3 nėštumo savaitė

3 nėštumo savaitė

Vaikelis 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę būsimasis kūdikėlis – vos mažo taškelio dydžio kamuoliukas. Tačiau jau jį sudaro keli šimtai ląstelių!

Šiam vos plika akimi įžiūrimam ląstelių kamuoliukui blastocistai įsitvirtinus gimdoje, jo dalis, vėliau virsianti placenta, pradeda gaminti nėštumo hormoną HCG (žmogaus chorioninį gonadotropiną).

HCG hormonas "liepia" kiaušidėms nustoti brandinti naujus kiaušinėlius ir yra teigiamo nėštumo testo kaltininkas. Pradžioje, kol šio hormono lygis nėra labai pakilęs, antroji nėštumo testo juostelė būna neryški.

Ertmėje apie ląstelių kamuoliuką pradeda kauptis vaisiaus vandenys (arba kitaip amniotinis skystis). Vaisiaus vandenys sups kūdikį ištisus mėnesius, o ertmę dengiantis ląstelių sluoksnis virs amnionu (vandeniniu dangalu).

Šiuo metu mažasis kamuoliukas deguonį ir maistines medžiagas gauna per primityvią apykaitos sistemą, sudarytą iš mikroskopinių vamzdelių, jungiančių jį su gimdos sienelėje esančiomis kraujagyslėmis. Per šią sistemą pasišalina ir nereikalingos medžiagos.

Jau kitos savaitės pabaigoje placenta bus pakankamai išsivysčiusi, kad perimtų šį darbą.

Tavo kūnas 3 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo testo debiutas įvyko 1977 metais. Testo rezultato moterims tekdavo laukti net dvi valandas.

Praėjus 6-12 dienų po apvaisinimo įvyksta implantacija – kiaušinėlis įsitvirtina suvešėjusiuose gimdos audiniuose ir pradeda augti.

Apytiksliai šiuo metu moters organizme padidėja hormonų estrogeno ir progesterono lygis, kas sukelia krūties audinių pokyčius. Dėl to krūtys pabrinksta ir tampa jautrios. Tai dar vienas akivaizdus požymis, kad pastojote.

Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje gali pasirodyti kraujingų išskyrų. Tai – implantacinis kraujavimas, kurį, manoma, sukelia kiaušinėlis, bandydamas įsitvirtinti kraujo pritvinkusiuose gimdos audiniuose ir pažeisdamas juose esančias plonytes kraujagysles.

Paprastai implantacinis kraujavimas (ar, veikiau, tepimas) yra toks nežymus, kad daugelis moterų jo net nepastebi. Bet pasitaiko, kad išskyros būna palyginti gausios, ir moterys palaiko jas mėnesinėmis.

Kaip atskirti, ar tai mėnesinės, ar implantacinis kraujavimas? Jei kraujavimas trunka 1-2 dienas, yra palyginti negausus, išskyros yra rusvos ar rausvos (o ne ryškiai raudonos spalvos), greičiausiai tai yra implantacinis kraujavimas.

Darbelis 3 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, galite įsigyti nėštumo testą. Darytis jį dar anksti: nėštumo hormonas HCG pradės gamintis tik po implantacijos – t.y. šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

Taip pat, jeigu reikia, pakoreguokite savo mitybą: jeigu pastojote, netrukus jūsų organizmui reikės medžiagų tam, kad augtų ir vystytųsi sveikas mažylis. 

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2018 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Kristinele86
  Kristinele86 prieš 7 val.

  Salvuks parašė:
  As tai isvis sumisus, kraujuoju dabar, o mm tik 20 tur but, vejai kazkokie, nieko neskauda,o lasnoja. Kai dabar perziurejau ciklas tiptop laiku ejo visus menesius😭 …

  Nu visai kaip man, siandien prasidejo, o prasidet treciadieni turejo, visada laiku ateidavo

 2. Auksesofia
  Auksesofia prieš 6 val.

  esly parašė:
  Sveikos panos nz ka daryti, tik vakar ikeliau testa kad pagaliau 2 juosteles,gyvenu svedijoje pas gydytoja tik sausio 4 diena,o siand pasirode toks rusvas teoliojom…

  Neatsimenu tavo testo, bet svedijoje jei nestumas yra is kraujuoji gali paskambint i 1177 ir sakyk kad akauda pilva, tai rytojui duotu vizita pas gynekologa. As kraujvau bet mano nestumas kolkas vystosi gerai, sirdute plaka. Kiek laiko tau panasiai?

 3. Auksesofia
  Auksesofia prieš 6 val.

  saulelyte parašė:
  vaziuok i artimiausia Akuta, sakyk, kad kraujuoji (geriau perdeti, sakyti, kad daug kraujuoji, kitaip gali nepriimti), tegul ultragarsa padaro. Kas ten zino, gal ni…

  Arba jo, i akuta, bet ten laukti visa nakti, o gynekologo laiku buna ryte netgi, tikrai nieko nepraras..

 4. Stellita
  Stellita prieš 30 min.

  Stebuk1elis parašė:
  Reik pradet, o po to savaime patiks!!! As tai nebegaliu be sporto :))) grupines treniruotes dievinu !

  Aš irgi lankau kalanetiką. Tikėjaus, kad ir pastojus lankysiu, bet neleido man:/ į salę negalėčiau, neužtektų disciplinos

 5. tuktuk@ prieš 4 min.

  Laba ryta
  Nuo 4h nebeužmigau, kaip skaitosi su bkt?
  Kažkas keičiasi? Pragulėjau visą laiką..