Augimo šuoliai (30)

Augimo šuoliai, kūdikio svoris Africa Studio | Shutterstock.com

Augimo šuoliai yra trumpi laiko tarpsniai, kuomet kūdikio ūgis, svoris ar galvos apimtis paauga didesniu tempu nei įprastai.

Kūdikiai apskritai auga greitai, tačiau augimo tempai tomis dienomis gali iš tiesų stebinti: dar prieš porą dienų tikęs ir net laisvokas drabužėlis po augimo šuolio jau gali atrodyti per mažas. Taip pat galite pastebėti, kad kūdikis tapo akivaizdžiai sunkesnis ir ilgesnis. 

Kaip ilgai trunka augimo šuoliai?

Augimo šuoliai paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis ir ilgiau – 5-7 dienas. Augimo šuoliai gali pasireikšti ir kitu metu, tačiau didžiausia jų tikimybė yra apytiksliai tokiais amžiaus tarpsniais:

 • 7-10 dienomis;
 • 2-3 savaitę;
 • 4-8 savaitę;
 • 3 mėnesį;
 • 6 mėnesį;
 • 9 mėnesį.

Augimo šuolių požymiai

Jei nesikeitė vaiko aplinka, dienos rėžimas, nėra požymių, kad dygtų vaiko dantukai, kamuotų pilvo diegliai, jei vaikas nekarščiuoja ir kitais atžvilgiais atrodo sveikas, žemiau išvardinti požymiai greičiausiai reiškia augimo šuolį:

 • Padidėjęs apetitas. Pagrindinis augimo šuolio požymis yra tas, kad kūdikis atrodo nuolat alkanas, valgyti nori daugiau ir dažniau, taip pat ir naktimis.
 • Pasikeitęs miego ritmas. Augimo šuolio metu vaikas greičiausiai miegos ilgiau nei įprastai (bendra miego trukmė gali pailgėti net 4.5 valandomis per parą). Iš kitos pusės, miego tarpsniai greičiausiai taps trumpesni, vaikas dažniau nubus (ir prašys valgyti). Jei vaikas jau palyginti neblogai miegodavo naktimis, augimo spurtų metu nubudimai naktimis taip pat gali tapti dažnesni.
 • Irzlumas. Augimo šuolių metu kūdikis gali tapti irzlesnis ir vis prašytis ant rankų. Sunku pasakyti, kodėl taip yra, tačiau gali būti, kad dėl spartaus augimo kūdikiui šiek tiek maudžia kūną (ši hipotezė mokslo nėra patvirtinta). 

Dėl šių požymių gali atrodyti, kad vaikas negaluoja, tačiau pagrindo nerimauti ir kreiptis į gydytoją yra tuomet, kai pradeda kristi kūdikio svoris ir jis pripildo mažiau nei 5-6 sauskelnes per parą.

Ką daryti kūdikio augimo šuolių metu

Augimo šuoliai gali labai varginti, tačiau galima pasiguosti tuo, kad jie tetrunka keletą dienų. Pasistenkite tas kelias dienas patenkinti kūdikio poreikius: ar tai būtų padidėjęs apetitas, ar noras ilgiau pabūti glėbyje.

Jei žindote, gali atrodyti, kad žindymas tapo nesibaigiančiu, 24 valandas per parą trunkančiu procesu. Galbūt bus tvirtinančių, kad vaikas nepasisotina, nes „trūksta pieno“ arba pienas „per liesas“. Tačiau tai ne tiesa: augimo šuolio metu kūdikiui reikia daugiau maistinių medžiagų nei paprastomis dienomis, tačiau žindyvės organizmui reikia šiek tiek laiko prisitaikyti prie išaugusių mažylio poreikių.

Todėl neskubėkite duoti pieno mišinuko: leiskite kūdikiui žįsti tiek, kiek jis nori, o pati pasistenkite gerti pakankamai skysčių ir gerai maitintis. Šios kelios sunkesnės dienos netruks praeiti ir viskas grįš į įprastą ritmą!

Jei maitinate pieno mišiniu, jo normas didinkite po truputį. Jei kūdikis atpila daugiau nei paprastai, tai ženklas, kad kūdikis mišinio gavo per daug.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  saulelyte prieš 2 m.

  mano dukryte, kai buvo maza, neturejo tu suoliu. Gal todel, kad gime jau didesne, tai ir augo kazkaip labai tolygiai.
  O va 6 ir 9 menesiu suoliu tai praleisti buvo neimanoma.
  5,5men svere 7,3kg, o 6men jau 8,3kg. Per 2 savaites - 1kg! Tada per 3 menesius priaugo gal 200g (nors prisidejo kietas maistas ir labai padaugejo kaloriju). Jau net neramu pasidare, kai 9 menesiu vel op 1kg per 2 savaites! Ir vel sveriam pagal normas. Dabar 10 menesiu ir vel per men priaugo tik 100g.
  Zodziu, suoliuojam.

 2. evelinutea89
  evelinutea89 prieš 1 m.

  Sveikos mamytes ☺ norejau jusu paklausti koks gi buna tas augimo suolis? Kaip jis pasireiskia? Buna tokiu dienu kai vaikutis kabo ant papulio ir labai daug , pykciurniauja ar tai gali buti jis? Buna dienos metu miega daug , o buna dienu kai tik pora kartu pamiega , o visa kita dienos dali labai daug valgom ir budraujam .

 3. StebukloMama prieš 1 m.

  evelinutea89 parašė:
  Sveikos mamytes ☺ norejau jusu paklausti koks gi buna tas augimo suolis? Kaip jis pasireiskia? Buna tokiu dienu kai vaikutis kabo ant papulio ir labai daug , p…

  mums augimo suolis pasireiske valgymu ir budravimu, bei izlumu. galvojau pienas dingsta, nesupratau kas darosi, o pasirodo per menesi net 8cm uzaugo daktare sake kad augimo suolis buvo vaikas atrode kad niekaip nepavalgo

 4. evelinutea89
  evelinutea89 prieš 1 m.

  Pas mus irgi buna. Atrodo pieno yra , bet vaikuciui vis maza ir maza

 5. kriste.zdan
  kriste.zdan prieš 4 mėn.

  Sveikos mamytes o ar gali buti kad 1men vaikutis neramus, kumstukai pastoviai burnytei, bet suvalgo tik po 40ml (maitinu misinuku)?