37 nėštumo savaitė

Vaikelis 37 nėštumo savaitę

Sveikiname! Prasidėjo savaitė, nuo kurios vaikelis laikomas išnešiotu – tai yra, jis išsivystęs tiek, kad gali išgyventi be specialios medicininės priežiūros.

Greičiausiai vaikelis sveria šiek tiek daugiau nei 2 kg 800 g, jo ūgis – beveik 49 cm.

Jau pilnai susiformavusi mažutė širdelė, imuninė ir endokrininė sistemos, jos reikia tik dar šiek tiek laiko dar geriau pasiruošti gyvenimui išorėje. Maistines medžiagas kūdikis ir toliau gauna per virkštelę, tačiau žįsdamas nykštį jis ruošiasi kiek daugiau pastangų reikalaujančiam mitybos procesui. 

Jei jums diagnozuota preeklampsija, gydytojas gali rekomenduoti jau šią savaitę pradėti skatinti gimdymą.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 37 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rezultatai rodo, kad beveik 95% moterų vandenys nubėga namuose, kitoms – paprastai gydytojo kabinete ar ligoninėje.

Gali būti, kad dabar bus sunku patogiai įsitaisyti lovoje ir gerai išsimiegoti. Tyrimai rodo, kad miego kokybė trečiąjį trimestrą yra blogesnė nei kada nors anksčiau, nors, gimus vaikeliui, gali atrodyti, kad šis periodas buvo ne toks jau blogas.

Dabar gali padažnėti ir pailgėti paruošiamieji sąrėmiai, kartais tai gali būti nelabai malonus pojūtis. Taip pat galite pastebėti gleivingų makšties išskyrų - tai gali būti gleivių kamštis. Gleivių kamštis savo konsistencija primena želė ar, drebučius ir gali būti tiek skaidrus, tiek su kraujo priemaišomis.

Gleivių kamštis būna apytiksliai 4-5 cm ilgio, ir pasišalinęs turėtų tilpti į porą arbatinių šakštelių. Tiesa, kartais jis pasišalina dalimis, tad gali būti mažesnis.

Pasišalinęs gleivių kamštis yra artėjančio gimdymo požymis, tačiau tai nereiškia, kad gimdymas prasidės netrukus: gali būti ir taip, kad praeis net ir kelios savaitės.

Darbelis 37 nėštumo savaitei

Įtaisykite į automobilį vaiko kėdutę. Net jei ir galima kitaip, saugiausia naujagimį iš ligoninės parsivežti specialioje vaikiškoje automobilio kėdutėje. Ją įtaisyti gali būti sunkiau nei įsivaizduojate, tad nelaukite paskutinės minutės. Jei darote tai pirmą kartą, paprašykite parduotuvės personalo arba patyrusių draugų pagalbos ir būtinai patikrinkite, ar autokėdutė tikrai gerai įtvirtinta.

2017 m. birželio mėnesio mamukai :)

 1. miglelyte
  miglelyte prieš 3 val.

  Gintariuke24 parašė:
  Sveikos mamukai nieko neskaiciau, prisiduodu vakar gime mergaitės viena sveria 1800kg o kita 1750g gimdymas prasidejo bunant ligoninej bet man atitruko placenta ir …

  Sveikinu !! 😊

 2. miglelyte
  miglelyte prieš 3 val.

  ninon parašė:
  Sveikinimai ir nuo manęs

  Man tai db nektarinai turbut padeda nes pradėjau valgyt ir kasdien draugauju su wc ir dar žuvu tauku skystu pirkau bjaurybė labai išgert bet gal irgi dar dadeda laisvumo pilveli ;)

 3. lina1977
  lina1977 prieš 3 val.

  Sveikinu ir as mamyte ir dvynukes!

 4. lina1977
  lina1977 prieš 3 val.

  Ryt musu didzioji diena.Nezinau kaip reiks uzmigt.Jaudinuos labai,atrodo lyg ne viska susidejau ar nieko nepamirsau.Tikiuos viskas praeis sklandziai ir greit supuosiu savo mazute

 5. miglelyte
  miglelyte prieš 2 val.

  lina1977 parašė:
  Ryt musu didzioji diena.Nezinau kaip reiks uzmigt.Jaudinuos labai,atrodo lyg ne viska susidejau ar nieko nepamirsau.Tikiuos viskas praeis sklandziai ir greit supuos…

  Oj tikiu kaip keista kai žinot kad va jau rytoj man kadangi sakė planinio nedarys tai vistiek lauksiu kol pats mažylis nuspres kada nori gimtadienio ir tada spres apie cp ;) na nebent trečiadieni dar kažką pakeis nes vizitas