14 nėštumo savaitė

14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir beveik trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės.

Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai, pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną.

Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15 % visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas šventimo vertas įvykis yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas Jūsų nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, Bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko:  išeiti jų galėsite po pilnų 30 savaičių nėštumo.

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2024 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Samaa prieš 1 val.

  Labutis, 25cd iki tikėtinu mm 3-4 dienos, testas baltutukas jau nieko nesitikiu kazkaip, viskas dingo tik nugara skauda.

 2. Mysan
  Mysan prieš 1 val.

  Perlla parašė:
  Man tas pats.. bet gal dar anksti nusivilti..

  Bentjau aš per daug nesitikiu, nes pilva periodiškai duriančiai užspazmuoja taip kaip jau belstusi mmm🙈

 3. Moska
  Moska prieš 27 min.

  AuWa parašė:
  Tik nenutraukite progesterono naudojimo,nes galite išaukti persileidima. Naudosite ji iki min 12 sav.

  Ačiū ❤️

 4. Moska
  Moska prieš 25 min.

  NerBa parašė:
  Jei prg papildomai vartojate- tai vartosite iki +-12sav., nenutraukite. Pagauta pati pradzia.

  Ačiū ❤️ tik neseniai pradejau naudoti, nes nauja ginekologe pastebejo kad pas mane jo mazai. Tai dėl to visai neįsivaizdavau kaip čia su jo vartojimu toliau 🫢❤️

 5. User has not uploaded an avatar
  87laukianti prieš 1 min.

  Merginos ar matau gerai 😳😳
  Juostele 25mIU kasetė 10 mIU