27 nėštumo savaitė

27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs jis yra sulig vidutinio dydžio žiediniu kopūstu.

Jo smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Vaikelis jau gali atsimerkti ir užsimerkti. Jis gali čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti.

Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl kvėpavimui palaikyti greičiausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jei jausite nestiprius ritmingus vaikelio judesius – tai tikriausiai bus žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai.

Žagsulys paprastai trunka kelias sekundes, vaikelio jis nevargina, taigi mėgaukkitės šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 metais Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų - tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausiai trynukų buvo susilaukta 2009 m. - jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, taigi galite pradėti jausti naujus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Maždaug pusė visų besilaukiančių moterų kenčia vienokį ar kitokį nugaros skausmą.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – skausmas jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, kartais jis pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ir atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį), dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti.  

Gali būti, kad kartais kojas tau sutraukia mėšlungis: kojos nešioja didelį papildomą svorį, o padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni, tad medžiagų apykaitos sistemai ir nervams, einantiems nuo liemens į kojas, tenka didesnis krūvis.

Deja, kojų mėšlungis greičiausiai tik stiprės ir dažnės su kiekviena nėštumo savaite. Dažniausiai mėšlungis kojas sutraukia naktį, bet taip gali nutikti ir dieną.

Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras trimestras artėja į pabaigą, o būtent šis trimestras yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog išsirengti savaitgalio kelionei.

2018 m. Spalio mažiukai!

 1. gusteee
  gusteee prieš 1 val.

  Kaip faina toms, kurios eisit i dekreta. O as dirbu ant saves ir mano paskutine darbo diena tik rugsejo 15 😓

 2. Katt
  Katt prieš 1 val.

  galiuniaaa2007 parašė:
  jeigu man nga rugpj 1. kada prasyma paduot?

  Man ginė sakė, kad reikia tik žodžiu informuoti, jokio prašymo nebėra 🤔 Pirmą dekreto dieną nueisi pas ginę ar šeimos daktarą, pažymės sodroj kad prasidėjo tau atostogos ir darbdavys matys

 3. Rasuolle
  Rasuolle prieš 1 val.

  Katt parašė:
  Man ginė sakė, kad reikia tik žodžiu informuoti, jokio prašymo nebėra 🤔 Pirmą dekreto dieną nueisi pas ginę ar šeimos daktarą, pažymės sodroj kad prasidėjo tau atos…

  Kadangi mano vyras eis metams atostogų, tai Sodroje sakė, kad likus 14d. iki termino reikia parašyti prašymą ir pateikti darbdaviui.

 4. KamGuda
  KamGuda prieš 41 min.

  gusteee parašė:
  Kaip faina toms, kurios eisit i dekreta. O as dirbu ant saves ir mano paskutine darbo diena tik rugsejo 15 😓

  Aš taip pat ant saves dirbu tai iki paskutinios dienos dirbsiu :)) Bet esu patenkinta, nes dirbant ant saves visa nėštuma galiu mėgautis daug laisvu laiku ;) Gal jusu atvėjas kitoks?

 5. User has not uploaded an avatar
  juzze prieš 15 min.

  Man netgi negrazu atrodo verkslenti del priaugtu poros kg, kai tuo tarpu kitos priaugo po 10 kg ir daugiau. Cia tas pats, kas esant kudenai, skustis storai draugei, kad priaugai kilograma...