14 nėštumo savaitė

14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir beveik trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės.

Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai, pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną.

Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15 % visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas šventimo vertas įvykis yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas Jūsų nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, Bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko:  išeiti jų galėsite po pilnų 30 savaičių nėštumo.

Taip pat skaitykite:

2023 m. gruodinukai

 1. Rasele712
  Rasele712 prieš 1 d.

  Lėja00 parašė:
  Nemokamai priklauso ne NIPT, o Prisca. Nebent kalbate apie kitą šalį, ne Lietuvą.

  Taip apie Norvegiją aš.

 2. User has not uploaded an avatar
  hope2 prieš 1 d.

  Sveikos, ar yra dar tokių, kurias nemiga kankina? Jau kurią naktį pabundu 4/5h ryto ir vartausi 3val tada kartais pavyksta dar truputį nusnaust iki maždaug 10h arba jei pasiseka dieną šiek tiek🥴
  Taip pat jau dvi savaites kovoju su persalimu ir gerklės skausmu, ir paracetamolio teko gerti. Visokios citrinos, medus, citrininiai ledinukai ir arbatos padeda tik dienai ar dviem ir tada vėl tas pats 😐

 3. User has not uploaded an avatar
  Erikkiukkas prieš 1 d.

  Aš irgi ilgai vartausi ir dažnai prabudinėju, bet todėl, kad savo pilvūzui nerandu tinkamos pozos. Galvoju apie spec pagalvę - komforti pagalvė 🤔 draugė sakė, kad jai labai padėdavo išsimiegoti. O pietų - tai kasdien pamiegu 🤦‍♀️
  Birželio 1 einu pirmam echoskopui, tikiuosi viskas bus gerai. Truputį persidirbau, tai jaučiasi visokie nemalonūs tempimai, dūrimai ir pan. Reik pailsėti kažkiek...

 4. User has not uploaded an avatar
  Erikkiukkas prieš 1 d.

  Aš anksčiau buvau kažkokį virusą pagavusi, tai sloga, gerklė, bet ištisai karštą aviečių arbatą (iš natūralių aviečių uogienės, iš kaimo) geriau su citrina ir po keletos dienų viskas nurimo. Tik pastebėjau, kad jau prasidėjo nėščiųjų sloga. Vis ta nosis užgulusi. Bet su ankstesniais nėštumais - pamenu, kad tai normalu, reikia priprasti.

 5. User has not uploaded an avatar
  hope2 prieš 20 val.

  Erikkiukkas parašė:
  Aš irgi ilgai vartausi ir dažnai prabudinėju, bet todėl, kad savo pilvūzui nerandu tinkamos pozos. Galvoju apie spec pagalvę - komforti pagalvė 🤔 draugė sakė, kad j…

  As girdėjau, kad magnis gerai nuo visokių spazmu ir tempimu.
  Šiandien vėl man temperatūra uzkilo tai neištvėrus siaubingo galvos skausmo vėl paracetamolio teko gerti nors esu prieš nebūtiną vaistų vartojimą🤧🤕
  Man irgi pilvas gana gerai matosi/jaučiasi ypač į vakarą.
  Dėl miego atrodo šiek tiek bent iš vakaro užmigti padeda tos nervus raminančios arbatos kaip neuro3 ar pan