3 nėštumo savaitė

3 nėštumo savaitė

Vaikelis 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę būsimasis kūdikėlis – vos mažo taškelio dydžio kamuoliukas. Tačiau jau jį sudaro keli šimtai ląstelių!

Šiam vos plika akimi įžiūrimam ląstelių kamuoliukui blastocistai įsitvirtinus gimdoje, jo dalis, vėliau virsianti placenta, pradeda gaminti nėštumo hormoną HCG (žmogaus chorioninį gonadotropiną).

HCG hormonas "liepia" kiaušidėms nustoti brandinti naujus kiaušinėlius ir yra teigiamo nėštumo testo kaltininkas. Pradžioje, kol šio hormono lygis nėra labai pakilęs, antroji nėštumo testo juostelė būna neryški.

Ertmėje apie ląstelių kamuoliuką pradeda kauptis vaisiaus vandenys (arba kitaip amniotinis skystis). Vaisiaus vandenys sups kūdikį ištisus mėnesius, o ertmę dengiantis ląstelių sluoksnis virs amnionu (vandeniniu dangalu).

Šiuo metu mažasis kamuoliukas deguonį ir maistines medžiagas gauna per primityvią apykaitos sistemą, sudarytą iš mikroskopinių vamzdelių, jungiančių jį su gimdos sienelėje esančiomis kraujagyslėmis. Per šią sistemą pasišalina ir nereikalingos medžiagos.

Jau kitos savaitės pabaigoje placenta bus pakankamai išsivysčiusi, kad perimtų šį darbą.

Tavo kūnas 3 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo testo debiutas įvyko 1977 metais. Testo rezultato moterims tekdavo laukti net dvi valandas.

Praėjus 6-12 dienų po apvaisinimo įvyksta implantacija – kiaušinėlis įsitvirtina suvešėjusiuose gimdos audiniuose ir pradeda augti.

Apytiksliai šiuo metu moters organizme padidėja hormonų estrogeno ir progesterono lygis, kas sukelia krūties audinių pokyčius. Dėl to krūtys pabrinksta ir tampa jautrios. Tai dar vienas akivaizdus požymis, kad pastojote.

Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje gali pasirodyti kraujingų išskyrų. Tai – implantacinis kraujavimas, kurį, manoma, sukelia kiaušinėlis, bandydamas įsitvirtinti kraujo pritvinkusiuose gimdos audiniuose ir pažeisdamas juose esančias plonytes kraujagysles.

Paprastai implantacinis kraujavimas (ar, veikiau, tepimas) yra toks nežymus, kad daugelis moterų jo net nepastebi. Bet pasitaiko, kad išskyros būna palyginti gausios, ir moterys palaiko jas mėnesinėmis.

Kaip atskirti, ar tai mėnesinės, ar implantacinis kraujavimas? Jei kraujavimas trunka 1-2 dienas, yra palyginti negausus, išskyros yra rusvos ar rausvos (o ne ryškiai raudonos spalvos), greičiausiai tai yra implantacinis kraujavimas.

Darbelis 3 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, galite įsigyti nėštumo testą. Darytis jį dar anksti: nėštumo hormonas HCG pradės gamintis tik po implantacijos – t.y. šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

Taip pat, jeigu reikia, pakoreguokite savo mitybą: jeigu pastojote, netrukus jūsų organizmui reikės medžiagų tam, kad augtų ir vystytųsi sveikas mažylis. 

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2020 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Erika31
  Erika31 prieš 3 val.

  Mūza parašė:
  Arteja mm ir su kiekviena diena nuotaika prasteja Siandien 8-9dpo, neiskenciau, pasidariau testuka, nes gavau pirkdama OV testukus nu ir labai sunku nepagadint..…

  Dar tik 8-9 dpo, nenusiminkit

 2. noriunoriu prieš 2 val.

  siokis parašė:
  Man panašiai dpo irgi, taip norisi pagadint, vistiek stalčiui guli 😁

  Reik daryt jei stalčiui guli kad neuzsiguletu 😂😁😁😁

 3. noriunoriu prieš 2 val.

  Mūza parašė:
  Arteja mm ir su kiekviena diena nuotaika prasteja Siandien 8-9dpo, neiskenciau, pasidariau testuka, nes gavau pirkdama OV testukus nu ir labai sunku nepagadint..…

  Nenusimink pigiukai gali dar nerodyt, aš save taip guosiu rytt😂

 4. User has not uploaded an avatar
  beata25 prieš 2 val.

  Mano mm turetu ateiti 12.10, tai rytoj jei nieko nusipirksiu testa ir pasidarysiu, nes jau labai idomu 😁😁 Krutine jautri, pora spuogeliu atsirado tai dazniausiai pries mm man taip, tik tiek kad pries mm man pilvo apacia maudzia o dabar va nieko, tai nezinau ar pries mm ar jau II bus 😁😁

 5. siokis
  siokis prieš 2 val.

  noriunoriu parašė:
  Reik daryt jei stalčiui guli kad neuzsiguletu 😂😁😁😁

  Turiu kaip tik iki mmm d. 😁😁😁reikia laukt ryt ryto, o buvau pažadėjus sau tvardytis😀