2 nėštumo savaitė

Vaikelis 2 nėštumo savaitę

Jei mėnesinių ciklas trunka 28 dienas, antros savaitės pabaigoje įvyks ovuliacija. Tai reiškia, kad vienas iš moters kiaušidėse subrendusių kiaušinėlių išsiverš iš folikulo ir pateks į kiaušintakį.

Jei mylėjotės vaisingomis dienomis, per kitas 24 valandas po ovuliacijos įvyks apvaisinimas. Tik 400 iš 250 milijonų į makštį patekusių spermatozoidų ištvers 10 valandų kelionę iki kiaušintakio ir tik vienam jų pavyks prasibrauti pro išorinę kiaušinėlio membraną. Kad patektų į vidų, laimėtojas turės vargti net 20 minučių!

Per kitas 30 valandų po apvaisinimo spermatozoido ir kiaušinėlio branduoliai susijungs, taip sukurdami naują genų derinį. Vaiko lytį nulemia spermatozoido atsinešta chromosoma: jei tai Y chromosoma, gims berniukas; jei X chromosoma – mergaitė.

Šilkmedžio uoga - morulė Pasidalijęs į 16 identiškų ląstelių, apvaisintas kiaušinėlis tampa panašus į šilkmedžio vaisių (lot. Morus).

Per trijų–keturių dienų kelionę iš kiaušintakio į gimdą apvaisintas kiaušinėlis (vadinamas zigota) pasidalys į 16 identiškų ląstelių ir taps panašus į avietės uogą, o dar labiau – į šilkmedžio vaisių (lot. Morus). Būtent dėl šio panašumo, į gimdą patekusi zigota vadinama morule.

Po dienos ar dviejų mažytis ląstelių kamuoliukas, vadinamas blastocista, pradės grimzti į gimdos audinius it toliau tęs neįtikėtiną transformacijos ir augimo procesą.

Šio kamuoliuko vidinė ląstelių masė po kurio laiko taps embrionu, o išorinė –placenta(organu, per kurį vaikelis gaus deguonies ir maistinių medžiagų ir per kurį pasišalins nereikalingos medžiagos).

Nepamirškite: kiekvienas nėštumas yra savitas. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi ir nėštumo eigą.

Tavo kūnas 2 nėštumo savaitę

Faktas

Subrendęs kiaušinėlis yra didžiausia, o spermatozoidas – mažiausia žmogaus organizmo ląstelė.

Svarbiausias šios savaitės įvykis – ovuliacija. Jei planuojate pastoti, laikas tampa labai svarbiu sėkmės faktoriumi: vyro spermatozoidas ir moters kiaušialąstė turi susitikti reikiamu metu, reikiamoje vietoje.

Kad tai įvyktų, turite pasimylėti likus ne daugiau kaip 72 valandas iki ovuliacijos ir ne vėliau kaip 24 valandas po jos. Jei vaisingų dienų metu mylėsitės ne rečiau kaip kas dvi-tris dienas, tikimybė pastoti yra labai aukšta.

Norintiems dar tvirtesnių garantijų, reikėtų žinoti ne tik apytiksles vaisingas dienas, bet ir kuo tiksliau nustatyti ovuliacijos datą.

Darbelis 2 nėštumo savaitei

Moksliniai tyrimai parodė, kad orgazmas padidina tikimybę pastoti, nes jo metu sperma nukeipiama į gimdos kaklelį.

Stresas ir įtampa – orgazmo priešai. Tad skirkite laiko mažiems malonumams, kurie atpalaiduoja kūną ir nuramina mintis. Tai gali būti masažas, šilta vonia, joga, mėgstama muzika, vakarienė gerame restorane, pasivaikščiojimas pajūriu, ramus vakaras su knyga ar kino filmas.

Jei tai jau ne pirmas mėnuo, kada bandote pastoti, išmėginkite bazinės kūno temperatūros (BKT) ir kitų vaisingumo požymių stebėjimo metodus.

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

1. Mostly_cloudy
    Mostly_cloudy prieš 21 min.

Kadangi daug dar turiu, bandau OT pasidaryt, pažiūrėsiu ką rodys.

2. Mostly_cloudy
    Mostly_cloudy prieš 20 min.

Na, tikrai ovuliacija jau buvo, šypsenėlės nebėra.

3. Lauritele
    Lauritele prieš 15 min.

Mostly_cloudy parašė:
    Na, tikrai ovuliacija jau buvo, šypsenėlės nebėra.

Aš kaip tik irgi nusipirkau dar pora OV testų, važiuoju susitvarkyt nagų ir grįžus pasidarysiu žiūrėsiu ar yra koks skirtumas ar ne 😁

O jums linkiu sėkmės skaičiuojant DPO!

4. Vera Verto
    Vera Verto prieš 9 min.

MineMi1 parašė:
    O kaip spermogros tyrimo atsakymai su tuo geriausių?

Oligoastenospermija.. per mažai judrių ir per mažas kiekis.. kažkaip visą laiką savyje problemų ieškojau, jų aišku ir buvo, bet kai dabar ir pas vyrą, tai išvis ne pyragai.

5. Mostly_cloudy
    Mostly_cloudy prieš 8 min.

Lauritele parašė:

Žinok nesitikiu nieko iš šio ciklo, pasidariau dėl to, kad nesuprantu bazinės temperatūros ir vakar echo rezultatų, manau nepilnavertė ovuliacija kažkokia, jei ir ovuliavo, tai kažkoks nupezelis, na nieko, bus dar tų ciklų kaip sakoma . Kantriai laukiu kas bus ir neieškosiu simptomų, nebent jau žiauriai akivaizdūs būtu kuo netikiu ir jau tokie kur su niekuo kitu nesumaišysi. Nenoriu sėdėt ir triedaliot, o gal tas nėštumą reiškia, o gal tas, nes sakau man nepatinka ovuliacija per anksti, pas mane tiap nebūna, pas mane būna 15-17 CD, tikrai ne 13tą ir echo rezultatai, ginė liko nesupratus ar nebuvo folikulų jokių ar tik tik buvo ovuliacija ir dėl to net negali pasakyt geltonkūnį matė ar taip WTF ten kas. Tai va, nuleido ant žemės, sakė susitiksim kitą ciklą tikriausiai ir prieš einant pasidaryti hormonus ir prolaktiną.