Seksas antrą nėštumo trimestrą (105)

Seksas antrą nėštumo trimestrą

Ar normalu norėti mylėtis antrąjį nėštumo trimestrą?

Yra moterų, kurių seksualinis apetitas nėštumo metu išauga kaip niekada anksčiau. Taip nutinka todėl, kad antrojo trimestro metu nėščiosios jaučiasi geriau (aprimsta rytinis pykinimas, kiti nemalonūs simptomai), o dėl hormonų poveikio į dubens sritį priteka daugiau kraujo, makštyje atsiranda daugiau drėgmės ir dėl to padidėja jautrumas prisilietimams ir seksas teikia daugiau malonumo, ypač toms moterims, kurių makštis linkusi į sausumą.

Kita vertus, yra visiškai normalu, jei sekso nė kiek nesinori. Jei skauda šen ir ten, jei jaučiatės nerangi, nepatraukli ar tiesiog per daug pavargusi, seksualinis potraukis tiesiog nuslūgsta. Seksas gali nebeteikti malonumo ir todėl, kad dėl kintančių kūno formų sunku surasti patogią pozą.

Kokios sekso pozos tinkamos antro trimestro metu?

Apklausus daugiau nei 20 000 moterų ir vyrų paaiškėjo, kad nėštumo metu apie 75% porų bandė įvairias mylėjimosi pozas. Štai dar keletas pozų, tinkančių paaugus pilvukui:

 • Abu partneriai guli ant šono. Tai pati populiariausia poza tarp apklausos dalyvių.
 • Pusiau ant šono. Moteris guli pusiau ant šono, po nugara pasikišusi pagalvę (kad nereikėtų gulėti visiškai ant nugaros). Tuomet partneriui be didelių fizinių pastangų pavyksta išsilaikyti neužgulus pilvuko.
 • Šaukštas. Bėgant mėnesiams gili sueitis gali pasidaryti nemaloni. Kai abu partneriai guli ant šono (vyras moteriai iš nugaros), varpa įsiskverbia ne taip giliai.

Kokiais atvejais seksas nėštumo metu negalimas?

Tai reti atvejai, tačiau seksui geriau pasakyti „ne“, jei nėštumas yra komplikuotas. Susilaikykite nuo sekso, jei:

 • jums diagnozuota placentos pirmeiga (placenta previa) arba placenta yra labai žemai;
 • esate gimdžiusi anksčiau laiko (iki 36 savaitės);
 • šeimoje pasitaikė priešlaikinių gimdymų;
 • atsirado neaiškios kilmės kraujavimas ar nebūdingų išskyrų iš makšties;
 • prasidėjo sąrėmiai;
 • jums diagnozuotas gimdos kaklelio nepakankamumas;
 • gimdos kaklelis išsiplėtęs;
 • neišgydyta lytinių organų pūslelinė ar kitos lytiniu keliu plintančios ligos ir infekcijos.

Seksą taip pat reikėtų nutraukti, jei pradėjo varvėti ar nubėgo vaisiaus vandenys.

Ką daryti, jei sekso visai nesinori?

Tiek jūs, tiek partneris mylėtis gali nenorėti dėl pačių įvairiausių priežasčių – savijautos, įsitikinimų ar prietarų. Kad ir kokios jos būtų, kai nenoras yra abipusis, problemų paprastai nekyla.

Visais kitais atvejais bandykite suprasti vienas kito poziciją ir rasti kompromisą. Tai gali pavykti ir be žodžių, bet tikrai nepakenks, jei atvirai pasikalbėsite, ypač jei pradedate abejoti vienas kito jausmais.

Net jei šiuo metu mylėtis nesinori, išsaugoti intymumą galite ir kitais būdais. Bučiniai, kūno masažas ar oralinis seksas gali būti puiki alternatyva tradiciniams būdams.

Naujausi komentarai

 1. Anemun
  Anemun prieš 2 m.

  prieblan parašė:
  O man nera noro seksui , po akto man niezti bei persti , iki kraujo nusikasau , buvo aprime viskas kol nesimylejom , tik vel pradejom ir vel tas pats beje nepatinka…

  Na nestumo metu ten jautru pas kaip kurias pasidaro .Bet jus del visako ginei savo pasirodykit maza kas gali buti istirs paskirs gydima.

 2. margo..
  margo.. prieš 2 m.

  Pas mano vyra sperma stipri ,tai kažkur i 16 sav kai pasidare viskas ten pas mane jautru ,tai kai pabaigdavo pradėdavo taip pat griaužti ir būdavo visai nemalonu mylėtis ,tai sugalvojau ,kad reikia prezervatyvo jam . Ir valio nuo to laiko kai dedasi prezik.man jokio diskongorto ar nenoro nėra.Tik ,kad pati nepajaučiu orgazmo kartais tik malonu būna ir tiek ,bet svarbu ,kad vyras visada patenkintas. As iki nėštumo beveik visada jausdavau orgazm. o kai tapau nėščia kažkur nuo 8 savaites nebejauciu .Kažin ar ir po nėstumo nejusiu ar viskas susireguliuoa

 3. .Lėlytė.
  .Lėlytė. prieš 3 mėn.

  O aš nenoriu, nepatinka tegul sudiranda mergą, manęs per prievartą neprievartaus..svarbiau man lelytės saugumas, o ne vyrų kuiliška prigimtis..sorry, 🤣🤣🤣

 4. Ceike
  Ceike prieš 3 mėn.

  Viltis 2018 parašė:
  O aš nenoriu, nepatinka tegul sudiranda mergą, manęs per prievartą neprievartaus..svarbiau man lelytės saugumas, o ne vyrų kuiliška prigimtis..sorry, 🤣🤣🤣…

  Man nuoširdžiai gaila ir jūsų, ir jūsų vyro ir jūsų santuokos jeigu tikrai taip galvojat

 5. User has not uploaded an avatar
  Gabiiy prieš 2 mėn.

  Sveikos,mamytes.. man tik 9 nestumo savaite eina, megstame su draugu audringesnius santykius,visokias pozas.. poto nieko blogo nejauciu tik patinusias apatines lupas... Galima ir toliau testi ar geriau myletis svelniau? Nestumas pirmas,labai laukiamas tik man kartais baisoka ar nebus del to komplikaciju kokiu?? Aciu uz info.