Augimo šuoliai (73)

Augimo šuoliai, kūdikio svoris Africa Studio | Shutterstock.com

Augimo šuoliai yra trumpi laiko tarpsniai, kuomet kūdikio ūgis, svoris ar galvos apimtis paauga didesniu tempu nei įprastai.

Kūdikiai apskritai auga greitai, tačiau augimo tempai tomis dienomis gali iš tiesų stebinti: dar prieš porą dienų tikęs ir net laisvokas drabužėlis po augimo šuolio jau gali atrodyti per mažas. Taip pat galite pastebėti, kad kūdikis tapo akivaizdžiai sunkesnis ir ilgesnis.

Kaip ilgai trunka augimo šuoliai?

Augimo šuoliai paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis ir ilgiau – 5-7 dienas. Augimo šuoliai gali pasireikšti ir kitu metu, tačiau didžiausia jų tikimybė yra apytiksliai tokiais amžiaus tarpsniais:

• 7-10 dienomis;
  • 2-3 savaitę;
  • 4-8 savaitę;
  • 3 mėnesį;
  • 6 mėnesį;
  • 9 mėnesį.

Augimo šuolių požymiai

Jei nesikeitė vaiko aplinka, dienos rėžimas, nėra požymių, kad dygtų vaiko dantukai, kamuotų pilvo diegliai, jei vaikas nekarščiuoja ir kitais atžvilgiais atrodo sveikas, žemiau išvardinti požymiai greičiausiai reiškia augimo šuolį:

• Padidėjęs apetitas. Pagrindinis augimo šuolio požymis yra tas, kad kūdikis atrodo nuolat alkanas, valgyti nori daugiau ir dažniau, taip pat ir naktimis.
  • Pasikeitęs miego ritmas. Augimo šuolio metu vaikas greičiausiai miegos ilgiau nei įprastai (bendra kūdikio miego trukmė gali pailgėti net 4.5 valandomis per parą). Iš kitos pusės, miego tarpsniai greičiausiai taps trumpesni, vaikas dažniau nubus (ir prašys valgyti). Jei vaikas jau palyginti neblogai miegodavo naktimis, augimo spurtų metu nubudimai naktimis taip pat gali tapti dažnesni.
  • Irzlumas. Augimo šuolių metu kūdikis gali tapti irzlesnis ir vis prašytis ant rankų. Sunku pasakyti, kodėl taip yra, tačiau gali būti, kad dėl spartaus augimo kūdikiui šiek tiek maudžia kūną (ši hipotezė mokslo nėra patvirtinta).

Dėl šių požymių gali atrodyti, kad vaikas negaluoja, tačiau pagrindo nerimauti ir kreiptis į gydytoją yra tuomet, kai pradeda kristi kūdikio svoris ir jis pripildo mažiau nei 5-6 sauskelnes per parą.

Ką daryti kūdikio augimo šuolių metu

Augimo šuoliai gali labai varginti, tačiau galima pasiguosti tuo, kad jie tetrunka keletą dienų. Pasistenkite tas kelias dienas patenkinti kūdikio poreikius: ar tai būtų padidėjęs apetitas, ar noras ilgiau pabūti glėbyje.

Jei žindote, gali atrodyti, kad žindymas tapo nesibaigiančiu, 24 valandas per parą trunkančiu procesu. Galbūt bus tvirtinančių, kad vaikas nepasisotina, nes „trūksta pieno“ arba pienas „per liesas“. Tačiau tai ne tiesa: augimo šuolio metu kūdikiui reikia daugiau maistinių medžiagų nei paprastomis dienomis, tačiau žindyvės organizmui reikia šiek tiek laiko prisitaikyti prie išaugusių mažylio poreikių.

Todėl neskubėkite duoti pieno mišinuko: leiskite kūdikiui žįsti tiek, kiek jis nori, o pati pasistenkite gerti pakankamai skysčių ir gerai maitintis. Šios kelios sunkesnės dienos netruks praeiti ir viskas grįš į įprastą ritmą!

Jei maitinate pieno mišiniu, jo normas didinkite po truputį. Jei kūdikis atpila daugiau nei paprastai, tai ženklas, kad kūdikis mišinio gavo per daug.

1. Saulyyte
    Saulyyte prieš 7 mėn.

Sveikos. Mamos, kaip sekasi auginti mūsų adžalas?
    O mus labai šis puslapis padejo. Viskas atitiko ko reikejo.. ŠUOLIS- Miegodavom 2val arba 1val. Ir ištisai sededavo ant krutines... jau viena min pradejau stresuoti kad pas mane nera pieno ir reik pirkti mišinuka. Nepskubejau. Atsukeliu ryte abi krutis pritvinusios pieno. 🙉

Bomparyy prieš 7 mėn.

Ar jūsų mažyliams prakaituoja delniukai su padukais? Duodu vitamino D po vieną lasiuka ar buvo kuriai nors vaikas uzkimes nuo verkimo arba refliukso kaip atsatyti balsiuka nes labai gaila🤔🤔

ci0brelis prieš 7 mėn.

Jolka21 parašė:

Buna kartais delniulai dregni
    Ziema ir kai saules nera duodu po 3 lasiukus vitamino D. Kai saule lepina duodu po 1.

4. SaraRa prieš 5 mėn.

Sveikos! Anot sio straipsnio, augimo suoliai gali buti, pavyzdziui, 2-3 savaite... tai kaip suprantu, bet kuriuo siu savaiciu laikotarpiu?

Vilma.v prieš 5 mėn.

RaiSap parašė:

Labas, taip. Gali buti 1men anksciau ar veliau. Manajam budavo anksciau arba is vis nepastebedavau🙊☺️