3 nėštumo savaitė

3 nėštumo savaitė

Vaikelis 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę būsimasis kūdikėlis – vos mažo taškelio dydžio kamuoliukas. Tačiau jau jį sudaro keli šimtai ląstelių!

Šiam vos plika akimi įžiūrimam ląstelių kamuoliukui blastocistai įsitvirtinus gimdoje, jo dalis, vėliau virsianti placenta, pradeda gaminti nėštumo hormoną HCG (žmogaus chorioninį gonadotropiną).

HCG hormonas "liepia" kiaušidėms nustoti brandinti naujus kiaušinėlius ir yra teigiamo nėštumo testo kaltininkas. Pradžioje, kol šio hormono lygis nėra labai pakilęs, antroji nėštumo testo juostelė būna neryški.

Ertmėje apie ląstelių kamuoliuką pradeda kauptis vaisiaus vandenys (arba kitaip amniotinis skystis). Vaisiaus vandenys sups kūdikį ištisus mėnesius, o ertmę dengiantis ląstelių sluoksnis virs amnionu (vandeniniu dangalu).

Šiuo metu mažasis kamuoliukas deguonį ir maistines medžiagas gauna per primityvią apykaitos sistemą, sudarytą iš mikroskopinių vamzdelių, jungiančių jį su gimdos sienelėje esančiomis kraujagyslėmis. Per šią sistemą pasišalina ir nereikalingos medžiagos.

Jau kitos savaitės pabaigoje placenta bus pakankamai išsivysčiusi, kad perimtų šį darbą.

Tavo kūnas 3 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo testo debiutas įvyko 1977 metais. Testo rezultato moterims tekdavo laukti net dvi valandas.

Praėjus 6-12 dienų po apvaisinimo įvyksta implantacija – kiaušinėlis įsitvirtina suvešėjusiuose gimdos audiniuose ir pradeda augti.

Apytiksliai šiuo metu moters organizme padidėja hormonų estrogeno ir progesterono lygis, kas sukelia krūties audinių pokyčius. Dėl to krūtys pabrinksta ir tampa jautrios. Tai dar vienas akivaizdus požymis, kad pastojote.

Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje gali pasirodyti kraujingų išskyrų. Tai – implantacinis kraujavimas, kurį, manoma, sukelia kiaušinėlis, bandydamas įsitvirtinti kraujo pritvinkusiuose gimdos audiniuose ir pažeisdamas juose esančias plonytes kraujagysles.

Paprastai implantacinis kraujavimas (ar, veikiau, tepimas) yra toks nežymus, kad daugelis moterų jo net nepastebi. Bet pasitaiko, kad išskyros būna palyginti gausios, ir moterys palaiko jas mėnesinėmis.

Kaip atskirti, ar tai mėnesinės, ar implantacinis kraujavimas? Jei kraujavimas trunka 1-2 dienas, yra palyginti negausus, išskyros yra rusvos ar rausvos (o ne ryškiai raudonos spalvos), greičiausiai tai yra implantacinis kraujavimas.

Darbelis 3 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, galite įsigyti nėštumo testą. Darytis jį dar anksti: nėštumo hormonas HCG pradės gamintis tik po implantacijos – t.y. šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

Taip pat, jeigu reikia, pakoreguokite savo mitybą: jeigu pastojote, netrukus jūsų organizmui reikės medžiagų tam, kad augtų ir vystytųsi sveikas mažylis. 

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2019 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Toootaa prieš 33 min.

  Sveikos, nebežinau net ką galvoti, šiandien 4 diena kai vėluoja mėnesinės, o testas tik vaiduoklis, penktadienį dariau skaitmeninį tai parodė kad nėščia 1-2 savaitės, nesuprantu kodėl paprasti testai neryškėja.?

 2. User has not uploaded an avatar
  TaipNe prieš 21 min.

  Mamam parašė:
  Aš nelaukiu ☺️ MM nusimato 04.02. Testams dar anksti, pojūčiai visokie. Nesuprantu, nejaugi taip anksti gali pasireikšt nėštumo požymiai? PMS metu jausdavau vos vos…

  O as nieko visai nejauciu tik baisulingas apetitas uzaugo, ryte jai atsikeliu tooookia alkana esu. Kazi ar gali apetita kelti folio rugstis? Nes vakare isgeriu ja

 3. B3auty
  B3auty prieš 13 min.

  Toootaa parašė:
  Sveikos, nebežinau net ką galvoti, šiandien 4 diena kai vėluoja mėnesinės, o testas tik vaiduoklis, penktadienį dariau skaitmeninį tai parodė kad nėščia 1-2 savait…

  1-2 savaitės tai nėra daug, kaikurie testai jautrūs, kaikurie ne. Geriausia Jums daryti HCG ir PRG, kad matytumėte ar dvigubėja ;) Bus mažiau streso nei su testukais.

 4. B3auty
  B3auty prieš 10 min.

  TaipNe parašė:
  O as nieko visai nejauciu tik baisulingas apetitas uzaugo, ryte jai atsikeliu tooookia alkana esu. Kazi ar gali apetita kelti folio rugstis? Nes vakare isge…

  Va šis dalykas mane lanai suglumino irgi. Ir nežinah ar vali būt, kad nuo folio rūgšties gali pakilti apetitas. Vos po savaitės kai pradėjau gerti folio, atrodo, kad juodoji skylė atsivėrė ten pas mane.

 5. mirame
  mirame prieš 9 min.

  Mūsų_laukimas parašė:
  Ačiū labai visom, kurios prieš porą dienų mane ramino, kad tikrai viskas čia ok ir reikia laukt ryškėjimo. Atrodo tikrai didžioji svajonė pagaliau su mumis linki…

  Sveikinu 🙂 o mano tai ne ryškėja o atrodo kad tik blanksta. Laukiu rytojaus. Kokius čia testus daretes?