3 nėštumo savaitė

3 nėštumo savaitė

Vaikelis 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę būsimasis kūdikėlis – vos mažo taškelio dydžio kamuoliukas. Tačiau jau jį sudaro keli šimtai ląstelių!

Šiam vos plika akimi įžiūrimam ląstelių kamuoliukui blastocistai įsitvirtinus gimdoje, jo dalis, vėliau virsianti placenta, pradeda gaminti nėštumo hormoną HCG (žmogaus chorioninį gonadotropiną).

HCG hormonas "liepia" kiaušidėms nustoti brandinti naujus kiaušinėlius ir yra teigiamo nėštumo testo kaltininkas. Pradžioje, kol šio hormono lygis nėra labai pakilęs, antroji nėštumo testo juostelė būna neryški.

Ertmėje apie ląstelių kamuoliuką pradeda kauptis vaisiaus vandenys (arba kitaip amniotinis skystis). Vaisiaus vandenys sups kūdikį ištisus mėnesius, o ertmę dengiantis ląstelių sluoksnis virs amnionu (vandeniniu dangalu).

Šiuo metu mažasis kamuoliukas deguonį ir maistines medžiagas gauna per primityvią apykaitos sistemą, sudarytą iš mikroskopinių vamzdelių, jungiančių jį su gimdos sienelėje esančiomis kraujagyslėmis. Per šią sistemą pasišalina ir nereikalingos medžiagos.

Jau kitos savaitės pabaigoje placenta bus pakankamai išsivysčiusi, kad perimtų šį darbą.

Reklama:

Tavo kūnas 3 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo testo debiutas įvyko 1977 metais. Testo rezultato moterims tekdavo laukti net dvi valandas.

Praėjus 6-12 dienų po apvaisinimo įvyksta implantacija – kiaušinėlis įsitvirtina suvešėjusiuose gimdos audiniuose ir pradeda augti.

Apytiksliai šiuo metu moters organizme padidėja hormonų estrogeno ir progesterono lygis, kas sukelia krūties audinių pokyčius. Dėl to krūtys pabrinksta ir tampa jautrios. Tai dar vienas akivaizdus požymis, kad pastojote.

Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje gali pasirodyti kraujingų išskyrų. Tai – implantacinis kraujavimas, kurį, manoma, sukelia kiaušinėlis, bandydamas įsitvirtinti kraujo pritvinkusiuose gimdos audiniuose ir pažeisdamas juose esančias plonytes kraujagysles.

Paprastai implantacinis kraujavimas (ar, veikiau, tepimas) yra toks nežymus, kad daugelis moterų jo net nepastebi. Bet pasitaiko, kad išskyros būna palyginti gausios, ir moterys palaiko jas mėnesinėmis.

Kaip atskirti, ar tai mėnesinės, ar implantacinis kraujavimas? Jei kraujavimas trunka 1-2 dienas, yra palyginti negausus, išskyros yra rusvos ar rausvos (o ne ryškiai raudonos spalvos), greičiausiai tai yra implantacinis kraujavimas.

Darbelis 3 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, galite įsigyti nėštumo testą. Darytis jį dar anksti: nėštumo hormonas HCG pradės gamintis tik po implantacijos – t.y. šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

Taip pat, jeigu reikia, pakoreguokite savo mitybą: jeigu pastojote, netrukus jūsų organizmui reikės medžiagų tam, kad augtų ir vystytųsi sveikas mažylis. 

Taip pat skaitykite:

2019 m. Birželinukai :)

 1. elijushka
  elijushka prieš 9 val.

  kaktusyte99 parašė:
  mane tai nuotaiku kaita baigia pribaigti tai linksma ir pilna jegu esu tai mieguista ir pikta ant viso pasaulio. Pilvuko apacia irgi karts nuo karto pamaude…

  Pas mane simptomų irgi dar jokių... labai bijau ir nelaukiu pykinimo, nes metinukas laksto namuose, nepagulėsi.. bet gal ir nepykins, tikiuosi

 2. elijushka
  elijushka prieš 9 val.

  Noriukė.94 parašė:
  Man dar tik stresas ir minčių painiava, kad pastojau, nes pradėjau studijuoti magistrą šiais metais. Nežinau kaip susitvarkysiu su šituo reikalu studijos …

  Na, gerai, kad nebe bakalauras, o jau magistras, ne taip baisu studijas ir pristabdyt ;) bet gal bus viskas puiku! Susidėlios viskas..

 3. elijushka
  elijushka prieš 9 val.

  Nsoo parašė:
  Oi geras mano vienas sunus gimes birzelio 1, kitas birzelio 2. Dabar irgi planavom kad gimtu birzeli, jau rodo || tik dar nebuvau pas gydytoja, bet labai tikiuos ka…

  Sveikinu! Turbut daugiau pliusu, kai gimtadieniai arti vienas kito, ar ne?

 4. Noriukė.94
  Noriukė.94 prieš 9 val.

  elijushka parašė:
  Na, gerai, kad nebe bakalauras, o jau magistras, ne taip baisu studijas ir pristabdyt ;) bet gal bus viskas puiku! Susidėlios viskas..

  Labai tikiuosi kad viską susitvarkysiu

 5. Nsoo
  Nsoo prieš 7 val.

  elijushka parašė:
  Sveikinu! Turbut daugiau pliusu, kai gimtadieniai arti vienas kito, ar ne?

  Na nezinau, dar tik vienas buvo kartu, bet is didziojo supeatau, kad apie sventimus karu, galim net nesvajot 😀. Tiesiog man paciai lb faina kad vaikai padieniui gime to pacio menesio ir dar pirmom dienom