12 nėštumo savaitė

12 nėštumo savaitė

Vaikelis 12 nėštumo savaitę

Laimas. Vaikelis auga vis greičiau: jis jau šiek tiek didesnis nei 5,5 cm, sveria apie 15 gramų ir yra laimo (žaliosios citrinos) dydžio.

Jo veidukas darosi vis labiau panašus į žmogaus: akys, kurios pradžioje tebuvo tamsios dėmelės galvos šonuose, dabar priartėjo viena prie kitos, o ausys jau beveik yra ten, kur mes įpratę jas matyti.

Vaikelio žarnynas, kuris augo taip greitai, kad jam teko įsiskverbti į virkštelę, dabar pradės pamažu grįžti atgal į pilvo ertmę. Be to, pradeda veikti žarnyno peristaltika. Inkstai taip pat jau funkcionuoja savarankiškai: jie išskiria šlapimą, kuriam pasišalinus kaupiasi vaisiaus vandenys, užtikrinantys reikiamą kūno skysčių kiekį.

Mažylio nervinės ląstelės dauginasi labai sparčiai, smegenyse pradeda formuotis sinapsės (neurologinės jungtys). Vaikelis įgyja vis naujų refleksų. Pavyzdžiui, jis jau gali čiulpti arba susigūžti, kai kas nors baksteli į pilvuką. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 12 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai parodė, kad iš širdies dūžių neįmanoma nustatyti, ar moteris nešioja berniuką, ar – mergaitę. Tai tik dar vienas populiarus mitas.

Gimda pamažu kyla virš dubens kaulų – pilvo apačioje gydytojas jau gali užčiuopti jos viršutinę dalį. Gimdos padėtis primena aukšyn kojomis apverstą indą, todėl ši jos dalis vadinama gimdos dugnu. 

Jei svorį priaugate kaip rekomenduojama, praeis dar kelios savaitės, kol jums prireiks specialių drabužių. Tačiau, be abejo, jau pastebėjote, kad liemuo suapvalėjo, ir geriau jaučiatės dėvėdama laisvesnius, mažiau varžančius drabužius.

Nėštumo metu gali varginti rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) – deginimo krūtinkaulio srityje ar apatinėje ryklės dalyje pojūtis. Tai dažnai pasitaikantis „šalutinis nėštumo poveikis“, kurį sukelia hormoniniai ir fiziologiniai kūno pokyčiai. Deginimo pojūtis gali būti stiprus, neleidžiantis mėgautis maistu ar net miegoti.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 12 nėštumo savaitei

Šią arba kitą savaitę Jums gali būti atliktas pirmasis ultragarso tyrimas. Jis nėra privalomas ir yra atliekamas tik tuo atveju, jei yra rizikos faktorių ir norima nustatyti, ar nėra esminių vystymosi anomalijų ir kitų komplikacijų. Jei moteris visiškai sveika, gydytojas pirmąją echoskopiją atlieka tik 18-20 nėštumo savaitę.

Jei mažylis įsitaisęs patogiai, šio tyrimo metu jau galite pamatyti mažutį žmogeliuką. Bet tai bus tik šėšėlių žaismas, aiškaus vaizdo kol kas nebus.

Kas jis – berniukas ar mergaitė – dar teks spėlioti: šiomis savaitėmis nustatyti mažylio lytį tikimybė labai maža.

12-13-ą nėštumo savaitę būtų atliekamas transvaginalinis ultragarso tyrimas (per makštį) – tai patikimesnis ir tikslesnis būdas nei echoskopija per pilvo sienelę.

Svarbus niuansas: priešingai, nei skelbia populiarus mitas, gerti vandens prieš echoskopijos tyrimą nereikia. Šlapimo pūslė turi būti tuščia.

2024 m ❤️Rugsėjo Mažyliai❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Laura. A prieš 3 d.

  Laimingamamyte parašė:
  Sveikos mamytes, kaip jus laikotės? Kaip jaučiatės? Mes vakar buvom Kauno klinikose konsultacijai pas genetike, tai viską išnagrinėjo per echo, viskas puikiai, tik …

  Pas kokią buvot gal pasidalintumėt?
  Kaunietės, gal kas žinot Daivą Simanavičiūtę? Kokie atsiliepimai? 🌷

 2. User has not uploaded an avatar
  mrsjas prieš 3 d.

  Laimingamamyte parašė:
  Sveikos mamytes, kaip jus laikotės? Kaip jaučiatės? Mes vakar buvom Kauno klinikose konsultacijai pas genetike, tai viską išnagrinėjo per echo, viskas puikiai, tik …

  Kaip smagu girdėti geras naujienas! Aš šiandien važiuoju į Santaras pas 3 lygio ginekologė pakartotinai apžiūrai, maniškė prižiūrinti gyd. nori būti 1000 proc. tikra, jog viskas tvarkoje

 3. Miai88
  Miai88 prieš 3 d.

  Laura. A parašė:
  Pas kokią buvot gal pasidalintumėt?
  Kaunietės, gal kas žinot Daivą Simanavičiūtę? Kokie atsiliepimai? 🌷

  Ryt pas ją vizitas 12 sav skanui klinikose. Kiek domėjausi ir skaičiau tai labai atsidavusi gydytoja, mylinti savo darbą 😊 Ryt po vizito parašysiu kaip sekėsi pas ją 😊

 4. dzinny
  dzinny prieš 2 d.

  Simona95 parašė:
  Aš suprantu šitą,sakė nuo šito temperatūra nekyla aš ir nedejau,bet mane neramina kad ji išvis nenukrenta,vistiek stovi 37.8 ar 37.6 vakar išvis buvo 39.0 tai įdėju…

  Mum nuo šio kilo net labiau, tad tikrai gali būt.

 5. User has not uploaded an avatar
  lettym prieš 19 min.

  Gal kurios darėtės veracity nipt kaip greitai gavote atsakymą?🙈 aš užvakar buvau kauno klinikose scanui ir priscai, vakar pridaviau kraują niptui, galvoju ar realu kitą savaitę sulaukti nipto😁 taip nekantru