2 nėštumo savaitė

Vaikelis 2 nėštumo savaitę

Jei mėnesinių ciklas trunka 28 dienas, antros savaitės pabaigoje įvyks ovuliacija. Tai reiškia, kad vienas iš moters kiaušidėse subrendusių kiaušinėlių išsiverš iš folikulo ir pateks į kiaušintakį.

Jei mylėjotės vaisingomis dienomis, per kitas 24 valandas po ovuliacijos įvyks apvaisinimas. Tik 400 iš 250 milijonų į makštį patekusių spermatozoidų ištvers 10 valandų kelionę iki kiaušintakio ir tik vienam jų pavyks prasibrauti pro išorinę kiaušinėlio membraną. Kad patektų į vidų, laimėtojas turės vargti net 20 minučių!

Per kitas 30 valandų po apvaisinimo spermatozoido ir kiaušinėlio branduoliai susijungs, taip sukurdami naują genų derinį. Vaiko lytį nulemia spermatozoido atsinešta chromosoma: jei tai Y chromosoma, gims berniukas; jei X chromosoma – mergaitė.

Pasidalijęs į 16 identiškų ląstelių, apvaisintas kiaušinėlis tampa panašus į šilkmedžio vaisių (lot. Morus).

Per trijų–keturių dienų kelionę iš kiaušintakio į gimdą apvaisintas kiaušinėlis (vadinamas zigota) pasidalys į 16 identiškų ląstelių ir taps panašus į avietės uogą, o dar labiau – į šilkmedžio vaisių (lot. Morus). Būtent dėl šio panašumo, į gimdą patekusi zigota vadinama morule.

Po dienos ar dviejų mažytis ląstelių kamuoliukas, vadinamas blastocista, pradės grimzti į gimdos audinius it toliau tęs neįtikėtiną transformacijos ir augimo procesą.

Šio kamuoliuko vidinė ląstelių masė po kurio laiko taps embrionu, o išorinė –placenta(organu, per kurį vaikelis gaus deguonies ir maistinių medžiagų ir per kurį pasišalins nereikalingos medžiagos).

Nepamirškite: kiekvienas nėštumas yra savitas. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi ir nėštumo eigą.

Tavo kūnas 2 nėštumo savaitę

Faktas

Subrendęs kiaušinėlis yra didžiausia, o spermatozoidas – mažiausia žmogaus organizmo ląstelė.

Svarbiausias šios savaitės įvykis – ovuliacija. Jei planuojate pastoti, laikas tampa labai svarbiu sėkmės faktoriumi: vyro spermatozoidas ir moters kiaušialąstė turi susitikti reikiamu metu, reikiamoje vietoje.

Kad tai įvyktų, turite pasimylėti likus ne daugiau kaip 72 valandas iki ovuliacijos ir ne vėliau kaip 24 valandas po jos. Jei vaisingų dienų metu mylėsitės ne rečiau kaip kas dvi-tris dienas, tikimybė pastoti yra labai aukšta.  

Norintiems dar tvirtesnių garantijų, reikėtų žinoti ne tik apytiksles vaisingas dienas, bet ir kuo tiksliau nustatyti ovuliacijos datą.

Darbelis 2 nėštumo savaitei

Kaip rodo tyrimai, orgazmas didina tikimybę pastoti, nes jo metu sperma nukeipiama į gimdos kaklelį.

Stresas ir įtampa – orgazmo priešai. Tad skirkite laiko mažiems malonumams, atpalaiduojantiems kūną ir nuraminantiem mintis: masažui, šiltai voniai, jogai, mėgstamai muzikai, vakarienei gerame restorane, pasivaikščiojimui pajūriu, ramiam vakarui su knyga ar kino filmui.

Jei tai nebe pirmas bandymų pastoti mėnuo, išmėginkite bazinės kūno temperatūros (BKT) ir kitų vaisingumo požymių stebėjimo metodus.

2018 m. gegužes men. stebuklai

 1. Izabelė_
  Izabelė_ prieš 15 val.

  SUKOON parašė:
  Kam dar ryt mėnesinės turėtų būti?
  Gadinsim testukus?

  Man ryt turėtų, bet jau šiandien atlikau testą

 2. jurmalado
  jurmalado prieš 15 val.

  aneszko parašė:
  Ir aš šiandien sužinojau, kad laukiuosi, ir man lygiai taip pat atrodo kad tuoj tuoj susirgsiu 😕 matyt organizmui reikia laiko suprast, kas iš tiesų vyksta ☺…

  Bet mano men tik kita men vat kaip gal man jau paranoja?

 3. Izabelė_
  Izabelė_ prieš 13 val.

  jurmalado parašė:
  Bet mano men tik kita men vat kaip gal man jau paranoja?

  Šitai gali nustatyt tik gydytojas, ne mes O jei rimtai, aš ir visą laikotarpį po vaisingų dienų stebėjau save per padidinamą stiklą, na jums belieka laukti...

 4. IevaPa prieš 11 val.

  ie.va parašė:
  Ieva, sveikinu labai labai!!!

  Aciu pagaliau ir mum pasiseke

  aneszko parašė:
  Ir aš šiandien sužinojau, kad laukiuosi, ir man lygiai taip pat atrodo kad tuoj tuoj susirgsiu 😕 matyt organizmui reikia laiko suprast, kas iš tiesų vyksta ☺……

  Pilvo apacia skauda nes pradeda po biski temptis gimda, viskas cia gerai

  SUKOON parašė:
  Kam dar ryt mėnesinės turėtų būti?
  Gadinsim testukus?

  Mano mmm diena buvo mazdaug vakar

  jurmalado parašė:
  Bet mano men tik kita men vat kaip gal man jau paranoja?

  Tikrai paranoja

 5. Drakonta
  Drakonta prieš 2 val.

  Sveikos gegužės mėn.nėštukės. Kviečiu ateiti į uždarą grupę tas mamas, kurios tikrai laukiasi, o ne dar tik laukia testukų ir || 😊grupės pavadinimas 2018 m. gegužiukai 😊