12 nėštumo savaitė

12 nėštumo savaitė

Vaikelis 12 nėštumo savaitę

Laimas. Vaikelis auga vis greičiau: jis jau šiek tiek didesnis nei 5,5 cm, sveria apie 15 gramų ir yra laimo (žaliosios citrinos) dydžio.

Jo veidukas darosi vis labiau panašus į žmogaus: akys, kurios pradžioje tebuvo tamsios dėmelės galvos šonuose, dabar priartėjo viena prie kitos, o ausys jau beveik yra ten, kur mes įpratę jas matyti.

Vaikelio žarnynas, kuris augo taip greitai, kad jam teko įsiskverbti į virkštelę, dabar pradės pamažu grįžti atgal į pilvo ertmę. Be to, pradeda veikti žarnyno peristaltika. Inkstai taip pat jau funkcionuoja savarankiškai: jie išskiria šlapimą, kuriam pasišalinus kaupiasi vaisiaus vandenys, užtikrinantys reikiamą kūno skysčių kiekį.

Mažylio nervinės ląstelės dauginasi labai sparčiai, smegenyse pradeda formuotis sinapsės (neurologinės jungtys). Vaikelis įgyja vis naujų refleksų. Pavyzdžiui, jis jau gali čiulpti arba susigūžti, kai kas nors baksteli į pilvuką. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 12 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai parodė, kad iš širdies dūžių neįmanoma nustatyti, ar moteris nešioja berniuką, ar – mergaitę. Tai tik dar vienas populiarus mitas.

Gimda pamažu kyla virš dubens kaulų – pilvo apačioje gydytojas jau gali užčiuopti jos viršutinę dalį. Gimdos padėtis primena aukšyn kojomis apverstą indą, todėl ši jos dalis vadinama gimdos dugnu. 

Jei svorį priaugate kaip rekomenduojama, praeis dar kelios savaitės, kol jums prireiks specialių drabužių. Tačiau, be abejo, jau pastebėjote, kad liemuo suapvalėjo, ir geriau jaučiatės dėvėdama laisvesnius, mažiau varžančius drabužius.

Nėštumo metu gali varginti rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) – deginimo krūtinkaulio srityje ar apatinėje ryklės dalyje pojūtis. Tai dažnai pasitaikantis „šalutinis nėštumo poveikis“, kurį sukelia hormoniniai ir fiziologiniai kūno pokyčiai. Deginimo pojūtis gali būti stiprus, neleidžiantis mėgautis maistu ar net miegoti.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 12 nėštumo savaitei

Šią arba kitą savaitę Jums gali būti atliktas pirmasis ultragarso tyrimas. Jis nėra privalomas ir yra atliekamas tik tuo atveju, jei yra rizikos faktorių ir norima nustatyti, ar nėra esminių vystymosi anomalijų ir kitų komplikacijų. Jei moteris visiškai sveika, gydytojas pirmąją echoskopiją atlieka tik 18-20 nėštumo savaitę.

Jei mažylis įsitaisęs patogiai, šio tyrimo metu jau galite pamatyti mažutį žmogeliuką. Bet tai bus tik šėšėlių žaismas, aiškaus vaizdo kol kas nebus.

Kas jis – berniukas ar mergaitė – dar teks spėlioti: šiomis savaitėmis nustatyti mažylio lytį tikimybė labai maža.

12-13-ą nėštumo savaitę būtų atliekamas transvaginalinis ultragarso tyrimas (per makštį) – tai patikimesnis ir tikslesnis būdas nei echoskopija per pilvo sienelę.

Svarbus niuansas: priešingai, nei skelbia populiarus mitas, gerti vandens prieš echoskopijos tyrimą nereikia. Šlapimo pūslė turi būti tuščia.

2023 m. gruodinukai

 1. Rasele712
  Rasele712 prieš 9 val.

  Besilaukiant parašė:
  Aš nesutikčiau Rasele su tuo, tos kurios jau gimdėm viena ar net kelis kartus ir net jei tarpas ilgas, vistiek nebus kaip pirmą kartą, kadangi moteris gimdžiusi nie…

  Tai taip patirtis visada išlieka, bwt kalbama apie gimdymo takus. Man taip pat bus dabar 7 metai praėję nuo paskutinio gimdymo.
  Ir taip bijoti nėra ko nes tai gerumo nepridės 🙂

 2. Besilaukiant
  Besilaukiant prieš 9 val.

  Rasele712 parašė:
  Tai taip patirtis visada išlieka, bwt kalbama apie gimdymo takus. Man taip pat bus dabar 7 metai praėję nuo paskutinio gimdymo.

  Rasele pas mus ir vaikai panašaus amžiaus, mano dukra 7 ir sūnus 9 ir dabar laukiames gruodinuko😉

 3. User has not uploaded an avatar
  Erikkiukkas prieš 7 val.

  Ar kam dar yra, kad vėl atsinaujino pykinimas? Man buvo praėję, bet jau trečia diena, kaip vėl užeina pykinimai, šleikštulys... Nėra taip buvę su ankstesniais...

 4. User has not uploaded an avatar
  smalsiuke prieš 5 val.

  Sveikos būsimos mamytės, na va šiandien ir aš po echoskopijos, taip labai laukiau, dėl trijų nesėkmingų nėštumu, bet ši karta kolkas viskas gerai... 😍 Vaisius savaitę didesnis negu pagal mėnesines... Pirmadienį ims tyrimą iš placentos ir tirs chromosomas... Man pykinimas sumažėjo pradėjus gerti kalcio tabletes 500mg per dieną, nes neisgeriu kas dien 0.5 litro pieno, tai gydytoja rekomendavo gerti kalcio tabletes ir man po jų pykinimas sumažėjo... Pilvo apačią man irgi pamaudzia, gal magnio reikėtų pagerti pamiršau paklausti gydytojos...

 5. VeronikaZ
  VeronikaZ prieš 2 val.

  smalsiuke parašė:
  Sveikos būsimos mamytės, na va šiandien ir aš po echoskopijos, taip labai laukiau, dėl trijų nesėkmingų nėštumu, bet ši karta kolkas viskas gerai... 😍 Vaisius savai…

  Pilvo apačią maudžia dėl raiščių tempimosi 🙂