3 nėštumo savaitė

Vaikelis 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę būsimasis kūdikėlis – vos mažo taškelio dydžio kamuoliukas. Tačiau jau jį sudaro keli šimtai ląstelių!

Šiam vos plika akimi įžiūrimam ląstelių kamuoliukui blastocistai įsitvirtinus gimdoje, jo dalis, vėliau virsianti placenta, pradeda gaminti nėštumo hormoną HCG (žmogaus chorioninį gonadotropiną).

HCG hormonas "liepia" kiaušidėms nustoti brandinti naujus kiaušinėlius ir yra teigiamo nėštumo testo kaltininkas. Pradžioje, kol šio hormono lygis nėra labai pakilęs, antroji nėštumo testo juostelė būna neryški.

Ertmėje apie ląstelių kamuoliuką pradeda kauptis vaisiaus vandenys (arba kitaip amniotinis skystis). Vaisiaus vandenys sups kūdikį ištisus mėnesius, o ertmę dengiantis ląstelių sluoksnis virs amnionu (vandeniniu dangalu).

Šiuo metu mažasis kamuoliukas deguonį ir maistines medžiagas gauna per primityvią apykaitos sistemą, sudarytą iš mikroskopinių vamzdelių, jungiančių jį su gimdos sienelėje esančiomis kraujagyslėmis. Per šią sistemą pasišalina ir nereikalingos medžiagos.

Jau kitos savaitės pabaigoje placenta bus pakankamai išsivysčiusi, kad perimtų šį darbą.

Tavo kūnas 3 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo testo debiutas įvyko 1977 metais. Testo rezultato moterims tekdavo laukti net dvi valandas.

Praėjus 6-12 dienų po apvaisinimo įvyksta implantacija – kiaušinėlis įsitvirtina suvešėjusiuose gimdos audiniuose ir pradeda augti.

Apytiksliai šiuo metu moters organizme padidėja hormonų estrogeno ir progesterono lygis, kas sukelia krūties audinių pokyčius. Dėl to krūtys pabrinksta ir tampa jautrios. Tai dar vienas akivaizdus požymis, kad pastojote.

Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje gali pasirodyti kraujingų išskyrų. Tai – implantacinis kraujavimas, kurį, manoma, sukelia kiaušinėlis, bandydamas įsitvirtinti kraujo pritvinkusiuose gimdos audiniuose ir pažeisdamas juose esančias plonytes kraujagysles.

Paprastai implantacinis kraujavimas (ar, veikiau, tepimas) yra toks nežymus, kad daugelis moterų jo net nepastebi. Bet pasitaiko, kad išskyros būna palyginti gausios, ir moterys palaiko jas mėnesinėmis.

Kaip atskirti, ar tai mėnesinės, ar implantacinis kraujavimas? Jei kraujavimas trunka 1-2 dienas, yra palyginti negausus, išskyros yra rusvos ar rausvos (o ne ryškiai raudonos spalvos), greičiausiai tai yra implantacinis kraujavimas.

Darbelis 3 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, galite įsigyti nėštumo testą. Darytis jį dar anksti: nėštumo hormonas HCG pradės gamintis tik po implantacijos – t.y. šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

Taip pat, jeigu reikia, pakoreguokite savo mitybą: jeigu pastojote, netrukus jūsų organizmui reikės medžiagų tam, kad augtų ir vystytųsi sveikas mažylis.

Taip pat skaitykite:

2021 m. Rugpjūtinukai

Kristina189 prieš 18 val.

Pipir.mete prieš 17 val.

Kristina189 parašė:
    Sveiki kokius nors vitaminų gerete ar taretes su daktarė

Kolkas gyd dar nezino,geriu folio rugsti

ra1mut3 prieš 16 val.

Heracee parašė:
    Sveikinu kada daret testa?

Testa dariau spalio 25 d. Tada dvi dienas velavo menesines 😊

4. Ruth
    Ruth prieš 2 val.

Kristina189 parašė:
    Sveiki kokius nors vitaminų gerete ar taretes su daktarė

Antradieni keliauju pas daktare, bet manau folio rugsties nusipirksiu, per pirmaji nestuma foli geriau pirmus 3men☺️

5. Sandrienė
    Sandrienė prieš 2 val.

editulika parašė:
    Sveikos merginos jungiuos i jusu gretas...spalio 24 d turejau persileidima, bet sekanciu menesiniu nesulaukiau ov buvo apie lapkricio 15... vakar testas paro…

Prie ov datos pridėk 14 dienų, žinosi kada turėjo būt sekančios mm ir kokio ilgio būtų buvę sciklas, tada tokį ciklą įvesk į skaičiuoklę ir žinosi kiek tiksliai sav mano skaičiavimu, šiandien būtų lygiai 4 pilnos sav