14 nėštumo savaitė

14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir bevei trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės.

Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną.

Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15% visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas įvykis, kurį galite atšvęsti, yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko: jų galėsite išeiti kai nėštumui sueis pilnos 30 savaičių.

Taip pat skaitykite:

2019 m. Rugsėjo mėn. Mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  vaidachaviciene prieš 1 val.

  Meanyme parašė:
  Dėkui, kad pasidalinai patirtimi! 🤗💗
  Uh... Man jau 12ta savaitė eina, bet reikalai tik blogėja. Vaistai, kurie turėtų s…

  Suprantu tave. Nes ir pačiai nukrito daug svorio. Bet viskas bus gerai! Greitai praeis. Svarbu netempti kaip tempiau aš. Ir tada greičiau gydytojai gali padėti ir sveikata greičiau pagerėja. ;)

 2. User has not uploaded an avatar
  J-A-A prieš 1 val.

  juste- parašė:
  Kaži kaip poto kai pilvelis užaugs ar eis išgulėti ant nugaros tiek laiko?

  Tai kad aš negaliu išvis ant nugaros, aš tik ant šonu guliu. Aš ir miegot negaliu ant nugaros, tai kad tik šonai mane gelbėja 😊

 3. Agnė18 prieš 30 min.

  Rūtatėja parašė:
  Sveikos noriu paklausti, gal kažkuriai yra ar buvo padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje?

  Man nustate 5.5 dabar matuojuosi kasdien cukru

 4. @Xsiu@
  @[email protected] prieš 28 min.

  juste- parašė:
  Labas, kaip jus? Aš visai
  Ar yra mamyčių kurios prisiaugina blakstienas? Kiek laiko dar galvojate jas dėt…

  Kolkas galvoju gal 5-6men nusiimsiu, pasidarysku pertrauka ir tada pries gimdyma vel uzsidesiu

 5. User has not uploaded an avatar
  J-A-A prieš 17 min.

  @[email protected] parašė:
  Kolkas galvoju gal 5-6men nusiimsiu, pasidarysku pertrauka ir tada pries gimdyma vel uzsidesiu

  Man mano meistre pasake kad po gimdymo visai nesilaiko blakstienos, bet iki gimdymo kuo puikiausiai. Tai taip ir yra, iki pat korekcijos super laikosi