3 nėštumo savaitė

3 nėštumo savaitė
Reklama

Vaikelis 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę būsimasis kūdikėlis – vos mažo taškelio dydžio kamuoliukas. Bet jį jau sudaro keli šimtai ląstelių!

Šiam ląstelių kamuoliukui (blastocistai) įsitvirtinus gimdoje, jo dalis (vėliau virsianti placenta), pradeda gaminti nėštumo hormoną HCG (žmogaus chorioninį gonadotropiną).

HCG hormonas liepia kiaušidėms nustoti brandinti naujus kiaušinėlius. Būtent jis yra teigiamo nėštumo testo kaltininkas. Tiesa, pradžioje, kol šio hormono lygis nėra labai pakilęs, antroji nėštumo testo juostelė būna neryški.

Aplink ląstelių kamuoliuką pradeda kauptis vaisiaus vandenys (amniotinis skystis). Jos sups kūdikį ištisus mėnesius, o šią ertmę dengiantis ląstelių sluoksnis virs amnionu (vandeniniu dangalu).

Šiuo metu mažasis kamuoliukas deguonį ir maistines medžiagas gauna per primityvią medžiagų apykaitos sistemą. Ji yra sudaryta iš mikroskopinių vamzdelių, jungiančių jį su gimdos sienelėje esančiomis kraujagyslėmis. Per šią sistemą pasišalina ir nereikalingos medžiagos.

Jau kitos savaitės pabaigoje šį darbą perims placenta. Iki to laiko ji jau bus pakankamai išsivysčiusi.

Reklama

Tavo kūnas 3 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo testo debiutas įvyko 1977 metais. Testo rezultato moterims tekdavo laukti net dvi valandas.

Praėjus 6-12 dienų po apvaisinimo įvyksta implantacija – kiaušinėlis įsitvirtina suvešėjusiuose gimdos audiniuose ir pradeda augti.

Šiuo metu moters organizme padidėja hormonų estrogeno ir progesterono lygis. O tai sukelia krūties audinių pokyčius - krūtys pabrinksta ir tampa jautrios. Tai dar vienas akivaizdus požymis, kad pastojote.

Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje galite pastebėti kraujingas išskyras. Tai – implantacinis kraujavimas. Manoma, kad jį sukelia kiaušinėlis, kuris, bandydamas įsitvirtinti kraujo pritvinkusiuose gimdos audiniuose, pažeidžia juose esančias plonytes kraujagysles.

Paprastai implantacinis kraujavimas (ar, veikiau, tepimas) yra toks nežymus, kad daugelis moterų jo net nepastebi. Bet pasitaiko, kad išskyros būna palyginti gausios, ir moterys palaiko jas mėnesinėmis.

Kaip atskirti, ar tai mėnesinės, ar implantacinis kraujavimas? Jei kraujavimas trunka 1-2 dienas, yra palyginti negausus, išskyros yra rusvos ar rausvos (o ne ryškiai raudonos spalvos), greičiausiai tai yra implantacinis kraujavimas.

Darbelis 3 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, galite įsigyti nėštumo testą. Bet jį atlikti dar per anksti: nėštumo hormonas HCG pradės gamintis tik po implantacijos – t.y. šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

Pakoreguokite savo mitybą: jeigu pastojote, sveiko mažylio vystymuisi prireiks nemažai maistinių medžiagų.

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Ievacka prieš 50 min.

  nu ne grynai metalo skonis,o toks sleikstulys pavalgius iskart,nemoku apsakyt... pusrycius pavalgiau ryte slykstu greit uzejo,galvojau rafaelo suvalgysiu ir bus geriau po saldaines isvis slykstu,vandens atsigeriau tam kartu geriau buvo. pietus va valgem keptu bulviu su pienu tai greit pasidare slykstu. ka suvalgau viskas slykstu

 2. User has not uploaded an avatar
  Ievacka prieš 49 min.

  nes man 5dpo ir tokios nesamones islindo siandien

 3. User has not uploaded an avatar
  Efaa prieš 36 min.

  Ievacka parašė:
  nes man 5dpo ir tokios nesamones islindo siandien

  Jeigu įtariat kažką pasidarykit testą🤷‍♀️

 4. User has not uploaded an avatar
  Ievacka prieš 27 min.

  Efaa parašė:
  Jeigu įtariat kažką pasidarykit testą🤷‍♀️

  dar anksti jiems daryt tuos nt 😁

 5. B3auty
  B3auty prieš 45 sek.

  Ievacka parašė:
  ar kam buvo kad pavalgius uz kokia 5min burnoj sleikstulys atsiranda?? man iki mm dar toli jos turetu but 7-8d pagal programele. bet va siandien slykstu. suvalgiau …

  Aš Jūsų vietoje pasidaryčiau geležį pakartotinai. Nes pavalgius- metalo skonis signalizuoja apie geležies stygių. Sakau iš savo patirties, o prieš tai geležis buvo norma, per tris mėn pakrito labai stipriai 🤷‍♀️ O nėštumo požymiams dar labai anksti, nors gali visko būti, nes kartais organizmas labai jautriia reaguoja į hormonų pokyčius. 🥰 Žinoma linkiu, kad čia būtų ženklas, bet geležį tikrai pasidaryčiau 😊🌺