2 nėštumo savaitė

Vaikelis 2 nėštumo savaitę

Jei mėnesinių ciklas trunka 28 dienas, antros savaitės pabaigoje įvyks ovuliacija. Tai reiškia, kad vienas iš moters kiaušidėse subrendusių kiaušinėlių išsiverš iš folikulo ir pateks į kiaušintakį.

Jei mylėjotės vaisingomis dienomis, per kitas 24 valandas po ovuliacijos įvyks apvaisinimas. Tik 400 iš 250 milijonų į makštį patekusių spermatozoidų ištvers 10 valandų kelionę iki kiaušintakio ir tik vienam jų pavyks prasibrauti pro išorinę kiaušinėlio membraną. Kad patektų į vidų, laimėtojas turės vargti net 20 minučių!

Per kitas 30 valandų po apvaisinimo spermatozoido ir kiaušinėlio branduoliai susijungs, taip sukurdami naują genų derinį. Vaiko lytį nulemia spermatozoido atsinešta chromosoma: jei tai Y chromosoma, gims berniukas; jei X chromosoma – mergaitė.

Šilkmedžio uoga - morulė Pasidalijęs į 16 identiškų ląstelių, apvaisintas kiaušinėlis tampa panašus į šilkmedžio vaisių (lot. Morus).

Per trijų–keturių dienų kelionę iš kiaušintakio į gimdą apvaisintas kiaušinėlis (vadinamas zigota) pasidalys į 16 identiškų ląstelių ir taps panašus į avietės uogą, o dar labiau – į šilkmedžio vaisių (lot. Morus). Būtent dėl šio panašumo, į gimdą patekusi zigota vadinama morule.

Po dienos ar dviejų mažytis ląstelių kamuoliukas, vadinamas blastocista, pradės grimzti į gimdos audinius it toliau tęs neįtikėtiną transformacijos ir augimo procesą.

Šio kamuoliuko vidinė ląstelių masė po kurio laiko taps embrionu, o išorinė –placenta(organu, per kurį vaikelis gaus deguonies ir maistinių medžiagų ir per kurį pasišalins nereikalingos medžiagos).

Nepamirškite: kiekvienas nėštumas yra savitas. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi ir nėštumo eigą.

Tavo kūnas 2 nėštumo savaitę

Faktas

Subrendęs kiaušinėlis yra didžiausia, o spermatozoidas – mažiausia žmogaus organizmo ląstelė.

Svarbiausias šios savaitės įvykis – ovuliacija. Jei planuojate pastoti, laikas tampa labai svarbiu sėkmės faktoriumi: vyro spermatozoidas ir moters kiaušialąstė turi susitikti reikiamu metu, reikiamoje vietoje.

Kad tai įvyktų, turite pasimylėti likus ne daugiau kaip 72 valandas iki ovuliacijos ir ne vėliau kaip 24 valandas po jos. Jei vaisingų dienų metu mylėsitės ne rečiau kaip kas dvi-tris dienas, tikimybė pastoti yra labai aukšta.

Norintiems dar tvirtesnių garantijų, reikėtų žinoti ne tik apytiksles vaisingas dienas, bet ir kuo tiksliau nustatyti ovuliacijos datą.

Darbelis 2 nėštumo savaitei

Kaip rodo tyrimai, orgazmas didina tikimybę pastoti, nes jo metu sperma nukeipiama į gimdos kaklelį.

Stresas ir įtampa – orgazmo priešai. Tad skirkite laiko mažiems malonumams, atpalaiduojantiems kūną ir nuraminantiem mintis: masažui, šiltai voniai, jogai, mėgstamai muzikai, vakarienei gerame restorane, pasivaikščiojimui pajūriu, ramiam vakarui su knyga ar kino filmui.

Jei tai nebe pirmas bandymų pastoti mėnuo, išmėginkite bazinės kūno temperatūros (BKT) ir kitų vaisingumo požymių stebėjimo metodus.

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

Ustepaniukaite prieš 1 val.

Kleckas2021 parašė:
    Man toks pakylimas baigėsi nėštumu.💞 Prieš mm nusileidžia paprastai.😊

Na jei ryt mm neateis bandysiu daryti. Tik labai keista ir tas kad krutine skaudejo kelias dienas snd ir ja atleido.

2. Kleckas2021
    Kleckas2021 prieš 1 val.

Ustepaniukaite parašė:

Linkiu II brūkšnelių!💞
    Man buvo taip,kad kaklelis buvo aukštai, bet galėjau pasiekti pirštu. O kitą dieną toje pačioje pozicijoje tikrinaus ir negalėjau pasiekti, tai pasirodė labai keista. 😄 O krūtinė buvo pasunkėjusi, bet nebuvo skaudi ar itin jautri. Realiai tik dabar speneliai skaudūs pasidarė, iki šiol sakyčiau krūtinė tokia pati kaip ir prieš kiekvienas mm. Bet maniškė ir nėra didelė, tai gal dėl to taip

Ustepaniukaite prieš 54 min.

Kleckas2021 parašė:
    Linkiu II brūkšnelių!💞

Labai tikiuosi teigiamo rezultato. Nes dirbta nemazai si cikla. Dabar tik laukt rydienos reikia kad suzinot pavyko ar ne. Mes si menesi kaskodel nusprendziau negadint testu pries mm. 10dpo pqgadinau viena neigiamas buvo tad nusprendziau jei neveluos nedarysiu.

4. meskauskaite123
    meskauskaite123 prieš 30 min.

Myliukas buvo 14d. Vakar ir siand pateplioja rudai, bet negausiai,menesines turi but birzelio 5,kas tai galetu but? Gal kuriai buvo ?

Efke prieš 28 min.

meskauskaite123 parašė:

Pagal cikla jei jis 28-30d sakyciau kad ovuliacija, buna kartais kad teplioja 🤷‍♀️