14 nėštumo savaitė

14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir bevei trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės.

Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną.

Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15% visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas įvykis, kurį galite atšvęsti, yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko: jų galėsite išeiti kai nėštumui sueis pilnos 30 savaičių.

Taip pat skaitykite:

2020 m. Balandinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Zhiuli prieš 4 val.

  DovMat parašė:
  As jau imu mastyti apie ta nesciuju pagalve,nes nevisada patogu miegoti darosi jau o kas bus veliau tai itariu miegosim nuolatos dienos metu😁

  Jo, reiks pirkti. Su antru nėštumu pasigailėjau, kad nenusipirkau. Su pirmu dar jų nebuvo. Bet man kol kas patogu dar miegoti

 2. Chaelin
  Chaelin prieš 3 val.

  O merginos ar kas nors girdejo toki bajari, kad neva nuo kitu metu, tevas gaus ne menesi, o tris menesius atostogu po vaiko gimimo? Jau ne vienas zmogus man sake, bet as pati nieko negirdejau. Bandziau ieskot straipsnio, bet ir nieko neradau 🤔

 3. User has not uploaded an avatar
  melitaa prieš 3 val.

  Chaelin parašė:
  O merginos ar kas nors girdejo toki bajari, kad neva nuo kitu metu, tevas gaus ne menesi, o tris menesius atostogu po vaiko gimimo? Jau ne vienas zmogus man sake, b…

  Nieko negirdėjau. Tai labai puiku butu👏🙂

 4. Juoda orchidėja
  Juoda orchidėja prieš 3 val.

  Chaelin parašė:
  O merginos ar kas nors girdejo toki bajari, kad neva nuo kitu metu, tevas gaus ne menesi, o tris menesius atostogu po vaiko gimimo? Jau ne vienas zmogus man sake, b…

  Labas rytas, buvo per zinias sake, kad jei priims tai gaus ne tai kad menesi ta tevystes atostogu, bet kai mama pasiims vpa tarkim dviems metams, tai tetis gaus pasiimti irgi 3 menesiams, kitu atveju negausi tiesiog pinigu uz ta laika. Jei tetis atsisakytu imti tuos tris menesius,tai mama gautu tik uz 21 menesi ismokas. Nezinau ar tiksliai ir suprantamai isejo parasyt, bet tikrai taip kalbejo😊

 5. User has not uploaded an avatar
  GretaTZ prieš 53 min.

  Augustė7 parašė:
  Klausimas toms,kurioms buvo padidėjusi gliukozė, ar nevargino nuolatinis troškulys ir padažnėjęs šlapinimas? Ypač naktį ☹ baigiu nudurnėt nuo vandens gėrimo ir laks…

  Labas,
  Manęs tai nevargina troškulys. Kartais po nakties išdžiuvus burna būna. į tualetą tai lakstau
  Beje vakar tai cirkas buvo dėl maisto. Bandelės į trasą ėjo. Vakare dar kiek sveikiau natūralų jogurtą suvalgiau pasipjausčius su dž slyvom. Nu nesinorėjo normalaus maisto ir viskas