12 nėštumo savaitė

12 nėštumo savaitė

Vaikelis 12 nėštumo savaitę

Laimas. Vaikelis auga vis greičiau: jis jau šiek tiek didesnis nei 5,5 cm, sveria apie 15 gramų ir yra laimo (žaliosios citrinos) dydžio.

Jo veidukas darosi vis labiau panašus į žmogaus: akys, kurios pradžioje tebuvo tamsios dėmelės galvos šonuose, dabar priartėjo viena prie kitos, o ausys jau beveik yra ten, kur mes įpratę jas matyti.

Vaikelio žarnynas, kuris augo taip greitai, kad jam teko įsiskverbti į virkštelę, dabar pradės pamažu grįžti atgal į pilvo ertmę. Be to, pradeda veikti žarnyno peristaltika. Inkstai taip pat jau funkcionuoja savarankiškai: jie išskiria šlapimą, kuriam pasišalinus kaupiasi vaisiaus vandenys, užtikrinantys reikiamą kūno skysčių kiekį.

Mažylio nervinės ląstelės dauginasi labai sparčiai, smegenyse pradeda formuotis sinapsės (neurologinės jungtys). Vaikelis įgyja vis naujų refleksų. Pavyzdžiui, jis jau gali čiulpti arba susigūžti, kai kas nors baksteli į pilvuką. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 12 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai parodė, kad iš širdies dūžių neįmanoma nustatyti, ar moteris nešioja berniuką, ar – mergaitę. Tai tik dar vienas populiarus mitas.

Gimda pamažu kyla virš dubens kaulų – pilvo apačioje gydytojas jau gali užčiuopti jos viršutinę dalį. Gimdos padėtis primena aukšyn kojomis apverstą indą, todėl ši jos dalis vadinama gimdos dugnu. 

Jei svorį priaugate kaip rekomenduojama, praeis dar kelios savaitės, kol jums prireiks specialių drabužių. Tačiau, be abejo, jau pastebėjote, kad liemuo suapvalėjo, ir geriau jaučiatės dėvėdama laisvesnius, mažiau varžančius drabužius.

Nėštumo metu gali varginti rėmuo (padidėjęs skrandžio rūgštingumas) – deginimo krūtinkaulio srityje ar apatinėje ryklės dalyje pojūtis. Tai dažnai pasitaikantis „šalutinis nėštumo poveikis“, kurį sukelia hormoniniai ir fiziologiniai kūno pokyčiai. Deginimo pojūtis gali būti stiprus, neleidžiantis mėgautis maistu ar net miegoti.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 12 nėštumo savaitei

Šią arba kitą savaitę Jums gali būti atliktas pirmasis ultragarso tyrimas. Jis nėra privalomas ir yra atliekamas tik tuo atveju, jei yra rizikos faktorių ir norima nustatyti, ar nėra esminių vystymosi anomalijų ir kitų komplikacijų. Jei moteris visiškai sveika, gydytojas pirmąją echoskopiją atlieka tik 18-20 nėštumo savaitę.

Jei mažylis įsitaisęs patogiai, šio tyrimo metu jau galite pamatyti mažutį žmogeliuką. Bet tai bus tik šėšėlių žaismas, aiškaus vaizdo kol kas nebus.

Kas jis – berniukas ar mergaitė – dar teks spėlioti: šiomis savaitėmis nustatyti mažylio lytį tikimybė labai maža.

12-13-ą nėštumo savaitę būtų atliekamas transvaginalinis ultragarso tyrimas (per makštį) – tai patikimesnis ir tikslesnis būdas nei echoskopija per pilvo sienelę.

Svarbus niuansas: priešingai, nei skelbia populiarus mitas, gerti vandens prieš echoskopijos tyrimą nereikia. Šlapimo pūslė turi būti tuščia.

2023 metų vasario mėnesio mažyliai 💖👣💙

 1. User has not uploaded an avatar
  Anovi prieš 2 d.

  Sveikos. Prisijungiam ir mes ☺
  Pagal mm turėtu būti 9 sav. Pagal echoskopą, kuri dare praetą savaite - 7 sav. Praeta savaitę važiavau į priimamajį, nes labai pilvą skaudėjo ir nieko panašaus nebuvo per du praeitus neštumus. Labai pergyvenau, kad nebūtų koks persileidimas ar leliukas ne vietoje vystosi. Bet daktaras padare echoskopą ir pasake viskas tvarkoje, tik leliukas dar mažas. Kadangi tai 3 neštumas ir labai lauktas, daug emocijų.
  Šiandien turiu pirmą vizitą pas savo daktarės. O per savaitę numečiau beveik 4 kg, kadangi labai prastai su valgymu... Dėl tokios pat priežasties su pirmu neštumu gulėjau ligoninėje virš savaites ant lašalinių.
  Dabar davė nedarbingumą, nes darbe labai sunku prie kompo sedėti. Visos kolegės jau išklausinėjo ar ne nesčia, nes praeitą savaitė tragiškai atrodžiau... Pavydžiu kam pirmi menesiukai lengvi, nes man ta nekažka dar šį kartą ir pilvą skaudą. Bet pastebėjau, kad kol kas nugaros neskauda.. o praeitus neštumus buvo. Su antru nuo pat pradžių.

  Klausimas, ar visi dalyvauja dviejuose forumuose vasarinukų? O gal dar daugiau jų yra? 😁

 2. User has not uploaded an avatar
  Monku prieš 2 d.

  Dalyvauju abiejose 🙋‍♀️

 3. User has not uploaded an avatar
  Crembriule prieš 1 d.

  Anovi parašė:
  Sveikos. Prisijungiam ir mes ☺
  Pagal mm turėtu būti 9 sav. Pagal echoskopą, kuri dare praetą savaite - 7 sav. Pra…

  As irgi dvejuose esu 😂

 4. User has not uploaded an avatar
  UOGA18 prieš 1 d.

  Anovi parašė:
  Sveikos. Prisijungiam ir mes ☺
  Pagal mm turėtu būti 9 sav. Pagal echoskopą, kuri dare praetą savaite - 7 sav. Pra…

  As tik siame:))) antro nzn

 5. popins.
  popins. prieš 21 val.

  UOGA18 parašė:
  As tik siame:))) antro nzn

  Stokite i sia, visos ten bendraujame.
  https://www.tevu-darzelis.lt/forumas/topic/2023-m-vasarinukai-1/page/125