3 nėštumo savaitė

3 nėštumo savaitė

Vaikelis 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę būsimasis kūdikėlis – vos mažo taškelio dydžio kamuoliukas. Tačiau jau jį sudaro keli šimtai ląstelių!

Šiam vos plika akimi įžiūrimam ląstelių kamuoliukui blastocistai įsitvirtinus gimdoje, jo dalis, vėliau virsianti placenta, pradeda gaminti nėštumo hormoną HCG (žmogaus chorioninį gonadotropiną).

HCG hormonas "liepia" kiaušidėms nustoti brandinti naujus kiaušinėlius ir yra teigiamo nėštumo testo kaltininkas. Pradžioje, kol šio hormono lygis nėra labai pakilęs, antroji nėštumo testo juostelė būna neryški.

Ertmėje apie ląstelių kamuoliuką pradeda kauptis vaisiaus vandenys (arba kitaip amniotinis skystis). Vaisiaus vandenys sups kūdikį ištisus mėnesius, o ertmę dengiantis ląstelių sluoksnis virs amnionu (vandeniniu dangalu).

Šiuo metu mažasis kamuoliukas deguonį ir maistines medžiagas gauna per primityvią apykaitos sistemą, sudarytą iš mikroskopinių vamzdelių, jungiančių jį su gimdos sienelėje esančiomis kraujagyslėmis. Per šią sistemą pasišalina ir nereikalingos medžiagos.

Jau kitos savaitės pabaigoje placenta bus pakankamai išsivysčiusi, kad perimtų šį darbą.

Tavo kūnas 3 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo testo debiutas įvyko 1977 metais. Testo rezultato moterims tekdavo laukti net dvi valandas.

Praėjus 6-12 dienų po apvaisinimo įvyksta implantacija – kiaušinėlis įsitvirtina suvešėjusiuose gimdos audiniuose ir pradeda augti.

Apytiksliai šiuo metu moters organizme padidėja hormonų estrogeno ir progesterono lygis, kas sukelia krūties audinių pokyčius. Dėl to krūtys pabrinksta ir tampa jautrios. Tai dar vienas akivaizdus požymis, kad pastojote.

Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje gali pasirodyti kraujingų išskyrų. Tai – implantacinis kraujavimas, kurį, manoma, sukelia kiaušinėlis, bandydamas įsitvirtinti kraujo pritvinkusiuose gimdos audiniuose ir pažeisdamas juose esančias plonytes kraujagysles.

Paprastai implantacinis kraujavimas (ar, veikiau, tepimas) yra toks nežymus, kad daugelis moterų jo net nepastebi. Bet pasitaiko, kad išskyros būna palyginti gausios, ir moterys palaiko jas mėnesinėmis.

Kaip atskirti, ar tai mėnesinės, ar implantacinis kraujavimas? Jei kraujavimas trunka 1-2 dienas, yra palyginti negausus, išskyros yra rusvos ar rausvos (o ne ryškiai raudonos spalvos), greičiausiai tai yra implantacinis kraujavimas.

Darbelis 3 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, galite įsigyti nėštumo testą. Darytis jį dar anksti: nėštumo hormonas HCG pradės gamintis tik po implantacijos – t.y. šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

Taip pat, jeigu reikia, pakoreguokite savo mitybą: jeigu pastojote, netrukus jūsų organizmui reikės medžiagų tam, kad augtų ir vystytųsi sveikas mažylis. 

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2019 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Mamytė322 prieš 5 val.

  rimel parašė:
  Sveikinu! Tikrai jau čia aišku, ypač kai dar tik laiko iki mm. Ryt ryte ir aš pasidarysiu (1 diena iki mm) Gal nusišypsos laimė išvysti tą antrą juostelę :)…

  Ačiū ir laikau kumščius už visas jus🌹

 2. User has not uploaded an avatar
  Mamytė322 prieš 5 val.

  Drulienė parašė:
  Sveikinu 🌷🌷🌷

  Bet dar baisu man džiaugtis😀

 3. linkevič lina
  linkevič lina prieš 3 val.

  B-Ramunė parašė:
  Linkiu sekmes o as sendien laukiu mm kolkas ju dar nera

  Mano mm sen neorasidejo,pora dienu patepe vos matomai ir viskas nt neigemas.aureoles patamseja krutine pabrinkusi bet neskausminga... pasimetusi... kada darar galima nt daryti.

 4. virsukalne
  virsukalne prieš 2 val.

  linkevič lina parašė:
  Mano mm sen neorasidejo,pora dienu patepe vos matomai ir viskas nt neigemas.aureoles patamseja krutine pabrinkusi bet neskausminga... pasimetusi... kada darar galim…

  Darykite nebe nt, o kraujo tyrima

 5. Stebuk1elis
  Stebuk1elis prieš 2 val.

  linkevič lina parašė:
  Mano mm sen neorasidejo,pora dienu patepe vos matomai ir viskas nt neigemas.aureoles patamseja krutine pabrinkusi bet neskausminga... pasimetusi... kada darar galim…

  Kad viena diena veluoja mm, tai nieko nereiskia. Gali juk ir ovuliacija but velyva. Po poros dienu jeigu neateis, kartokit nt