Paruošiamieji sąrėmiai (134)

Kas yra paruošiamieji sąrėmiai?
Paruošiamieji, dar kitaip – netikri sąrėmiai (užsienyje gali būti vadinami Brakstono Hikso (angl. Braxton Hicks) sąrėmiais) yra silpni nevalingi gimdos susitraukimai.
Nors daugelį nėščiųjų, o ypač tas, kurios laukiasi pirmą kartą, šie sąrėmiai neramina, jie yra įprasta normalaus nėštumo dalis.
Dauguma moterų juos pradeda jausti tik trečiąjį nėštumo trimestrą, nors jie gali prasidėti ir anksčiau – nuo apytiksliai 20 nėštumo savaitės.
Jeigu šie sąrėmiai nėštumo metu visai nepasireiškia, tai taip pat visiškai normalu.
Kodėl paruošiamieji sąrėmiai pasireiškia?
Įvairios raumenų grupės – gimdos, širdies, žarnyno – nevalingai susitraukinėja kasdien ir reguliariai, mums apie tai net neįtariant. Ne nėštumo metu, kai gimda yra maža, šių susitraukimų nejuntame ir nepastebime.
Tačiau gimdai vis labiau didėjant raumenų susitraukimai tampa geriau pastebimi, nes kaskart susitraukia vis didesnė raumenų masė.
Paruošiamuosius sąrėmius gali sukelti:
- vaisiaus judesiai;
- dehidratacija (skysčių trūkumas);
- pilna šlapimo pūslė.
Kokie paruošiamųjų sąrėmių požymiai?
Skirtingai nuo tikrųjų sąrėmių, gimdos raumenų susitraukimai yra neritmiški, nereguliarūs, trunka apie 30–60 sekundžių. Jie pasireiškia retai, laiko intervalai tarp jų netrumpėja.
Paruošiamieji sąrėmiai dažniausiai būna neskausmingi, nors jei laukiatės pirmą kartą, galite jų keliamą diskomfortą palaikyti skausmu. Jei nesate tikra, ar tai tikri, ar – paruošiamieji sąrėmiai, geriau apsidrauskite ir paskambinkite savo gydytojui.
Ką daryti, jei prasidėjo paruošiamieji sąrėmiai?
Jei norite palengvinti paruošiamųjų sąrėmių keliamą diskomfortą, galite imtis šių veiksmų:
- pasivaikščioti;
- pagulėti vonioje (tik ne karštoje!);
- pakeisti sėdėjimo ar gulėjimo pozą;
- giliai, ritmingai kvėpuoti;
- suvalgyti lengvą užkandį;
- išgerti stiklinę vandens (manoma, kad skysčių trūkumas yra viena iš paruošiamuosius sąrėmius sukeliančių priežasčių).
Jei šie sąrėmiai aplanko labai dažnai, gydytojas gali paskirti magnio ar kalcio papildų – šių medžiagų trūkumas taip pat gali būti dažnų paruošiamųjų sąrėmių priežastis, o tuo pačiu parodyti, kad galbūt jūsų mityba nėra subalansuota ir visavertė.
Bet buvo padidėjęs gimdos tonusas?