12 nėštumo savaitė

12 nėštumo savaitė

Vaikelis 12 nėštumo savaitę

Laimas. Vaikelis auga vis greičiau: jis jau šiek tiek didesnis nei 5,5 cm, sveria apie 15 gramų ir yra laimo (žaliosios citrinos) dydžio.

Jo veidukas darosi vis labiau panašus į žmogaus: akys, kurios pradžioje tebuvo tamsios dėmelės galvos šonuose, dabar priartėjo viena prie kitos, o ausys jau beveik yra ten, kur mes įpratę jas matyti.

Vaikelio žarnynas, kuris augo taip greitai, kad jam teko įsiskverbti į virkštelę, dabar pradės pamažu grįžti atgal į pilvo ertmę. Be to, pradeda veikti žarnyno peristaltika. Inkstai taip pat jau funkcionuoja savarankiškai: jie išskiria šlapimą, kuriam pasišalinus kaupiasi vaisiaus vandenys, užtikrinantys reikiamą kūno skysčių kiekį.

Mažylio nervinės ląstelės dauginasi labai sparčiai, smegenyse pradeda formuotis sinapsės (neurologinės jungtys). Vaikelis įgyja vis naujų refleksų. Pavyzdžiui, jis jau gali čiulpti arba susigūžti, kai kas nors baksteli į pilvuką. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 12 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai parodė, kad iš širdies dūžių neįmanoma nustatyti, ar moteris nešioja berniuką, ar – mergaitę. Tai tik dar vienas populiarus mitas.

Gimda pamažu kyla virš dubens kaulų – pilvo apačioje gydytojas jau gali užčiuopti jos viršutinę dalį. Gimdos padėtis primena aukšyn kojomis apverstą indą, todėl ši jos dalis vadinama gimdos dugnu. 

Jei svorį priaugate kaip rekomenduojama, praeis dar kelios savaitės, kol jums prireiks specialių drabužių. Tačiau, be abejo, jau pastebėjote, kad liemuo suapvalėjo, ir geriau jaučiatės dėvėdama laisvesnius, mažiau varžančius drabužius.

Nėštumo metu gali varginti rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) – deginimo krūtinkaulio srityje ar apatinėje ryklės dalyje pojūtis. Tai dažnai pasitaikantis „šalutinis nėštumo poveikis“, kurį sukelia hormoniniai ir fiziologiniai kūno pokyčiai. Deginimo pojūtis gali būti stiprus, neleidžiantis mėgautis maistu ar net miegoti.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 12 nėštumo savaitei

Šią arba kitą savaitę Jums gali būti atliktas pirmasis ultragarso tyrimas. Jis nėra privalomas ir yra atliekamas tik tuo atveju, jei yra rizikos faktorių ir norima nustatyti, ar nėra esminių vystymosi anomalijų ir kitų komplikacijų. Jei moteris visiškai sveika, gydytojas pirmąją echoskopiją atlieka tik 18-20 nėštumo savaitę.

Jei mažylis įsitaisęs patogiai, šio tyrimo metu jau galite pamatyti mažutį žmogeliuką. Bet tai bus tik šėšėlių žaismas, aiškaus vaizdo kol kas nebus.

Kas jis – berniukas ar mergaitė – dar teks spėlioti: šiomis savaitėmis nustatyti mažylio lytį tikimybė labai maža.

12-13-ą nėštumo savaitę būtų atliekamas transvaginalinis ultragarso tyrimas (per makštį) – tai patikimesnis ir tikslesnis būdas nei echoskopija per pilvo sienelę.

Svarbus niuansas: priešingai, nei skelbia populiarus mitas, gerti vandens prieš echoskopijos tyrimą nereikia. Šlapimo pūslė turi būti tuščia.

❤❤❤ Planuojame 2025 metų žirniukus ❤❤❤

 1. s890507s
  s890507s prieš 1 val.

  Gabi023 parašė:
  Na čia jau jums nepritarsiu. Dirbu su vaikais turinčiais spec poreikių, tai ir tų autistų visokių būna. Kur tiesiog gyvena savo pasaulyje gal ir nieko, bet kur būna…

  Aš iš savo patirties kalbu turiu vaika autistuka ir ne nepasakytum Kad jis autistiškas vaikas aprt to kad y varda neatsisaukdavo kai mazas budavo kad kalba velavo atejo laikas pradejo kalbeti ir y varda reaguoja visada . O del sunkesnio autizmo laipsnio sutinku sunku tikriausiai negaliu pakomentuoti tikrai, bet iki siol tokiu nesu sutikus ar maciusi tai man del to keista kad zmones bijo tureti autistiska vaika. Mes nei bienas nuo to nesame apsaugotas, o ir jokie genetiniai tyrimai to neparodys nestumo metu.

 2. SlaptojiPrincesė
  SlaptojiPrincesė prieš 1 val.

  Lapė__ parašė:
  Kas dar su manim nelaukia mm rugpjucio pradzioj?🙉

  Aš 🙈

 3. User has not uploaded an avatar
  Gab342 prieš 1 val.

  s890507s parašė:
  del dauno sindromo suprantu kad pergyvenate bet kodel bijote autizmo? autizmas gi ne invalidas vaikas jis lygiai toks pat normalus kaip ir visi vaikai tik tiek kad …

  Džeizė parašė:
  Kai kurie autistai tikrai yra neigalus.. o ne mato pasauli kitaip. Cia su Jumis ir as nesutiksiu. Realiai visi mes pasauli matome ir savaip ir kitaip.

  Paantrinsiu, ir nepritarsiu, dirbu ikimokyklinio ugdymo mokytoja, tad patikėkite formų ir sunkumo laipsnių yra įvairių... Todėl niekada negali žinoti, ar tai bus lengvas šios ligos laipsnis ar ne, ir be to gali būti įvairių kitų greta einančių spec. ugdymosi poreikių, nes labai dažnai pasitaiko, kad ne vien šis sutrikimas būna, dar greta eina ir kitų, todėl ir vaikai skiriasi.

 4. Džeizė
  Džeizė prieš 40 min.

  Gab342 parašė:
  Paantrinsiu, ir nepritarsiu, dirbu ikimokyklinio ugdymo mokytoja, tad patikėkite formų ir sunkumo laipsnių yra įvairių... Todėl niekada negali žinoti, ar tai bus le…

  Tai as Jums ir pritariu ir tikrai suprantu autizmo baime. 😢

 5. Lapė__
  Lapė__ prieš 24 min.

  SlaptojiPrincesė parašė:
  Aš 🙈

  Ar uztaiket ant ov? As uztaikiau tik, viena syk,ir dar po poros dienu isejo, bet nezinau ar pavyko🙈