27 nėštumo savaitė

Vaikelis 27 nėštumo savaitę

Žiedinis kopūstas. Vaikelis užima vis didesnę gimdos dalį. 27 savaitę jis sveria beveik 870 g, o jo ilgis nuo viršugalvio iki pėdų – apie 36,5 cm. Susirietęs jis yra sulig vidutinio dydžio žiediniu kopūstu.

Jo smegenys vystosi vis sparčiau ir jau dabar aktyviai dirba. Vaikelis jau gali atsimerkti ir užsimerkti. Jis gali čiulpti pirštukus.

Nors jo plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, gimęs 27 nėštumo savaitę ar vėliau, jis jau galėtų savarankiškai kvėpuoti. Tačiau tokio gestacinio amžiaus kūdikių kvėpavimas dar nėra stabilus ir tolygus, todėl kvėpavimui palaikyti greičiausiai prireiks specialios medicininės įrangos pagalbos.

Jei jausite nestiprius ritmingus vaikelio judesius – tai tikriausiai bus žagsulys. Nuo šiol jis gali kartotis gana dažnai. Žagsulys paprastai trunka kelias sekundes, vaikelio jis nevargina, taigi mėgaukkitės šiuo šypseną keliančiu pojūčiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 27 nėštumo savaitę

Faktas

2015 metais Lietuvoje gimė net 416 dvynukų porų - tai rekordinis skaičius nuo 2000 m. Šį tūkstantmetį daugiausiai trynukų buvo susilaukta 2009 m. - jais džiaugėsi 16 šeimų.

Nėštumas artėja prie paskutinio etapo, taigi galite pradėti jausti naujus simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Maždaug pusė visų besilaukiančių moterų kenčia vienokį ar kitokį nugaros skausmą.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje – gana įprastas nusiskundimas. Bet dar daugiau moterų patiria skausmą užpakalinėje dubens srityje – skausmas jaučiamas giliai sėdmenyse, vienoje arba abiejose pusėse, kartais jis pereina ir į užpakalinę šlaunų dalį.

Skausmas dažniausiai jaučiamas einant, lipant laiptais, atsisėdant ir atsistojant nuo žemos kėdės, sukantis ar ką nors keliant. Padėtys, kai klubų sąnariai būna sulenkti (sėdėjimas ar lenkimasis į priekį), dubens srities skausmą gali dar labiau paaštrinti.

Gali būti, kad kartais kojas tau sutraukia mėšlungis: kojos nešioja didelį papildomą svorį, o padidėjusios gimdos poreikiai dabar gerokai didesni, tad medžiagų apykaitos sistemai ir nervams, einantiems nuo liemens į kojas, tenka didesnis krūvis.

Deja, kojų mėšlungis greičiausiai tik stiprės ir dažnės su kiekviena nėštumo savaite. Dažniausiai mėšlungis kojas sutraukia naktį, bet taip gali nutikti ir dieną. Jei sutraukė koją, pamažu ištempkite sutrauktą raumenį (ištieskite koją, kojų pirštus lenkite į save) – tai turėtų padėti raumeniui greičiau atsileisti. Kartais padeda kelių minučių pasivaikščiojimas ar blauzdos masažas.

Darbelis 27 nėštumo savaitei

Antras trimestras artėja į pabaigą, o būtent šis trimestras yra palankiausias kelionėms nėštumo metu.

Tad dabar pats laikas aplankyti toliau gyvenančius artimuosius, senelius ar tiesiog išsirengti savaitgalio kelionei.

2017 m. Rugsėjinukai❤

1. lucky28
    lucky28 prieš 4 val.

O su svoriu tai net nzn kaip vertinti. Gimdziau 2015-11 men. Po gimdymo grizau 75. Pakrito iki 73 . Tada maitinau vaika mp. Kazkaip nesisveriau... po pusmecio 79 buvo baigiau maitinti 9 men vaikui buvo. Svoris buvo 82 galvojau kazkaip reiks mesti po svenciu. Ir cia paminejom jog noretume leliuko. 12-26 diena buvo myliukas ir sausi suzinojom jog is pirmo karto! tada pirmus nestumi menesius svoris krito iki 80. Dabar sveriu 81,7 kg. Na sakykim 82 . Tai skaitau nera daug priaugta... bet va nui ko tas svoris augo po gimdymo ir dar maitinant tai nzn mityba rodos prisiziuriu... saldumynu kilogramais neryju... o svoris augo. Bijau dabar kaip nzn kas kad po sio gimdymo nekris o vel augs ugis 169 mano. Dabar dasidejo dar didejantis pilvukas - pati sau nepayinku. Pamatau veidrodi ir nusisuku jei nenoriu susigadint nuotaikos uzjauciu stambesnes moteris...

2. lucky28

Chocoladca parašė:
    Man tas pats buvo kol nepradejau vartoti magnio milteliu

As nusipirkau magni+ b6 vit. Geriu po 2 tabl. Nuo vakar... sakot miltukai geriau?

3. RAFAELIOANGEL
    RAFAELIOANGEL prieš 4 val.

As turiu + 4 kg, bet bijau kai iseisiu i dekreta stipriai augs svoris. O dar vasara tiek pagundu, ledus galeciau valgyti kilogramais

4. Chocoladca
    Chocoladca prieš 4 val.

lucky28 parašė:

As magni disporali geriu, po du pakelius i diena. Viena ryte, viena vakare, nes kitaip neuzmiegu, kojas nors pro balkona mesk lauk... tada pradedu vaikscioti po namus, nes egaliu paguleti, na o dabar viskas puiku. Ji man liepe gerti priziurintis ginekologas, vaistininke ir seimos daktare

5. lucky28
    lucky28 prieš 4 val.

Mano leliukas idomus duodasi rodos koja pro oda islys arba man pusle ismus tik uzdedu ranka-tylu ramu. Patraukiu- kaip spirs taip ir zaidziam idomu sutapimas ar vistik jaucia kad nurimsta