38 nėštumo savaitė

Vaikelis 38 nėštumo savaitę

Vaikelis dabar daug apvalesnis. Jo ūgis ir svoris artėja prie tų skaičių, kurie bus įrašyti gimimo dokumentuose. Greičiausiai dabar jis sveria apie 3 kg 100 g ir yra 50 cm ūgio.

Jis jau moka tvirtai sugriebti – netrukus pajusite, kaip jo mažas delniukas suima jūsų  mažąjį pirštą!

Kūdikio vidiniai organai yra visiškai susiformavę ir funkcionuoja, tačiau plaučiai ir smegenys kol kas išsivystę tik tiek, kiek reikia šiam gyvenimo etapui. Kūdikiui gimus, jie ir toliau vystysis. Smegenys, tiesa, vystysis ir keisis visą likusį žmogaus gyvenimą, tačiau pirmieji trys-penki vaiko gyvenimo metai yra kritiniai.

Spėliojate, kokios spalvos bus jūsų mažylio akys? Gali būti, kad iš karto tą pasakyti bus sunku. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks. Jei naujagimio akys bus pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos.

Taip yra todėl, kad kūdikiui gimus rainelėje (spalvotoje akies dalyje) pradeda daugėti pigmento. Žaliose, rusvose ar rudose akyse pigmento yra daugiau nei pilkose ar žydrose akyse, todėl akys negali pašviesėti arba tapti žydresnės.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 38 nėštumo savaitę

Faktas

Pirmasis gimdymas trunka vidutiniškai 15 valandų, tačiau trukmė kiekvienu atveju gali būti labai skirtinga.

Kitos dvi savaitės bus kupinos laukimo. Kūnas – vienų greičiau, kitų lėčiau – ruošiasi gimdymui, pavyzdžiui, pamažu gali vertis gimdos kaklelis. Greičiausiai to net nejausite, ir tik gydytojas apžiūros metu pasakys, kad jis yra prasivėręs vieną, du, ar net tris centimetrus. Atsiverti jį labiau privers sąrėmiai.

Kojų tinimas paskutinėmis savaitėmis yra įprastas reiškinys, tačiau jei jums imtų tinti rankos ar veidas, staiga paditų svoris, kamuotų nuolatinis arba stiprus galvos skausmas, sutriktų regėjimas (vaizdas taptų neryškus ar atsirastų dėmių), imtų skaudėti viršutinę pilvo dalį, iškart skambinkite savo gydytojui. Tai yra labai rimto sutrikimo – preeklampsijos – simptomai.

Darbelis 38 nėštumo savaitei

Skaitykite apie tai, kaip rūpintis naujagimiu. Jei dar nepradėjote, dabar pats laikas nuo literatūros apie nėštumą pereiti prie skaitinių apie naujagimio priežiūrą. Gimus kūdikiui neturėsite daug laisvo laiko, tad dabar pats metas pasiruošti pirmosioms savaitėms.

Ar esate girdėję apie kūdikio augimo šuolius, dar vadinamus augimo spurtais? Tai trumpi periodai, kuomet mažylis auga itin sparčiai ir atrodo nuolat alkanas. Pasidomėkite, ką daryti jų metu, kad netektų be reikalo panikuoti.

Taip pat skaitykite

2017 m. Kovo mėnesio būsimos mamytės

 1. User has not uploaded an avatar
  IruteL prieš 6 val.

  bumbumbum29 parašė:
  Aciu uz issamu aprasyma, jau viena cp turejau, tai zinau kaip vyksta, aktualu buvo kai su siuntimu vaziuoji. Ar reikalinga kokia registracija, ar greit operuoja po …

  Nereikia registruotis - tiesiai į priėmimą su siuntimu. Mane su planiniu trečiu CP paguldė 14d, o operavo 16d, nes 15d jau buvo suplanuotos dvi planinės (vieną ekstra operavo 14d vakare, bet mano datos vistiek nepaankstino). Klaipėdoj namo išleidžia 3d po CP, jei abiem su vaiku viskas gerai, tai nei karto ilgiau ir negulėjau

  Dabar kovo 3d turiu važiuot, nes bus 39sav, o per savaitgalį planinės operacijos turbūt nedarys, tai teks ilgiau pagulėt... Būtų nieko tokio, jei nereiktų palikt šeimos, kai vyras po kojos traumos + operacijos vaikšto su ramentais, o name gyvenam, tai malkas nešt, šunį šert reiks 1 mokinukas, 1 darželinukas (neleis į darželį tom dienom) ir vienas naminukas - valgyt irgi teks gamint... Baisoka, kaip čia jie tvarkysis, tai jau geriau viskas prasidėtų wavaime anksčiau ir ligoninėj trumpiau užtrukčiau

 2. User has not uploaded an avatar
  IruteL prieš 6 val.

  elze1 parašė:
  Bet aš labkausi pas šeimos gydytoją, tai turbūt ji ir parašys siuntimą

  Man planiniam CP siuntimą parašė šeimos gydytoja

 3. Paulina_89
  Paulina_89 prieš 6 val.

  Eglužėlė parašė:
  Mamytės, jau kelinta diena makšty jaučiu tokius dūrius, lyg su adata kas badytų. Kartais taip stipriai suduria, kad vos ašaros neišspaudžiu. Kas tai?

  Man jau kokia savaite tokie pojuciai. Manau cia dilgciojimai kurie atsiranda del artejancio gimdymo.

 4. sondritaa
  sondritaa prieš 4 val.

  Eglužėlė parašė:
  Mamytės, jau kelinta diena makšty jaučiu tokius dūrius, lyg su adata kas badytų. Kartais taip stipriai suduria, kad vos ašaros neišspaudžiu. Kas tai?

  As irgi nuolat jauciu tuos dursciojimus, matyt statosi vaikelis i vieta vis zemiau , pasimuisto ir jauciam taip.. Tikekimes,kad ilgai uz usu netampys musu :))

 5. Laumuze prieš 50 min.

  Vėl nemiga... kasryt tradiciškai kiek po 4 nesimiega... paskui posmą nusnaudžiu apie 6, jei mažoji leidžia, bet kažkokia nesąmonė su tuo miegu dabar...
  Ir galvojau, kad šiąnakt gimdysiu - tokie stiprūs buvo susitraukimai pilvo apačioj... Bet rimo, nurimo ir va, vėl laukimas...

  IruteL parašė:
  Dabar kovo 3d turiu važiuot, nes bus 39sav, o per savaitgalį planinės operacijos turbūt nedarys, tai teks ilgiau pagulėt... Būtų nieko tokio, jei nereiktų palikt še…

  O tai jei nedarys operacijos per savaitgalį, o vaikelis irgi neskuba, Jūs negalit pasiskambinti į ligoninę ir paaiškinusi situaciją sutarti, kad atvažiuosit pirmadienio ryte?
  Man su vidurinėle buvo planinis - nuvažiavau šeštadienį ryte patikrai ir galgimdymui, bet išsiuntė namo ir sakė atvažiuot pirmadienį.
  Gal Jum ir tas įmanoma?

  Eglužėlė parašė:
  Mamytės, jau kelinta diena makšty jaučiu tokius dūrius, lyg su adata kas badytų. Kartais taip stipriai suduria, kad vos ašaros neišspaudžiu. Kas tai?

  Toks dilgčiojimas - tai mažylis įsistatinėja plius gali būti psruošiamieji sąrėmiai.
  Niekp - jie ateina ir praeina... Viskas čia gerai