Paruošiamieji sąrėmiai (97)

Paruošiamieji sąrėmiai

Kas yra paruošiamieji sąrėmiai?

Paruošiamieji arba netikri sąrėmiai (užsienyje gali būti vadinami Brakstono Hikso (Braxton Hicks) sąrėmiais) yra silpni nevalingi gimdos susitraukimai.

Nors daugelį nėštukių, o ypač tas, kurios laukiasi pirmą kartą, šie „sąrėmiai“ suneramina, jie yra įprasta normalaus nėštumo dalis.

Dauguma juos pradeda jausti tik trečią, nors prasidėti jie gali ir anksčiau – nuo apytiksliai 20 nėštumo savaitės. Yra nėštukių, kurių šie sąrėmiai neaplanko visai – tai taip pat yra normalu.

Kodėl paruošiamieji sąrėmiai pasireiškia?

Įvairios raumenų grupės – gimdos, širdies, žarnyno – nevalingai susitraukinėja kasdien ir reguliariai, mums apie tai net neįtariant. Ne nėštumo metu, kai gimda yra maža, šių susitraukimų nejuntame ir nepastebime.

Tačiau gimdai vis labiau didėjant raumenų susitraukimai tampa vis labiau pastebimi, nes kaskart susitraukia vis didesnė raumenų masė. Juos iššaukti gali vaikelio judesys, dehidratacija (skysčių trūkumas), taip pat pilna šlapimo pūslė.

Kokie paruošiamųjų sąrėmių požymiai?

Skirtingai nuo tikrųjų sąrėmių, šie sąrėmiai (gimdos raumenų susitraukimai) yra neritmiški, nereguliarūs, trunka apie 30–60 sekundžių. Jie aplanko retai, laiko intervalai tarp jų netrumpėja.

Paruošiamieji sąrėmiai dažniausiai būna visiškai neskausmingi, nors jei laukietės pirmą kartą, galite jų keliamą diskomfortą palaikyti skausmu. Jei nesate tikra, ar tai tikri, ar paruošiamieji sąrėmiai, geriau apsidrauskite ir paskambinkite savo gydytojui.

Ką daryti, jei prasidėjo paruošiamieji sąrėmiai?

Jei norite palengvinti paruošiamųjų sąrėmių diskomfortą, gali pasivaikščioti, pagulėti vonioje (tik ne karštoje!) ar tiesiog pakeisti sėdėjimo/ gulėjimo pozą.

Kai kurioms įtampą nuima gilus, ritmingas kvėpavimas, lengvas užkandis ar stiklinė vandens (manoma, kad dehidratacija, skysčių trūkumas yra viena iš priežasčių, iššaukiančių paruošiamuosius sąrėmius).

Jei šie sąrėmiai aplanko labai dažnai, gydytoja gali paskirti magnio ar kalcio papildų – šių medžiagų trūkumas taip pat gali būti dažnų paruošiamųjų sąrėmių priežastis, o tuo pačiu parodyti, kad galbūt jūsų mityba nėra subalansuota.

Taip pat skaitykite:

1. Saulėė
    Saulėė prieš 2 mėn.

Agne1212 parašė:
    Nuo kelių savaičių gali but paruosemieji sąrėmiai? Man dabar 31 savaite čia normalu?

Man prasidejo kazkur 22-23sav.

2. Agne1212
    Agne1212 prieš 1 mėn.

Sveikos būsimos mamytės ir esamos mamytės jums teko planinis cp ar reikia mokėt už tai?

3. Neegzistuojantis vartotojas
    prieš 2 sav.

Agne1212 parašė:

Jei cp savo noru, tada taip.

4. Agne1212
    Agne1212 prieš 1 sav.

Mums jau 38savaites ir dvi dienos 😊 gal kuri mamyte pagimdė anksčiau laiko termino? Viskas gerai vaikeliui

Sau lee prieš 1 sav.