37 nėštumo savaitė

37 nėštumo savaitė

Vaikelis 37 nėštumo savaitę

Sveikiname! Prasidėjo savaitė, nuo kurios vaikelis laikomas išnešiotu – tai yra, jis išsivystęs tiek, kad gali išgyventi be specialios medicininės priežiūros.

Greičiausiai vaikelis sveria šiek tiek daugiau nei 2 kg 800 g, jo ūgis – beveik 49 cm.

Jau pilnai susiformavusi mažutė širdelė, imuninė ir endokrininė sistemos, jos reikia tik dar šiek tiek laiko dar geriau pasiruošti gyvenimui išorėje. Maistines medžiagas kūdikis ir toliau gauna per virkštelę, tačiau žįsdamas nykštį jis ruošiasi kiek daugiau pastangų reikalaujančiam mitybos procesui. 

Jei jums diagnozuota preeklampsija, gydytojas gali rekomenduoti jau šią savaitę pradėti skatinti gimdymą.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 37 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rezultatai rodo, kad beveik 95% moterų vandenys nubėga namuose, kitoms – paprastai gydytojo kabinete ar ligoninėje.

Gali būti, kad dabar bus sunku patogiai įsitaisyti lovoje ir gerai išsimiegoti. Tyrimai rodo, kad miego kokybė trečiąjį trimestrą yra blogesnė nei kada nors anksčiau, nors, gimus vaikeliui, gali atrodyti, kad šis periodas buvo ne toks jau blogas.

Dabar gali padažnėti ir pailgėti paruošiamieji sąrėmiai, kartais tai gali būti nelabai malonus pojūtis. Taip pat galite pastebėti gleivingų makšties išskyrų - tai gali būti gleivių kamštis.

Gleivių kamštis savo konsistencija primena želė ar, drebučius ir gali būti tiek skaidrus, tiek su kraujo priemaišomis.

Gleivių kamštis būna apytiksliai 4-5 cm ilgio, ir pasišalinęs turėtų tilpti į porą arbatinių šakštelių. Tiesa, kartais jis pasišalina dalimis, tad gali būti mažesnis.

Pasišalinęs gleivių kamštis yra artėjančio gimdymo požymis, tačiau tai nereiškia, kad gimdymas prasidės netrukus: gali būti ir taip, kad praeis net ir kelios savaitės.

Darbelis 37 nėštumo savaitei

Įtaisykite į automobilį vaiko kėdutę. Net jei ir galima kitaip, saugiausia naujagimį iš ligoninės parsivežti specialioje vaikiškoje automobilio kėdutėje.

Ją įtaisyti gali būti sunkiau nei įsivaizduojate, tad nelaukite paskutinės minutės. Jei darote tai pirmą kartą, paprašykite parduotuvės personalo arba patyrusių draugų pagalbos ir būtinai patikrinkite, ar autokėdutė tikrai gerai įtvirtinta.

2018 m. Spalio mažiukai!

 1. Mrs Mama Bear
  Mrs Mama Bear prieš 35 min.

  Milgren parašė:
  As ir siandie pas gine buvau. Vandenu norma, vaikiukas atitinka amziu, tik ilgakojis sveria apie 3,400 kg galva dar pakankamai aukstai.

  Ne garsą, o šilumą, taip pat, kaip ir dopleriai. Jeigu būtų echoskopas toks kenksmingas, jo taip dažnai nedarytų. Jis kaip ir mri jokios spinduliuotės neduoda, turėjau jų (echo) gerokai virš 10.

 2. User has not uploaded an avatar
  NikoletaMarkusAdomėlis prieš 35 min.

  indre.jan parašė:
  Mano žiniom tai reikėtų bent 20–30min pagulėti ant šono, tarp kojų įsidėjus palutę ar rankšluostį. Tam, kad leliuko galvytė gražiai įsistatytų kaip reikia ir virkšt…

  Aš apie tą dalyką, kad pagulėti jei vandenys nubėgo bent 20 minučių , nes virkštelė iškristi gali- pas akuserę savo klausiau. Sakė neteisybė, tipo klaidinga teorija, nieks ten iškristi negali. Lt forume tarp mamyčių jau ne purmà kart skaitau, o vokietė akušerė - neigia. Tikiuosi nenutiks nieko blogo dėl nežinojimo ... visko žinot neįmanoma ...

 3. Yvette
  Yvette prieš 28 min.

  asarelee parašė:
  Blemba bet rimtai bajeris su ta kilimine danga aisku cia nezinosi ar isvis nubegs, ir kur

  Nu butu nelabai juokingas bajeris kaip paskui ta kilimine isvalyt ir issdziovint 🤔😬 sakau reik nakciai pampersa detis, tai jei kliurktels tai ne ant kilimo 😂😂😂😂😂

  Nors va mano mamai ne su vienu nenubego vandenys, tai ir pas mane gal tas pats bus ;)

  NikoletaMarkusAdomėlis parašė:
  Aš apie tą dalyką, kad pagulėti jei vandenys nubėgo bent 20 minučių , nes virkštelė iškristi gali- pas akuserę savo klausiau. Sakė neteisybė, tipo klaidinga teorija…

  Jei nubegtu vandenys, manau pasiskambinciau i gimdymo namus ir paklausciau ka daryti. Nes ta teorija ir praktika visada skiriasi

 4. User has not uploaded an avatar
  NikoletaMarkusAdomėlis prieš 28 min.

  Bozke parašė:
  Sveikos paneles,matau apie miega raset,kaip nekeista siandien miegojau kaip uzmusta;)))viena karta tik I wc keliausi,poto 6ryto atsikeliau nuejau i dusha,susiruosia…

  Manau jei kas neramina- nueikit privačiai ! Aš isprotėciau jei tik 3 kartus per nėštumą žiūrėtų ... man kas 4 sav žiuri , ir kaskart tyrimams ir šlapimą ir kraują ima. Lt isprotėciau, eičiau privačiai . DE dar ir 3d nuotrauką padovanojo 25 sav. Ir taip tų nervų užtenka- hormonai siaučia, o ir gyvenimiškos situacijos išveda kartais... Dekuj Die , kad šioj šaly draudimas tiek visko aprūpina. Ir velniai nematė, kad už streptokoką 20 eurų teks susimokėti . Tai vienintelis dalykas kuris kainuos.

 5. Letere
  Letere prieš 19 min.

  Ernesta28 parašė:
  o kiek jums savaiciu? pas mane irgi sutrumpejas 2,5 , sake daugiau gulet, bet man uz keliu dienu bus 37 savaites ir po ju sake galiu lakstyt ir gimdyt, nes vaikelis…

  Man siandien 36+4. Liepe pasaugot dar iki pilnu 37 bet pilva siaubingai skauda ir kieteja vos einant daugiau. Tai ir galvoju sulauksiu pirmadienj vizito pas ginekologe ar ne pas mane kaklelis 2.4 ir plonas cia rugsejo 17 d vizito metu taip sake. Ir sake galva jau labai zemai ir pilvuzas jau nusileides.