12 nėštumo savaitė

12 nėštumo savaitė

Vaikelis 12 nėštumo savaitę

Laimas. Vaikelis auga vis su didesniu pagreičiu: jis jau šiek tiek didesnis nei 5,5 cm, sveria apie 15 gramų ir yra dydžio sulig laimu (žaliąja citrina).

Veidukas darosi vis labiau panašus į žmogaus veidą: akys, kurios pradžioje buvo tamsios dėmelės galvos šonuose, priartėjo viena prie kitos, o ausys jau beveik yra ten, kur mes įpratę jas matyti.

Vaikelio žarnynas, kuris augo taip greitai, kad jam teko įsiskverbti į virkštelę, dabar pradės pamažu grįžti atgal į pilvo ertmę. Be to, pradeda veikti žarnyno peristaltika. Inkstai taip pat jau funkcionuoja savarankiškai: jie išskiria "šlapimą", kuriam pasišalinus ir kaupiasi vaisiaus vandenys, užtikrinantys reikiamą kūno skysčių poreikį.

Mažylio nervinės ląstelės dauginasi labai sparčiai ir smegenyse pradeda formuotis sinapsės (neurologinės jungtys). Vaikelis įgyja vis naujų refleksų. Pavyzdžiui, jis jau gali čiulpti. Taip pat jis sureaguotų susigūždamas, jei bakstelėtumėte į pilvą. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 12 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai parodė, kad iš širdies dūžių neįmanoma nustatyti, ar moteris nešioja berniuką, ar mergaitę. Tai tik dar vienas populiarus mitas.

Gimda pamažu kyla virš dubens kaulų – gydytojas pilvo apačioje jau gali užčiuopti gimdos viršutinę dalį. Gimdos padėtis primena aukšyn kojomis apverstą indą, todėl ši gimdos dalis vadinama gimdos dugnu. 

Jei svorį priaugate kaip rekomenduojama, praeis dar kelios savaitės, kol jums prireiks specialių drabužių. Tačiau, be abejo, jau pastebėjote, kad liemuo suapvalėjo, ir geriau jaučiatės dėvėdama laisvesnius, mažiau varžančius drabužius.

Nėštumo metu varginti rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) – tai toks deginimo krūtinkaulio srityje ar apatinėje ryklės dalyje pojūtis. Tai dažnai pasitaikantis „šalutinis nėštumo poveikis“, kurį sukelia hormoniniai ir fiziologiniai kūno pokyčiai. Deginimo pojūtis gali būti stiprus, verčiantis nuolat jį prisiminti, neleidžiantis mėgautis maistu ar net miegoti.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 12 nėštumo savaitei

Šią arba kitą savaitę Jums gali būti atliktas pirmasis ultragarso tyrimas. Šis tyrimas nėra privalomas ir atliekamas tik tuo atveju, jei yra rizikos faktorių ir norima nustatyti, ar nėra esminių vystymosi anomalijų ir kitų komplikacijų.

Jei moteris visiškai sveika, gydytojas pirmąją echoskopiją atlieka tik 18-20 nėštumo savaitę.

Jei šis tyrimas jums bus atliekamas, kaži ko nepamatysite, tačiau tai bus jau ne tik šešėlių žaismas: jei mažylis įsitaisęs patogiai, greičiausiai jau matysite mažutį žmogeliuką.

Kas jis – berniukas ar mergaitė – dar teks spėlioti: šiomis savaitėmis nustatyti jo lytį tikimybė labai maža.

12-13 nėštumo savaitę būtų atliekamas transvaginalinis ultragarso tyrimas (per makštį) – tai patikimesnis ir tikslesnis būdas nei echoskopija per pilvo sienelę.

Priešingai nei skelbia populiarus mitas, gerti vandens prieš echoskopijos tyrimą nereikia: atvirkščiai, šlapimo pūslė turi būti tuščia.

2020 m. Birželinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Izabele31 prieš 13 val.

  Is ryto siaubingai galvą skaudėjo. Išgėriau tabletę paracetamolį. Kol kas truputį praėjo. Šiandien pasirodo sviesios kraujingos demes. Ar kas nors panasiai buvo?😑

 2. User has not uploaded an avatar
  Karo262 prieš 13 val.

  Nestuke691 parašė:
  Noriu pasitart su jumis del savo baimes😔visad pries nestuma rukydavau,tik suzinojus kad laukuuosi meciau,bet jau buvo man 5_6sav,labai neramu ar nepakenkiau zirniuk…

  pazystu moteri kuri ir per nestuma ruke , vaikui visu laime viskas gerai o moteris ruke kaip tikras senas vyras

 3. Kun.viktorija
  Kun.viktorija prieš 11 val.

  wiolcik parašė:
  Tai, kad kudikiai gime be kazkokiu akivaizdziu anomaliju, dar nereiskia, jog jie yra sveiki. Dazniausiai moteru, kurios visa nestuma ruke ar gere, vaikai yra dirgle…

  Pilnai sutinku su jumis . Esu labai susiginčiojus del rūkymo nėštumo irgi isvardinau jūsų paminėtus dalykus ir daugiau.
  Bet turiu tikrai gera pavyzdi mano drauge gimdė 18 metu ji visa nėštuma rūke dabar vaikinui tuoj bus 17 metu.pirmunas mokykloj protingas ir kiek augo buvo ramus ir tt.t. Na manau tiesiog labai pasisekė kad nikotinas nepadarė žalos.

 4. ViltisButiMama
  ViltisButiMama prieš 11 val.

  Karo262 parašė:
  nepriaugau o numeciau 4 kg

  O numetėte, nes irgi pastoviai pykina?

 5. User has not uploaded an avatar
  Karo262 prieš 6 val.

  ViltisButiMama parašė:
  O numetėte, nes irgi pastoviai pykina?

  taip