Augimo šuoliai (49)

Augimo šuoliai, kūdikio svoris Africa Studio | Shutterstock.com

Augimo šuoliai yra trumpi laiko tarpsniai, kuomet kūdikio ūgis, svoris ar galvos apimtis paauga didesniu tempu nei įprastai.

Kūdikiai apskritai auga greitai, tačiau augimo tempai tomis dienomis gali iš tiesų stebinti: dar prieš porą dienų tikęs ir net laisvokas drabužėlis po augimo šuolio jau gali atrodyti per mažas. Taip pat galite pastebėti, kad kūdikis tapo akivaizdžiai sunkesnis ir ilgesnis. 

Kaip ilgai trunka augimo šuoliai?

Augimo šuoliai paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis ir ilgiau – 5-7 dienas. Augimo šuoliai gali pasireikšti ir kitu metu, tačiau didžiausia jų tikimybė yra apytiksliai tokiais amžiaus tarpsniais:

 • 7-10 dienomis;
 • 2-3 savaitę;
 • 4-8 savaitę;
 • 3 mėnesį;
 • 6 mėnesį;
 • 9 mėnesį.

Augimo šuolių požymiai

Jei nesikeitė vaiko aplinka, dienos rėžimas, nėra požymių, kad dygtų vaiko dantukai, kamuotų pilvo diegliai, jei vaikas nekarščiuoja ir kitais atžvilgiais atrodo sveikas, žemiau išvardinti požymiai greičiausiai reiškia augimo šuolį:

 • Padidėjęs apetitas. Pagrindinis augimo šuolio požymis yra tas, kad kūdikis atrodo nuolat alkanas, valgyti nori daugiau ir dažniau, taip pat ir naktimis.
 • Pasikeitęs miego ritmas. Augimo šuolio metu vaikas greičiausiai miegos ilgiau nei įprastai (bendra kūdikio miego trukmė gali pailgėti net 4.5 valandomis per parą). Iš kitos pusės, miego tarpsniai greičiausiai taps trumpesni, vaikas dažniau nubus (ir prašys valgyti). Jei vaikas jau palyginti neblogai miegodavo naktimis, augimo spurtų metu nubudimai naktimis taip pat gali tapti dažnesni.
 • Irzlumas. Augimo šuolių metu kūdikis gali tapti irzlesnis ir vis prašytis ant rankų. Sunku pasakyti, kodėl taip yra, tačiau gali būti, kad dėl spartaus augimo kūdikiui šiek tiek maudžia kūną (ši hipotezė mokslo nėra patvirtinta). 

Dėl šių požymių gali atrodyti, kad vaikas negaluoja, tačiau pagrindo nerimauti ir kreiptis į gydytoją yra tuomet, kai pradeda kristi kūdikio svoris ir jis pripildo mažiau nei 5-6 sauskelnes per parą.

Ką daryti kūdikio augimo šuolių metu

Augimo šuoliai gali labai varginti, tačiau galima pasiguosti tuo, kad jie tetrunka keletą dienų. Pasistenkite tas kelias dienas patenkinti kūdikio poreikius: ar tai būtų padidėjęs apetitas, ar noras ilgiau pabūti glėbyje.

Jei žindote, gali atrodyti, kad žindymas tapo nesibaigiančiu, 24 valandas per parą trunkančiu procesu. Galbūt bus tvirtinančių, kad vaikas nepasisotina, nes „trūksta pieno“ arba pienas „per liesas“. Tačiau tai ne tiesa: augimo šuolio metu kūdikiui reikia daugiau maistinių medžiagų nei paprastomis dienomis, tačiau žindyvės organizmui reikia šiek tiek laiko prisitaikyti prie išaugusių mažylio poreikių.

Todėl neskubėkite duoti pieno mišinuko: leiskite kūdikiui žįsti tiek, kiek jis nori, o pati pasistenkite gerti pakankamai skysčių ir gerai maitintis. Šios kelios sunkesnės dienos netruks praeiti ir viskas grįš į įprastą ritmą!

Jei maitinate pieno mišiniu, jo normas didinkite po truputį. Jei kūdikis atpila daugiau nei paprastai, tai ženklas, kad kūdikis mišinio gavo per daug.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Margari_ta prieš 8 mėn.

  Sveikos, mamos!
  Gal kuri paprotint gali ir pasakyt, ar mano mažylei gali čia būti augimo šuolis? Dabar jai yra 26 dienos ir nuo penktadienio labai pasikeitė mažylė: nebepamiega visai viena lovelėje savo, ką ankščiau darydavo ir dienos metu būdavo galima pasidaryti kažkokius darbelius, miega tik kartu su mumis, labai irzli, valgydama pradeda verkti, paimta ant rankų verkia iki klykimo, labai sunku nuraminti...

 2. Rūta M.
  Rūta M. prieš 8 mėn.

  Margari_ta parašė:
  Sveikos, mamos!
  Gal kuri paprotint gali ir pasakyt, ar mano mažylei gali čia būti augimo šuolis? D…

  Mums irgi taip buvo po pirmo menesio. Iki 3 menesio tik ant ranku miegodavo diena.

 3. Sama
  Sama prieš 2 mėn.

  Sveiki,ar jeigu vaikas atpylinėja nuo motinos pieno tai reiškia,kad jam jo per daug?

 4. Boružėlytė
  Boružėlytė prieš 2 mėn.

  Sama parašė:
  Sveiki,ar jeigu vaikas atpylinėja nuo motinos pieno tai reiškia,kad jam jo per daug?

  Jeigu krūtys pilnos, kietos, vaikas springsta žįsdamas - tada gali būti per daug. Kitu atveju greičiausiai kita priežastis: fiziologinis atpylimas, refliuksas, dirgikliai mamos maiste ar alergija...

 5. User has not uploaded an avatar
  vaida.stamp prieš 1 mėn.

  Sveikos mamytes,

  Pasikonsultuoti noreciau, galbut kazkam is jusu tas pats buvo ir galetu paguosti. Nuspeju kad musu kudikiui augimo suolis (esame 3sav), visa diena tik ant krutines nors pieno turbut ir nelike... Kaip tik pabaigia zysti, po 5min prisnaudimo, vel pradeda verkti kol krutines neikisi. Ant ranku verke, ir visa diena realiai be miego. Naktim ismiega labai gerai, sunku prikelti.
  Labai daug atpilineja nes tik pradeda verkti ir kojomis rankomis duotis I visas puses, tai viska ka tik suvalge atrodo kad iseina per burna nuo to verksmo. Ar tai butu sitas augimo suolis? Ir ar normal tiek atpilti viska? Buciau labai dekinga uz atsakymus ir patarimus