16 nėštumo savaitė

16 nėštumo savaitė

Vaikelis 16 nėštumo savaitę

Avokadas. Šią savaitę vaikelio ūgis padidėjo iki 11–12 cm, o svoris siekia 80-100 g. Dabar jis nesunkiai tilptų delne. Per kitas 3 savaites vaikelis augs ypač sparčiai: jo svoris padvigubės, o ūgis šoktelės keliais centimetrais.

Tiesa, jei laukiatės dvynukų, nuo šiol jie augs šiek tiek lėčiau ir bus mažesnio svorio nei mažyliai, gimdoje įsitaisę po vieną.

Šiuo metu visas mažylio kūnelis yra padengtas plonyčiais šilko švelnumo plaukeliais, vadinamais lanugo. Šie plaukeliai augs iki 28-os nėštumo savaitės. Pradėjo formuotis ir galvos plaukų svogūnėliai, nors pačių plaukučių dar nesimato.

Būsimojo kūdikio kojytės jau daug geriau išsivysčiusios. Jo kaulai vis kietėja, todėl vaisiaus judesius galite pajusti bet kuriuo metu. Be to, mažylis jau gali sugriebti virkštelę. Toliau auga rankų ir kojų nagučiai, todėl nenustebkite, jei juos teks kirpti praėjus vos keletui dienų po gimdymo.

Veido mimikos raumenys išsivystę pakankamai, kad mažylis galėtų išsižioti. Jei jums pasiseks, ultragarso procedūros metu galite susilaukti netgi vienos kitos šypsenos.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 16 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo metu moterys vidutiniškai priauga 14 kg. Tik viena iš dešimties priauga mažiau nei 7,5 kg, o dvi iš dešimties – daugiau nei 18 kg.

Ar jau sulaukiate komplimentų iš aplinkinių? Juk „nėštumo žavesys“ – toli gražu nėra mitas. Yra daugybė racionaliai paaiškinamų priežasčių, kodėl besilaukianti moteris atrodo puikiai: dėl suintensyvėjusios odos kraujotakos pagerėja odos spalva, veikiami hormonų sustiprėja plaukai ir nagai.

Pykinimas pagaliau dingo. Be to, pripratote prie hormonų lygio svyravimų. Visa tai lemia, kad jaučiatės geriau ir vis labiau priprantate prie minties, kad netrukus tapsite mama. O nuo šios minties vis labiau švytite!

Jau visai netrukus patirsite vieną nuostabiausių nėštumo akimirkų: pirmąkart pajusite vaisiaus judesius.

Nors kai kurios moterys pradeda jausti krutėjimą jau 16-ą savaitę, dauguma judesių nejaučia iki 18-os savaitės ar net ilgiau. Jei tai pirmas nėštumas, teks pakentėti dar mėnesį – iki 20-os savaitės.

Pirmuosius vaikelio judesio pojūčius nėštukės nupasakoja skirtingai. Kai kurios sako, kad tai panašu į plazdėjimą (turbūt, taip ir atsirado sąvoka „drugeliai pilve“), kitos lygina su žarnyno dujų burbuliukais, trečios – su spragėsių pokšėjimu.

Mėgaukitės šiais vos juntamais krustelėjimais. Juk netruks jie virs akivaizdžiais spyriais!

Darbelis 16 nėštumo savaitei

Pradėkite rinktis vežimėlį. Tik iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti paprasta užduotis, bet, kaip sakoma, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių.

Vežimėlis yra vienas brangiausių ir svarbiausių pirkinių kūdikiui, tad nepirkite jo spontaniškai. Skirtingų gamintojų vežimėliai, nors ir atrodo panašiai, turi labai skirtingus privalumus ir tinka skirtingoms sąlygoms. Tas pats vežimėlis gali būti tobulas vienai šeimai ir visiškai netikti kitai. 

Pulti pirkti vėžimėlį tuoj pat nėra reikalo, bet kuo anksčiau apsispresite dėl savo pasirinkimo, tuo daugiau galimybių turėsite: galite užsiprenumeruoti pardavėjų naujienlaiškius ir, galbūt, sulaukti geresnių kainų, akcijų.

Arba, jei planuojate pirkti naudotą vežimėlį, turėsite daugiau laiko išsirinkti geriausią šio pirkinio kainos ir būklės santykį. 

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Lauritele
  Lauritele prieš 2 val.

  Satigra parašė:
  Pabandykit kita karta kelti testukus i "others" papkute, nezinau kiek tai tures itakos, bet mano easyhome testai jei naudoju kito gamintojo fotografuoju i others ir…

  Ai radau bet vistiek meta taip pat nors vakar buvo ryškiausia

 2. 9920916
  9920916 prieš 1 val.

  Pas gine spalio 7 d testa dar vakar dariau rodo teigiama buvo darytas hcg pirmadieni 150 ir ketvirtadieni 365 buvo is pradziu krutine jautroka dabar nieko jau bijau kad nebutu kas ne taip ir nebesivysto gal reiketu dar kitoj sav hcg pasidaryti ar vis dar auga nes itarimas ne toks kyla o testuko fotke pridedu 🙂

 3. Ieva
  Ieva prieš 1 val.

  9920916 parašė:
  Pas gine spalio 7 d testa dar vakar dariau rodo teigiama buvo darytas hcg pirmadieni 150 ir ketvirtadieni 365 buvo is pradziu krutine jautroka dabar nieko jau bijau…

  Jokių simptomų neturėjau iki 7sav, tada vieną sav skaudėjo krutinę, po dar savaitės atleido ją pilnai ir viskas.🙂 Vienintelis simptomas - judesiai ir augantis pilvas.😀
  Simptomų nebuvimas ir buvimas niekaip nenurodo Jūsų neštumo eigos. Moterys po išvalymo dar vemia ir jaučia visus simptomus arba nejaučia su sėkmingu neštumu.🙂
  Patikėkite, visas neštumas bus kaip linksmieji kalneliai, tad ramiai🙂

 4. 9920916
  9920916 prieš 1 val.

  Ieva parašė:
  Jokių simptomų neturėjau iki 7sav, tada vieną sav skaudėjo krutinę, po dar savaitės atleido ją pilnai ir viskas.🙂 Vienintelis simptomas - judesiai ir augantis pilva…

  Kadangi turejau persileidima del nesivystancio kazkaip baugiai pasijauciau kai krutine atlaisvejo taip staigiai pradejau galvoti nejaugi neaauga

 5. MineMi1
  MineMi1 prieš 1 val.

  Eiii , man jau neramu dėl mano ov testų neryškejimu 😶 pagal programą ov turėtų būti 3diena , o šiandien dar visiškai blankus testas vos įžiūrimas 😐 Jūs kai keliat tai gana ryškus o čia reikia pasistengti įžiūrėti . Ar gali pradėti ryškėti greitai ar ryškėja po truputį?
  Šiandien 10cd iš ~26.