16 nėštumo savaitė

Vaikelis 16 nėštumo savaitę

Avokadas. Šią savaitę vaikelio ūgis padidėjo iki 11–12 cm, o svoris siekia 80-100 g. Dabar jis nesunkiai tilptų delne, bet per kitas 3 savaites vaikelis augs ypač sparčiai: jo svoris padvigubės, o ūgis šoktelės keliais centimetrais.

Tiesa, jei laukiatės dvynukų, nuo šiol jie augs šiek tiek lėčiau ir bus mažesnio svorio nei mažyliai, gimdoje įsitaisę po vieną.

Šiuo metu visas mažylio kūnelis yra padengtas plonyčiais šilko švelnumo plaukeliais, vadinamais lanugo. Šie plaukeliai augs iki 28-os nėštumo savaitės. Pradėjo formuotis ir galvos plaukų svogūnėliai, tačiau pačių plaukučių dar nematyti.

Būsimojo kūdikio kojytės jau daug geriau išsivysčiusios, be to, toliau kietėja kaulai, todėl vaisiaus judesius galite pajusti bet kuriuo metu. Be to, mažylis jau gali sugriebti virkštelę. Toliau auga rankų ir kojų nagučiai: nenustebkite, jei juos teks kirpti praėjus vos keletui dienų po gimdymo.

Veido mimikos raumenys išsivystę pakankamai, kad mažylis galėtų išsižioti. Jei jums pasiseks, ultragarso procedūros metu galite susilaukti netgi vienos kitos šypsenos.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 16 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo metu moterys vidutiniškai priauga 14 kg. Tik viena iš dešimties priauga mažiau nei 7,5 kg, o dvi iš dešimties – daugiau nei 18 kg.

Ar sulaukiate iš aplinkinių komplimentų? „Nėštumo žavesys“ – tikrai ne išsigalvojimas. Yra daugybė racionaliai paaiškinamų priežasčių, kodėl besilaukianti moteris atrodo puikiai: dėl suintensyvėjusios odos kraujotakos pagerėja odos spalva, veikiami hormonų sustiprėja plaukai ir nagai.

Be to, apsipratus su hormonų lygio svyravimais ir dingus pykinimui, jaučiatės geriau ir vis labiau apsiprantate su mintimi, kad netrukus tapsite mama. Ir nuo tos minties jaučiatės vis labiau švytite iš laimės.

Jau visai netrukus patirsite vieną nuostabiausių nėštumo akimirkų: pirmąkart pajusite vaisiaus judesius.

Nors kai kurios moterys pradeda jausti krutėjimą jau 16-ą savaitę, dauguma judesių nejaučia iki 18-os savaitės ar net ilgiau. Jei tai pirmas nėštumas, teks pakentėti dar mėnesį – iki 20-os savaitės.

Pirmuosius pojūčius nėštukės nupasakoja skirtingai. Kai kurios sako, kad tai panašu į plazdėjimą (turbūt, taip ir atsirado sąvoka „drugeliai pilve“), kitos lygina su žarnyno dujų burbuliukais, trečios – su spragėsių pokšėjimu.

Mėgaukitės šiais šiais vos juntamais krustelėjimais. Jie netruks virsti akivaizdžiais spyriais, nuo kurių gali užimti kvapą!

Darbelis 16 nėštumo savaitei

Pradėkite rinktis vežimėlį. Tik iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti paprasta užduotis, bet, kaip sakoma, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių.

Vežimėlis yra vienas brangiausių ir daugiausiai naudojamų pirkinių kūdikiui, tad nepirkite jo spontaniškai: nors ir atlieka tą pačią funkciją, skirtingų gamintojų vežimėliai turi labai skirtingus privalumus ir tinka skirtingoms sąlygoms. Tas pats vežimėlis gali būti tobulas vienai šeimai ir visiškai netikti kitai.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip išsirinkti vežimėlį?

Pirkti vežimėlio jau dabar nėra jokio reikalo, tačiau anksčiau apsisprendę turėsite galimybę užsiprenumeruoti pardavėjų naujienlaiškius ir, galbūt, sulaukti geresnių kainų akcijų. Arba, jei planuojate pirkti naudotą vežimėlį, turėsite daugiau laiko išsirinkti geriausią kainos ir vežimėlio būklės santykį.

2017 m. Rugpjūtinukai ❤️

1. Ausrita7
    Ausrita7 prieš 8 val.

Busima.mama parašė:
    Kalcis tikrai nepakenks;) as tai geriu Elevit nestukems papildus,ten visko sudetyje yra kol kas man uztenka😊

O va pregnecare plus būtent kalcio nėra, nes kažkaip aiškino ginekologė, kad kalcis ir magnis vienoje tabletėje neisisavina, tai tenka vartoti jį atskirai.

2. Busima.mama
    Busima.mama prieš 8 val.

Ausrita7 parašė:

Gali buti nenusimanau apie tai😊 nestukes turi maza pasirinkima ka gali gerti;) nes kiek teko anksciau dometis yra geru papildu sportininkams buten kas liecia sanariu traskejima😉 bet siuo metu manau jie netinkami butu.

3. Coda
    Coda prieš 6 val.

zalia pieva parašė:
    Nesam bandę tinklinio gultuko, bet turėjom tą paprasto audinio, kuris nugaros daly dar šiek tiek pastorintas. Tai žinokit rudeniop-žiemą jau įtiesdavom kokį pleduką…

Tinklelis geresnis tuom kad neblunka , ir geriau skalbiasi , man taip sake , drauge turi viena tinklini kita paprasta , tai sako tas paprastas po keliu skalbimu stipriai nubluko, tai gal tada rinktis spalva sviesia geriau . Bet as dar nezinau koki pirksiu , tiesiog garsiai pamastau

Princess R prieš 5 val.

linaskuodiene parašė:
    Tikiuos viskas pagal plana taip nemalonu

taip ir bus daugiau pozityvo :*

5. linaskuodiene
    linaskuodiene prieš 5 val.

Princess R parašė:
    taip ir bus daugiau pozityvo :*