14 nėštumo savaitė

14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir bevei trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės.

Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną.

Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15% visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas įvykis, kurį galite atšvęsti, yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko: jų galėsite išeiti kai nėštumui sueis pilnos 30 savaičių.

Taip pat skaitykite:

❤️❤️ 2018 metų birželinukai❤️❤️

 1. Liusina prieš 4 val.

  Saulė17 parašė:
  Pas manęs pirmas tyrimas buvo tth 17suvirš.bet čia klaida bet iš tiesų nusprendė jį nedirbt, tik nežinau ant kiek... Dėl to nėštumo pradžioje rankos nekilo nieko …

  As naudojau tikroksina gal 2,5 metų po 50-75 mg, skydliauke buvo tingine, kai pastojau tth nedidėja o mažėja, reiškia ji pagaliau atsibudo ir pradėjo dirbti tikiuosi greitai nutraukti isvis vaistų naudojimą. O jūs stebėkite tth ar nedidėja, nes didelis pakilimas nėra gerai Geriau naudokit didesne doze su gydytojo leidimu. Tirtis reik kas 4 sav.nestuno metu jeigu turit problemų su tth.

 2. User has not uploaded an avatar
  waikiki1 prieš 4 val.

  vilija.c parašė:
  Gal kas turit širdies permušinėjimus? man šiuo metu dažnokai permušinėja širdį. Įdomu, ar tai neturi įtakos vaisiaus vystymuisi...?

  man irgi permušimai yra dėl skydliaukės ir nėštumo metu paskirto 25 mg tiroksino. gydytoja butinai liepe I trimestra ji gerti, o jei plakimas trukdys gyventi, II trimestro pradzioj pasikartoti tyrimą ir sumazinti tiroksina - gerti kas 2-3 dieną. Man net kartais atrodo, kad oro trūksta.. Bet noriu bent iki 15-16 sav kaip nors ištempti, o po to jau bus matyt, kaip su tuo tiroksinu bus. Idealu būtų iki 18-20 sav.

  kai nesilaukiau, del sirdies plakimo man endokrinologe buvo siulius sirdies lasu pagerti ar valerjono

 3. Liusina prieš 4 val.

  waikiki1 parašė:
  man irgi permušimai yra dėl skydliaukės ir nėštumo metu paskirto 25 mg tiroksino. gydytoja butinai liepe I trimestra ji gerti, o jei plakimas trukdys gyventi, II tr…

  Toks jūsų tth? Reik tirtis kas 4 sav.ir doze koreguoti.

 4. User has not uploaded an avatar
  waikiki1 prieš 4 val.

  Liusina parašė:
  Toks jūsų tth? Reik tirtis kas 4 sav.ir doze koreguoti.

  mano buvo 2,73, negeriant vaistu. Gydytoja sake, kad pirmo trimestro metu rekomenduojama norma iki 2,5, tad paskyre 25 mg.

 5. Liusina prieš 4 val.

  waikiki1 parašė:
  mano buvo 2,73, negeriant vaistu. Gydytoja sake, kad pirmo trimestro metu rekomenduojama norma iki 2,5, tad paskyre 25 mg.

  Nėra lb didelis kaip I trimestro metu. Tirkitės kas 4 sav. ir koreguokit dozes su gydytojo rekomendacija.