14 nėštumo savaitė

14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir beveik trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės.

Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai, pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną.

Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15 % visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas šventimo vertas įvykis yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas Jūsų nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, Bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko:  išeiti jų galėsite po pilnų 30 savaičių nėštumo.

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Anessa
  Anessa prieš 1 val.

  Ingius68 parašė:
  Labas vakaras mergaites, kaip laikotes kaip vasarėlė? As buvau dingus is td istikro visas mieno buvo ziaurei sunkus buvo gryze tevai us uzsenio atostogu tai ziaurei…

  Pas mus butent liepa tokia nusimato vyrui už keliu dienu atostogos tai lėksim visur 🤣🤣bus gan aktyvus menesiukas ❤

 2. Anessa
  Anessa prieš 1 val.

  ViltiesLašeliai parašė:
  Tikiuosi visos nesulauksim😏

  Aš visom merginom būtent to ir linkiu mums.. kad kuo greičiau nesulauktume visos 😇❤

 3. Perlinė...
  Perlinė... prieš 37 min.

  Ingius68 parašė:
  Labas vakaras mergaites, kaip laikotes kaip vasarėlė? As buvau dingus is td istikro visas mieno buvo ziaurei sunkus buvo gryze tevai us uzsenio atostogu tai ziaurei…

  Kada mm jums buvo? Man testukai uzvakar ryskoki buvo sian visai neryskus tai laukiu kad gal kokia 9bus banga..mm buvo 24 ciklas plius min. 30 d.

 4. User has not uploaded an avatar
  gintaricka prieš 24 min.

  greenlemon parašė:
  Ne visai i tema,bet as liepos 13 nelaukiu

  Aš nelaukiu 16-17 d. Vaisingos dienos buvo kelionėje, meilės buvo daug, tai tikiuosi, kad gal šį kartą jau pavyks Nors prisisvajoti irgi bijau.

 5. User has not uploaded an avatar
  Ingius68 prieš 22 min.

  Perlinė... parašė:
  Kada mm jums buvo? Man testukai uzvakar ryskoki buvo sian visai neryskus tai laukiu kad gal kokia 9bus banga..mm buvo 24 ciklas plius min. 30 d.

  16 prasidėjo mm mano ciklai neregulerus, uzvakar ov testas buvo visai blankus o vakar jau teigemas ir sendien dar teigemas tik i vakara blukt pradiejo.