14 nėštumo savaitė

14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir beveik trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės.

Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai, pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną.

Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15 % visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas šventimo vertas įvykis yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas Jūsų nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, Bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko:  išeiti jų galėsite po pilnų 30 savaičių nėštumo.

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Angryfox prieš 9 val.

  grozisirestetika parašė:
  Sveika, o jus darot viena karta dienoje testa? Reikia du kartus pvz 13 val ir 20 nes galite ir praleisti ryškėjima

  Taip, vieną kart dienoje 🤔

 2. User has not uploaded an avatar
  Highlander prieš 9 val.

  Sveikos, merginos! Artėja vaisingos dienos, bet jaučiu prikibo virusas 😭 Jau taip seniai laukiam gandrų, buvo panašių situacijų, tai praleidau, bet nežinau, ar tikrai reikia ir šįkart atitolinti svajonę... Greičiausiai užsikrėčiau nuo vaiko, dariau jam gripo ir covid testus - abu neigiami, teigiamas - respiracinis sincitinis virusas. Ką darytumėte mano situacijoje, prašau patarkite. Temperatūra nepakilusi, gerklę kolkas skauda

 3. Gikante
  Gikante prieš 9 val.

  Highlander parašė:
  Sveikos, merginos! Artėja vaisingos dienos, bet jaučiu prikibo virusas 😭 Jau taip seniai laukiam gandrų, buvo panašių situacijų, tai praleidau, bet nežinau, ar tikr…

  Nekeisčiau planų

 4. Mypa
  Mypa prieš 9 val.

  Highlander parašė:
  Sveikos, merginos! Artėja vaisingos dienos, bet jaučiu prikibo virusas 😭 Jau taip seniai laukiam gandrų, buvo panašių situacijų, tai praleidau, bet nežinau, ar tikr…

  Jeigu savijauta leidzia, ir tai tiesiog virusas, ne kokie antibijotikai, auksta temp- tai ir imkites to. Moterys juk serga ir pastojusios ir nieko- as pati pirma persalau, paskui suzinojau, kad jau laukiuos. Daznu atveju sitie dalykai net vienas paskui kita eina. Gydytoja pasake- jeigu butu pakenke kazkas, tai jau ir to nestumo nebutu buve. Pasitikekit savo organizmu, jis zino geriausiai.

 5. User has not uploaded an avatar
  Highlander prieš 8 val.

  Mypa parašė:
  Jeigu savijauta leidzia, ir tai tiesiog virusas, ne kokie antibijotikai, auksta temp- tai ir imkites to. Moterys juk serga ir pastojusios ir nieko- as pati pirma pe…

  Iškart dariau vaikui tyrimus, ar ne koks gripas, nes tokią nuojautą turiu, kad šįkart tikrai pavyks, net baisu pagalvoti, kad ir vėl tektų nusivilti