Augimo šuoliai (46)

Augimo šuoliai, kūdikio svoris Africa Studio | Shutterstock.com

Augimo šuoliai yra trumpi laiko tarpsniai, kuomet kūdikio ūgis, svoris ar galvos apimtis paauga didesniu tempu nei įprastai.

Kūdikiai apskritai auga greitai, tačiau augimo tempai tomis dienomis gali iš tiesų stebinti: dar prieš porą dienų tikęs ir net laisvokas drabužėlis po augimo šuolio jau gali atrodyti per mažas. Taip pat galite pastebėti, kad kūdikis tapo akivaizdžiai sunkesnis ir ilgesnis. 

Kaip ilgai trunka augimo šuoliai?

Augimo šuoliai paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis ir ilgiau – 5-7 dienas. Augimo šuoliai gali pasireikšti ir kitu metu, tačiau didžiausia jų tikimybė yra apytiksliai tokiais amžiaus tarpsniais:

 • 7-10 dienomis;
 • 2-3 savaitę;
 • 4-8 savaitę;
 • 3 mėnesį;
 • 6 mėnesį;
 • 9 mėnesį.

Augimo šuolių požymiai

Jei nesikeitė vaiko aplinka, dienos rėžimas, nėra požymių, kad dygtų vaiko dantukai, kamuotų pilvo diegliai, jei vaikas nekarščiuoja ir kitais atžvilgiais atrodo sveikas, žemiau išvardinti požymiai greičiausiai reiškia augimo šuolį:

 • Padidėjęs apetitas. Pagrindinis augimo šuolio požymis yra tas, kad kūdikis atrodo nuolat alkanas, valgyti nori daugiau ir dažniau, taip pat ir naktimis.
 • Pasikeitęs miego ritmas. Augimo šuolio metu vaikas greičiausiai miegos ilgiau nei įprastai (bendra kūdikio miego trukmė gali pailgėti net 4.5 valandomis per parą). Iš kitos pusės, miego tarpsniai greičiausiai taps trumpesni, vaikas dažniau nubus (ir prašys valgyti). Jei vaikas jau palyginti neblogai miegodavo naktimis, augimo spurtų metu nubudimai naktimis taip pat gali tapti dažnesni.
 • Irzlumas. Augimo šuolių metu kūdikis gali tapti irzlesnis ir vis prašytis ant rankų. Sunku pasakyti, kodėl taip yra, tačiau gali būti, kad dėl spartaus augimo kūdikiui šiek tiek maudžia kūną (ši hipotezė mokslo nėra patvirtinta). 

Dėl šių požymių gali atrodyti, kad vaikas negaluoja, tačiau pagrindo nerimauti ir kreiptis į gydytoją yra tuomet, kai pradeda kristi kūdikio svoris ir jis pripildo mažiau nei 5-6 sauskelnes per parą.

Ką daryti kūdikio augimo šuolių metu

Augimo šuoliai gali labai varginti, tačiau galima pasiguosti tuo, kad jie tetrunka keletą dienų. Pasistenkite tas kelias dienas patenkinti kūdikio poreikius: ar tai būtų padidėjęs apetitas, ar noras ilgiau pabūti glėbyje.

Jei žindote, gali atrodyti, kad žindymas tapo nesibaigiančiu, 24 valandas per parą trunkančiu procesu. Galbūt bus tvirtinančių, kad vaikas nepasisotina, nes „trūksta pieno“ arba pienas „per liesas“. Tačiau tai ne tiesa: augimo šuolio metu kūdikiui reikia daugiau maistinių medžiagų nei paprastomis dienomis, tačiau žindyvės organizmui reikia šiek tiek laiko prisitaikyti prie išaugusių mažylio poreikių.

Todėl neskubėkite duoti pieno mišinuko: leiskite kūdikiui žįsti tiek, kiek jis nori, o pati pasistenkite gerti pakankamai skysčių ir gerai maitintis. Šios kelios sunkesnės dienos netruks praeiti ir viskas grįš į įprastą ritmą!

Jei maitinate pieno mišiniu, jo normas didinkite po truputį. Jei kūdikis atpila daugiau nei paprastai, tai ženklas, kad kūdikis mišinio gavo per daug.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  Sveikos mamos.. Nuo penktadienio mano mazulis staigei pasikeite tapo labai irzlus piktas.. rekia klykia ant ranku pajame netinka soske spjauna nori valgyti duodi buteliuka spjauna rekia pyksta tada biski pavalgo vel tas pats.. Miegodavo diena 3-4val dabar per visa dina sudejus gal tik 2val miegojo.. abu labai pavarge ir maziuku gaila.. ar gali buti cia mums tas suolis ? Nes taip viskas staigiai pasikeite

 2. skirmantukas
  skirmantukas prieš 1 m.

  Leilaa123 parašė:
  Sveikos mamos.. Nuo penktadienio mano mazulis staigei pasikeite tapo labai irzlus piktas.. rekia klykia ant ranku pajame netinka soske spjauna nori valgyti duodi bu…

  Gali,augimo šuolis būna 5-8sav

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  Aš tikiuosi kad čia šuolis..

 4. User has not uploaded an avatar
  Margari_ta prieš 6 mėn.

  Sveikos, mamos!
  Gal kuri paprotint gali ir pasakyt, ar mano mažylei gali čia būti augimo šuolis? Dabar jai yra 26 dienos ir nuo penktadienio labai pasikeitė mažylė: nebepamiega visai viena lovelėje savo, ką ankščiau darydavo ir dienos metu būdavo galima pasidaryti kažkokius darbelius, miega tik kartu su mumis, labai irzli, valgydama pradeda verkti, paimta ant rankų verkia iki klykimo, labai sunku nuraminti...

 5. Rūta M.
  Rūta M. prieš 6 mėn.

  Margari_ta parašė:
  Sveikos, mamos!
  Gal kuri paprotint gali ir pasakyt, ar mano mažylei gali čia būti augimo šuolis? D…

  Mums irgi taip buvo po pirmo menesio. Iki 3 menesio tik ant ranku miegodavo diena.