38 nėštumo savaitė

38 nėštumo savaitė

Vaikelis 38 nėštumo savaitę

Vaikelis dabar daug apvalesnis. Jo ūgis ir svoris artėja prie tų skaičių, kurie bus įrašyti gimimo dokumentuose. Greičiausiai dabar jis sveria apie 3 kg 100 g ir yra 50 cm ūgio.

Jis jau moka tvirtai sugriebti – netrukus pajusite, kaip jo mažas delniukas suima jūsų  mažąjį pirštą!

Kūdikio vidiniai organai yra visiškai susiformavę ir funkcionuoja, tačiau plaučiai ir smegenys kol kas išsivystę tik tiek, kiek reikia šiam gyvenimo etapui. Kūdikiui gimus, jie ir toliau vystysis.

Smegenys, tiesa, vystysis ir keisis visą likusį žmogaus gyvenimą, tačiau pirmieji trys-penki vaiko gyvenimo metai yra kritiniai.

Spėliojate, kokios spalvos bus jūsų mažylio akys? Gali būti, kad iš karto tą pasakyti bus sunku. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks.

Jei naujagimio akys bus pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos.

Taip yra todėl, kad kūdikiui gimus rainelėje (spalvotoje akies dalyje) pradeda daugėti pigmento.

Žaliose, rusvose ar rudose akyse pigmento yra daugiau nei pilkose ar žydrose akyse, todėl akys negali pašviesėti arba tapti žydresnės.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 38 nėštumo savaitę

Faktas

Pirmasis gimdymas trunka vidutiniškai 15 valandų, tačiau trukmė kiekvienu atveju gali būti labai skirtinga.

Kitos dvi savaitės bus kupinos laukimo. Kūnas – vienų greičiau, kitų lėčiau – ruošiasi gimdymui, pavyzdžiui, pamažu gali vertis gimdos kaklelis.

Greičiausiai to net nejausite, ir tik gydytojas apžiūros metu pasakys, kad jis yra prasivėręs vieną, du, ar net tris centimetrus. Atsiverti jį labiau privers sąrėmiai.

Kojų tinimas paskutinėmis savaitėmis yra įprastas reiškinys, tačiau jei jums imtų tinti rankos ar veidas, staiga paditų svoris, kamuotų nuolatinis arba stiprus galvos skausmas, sutriktų regėjimas (vaizdas taptų neryškus ar atsirastų dėmių), imtų skaudėti viršutinę pilvo dalį, iškart skambinkite savo gydytojui.

Tai yra labai rimto sutrikimo – preeklampsijos – simptomai.

Darbelis 38 nėštumo savaitei

Skaitykite apie tai, kaip rūpintis naujagimiu. Jei dar nepradėjote, dabar pats laikas nuo literatūros apie nėštumą pereiti prie skaitinių apie naujagimio priežiūrą. Gimus kūdikiui neturėsite daug laisvo laiko, tad dabar pats metas pasiruošti pirmosioms savaitėms.

Ar esate girdėję apie kūdikio augimo šuolius, dar vadinamus augimo spurtais? Tai trumpi periodai, kuomet mažylis auga itin sparčiai ir atrodo nuolat alkanas. Pasidomėkite, ką daryti jų metu, kad netektų be reikalo panikuoti.

Taip pat skaitykite

2019 m. Gruodžio mamytės ❤️

 1. svajonese
  svajonese prieš 57 min.

  Na ka guliu lovoj prasidejo ytartini skausmai gan stiprus nuo nugaros i pilva nuo pilvo i skradi ant galo visur iskart stiprus ilgi 😥 daros baisoka jei cia tik paruosemi tokiu stiprus kas bus toliau 😫 jau ir y wc rimto ejau dabar net vemt pykina 😳 zodziu guliu kaip roze bijau,tase sukrauta trugsta vieno svarbaus dalyko sauskelniu mazyliai 😱😱

 2. smilgu pieva
  smilgu pieva prieš 33 min.

  svajonese parašė:
  Na ka guliu lovoj prasidejo ytartini skausmai gan stiprus nuo nugaros i pilva nuo pilvo i skradi ant galo visur iskart stiprus ilgi 😥 daros baisoka jei cia tik paru…

  Pykinimas gali buti,nes kaklelis atsidarineja

 3. Mary888
  Mary888 prieš 29 min.

  svajonese parašė:
  Na ka guliu lovoj prasidejo ytartini skausmai gan stiprus nuo nugaros i pilva nuo pilvo i skradi ant galo visur iskart stiprus ilgi 😥 daros baisoka jei cia tik paru…

  Dar ne vėlu siųsti vyrą nupirkti sauskelnių, o kokiais intervalais suima, neskaičiavot?

 4. User has not uploaded an avatar
  Neringut prieš 16 min.

  Katama parašė:
  Labai geri žindymo kursai šitie, ir Rima dirba kaip privati žindymo konsultantė taip pat: www.zindymas.lt/

  Mary888 parašė:
  Dar ne vėlu siųsti vyrą nupirkti sauskelnių, o kokiais intervalais suima, neskaičiavot?

  Tikrai, paskaiciuokit ar reguliarus saremiai, ar ne 🤔

 5. Ameliya
  Ameliya prieš 12 min.

  Oj... nu nejaugi jau prasideda?? 🙈🙈 ir kuo toliau - tuo daugiau mūsų bus