38 nėštumo savaitė

Vaikelis 38 nėštumo savaitę

Vaikelis dabar daug apvalesnis. Jo ūgis ir svoris artėja prie tų skaičių, kurie bus įrašyti gimimo dokumentuose. Greičiausiai dabar jis sveria apie 3 kg 100 g ir yra 50 cm ūgio.

Jis jau moka tvirtai sugriebti – netrukus pajusite, kaip jo mažas delniukas suima jūsų  mažąjį pirštą!

Kūdikio vidiniai organai yra visiškai susiformavę ir funkcionuoja, tačiau plaučiai ir smegenys kol kas išsivystę tik tiek, kiek reikia šiam gyvenimo etapui. Kūdikiui gimus, jie ir toliau vystysis.

Smegenys, tiesa, vystysis ir keisis visą likusį žmogaus gyvenimą, tačiau pirmieji trys-penki vaiko gyvenimo metai yra kritiniai.

Spėliojate, kokios spalvos bus jūsų mažylio akys? Gali būti, kad iš karto tą pasakyti bus sunku. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks.

Jei naujagimio akys bus pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos.

Taip yra todėl, kad kūdikiui gimus rainelėje (spalvotoje akies dalyje) pradeda daugėti pigmento.

Žaliose, rusvose ar rudose akyse pigmento yra daugiau nei pilkose ar žydrose akyse, todėl akys negali pašviesėti arba tapti žydresnės.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 38 nėštumo savaitę

Faktas

Pirmasis gimdymas trunka vidutiniškai 15 valandų, tačiau trukmė kiekvienu atveju gali būti labai skirtinga.

Kitos dvi savaitės bus kupinos laukimo. Kūnas – vienų greičiau, kitų lėčiau – ruošiasi gimdymui, pavyzdžiui, pamažu gali vertis gimdos kaklelis.

Greičiausiai to net nejausite, ir tik gydytojas apžiūros metu pasakys, kad jis yra prasivėręs vieną, du, ar net tris centimetrus. Atsiverti jį labiau privers sąrėmiai.

Kojų tinimas paskutinėmis savaitėmis yra įprastas reiškinys, tačiau jei jums imtų tinti rankos ar veidas, staiga paditų svoris, kamuotų nuolatinis arba stiprus galvos skausmas, sutriktų regėjimas (vaizdas taptų neryškus ar atsirastų dėmių), imtų skaudėti viršutinę pilvo dalį, iškart skambinkite savo gydytojui.

Tai yra labai rimto sutrikimo – preeklampsijos – simptomai.

Darbelis 38 nėštumo savaitei

Skaitykite apie tai, kaip rūpintis naujagimiu. Jei dar nepradėjote, dabar pats laikas nuo literatūros apie nėštumą pereiti prie skaitinių apie naujagimio priežiūrą. Gimus kūdikiui neturėsite daug laisvo laiko, tad dabar pats metas pasiruošti pirmosioms savaitėms.

Ar esate girdėję apie kūdikio augimo šuolius, dar vadinamus augimo spurtais? Tai trumpi periodai, kuomet mažylis auga itin sparčiai ir atrodo nuolat alkanas. Pasidomėkite, ką daryti jų metu, kad netektų be reikalo panikuoti.

Taip pat skaitykite

2020 m. Lapkričio mėnesio mažyliai :)

1. D.J.
    D.J. prieš 7 val.

Mazge parašė:
    Sveiki, mums 35sav+4d
    BPD 8,84

Musu duomenys 37+5sav:
    BPD 93.7mm
    HC 327.5mm
    AC 319.4mm
    FL 67.1mm
    Svoris 2794g.

2. Mazge
    Mazge prieš 6 val.

D.J. parašė:
    Musu duomenys 37+5sav:
    BPD 93.7mm
    HC 327.5mm
    AC 319.4mm
    FL 67.1mm
    Svoris 2794g.
    Sake visas leliukas is mazesniu, buvau 32sav echoskope tai irgi slaunikaulis buvo mazesnis, bet sake viskas gerai, kazkaip nerimo nesukele, bet siandien kazkodel sunerimau. Pirmi echoskopai buvo geri, 18sav dar lyg ir i didesne puse matmenys buvo.</
    Vat kazkaip man pasake kad dar telpam i normas bet manes tai nenuramino. Taip ir galvoju nuo vakar apziuros isvien apie tai. Na bet tikiuos dar pasivys iki gimdymo. Arba bent jau liksime normose ir tiesiog bus smulkesnis mazesnis vaikutis .

3. Rūteliux
    Rūteliux prieš 6 val.

Medeinaa parašė:
    LAbas vakaras merginos, jūs čia tiek daug prikalbėjot jau. Man pačiai lieka visai visai nedaug, pačio gimdymo bijau labai, nes nelabai mėgstu ligonines, nesu pati g…

Aš irgi į VGN ruošiuosi, pirmąją ten gimdziau ir dabar nusprendžiau, tikiuosi vyrus įleis, kaip jau teks gimdyti 🙈😃

4. pikachu
    pikachu prieš 6 val.

Medeinaa parašė:
    oj, nenoriu skleist melagienų bet nesu tikra dėl santariškių, VGN skaičiau raštą patvirtintą, tai esu tikra kad ten tikrai tikrai leidžia.

AGN vakar sake kad vyrams leidzia dalyvaut, tik testa abiems daro. Pasilikt taip pat leidzia, jei gaunat seimynine palata.

5. Valtele
    Valtele prieš 6 val.

Mazge parašė:
    Na tai ir puiku tada as tai taip sunerimau kazkaip...bet viliuos tiesiog bus nedidele mergyte. Man terminas 11.18 d

Man vienoj klinikoj irgi taip sakė, pasidariau kitur, matavimai visai kiti. Supratau, kad ten labai didelės paklaidos yra. Ir kaip gydytoja paaiškino, kad pagal tuos skaičiukus nepasakysi nieko, nes didelės paklaidos, išsiaiškint ar viskas gerai galima tik stebint ir žiūrint kaiž keičiasi matmenys vaikiuko dviejų- trijų savaičių bėgyje ;)