14 nėštumo savaitė

14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir bevei trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės.

Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną.

Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15% visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas įvykis, kurį galite atšvęsti, yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko: jų galėsite išeiti kai nėštumui sueis pilnos 30 savaičių.

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

 1. laubur prieš 1 val.

  Šarlotė@ parašė:
  Vat būtent, kad su gyva ant rankų... Nes jau patyriau, kad pastojimas tai dar toli gražu nereiškia, kad svajonė išsipildė......

  Aš irgi tai patyriau 😔

 2. User has not uploaded an avatar
  Spalvotuke prieš 1 val.

  Labas, merginos. Aš kaip visada su savo kvailais klausimais Žodžiu premom programėlė rodo, kad šiandien 8 dpo, 01-13 d. pagavau Lh piką, aišku atlikom ir namų darbus. Numatomos mm turėtų būt kažkas apie kitą penktadienį (sunku pasakyti tiksliai, nes esu po 2 persileidimų). Kas vyksta keisto, kad krūtys, kaip sako vyras, pakėtėjusios, man šiek tiek skausmingos prisilietus, pilvą ir dešinį šoną karts nuo karto pamaudžia. Kas itin keista, kad labai noriu saldumynų, o juos bevalgant arba suvalgius be proto supykina. Šiandien ant wc popieriaus pastebėjau šiek tiek vaisingų išskyrų, kurias matydavau tik porą dienų likus iki mm. Kaip manot, gal visgi kažkas kuriasi pilvely? 🤗

 3. Šarlotė@
  Šarlotė@ prieš 59 min.

  Spalvotuke parašė:
  Labas, merginos. Aš kaip visada su savo kvailais klausimais Žodžiu premom programėlė rodo, kad šiandien 8 dpo, 01-13 d. pagavau Lh piką, aišku atlikom ir namų da…

  Niekas nežinos anksčiau, kol neateis laikas testuotis gal kuriasi, gal ne. Įvairus simptomai dažnai būna tik placebiniai iš to didelio noro, arba tiesiog pms. O labai dažnai moterys jaučiasi įprastai kia sužino apie naują gyventoja. Negaudykit simptomų anksčiau laiko, neapsikraukite. Aties laikas, prasitestuosit ir bus aišku

 4. Sensacija
  Sensacija prieš 45 min.

  Šarlotė@ parašė:
  Niekas nežinos anksčiau, kol neateis laikas testuotis gal kuriasi, gal ne. Įvairus simptomai dažnai būna tik placebiniai iš to didelio noro, arba tiesiog pms. O …

  Zinokit is patirties pasakysiu kai gaudziau simptomus atrode, kad visus juos jauciu nieko nebuvo. Kai nebegalvojau apie tai kreipiau mintis, uzsiimiau veikla jie atejo savaime ir pajauti, kad esi nebe viena🥰

 5. black panther
  black panther prieš 23 min.

  Šarlotė@ parašė:
  Niekas nežinos anksčiau, kol neateis laikas testuotis gal kuriasi, gal ne. Įvairus simptomai dažnai būna tik placebiniai iš to didelio noro, arba tiesiog pms. O …

  Oj dėl šitų placebinių dalykų.... man buvo laikas, kai vyro po tris mėnesius nebudavo, net teoriškai negalėdavau pastoti, bet smegenis atjungdavo. Viskas pykindavo, sunkumas buvo, nežmoniškas alkis, net dingdavo mėnesinės. Ir tik su gydytojos pagalba jas iššaukdavo. Ir taip organizmas kvailiojo, kol iš tiesų nepastojau. Atrodo ir logiškai galvoji, kad neįmanoma, bet kai protą atjungia iš didelio noro, tai ir prasideda kvailiojimai. beje visoms labai linkiu sėkmingų žirniukų.