2 nėštumo savaitė

2 nėštumo savaitė

Vaikelis 2 nėštumo savaitę

Jei mėnesinių ciklas trunka 28 dienas, antros savaitės pabaigoje įvyks ovuliacija. Tai reiškia, kad vienas iš moters kiaušidėse subrendusių kiaušinėlių išsiverš iš folikulo ir pateks į kiaušintakį.

Jei mylėjotės vaisingomis dienomis, per kitas 24 valandas po ovuliacijos įvyks apvaisinimas. Tik 400 iš 250 milijonų į makštį patekusių spermatozoidų ištvers 10 valandų kelionę iki kiaušintakio ir tik vienam jų pavyks prasibrauti pro išorinę kiaušinėlio membraną. Kad patektų į vidų, laimėtojas turės vargti net 20 minučių!

Per kitas 30 valandų po apvaisinimo spermatozoido ir kiaušinėlio branduoliai susijungs, taip sukurdami naują genų derinį. Vaiko lytį nulemia spermatozoido atsinešta chromosoma: jei tai Y chromosoma, gims berniukas; jei X chromosoma – mergaitė.

Šilkmedžio uoga - morulė Pasidalijęs į 16 identiškų ląstelių, apvaisintas kiaušinėlis tampa panašus į šilkmedžio vaisių (lot. Morus).

Per trijų–keturių dienų kelionę iš kiaušintakio į gimdą apvaisintas kiaušinėlis (vadinamas zigota) pasidalys į 16 identiškų ląstelių ir taps panašus į avietės uogą, o dar labiau – į šilkmedžio vaisių (lot. Morus). Būtent dėl šio panašumo, į gimdą patekusi zigota vadinama morule.

Po dienos ar dviejų mažytis ląstelių kamuoliukas, vadinamas blastocista, pradės grimzti į gimdos audinius it toliau tęs neįtikėtiną transformacijos ir augimo procesą.

Šio kamuoliuko vidinė ląstelių masė po kurio laiko taps embrionu, o išorinė –placenta(organu, per kurį vaikelis gaus deguonies ir maistinių medžiagų ir per kurį pasišalins nereikalingos medžiagos).

Nepamirškite: kiekvienas nėštumas yra savitas. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi ir nėštumo eigą.

Tavo kūnas 2 nėštumo savaitę

Faktas

Subrendęs kiaušinėlis yra didžiausia, o spermatozoidas – mažiausia žmogaus organizmo ląstelė.

Svarbiausias šios savaitės įvykis – ovuliacija. Jei planuojate pastoti, laikas tampa labai svarbiu sėkmės faktoriumi: vyro spermatozoidas ir moters kiaušialąstė turi susitikti reikiamu metu, reikiamoje vietoje.

Kad tai įvyktų, turite pasimylėti likus ne daugiau kaip 72 valandas iki ovuliacijos ir ne vėliau kaip 24 valandas po jos. Jei vaisingų dienų metu mylėsitės ne rečiau kaip kas dvi-tris dienas, tikimybė pastoti yra labai aukšta.  

Norintiems dar tvirtesnių garantijų, reikėtų žinoti ne tik apytiksles vaisingas dienas, bet ir kuo tiksliau nustatyti ovuliacijos datą.

Darbelis 2 nėštumo savaitei

Kaip rodo tyrimai, orgazmas didina tikimybę pastoti, nes jo metu sperma nukeipiama į gimdos kaklelį.

Stresas ir įtampa – orgazmo priešai. Tad skirkite laiko mažiems malonumams, atpalaiduojantiems kūną ir nuraminantiem mintis: masažui, šiltai voniai, jogai, mėgstamai muzikai, vakarienei gerame restorane, pasivaikščiojimui pajūriu, ramiam vakarui su knyga ar kino filmui.

Jei tai nebe pirmas bandymų pastoti mėnuo, išmėginkite bazinės kūno temperatūros (BKT) ir kitų vaisingumo požymių stebėjimo metodus.

❤❤❤ Planuojame 2019 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Toootaa prieš 32 min.

  Sveikos, nebežinau net ką galvoti, šiandien 4 diena kai vėluoja mėnesinės, o testas tik vaiduoklis, penktadienį dariau skaitmeninį tai parodė kad nėščia 1-2 savaitės, nesuprantu kodėl paprasti testai neryškėja.?

 2. User has not uploaded an avatar
  TaipNe prieš 19 min.

  Mamam parašė:
  Aš nelaukiu ☺️ MM nusimato 04.02. Testams dar anksti, pojūčiai visokie. Nesuprantu, nejaugi taip anksti gali pasireikšt nėštumo požymiai? PMS metu jausdavau vos vos…

  O as nieko visai nejauciu tik baisulingas apetitas uzaugo, ryte jai atsikeliu tooookia alkana esu. Kazi ar gali apetita kelti folio rugstis? Nes vakare isgeriu ja

 3. B3auty
  B3auty prieš 11 min.

  Toootaa parašė:
  Sveikos, nebežinau net ką galvoti, šiandien 4 diena kai vėluoja mėnesinės, o testas tik vaiduoklis, penktadienį dariau skaitmeninį tai parodė kad nėščia 1-2 savait…

  1-2 savaitės tai nėra daug, kaikurie testai jautrūs, kaikurie ne. Geriausia Jums daryti HCG ir PRG, kad matytumėte ar dvigubėja ;) Bus mažiau streso nei su testukais.

 4. B3auty
  B3auty prieš 9 min.

  TaipNe parašė:
  O as nieko visai nejauciu tik baisulingas apetitas uzaugo, ryte jai atsikeliu tooookia alkana esu. Kazi ar gali apetita kelti folio rugstis? Nes vakare isge…

  Va šis dalykas mane lanai suglumino irgi. Ir nežinah ar vali būt, kad nuo folio rūgšties gali pakilti apetitas. Vos po savaitės kai pradėjau gerti folio, atrodo, kad juodoji skylė atsivėrė ten pas mane.

 5. mirame
  mirame prieš 8 min.

  Mūsų_laukimas parašė:
  Ačiū labai visom, kurios prieš porą dienų mane ramino, kad tikrai viskas čia ok ir reikia laukt ryškėjimo. Atrodo tikrai didžioji svajonė pagaliau su mumis linki…

  Sveikinu 🙂 o mano tai ne ryškėja o atrodo kad tik blanksta. Laukiu rytojaus. Kokius čia testus daretes?