2 nėštumo savaitė

2 nėštumo savaitė

Vaikelis 2 nėštumo savaitę

Jei mėnesinių ciklas trunka 28 dienas, antros savaitės pabaigoje įvyks ovuliacija. Tai reiškia, kad vienas iš moters kiaušidėse subrendusių kiaušinėlių išsiverš iš folikulo ir pateks į kiaušintakį.

Jei mylėjotės vaisingomis dienomis, per kitas 24 valandas po ovuliacijos įvyks apvaisinimas. Tik 400 iš 250 milijonų į makštį patekusių spermatozoidų ištvers 10 valandų kelionę iki kiaušintakio ir tik vienam jų pavyks prasibrauti pro išorinę kiaušinėlio membraną. Kad patektų į vidų, laimėtojas turės vargti net 20 minučių!

Per kitas 30 valandų po apvaisinimo spermatozoido ir kiaušinėlio branduoliai susijungs, taip sukurdami naują genų derinį. Vaiko lytį nulemia spermatozoido atsinešta chromosoma: jei tai Y chromosoma, gims berniukas; jei X chromosoma – mergaitė.

Šilkmedžio uoga - morulė Pasidalijęs į 16 identiškų ląstelių, apvaisintas kiaušinėlis tampa panašus į šilkmedžio vaisių (lot. Morus).

Per trijų–keturių dienų kelionę iš kiaušintakio į gimdą apvaisintas kiaušinėlis (vadinamas zigota) pasidalys į 16 identiškų ląstelių ir taps panašus į avietės uogą, o dar labiau – į šilkmedžio vaisių (lot. Morus). Būtent dėl šio panašumo, į gimdą patekusi zigota vadinama morule.

Po dienos ar dviejų mažytis ląstelių kamuoliukas, vadinamas blastocista, pradės grimzti į gimdos audinius it toliau tęs neįtikėtiną transformacijos ir augimo procesą.

Šio kamuoliuko vidinė ląstelių masė po kurio laiko taps embrionu, o išorinė –placenta(organu, per kurį vaikelis gaus deguonies ir maistinių medžiagų ir per kurį pasišalins nereikalingos medžiagos).

Nepamirškite: kiekvienas nėštumas yra savitas. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi ir nėštumo eigą.

Tavo kūnas 2 nėštumo savaitę

Faktas

Subrendęs kiaušinėlis yra didžiausia, o spermatozoidas – mažiausia žmogaus organizmo ląstelė.

Svarbiausias šios savaitės įvykis – ovuliacija. Jei planuojate pastoti, laikas tampa labai svarbiu sėkmės faktoriumi: vyro spermatozoidas ir moters kiaušialąstė turi susitikti reikiamu metu, reikiamoje vietoje.

Kad tai įvyktų, turite pasimylėti likus ne daugiau kaip 72 valandas iki ovuliacijos ir ne vėliau kaip 24 valandas po jos. Jei vaisingų dienų metu mylėsitės ne rečiau kaip kas dvi-tris dienas, tikimybė pastoti yra labai aukšta.  

Norintiems dar tvirtesnių garantijų, reikėtų žinoti ne tik apytiksles vaisingas dienas, bet ir kuo tiksliau nustatyti ovuliacijos datą.

Darbelis 2 nėštumo savaitei

Kaip rodo tyrimai, orgazmas didina tikimybę pastoti, nes jo metu sperma nukeipiama į gimdos kaklelį.

Stresas ir įtampa – orgazmo priešai. Tad skirkite laiko mažiems malonumams, atpalaiduojantiems kūną ir nuraminantiem mintis: masažui, šiltai voniai, jogai, mėgstamai muzikai, vakarienei gerame restorane, pasivaikščiojimui pajūriu, ramiam vakarui su knyga ar kino filmui.

Jei tai nebe pirmas bandymų pastoti mėnuo, išmėginkite bazinės kūno temperatūros (BKT) ir kitų vaisingumo požymių stebėjimo metodus.

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

 1. neila444
  neila444 prieš 3 val.

  Mergaitės sakykite iš kur perkate OV testus? Būtent kurie geresni? Ačiū ☺️ bandysiu ateinančiam ciklui nusipirkti ir pasibandyti esu šitam reikale visiškai žalia☺️

 2. leila123
  leila123 prieš 3 val.

  kuku777 parašė:
  sveikos. o pastojus butinai turi skaudeti krutine? po sunelio gimimo buvau iskarto vel pastojusi tik nesekmingai tai pamenu visiskai nejautri krutine buvo. dabar ve…

  Tikrai nebūtinai

 3. Believer
  Believer prieš 2 val.

  Lukre parašė:
  Pasipasakokit kokiam kely dabar esat link pastojimo. Kokius tyrimus darotės, kokių tyrimų laukiat? Gal kažkas nieko nesitiriat, tiesiog laukiat?

  Oj kaip nenoriu kartotis, nes bijau atsibosti visoms 🙈 tai sorry iškart 🌷bet norisi skaudžia patirtimi pasidalinti..

  Mes labai ansksti pradėjome tyrimus, aš po pirmo nesėkmingo ciklo pradėjau naudoti ov testus(ov vyksta puikiai iki dabar), po 2-to mėn issityre vyras- viskas ok (pakartojus kovą irgi ok), po kokio 5-to mėn atlikau hormonu tyrimus, viskas ok (skydliaukė irgi), lpl tyrimus, teigiamos chlamidijos ir parvum, tas zarazas isgydem, bet parvum tik vėliau, nes gydytojai sakė nereikia. Po 7-to mėn atlikau pratekamumo tyrimą - išvada pratekami, tada jau 8-tas mėnesis pradėjom kelionę su naprotechnologijos metodais, tada isgydem ir parvum bakterija ir helicobacter pylori bakterija, kelem progesteroną, gerinom vaisingų gleivių kokybe, vartojom vitaminus, leidausi vaistus į pilvą vis laukėm ir laukėm, nes organizmas puikiai reagavo.. tada vasario mėn pasiėmiau siuntimą į Kauno RMC (vaisingumo klinika) bet taip pat buvau su napro, kol galiausiai ten atlikome pratekamuma ir paaiškėjo kad galimai kiausintakiu patalogija ir birželį turėjau laparaskopija, po jos paaiškėjo kad mano kiaušintakiai pažeisti ir kaip reikia nefunkcionuoja, kas akivaizdu nes pastojimo taip ir nebuvo.. dabar jau beliko tik pagalbinis apvaisinimas... Visa tai užtruko kažkur metai ir beveik aštuoni mėnesiai.. o prieš metus pratekamumo tyrimas nuteikė kitaip... kas pasirodo buvo klaida nes tos zarazos man pakenkė.. nepamiršiu kaip prieš tris metus su pilvo skausmais per priėmimus laksčiau ir niekas nieko nerado, o nurašė ant šlapimo takų infekcijos.. kas nebuvo man panašu.. aišku čia galėčiau plėstis bet yra kaip yra 🙂 taigi mano patarimas gal verta atlikti laparaskopija, kad neprarasti dar daugiau laiko...
  Kai pagalvoji kiek tu tyrimų visokių yra, tikrai anksčiau neplanuojant nėštumo nesugalvojau kažkokių tyrimų atlikti kai savijauta gera, gaila, kad jie neįtraukti į profilaktiką kai pasekmės būna skaudžios... tai tik mano skaudi patirtis

 4. OhSophie prieš 1 val.

  Tiesiog Olga parašė:
  Nenusiminkit viskas bus gerai, svarbu kad vaikas pasveiktu, numtomos mm 10 diena ☺️ daug vilciu irgi nededu i su cikla

  Nu smagumėlis, o kodėl daug vilčių nededate? Manau šansai puikūs. Abi mm lauksime panašiu metu, pažiūrėsim, gal 2 nurašyti ciklai bus sėkmingi 😅

 5. OhSophie prieš 1 val.

  Pamenu kažkas minėjo jaučianti metalo skonį burnoje, labai įdomu būtų sužinoti ar pasitvirtino 🥰