27 nėštumo savaitė

27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs jis yra sulig vidutinio dydžio žiediniu kopūstu.

Jo smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Vaikelis jau gali atsimerkti ir užsimerkti. Jis gali čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti.

Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl kvėpavimui palaikyti greičiausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jei jausite nestiprius ritmingus vaikelio judesius – tai tikriausiai bus žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai.

Žagsulys paprastai trunka kelias sekundes, vaikelio jis nevargina, taigi mėgaukkitės šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 metais Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų - tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausiai trynukų buvo susilaukta 2009 m. - jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, taigi galite pradėti jausti naujus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Maždaug pusė visų besilaukiančių moterų kenčia vienokį ar kitokį nugaros skausmą.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – skausmas jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, kartais jis pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ir atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį), dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti.  

Gali būti, kad kartais kojas tau sutraukia mėšlungis: kojos nešioja didelį papildomą svorį, o padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni, tad medžiagų apykaitos sistemai ir nervams, einantiems nuo liemens į kojas, tenka didesnis krūvis.

Deja, kojų mėšlungis greičiausiai tik stiprės ir dažnės su kiekviena nėštumo savaite. Dažniausiai mėšlungis kojas sutraukia naktį, bet taip gali nutikti ir dieną.

Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras trimestras artėja į pabaigą, o būtent šis trimestras yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog išsirengti savaitgalio kelionei.

2022 m. sausinukai 💖

 1. User has not uploaded an avatar
  Keelle prieš 11 val.

  Sveikos, mamytės,
  Turiu tokį klausimą, pastaruoju metu vis dažniau pradeda skaudėt gaktikaulį, makšties kaulus (nežinau net kaip tiksliai išsireikšti). Ypač į vakarą. Anksčiau būdavo tik ilgiau pavaikščiojus, 8-10km įveikus, bet dabar panašu kad ir be jokio fizinio krūvio link vakaro prasideda skausmas, ir naktį verčiantis pabundu nuo jo. Ar čia normalu? Ar tai galėtų būti pirmieji simfizito požymiai? Gal kuri buvo susidūrusi ir turi patirties? 😔

 2. User has not uploaded an avatar
  DandelonFuzz prieš 9 val.

  Pienės_pūkas parašė:
  Turiu is Reserved paltą oversize, telpu ir dar tikrai nemažai vietos yra. Dar viena platesnį turiu, kuri laiką irti tilpsiu, o tada žiūrėsiu. Yra parkos su raisteli…

  Aš irgi dar galvoju pasižiūrėti parduotuvėse platesnio siuvimo, tik savo dydžio striukės/ palto.

 3. User has not uploaded an avatar
  Gnybze prieš 9 val.

  roberta260 parašė:
  Laukiuos 28 savaites tai zinokit atrodo kad vaikas tik pora valandu temiega visada juda kruta 😀

  Oiii tikrai. As net vyrui sakau, gal hiper aktyvus bus, lad sitaip duodasi 🙈😆 pilvukas banguoja.

 4. User has not uploaded an avatar
  Gnybze prieš 9 val.

  DandelonFuzz parašė:
  Is kur pirkotes ar pirksite žiemai striukės, kad pilvuzas tilptų? šiandien paprasta L didžio striukė pasimatavau (įprastai S dydį nesioju), tai nelabai lieka tos…

  Vyro nesiosiu 😂 vistiek niekur neeisiu jau paskutini men :))))

 5. User has not uploaded an avatar
  Rutaxe prieš 7 val.

  Sveikutes, šiandien nusipirkau tokia. Atsiliepimuose rašo, kad oversized tai galvoju kad tilpsiu. O poto jei ką parduosiu.