16 nėštumo savaitė

Vaikelis 16 nėštumo savaitę

Avokadas. Šią savaitę vaikelio ūgis padidėjo iki 11–12 cm, o svoris siekia 80-100 g. Dabar jis nesunkiai tilptų delne, bet per kitas 3 savaites vaikelis augs ypač sparčiai: jo svoris padvigubės, o ūgis šoktelės keliais centimetrais.

Tiesa, jei laukiatės dvynukų, nuo šiol jie augs šiek tiek lėčiau ir bus mažesnio svorio nei mažyliai, gimdoje įsitaisę po vieną.

Šiuo metu visas mažylio kūnelis yra padengtas plonyčiais šilko švelnumo plaukeliais, vadinamais lanugo. Šie plaukeliai augs iki 28-os nėštumo savaitės. Pradėjo formuotis ir galvos plaukų svogūnėliai, tačiau pačių plaukučių dar nematyti.

Būsimojo kūdikio kojytės jau daug geriau išsivysčiusios, be to, toliau kietėja kaulai, todėl vaisiaus judesius galite pajusti bet kuriuo metu. Be to, mažylis jau gali sugriebti virkštelę. Toliau auga rankų ir kojų nagučiai: nenustebkite, jei juos teks kirpti praėjus vos keletui dienų po gimdymo.

Veido mimikos raumenys išsivystę pakankamai, kad mažylis galėtų išsižioti. Jei jums pasiseks, ultragarso procedūros metu galite susilaukti netgi vienos kitos šypsenos.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 16 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo metu moterys vidutiniškai priauga 14 kg. Tik viena iš dešimties priauga mažiau nei 7,5 kg, o dvi iš dešimties – daugiau nei 18 kg.

Ar sulaukiate iš aplinkinių komplimentų? „Nėštumo žavesys“ – tikrai ne išsigalvojimas. Yra daugybė racionaliai paaiškinamų priežasčių, kodėl besilaukianti moteris atrodo puikiai: dėl suintensyvėjusios odos kraujotakos pagerėja odos spalva, veikiami hormonų sustiprėja plaukai ir nagai.

Be to, apsipratus su hormonų lygio svyravimais ir dingus pykinimui, jaučiatės geriau ir vis labiau apsiprantate su mintimi, kad netrukus tapsite mama. Ir nuo tos minties jaučiatės vis labiau švytite iš laimės.

Jau visai netrukus patirsite vieną nuostabiausių nėštumo akimirkų: pirmąkart pajusite vaisiaus judesius.

Nors kai kurios moterys pradeda jausti krutėjimą jau 16-ą savaitę, dauguma judesių nejaučia iki 18-os savaitės ar net ilgiau. Jei tai pirmas nėštumas, teks pakentėti dar mėnesį – iki 20-os savaitės.

Pirmuosius pojūčius nėštukės nupasakoja skirtingai. Kai kurios sako, kad tai panašu į plazdėjimą (turbūt, taip ir atsirado sąvoka „drugeliai pilve“), kitos lygina su žarnyno dujų burbuliukais, trečios – su spragėsių pokšėjimu.

Mėgaukitės šiais šiais vos juntamais krustelėjimais. Jie netruks virsti akivaizdžiais spyriais, nuo kurių gali užimti kvapą!

Darbelis 16 nėštumo savaitei

Pradėkite rinktis vežimėlį. Tik iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti paprasta užduotis, bet, kaip sakoma, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių.

Vežimėlis yra vienas brangiausių ir daugiausiai naudojamų pirkinių kūdikiui, tad nepirkite jo spontaniškai: nors ir atlieka tą pačią funkciją, skirtingų gamintojų vežimėliai turi labai skirtingus privalumus ir tinka skirtingoms sąlygoms. Tas pats vežimėlis gali būti tobulas vienai šeimai ir visiškai netikti kitai. 

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip išsirinkti vežimėlį?

Pirkti vežimėlio jau dabar nėra jokio reikalo, tačiau anksčiau apsisprendę turėsite galimybę užsiprenumeruoti pardavėjų naujienlaiškius ir, galbūt, sulaukti geresnių kainų akcijų. Arba, jei planuojate pirkti naudotą vežimėlį, turėsite daugiau laiko išsirinkti geriausią kainos ir vežimėlio būklės santykį. 

2017 m. Rugsėjinukai❤

 1. User has not uploaded an avatar
  lloll prieš 3 val.

  avietuke parašė:
  Mažiukas.. pilvo pūtimas yra kitoks

 2. AuEl prieš 3 val.

  samemiau parašė:
  Labas vakaras 🤗 buvau ir as siandien pasimatyme su zirniuku. Juda, spurda, tabaluojas. Sunkiai sugaude ismatuot. ir rankyte mojavo ir uz galvos emes. Nu te…

  Pas mus 1,2 mm

 3. alista8
  alista8 prieš 3 val.

  Laura_89 parašė:
  O jus ar tikit tais prietarais apie lyties nustatyma pagal mitybos iprocius, na tarkim jeigu suriai norisi tai berniukas o jeigu saldziai tai mergaite 😀

  Ne. Man bobutės prognozavo berniuką. Rijau sūriai ir rūgščiai. Gimė megytė. Db taip pat. Saldžiai išvis nesinori.

  Mat Žemaitijoj tikima: saldžiai - m, sūriai - b. Bet kitur, regis, atvirkščiai. 😏

 4. Ruta992
  Ruta992 prieš 3 val.

  samemiau parašė:
  Labas vakaras 🤗 buvau ir as siandien pasimatyme su zirniuku. Juda, spurda, tabaluojas. Sunkiai sugaude ismatuot. ir rankyte mojavo ir uz galvos emes. Nu te…

  Sveika, jei gerai pamenu atrodo 1.19 mm kiek jūsų?

 5. Ruta992
  Ruta992 prieš 3 val.

  alista8 parašė:
  Mano patirtis su pirmu nėštumu: dėl žemai įsitvirtinusios placentos po myliukų ne kartą teko lėkt apžiūrai dėl pakraujavimo. Vieni būdavo po pusės paros, kiti - išk…

  O gal pameni apie kurią savaite placenta pakilo? Man būtent dėl žemai esančios placentos uždrausti visi myliukai