27 nėštumo savaitė

27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs jis yra sulig vidutinio dydžio žiediniu kopūstu.

Jo smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Vaikelis jau gali atsimerkti ir užsimerkti. Jis gali čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti.

Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl kvėpavimui palaikyti greičiausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jei jausite nestiprius ritmingus vaikelio judesius – tai tikriausiai bus žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai.

Žagsulys paprastai trunka kelias sekundes, vaikelio jis nevargina, taigi mėgaukkitės šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 metais Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų - tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausiai trynukų buvo susilaukta 2009 m. - jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, taigi galite pradėti jausti naujus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Maždaug pusė visų besilaukiančių moterų kenčia vienokį ar kitokį nugaros skausmą.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – skausmas jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, kartais jis pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ir atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį), dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti.  

Gali būti, kad kartais kojas tau sutraukia mėšlungis: kojos nešioja didelį papildomą svorį, o padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni, tad medžiagų apykaitos sistemai ir nervams, einantiems nuo liemens į kojas, tenka didesnis krūvis.

Deja, kojų mėšlungis greičiausiai tik stiprės ir dažnės su kiekviena nėštumo savaite. Dažniausiai mėšlungis kojas sutraukia naktį, bet taip gali nutikti ir dieną.

Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras trimestras artėja į pabaigą, o būtent šis trimestras yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog išsirengti savaitgalio kelionei.

2019 m. Vasario mėn. mažyliai

 1. LiepElija
  LiepElija prieš 1 d.

  flirtukas123 parašė:
  Genetikė ( Kauno klinikose ) sakė ,kad berniukas ,bet buvo 12 sav.,o mano gine 23 savaičių garantavo ,kad mergytė (nors mate tik iš nugaros ,rodė užpakaliuką ) Tai …

  Tai sakau tik genetike ir tikeciau.
  Labai saunu didele seima!

 2. Milanija25
  Milanija25 prieš 1 d.

  flirtukas123 parašė:
  Sveikos ,jungiamės prie vasarinukų Gal kuriai buvo taip ,kad 12 savaičių tyrė genetikė ( Ultragarsas ir kraujo tyrimas) Na ir pasake ,kad sveikiname laukiatės…

  Sveika man buvo taip 14 sav sake kad mergaite net 100 procentu garantavo.. genetike veliau kai buvau pas ta pacia genetike irgi garantavo kad mergaite 16sav. O kai buvau beveik 19 sav jau pas kita santariskese sake berniukas.

 3. iagam
  iagam prieš 22 val.

  TylusLaukimas parašė:
  O jums gimdos kaklelį tikrino? Netrumpėja? nu nes čia jau tikrai per dažnai...

  Netikrino

  Laura paura parašė:
  Na tikrai daznai man per valanda max 1-2 kartus bųna, labiau vakare matyt del nuovargio. O daktare neziurejo nieko? Neguldo, kad pastebeti?

  Nieko neziurejo jei atrodo normalu. Keista ir man paciai. Ji vis man pabrezia jog esu jau gimdziusi tai viska pati zinau. Net tirimus kad padarytu as jei pati sakau nes kitaip nepaskirtu. Juokas juokais, kolkas jauciuosi gerai, eisiu dar butinai privaciai.

 4. TylusLaukimas
  TylusLaukimas prieš 21 val.

  iagam parašė:
  Netikrino

  Na atrodo neatsakingas gydytojos požiūris. Dalinosi merginos su panašiais pakietėjimais, tai jas į ligoninę guldo pastebėti

 5. User has not uploaded an avatar
  Laura paura prieš 19 val.

  Na tikrai daktare įdomi🤔