12 nėštumo savaitė

Vaikelis 12 nėštumo savaitę

Laimas. Vaikelis auga vis su didesniu pagreičiu: jis jau šiek tiek didesnis nei 5,5 cm, sveria apie 15 gramų ir yra dydžio sulig laimu (žaliąja citrina).

Veidukas darosi vis labiau panašus į žmogaus veidą: akys, kurios pradžioje buvo tamsios dėmelės galvos šonuose, priartėjo viena prie kitos, o ausys jau beveik yra ten, kur mes įpratę jas matyti.

Vaikelio žarnynas, kuris augo taip greitai, kad jam teko įsiskverbti į virkštelę, dabar pradės pamažu grįžti atgal į pilvo ertmę. Be to, pradeda veikti žarnyno peristaltika. Inkstai taip pat jau funkcionuoja savarankiškai: jie išskiria "šlapimą", kuriam pasišalinus ir kaupiasi vaisiaus vandenys, užtikrinantys reikiamą kūno skysčių poreikį.

Mažylio nervinės ląstelės dauginasi labai sparčiai ir smegenyse pradeda formuotis sinapsės (neurologinės jungtys). Vaikelis įgyja vis naujų refleksų. Pavyzdžiui, jis jau gali čiulpti. Taip pat jis sureaguotų susigūždamas, jei bakstelėtumėte į pilvą.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 12 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai parodė, kad iš širdies dūžių neįmanoma nustatyti, ar moteris nešioja berniuką, ar mergaitę. Tai tik dar vienas populiarus mitas.

Gimda pamažu kyla virš dubens kaulų – gydytojas pilvo apačioje jau gali užčiuopti gimdos viršutinę dalį. Gimdos padėtis primena aukšyn kojomis apverstą indą, todėl ši gimdos dalis vadinama gimdos dugnu.

Jei svorį priaugate kaip rekomenduojama, praeis dar kelios savaitės, kol jums prireiks specialių drabužių. Tačiau, be abejo, jau pastebėjote, kad liemuo suapvalėjo, ir geriau jaučiatės dėvėdama laisvesnius, mažiau varžančius drabužius.

Nėštumo metu varginti rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) – tai toks deginimo krūtinkaulio srityje ar apatinėje ryklės dalyje pojūtis. Tai dažnai pasitaikantis „šalutinis nėštumo poveikis“, kurį sukelia hormoniniai ir fiziologiniai kūno pokyčiai. Deginimo pojūtis gali būti stiprus, verčiantis nuolat jį prisiminti, neleidžiantis mėgautis maistu ar net miegoti.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 12 nėštumo savaitei

Šią arba kitą savaitę Jums gali būti atliktas pirmasis ultragarso tyrimas. Šis tyrimas nėra privalomas ir atliekamas tik tuo atveju, jei yra rizikos faktorių ir norima nustatyti, ar nėra esminių vystymosi anomalijų ir kitų komplikacijų.

Jei moteris visiškai sveika, gydytojas pirmąją echoskopiją atlieka tik 18-20 nėštumo savaitę.

Jei šis tyrimas jums bus atliekamas, kaži ko nepamatysite, tačiau tai bus jau ne tik šešėlių žaismas: jei mažylis įsitaisęs patogiai, greičiausiai jau matysite mažutį žmogeliuką.

Kas jis – berniukas ar mergaitė – dar teks spėlioti: šiomis savaitėmis nustatyti jo lytį tikimybė labai maža.

12-13 nėštumo savaitę būtų atliekamas transvaginalinis ultragarso tyrimas (per makštį) – tai patikimesnis ir tikslesnis būdas nei echoskopija per pilvo sienelę.

Priešingai nei skelbia populiarus mitas, gerti vandens prieš echoskopijos tyrimą nereikia: atvirkščiai, šlapimo pūslė turi būti tuščia.

2020 m. Spalinukai ❤

ievauoga prieš 26 min.

Polaroidas parašė:
    Labas, aš irgi 😁 13 diena turiu pasiskambinti ir pasakys kelinta 14 dieną turiu būti

Keista man ta jų taktika, o jei mes čia 10 nėštukių iš vakaro paskambinsim, negi visas ir priims.. nu įdomiai įdomiai

mergingute prieš 22 min.

Kokio amziaus budamos darotes genetinius tyrimus?

Juratinka prieš 18 min.

Jungiuosi prie spalinuku, galvojau, kad lapkritinukas bus, bet po snd pirmo apsilankymo sužinojau, kad ne 🥰😁😁

Erdv prieš 30 sek.

ievauoga parašė:

Aš kai skambinau mane iškart paskyrė 15val.

Erdv prieš 7 sek.

mergingute parašė:
    Kokio amziaus budamos darotes genetinius tyrimus?

26 m.