27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs jis yra sulig vidutinio dydžio žiediniu kopūstu.

Jo smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Vaikelis jau gali atsimerkti ir užsimerkti. Jis gali čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti.

Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl kvėpavimui palaikyti greičiausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jei jausite nestiprius ritmingus vaikelio judesius – tai tikriausiai bus žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai.

Žagsulys paprastai trunka kelias sekundes, vaikelio jis nevargina, taigi mėgaukkitės šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 metais Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų - tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausiai trynukų buvo susilaukta 2009 m. - jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, taigi galite pradėti jausti naujus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Maždaug pusė visų besilaukiančių moterų kenčia vienokį ar kitokį nugaros skausmą.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – skausmas jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, kartais jis pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ir atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį), dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti.

Gali būti, kad kartais kojas tau sutraukia mėšlungis: kojos nešioja didelį papildomą svorį, o padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni, tad medžiagų apykaitos sistemai ir nervams, einantiems nuo liemens į kojas, tenka didesnis krūvis.

Deja, kojų mėšlungis greičiausiai tik stiprės ir dažnės su kiekviena nėštumo savaite. Dažniausiai mėšlungis kojas sutraukia naktį, bet taip gali nutikti ir dieną.

Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras trimestras artėja į pabaigą, o būtent šis trimestras yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog išsirengti savaitgalio kelionei.

2020 m. Kovo zuikiai :)

1. kyra
    kyra prieš 11 val.

Inesa_inna parašė:
    Sveikos, norejau paklausti. Ryt man reik gliukozes tyrima darytis. Ka man reik padaryti.? Ar namie ja reik kazkaip suvartoti ar ten tyrimu metu vartoti reiks?

Jokiais būdais pati negeriat gliukozės pasakys slaugytoja kai paims pirmąjį kraujo mėginį.Iki tyrimo nieko nevalgyti ir negerti net kramtomos gumos negalima

Silky prieš 11 val.

Islansadii parašė:
    Kaip kur, man sake atsinest miltelius, ismaise poliklinikoj sesute 🤭

Su visais patogumais

Inesa_inna prieš 11 val.

Visoms aciu 🤗

Aurryka prieš 10 val.

kyra parašė:
    Norėjau paklausti kaip jums merginos su judesiais?Mane gasdina dažnai nes juis jaučiu nestiprius ir gana retai

Žinokit apie 24-26 savaitę aš ir stresavau nes tikrai mažiau jaučiau ir silpnesnius, bet dabar jau tikrai gerai jaučiu, kai buvau sunerimus ir rašiau savo midwife kad nerimauju, tai sakė tokiu laiku dar net nerekomenduoja sekti ir skaičiuoti judesių, mano atveju placenta yra prisitvirtinus priekyje, todėl sakė aplamai silpniau galiu jausti judesius. Bet dabar jau gera savaitę jaučiu labai gerai.. sulauksit ir jūs nusiraminkit ♥️ na bet žinoma jei jums labai neramu pasikonsultuokit su savo gydytoja, nes čia tik mano patirtis..

ArtVi prieš 7 val.