14 nėštumo savaitė

14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir bevei trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės.

Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną.

Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15% visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas įvykis, kurį galite atšvęsti, yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko: jų galėsite išeiti kai nėštumui sueis pilnos 30 savaičių.

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2021 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  ŠventaPagunda prieš 5 val.

  Sveikos🌺 Matau intensyviai planuojat, testuojates O va as tai vaika i darzeli pristatau ir dirbu nuo ryto iki vakaro, po darbo jauciuosi kaip ispausta citrina, tai pagalvoju kad gerai butu iseiti vel i dekreta🙄 taigi, pirmas ciklas kai planuojam, bet laiko neperdaugiausia uzsiimti meile, tai vargu ar sis menuo bus su laimes vaisiais😒

 2. User has not uploaded an avatar
  charlee23 prieš 4 val.

  rihana parašė:
  Labai įdomu. Mano vyrui ATPO didelis. Kiti hormonai ir spermograma norma. Ar tai gali įtakoti mūsų vaisingumą? Gyd to nesakė, aš ir neklausiau..

  Del vyru negaliu pasakyti bet tikrai pasigilinciau ir paklausciau gydytojo.

 3. User has not uploaded an avatar
  jub3 prieš 3 val.

  Betelgeize parašė:
  As va sita straipsni perskaiciau ir nutariau, kad man bus gerai ir ubiquinone nes geriam abu su vyru (tyrimai rodo, kad veiksmingai gerina spermos kokybe ir kiau…

  Kaip tik gavau siandien uzsakyma , prisipirkau Q10 ubiquinone. Ne pati pigiausia bet ir ne pati brangiausia. Pasiziurejau kainas kai kuriu tai eina sau

 4. User has not uploaded an avatar
  jub3 prieš 3 val.

  Nebuvau viena diena forume, ateinu o cia tiek info. Aciu merginos kad dalinates 👍❤
  Si cikla mm atejo laiku, vel praskridom.... 🤷‍♀️ Pradejau gerti Q10, vit B6, vit C 1000 mg. Dar reikia labiau pakeisti mityba, tikekimes kita cikla pasiseks

 5. greeeeeen
  greeeeeen prieš 2 val.

  ..Serena.. parašė:
  Man nakvisos visiskai nieko nepakeite, kaip buvo iki siol ir si cikla taip pat kita cikla bandysiu negerti folio iki O, gal jis trukdo pagauseti isskyrom🤔

  Sveiki kaip tik šia tema vienos ginekologės video žiūrėjau. Pasirodo atliktais tyrimais,greipfrutų sultys suaktyvina gk išskyrų pagausėjimą. Užtenka 1sav.prieš ov pagerti. Turėtų pakakti. Na ir žinoma, H20 taip pat labai svarbu ☺️. Pasiskaitinėkite apie tas "stebuklingas" sultis. Daug kur rašo. Tik lietuviškuose šaltiniuose nežiūrėjau, tai negaliu pasakyt ar yra kažkokios info mūsų kalba.