Paruošiamieji sąrėmiai (101)

Paruošiamieji sąrėmiai

Kas yra paruošiamieji sąrėmiai?

Paruošiamieji arba netikri sąrėmiai (užsienyje gali būti vadinami Brakstono Hikso (Braxton Hicks) sąrėmiais) yra silpni nevalingi gimdos susitraukimai.

Nors daugelį nėštukių, o ypač tas, kurios laukiasi pirmą kartą, šie „sąrėmiai“ suneramina, jie yra įprasta normalaus nėštumo dalis.

Dauguma juos pradeda jausti tik trečią, nors prasidėti jie gali ir anksčiau – nuo apytiksliai 20 nėštumo savaitės. Yra nėštukių, kurių šie sąrėmiai neaplanko visai – tai taip pat yra normalu.

Kodėl paruošiamieji sąrėmiai pasireiškia?

Įvairios raumenų grupės – gimdos, širdies, žarnyno – nevalingai susitraukinėja kasdien ir reguliariai, mums apie tai net neįtariant. Ne nėštumo metu, kai gimda yra maža, šių susitraukimų nejuntame ir nepastebime.

Tačiau gimdai vis labiau didėjant raumenų susitraukimai tampa vis labiau pastebimi, nes kaskart susitraukia vis didesnė raumenų masė. Juos iššaukti gali vaikelio judesys, dehidratacija (skysčių trūkumas), taip pat pilna šlapimo pūslė.

Kokie paruošiamųjų sąrėmių požymiai?

Skirtingai nuo tikrųjų sąrėmių, šie sąrėmiai (gimdos raumenų susitraukimai) yra neritmiški, nereguliarūs, trunka apie 30–60 sekundžių. Jie aplanko retai, laiko intervalai tarp jų netrumpėja.

Paruošiamieji sąrėmiai dažniausiai būna visiškai neskausmingi, nors jei laukietės pirmą kartą, galite jų keliamą diskomfortą palaikyti skausmu. Jei nesate tikra, ar tai tikri, ar paruošiamieji sąrėmiai, geriau apsidrauskite ir paskambinkite savo gydytojui.

Ką daryti, jei prasidėjo paruošiamieji sąrėmiai?

Jei norite palengvinti paruošiamųjų sąrėmių diskomfortą, gali pasivaikščioti, pagulėti vonioje (tik ne karštoje!) ar tiesiog pakeisti sėdėjimo/ gulėjimo pozą.

Kai kurioms įtampą nuima gilus, ritmingas kvėpavimas, lengvas užkandis ar stiklinė vandens (manoma, kad dehidratacija, skysčių trūkumas yra viena iš priežasčių, iššaukiančių paruošiamuosius sąrėmius).

Jei šie sąrėmiai aplanko labai dažnai, gydytoja gali paskirti magnio ar kalcio papildų – šių medžiagų trūkumas taip pat gali būti dažnų paruošiamųjų sąrėmių priežastis, o tuo pačiu parodyti, kad galbūt jūsų mityba nėra subalansuota.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 mėn.

  Aš pagimdžiau 39+2

 2. User has not uploaded an avatar
  Pou200 prieš 1 mėn.

  Sveiki gal kam buvo 33 savaite paruošiamieji sąrėmiai nes ėjau į parduotuvę praėjo skaudėti pilvo apačią ir nugara ir susitraukineja pilvas dabar lyg praėjo bet uzeina skausmai 🤔🤔

 3. Siga K
  Siga K prieš 1 mėn.

  Pou200 parašė:
  Sveiki gal kam buvo 33 savaite paruošiamieji sąrėmiai nes ėjau į parduotuvę praėjo skaudėti pilvo apačią ir nugara ir susitraukineja pilvas dabar lyg praėjo bet uz…

  Man nuo 19 neštumo savaitės kaip prasidėjo taip iki dabar

 4. Ginkps
  Ginkps prieš 1 mėn.

  Pou200 parašė:
  Sveiki gal kam buvo 33 savaite paruošiamieji sąrėmiai nes ėjau į parduotuvę praėjo skaudėti pilvo apačią ir nugara ir susitraukineja pilvas dabar lyg praėjo bet uz…

  Normalu, man nuo 34 sav jie užeidavo kartais ir va, dar nepagimdžiau, o jau 40 savaitė tik žiūrėkit, kad nebūtų jie reguliarūs ir vis skausmingesni. Man sakė gydytoja, kad jei per valandą užeitų bent 10 tokių - tuomet jau važiuoti į ligoninę.

 5. Ginkps
  Ginkps prieš 1 mėn.

  Padeda atsigerti stiklinę vandens ar po šiltu dušu palysti, kad nustotų skaudėt. Arba prigult ant šono tiesiog kuriam laikui
Skelbimai

10,00 €
140 | 9 - 10 m.
13,00 €