7 nėštumo savaitė

7 nėštumo savaitė

Vaikelis 7 nėštumo savaitę

Šilauogė. Mažylis auga neįtikėtinu tempu: nuo praeitos savaitės jis jau dvigubai didesnis, jo ilgis siekia vieną centimetrą, svoris – kiek mažiau nei gramą ir jis yra maždaug šilauogės uogos dydžio.

Jo stuburo užuomazgos vystėsi ir augo sparčiau nei kūnelis, todėl jis vis dar turi "uodegėlę" – iš tiesų tai yra uodegikaulio tęsinys. Per kelias ateinančias savaites ši uodegėlė nunyks.

Jo galva – vis dar neproporcingai didelė, ypač kaktos sritis, nes kaip tik šiuo metu galvoje vystosi abu smegenų pusrutuliai: per minutę atsiranda apie šimtą naujų smegenų ląstelių!

Formuojasi ir veido bruožai: toliau vystosi ausytės, akių vokai iš dalies jau dengia akutes, pradeda kilti nosies galiukas. Formuojasi burnos ertmė ir dantukai, kurie pradės dygti mažylui įpusėjus pirmuosius gyvenimo metus.

Vaikelio oda – popieriaus plonumo, todėl visas kraujagysles galima matyti kiaurai. Mažylis jau turi apendiksą ir kasą, kuri vėliau pradės gaminti virškinimo procesams būtiną insuliną. Kepenys intensyviai gamina raudonuosius kraujo kūnelius.

Žarnynas formuojasi taip greitai, kad netelpa pilvuke – dalis jo šiuo metu yra prasiskverbusi į virkštelę, kurios kraujagyslėmis vyksta maistinių medžiagų ir deguonies tiekimas.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 7 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausia vaikų Lietuvoje gimsta liepos mėnesį – per pastaruosius aštuonerius metus „liepinukų“ gimė 13% daugiau nei vidutiniškai per mėnesį. Mažiausiai vaikų gimsta vasario mėnesį (10% mažiau nei vidutiniškai).

Septinta savaitė - pirmojo nėštumo trimestro pusiaukelė. Būtent šiuo metu "rytinis pykinimas" gali būti pats intensyviausias.

Tiesa, terminas „rytinis pykinimas“ nėra tikslus, nes pykinti gali bet kuriuo paros metu – dieną, vakare ar net naktį. Jei šis nėštumo simptomas jūsų nevargina, priklausote tiems 20-25% laimingųjų, visiškai nepatiriančių šio diskomforto.

Daugeliui moterų rytinis pykinimas nėštumo metu praeina antrojo trimestro pradžioje, kai stabilizuojasi hormonų lygis.

Jei pykinimas yra itin intensyvus, lydimas vėmimo, o skrandyje nepavyksta išlaikyti jokio maisto (ar net vandens), praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Ši, itin sunki rytinio pykinimo forma (hyperemesis gravidarum) pasireiškia 0.5-2% moterų. Tokiais atvejais nėščioji gali būti hospitalizuojama, jai gali būti paskirtas gydymas, taip pat ir medikamentinis.

Darbelis 7 nėštumo savaitei

Yra akimirkų, kurios yra nepakartojamos ir kurias prisiminti yra be galo smagu. Vienas iš smagesnių būdas įamžinti nėštumą – pilvuko nuotraukų serija.

Pirmąją nuotrauką reikėtų padaryti jau dabar, kol pilvuko dar beveik nesimato ir daryti po vieną (ar daugiau) kiekvieną mėnesį iki pat gimdymo (finalinė nuotrauka su mažyliu - dar geresnė mintis).

Į šį smagų kūrybinį procesą galite įtraukti ir artimuosius: būsimą tėtį, jaunesnius vaikus ar augintinį.

Kad tai iš tikrųjų būtų serija, o ne tiesiog atskirų nuotraukų rinkinys, reikėtų fotografuotis toje pačioje vietoje, tais pačiais drabužiais ir ta pačia poza, geriausia kiek pasisukus šonu, nes taip pilvuko pokyčiai matosi geriau nei fotografuojantis pasisukus tiesiai į kamerą.

Gerai apgalvokite ir pasirinkite drabužius: po mėnesio ar kelių tiks tikrai ne visi, reiktų rinktis besitempiančius, galinčius prisitaikyti prie apvalėjančių formų ir didėjančios krūtinės.

Geriausiai tam tiks gerai besitampantys trikotažiniai drabužiai – suknelės ar palaidinės. Žinoma, galima fotografuotis ir pusiau ar visiškai nuogai, bet tokios nuotraukos yra intymesnės ir jomis, o tuo pačiu ir prisiminimais, su su kitais dalinsite turbūt nenorėsite.

Tad aptempta suknelė ar palaidinė - gerokai universalesnis sprendimas.

Jei fotografuositės namuose, pasirinkite kuo neutralesnį, detalėmis neperkrautą foną (balta siena ‐ tikrai geras sprendimas). Jei naudosite papildomas dekoracijas, pamąstykite, ar galėsite jas naudoti visus 9 mėnesius.

Nėštimo fotosesijos įkvėpimui:

© www.merricksart.com

2020 m. Gegužiukai 🙂

 1. Florėjita
  Florėjita prieš 2 val.

  Ellin parašė:
  Tikėkitės sveiko vaiko, silkė lyties neįtakos

  Manau maistas, pilvo padėtis, mėnulio faze kada pradėtas vaikas, ką būsimi tėvai laikydavo po lova pradedant kūdikį ir visa kita - tai tik bobučių samprotavimai. Gliais laikais skanavimu lyčiai nustatyt tikrai nebuvo, tai burdavo. O pataikymas 50 / 50 🥴

 2. MonikaRay
  MonikaRay prieš 2 val.

  Ariele85 parašė:
  As ir bijojau bet tai ka daryt nekelsiu sunkiai nedarysiu to ar ano iskart supras tai geriau pasakyti. O ka dirbi jei ne paslaptis? Man keista labai kai darbe koleg…

  as dirbu virtuveje.kiekvienas uz save pas mus😊reik ir prekes sudet i saldytuvus,saldikli,reikia ir indus sunkius nesiot,reikia ir sunkius puodus maisto kelt...pats maisto gaminimas ar indu plovimas-nieko.kai dirbi pastovioj vietoj,su ta pacia komanda-kaip nors gali susitarti.o pas mane beveik kasdien skirtingos darbo vietos,tai ir zmones skirtingi.nieko,as sau ant galvos lipt neleisiu😊bus labai sunku-nedirbsiu😁🤞

 3. Ariele85
  Ariele85 prieš 2 val.

  MonikaRay parašė:
  as dirbu virtuveje.kiekvienas uz save pas mus😊reik ir prekes sudet i saldytuvus,saldikli,reikia ir indus sunkius nesiot,reikia ir sunkius puodus maisto kelt...pats …

  Niu suprantu tave bet saugok save... kai ta pati komanda yra gerai susidirbi ir lengviau yra o kai keiciasi zmones sunkiau. Bet viskas bus gerai😊

 4. MonikaRay
  MonikaRay prieš 1 val.

  Ariele85 parašė:
  Niu suprantu tave bet saugok save... kai ta pati komanda yra gerai susidirbi ir lengviau yra o kai keiciasi zmones sunkiau. Bet viskas bus gerai😊

  saugau😊 as ir tikiu,kad viskas bus gerai😁

 5. Ariele85
  Ariele85 prieš 22 min.

  MonikaRay parašė:
  saugau😊 as ir tikiu,kad viskas bus gerai😁

  Niu ir puiku😊