2 nėštumo savaitė

2 nėštumo savaitė

Vaikelis 2 nėštumo savaitę

Jei mėnesinių ciklas trunka 28 dienas, antros savaitės pabaigoje įvyks ovuliacija. Tai reiškia, kad vienas iš moters kiaušidėse subrendusių kiaušinėlių išsiverš iš folikulo ir pateks į kiaušintakį.

Jei mylėjotės vaisingomis dienomis, per kitas 24 valandas po ovuliacijos įvyks apvaisinimas. Tik 400 iš 250 milijonų į makštį patekusių spermatozoidų ištvers 10 valandų kelionę iki kiaušintakio ir tik vienam jų pavyks prasibrauti pro išorinę kiaušinėlio membraną. Kad patektų į vidų, laimėtojas turės vargti net 20 minučių!

Per kitas 30 valandų po apvaisinimo spermatozoido ir kiaušinėlio branduoliai susijungs, taip sukurdami naują genų derinį. Vaiko lytį nulemia spermatozoido atsinešta chromosoma: jei tai Y chromosoma, gims berniukas; jei X chromosoma – mergaitė.

Šilkmedžio uoga - morulė Pasidalijęs į 16 identiškų ląstelių, apvaisintas kiaušinėlis tampa panašus į šilkmedžio vaisių (lot. Morus).

Per trijų–keturių dienų kelionę iš kiaušintakio į gimdą apvaisintas kiaušinėlis (vadinamas zigota) pasidalys į 16 identiškų ląstelių ir taps panašus į avietės uogą, o dar labiau – į šilkmedžio vaisių (lot. Morus). Būtent dėl šio panašumo, į gimdą patekusi zigota vadinama morule.

Po dienos ar dviejų mažytis ląstelių kamuoliukas, vadinamas blastocista, pradės grimzti į gimdos audinius it toliau tęs neįtikėtiną transformacijos ir augimo procesą.

Šio kamuoliuko vidinė ląstelių masė po kurio laiko taps embrionu, o išorinė –placenta(organu, per kurį vaikelis gaus deguonies ir maistinių medžiagų ir per kurį pasišalins nereikalingos medžiagos).

Nepamirškite: kiekvienas nėštumas yra savitas. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi ir nėštumo eigą.

Tavo kūnas 2 nėštumo savaitę

Faktas

Subrendęs kiaušinėlis yra didžiausia, o spermatozoidas – mažiausia žmogaus organizmo ląstelė.

Svarbiausias šios savaitės įvykis – ovuliacija. Jei planuojate pastoti, laikas tampa labai svarbiu sėkmės faktoriumi: vyro spermatozoidas ir moters kiaušialąstė turi susitikti reikiamu metu, reikiamoje vietoje.

Kad tai įvyktų, turite pasimylėti likus ne daugiau kaip 72 valandas iki ovuliacijos ir ne vėliau kaip 24 valandas po jos. Jei vaisingų dienų metu mylėsitės ne rečiau kaip kas dvi-tris dienas, tikimybė pastoti yra labai aukšta.  

Norintiems dar tvirtesnių garantijų, reikėtų žinoti ne tik apytiksles vaisingas dienas, bet ir kuo tiksliau nustatyti ovuliacijos datą.

Darbelis 2 nėštumo savaitei

Kaip rodo tyrimai, orgazmas didina tikimybę pastoti, nes jo metu sperma nukeipiama į gimdos kaklelį.

Stresas ir įtampa – orgazmo priešai. Tad skirkite laiko mažiems malonumams, atpalaiduojantiems kūną ir nuraminantiem mintis: masažui, šiltai voniai, jogai, mėgstamai muzikai, vakarienei gerame restorane, pasivaikščiojimui pajūriu, ramiam vakarui su knyga ar kino filmui.

Jei tai nebe pirmas bandymų pastoti mėnuo, išmėginkite bazinės kūno temperatūros (BKT) ir kitų vaisingumo požymių stebėjimo metodus.

❤❤❤ Planuojame 2020 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Coliuke147 prieš 9 val.

  Man zinokit 18 cd ir taip uzejo pamausti pilva tai turbut ovuliacija vyksta, nes ciklas nelabai reguliarus 🤔labai tikiuos pagaut zirniuka si menesi ❤️ o pries tai gal buvo gleivine dar neatsistacius pilnai po abrazijos, nes jokiu pojuciu nejausdavau

 2. Liudmila prieš 6 val.

  Pakalnuteee parašė:
  Labas visoms mane vakar priverte gadibti testa maniskis, nes negalejo sulaukt sesatdienio 😁 dar kaip tik turejau uzsilikusi testuka kur rodo 6 dienas pries mm, t…

  Ookaip faina turime dar viena😍😍🍓🍓🍓

 3. Liudmila prieš 6 val.

  ViGin parašė:
  Su gepretix ir pasikelsit Kaip nurodė ginekologe taip ir gerkite, ir po keliu dienu gerimo, pakartociau tyrimus

  O man visai jie ne pakėlė net po 3 geriau.. Buvo 18tik..pogerkite ir po porą dienų pakartokite vėl prg.. Ar padeda.. Aš nežinojau ne stebėjau va ir gavau nesivystantis nėštumas

 4. ViGin
  ViGin prieš 2 val.

  Liudmila parašė:
  O man visai jie ne pakėlė net po 3 geriau.. Buvo 18tik..pogerkite ir po porą dienų pakartokite vėl prg.. Ar padeda.. Aš nežinojau ne stebėjau va ir gavau nesivystan…

  Na, visiems skirtingai suveikia vaistai, man jis labai pakėlė.
  O nesivysto ne nuo prg trūkumo, yra n kitu priežasčiu. Nuo prg trūkumo tik atsisluoksniuoja žirnis ir įvyksta persileidimas, prg ne prie ko.

 5. User has not uploaded an avatar
  Pakalnuteee prieš 33 min.

  coliuke124 parašė:
  o panasiai kaip man dziaugiuosi uz jus

  Aciu :* Daabr reik laukt kada pas gydytoja, kad patvirtintu jog gimdoja, o tada laukti ramiai 😇