3 nėštumo savaitė

Vaikelis 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę būsimasis kūdikėlis – vos mažo taškelio dydžio kamuoliukas. Bet jį jau sudaro keli šimtai ląstelių!

Šiam ląstelių kamuoliukui (blastocistai) įsitvirtinus gimdoje, jo dalis (vėliau virsianti placenta), pradeda gaminti nėštumo hormoną HCG (žmogaus chorioninį gonadotropiną).

HCG hormonas liepia kiaušidėms nustoti brandinti naujus kiaušinėlius. Būtent jis yra teigiamo nėštumo testo kaltininkas. Tiesa, pradžioje, kol šio hormono lygis nėra labai pakilęs, antroji nėštumo testo juostelė būna neryški.

Aplink ląstelių kamuoliuką pradeda kauptis vaisiaus vandenys (amniotinis skystis). Jos sups kūdikį ištisus mėnesius, o šią ertmę dengiantis ląstelių sluoksnis virs amnionu (vandeniniu dangalu).

Šiuo metu mažasis kamuoliukas deguonį ir maistines medžiagas gauna per primityvią medžiagų apykaitos sistemą. Ji yra sudaryta iš mikroskopinių vamzdelių, jungiančių jį su gimdos sienelėje esančiomis kraujagyslėmis. Per šią sistemą pasišalina ir nereikalingos medžiagos.

Jau kitos savaitės pabaigoje šį darbą perims placenta. Iki to laiko ji jau bus pakankamai išsivysčiusi.

Tavo kūnas 3 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo testo debiutas įvyko 1977 metais. Testo rezultato moterims tekdavo laukti net dvi valandas.

Praėjus 6-12 dienų po apvaisinimo įvyksta implantacija – kiaušinėlis įsitvirtina suvešėjusiuose gimdos audiniuose ir pradeda augti.

Šiuo metu moters organizme padidėja hormonų estrogeno ir progesterono lygis. O tai sukelia krūties audinių pokyčius - krūtys pabrinksta ir tampa jautrios. Tai dar vienas akivaizdus požymis, kad pastojote.

Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje galite pastebėti kraujingas išskyras. Tai – implantacinis kraujavimas. Manoma, kad jį sukelia kiaušinėlis, kuris, bandydamas įsitvirtinti kraujo pritvinkusiuose gimdos audiniuose, pažeidžia juose esančias plonytes kraujagysles.

Paprastai implantacinis kraujavimas (ar, veikiau, tepimas) yra toks nežymus, kad daugelis moterų jo net nepastebi. Bet pasitaiko, kad išskyros būna palyginti gausios, ir moterys palaiko jas mėnesinėmis.

Kaip atskirti, ar tai mėnesinės, ar implantacinis kraujavimas? Jei kraujavimas trunka 1-2 dienas, yra palyginti negausus, išskyros yra rusvos ar rausvos (o ne ryškiai raudonos spalvos), greičiausiai tai yra implantacinis kraujavimas.

Darbelis 3 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, galite įsigyti nėštumo testą. Bet jį atlikti dar per anksti: nėštumo hormonas HCG pradės gamintis tik po implantacijos – t.y. šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

Pakoreguokite savo mitybą: jeigu pastojote, sveiko mažylio vystymuisi prireiks nemažai maistinių medžiagų.

Taip pat skaitykite:

2023 metų vasario mėnesio mažyliai 💖👣💙

1. EditaRimantas prieš 5 val.

Sveikos o aš dar laukiu, testą darysiuos kitą savaitę..tikiuosi rodys 2bruksniukus😁mm turėtų būti birželio 1d

2. auksiukas0512
    auksiukas0512 prieš 5 val.

fluffy9 parašė:
    Sveikos manau mūsų yra daugiau, tik kitos dar dvejoja ar tikrai laukiasi:)) man mm numatomos 05.30-31, porą dienų testai įvairių firmų vaiduokliauja, šiandiej ir …

Laikom kumščius kad viskas būtų puikiai šykart ❤️

Amajaa prieš 3 val.

Aš kol kas tik skaitinėju, nes dar gal nieko ir nebus. Dar iki mėnesinių 5 dienos, bet vakar ir šiandien pasirodė vos vos rausvos išskyros, ko anksčiau niekada nebuvau pastebėjus. Dar keistai pilvo apačią spazmuoja, tarsi pučia, net sunku paaiškinti.

4. Mumofhappiness
    Mumofhappiness prieš 3 val.

auksiukas0512 parašė:
    Beja ar ilgai teko planuoti antrąjį zirniuka? Ar sklandus pirmasis nėštumas buvo?

Su pirmu nėštumu viskas buvo puikiai. Pagaminta is pirmo karto. Gimdymas geras. Tiesa nėštumas tai su visais smagumais buvo 😂

Na, o šio nėštumo nuo 2020 lapkričio laukiam. 🙂 Labai jaudinuosi, kad tik viskas butu gerai, kai tiek laukta

Kokios jūsų patirtys?

5. auksiukas0512
    auksiukas0512 prieš 3 val.

Mumofhappiness parašė:

Neštumai gan sklandūs, (na neskaitant tu visu pykinimu, rėmens ir t.t. 🙈) gimdymai gan sunkūs, antras vaikutis dėl sunkaus gimdymo parą praleido reanimacijoje, tad šykart jei tik viskas bus gerai ribksiuosi cp