Augimo šuoliai (82)

Augimo šuoliai, kūdikio svoris Africa Studio | Shutterstock.com

Augimo šuoliai yra trumpi laiko tarpsniai, kuomet kūdikio ūgis, svoris ar galvos apimtis paauga didesniu tempu nei įprastai.

Kūdikiai apskritai auga greitai, tačiau augimo tempai tomis dienomis gali iš tiesų stebinti: dar prieš porą dienų tikęs ir net laisvokas drabužėlis po augimo šuolio jau gali atrodyti per mažas. Taip pat galite pastebėti, kad kūdikis tapo akivaizdžiai sunkesnis ir ilgesnis. 

Kaip ilgai trunka augimo šuoliai?

Augimo šuoliai paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis ir ilgiau – 5-7 dienas. Augimo šuoliai gali pasireikšti ir kitu metu, tačiau didžiausia jų tikimybė yra apytiksliai tokiais amžiaus tarpsniais:

 • 7-10 dienomis;
 • 2-3 savaitę;
 • 4-8 savaitę;
 • 3 mėnesį;
 • 6 mėnesį;
 • 9 mėnesį.

Augimo šuolių požymiai

Jei nesikeitė vaiko aplinka, dienos rėžimas, nėra požymių, kad dygtų vaiko dantukai, kamuotų pilvo diegliai, jei vaikas nekarščiuoja ir kitais atžvilgiais atrodo sveikas, žemiau išvardinti požymiai greičiausiai reiškia augimo šuolį:

 • Padidėjęs apetitas. Pagrindinis augimo šuolio požymis yra tas, kad kūdikis atrodo nuolat alkanas, valgyti nori daugiau ir dažniau, taip pat ir naktimis.
 • Pasikeitęs miego ritmas. Augimo šuolio metu vaikas greičiausiai miegos ilgiau nei įprastai (bendra kūdikio miego trukmė gali pailgėti net 4.5 valandomis per parą). Iš kitos pusės, miego tarpsniai greičiausiai taps trumpesni, vaikas dažniau nubus (ir prašys valgyti). Jei vaikas jau palyginti neblogai miegodavo naktimis, augimo spurtų metu nubudimai naktimis taip pat gali tapti dažnesni.
 • Irzlumas. Augimo šuolių metu kūdikis gali tapti irzlesnis ir vis prašytis ant rankų. Sunku pasakyti, kodėl taip yra, tačiau gali būti, kad dėl spartaus augimo kūdikiui šiek tiek maudžia kūną (ši hipotezė mokslo nėra patvirtinta). 

Dėl šių požymių gali atrodyti, kad vaikas negaluoja, tačiau pagrindo nerimauti ir kreiptis į gydytoją yra tuomet, kai pradeda kristi kūdikio svoris ir jis pripildo mažiau nei 5-6 sauskelnes per parą.

Ką daryti kūdikio augimo šuolių metu

Augimo šuoliai gali labai varginti, tačiau galima pasiguosti tuo, kad jie tetrunka keletą dienų. Pasistenkite tas kelias dienas patenkinti kūdikio poreikius: ar tai būtų padidėjęs apetitas, ar noras ilgiau pabūti glėbyje.

Jei žindote, gali atrodyti, kad žindymas tapo nesibaigiančiu, 24 valandas per parą trunkančiu procesu. Galbūt bus tvirtinančių, kad vaikas nepasisotina, nes „trūksta pieno“ arba pienas „per liesas“. Tačiau tai ne tiesa: augimo šuolio metu kūdikiui reikia daugiau maistinių medžiagų nei paprastomis dienomis, tačiau žindyvės organizmui reikia šiek tiek laiko prisitaikyti prie išaugusių mažylio poreikių.

Todėl neskubėkite duoti pieno mišinuko: leiskite kūdikiui žįsti tiek, kiek jis nori, o pati pasistenkite gerti pakankamai skysčių ir gerai maitintis. Šios kelios sunkesnės dienos netruks praeiti ir viskas grįš į įprastą ritmą!

Jei maitinate pieno mišiniu, jo normas didinkite po truputį. Jei kūdikis atpila daugiau nei paprastai, tai ženklas, kad kūdikis mišinio gavo per daug.

Naujausi komentarai

 1. Vyšniukytė
  Vyšniukytė prieš 6 mėn.

  Auguste1234 parašė:
  Sveikos, pilva berniukui pucia jau turbut nuo ketvirtos savaites, sia savaite sueko 3 men. Jau atrode, kad aprimo, o vat butent sia savaite suintensyvejo, ypac nakt…

  Mus kamuoja tokios pat bėdos. Tikėkimės kažkas pakomentuos

 2. skin2you
  skin2you prieš 4 mėn.

  Vaikui tuoj metukai, miegas tapo kažkokia katastrofa. Diena miega +/- 1val., vakare guldau 19val.-19.30val. Ir tada jau prasideda... tai sėdi, tai stovi, tai kitoje pusėje nusiklojęs... Kas 15min turiu kelti, versti, glostyti... Ar tai gali būti augimo šuolis ar vitamino D trūkumas? Svarstau jau kreiptis į šeimos daktarę ar sunerimti. Vaikas labai judrus ir aktyvus, nesergantis, valgus, putlutis. Net nesuprantu iš kur toks aktyvumas, kai taip nemiega...

 3. User has not uploaded an avatar
  kristi1235 prieš 4 mėn.

  Merginos kaip jums su svorio augimu? Man tai krenta jis. Vasario mėnesį svėriau 87.o dabar sveriu 82.90.

 4. Meshka
  Meshka prieš 4 mėn.

  skin2you parašė:
  Vaikui tuoj metukai, miegas tapo kažkokia katastrofa. Diena miega +/- 1val., vakare guldau 19val.-19.30val. Ir tada jau prasideda... tai sėdi, tai stovi, tai kitoje…

  Kelinta valanda ryte keliasi? Gal vakare dar nebuna pavarges ir nenori miego 19-19.30h., bandykit pusvalandziu - valanda veliau guldyti.
  Bet is esmes tai vakarinis guldymas daznai buna isbandymas teveliams, nes vaikai kuicias, malas, juda, kol uzmiega 😊 Maniskiui iki kokiu 1,5m nebuvo bedu su uzmigimu - paguldydavom ir uzmigdavo pats. O paskui kuo toliau tuo blogiau - tai i wc bega, tai gerti nori, tai mama dar pagulek, tai uzklok, tai dar ko nors. Tuoj 5m ir tas vakarinis balaganas baigia is proto isvesti, ypac kai po darbo pavargus nieko nenoriu, tik ramiai paguleti 😊

 5. User has not uploaded an avatar
  Kinders prieš 4 sav.

  Sveikos mamytes, mes esam 2 menesiuku pradžioje gerem aptamili kur ligonineje duodavo po kazkiek laiko atsirado digliukai pradejom vartoti mišinuka aptamili nuo digliuku , vartojam iki šiol nors jie nesibaige . Aš pastebejau , kad pradejom smardziai bezdeti. Gal kam yra taip buvo ?
  Taip pat turiu itarima , kad turi augimo šuoli, nes nepasisotina duok i duok mišinuka , miegot sunkiai miegam , miegučio norim žiovaujam pusvalandi pamiegam ar val atsibundam pikte ziovaujam toliau ,kalbinam bandau rames muzikytes , lopši linguojama sunkiai sekas . Gal turit patarimų kaip su tuo visu kovoti?