7 nėštumo savaitė

7 nėštumo savaitė

Vaikelis 7 nėštumo savaitę

Šilauogė. Mažylis auga neįtikėtinu tempu: nuo praeitos savaitės jis jau dvigubai didesnis, jo ilgis siekia vieną centimetrą, svoris – kiek mažiau nei gramą ir jis yra maždaug šilauogės uogos dydžio.

Jo stuburo užuomazgos vystėsi ir augo sparčiau nei kūnelis, todėl jis vis dar turi "uodegėlę" – iš tiesų tai yra uodegikaulio tęsinys. Per kelias ateinančias savaites ši uodegėlė nunyks.

Jo galva – vis dar neproporcingai didelė, ypač kaktos sritis, nes kaip tik šiuo metu galvoje vystosi abu smegenų pusrutuliai: per minutę atsiranda apie šimtą naujų smegenų ląstelių!

Formuojasi ir veido bruožai: toliau vystosi ausytės, akių vokai iš dalies jau dengia akutes, pradeda kilti nosies galiukas. Formuojasi burnos ertmė ir dantukai, kurie pradės dygti mažylui įpusėjus pirmuosius gyvenimo metus.

Vaikelio oda – popieriaus plonumo, todėl visas kraujagysles galima matyti kiaurai. Mažylis jau turi apendiksą ir kasą, kuri vėliau pradės gaminti virškinimo procesams būtiną insuliną. Kepenys intensyviai gamina raudonuosius kraujo kūnelius.

Žarnynas formuojasi taip greitai, kad netelpa pilvuke – dalis jo šiuo metu yra prasiskverbusi į virkštelę, kurios kraujagyslėmis vyksta maistinių medžiagų ir deguonies tiekimas.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 7 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausia vaikų Lietuvoje gimsta liepos mėnesį – per pastaruosius aštuonerius metus „liepinukų“ gimė 13% daugiau nei vidutiniškai per mėnesį. Mažiausiai vaikų gimsta vasario mėnesį (10% mažiau nei vidutiniškai).

Septinta savaitė - pirmojo nėštumo trimestro pusiaukelė. Būtent šiuo metu "rytinis pykinimas" gali būti pats intensyviausias.

Tiesa, terminas „rytinis pykinimas“ nėra tikslus, nes pykinti gali bet kuriuo paros metu – dieną, vakare ar net naktį. Jei šis nėštumo simptomas jūsų nevargina, priklausote tiems 20-25% laimingųjų, visiškai nepatiriančių šio diskomforto.

Daugeliui moterų rytinis pykinimas nėštumo metu praeina antrojo trimestro pradžioje, kai stabilizuojasi hormonų lygis.

Jei pykinimas yra itin intensyvus, lydimas vėmimo, o skrandyje nepavyksta išlaikyti jokio maisto (ar net vandens), praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Ši, itin sunki rytinio pykinimo forma (hyperemesis gravidarum) pasireiškia 0.5-2% moterų. Tokiais atvejais nėščioji gali būti hospitalizuojama, jai gali būti paskirtas gydymas, taip pat ir medikamentinis.

Darbelis 7 nėštumo savaitei

Yra akimirkų, kurios yra nepakartojamos ir kurias prisiminti yra be galo smagu. Vienas iš smagesnių būdas įamžinti nėštumą – pilvuko nuotraukų serija.

Pirmąją nuotrauką reikėtų padaryti jau dabar, kol pilvuko dar beveik nesimato ir daryti po vieną (ar daugiau) kiekvieną mėnesį iki pat gimdymo (finalinė nuotrauka su mažyliu - dar geresnė mintis).

Į šį smagų kūrybinį procesą galite įtraukti ir artimuosius: būsimą tėtį, jaunesnius vaikus ar augintinį.

Kad tai iš tikrųjų būtų serija, o ne tiesiog atskirų nuotraukų rinkinys, reikėtų fotografuotis toje pačioje vietoje, tais pačiais drabužiais ir ta pačia poza, geriausia kiek pasisukus šonu, nes taip pilvuko pokyčiai matosi geriau nei fotografuojantis pasisukus tiesiai į kamerą.

Gerai apgalvokite ir pasirinkite drabužius: po mėnesio ar kelių tiks tikrai ne visi, reiktų rinktis besitempiančius, galinčius prisitaikyti prie apvalėjančių formų ir didėjančios krūtinės.

Geriausiai tam tiks gerai besitampantys trikotažiniai drabužiai – suknelės ar palaidinės. Žinoma, galima fotografuotis ir pusiau ar visiškai nuogai, bet tokios nuotraukos yra intymesnės ir jomis, o tuo pačiu ir prisiminimais, su su kitais dalinsite turbūt nenorėsite.

Tad aptempta suknelė ar palaidinė - gerokai universalesnis sprendimas.

Jei fotografuositės namuose, pasirinkite kuo neutralesnį, detalėmis neperkrautą foną (balta siena ‐ tikrai geras sprendimas). Jei naudosite papildomas dekoracijas, pamąstykite, ar galėsite jas naudoti visus 9 mėnesius.

Nėštimo fotosesijos įkvėpimui:

© www.merricksart.com

2021 kovinukai 🥰

 1. User has not uploaded an avatar
  Rineja prieš 9 val.

  [email protected] parašė:
  Aš taip pat galvoju pasimti,bet įdomu ar lengvai duoda,nes pas mano šeimos dakrare sunku gauti bilietą..kaip kažkada sakė dėl nėštumo niekas bilieto nedalina...…

  Na as pasakiau situacija savo daktarei nes turejus 3 nelaimes tai suprato iskarto sake kai nuspresiu ar noriu pasiskambyt ir ji israsys iki kol apzes ginekologe o paskui jau ginekologe tes toliau jeigu noresiu,aisku biletenis sugadins dekreta bet siuo atveju man svarbiau leliukas negu pinigeliai.todel nusprendziau iki 3 men but bileteny o paskui grysti y darbuka.mano darbas irgi fizinis po 14 val y diena viena pietu pertraukele ir svorei dideli tasyt.o pasisaugot nera kaip nes vistiek reikia dirbt.

 2. User has not uploaded an avatar
  Minimalistė prieš 8 val.

  deraramos parašė:
  Genetines ligos neisgydomos..

  Teisingai pasaket, tai kam visgi tas tyrimas reikalingas? Kad jei ką pasiruošti blogiausiam? Nesuprantu... 🤔

 3. User has not uploaded an avatar
  deraramos prieš 8 val.

  Minimalistė parašė:
  Teisingai pasaket, tai kam visgi tas tyrimas reikalingas? Kad jei ką pasiruošti blogiausiam? Nesuprantu... 🤔

  Galima apsispresti negimdyti, nutraukti nestuma.

 4. User has not uploaded an avatar
  Minimalistė prieš 7 val.

  deraramos parašė:
  Galima apsispresti negimdyti, nutraukti nestuma.

  Nu jo... patvirtinot tai apie ką aš mąsčiau. Man 12 savaičių siūlė tokį tyrimą pasidaryt. Jauciaus klaikiai. Na taip, visko gali but dėl tų ligų ir pan.. Bet nutraukti.. Negimdyti... Kažkas baisaus... Ach linkiu, kad visos moterys kurios nori darytis šį tyrimą sužinotų, kad jų vaikučiams viskas gerai 😊

 5. Linute0318
  Linute0318 prieš 6 val.

  Aušra0407 parašė:
  Labas. 🙂🌺

  Sveikinu 😊 dar ir iš Švedijos kaip ir as , smagu butu pabendraut 😊