2 nėštumo savaitė

2 nėštumo savaitė

Vaikelis 2 nėštumo savaitę

Jei mėnesinių ciklas trunka 28 dienas, antros savaitės pabaigoje įvyks ovuliacija. Tai reiškia, kad vienas iš moters kiaušidėse subrendusių kiaušinėlių išsiverš iš folikulo ir pateks į kiaušintakį.

Jei mylėjotės vaisingomis dienomis, per kitas 24 valandas po ovuliacijos įvyks apvaisinimas. Tik 400 iš 250 milijonų į makštį patekusių spermatozoidų ištvers 10 valandų kelionę iki kiaušintakio ir tik vienam jų pavyks prasibrauti pro išorinę kiaušinėlio membraną. Kad patektų į vidų, laimėtojas turės vargti net 20 minučių!

Per kitas 30 valandų po apvaisinimo spermatozoido ir kiaušinėlio branduoliai susijungs, taip sukurdami naują genų derinį. Vaiko lytį nulemia spermatozoido atsinešta chromosoma: jei tai Y chromosoma, gims berniukas; jei X chromosoma – mergaitė.

Šilkmedžio uoga - morulė Pasidalijęs į 16 identiškų ląstelių, apvaisintas kiaušinėlis tampa panašus į šilkmedžio vaisių (lot. Morus).

Per trijų–keturių dienų kelionę iš kiaušintakio į gimdą apvaisintas kiaušinėlis (vadinamas zigota) pasidalys į 16 identiškų ląstelių ir taps panašus į avietės uogą, o dar labiau – į šilkmedžio vaisių (lot. Morus). Būtent dėl šio panašumo, į gimdą patekusi zigota vadinama morule.

Po dienos ar dviejų mažytis ląstelių kamuoliukas, vadinamas blastocista, pradės grimzti į gimdos audinius it toliau tęs neįtikėtiną transformacijos ir augimo procesą.

Šio kamuoliuko vidinė ląstelių masė po kurio laiko taps embrionu, o išorinė –placenta(organu, per kurį vaikelis gaus deguonies ir maistinių medžiagų ir per kurį pasišalins nereikalingos medžiagos).

Nepamirškite: kiekvienas nėštumas yra savitas. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi ir nėštumo eigą.

Tavo kūnas 2 nėštumo savaitę

Faktas

Subrendęs kiaušinėlis yra didžiausia, o spermatozoidas – mažiausia žmogaus organizmo ląstelė.

Svarbiausias šios savaitės įvykis – ovuliacija. Jei planuojate pastoti, laikas tampa labai svarbiu sėkmės faktoriumi: vyro spermatozoidas ir moters kiaušialąstė turi susitikti reikiamu metu, reikiamoje vietoje.

Kad tai įvyktų, turite pasimylėti likus ne daugiau kaip 72 valandas iki ovuliacijos ir ne vėliau kaip 24 valandas po jos. Jei vaisingų dienų metu mylėsitės ne rečiau kaip kas dvi-tris dienas, tikimybė pastoti yra labai aukšta.  

Norintiems dar tvirtesnių garantijų, reikėtų žinoti ne tik apytiksles vaisingas dienas, bet ir kuo tiksliau nustatyti ovuliacijos datą.

Darbelis 2 nėštumo savaitei

Moksliniai tyrimai parodė, kad orgazmas padidina tikimybę pastoti, nes jo metu sperma nukeipiama į gimdos kaklelį.

Stresas ir įtampa – orgazmo priešai. Tad skirkite laiko mažiems malonumams, kurie atpalaiduoja kūną ir nuramina mintis. Tai gali būti masažas, šilta vonia, joga, mėgstama muzika, vakarienė gerame restorane, pasivaikščiojimas pajūriu, ramus vakaras su knyga ar kino filmas.

Jei tai jau ne pirmas mėnuo, kada bandote pastoti, išmėginkite bazinės kūno temperatūros (BKT) ir kitų vaisingumo požymių stebėjimo metodus.

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  mama0929 prieš 3 val.

  Jura27 parašė:
  Jetau,kaip aš sau vel žadu,kad gadinsiu anksčiausiai mmm diena beeet kaip ir žinau,kad taip nebus Turiu priklausomybe sysioti ant testo,tai va džiaugiuosi ov …

  As net nezadu, nes zinau, kad gadinsiu ir per anksti gadinsiu 😂

 2. User has not uploaded an avatar
  mama0929 prieš 3 val.

  Zymante parašė:
  Sveikos , pas mane CD12, tiiiikraaai negadinsiu testuku be mmm tariamos dienos

  Kad man tokia kantrybe butu 😍

 3. ReDi.
  ReDi. prieš 2 val.

  Gikante parašė:
  Pazadi? Sekmes su kantrybe 😄ir as taip sakau, bet pradedu gadint anksciau laiko 😄😄😄

  Aš tai spirgu ir laukiu tavo testo 🤣 sakei antradienį? 🫣

 4. Gikante
  Gikante prieš 1 val.

  ReDi. parašė:
  Aš tai spirgu ir laukiu tavo testo 🤣 sakei antradienį? 🫣

  Galvoju gal ryt, kad jau kelis turiu aisku butu gerai antradieni 😄net ryt jau +-6 d iki mm tai spirgu, bet nuojauta kuzda kad vel nepavykes ciklas🥺