12 nėštumo savaitė

12 nėštumo savaitė

Vaikelis 12 nėštumo savaitę

Laimas. Vaikelis auga vis su didesniu pagreičiu: jis jau šiek tiek didesnis nei 5,5 cm, sveria apie 15 gramų ir yra dydžio sulig laimu (žaliąja citrina).

Veidukas darosi vis labiau panašus į žmogaus veidą: akys, kurios pradžioje buvo tamsios dėmelės galvos šonuose, priartėjo viena prie kitos, o ausys jau beveik yra ten, kur mes įpratę jas matyti.

Vaikelio žarnynas, kuris augo taip greitai, kad jam teko įsiskverbti į virkštelę, dabar pradės pamažu grįžti atgal į pilvo ertmę. Be to, pradeda veikti žarnyno peristaltika. Inkstai taip pat jau funkcionuoja savarankiškai: jie išskiria "šlapimą", kuriam pasišalinus ir kaupiasi vaisiaus vandenys, užtikrinantys reikiamą kūno skysčių poreikį.

Mažylio nervinės ląstelės dauginasi labai sparčiai ir smegenyse pradeda formuotis sinapsės (neurologinės jungtys). Vaikelis įgyja vis naujų refleksų. Pavyzdžiui, jis jau gali čiulpti. Taip pat jis sureaguotų susigūždamas, jei bakstelėtumėte į pilvą. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 12 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai parodė, kad iš širdies dūžių neįmanoma nustatyti, ar moteris nešioja berniuką, ar mergaitę. Tai tik dar vienas populiarus mitas.

Gimda pamažu kyla virš dubens kaulų – gydytojas pilvo apačioje jau gali užčiuopti gimdos viršutinę dalį. Gimdos padėtis primena aukšyn kojomis apverstą indą, todėl ši gimdos dalis vadinama gimdos dugnu. 

Jei svorį priaugate kaip rekomenduojama, praeis dar kelios savaitės, kol jums prireiks specialių drabužių. Tačiau, be abejo, jau pastebėjote, kad liemuo suapvalėjo, ir geriau jaučiatės dėvėdama laisvesnius, mažiau varžančius drabužius.

Nėštumo metu varginti rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) – tai toks deginimo krūtinkaulio srityje ar apatinėje ryklės dalyje pojūtis. Tai dažnai pasitaikantis „šalutinis nėštumo poveikis“, kurį sukelia hormoniniai ir fiziologiniai kūno pokyčiai. Deginimo pojūtis gali būti stiprus, verčiantis nuolat jį prisiminti, neleidžiantis mėgautis maistu ar net miegoti.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 12 nėštumo savaitei

Šią arba kitą savaitę Jums gali būti atliktas pirmasis ultragarso tyrimas. Šis tyrimas nėra privalomas ir atliekamas tik tuo atveju, jei yra rizikos faktorių ir norima nustatyti, ar nėra esminių vystymosi anomalijų ir kitų komplikacijų.

Jei moteris visiškai sveika, gydytojas pirmąją echoskopiją atlieka tik 18-20 nėštumo savaitę.

Jei šis tyrimas jums bus atliekamas, kaži ko nepamatysite, tačiau tai bus jau ne tik šešėlių žaismas: jei mažylis įsitaisęs patogiai, greičiausiai jau matysite mažutį žmogeliuką.

Kas jis – berniukas ar mergaitė – dar teks spėlioti: šiomis savaitėmis nustatyti jo lytį tikimybė labai maža.

12-13 nėštumo savaitę būtų atliekamas transvaginalinis ultragarso tyrimas (per makštį) – tai patikimesnis ir tikslesnis būdas nei echoskopija per pilvo sienelę.

Priešingai nei skelbia populiarus mitas, gerti vandens prieš echoskopijos tyrimą nereikia: atvirkščiai, šlapimo pūslė turi būti tuščia.

2018 m. Liepos stebuklai

 1. Frekė
  Frekė prieš 8 val.

  Meile. parašė:
  O kada geriausiai daryti sprando raukšles tyrimą ?

  As eisiu 13+3 pas genetikus ir matuos ten viska tada... Pas gine, kur nestumo metu eisiu net nematuosim

  o siaip skaito 11- 13+6 galima.. Kai ginei pasakiau kad nusimato i gala, sako dar geriau kad ne kuo anksciau... Nelabai zinau kaip geriau as...

 2. Meile.
  Meile. prieš 8 val.

  Frekė parašė:
  As eisiu 13+3 pas genetikus ir matuos ten viska tada... Pas gine, kur nestumo metu eisiu net nematuosim

  Ačiū

 3. User has not uploaded an avatar
  stonkee prieš 7 val.

  Meile. parašė:
  O kada geriausiai daryti sprando raukšles tyrimą ?

  as eisiu12+3

 4. Shindi
  Shindi prieš 7 val.

  Tos kurios turejot hematoma, kaip jums ji valesi papasakokit? Man pradejo rudai tepliot dabar kraujas po biski svieseja tepliojimas gauseja o ir vakarais pilva maudzia.. turejau 7 savaitej hematoma dydzio sulyg vaisiumi..

 5. mattina all alba prieš 7 val.

  Išrinkau aktualiausią info: Šis neinvazinis prenatalinis tyrimas (NIPT) yra vaisiaus DNR tyrimas motinos kraujyje, skirtas nėštumo metu saugiai ir patikimai nustatyti dažniausiai pasitaikančias vaisiaus aneuploidijas – 21-os chromosomos trisomiją (Dauno sindromą), 18-os chromosomos trisomiją (Edvardso sindromą) ir 13-os chromosomos trisomiją (Patau sindromą). Taip pat galima nustatyti būsimo kūdikio lytį.
  Kontraindikacijos: nėštumas trimis vaisiais, nesivystantis nėštumas ar dalinis persileidimas, kai vienas iš dvynių yra žuvęs. Dvynių atveju galima ištirti ar nėra 21-os, 18-os ir 13-os chromosomų trisomijos, tačiau lyčių nustatyti negalima. NIPT nėra tinkamiausias tyrimas, kai vaisiui ultragarsu nustatyta raidos anomalija/-os (tuo atveju reikia atlikti invazinę procedūrą: vaisiaus vandenų ar choriono gaurelių tyrimą).
  NIPT apribojimai: mėginiai tiriami tik dėl 21-os, 18-os, 13-os, X ir Y chromosomų aneuploidijų. Kitų chromosomų aneuploidijų, kitų chromosomų anomalijų (įskaitant 21-os, 18-os ir 13-os chromosomų mozaicizmą), triploidijos, genų pokyčių ar įgimtų raidos anomalijų, įskaitant ir nervinio vamzdelio defektus, nustatyti negalima.
  NIPT rezultatai itin patikimi. Šio tyrimo jautrumas ir specifiškumas 21-os, 18-os ir 13-os chromosomų trisomijų atvejais yra itin didelis.
  Turiu draugę medikę,tai neklaidinkit mamų, nutraukimus iki 22sav daro pakankamai plačia amplitude; t.y su gydytojų konsiuliumu ir tėvų pageidavimu nutraukiami nėštumai su įvairiais apsigimimais ( DS, spina bifida, įvairūs organų stiprūs apsigimimai) ta prasme tai dalis diagnozių su kuo vaikai gyventų, bet apie kokybę galim pačios pamastyt. Visai nesmerkiu tų mamų, kurios pamąsto. Baisu, bet pamąsčiau ir aš. Gimdyt vaiką su daugybinėm negaliom, kad tėvai po to nueina iki depresijų gilių, galų gale atiduoda į kokius spec. namus, galų gale ir seneliam būna tenka stipriai prisidėt, slauga didžiulė, palieka vyrai, ir ką daryt? Gyveni iš pašalpos visą gyvenimą? Ką duot tam vaikui? O jei jis net nesupranta nieko... neduok Die... baisu yra gimdyt tam tarpe 12-22sav, bet is kitos pusės visuomenė priima abortus, legalu tai, o čia jau etinė problema. Ten vaikai sveiki tiesiog nelaukiami, čia neretai labai laukti, tiek ten tiek ten plaka širdėlė, yra tas žmogutis, ir man ta riba juokinga.. 12sav juk yra pilnai išsivystęs,nuo 10sav tai jau yra vaisius. Žodžiu čia diskusija iki begalybės, mes turim nuomonę, galų gale esu gyvenime ne kartą pasimokius, kad viena yra manyt tiesiog, o antra yra elgtis atsidūrus vienokioj ar kitokioj situacijoj, ta prasme neretai pats elgiesi taip kaip niekada nebūtum pagalvojęs....