Paruošiamieji sąrėmiai (76)

Paruošiamieji sąrėmiai

Kas yra paruošiamieji sąrėmiai?

Paruošiamieji arba netikri sąrėmiai (užsienyje gali būti vadinami Brakstono Hikso (Braxton Hicks) sąrėmiais) yra silpni nevalingi gimdos susitraukimai.

Nors daugelį nėštukių, o ypač tas, kurios laukiasi pirmą kartą, šie „sąrėmiai“ suneramina, jie yra įprasta normalaus nėštumo dalis.

Dauguma juos pradeda jausti tik trečią, nors prasidėti jie gali ir anksčiau – nuo apytiksliai 20 nėštumo savaitės. Yra nėštukių, kurių šie sąrėmiai neaplanko visai – tai taip pat yra normalu.

Kodėl paruošiamieji sąrėmiai pasireiškia?

Įvairios raumenų grupės – gimdos, širdies, žarnyno – nevalingai susitraukinėja kasdien ir reguliariai, mums apie tai net neįtariant. Ne nėštumo metu, kai gimda yra maža, šių susitraukimų nejuntame ir nepastebime.

Tačiau gimdai vis labiau didėjant raumenų susitraukimai tampa vis labiau pastebimi, nes kaskart susitraukia vis didesnė raumenų masė. Juos iššaukti gali vaikelio judesys, dehidratacija (skysčių trūkumas), taip pat pilna šlapimo pūslė.

Kokie paruošiamųjų sąrėmių požymiai?

Skirtingai nuo tikrųjų sąrėmių, šie sąrėmiai (gimdos raumenų susitraukimai) yra neritmiški, nereguliarūs, trunka apie 30–60 sekundžių. Jie aplanko retai, laiko intervalai tarp jų netrumpėja.

Paruošiamieji sąrėmiai dažniausiai būna visiškai neskausmingi, nors jei laukietės pirmą kartą, galite jų keliamą diskomfortą palaikyti skausmu. Jei nesate tikra, ar tai tikri, ar paruošiamieji sąrėmiai, geriau apsidrauskite ir paskambinkite savo gydytojui.

Ką daryti, jei prasidėjo paruošiamieji sąrėmiai?

Jei norite palengvinti paruošiamųjų sąrėmių diskomfortą, gali pasivaikščioti, pagulėti vonioje (tik ne karštoje!) ar tiesiog pakeisti sėdėjimo/ gulėjimo pozą.

Kai kurioms įtampą nuima gilus, ritmingas kvėpavimas, lengvas užkandis ar stiklinė vandens (manoma, kad dehidratacija, skysčių trūkumas yra viena iš priežasčių, iššaukiančių paruošiamuosius sąrėmius).

Jei šie sąrėmiai aplanko labai dažnai, gydytoja gali paskirti magnio ar kalcio papildų – šių medžiagų trūkumas taip pat gali būti dažnų paruošiamųjų sąrėmių priežastis, o tuo pačiu parodyti, kad galbūt jūsų mityba nėra subalansuota.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. ruta980421
  ruta980421 prieš 1 m.

  Mazieji parašė:
  Man 35sav.jau visa savaite taip diege nugara.gal spaudzia lelyte.bet toks skausmas kad net rakina kairi kluba.:(sunkoka vaikacioti.o paruosiamieji saremiai buna uze…

  Man taip buvo, atsivėrė kaklelis 5cm ir sustojo veikla

 2. Deimante12
  Deimante12 prieš 8 mėn.

  Sveikos merginos man jau 38 savaite eina, tai trecia diena kaip daznai kieteja pilvas ir nugara skauda. Gal cia paruosiamieji? pas gydytoja po keliu dienu, gal iskesiu...

 3. User has not uploaded an avatar
  saulelyte prieš 8 mėn.

  Deimante12 parašė:
  Sveikos merginos man jau 38 savaite eina, tai trecia diena kaip daznai kieteja pilvas ir nugara skauda. Gal cia paruosiamieji? pas gydytoja po keliu dien…

  Man antro nestumo metu 2 paras buvo paruosiamieji, o po to bac ir pasirodo, kad tai buvo ne paruosiamieji. Atvaziavau su tais 'paruosiamaisiais' del viso pikto pasitikrinti ir buvo jau 6cm. 8cm vis dar buvo 'paruosiamieji', o kai jau prasidejo reguliarus ir skausmingi saremiai, tai po pusvalandzio ir pagimdziau. Buciau laukusi namie, matyt, buciau kely pagimdziusi. Ir butu apie mane laikrasciai rase

 4. Deimante12
  Deimante12 prieš 8 mėn.

  Eina sau turbut nelauksiu ir as...

 5. SamRimkė prieš 3 mėn.

  Man vakar vakare mažylė labai skausmingai spardės, dar ko nėra buve, malėsi pilve. Galvojau, kad pro pati pilva išlys lauk. Po to pradėjo diegti siaubingai pilvo apačia ir perėjo į nugarą. Pilvas buvo sukietėjas. Maniau, kad jau ar neteks išvažiuoti,😷 bet po kažkurio laiko praėjo... 😰 dar visą savaitė su biškiu iki gydytojos apžiūrai 😰 labai tikiuosi iškęsim ir neprasidės tikrasis gimdymas, nes būtu gan dar ankstoką o ir nenoriu dar kažkaip 😢🤔