3 nėštumo savaitė

3 nėštumo savaitė

Vaikelis 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę būsimasis kūdikėlis – vos mažo taškelio dydžio kamuoliukas. Tačiau jau jį sudaro keli šimtai ląstelių!

Šiam vos plika akimi įžiūrimam ląstelių kamuoliukui blastocistai įsitvirtinus gimdoje, jo dalis, vėliau virsianti placenta, pradeda gaminti nėštumo hormoną HCG (žmogaus chorioninį gonadotropiną).

HCG hormonas "liepia" kiaušidėms nustoti brandinti naujus kiaušinėlius ir yra teigiamo nėštumo testo kaltininkas. Pradžioje, kol šio hormono lygis nėra labai pakilęs, antroji nėštumo testo juostelė būna neryški.

Ertmėje apie ląstelių kamuoliuką pradeda kauptis vaisiaus vandenys (arba kitaip amniotinis skystis). Vaisiaus vandenys sups kūdikį ištisus mėnesius, o ertmę dengiantis ląstelių sluoksnis virs amnionu (vandeniniu dangalu).

Šiuo metu mažasis kamuoliukas deguonį ir maistines medžiagas gauna per primityvią apykaitos sistemą, sudarytą iš mikroskopinių vamzdelių, jungiančių jį su gimdos sienelėje esančiomis kraujagyslėmis. Per šią sistemą pasišalina ir nereikalingos medžiagos.

Jau kitos savaitės pabaigoje placenta bus pakankamai išsivysčiusi, kad perimtų šį darbą.

Tavo kūnas 3 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo testo debiutas įvyko 1977 metais. Testo rezultato moterims tekdavo laukti net dvi valandas.

Praėjus 6-12 dienų po apvaisinimo įvyksta implantacija – kiaušinėlis įsitvirtina suvešėjusiuose gimdos audiniuose ir pradeda augti.

Apytiksliai šiuo metu moters organizme padidėja hormonų estrogeno ir progesterono lygis, kas sukelia krūties audinių pokyčius. Dėl to krūtys pabrinksta ir tampa jautrios. Tai dar vienas akivaizdus požymis, kad pastojote.

Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje gali pasirodyti kraujingų išskyrų. Tai – implantacinis kraujavimas, kurį, manoma, sukelia kiaušinėlis, bandydamas įsitvirtinti kraujo pritvinkusiuose gimdos audiniuose ir pažeisdamas juose esančias plonytes kraujagysles.

Paprastai implantacinis kraujavimas (ar, veikiau, tepimas) yra toks nežymus, kad daugelis moterų jo net nepastebi. Bet pasitaiko, kad išskyros būna palyginti gausios, ir moterys palaiko jas mėnesinėmis.

Kaip atskirti, ar tai mėnesinės, ar implantacinis kraujavimas? Jei kraujavimas trunka 1-2 dienas, yra palyginti negausus, išskyros yra rusvos ar rausvos (o ne ryškiai raudonos spalvos), greičiausiai tai yra implantacinis kraujavimas.

Darbelis 3 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, galite įsigyti nėštumo testą. Darytis jį dar anksti: nėštumo hormonas HCG pradės gamintis tik po implantacijos – t.y. šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

Taip pat, jeigu reikia, pakoreguokite savo mitybą: jeigu pastojote, netrukus jūsų organizmui reikės medžiagų tam, kad augtų ir vystytųsi sveikas mažylis. 

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2020 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Munčkinukė prieš 1 val.

  saulita1994 parašė:
  O aš dar vieną sugadinau neina sustot

  Gražumas

 2. ChoCoLate.
  ChoCoLate. prieš 12 min.

  Ar buna jums po myliuko, kad skauda kiausides? Man jauciasi tai viena tai kita puse judant, sedant ar atsistojant.. nesuprantu ar nieko cia blogo? Kai geriau KT nebuvo taip, o dabar pirma men negeriu ir va..toks labai keistas jausmas, nepasakyciau kad tai skausmas, bet toks jausmas lyg jauciu tas kiausides, lyg padidejusios butu ir trugdytu, na net nezinau kaip tiksliai nupasakot ta jausma

 3. User has not uploaded an avatar
  Atsero1986 prieš 11 min.

  Kaip smagu, kad nėštukių gretos didėja! 😁
  Aš jau 7 diena, kaip laukiu mm, bet jos vis nesirodo. 🤔

 4. ritule77
  ritule77 prieš 6 min.

  Atsero1986 parašė:
  Kaip smagu, kad nėštukių gretos didėja! 😁
  Aš jau 7 diena, kaip laukiu mm, bet jos vis nesirodo. 🤔

  Testą pasidarykit jei nėščia tikrai rodys nėštumą

 5. B3auty
  B3auty prieš 32 sek.

  Darbe košmaras 🙈 skauda papilvę, strėnas, nugarą, bet neprasideda tik balkšvos išskyros, kurios po kurio laiko tampa geltonomis. 🙈 nujaučiu, kad jau galėsiu vakare sakyt " švenčiu su taure 1CD"😂