16 nėštumo savaitė

16 nėštumo savaitė

Vaikelis 16 nėštumo savaitę

Avokadas. Šią savaitę vaikelio ūgis padidėjo iki 11–12 cm, o svoris siekia 80-100 g. Dabar jis nesunkiai tilptų delne, bet per kitas 3 savaites vaikelis augs ypač sparčiai: jo svoris padvigubės, o ūgis šoktelės keliais centimetrais.

Tiesa, jei laukiatės dvynukų, nuo šiol jie augs šiek tiek lėčiau ir bus mažesnio svorio nei mažyliai, gimdoje įsitaisę po vieną.

Šiuo metu visas mažylio kūnelis yra padengtas plonyčiais šilko švelnumo plaukeliais, vadinamais lanugo. Šie plaukeliai augs iki 28-os nėštumo savaitės. Pradėjo formuotis ir galvos plaukų svogūnėliai, tačiau pačių plaukučių dar nematyti.

Būsimojo kūdikio kojytės jau daug geriau išsivysčiusios, be to, toliau kietėja kaulai, todėl vaisiaus judesius galite pajusti bet kuriuo metu. Be to, mažylis jau gali sugriebti virkštelę. Toliau auga rankų ir kojų nagučiai: nenustebkite, jei juos teks kirpti praėjus vos keletui dienų po gimdymo.

Veido mimikos raumenys išsivystę pakankamai, kad mažylis galėtų išsižioti. Jei jums pasiseks, ultragarso procedūros metu galite susilaukti netgi vienos kitos šypsenos.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 16 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo metu moterys vidutiniškai priauga 14 kg. Tik viena iš dešimties priauga mažiau nei 7,5 kg, o dvi iš dešimties – daugiau nei 18 kg.

Ar sulaukiate iš aplinkinių komplimentų? „Nėštumo žavesys“ – tikrai ne išsigalvojimas. Yra daugybė racionaliai paaiškinamų priežasčių, kodėl besilaukianti moteris atrodo puikiai: dėl suintensyvėjusios odos kraujotakos pagerėja odos spalva, veikiami hormonų sustiprėja plaukai ir nagai.

Be to, apsipratus su hormonų lygio svyravimais ir dingus pykinimui, jaučiatės geriau ir vis labiau apsiprantate su mintimi, kad netrukus tapsite mama. Ir nuo tos minties jaučiatės vis labiau švytite iš laimės.

Jau visai netrukus patirsite vieną nuostabiausių nėštumo akimirkų: pirmąkart pajusite vaisiaus judesius.

Nors kai kurios moterys pradeda jausti krutėjimą jau 16-ą savaitę, dauguma judesių nejaučia iki 18-os savaitės ar net ilgiau. Jei tai pirmas nėštumas, teks pakentėti dar mėnesį – iki 20-os savaitės.

Pirmuosius pojūčius nėštukės nupasakoja skirtingai. Kai kurios sako, kad tai panašu į plazdėjimą (turbūt, taip ir atsirado sąvoka „drugeliai pilve“), kitos lygina su žarnyno dujų burbuliukais, trečios – su spragėsių pokšėjimu.

Mėgaukitės šiais šiais vos juntamais krustelėjimais. Jie netruks virsti akivaizdžiais spyriais, nuo kurių gali užimti kvapą!

Darbelis 16 nėštumo savaitei

Pradėkite rinktis vežimėlį. Tik iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti paprasta užduotis, bet, kaip sakoma, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių.

Vežimėlis yra vienas brangiausių ir daugiausiai naudojamų pirkinių kūdikiui, tad nepirkite jo spontaniškai: nors ir atlieka tą pačią funkciją, skirtingų gamintojų vežimėliai turi labai skirtingus privalumus ir tinka skirtingoms sąlygoms. Tas pats vežimėlis gali būti tobulas vienai šeimai ir visiškai netikti kitai. 

Pirkti vežimėlio jau dabar nėra jokio reikalo, tačiau anksčiau apsisprendę turėsite galimybę užsiprenumeruoti pardavėjų naujienlaiškius ir, galbūt, sulaukti geresnių kainų akcijų.

Arba, jei planuojate pirkti naudotą vežimėlį, turėsite daugiau laiko išsirinkti geriausią kainos ir vežimėlio būklės santykį. 

Taip pat skaitykite:

2021 kovinukai 🥰

 1. GoodNews
  GoodNews prieš 8 val.

  Aš tai buvau Neodentoj praėjusią savaitę, tai toks jausmas, kad bijo jie nėščiųjų 😀 man reikėjo seną plombą pakeisti, tai pakeitė, bet labai nenorėjo leisti vaistų ir suleido tik pusę dozės (man tai gerai aišku). O paskui sakė ateit po nėštumo, nes, kaip suprantu, nieko jie nenori man dabar daryt 😀 tai nžn, danties rauti nėštumo metu nesiryžčiau, o jei prireiks antibiotikų?

 2. Astute 1987
  Astute 1987 prieš 5 val.

  Aš esu 1989 parašė:
  Man taip pat digo greivai buvau ne nėščia ta dantį isrove geriau antibiotikus 14 dienų visa istinus būvau nevalgiau. Siulau kentėti arba jau pas gera gera daktarą e…

  Db burnoj visa viena puse sutinus, valgyt negaliu, nes ryjant ziauriai skauda. Skausmas net per ausi eina. Temperatura vis pakyla.
  Kai ne nescia buvau issitraukiau du protinius dantis, viena is ju operaciniu budu. Tokio pat ir db reikia. Po istraukimo nieko. Gal tas kur po isrovimo uzsiuvo vakare paskaudejo, ledo palaikiau ir kita diena dirbau visa patenkinta atsikraciusi vargo 🙂 Del antibiotiku nepamenu, bet itariu kad negeriau, as ju kazkaip vengdavau 🙈

 3. Astute 1987
  Astute 1987 prieš 5 val.

  Gudobelė parašė:
  Man kažkada dygo, skausmingai. Nuėjau pas dantistą, prapjovė danteną, kad dantis jos neplėštų, ir skausmai baigėsi Tai gal ir Jums įmanoma padėti neraunant nieko…

  Ten jau itariu visa mesa nupjaut reikia nuo danties virsaus, nes dabar tokia atsokusi ir gaunasi mesos kisene, po kuria prilenda trupiniu. Penktadieni uzsirasiau pas burnos chirurga, tik jam patikiu traukima, du traukiau ir lb patenkinta esu. Tik va kad db tokiu nedekingu metu likes tas dantukas suskaudo. Nelabai gerai ir kankintis, jauciu ir vaikuciui blogai db, maisto gerai negaves 😭

 4. User has not uploaded an avatar
  Aš esu 1989 prieš 4 val.

  Astute 1987 parašė:
  Db burnoj visa viena puse sutinus, valgyt negaliu, nes ryjant ziauriai skauda. Skausmas net per ausi eina. Temperatura vis pakyla.

  Man ir operavo su narkoze oi pamenu buvo kasmaras

 5. Gudobelė
  Gudobelė prieš 4 val.

  Astute 1987 parašė:
  Ten jau itariu visa mesa nupjaut reikia nuo danties virsaus, nes dabar tokia atsokusi ir gaunasi mesos kisene, po kuria prilenda trupiniu. Penktadieni uzsirasiau pa…

  Užjaučiu... Dėl maisto mažiukui būkite rami, iš Jūsų asmeninių atsargų pasiims. O štai uždegimas negerai nėštumui, geriau kuo greičiau spręsti šią problemą. O kaip tai padaryti, geriausiai patars specialistai.