27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs, jis yra daugmaž žiedinio kopūsto dydžio.

Mažylio smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Jis jau gali atsimerkti ir užsimerkti, o taip pat čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti.

Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl šiam procesui palaikyti tikriausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jaučiate nestiprius, ritmingus vaikelio judesius? Tikriausiai, tai žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai.

Žagsulys paprastai trunka vos kelias sekundes. Vaikelio jis nė kiek nevargina, todėl galite mėgautis šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 m. Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų. Tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausia trynukų buvo susilaukta 2009 m.: jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, tad galite pradėti jausti naujus, iki šiol nepatirtus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Jį kenčia apie pusę visų besilaukiančių moterų.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – jis jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, o kartais pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ar atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti kūno padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį),

Kartais kojas gali sutraukti mėšlungis. Jos laiko didelį papildomą svorį, be to, padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni. Dėl to medžiagų apykaitos sistemai ir liemens bei kojų nervams tenka didesnis krūvis.

Deja, su kiekviena nėštumo savaite kojų mėšlungis tik stiprės ir dažnės. Dažniausiai jas sutrauks naktį.

Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras nėštumo trimestras artėja į pabaigą. Būtent jis yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog susiplanuoti savaitgalio kelionę.

2023 m. kovo mėnesio stebuklėliai 💕

GaKu prieš 14 val.

Laura laura11 parašė:
    labuka Mamytės kaip laikotės?🙂 Kaip su judesiukais ar labai stipriai juaciat ir kasdien tie judesiukai stiprus ?klausiu tu kurioms maždaug 26sav🙂

Sian lygiai 26, malasi duodasi, daznai skaudziai😄ryte, per pietus, vakare🙈

miau miau prieš 12 val.

Na mamytės sakykit, kaip suprantu rezultatas jog nerasta?
    Savu rezultatų nemoku vertinti objektyviai. 🙈

3. littlemagpie prieš 12 val.

Man 25 savaites. Labai daug juda😳

Stirna prieš 11 val.

Man 27 savaitės, juda labai, ypač vakarais, naktį. Bet pastebėjau, kad būna ir ramių dienų, kai judesiukai kiek silpnesni bet tuomet atšoka kaip priklauso kitą dieną

Asta_as prieš 9 val.