38 nėštumo savaitė

38 nėštumo savaitė

Vaikelis 38 nėštumo savaitę

Vaikelis dabar daug apvalesnis. Jo ūgis ir svoris artėja prie tų skaičių, kurie bus įrašyti gimimo dokumentuose. Greičiausiai dabar jis sveria apie 3 kg 100 g ir yra 50 cm ūgio.

Jis jau moka tvirtai sugriebti – netrukus pajusite, kaip jo mažas delniukas suima jūsų  mažąjį pirštą!

Kūdikio vidiniai organai yra visiškai susiformavę ir funkcionuoja, tačiau plaučiai ir smegenys kol kas išsivystę tik tiek, kiek reikia šiam gyvenimo etapui. Kūdikiui gimus, jie ir toliau vystysis.

Smegenys, tiesa, vystysis ir keisis visą likusį žmogaus gyvenimą, tačiau pirmieji trys-penki vaiko gyvenimo metai yra kritiniai.

Spėliojate, kokios spalvos bus jūsų mažylio akys? Gali būti, kad iš karto tą pasakyti bus sunku. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks.

Jei naujagimio akys bus pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos.

Taip yra todėl, kad kūdikiui gimus rainelėje (spalvotoje akies dalyje) pradeda daugėti pigmento.

Žaliose, rusvose ar rudose akyse pigmento yra daugiau nei pilkose ar žydrose akyse, todėl akys negali pašviesėti arba tapti žydresnės.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 38 nėštumo savaitę

Faktas

Pirmasis gimdymas trunka vidutiniškai 15 valandų, tačiau trukmė kiekvienu atveju gali būti labai skirtinga.

Kitos dvi savaitės bus kupinos laukimo. Kūnas – vienų greičiau, kitų lėčiau – ruošiasi gimdymui, pavyzdžiui, pamažu gali vertis gimdos kaklelis.

Greičiausiai to net nejausite, ir tik gydytojas apžiūros metu pasakys, kad jis yra prasivėręs vieną, du, ar net tris centimetrus. Atsiverti jį labiau privers sąrėmiai.

Kojų tinimas paskutinėmis savaitėmis yra įprastas reiškinys, tačiau jei jums imtų tinti rankos ar veidas, staiga paditų svoris, kamuotų nuolatinis arba stiprus galvos skausmas, sutriktų regėjimas (vaizdas taptų neryškus ar atsirastų dėmių), imtų skaudėti viršutinę pilvo dalį, iškart skambinkite savo gydytojui.

Tai yra labai rimto sutrikimo – preeklampsijos – simptomai.

Darbelis 38 nėštumo savaitei

Skaitykite apie tai, kaip rūpintis naujagimiu. Jei dar nepradėjote, dabar pats laikas nuo literatūros apie nėštumą pereiti prie skaitinių apie naujagimio priežiūrą. Gimus kūdikiui neturėsite daug laisvo laiko, tad dabar pats metas pasiruošti pirmosioms savaitėms.

Ar esate girdėję apie kūdikio augimo šuolius, dar vadinamus augimo spurtais? Tai trumpi periodai, kuomet mažylis auga itin sparčiai ir atrodo nuolat alkanas. Pasidomėkite, ką daryti jų metu, kad netektų be reikalo panikuoti.

Taip pat skaitykite

2020 m. Vasario mėnesio mažyliai :)

 1. Baby
  Baby prieš 1 val.

  Beje, mes dar ne prisistatėme. Sausio 17d. Gimė mūsų sūnus 3005gr, 50cm.
  Terminas buvo sausio 24d.
  Nežinau ar tai suveikė, ar dėl ko, bet iš vakaro gerai pasivaikščiojau laiptais, ir jau 01.00h pabudau nuo pilvo maudenimo kaip per mm. Bet nuėjau miegoti galvodama, kad paruošiamieji. 02.00 pabudau nuo stiprejančio skausmo ir gleiviu kamščio su krauju issivalyma. Kadangi dušas nepadėjo, apie 5 h jau buvom ligoninėje su 3cm atsivėrimu. 6 val nubėgo dalis vandenų, 9val nubėgo kita didelė dalis. Bet buvo prasivėrimas tik 4cm. 15 val turėjom 9 cm, 16.33 val gimė sūnus. Sąrėmiai buvo nereguliarus visa laik.

 2. JulKo
  JulKo prieš 1 val.

  Baby parašė:
  Beje, mes dar ne prisistatėme. Sausio 17d. Gimė mūsų sūnus 3005gr, 50cm.
  Terminas buvo sausio 24d.

  Sveikinimai jums🎉 🤗

 3. tabula rasa
  tabula rasa prieš 1 val.

  Baby parašė:
  Beje, mes dar ne prisistatėme. Sausio 17d. Gimė mūsų sūnus 3005gr, 50cm.
  Terminas buvo sausio 24d.

  Sveikinimai!

 4. mi_lyte
  mi_lyte prieš 1 val.

  Indr_e parašė:
  Ar kuri matavotes kiek issipletet per liemeni? 😃 as dabar ziurinejuos uzsisakyt dirza po gimdymo.. tai ten raso issimatuot pilvo apimti dabar ir atemus 7,5-12,5 cm …

  Iki nestumo liemuo buvo 62 cm, pries kelias dienas matavau tai 99cm 🤣 pas mane db visur per sikna per pilva ir per krutine po metra kazkur 🤣🤣

 5. User has not uploaded an avatar
  Zemaituke prieš 8 min.

  Jergau kuek nauju leliuku pasipyle🥰 sveikinimai visoms naujoms mamytems. Mes visoa tos, kurios terminas vasario i pabaiga, uzsipavydesim kasdien vis skaitydamos apie kitu gimdymus😊 atrodo norisi kalendoriu pastumti i prieki, kad ir paciai greiciau ateitu ta didingoji diena