7 nėštumo savaitė

7 nėštumo savaitė

Vaikelis 7 nėštumo savaitę

Šilauogė. Mažylis auga neįtikėtinu tempu: nuo praeitos savaitės jis jau dvigubai didesnis, jo ilgis siekia vieną centimetrą, svoris – kiek mažiau nei gramą ir jis yra maždaug šilauogės uogos dydžio.

Jo stuburo užuomazgos vystėsi ir augo sparčiau nei kūnelis, todėl jis vis dar turi "uodegėlę" – iš tiesų tai yra uodegikaulio tęsinys. Per kelias ateinančias savaites ši uodegėlė nunyks.

Jo galva – vis dar neproporcingai didelė, ypač kaktos sritis, nes kaip tik šiuo metu galvoje vystosi abu smegenų pusrutuliai: per minutę atsiranda apie šimtą naujų smegenų ląstelių!

Formuojasi ir veido bruožai: toliau vystosi ausytės, akių vokai iš dalies jau dengia akutes, pradeda kilti nosies galiukas. Formuojasi burnos ertmė ir dantukai, kurie pradės dygti mažylui įpusėjus pirmuosius gyvenimo metus.

Vaikelio oda – popieriaus plonumo, todėl visas kraujagysles galima matyti kiaurai. Mažylis jau turi apendiksą ir kasą, kuri vėliau pradės gaminti virškinimo procesams būtiną insuliną. Kepenys intensyviai gamina raudonuosius kraujo kūnelius.

Žarnynas formuojasi taip greitai, kad netelpa pilvuke – dalis jo šiuo metu yra prasiskverbusi į virkštelę, kurios kraujagyslėmis vyksta maistinių medžiagų ir deguonies tiekimas.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Reklama:

Tavo kūnas 7 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausia vaikų Lietuvoje gimsta liepos mėnesį – per pastaruosius aštuonerius metus „liepinukų“ gimė 13% daugiau nei vidutiniškai per mėnesį. Mažiausiai vaikų gimsta vasario mėnesį (10% mažiau nei vidutiniškai).

Septinta savaitė - antrojo nėštumo trimestro pusiaukelė. Būtent šiuo metu "rytinis pykinimas" gali būti pats intensyviausias.

Tiesa, terminas „rytinis pykinimas“ nėra tikslus, nes pykinti gali bet kuriuo paros metu – dieną, vakare ar net naktį. Jei šis nėštumo simptomas jūsų nevargina, priklausote tiems 20-25% laimingųjų, visiškai nepatiriančių šio diskomforto.

Daugeliui moterų rytinis pykinimas nėštumo metu praeina antrojo trimestro pradžioje, kai stabilizuojasi hormonų lygis.

Jei pykinimas yra itin intensyvus, lydimas vėmimo, o skrandyje nepavyksta išlaikyti jokio maisto (ar net vandens), praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Ši, itin sunki rytinio pykinimo forma (hyperemesis gravidarum) pasireiškia 0.5-2% moterų. Tokiais atvejais nėščioji gali būti hospitalizuojama, jai gali būti paskirtas gydymas, taip pat ir medikamentinis.

Darbelis 7 nėštumo savaitei

Yra akimirkų, kurios yra nepakartojamos ir kurias prisiminti yra be galo smagu. Vienas iš smagesnių būdas įamžinti nėštumą – pilvuko nuotraukų serija.

Pirmąją nuotrauką reikėtų padaryti jau dabar, kol pilvuko dar beveik nesimato ir daryti po vieną (ar daugiau) kiekvieną mėnesį iki pat gimdymo (finalinė nuotrauka su mažyliu - dar geresnė mintis).

Į šį smagų kūrybinį procesą galite įtraukti ir artimuosius: būsimą tėtį, jaunesnius vaikus ar augintinį.

Kad tai iš tikrųjų būtų serija, o ne tiesiog atskirų nuotraukų rinkinys, reikėtų fotografuotis toje pačioje vietoje, tais pačiais drabužiais ir ta pačia poza, geriausia kiek pasisukus šonu, nes taip pilvuko pokyčiai matosi geriau nei fotografuojantis pasisukus tiesiai į kamerą.

Gerai apgalvokite ir pasirinkite drabužius: po mėnesio ar kelių tiks tikrai ne visi, reiktų rinktis besitempiančius, galinčius prisitaikyti prie apvalėjančių formų ir didėjančios krūtinės.

Geriausiai tam tiks gerai besitampantys trikotažiniai drabužiai – suknelės ar palaidinės. Žinoma, galima fotografuotis ir pusiau ar visiškai nuogai, bet tokios nuotraukos yra intymesnės ir jomis, o tuo pačiu ir prisiminimais, su su kitais dalinsite turbūt nenorėsite.

Tad aptempta suknelė ar palaidinė - gerokai universalesnis sprendimas.

Jei fotografuositės namuose, pasirinkite kuo neutralesnį, detalėmis neperkrautą foną (balta siena ‐ tikrai geras sprendimas). Jei naudosite papildomas dekoracijas, pamąstykite, ar galėsite jas naudoti visus 9 mėnesius.

Nėštimo fotosesijos įkvėpimui:

© www.merricksart.com

2019 m. gegužinukai

 1. Rasyte12
  Rasyte12 prieš 25 min.

  Aureja parašė:
  Na man i darba reikia eiti, tai neiseina to lovos rezimo pasidaryti, bet darbas nesunkus, sedimas siuo metu. Namuose grizusi stengiuosi kiek imanoma guleti, ilsetis…

  Na turite stengtis išvengti nors kelias dienas maisto ruošos ir t.t., viskas daroma dėl žirniuko išsaugojimo. Suprantu, kad kartais to nepavyksta išvengt. Bet dabar svarbiausia mažiukas kuris gyvena pilvelyje. Pas mane irgi sėdimas darbas. Bet labai daug veiklos. Ir įtampa. Tai pasiskambinau I darbą, paaiškinau visa situacija, kad mAn gresiantis persileidimas ir pan. Tai jie mane pilna teisę turėjo tiesiog atleisti. Nes dar pažymos nepateikiau nes ankstyvas nestumas. Bet vadovas vakar paskambino ir pasakė kad galiu biuletenį but tiek kiek reikia, ir manęs is darbo vietos tikrai ne šalims. Pasirodo kai kurie darbdaviai turi žmogiškumo..
  O jūs galbūt pasakykite kad tiesiog blogai jaučiatės ir ne galėsit kelias dienas pasirodyt.
  Tikrai susideliokit prioritetus. Ir pavyks išsaugot

 2. simuciukas
  simuciukas prieš 25 min.

  Aureja parašė:
  Ne tokios nera, meta kad ji yra tik Osle, o iki jo man 5-6val kelio ir Fredrikstad iki jo dar toliau...

  Labai gaila nes jie atlieka ankstyvo nestuml echoskopa ir apziuri

 3. User has not uploaded an avatar
  Aureja prieš 17 min.

  simuciukas parašė:
  Labai gaila nes jie atlieka ankstyvo nestuml echoskopa ir apziuri

  O ar zinojot, kad ir privaciai einant norvegijoje galima prasyti savo seimos gydytojo siuntimo ir tada reikia labai mazai susimoketi, as tai sito nezinojau! Aisku cia ta kaina nera svarbu, bet jeigu pas juos tokia tvarka, tai galima pameginti Na ziuresiu, kaip savaitgali jausiuos ar vis dar teplios, jeigu nepageres, tai vaziuosiu i Osla tikriausiai...

 4. User has not uploaded an avatar
  Aureja prieš 13 min.

  Rasyte12 parašė:
  Na turite stengtis išvengti nors kelias dienas maisto ruošos ir t.t., viskas daroma dėl žirniuko išsaugojimo. Suprantu, kad kartais to nepavyksta išvengt. Bet dabar…

  Pas mane darbe jokios itampos nera, bet dar tik pirma savaite, kaip dirbau naujoj vietoj, as labai anksti suzinojau, kad laukiuosi ir darbe mane is karto perkele papasakojus situacija, nes pries tai dirbau fiziskai sunku darba... galeciau imti tik neapmokamu atostogu nebent, nes biuletenio cia niekas neduos be 12 sav...

 5. simuciukas
  simuciukas prieš 9 min.

  Aureja parašė:
  O ar zinojot, kad ir privaciai einant norvegijoje galima prasyti savo seimos gydytojo siuntimo ir tada reikia labai mazai susimoketi, as tai sito nezinojau! Aisku c…

  Ne sito nezinojau,bet as turiu volvate medlems korta,tai man jaubgaunas ten gerokainoigiau

  O pas fastlege kol papulsiu tai ir laikas praeis

  Parasykit kaip Jus po iseiginiu juasites ❤️