14 nėštumo savaitė

14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir bevei trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės.

Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną.

Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15% visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas įvykis, kurį galite atšvęsti, yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko: jų galėsite išeiti kai nėštumui sueis pilnos 30 savaičių.

Taip pat skaitykite:

2019 m. Sausio mėnesio mažyliai ❤️

 1. Diana 29
  Diana 29 prieš 31 min.

  soprenta parašė:
  man tas pats buvo praeita 5dieni. pradejau panikuoti,kad jokiu simptomu. neramu. kur skambinu patekti nera galimybes. tai 6dieni uzsirasiau i Baltijos Amerikos klin…

  norejau paklausti, raset kraujingos išskyros, kokios spalvos? gal istyrė klinikoje kodel jos? nes man rudos kraujas jau menesį, kartais isbega juodas, turiu vos ne lovos režimą, nes gresia persileidimas, bet kodel kraujas, iskur, niekas nepasako, tiesiog "daugiau gulek, nes išskyros rodo gresianti persileidimą", nuprotet galima...

 2. User has not uploaded an avatar
  soprenta prieš 20 min.

  Diana 29 parašė:
  norejau paklausti, raset kraujingos išskyros, kokios spalvos? gal istyrė klinikoje kodel jos? nes man rudos kraujas jau menesį, kartais isbega juodas, turiu vos ne …

  ne ne. man nebuvo isskyru. gydytoja tiesiog perspejo kada sunerimti reiktu.

 3. mojijo
  mojijo prieš 9 min.

  Diana 29 parašė:
  norejau paklausti, raset kraujingos išskyros, kokios spalvos? gal istyrė klinikoje kodel jos? nes man rudos kraujas jau menesį, kartais isbega juodas, turiu vos ne …

  Man tris dienas rudai tepliojo ir nustojo - pirmą dieną labai tamsiai rudai, o po to šviesiai rudai. Kai buvau pas ginę, tai ji padarė echo ir nieko nematė blogo, todėl sakė, kad galėjo kokia plonytė kraujagyslė trūkti. Bet man ne gausiai tepliojo/ O šiiap gali teplioti dėl daugumos priežasčių, būna placentos atsisluoksniavimas - tai čia tikrai gresiantis persileidimas, kažkokios žaizdelės, dar būna kažkokios problemos su kakleliu, bet nepamenu kaip tiksliai ginė sakė.

 4. Alegro
  Alegro prieš 7 min.

  Sveikos, mergaitės jungiuosi ir aš prie jūsų. Iki šiol tyliai stebėjau, bet nutariau pasisakyti. Pirmiausia dėl suzinojimo. 🤗 Su pirmąja jau žinojome po2 sav. Su šituo irgi greitai zinojom...o va draugė suzinojo tik 5 men kaip netyčia ligoninej atsidūrė del skysčių trukumo....nes ir toliau sekmingai sirgo , kadangi ciklas buvo lb trumpas 2-3 d.. . Ir negausus...o ir zinau atveji kaip moteris tik vaziuodama gimdyt suzinojo kad laukiasi....🤔 Del sveikatos lb džiaugiuosi kad vis dar vaiko auginimo atostogose. 😂 Mažoji pietu miega 3-4 val ir as kartu.😂 Del pikinimu blogumu su pirmaja kankinaus7men... ty manau kaikuriu nepaguodziau. 😋😋😋😋 Su situ lb daznai 🤮🤮🤮 ... Ty jei lyginant nestumus ty su pirmąja apart pykinimo nebuvo jokiu pozymiu nej krutine jautri nej ka.... O db baisu kokia jautri. 😐😐😮 Kazka dar norejau pasakyti bet pamirsau 😂😂😊

 5. User has not uploaded an avatar
  gretaba7 prieš 31 sek.

  O gal kuriai yra buve skydliaukes problemu iki pastojimo? Nesukelia tai kazkokiu dideliu problemu? Siandien tyriausi ir tik antradieni suzinosiu, tai siektiek neramu