2 nėštumo savaitė

2 nėštumo savaitė

Vaikelis 2 nėštumo savaitę

Jei mėnesinių ciklas trunka 28 dienas, antros savaitės pabaigoje įvyks ovuliacija. Tai reiškia, kad vienas iš moters kiaušidėse subrendusių kiaušinėlių išsiverš iš folikulo ir pateks į kiaušintakį.

Jei mylėjotės vaisingomis dienomis, per kitas 24 valandas po ovuliacijos įvyks apvaisinimas. Tik 400 iš 250 milijonų į makštį patekusių spermatozoidų ištvers 10 valandų kelionę iki kiaušintakio ir tik vienam jų pavyks prasibrauti pro išorinę kiaušinėlio membraną. Kad patektų į vidų, laimėtojas turės vargti net 20 minučių!

Per kitas 30 valandų po apvaisinimo spermatozoido ir kiaušinėlio branduoliai susijungs, taip sukurdami naują genų derinį. Vaiko lytį nulemia spermatozoido atsinešta chromosoma: jei tai Y chromosoma, gims berniukas; jei X chromosoma – mergaitė.

Šilkmedžio uoga - morulė Pasidalijęs į 16 identiškų ląstelių, apvaisintas kiaušinėlis tampa panašus į šilkmedžio vaisių (lot. Morus).

Per trijų–keturių dienų kelionę iš kiaušintakio į gimdą apvaisintas kiaušinėlis (vadinamas zigota) pasidalys į 16 identiškų ląstelių ir taps panašus į avietės uogą, o dar labiau – į šilkmedžio vaisių (lot. Morus). Būtent dėl šio panašumo, į gimdą patekusi zigota vadinama morule.

Po dienos ar dviejų mažytis ląstelių kamuoliukas, vadinamas blastocista, pradės grimzti į gimdos audinius it toliau tęs neįtikėtiną transformacijos ir augimo procesą.

Šio kamuoliuko vidinė ląstelių masė po kurio laiko taps embrionu, o išorinė –placenta(organu, per kurį vaikelis gaus deguonies ir maistinių medžiagų ir per kurį pasišalins nereikalingos medžiagos).

Nepamirškite: kiekvienas nėštumas yra savitas. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi ir nėštumo eigą.

Tavo kūnas 2 nėštumo savaitę

Faktas

Subrendęs kiaušinėlis yra didžiausia, o spermatozoidas – mažiausia žmogaus organizmo ląstelė.

Svarbiausias šios savaitės įvykis – ovuliacija. Jei planuojate pastoti, laikas tampa labai svarbiu sėkmės faktoriumi: vyro spermatozoidas ir moters kiaušialąstė turi susitikti reikiamu metu, reikiamoje vietoje.

Kad tai įvyktų, turite pasimylėti likus ne daugiau kaip 72 valandas iki ovuliacijos ir ne vėliau kaip 24 valandas po jos. Jei vaisingų dienų metu mylėsitės ne rečiau kaip kas dvi-tris dienas, tikimybė pastoti yra labai aukšta.  

Norintiems dar tvirtesnių garantijų, reikėtų žinoti ne tik apytiksles vaisingas dienas, bet ir kuo tiksliau nustatyti ovuliacijos datą.

Darbelis 2 nėštumo savaitei

Kaip rodo tyrimai, orgazmas didina tikimybę pastoti, nes jo metu sperma nukeipiama į gimdos kaklelį.

Stresas ir įtampa – orgazmo priešai. Tad skirkite laiko mažiems malonumams, atpalaiduojantiems kūną ir nuraminantiem mintis: masažui, šiltai voniai, jogai, mėgstamai muzikai, vakarienei gerame restorane, pasivaikščiojimui pajūriu, ramiam vakarui su knyga ar kino filmui.

Jei tai nebe pirmas bandymų pastoti mėnuo, išmėginkite bazinės kūno temperatūros (BKT) ir kitų vaisingumo požymių stebėjimo metodus.

❤❤❤ Planuojame 2019 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Doooovile prieš 8 val.

  Tikinčioji20 parašė:
  Pas mane tokia temperatūra buvo,ir per mms dieną ji nukrito 7:00matavausi ir 12val prasidėjo kraujavimas .

  mm prasirgau Ir dabar tik sirgimas numatomas rugseji

 2. Tikinčioji20
  Tikinčioji20 prieš 7 val.

  Ovitrelle parašė:
  Man kokios 8 d iki mm;) kantrybes 0. Nusipirkau testų, bet bandysiu dar kuo ilgiau nedaryti;)

  Jai turit geležine kantrybe,tada pavyks sulaukti mms dienos,bet jai ne,tai neištversit 😀. Kokius pirkotes ?

 3. Tikinčioji20
  Tikinčioji20 prieš 7 val.

  Doooovile parašė:
  mm prasirgau Ir dabar tik sirgimas numatomas rugseji

  Linkiu jums sulaukt šį mėnesių gandrų 🤰❣. Žinau ką tai reiškia,labai norėt ir nesulaukti jų 😞. Kelinta ryte matuojate Bkt? Aš džiaugiausi savo bkt,ir bam nukrito ryte ir popiet ašaros .... Bet dabar stengiuosi mažiau stresuoti,seku savo išskyras,maitintis sveikiau ir tiek. Žadėjau OT pirkti. Bet pagalvojau,kad apsiraminsiu. Nes jau kai buvau įsitraukus į pastojimą,tai vos stogelis nepavažiavo. O dabar. Kaip bus. Taip. 👶💪

 4. Lygintuvas
  Lygintuvas prieš 7 val.

  Doooovile parašė:
  Turim santykius,taciau vyras vazineja i uzsieni tai kebloka derinti viska OV,vaisingas dienas O taip laukiam... Bandome jau 9 menesius susilaukti Ties…

  Nelaukit ir kreipkites pas vaisingumo specialistus privaciai, suderins cikla paskirs vaistu ir gal uzkibs. Bent man uzkibo ziuresiu kaip bus toliau😉

 5. User has not uploaded an avatar
  Doooovile prieš 7 val.

  Begalo

  Tikinčioji20 parašė:
  Linkiu jums sulaukt šį mėnesių gandrų 🤰❣. Žinau ką tai reiškia,labai norėt ir nesulaukti jų 😞. Kelinta ryte matuojate Bkt? Aš džiaugiausi savo bkt,ir bam nukrito ry…

  Aciu Begalo norime,turim sunu 7 metu,tad betruksta sesutes arba broliuko As keliuosi 7 h ryte tai 7 h matuojuos tik pramerkus akis,termometras salia. Mano OV tik 24 diena,taciau jau savaite su virsum taip 36.8 ir 37.1 . Nors sako nereikia pasitiketi tais seliojimais pagal ta "raudonaji kalendoriu". Prisikaiciau N straipsniu. Vyras jau panikuoja irgi,vis sako "kada pupa padovanosi"...taip sirdi suspaudzia,o ir sunus praso seses <3 O vis nera ir nera...sunus vis pasakoja "matem gandra,prasem su tete,kad sese atnestu"...sirdi taip spaudzia tokios kalbos Mes ramus,tik kas kart nusivylimas. Dabar planuoju testa gadinti rugsejo pirmos savaites gale (jei nesulauksiu mm). Pagal kalendoriu mm rugsejo 6 turi prasideti.. Vis tikimes,o gal