Kiek miego reikia kūdikiams? (167)

Kiek miego reikia kūdikiui

Kiek daug turi miegoti kūdikis? Su kiekvienu mėnesiu mažyliui miego reikia vis mažiau, ilgėja nakties miego trukmė, mažėja dienos pogulių skaičius ir trumpėja jų trukmė.

Žemiau pateikiama lentelė su kūdikių miego poreikiais, tačiau nepamirškite, kad tai – tik gairės. Nors daugumai kūdikių pakanka lentelėje nurodytos miego trukmės, tačiau kai kuriems kūdikiams miego daugiau, kitiems - mažiau.

Amžius Pogulių skaičius Bendra pogulių trukmė valandomis Nakties miego trukmė valandomis Bendra pogulių ir nakties miego trukmė valandomis
Naujagimis Naujagimiai miega 16-18 valandų per parą, kurias sudaro 6-7 trumpi vienodi miego tarpsniai
1 mėn. 3 6-7 8,5-10 15-16
3 mėn. 3 5-6 10-11 15
6 mėn. 2 3-4 10-11 14-15
9 mėn. 2 2,5-4 11-12 14
12 mėn. 1-2 2-3 11,5-12 13-14

Jeigu jūsų kūdikis miega per mažai, jis gali kamuoti nuolatinis pervargimas. Bėda yra ta, kad pervargimo simptomus gali būti sunku pastebėt: pervargę kūdikiai gali būti hiperaktyvūs, neramūs, tarsi neturėtų kur dėti savo energijos. Pervargimas gali pasireikšti ir verkšlenimu ar noru būti “prilipusiu” prie tėvų, kas gali būti palaikyta tiesiog prieraišiu vaiko būdu.

Pervargę vaikai gali atsisakyti miegoti, nes dar nesuvokia (taip, kaip suvokiame mes), kad nori miego.  Be to, dėl pervargimo gali netgi nesugebėti užmigti – tada jiems būtina mūsų pagalba.

Jeigu kūdikis miega mažiau, nei nurodyta lentelėje, ir jei įtariate, kad jam gali trūkti miego – pasistenkite sureguliuoti dienotvarkę taip, kad vaikas kasdien gultųsi miego tuo pačiu metu.

Jeigu jūs laikotės dienotvarkės, tačiau kūdikis vistiek miega mažiau, bet apskritai jaučiasi gerai ir nėra irzlus ar neramus – galbūt tai jo individuali savybė. Galite pasitarti su gydytoju ir, jeigu gydytojas neaptinka jokių problemų – tiesiog žinokite, kad jūsų kūdikis aktyvesnis nei jo bendraamžiai.

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. laukiam2
  laukiam2 prieš 2 m.

  Mamytes, kaip ivedinejat miegojimo grafika leliukams? Kokiu grafiku jie miega/valgo?
  Pas mus du leliai, mums 3 men. Kol kas jokio grafiko neturim, apart kad maudom kiekviena vakara apie 20 val., tada valgom ir bandom guldyti, ne visada taip lengvai pasiseka...Vienas valgo kas 2, kitas kas 3 val

 2. Agne_Ker
  Agne_Ker prieš 2 m.

  -Ak- parašė:
  Ar yra pas ka vaikiukai daug miega? Vos ne nuo vieno maitinimo iki kito?

  oi, manoji naktį miega gerai, bet dieną...pasnaudžia kelis kartus po 30, 20 min ir vsio, vėl gyva ir dayk ką nori, žiovauja, atrodo lūžta, bet nemiega :/

 3. User has not uploaded an avatar
  NaujaMamyte prieš 11 mėn.

  Gal kuri žino kaip numalšinti pilvuko pūtima visi vaistai išmėginti mums šendien 8d

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 11 mėn.

  NaujaMamyte parašė:
  Gal kuri žino kaip numalšinti pilvuko pūtima visi vaistai išmėginti mums šendien 8d

  maniskiui labai padedavo kad diena uzsidedavau miegot ant krutines ;) jam pilvukas spausdavos ir viska isbezdedavo graziai ;) pirmus du men pramiegojo ant manes dienom visa laik ;)

 5. User has not uploaded an avatar
  Sexius prieš 3 mėn.

  Maniskei du mėnesiai ir savaite ismiega beveik visą dieną tik pabunda pavalgyti vakare 20.30prasideda nemiegojimas pora valandzikiu bet issimankstinam issivarginam iki 22.30 ir ismiega visa naktį neprabudusi iki 7ryto pati susireguliavusi manoji miegiuka. Mano princesei vis pučia pilvuką ir mane tai vargina visaip gulames kartais pergyvenu tačiau kaip gydytoja sakė čia normalu espumizano duodu po 25lasus ir praeina😊😉