12 nėštumo savaitė

12 nėštumo savaitė
Reklama

Vaikelis 12 nėštumo savaitę

Laimas. Vaikelis auga vis su didesniu pagreičiu: jis jau šiek tiek didesnis nei 5,5 cm, sveria apie 15 gramų ir yra dydžio sulig laimu (žaliąja citrina).

Veidukas darosi vis labiau panašus į žmogaus veidą: akys, kurios pradžioje buvo tamsios dėmelės galvos šonuose, priartėjo viena prie kitos, o ausys jau beveik yra ten, kur mes įpratę jas matyti.

Vaikelio žarnynas, kuris augo taip greitai, kad jam teko įsiskverbti į virkštelę, dabar pradės pamažu grįžti atgal į pilvo ertmę. Be to, pradeda veikti žarnyno peristaltika. Inkstai taip pat jau funkcionuoja savarankiškai: jie išskiria "šlapimą", kuriam pasišalinus ir kaupiasi vaisiaus vandenys, užtikrinantys reikiamą kūno skysčių poreikį.

Mažylio nervinės ląstelės dauginasi labai sparčiai ir smegenyse pradeda formuotis sinapsės (neurologinės jungtys). Vaikelis įgyja vis naujų refleksų. Pavyzdžiui, jis jau gali čiulpti. Taip pat jis sureaguotų susigūždamas, jei bakstelėtumėte į pilvą. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Reklama

Tavo kūnas 12 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai parodė, kad iš širdies dūžių neįmanoma nustatyti, ar moteris nešioja berniuką, ar mergaitę. Tai tik dar vienas populiarus mitas.

Gimda pamažu kyla virš dubens kaulų – gydytojas pilvo apačioje jau gali užčiuopti gimdos viršutinę dalį. Gimdos padėtis primena aukšyn kojomis apverstą indą, todėl ši gimdos dalis vadinama gimdos dugnu. 

Jei svorį priaugate kaip rekomenduojama, praeis dar kelios savaitės, kol jums prireiks specialių drabužių. Tačiau, be abejo, jau pastebėjote, kad liemuo suapvalėjo, ir geriau jaučiatės dėvėdama laisvesnius, mažiau varžančius drabužius.

Nėštumo metu varginti rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) – tai toks deginimo krūtinkaulio srityje ar apatinėje ryklės dalyje pojūtis. Tai dažnai pasitaikantis „šalutinis nėštumo poveikis“, kurį sukelia hormoniniai ir fiziologiniai kūno pokyčiai. Deginimo pojūtis gali būti stiprus, verčiantis nuolat jį prisiminti, neleidžiantis mėgautis maistu ar net miegoti.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 12 nėštumo savaitei

Šią arba kitą savaitę Jums gali būti atliktas pirmasis ultragarso tyrimas. Šis tyrimas nėra privalomas ir atliekamas tik tuo atveju, jei yra rizikos faktorių ir norima nustatyti, ar nėra esminių vystymosi anomalijų ir kitų komplikacijų.

Jei moteris visiškai sveika, gydytojas pirmąją echoskopiją atlieka tik 18-20 nėštumo savaitę.

Jei šis tyrimas jums bus atliekamas, kaži ko nepamatysite, tačiau tai bus jau ne tik šešėlių žaismas: jei mažylis įsitaisęs patogiai, greičiausiai jau matysite mažutį žmogeliuką.

Kas jis – berniukas ar mergaitė – dar teks spėlioti: šiomis savaitėmis nustatyti jo lytį tikimybė labai maža.

12-13 nėštumo savaitę būtų atliekamas transvaginalinis ultragarso tyrimas (per makštį) – tai patikimesnis ir tikslesnis būdas nei echoskopija per pilvo sienelę.

Priešingai nei skelbia populiarus mitas, gerti vandens prieš echoskopijos tyrimą nereikia: atvirkščiai, šlapimo pūslė turi būti tuščia.

2019 m. spalio mėnesio mažyliai

 1. Avietė24
  Avietė24 prieš 1 val.

  astulia_p parašė:
  Cia pirmas bus ? As vakar buvau, kadangi pirmas nestumas, nelabai isivaizdavau kaip bus, tik prisiskaiciau kad vizitas bus pats ilgiausias. Uztrukau kokia 15 min, p…

  Ne, 2 kartus jau echoskope buvau, bet cia jau sprando rauksle matuot ir t.t ☺️

 2. turtelis
  turtelis prieš 45 min.

  Sveikos seniai berasiau po visu tepimu 9 sav vizite viskas atrode gerai, tad pamazu is to beveik gulimo rezimo grizineju i normalu gyvenima ir tikiuosi, kad viskas ir toliau eisis gerai tiesa visiskai grizti i normalu gyvenima neina! Be galo megstu tvarka, o po mano gulejimu visi kampai apleisti, bet vos tik ka pajudinu ir dingsta jegos vyras sake nesukti galvos, o bandyti pratintis prie jovalo, kurio bus panasiai tiek ar net daugiau, kai vus du vaikai as anksciau bent kas antra diena viska issiurbdavau ir isvalydavau, o vyras dabar geriausiu atveju karta i savaite taip padarydavo, tad ismokau vaiksciot pakelus galva, neziuredama po kojom

 3. Stina
  Stina prieš 28 min.

  Neramu ir man šendien pasidarė, po rytinio myliuko pradėjo rudai tepti ir mausti pilvo apačia, ko gyvenime nėra buve, dabar sedžiu darbe ir suku galvą ar bėgt gydytojui pasirodyt ar dar palaukt, gal viskas savaime praeis... 😕

 4. User has not uploaded an avatar
  Lissek prieš 20 min.

  Stina parašė:
  Neramu ir man šendien pasidarė, po rytinio myliuko pradėjo rudai tepti ir mausti pilvo apačia, ko gyvenime nėra buve, dabar sedžiu darbe ir suku galvą ar bėgt gydyt…

  As nelaukciau...skambinciau savo ginei arba tiesiai i apziura.

 5. User has not uploaded an avatar
  Lissek prieš 18 min.

  Sveikos na man panasu toksikoze praeina! P a g a l i a u! Kaip ir visoms buvo keliu dienu pablogejimas tarsi paskutinis pasispardymas ir vualia - jau gyvenu nepaisant to, kad mano trijule galejo sita perioda ilgiau uztesti jau taip noriu visko