14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir bevei trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės. Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną. Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15% visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas įvykis, kurį galite atšvęsti, yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko: jų galėsite išeiti kai nėštumui sueis pilnos 30 savaičių.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kada pranešti apie nėštumą darbdaviui?

2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

 1. cili
  cili prieš 10 val.

  erikaa27 parašė:
  kaip keista jus gal kaska maisote? ar ne taip supratote? as antra karta laukiuosi uk ir skanai minimum yra 3ys jai reikia daro ir daugiau krauja ima su kiekvienu sk…

  Aš esu Danijoje ne Anglijoje

 2. cili
  cili prieš 9 val.

  vaidlena parašė:
  Tai taip, bet kazkuri mamyte rase, kad net puse val.ja ziurejo? Ir per virsu, ir vaginaliniu

  Tokius tyrimus ( matavimus) vaginaliniu būdu jau nebedaro. Pas genetikus yra nauja aparatūra, kur viską gerai mato.

 3. User has not uploaded an avatar
  Borabora prieš 8 val.

  Eri ka parašė:
  Sveikos☺ mano paskutines mmn irgi buvo sausio 9d. o terminas spalio 18 kazkur☺ bet nuo td skiriasi 1sav. Cia parasyta 12sav man, o is tikro 11sav☺ na taip gine sake…

  TD čia rašo einamają savaitę t.y. Tavo nėštumas yra 10 sav + kažkiek dienų eina 11 savaitė

 4. User has not uploaded an avatar
  Augustule prieš 1 val.

  Man terminas spalio 11,tai i dekreta sake isleis rugpjucio1d

 5. Mylimukė2
  Mylimukė2 prieš 40 min.

  gal kas esate FB spalinuku grupeje? As niekaip nesuprantu kodel man per paieska net nerodo tos grupes visiskai ar taip jau jinai uzslaptinta yra?