2 nėštumo savaitė

2 nėštumo savaitė

Vaikelis 2 nėštumo savaitę

Jei mėnesinių ciklas trunka 28 dienas, antros savaitės pabaigoje įvyks ovuliacija. Tai reiškia, kad vienas iš moters kiaušidėse subrendusių kiaušinėlių išsiverš iš folikulo ir pateks į kiaušintakį.

Jei mylėjotės vaisingomis dienomis, per kitas 24 valandas po ovuliacijos įvyks apvaisinimas. Tik 400 iš 250 milijonų į makštį patekusių spermatozoidų ištvers 10 valandų kelionę iki kiaušintakio ir tik vienam jų pavyks prasibrauti pro išorinę kiaušinėlio membraną. Kad patektų į vidų, laimėtojas turės vargti net 20 minučių!

Per kitas 30 valandų po apvaisinimo spermatozoido ir kiaušinėlio branduoliai susijungs, taip sukurdami naują genų derinį. Vaiko lytį nulemia spermatozoido atsinešta chromosoma: jei tai Y chromosoma, gims berniukas; jei X chromosoma – mergaitė.

Šilkmedžio uogos
Šilkmedžio uogos
NIKCOA | Shutterstock.com

Per trijų–keturių dienų kelionę iš kiaušintakio į gimdą apvaisintas kiaušinėlis (vadinamas zigota) pasidalys į 16 identiškų ląstelių ir taps panašus į avietės uogą, o dar labiau – į šilkmedžio vaisių (lot. Morus). Būtent dėl šio panašumo, į gimdą patekusi zigota vadinama morule.

Po dienos ar dviejų mažytis ląstelių kamuoliukas, vadinamas blastocista, pradės grimzti į gimdos audinius it toliau tęs neįtikėtiną transformacijos ir augimo procesą.

Šio kamuoliuko vidinė ląstelių masė po kurio laiko taps embrionu, o išorinė – placenta (organu, per kurį vaikelis gaus deguonies ir maistinių medžiagų ir per kurį pasišalins nereikalingos medžiagos).

Nepamirškite: kiekvienas nėštumas yra savitas. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi ir nėštumo eigą.

Tavo kūnas 2 nėštumo savaitę

Faktas

Subrendęs kiaušinėlis yra didžiausia, o spermatozoidas – mažiausia žmogaus organizmo ląstelė.

Svarbiausias šios savaitės įvykis – ovuliacija. Jei planuojate pastoti, laikas tampa labai svarbiu sėkmės faktoriumi: vyro spermatozoidas ir moters kiaušialąstė turi susitikti reikiamu metu, reikiamoje vietoje.

Kad tai įvyktų, turite pasimylėti likus ne daugiau kaip 72 valandas iki ovuliacijos ir ne vėliau kaip 24 valandas po jos. Jei vaisingų dienų metu mylėsitės ne rečiau kaip kas dvi-tris dienas, tikimybė pastoti yra labai aukšta.  

Norintiems dar tvirtesnių garantijų, reikėtų žinoti ne tik apytiksles vaisingas dienas, bet ir kuo tiksliau nustatyti ovuliacijos datą.

Darbelis 2 nėštumo savaitei

Moksliniai tyrimai parodė, kad orgazmas padidina tikimybę pastoti, nes jo metu sperma nukeipiama į gimdos kaklelį.

Stresas ir įtampa – orgazmo priešai. Tad skirkite laiko mažiems malonumams, kurie atpalaiduoja kūną ir nuramina mintis. Tai gali būti masažas, šilta vonia, joga, mėgstama muzika, vakarienė gerame restorane, pasivaikščiojimas pajūriu, ramus vakaras su knyga ar kino filmas.

Jei tai jau ne pirmas mėnuo, kada bandote pastoti, išmėginkite bazinės kūno temperatūros (BKT) ir kitų vaisingumo požymių stebėjimo metodus.

❤❤❤ Planuojame 2024 metų žirniukus ❤❤❤

 1. LiLa94
  LiLa94 prieš 1 val.

  Beluchii parašė:
  Na blemba, aš neįsivaizduoju😀😀 ar man čia vaidenasi jau ar kas..jau tyrinėju ilgokai tą testuką.. ar jūs ką nors matote ar visiškai nieko, tuščia? Jau tikrai matyt …

  Matosi tikrai bet noriu perspėti kad jie gali meluoti 🙈 bet linkiu kad nemeluotų 🤞☺️

 2. User has not uploaded an avatar
  Beluchii prieš 1 val.

  eina sau galvoju galva jau susisuko nuo tų testukų..😀 nežinau bandau įvairius..ryte dar nieko nerodė kaip ir, ir kol atidirbau baisiai pilvą užskauso ir visą vakarą išsipūtusi aš, mms šiandien taip ir neprasidėjo, yra 9DPO, bandysiu rytoj kitokį padaryti jau, pfu viliuosi, kad kažkas išlystų daugiau🙏 nežinau dabar ko tikėtis

 3. DanRi
  DanRi prieš 38 min.

  Beluchii parašė:
  eina sau galvoju galva jau susisuko nuo tų testukų..😀 nežinau bandau įvairius..ryte dar nieko nerodė kaip ir, ir kol atidirbau baisiai pilvą užskauso ir visą vakarą…

  Kokio ilgio jūsų ciklas ? Kelinta ciklo diena jums ov vyksta ? Ar gerai suprantu, kad 10dpo jums mm prasideda ?

 4. User has not uploaded an avatar
  Beluchii prieš 27 min.

  DanRi parašė:
  Kokio ilgio jūsų ciklas ? Kelinta ciklo diena jums ov vyksta ? Ar gerai suprantu, kad 10dpo jums mm prasideda ?

  Žodžiu mano istorija tokia.. todel nežinau ko tikėtis. Visada buvo 28d, ir 5d ilgumo. Ir reguliarios ir prasidėdavo taip visada. Ir prieš 3men buvau nesėkmingai pastojusi 6+4 buvo nesivystantis (problemos taip ir nerado, tikimybė buvo dėl pgr daugiau viskas buvo puiku) ir man padarė atsiurbimą, labai gražiai išsivalė viskas ir atsistačiau greitai. Ir prieš viską, pamačiau testuką teigiamą tik praėjus savo 5 mėnesinių dienom. Iki tol irgi dariausi gal kartą anksčiau, ir nieko nerodė. Gydytoja leido jau bandyti kaip tik dabar, sake gal net kibs jautriau. Ir man po Op dingo visi požymiai, ir mėnesinės ateinančios, ir dar kažkas, nei krūtinės, nei pilvo maudimo, žodžiu kaip po gimdymo viskas, todėl sunku save suprasti dabar.. Na ir aš niekada nesekiau savo OV, net nežinau kaip ji vyksta, visada žiurėjau i tas programėles ir sugalvojau šį mėnesį pasekti ir pamačiau, kad mano OV vyksta net 3-4 dienom vėliau nei ten būna apskaičiuota (bentjau šį mėnesį), tai matyt ir su pirmu kartu taip buvo, kodėl pamačiau teigim.testukus tik daug vėliau, dėl vėlesnės implantacijos gali būti. Ir vėlesnės Ov. Tai ir priaeiti jau 2 ciklai Sugrįžo į vietą ir buvo tik ne 28d, o po 27 dienų. Tai šiandien va jau yra 1 mėnesinių diena kaip ir, tačiau pagal OV man yra 9DPO šiandien😀 tai ir nežinau ar čia man dėl tos OV galėjo mėnesines nusikelti, ar gali būti, kad kibo jeigu neprasideda laiku vėl taip pat, dėl visko, kad vyksta vėliau🥹..

 5. Snaigėx
  Snaigėx prieš 6 min.

  Beluchii parašė:
  Na blemba, aš neįsivaizduoju😀😀 ar man čia vaidenasi jau ar kas..jau tyrinėju ilgokai tą testuką.. ar jūs ką nors matote ar visiškai nieko, tuščia? Jau tikrai matyt …

  aš matau😊