12 nėštumo savaitė

12 nėštumo savaitė

Vaikelis 12 nėštumo savaitę

Laimas. Vaikelis auga vis su didesniu pagreičiu: jis jau šiek tiek didesnis nei 5,5 cm, sveria apie 15 gramų ir yra dydžio sulig laimu (žaliąja citrina).

Veidukas darosi vis labiau panašus į žmogaus veidą: akys, kurios pradžioje buvo tamsios dėmelės galvos šonuose, priartėjo viena prie kitos, o ausys jau beveik yra ten, kur mes įpratę jas matyti.

Vaikelio žarnynas, kuris augo taip greitai, kad jam teko įsiskverbti į virkštelę, dabar pradės pamažu grįžti atgal į pilvo ertmę. Be to, pradeda veikti žarnyno peristaltika. Inkstai taip pat jau funkcionuoja savarankiškai: jie išskiria "šlapimą", kuriam pasišalinus ir kaupiasi vaisiaus vandenys, užtikrinantys reikiamą kūno skysčių poreikį.

Mažylio nervinės ląstelės dauginasi labai sparčiai ir smegenyse pradeda formuotis sinapsės (neurologinės jungtys). Vaikelis įgyja vis naujų refleksų. Pavyzdžiui, jis jau gali čiulpti. Taip pat jis sureaguotų susigūždamas, jei bakstelėtumėte į pilvą. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 12 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai parodė, kad iš širdies dūžių neįmanoma nustatyti, ar moteris nešioja berniuką, ar mergaitę. Tai tik dar vienas populiarus mitas.

Gimda pamažu kyla virš dubens kaulų – gydytojas pilvo apačioje jau gali užčiuopti gimdos viršutinę dalį. Gimdos padėtis primena aukšyn kojomis apverstą indą, todėl ši gimdos dalis vadinama gimdos dugnu. 

Jei svorį priaugate kaip rekomenduojama, praeis dar kelios savaitės, kol jums prireiks specialių drabužių. Tačiau, be abejo, jau pastebėjote, kad liemuo suapvalėjo, ir geriau jaučiatės dėvėdama laisvesnius, mažiau varžančius drabužius.

Nėštumo metu varginti rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) – tai toks deginimo krūtinkaulio srityje ar apatinėje ryklės dalyje pojūtis. Tai dažnai pasitaikantis „šalutinis nėštumo poveikis“, kurį sukelia hormoniniai ir fiziologiniai kūno pokyčiai. Deginimo pojūtis gali būti stiprus, verčiantis nuolat jį prisiminti, neleidžiantis mėgautis maistu ar net miegoti.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 12 nėštumo savaitei

Šią arba kitą savaitę Jums gali būti atliktas pirmasis ultragarso tyrimas. Šis tyrimas nėra privalomas ir atliekamas tik tuo atveju, jei yra rizikos faktorių ir norima nustatyti, ar nėra esminių vystymosi anomalijų ir kitų komplikacijų.

Jei moteris visiškai sveika, gydytojas pirmąją echoskopiją atlieka tik 18-20 nėštumo savaitę.

Jei šis tyrimas jums bus atliekamas, kaži ko nepamatysite, tačiau tai bus jau ne tik šešėlių žaismas: jei mažylis įsitaisęs patogiai, greičiausiai jau matysite mažutį žmogeliuką.

Kas jis – berniukas ar mergaitė – dar teks spėlioti: šiomis savaitėmis nustatyti jo lytį tikimybė labai maža.

12-13 nėštumo savaitę būtų atliekamas transvaginalinis ultragarso tyrimas (per makštį) – tai patikimesnis ir tikslesnis būdas nei echoskopija per pilvo sienelę.

Priešingai nei skelbia populiarus mitas, gerti vandens prieš echoskopijos tyrimą nereikia: atvirkščiai, šlapimo pūslė turi būti tuščia.

2019 m. Vasario mėn. mažyliai

 1. ali123
  ali123 prieš 11 val.

  Mona-Lisa parašė:
  Ar man čia vienai ar dar kam nors pilvas išsipūtęs kaip arbūzas.... atrodo galėčiau sprogti... lyg kokiam 5 mėnesi....

  Mano irgi didelis.

 2. MDŽ1
  MDŽ1 prieš 10 val.

  Mona-Lisa parašė:
  Ar man čia vienai ar dar kam nors pilvas išsipūtęs kaip arbūzas.... atrodo galėčiau sprogti... lyg kokiam 5 mėnesi....

  Manęs mama klausė ar man tikrai 9sav. 😁😁

 3. User has not uploaded an avatar
  HappyDays prieš 9 val.

  Mona-Lisa parašė:
  Ar man čia vienai ar dar kam nors pilvas išsipūtęs kaip arbūzas.... atrodo galėčiau sprogti... lyg kokiam 5 mėnesi....

  Man pucia pilvą kartais tikrai atrodo, kad dau gdaugiau laiko bet cia priklausomai nuoto ką pavalgau

 4. Mona-Lisa
  Mona-Lisa prieš 8 val.

  Man nuo visko pučia - negeriu gazuotų gėrymų, nevalgau pupelių , kopūsto, svogūnų ir t.t. Ir valgau tik po truputi, kai taip pykina vistiek neina daug valgyti, ir vandens nemažai geriu, vis tiek tas pats :)) Manau, jeigu suvalgyčiau netyčia svogūno - tikrai sprogčiau
  Nuo vakar vakaro taip užsimaniau kinietiško maisto, kad net apsiverkiau, nes nežinojau kur važiuoti, iki Brėmeno šiek tiek tolokai buvo, tai užmačiau šiandien netoli mūsų tokį restoranėlį vos neapsiverkiau iš laimės

 5. Sansari
  Sansari prieš 2 val.

  Labukas,man kaip ir gereja, bet pykinimo ir miego bngos neleidzia ju uzmirsti visai.o kaip as nooriu gazuoto mineralinio nu mirtis alyvose,o po to zyziu kojos tinsta...