27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs jis yra sulig vidutinio dydžio žiediniu kopūstu.

Jo smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Vaikelis jau gali atsimerkti ir užsimerkti. Jis gali čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti.

Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl kvėpavimui palaikyti greičiausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jei jausite nestiprius ritmingus vaikelio judesius – tai tikriausiai bus žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai.

Žagsulys paprastai trunka kelias sekundes, vaikelio jis nevargina, taigi mėgaukkitės šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 metais Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų - tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausiai trynukų buvo susilaukta 2009 m. - jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, taigi galite pradėti jausti naujus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Maždaug pusė visų besilaukiančių moterų kenčia vienokį ar kitokį nugaros skausmą.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – skausmas jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, kartais jis pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ir atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį), dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti.

Gali būti, kad kartais kojas tau sutraukia mėšlungis: kojos nešioja didelį papildomą svorį, o padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni, tad medžiagų apykaitos sistemai ir nervams, einantiems nuo liemens į kojas, tenka didesnis krūvis.

Deja, kojų mėšlungis greičiausiai tik stiprės ir dažnės su kiekviena nėštumo savaite. Dažniausiai mėšlungis kojas sutraukia naktį, bet taip gali nutikti ir dieną.

Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras trimestras artėja į pabaigą, o būtent šis trimestras yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog išsirengti savaitgalio kelionei.

2018 metų Kovinukai :)

Rusnytiaa prieš 4 val.

Giedra diena parašė:
    Mano terminas taip pat kovo 30 bet kazkodel atrodo, kad idirasysim i balandinukus...su pirmuoju savaite uzsimeciau :)))

Mano irgi panasiai +-1 diena. Kada jus paleidzia i dekreta?

Brouček prieš 4 val.

Evaneva parašė:
    As sakau irrrr kur tas pilvas laukiu laukiu bet nera toks kaip pas kitas o spardos kaip isprotejus:)))

Mano ir buvo mazas, bet nieko, per septinta menesi isaugo

3. Evaneva
    Evaneva prieš 4 val.

auč. parašė:
    Vadinasi vietos turi daug :)) na jo,kaip visoms skirtingai pirmas vaikelis,gal delto?

Aha pirmas tai del to turbut ir mazutis pilvukas;)

4. Evaneva
    Evaneva prieš 4 val.

Brouček parašė:
    Mano ir buvo mazas, bet nieko, per septinta menesi isaugo

Tai as jau ir pasiruosus sulaukti soktelejimo:)) nors galvojau gerai mazytis lelius lengviau islys😂😂

5. solytez
    solytez prieš 3 val.

Evaneva parašė:

Pas manw ir su pirmu ilgai pilvas nelindo ir po to gan nedidelis buvo, dakatare prognozavo apie 3kg, bet... gime beveik 4 tada jau stebejos kur jis ten pas mane tilpo... bet as ir pernesiojau beveik dvi savaites... o paskutinem savaitem sako.labai i svori auga.
    Na o dabar tai pilvas pucias kaip ant mieliu, net nera ko lyginti su pirmu... tai net biski sunku