27 nėštumo savaitė

27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs jis yra sulig vidutinio dydžio žiediniu kopūstu.

Jo smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Vaikelis jau gali atsimerkti ir užsimerkti. Jis gali čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti.

Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl kvėpavimui palaikyti greičiausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jei jausite nestiprius ritmingus vaikelio judesius – tai tikriausiai bus žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai.

Žagsulys paprastai trunka kelias sekundes, vaikelio jis nevargina, taigi mėgaukkitės šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 metais Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų - tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausiai trynukų buvo susilaukta 2009 m. - jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, taigi galite pradėti jausti naujus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Maždaug pusė visų besilaukiančių moterų kenčia vienokį ar kitokį nugaros skausmą.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – skausmas jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, kartais jis pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ir atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį), dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti.  

Gali būti, kad kartais kojas tau sutraukia mėšlungis: kojos nešioja didelį papildomą svorį, o padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni, tad medžiagų apykaitos sistemai ir nervams, einantiems nuo liemens į kojas, tenka didesnis krūvis.

Deja, kojų mėšlungis greičiausiai tik stiprės ir dažnės su kiekviena nėštumo savaite. Dažniausiai mėšlungis kojas sutraukia naktį, bet taip gali nutikti ir dieną.

Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras trimestras artėja į pabaigą, o būtent šis trimestras yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog išsirengti savaitgalio kelionei.

2021 metų sausinukai ❤️🌸

 1. User has not uploaded an avatar
  birutyte1993 prieš 1 d.

  Sveikos,turiu klausymą, jum kiekvieno vizito metu pas ginekologė daro ehoskopa ar ne?

 2. Snowdrop
  Snowdrop prieš 1 d.

  birutyte1993 parašė:
  Sveikos,turiu klausymą, jum kiekvieno vizito metu pas ginekologė daro ehoskopa ar ne?

  Einu privačiai, tai kol kas kiekvienu kartu daro.
  Su pirmąja ėjau pas "valdišką" ginę, tai echo darė per visą nėštumą gal 3 kartus.

 3. User has not uploaded an avatar
  sirsulyte prieš 23 val.

  birutyte1993 parašė:
  Sveikos,turiu klausymą, jum kiekvieno vizito metu pas ginekologė daro ehoskopa ar ne?

  Aš irgi lankausi privačiai, tai kiekvieno metu daro echo. Bet pas mane biški patalogijų yra, tai vizitai ir echo dažnesni.

 4. User has not uploaded an avatar
  birutyte1993 prieš 32 min.

  Sveikos, noriu pasitarti, šiomis dienomis beveik nejaučiu vaiko judesiuku, kažkaip neramu pasidarė, ar dar kam nors yra taip?

 5. User has not uploaded an avatar
  lguc prieš 21 min.

  birutyte1993 parašė:
  Sveikos, noriu pasitarti, šiomis dienomis beveik nejaučiu vaiko judesiuku, kažkaip neramu pasidarė, ar dar kam nors yra taip?

  Man būna. Kelias dienas gali būti ramybė, kelias dienas gali duotis kaip pasiutęs 😊 Bet situacija situacijai nelygi. Jei pasiskambinsit pasikonsultuoti su medikais, blogiau tikrai nebus.