16 nėštumo savaitė

Vaikelis 16 nėštumo savaitę

Avokadas. Šią savaitę vaikelio ūgis padidėjo iki 11–12 cm, o svoris siekia 80-100 g. Dabar jis nesunkiai tilptų delne, bet per kitas 3 savaites vaikelis augs ypač sparčiai: jo svoris padvigubės, o ūgis šoktelės keliais centimetrais.

Tiesa, jei laukiatės dvynukų, nuo šiol jie augs šiek tiek lėčiau ir bus mažesnio svorio nei mažyliai, gimdoje įsitaisę po vieną.

Šiuo metu visas mažylio kūnelis yra padengtas plonyčiais šilko švelnumo plaukeliais, vadinamais lanugo. Šie plaukeliai augs iki 28-os nėštumo savaitės. Pradėjo formuotis ir galvos plaukų svogūnėliai, tačiau pačių plaukučių dar nematyti.

Būsimojo kūdikio kojytės jau daug geriau išsivysčiusios, be to, toliau kietėja kaulai, todėl vaisiaus judesius galite pajusti bet kuriuo metu. Be to, mažylis jau gali sugriebti virkštelę. Toliau auga rankų ir kojų nagučiai: nenustebkite, jei juos teks kirpti praėjus vos keletui dienų po gimdymo.

Veido mimikos raumenys išsivystę pakankamai, kad mažylis galėtų išsižioti. Jei jums pasiseks, ultragarso procedūros metu galite susilaukti netgi vienos kitos šypsenos.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 16 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo metu moterys vidutiniškai priauga 14 kg. Tik viena iš dešimties priauga mažiau nei 7,5 kg, o dvi iš dešimties – daugiau nei 18 kg.

Ar sulaukiate iš aplinkinių komplimentų? „Nėštumo žavesys“ – tikrai ne išsigalvojimas. Yra daugybė racionaliai paaiškinamų priežasčių, kodėl besilaukianti moteris atrodo puikiai: dėl suintensyvėjusios odos kraujotakos pagerėja odos spalva, veikiami hormonų sustiprėja plaukai ir nagai.

Be to, apsipratus su hormonų lygio svyravimais ir dingus pykinimui, jaučiatės geriau ir vis labiau apsiprantate su mintimi, kad netrukus tapsite mama. Ir nuo tos minties jaučiatės vis labiau švytite iš laimės.

Jau visai netrukus patirsite vieną nuostabiausių nėštumo akimirkų: pirmąkart pajusite vaisiaus judesius.

Nors kai kurios moterys pradeda jausti krutėjimą jau 16-ą savaitę, dauguma judesių nejaučia iki 18-os savaitės ar net ilgiau. Jei tai pirmas nėštumas, teks pakentėti dar mėnesį – iki 20-os savaitės.

Pirmuosius pojūčius nėštukės nupasakoja skirtingai. Kai kurios sako, kad tai panašu į plazdėjimą (turbūt, taip ir atsirado sąvoka „drugeliai pilve“), kitos lygina su žarnyno dujų burbuliukais, trečios – su spragėsių pokšėjimu.

Mėgaukitės šiais šiais vos juntamais krustelėjimais. Jie netruks virsti akivaizdžiais spyriais, nuo kurių gali užimti kvapą!

Darbelis 16 nėštumo savaitei

Pradėkite rinktis vežimėlį. Tik iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti paprasta užduotis, bet, kaip sakoma, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių.

Vežimėlis yra vienas brangiausių ir daugiausiai naudojamų pirkinių kūdikiui, tad nepirkite jo spontaniškai: nors ir atlieka tą pačią funkciją, skirtingų gamintojų vežimėliai turi labai skirtingus privalumus ir tinka skirtingoms sąlygoms. Tas pats vežimėlis gali būti tobulas vienai šeimai ir visiškai netikti kitai. 

Pirkti vežimėlio jau dabar nėra jokio reikalo, tačiau anksčiau apsisprendę turėsite galimybę užsiprenumeruoti pardavėjų naujienlaiškius ir, galbūt, sulaukti geresnių kainų akcijų.

Arba, jei planuojate pirkti naudotą vežimėlį, turėsite daugiau laiko išsirinkti geriausią kainos ir vežimėlio būklės santykį. 

Taip pat skaitykite:

2018 m. VASARIO mėnesio mažyliai

 1. Pasakelem
  Pasakelem prieš 3 val.

  Aurelelyte parašė:
  Sveika prisijungus. Pas mane nei pilvo nesimato (nebent siaip issipucia, nors niekada lygaus ir neturejau) nei judesiukus jauciu. Na, ryt tik 14sav bus

  Pas mane pilvas kaip kada, vakarais jau gan matomas buna, ryte vos vos. 😊 Manau priklauso ir nuo maisto ir pan.
  Judesiuku nejauciu ir as.

 2. User has not uploaded an avatar
  jurgitaklp prieš 3 val.

 3. pudragirl
  pudragirl prieš 2 val.

  Merginos padekit! Budavo pykina ir pavemiu bet treciadieni uzejo vemimas toks kad be sustojimo,jei isgeriu vandeni isvemiu vandeni,nuvaziavau i priimama bet kadangi ne lietuvoj tai jie taip atmestinai apziurejo atseit viskas gerai suleido vaistu ir israse kazkokiu nuo pykinimo! Atrodo kad padeda bet vaistu negaliu gerti ilgiau kaip 3 dienas ir pradejo skaudet nugarą ir šoną,ir aš jau nebesuprantu kas tai galetu but! Aisku ir pergyvenu ir galvoju ka daryt nes pas gydytoja dabar tik kita antradieni😕😕😕
  Gal kam nors yra panašiai buve?

 4. evra
  evra prieš 2 val.

  Avokad parašė:
  Sveikos būsimos mamytės, prisijungsiu ir aš prie jūsų tik šiek tiek pavėluotai laukiuosi pirmojo vaikučio, gimdyti numatyta vasario 1d. Pilvukas jau nebepaslepia…

  Judesius jau pradedu jausti, antras nestumas 🙂 o pilvukas jau irgi yra 😊

 5. User has not uploaded an avatar
  vilma00 prieš 1 val.

  Avokad parašė:
  Sveikos būsimos mamytės, prisijungsiu ir aš prie jūsų tik šiek tiek pavėluotai laukiuosi pirmojo vaikučio, gimdyti numatyta vasario 1d. Pilvukas jau nebepaslepia…

  Mano tokia pat data kaip jusu☺ is kur jus?