3 nėštumo savaitė

3 nėštumo savaitė

Vaikelis 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę būsimasis kūdikėlis – vos mažo taškelio dydžio kamuoliukas. Tačiau jau jį sudaro keli šimtai ląstelių!

Šiam vos plika akimi įžiūrimam ląstelių kamuoliukui blastocistai įsitvirtinus gimdoje, jo dalis, vėliau virsianti placenta, pradeda gaminti nėštumo hormoną HCG (žmogaus chorioninį gonadotropiną).

HCG hormonas "liepia" kiaušidėms nustoti brandinti naujus kiaušinėlius ir yra teigiamo nėštumo testo kaltininkas. Pradžioje, kol šio hormono lygis nėra labai pakilęs, antroji nėštumo testo juostelė būna neryški.

Ertmėje apie ląstelių kamuoliuką pradeda kauptis vaisiaus vandenys (arba kitaip amniotinis skystis). Vaisiaus vandenys sups kūdikį ištisus mėnesius, o ertmę dengiantis ląstelių sluoksnis virs amnionu (vandeniniu dangalu).

Šiuo metu mažasis kamuoliukas deguonį ir maistines medžiagas gauna per primityvią apykaitos sistemą, sudarytą iš mikroskopinių vamzdelių, jungiančių jį su gimdos sienelėje esančiomis kraujagyslėmis. Per šią sistemą pasišalina ir nereikalingos medžiagos.

Jau kitos savaitės pabaigoje placenta bus pakankamai išsivysčiusi, kad perimtų šį darbą.

Tavo kūnas 3 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo testo debiutas įvyko 1977 metais. Testo rezultato moterims tekdavo laukti net dvi valandas.

Praėjus 6-12 dienų po apvaisinimo įvyksta implantacija – kiaušinėlis įsitvirtina suvešėjusiuose gimdos audiniuose ir pradeda augti.

Apytiksliai šiuo metu moters organizme padidėja hormonų estrogeno ir progesterono lygis, kas sukelia krūties audinių pokyčius. Dėl to krūtys pabrinksta ir tampa jautrios. Tai dar vienas akivaizdus požymis, kad pastojote.

Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje gali pasirodyti kraujingų išskyrų. Tai – implantacinis kraujavimas, kurį, manoma, sukelia kiaušinėlis, bandydamas įsitvirtinti kraujo pritvinkusiuose gimdos audiniuose ir pažeisdamas juose esančias plonytes kraujagysles.

Paprastai implantacinis kraujavimas (ar, veikiau, tepimas) yra toks nežymus, kad daugelis moterų jo net nepastebi. Bet pasitaiko, kad išskyros būna palyginti gausios, ir moterys palaiko jas mėnesinėmis.

Kaip atskirti, ar tai mėnesinės, ar implantacinis kraujavimas? Jei kraujavimas trunka 1-2 dienas, yra palyginti negausus, išskyros yra rusvos ar rausvos (o ne ryškiai raudonos spalvos), greičiausiai tai yra implantacinis kraujavimas.

Darbelis 3 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, galite įsigyti nėštumo testą. Darytis jį dar anksti: nėštumo hormonas HCG pradės gamintis tik po implantacijos – t.y. šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

Taip pat, jeigu reikia, pakoreguokite savo mitybą: jeigu pastojote, netrukus jūsų organizmui reikės medžiagų tam, kad augtų ir vystytųsi sveikas mažylis. 

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2019 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Merdzinuke prieš 13 min.

  TheHappiest parašė:
  Uoj, tikrai, merginos. Kažkaip net visai ne gražu ir ne miela🤷‍♀️ sry, bet kaip nukrypimas 🙄

  Cia pasirodo visiska norma. bus grazi istorija...

 2. Kikimar
  Kikimar prieš 9 min.

  Merdzinuke parašė:
  Bet Jusu matymas kur kas grazesnis nei kitu matomas? Maziau to skysto trizniojimo... lovyte nusiperki ir nepastoji 10 metu, sedi putota i ta lovyte ziuredama? Tikra…

  Ne ne, tik nepradėkit pykti - gal nepavyko aiškiai išsireikšti: tikrai mano matymas nėra už kitų gražesnis. Neperšu niekam nieko. Tiesiog rašau, palaikydama TikintiStebuklu, nes mūsų matymai, kaip suprantu, sutampa

 3. User has not uploaded an avatar
  Illusion prieš 7 min.

  manau visos skirtingai mastome ir skirtingos esame, as asmeniskai pati neskubu nieko pirkti is anksto.. dabar toks viso ko pasirinkimas, kad nereikia pirkti visko pries n laiko, viska gali susipirkti labai greitai, iki tol galima dometis, ieskoti ir pan. jeigu ilgai laukciau leliuko, mane tokie daiktai skaudintu ir juos pamacius imciau grauztis.. bet cia manau diskusija be rezultato, nes kas vienam priimtina, kitam gali buti visai nepriimtina..

 4. Kikimar
  Kikimar prieš 5 min.

  Illusion parašė:
  manau visos skirtingai mastome ir skirtingos esame, as asmeniskai pati neskubu nieko pirkti is anksto.. dabar toks viso ko pasirinkimas, kad nereikia pirkti visko …

  Būtent

 5. Justina_Marija
  Justina_Marija prieš 1 min.

  Illusion parašė:
  manau visos skirtingai mastome ir skirtingos esame, as asmeniskai pati neskubu nieko pirkti is anksto.. dabar toks viso ko pasirinkimas, kad nereikia pirkti visko …

  Būtent. Kiekvienam savo. Mums jos pirkinis nieko nekainavo, ir nieko nepakeitė. Žmogus pasielgė kaip tinkamas, taip kaip norisi jam. Bjauriausias dalykas visoje šitoje diskusijoje tai žmogaus menkinimas. Jokia forma jis man nėra priimtinas, jokia. Moteris pasidžiaugė, pasidalino. Tebūnie. Negi čia kažkam tikrai taip trukdo? Niekaip nesuvokiu.