16 nėštumo savaitė

16 nėštumo savaitė

Vaikelis 16 nėštumo savaitę

Avokadas. Šią savaitę vaikelio ūgis padidėjo iki 11–12 cm, o svoris siekia 80-100 g. Dabar jis nesunkiai tilptų delne, bet per kitas 3 savaites vaikelis augs ypač sparčiai: jo svoris padvigubės, o ūgis šoktelės keliais centimetrais.

Tiesa, jei laukiatės dvynukų, nuo šiol jie augs šiek tiek lėčiau ir bus mažesnio svorio nei mažyliai, gimdoje įsitaisę po vieną.

Šiuo metu visas mažylio kūnelis yra padengtas plonyčiais šilko švelnumo plaukeliais, vadinamais lanugo. Šie plaukeliai augs iki 28-os nėštumo savaitės. Pradėjo formuotis ir galvos plaukų svogūnėliai, tačiau pačių plaukučių dar nematyti.

Būsimojo kūdikio kojytės jau daug geriau išsivysčiusios, be to, toliau kietėja kaulai, todėl vaisiaus judesius galite pajusti bet kuriuo metu. Be to, mažylis jau gali sugriebti virkštelę. Toliau auga rankų ir kojų nagučiai: nenustebkite, jei juos teks kirpti praėjus vos keletui dienų po gimdymo.

Veido mimikos raumenys išsivystę pakankamai, kad mažylis galėtų išsižioti. Jei jums pasiseks, ultragarso procedūros metu galite susilaukti netgi vienos kitos šypsenos.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 16 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo metu moterys vidutiniškai priauga 14 kg. Tik viena iš dešimties priauga mažiau nei 7,5 kg, o dvi iš dešimties – daugiau nei 18 kg.

Ar sulaukiate iš aplinkinių komplimentų? „Nėštumo žavesys“ – tikrai ne išsigalvojimas. Yra daugybė racionaliai paaiškinamų priežasčių, kodėl besilaukianti moteris atrodo puikiai: dėl suintensyvėjusios odos kraujotakos pagerėja odos spalva, veikiami hormonų sustiprėja plaukai ir nagai.

Be to, apsipratus su hormonų lygio svyravimais ir dingus pykinimui, jaučiatės geriau ir vis labiau apsiprantate su mintimi, kad netrukus tapsite mama. Ir nuo tos minties jaučiatės vis labiau švytite iš laimės.

Jau visai netrukus patirsite vieną nuostabiausių nėštumo akimirkų: pirmąkart pajusite vaisiaus judesius.

Nors kai kurios moterys pradeda jausti krutėjimą jau 16-ą savaitę, dauguma judesių nejaučia iki 18-os savaitės ar net ilgiau. Jei tai pirmas nėštumas, teks pakentėti dar mėnesį – iki 20-os savaitės.

Pirmuosius pojūčius nėštukės nupasakoja skirtingai. Kai kurios sako, kad tai panašu į plazdėjimą (turbūt, taip ir atsirado sąvoka „drugeliai pilve“), kitos lygina su žarnyno dujų burbuliukais, trečios – su spragėsių pokšėjimu.

Mėgaukitės šiais šiais vos juntamais krustelėjimais. Jie netruks virsti akivaizdžiais spyriais, nuo kurių gali užimti kvapą!

Darbelis 16 nėštumo savaitei

Pradėkite rinktis vežimėlį. Tik iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti paprasta užduotis, bet, kaip sakoma, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių.

Vežimėlis yra vienas brangiausių ir daugiausiai naudojamų pirkinių kūdikiui, tad nepirkite jo spontaniškai: nors ir atlieka tą pačią funkciją, skirtingų gamintojų vežimėliai turi labai skirtingus privalumus ir tinka skirtingoms sąlygoms. Tas pats vežimėlis gali būti tobulas vienai šeimai ir visiškai netikti kitai. 

Pirkti vežimėlio jau dabar nėra jokio reikalo, tačiau anksčiau apsisprendę turėsite galimybę užsiprenumeruoti pardavėjų naujienlaiškius ir, galbūt, sulaukti geresnių kainų akcijų.

Arba, jei planuojate pirkti naudotą vežimėlį, turėsite daugiau laiko išsirinkti geriausią kainos ir vežimėlio būklės santykį. 

Taip pat skaitykite:

2020 m. liepos mėnesio mažyliai

 1. Ddija prieš 17 val.

  Grepuz parašė:
  Man lygiai tas pats! Iki pietų pilvas kaip ir buvo iki nėštumo, na o pietų, vakare- labai išsipūtęs! 😀

  Na man panasiai 😁 matos matos kad nestuke😁😁

 2. vasarele1986
  vasarele1986 prieš 16 val.

  vaida244 parašė:
  Taip padare cezari ekstra. Reikejo paciai gimdyti bet po 30 valandu ispjove nes vaikas nekaip I la ala galvytes neistate o sarwmiai mane jau buvo nukankibe iki Toki…

  aš galvojau, kad jau kai vaikas link 5 kg, tai net nesvarstę cezarį daro, bet pasirodo ne

 3. Lina.Slekiene
  Lina.Slekiene prieš 15 val.

  O klausykit, kurios jau praėję vieną sykį, nuskausminimui galima imti ką nors kitą, ne epidūra, man tai baugoka kažkaip, dar kur ne ten pataikys į tą stuburą.. Ar kas nors bandė su kitokiu nuskausminimu?

 4. lore1mice2
  lore1mice2 prieš 15 val.

  vasarele1986 parašė:
  aš galvojau, kad jau kai vaikas link 5 kg, tai net nesvarstę cezarį daro, bet pasirodo ne

  O ne. Aš irgi gimdžiau vieną 4,7 kg kitą 4,4 kg tai nebuvo net kalbų apie cp, nes nebuvo tam visiškai jokio pagrindo. Nebent būtų kartu kitų faktorių- pvz ypatingai siauras dubuo, tada jau svarsto cp galimybę ir reikalingumą.

 5. User has not uploaded an avatar
  jolantapenikaite prieš 2 val.

  Lina.Slekiene parašė:
  Sveikos,
  ar darote pilvo preso pratimus arba intensyvesnes treniruotes taip vadinamas HIIT …

  Labas darau fitnes walk pratimus kiekviena vakara nuo 15-30min . Ir workout 7 min. Žinoma kaikuriuos pratimus keičiu. Bet po sporto savijauta tobula