16 nėštumo savaitė

16 nėštumo savaitė

Vaikelis 16 nėštumo savaitę

Avokadas. Šią savaitę vaikelio ūgis padidėjo iki 11–12 cm, o svoris siekia 80-100 g. Dabar jis nesunkiai tilptų delne. Per kitas 3 savaites vaikelis augs ypač sparčiai: jo svoris padvigubės, o ūgis šoktelės keliais centimetrais.

Tiesa, jei laukiatės dvynukų, nuo šiol jie augs šiek tiek lėčiau ir bus mažesnio svorio nei mažyliai, gimdoje įsitaisę po vieną.

Šiuo metu visas mažylio kūnelis yra padengtas plonyčiais šilko švelnumo plaukeliais, vadinamais lanugo. Šie plaukeliai augs iki 28-os nėštumo savaitės. Pradėjo formuotis ir galvos plaukų svogūnėliai, nors pačių plaukučių dar nesimato.

Būsimojo kūdikio kojytės jau daug geriau išsivysčiusios. Jo kaulai vis kietėja, todėl vaisiaus judesius galite pajusti bet kuriuo metu. Be to, mažylis jau gali sugriebti virkštelę. Toliau auga rankų ir kojų nagučiai, todėl nenustebkite, jei juos teks kirpti praėjus vos keletui dienų po gimdymo.

Veido mimikos raumenys išsivystę pakankamai, kad mažylis galėtų išsižioti. Jei jums pasiseks, ultragarso procedūros metu galite susilaukti netgi vienos kitos šypsenos.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 16 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo metu moterys vidutiniškai priauga 14 kg. Tik viena iš dešimties priauga mažiau nei 7,5 kg, o dvi iš dešimties – daugiau nei 18 kg.

Ar jau sulaukiate komplimentų iš aplinkinių? Juk „nėštumo žavesys“ – toli gražu nėra mitas. Yra daugybė racionaliai paaiškinamų priežasčių, kodėl besilaukianti moteris atrodo puikiai: dėl suintensyvėjusios odos kraujotakos pagerėja odos spalva, veikiami hormonų sustiprėja plaukai ir nagai.

Pykinimas pagaliau dingo. Be to, pripratote prie hormonų lygio svyravimų. Visa tai lemia, kad jaučiatės geriau ir vis labiau priprantate prie minties, kad netrukus tapsite mama. O nuo šios minties vis labiau švytite!

Jau visai netrukus patirsite vieną nuostabiausių nėštumo akimirkų: pirmąkart pajusite vaisiaus judesius.

Nors kai kurios moterys pradeda jausti krutėjimą jau 16-ą savaitę, dauguma judesių nejaučia iki 18-os savaitės ar net ilgiau. Jei tai pirmas nėštumas, teks pakentėti dar mėnesį – iki 20-os savaitės.

Pirmuosius vaikelio judesio pojūčius nėštukės nupasakoja skirtingai. Kai kurios sako, kad tai panašu į plazdėjimą (turbūt, taip ir atsirado sąvoka „drugeliai pilve“), kitos lygina su žarnyno dujų burbuliukais, trečios – su spragėsių pokšėjimu.

Mėgaukitės šiais vos juntamais krustelėjimais. Juk netruks jie virs akivaizdžiais spyriais!

Darbelis 16 nėštumo savaitei

Pradėkite rinktis vežimėlį. Tik iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti paprasta užduotis, bet, kaip sakoma, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių.

Vežimėlis yra vienas brangiausių ir svarbiausių pirkinių kūdikiui, tad nepirkite jo spontaniškai. Skirtingų gamintojų vežimėliai, nors ir atrodo panašiai, turi labai skirtingus privalumus ir tinka skirtingoms sąlygoms. Tas pats vežimėlis gali būti tobulas vienai šeimai ir visiškai netikti kitai. 

Pulti pirkti vėžimėlį tuoj pat nėra reikalo, bet kuo anksčiau apsispresite dėl savo pasirinkimo, tuo daugiau galimybių turėsite: galite užsiprenumeruoti pardavėjų naujienlaiškius ir, galbūt, sulaukti geresnių kainų, akcijų.

Arba, jei planuojate pirkti naudotą vežimėlį, turėsite daugiau laiko išsirinkti geriausią šio pirkinio kainos ir būklės santykį. 

Taip pat skaitykite:

2024 m. Gruodžio mėnesio mažyliai❤️

 1. HelloWorld prieš 3 val.

  Ir as pasidziaugsiu. Sia savaite gavome genetiniu tyrimu atsakymus, patologiju nerasta. O turesime mergaite 😊😍 turime metuku berniuka ❤️

 2. Gabika
  Gabika prieš 3 val.

  Gabika parašė:
  Labas. Turiu tokiai bėda ir klausima gal but esate kažkas susidurė ir man galite padėti. Pas mane yra identiškais dvyniais vienam viskas gerai o kitas yra patogolin…

  FairLady parašė:
  Sveika,

  Sveiki 14savaičiu ir tarp ju nemato tarpo bet nera samo dvyniai o patogolinia žiauri nes visi organai ant pilvo ir neturi nosies ir visos ligos kokios tik gali buti jau yra gimeniskai nustatatyta

 3. Mažylė1
  Mažylė1 prieš 1 val.

  HelloWorld parašė:
  Ir as pasidziaugsiu. Sia savaite gavome genetiniu tyrimu atsakymus, patologiju nerasta. O turesime mergaite 😊😍 turime metuku berniuka ❤️

  Sveikinimai, nuostabu 😊🙏🥰🥰🥰

 4. Mažylė1
  Mažylė1 prieš 1 val.

  Gabika parašė:
  Sveiki 14savaičiu ir tarp ju nemato tarpo bet nera samo dvyniai o patogolinia žiauri nes visi organai ant pilvo ir neturi nosies ir visos ligos kokios tik gali buti…

  O Dieve... Labai jus užjaučiu, skaudi ir sunki patirtis... 💔😔

 5. Gabika
  Gabika prieš 48 min.

  Mažylė1 parašė:
  O Dieve... Labai jus užjaučiu, skaudi ir sunki patirtis... 💔😔

  Sunkiau tame kad reikiai laukti ir nežinai kaip bus toliau ar abu išgyvens ar tik vienas ar nei abu. Nes daktarai siulo skrysti i Londona ir ta nesveika dvyni panaikinti nes vaiku ar taip ar taip gyvenimo nebus