27 nėštumo savaitė

27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs jis yra sulig vidutinio dydžio žiediniu kopūstu.

Jo smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Vaikelis jau gali atsimerkti ir užsimerkti. Jis gali čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti.

Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl kvėpavimui palaikyti greičiausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jei jausite nestiprius ritmingus vaikelio judesius – tai tikriausiai bus žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai.

Žagsulys paprastai trunka kelias sekundes, vaikelio jis nevargina, taigi mėgaukkitės šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 metais Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų - tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausiai trynukų buvo susilaukta 2009 m. - jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, taigi galite pradėti jausti naujus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Maždaug pusė visų besilaukiančių moterų kenčia vienokį ar kitokį nugaros skausmą.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – skausmas jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, kartais jis pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ir atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį), dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti.  

Gali būti, kad kartais kojas tau sutraukia mėšlungis: kojos nešioja didelį papildomą svorį, o padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni, tad medžiagų apykaitos sistemai ir nervams, einantiems nuo liemens į kojas, tenka didesnis krūvis.

Deja, kojų mėšlungis greičiausiai tik stiprės ir dažnės su kiekviena nėštumo savaite. Dažniausiai mėšlungis kojas sutraukia naktį, bet taip gali nutikti ir dieną.

Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras trimestras artėja į pabaigą, o būtent šis trimestras yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog išsirengti savaitgalio kelionei.

2022 m. Gegužiukai

 1. Vasaros mergaitė
  Vasaros mergaitė prieš 4 val.

  ponia.gandriene parašė:
  O po epidūro nuo to stalo lengva atsistot, išvis vaikščiot? Man taip gavosi, kad labai ilgai ir be nuskausminamųjų gimdžiau. O pagimdžius pati negalėjau atsistot ir…

  Nu tai kad po gimdymo nelb kur ir ėjau. Isodini į ratelius ir nuvežė į palatą. Buvo ankstyvas rytas tai ėjau miegoti, poto gulėdama maitinau vaiką. O kai jau kita diena atejo tai ir vaikščioti galejau 😊

 2. User has not uploaded an avatar
  Dolen prieš 4 val.

  Gimdziau su epiduru, ir antrą kart jei pavyks kartosiu procedūrą. Epidura pradėjo leisti ryte, pagimdžiau 16 val, tai po valandos gimdykloje apie 18 val jau vaikščiojau. Stotis ar sėstis kol buvau gimdykloje neleido, apie ėjimą juo labiau. Ant ratukų parvežė į palatą 🙂 po epiduro gal manau yra lengviau vien dėl to kad būni neiskankinta skausmo, ir savim bei leliuku paprasčiau pasirūpinti.

 3. Rodo
  Rodo prieš 4 val.

  Na ką,rezervavausi ir aš fotosesiją,vasario 26 d. Bus 30 sav.😊
  Jei kam įdomu Vilniuje,tai atspalviai.lt

 4. PiktasKeksas
  PiktasKeksas prieš 4 val.

  Vasaros mergaitė parašė:
  Nu tai kad po gimdymo nelb kur ir ėjau. Isodini į ratelius ir nuvežė į palatą. Buvo ankstyvas rytas tai ėjau miegoti, poto gulėdama maitinau vaiką. O kai jau kita d…

  Ooo mane tai su stalu tokiu veze abu kartus

 5. finy
  finy prieš 3 val.

  Aš prašiau, tačiau epidūro negavau
  Apie šaltkrėtį girdėjau, net vilnones kojines buvau pasiėmus, bet man nebuvo šalta po gimdymo, gal dar šokas, kad vaiką išsivežė į inkubatorių davė savo.
  Į palatą teko eit savo kojom, niekas nevežė manęs