14 nėštumo savaitė

14 nėštumo savaitė

Vaikelis 14 nėštumo savaitę

Citrina. Sveikiname pradėjus antrąjį nėštumo trimestrą! Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.

Žinoma, vaikutis vis dar yra labai mažas: jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 9-10 cm (maždaug kaip citrinos), jis sveria apie 40–45 gramus. Tačiau, jis jau beveik dvigubai ilgesnis ir bevei trigubai sunkesnis nei prieš porą savaičių!

Visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, nuo šiol jos toliau augs, stiprės ir tobulės.

Dabar vaikelio kūnas auga sparčiau nei galva, išryškėja galvą ir kūną jungiantis kaklas. Iki šios savaitės pabaigos kūdikio rankutės pailgės ir bus proporcingos su kūneliu. Ant kūnelio pradeda augti plonyčiai pūkus primenantys plaukeliai.

Kepenys pradeda gaminti tulžį – tai ženklas, kad jos jau veikia tinkamai. Blužnis jau dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, o kasa išskiria insuliną.

Vaikelio organizmas gamina ir išleidžia į jį supančius vandenis šlapimą – tai normalus procesas, kuris tęsis iki gimimo.

Vystantis mažylio nervinei sistemai, jis jau gali markstytis, raukytis ir daryti įvairiausias grimasas. Jis taip pat jau jau gali suspausti kumštelius ir čiulpti nykštį.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 14 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 10–15% visų gimdymų būna priešlaikiniai (kūdikiai gimsta iki 37-os nėštumo savaitės).

Prasidėjus keturioliktai savaitei ir įžengus į antrąjį trimestrą persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja: tai tikras palengvėjimas!

Palengvėjimą pajusite ir dėl to, kad vis rečiau jausite pykinimą, nuovargį, sumažės ir krūtų jautrumas.

Kitas įvykis, kurį galite atšvęsti, yra tas, kad galiausiai turite akivaizdų nėštumo įrodymą – atsikišusį pilvuką: net jei tai pirmas nėštumas, o pilvo presas yra tvirtas ir gimdos dugnas tik šiek tiek iškilęs virš gaktikaulio, to gali pakakti, kad pilvukas išsišautų į priekį!

Jei tai ne pirmas nėštumas, pilvukas, tikriausiai, išryškėjo šiek tiek anksčiau, bet vis dar galite jį sėkmingai paslėpti po laisvesniais drabužiais.

Darbelis 14 nėštumo savaitei

Jei to dar nepadarėte, pats laikas pranešti darbdaviui ir kolegoms apie nėštumą – šiaip ar taip keturioliktą nėštumo savaitę pilvas greičiausiai jau bus pastebimas ir ilgiau nuslėpti šią žinią sunkiai pavyks.

Iki nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) dar liko laiko: jų galėsite išeiti kai nėštumui sueis pilnos 30 savaičių.

Taip pat skaitykite:

2021 metų sausinukai ❤️🌸

 1. Krisias
  Krisias prieš 18 val.

  Spalva parašė:
  Sveikos! Norėjau paklausti, ar pas jus jau matosi pilvas? Mano, kai nesu pavalgiusi, tai, atrodo, vos vos padidejes, bet kai pavalgau, tai tikrai tampa matomas..

  Pas mane lygiai tas pats 😏 ryte lyg vos vos, bet tik pavalgau tai išsipučia 😀

 2. Krisias
  Krisias prieš 18 val.

  Spalva parašė:
  Man tai vakar ir šiandien labai skauda galvą... Smilkinius.. gal ir dar kam nors taip buvo, kaip malsinate skausma? Bandžiau isgerti puodelį kavos ( siaip kavos neg…

  Man kokias tris dienas iš eilės nuo pietų isiskaudedavo galva.. Gryzus po darbo išsimdavau akių lęšius ir praeidavo.. Kitas dienas lyg viskas gerai.. Nzn kodėl taip sureaguoja į tuos lęšius.. Jau galvojau reiks akinius traukti.. Bet apsiramino 😏

 3. User has not uploaded an avatar
  zibute1111 prieš 4 val.

  Man pilvo apačioje lyg maudimas atsirado🤔 ir buvo lyg pilvo šone kaip kokį raumenį sutraukia ar raikščiai koki🤔
  Ar niekas nieko panašaus nejaučiat?

 4. User has not uploaded an avatar
  Spalva prieš 4 val.

  zibute1111 parašė:
  Man pilvo apačioje lyg maudimas atsirado🤔 ir buvo lyg pilvo šone kaip kokį raumenį sutraukia ar raikščiai koki🤔

  Man irgi buna: tai vienoje vietoje pamaudzia, tai kitoje. Jei tai nera stprus maudimas, manau, nieko tokio. gimda plečiasi, normalu, kad kartais gali pamausti. Jei nerimaujate, ir jei labai maudžia - krepkites pas gydytoja.

 5. User has not uploaded an avatar
  zibute1111 prieš 4 val.

  Spalva parašė:
  Man irgi buna: tai vienoje vietoje pamaudzia, tai kitoje. Jei tai nera stprus maudimas, manau, nieko tokio. gimda plečiasi, normalu, kad kartais gali pamausti. Jei …

  Tik lengvas maudimas, o tas kaip patraukimas😄tai staigus stipresnis bet trumpai😄