2 nėštumo savaitė

Vaikelis 2 nėštumo savaitę

Jei mėnesinių ciklas trunka 28 dienas, antros savaitės pabaigoje įvyks ovuliacija. Tai reiškia, kad vienas iš moters kiaušidėse subrendusių kiaušinėlių išsiverš iš folikulo ir pateks į kiaušintakį.

Jei mylėjotės tinkamu metu, per kitas 24 valandas po ovuliacijos įvyks apvaisinimas. Tik 400 iš 250 milijonų į makštį patekusių spermatozoidų ištvers 10 valandų kelionę iki kiaušintakio ir tik vienam jų pavyks prasibrauti pro išorinę kiaušinėlio membraną. Kad patektų į vidų, laimėtojas turės vargti net 20 minučių!

Per kitas 30 valandų po apvaisinimo spermatozoido ir kiaušinėlio branduoliai susijungs, taip sukurdami naują genų derinį. Vaiko lytį nulemia spermatozoido atsinešta chromosoma: jei tai Y chromosoma, gims berniukas; jei X chromosoma – mergaitė.

Pasidalijęs į 16 identiškų ląstelių, apvaisintas kiaušinėlis tampa panašus į šilkmedžio vaisių (lot. Morus).

Per trijų–keturių dienų kelionę iš kiaušintakio į gimdą apvaisintas kiaušinėlis (vadinamas zigota) pasidalys į 16 identiškų ląstelių ir taps panašus į avietės uogą, o dar labiau – į šilkmedžio vaisių (lot. Morus). Būtent dėl šio panašumo, į gimdą patekusi zigota vadinama morule.

Po dienos ar dviejų mažytis ląstelių kamuoliukas, vadinamas blastocista, pradės grimzti į gimdos audinius it toliau tęs neįtikėtiną transformacijos ir augimo procesą. Šio kamuoliuko vidinė ląstelių masė po kurio laiko taps embrionu, o išorinė –placenta(organu, per kurį vaikelis gaus deguonies ir maistinių medžiagų ir per kurį pasišalins nereikalingos medžiagos).

Nepamirškite: kiekvienas nėštumas yra savitas. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi ir nėštumo eigą.

Tavo kūnas 2 nėštumo savaitę

Faktas

Subrendęs kiaušinėlis yra didžiausia, o spermatozoidas – mažiausia žmogaus organizmo ląstelė.

Svarbiausias šios savaitės įvykis – ovuliacija. Jei planuojate pastoti, laikas tampa labai svarbiu sėkmės faktoriumi:  vyro spermatozoidas ir moters kiaušialąstė turi susitikti reikiamu metu, reikiamoje vietoje.

Kad tai įvyktų, turite pasimylėti likus ne daugiau kaip 72 valandas iki ovuliacijos ir ne vėliau kaip 24 valandas po jos. Jei vaisingų dienų metu mylėsitės ne rečiau kaip kas dvi-tris dienas, tikimybė pastoti yra labai aukšta.  

Norintiems dar tvirtesnių garantijų, reikėtų žinoti ne tik apytiksles vaisingas dienas, bet ir kuo tiksliau nustatyti ovuliacijos datą.  

Darbelis 2 nėštumo savaitei

Kaip rodo tyrimai, orgazmas didina tikimybę pastoti, nes jo metu sperma nukeipiama į gimdos kaklelį.

Stresas ir įtampa – orgazmo priešai. Tad skirkite laiko mažiems malonumams, atpalaiduojantiems kūną ir nuraminantiem mintis: masažui, šiltai voniai, jogai, mėgstamai muzikai, vakarienei gerame restorane, pasivaikščiojimui pajūriu, ramiam vakarui su knyga ar kino filmui.

Jei tai nebe pirmas bandymų pastoti mėnuo, išmėginkite bazinės kūno temperatūros (BKT) ir kitų vaisingumo požymių stebėjimo metodus.

❤❤❤ Planuojame 2018 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Aadela
  Aadela prieš 10 val.

  ooo cia dar ir blokavimu buna tai taip iseina privalai duoti durniui kelia...

 2. User has not uploaded an avatar
  astri prieš 9 val.

  laser parašė:
  Atsiprasau, o jus lakiates?Ar Laukiat nt daryt, priminkite?

  Laukiuos, jei keli NT testai neapgavo. Kažkada googlinau apie tikimybę, kad II gali rodyti klaidingai tai tipo labai maža tikimybė, bet čia temoje užskaičiau, kad anokia čia retenybė, o yra ir nepatikimų NT.. tai ryt Benu kelis pagadinsiu..
  Liepos 25d. pas ginę. Ir tikiuos šis žirnis nepabėgs , nes pavasarį turėjau persileidimą..
  Bliam kai buvo pirmas kartas - pasidariau NT - turėjau važiuoti rentgeną darytis, jokių įtarimų kad bus teigiamas neturėjau, mama tik patarė prieš rentgeną pasitikrinti.. buvo teigiamas, ir viskas - džiaugsmas ir nė minties kad kažkas gali būti negerai.... O dabar, visko prisigalvoji...

 3. User has not uploaded an avatar
  astri prieš 9 val.

  Gal tas blokas laikinas, negi visam laikui

 4. Kas.Pasake.Miau
  Kas.Pasake.Miau prieš 9 val.

  astri parašė:
  Laukiuos, jei keli NT testai neapgavo. Kažkada googlinau apie tikimybę, kad II gali rodyti klaidingai tai tipo labai maža tikimybė, bet čia temoje užskaičiau, kad a…

  jei turėjot persileidimą tai jūsų vietoj pasidaryčiau hcg ir prg

 5. User has not uploaded an avatar
  andzi89 prieš 9 val.

  Aciu jums visoms,nuraminot