14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir bevei trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės. Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną. Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15% visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas įvykis, kurį galite atšvęsti, yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko: jų galėsite išeiti kai nėštumui sueis pilnos 30 savaičių.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kada pranešti apie nėštumą darbdaviui?

2017 m. Rugsėjinukai❤

1. vidux24
    vidux24 prieš 1 val.

bzivile parašė:
    Kaip faina, ir miela žiūrėti Sveikinu labai

Aciu

st.greta prieš 59 min.

Siandien laiminga jauciuosi ir as 😊😊👏👏👏 anksciau minejau kad trecioje nestumo savaiteje man nezinant buvo taikyta pilna narkoze.. del to lankiausi siandien kauno klinikose patikrai ar vaisius sekmingai vystosi. Ir sirdele plaka! O zirnius paauges jau 😊 esu jauna ir is pradziu bijojau nezinomybes buti mama, bet dabar laukiu nesulaukiu kada galesiu susitikti su juo! 😊

Perliukash prieš 49 min.

vidux24 parašė:
    Siandien buvau pas gine.echo rodo 9sav.+1
    O pagal menesines jau 11 savaite.

Viskas gerai manau😊 mano taip pat vėlesnis pastojimas, pagal mėnesines 12sav, o šiandien echoskopuojant rodė 10sav 6d.😊

Vaidilutė24 prieš 24 min.

eli3 parašė:
    Sveikos ar kuriai nors yra galvos skausmas? Jau antra diena labai skauda galva toes smilkiniais, gal zinote nuo ko ir ar cia taip turi buti?

Galvos skausmas gali būti nuo skysčių trūkumo, taip sakė mano daktarė, nes nėščiai jų reikia būtinai gert.

5. jurgitele32
    jurgitele32 prieš 23 min.

Vaidilutė24 parašė:

As labai geriu daug vandenes nes organizmas reikalauja. galva skauda i darbo pabaiga kai nepravedintos patalpos buna.