27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs jis yra sulig vidutinio dydžio žiediniu kopūstu.

Jo smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Vaikelis jau gali atsimerkti ir užsimerkti. Jis gali čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti. Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl kvėpavimui palaikyti greičiausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jei jausite nestiprius ritmingus vaikelio judesius – tai tikriausiai bus žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai. Žagsulys paprastai trunka kelias sekundes, vaikelio jis nevargina, taigi mėgaukkitės šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 metais Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų - tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausiai trynukų buvo susilaukta 2009 m. - jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, taigi galite pradėti jausti naujus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Maždaug pusė visų besilaukiančių moterų kenčia vienokį ar kitokį nugaros skausmą.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – skausmas jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, kartais jis pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ir atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį), dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti.

Gali būti, kad kartais kojas tau sutraukia mėšlungis: kojos nešioja didelį papildomą svorį, o padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni, tad medžiagų apykaitos sistemai ir nervams, einantiems nuo liemens į kojas, tenka didesnis krūvis.

Deja, kojų mėšlungis greičiausiai tik stiprės ir dažnės su kiekviena nėštumo savaite. Dažniausiai mėšlungis kojas sutraukia naktį, bet taip gali nutikti ir dieną. Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras trimestras artėja į pabaigą, o būtent šis trimestras yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog išsirengti savaitgalio kelionei.

2017 m. Liepos m. Mamukai :)

1. simonaale
    simonaale prieš 29 min.

Aleksandra29 parašė:
    Jau daug visko turite pasidalinkite prašau kokių reikia pataliukų į vėžimuką, ką reikia turėti vaistinėlėje ir kokių buteliukų reikia? ☺️

Del vaistineles ir buteliuku esu pasimetus. Del vaistu skaitineju forumuose, del buteliuku ir k.t. eisiu i Avent paskaita. Bus aiskiau
    O del pataliuku i vezima, tai manau ant ciuzinuko desiu palute neperslampama, tada desiu paklode balta paprasta uzlenkus krastus po ciuziniu. Ir reiks dar kazkokio pleduko. Juk liepos men. Nemanau, kad reikia kazko daugiau del pagalveles girdejau, kad naujagymiams ju nereikia

2. Giedre111
    Giedre111 prieš 26 min.

O gal ir man pravers tokie foteliai, pas mus svetainei 2 supantys foteliai is magres yra, irgi issileidzia kojos gali ir pamiegoti

3. -angeliuke-
    -angeliuke- prieš 20 min.

Nej@ parašė:
    Sveiki, gal galyte nuoroda imesti is kurio pardavejo pirkote? Kiek laiko keliavo siuntinys?

Pirkau šitas. o keliavo kažkur mėnesį

Nej@ parašė:
    Mes va toki nusipirkom

Mes irgi nusipirkom tokį tik kreminį iš Ikea, su ta intencija, kad jame maitinsiu, bet maitinau lovoj, nes iš pradžių negalėjau atsisėst dėl kirpimo, tai vėliau taip ir pripratau, o fotelį naudoja vyras žiūrint TV

4. Aste
    Aste prieš 5 min.

Labas rytas, si ryta kreipiuosi i tas mamytes, kurios nenori pilvelio nestukes, kurioms atrodo jog priaugti kilogramu yra kazkas siaubas...
    Pazvelkit, man 26sav. Kaip numeciau 5kg tai ir nei krust.. pilvelio nera visiskai!
    Bet jus manot, o kaip faina? Kaip gerai? Ne velnio! As kiekviena ryta dekoju uz nauja diena ir vaikelio isbuvima dar viena diena ilgiau pilvelyje. As kiekviena diena gulimam rezime ir su baime nuolat seku, o gal jau nebejuda?..
    Atminkit vaikelio sveikata yra pirmoje vietoje! Priaugti kilogramai - nukris, pilvelis pagimdzius - sumazes, o vaikelio antra kart to paties negalesit isnesioti, kad nepridaryti tu paciu klaidu..
    As dziaugciausi kiekvienu cm ant pilvelio, nes tai reiskia, jog mazyle augti turi daugiau vietos, kiekvienas man priaugtas gramas simbolizuotu, kad mazyte ir kartu auga.. o dabar su siokiu tokiu nerimu lauksiu echoskopijos.
    Tad mamytes dziaukites nestumu!