27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs jis yra sulig vidutinio dydžio žiediniu kopūstu.

Jo smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Vaikelis jau gali atsimerkti ir užsimerkti. Jis gali čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti.

Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl kvėpavimui palaikyti greičiausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jei jausite nestiprius ritmingus vaikelio judesius – tai tikriausiai bus žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai.

Žagsulys paprastai trunka kelias sekundes, vaikelio jis nevargina, taigi mėgaukkitės šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 metais Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų - tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausiai trynukų buvo susilaukta 2009 m. - jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, taigi galite pradėti jausti naujus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Maždaug pusė visų besilaukiančių moterų kenčia vienokį ar kitokį nugaros skausmą.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – skausmas jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, kartais jis pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ir atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį), dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti.

Gali būti, kad kartais kojas tau sutraukia mėšlungis: kojos nešioja didelį papildomą svorį, o padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni, tad medžiagų apykaitos sistemai ir nervams, einantiems nuo liemens į kojas, tenka didesnis krūvis.

Deja, kojų mėšlungis greičiausiai tik stiprės ir dažnės su kiekviena nėštumo savaite. Dažniausiai mėšlungis kojas sutraukia naktį, bet taip gali nutikti ir dieną.

Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras trimestras artėja į pabaigą, o būtent šis trimestras yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog išsirengti savaitgalio kelionei.

2020 m. Rugsėjinukai

1. cerebellum
    cerebellum prieš 1 val.

Kėgelis, jei dar yra kas nezino kaip ir ka

2. Brrrrr
    Brrrrr prieš 50 min.

Pas mane tokia situacija siandien esu nedarbingume nuo 05-25 nedarbingumas tesiamas iki sio pirmadienio, viskas butu kaip ir ok bet seimos gydytoja nebegali daugiau testi biletenio nes turiu turet kazkoki israsa is ginekologo tai dave siuntima siandien nuvykau i 2-taja ligonine apziurejo dar echo tuo paciu, mergyte sake vis dar sedi, viskas tvarkoj bet va liepe pirmadieni gultis i ligonine 3-4dienom, vien delto kad galetu toliau testi nedarbinguma iki dekreto. Ar yra kuriai buvus toki situacija?
    Nenormaliai bijau koronosviruso testo..idomu atvykus pirmadieni vakare (sake atvykt bet kuriuo laiku) aisku ne nakty. man ji darys? Kaip galvpjat?

3. cerebellum
    cerebellum prieš 18 min.

Nera jis malonus, bet tikrai nera ko bijoti buna slykstesniu intervenciju, o cia vaiku zaidimas pries laukianti gimdyma galite priimti kaip treniruote kol dirbau kiekviena savaite reikejo atlikti si testa, labai priklauso jo atlikimas nuo megini imancio zmogaus, vieni 123 paima, kiti ten krapsto, zaidzia. Bet faktas tas, kad kuo labiau issitempus busit, tuo sunkiau bus paimti ir tuo bus nemaloniau. Taip, kad relax, geriau kegeli atlikit kol ims

4. giedrespirmas
    giedrespirmas prieš 9 min.

Merginos, o jums priešpienis atsiradęs jau ? Pas mane ir anksčiau jau palikdavo dėmelių ant maikučių, bet šiandien kiek daug ir dažnai pabėga iš abiejų krūtų.. ar čia mityboje kažką pakoreguoti, kad nebebūtų ? Nes neturėjusi gausesnių išsitepliojimų tokių, tai laaabai keista ar normalu taip ?

kristinaba prieš 1 min.

giedrespirmas parašė:

Girdėjau, kad normalu, ir kad kai kurios moterys jau prišpienį renka su haakaa breast pump. Kiek tai sąmonė, man pačiai dar klausimas