16 nėštumo savaitė

16 nėštumo savaitė

Vaikelis 16 nėštumo savaitę

Avokadas. Šią savaitę vaikelio ūgis padidėjo iki 11–12 cm, o svoris siekia 80-100 g. Dabar jis nesunkiai tilptų delne, bet per kitas 3 savaites vaikelis augs ypač sparčiai: jo svoris padvigubės, o ūgis šoktelės keliais centimetrais.

Tiesa, jei laukiatės dvynukų, nuo šiol jie augs šiek tiek lėčiau ir bus mažesnio svorio nei mažyliai, gimdoje įsitaisę po vieną.

Šiuo metu visas mažylio kūnelis yra padengtas plonyčiais šilko švelnumo plaukeliais, vadinamais lanugo. Šie plaukeliai augs iki 28-os nėštumo savaitės. Pradėjo formuotis ir galvos plaukų svogūnėliai, tačiau pačių plaukučių dar nematyti.

Būsimojo kūdikio kojytės jau daug geriau išsivysčiusios, be to, toliau kietėja kaulai, todėl vaisiaus judesius galite pajusti bet kuriuo metu. Be to, mažylis jau gali sugriebti virkštelę. Toliau auga rankų ir kojų nagučiai: nenustebkite, jei juos teks kirpti praėjus vos keletui dienų po gimdymo.

Veido mimikos raumenys išsivystę pakankamai, kad mažylis galėtų išsižioti. Jei jums pasiseks, ultragarso procedūros metu galite susilaukti netgi vienos kitos šypsenos.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 16 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo metu moterys vidutiniškai priauga 14 kg. Tik viena iš dešimties priauga mažiau nei 7,5 kg, o dvi iš dešimties – daugiau nei 18 kg.

Ar sulaukiate iš aplinkinių komplimentų? „Nėštumo žavesys“ – tikrai ne išsigalvojimas. Yra daugybė racionaliai paaiškinamų priežasčių, kodėl besilaukianti moteris atrodo puikiai: dėl suintensyvėjusios odos kraujotakos pagerėja odos spalva, veikiami hormonų sustiprėja plaukai ir nagai.

Be to, apsipratus su hormonų lygio svyravimais ir dingus pykinimui, jaučiatės geriau ir vis labiau apsiprantate su mintimi, kad netrukus tapsite mama. Ir nuo tos minties jaučiatės vis labiau švytite iš laimės.

Jau visai netrukus patirsite vieną nuostabiausių nėštumo akimirkų: pirmąkart pajusite vaisiaus judesius.

Nors kai kurios moterys pradeda jausti krutėjimą jau 16-ą savaitę, dauguma judesių nejaučia iki 18-os savaitės ar net ilgiau. Jei tai pirmas nėštumas, teks pakentėti dar mėnesį – iki 20-os savaitės.

Pirmuosius pojūčius nėštukės nupasakoja skirtingai. Kai kurios sako, kad tai panašu į plazdėjimą (turbūt, taip ir atsirado sąvoka „drugeliai pilve“), kitos lygina su žarnyno dujų burbuliukais, trečios – su spragėsių pokšėjimu.

Mėgaukitės šiais šiais vos juntamais krustelėjimais. Jie netruks virsti akivaizdžiais spyriais, nuo kurių gali užimti kvapą!

Darbelis 16 nėštumo savaitei

Pradėkite rinktis vežimėlį. Tik iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti paprasta užduotis, bet, kaip sakoma, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių.

Vežimėlis yra vienas brangiausių ir daugiausiai naudojamų pirkinių kūdikiui, tad nepirkite jo spontaniškai: nors ir atlieka tą pačią funkciją, skirtingų gamintojų vežimėliai turi labai skirtingus privalumus ir tinka skirtingoms sąlygoms. Tas pats vežimėlis gali būti tobulas vienai šeimai ir visiškai netikti kitai. 

Pirkti vežimėlio jau dabar nėra jokio reikalo, tačiau anksčiau apsisprendę turėsite galimybę užsiprenumeruoti pardavėjų naujienlaiškius ir, galbūt, sulaukti geresnių kainų akcijų.

Arba, jei planuojate pirkti naudotą vežimėlį, turėsite daugiau laiko išsirinkti geriausią kainos ir vežimėlio būklės santykį. 

Taip pat skaitykite:

2019 m. Liepinukai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  rasazi prieš 55 min.

  No_name parašė:
  Kaip keista. Pas E. Butkeviciene buvau 2 kartus. Labai patiko. Maloni, rūpestinga.

  Aš pati esu girdėjusi daug gerų atsiliepimų apie Butkevičienę, ir po viso šito nesusipratimo kalbėjausi su pačia gydytoja, pasak jos tai yra antras kartas kai ji suklysta
  As suprantu, kad esant 5-6 sav nėštumui galima gerai nesužiūrėti kas ir kaip, bet negalima laisva ranka išrašyti siuntimo nutraukimui. Man tai 3 nėštumas, ir pakankamai ramiai priimu tokią situaciją, bet tokios diagnozės klaidingos traumuoti gali jaunas šeimaskurios laukiasi pirmo vaikelio.

 2. SimonaO
  SimonaO prieš 52 min.

  No_name parašė:
  Kaip keista. Pas E. Butkeviciene buvau 2 kartus. Labai patiko. Maloni, rūpestinga.

  Vat as pavardes net neuzfiksavau, bet eisiu pas ja vel kita savaite, pamatysim. Siaip tai gerai, kad pasake, kad netikslu bus, tuo as dziaugiuosi, bet pats faktas, kad jau registratura sugebejo apsiskaiciuoti su savaitem ir uzrasyti butent ta... Plius kad velavo 25 min priimti (nes tiek velavo i darba), kai mes abu su vyru atsiprase is darbo atvaziave sedejom ir laukem, ir net elementaraus atsiprasymo nebuvo. Nu bent mano darbe ar aplinkoj tai nesuprantama.

  Aj dar kas uzstrigo, kol sedejom ir laukem, o salia echoskopiju kabinetas visada atidarytas ir gali girdeti viska - kam nesivysto, kam DNR testo reikia, kam kitokia patologija.... Man norejosi jau tas duris uzdaryt paciai

 3. User has not uploaded an avatar
  Dovile Pro prieš 47 min.

  mururu parašė:
  Pas kokią čia taip nepataikėt?
  NA pas genetikus tai taip geriau eit 18sav.

  Kodėl 18 sav?
  Pirmą kartą pas genetikę Beniušienę buvau 12 sav. Kitą vizitą paskyrė po 8 sav. T.y. 20 savaitę

 4. mururu
  mururu prieš 23 min.

  Dovile Pro parašė:
  Kodėl 18 sav?
  Pirmą kartą pas genetikę Beniušienę buvau 12 sav. Kitą vizitą paskyrė po 8 sav. T.…

  18-20sav. Yra laikotarpis laikomas kai viskas jau būna išsivystę ir tinkama apžiūrai.

 5. Shaltupe
  Shaltupe prieš 11 min.

  Agata1 parašė:
  Labai mažai net šiaip žmogui, kà kalbėt apie nėštukę. Aš kad nepamirščiau ir kontroliuočiau kiek vandens išgeriu tai prisipilu butelį ir ant akiù laikau namie. Nes …

  Dėl vandens gėrimo labai smagu sekti per Plant Nanny programėlę. Pasodini augalą ir laistai tiek, kiek išgėrei vandens. Kol išauga ir pražįsta ir būna aišku, ar per dieną pavyksta išgert kiek reikia ;)