Paruošiamieji sąrėmiai (70)

Kas yra paruošiamieji sąrėmiai?

Paruošiamieji arba netikri sąrėmiai (užsienyje gali būti vadinami Brakstono Hikso (Braxton Hicks) sąrėmiais) yra silpni nevalingi gimdos susitraukimai.

Nors daugelį nėštukių, o ypač tas, kurios laukiasi pirmą kartą, šie „sąrėmiai“ suneramina, jie yra įprasta normalaus nėštumo dalis.

Dauguma juos pradeda jausti tik trečią, nors prasidėti jie gali ir anksčiau – nuo apytiksliai 20 nėštumo savaitės. Yra nėštukių, kurių šie sąrėmiai neaplanko visai – tai taip pat yra normalu.

Kodėl paruošiamieji sąrėmiai pasireiškia?

Įvairios raumenų grupės – gimdos, širdies, žarnyno – nevalingai susitraukinėja kasdien ir reguliariai, mums apie tai net neįtariant. Ne nėštumo metu, kai gimda yra maža, šių susitraukimų nejuntame ir nepastebime.

Tačiau gimdai vis labiau didėjant raumenų susitraukimai tampa vis labiau pastebimi, nes kaskart susitraukia vis didesnė raumenų masė. Juos iššaukti gali vaikelio judesys, dehidratacija (skysčių trūkumas), taip pat pilna šlapimo pūslė.

Kokie paruošiamųjų sąrėmių požymiai?

Skirtingai nuo tikrųjų sąrėmių, šie sąrėmiai (gimdos raumenų susitraukimai) yra neritmiški, nereguliarūs, trunka apie 30–60 sekundžių. Jie aplanko retai, laiko intervalai tarp jų netrumpėja.

Paruošiamieji sąrėmiai dažniausiai būna visiškai neskausmingi, nors jei laukietės pirmą kartą, galite jų keliamą diskomfortą palaikyti skausmu. Jei nesate tikra, ar tai tikri, ar paruošiamieji sąrėmiai, geriau apsidrauskite ir paskambinkite savo gydytojui.

Ką daryti, jei prasidėjo paruošiamieji sąrėmiai?

Jei norite palengvinti paruošiamųjų sąrėmių diskomfortą, gali pasivaikščioti, pagulėti vonioje (tik ne karštoje!) ar tiesiog pakeisti sėdėjimo/ gulėjimo pozą.

Kai kurioms įtampą nuima gilus, ritmingas kvėpavimas, lengvas užkandis ar stiklinė vandens (manoma, kad dehidratacija, skysčių trūkumas yra viena iš priežasčių, iššaukiančių paruošiamuosius sąrėmius).

Jei šie sąrėmiai aplanko labai dažnai, gydytoja gali paskirti magnio ar kalcio papildų – šių medžiagų trūkumas taip pat gali būti dažnų paruošiamųjų sąrėmių priežastis, o tuo pačiu parodyti, kad galbūt jūsų mityba nėra subalansuota.

Taip pat skaitykite

Kaip atskirti tikrus sąrėmius nuo netikrų (paruošiamųjų)?

1. Piktas paukštis prieš 5 mėn.

Aš paskutiniais mėnesiais dažnai į wc vaikščiojau, šiaip tai tikrai niekaip nesusiję su vandenų tekėjimu. Jie jei teka, tai teka visą laiką po biškį, o ne tik esant wc. O paruošiamuosius ąrėmius taip pat normalu jausti, jeigu jie liaujasi, tai kaip ir viskas ok. Šiaip man nuo nervų jei labai jausdavosi, kai tik daktarė asakė, kad viskas ok, nusiraminau ir baigėsi
    O be balto gleivių kamščio vaikščiojau mėnesį, raudonas kamštis išėjo ir po 12val pagimdžiau.

geleleeee prieš 5 mėn.

Torri parašė:
    Viskai nebutinai kamsciui isejus ir po savaites ar dvieju gali gimdymas prasidet

Na man kai kamstis isejo tai po poros valandu pagimdziau,bet cia turbut kiekvienai skirtingai.su pirmais vaikais ir vis jokio kamscio salinimosi nemaciau

3. skopicaitee
    skopicaitee prieš 3 mėn.

Sveikos , pilvo kietejimas , skrandžio skausmas ,rūgščiu kilimas. Bei nugaros skausmas. Gali buti paruosiamieji saremiai ?

4. Lolo88
    Lolo88 prieš 3 mėn.