37 nėštumo savaitė

37 nėštumo savaitė

Vaikelis 37 nėštumo savaitę

Sveikiname! Prasidėjo savaitė, nuo kurios vaikelis laikomas išnešiotu – tai yra, jis išsivystęs tiek, kad gali išgyventi be specialios medicininės priežiūros.

Greičiausiai vaikelis sveria šiek tiek daugiau nei 2 kg 800 g, jo ūgis – beveik 49 cm.

Jau pilnai susiformavusi mažutė širdelė, imuninė ir endokrininė sistemos, jos reikia tik dar šiek tiek laiko dar geriau pasiruošti gyvenimui išorėje. Maistines medžiagas kūdikis ir toliau gauna per virkštelę, tačiau žįsdamas nykštį jis ruošiasi kiek daugiau pastangų reikalaujančiam mitybos procesui. 

Jei jums diagnozuota preeklampsija, gydytojas gali rekomenduoti jau šią savaitę pradėti skatinti gimdymą.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 37 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rezultatai rodo, kad beveik 95% moterų vandenys nubėga namuose, kitoms – paprastai gydytojo kabinete ar ligoninėje.

Gali būti, kad dabar bus sunku patogiai įsitaisyti lovoje ir gerai išsimiegoti. Tyrimai rodo, kad miego kokybė trečiąjį trimestrą yra blogesnė nei kada nors anksčiau, nors, gimus vaikeliui, gali atrodyti, kad šis periodas buvo ne toks jau blogas.

Dabar gali padažnėti ir pailgėti paruošiamieji sąrėmiai, kartais tai gali būti nelabai malonus pojūtis. Taip pat galite pastebėti gleivingų makšties išskyrų - tai gali būti gleivių kamštis.

Gleivių kamštis savo konsistencija primena želė ar, drebučius ir gali būti tiek skaidrus, tiek su kraujo priemaišomis.

Gleivių kamštis būna apytiksliai 4-5 cm ilgio, ir pasišalinęs turėtų tilpti į porą arbatinių šakštelių. Tiesa, kartais jis pasišalina dalimis, tad gali būti mažesnis.

Pasišalinęs gleivių kamštis yra artėjančio gimdymo požymis, tačiau tai nereiškia, kad gimdymas prasidės netrukus: gali būti ir taip, kad praeis net ir kelios savaitės.

Darbelis 37 nėštumo savaitei

Įtaisykite į automobilį vaiko kėdutę. Net jei ir galima kitaip, saugiausia naujagimį iš ligoninės parsivežti specialioje vaikiškoje automobilio kėdutėje.

Ją įtaisyti gali būti sunkiau nei įsivaizduojate, tad nelaukite paskutinės minutės. Jei darote tai pirmą kartą, paprašykite parduotuvės personalo arba patyrusių draugų pagalbos ir būtinai patikrinkite, ar autokėdutė tikrai gerai įtvirtinta.

2018 m. rugpjūčio džiaugsmukai

 1. Emi ly
  Emi ly prieš 40 min.

  Mamukai,gal dar kas neįsigijot pataliukų lopšiui ar vežimui? Draugė įsijautus pripirko, bet dydžių nepažiūrėjo. Komplekte apsaugėlės, paklodė ir antklodė. Nauji, išpokavau pasigrožėjau sudėjau atgal, nes neturim lopšio, o į vežimą turiu užklotėlių visokių.

 2. Braske35
  Braske35 prieš 16 min.

  Mamos,
  Jums nedilgcioja koju padu? Man siandien visa diena...😔Nei uzspaudus ka,nieko,net stovint ar einant.

 3. indodo prieš 13 min.

  Braske35 parašė:
  Mamos,
  Jums nedilgcioja koju padu? Man siandien visa diena...😔Nei uzspaudus ka,nieko,net …

  Man po gimdymo taip buvo, sakiau, pėda plečias

 4. Cherry lady prieš 5 min.

  Braske35 parašė:
  Mamos,
  Jums nedilgcioja koju padu? Man siandien visa diena...😔Nei uzspaudus ka,nieko,net …

  man dilgciojo su pirmu nestumu..ranku 2 pirstus. apie 3 sav tas slykstus jausmas nepraejo..kol nepagimdziau

 5. User has not uploaded an avatar
  zabukas prieš 5 min.

  @[email protected] parašė:
  Klausykit, ar kam nors klubus skauda? Man po nakties toks skausmelis būna. Čia leliukas ten stumdo viską?

  Skauda, ypač naktį.

  Linute1.1 parašė:
  Kokios nuomones?
  Man idomu gal ir teisybe, kai pamastai, kad kirpt, kai baigia pulsuot, keliose kny…

  Man abiejų vaikų virkšteles kirpo nustojus pulsuot, kad placentos kraujas sutekėtų kūdikiui, nesitariau nieko, bet naujagimiui palankios ligoninės tą turėtų daryti be atskiro prašymo...Tik man atrodo kai mamos rezus -, tai kerpa iškart dėl geltos...