12 nėštumo savaitė

Vaikelis 12 nėštumo savaitę

Laimas. Vaikelis auga vis su didesniu pagreičiu: jis jau šiek tiek didesnis nei 5,5 cm, sveria apie 15 gramų ir yra dydžio sulig laimu (žaliąja citrina).

Veidukas darosi vis labiau panašus į žmogaus veidą: akys, kurios pradžioje buvo tamsios dėmelės galvos šonuose, priartėjo viena prie kitos, o ausys jau beveik yra ten, kur mes įpratę jas matyti.

Vaikelio žarnynas, kuris augo taip greitai, kad jam teko įsiskverbti į virkštelę, dabar pradės pamažu grįžti atgal į pilvo ertmę. Be to, pradeda veikti žarnyno peristaltika. Inkstai taip pat jau funkcionuoja savarankiškai: jie išskiria "šlapimą", kuriam pasišalinus ir kaupiasi vaisiaus vandenys, užtikrinantys reikiamą kūno skysčių poreikį.

Mažylio nervinės ląstelės dauginasi labai sparčiai ir smegenyse pradeda formuotis sinapsės (neurologinės jungtys). Vaikelis įgyja vis naujų refleksų. Pavyzdžiui, jis jau gali čiulpti. Taip pat jis sureaguotų susigūždamas, jei bakstelėtumėte į pilvą. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 12 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai parodė, kad iš širdies dūžių neįmanoma nustatyti, ar moteris nešioja berniuką, ar mergaitę. Tai tik dar vienas populiarus mitas.

Gimda pamažu kyla virš dubens kaulų – gydytojas pilvo apačioje jau gali užčiuopti gimdos viršutinę dalį. Gimdos padėtis primena aukšyn kojomis apverstą indą, todėl ši gimdos dalis vadinama gimdos dugnu. 

Jei svorį priaugate kaip rekomenduojama, praeis dar kelios savaitės, kol jums prireiks specialių drabužių. Tačiau, be abejo, jau pastebėjote, kad liemuo suapvalėjo, ir geriau jaučiatės dėvėdama laisvesnius, mažiau varžančius drabužius.

Nėštumo metu varginti rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) – tai toks deginimo krūtinkaulio srityje ar apatinėje ryklės dalyje pojūtis. Tai dažnai pasitaikantis „šalutinis nėštumo poveikis“, kurį sukelia hormoniniai ir fiziologiniai kūno pokyčiai. Deginimo pojūtis gali būti stiprus, verčiantis nuolat jį prisiminti, neleidžiantis mėgautis maistu ar net miegoti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas)

Darbelis 12 nėštumo savaitei

Šią arba kitą savaitę Jums gali būti atliktas pirmasis ultragarso tyrimas. Šis tyrimas nėra privalomas ir atliekamas tik tuo atveju, jei yra rizikos faktorių ir norima nustatyti, ar nėra esminių vystymosi anomalijų ir kitų komplikacijų.

Jei moteris visiškai sveika, gydytojas pirmąją echoskopiją atlieka tik 18-20 nėštumo savaitę.

Jei šis tyrimas jums bus atliekamas, kaži ko nepamatysite, tačiau tai bus jau ne tik šešėlių žaismas: jei mažylis įsitaisęs patogiai, greičiausiai jau matysite mažutį žmogeliuką. Kas jis – berniukas ar mergaitė – dar teks spėlioti: šiomis savaitėmis nustatyti jo lytį tikimybė labai maža.

12-13 nėštumo savaitę būtų atliekamas transvaginalinis ultragarso tyrimas (per makštį) – tai patikimesnis ir tikslesnis būdas nei echoskopija per pilvo sienelę.

Priešingai nei skelbia populiarus mitas, gerti vandens prieš echoskopijos tyrimą nereikia: atvirkščiai, šlapimo pūslė turi būti tuščia.

2017 m. Rugsėjinukai❤

 1. Amina_
  Amina_ prieš 12 val.

  P@nda parašė:
  J.Z.Persina Alsavita klinika Vytauto g.
  Labai gera specialiste. Viska paaiskina kas buvo, yra, bus, gali buti nk neteikua …

  as pas ta pacia specialiste lankausi ;)

 2. User has not uploaded an avatar
  aisgas prieš 11 val.

  Amina_ parašė:
  as pas ta pacia specialiste lankausi ;)

  O kaip faina ir daugiau mamyciu is Siauliu yra;) as taip pat pas Persina! Tikrai superine gydytoja;)

 3. pavasariska prieš 10 val.

  jurgitele32 parašė:
  Man pas gydytoja 15 diena. Kaip manot ar man dar galima gerti folio rygsty toliau?

  Man sake gert iki 12sav. Paskui perklausiau po 12sav. Tai pasake iki20sav. Seip i visu kas geria vitaminus nescioms i sudeti folio rugstis taip pat ieina

 4. User has not uploaded an avatar
  Knyslius prieš 8 val.

  P@nda parašė:
  Tiesa. Dauguma nesveria ir nematuoja tu spaudimu. Kadangi as visad pasisverdavau pati, maniske tik paklausdavo ir uzrasydavo. Spadimas pvz.ta diena gali but geras k…

  Tai po 12 savaites lietuvoje neberekomenduojama gerti foli. Nes Norvegijoje man liepe visa nestuma. Tik kad po 12 savaites jau su priedais ji pirkt

 5. liince
  liince prieš 8 val.

  Knyslius parašė:
  Tai po 12 savaites lietuvoje neberekomenduojama gerti foli. Nes Norvegijoje man liepe visa nestuma. Tik kad po 12 savaites jau su priedais ji pirkt

  Pirmą kartą girdžiu, kad nerekomenduojama... čia jau ginekologė sprendžia pagal nėštukės savijautą ir tyrimų rezultatus. Su pirmagimiu aš gėriau folį pakankamai ilgai. Berods iki 6-7 mėn