Kiek miego reikia kūdikiams (lentelė)? (193)

Kiek miego reikia kūdikiui

Kūdikiai miega išties daug – priklausomai nuo amžiaus, kūdikiai „pramiega“ daugiau nei pusę paros.

Naujagimio miegas būna gan chaotiškas, tačiau su kiekvienu mėnesiu kūdikiui miego reikia vis mažiau, ilgėja nakties miego trukmė, mažėja dienos pogulių skaičius ir trumpėja jų trukmė.

Rekomenduojama miego trukmė kūdikiams

Žemiau pateikiama lentelė su kūdikių miego poreikiais, tačiau nepamirškite, kad tai – tik gairės. Nors daugumai kūdikių pakanka lentelėje nurodytos miego trukmės, tačiau kai kuriems kūdikiams miego reikia daugiau, kitiems – mažiau.

Reikėtų prisiminti, kad miego trukmė ir nakties miego bei dienos pogulių ciklas gali pasikeisti augimo šuolių metu, vaikui susirgus, kalantis dantukams, kūdikį migdant naujoje vietoje ir pan.

Taip pat svarbu pastebėti, kad kūdikiui augant bendra dienos pogulių trukmė ir jų skaičius mažėja, tačiau vieno pogulio trukmė - ilgėja.

Amžius Pogulių skaičius Bendra pogulių
trukmė valandomis
Nakties miego
(su pabudimais)
trukmė valandomis
Bendra pogulių
ir nakties miego
trukmė valandomis
Naujagimis Naujagimiai miega 16–18 valandų per parą, kurias sudaro 6–7 trumpi vienodi miego tarpsniai
1 mėn. 5 > 4 6–7 8,5–10 15–17
3–4 mėn. 4 > 3 4–6 10–11 15–16
5–6 mėn. 3 3–5 10–11 14–16
7–8 mėn. 3 > 2 2–5 10–12 14–15
9–12 mėn. 2 2,5–4 11–12 13–14
12 mėn. 2 > 1 2–3 11,5–12 13–13,5

Ar kūdikiui pakanka miego?

Norėdami įvertinti, ar kūdikiui pakanka miego turėtumėte atsižvelgti ne tik į lentelėje pateikiamas miego normas pagal amžių, bet ir stebėti savo vaiko savijautą.

Jeigu kūdikis miega trumpiau (ar kiek ilgiau), tačiau jis jaučiasi gerai, nėra irzlus, neramus, priauga pakankamai svorio, nėra nei vangus, nei perdėtai aktyvus, jo raida yra normali, nerimauti neverta – galbūt tai jo individuali savybė.

Ir priešingai – net jei kūdikio miego trukmė daugmaž atitinka normas, tačiau pastebite miego trūkumo požymius, persvarstykite kūdikio dienotvarkę ir miego įpročius.

Pagrindinius požymius, kad kūdikis nori miego, tėvai puikiai žino ir atpažįsta:

 • Kūdikis žiovauja, trina akutes;
 • Yra irzlus, piktas, liūdnas ir tam, atrodytų, nėra priežasties;
 • Nusisuka nuo tėvų, žaislų;
 • Veiduku įsikniaubia į čiužinuką arba tėvų glėbį;
 • Yra neįprastai nerangus.

Šiuos ženklus galite pastebėti artėjant kūdikio miego laikui ir tai yra normalu. Tačiau jeigu šie ženklai kartojasi būdravimo metu, kuomet iki numatyto miego ar pogulio yra likę dar daug laiko, gali būti, kad kūdikiui trūksta miego.

Nuolatinis miego trūkumas ir pervargimas

Jeigu kūdikis miega per mažai, jį gali kamuoti nuolatinis pervargimas. Kai kurie pervargimo, chroniško miego trūkumo požymiai yra gana akivaizdūs:

 • Kūdikis dažnai ir labai greitai užmiega ant rankų, vežime ar automobilyje;
 • Žadinamas kūdikis sunkiai atsibunda;
 • Kūdikis yra vangus.

Tačiau kiti pervargimo simptomai gali būti labai apgaulingi. Pavyzdžiui, pervargę kūdikiai gali būti hiperaktyvūs, neramūs, tarsi neturėtų kur dėti savo energijos.

Pervargimas gali pasireikšti ir verkšlenimu ar noru būti „prilipusiu“ prie tėvų, kas gali būti palaikyta tiesiog prieraišiu vaiko būdu.

Be to, dėl pervargimo kūdikis gali netgi nesugebėti užmigti – tada jam būtina tėvų pagalba.

Jeigu kūdikis miega mažiau, nei nurodyta lentelėje, ir jei įtariate, kad jam gali trūkti miego – pasistenkite sureguliuoti dienotvarkę taip, kad miego vaikui pakaktų ir kad vaikas kasdien gultųsi miegoti tuo pačiu metu.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Vapsviuke prieš 2 sav.

  kristurnik parašė:
  Šaunuolė, kad laikot prie savęs ir sildot mažylį 😉❤️o naktį kad nemiega, gal jam trūksta maistelio? Gal misinuko daugiau noretu, užtai neramiai miega? Ar pienuko ja…

  Mišiniuko atrodo kad pakanka, labiau manau kad pilviuka pučia. O pieno lyg ir atsiranda tik dar labai mažai bėga, tai tikiuosi kad pradės gamintis daugiau 🙈

 2. Erica1
  Erica1 prieš 2 sav.

  Vapsviuke parašė:
  Mišiniuko atrodo kad pakanka, labiau manau kad pilviuka pučia. O pieno lyg ir atsiranda tik dar labai mažai bėga, tai tikiuosi kad pradės gamintis daugiau 🙈

  Jums jau pieno gamyba turejo uzsikurti. Fb yra grupe Zindykime kartu, ten daug naudingos info.

 3. Hortė
  Hortė prieš 2 sav.

  Mums beveik mėnuo ir jau kelias dienas nemiega dieną. Valgo daug , su maistu lyg viskas tvarkoje. Maitinu pati. Būna užmiega max pusvalandžiui , ar tai normalu? Naktį išmiega neblogai, keltis tenka max 2 kartus. Žiūrint kada užmiega, jei 22 val. Tai keltis reikia du kartus.

 4. Kloja1993
  Kloja1993 prieš 2 sav.

  Hortė parašė:
  Mums beveik mėnuo ir jau kelias dienas nemiega dieną. Valgo daug , su maistu lyg viskas tvarkoje. Maitinu pati. Būna užmiega max pusvalandžiui , ar tai normalu? Nak…

  Rasot, kad užmiega pusvalandžiui... Tai čia irgi miegas! Naktį miega labai gerai, kai tokio amžiaus,del to galbūt dieną reikia mažiau miego. Jei nėra irzlus ir nerodo kitų miego norejimo ženklų, tai vadinasi užtenka jam.

 5. IndreEn
  IndreEn prieš 2 d.

  Sveikos, gal kas patarsit, mums labai sudėtinga su miegu. Vaikas užmiega tik ant rankų supamas, supam apie 20 min. Padėjus į vežimą pabunda, o ir ant rankų laikant išmiega tik po pusvalandį, miega neramiai, būna ir prabunda per tą pusvalandį..augam, svoris didėja tai jau ant rankų sunku nuolat migdyti..realiai per dieną nieko neveikiam tik migdom, bijau kad vaikučiui ir pervargimas taip prasidės...naktį užmiega apie 22 val. Ir keliasi apie 7-8 val. Naktį du kartus prabunda, pavalgo ir vėl po 20 min migdom..bet naktį kažkaip bent išmiega...jau mums labai sunku, gal kas turite patarimų..