14 nėštumo savaitė

14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir bevei trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės.

Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną.

Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15% visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas įvykis, kurį galite atšvęsti, yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko: jų galėsite išeiti kai nėštumui sueis pilnos 30 savaičių.

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

 1. saulė_vandeny
  saulė_vandeny prieš 59 min.

  Monciutė parašė:
  Kad man nebeaišku, nes visada vykdavo 2-3 dienom anksčiau, o praeitą ciklą mm atsibeldė 11dpo, kai prieš nėštuma būdavo gražiai 14 dpo. Tai dabar bandau aiškintis, …

  Normalūs svyravimai po nėštumo. Per laiką ciklai turėtų susinormalizuoti. Tik jų ilgumas, ov data toli gražu gali nebebūti kaip buvę.
  Mane neramina tai, kad šiandien ant kelnaičių pamačiau porą tepliojimo dėmelių. Iš kur jos, kas tai 3 dpo?😞

 2. User has not uploaded an avatar
  Clever prieš 34 min.

  O man vėl atėjo mm, keliom dienom anksčiau vėl naujas ciklas... labai liūdna, kad vis nepasiseka.

 3. Monciutė
  Monciutė prieš 31 min.

  saulė_vandeny parašė:
  Normalūs svyravimai po nėštumo. Per laiką ciklai turėtų susinormalizuoti. Tik jų ilgumas, ov data toli gražu gali nebebūti kaip buvę.

  Tai kad per tiek laiko jau turėjo susinormalizuoti.
  Gal tiesiog ov buvo labai stipri?

 4. _BurBė_
  _BurBė_ prieš 14 min.

  Monciutė parašė:
  Aj, kol kas nesuprantu nieko, gal ryt paaiškės tevu-darzelis.lt/[email protected]

  Nu va, isridenai sioki toki kiausa🤭

  Pukis_ parašė:
  Buvau prisiskaičius, kad vienoms visai neskauda, kitoms skauda iki alpimo 🙈 labai bijojau, tai prieš eidama išgėriau tabletę ibuprom. Man asmeniškai nieko neskaudėj…

  Aš alpau kai pratekamuma dare🤣

 5. rossie
  rossie prieš 7 min.

  Clever parašė:
  O man vėl atėjo mm, keliom dienom anksčiau vėl naujas ciklas... labai liūdna, kad vis nepasiseka.

  Ateis šventė kita cikla 🤞 as tai testu nedarau, laukiu mm ketvirtadieni. Jokiu mm pozymiu, tik krutine akauamingesne ko siaip nebuna nes jie po zindymo yra negyvi 😂

Forumas gyvai
Ugniki Ugniki prieš 4 min.