16 nėštumo savaitė

16 nėštumo savaitė

Vaikelis 16 nėštumo savaitę

Avokadas. Šią savaitę vaikelio ūgis padidėjo iki 11–12 cm, o svoris siekia 80-100 g. Dabar jis nesunkiai tilptų delne, bet per kitas 3 savaites vaikelis augs ypač sparčiai: jo svoris padvigubės, o ūgis šoktelės keliais centimetrais.

Tiesa, jei laukiatės dvynukų, nuo šiol jie augs šiek tiek lėčiau ir bus mažesnio svorio nei mažyliai, gimdoje įsitaisę po vieną.

Šiuo metu visas mažylio kūnelis yra padengtas plonyčiais šilko švelnumo plaukeliais, vadinamais lanugo. Šie plaukeliai augs iki 28-os nėštumo savaitės. Pradėjo formuotis ir galvos plaukų svogūnėliai, tačiau pačių plaukučių dar nematyti.

Būsimojo kūdikio kojytės jau daug geriau išsivysčiusios, be to, toliau kietėja kaulai, todėl vaisiaus judesius galite pajusti bet kuriuo metu. Be to, mažylis jau gali sugriebti virkštelę. Toliau auga rankų ir kojų nagučiai: nenustebkite, jei juos teks kirpti praėjus vos keletui dienų po gimdymo.

Veido mimikos raumenys išsivystę pakankamai, kad mažylis galėtų išsižioti. Jei jums pasiseks, ultragarso procedūros metu galite susilaukti netgi vienos kitos šypsenos.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 16 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo metu moterys vidutiniškai priauga 14 kg. Tik viena iš dešimties priauga mažiau nei 7,5 kg, o dvi iš dešimties – daugiau nei 18 kg.

Ar sulaukiate iš aplinkinių komplimentų? „Nėštumo žavesys“ – tikrai ne išsigalvojimas. Yra daugybė racionaliai paaiškinamų priežasčių, kodėl besilaukianti moteris atrodo puikiai: dėl suintensyvėjusios odos kraujotakos pagerėja odos spalva, veikiami hormonų sustiprėja plaukai ir nagai.

Be to, apsipratus su hormonų lygio svyravimais ir dingus pykinimui, jaučiatės geriau ir vis labiau apsiprantate su mintimi, kad netrukus tapsite mama. Ir nuo tos minties jaučiatės vis labiau švytite iš laimės.

Jau visai netrukus patirsite vieną nuostabiausių nėštumo akimirkų: pirmąkart pajusite vaisiaus judesius.

Nors kai kurios moterys pradeda jausti krutėjimą jau 16-ą savaitę, dauguma judesių nejaučia iki 18-os savaitės ar net ilgiau. Jei tai pirmas nėštumas, teks pakentėti dar mėnesį – iki 20-os savaitės.

Pirmuosius pojūčius nėštukės nupasakoja skirtingai. Kai kurios sako, kad tai panašu į plazdėjimą (turbūt, taip ir atsirado sąvoka „drugeliai pilve“), kitos lygina su žarnyno dujų burbuliukais, trečios – su spragėsių pokšėjimu.

Mėgaukitės šiais šiais vos juntamais krustelėjimais. Jie netruks virsti akivaizdžiais spyriais, nuo kurių gali užimti kvapą!

Darbelis 16 nėštumo savaitei

Pradėkite rinktis vežimėlį. Tik iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti paprasta užduotis, bet, kaip sakoma, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių.

Vežimėlis yra vienas brangiausių ir daugiausiai naudojamų pirkinių kūdikiui, tad nepirkite jo spontaniškai: nors ir atlieka tą pačią funkciją, skirtingų gamintojų vežimėliai turi labai skirtingus privalumus ir tinka skirtingoms sąlygoms. Tas pats vežimėlis gali būti tobulas vienai šeimai ir visiškai netikti kitai. 

Pirkti vežimėlio jau dabar nėra jokio reikalo, tačiau anksčiau apsisprendę turėsite galimybę užsiprenumeruoti pardavėjų naujienlaiškius ir, galbūt, sulaukti geresnių kainų akcijų.

Arba, jei planuojate pirkti naudotą vežimėlį, turėsite daugiau laiko išsirinkti geriausią kainos ir vežimėlio būklės santykį. 

Taip pat skaitykite:

2021 m. gruodinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Mes2010 prieš 2 val.

  Ievi_ parašė:
  Merginos gelbėkit, nebežinau jau ką ir be daryti. Dabar 7sav kai laukiuosi ir paskutinios kelios dienos vis praleidžiamos tualete vemiant. Ne tai, kad tik ryte pyki…

  Oi kaip as jumis uzjauciu fu fu fu man sitaip nera tik tie pilvo tempimai nervina . Judesiai suletejo kui visada budavau labai aktyvi, laikykites gal veliau palengves turim kazkaip atlaikyti

 2. LoretaKas
  LoretaKas prieš 2 val.

  Ievi_ parašė:
  Merginos gelbėkit, nebežinau jau ką ir be daryti. Dabar 7sav kai laukiuosi ir paskutinios kelios dienos vis praleidžiamos tualete vemiant. Ne tai, kad tik ryte pyki…

  Mano savojauta šia savaite panaši... gyditoja patarė gerti daug vandens, nes galvos skausmas gali buti nuo skysčiu trūkumo... ir dar patarė valgyti maista kuris turi daug geležies. Gerti granatu sultis arba tiesiog granatus valgyti. Aš visa savaite arba lovoj arba wc apsikabinus 🙈 bet per prievarta stengiuosi vandenuko gerti daugiau ir tikrai savijauta šiek tiek taisosi. Aišku mes visos skirtingos ir jokiu budu nesakau, kad tai padės bet pabandyti galima. Ai dar sakė valgyti dažnai, bet po mažai. Tada pykinimas nurimsta. Sveikatos Jums 🌸

 3. candy
  candy prieš 1 val.

  Ievi_ parašė:
  Merginos gelbėkit, nebežinau jau ką ir be daryti. Dabar 7sav kai laukiuosi ir paskutinios kelios dienos vis praleidžiamos tualete vemiant. Ne tai, kad tik ryte pyki…

  Uoj man prieš savaite panašiai buvo. Atsikeliu ryte kol suruošiu vaika i mokykla ir užeidavo turiu vienoj vietoj gulet net nejudet atrodo net nekvepuok kad tik ramu butu, stengiausi iskart eiti miegot , nes kaip atsikeliu geriau budavo, saltukas ir purte toks 🥲tik valgyt labai šlykštu (net pažiurėti) tik galedavau kazko saldaus kokio šokolado 😀😀 Labai megstu salotas,bet man jos tokios Šlykščios pasidare,kad net pagalvot negaliu apie ju daryma🙈🤪

 4. candy
  candy prieš 1 val.

  O beja jau geriau.Tik pilvo maudimas ir šlyštulys, saldumynam atvira esu🙈 ir veidas išbertas labai 🤷🏻‍♀️ Kaip pirmo laukiausi saldumynam ir atvira buvau kondensuota piena prie lovos visada pasidedavau ir snikers sokoladai😀, veidas viena puse isbertas visas buvo ( pasigimdziau iskart išsivale ) tik su pirmu manes isvis nepykino nieko nebuvo 🤩 Vyras sako tai jau viskas aisku ir cia mergina bus 😀😀

 5. User has not uploaded an avatar
  Agnė 1 prieš 1 val.

  Ievi_ parašė:
  Merginos gelbėkit, nebežinau jau ką ir be daryti. Dabar 7sav kai laukiuosi ir paskutinios kelios dienos vis praleidžiamos tualete vemiant. Ne tai, kad tik ryte pyki…

  Man praeitą savaitę buvo tokia kaip jūs aprašėte, ten stengiausi daug vandens gerti. Ir kiek įmanoma judėti (nors buvo begalo sunku)bet po savaitės pagerėjo, pykina vis dar bet jau ne taip baisiai. Ir dar būna vakarais vemiu.bet dieną jau geriau.o taip gydytojas teisus vaistų nėra.
  Tai stenkitės daug vandens gerti ( nors dar kai man tą savaitę buvo sunki aš ir vandeni sugebedavau isvemti) ir judėti išeiti į lauką ( nors tai irgi sunku)