14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir bevei trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės.

Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną.

Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15% visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas įvykis, kurį galite atšvęsti, yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko: jų galėsite išeiti kai nėštumui sueis pilnos 30 savaičių.

Taip pat skaitykite:

2018 m. lapkričio stebuklai ❤

1. dangytee
    dangytee prieš 4 val.

Skubuciai parašė:
    Su miegu draugauju ir as, per laisvadienius privaloma pokaituko numigt tai darbo dienomis tuo metu knapsau gerai, kad ir zmoniu tuo metu nedaug buna

Kaip miela laukiu labai ir aš šito susitikimo, mano vizitas gegužės 14 d. ☺ turėtų būti 11 sav. 4 d. ☺

2. imexx9
    imexx9 prieš 4 val.

Skubuciai parašė:

Atrodo galiu pramiegot visa diena
    Kaip fainiai džiaugiuosi už jus ;)

3. Julijuli
    Julijuli prieš 4 val.

Kadangi as irgi ejau i darba ir darbe miegoti negalejau,tai tiesiog kaip nemazai cia pasisakiusiu eidavau labai anksti miegot vakare,ir laisvadieniais jau kiek tik noredavosi tiek snausdavau. Dabar jau mazesnis tas poreikis

Singga prieš 4 val.

Dėl miego aš irgi labai daug miegu, kadangi jau beveik 5 savaites ant biuletenio tai miegu daug

5. Skubuciai
    Skubuciai prieš 3 val.

Erika . parašė:
    Pamenu ir as kaip buvau 9+5 buvo tai irgi maskatuojasi mazylis taip juokinga buvo. Jausmas nerealus ??

Mane irgi toks juokas eme, gine net sako dauguma asara nubraukia o cia krizent pradejo, bet tokia reakcija buvo

dangytee parašė:

Kai pries tai maciau tik puslyte tai dabar toks wow iskar zmogutis kruta jis sau

imexx9 parašė:
    Atrodo galiu pramiegot visa diena
    Kaip fainiai džiaugiuosi už jus ;)

Ačiū