirmu, gal pirmą mėnesį