Kiek miego reikia kūdikiams (lentelė)? (180)

Kiek miego reikia kūdikiui

Kūdikiai miega išties daug – priklausomai nuo amžiaus, kūdikiai „pramiega“ daugiau nei pusę paros.

Naujagimio miegas būna gan chaotiškas, tačiau su kiekvienu mėnesiu kūdikiui miego reikia vis mažiau, ilgėja nakties miego trukmė, mažėja dienos pogulių skaičius ir trumpėja jų trukmė.

Rekomenduojama miego trukmė kūdikiams

Žemiau pateikiama lentelė su kūdikių miego poreikiais, tačiau nepamirškite, kad tai – tik gairės. Nors daugumai kūdikių pakanka lentelėje nurodytos miego trukmės, tačiau kai kuriems kūdikiams miego reikia daugiau, kitiems – mažiau.

Reikėtų prisiminti, kad miego trukmė ir nakties miego bei dienos pogulių ciklas gali pasikeisti augimo šuolių metu, vaikui susirgus, kalantis dantukams, kūdikį migdant naujoje vietoje ir pan.

Taip pat svarbu pastebėti, kad kūdikiui augant bendra dienos pogulių trukmė ir jų skaičius mažėja, tačiau vieno pogulio trukmė - ilgėja.

Amžius Pogulių skaičius Bendra pogulių
trukmė valandomis
Nakties miego
(su pabudimais)
trukmė valandomis
Bendra pogulių
ir nakties miego
trukmė valandomis
Naujagimis Naujagimiai miega 16-18 valandų per parą, kurias sudaro 6-7 trumpi vienodi miego tarpsniai
1 mėn. 5 > 4 6-7 8,5-10 15-17
3-4 mėn. 4 > 3 4-6 10-11 15-16
5-6 mėn. 3 3-5 10-11 14-16
7-8 mėn. 3 > 2 2-5 10-12 14-15
9-12 mėn. 2 2,5-4 11-12 13-14
12 mėn. 2 > 1 2-3 11,5-12 13-13.5

Ar kūdikiui pakanka miego?

Norėdami įvertinti, ar kūdikiui pakanka miego turėtumėte atsižvelgti ne tik į lentelėje pateikiamas miego normas pagal amžių, bet ir stebėti savo vaiko savijautą.

Jeigu kūdikis miega trumpiau (ar kiek ilgiau), tačiau jis jaučiasi gerai, nėra irzlus, neramus, priauga pakankamai svorio, nėra nei vangus, nei perdėtai aktyvus, jo raida yra normali, nerimauti neverta – galbūt tai jo individuali savybė.

Ir priešingai – net jei kūdikio miego trukmė daugmaž atitinka normas, tačiau pastebite miego trūkumo požymius, persvarstykite kūdikio dienotvarkę ir miego įpročius.

Pagrindinius požymius, kad kūdikis nori miego, tėvai puikiai žino ir atpažįsta:

 • Kūdikis žiovauja, trina akutes;
 • Yra irzlus, piktas, liūdnas ir tam, atrodytų, nėra priežasties;
 • Nusisuka nuo tėvų, žaislų;
 • Veiduku įsikniaubia į čiužinuką arba tėvų glėbį;
 • Yra neįprastai nerangus.

Šiuos ženklus galite pastebėti artėjant kūdikio miego laikui ir tai yra normalu. Tačiau jeigu šie ženklai kartojasi būdravimo metu, kuomet iki numatyto miego ar pogulio yra likę dar daug laiko, gali būti, kad kūdikiui trūksta miego.

Nuolatinis miego trūkumas ir pervargimas

Jeigu kūdikis miega per mažai, jį gali kamuoti nuolatinis pervargimas. Kai kurie pervargimo, chroniško miego trūkumo požymiai yra gana akivaizdūs:

 • Kūdikis dažnai ir labai greitai užmiega ant rankų, vežime ar automobilyje;
 • Žadinamas kūdikis sunkiai atsibunda;
 • Kūdikis yra vangus.

Tačiau kiti pervargimo simptomai gali būti labai apgaulingi. Pavyzdžiui, pervargę kūdikiai gali būti hiperaktyvūs, neramūs, tarsi neturėtų kur dėti savo energijos.

Pervargimas gali pasireikšti ir verkšlenimu ar noru būti „prilipusiu“ prie tėvų, kas gali būti palaikyta tiesiog prieraišiu vaiko būdu.

Be to, dėl pervargimo kūdikis gali netgi nesugebėti užmigti – tada jam būtina tėvų pagalba.

Jeigu kūdikis miega mažiau, nei nurodyta lentelėje, ir jei įtariate, kad jam gali trūkti miego – pasistenkite sureguliuoti dienotvarkę taip, kad miego vaikui pakaktų ir kad vaikas kasdien gultųsi miegoti tuo pačiu metu.

Naujausi komentarai

 1. Guaca
  Guaca prieš 8 mėn.

  skaistaziede1 parašė:
  Sveikos,tai gerai mum metai laiko. Mes niekada nuo pat gimimo nelabai draugaujam su miegu ir dabar tas pats,ji eina miegoti 21 val vakare visada nera jokiu issimciu…

  bet jei nuo 21 ismiega iki 5 ryto tai cia gi daug

 2. User has not uploaded an avatar
  Gile2019 prieš 8 mėn.

  Guaca parašė:
  bet jei nuo 21 ismiega iki 5 ryto tai cia gi daug

  Metų laiko vaikas per parą turėtų miegoti 11-14 val ir naktį tikrai minimum 10 vall. turi miegoti, tad čia tikrai yra mažai.

 3. ingridux2016
  ingridux2016 prieš 8 mėn.

  Skaičiau ir straipsnį ir komentarus ir galiu tik pasakyti kad nei vieno vaiko nėra tokio kuris atitiktu tiek straipsnį tiek mamyčių čia rašančių🤦‍♀️ 2 vaikus turiu ir jie visiškai skirtingi abu buvo kūdikėliai būdami😊 dukra mano miegodavo iki 1 metukų tiek daug kad net eidavau pati žadinti ją o sūnus visiškai susipykęs su miegu nuo pirmų gimimo dienų iki dabar🤦‍♀️ ir ko tik nebandėm ir kur tik nesikreipėm, tiesiog jis toks yra ir viskas🙂 tad kantrybės mamos galiu pasakyti, nei vieno vaiko nėra kaip rašo šie straipsniai ir knygos😁🤷‍♀️🤦‍♀️

 4. User has not uploaded an avatar
  skaistaziede1 prieš 8 mėn.

  ingridux2016 parašė:
  Skaičiau ir straipsnį ir komentarus ir galiu tik pasakyti kad nei vieno vaiko nėra tokio kuris atitiktu tiek straipsnį tiek mamyčių čia rašančių🤦‍♀️ 2 vaikus turiu …

  Pas mus tas pats,tragedija,o sako antrus vaikus lengviau auginti,bet deja pas ir susipykusios esam su miegu,esam zyzlos,berkimas del visko,miegojimas trumpas..🙉🙉🙉

 5. ingridux2016
  ingridux2016 prieš 8 mėn.

  skaistaziede1 parašė:
  Pas mus tas pats,tragedija,o sako antrus vaikus lengviau auginti,bet deja pas ir susipykusios esam su miegu,esam zyzlos,berkimas del visko,miegojimas trumpas..🙉🙉🙉…

  Aš ir girdėjau kad sako jog su antrais vaikais būna lengviausia😁 dėja galiu tam paprieštarauti😁🤦‍♀️ jau pavargus ir aš ir vyras bet ką padarysi sukande dantis laukiam geresnių dienų 😁🤷‍♀️