14 nėštumo savaitė

14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir bevei trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės.

Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną.

Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15% visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas įvykis, kurį galite atšvęsti, yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko: jų galėsite išeiti kai nėštumui sueis pilnos 30 savaičių.

Taip pat skaitykite:

2019 m. gegužinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Daivakr prieš 8 val.

  Nz bet man ir gyditoja sake dar du ehoskopus turesi tai nz kaip cia pagal ka juos tada skirsto

 2. User has not uploaded an avatar
  Zivilekkk prieš 7 val.

  As skaitau ir nesuprantu jusu noro ten lysti ir tikrintis po 10 sykiu Kalbu apie nestuma, kai nera riziku. Tegu tai veikia vaikeli minimaliai, bet faktas, kad veikia. Patikrino, gerai jauciates, ko ten knisinetis? Tiesa pasakius as buvau is tu, kuri zadejo kas menesi lekt privaciai apziurai. Mano ginekologe labai gerai nuleido mane ant zemes. Vietoj vizitu planavimo geriau ieskausi sirdziai mielos veiklos.

 3. User has not uploaded an avatar
  Daivakr prieš 7 val.

  Zivilekkk parašė:
  As skaitau ir nesuprantu jusu noro ten lysti ir tikrintis po 10 sykiu Kalbu apie nestuma, kai nera riziku. Tegu tai veikia vaikeli minimaliai, bet faktas, ka…

  Gal kiekviena nestuke turi savu baimu ir noru

 4. brangekaile
  brangekaile prieš 7 val.

  Mont parašė:
  Bandykit pakeisti dantu pasta, rinkites be fluoro, gal pasiteisins. Man taip buvo

  reiks pabandyt👍

 5. Saulyte2006
  Saulyte2006 prieš 6 val.

  Saulute__ parašė:
  Sveikos, ir aš jungiuos su trečiu stebuklu... vis dar negaliu patikėti, kad laukiuosi, nes ilgai nepastojau. Ketvirtadienį pridaviau kraują NIPT tyrimui- labai neka…

  Man spalio 30 darys,krauja pridaviau prisca tyrima