14 nėštumo savaitė

14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir beveik trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės.

Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai, pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną.

Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15 % visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas šventimo vertas įvykis yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas Jūsų nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, Bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko:  išeiti jų galėsite po pilnų 30 savaičių nėštumo.

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2024 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Filadelfija prieš 11 val.

  pušynėlis parašė:
  To ir linkiu ☺️
  Beje, kur darėtės tyrimus? Gal čia kokia tyrimų programa? Kaip tik galvoju, kad ir…

  As dariausi medicinapractika laboratorijoje. Moters istyrimo programa 84e. Gavosi pigiau nei kitur po viena darytis.

 2. User has not uploaded an avatar
  Mamyteo prieš 11 val.

  MineMi1 parašė:
  Labas 🎈 retai be užeinu , nebesimato kartu su manimi planavusiu ,gal jau visos su pilvukais o gal jau ir žirniukus supa 🙏❤️

  Hormonų tyrimai daromi tam tikromis ciklo dienomis..šiaip sugalvojus daryti bet kuria diena netikslinga net..

 3. User has not uploaded an avatar
  Filadelfija prieš 11 val.

  Juk@ parašė:
  Nenoriu cia reklamuoti, bet gal zinote instagrame yra viena moteris, kuri konkreciai su sia problema dirba, butent siu tyrimu rodiklius padeda susireguliuoti

  Gal galit parasyt jos IG nes nesu macius, retas svecias ten

 4. Juk@ prieš 11 val.

  Filadelfija parašė:
  Gal galit parasyt jos IG nes nesu macius, retas svecias ten

  Neringa_ka ji tokia savotiska, bet tikrai verta perziureti jos highlights

 5. Iewu prieš 11 val.

  Pamparam parašė:
  Labas 🙂 kurį laiką seku forumą. Mano istorija tokia: pavasarį turėjau persileidimą, po jo darėme pertrauką, dabar kelis ciklus jau bandome pastoti. Šiandien 5 d. ik…

  Nebūtinai dar parodo testukas kai dar nėra mėnesinių. Kitoms išvis parodo tik tada kai mms vėluoja. Mano istorija tokia, turėjau irgi vasarą persileidimą, tačiau kai patojau, 3dienos prieš mms rodė neigiamą, ramiai sedėjau ir laukiau mm galvoju na susivėlino, gal vėlyva ov buvo.. na ir kai vėlavo 5 dienas, realiai visas ciklas praėjo, ir tik tada pamačiau teigiamą, tai gydytoja sakė tada, kad tiesiog pastojau vėliau. Todėl kol nėra dar jūsų dienų nenurašykite tikrai ir neliūdėkit, dar gali visko būti!😍 linkiu, kad tos nelemptosios nepasirodytų! dažniausiai vaiduokliauja testai apie kokią 9-11 dpo manau 😊