3 nėštumo savaitė

3 nėštumo savaitė

Vaikelis 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę būsimasis kūdikėlis – vos mažo taškelio dydžio kamuoliukas. Tačiau jau jį sudaro keli šimtai ląstelių!

Šiam vos plika akimi įžiūrimam ląstelių kamuoliukui blastocistai įsitvirtinus gimdoje, jo dalis, vėliau virsianti placenta, pradeda gaminti nėštumo hormoną HCG (žmogaus chorioninį gonadotropiną).

HCG hormonas "liepia" kiaušidėms nustoti brandinti naujus kiaušinėlius ir yra teigiamo nėštumo testo kaltininkas. Pradžioje, kol šio hormono lygis nėra labai pakilęs, antroji nėštumo testo juostelė būna neryški.

Ertmėje apie ląstelių kamuoliuką pradeda kauptis vaisiaus vandenys (arba kitaip amniotinis skystis). Vaisiaus vandenys sups kūdikį ištisus mėnesius, o ertmę dengiantis ląstelių sluoksnis virs amnionu (vandeniniu dangalu).

Šiuo metu mažasis kamuoliukas deguonį ir maistines medžiagas gauna per primityvią apykaitos sistemą, sudarytą iš mikroskopinių vamzdelių, jungiančių jį su gimdos sienelėje esančiomis kraujagyslėmis. Per šią sistemą pasišalina ir nereikalingos medžiagos.

Jau kitos savaitės pabaigoje placenta bus pakankamai išsivysčiusi, kad perimtų šį darbą.

Tavo kūnas 3 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo testo debiutas įvyko 1977 metais. Testo rezultato moterims tekdavo laukti net dvi valandas.

Praėjus 6-12 dienų po apvaisinimo įvyksta implantacija – kiaušinėlis įsitvirtina suvešėjusiuose gimdos audiniuose ir pradeda augti.

Apytiksliai šiuo metu moters organizme padidėja hormonų estrogeno ir progesterono lygis, kas sukelia krūties audinių pokyčius. Dėl to krūtys pabrinksta ir tampa jautrios. Tai dar vienas akivaizdus požymis, kad pastojote.

Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje gali pasirodyti kraujingų išskyrų. Tai – implantacinis kraujavimas, kurį, manoma, sukelia kiaušinėlis, bandydamas įsitvirtinti kraujo pritvinkusiuose gimdos audiniuose ir pažeisdamas juose esančias plonytes kraujagysles.

Paprastai implantacinis kraujavimas (ar, veikiau, tepimas) yra toks nežymus, kad daugelis moterų jo net nepastebi. Bet pasitaiko, kad išskyros būna palyginti gausios, ir moterys palaiko jas mėnesinėmis.

Kaip atskirti, ar tai mėnesinės, ar implantacinis kraujavimas? Jei kraujavimas trunka 1-2 dienas, yra palyginti negausus, išskyros yra rusvos ar rausvos (o ne ryškiai raudonos spalvos), greičiausiai tai yra implantacinis kraujavimas.

Darbelis 3 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, galite įsigyti nėštumo testą. Darytis jį dar anksti: nėštumo hormonas HCG pradės gamintis tik po implantacijos – t.y. šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

Taip pat, jeigu reikia, pakoreguokite savo mitybą: jeigu pastojote, netrukus jūsų organizmui reikės medžiagų tam, kad augtų ir vystytųsi sveikas mažylis. 

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2021 metų žirniukus ❤❤❤

 1. A-guste
  A-guste prieš 47 min.

  IšNaujo parašė:
  Mes planuojam po šio įvykio ❤️

  Aš irgi beveik visas tema išskaičiau, tai irgi įstrigo tai, kad vienoms leidžia net mm nesulaukti, o kitom 3-6mėn laukti. Atrodo, kad dabar vien tik nėščias moteris matau 😭😭😭

 2. 2dublis prieš 21 min.

  Borabora parašė:
  Pakartojau testą. Ir kitos firmos tai yra ta juostytė antra. Nesulauksiu jau ryt ryto. Važiuosiu kraują priduot.

  Sveikinu! 🥳

 3. 2dublis prieš 20 min.

  As dar slapcia tikejaus, kad gal testas parodys kanors po veluojanciu mm, nes su dukra parode savaite iki ju, bet siryt diena anksciau atejo nelabosios tai laiku pas jus atejau, nuo ciklo pradzios.

 4. panele2020
  panele2020 prieš 18 min.

  O as tai sedziu ir bijau😭 man visada pries mm, kokia savaite, prasideda tokie jau skausmai, kurie pranesa apie artejancias mm, tai va siandien lygiai savaite pries numatomas mm. Tai labai bijau, kad suskaus ta pilva ir labai nusivilsiu😭 nereikes nei testu gadinti😭😭😭

 5. Leiton
  Leiton prieš 10 min.

  A-guste parašė:
  Vat man labai įdomu, kodėl vienoms sako, kad gali net nelaukti pirmų mm, o kitoms rekomenduoja 3-6mėn minimum susilaikyti 🤔nors čia gal juo gydytojo priklauso.…

  aš irgi manau, kad šis patarimas priklauso daug nuo gydytojo ir taip pat nuo patirties. Jeigu ankstyvas persileidimas, tai turbūt nuo sekančio ciklo jau galima vėl planuoti, galbūt vieną galima pralaukti dėl organizmo atsistatymo.
  Mano patirtis, kad dukrytei susotojo širdelė beveik 28 savaičių ir teko natūraliai išgimdyti. Tai dėl fizinės sveikatos tikrai patarė laukti 6 mėnesius, o psichologiškai pasiryžau beveik po metų, tik va, kad nekimba.. Tačiau ir taip man nėra naujiena, nes pirmosios dukros susilaukiau po 2 metų bandymų, kai nepadėjo nei medikai, nei šarlatai tiesiog pati užkibo ir tiek Antrąjai užteko, kad gydytoja "žvakę palaikytų", nustatytų kada tiksliai OV vyksta, nes testai blūdijo. O trečią kai sumanėm planuoti, tai iškart užkibo, bet po kelių dienų testai tapo neigiami, o sekantį kartą vėl užkibo tačiau baigėsi tragiškai. Tai nesuprasi nuo kokių pasaulio jėgų priklauso..