7 nėštumo savaitė

7 nėštumo savaitė

Vaikelis 7 nėštumo savaitę

Šilauogė. Mažylis auga neįtikėtinu tempu: nuo praeitos savaitės jis jau dvigubai didesnis, jo ilgis siekia vieną centimetrą, svoris – kiek mažiau nei gramą ir jis yra maždaug šilauogės uogos dydžio.

Jo stuburo užuomazgos vystėsi ir augo sparčiau nei kūnelis, todėl jis vis dar turi uodegėlę – iš tiesų tai yra uodegikaulio tęsinys. Per kelias ateinančias savaites ši uodegėlė išnyks.

Jo galva – vis dar neproporcingai didelė, ypač kaktos sritis, nes kaip tik šiuo metu galvoje vystosi abu smegenų pusrutuliai: per minutę atsiranda apie šimtą naujų smegenų ląstelių!

Formuojasi ir veido bruožai: toliau vystosi ausytės, akių vokai iš dalies jau dengia akutes, pradeda kilti nosies galiukas. Formuojasi burnos ertmė ir dantukai, kurie pradės dygti mažylui įpusėjus pirmuosius gyvenimo metus.

Vaikelio oda – popieriaus plonumo, todėl visas kraujagysles galima matyti kiaurai. Mažylis jau turi apendiksą ir kasą, kuri vėliau pradės gaminti virškinimo procesams būtiną insuliną. Kepenys intensyviai gamina raudonuosius kraujo kūnelius.

Žarnynas formuojasi taip greitai, kad netelpa pilvuke – dalis jo šiuo metu yra prasiskverbusi į virkštelę, kurios kraujagyslėmis vyksta maistinių medžiagų ir deguonies tiekimas.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 7 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausia vaikų Lietuvoje gimsta liepos mėnesį: per pastaruosius aštuonerius metus „liepinukų“ gimė 13 % daugiau nei vidutiniškai per mėnesį. Mažiausiai vaikų gimsta vasario mėnesį (10 % mažiau nei vidutiniškai).

Septinta savaitė - pirmojo nėštumo trimestro pusiaukelė. Būtent šiuo metu rytinis pykinimas gali būti pats intensyviausias.

Tiesa, terminas rytinis pykinimas nėra tikslus, nes pykinti gali bet kuriuo paros metu – dieną, vakare ar net naktį. Jei šis nėštumo simptomas jūsų nevargina, priklausote tiems 20-25% laimingųjų, visiškai nepatiriančių šio diskomforto.

Daugeliui moterų rytinis pykinimas nėštumo metu praeina antrojo trimestro pradžioje, kai stabilizuojasi hormonų lygis.

Jei pykinimas yra itin intensyvus, lydimas vėmimo, o skrandyje nepavyksta išlaikyti jokio maisto (ar net vandens), praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Ši, itin sunki rytinio pykinimo forma (hyperemesis gravidarum) pasireiškia 0.5-2% moterų. Tokiais atvejais nėščioji gali būti hospitalizuojama, jai gali būti paskirtas gydymas, taip pat ir medikamentinis.

Darbelis 7 nėštumo savaitei

Kai kurias akimirkas prisiminti yra be galo smagu. Vienas iš smagesnių būdų įamžinti nėštumą – pilvuko nuotraukų serija.

Pirmąją nuotrauką reikėtų padaryti jau dabar, kol pilvuko dar beveik nesimato. Ir daryti po vieną (ar daugiau) nuotraukų kiekvieną mėnesį iki pat gimdymo (finalinė nuotrauka su mažyliu - irgi puiki mintis).

Į šį smagų kūrybinį procesą galite įtraukti ir artimuosius: būsimą tėtį, jaunesnius vaikus ar augintinį.

Kad pavyktų visa serija, o ne atskirų nuotraukų rinkinys, reikėtų fotografuotis toje pačioje vietoje, tais pačiais drabužiais ir ta pačia poza, geriausia kiek pasisukus šonu, nes taip pilvuko pokyčiai matosi geriau nei fotografuojantis pasisukus tiesiai į kamerą.

Gerai apgalvokite ir pasirinkite drabužius: po mėnesio ar kelių tiks tikrai ne visi. Verta rinktis besitempiančius, galinčius prisitaikyti prie apvalėjančių formų ir didėjančios krūtinės drabužius.

Geriausiai tam tiks gerai besitampantys trikotažiniai drabužiai – suknelės ar palaidinės. Žinoma, galima fotografuotis ir pusiau ar visiškai nuogai, bet tokios nuotraukos yra intymesnės ir jomis, o tuo pačiu ir prisiminimais, galėsite daintis toli gražu ne su visais.

Aptempta suknelė ar palaidinė - universalus, pukiai tinkantis sprendimas.

Jei fotografuositės namuose, pasirinkite kuo neutralesnį, detalėmis neperkrautą foną (balta siena ‐ tikrai geras sprendimas). Jei naudosite papildomas dekoracijas, pamąstykite, ar galėsite jas naudoti visus 9 mėnesius.

Nėštimo fotosesijos įkvėpimui:

© www.merricksart.com

 

 

 

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Little_Miu
  Little_Miu prieš 1 val.

  Spalvotuke parašė:
  Siūlyčiau dėl prg pasitart su gydytoja, nes jis netoli kritinės ribos. Man dėl prg trūkumo, 2 nėštumai nutrūko, dabar vartoju nuo pirmų dienų ir laukiam sveiko leli…

  Stebėsiu. Pirmadienį manau bus aišku vartoti ar nea. Gydytoja atostogauja :/

 2. bra123
  bra123 prieš 1 val.

  Little_Miu parašė:
  Stebėsiu. Pirmadienį manau bus aišku vartoti ar nea. Gydytoja atostogauja :/

  Jei pakenčiamai skauda tokiam mažam laike dar nenaudokit magnio. Arba jau ekstra viena pakeli. Nes neštumo pradžioje tikrai jis nėra labai rekomenduojamas dėl atpalaidavimo. Tempimas yra normalu, jei tai neaštrus skausmas. Man gydytoja dėl spazmų leido vartoti spascupreel tabletes.

 3. User has not uploaded an avatar
  Spalvotuke prieš 49 min.

  bra123 parašė:
  Jei pakenčiamai skauda tokiam mažam laike dar nenaudokit magnio. Arba jau ekstra viena pakeli. Nes neštumo pradžioje tikrai jis nėra labai rekomenduojamas dėl atpal…

  Man gydytoja išvis sako, kol neskauda tiek, kad negalėtum kentėt ir reiktų vaistų arba kol nekraujuoji kaip per mm, viskas ok. Man tie maudimai, tempimai ir kiti š dar iki dabar yra, tie skausmai kaip prieš mm dar kartais irgi aplanko, bet viskas auga, tempias, manau normalu

 4. User has not uploaded an avatar
  Skaja123 prieš 21 min.

  Neiškenčiau, paidariau ir šiandien, tai kaži kaži.. 🤞🤞🤞

 5. bra123
  bra123 prieš 13 min.

  Spalvotuke parašė:
  Man gydytoja išvis sako, kol neskauda tiek, kad negalėtum kentėt ir reiktų vaistų arba kol nekraujuoji kaip per mm, viskas ok. Man tie maudimai, tempimai ir kiti š …

  Jooo, man irgi. Bet aš kadangi po persileidimo tai labai stresavau pradžioje, dėl to leido. Magnį gerti leido iš vis tik kai mėšlungis tikrai traukti pradėjo. Bet ir tai po nedaug.