12 nėštumo savaitė

12 nėštumo savaitė

Vaikelis 12 nėštumo savaitę

Laimas. Vaikelis auga vis su didesniu pagreičiu: jis jau šiek tiek didesnis nei 5,5 cm, sveria apie 15 gramų ir yra dydžio sulig laimu (žaliąja citrina).

Veidukas darosi vis labiau panašus į žmogaus veidą: akys, kurios pradžioje buvo tamsios dėmelės galvos šonuose, priartėjo viena prie kitos, o ausys jau beveik yra ten, kur mes įpratę jas matyti.

Vaikelio žarnynas, kuris augo taip greitai, kad jam teko įsiskverbti į virkštelę, dabar pradės pamažu grįžti atgal į pilvo ertmę. Be to, pradeda veikti žarnyno peristaltika. Inkstai taip pat jau funkcionuoja savarankiškai: jie išskiria "šlapimą", kuriam pasišalinus ir kaupiasi vaisiaus vandenys, užtikrinantys reikiamą kūno skysčių poreikį.

Mažylio nervinės ląstelės dauginasi labai sparčiai ir smegenyse pradeda formuotis sinapsės (neurologinės jungtys). Vaikelis įgyja vis naujų refleksų. Pavyzdžiui, jis jau gali čiulpti. Taip pat jis sureaguotų susigūždamas, jei bakstelėtumėte į pilvą. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 12 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai parodė, kad iš širdies dūžių neįmanoma nustatyti, ar moteris nešioja berniuką, ar mergaitę. Tai tik dar vienas populiarus mitas.

Gimda pamažu kyla virš dubens kaulų – gydytojas pilvo apačioje jau gali užčiuopti gimdos viršutinę dalį. Gimdos padėtis primena aukšyn kojomis apverstą indą, todėl ši gimdos dalis vadinama gimdos dugnu. 

Jei svorį priaugate kaip rekomenduojama, praeis dar kelios savaitės, kol jums prireiks specialių drabužių. Tačiau, be abejo, jau pastebėjote, kad liemuo suapvalėjo, ir geriau jaučiatės dėvėdama laisvesnius, mažiau varžančius drabužius.

Nėštumo metu varginti rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) – tai toks deginimo krūtinkaulio srityje ar apatinėje ryklės dalyje pojūtis. Tai dažnai pasitaikantis „šalutinis nėštumo poveikis“, kurį sukelia hormoniniai ir fiziologiniai kūno pokyčiai. Deginimo pojūtis gali būti stiprus, verčiantis nuolat jį prisiminti, neleidžiantis mėgautis maistu ar net miegoti.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 12 nėštumo savaitei

Šią arba kitą savaitę Jums gali būti atliktas pirmasis ultragarso tyrimas. Šis tyrimas nėra privalomas ir atliekamas tik tuo atveju, jei yra rizikos faktorių ir norima nustatyti, ar nėra esminių vystymosi anomalijų ir kitų komplikacijų.

Jei moteris visiškai sveika, gydytojas pirmąją echoskopiją atlieka tik 18-20 nėštumo savaitę.

Jei šis tyrimas jums bus atliekamas, kaži ko nepamatysite, tačiau tai bus jau ne tik šešėlių žaismas: jei mažylis įsitaisęs patogiai, greičiausiai jau matysite mažutį žmogeliuką.

Kas jis – berniukas ar mergaitė – dar teks spėlioti: šiomis savaitėmis nustatyti jo lytį tikimybė labai maža.

12-13 nėštumo savaitę būtų atliekamas transvaginalinis ultragarso tyrimas (per makštį) – tai patikimesnis ir tikslesnis būdas nei echoskopija per pilvo sienelę.

Priešingai nei skelbia populiarus mitas, gerti vandens prieš echoskopijos tyrimą nereikia: atvirkščiai, šlapimo pūslė turi būti tuščia.

❤❤❤ Planuojame 2021 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Dejma
  Dejma prieš 5 val.

  Evighet parašė:
  Gana jums apsikrauti ir lyginti savo nėštumą su kitomis. Nesvarbu kelintą cd jūs darėt ie nesvarbu net kelintą dpo darėt hcg. Svarbu ar jis auga ir kaip jos auga. A…

  Labai teisingai viską parašėt 🙈
  Daugiau neanalizuosiu ir nesiparinsiu.

  Šiai dienai, dar turiu kuo pasidžiaugti, tai reikia ir daryti 💛 jei kas nutiktų kada, spėčiau atsiliūdėt.

  Reik netemdyti tos pradžios džiaugsmo ir euforijos.. Juk taaaaip to laukėm 💛

  Reik pilvuką užsidėt ir mėgautis... 💛

 2. User has not uploaded an avatar
  Minimalistė prieš 5 val.

  Vilma.vilma parašė:
  Mačiau tikrai prieš keletą dienų ar apie pienligę kalbėjot ir vaistus, bet neužfiksavau. Ką vartojat kai prireikia? Blyn šiandien kaip ir OV, mylėjomės visas dienas…

  Vagisan žvakutės saugios net jei laukiates ir veiksmingos + gerti jogurto bakterijas. Jei labai negalit kentėt iki nakties pabandykit clog in tirpaliuka bent jau iki vakaro turi padėti gal net ir žvakučių neprireiks, jei pienlige nespėjo labai issisiauteti 😊

 3. Evighet
  Evighet prieš 5 val.

  Dejma parašė:
  Labai teisingai viską parašėt 🙈
  Daugiau neanalizuosiu ir nesiparinsiu.

  Mėgaukites 😍 kiekviena nėštumo diena turi būti laimės pilna ☺️ o liūdėti reikia tij kai nutinka kažkas, o ne iki to ☺️

 4. Evighet
  Evighet prieš 5 val.

  Dejma parašė:
  Labai teisingai viską parašėt 🙈
  Daugiau neanalizuosiu ir nesiparinsiu.

  Mėgaukites 😍 kiekviena nėštumo diena turi būti laimės pilna ☺️ o liūdėti reikia tik kai nutinka kažkas, o ne iki to ☺️

 5. Bandele
  Bandele prieš 5 val.

  Sveikinu visas pamacius II ir linkiu graziai augti, dziaugtis nestumu🥰