Paruošiamieji sąrėmiai (108)

Paruošiamieji sąrėmiai

Kas yra paruošiamieji sąrėmiai?

Paruošiamieji arba netikri sąrėmiai (užsienyje gali būti vadinami Brakstono Hikso (Braxton Hicks) sąrėmiais) yra silpni nevalingi gimdos susitraukimai.

Nors daugelį nėštukių, o ypač tas, kurios laukiasi pirmą kartą, šie „sąrėmiai“ suneramina, jie yra įprasta normalaus nėštumo dalis.

Dauguma juos pradeda jausti tik trečią, nors prasidėti jie gali ir anksčiau – nuo apytiksliai 20 nėštumo savaitės. Yra nėštukių, kurių šie sąrėmiai neaplanko visai – tai taip pat yra normalu.

Kodėl paruošiamieji sąrėmiai pasireiškia?

Įvairios raumenų grupės – gimdos, širdies, žarnyno – nevalingai susitraukinėja kasdien ir reguliariai, mums apie tai net neįtariant. Ne nėštumo metu, kai gimda yra maža, šių susitraukimų nejuntame ir nepastebime.

Tačiau gimdai vis labiau didėjant raumenų susitraukimai tampa vis labiau pastebimi, nes kaskart susitraukia vis didesnė raumenų masė. Juos iššaukti gali vaikelio judesys, dehidratacija (skysčių trūkumas), taip pat pilna šlapimo pūslė.

Kokie paruošiamųjų sąrėmių požymiai?

Skirtingai nuo tikrųjų sąrėmių, šie sąrėmiai (gimdos raumenų susitraukimai) yra neritmiški, nereguliarūs, trunka apie 30–60 sekundžių. Jie aplanko retai, laiko intervalai tarp jų netrumpėja.

Paruošiamieji sąrėmiai dažniausiai būna visiškai neskausmingi, nors jei laukietės pirmą kartą, galite jų keliamą diskomfortą palaikyti skausmu. Jei nesate tikra, ar tai tikri, ar paruošiamieji sąrėmiai, geriau apsidrauskite ir paskambinkite savo gydytojui.

Ką daryti, jei prasidėjo paruošiamieji sąrėmiai?

Jei norite palengvinti paruošiamųjų sąrėmių diskomfortą, gali pasivaikščioti, pagulėti vonioje (tik ne karštoje!) ar tiesiog pakeisti sėdėjimo/ gulėjimo pozą.

Kai kurioms įtampą nuima gilus, ritmingas kvėpavimas, lengvas užkandis ar stiklinė vandens (manoma, kad dehidratacija, skysčių trūkumas yra viena iš priežasčių, iššaukiančių paruošiamuosius sąrėmius).

Jei šie sąrėmiai aplanko labai dažnai, gydytoja gali paskirti magnio ar kalcio papildų – šių medžiagų trūkumas taip pat gali būti dažnų paruošiamųjų sąrėmių priežastis, o tuo pačiu parodyti, kad galbūt jūsų mityba nėra subalansuota.

Taip pat skaitykite:

1. Kiss kinder
    Kiss kinder prieš 6 mėn.

Paruošiamieji kuo toliau link termino tuo daugiau visokių jausmelių bus 😊 nu nors aišku kiekvienai vis kitaip būna

2. Bellinda
    Bellinda prieš 6 mėn.

Paruošiamieji ir kartais jie tikrai būna tokie kaip tikri. Tik, kad laikas po laiko praeina. Šian maximoj vos galėjau pavaikščioti taip suėmė kojas, atrodo lyg kažkas suktų, po to nugarą suėmė, galvoju, kad tik kokie vandenys nepradėtų tekėt vidury parduotuvės ☺️.

3. Rasuolle
    Rasuolle prieš 6 mėn.

Smurfyt parašė:
    Merginos siandien uzejo maudimas kaip per mm nebuvo laabai skausminga bet tokiom pulsacijom jutau atleidzia ir tada iskart vel sukyla skausmelis. Maudimas perejo i …

Mano dukra pilve iki pat gimdymo judėjo ir net labai.

4. aiste-aiste
    aiste-aiste prieš 6 mėn.

Siga K parašė:
    Man nuo 19 neštumo savaitės kaip prasidėjo taip iki dabar

Man šiandien suejo 19sav, atrodo pradejo jau kietet gimda. Su pirmagime lyg nuo 24 sav jie prasidėjo

5. Jurgitaaaa prieš 2 mėn.

Sveikos as vis galvoju kaip atpazinti tuos saremius nes su pirmu as ju nejauciu del epediuros.. Vakar uzejo nugaros skausmas kai sedziu ar guliu ar stoviu, vaiksciojanti praeina bet uzmigti pavyko sendien ryte keldama koja kazkaip sugebejau patempti tarp pilvo ir kojos tarpviete kairėje pusėje ir visa diena skauda pilvo apacia kaip per menesines bet kudikelis muistosi atrodo viskas gerai užmigti irgi pavyksta idomu cia sunerimti ar galvoti kad viskas oke bus.... 😔