27 nėštumo savaitė

27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs jis yra sulig vidutinio dydžio žiediniu kopūstu.

Jo smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Vaikelis jau gali atsimerkti ir užsimerkti. Jis gali čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti.

Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl kvėpavimui palaikyti greičiausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jei jausite nestiprius ritmingus vaikelio judesius – tai tikriausiai bus žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai.

Žagsulys paprastai trunka kelias sekundes, vaikelio jis nevargina, taigi mėgaukkitės šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 metais Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų - tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausiai trynukų buvo susilaukta 2009 m. - jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, taigi galite pradėti jausti naujus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Maždaug pusė visų besilaukiančių moterų kenčia vienokį ar kitokį nugaros skausmą.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – skausmas jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, kartais jis pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ir atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį), dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti.  

Gali būti, kad kartais kojas tau sutraukia mėšlungis: kojos nešioja didelį papildomą svorį, o padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni, tad medžiagų apykaitos sistemai ir nervams, einantiems nuo liemens į kojas, tenka didesnis krūvis.

Deja, kojų mėšlungis greičiausiai tik stiprės ir dažnės su kiekviena nėštumo savaite. Dažniausiai mėšlungis kojas sutraukia naktį, bet taip gali nutikti ir dieną.

Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras trimestras artėja į pabaigą, o būtent šis trimestras yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog išsirengti savaitgalio kelionei.

2019 m. lapkritinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  ievate prieš 16 val.

  Sveikutės, dabar truputį ne į temą klausimas Bet gal žinote, kur Vilniuje vyksta mankštos nėščiosioms vakarais? Kiek pražiūrėjau įvairiausių studijų tvarkaraščių, visur vyksta 10-12 val. Čia matyt taikoma jau išėjusioms atostogų, nes kas dirbantis gali tokiu metu eiti Domina mankštos salėje , ne baseine

 2. User has not uploaded an avatar
  IZuj prieš 15 val.

  ievate parašė:
  Sveikutės, dabar truputį ne į temą klausimas Bet gal žinote, kur Vilniuje vyksta mankštos nėščiosioms vakarais? Kiek pražiūrėjau įvairiausių studijų tvarkaraščių…

  Vyksta madoje lieknejimo ir sveikatingumo centre, ten yra dienos metu ir vakarais užsiėmimai

 3. Ahau
  Ahau prieš 12 val.

  ievate parašė:
  Sveikutės, dabar truputį ne į temą klausimas Bet gal žinote, kur Vilniuje vyksta mankštos nėščiosioms vakarais? Kiek pražiūrėjau įvairiausių studijų tvarkaraščių…

  Diva namai gedo pr

 4. User has not uploaded an avatar
  kataleja prieš 8 val.

  Nyana parašė:
  CRL matuojamas tik ankstyvuoju nėštumo periodu, apytikriai iki 13 nėštumo savaitės.

  Sprando vaiskuma

 5. Nyana
  Nyana prieš 7 val.

  kataleja parašė:
  Sprando vaiskuma

  Jeigu sprando vaiskuma yra 2,5 mm ir daugiau, tai tiria detaliau.Jeigu didesnė nei 3,5 mm, tuomet siūlo invazines procedūras, choriono gaurelių biopsiją arba amniocentezę.