14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir bevei trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės.

Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną.

Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15% visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas įvykis, kurį galite atšvęsti, yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko: jų galėsite išeiti kai nėštumui sueis pilnos 30 savaičių.

Taip pat skaitykite:

2020 m. Rugpjūtinukai 🤰💓

1. tarkuotassuris
    tarkuotassuris prieš 10 val.

Pacahontas parašė:
    Bakterine vaginoze arba pienlige gali buti.
    Apziures paims tepineli ir paskirs zvakuciu.

Pienligė tai biški kitokios būna išskyros

editulia93 prieš 10 val.

Pacahontas parašė:
    Bakterine vaginoze arba pienlige gali buti.
    Apziures paims tepineli ir paskirs zvakuciu.

Abejoju ar sitos bus, nes esu turejus jas..jos kitokios spalvos ir turi kvapa. O cia zalsvai gelsvos ir be kvapo.. laukiu nesulaukiu pirmadienio.. atrodo turetum dziaugtis nestumu, o va vis kazkas negerai :/

3. miss_luckystar
    miss_luckystar prieš 1 val.

Špylkutė parašė:
    Sveikos būsimos Mamytės! Gal jau pagalvojote apie vardus jūsų angeliukams? 😇

As buvau sugalvojus vardus dar iki pastojimo😁 bet kazkaip man jie dabar nebepatinka😁😁

4. Žirniukass prieš 1 val.

Špylkutė parašė:
    Sveikos būsimos Mamytės! Gal jau pagalvojote apie vardus jūsų angeliukams? 😇

Jei berniukas vardas, jau nusprestas, tikriausiai. Jei mergaits turim kelis variantus, abu labai patinka, tai ziuresim kuris labiau tiks

Uogiukee prieš 34 min.

Žirniukass parašė:

Mes taip pat berniukui turim varda, o jei mergaite- reikes galvoti