14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir bevei trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės. Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną. Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15% visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas įvykis, kurį galite atšvęsti, yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko: jų galėsite išeiti kai nėštumui sueis pilnos 30 savaičių.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kada pranešti apie nėštumą darbdaviui?

2018 m. sausio mėn. mamukai

 1. avizinis_sausainis
  avizinis_sausainis prieš 26 min.

  Layla parašė:
  Taip, ir kas svarbiausia savo tiesa irodineja saukdamas iki raudonumo ir su visokiais zodeliais... Man tas jau dzin, bet ziauriai nepatinka kai prie vaiku taip daro…

  Bet yra tevas ir telieka susigyvent. As tik zinau kad saviskiu neauklesiu taip kaip mane auklejo tevai tai 100%.

 2. User has not uploaded an avatar
  Kristin_ prieš 22 min.

  o kada Jūsų vyrai pirmą kartą kartu su Jumis dalyvavo vaikiuko echo? nes maniškis labai nekantrauja

 3. Debesėlis_ prieš 17 min.

  Kristin_ parašė:
  o kada Jūsų vyrai pirmą kartą kartu su Jumis dalyvavo vaikiuko echo? nes maniškis labai nekantrauja

  Aš pirmą kartą ir šį kartą vesiuosi pas genetikus, kai bus 12 savaičių, nes tada bus išsami konsultacija. Taip į polikniniką kiekvieną kartą nematau reikalo vestis, nes jos ten greit pažiūri ir viskas

 4. User has not uploaded an avatar
  GerdaLost prieš 12 min.

  SauDoV parašė:
  Sveikutes, dar vienas žingsniukas į priekį 🙂 Kraujukas priduotas, šlapimo tyrimas taip pat. Nėščiosios kortele su manimi 🙂 Esu oficiali nestuke 😊 O kaip jus ši ryt …

  Jums be tyrimų rezultatų jau kortelę davė? Mane tik į įskaitą įtraukė, bet kortelės dar nedavė, kol jokių tyrimų rezultatų nėra :/

 5. User has not uploaded an avatar
  GerdaLost prieš 8 min.

  dovile20 parašė:
  Ar galima nėščioms valerijono.?

  Galima. Man leido.