Augimo šuoliai (26)

Augimo šuoliai, kūdikio svoris

Augimo šuoliai yra trumpi laiko tarpsniai, kuomet kūdikio ūgis, svoris ar galvos apimtis paauga didesniu tempu nei įprastai.

Kūdikiai apskritai auga greitai, tačiau augimo tempai tomis dienomis gali iš tiesų stebinti: dar prieš porą dienų tikęs ir net laisvokas drabužėlis po augimo šuolio jau gali atrodyti per mažas. Taip pat galite pastebėti, kad kūdikis tapo akivaizdžiai sunkesnis ir ilgesnis. 

Kaip ilgai trunka augimo šuoliai?

Augimo šuoliai paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis ir ilgiau – 5-7 dienas. Augimo šuoliai gali pasireikšti ir kitu metu, tačiau didžiausia jų tikimybė yra apytiksliai tokiais amžiaus tarpsniais:

 • 7-10 dienomis;
 • 2-3 savaitę;
 • 4-8 savaitę;
 • 3 mėnesį;
 • 6 mėnesį;
 • 9 mėnesį.

Augimo šuolių požymiai

Jei nesikeitė vaiko aplinka, dienos rėžimas, nėra požymių, kad dygtų vaiko dantukai, kamuotų pilvo diegliai, jei vaikas nekarščiuoja ir kitais atžvilgiais atrodo sveikas, žemiau išvardinti požymiai greičiausiai reiškia augimo šuolį:

 • Padidėjęs apetitas. Pagrindinis augimo šuolio požymis yra tas, kad kūdikis atrodo nuolat alkanas, valgyti nori daugiau ir dažniau, taip pat ir naktimis.
 • Pasikeitęs miego ritmas. Augimo šuolio metu vaikas greičiausiai miegos ilgiau nei įprastai (bendra miego trukmė gali pailgėti net 4.5 valandomis per parą). Iš kitos pusės, miego tarpsniai greičiausiai taps trumpesni, vaikas dažniau nubus (ir prašys valgyti). Jei vaikas jau palyginti neblogai miegodavo naktimis, augimo spurtų metu nubudimai naktimis taip pat gali tapti dažnesni.
 • Irzlumas. Augimo šuolių metu kūdikis gali tapti irzlesnis ir vis prašytis ant rankų. Sunku pasakyti, kodėl taip yra, tačiau gali būti, kad dėl spartaus augimo kūdikiui šiek tiek maudžia kūną (ši hipotezė mokslo nėra patvirtinta). 

Dėl šių požymių gali atrodyti, kad vaikas negaluoja, tačiau pagrindo nerimauti ir kreiptis į gydytoją yra tuomet, kai pradeda kristi kūdikio svoris ir jis pripildo mažiau nei 5-6 sauskelnes per parą.

Ką daryti kūdikio augimo šuolių metu

Augimo šuoliai gali labai varginti, tačiau galima pasiguosti tuo, kad jie tetrunka keletą dienų. Pasistenkite tas kelias dienas patenkinti kūdikio poreikius: ar tai būtų padidėjęs apetitas, ar noras ilgiau pabūti glėbyje.

Jei žindote, gali atrodyti, kad žindymas tapo nesibaigiančiu, 24 valandas per parą trunkančiu procesu. Galbūt bus tvirtinančių, kad vaikas nepasisotina, nes „trūksta pieno“ arba pienas „per liesas“. Tačiau tai ne tiesa: augimo šuolio metu kūdikiui reikia daugiau maistinių medžiagų nei paprastomis dienomis, tačiau žindyvės organizmui reikia šiek tiek laiko prisitaikyti prie išaugusių mažylio poreikių.

Todėl neskubėkite duoti pieno mišinuko: leiskite kūdikiui žįsti tiek, kiek jis nori, o pati pasistenkite gerti pakankamai skysčių ir gerai maitintis. Šios kelios sunkesnės dienos netruks praeiti ir viskas grįš į įprastą ritmą!

Jei maitinate pieno mišiniu, jo normas didinkite po truputį. Jei kūdikis atpila daugiau nei paprastai, tai ženklas, kad kūdikis mišinio gavo per daug.

Naujausi komentarai

 1. mazas_eziukas
  mazas_eziukas prieš 1 m.

  Aisciusas parašė:
  Iš buteliuko negeria irgi. Mėginau duoti, bet neima ir žiaugčioja jei įdedu į burnyte buteliuką. Bando imt bet kažkaip nepaima ji. Maniškė net soskės neima. Tai gal…

  Tiesa, ar pasikeite kas nors jos elgesyje? Ar vis dar nevalgo? Nepasirode dantukai? Ar issprendet problema su maitinimu?

 2. Deimante 123
  Deimante 123 prieš 1 m.

  personalinis parašė:
  uzjauciu tikrai nelengva Bet pasistenkit kaip nors save pralinksmint nusiteikt pozityviai kad tik i depresija neipultumet pasistenkit ir saves nepamirsti pails…

  Tai kad nera man laiko savim pasirupinti jau apie save maziausia galvoju....

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  Deimante 123 parašė:
  Tai kad nera man laiko savim pasirupinti jau apie save maziausia galvoju....

  o blogai reikia bent 1valanda per diena skirti tik sau savo pilsiui butinai ia taisykle nuo vaikystes kuria zinau. Svarbu neuzmirsti saves jokiais budais laisva minutele skirkit sau. Nesistekit islaizyt visu namos kampeliu ar ten pagamint skaniausiaus pienut vakariene vyrui jums irgi sunku ir nepamirskit, kad jus niekam nieko neskolinga ir jaigu ta minute jums sunku ir jus nenorit nieko daryt tai ir nedarykit tegul kazkas pasidaro uz save arba padarysit kai bus jegu. Tikrai nelengva yra su vaikais su 2 isvis tikrai sunku. Yra geras pasakymas. Pas gera mama namai netvarkyti, pietus neimantriausi paruosti nes ji daugiausia laiko praleidzia su savo vaikais

 4. Deimante 123
  Deimante 123 prieš 1 m.

  personalinis parašė:
  o blogai reikia bent 1valanda per diena skirti tik sau savo pilsiui butinai ia taisykle nuo vaikystes kuria zinau. Svarbu neuzmirsti saves jokiais budais laisva min…

  Na tai taip Stengiuosi

 5. User has not uploaded an avatar
  saulelyte prieš 1 m.

  mano dukryte, kai buvo maza, neturejo tu suoliu. Gal todel, kad gime jau didesne, tai ir augo kazkaip labai tolygiai.
  O va 6 ir 9 menesiu suoliu tai praleisti buvo neimanoma.
  5,5men svere 7,3kg, o 6men jau 8,3kg. Per 2 savaites - 1kg! Tada per 3 menesius priaugo gal 200g (nors prisidejo kietas maistas ir labai padaugejo kaloriju). Jau net neramu pasidare, kai 9 menesiu vel op 1kg per 2 savaites! Ir vel sveriam pagal normas. Dabar 10 menesiu ir vel per men priaugo tik 100g.
  Zodziu, suoliuojam.