3 nėštumo savaitė

Vaikelis 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę būsimasis kūdikėlis – vos mažo taškelio dydžio kamuoliukas. Tačiau jau jį sudaro keli šimtai ląstelių!

Šiam vos plika akimi įžiūrimam ląstelių kamuoliukui blastocistai įsitvirtinus gimdoje, jo dalis, vėliau virsianti placenta, pradeda gaminti nėštumo hormoną HCG (žmogaus chorioninį gonadotropiną).

HCG hormonas "liepia" kiaušidėms nustoti brandinti naujus kiaušinėlius ir yra teigiamo nėštumo testo kaltininkas. Pradžioje, kol šio hormono lygis nėra labai pakilęs, antroji nėštumo testo juostelė būna neryški.

Ertmėje apie ląstelių kamuoliuką pradeda kauptis vaisiaus vandenys (arba kitaip amniotinis skystis). Vaisiaus vandenys sups kūdikį ištisus mėnesius, o ertmę dengiantis ląstelių sluoksnis virs amnionu (vandeniniu dangalu).

Šiuo metu mažasis kamuoliukas deguonį ir maistines medžiagas gauna per primityvią apykaitos sistemą, sudarytą iš mikroskopinių vamzdelių, jungiančių jį su gimdos sienelėje esančiomis kraujagyslėmis. Per šią sistemą pasišalina ir nereikalingos medžiagos.

Jau kitos savaitės pabaigoje placenta bus pakankamai išsivysčiusi, kad perimtų šį darbą.

Tavo kūnas 3 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo testo debiutas įvyko 1977 metais. Testo rezultato moterims tekdavo laukti net dvi valandas.

Praėjus 6-12 dienų po apvaisinimo įvyksta implantacija – kiaušinėlis įsitvirtina suvešėjusiuose gimdos audiniuose ir pradeda augti.

Apytiksliai šiuo metu moters organizme padidėja hormonų estrogeno ir progesterono lygis, kas sukelia krūties audinių pokyčius. Dėl to krūtys pabrinksta ir tampa jautrios. Tai dar vienas akivaizdus požymis, kad pastojote.

Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje gali pasirodyti kraujingų išskyrų. Tai – implantacinis kraujavimas, kurį, manoma, sukelia kiaušinėlis, bandydamas įsitvirtinti kraujo pritvinkusiuose gimdos audiniuose ir pažeisdamas juose esančias plonytes kraujagysles.

Paprastai implantacinis kraujavimas (ar, veikiau, tepimas) yra toks nežymus, kad daugelis moterų jo net nepastebi. Bet pasitaiko, kad išskyros būna palyginti gausios, ir moterys palaiko jas mėnesinėmis.

Kaip atskirti, ar tai mėnesinės, ar implantacinis kraujavimas? Jei kraujavimas trunka 1-2 dienas, yra palyginti negausus, išskyros yra rusvos ar rausvos (o ne ryškiai raudonos spalvos), greičiausiai tai yra implantacinis kraujavimas.

Darbelis 3 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, galite įsigyti nėštumo testą. Darytis jį dar anksti: nėštumo hormonas HCG pradės gamintis tik po implantacijos – t.y. šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

Taip pat, jeigu reikia, pakoreguokite savo mitybą: jeigu pastojote, netrukus jūsų organizmui reikės medžiagų tam, kad augtų ir vystytųsi sveikas mažylis.

Taip pat skaitykite:

2022 m. Balandinukai ❤️

1. Amber3
    Amber3 prieš 6 val.

Sveikos👋😊 Jungiuosi prie jusu😊 Pati esu balandinuke (14d) ir leliukas turetu gimti (pagal programele) 13d😁 Bet tikiuosi tempsim iki 14😅🤞 Zinau tikslia ov diena, tad man eina jau 4oji sav. Sian pasidariau hcg-3296, 5dieni kartosiu. Darausi dėl savo šventos ramybes, nes pas gine užsiregistravau 23d rugpjucio, kai jau bus 7-8sav ir gales girdeti sirdeles plakima😊 Pamenu su pirnu nestumu nuejau 5sav,tai nieko nemate, tik tiek kad gimda ruosiasi vaikeliui, bet puslytes dar nesimate, tad si kart neleksiu kaip akis isdegusi, juolab, kad jauciuosi puikiai😊 Sian pajauciau pirmuosius simptomus, ryte besedint prie pusryciu stalo eme lb suktis galva, teko prigulti. Ai, dar nuolat nera jegu ir norisi miego, tad su mazaja kartu nusnaudziu pietu miegelio😅 Labai tikiuosi, kad sis nestumas bus toks pat lengvas, kaip pirmasis, nes nespesiu paskui mazaja lakstyti, jei blogai jausiuos🤦‍♀️🤞

Kas nustebino, kad DAR vienas avinukas i musu seima ir gimine ateina😁 Planavome 4men,na bet maziukas pasirinko buti uzsispyrusiu kaip jo tevai (mes su vyru abu 🐏🐏) ir seneliai, mano tevai taip pat 🐏🐏 abu😁, musu krikstasunis 🐏, zodziu, avinu banda🤣

Labai visoms, o taip pat ir sau, linkiu sekmingai pranesioti si rizikingiausia etapa ir dziaugtis kiekviena nestumo akimirka, nes viskas lb greitai praeina🙈

2. gabrielelk
    gabrielelk prieš 4 val.

Sveikos mamytės ❤ kaip ir aš įstojau į jūsų gretas. Konsultacijai pas gydytoja tik kitam ketvirtadieniui gavau. Bet juoselės tikrai 2‼️
    Turiu tokį klausimuką , gal kas būsit susidūrusios. Žodžiu dirbu tokia darba , jis morališkai ir emociškai man per sunkus. Lygiai metus kaip dirbu jame bus spalio 7 dieną. Jei spali ar lapkritį išeičiau iš darbo dekretą gaučiau ar ne ?

Ašpliustrys prieš 4 val.

Amber3 parašė:

Sveikinu Eina sau, koks jūsų didelis Hcg, tikrai tik 4 -ta savaitė eina? Gal kokie trynukai

Ašpliustrys prieš 4 val.

gabrielelk parašė:

Sveiki sveikinu ir jus o ar buvo pertrauka nuo 1 darbo iki kito? Kad gautumėte išmokas, per 24 mėnesius turite būti išdirbusi 12 mėnesių, nesvarbu, kiek darbų keitėte.

5. Zazzaa
    Zazzaa prieš 4 val.