7 nėštumo savaitė

7 nėštumo savaitė

Vaikelis 7 nėštumo savaitę

Šilauogė. Mažylis auga neįtikėtinu tempu: nuo praeitos savaitės jis jau dvigubai didesnis, jo ilgis siekia vieną centimetrą, svoris – kiek mažiau nei gramą ir jis yra maždaug šilauogės uogos dydžio.

Jo stuburo užuomazgos vystėsi ir augo sparčiau nei kūnelis, todėl jis vis dar turi uodegėlę – iš tiesų tai yra uodegikaulio tęsinys. Per kelias ateinančias savaites ši uodegėlė išnyks.

Jo galva – vis dar neproporcingai didelė, ypač kaktos sritis, nes kaip tik šiuo metu galvoje vystosi abu smegenų pusrutuliai: per minutę atsiranda apie šimtą naujų smegenų ląstelių!

Formuojasi ir veido bruožai: toliau vystosi ausytės, akių vokai iš dalies jau dengia akutes, pradeda kilti nosies galiukas. Formuojasi burnos ertmė ir dantukai, kurie pradės dygti mažylui įpusėjus pirmuosius gyvenimo metus.

Vaikelio oda – popieriaus plonumo, todėl visas kraujagysles galima matyti kiaurai. Mažylis jau turi apendiksą ir kasą, kuri vėliau pradės gaminti virškinimo procesams būtiną insuliną. Kepenys intensyviai gamina raudonuosius kraujo kūnelius.

Žarnynas formuojasi taip greitai, kad netelpa pilvuke – dalis jo šiuo metu yra prasiskverbusi į virkštelę, kurios kraujagyslėmis vyksta maistinių medžiagų ir deguonies tiekimas.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 7 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausia vaikų Lietuvoje gimsta liepos mėnesį: per pastaruosius aštuonerius metus „liepinukų“ gimė 13 % daugiau nei vidutiniškai per mėnesį. Mažiausiai vaikų gimsta vasario mėnesį (10 % mažiau nei vidutiniškai).

Septinta savaitė - pirmojo nėštumo trimestro pusiaukelė. Būtent šiuo metu rytinis pykinimas gali būti pats intensyviausias.

Tiesa, terminas rytinis pykinimas nėra tikslus, nes pykinti gali bet kuriuo paros metu – dieną, vakare ar net naktį. Jei šis nėštumo simptomas jūsų nevargina, priklausote tiems 20-25% laimingųjų, visiškai nepatiriančių šio diskomforto.

Daugeliui moterų rytinis pykinimas nėštumo metu praeina antrojo trimestro pradžioje, kai stabilizuojasi hormonų lygis.

Jei pykinimas yra itin intensyvus, lydimas vėmimo, o skrandyje nepavyksta išlaikyti jokio maisto (ar net vandens), praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Ši, itin sunki rytinio pykinimo forma (hyperemesis gravidarum) pasireiškia 0.5-2% moterų. Tokiais atvejais nėščioji gali būti hospitalizuojama, jai gali būti paskirtas gydymas, taip pat ir medikamentinis.

Darbelis 7 nėštumo savaitei

Kai kurias akimirkas prisiminti yra be galo smagu. Vienas iš smagesnių būdų įamžinti nėštumą – pilvuko nuotraukų serija.

Pirmąją nuotrauką reikėtų padaryti jau dabar, kol pilvuko dar beveik nesimato. Ir daryti po vieną (ar daugiau) nuotraukų kiekvieną mėnesį iki pat gimdymo (finalinė nuotrauka su mažyliu - irgi puiki mintis).

Į šį smagų kūrybinį procesą galite įtraukti ir artimuosius: būsimą tėtį, jaunesnius vaikus ar augintinį.

Kad pavyktų visa serija, o ne atskirų nuotraukų rinkinys, reikėtų fotografuotis toje pačioje vietoje, tais pačiais drabužiais ir ta pačia poza, geriausia kiek pasisukus šonu, nes taip pilvuko pokyčiai matosi geriau nei fotografuojantis pasisukus tiesiai į kamerą.

Gerai apgalvokite ir pasirinkite drabužius: po mėnesio ar kelių tiks tikrai ne visi. Verta rinktis besitempiančius, galinčius prisitaikyti prie apvalėjančių formų ir didėjančios krūtinės drabužius.

Geriausiai tam tiks gerai besitampantys trikotažiniai drabužiai – suknelės ar palaidinės. Žinoma, galima fotografuotis ir pusiau ar visiškai nuogai, bet tokios nuotraukos yra intymesnės ir jomis, o tuo pačiu ir prisiminimais, galėsite daintis toli gražu ne su visais.

Aptempta suknelė ar palaidinė - universalus, pukiai tinkantis sprendimas.

Jei fotografuositės namuose, pasirinkite kuo neutralesnį, detalėmis neperkrautą foną (balta siena ‐ tikrai geras sprendimas). Jei naudosite papildomas dekoracijas, pamąstykite, ar galėsite jas naudoti visus 9 mėnesius.

Nėštimo fotosesijos įkvėpimui:

© www.merricksart.com

 

 

 

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Vartotoja
  Vartotoja prieš 2 val.

  Elivoj parašė:
  CC šiaip nelinkę mėtyt tokių šešėlių, net ir po laiko 🤔 su didele viltim kartočiau kitą "pamarinavus" šlapimą

  Linkę dar ir kaip

 2. Blinkblink
  Blinkblink prieš 2 val.

  Vartotoja parašė:
  Linkę dar ir kaip

  O ne...:(((

 3. Princess1
  Princess1 prieš 1 val.

  Blinkblink parašė:
  Noriu ryt kartoti CC testa bet visur issluoti 😃 sakykite ar situo galesiu jei ka pasitiketi?

  Patikimi. Tik cc 10 jautrumo o šie 25. Jeigu cc rodė neryškiai šitie gali dar nieko nerodyti

 4. User has not uploaded an avatar
  Elivoj prieš 1 val.

  Vartotoja parašė:
  Linkę dar ir kaip

  Na, man kai nieko nebuvo tai nieko ir nerodė
  UPDATE: maniau apie Maria rašot, o jūs apie CC. Na man su tookiu CC melagiu neteko susidurt, yra išmetę voos įžiūrimą antrą juostelę kažkada, bet tikrai ne tokio ryškumo

 5. Blinkblink
  Blinkblink prieš 1 val.

  Elivoj parašė:
  Na, man kai nieko nebuvo tai nieko ir nerodė
  UPDATE: maniau apie Maria rašot, o jūs apie CC. Na man su tookiu CC melagiu neteko…

  Na gal ir pamelavo nezinau man 10DPO o po ND 9 dienos tik tai nezinau, o dariausi testa nes nuo tada vis paskaudeda lyg kiausides toks jausmas ir speneliai jautresni, nera kad labai bet toks keistas jausmas