16 nėštumo savaitė

Vaikelis 16 nėštumo savaitę

Avokadas. Šią savaitę vaikelio ūgis padidėjo iki 11–12 cm, o svoris siekia 80-100 g. Dabar jis nesunkiai tilptų delne, bet per kitas 3 savaites vaikelis augs ypač sparčiai: jo svoris padvigubės, o ūgis šoktelės keliais centimetrais.

Tiesa, jei laukiatės dvynukų, nuo šiol jie augs šiek tiek lėčiau ir bus mažesnio svorio nei mažyliai, gimdoje įsitaisę po vieną.

Šiuo metu visas mažylio kūnelis yra padengtas plonyčiais šilko švelnumo plaukeliais, vadinamais lanugo. Šie plaukeliai augs iki 28-os nėštumo savaitės. Pradėjo formuotis ir galvos plaukų svogūnėliai, tačiau pačių plaukučių dar nematyti.

Būsimojo kūdikio kojytės jau daug geriau išsivysčiusios, be to, toliau kietėja kaulai, todėl vaisiaus judesius galite pajusti bet kuriuo metu. Be to, mažylis jau gali sugriebti virkštelę. Toliau auga rankų ir kojų nagučiai: nenustebkite, jei juos teks kirpti praėjus vos keletui dienų po gimdymo.

Veido mimikos raumenys išsivystę pakankamai, kad mažylis galėtų išsižioti. Jei jums pasiseks, ultragarso procedūros metu galite susilaukti netgi vienos kitos šypsenos.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 16 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo metu moterys vidutiniškai priauga 14 kg. Tik viena iš dešimties priauga mažiau nei 7,5 kg, o dvi iš dešimties – daugiau nei 18 kg.

Ar sulaukiate iš aplinkinių komplimentų? „Nėštumo žavesys“ – tikrai ne išsigalvojimas. Yra daugybė racionaliai paaiškinamų priežasčių, kodėl besilaukianti moteris atrodo puikiai: dėl suintensyvėjusios odos kraujotakos pagerėja odos spalva, veikiami hormonų sustiprėja plaukai ir nagai.

Be to, apsipratus su hormonų lygio svyravimais ir dingus pykinimui, jaučiatės geriau ir vis labiau apsiprantate su mintimi, kad netrukus tapsite mama. Ir nuo tos minties jaučiatės vis labiau švytite iš laimės.

Jau visai netrukus patirsite vieną nuostabiausių nėštumo akimirkų: pirmąkart pajusite vaisiaus judesius.

Nors kai kurios moterys pradeda jausti krutėjimą jau 16-ą savaitę, dauguma judesių nejaučia iki 18-os savaitės ar net ilgiau. Jei tai pirmas nėštumas, teks pakentėti dar mėnesį – iki 20-os savaitės.

Pirmuosius pojūčius nėštukės nupasakoja skirtingai. Kai kurios sako, kad tai panašu į plazdėjimą (turbūt, taip ir atsirado sąvoka „drugeliai pilve“), kitos lygina su žarnyno dujų burbuliukais, trečios – su spragėsių pokšėjimu.

Mėgaukitės šiais šiais vos juntamais krustelėjimais. Jie netruks virsti akivaizdžiais spyriais, nuo kurių gali užimti kvapą!

Darbelis 16 nėštumo savaitei

Pradėkite rinktis vežimėlį. Tik iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti paprasta užduotis, bet, kaip sakoma, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių.

Vežimėlis yra vienas brangiausių ir daugiausiai naudojamų pirkinių kūdikiui, tad nepirkite jo spontaniškai: nors ir atlieka tą pačią funkciją, skirtingų gamintojų vežimėliai turi labai skirtingus privalumus ir tinka skirtingoms sąlygoms. Tas pats vežimėlis gali būti tobulas vienai šeimai ir visiškai netikti kitai.

Pirkti vežimėlio jau dabar nėra jokio reikalo, tačiau anksčiau apsisprendę turėsite galimybę užsiprenumeruoti pardavėjų naujienlaiškius ir, galbūt, sulaukti geresnių kainų akcijų.

Arba, jei planuojate pirkti naudotą vežimėlį, turėsite daugiau laiko išsirinkti geriausią kainos ir vežimėlio būklės santykį.

Taip pat skaitykite:

2018 m. Balandinukų grupė ❤️

_orchid_ prieš 8 val.

Siandien buvau 12 savaites echoskopijoje, tai buvo neapsakomas jausmas pamatyt ta maza zmogeliuka, kazkas neitiketino atrodo Taip pat viska patikrino, sprando raukslyte, sirdies ritma, dydi, nosies kauliuka ir t.t. Tai taip dabar ramu ant sirdies, jauciu, kad pagaliau pradedu jaust tikraji dziaugsma Isejus is kabineto gal puse val issisiepus vaiksciojau

2. Lovelymamy
    Lovelymamy prieš 8 val.

Sveikos 😀 pasijungus po daugiau nei savaiteles zinuciu begale 😀 aktyvios 😀 as trumpai apie ka kalbejote...del biuletenio pirma nestuma prabuvau labai ilgai ir nuolat. Tad is savo patirties galiu pasakyti labai priklauso nuo seimos gydytojos ir gines. Aisku jei nestumas be koplikaciju ir rimtesniu bedeliu tai kazin ar leis but pora ar trejeta men. Bet jei darbo salygos kenkia, tyrimai blogi tai tikrai biuleteni isbunama ne viena menesi. Del lyties kol kas dar nezinom bet labai tikimes mergaites nes ir potyriai ir aplamai nestumas priesiskas pirmajam. Nors su pirmu nestume net kelios gines iki kokio 6 men. sake kad mergaite bus ir atejus i viena patikra sako kad viski ten kabo 😁😁😁 ir is mergaites pavirto i berniuka 😀 tad ir dabar laukiam kol pasakys kas gal si kart labai nesislapstys 😀
    As dar nieko nesipirkineju bet jau pasidairau ko reikes kur ka pirksim nes is pirmo kaip ir nieko nelike. Didziausias galvos skausmas vezimelis. Issirinkau kelis modelius o to vienintelio dar niekaip 🤔 o jus jau svarstot del vezimuku ?

3. GSvincova prieš 8 val.

Man jau 14ta savaitė. iki pastojimo sportavau 3 metus,pastojusi tempus sumažinau,bet jau dabar turiu specialią programą sau,sportas tik pagerina vaikelio nešiojimą ir mano pačios savijautą,tikiu,kad po gimdymo labai greitai atsigausiu.. mano ūgis 183,visada sverdavau ~74,bet pastojus svoris nukrito iki 70. Kad labai jis augtų dar nejaučiu,žinoma kelnės ties pilvuku jau veržia,reikia rinktis kažką laisvesnio.. pykinimai palyginus labai menki,o ir vemti nei karto neteko. Labai laukiu apvalėjančio pilvuko ir kada pajusiu ryškius mažylio stuktelėjimus..

Meškuti95 prieš 7 val.

Paziuriu ir as tu vezimeliu, bet manau dar per anksti kazka pirkt tai po sia diena dar nieko neturiu ir nepirksiu is anksto ;)

5. madworld
    madworld prieš 5 val.