7 nėštumo savaitė

7 nėštumo savaitė

Vaikelis 7 nėštumo savaitę

Šilauogė. Mažylis auga neįtikėtinu tempu: nuo praeitos savaitės jis jau dvigubai didesnis, jo ilgis siekia vieną centimetrą, svoris – kiek mažiau nei gramą ir jis yra maždaug šilauogės uogos dydžio.

Jo stuburo užuomazgos vystėsi ir augo sparčiau nei kūnelis, todėl jis vis dar turi "uodegėlę" – iš tiesų tai yra uodegikaulio tęsinys. Per kelias ateinančias savaites ši uodegėlė nunyks.

Jo galva – vis dar neproporcingai didelė, ypač kaktos sritis, nes kaip tik šiuo metu galvoje vystosi abu smegenų pusrutuliai: per minutę atsiranda apie šimtą naujų smegenų ląstelių!

Formuojasi ir veido bruožai: toliau vystosi ausytės, akių vokai iš dalies jau dengia akutes, pradeda kilti nosies galiukas. Formuojasi burnos ertmė ir dantukai, kurie pradės dygti mažylui įpusėjus pirmuosius gyvenimo metus.

Vaikelio oda – popieriaus plonumo, todėl visas kraujagysles galima matyti kiaurai. Mažylis jau turi apendiksą ir kasą, kuri vėliau pradės gaminti virškinimo procesams būtiną insuliną. Kepenys intensyviai gamina raudonuosius kraujo kūnelius.

Žarnynas formuojasi taip greitai, kad netelpa pilvuke – dalis jo šiuo metu yra prasiskverbusi į virkštelę, kurios kraujagyslėmis vyksta maistinių medžiagų ir deguonies tiekimas.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 7 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausia vaikų Lietuvoje gimsta liepos mėnesį – per pastaruosius aštuonerius metus „liepinukų“ gimė 13% daugiau nei vidutiniškai per mėnesį. Mažiausiai vaikų gimsta vasario mėnesį (10% mažiau nei vidutiniškai).

Septinta savaitė - pirmojo nėštumo trimestro pusiaukelė. Būtent šiuo metu "rytinis pykinimas" gali būti pats intensyviausias.

Tiesa, terminas „rytinis pykinimas“ nėra tikslus, nes pykinti gali bet kuriuo paros metu – dieną, vakare ar net naktį. Jei šis nėštumo simptomas jūsų nevargina, priklausote tiems 20-25% laimingųjų, visiškai nepatiriančių šio diskomforto.

Daugeliui moterų rytinis pykinimas nėštumo metu praeina antrojo trimestro pradžioje, kai stabilizuojasi hormonų lygis.

Jei pykinimas yra itin intensyvus, lydimas vėmimo, o skrandyje nepavyksta išlaikyti jokio maisto (ar net vandens), praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Ši, itin sunki rytinio pykinimo forma (hyperemesis gravidarum) pasireiškia 0.5-2% moterų. Tokiais atvejais nėščioji gali būti hospitalizuojama, jai gali būti paskirtas gydymas, taip pat ir medikamentinis.

Darbelis 7 nėštumo savaitei

Yra akimirkų, kurios yra nepakartojamos ir kurias prisiminti yra be galo smagu. Vienas iš smagesnių būdas įamžinti nėštumą – pilvuko nuotraukų serija.

Pirmąją nuotrauką reikėtų padaryti jau dabar, kol pilvuko dar beveik nesimato ir daryti po vieną (ar daugiau) kiekvieną mėnesį iki pat gimdymo (finalinė nuotrauka su mažyliu - dar geresnė mintis).

Į šį smagų kūrybinį procesą galite įtraukti ir artimuosius: būsimą tėtį, jaunesnius vaikus ar augintinį.

Kad tai iš tikrųjų būtų serija, o ne tiesiog atskirų nuotraukų rinkinys, reikėtų fotografuotis toje pačioje vietoje, tais pačiais drabužiais ir ta pačia poza, geriausia kiek pasisukus šonu, nes taip pilvuko pokyčiai matosi geriau nei fotografuojantis pasisukus tiesiai į kamerą.

Gerai apgalvokite ir pasirinkite drabužius: po mėnesio ar kelių tiks tikrai ne visi, reiktų rinktis besitempiančius, galinčius prisitaikyti prie apvalėjančių formų ir didėjančios krūtinės.

Geriausiai tam tiks gerai besitampantys trikotažiniai drabužiai – suknelės ar palaidinės. Žinoma, galima fotografuotis ir pusiau ar visiškai nuogai, bet tokios nuotraukos yra intymesnės ir jomis, o tuo pačiu ir prisiminimais, su su kitais dalinsite turbūt nenorėsite.

Tad aptempta suknelė ar palaidinė - gerokai universalesnis sprendimas.

Jei fotografuositės namuose, pasirinkite kuo neutralesnį, detalėmis neperkrautą foną (balta siena ‐ tikrai geras sprendimas). Jei naudosite papildomas dekoracijas, pamąstykite, ar galėsite jas naudoti visus 9 mėnesius.

Nėštimo fotosesijos įkvėpimui:

© www.merricksart.com

2020 m. Vasario menesio mažyliai :)

 1. Daina85
  Daina85 prieš 11 val.

  mamukas31 parašė:
  sveikos, as su tokia situacija turiu varine spirale, 4m, ir... pastojau, siandien buvau echo, tai rodo 6sav ir 3d. ar kuri gal susidurusi su tuo? man gydytojas paai…

  Nelabai supratau jusu,sakote kad dare echo rodo 6.3 sav po to nerodo vaisiaus?jei tokiame laike nerodo tai gali buti negimdyvinis nestumas,as tiek ilgai nelaukciau eiciau dar karta tikrintis

 2. User has not uploaded an avatar
  mamukas31 prieš 10 val.

  pats daktaras pasake, kad nestumas gimdoje, tai as jo ir nesupratau, nes ir isvadose parase, kad nestumas yra bet vaisiaus nesimato, tai as nesu specialiste, ir nesuprantu tokiu dalyku

 3. User has not uploaded an avatar
  Laurita888 prieš 9 val.

  mamukas31 parašė:
  pats daktaras pasake, kad nestumas gimdoje, tai as jo ir nesupratau, nes ir isvadose parase, kad nestumas yra bet vaisiaus nesimato, tai as nesu specialiste, ir nes…

  Jums turbut dar per mazas nestumas dar nera atsiradusio embriono tik puslyte sirdele turetu pradeti plakti savaites 2 begyje nesijaudinkite man 5 savaiteje nieko taip pat nemate.

 4. User has not uploaded an avatar
  mamukas31 prieš 9 val.

  Laurita888 parašė:
  Jums turbut dar per mazas nestumas dar nera atsiradusio embriono tik puslyte sirdele turetu pradeti plakti savaites 2 begyje nesijaudinkite man 5 savaiteje nieko …

  kogero, raminu save visaip, nes ta nezinomybe varo is proto, nes as pati savom akim maciau tokia pacia puslyte kaip ir pirmaji nestuma, nes kai pirma karta laukiausi, man dare echo 5 ir poto 7 savaiciu, tai kai atejau 7 savaiciu, jau buvo didelis pipiras tai tikiuosi labai kad ir sikart bus tas pats.. tik sakau suglumino tie daktaro zodziai, kad gemalo kolkas nematau

 5. User has not uploaded an avatar
  Laurita888 prieš 9 val.

  mamukas31 parašė:
  kogero, raminu save visaip, nes ta nezinomybe varo is proto, nes as pati savom akim maciau tokia pacia puslyte kaip ir pirmaji nestuma, nes kai pirma karta laukiaus…

  Stresas gali tik pakenkti, kaip man gine sake maziau viduriuokit daugiau ilsekites ir megaukitez gyvenimu juk cia gamtos atranka bus lemta bus nebus ir nieko nepakeisit o dabar megaukites gyvenimu;) mintis nukreipkite kazkuo uzsiimdama ar maloniai praleidziant laika kaip sakoma lepinkite save ir seima🥳