27 nėštumo savaitė

27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs jis yra sulig vidutinio dydžio žiediniu kopūstu.

Jo smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Vaikelis jau gali atsimerkti ir užsimerkti. Jis gali čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti.

Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl kvėpavimui palaikyti greičiausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jei jausite nestiprius ritmingus vaikelio judesius – tai tikriausiai bus žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai.

Žagsulys paprastai trunka kelias sekundes, vaikelio jis nevargina, taigi mėgaukkitės šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 metais Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų - tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausiai trynukų buvo susilaukta 2009 m. - jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, taigi galite pradėti jausti naujus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Maždaug pusė visų besilaukiančių moterų kenčia vienokį ar kitokį nugaros skausmą.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – skausmas jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, kartais jis pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ir atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį), dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti.  

Gali būti, kad kartais kojas tau sutraukia mėšlungis: kojos nešioja didelį papildomą svorį, o padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni, tad medžiagų apykaitos sistemai ir nervams, einantiems nuo liemens į kojas, tenka didesnis krūvis.

Deja, kojų mėšlungis greičiausiai tik stiprės ir dažnės su kiekviena nėštumo savaite. Dažniausiai mėšlungis kojas sutraukia naktį, bet taip gali nutikti ir dieną.

Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras trimestras artėja į pabaigą, o būtent šis trimestras yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog išsirengti savaitgalio kelionei.

2021 m. Rugpjūtinukai

 1. Pilo
  Pilo prieš 10 val.

  Asta.kzk parašė:
  Aš penktadieni einu pas chirurga. Prisiskaičiau daug... labai tikiuosi jei patvirtins o manau patvirtins kad bus iki 1cm

  ?

 2. Lėja77
  Lėja77 prieš 9 val.

  Kšanina parašė:
  Pasidalinsiu patirtimi apie gliukozės tyrimą 😊 tai man jokios nemalionios patirties, tik tai, kad tris kartus adatą beda ir venų ieško. Nei silpnumo, nei sunkumo, n…

  Dariausi vit D tyrimą ir tada gydytoja pagal atsakymus rekomendavo gerti tūkstančio dozės kapsules, nes organizmas nepajėgus daugiau įsisavinti 😊 manau tik pasikonsultavus su savo gydytoja/u bus naudos 😉

 3. User has not uploaded an avatar
  Lelyte16 prieš 9 val.

  Lėja77 parašė:
  Man kietėja, bet be skausmo. Konsultavausi su gine, tai liepė dar po papildomą magnio desporal išgert per dieną 😉

  Va kad bėda aš magi jau senokai geriu, o kuo toliau tuo vis dažniau ir skaudžiau kietėja. Plius pradėjo ir kojas mėšlungis traukti. Mano gine pasakė nusipirkti kompresines kojinės gal padės.

 4. Burbule1
  Burbule1 prieš 9 val.

  Lelyte16 parašė:
  Va kad bėda aš magi jau senokai geriu, o kuo toliau tuo vis dažniau ir skaudžiau kietėja. Plius pradėjo ir kojas mėšlungis traukti. Mano gine pasakė nusipirkti komp…

  Aš labai vargstu su kietėjančiu pilvu, su skausmu, daugiau nei 10 kart per dieną, tai esu nedarbingume, kad daugiau pagulėti, nes darbas stovimas ir dar pasitampyti reikia. Tai realiai ir man magnį liepė gerti, bet man jis nepadeda tik į tualetą nuo jo baisiai varo... Penktadienį dar ir ligoninėj pagulėti teko, nes labai kietėjo pilvas ir dešinę pusę judant skaudėjo, tai stebėjo dėl apendicito, ačiū dievui nepasitvirtino, sakė gimdos raiščiai, tai išvis gulimas režimas, nes nelabai yra kaip sau padėti tik laukti ir tikėtis kad praeis 😏 tai aš irgi su klausimu, gal kuriai buvo su gimdos raiščiais problemų?

 5. User has not uploaded an avatar
  Issi prieš 7 val.

  Lelyte16 parašė:
  Va kad bėda aš magi jau senokai geriu, o kuo toliau tuo vis dažniau ir skaudžiau kietėja. Plius pradėjo ir kojas mėšlungis traukti. Mano gine pasakė nusipirkti komp…

  Siulau nenumoti ranka i tuos pilvo kietejimus, ir jei labai daznai tai nutinka, nubegti pas gydytoja pasitikrinti. Tegul patikrina, ar neveikia gimdos kaklelio. As su pirmu nestumu del kietejimo gulejau 5 sav ligonineje ir vis tiek pagimdziau 4 sav anksciau. Be to yra vaistu, kurie mazina gimdos susitraukimus, ne tik magnis gelbeja.