27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs jis yra sulig vidutinio dydžio žiediniu kopūstu.

Jo smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Vaikelis jau gali atsimerkti ir užsimerkti. Jis gali čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti.

Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl kvėpavimui palaikyti greičiausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jei jausite nestiprius ritmingus vaikelio judesius – tai tikriausiai bus žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai.

Žagsulys paprastai trunka kelias sekundes, vaikelio jis nevargina, taigi mėgaukkitės šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 metais Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų - tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausiai trynukų buvo susilaukta 2009 m. - jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, taigi galite pradėti jausti naujus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Maždaug pusė visų besilaukiančių moterų kenčia vienokį ar kitokį nugaros skausmą.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – skausmas jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, kartais jis pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ir atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį), dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti.  

Gali būti, kad kartais kojas tau sutraukia mėšlungis: kojos nešioja didelį papildomą svorį, o padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni, tad medžiagų apykaitos sistemai ir nervams, einantiems nuo liemens į kojas, tenka didesnis krūvis.

Deja, kojų mėšlungis greičiausiai tik stiprės ir dažnės su kiekviena nėštumo savaite. Dažniausiai mėšlungis kojas sutraukia naktį, bet taip gali nutikti ir dieną.

Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras trimestras artėja į pabaigą, o būtent šis trimestras yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog išsirengti savaitgalio kelionei.

2018 m. VASARIO mėnesio mažyliai

 1. Adelaina
  Adelaina prieš 19 min.

  Simona02 parašė:
  mano tėtis serga

  Man del svorio, priaugto del autimuninio letinio tiroidito, rekomendavo. Is artimuju ir tolimesniu giminiu niekas nesirges lyg

 2. User has not uploaded an avatar
  ievushkinas prieš 14 min.

  Avokad parašė:
  Na blogai cia jus klausima suformulavote 🤔 juokauju as aisku, bet pilvuko auginti nereikia, jis pats auga, o kas del visu kitu didejanciu gabaritu tai as lygiai tai…

  Pamatysi, celiulitas isnyks po gimdymo iskarto, nes skysciai issivaikscios ;) as su pirmuoju o dievaiiiiii koki celiulita turejau;) viskas isnyko be jokiu pastangu

 3. User has not uploaded an avatar
  Aiškutė prieš 2 min.

  Yumi parašė:
  As tokio pat ugio, ir pas mane jau 71kg ziauriai jauciasi. Nugara kojos. Ir siaip kaip parselis, pajudu ir dustu, prakaituoju. Karsta visad. Labai ansvoris…

  Aš 164cm, jau 57 sveriu... Jau irgi jaučiu svorį, ypač ant užpakalio ir kojų

 4. Mardzinija prieš 2 min.

  na as jau priaugau 5kg. majo ugis 178cm. ir dabar sveriu 62cm. taū galim sakyti dar jelabai matosi ant manes tik kad pilvukas pupso
  del vezimeliu kiekviena perka pagal galimybes manau , ir kiekvieni zmones yra skirtingi , vieni praktiski nors ir gal sau leisti daug bet to nedaro , kiti sau leidzia beto kai pirmas vaikas tai tikrai gal norosi visko savo vaikucui geriausio ka tu gali jam duoti
  mano draugas yra labai praktiskas , as tik praktiska todel naujo vezimo nnepirkom , o pesiemem is jo sesers nors modelis senesnis bet geros bugles , atvezines dabar dar mazoji ir vasari perims mazius
  o visa kita turiu , tik poto jei bus berniukas reiks jau uzsipirkti rubeliu nuo 4men.

 5. User has not uploaded an avatar
  Goja_ prieš 16 sek.

  As vakar buvau pas savo gydytoja ir paklausiau apie ta gliukoze, tai sake daugeliu atveju ja be reikalo daro ir net jei kazka parodo, tai nebutinai cia jau indikacija. Po to ale gimdant ne dienos pernesiot negalima ir skatina gimdymus, nors vaikai gimsta patys normaliausi (t y normalaus svorio). Sake turi buti tokios indikacikos, kad daryt: 1. Tevai, broliai, seserys serga 2. KMI pries nestuma virsyja kazkoki ten skaiciu 3. Pirmas vaikas virs 4kg, o dabar net virs 4,2kg 4. Daugiavaisis nestumas 5. Vyresnis gimdyves amzius. Kitu arveju ner cia ko daryt