2 nėštumo savaitė

2 nėštumo savaitė

Vaikelis 2 nėštumo savaitę

Jei mėnesinių ciklas trunka 28 dienas, antros savaitės pabaigoje įvyks ovuliacija. Tai reiškia, kad vienas iš moters kiaušidėse subrendusių kiaušinėlių išsiverš iš folikulo ir pateks į kiaušintakį.

Jei mylėjotės vaisingomis dienomis, per kitas 24 valandas po ovuliacijos įvyks apvaisinimas. Tik 400 iš 250 milijonų į makštį patekusių spermatozoidų ištvers 10 valandų kelionę iki kiaušintakio ir tik vienam jų pavyks prasibrauti pro išorinę kiaušinėlio membraną. Kad patektų į vidų, laimėtojas turės vargti net 20 minučių!

Per kitas 30 valandų po apvaisinimo spermatozoido ir kiaušinėlio branduoliai susijungs, taip sukurdami naują genų derinį. Vaiko lytį nulemia spermatozoido atsinešta chromosoma: jei tai Y chromosoma, gims berniukas; jei X chromosoma – mergaitė.

Šilkmedžio uoga - morulė Pasidalijęs į 16 identiškų ląstelių, apvaisintas kiaušinėlis tampa panašus į šilkmedžio vaisių (lot. Morus).

Per trijų–keturių dienų kelionę iš kiaušintakio į gimdą apvaisintas kiaušinėlis (vadinamas zigota) pasidalys į 16 identiškų ląstelių ir taps panašus į avietės uogą, o dar labiau – į šilkmedžio vaisių (lot. Morus). Būtent dėl šio panašumo, į gimdą patekusi zigota vadinama morule.

Po dienos ar dviejų mažytis ląstelių kamuoliukas, vadinamas blastocista, pradės grimzti į gimdos audinius it toliau tęs neįtikėtiną transformacijos ir augimo procesą.

Šio kamuoliuko vidinė ląstelių masė po kurio laiko taps embrionu, o išorinė –placenta(organu, per kurį vaikelis gaus deguonies ir maistinių medžiagų ir per kurį pasišalins nereikalingos medžiagos).

Nepamirškite: kiekvienas nėštumas yra savitas. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi ir nėštumo eigą.

Tavo kūnas 2 nėštumo savaitę

Faktas

Subrendęs kiaušinėlis yra didžiausia, o spermatozoidas – mažiausia žmogaus organizmo ląstelė.

Svarbiausias šios savaitės įvykis – ovuliacija. Jei planuojate pastoti, laikas tampa labai svarbiu sėkmės faktoriumi: vyro spermatozoidas ir moters kiaušialąstė turi susitikti reikiamu metu, reikiamoje vietoje.

Kad tai įvyktų, turite pasimylėti likus ne daugiau kaip 72 valandas iki ovuliacijos ir ne vėliau kaip 24 valandas po jos. Jei vaisingų dienų metu mylėsitės ne rečiau kaip kas dvi-tris dienas, tikimybė pastoti yra labai aukšta.  

Norintiems dar tvirtesnių garantijų, reikėtų žinoti ne tik apytiksles vaisingas dienas, bet ir kuo tiksliau nustatyti ovuliacijos datą.

Darbelis 2 nėštumo savaitei

Kaip rodo tyrimai, orgazmas didina tikimybę pastoti, nes jo metu sperma nukeipiama į gimdos kaklelį.

Stresas ir įtampa – orgazmo priešai. Tad skirkite laiko mažiems malonumams, atpalaiduojantiems kūną ir nuraminantiem mintis: masažui, šiltai voniai, jogai, mėgstamai muzikai, vakarienei gerame restorane, pasivaikščiojimui pajūriu, ramiam vakarui su knyga ar kino filmui.

Jei tai nebe pirmas bandymų pastoti mėnuo, išmėginkite bazinės kūno temperatūros (BKT) ir kitų vaisingumo požymių stebėjimo metodus.

❤❤❤ Planuojame 2020 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  paswaiste prieš 55 min.

  Tabula Rasute parašė:
  Tai aisku, kad gali. Bet pati turbūt jau zinot, kad su ryriniu reiks kartot

  Tai faktas, kad teks tik vis norisi isgirsti ir kitu nuomoniu.. Per metus laiko tai butu jau 3 pstojimas. Vienas is ju baigesi negimdiminiu, kitas ankstyvu persileidimu.. Taip kad patirties jau yra, tik gaila, kad liudnos..

 2. Optimistė
  Optimistė prieš 54 min.

  Kylasaulė parašė:
  Man kita savite nusimato tinkamiausios dienos pastojimui, sakykit ar geriau per pacia ovuliacija bandyt, ar pries kazkiek dienu? ir kaip neprarast tos romantikos su…

  Mes bandom apie keturis kartus, kas antra diena iki ov ir per ov. Turbut diena po ov dar irgi ne viskas prarasta, jei tiksliai nesekat ir ov ivyksta veliau.
  As dabar kaip kokia sena tarka pasakysiu, kad nematau nieko blogo, jei leliuko gaminimas panaseja i darba. Svarbiausia, kad vyras ir moteris butu pasikalbeje, kad vyras suprastu apie moters kuna ir cikla, kad abu nutartu, kada nori leliuko - kuo greiciau ar kada pavyks.
  Mes svajojam apie seima jau seniai, pradzioj atidejom del darbu, o kai pakyleti ir romantiskai nusiteike pradejom bandyti, gavom lyg su skuduru per veida, nes jau dukart persileidau, apie ka gyvenime nebuvom pagalvoje. Ilgai lauke dabar abu puikiai suprantam, kad neturim tiek prabangos neplanuoti ir daryti myliu myliu pagal nuotaika. Tai abu zinom planeli ir jo laikomes, net jei savaitgali miegam sveciuose. Kartais pradzioje vienas kita reikia pajudinti, pazadinti, bet galiausiai viskas iseina labai meiliai ir pozas keiciam, ir kojas/dubeni po to pakelus palaikau, kas ypac sypsena privercia isspausti.
  Pasikalbekit apie vienas kito norus ir sekmes jums!

 3. Tabula Rasute
  Tabula Rasute prieš 43 min.

  paswaiste parašė:
  Tai faktas, kad teks tik vis norisi isgirsti ir kitu nuomoniu.. Per metus laiko tai butu jau 3 pstojimas. Vienas is ju baigesi negimdiminiu, kitas ankstyvu persi…

  Aukščiau nosį, matau ten linksmą patirtį šalia jūsų nick name 9 metų 🙃👍🏻

 4. User has not uploaded an avatar
  paswaiste prieš 36 min.

  Tabula Rasute parašė:
  Aukščiau nosį, matau ten linksmą patirtį šalia jūsų nick name 9 metų 🙃👍🏻

  Taip, tikrai mano pati geriausia patirtis

 5. Evighet
  Evighet prieš 25 min.

  Gabrieela parašė:
  Nu jo, reikia kažkaip atsipalaiduoti. Aš apskritai tokios nuomonės, čia gal keista taip sakyti, nes tikrai vaikelis labai laukiamas (vyras išvis iš proto eina kaip …

  Mažiau zinai- ramiau miegi 😂

  Tabula Rasute parašė:
  Izraelio Sourasky medicinos centro mokslininkai, ištyrę 347 nėštumų po pagalbinio apvaisinimo nustatė, kad apytiksliai nuo 16 dienos po apvaisinimo mergaites nešioj…

  Mitas 😂 kai pateiksite tikrus mokslinius straipsnius tada galėsime diskutuoti ☺️