Kiek miego reikia kūdikiams (lentelė)? (174)

Kiek miego reikia kūdikiui

Kūdikiai miega išties daug – priklausomai nuo amžiaus, kūdikiai „pramiega“ daugiau nei pusę paros.

Naujagimio miegas būna gan chaotiškas, tačiau su kiekvienu mėnesiu kūdikiui miego reikia vis mažiau, ilgėja nakties miego trukmė, mažėja dienos pogulių skaičius ir trumpėja jų trukmė.

Rekomenduojama miego trukmė kūdikiams

Žemiau pateikiama lentelė su kūdikių miego poreikiais, tačiau nepamirškite, kad tai – tik gairės. Nors daugumai kūdikių pakanka lentelėje nurodytos miego trukmės, tačiau kai kuriems kūdikiams miego reikia daugiau, kitiems – mažiau.

Reikėtų prisiminti, kad miego trukmė ir nakties miego bei dienos pogulių ciklas gali pasikeisti augimo šuolių metu, vaikui susirgus, kalantis dantukams, kūdikį migdant naujoje vietoje ir pan.

Taip pat svarbu pastebėti, kad kūdikiui augant bendra dienos pogulių trukmė ir jų skaičius mažėja, tačiau vieno pogulio trukmė - ilgėja.

Amžius Pogulių skaičius Bendra pogulių
trukmė valandomis
Nakties miego
(su pabudimais)
trukmė valandomis
Bendra pogulių
ir nakties miego
trukmė valandomis
Naujagimis Naujagimiai miega 16-18 valandų per parą, kurias sudaro 6-7 trumpi vienodi miego tarpsniai
1 mėn. 5 > 4 6-7 8,5-10 15-17
3-4 mėn. 4 > 3 4-6 10-11 15-16
5-6 mėn. 3 3-5 10-11 14-16
7-8 mėn. 3 > 2 2-5 10-12 14-15
9-12 mėn. 2 2,5-4 11-12 13-14
12 mėn. 2 > 1 2-3 11,5-12 13-13.5

Ar kūdikiui pakanka miego?

Norėdami įvertinti, ar kūdikiui pakanka miego turėtumėte atsižvelgti ne tik į lentelėje pateikiamas miego normas pagal amžių, bet ir stebėti savo vaiko savijautą.

Jeigu kūdikis miega trumpiau (ar kiek ilgiau), tačiau jis jaučiasi gerai, nėra irzlus, neramus, priauga pakankamai svorio, nėra nei vangus, nei perdėtai aktyvus, jo raida yra normali, nerimauti neverta – galbūt tai jo individuali savybė.

Ir priešingai – net jei kūdikio miego trukmė daugmaž atitinka normas, tačiau pastebite miego trūkumo požymius, persvarstykite kūdikio dienotvarkę ir miego įpročius.

Pagrindinius požymius, kad kūdikis nori miego, tėvai puikiai žino ir atpažįsta:

 • Kūdikis žiovauja, trina akutes;
 • Yra irzlus, piktas, liūdnas ir tam, atrodytų, nėra priežasties;
 • Nusisuka nuo tėvų, žaislų;
 • Veiduku įsikniaubia į čiužinuką arba tėvų glėbį;
 • Yra neįprastai nerangus.

Šiuos ženklus galite pastebėti artėjant kūdikio miego laikui ir tai yra normalu. Tačiau jeigu šie ženklai kartojasi būdravimo metu, kuomet iki numatyto miego ar pogulio yra likę dar daug laiko, gali būti, kad kūdikiui trūksta miego.

Nuolatinis miego trūkumas ir pervargimas

Jeigu kūdikis miega per mažai, jį gali kamuoti nuolatinis pervargimas. Kai kurie pervargimo, chroniško miego trūkumo požymiai yra gana akivaizdūs:

 • Kūdikis dažnai ir labai greitai užmiega ant rankų, vežime ar automobilyje;
 • Žadinamas kūdikis sunkiai atsibunda;
 • Kūdikis yra vangus.

Tačiau kiti pervargimo simptomai gali būti labai apgaulingi. Pavyzdžiui, pervargę kūdikiai gali būti hiperaktyvūs, neramūs, tarsi neturėtų kur dėti savo energijos.

Pervargimas gali pasireikšti ir verkšlenimu ar noru būti „prilipusiu“ prie tėvų, kas gali būti palaikyta tiesiog prieraišiu vaiko būdu.

Be to, dėl pervargimo kūdikis gali netgi nesugebėti užmigti – tada jam būtina tėvų pagalba.

Jeigu kūdikis miega mažiau, nei nurodyta lentelėje, ir jei įtariate, kad jam gali trūkti miego – pasistenkite sureguliuoti dienotvarkę taip, kad miego vaikui pakaktų ir kad vaikas kasdien gultųsi miegoti tuo pačiu metu.

Naujausi komentarai

 1. Ba inge
  Ba inge prieš 1 m.

  Del pilvuko putimo, menuo laiko duodu probiotikus susitvarke iskar pilviukas, duodavau Infacol padejo, taciau ten daug chemijos todel drauge patare probiotikus labai gerai mums😊

 2. leliuke2
  leliuke2 prieš 1 m.

  Mums 2 savaites diena ismiegam max 4 valandas sudejus po 40 min snaudimo kaip tik vakaras 6 vakre luzda iki 9 o tada prasideda nemoegojimas iki 3 nakties nzn kaip visa sita isgyvendinti

 3. E.Va
  E.Va prieš 1 m.

  leliuke2 parašė:
  Mums 2 savaites diena ismiegam max 4 valandas sudejus po 40 min snaudimo kaip tik vakaras 6 vakre luzda iki 9 o tada prasideda nemoegojimas iki 3 nakties nzn kaip v…

  Neisgyvendinsi 🙂 tiksliau, dar per mazas vaikutis visokiems ritmo ivedinejimams. Miegas keisis dar n kartu. Kai didesnis vaikas bus, tada gal jau pavyks kazkiek koreguoti.

 4. Pina_Colada
  Pina_Colada prieš 1 m.

  leliuke2 parašė:
  Mums 2 savaites diena ismiegam max 4 valandas sudejus po 40 min snaudimo kaip tik vakaras 6 vakre luzda iki 9 o tada prasideda nemoegojimas iki 3 nakties nzn kaip v…

  Tik apsišarvuokit kantrybe. Keisis dar viskas n kartų, mažytė dar jūsų lėlytė ir joks ritmas tokiems kūdikėliams, deja, bet negalioja. 😀

 5. Danute18
  Danute18 prieš 2 mėn.

  Mums 3 menesei ir vaikas valandą laiką miega ir atsikėlė nors ir sotūs ira o vakare labai sunkių ira užmigti kas gali buti