16 nėštumo savaitė

16 nėštumo savaitė

Vaikelis 16 nėštumo savaitę

Avokadas. Šią savaitę vaikelio ūgis padidėjo iki 11–12 cm, o svoris siekia 80-100 g. Dabar jis nesunkiai tilptų delne, bet per kitas 3 savaites vaikelis augs ypač sparčiai: jo svoris padvigubės, o ūgis šoktelės keliais centimetrais.

Tiesa, jei laukiatės dvynukų, nuo šiol jie augs šiek tiek lėčiau ir bus mažesnio svorio nei mažyliai, gimdoje įsitaisę po vieną.

Šiuo metu visas mažylio kūnelis yra padengtas plonyčiais šilko švelnumo plaukeliais, vadinamais lanugo. Šie plaukeliai augs iki 28-os nėštumo savaitės. Pradėjo formuotis ir galvos plaukų svogūnėliai, tačiau pačių plaukučių dar nematyti.

Būsimojo kūdikio kojytės jau daug geriau išsivysčiusios, be to, toliau kietėja kaulai, todėl vaisiaus judesius galite pajusti bet kuriuo metu. Be to, mažylis jau gali sugriebti virkštelę. Toliau auga rankų ir kojų nagučiai: nenustebkite, jei juos teks kirpti praėjus vos keletui dienų po gimdymo.

Veido mimikos raumenys išsivystę pakankamai, kad mažylis galėtų išsižioti. Jei jums pasiseks, ultragarso procedūros metu galite susilaukti netgi vienos kitos šypsenos.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 16 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo metu moterys vidutiniškai priauga 14 kg. Tik viena iš dešimties priauga mažiau nei 7,5 kg, o dvi iš dešimties – daugiau nei 18 kg.

Ar sulaukiate iš aplinkinių komplimentų? „Nėštumo žavesys“ – tikrai ne išsigalvojimas. Yra daugybė racionaliai paaiškinamų priežasčių, kodėl besilaukianti moteris atrodo puikiai: dėl suintensyvėjusios odos kraujotakos pagerėja odos spalva, veikiami hormonų sustiprėja plaukai ir nagai.

Be to, apsipratus su hormonų lygio svyravimais ir dingus pykinimui, jaučiatės geriau ir vis labiau apsiprantate su mintimi, kad netrukus tapsite mama. Ir nuo tos minties jaučiatės vis labiau švytite iš laimės.

Jau visai netrukus patirsite vieną nuostabiausių nėštumo akimirkų: pirmąkart pajusite vaisiaus judesius.

Nors kai kurios moterys pradeda jausti krutėjimą jau 16-ą savaitę, dauguma judesių nejaučia iki 18-os savaitės ar net ilgiau. Jei tai pirmas nėštumas, teks pakentėti dar mėnesį – iki 20-os savaitės.

Pirmuosius pojūčius nėštukės nupasakoja skirtingai. Kai kurios sako, kad tai panašu į plazdėjimą (turbūt, taip ir atsirado sąvoka „drugeliai pilve“), kitos lygina su žarnyno dujų burbuliukais, trečios – su spragėsių pokšėjimu.

Mėgaukitės šiais šiais vos juntamais krustelėjimais. Jie netruks virsti akivaizdžiais spyriais, nuo kurių gali užimti kvapą!

Darbelis 16 nėštumo savaitei

Pradėkite rinktis vežimėlį. Tik iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti paprasta užduotis, bet, kaip sakoma, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių.

Vežimėlis yra vienas brangiausių ir daugiausiai naudojamų pirkinių kūdikiui, tad nepirkite jo spontaniškai: nors ir atlieka tą pačią funkciją, skirtingų gamintojų vežimėliai turi labai skirtingus privalumus ir tinka skirtingoms sąlygoms. Tas pats vežimėlis gali būti tobulas vienai šeimai ir visiškai netikti kitai. 

Pirkti vežimėlio jau dabar nėra jokio reikalo, tačiau anksčiau apsisprendę turėsite galimybę užsiprenumeruoti pardavėjų naujienlaiškius ir, galbūt, sulaukti geresnių kainų akcijų.

Arba, jei planuojate pirkti naudotą vežimėlį, turėsite daugiau laiko išsirinkti geriausią kainos ir vežimėlio būklės santykį. 

Taip pat skaitykite:

2018 m. lapkričio stebuklai ❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Dove00 prieš 3 val.

  Gilukė parašė:
  Nesu niekur mokėjus už nuotraukas, nei privačiam, nei valstybiniam kabinete.

  Na man treciadieni pirmas echoskopas, labai jaudinuos, siandien suejo 15 savaite o tos nuotraukos paprasyti reikia? o gal cia nuo gydytojos priklauso?

 2. Mavavi
  Mavavi prieš 2 val.

  Dove00 parašė:
  Na man treciadieni pirmas echoskopas, labai jaudinuos, siandien suejo 15 savaite o tos nuotraukos paprasyti reikia? o gal cia nuo gydytojos priklauso?

  Kiek kur esu buvus tai visada nuotraukyciu duoda, visad pasako "cia jums" bet siaip galit paklausti kai echo darys ar padarys ir jums nuotraukeliu namo, ne tik i kortele nesciosios kuri pas gine yra

 3. User has not uploaded an avatar
  Pumpum prieš 2 val.

  t0mija parašė:
  Sveikos, o jums būna, kad suakmenėja pilvas, taip staiga sukietėja? Man jau trečią kartą atsitiko. Akušerė sako, kad trūksta magnio, pradėjau gert. Taip pat sakė, k…

  Buna, vakarais ypac diena normaliai. Geriu kasdien magni tai nera skausminga labai, tik paciupinejus jauciu kad kietas pilvas ir biski tempia. Vienur sako, kad normalu iki 5 sukietejimu per diena, kitur kad net iki 15. Asmeniskai nematau ko panikuot jei ner skausmu kaip per baisias menesines ar kraujavimu neimanoma nieko nejaust, taigi vaikas auga pilvely

 4. Voveriukasss
  Voveriukasss prieš 1 val.

  bitutute parašė:
  Kiek visokių bedeliu pas jus 🤔
  O pet kiek laiko situacija dėl placentos pradėjo gerėti jums? Pas mane placenta ir…

  Aha, bėdelės po vieną nevaikšto Dėl placentos - per paskutines kelias savaites laikosi panašioje pozicijoje, bet bent jau nėra jokių kraujavimų, tepliojimų, tik retkarčiais pilvą pamaudžia. Bet gydytoja nuramino, kad normalu. Neleido užsiminėti jokiu aktyviu sportu, kopinėti, labai ilgai vaikštinėti nepailsint ir ypač greitu tempu bei kilnoti fiziškai sunkius daiktus, nes tai gali paskatinti atsiverti gimdos kaklelį. Ir intymius santykius kol kas reikia riboti, bet vyras pas mane šiuo klausimu tikrai supratingas 😊 Klausiau iki kada turėtų pakilti placenta, tai viskas gali tęstis ir iki 30 savaitės. Na, tikiuosi, kad 20 savaitės echoskopija nudžiugins labiau

 5. User has not uploaded an avatar
  monciari prieš 1 val.

  Voveriukasss parašė:
  Aha, bėdelės po vieną nevaikšto Dėl placentos - per paskutines kelias savaites laikosi panašioje pozicijoje, bet bent jau nėra jokių kraujavimų, tepliojimų, …

  Aš irgi su placenta kuri yra perzemai, jums pasisekė kad nekraujuojat... Aš va 14 sav lb kraujavau ir db pora sav kas keletą dienų ima teplioti... Nieko nedirbu, bijau kad neįvyktų persileidimas. Ar jums gydytoja išrašė bilioteni? Ar sakė, kad galite dirbti?