27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs jis yra sulig vidutinio dydžio žiediniu kopūstu.

Jo smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Vaikelis jau gali atsimerkti ir užsimerkti. Jis gali čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti. Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl kvėpavimui palaikyti greičiausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jei jausite nestiprius ritmingus vaikelio judesius – tai tikriausiai bus žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai. Žagsulys paprastai trunka kelias sekundes, vaikelio jis nevargina, taigi mėgaukkitės šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 metais Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų - tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausiai trynukų buvo susilaukta 2009 m. - jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, taigi galite pradėti jausti naujus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Maždaug pusė visų besilaukiančių moterų kenčia vienokį ar kitokį nugaros skausmą.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – skausmas jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, kartais jis pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ir atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį), dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti.  

Gali būti, kad kartais kojas tau sutraukia mėšlungis: kojos nešioja didelį papildomą svorį, o padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni, tad medžiagų apykaitos sistemai ir nervams, einantiems nuo liemens į kojas, tenka didesnis krūvis.

Deja, kojų mėšlungis greičiausiai tik stiprės ir dažnės su kiekviena nėštumo savaite. Dažniausiai mėšlungis kojas sutraukia naktį, bet taip gali nutikti ir dieną. Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras trimestras artėja į pabaigą, o būtent šis trimestras yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog išsirengti savaitgalio kelionei.

2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  Inochka prieš 46 min.

  Maljork parašė:
  As jokiu negeriu tu vitaminu kraujas geras, viskas gerai tai ir apsieinu su vaisiais ir uogom....nu pagimdysiu tai reiks nusipirkt.

  As geriau Pregnacare pirmus 3 men., veliau nustojau gerti ir iskart pablogejo kraujas ir magnio trukt pardejo/ Tai dabar geriu vel Pregnacare, Gelezi ir Magni.

 2. User has not uploaded an avatar
  jakshto prieš 24 min.

  Lesik parašė:
  Tikrai didelis prieaugis per 2 sav., aš tiek pat priaugau per 5 sav., dkatrė pasakė labai daug, nes tai yra 2 mėn. norma

  Aš per 6 sav. priaugau 4 kg, daktarė nieko nesakė, bet aš norėčiau mažiau kad būtų. Bet nežinau iš kur jie, nevalgau nei saldumynų, nei pyragų...Tikriausiai taip reikia organizmui, nežinau.

 3. User has not uploaded an avatar
  Inochka prieš 12 min.

  mazapelyte parašė:
  Tikrai nebutinai sutvarkius mityba ima ir pasikeicia.. ko tik nedariau su pirma..
  Turejau beveik mazakraujyste teko gert feroglobina rodos (rozines tabletes) tai ta…

  geriu as dabar Tardyferon bet jokiu problemu su viduriu uzketejimu neturiu. Valgau daug braskiu ir tresniu gal del to

 4. mistera
  mistera prieš 12 min.

  akcumis parašė:
  O kaip mamytes jauciates tos kurio antras ar trecias nestumas,nes man antras pilvelis ir mazesnis tokiu laiku nei su pirmu nestumu,bet sunkesnis man antras nestumas…

  man ir sis sunkesnis nestumas, pilvelis atrodo panasus tokiu metu buvo daugiau pavaiksciojus kirksnis skauda, kas su pirmu vaikuciu buvo tik paskutiniais menesiais, jauciuosiu labiau pavargus, bet cia ir but kitaip manau negali, nes dar reikia su vyresneliu uzsiimt, o tada niekas netrukde, galejau kiek norejau gulet, ir labai karsciu nepakeliu, spaudimas nukrenta ir silpna darosi tiesa, sikart tikrai leciau auga svoris, tai labai tikiuosi maziau priaugt svorio nei su pirmu vaikeliu

 5. User has not uploaded an avatar
  Inochka prieš 1 min.

  Birute.St. parašė:
  Aš šiandien irgi buvau pas gydytoją, tai šlapimo tyrimas geras, Hb-125, gerokai pakritęs, nes gegužės 1d. buvo 136, bet gydytoja geležies gerti dar nerekomendavo, s…

  o ka man daryti tada su HB 109 Norma gi yra 120 tai ir gelezies gerti jums nereikia, mano jau nenormoje todel ir skire man gerti gelezi