3 nėštumo savaitė

3 nėštumo savaitė

Vaikelis 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę būsimasis kūdikėlis – vos mažo taškelio dydžio kamuoliukas. Tačiau jau jį sudaro keli šimtai ląstelių!

Šiam vos plika akimi įžiūrimam ląstelių kamuoliukui blastocistai įsitvirtinus gimdoje, jo dalis, vėliau virsianti placenta, pradeda gaminti nėštumo hormoną HCG (žmogaus chorioninį gonadotropiną).

HCG hormonas "liepia" kiaušidėms nustoti brandinti naujus kiaušinėlius ir yra teigiamo nėštumo testo kaltininkas. Pradžioje, kol šio hormono lygis nėra labai pakilęs, antroji nėštumo testo juostelė būna neryški.

Ertmėje apie ląstelių kamuoliuką pradeda kauptis vaisiaus vandenys (arba kitaip amniotinis skystis). Vaisiaus vandenys sups kūdikį ištisus mėnesius, o ertmę dengiantis ląstelių sluoksnis virs amnionu (vandeniniu dangalu).

Šiuo metu mažasis kamuoliukas deguonį ir maistines medžiagas gauna per primityvią apykaitos sistemą, sudarytą iš mikroskopinių vamzdelių, jungiančių jį su gimdos sienelėje esančiomis kraujagyslėmis. Per šią sistemą pasišalina ir nereikalingos medžiagos.

Jau kitos savaitės pabaigoje placenta bus pakankamai išsivysčiusi, kad perimtų šį darbą.

Tavo kūnas 3 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo testo debiutas įvyko 1977 metais. Testo rezultato moterims tekdavo laukti net dvi valandas.

Praėjus 6-12 dienų po apvaisinimo įvyksta implantacija – kiaušinėlis įsitvirtina suvešėjusiuose gimdos audiniuose ir pradeda augti.

Apytiksliai šiuo metu moters organizme padidėja hormonų estrogeno ir progesterono lygis, kas sukelia krūties audinių pokyčius. Dėl to krūtys pabrinksta ir tampa jautrios. Tai dar vienas akivaizdus požymis, kad pastojote.

Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje gali pasirodyti kraujingų išskyrų. Tai – implantacinis kraujavimas, kurį, manoma, sukelia kiaušinėlis, bandydamas įsitvirtinti kraujo pritvinkusiuose gimdos audiniuose ir pažeisdamas juose esančias plonytes kraujagysles.

Paprastai implantacinis kraujavimas (ar, veikiau, tepimas) yra toks nežymus, kad daugelis moterų jo net nepastebi. Bet pasitaiko, kad išskyros būna palyginti gausios, ir moterys palaiko jas mėnesinėmis.

Kaip atskirti, ar tai mėnesinės, ar implantacinis kraujavimas? Jei kraujavimas trunka 1-2 dienas, yra palyginti negausus, išskyros yra rusvos ar rausvos (o ne ryškiai raudonos spalvos), greičiausiai tai yra implantacinis kraujavimas.

Darbelis 3 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, galite įsigyti nėštumo testą. Darytis jį dar anksti: nėštumo hormonas HCG pradės gamintis tik po implantacijos – t.y. šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

Taip pat, jeigu reikia, pakoreguokite savo mitybą: jeigu pastojote, netrukus jūsų organizmui reikės medžiagų tam, kad augtų ir vystytųsi sveikas mažylis. 

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2019 metų žirniukus ❤❤❤

 1. LeSnaige prieš 10 min.

  L.A.P.Ė. parašė:
  o tai jusu testas buvo teigiamas ar kame cia beda? nes man tai cia iprastos menesines🤷‍♀️

  Ne nesidariau as testo. Tiesiog atejo mmm.bet jos kyo toliau tuo labiau blogesnes buna,savijauta tragiska,sirdis net dauzosi,nu nenormaliai. Ir klausiu ar yra kurei taip buve,ka dare tokiu atveju? nes as patianau,kad cia jau tikrai azkas negerai...
  Nes pusles tikrai nepadeda,ir vaistai.

 2. TylusLaukimas
  TylusLaukimas prieš 5 min.

  LeSnaige parašė:
  Ne nesidariau as testo. Tiesiog atejo mmm.bet jos kyo toliau tuo labiau blogesnes buna,savijauta tragiska,sirdis net dauzosi,nu nenormaliai. Ir klausiu ar yra kure…

  Tai buvo, beveik kiekvieną mėnesį. Saujos vaistų nepadėdavo. Sakau vaistai ir pūslės GAL padės. Gal vaistų per mažai išgėrėt?
  Jei taip pirmą kartą - po mm apsilankykit pas ginekologę, aptarkite ar vaistus nuo skausmo patars ar kontraceptikus pagerti. O šiaip šituo klausimu padeda nėštumas

 3. Odda prieš 2 min.

  TylusLaukimas parašė:
  Tai buvo, beveik kiekvieną mėnesį. Saujos vaistų nepadėdavo. Sakau vaistai ir pūslės GAL padės. Gal vaistų per mažai išgėrėt?

  Na visai nejuokingas juokas

 4. L.A.P.Ė.
  L.A.P.Ė. prieš 1 min.

  LeSnaige parašė:
  Ne nesidariau as testo. Tiesiog atejo mmm.bet jos kyo toliau tuo labiau blogesnes buna,savijauta tragiska,sirdis net dauzosi,nu nenormaliai. Ir klausiu ar yra kure…

  man ks menesi taip,vaistai didelem dozem arba leidziami,karsta pusle ir diena kanciose...jei laiku vaistai neisgerti irgi galiu pamirst kad suveiks... siaip viskas gerai,ne kart pa gydytojus buta, tai kaip ir sako bent laikinai nestumas pades😄
  o siaip man viena gine pasake,kad 100gramu kazko stipresnio isgert,bandziau ne karta ir veikia geriau nei visi vaistai ir akimirksniu,nes praplecia kraujagysles ir visa kita,bet ne visada gali sau tai leisti jei buna is ryto pvz😂

 5. TylusLaukimas
  TylusLaukimas prieš 16 sek.

  Odda parašė:
  Na visai nejuokingas juokas

  Rimtai? Man įtarė endometriozę ir po ilgo ir nesėkmingo bandymo pastoti, vienintelis skausmingų mm sprendimas yra nėštumas nu jo, nejuokinga