Kiek miego reikia kūdikiams (lentelė)? (219)

Kiek miego reikia kūdikiui

Kūdikiai miega išties daug – priklausomai nuo amžiaus, kūdikiai „pramiega“ daugiau nei pusę paros.

Naujagimio miegas būna gan chaotiškas, tačiau su kiekvienu mėnesiu kūdikiui miego reikia vis mažiau, ilgėja nakties miego trukmė, mažėja dienos pogulių skaičius ir trumpėja jų trukmė.

Rekomenduojama miego trukmė kūdikiams

Žemiau pateikiama lentelė su kūdikių miego poreikiais, tačiau nepamirškite, kad tai – tik gairės. Nors daugumai kūdikių pakanka lentelėje nurodytos miego trukmės, tačiau kai kuriems kūdikiams miego reikia daugiau, kitiems – mažiau.

Reikėtų prisiminti, kad miego trukmė ir nakties miego bei dienos pogulių ciklas gali pasikeisti augimo šuolių metu, vaikui susirgus, kalantis dantukams, kūdikį migdant naujoje vietoje ir pan.

Taip pat svarbu pastebėti, kad kūdikiui augant bendra dienos pogulių trukmė ir jų skaičius mažėja, tačiau vieno pogulio trukmė - ilgėja.

Amžius Pogulių skaičius Bendra pogulių
trukmė valandomis
Nakties miego
(su pabudimais)
trukmė valandomis
Bendra pogulių
ir nakties miego
trukmė valandomis
Naujagimis Naujagimiai miega 16–18 valandų per parą, kurias sudaro 6–7 trumpi vienodi miego tarpsniai
1 mėn. 5 > 4 6–7 8,5–10 15–17
3–4 mėn. 4 > 3 4–6 10–11 15–16
5–6 mėn. 3 3–5 10–11 14–16
7–8 mėn. 3 > 2 2–5 10–12 14–15
9–12 mėn. 2 2,5–4 11–12 13–14
12 mėn. 2 > 1 2–3 11,5–12 13–13,5

Ar kūdikiui pakanka miego?

Norėdami įvertinti, ar kūdikiui pakanka miego turėtumėte atsižvelgti ne tik į lentelėje pateikiamas miego normas pagal amžių, bet ir stebėti savo vaiko savijautą.

Jeigu kūdikis miega trumpiau (ar kiek ilgiau), tačiau jis jaučiasi gerai, nėra irzlus, neramus, priauga pakankamai svorio, nėra nei vangus, nei perdėtai aktyvus, jo raida yra normali, nerimauti neverta – galbūt tai jo individuali savybė.

Ir priešingai – net jei kūdikio miego trukmė daugmaž atitinka normas, tačiau pastebite miego trūkumo požymius, persvarstykite kūdikio dienotvarkę ir miego įpročius.

Pagrindinius požymius, kad kūdikis nori miego, tėvai puikiai žino ir atpažįsta:

  • Kūdikis žiovauja, trina akutes;
  • Yra irzlus, piktas, liūdnas ir tam, atrodytų, nėra priežasties;
  • Nusisuka nuo tėvų, žaislų;
  • Veiduku įsikniaubia į čiužinuką arba tėvų glėbį;
  • Yra neįprastai nerangus.

Šiuos ženklus galite pastebėti artėjant kūdikio miego laikui ir tai yra normalu. Tačiau jeigu šie ženklai kartojasi būdravimo metu, kuomet iki numatyto miego ar pogulio yra likę dar daug laiko, gali būti, kad kūdikiui trūksta miego.

Nuolatinis miego trūkumas ir pervargimas

Jeigu kūdikis miega per mažai, jį gali kamuoti nuolatinis pervargimas. Kai kurie pervargimo, chroniško miego trūkumo požymiai yra gana akivaizdūs:

  • Kūdikis dažnai ir labai greitai užmiega ant rankų, vežime ar automobilyje;
  • Žadinamas kūdikis sunkiai atsibunda;
  • Kūdikis yra vangus.

Tačiau kiti pervargimo simptomai gali būti labai apgaulingi. Pavyzdžiui, pervargę kūdikiai gali būti hiperaktyvūs, neramūs, tarsi neturėtų kur dėti savo energijos.

Pervargimas gali pasireikšti ir verkšlenimu ar noru būti „prilipusiu“ prie tėvų, kas gali būti palaikyta tiesiog prieraišiu vaiko būdu.

Be to, dėl pervargimo kūdikis gali netgi nesugebėti užmigti – tada jam būtina tėvų pagalba.

Jeigu kūdikis miega mažiau, nei nurodyta lentelėje, ir jei įtariate, kad jam gali trūkti miego – pasistenkite sureguliuoti dienotvarkę taip, kad miego vaikui pakaktų ir kad vaikas kasdien gultųsi miegoti tuo pačiu metu.

Naujausi komentarai

  1. Magija6
    Magija6 prieš 7 mėn.

    Mums (kažkada) labai padėjo šie patarimai: https://aromama.lt/lt/blog/irasas/kudikio-miegas-pirmaisiais-menesiais-auksiniai-patarimai-tevams
    Siūlau atidžiai perskaityti ir bandyti įgyvendinti tai, kas pasirodys priimtina Jums

  2. Leyla
    Leyla prieš 7 mėn.

    Nastia3 parašė:
    Snaudimo prie krūties nelaikiau miegu

    Jei ilgai ir dažnai žindo, tai taip ir surenka nemažai miego per para... aš galvodavau, kad turi "normaliai"miegot lovelėje, bet principe iki 2-3 mėn man ant ranku dienos miegus miegodavo žįsdamas. Jei užmiega žįsdamas lengviausia lovoje žindyt šonu ir gerai įmigus (po kokiu 20min), bandyt iš traukt spenelį pirma įkišus savo piršta į burnytę

  3. Silk
    Silk prieš 7 mėn.

    Maniskis taip ir temiegodavo dienom. Tik su krutim burnoje 😀 tai as atsiguldavau sonu ir ji pasiguldydavau duodavau mp ir miegodavo. Bet irgi tik pajunta kad nebera burnytej nervuojas, tai vel duodavau ir taip iki poros valandu snausdavo, bet pati pasijudint negaledavau. Tai manau normalu tokiam kudikeliui vargina, kartais nervuoja, kad nieko negali pasidaryti, bet praeina

  4. MeleKaramele
    MeleKaramele prieš 7 mėn.

    Laiminga34 parašė:
    Iseinam tik aplink namus, kad eitu greit grizti, nes kai toliau buvom isvaziave, tai abu su vyru po prakaitu namo grizom, tiek sauke ji.. Ir isvezu tik pavalgi…

    Idekit ranksluosti ar pora dugne, tada nesukris ir gausis tiesi padetis, mano irgi autokedutej daaaug geriau budavo, ypac nuo poros men jau kai nemiegodavo, galedavo stebeti aplinka, lopsyje neguledavo visiskai o naujagimiukas normalu kad nori buti prie mamos prisiglaudes visa para, juk cia vadinamas ketvirtas trimestras, kai kuriems jautresniems nesaugu be mamos kuno salia.. Gal dar spetumet prie nesiokles ipratinti, nors mano dukrai pvz netiko

  5. Rūta M.
    Rūta M. prieš 7 mėn.

    Su pirmagimiu visa para realiai maitinau ir jis tuo metu miegodavo. Apie lovyte nebuvo net kalbos. Iki tiek, kad budavo problema nueiti i tualeta ir valgyti pasidaryti. Praėjo per 3 menesius. Antras vaikas nebuvo toks reiklus ir miegodavo vienas nuo gimimo, be zindymo. Taip kad siulau spjauti i tuos vadovelius, nes tik depresija isivarysit