12 nėštumo savaitė

12 nėštumo savaitė

Vaikelis 12 nėštumo savaitę

Laimas. Vaikelis auga vis su didesniu pagreičiu: jis jau šiek tiek didesnis nei 5,5 cm, sveria apie 15 gramų ir yra dydžio sulig laimu (žaliąja citrina).

Veidukas darosi vis labiau panašus į žmogaus veidą: akys, kurios pradžioje buvo tamsios dėmelės galvos šonuose, priartėjo viena prie kitos, o ausys jau beveik yra ten, kur mes įpratę jas matyti.

Vaikelio žarnynas, kuris augo taip greitai, kad jam teko įsiskverbti į virkštelę, dabar pradės pamažu grįžti atgal į pilvo ertmę. Be to, pradeda veikti žarnyno peristaltika. Inkstai taip pat jau funkcionuoja savarankiškai: jie išskiria "šlapimą", kuriam pasišalinus ir kaupiasi vaisiaus vandenys, užtikrinantys reikiamą kūno skysčių poreikį.

Mažylio nervinės ląstelės dauginasi labai sparčiai ir smegenyse pradeda formuotis sinapsės (neurologinės jungtys). Vaikelis įgyja vis naujų refleksų. Pavyzdžiui, jis jau gali čiulpti. Taip pat jis sureaguotų susigūždamas, jei bakstelėtumėte į pilvą. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 12 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai parodė, kad iš širdies dūžių neįmanoma nustatyti, ar moteris nešioja berniuką, ar mergaitę. Tai tik dar vienas populiarus mitas.

Gimda pamažu kyla virš dubens kaulų – gydytojas pilvo apačioje jau gali užčiuopti gimdos viršutinę dalį. Gimdos padėtis primena aukšyn kojomis apverstą indą, todėl ši gimdos dalis vadinama gimdos dugnu. 

Jei svorį priaugate kaip rekomenduojama, praeis dar kelios savaitės, kol jums prireiks specialių drabužių. Tačiau, be abejo, jau pastebėjote, kad liemuo suapvalėjo, ir geriau jaučiatės dėvėdama laisvesnius, mažiau varžančius drabužius.

Nėštumo metu varginti rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) – tai toks deginimo krūtinkaulio srityje ar apatinėje ryklės dalyje pojūtis. Tai dažnai pasitaikantis „šalutinis nėštumo poveikis“, kurį sukelia hormoniniai ir fiziologiniai kūno pokyčiai. Deginimo pojūtis gali būti stiprus, verčiantis nuolat jį prisiminti, neleidžiantis mėgautis maistu ar net miegoti.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 12 nėštumo savaitei

Šią arba kitą savaitę Jums gali būti atliktas pirmasis ultragarso tyrimas. Šis tyrimas nėra privalomas ir atliekamas tik tuo atveju, jei yra rizikos faktorių ir norima nustatyti, ar nėra esminių vystymosi anomalijų ir kitų komplikacijų.

Jei moteris visiškai sveika, gydytojas pirmąją echoskopiją atlieka tik 18-20 nėštumo savaitę.

Jei šis tyrimas jums bus atliekamas, kaži ko nepamatysite, tačiau tai bus jau ne tik šešėlių žaismas: jei mažylis įsitaisęs patogiai, greičiausiai jau matysite mažutį žmogeliuką.

Kas jis – berniukas ar mergaitė – dar teks spėlioti: šiomis savaitėmis nustatyti jo lytį tikimybė labai maža.

12-13 nėštumo savaitę būtų atliekamas transvaginalinis ultragarso tyrimas (per makštį) – tai patikimesnis ir tikslesnis būdas nei echoskopija per pilvo sienelę.

Priešingai nei skelbia populiarus mitas, gerti vandens prieš echoskopijos tyrimą nereikia: atvirkščiai, šlapimo pūslė turi būti tuščia.

2020 m. Balandinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Zhiuli prieš 3 val.

  DovMat parašė:
  As jau imu mastyti apie ta nesciuju pagalve,nes nevisada patogu miegoti darosi jau o kas bus veliau tai itariu miegosim nuolatos dienos metu😁

  Jo, reiks pirkti. Su antru nėštumu pasigailėjau, kad nenusipirkau. Su pirmu dar jų nebuvo. Bet man kol kas patogu dar miegoti

 2. Chaelin
  Chaelin prieš 3 val.

  O merginos ar kas nors girdejo toki bajari, kad neva nuo kitu metu, tevas gaus ne menesi, o tris menesius atostogu po vaiko gimimo? Jau ne vienas zmogus man sake, bet as pati nieko negirdejau. Bandziau ieskot straipsnio, bet ir nieko neradau 🤔

 3. User has not uploaded an avatar
  melitaa prieš 3 val.

  Chaelin parašė:
  O merginos ar kas nors girdejo toki bajari, kad neva nuo kitu metu, tevas gaus ne menesi, o tris menesius atostogu po vaiko gimimo? Jau ne vienas zmogus man sake, b…

  Nieko negirdėjau. Tai labai puiku butu👏🙂

 4. Juoda orchidėja
  Juoda orchidėja prieš 3 val.

  Chaelin parašė:
  O merginos ar kas nors girdejo toki bajari, kad neva nuo kitu metu, tevas gaus ne menesi, o tris menesius atostogu po vaiko gimimo? Jau ne vienas zmogus man sake, b…

  Labas rytas, buvo per zinias sake, kad jei priims tai gaus ne tai kad menesi ta tevystes atostogu, bet kai mama pasiims vpa tarkim dviems metams, tai tetis gaus pasiimti irgi 3 menesiams, kitu atveju negausi tiesiog pinigu uz ta laika. Jei tetis atsisakytu imti tuos tris menesius,tai mama gautu tik uz 21 menesi ismokas. Nezinau ar tiksliai ir suprantamai isejo parasyt, bet tikrai taip kalbejo😊

 5. User has not uploaded an avatar
  GretaTZ prieš 49 min.

  Augustė7 parašė:
  Klausimas toms,kurioms buvo padidėjusi gliukozė, ar nevargino nuolatinis troškulys ir padažnėjęs šlapinimas? Ypač naktį ☹ baigiu nudurnėt nuo vandens gėrimo ir laks…

  Labas,
  Manęs tai nevargina troškulys. Kartais po nakties išdžiuvus burna būna. į tualetą tai lakstau
  Beje vakar tai cirkas buvo dėl maisto. Bandelės į trasą ėjo. Vakare dar kiek sveikiau natūralų jogurtą suvalgiau pasipjausčius su dž slyvom. Nu nesinorėjo normalaus maisto ir viskas