27 nėštumo savaitė

27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs, jis yra daugmaž žiedinio kopūsto dydžio.

Mažylio smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Jis jau gali atsimerkti ir užsimerkti, o taip pat čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti.

Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl šiam procesui palaikyti tikriausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jaučiate nestiprius, ritmingus vaikelio judesius? Tikriausiai, tai žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai.

Žagsulys paprastai trunka vos kelias sekundes. Vaikelio jis nė kiek nevargina, todėl galite mėgautis šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 m. Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų. Tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausia trynukų buvo susilaukta 2009 m.: jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, tad galite pradėti jausti naujus, iki šiol nepatirtus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Jį kenčia apie pusę visų besilaukiančių moterų. 

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – jis jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, o kartais pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ar atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti kūno padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį), 

Kartais kojas gali sutraukti mėšlungis. Jos laiko didelį papildomą svorį, be to, padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni. Dėl to medžiagų apykaitos sistemai ir liemens bei kojų nervams tenka didesnis krūvis.

Deja, su kiekviena nėštumo savaite kojų mėšlungis tik stiprės ir dažnės. Dažniausiai jas sutrauks naktį. 

Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras nėštumo trimestras artėja į pabaigą. Būtent jis yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog susiplanuoti savaitgalio kelionę.

2022 m. Spalinukai 🥰🥰🥰🥰

 1. User has not uploaded an avatar
  Rutameta prieš 7 val.

  Mano šiuo metu lyg pasikeitus judejimo vieta. Prieš savaite pabelsdavo į pilvo viršų,o šią savaitę lyg į pūslę šlapimo,labiau į apačią. Bet manau normalu tai, nebūna gi vienoje vietoje. Neramina, kad yra toks kaip makšties tempimas.. nemoku pasakyt, atrodo me skausmas, bet nemalonus pojutis toje vietoje. Įdomu dar yra kam taip..🤔 pas daktare eisiu pasirodyti tik ketvirtadienį,bet vien dėl to jog neramu.

 2. Irete
  Irete prieš 7 val.

  Rutameta parašė:
  Mano šiuo metu lyg pasikeitus judejimo vieta. Prieš savaite pabelsdavo į pilvo viršų,o šią savaitę lyg į pūslę šlapimo,labiau į apačią. Bet manau normalu tai, nebūn…

  Raisciai tempiasi. Man praktiskai pastoviai tempia ten. Pirmam nestume daug labiau skausmas jautesi, nei dabar. Dabar gal jau prasitampe raisciai visi, tai ne taip skauda

 3. laurora
  laurora prieš 7 val.

  Spaliukas parašė:
  jo... pas mus irgi belekiek bus... dar 6 obelys.... reikės talkos

  Na,mano talka pagrinde vaikai. Bet tik tada,kai pasakau,jog renkam pridavimui 🤣. Motyvacija atsiranda net ir "mirtiniems ligoniams" 😆

 4. User has not uploaded an avatar
  SezamoSėkla prieš 6 val.

  Irete parašė:
  Raisciai tempiasi. Man praktiskai pastoviai tempia ten. Pirmam nestume daug labiau skausmas jautesi, nei dabar. Dabar gal jau prasitampe raisciai visi, tai ne taip …

  Man tas pats. Kaip kažkas buvo išsireiškęs klyno skausmas 😁😁 tai visiškai pataikė 100 į tai kaip norejau tai ivardinti 😄 bet man nekelia diskomforto

 5. User has not uploaded an avatar
  EglėR prieš 6 val.

  SezamoSėkla parašė:
  Man tas pats. Kaip kažkas buvo išsireiškęs klyno skausmas 😁😁 tai visiškai pataikė 100 į tai kaip norejau tai ivardinti 😄 bet man nekelia diskomforto :)…

  Aš irgi įstojus į tą klubą