Paruošiamieji sąrėmiai (135)

Moteris jaučia paruošiamųjų sąrėmių skausmą Prostock-studio | Shutterstock.com

Kas yra paruošiamieji sąrėmiai?

Paruošiamieji, dar kitaip – netikri sąrėmiai (užsienyje gali būti vadinami Brakstono Hikso (angl. Braxton Hicks) sąrėmiais) yra silpni nevalingi gimdos susitraukimai.

Nors daugelį nėščiųjų, o ypač tas, kurios laukiasi pirmą kartą, šie sąrėmiai neramina, jie yra įprasta normalaus nėštumo dalis.

Dauguma moterų juos pradeda jausti tik trečiąjį nėštumo trimestrą, nors jie gali prasidėti ir anksčiau – nuo apytiksliai 20 nėštumo savaitės.

Jeigu šie sąrėmiai nėštumo metu visai nepasireiškia, tai taip pat visiškai normalu.

Kodėl paruošiamieji sąrėmiai pasireiškia?

Įvairios raumenų grupės – gimdos, širdies, žarnyno – nevalingai susitraukinėja kasdien ir reguliariai, mums apie tai net neįtariant. Ne nėštumo metu, kai gimda yra maža, šių susitraukimų nejuntame ir nepastebime.

Tačiau gimdai vis labiau didėjant raumenų susitraukimai tampa geriau pastebimi, nes kaskart susitraukia vis didesnė raumenų masė.

Paruošiamuosius sąrėmius gali sukelti:

 • vaisiaus judesiai;
 • dehidratacija (skysčių trūkumas);
 • pilna šlapimo pūslė.

Kokie paruošiamųjų sąrėmių požymiai?

Skirtingai nuo tikrųjų sąrėmių, gimdos raumenų susitraukimai yra neritmiški, nereguliarūs, trunka apie 30–60 sekundžių. Jie pasireiškia retai, laiko intervalai tarp jų netrumpėja.

Paruošiamieji sąrėmiai dažniausiai būna neskausmingi, nors jei laukiatės pirmą kartą, galite jų keliamą diskomfortą palaikyti skausmu. Jei nesate tikra, ar tai tikri, ar – paruošiamieji sąrėmiai, geriau apsidrauskite ir paskambinkite savo gydytojui.

Ką daryti, jei prasidėjo paruošiamieji sąrėmiai?

Jei norite palengvinti paruošiamųjų sąrėmių keliamą diskomfortą, galite imtis šių veiksmų:

 • pasivaikščioti;
 • pagulėti vonioje (tik ne karštoje!);
 • pakeisti sėdėjimo ar gulėjimo pozą;
 • giliai, ritmingai kvėpuoti;
 • suvalgyti lengvą užkandį;
 • išgerti stiklinę vandens (manoma, kad skysčių trūkumas yra viena iš paruošiamuosius sąrėmius sukeliančių priežasčių).

Jei šie sąrėmiai aplanko labai dažnai, gydytojas gali paskirti magnio ar kalcio papildų – šių medžiagų trūkumas taip pat gali būti dažnų paruošiamųjų sąrėmių priežastis, o tuo pačiu parodyti, kad galbūt jūsų mityba nėra subalansuota ir visavertė.

Susiję straipsniai

Cezario pjūvio operacija pagal pageidavimą

Nuo 2024 m. sausio įsigaliojo nauja tvarka, suteikianti galimybę gimdyvėms rinktis cezario pjūvio operaciją pagal pageidavimą.

Cezario pjūvio operacijos nuo 2023 m. atliekamos ir gimdyvei pageidaujant

Sveikatos apsaugos ministerija nuo 2023 m. didina cezario pjūvio operacijų prieinamumą. Numatyti atvejai, kai gimdyvė galės prašyti šios operacijos.

MAMOS ISTORIJA. Pagimdžiau netikėtai ir be skausmo (dalykimės patirtimis komentaruose)

Dažnai gyvenime būna taip: bijome ko nors, kuriame liūdniausias prognozes, nerimaujame taip stipriai, kad net kinkos dreba. Ir štai... tai atsitinka.

Naujausi komentarai

 1. Aisel
  Aisel prieš 2 m.

  Pipiriuke parašė:
  Bet buvo padidėjęs gimdos tonusas?

  Man buvo.

 2. LaimingaMamytee
  LaimingaMamytee prieš 2 m.

  Pipiriuke parašė:
  Bet buvo padidėjęs gimdos tonusas?

  Nieko man neužiminė apie jokius gimdos tonusus, visus kartus sake kad viskas puiku. O kai pasirode kraujas iš vis nerado jokios priežasties...

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 m.

  LaimingaMamytee parašė:
  Nieko man neužiminė apie jokius gimdos tonusus, visus kartus sake kad viskas puiku. O kai pasirode kraujas iš vis nerado jokios priežasties...

  Neįtikėtina, kaip skiriasi gydytojų požiūris.
  Man iškart prisakė, kad gresiantis ir nieko per daug nesitikėk, kad viskas Dievo rankose ir kad tie susitraukimai lb lb blogai, ypač tokiose savaitėse...

 4. LaimingaMamytee
  LaimingaMamytee prieš 2 m.

  Pipiriuke parašė:
  Neįtikėtina, kaip skiriasi gydytojų požiūris.
  Man iškart prisakė, kad gresiantis ir nieko per daug nesitikėk, kad viskas Dievo r…

  Man 13 sav užėjo labai stiprus saremiai... Vos iškentejau, iskart nuvykus pagulde sake viskas gerai, pagulesi pailsesi ir keliausim namo toliau nešiot, išsilaikė mano žirnis. O daktarai negali sakyt kad čia gamtos atranka ir nieko daug nesitikek.. jie patys pastumeja viska i bloga puse. Nestukei reikia ramybes, jokio streso o čia dar streso ir apgalvojimu į galvą su baime prikiša..

 5. User has not uploaded an avatar
  saulytee32 prieš 8 mėn.

  Sveikos mamytes, man 19+3d ar galiu jausti paruošiamuosius saremius? Nes toks keistas jausmas lyg tvinkcioja ir skauda gimdoje. Judesiukus jauciu jau. Nuraminkite nes labai jau neramu del to. Nera nuolatinio skausmo