27 nėštumo savaitė

27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs jis yra sulig vidutinio dydžio žiediniu kopūstu.

Jo smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Vaikelis jau gali atsimerkti ir užsimerkti. Jis gali čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti.

Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl kvėpavimui palaikyti greičiausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jei jausite nestiprius ritmingus vaikelio judesius – tai tikriausiai bus žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai.

Žagsulys paprastai trunka kelias sekundes, vaikelio jis nevargina, taigi mėgaukkitės šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 metais Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų - tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausiai trynukų buvo susilaukta 2009 m. - jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, taigi galite pradėti jausti naujus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Maždaug pusė visų besilaukiančių moterų kenčia vienokį ar kitokį nugaros skausmą.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – skausmas jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, kartais jis pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ir atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį), dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti.  

Gali būti, kad kartais kojas tau sutraukia mėšlungis: kojos nešioja didelį papildomą svorį, o padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni, tad medžiagų apykaitos sistemai ir nervams, einantiems nuo liemens į kojas, tenka didesnis krūvis.

Deja, kojų mėšlungis greičiausiai tik stiprės ir dažnės su kiekviena nėštumo savaite. Dažniausiai mėšlungis kojas sutraukia naktį, bet taip gali nutikti ir dieną.

Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras trimestras artėja į pabaigą, o būtent šis trimestras yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog išsirengti savaitgalio kelionei.

2018 m. Gruodinukai

 1. ragana87
  ragana87 prieš 16 val.

  aruliene parašė:
  Geras sveikinu kaip smagu kad tas pats laikas musu ☺☺o man vitaminu neisrase sake kraujas geras . Ir nepaskaiciavo daktare datos as pati pasiskaiciabus pagal sita t…

  Ir mano terminas gruodzio 15d.

 2. User has not uploaded an avatar
  egluze31 prieš 14 val.

  aruliene parašė:
  Mano pirma tai berniukas ir antras sake berniukas bus broliukai o skirtumas bus 7m koks jusu vaiku skirtumas ?

  Mano vyriausiai 16 kitai 10,sunui 4 ir dabar po 4 m bus sūnus

 3. User has not uploaded an avatar
  Kybersoske prieš 14 val.

  aruliene parašė:
  Geras sveikinu kaip smagu kad tas pats laikas musu ☺☺o man vitaminu neisrase sake kraujas geras . Ir nepaskaiciavo daktare datos as pati pasiskaiciabus pagal sita t…

  O kodel nepaskaiciavo tau?preliminari 15-20d gimdyt pagal menesines. Pagal skana biski skiriasi, taciau kiek klauskau tai sake pagal pask menesines data tiksliausia.man lyty 2k ziurejo 2skirtingos gydytojos ir nemate😂pirma mergaite turiu 5metu☺

 4. aruliene
  aruliene prieš 13 val.

  Kybersoske parašė:
  O kodel nepaskaiciavo tau?preliminari 15-20d gimdyt pagal menesines. Pagal skana biski skiriasi, taciau kiek klauskau tai sake pagal pask menesines data tiksliausia…

  Net nepaskaiciavo ir net neparase i knygute datos gimdymo kaskokia daktare nelb maloni buvo dbr rugsejo 3d einu pas kita persirasiau ir orasysiu kad paskaiciuotu

 5. User has not uploaded an avatar
  Oskaromama prieš 9 val.

  aruliene parašė:
  Kaip jauciates mamytes kokius vitaminus geriat ?

  as tik Magny nes man nepasisavina organizmas jo visalaik truksta