12 nėštumo savaitė

12 nėštumo savaitė

Vaikelis 12 nėštumo savaitę

Laimas. Vaikelis auga vis su didesniu pagreičiu: jis jau šiek tiek didesnis nei 5,5 cm, sveria apie 15 gramų ir yra dydžio sulig laimu (žaliąja citrina).

Veidukas darosi vis labiau panašus į žmogaus veidą: akys, kurios pradžioje buvo tamsios dėmelės galvos šonuose, priartėjo viena prie kitos, o ausys jau beveik yra ten, kur mes įpratę jas matyti.

Vaikelio žarnynas, kuris augo taip greitai, kad jam teko įsiskverbti į virkštelę, dabar pradės pamažu grįžti atgal į pilvo ertmę. Be to, pradeda veikti žarnyno peristaltika. Inkstai taip pat jau funkcionuoja savarankiškai: jie išskiria "šlapimą", kuriam pasišalinus ir kaupiasi vaisiaus vandenys, užtikrinantys reikiamą kūno skysčių poreikį.

Mažylio nervinės ląstelės dauginasi labai sparčiai ir smegenyse pradeda formuotis sinapsės (neurologinės jungtys). Vaikelis įgyja vis naujų refleksų. Pavyzdžiui, jis jau gali čiulpti. Taip pat jis sureaguotų susigūždamas, jei bakstelėtumėte į pilvą. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 12 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai parodė, kad iš širdies dūžių neįmanoma nustatyti, ar moteris nešioja berniuką, ar mergaitę. Tai tik dar vienas populiarus mitas.

Gimda pamažu kyla virš dubens kaulų – gydytojas pilvo apačioje jau gali užčiuopti gimdos viršutinę dalį. Gimdos padėtis primena aukšyn kojomis apverstą indą, todėl ši gimdos dalis vadinama gimdos dugnu. 

Jei svorį priaugate kaip rekomenduojama, praeis dar kelios savaitės, kol jums prireiks specialių drabužių. Tačiau, be abejo, jau pastebėjote, kad liemuo suapvalėjo, ir geriau jaučiatės dėvėdama laisvesnius, mažiau varžančius drabužius.

Nėštumo metu varginti rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) – tai toks deginimo krūtinkaulio srityje ar apatinėje ryklės dalyje pojūtis. Tai dažnai pasitaikantis „šalutinis nėštumo poveikis“, kurį sukelia hormoniniai ir fiziologiniai kūno pokyčiai. Deginimo pojūtis gali būti stiprus, verčiantis nuolat jį prisiminti, neleidžiantis mėgautis maistu ar net miegoti.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 12 nėštumo savaitei

Šią arba kitą savaitę Jums gali būti atliktas pirmasis ultragarso tyrimas. Šis tyrimas nėra privalomas ir atliekamas tik tuo atveju, jei yra rizikos faktorių ir norima nustatyti, ar nėra esminių vystymosi anomalijų ir kitų komplikacijų.

Jei moteris visiškai sveika, gydytojas pirmąją echoskopiją atlieka tik 18-20 nėštumo savaitę.

Jei šis tyrimas jums bus atliekamas, kaži ko nepamatysite, tačiau tai bus jau ne tik šešėlių žaismas: jei mažylis įsitaisęs patogiai, greičiausiai jau matysite mažutį žmogeliuką.

Kas jis – berniukas ar mergaitė – dar teks spėlioti: šiomis savaitėmis nustatyti jo lytį tikimybė labai maža.

12-13 nėštumo savaitę būtų atliekamas transvaginalinis ultragarso tyrimas (per makštį) – tai patikimesnis ir tikslesnis būdas nei echoskopija per pilvo sienelę.

Priešingai nei skelbia populiarus mitas, gerti vandens prieš echoskopijos tyrimą nereikia: atvirkščiai, šlapimo pūslė turi būti tuščia.

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

 1. laubur prieš 1 val.

  Šarlotė@ parašė:
  Vat būtent, kad su gyva ant rankų... Nes jau patyriau, kad pastojimas tai dar toli gražu nereiškia, kad svajonė išsipildė......

  Aš irgi tai patyriau 😔

 2. User has not uploaded an avatar
  Spalvotuke prieš 1 val.

  Labas, merginos. Aš kaip visada su savo kvailais klausimais Žodžiu premom programėlė rodo, kad šiandien 8 dpo, 01-13 d. pagavau Lh piką, aišku atlikom ir namų darbus. Numatomos mm turėtų būt kažkas apie kitą penktadienį (sunku pasakyti tiksliai, nes esu po 2 persileidimų). Kas vyksta keisto, kad krūtys, kaip sako vyras, pakėtėjusios, man šiek tiek skausmingos prisilietus, pilvą ir dešinį šoną karts nuo karto pamaudžia. Kas itin keista, kad labai noriu saldumynų, o juos bevalgant arba suvalgius be proto supykina. Šiandien ant wc popieriaus pastebėjau šiek tiek vaisingų išskyrų, kurias matydavau tik porą dienų likus iki mm. Kaip manot, gal visgi kažkas kuriasi pilvely? 🤗

 3. Šarlotė@
  Šarlotė@ prieš 49 min.

  Spalvotuke parašė:
  Labas, merginos. Aš kaip visada su savo kvailais klausimais Žodžiu premom programėlė rodo, kad šiandien 8 dpo, 01-13 d. pagavau Lh piką, aišku atlikom ir namų da…

  Niekas nežinos anksčiau, kol neateis laikas testuotis gal kuriasi, gal ne. Įvairus simptomai dažnai būna tik placebiniai iš to didelio noro, arba tiesiog pms. O labai dažnai moterys jaučiasi įprastai kia sužino apie naują gyventoja. Negaudykit simptomų anksčiau laiko, neapsikraukite. Aties laikas, prasitestuosit ir bus aišku

 4. Sensacija
  Sensacija prieš 35 min.

  Šarlotė@ parašė:
  Niekas nežinos anksčiau, kol neateis laikas testuotis gal kuriasi, gal ne. Įvairus simptomai dažnai būna tik placebiniai iš to didelio noro, arba tiesiog pms. O …

  Zinokit is patirties pasakysiu kai gaudziau simptomus atrode, kad visus juos jauciu nieko nebuvo. Kai nebegalvojau apie tai kreipiau mintis, uzsiimiau veikla jie atejo savaime ir pajauti, kad esi nebe viena🥰

 5. black panther
  black panther prieš 14 min.

  Šarlotė@ parašė:
  Niekas nežinos anksčiau, kol neateis laikas testuotis gal kuriasi, gal ne. Įvairus simptomai dažnai būna tik placebiniai iš to didelio noro, arba tiesiog pms. O …

  Oj dėl šitų placebinių dalykų.... man buvo laikas, kai vyro po tris mėnesius nebudavo, net teoriškai negalėdavau pastoti, bet smegenis atjungdavo. Viskas pykindavo, sunkumas buvo, nežmoniškas alkis, net dingdavo mėnesinės. Ir tik su gydytojos pagalba jas iššaukdavo. Ir taip organizmas kvailiojo, kol iš tiesų nepastojau. Atrodo ir logiškai galvoji, kad neįmanoma, bet kai protą atjungia iš didelio noro, tai ir prasideda kvailiojimai. beje visoms labai linkiu sėkmingų žirniukų.