12 nėštumo savaitė

Vaikelis 12 nėštumo savaitę

Laimas. Vaikelis auga vis su didesniu pagreičiu: jis jau šiek tiek didesnis nei 5,5 cm, sveria apie 15 gramų ir yra dydžio sulig laimu (žaliąja citrina).

Veidukas darosi vis labiau panašus į žmogaus veidą: akys, kurios pradžioje buvo tamsios dėmelės galvos šonuose, priartėjo viena prie kitos, o ausys jau beveik yra ten, kur mes įpratę jas matyti.

Vaikelio žarnynas, kuris augo taip greitai, kad jam teko įsiskverbti į virkštelę, dabar pradės pamažu grįžti atgal į pilvo ertmę. Be to, pradeda veikti žarnyno peristaltika. Inkstai taip pat jau funkcionuoja savarankiškai: jie išskiria "šlapimą", kuriam pasišalinus ir kaupiasi vaisiaus vandenys, užtikrinantys reikiamą kūno skysčių poreikį.

Mažylio nervinės ląstelės dauginasi labai sparčiai ir smegenyse pradeda formuotis sinapsės (neurologinės jungtys). Vaikelis įgyja vis naujų refleksų. Pavyzdžiui, jis jau gali čiulpti. Taip pat jis sureaguotų susigūždamas, jei bakstelėtumėte į pilvą. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 12 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai parodė, kad iš širdies dūžių neįmanoma nustatyti, ar moteris nešioja berniuką, ar mergaitę. Tai tik dar vienas populiarus mitas.

Gimda pamažu kyla virš dubens kaulų – gydytojas pilvo apačioje jau gali užčiuopti gimdos viršutinę dalį. Gimdos padėtis primena aukšyn kojomis apverstą indą, todėl ši gimdos dalis vadinama gimdos dugnu. 

Jei svorį priaugate kaip rekomenduojama, praeis dar kelios savaitės, kol jums prireiks specialių drabužių. Tačiau, be abejo, jau pastebėjote, kad liemuo suapvalėjo, ir geriau jaučiatės dėvėdama laisvesnius, mažiau varžančius drabužius.

Nėštumo metu varginti rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) – tai toks deginimo krūtinkaulio srityje ar apatinėje ryklės dalyje pojūtis. Tai dažnai pasitaikantis „šalutinis nėštumo poveikis“, kurį sukelia hormoniniai ir fiziologiniai kūno pokyčiai. Deginimo pojūtis gali būti stiprus, verčiantis nuolat jį prisiminti, neleidžiantis mėgautis maistu ar net miegoti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas)

Darbelis 12 nėštumo savaitei

Šią arba kitą savaitę Jums gali būti atliktas pirmasis ultragarso tyrimas. Šis tyrimas nėra privalomas ir atliekamas tik tuo atveju, jei yra rizikos faktorių ir norima nustatyti, ar nėra esminių vystymosi anomalijų ir kitų komplikacijų.

Jei moteris visiškai sveika, gydytojas pirmąją echoskopiją atlieka tik 18-20 nėštumo savaitę.

Jei šis tyrimas jums bus atliekamas, kaži ko nepamatysite, tačiau tai bus jau ne tik šešėlių žaismas: jei mažylis įsitaisęs patogiai, greičiausiai jau matysite mažutį žmogeliuką. Kas jis – berniukas ar mergaitė – dar teks spėlioti: šiomis savaitėmis nustatyti jo lytį tikimybė labai maža.

12-13 nėštumo savaitę būtų atliekamas transvaginalinis ultragarso tyrimas (per makštį) – tai patikimesnis ir tikslesnis būdas nei echoskopija per pilvo sienelę.

Priešingai nei skelbia populiarus mitas, gerti vandens prieš echoskopijos tyrimą nereikia: atvirkščiai, šlapimo pūslė turi būti tuščia.

2018 m. sausio mėn. mamukai

 1. brigela
  brigela prieš 9 val.

  ES5074 parašė:
  Ir aš pas Sutkų, traukia mane vyrai ginekologai :)) kitą savaitę pagaliau turėsiu neštumo statusą ir priduosiu visus tyrimus.

  Aš kraują tai pridaviau jau. Reikia tik šlapimo pasėlį ir paprastą nunešt. O liepos 10 jau užrašė ultragarsui

 2. avizinis_sausainis
  avizinis_sausainis prieš 9 val.

  Jura-marios parašė:
  Nusiraminkite, nėśtumo metu galimi visokio pobůdžio pilvo skausmai- nudiegia, maudžia, suspazmuoja, didžioji jų dalis dėl apsunkintos žarnyno veiklos ir augančios g…

  Ka tas skausmas kaip pries menesines reiskia?

 3. mazas_eziukas
  mazas_eziukas prieš 5 val.

  Brigita R. parašė:
  Sveikos, man nustatytas gimdymo terminas 2018 m. sausio 26 d.Dabar devinta savaitė. Aš irgi turiu herpesą ant lūpos ir jau antrą kartą per nėštumą, bet tikiuos niek…

  O kodel gydytoja rekomendavo negerti kanapiu seklu aliejaus? Kuo motyvavo? Idomu pasidare, nes jo sudetis isties puiki. Jis daug geresnis nei linu semenu aliejus, o ir skonis 100 kartu geresnis.

  Merginos, nepamenu ar sitoj, ar uzdaroj temoj buvo kalbama apie poilsi Latvijos pajuryje. Uzklausiu ir cia Viena jusu rekomendavo nedideli miestuka prie juros, kur ir kainos patrauklios, ir gamtos apsuptis. Gal galetumet riminti to miestelio pavadinima?

 4. User has not uploaded an avatar
  ES5074 prieš 1 val.

  brigela parašė:
  Aš kraują tai pridaviau jau. Reikia tik šlapimo pasėlį ir paprastą nunešt. O liepos 10 jau užrašė ultragarsui

  Dvi žirniuko nuotraukas jau turiu. Bet su tyrimais Sutkus prašė ateiti kai bus lygiai 10 sav. Tai ir neskubam svarbu iki skrydžio gauti neštukės kortelę ir pažymą

 5. Lexa
  Lexa prieš 48 min.

  kerisima parašė:
  o kiek jus savaiciu dabar? ir keliu savaiciu cia tepliojo taip jum?

  Na dabar 9sav, tepliojo 8sav