38 nėštumo savaitė

38 nėštumo savaitė

Vaikelis 38 nėštumo savaitę

Vaikelis dabar daug apvalesnis. Jo ūgis ir svoris artėja prie tų skaičių, kurie bus įrašyti gimimo dokumentuose. Greičiausiai dabar jis sveria apie 3 kg 100 g ir yra 50 cm ūgio.

Jis jau moka tvirtai sugriebti – netrukus pajusite, kaip jo mažas delniukas suima jūsų  mažąjį pirštą!

Kūdikio vidiniai organai yra visiškai susiformavę ir funkcionuoja, tačiau plaučiai ir smegenys kol kas išsivystę tik tiek, kiek reikia šiam gyvenimo etapui. Kūdikiui gimus, jie ir toliau vystysis.

Smegenys, tiesa, vystysis ir keisis visą likusį žmogaus gyvenimą, tačiau pirmieji trys-penki vaiko gyvenimo metai yra kritiniai.

Spėliojate, kokios spalvos bus jūsų mažylio akys? Gali būti, kad iš karto tą pasakyti bus sunku. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks.

Jei naujagimio akys bus pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos.

Taip yra todėl, kad kūdikiui gimus rainelėje (spalvotoje akies dalyje) pradeda daugėti pigmento.

Žaliose, rusvose ar rudose akyse pigmento yra daugiau nei pilkose ar žydrose akyse, todėl akys negali pašviesėti arba tapti žydresnės.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 38 nėštumo savaitę

Faktas

Pirmasis gimdymas trunka vidutiniškai 15 valandų, tačiau trukmė kiekvienu atveju gali būti labai skirtinga.

Kitos dvi savaitės bus kupinos laukimo. Kūnas – vienų greičiau, kitų lėčiau – ruošiasi gimdymui, pavyzdžiui, pamažu gali vertis gimdos kaklelis.

Greičiausiai to net nejausite, ir tik gydytojas apžiūros metu pasakys, kad jis yra prasivėręs vieną, du, ar net tris centimetrus. Atsiverti jį labiau privers sąrėmiai.

Kojų tinimas paskutinėmis savaitėmis yra įprastas reiškinys, tačiau jei jums imtų tinti rankos ar veidas, staiga paditų svoris, kamuotų nuolatinis arba stiprus galvos skausmas, sutriktų regėjimas (vaizdas taptų neryškus ar atsirastų dėmių), imtų skaudėti viršutinę pilvo dalį, iškart skambinkite savo gydytojui.

Tai yra labai rimto sutrikimo – preeklampsijos – simptomai.

Darbelis 38 nėštumo savaitei

Skaitykite apie tai, kaip rūpintis naujagimiu. Jei dar nepradėjote, dabar pats laikas nuo literatūros apie nėštumą pereiti prie skaitinių apie naujagimio priežiūrą. Gimus kūdikiui neturėsite daug laisvo laiko, tad dabar pats metas pasiruošti pirmosioms savaitėms.

Ar esate girdėję apie kūdikio augimo šuolius, dar vadinamus augimo spurtais? Tai trumpi periodai, kuomet mažylis auga itin sparčiai ir atrodo nuolat alkanas. Pasidomėkite, ką daryti jų metu, kad netektų be reikalo panikuoti.

Taip pat skaitykite

2020 m. Balandinukai ❤️

 1. Apelsinė
  Apelsinė prieš 56 min.

  adir parašė:
  Sveikos,
  Niekas nevyko nevyko, bet galvos skausmas pasirodo signalizavo auksta kraujo spaud…

  Sveikinimai! ❤️

 2. Gummy_Bear
  Gummy_Bear prieš 39 min.

  adir parašė:
  Sveikos,
  Niekas nevyko nevyko, bet galvos skausmas pasirodo signalizavo auksta kraujo spaud…

  🤗 sveikinimai 😘 jau pradėjo birti zuikučiai 😇 o namie spaudimo aparato neturėjot, kad nežinojot kad jis pakilęs? Man galvą jau senokai skauda ir spaudimui nesant 😏 tai skatino, cp, ar natūraliai gimdymas prasidėjo? Kuo geresnės sveikatos ir atsigavimo,bei lauksim žinių 😎

 3. User has not uploaded an avatar
  adir prieš 38 min.

  Pupo8 parašė:

  Mazoji gerai, tik gauna kruva tyrimu, nes buvo mazai vandenu ir pritruko 60g iki normalaus svorio.
  As pati gerai jau. Nespejau gauti nei epiduro nei nuskausminamu🙈🙈 viskas labai staigiai ivyko. Su vandenu nu leidimu ir skatinimu uztruko 2 val ir 9 min. Kai jau iskviete anesteziologa epidurui, nes ju zodziais prasidejo dvigubi saremiai, tai po poros min ji jau atsaukinejo, nes is 6 cm per pora min pasidare 9 cm.
  Personalas sios nakties superinis. Per dvi gimdyklas tuo paciu lygiai metu gimdem ir visi puikiai susitvarke.
  Del mokejimo Dar nezinau. Pries tris metus mokejom kortele.
  Skaiciau kiek pagimde yra, bet cia niekur nepasmirinesi siaip paziureti.
  Gimdykloj kaukes nereikalauja. Tik koridoriuose.

 4. User has not uploaded an avatar
  adir prieš 35 min.

  Gummy_Bear parašė:
  🤗 sveikinimai 😘 jau pradėjo birti zuikučiai 😇 o namie spaudimo aparato neturėjot, kad nežinojot kad jis pakilęs? Man galvą jau senokai skauda ir spaudimui nesant 😏…

  Turiu namuose sparata, bet mano spaudimas visad geras. Pasimatavau namie ir ziuriu grazu. Apsirengiau ir vaziavau i santarus, kad ziuretu baltyma.
  Gimdyma skatino.

 5. Liepa07
  Liepa07 prieš 22 min.

  adir parašė:
  Sveikos,
  Niekas nevyko nevyko, bet galvos skausmas pasirodo signalizavo auksta kraujo spaud…

  Sveikinimai💐🤗Mažytė