14 nėštumo savaitė

14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir bevei trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės.

Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną.

Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15% visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas įvykis, kurį galite atšvęsti, yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko: jų galėsite išeiti kai nėštumui sueis pilnos 30 savaičių.

Taip pat skaitykite:

2019 m. lapkritinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Gill prieš 37 min.

  As praeita karta naudojau weledos. Tai nei vienos strijos neturiu. Atsirado ant krutines, bet cia jau gimus vaikui, krutines netepliojau jau kai maitinau ir nuo to pieno antpludzio sutrukinejo. Tik kas man nepatiko, kad siaip weledos kvapas zoleliu, geras, neerzino, bet pvz. vakare pasitepus, ryte jau nebe zoleliu o toks grynai aliejaus kvapas likdavo. Visus naktinius rubus po gimdymo ismeciau, nes tas kvapas taip ir neatsiplove, nedingo.

 2. User has not uploaded an avatar
  Deimukazz prieš 23 min.

  Sveikos, gal zinote ar galima gerti sinupret tabletes nuo slogos? Uzklupo mane persalimas, nosis nuolat teka, jau nebezinau ka daryti, o sinupret man visada labai padedavo

 3. Agnum
  Agnum prieš 20 min.

  Deimukazz parašė:
  Sveikos, gal zinote ar galima gerti sinupret tabletes nuo slogos? Uzklupo mane persalimas, nosis nuolat teka, jau nebezinau ka daryti, o sinupret man visada labai p…

  Nelabai čia forume dėl vaistų vartojimo tau patars tikrai geriau paskambint gydytojui arba bent su vaistininku pasitarti.
  Pvz. čia matau kaip ibuprofeno po 3 tabletes leidžia mamos, nors man gydytoja įvardino tik kaip paskutinę priemonę ir nedaugiau 400 mg.

 4. GARBANEVik
  GARBANEVik prieš 20 min.

  Deimukazz parašė:
  Sveikos, gal zinote ar galima gerti sinupret tabletes nuo slogos? Uzklupo mane persalimas, nosis nuolat teka, jau nebezinau ka daryti, o sinupret man visada labai p…

  Siandien vaziuoju pas genetike ,sakiau ir paklausiu apie sinupret.

 5. Flaminga prieš 3 min.

  Sveikos, nu ka uzsikreciau Laimo liga nuo erkes, leksiu siandien pas seimos gydytoja Kas dabar bus? Kiek skaiciau leliui gal nepakenks ta liga, nera iki galo istirta kaip ji veikia vaisiu. O kad reiks gerti antibiotikus tai faktas