2 nėštumo savaitė

Vaikelis 2 nėštumo savaitę

Jei mėnesinių ciklas trunka 28 dienas, antros savaitės pabaigoje įvyks ovuliacija. Tai reiškia, kad vienas iš moters kiaušidėse subrendusių kiaušinėlių išsiverš iš folikulo ir pateks į kiaušintakį.

Jei mylėjotės vaisingomis dienomis, per kitas 24 valandas po ovuliacijos įvyks apvaisinimas. Tik 400 iš 250 milijonų į makštį patekusių spermatozoidų ištvers 10 valandų kelionę iki kiaušintakio ir tik vienam jų pavyks prasibrauti pro išorinę kiaušinėlio membraną. Kad patektų į vidų, laimėtojas turės vargti net 20 minučių!

Per kitas 30 valandų po apvaisinimo spermatozoido ir kiaušinėlio branduoliai susijungs, taip sukurdami naują genų derinį. Vaiko lytį nulemia spermatozoido atsinešta chromosoma: jei tai Y chromosoma, gims berniukas; jei X chromosoma – mergaitė.

Šilkmedžio uoga - morulė Pasidalijęs į 16 identiškų ląstelių, apvaisintas kiaušinėlis tampa panašus į šilkmedžio vaisių (lot. Morus).

Per trijų–keturių dienų kelionę iš kiaušintakio į gimdą apvaisintas kiaušinėlis (vadinamas zigota) pasidalys į 16 identiškų ląstelių ir taps panašus į avietės uogą, o dar labiau – į šilkmedžio vaisių (lot. Morus). Būtent dėl šio panašumo, į gimdą patekusi zigota vadinama morule.

Po dienos ar dviejų mažytis ląstelių kamuoliukas, vadinamas blastocista, pradės grimzti į gimdos audinius it toliau tęs neįtikėtiną transformacijos ir augimo procesą.

Šio kamuoliuko vidinė ląstelių masė po kurio laiko taps embrionu, o išorinė –placenta(organu, per kurį vaikelis gaus deguonies ir maistinių medžiagų ir per kurį pasišalins nereikalingos medžiagos).

Nepamirškite: kiekvienas nėštumas yra savitas. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi ir nėštumo eigą.

Tavo kūnas 2 nėštumo savaitę

Faktas

Subrendęs kiaušinėlis yra didžiausia, o spermatozoidas – mažiausia žmogaus organizmo ląstelė.

Svarbiausias šios savaitės įvykis – ovuliacija. Jei planuojate pastoti, laikas tampa labai svarbiu sėkmės faktoriumi: vyro spermatozoidas ir moters kiaušialąstė turi susitikti reikiamu metu, reikiamoje vietoje.

Kad tai įvyktų, turite pasimylėti likus ne daugiau kaip 72 valandas iki ovuliacijos ir ne vėliau kaip 24 valandas po jos. Jei vaisingų dienų metu mylėsitės ne rečiau kaip kas dvi-tris dienas, tikimybė pastoti yra labai aukšta.

Norintiems dar tvirtesnių garantijų, reikėtų žinoti ne tik apytiksles vaisingas dienas, bet ir kuo tiksliau nustatyti ovuliacijos datą.

Darbelis 2 nėštumo savaitei

Kaip rodo tyrimai, orgazmas didina tikimybę pastoti, nes jo metu sperma nukeipiama į gimdos kaklelį.

Stresas ir įtampa – orgazmo priešai. Tad skirkite laiko mažiems malonumams, atpalaiduojantiems kūną ir nuraminantiem mintis: masažui, šiltai voniai, jogai, mėgstamai muzikai, vakarienei gerame restorane, pasivaikščiojimui pajūriu, ramiam vakarui su knyga ar kino filmui.

Jei tai nebe pirmas bandymų pastoti mėnuo, išmėginkite bazinės kūno temperatūros (BKT) ir kitų vaisingumo požymių stebėjimo metodus.

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

1. paukstukke
    paukstukke prieš 8 val.

Pėdutės. parašė:
    Man lygiai taip pat. 🤦‍♀️Tuo labiau, kad aš absoliučiai jokių požymių nejaučiu, net savo dienų artėjančių. 😀Bet keista, nes dažniausiai maudžia visus galus, o PMS n…

Man požymių visokių daug, apart to kad testai neigiami

2. paukstukke
    paukstukke prieš 8 val.

Egle. Krasauskaite parašė:
    Va 😁

Jau čia ne ryškiau o visa ryškuma sveikinu!!!!!!

3. Egle. Krasauskaite
    Egle. Krasauskaite prieš 7 val.

paukstukke parašė:
    Jau čia ne ryškiau o visa ryškuma sveikinu!!!!!!

Ačiū 😘❤️

4. Chiquita1990
    Chiquita1990 prieš 24 min.

Mano stebukliukas parašė:
    Man šitas ir aktualu, nes mmm labai trumpos ir kraujuoju lb mažai😐

Pas mane mm trumpos ir negausios, ko pasekoje labai plona gimdos gleivine. Prieš mm vos 6mm... Pirmas menuo kai planuojame, tad geriu estrofem ir geprerix. Žiūrėsime ar gausis kas.

5. laubur prieš 7 min.

Labas rytas, šiandien einu vėl ginekologė. Įdomu ką pasakys. Bet bijau,kad kas negerai yra,jaučiu tą cista bus neisykus.dwr įdomu ką sakys dėl planavimo 🤐