12 nėštumo savaitė

12 nėštumo savaitė

Vaikelis 12 nėštumo savaitę

Laimas. Vaikelis auga vis su didesniu pagreičiu: jis jau šiek tiek didesnis nei 5,5 cm, sveria apie 15 gramų ir yra dydžio sulig laimu (žaliąja citrina).

Veidukas darosi vis labiau panašus į žmogaus veidą: akys, kurios pradžioje buvo tamsios dėmelės galvos šonuose, priartėjo viena prie kitos, o ausys jau beveik yra ten, kur mes įpratę jas matyti.

Vaikelio žarnynas, kuris augo taip greitai, kad jam teko įsiskverbti į virkštelę, dabar pradės pamažu grįžti atgal į pilvo ertmę. Be to, pradeda veikti žarnyno peristaltika. Inkstai taip pat jau funkcionuoja savarankiškai: jie išskiria "šlapimą", kuriam pasišalinus ir kaupiasi vaisiaus vandenys, užtikrinantys reikiamą kūno skysčių poreikį.

Mažylio nervinės ląstelės dauginasi labai sparčiai ir smegenyse pradeda formuotis sinapsės (neurologinės jungtys). Vaikelis įgyja vis naujų refleksų. Pavyzdžiui, jis jau gali čiulpti. Taip pat jis sureaguotų susigūždamas, jei bakstelėtumėte į pilvą. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 12 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai parodė, kad iš širdies dūžių neįmanoma nustatyti, ar moteris nešioja berniuką, ar mergaitę. Tai tik dar vienas populiarus mitas.

Gimda pamažu kyla virš dubens kaulų – gydytojas pilvo apačioje jau gali užčiuopti gimdos viršutinę dalį. Gimdos padėtis primena aukšyn kojomis apverstą indą, todėl ši gimdos dalis vadinama gimdos dugnu. 

Jei svorį priaugate kaip rekomenduojama, praeis dar kelios savaitės, kol jums prireiks specialių drabužių. Tačiau, be abejo, jau pastebėjote, kad liemuo suapvalėjo, ir geriau jaučiatės dėvėdama laisvesnius, mažiau varžančius drabužius.

Nėštumo metu varginti rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) – tai toks deginimo krūtinkaulio srityje ar apatinėje ryklės dalyje pojūtis. Tai dažnai pasitaikantis „šalutinis nėštumo poveikis“, kurį sukelia hormoniniai ir fiziologiniai kūno pokyčiai. Deginimo pojūtis gali būti stiprus, verčiantis nuolat jį prisiminti, neleidžiantis mėgautis maistu ar net miegoti.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 12 nėštumo savaitei

Šią arba kitą savaitę Jums gali būti atliktas pirmasis ultragarso tyrimas. Šis tyrimas nėra privalomas ir atliekamas tik tuo atveju, jei yra rizikos faktorių ir norima nustatyti, ar nėra esminių vystymosi anomalijų ir kitų komplikacijų.

Jei moteris visiškai sveika, gydytojas pirmąją echoskopiją atlieka tik 18-20 nėštumo savaitę.

Jei šis tyrimas jums bus atliekamas, kaži ko nepamatysite, tačiau tai bus jau ne tik šešėlių žaismas: jei mažylis įsitaisęs patogiai, greičiausiai jau matysite mažutį žmogeliuką.

Kas jis – berniukas ar mergaitė – dar teks spėlioti: šiomis savaitėmis nustatyti jo lytį tikimybė labai maža.

12-13 nėštumo savaitę būtų atliekamas transvaginalinis ultragarso tyrimas (per makštį) – tai patikimesnis ir tikslesnis būdas nei echoskopija per pilvo sienelę.

Priešingai nei skelbia populiarus mitas, gerti vandens prieš echoskopijos tyrimą nereikia: atvirkščiai, šlapimo pūslė turi būti tuščia.

2021 balandžio stebuklėliai ❤

 1. smilgeta
  smilgeta prieš 5 val.

  Auroška111 parašė:
  Man irgi tik suėjo 12sav, vakar visą dieną pravėmiau,likau visiškai be jėgų, tai netgi paguldė į ligoninę, lašalines leido, nes praradau daug skysčių, nors iki to t…

  As tikiuos nepasikartos vemimas, nes daktare sake man jei pradesiu vemt, iskart skambint ir tada lasines 🤦‍♀️ linkiu geros savijautos😉

 2. User has not uploaded an avatar
  Auroška111 prieš 4 val.

  smilgeta parašė:
  As tikiuos nepasikartos vemimas, nes daktare sake man jei pradesiu vemt, iskart skambint ir tada lasines 🤦‍♀️ linkiu geros savijautos😉

  Ačiū! O aš jums linkiu, kad neprireiktų lašalinių😉

 3. Mamasita.
  Mamasita. prieš 4 val.

  smilgeta parašė:
  Na man visada buvo pykinimas vakarinis. Snd suejo 12 savaite. Na ir ka jus galvojate welcome to the 12 th week 🤦‍♀️ pykino beveik nuo ryto, o vakaras vainikuojamas …

  Sveikinimai su sveiku berniuku 💐💐💐

 4. diana006
  diana006 prieš 4 val.

  Braskyyyte -Rasita parašė:
  O jus pačios savu noru tuos prisca tyrimus darotes? Nes žiūriu dauguma čia genetinius tyrimus darosi..Šiandien uzklausiau ginės, tai sakė nepriklauso, nu nebent pat…

  O as nesidarau. Nors ir 34. Tikiuosi viskas gerai

 5. User has not uploaded an avatar
  Salento prieš 3 val.

  diana006 parašė:
  O as nesidarau. Nors ir 34. Tikiuosi viskas gerai

  Man 35 m. Bet dėl šventos ramybės Nipt pasidariau...
  Manęs visiškai ne pykino, tiek su pirmu nėštumų, tiek su antru. Tai kaip rasot vemiat, net keista 😁
  Tik su šiuo nėštumo jaučiu skirtumą, kad erzina kavos kvapas. Dabar jau nebegersiu kuris laikas ir visiškai netrūksta. Su skrandžiu ir man būna, atrodo kažkas stovi gerklėje. Vis bandau atsiriaugeti.
  Ir jau buvau rasius, viruriai užkietėję. Tai daba kompotas slyvų vietoje arbatos. O darbe užkandis džiovintos slyvos. 🤟