3 nėštumo savaitė

Vaikelis 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę būsimasis kūdikėlis – vos mažo taškelio dydžio kamuoliukas. Bet jį jau sudaro keli šimtai ląstelių!

Šiam ląstelių kamuoliukui (blastocistai) įsitvirtinus gimdoje, jo dalis (vėliau virsianti placenta), pradeda gaminti nėštumo hormoną HCG (žmogaus chorioninį gonadotropiną).

HCG hormonas liepia kiaušidėms nustoti brandinti naujus kiaušinėlius. Būtent jis yra teigiamo nėštumo testo kaltininkas. Tiesa, pradžioje, kol šio hormono lygis nėra labai pakilęs, antroji nėštumo testo juostelė būna neryški.

Aplink ląstelių kamuoliuką pradeda kauptis vaisiaus vandenys (amniotinis skystis). Jos sups kūdikį ištisus mėnesius, o šią ertmę dengiantis ląstelių sluoksnis virs amnionu (vandeniniu dangalu).

Šiuo metu mažasis kamuoliukas deguonį ir maistines medžiagas gauna per primityvią medžiagų apykaitos sistemą. Ji yra sudaryta iš mikroskopinių vamzdelių, jungiančių jį su gimdos sienelėje esančiomis kraujagyslėmis. Per šią sistemą pasišalina ir nereikalingos medžiagos.

Jau kitos savaitės pabaigoje šį darbą perims placenta. Iki to laiko ji jau bus pakankamai išsivysčiusi.

Tavo kūnas 3 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo testo debiutas įvyko 1977 metais. Testo rezultato moterims tekdavo laukti net dvi valandas.

Praėjus 6-12 dienų po apvaisinimo įvyksta implantacija – kiaušinėlis įsitvirtina suvešėjusiuose gimdos audiniuose ir pradeda augti.

Šiuo metu moters organizme padidėja hormonų estrogeno ir progesterono lygis. O tai sukelia krūties audinių pokyčius - krūtys pabrinksta ir tampa jautrios. Tai dar vienas akivaizdus požymis, kad pastojote.

Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje galite pastebėti kraujingas išskyras. Tai – implantacinis kraujavimas. Manoma, kad jį sukelia kiaušinėlis, kuris, bandydamas įsitvirtinti kraujo pritvinkusiuose gimdos audiniuose, pažeidžia juose esančias plonytes kraujagysles.

Paprastai implantacinis kraujavimas (ar, veikiau, tepimas) yra toks nežymus, kad daugelis moterų jo net nepastebi. Bet pasitaiko, kad išskyros būna palyginti gausios, ir moterys palaiko jas mėnesinėmis.

Kaip atskirti, ar tai mėnesinės, ar implantacinis kraujavimas? Jei kraujavimas trunka 1-2 dienas, yra palyginti negausus, išskyros yra rusvos ar rausvos (o ne ryškiai raudonos spalvos), greičiausiai tai yra implantacinis kraujavimas.

Darbelis 3 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, galite įsigyti nėštumo testą. Bet jį atlikti dar per anksti: nėštumo hormonas HCG pradės gamintis tik po implantacijos – t.y. šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

Pakoreguokite savo mitybą: jeigu pastojote, sveiko mažylio vystymuisi prireiks nemažai maistinių medžiagų.

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

1. Mostly_cloudy
    Mostly_cloudy prieš 29 min.

Kadangi daug dar turiu, bandau OT pasidaryt, pažiūrėsiu ką rodys.

2. Mostly_cloudy
    Mostly_cloudy prieš 29 min.

Na, tikrai ovuliacija jau buvo, šypsenėlės nebėra.

3. Lauritele
    Lauritele prieš 23 min.

Mostly_cloudy parašė:
    Na, tikrai ovuliacija jau buvo, šypsenėlės nebėra.

Aš kaip tik irgi nusipirkau dar pora OV testų, važiuoju susitvarkyt nagų ir grįžus pasidarysiu žiūrėsiu ar yra koks skirtumas ar ne 😁

O jums linkiu sėkmės skaičiuojant DPO!

4. Vera Verto
    Vera Verto prieš 17 min.

MineMi1 parašė:
    O kaip spermogros tyrimo atsakymai su tuo geriausių?

Oligoastenospermija.. per mažai judrių ir per mažas kiekis.. kažkaip visą laiką savyje problemų ieškojau, jų aišku ir buvo, bet kai dabar ir pas vyrą, tai išvis ne pyragai.

5. Mostly_cloudy
    Mostly_cloudy prieš 17 min.

Lauritele parašė:

Žinok nesitikiu nieko iš šio ciklo, pasidariau dėl to, kad nesuprantu bazinės temperatūros ir vakar echo rezultatų, manau nepilnavertė ovuliacija kažkokia, jei ir ovuliavo, tai kažkoks nupezelis, na nieko, bus dar tų ciklų kaip sakoma . Kantriai laukiu kas bus ir neieškosiu simptomų, nebent jau žiauriai akivaizdūs būtu kuo netikiu ir jau tokie kur su niekuo kitu nesumaišysi. Nenoriu sėdėt ir triedaliot, o gal tas nėštumą reiškia, o gal tas, nes sakau man nepatinka ovuliacija per anksti, pas mane tiap nebūna, pas mane būna 15-17 CD, tikrai ne 13tą ir echo rezultatai, ginė liko nesupratus ar nebuvo folikulų jokių ar tik tik buvo ovuliacija ir dėl to net negali pasakyt geltonkūnį matė ar taip WTF ten kas. Tai va, nuleido ant žemės, sakė susitiksim kitą ciklą tikriausiai ir prieš einant pasidaryti hormonus ir prolaktiną.