Augimo šuoliai (34)

Augimo šuoliai, kūdikio svoris Africa Studio | Shutterstock.com

Augimo šuoliai yra trumpi laiko tarpsniai, kuomet kūdikio ūgis, svoris ar galvos apimtis paauga didesniu tempu nei įprastai.

Kūdikiai apskritai auga greitai, tačiau augimo tempai tomis dienomis gali iš tiesų stebinti: dar prieš porą dienų tikęs ir net laisvokas drabužėlis po augimo šuolio jau gali atrodyti per mažas. Taip pat galite pastebėti, kad kūdikis tapo akivaizdžiai sunkesnis ir ilgesnis. 

Kaip ilgai trunka augimo šuoliai?

Augimo šuoliai paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis ir ilgiau – 5-7 dienas. Augimo šuoliai gali pasireikšti ir kitu metu, tačiau didžiausia jų tikimybė yra apytiksliai tokiais amžiaus tarpsniais:

 • 7-10 dienomis;
 • 2-3 savaitę;
 • 4-8 savaitę;
 • 3 mėnesį;
 • 6 mėnesį;
 • 9 mėnesį.

Augimo šuolių požymiai

Jei nesikeitė vaiko aplinka, dienos rėžimas, nėra požymių, kad dygtų vaiko dantukai, kamuotų pilvo diegliai, jei vaikas nekarščiuoja ir kitais atžvilgiais atrodo sveikas, žemiau išvardinti požymiai greičiausiai reiškia augimo šuolį:

 • Padidėjęs apetitas. Pagrindinis augimo šuolio požymis yra tas, kad kūdikis atrodo nuolat alkanas, valgyti nori daugiau ir dažniau, taip pat ir naktimis.
 • Pasikeitęs miego ritmas. Augimo šuolio metu vaikas greičiausiai miegos ilgiau nei įprastai (bendra miego trukmė gali pailgėti net 4.5 valandomis per parą). Iš kitos pusės, miego tarpsniai greičiausiai taps trumpesni, vaikas dažniau nubus (ir prašys valgyti). Jei vaikas jau palyginti neblogai miegodavo naktimis, augimo spurtų metu nubudimai naktimis taip pat gali tapti dažnesni.
 • Irzlumas. Augimo šuolių metu kūdikis gali tapti irzlesnis ir vis prašytis ant rankų. Sunku pasakyti, kodėl taip yra, tačiau gali būti, kad dėl spartaus augimo kūdikiui šiek tiek maudžia kūną (ši hipotezė mokslo nėra patvirtinta). 

Dėl šių požymių gali atrodyti, kad vaikas negaluoja, tačiau pagrindo nerimauti ir kreiptis į gydytoją yra tuomet, kai pradeda kristi kūdikio svoris ir jis pripildo mažiau nei 5-6 sauskelnes per parą.

Reklama:

Ką daryti kūdikio augimo šuolių metu

Augimo šuoliai gali labai varginti, tačiau galima pasiguosti tuo, kad jie tetrunka keletą dienų. Pasistenkite tas kelias dienas patenkinti kūdikio poreikius: ar tai būtų padidėjęs apetitas, ar noras ilgiau pabūti glėbyje.

Jei žindote, gali atrodyti, kad žindymas tapo nesibaigiančiu, 24 valandas per parą trunkančiu procesu. Galbūt bus tvirtinančių, kad vaikas nepasisotina, nes „trūksta pieno“ arba pienas „per liesas“. Tačiau tai ne tiesa: augimo šuolio metu kūdikiui reikia daugiau maistinių medžiagų nei paprastomis dienomis, tačiau žindyvės organizmui reikia šiek tiek laiko prisitaikyti prie išaugusių mažylio poreikių.

Todėl neskubėkite duoti pieno mišinuko: leiskite kūdikiui žįsti tiek, kiek jis nori, o pati pasistenkite gerti pakankamai skysčių ir gerai maitintis. Šios kelios sunkesnės dienos netruks praeiti ir viskas grįš į įprastą ritmą!

Jei maitinate pieno mišiniu, jo normas didinkite po truputį. Jei kūdikis atpila daugiau nei paprastai, tai ženklas, kad kūdikis mišinio gavo per daug.

Reklama:

Naujausi komentarai

 1. kriste.zdan
  kriste.zdan prieš 7 mėn.

  Sveikos mamytes o ar gali buti kad 1men vaikutis neramus, kumstukai pastoviai burnytei, bet suvalgo tik po 40ml (maitinu misinuku)?

 2. User has not uploaded an avatar
  agny prieš 2 mėn.

  Sveikos. Kada sulauket pirmojo augimo suolio? Visur raso, kad pirmasis 7-10 para, mums 5, taciau pagal simptomus labai panasu, kad jau ir mes sulaukem, ar gali but?

 3. Ringailiux
  Ringailiux prieš 2 mėn.

  agny parašė:
  Sveikos. Kada sulauket pirmojo augimo suolio? Visur raso, kad pirmasis 7-10 para, mums 5, taciau pagal simptomus labai panasu, kad jau ir mes sulaukem, ar gali b…

  Mano vaikams augimo šuoliai ėjo pagal jų asmeninį grafiką ir tęsdavosi kiek jiems reikėdavo... Iš esmės mano vaikai kardinaliai skirtingi, bet vienas dalykas yra panašu: pradžioj visi kabėjimai ant papo ir zirzimai buvo "augimo šuoliai", vėliau perėjo į "turbūt dantys". Mažajam visdar taikom pastarąjį, nes 4 dantų trūksta. Vyras jau juokės pro ašaras (vidury nakties su vaiku kažinkelintą valandą ant rankų šokdamas), kad "augimo šuolis" tėra išmyslas, sukurtas tėvams, kurie nori kažkokio logiško paaiškinimo vaikų visiškai nelogiškiems, neprognozuojamiems ir nesuvaldomiems rėkimams

 4. User has not uploaded an avatar
  agny prieš 2 mėn.

  Ringailiux parašė:
  Mano vaikams augimo šuoliai ėjo pagal jų asmeninį grafiką ir tęsdavosi kiek jiems reikėdavo... Iš esmės mano vaikai kardinaliai skirtingi, bet vienas dalykas yra…

  Bandom ir mes rast ta logiska paaiskinima tokiam elgesiui ☺ patapom kiek irzlesni, puse dienos miegam, puse budraujam, o kai budraujam, ramus bunam tik ant ranku arba prie (.) ???? o (.) nuo tokio kabejimo - oj kaip skauda jau ????????

 5. Ringailiux
  Ringailiux prieš 2 mėn.

  agny parašė:
  Bandom ir mes rast ta logiska paaiskinima tokiam elgesiui ☺ patapom kiek irzlesni, puse dienos miegam, puse budraujam, o kai budraujam, ramus bunam tik ant ranku ar…

  https://www.eurovaistine.lt/multi-mam-kompresai-speneliu-prieziurai-12vnt-1-6-ml?gclid=Cj0KCQiA8f_eBRDcARIsAEKwRGfiaai58Hxtj_hxqRtK2ko0wZWGZq4SBsZg5pN3W3jjD4m6EEzt6qgaAvN9EALw_wcB

  Šitie kompresiukai po maitinimo uždėt ant spenelio, kol kitą tuncina. Padeda nuimti skausmą ir sudirgimą. Taip pat reikia įsitikinti, kad gerai apžioja. Jei per pirmas dienas nebuvo tokių skausmų, tada musiau gerai. Jei būtų blogai apžiojęs, tai jau trečią parą speneliai būtų panašūs į Marso kanjonus O jei pradžioj išmoksta gerai apžiot, tai ir toliau moka Jei būdravimas ir zirzimas pasireiškia visada į vakarą, tai čia - diegliai. Juos vaikai išauga iki 6 mėn (kiti ir iki 2 mėn). Dauguma medikų sutaria, kad jei prasidėjo, nieko nepakeisi - teks kentėt ir laukt kol išaugs. Iš savo patirties, tai diegliai pasireiškia vaikams su jautresne nervų sistema kai jiems pučia pilvuką. Tad padeda jei vaikas visad būna ramioj aplinkoj: be svečių, be tv, radijo ir t.t. Pasivažinėjimas vežimuke kieme dažniausiai į nauda Man labai padėjo visiškas pieno produktų atsisakymas. Visa kita galėjau valgyti, bet nuo pieno vaikui būdavo blogiau. Jo atsisakius rezultatas tik po 7-10 dienų ant vaiko pradėtų matytis. Taip pat po valgio vaiką nešioti stačią, kad atsirūgtų (yra kas niekad neatsirūgsta, yra ką reikia po 20 min nešioti). Dar vaikui padeda nešiojimas lėktuvėlio poza Vaistukai ir gerosios bakterijos kiek teko susidurti mažai keičia situaciją Mūsų dukters atveju dar padėdavo guldymas tėčiui ant krūtinės. Pas mane klykdavo, o pas tėtį bent valandą nusnausdavo Svarbiausia dabar kuo stipriau veikti kaip komanda. Kol vaikas ant papulio vyras namus apkuopia, valgyt padaro/užsako/parneša iš parduotuvės, skalbinius užkrauna ir kt. Tėtis išveža vaiką į lauką ir ten suka ratus su vežimėliu. Jei vaikas gali nurimti pas jį ant krūtinės/rankų supamas/glostomas, tada tėtis jį perima kiek gali. Esmė ta, kad iki 6 sav. po gimdymo mamos organizme šėlsta hormonai ir mamai reikia kuo daugiau poilsio bei pagalbos. Ne todėl, kad ji patingėtų, o todėl, kad susitvarkyti su pogimdyviniu laikotarpiu ir žindymu yra sunkiausia, ką jai teko kada nors gyvenime įveikti. Ir tai sunkiau net už gimdymą, nes trunka ne parą ir net ne savaitę (antrą kartą jau būna lengviau). Tad iš tiesų tėtis perimdamas keturis namų kampus tik iš dalies prisideda prie bendro šeimos reikalo. Nes kūdikiui svarbiausia yra laiminga mama Jei mamai kas negerai, mažylis tą jaučia ir bijo, dėl ko dar daugiau verkia. Anytos ir mamos šiuo laikotarpiu dažnai yra tik didesnis nervų šaltinis nei pagalba, nebent jau santykiai itin artimi

  Svarbiausia: IR TAI PRAEIS Kitą vasarą jau visai kiti dalykai jums neduos ramybės, o šis laikotarpis bus tik tolimas prisiminimas