3 nėštumo savaitė

3 nėštumo savaitė

Vaikelis 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę būsimasis kūdikėlis – vos mažo taškelio dydžio kamuoliukas. Tačiau jau jį sudaro keli šimtai ląstelių!

Šiam vos plika akimi įžiūrimam ląstelių kamuoliukui blastocistai įsitvirtinus gimdoje, jo dalis, vėliau virsianti placenta, pradeda gaminti nėštumo hormoną HCG (žmogaus chorioninį gonadotropiną).

HCG hormonas "liepia" kiaušidėms nustoti brandinti naujus kiaušinėlius ir yra teigiamo nėštumo testo kaltininkas. Pradžioje, kol šio hormono lygis nėra labai pakilęs, antroji nėštumo testo juostelė būna neryški.

Ertmėje apie ląstelių kamuoliuką pradeda kauptis vaisiaus vandenys (arba kitaip amniotinis skystis). Vaisiaus vandenys sups kūdikį ištisus mėnesius, o ertmę dengiantis ląstelių sluoksnis virs amnionu (vandeniniu dangalu).

Šiuo metu mažasis kamuoliukas deguonį ir maistines medžiagas gauna per primityvią apykaitos sistemą, sudarytą iš mikroskopinių vamzdelių, jungiančių jį su gimdos sienelėje esančiomis kraujagyslėmis. Per šią sistemą pasišalina ir nereikalingos medžiagos.

Jau kitos savaitės pabaigoje placenta bus pakankamai išsivysčiusi, kad perimtų šį darbą.

Tavo kūnas 3 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo testo debiutas įvyko 1977 metais. Testo rezultato moterims tekdavo laukti net dvi valandas.

Praėjus 6-12 dienų po apvaisinimo įvyksta implantacija – kiaušinėlis įsitvirtina suvešėjusiuose gimdos audiniuose ir pradeda augti.

Apytiksliai šiuo metu moters organizme padidėja hormonų estrogeno ir progesterono lygis, kas sukelia krūties audinių pokyčius. Dėl to krūtys pabrinksta ir tampa jautrios. Tai dar vienas akivaizdus požymis, kad pastojote.

Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje gali pasirodyti kraujingų išskyrų. Tai – implantacinis kraujavimas, kurį, manoma, sukelia kiaušinėlis, bandydamas įsitvirtinti kraujo pritvinkusiuose gimdos audiniuose ir pažeisdamas juose esančias plonytes kraujagysles.

Paprastai implantacinis kraujavimas (ar, veikiau, tepimas) yra toks nežymus, kad daugelis moterų jo net nepastebi. Bet pasitaiko, kad išskyros būna palyginti gausios, ir moterys palaiko jas mėnesinėmis.

Kaip atskirti, ar tai mėnesinės, ar implantacinis kraujavimas? Jei kraujavimas trunka 1-2 dienas, yra palyginti negausus, išskyros yra rusvos ar rausvos (o ne ryškiai raudonos spalvos), greičiausiai tai yra implantacinis kraujavimas.

Darbelis 3 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, galite įsigyti nėštumo testą. Darytis jį dar anksti: nėštumo hormonas HCG pradės gamintis tik po implantacijos – t.y. šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

Taip pat, jeigu reikia, pakoreguokite savo mitybą: jeigu pastojote, netrukus jūsų organizmui reikės medžiagų tam, kad augtų ir vystytųsi sveikas mažylis. 

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2019 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Filomena_
  Filomena_ prieš 2 val.

  Sveikos, noriu padiskutuoti Jau trecias menuo, kai pasirodo kraujo ciklo vidury, skaiciau, kad tai ovuliacinis kraujavimas ir viskas sutampa, nes butent ta diena ov testas buna ryskiau nei ryskus, o darau nuo 6cd Bet tada iskilo klausimas. Kraujavimas raso pasirodo plysus folikului, o tai reiskia vyksta jau ovuliacija, bet kaip tada su testu, juk jie sakoma rodo tik banga ir ji gali buti 12-72val begy. Ar tiesiog tai reiskia, kad man ta diena ir ivyksta ovuliacija?

 2. minetre
  minetre prieš 2 val.

  Filomena_ parašė:
  Sveikos, noriu padiskutuoti Jau trecias menuo, kai pasirodo kraujo ciklo vidury, skaiciau, kad tai ovuliacinis kraujavimas ir viskas sutampa, nes butent ta diena…

  Sitas ir man smalsu. Man kai ov testas buvo teigiamas, jautesi ov pozymiai ir labai stipriai. Bet tik ta diena. Sekancia diena buvo viskas ramu ir testas buvo isblankes. Gal pas mus labai trumpos tos bangos

 3. Filomena_
  Filomena_ prieš 2 val.

  minetre parašė:
  Sitas ir man smalsu. Man kai ov testas buvo teigiamas, jautesi ov pozymiai ir labai stipriai. Bet tik ta diena. Sekancia diena buvo viskas ramu ir testas buvo isbla…

  Ir as jauciau kitus pozymius ir maude pilva, vakar pasirode kraujo, bet tik viena karta ir kartu su kb gleivem, testas ir ryte ir vakare buvo teigiamas, o siandien jau neigiamas. Tai matyt, kad ir bus tas variantas, jog banga trumpa.

 4. StebukloMama
  StebukloMama prieš 2 val.

  Filomena_ parašė:
  Sveikos, noriu padiskutuoti Jau trecias menuo, kai pasirodo kraujo ciklo vidury, skaiciau, kad tai ovuliacinis kraujavimas ir viskas sutampa, nes butent ta diena…

  minetre parašė:
  Sitas ir man smalsu. Man kai ov testas buvo teigiamas, jautesi ov pozymiai ir labai stipriai. Bet tik ta diena. Sekancia diena buvo viskas ramu ir testas buvo isbla…

  Dėl kraujavimo nežinau, bet mano lh banga labai trumpa, turiu testus darytis 3 kartus dienoje. Vakare 21h testas ov teigiamas buvo, o ryte 8ryto gynekologė echo metu pamatė kad ov jau įvykus.

 5. Filomena_
  Filomena_ prieš 2 val.

  StebukloMama parašė:
  Dėl kraujavimo nežinau, bet mano lh banga labai trumpa, turiu testus darytis 3 kartus dienoje. Vakare 21h testas ov teigiamas buvo, o ryte 8ryto gynekologė echo met…

  O mano dar ciklas trumpas, tai turbut logiska, kad trumpa ir banga, nes antrajai fazei irgi reikia laiko. Taip galima ir nespeti pataikyti. Na, greit matysim pavyko ar nepavyko