Kiek miego reikia kūdikiams (lentelė)? (197)

Kiek miego reikia kūdikiui

Kūdikiai miega išties daug – priklausomai nuo amžiaus, kūdikiai „pramiega“ daugiau nei pusę paros.

Naujagimio miegas būna gan chaotiškas, tačiau su kiekvienu mėnesiu kūdikiui miego reikia vis mažiau, ilgėja nakties miego trukmė, mažėja dienos pogulių skaičius ir trumpėja jų trukmė.

Rekomenduojama miego trukmė kūdikiams

Žemiau pateikiama lentelė su kūdikių miego poreikiais, tačiau nepamirškite, kad tai – tik gairės. Nors daugumai kūdikių pakanka lentelėje nurodytos miego trukmės, tačiau kai kuriems kūdikiams miego reikia daugiau, kitiems – mažiau.

Reikėtų prisiminti, kad miego trukmė ir nakties miego bei dienos pogulių ciklas gali pasikeisti augimo šuolių metu, vaikui susirgus, kalantis dantukams, kūdikį migdant naujoje vietoje ir pan.

Taip pat svarbu pastebėti, kad kūdikiui augant bendra dienos pogulių trukmė ir jų skaičius mažėja, tačiau vieno pogulio trukmė - ilgėja.

Amžius Pogulių skaičius Bendra pogulių
trukmė valandomis
Nakties miego
(su pabudimais)
trukmė valandomis
Bendra pogulių
ir nakties miego
trukmė valandomis
Naujagimis Naujagimiai miega 16–18 valandų per parą, kurias sudaro 6–7 trumpi vienodi miego tarpsniai
1 mėn. 5 > 4 6–7 8,5–10 15–17
3–4 mėn. 4 > 3 4–6 10–11 15–16
5–6 mėn. 3 3–5 10–11 14–16
7–8 mėn. 3 > 2 2–5 10–12 14–15
9–12 mėn. 2 2,5–4 11–12 13–14
12 mėn. 2 > 1 2–3 11,5–12 13–13,5

Ar kūdikiui pakanka miego?

Norėdami įvertinti, ar kūdikiui pakanka miego turėtumėte atsižvelgti ne tik į lentelėje pateikiamas miego normas pagal amžių, bet ir stebėti savo vaiko savijautą.

Jeigu kūdikis miega trumpiau (ar kiek ilgiau), tačiau jis jaučiasi gerai, nėra irzlus, neramus, priauga pakankamai svorio, nėra nei vangus, nei perdėtai aktyvus, jo raida yra normali, nerimauti neverta – galbūt tai jo individuali savybė.

Ir priešingai – net jei kūdikio miego trukmė daugmaž atitinka normas, tačiau pastebite miego trūkumo požymius, persvarstykite kūdikio dienotvarkę ir miego įpročius.

Pagrindinius požymius, kad kūdikis nori miego, tėvai puikiai žino ir atpažįsta:

 • Kūdikis žiovauja, trina akutes;
 • Yra irzlus, piktas, liūdnas ir tam, atrodytų, nėra priežasties;
 • Nusisuka nuo tėvų, žaislų;
 • Veiduku įsikniaubia į čiužinuką arba tėvų glėbį;
 • Yra neįprastai nerangus.

Šiuos ženklus galite pastebėti artėjant kūdikio miego laikui ir tai yra normalu. Tačiau jeigu šie ženklai kartojasi būdravimo metu, kuomet iki numatyto miego ar pogulio yra likę dar daug laiko, gali būti, kad kūdikiui trūksta miego.

Nuolatinis miego trūkumas ir pervargimas

Jeigu kūdikis miega per mažai, jį gali kamuoti nuolatinis pervargimas. Kai kurie pervargimo, chroniško miego trūkumo požymiai yra gana akivaizdūs:

 • Kūdikis dažnai ir labai greitai užmiega ant rankų, vežime ar automobilyje;
 • Žadinamas kūdikis sunkiai atsibunda;
 • Kūdikis yra vangus.

Tačiau kiti pervargimo simptomai gali būti labai apgaulingi. Pavyzdžiui, pervargę kūdikiai gali būti hiperaktyvūs, neramūs, tarsi neturėtų kur dėti savo energijos.

Pervargimas gali pasireikšti ir verkšlenimu ar noru būti „prilipusiu“ prie tėvų, kas gali būti palaikyta tiesiog prieraišiu vaiko būdu.

Be to, dėl pervargimo kūdikis gali netgi nesugebėti užmigti – tada jam būtina tėvų pagalba.

Jeigu kūdikis miega mažiau, nei nurodyta lentelėje, ir jei įtariate, kad jam gali trūkti miego – pasistenkite sureguliuoti dienotvarkę taip, kad miego vaikui pakaktų ir kad vaikas kasdien gultųsi miegoti tuo pačiu metu.

Naujausi komentarai

 1. IndreEn
  IndreEn prieš 2 mėn.

  Sveikos, gal kas patarsit, mums labai sudėtinga su miegu. Vaikas užmiega tik ant rankų supamas, supam apie 20 min. Padėjus į vežimą pabunda, o ir ant rankų laikant išmiega tik po pusvalandį, miega neramiai, būna ir prabunda per tą pusvalandį..augam, svoris didėja tai jau ant rankų sunku nuolat migdyti..realiai per dieną nieko neveikiam tik migdom, bijau kad vaikučiui ir pervargimas taip prasidės...naktį užmiega apie 22 val. Ir keliasi apie 7-8 val. Naktį du kartus prabunda, pavalgo ir vėl po 20 min migdom..bet naktį kažkaip bent išmiega...jau mums labai sunku, gal kas turite patarimų..

 2. PauleB
  PauleB prieš 1 mėn.

  Sveiki, gal kas patarsit ką nors dar neišbandyta. Mergaitei 9 mėnesiai, naktį miega gerai, po 10-12 valandų. Bet dieną pastoviai pervargus, kai pradedu migdyti, tai dvi valandas verkia, kad 30min pamiegotų.. Ir ji taip nuo 2 mėnesių daro, viskas išbandyta, ir pas gydytojus buvom, ir nieko. O mergaitė pirmas dvi valandas iš ryto rami, paskui likusią dienos dalį praverčia. Jau nebesugalvoju, ką daryti

 3. amzina
  amzina prieš 1 mėn.

  PauleB parašė:
  Sveiki, gal kas patarsit ką nors dar neišbandyta. Mergaitei 9 mėnesiai, naktį miega gerai, po 10-12 valandų. Bet dieną pastoviai pervargus, kai pradedu migdyti, tai…

  Mums taip nuo gimimo buvo, vargau ilgai su dienos miegu ir pries dvi savaites tik pradejo lovytej pati uzmigt ir miega po 1h 40 min. Iki tol migdydavau tik balkone vezinant balkone arba lauke. Bet visada uzmigdzius palikdavau nesupdavau arba sustodavau lauke, reiktu mokytu po truputi paciai uzsimigdyt

 4. SimonaB.
  SimonaB. prieš 1 mėn.

  PauleB parašė:
  Sveiki, gal kas patarsit ką nors dar neišbandyta. Mergaitei 9 mėnesiai, naktį miega gerai, po 10-12 valandų. Bet dieną pastoviai pervargus, kai pradedu migdyti, tai…

  Mes irgi vargstam nuo kokio 4 mėnesio su dienos miegu. Bijau prisišnekėti, bet lyg dabar geriau, kai sutrumpinau būdravimo laikus (nors pagal knygas jie turėtų būti gerokai ilgesni). Mes keliamės 7h ir pirma miegelį migdau po 1.50h, kai dar nesimato nuovargių ženklų ir 9h jau miega. Kiti būdravimui ilgesni būna.

 5. SimonaB.
  SimonaB. prieš 1 mėn.

  PauleB parašė:
  Sveiki, gal kas patarsit ką nors dar neišbandyta. Mergaitei 9 mėnesiai, naktį miega gerai, po 10-12 valandų. Bet dieną pastoviai pervargus, kai pradedu migdyti, tai…

  Ir nuo bandymų labiau nuvarginti arba laikytis rekomenduojamų dienotvarkių tik blogiau būdavo.