7 nėštumo savaitė

7 nėštumo savaitė

Vaikelis 7 nėštumo savaitę

Šilauogė. Mažylis auga neįtikėtinu tempu: nuo praeitos savaitės jis jau dvigubai didesnis, jo ilgis siekia vieną centimetrą, svoris – kiek mažiau nei gramą ir jis yra maždaug šilauogės uogos dydžio.

Jo stuburo užuomazgos vystėsi ir augo sparčiau nei kūnelis, todėl jis vis dar turi uodegėlę – iš tiesų tai yra uodegikaulio tęsinys. Per kelias ateinančias savaites ši uodegėlė išnyks.

Jo galva – vis dar neproporcingai didelė, ypač kaktos sritis, nes kaip tik šiuo metu galvoje vystosi abu smegenų pusrutuliai: per minutę atsiranda apie šimtą naujų smegenų ląstelių!

Formuojasi ir veido bruožai: toliau vystosi ausytės, akių vokai iš dalies jau dengia akutes, pradeda kilti nosies galiukas. Formuojasi burnos ertmė ir dantukai, kurie pradės dygti mažylui įpusėjus pirmuosius gyvenimo metus.

Vaikelio oda – popieriaus plonumo, todėl visas kraujagysles galima matyti kiaurai. Mažylis jau turi apendiksą ir kasą, kuri vėliau pradės gaminti virškinimo procesams būtiną insuliną. Kepenys intensyviai gamina raudonuosius kraujo kūnelius.

Žarnynas formuojasi taip greitai, kad netelpa pilvuke – dalis jo šiuo metu yra prasiskverbusi į virkštelę, kurios kraujagyslėmis vyksta maistinių medžiagų ir deguonies tiekimas.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 7 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausia vaikų Lietuvoje gimsta liepos mėnesį: per pastaruosius aštuonerius metus „liepinukų“ gimė 13 % daugiau nei vidutiniškai per mėnesį. Mažiausiai vaikų gimsta vasario mėnesį (10 % mažiau nei vidutiniškai).

Septinta savaitė - pirmojo nėštumo trimestro pusiaukelė. Būtent šiuo metu rytinis pykinimas gali būti pats intensyviausias.

Tiesa, terminas rytinis pykinimas nėra tikslus, nes pykinti gali bet kuriuo paros metu – dieną, vakare ar net naktį. Jei šis nėštumo simptomas jūsų nevargina, priklausote tiems 20-25% laimingųjų, visiškai nepatiriančių šio diskomforto.

Daugeliui moterų rytinis pykinimas nėštumo metu praeina antrojo trimestro pradžioje, kai stabilizuojasi hormonų lygis.

Jei pykinimas yra itin intensyvus, lydimas vėmimo, o skrandyje nepavyksta išlaikyti jokio maisto (ar net vandens), praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Ši, itin sunki rytinio pykinimo forma (hyperemesis gravidarum) pasireiškia 0.5-2% moterų. Tokiais atvejais nėščioji gali būti hospitalizuojama, jai gali būti paskirtas gydymas, taip pat ir medikamentinis.

Darbelis 7 nėštumo savaitei

Kai kurias akimirkas prisiminti yra be galo smagu. Vienas iš smagesnių būdų įamžinti nėštumą – pilvuko nuotraukų serija.

Pirmąją nuotrauką reikėtų padaryti jau dabar, kol pilvuko dar beveik nesimato. Ir daryti po vieną (ar daugiau) nuotraukų kiekvieną mėnesį iki pat gimdymo (finalinė nuotrauka su mažyliu - irgi puiki mintis).

Į šį smagų kūrybinį procesą galite įtraukti ir artimuosius: būsimą tėtį, jaunesnius vaikus ar augintinį.

Kad pavyktų visa serija, o ne atskirų nuotraukų rinkinys, reikėtų fotografuotis toje pačioje vietoje, tais pačiais drabužiais ir ta pačia poza, geriausia kiek pasisukus šonu, nes taip pilvuko pokyčiai matosi geriau nei fotografuojantis pasisukus tiesiai į kamerą.

Gerai apgalvokite ir pasirinkite drabužius: po mėnesio ar kelių tiks tikrai ne visi. Verta rinktis besitempiančius, galinčius prisitaikyti prie apvalėjančių formų ir didėjančios krūtinės drabužius.

Geriausiai tam tiks gerai besitampantys trikotažiniai drabužiai – suknelės ar palaidinės. Žinoma, galima fotografuotis ir pusiau ar visiškai nuogai, bet tokios nuotraukos yra intymesnės ir jomis, o tuo pačiu ir prisiminimais, galėsite daintis toli gražu ne su visais.

Aptempta suknelė ar palaidinė - universalus, pukiai tinkantis sprendimas.

Jei fotografuositės namuose, pasirinkite kuo neutralesnį, detalėmis neperkrautą foną (balta siena ‐ tikrai geras sprendimas). Jei naudosite papildomas dekoracijas, pamąstykite, ar galėsite jas naudoti visus 9 mėnesius.

Nėštimo fotosesijos įkvėpimui:

© www.merricksart.com

 

 

 

2023 m. Lapkričio širdelės 💕🐝

 1. Slaptune
  Slaptune prieš 1 val.

  O kas liečia miega man labai įdomiai...aš visada buvau vakaro žmogus, ryte keltis kančia o vakare jėgų antplūdis. Dbr ryte atsikeliu prieš zadintuva, jokių bėdų😀 beeet...į antra dienos puse galiu užmigti stačia 🤦‍♀️

 2. Mazulytis
  Mazulytis prieš 1 val.

  Sveikos merginos,

  Nieko nekomentavau, neįsiterpiau, nes tiesiog visos mintys buvo apie šiandienos vizitą, buvau nusiteikus blogiausiam, aišku viltis, kad viskas bus gerai, giliai širdutėj buvo, bet tiesiog nesitikėjo, galvojau, kad scenarijus pasikartos... na ir ką šiandien turėjau vizitą... ir išgirdau širdutės plakimą, viskas gražiai atitinka, viskas gražiai paauge 6+2d 🥺❤️ esu be galo laiminga, žinau, kad dar viskas trapu, bet tikiuos viskas bus sklandžiai iki pat galo, visoms to linkiu! Labai džiugi man ši diena! 🥺❤️❤️

 3. Puste
  Puste prieš 39 min.

  Mazulytis parašė:
  Sveikos merginos,

  Geros zinios, sveikinu 🤗

 4. Gimilė
  Gimilė prieš 31 min.

  Mazulytis parašė:
  Sveikos merginos,

  Puiku!!!!

 5. saundstorm5
  saundstorm5 prieš 20 min.

  Viskas. Baigėsi mano nėštumas. Buvo negimdinis. Tepliojo, po to peraugo į lengvą kraujavimą. Pirmadienį ginė gimdoj neštumo nerado. Rado kiaušintakį prie pat kiaušidės. Šiandien prasidėjo gausus kraujavimas su krešuliais. Ligoninėje pažiūrėjo, kad kiaušintakiai jau švarūs. Išsisukau be operacijos🙂