12 nėštumo savaitė

Vaikelis 12 nėštumo savaitę

Laimas. Vaikelis auga vis su didesniu pagreičiu: jis jau šiek tiek didesnis nei 5,5 cm, sveria apie 15 gramų ir yra dydžio sulig laimu (žaliąja citrina).

Veidukas darosi vis labiau panašus į žmogaus veidą: akys, kurios pradžioje buvo tamsios dėmelės galvos šonuose, priartėjo viena prie kitos, o ausys jau beveik yra ten, kur mes įpratę jas matyti.

Vaikelio žarnynas, kuris augo taip greitai, kad jam teko įsiskverbti į virkštelę, dabar pradės pamažu grįžti atgal į pilvo ertmę. Be to, pradeda veikti žarnyno peristaltika. Inkstai taip pat jau funkcionuoja savarankiškai: jie išskiria "šlapimą", kuriam pasišalinus ir kaupiasi vaisiaus vandenys, užtikrinantys reikiamą kūno skysčių poreikį.

Mažylio nervinės ląstelės dauginasi labai sparčiai ir smegenyse pradeda formuotis sinapsės (neurologinės jungtys). Vaikelis įgyja vis naujų refleksų. Pavyzdžiui, jis jau gali čiulpti. Taip pat jis sureaguotų susigūždamas, jei bakstelėtumėte į pilvą. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 12 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai parodė, kad iš širdies dūžių neįmanoma nustatyti, ar moteris nešioja berniuką, ar mergaitę. Tai tik dar vienas populiarus mitas.

Gimda pamažu kyla virš dubens kaulų – gydytojas pilvo apačioje jau gali užčiuopti gimdos viršutinę dalį. Gimdos padėtis primena aukšyn kojomis apverstą indą, todėl ši gimdos dalis vadinama gimdos dugnu. 

Jei svorį priaugate kaip rekomenduojama, praeis dar kelios savaitės, kol jums prireiks specialių drabužių. Tačiau, be abejo, jau pastebėjote, kad liemuo suapvalėjo, ir geriau jaučiatės dėvėdama laisvesnius, mažiau varžančius drabužius.

Nėštumo metu varginti rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) – tai toks deginimo krūtinkaulio srityje ar apatinėje ryklės dalyje pojūtis. Tai dažnai pasitaikantis „šalutinis nėštumo poveikis“, kurį sukelia hormoniniai ir fiziologiniai kūno pokyčiai. Deginimo pojūtis gali būti stiprus, verčiantis nuolat jį prisiminti, neleidžiantis mėgautis maistu ar net miegoti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas)

Darbelis 12 nėštumo savaitei

Šią arba kitą savaitę Jums gali būti atliktas pirmasis ultragarso tyrimas. Šis tyrimas nėra privalomas ir atliekamas tik tuo atveju, jei yra rizikos faktorių ir norima nustatyti, ar nėra esminių vystymosi anomalijų ir kitų komplikacijų.

Jei moteris visiškai sveika, gydytojas pirmąją echoskopiją atlieka tik 18-20 nėštumo savaitę.

Jei šis tyrimas jums bus atliekamas, kaži ko nepamatysite, tačiau tai bus jau ne tik šešėlių žaismas: jei mažylis įsitaisęs patogiai, greičiausiai jau matysite mažutį žmogeliuką. Kas jis – berniukas ar mergaitė – dar teks spėlioti: šiomis savaitėmis nustatyti jo lytį tikimybė labai maža.

12-13 nėštumo savaitę būtų atliekamas transvaginalinis ultragarso tyrimas (per makštį) – tai patikimesnis ir tikslesnis būdas nei echoskopija per pilvo sienelę.

Priešingai nei skelbia populiarus mitas, gerti vandens prieš echoskopijos tyrimą nereikia: atvirkščiai, šlapimo pūslė turi būti tuščia.

2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

 1. Karole2
  Karole2 prieš 4 val.

  tokeirtoke parašė:
  Pas mane jau ankščiau buvo cista dar kai tikrinausi Kaune, gėriau vaistus, poto išvažiavau, Anglijoje sakė kad jos nebėra, kad nieko nebemato, bet tais daktarais ne…

  Priklauso nuo miesto ir kur darysies toj pacioj poliklinikoj gali pasidaryti tik i ligoniu kasas sumoket teks arba is vis geriau sumoketi i ligoniu kasas ta mokesti ir busit jau kaip drausta ir jums med.paslaugos nekainuos

 2. User has not uploaded an avatar
  jolitel prieš 4 val.

  2mam parašė:
  Manau gerai, kad nenutuokėt. Blogiau būtų jei būtumėt jau žinojusi ir nesakiusi ☺

  Tas tai taip. Bet va šiandien gavau pažyma apie nėštuma, galvoju reikia apsidrausti, kad nelikčiau be darbo

 3. User has not uploaded an avatar
  ankata prieš 3 val.

  tautvydukas2 parašė:
  Situacija tikrai ne kokia, bet kad ir kaip jie reaguotų vistiek nesvarbu. Nes dabar svarbu tik tavo gera būsena. Nesuk galvos. Atleisti negali, o po 2_3 metų matysi…

  kuo puikiausiai gali atleisti, kol oficialiai nepristatyta pazyma apie nestuma

 4. cili
  cili prieš 3 val.

  2mam parašė:
  Dar ir taip būna Jūsų vietoj ateity galvočiau apie darbo keitimą...juk ir sirgs vaikai, ateity visokios šventės...jei jau į nėščią toks požiūris, tai koks b…

  Na tai su šiuo nėštumu imsiu vėl 3 metus vaiko priežiūros atostogų, kad darbo stažas eitų 😉. Apie grįžimą net negalvoju, juolab kad šiuo metu net ne LT gyvenu.

 5. 3diamonds
  3diamonds prieš 2 val.

  tokeirtoke parašė:
  Labas vakaras mamytės . Turiu tokį klausimėlį . Aš gyvenu Anglijoje, bet dabar esu grįžus į Lietuvą, man pas daktarus pirmas vizitas tik 16 savaitę, o šiandien bbe …

  Man ir dažnai skauda dešinėn pusėj šoną. Daktarai net tikrino ar nėra apendicito. Bet ne. Išvada, kad man skauda jį dėl to, kad aš daug vemiu. O tu jei turėjusi persileidimas tai kreipkis lietuvoj pas daktarus.