3 nėštumo savaitė

3 nėštumo savaitė

Vaikelis 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę būsimasis kūdikėlis – vos mažo taškelio dydžio kamuoliukas. Tačiau jau jį sudaro keli šimtai ląstelių!

Šiam vos plika akimi įžiūrimam ląstelių kamuoliukui blastocistai įsitvirtinus gimdoje, jo dalis, vėliau virsianti placenta, pradeda gaminti nėštumo hormoną HCG (žmogaus chorioninį gonadotropiną).

HCG hormonas "liepia" kiaušidėms nustoti brandinti naujus kiaušinėlius ir yra teigiamo nėštumo testo kaltininkas. Pradžioje, kol šio hormono lygis nėra labai pakilęs, antroji nėštumo testo juostelė būna neryški.

Ertmėje apie ląstelių kamuoliuką pradeda kauptis vaisiaus vandenys (arba kitaip amniotinis skystis). Vaisiaus vandenys sups kūdikį ištisus mėnesius, o ertmę dengiantis ląstelių sluoksnis virs amnionu (vandeniniu dangalu).

Šiuo metu mažasis kamuoliukas deguonį ir maistines medžiagas gauna per primityvią apykaitos sistemą, sudarytą iš mikroskopinių vamzdelių, jungiančių jį su gimdos sienelėje esančiomis kraujagyslėmis. Per šią sistemą pasišalina ir nereikalingos medžiagos.

Jau kitos savaitės pabaigoje placenta bus pakankamai išsivysčiusi, kad perimtų šį darbą.

Tavo kūnas 3 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo testo debiutas įvyko 1977 metais. Testo rezultato moterims tekdavo laukti net dvi valandas.

Praėjus 6-12 dienų po apvaisinimo įvyksta implantacija – kiaušinėlis įsitvirtina suvešėjusiuose gimdos audiniuose ir pradeda augti.

Apytiksliai šiuo metu moters organizme padidėja hormonų estrogeno ir progesterono lygis, kas sukelia krūties audinių pokyčius. Dėl to krūtys pabrinksta ir tampa jautrios. Tai dar vienas akivaizdus požymis, kad pastojote.

Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje gali pasirodyti kraujingų išskyrų. Tai – implantacinis kraujavimas, kurį, manoma, sukelia kiaušinėlis, bandydamas įsitvirtinti kraujo pritvinkusiuose gimdos audiniuose ir pažeisdamas juose esančias plonytes kraujagysles.

Paprastai implantacinis kraujavimas (ar, veikiau, tepimas) yra toks nežymus, kad daugelis moterų jo net nepastebi. Bet pasitaiko, kad išskyros būna palyginti gausios, ir moterys palaiko jas mėnesinėmis.

Kaip atskirti, ar tai mėnesinės, ar implantacinis kraujavimas? Jei kraujavimas trunka 1-2 dienas, yra palyginti negausus, išskyros yra rusvos ar rausvos (o ne ryškiai raudonos spalvos), greičiausiai tai yra implantacinis kraujavimas.

Darbelis 3 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, galite įsigyti nėštumo testą. Darytis jį dar anksti: nėštumo hormonas HCG pradės gamintis tik po implantacijos – t.y. šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

Taip pat, jeigu reikia, pakoreguokite savo mitybą: jeigu pastojote, netrukus jūsų organizmui reikės medžiagų tam, kad augtų ir vystytųsi sveikas mažylis. 

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Ustepaniukaite prieš 2 val.

  Kleckas2021 parašė:
  Man toks pakylimas baigėsi nėštumu.💞 Prieš mm nusileidžia paprastai.😊

  Na jei ryt mm neateis bandysiu daryti. Tik labai keista ir tas kad krutine skaudejo kelias dienas snd ir ja atleido.

 2. Kleckas2021
  Kleckas2021 prieš 1 val.

  Ustepaniukaite parašė:
  Na jei ryt mm neateis bandysiu daryti. Tik labai keista ir tas kad krutine skaudejo kelias dienas snd ir ja atleido.

  Linkiu II brūkšnelių!💞
  Man buvo taip,kad kaklelis buvo aukštai, bet galėjau pasiekti pirštu. O kitą dieną toje pačioje pozicijoje tikrinaus ir negalėjau pasiekti, tai pasirodė labai keista. 😄 O krūtinė buvo pasunkėjusi, bet nebuvo skaudi ar itin jautri. Realiai tik dabar speneliai skaudūs pasidarė, iki šiol sakyčiau krūtinė tokia pati kaip ir prieš kiekvienas mm. Bet maniškė ir nėra didelė, tai gal dėl to taip

 3. User has not uploaded an avatar
  Ustepaniukaite prieš 1 val.

  Kleckas2021 parašė:
  Linkiu II brūkšnelių!💞
  Man buvo taip,kad kaklelis buvo aukštai, bet galėjau pasiekti pirštu. O kitą dieną…

  Labai tikiuosi teigiamo rezultato. Nes dirbta nemazai si cikla. Dabar tik laukt rydienos reikia kad suzinot pavyko ar ne. Mes si menesi kaskodel nusprendziau negadint testu pries mm. 10dpo pqgadinau viena neigiamas buvo tad nusprendziau jei neveluos nedarysiu.

 4. meskauskaite123
  meskauskaite123 prieš 55 min.

  Myliukas buvo 14d. Vakar ir siand pateplioja rudai, bet negausiai,menesines turi but birzelio 5,kas tai galetu but? Gal kuriai buvo ?

 5. User has not uploaded an avatar
  Efke prieš 53 min.

  meskauskaite123 parašė:
  Myliukas buvo 14d. Vakar ir siand pateplioja rudai, bet negausiai,menesines turi but birzelio 5,kas tai galetu but? Gal kuriai buvo ?

  Pagal cikla jei jis 28-30d sakyciau kad ovuliacija, buna kartais kad teplioja 🤷‍♀️