3 nėštumo savaitė

Vaikelis 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę būsimasis kūdikėlis – vos mažo taškelio dydžio kamuoliukas. Tačiau jau jį sudaro keli šimtai ląstelių!

Šiam vos plika akimi įžiūrimam ląstelių kamuoliukui blastocistai įsitvirtinus gimdoje, jo dalis, vėliau virsianti placenta, pradeda gaminti nėštumo hormoną HCG (žmogaus chorioninį gonadotropiną).

HCG hormonas "liepia" kiaušidėms nustoti brandinti naujus kiaušinėlius ir yra teigiamo nėštumo testo kaltininkas. Pradžioje, kol šio hormono lygis nėra labai pakilęs, antroji nėštumo testo juostelė būna neryški.

Ertmėje apie ląstelių kamuoliuką pradeda kauptis vaisiaus vandenys (arba kitaip amniotinis skystis). Vaisiaus vandenys sups kūdikį ištisus mėnesius, o ertmę dengiantis ląstelių sluoksnis virs amnionu (vandeniniu dangalu).

Šiuo metu mažasis kamuoliukas deguonį ir maistines medžiagas gauna per primityvią apykaitos sistemą, sudarytą iš mikroskopinių vamzdelių, jungiančių jį su gimdos sienelėje esančiomis kraujagyslėmis. Per šią sistemą pasišalina ir nereikalingos medžiagos.

Jau kitos savaitės pabaigoje placenta bus pakankamai išsivysčiusi, kad perimtų šį darbą.

Tavo kūnas 3 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo testo debiutas įvyko 1977 metais. Testo rezultato moterims tekdavo laukti net dvi valandas.

Praėjus 6-12 dienų po apvaisinimo įvyksta implantacija – kiaušinėlis įsitvirtina suvešėjusiuose gimdos audiniuose ir pradeda augti.

Apytiksliai šiuo metu moters organizme padidėja hormonų estrogeno ir progesterono lygis, kas sukelia krūties audinių pokyčius. Dėl to krūtys pabrinksta ir tampa jautrios. Tai dar vienas akivaizdus požymis, kad pastojote.

Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje gali pasirodyti kraujingų išskyrų. Tai – implantacinis kraujavimas, kurį, manoma, sukelia kiaušinėlis, bandydamas įsitvirtinti kraujo pritvinkusiuose gimdos audiniuose ir pažeisdamas juose esančias plonytes kraujagysles.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Implantacinis kraujavimas

Paprastai implantacinis kraujavimas (ar, veikiau, tepimas) yra toks nežymus, kad daugelis moterų jo net nepastebi. Bet pasitaiko, kad išskyros būna palyginti gausios, ir moterys palaiko jas mėnesinėmis.

Kaip atskirti, ar tai mėnesinės, ar implantacinis kraujavimas? Jei kraujavimas trunka 1-2 dienas, yra palyginti negausus, išskyros yra rusvos ar rausvos (o ne ryškiai raudonos spalvos), greičiausiai tai yra implantacinis kraujavimas.

Darbelis 3 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, galite įsigyti nėštumo testą. Darytis jį dar anksti: nėštumo hormonas HCG pradės gamintis tik po implantacijos – t.y. šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

Taip pat, jeigu reikia, pakoreguokite savo mitybą: jeigu pastojote, netrukus jūsų organizmui reikės medžiagų tam, kad augtų ir vystytųsi sveikas mažylis. 

TAIP PAT SKAITYKITE:
Sveika mityba nėštumo metu

❤❤❤ Planuojame 2018 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Aadela
  Aadela prieš 10 val.

  ooo cia dar ir blokavimu buna tai taip iseina privalai duoti durniui kelia...

 2. User has not uploaded an avatar
  astri prieš 9 val.

  laser parašė:
  Atsiprasau, o jus lakiates?Ar Laukiat nt daryt, priminkite?

  Laukiuos, jei keli NT testai neapgavo. Kažkada googlinau apie tikimybę, kad II gali rodyti klaidingai tai tipo labai maža tikimybė, bet čia temoje užskaičiau, kad anokia čia retenybė, o yra ir nepatikimų NT.. tai ryt Benu kelis pagadinsiu..
  Liepos 25d. pas ginę. Ir tikiuos šis žirnis nepabėgs , nes pavasarį turėjau persileidimą..
  Bliam kai buvo pirmas kartas - pasidariau NT - turėjau važiuoti rentgeną darytis, jokių įtarimų kad bus teigiamas neturėjau, mama tik patarė prieš rentgeną pasitikrinti.. buvo teigiamas, ir viskas - džiaugsmas ir nė minties kad kažkas gali būti negerai.... O dabar, visko prisigalvoji...

 3. User has not uploaded an avatar
  astri prieš 9 val.

  Gal tas blokas laikinas, negi visam laikui

 4. Kas.Pasake.Miau
  Kas.Pasake.Miau prieš 9 val.

  astri parašė:
  Laukiuos, jei keli NT testai neapgavo. Kažkada googlinau apie tikimybę, kad II gali rodyti klaidingai tai tipo labai maža tikimybė, bet čia temoje užskaičiau, kad a…

  jei turėjot persileidimą tai jūsų vietoj pasidaryčiau hcg ir prg

 5. User has not uploaded an avatar
  andzi89 prieš 9 val.

  Aciu jums visoms,nuraminot