2 nėštumo savaitė

2 nėštumo savaitė

Vaikelis 2 nėštumo savaitę

Jei mėnesinių ciklas trunka 28 dienas, antros savaitės pabaigoje įvyks ovuliacija. Tai reiškia, kad vienas iš moters kiaušidėse subrendusių kiaušinėlių išsiverš iš folikulo ir pateks į kiaušintakį.

Jei mylėjotės vaisingomis dienomis, per kitas 24 valandas po ovuliacijos įvyks apvaisinimas. Tik 400 iš 250 milijonų į makštį patekusių spermatozoidų ištvers 10 valandų kelionę iki kiaušintakio ir tik vienam jų pavyks prasibrauti pro išorinę kiaušinėlio membraną. Kad patektų į vidų, laimėtojas turės vargti net 20 minučių!

Per kitas 30 valandų po apvaisinimo spermatozoido ir kiaušinėlio branduoliai susijungs, taip sukurdami naują genų derinį. Vaiko lytį nulemia spermatozoido atsinešta chromosoma: jei tai Y chromosoma, gims berniukas; jei X chromosoma – mergaitė.

Šilkmedžio uoga - morulė Pasidalijęs į 16 identiškų ląstelių, apvaisintas kiaušinėlis tampa panašus į šilkmedžio vaisių (lot. Morus).

Per trijų–keturių dienų kelionę iš kiaušintakio į gimdą apvaisintas kiaušinėlis (vadinamas zigota) pasidalys į 16 identiškų ląstelių ir taps panašus į avietės uogą, o dar labiau – į šilkmedžio vaisių (lot. Morus). Būtent dėl šio panašumo, į gimdą patekusi zigota vadinama morule.

Po dienos ar dviejų mažytis ląstelių kamuoliukas, vadinamas blastocista, pradės grimzti į gimdos audinius it toliau tęs neįtikėtiną transformacijos ir augimo procesą.

Šio kamuoliuko vidinė ląstelių masė po kurio laiko taps embrionu, o išorinė –placenta(organu, per kurį vaikelis gaus deguonies ir maistinių medžiagų ir per kurį pasišalins nereikalingos medžiagos).

Nepamirškite: kiekvienas nėštumas yra savitas. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi ir nėštumo eigą.

Tavo kūnas 2 nėštumo savaitę

Faktas

Subrendęs kiaušinėlis yra didžiausia, o spermatozoidas – mažiausia žmogaus organizmo ląstelė.

Svarbiausias šios savaitės įvykis – ovuliacija. Jei planuojate pastoti, laikas tampa labai svarbiu sėkmės faktoriumi: vyro spermatozoidas ir moters kiaušialąstė turi susitikti reikiamu metu, reikiamoje vietoje.

Kad tai įvyktų, turite pasimylėti likus ne daugiau kaip 72 valandas iki ovuliacijos ir ne vėliau kaip 24 valandas po jos. Jei vaisingų dienų metu mylėsitės ne rečiau kaip kas dvi-tris dienas, tikimybė pastoti yra labai aukšta.  

Norintiems dar tvirtesnių garantijų, reikėtų žinoti ne tik apytiksles vaisingas dienas, bet ir kuo tiksliau nustatyti ovuliacijos datą.

Darbelis 2 nėštumo savaitei

Kaip rodo tyrimai, orgazmas didina tikimybę pastoti, nes jo metu sperma nukeipiama į gimdos kaklelį.

Stresas ir įtampa – orgazmo priešai. Tad skirkite laiko mažiems malonumams, atpalaiduojantiems kūną ir nuraminantiem mintis: masažui, šiltai voniai, jogai, mėgstamai muzikai, vakarienei gerame restorane, pasivaikščiojimui pajūriu, ramiam vakarui su knyga ar kino filmui.

Jei tai nebe pirmas bandymų pastoti mėnuo, išmėginkite bazinės kūno temperatūros (BKT) ir kitų vaisingumo požymių stebėjimo metodus.

❤❤❤ Planuojame 2019 metų žirniukus ❤❤❤

 1. jonre
  jonre prieš 48 min.

  TylusLaukimas parašė:
  Rimtai? Man įtarė endometriozę ir po ilgo ir nesėkmingo bandymo pastoti, vienintelis skausmingų mm sprendimas yra nėštumas nu jo, nejuokinga

  Man taip ginekologas sakė irgi! sako vienintelis dalykas,kas padės - antras nėštumas tai va dabar laukiu...

 2. Garela221 prieš 40 min.

  Kaip jūs prisipirkusios N testų, ištveriat jų nesusiusiojusios visų? 😄 Blembački taip noris paimt ir numyžt ( atsiprašau už tokį išsireiškimą) visus tuos testus.

 3. L.A.P.Ė.
  L.A.P.Ė. prieš 37 min.

  Garela221 parašė:
  Kaip jūs prisipirkusios N testų, ištveriat jų nesusiusiojusios visų? 😄 Blembački taip noris paimt ir numyžt ( atsiprašau už tokį išsireiškimą) visus tuos testus. :v…

  nu cia kaip vaikui,ko neduosi-to butinai reiks,taip ir su nt,kuo labiau varzysites tuo labiau noresis😄

 4. Viktorija777
  Viktorija777 prieš 37 min.

  Sveikos. Pastoti bandžiau 10 men, ir pagaliau buvo pavykę. Kiek buvo džiaugsmo! Iškart vykau pas ginę, kad patvirtintų nėštumą.. Praėjo kelios savaitės ir taaaip stipriai pradejo skaudeti pilvą, bet perdaug to nesureikšminau.. Nuėjus į wc pamačiau kraują, krešulius.. Ir viskas jau tapo aišku.. Priemime lieoe tiesiog laukti.. O ginė patvirtino kad žirniukas jau pabėgo... Širdis tiesiog plysta.. Kaltinu save už kiekvieną negatyvią mintį.. Už viską.. Net nežinau ar kada norėsim dar leliuko..
  Noriu perspėti, kad saugokit save.. Atsipalaiduokit, ir nestresuokit..

 5. coliuuuke
  coliuuuke prieš 22 min.

  Viktorija777 parašė:
  Sveikos. Pastoti bandžiau 10 men, ir pagaliau buvo pavykę. Kiek buvo džiaugsmo! Iškart vykau pas ginę, kad patvirtintų nėštumą.. Praėjo kelios savaitės ir taaaip st…

  O dėl ko jūs stresavot? Nekaltinkit savęs, suprantu, kad sunku dabar be galo, bet negraužkit savęs dėl to ko nepadarėt ar padarėt. Gali save saugoti į valias, mąstyti tik pozityviai ir baigtis nesėkmingai, o gali pernešti didžiausius gyvenimo periodus ir sėkmingai išnešioti. Matyt taip turėjo būti, aš jus palaikau.