Kiek miego reikia kūdikiams (lentelė)? (170)

Kiek miego reikia kūdikiui

Kūdikiai miega išties daug – priklausomai nuo amžiaus, kūdikiai „pramiega“ daugiau nei pusę paros.

Naujagimio miegas būna gan chaotiškas, tačiau su kiekvienu mėnesiu kūdikiui miego reikia vis mažiau, ilgėja nakties miego trukmė, mažėja dienos pogulių skaičius ir trumpėja jų trukmė.

Rekomenduojama miego trukmė kūdikiams

Žemiau pateikiama lentelė su kūdikių miego poreikiais, tačiau nepamirškite, kad tai – tik gairės. Nors daugumai kūdikių pakanka lentelėje nurodytos miego trukmės, tačiau kai kuriems kūdikiams miego reikia daugiau, kitiems – mažiau.

Reikėtų prisiminti, kad miego trukmė ir nakties miego bei dienos pogulių ciklas gali pasikeisti augimo šuolių metu, vaikui susirgus, kalantis dantukams, kūdikį migdant naujoje vietoje ir pan.

Taip pat svarbu pastebėti, kad kūdikiui augant bendra dienos pogulių trukmė ir jų skaičius mažėja, tačiau vieno pogulio trukmė - ilgėja.

Amžius Pogulių skaičius Bendra pogulių
trukmė valandomis
Nakties miego
(su pabudimais)
trukmė valandomis
Bendra pogulių
ir nakties miego
trukmė valandomis
Naujagimis Naujagimiai miega 16-18 valandų per parą, kurias sudaro 6-7 trumpi vienodi miego tarpsniai
1 mėn. 5 > 4 6-7 8,5-10 15-17
3-4 mėn. 4 > 3 4-6 10-11 15-16
5-6 mėn. 3 3-5 10-11 14-16
7-8 mėn. 3 > 2 2-5 10-12 14-15
9-12 mėn. 2 2,5-4 11-12 13-14
12 mėn. 2 > 1 2-3 11,5-12 13-13.5

Ar kūdikiui pakanka miego?

Norėdami įvertinti, ar kūdikiui pakanka miego turėtumėte atsižvelgti ne tik į lentelėje pateikiamas miego normas pagal amžių, bet ir stebėti savo vaiko savijautą.

Jeigu kūdikis miega trumpiau (ar kiek ilgiau), tačiau jis jaučiasi gerai, nėra irzlus, neramus, priauga pakankamai svorio, nėra nei vangus, nei perdėtai aktyvus, jo raida yra normali, nerimauti neverta – galbūt tai jo individuali savybė.

Ir priešingai – net jei kūdikio miego trukmė daugmaž atitinka normas, tačiau pastebite miego trūkumo požymius, persvarstykite kūdikio dienotvarkę ir miego įpročius.

Pagrindinius požymius, kad kūdikis nori miego, tėvai puikiai žino ir atpažįsta:

 • Kūdikis žiovauja, trina akutes;
 • Yra irzlus, piktas, liūdnas ir tam, atrodytų, nėra priežasties;
 • Nusisuka nuo tėvų, žaislų;
 • Veiduku įsikniaubia į čiužinuką arba tėvų glėbį;
 • Yra neįprastai nerangus.

Šiuos ženklus galite pastebėti artėjant kūdikio miego laikui ir tai yra normalu. Tačiau jeigu šie ženklai kartojasi būdravimo metu, kuomet iki numatyto miego ar pogulio yra likę dar daug laiko, gali būti, kad kūdikiui trūksta miego.

Nuolatinis miego trūkumas ir pervargimas

Jeigu kūdikis miega per mažai, jį gali kamuoti nuolatinis pervargimas. Kai kurie pervargimo, chroniško miego trūkumo požymiai yra gana akivaizdūs:

 • Kūdikis dažnai ir labai greitai užmiega ant rankų, vežime ar automobilyje;
 • Žadinamas kūdikis sunkiai atsibunda;
 • Kūdikis yra vangus.

Tačiau kiti pervargimo simptomai gali būti labai apgaulingi. Pavyzdžiui, pervargę kūdikiai gali būti hiperaktyvūs, neramūs, tarsi neturėtų kur dėti savo energijos.

Pervargimas gali pasireikšti ir verkšlenimu ar noru būti „prilipusiu“ prie tėvų, kas gali būti palaikyta tiesiog prieraišiu vaiko būdu.

Be to, dėl pervargimo kūdikis gali netgi nesugebėti užmigti – tada jam būtina tėvų pagalba.

Jeigu kūdikis miega mažiau, nei nurodyta lentelėje, ir jei įtariate, kad jam gali trūkti miego – pasistenkite sureguliuoti dienotvarkę taip, kad miego vaikui pakaktų ir kad vaikas kasdien gultųsi miegoti tuo pačiu metu.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  NaujaMamyte parašė:
  Gal kuri žino kaip numalšinti pilvuko pūtima visi vaistai išmėginti mums šendien 8d

  maniskiui labai padedavo kad diena uzsidedavau miegot ant krutines ;) jam pilvukas spausdavos ir viska isbezdedavo graziai ;) pirmus du men pramiegojo ant manes dienom visa laik ;)

 2. User has not uploaded an avatar
  Sexius prieš 1 m.

  Maniskei du mėnesiai ir savaite ismiega beveik visą dieną tik pabunda pavalgyti vakare 20.30prasideda nemiegojimas pora valandzikiu bet issimankstinam issivarginam iki 22.30 ir ismiega visa naktį neprabudusi iki 7ryto pati susireguliavusi manoji miegiuka. Mano princesei vis pučia pilvuką ir mane tai vargina visaip gulames kartais pergyvenu tačiau kaip gydytoja sakė čia normalu espumizano duodu po 25lasus ir praeina😊😉

 3. v.ei
  v.ei prieš 10 mėn.

  Mums padejo esoumizan nuo pilvo putimo 2 dienas kankinomes, bandem viska, sian vyras nupirko espumizan vaikas issipuksejo ir pagaliau ramiai miega

 4. User has not uploaded an avatar
  eurofida prieš 9 mėn.

  As karts nuo karto espumizano duodu ir darau pratimuka, radau video youtubej https://youtu.be/OAe1C-kAliU tik dabar budamas 4men labai megsta spardytis, tai mes tik paminam dviratuka ir istiesiam kojytes, o jis jau pritraukes ir pabezda

 5. Ba inge
  Ba inge prieš 1 mėn.

  Del pilvuko putimo, menuo laiko duodu probiotikus susitvarke iskar pilviukas, duodavau Infacol padejo, taciau ten daug chemijos todel drauge patare probiotikus labai gerai mums😊