27 nėštumo savaitė

27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs jis yra sulig vidutinio dydžio žiediniu kopūstu.

Jo smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Vaikelis jau gali atsimerkti ir užsimerkti. Jis gali čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti.

Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl kvėpavimui palaikyti greičiausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jei jausite nestiprius ritmingus vaikelio judesius – tai tikriausiai bus žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai.

Žagsulys paprastai trunka kelias sekundes, vaikelio jis nevargina, taigi mėgaukkitės šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 metais Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų - tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausiai trynukų buvo susilaukta 2009 m. - jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, taigi galite pradėti jausti naujus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Maždaug pusė visų besilaukiančių moterų kenčia vienokį ar kitokį nugaros skausmą.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – skausmas jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, kartais jis pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ir atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį), dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti.  

Gali būti, kad kartais kojas tau sutraukia mėšlungis: kojos nešioja didelį papildomą svorį, o padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni, tad medžiagų apykaitos sistemai ir nervams, einantiems nuo liemens į kojas, tenka didesnis krūvis.

Deja, kojų mėšlungis greičiausiai tik stiprės ir dažnės su kiekviena nėštumo savaite. Dažniausiai mėšlungis kojas sutraukia naktį, bet taip gali nutikti ir dieną.

Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras trimestras artėja į pabaigą, o būtent šis trimestras yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog išsirengti savaitgalio kelionei.

2021 kovinukai 🥰

 1. alexa29
  alexa29 prieš 3 val.

  saldainiuke parašė:
  O kiek jums metu jei nepaslaptis, girdejau kad sunkiau serga tom kam virs 35, bet dar ir skaiciau kad nestukes lyg net lengviau pernesa nei to pat amziaus nenescios…

  Už kelių mėn 35m.bus. Šiaip neturiu nei ligų, nei ką... tai tikiuosi, viskas greit praeis. Klasėj ir mokiniai pradėjo sirgt. Mažulis spurda, duodas, vis primena, kad viskas gerai Info kaip gydytoja ir sakė daug nėra, nes viskas nauja.. Bet nėščiųjų yra nemažai. Tėvų darželį yra sukurta tema jau net.

 2. alexa29
  alexa29 prieš 3 val.

  AmamyteD parašė:
  Labai aciu uz pasidalinta patirti, stiprinkit imuniteta, ir tikekimes viskas bus gerai. Daugiau maziau visi prasirgsime, tik mums reik buti atsargesnem.

  Padidinau vit c.dozę ir vit d., kurio išvis negėriau. Daug skysčių:vandens, arbatų tik tam rūšių, imbieras, citrina. Stiprinamės;) Ačiū už palaikymą!

 3. saldainiuke
  saldainiuke prieš 3 val.

  alexa29 parašė:
  Už kelių mėn 35m.bus. Šiaip neturiu nei ligų, nei ką... tai tikiuosi, viskas greit praeis. Klasėj ir mokiniai pradėjo sirgt. Mažulis spurda, duodas, vis primena, ka…

  Aisku kad praeis, viskas bus gerai, sveikit ir aukit sveikuciai 🙂

 4. User has not uploaded an avatar
  Suzzii prieš 2 val.

  alexa29 parašė:
  Sveikos, as susirgau covidu. Labai saugojausi,darbas-namai, praktiškai šie du mėnesiai. Dirbu su pradinukais ir greičiausiai užsikrėčiau nuo besimptomio vaiko. Nor…

  Laikykites! Aš kiek skaičiau virusas vaikui neturėtų turėti pasekmių, nes jo neranda nei placentos, nei vaisiaus vandenyje. Atseit vaikas uzsikresti gali tik gimdymo metu ir greičiausia irgi gali būti viskas gerai. Pavojingiausias metas mums jau baigesi

 5. User has not uploaded an avatar
  AmamyteD prieš 2 val.

  alexa29 parašė:
  Padidinau vit c.dozę ir vit d., kurio išvis negėriau. Daug skysčių:vandens, arbatų tik tam rūšių, imbieras, citrina. Stiprinamės;) Ačiū už palaikymą!

  Puiku