2 nėštumo savaitė

Vaikelis 2 nėštumo savaitę

Jei mėnesinių ciklas trunka 28 dienas, antros savaitės pabaigoje įvyks ovuliacija. Tai reiškia, kad vienas iš moters kiaušidėse subrendusių kiaušinėlių išsiverš iš folikulo ir pateks į kiaušintakį.

Jei mylėjotės vaisingomis dienomis, per kitas 24 valandas po ovuliacijos įvyks apvaisinimas. Tik 400 iš 250 milijonų į makštį patekusių spermatozoidų ištvers 10 valandų kelionę iki kiaušintakio ir tik vienam jų pavyks prasibrauti pro išorinę kiaušinėlio membraną. Kad patektų į vidų, laimėtojas turės vargti net 20 minučių!

Per kitas 30 valandų po apvaisinimo spermatozoido ir kiaušinėlio branduoliai susijungs, taip sukurdami naują genų derinį. Vaiko lytį nulemia spermatozoido atsinešta chromosoma: jei tai Y chromosoma, gims berniukas; jei X chromosoma – mergaitė.

Šilkmedžio uoga - morulė Pasidalijęs į 16 identiškų ląstelių, apvaisintas kiaušinėlis tampa panašus į šilkmedžio vaisių (lot. Morus).

Per trijų–keturių dienų kelionę iš kiaušintakio į gimdą apvaisintas kiaušinėlis (vadinamas zigota) pasidalys į 16 identiškų ląstelių ir taps panašus į avietės uogą, o dar labiau – į šilkmedžio vaisių (lot. Morus). Būtent dėl šio panašumo, į gimdą patekusi zigota vadinama morule.

Po dienos ar dviejų mažytis ląstelių kamuoliukas, vadinamas blastocista, pradės grimzti į gimdos audinius it toliau tęs neįtikėtiną transformacijos ir augimo procesą.

Šio kamuoliuko vidinė ląstelių masė po kurio laiko taps embrionu, o išorinė –placenta(organu, per kurį vaikelis gaus deguonies ir maistinių medžiagų ir per kurį pasišalins nereikalingos medžiagos).

Nepamirškite: kiekvienas nėštumas yra savitas. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi ir nėštumo eigą.

Tavo kūnas 2 nėštumo savaitę

Faktas

Subrendęs kiaušinėlis yra didžiausia, o spermatozoidas – mažiausia žmogaus organizmo ląstelė.

Svarbiausias šios savaitės įvykis – ovuliacija. Jei planuojate pastoti, laikas tampa labai svarbiu sėkmės faktoriumi: vyro spermatozoidas ir moters kiaušialąstė turi susitikti reikiamu metu, reikiamoje vietoje.

Kad tai įvyktų, turite pasimylėti likus ne daugiau kaip 72 valandas iki ovuliacijos ir ne vėliau kaip 24 valandas po jos. Jei vaisingų dienų metu mylėsitės ne rečiau kaip kas dvi-tris dienas, tikimybė pastoti yra labai aukšta.

Norintiems dar tvirtesnių garantijų, reikėtų žinoti ne tik apytiksles vaisingas dienas, bet ir kuo tiksliau nustatyti ovuliacijos datą.

Darbelis 2 nėštumo savaitei

Kaip rodo tyrimai, orgazmas didina tikimybę pastoti, nes jo metu sperma nukeipiama į gimdos kaklelį.

Stresas ir įtampa – orgazmo priešai. Tad skirkite laiko mažiems malonumams, atpalaiduojantiems kūną ir nuraminantiem mintis: masažui, šiltai voniai, jogai, mėgstamai muzikai, vakarienei gerame restorane, pasivaikščiojimui pajūriu, ramiam vakarui su knyga ar kino filmui.

Jei tai nebe pirmas bandymų pastoti mėnuo, išmėginkite bazinės kūno temperatūros (BKT) ir kitų vaisingumo požymių stebėjimo metodus.

❤❤❤ Planuojame 2020 metų žirniukus ❤❤❤

1. Erikaja
    Erikaja prieš 58 min.

Chalvaa parašė:
    Laukiam laukiam 🙏 jau visa ryta googlinu kurie testai patikimi eisiu po piet apsipirkti

Nusipirkit pregna ankstyva, jis man 5d iki mm parodė ryškų, bet jie rodo vėliau, maždaug po 10min pradėjo ryškėt

2. Chalvaa
    Chalvaa prieš 43 min.

Erikaja parašė:

Ar si melyna turit omeny? Nes ji kip tik siandien ir dariau- nieko... bet po pietu. Skaiciau kad easy geri, tai nupirksiu ir ryt su rytiniu bandysiu daryt 🤔
    Jau prisisvaigau, kad laukiuosi, tai jau ir pykina mane, ir i tulika varo... bet matyt cia is didelio noro vaidentis pradeda

3. Erikaja
    Erikaja prieš 23 min.

Chalvaa parašė:

Nea, žalia dėžutė, kainuoja virš 5 eur. Pirmadienį dariausi jį tai ryškus buvo, paskui pradėjau nuo antradienio easy darytis, tai jie labai sunkiai ryškėjo, o tik vėluojant mm pasirodo teigiami ryškiai

alinaaaaaa prieš 20 min.

Vedi parašė:
    Jus nusiraminkit, pasikliaukit gydytoja, jei sako kad tiek laiko yra, vadinasi tiek ir yra, galetu suklyst savaite, bet tikrai ne menesi. Tuo labiau isgeret tablete…

būtinai pranešiu pirmadieni ką daktare pasake 🥰

5. LeSnaige
    LeSnaige prieš 8 min.

Evighet parašė:
    Papildymas mano pasisakymo vakar, visgi kaip ir sakiau vilčių nėra, prg 22 vakar buvo, gavau jau šiandien atsakymus ☺️

Manau,kad jus tik tyrimus daretes ir viskas, bet kad ideti daugiau pastangu I tai tikrai nedaret...juk ir gydytoju nr.turim,ir jos situacija zino,ir padetigali issaugoti. Bet jus taip vangei,ai bus tai bus...tai kam tada darytis kraujo tyrimus?jei pasidaro prastesnis atsakymas,nesikreipiat pas gydytoja,o dejuojat kad vel bus blogai. Taip ir nutinka.