27 nėštumo savaitė

27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs jis yra sulig vidutinio dydžio žiediniu kopūstu.

Jo smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Vaikelis jau gali atsimerkti ir užsimerkti. Jis gali čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti.

Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl kvėpavimui palaikyti greičiausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jei jausite nestiprius ritmingus vaikelio judesius – tai tikriausiai bus žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai.

Žagsulys paprastai trunka kelias sekundes, vaikelio jis nevargina, taigi mėgaukkitės šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 metais Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų - tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausiai trynukų buvo susilaukta 2009 m. - jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, taigi galite pradėti jausti naujus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Maždaug pusė visų besilaukiančių moterų kenčia vienokį ar kitokį nugaros skausmą.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – skausmas jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, kartais jis pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ir atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį), dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti.  

Gali būti, kad kartais kojas tau sutraukia mėšlungis: kojos nešioja didelį papildomą svorį, o padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni, tad medžiagų apykaitos sistemai ir nervams, einantiems nuo liemens į kojas, tenka didesnis krūvis.

Deja, kojų mėšlungis greičiausiai tik stiprės ir dažnės su kiekviena nėštumo savaite. Dažniausiai mėšlungis kojas sutraukia naktį, bet taip gali nutikti ir dieną.

Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras trimestras artėja į pabaigą, o būtent šis trimestras yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog išsirengti savaitgalio kelionei.

❤️❤️ 2018 metų birželinukai❤️❤️

 1. .Eva.
  .Eva. prieš 2 val.

  SummerDew parašė:
  Man visus nestumus patogiau miegoti padeda kieta kieta pagalve tarp keliu, kadangi ant sono dazniausiai miegu, tai taip zymiai patogiau. Siaip labai megstu ant pilv…

  aš turiu tą ilgą nėštukės pagalvę, taip, padėjus ją tarp kelių tikrai lengviau miegasi, bet aš dar kaltinu mūsų lovos čiužinį, pirkom kietesnį, nes tokį mėgom, o dabar neįmanoma ant jo man... atrodo kaip ant šaligatvio būčiau išsimiegojus, kieta kieta. Jei vaikas naktį ateina pas mus miegot, tai aš susivynioju savo nėštukės pagalvę ir kiūtinu į jo lovą. nu pasaka tada išsimiegu, tokia patogi ta lova. tiktai kad nenorim pratinti pastoviam tokiam miegui su tėvais, visgi jau 4 metai beveik.

 2. .Eva.
  .Eva. prieš 2 val.

  peledar parašė:
  Man įdavė lapelį su išsamiomis rekomendacijomis, kaip pasiruošti gliukozės tyrimui. Rašo, kad reiktų ramiai pasėdėti, nes fizinis krūvis gali pakeisti rezultatus.…

  ačiū už info, nepagalvojau apie pasivaikščiojimus, jau planavau po laisvės alėją prasieiti, bet lėtai vaikščiot nemoku, kaip ir viso kito daryti, visur skubu kažkaip, lengva persitempti.
  gerai kad įdėjot lapelį, pažiūrėjau dar kad vandens galėsiu gerti, nes praėjusį kartą poliklinikoje kankinausi tas valandas, ir saldu, ir galvojau kad negalima nieko..

 3. ...širdėle...
  ...širdėle... prieš 2 val.

  Aš su pirmu neštumu 15kg,priaugau.su antru 18kg.o dabar jauciu bus dar daugiau.pirmas gimdymas lengvesnis buvo nes dukryte nesvere nei 3 kg.abu gimdymai beveik be saremiu.na tiksluau jie buvo bet beveik nejutau.po vandenu paleidimo 2 val.
  Ir vaikelis ant ranku

 4. Nateli
  Nateli prieš 2 val.

  Vik_Torija parašė:
  Sveikos mamytės, buvau pažadėjusi parašyti ką atsakė man daktarė dėl pilvuko sukietėjimo būtent nakties metu, tai kaip ir buvo galima nuspėti sakė viskas čia normal…

  Siaubas. Aš 165 cm. 70 kg. sveriu, bet jaučiuosi liekna 😆 Jūs tokio ūgio ir jums sako, kad daug priaugote. Kažko nesiprantu. Jaučiu, kad jums sakė, jog per mažai priaugote.

 5. AgneUgne
  AgneUgne prieš 1 val.

  Vik_Torija parašė:
  gerai supratau, sakau čia pas mus daktarai Panevėžyje tragiški (valdiškai einant turiu omeny), o privačiai eiti kai viskas gerai, tik profilaktiškam pasvėrimui ir š…

  Jei viskas ok tik turimus perziuri tai be echo moku 20€ pas Janusauska. Bet esu apglostyta ir isklausyta. Su echo 30-40 kainuoja