14 nėštumo savaitė

14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir bevei trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės.

Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną.

Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15% visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas įvykis, kurį galite atšvęsti, yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko: jų galėsite išeiti kai nėštumui sueis pilnos 30 savaičių.

Taip pat skaitykite:

2021 m. Rugpjūtinukai

 1. Laidychika
  Laidychika prieš 6 val.

  Sveikos nėštukės 🙋🏼‍♀️🤗
  Turiu problemėle kuri erzina tik pažvelgus į veidrody 😅🙈
  Tik pastojus nebeatsikratau veido spuogu, nors ne tik ant veido jų yra bet erzina labiausiai veidas 😅😀
  Iki nėštumo veido oda buvo kaip pas kūdiki 🥳☺️, o dabar beveik nėra laisvo tarpelio kur jų nebutu 🙈🙈
  Man su pirmu nėštumu dar nebuvo taip baisiai kaip dabar 😭😭
  Metu jau nemažai, o veidas kaip pas paaugle 🙈
  Gal kuri buvo susidūrusi su tokia situacija? Po kiek laiko praėjo spuogeliai, ir kas padėjo juos sumažinti?

 2. Laidychika
  Laidychika prieš 6 val.

  Ernesta15 parašė:
  Nezinau ar cia del nestumo bet tapau alergiska zuviai, as jos ir nemegstu bet kartais labai McDonald's norsisi 😄 visa krutine isbere ir pilva:// Pykinimas dar likes…

  Man lygiai taip pat buvo, bet jau gerėja situacija po truputi, dėl maisto ir kvapu 😀

 3. Betelgeize
  Betelgeize prieš 6 val.

  Coliukass parašė:
  Sveikos merginos, gal ir keistas klausimas, bet pasidarė įdomu. Tyrimams reikia nešti rytinį šlapimą, bet jei naktį eini į wc pora kartų, tai nebus tas šlapimas jau…

  As irgi negaliu nakties istvert nenuejusi vidury nakties i tualeta, tai tiesiog ta nakti kai planuoju ryte rinkt slapima, negeriu vandens, kad neatskiest slapimo, bet jei noriu sysiot nakti, tikrai nesikankinu

 4. Milunilu
  Milunilu prieš 6 val.

  Laidychika parašė:
  Sveikos nėštukės 🙋🏼‍♀️🤗
  Turiu problemėle kuri erzina tik pažvelgus į veidrody 😅🙈

  Pas mane taip pat buvo.. galvojau bus visam laikui. Nes tikrai tragedija. Kosmetologe sakė, kad nuo hormonų. Realiai tik 2 diena, kaip jau galiu žiūrėti į save. O man 12 savaičių prasidėjo. ;)

 5. Milunilu
  Milunilu prieš 6 val.

  O mažinau su arbatmedžio eteriniu aliejumi.