37 nėštumo savaitė

37 nėštumo savaitė

Vaikelis 37 nėštumo savaitę

Sveikiname! Prasidėjo savaitė, nuo kurios vaikelis laikomas išnešiotu – tai yra, jis išsivystęs tiek, kad gali išgyventi be specialios medicininės priežiūros.

Greičiausiai vaikelis sveria šiek tiek daugiau nei 2 kg 800 g, jo ūgis – beveik 49 cm.

Jau pilnai susiformavusi mažutė širdelė, imuninė ir endokrininė sistemos, jos reikia tik dar šiek tiek laiko dar geriau pasiruošti gyvenimui išorėje. Maistines medžiagas kūdikis ir toliau gauna per virkštelę, tačiau žįsdamas nykštį jis ruošiasi kiek daugiau pastangų reikalaujančiam mitybos procesui. 

Jei jums diagnozuota preeklampsija, gydytojas gali rekomenduoti jau šią savaitę pradėti skatinti gimdymą.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Reklama:

Tavo kūnas 37 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rezultatai rodo, kad beveik 95% moterų vandenys nubėga namuose, kitoms – paprastai gydytojo kabinete ar ligoninėje.

Gali būti, kad dabar bus sunku patogiai įsitaisyti lovoje ir gerai išsimiegoti. Tyrimai rodo, kad miego kokybė trečiąjį trimestrą yra blogesnė nei kada nors anksčiau, nors, gimus vaikeliui, gali atrodyti, kad šis periodas buvo ne toks jau blogas.

Dabar gali padažnėti ir pailgėti paruošiamieji sąrėmiai, kartais tai gali būti nelabai malonus pojūtis. Taip pat galite pastebėti gleivingų makšties išskyrų - tai gali būti gleivių kamštis.

Gleivių kamštis savo konsistencija primena želė ar, drebučius ir gali būti tiek skaidrus, tiek su kraujo priemaišomis.

Gleivių kamštis būna apytiksliai 4-5 cm ilgio, ir pasišalinęs turėtų tilpti į porą arbatinių šakštelių. Tiesa, kartais jis pasišalina dalimis, tad gali būti mažesnis.

Pasišalinęs gleivių kamštis yra artėjančio gimdymo požymis, tačiau tai nereiškia, kad gimdymas prasidės netrukus: gali būti ir taip, kad praeis net ir kelios savaitės.

Darbelis 37 nėštumo savaitei

Įtaisykite į automobilį vaiko kėdutę. Net jei ir galima kitaip, saugiausia naujagimį iš ligoninės parsivežti specialioje vaikiškoje automobilio kėdutėje.

Ją įtaisyti gali būti sunkiau nei įsivaizduojate, tad nelaukite paskutinės minutės. Jei darote tai pirmą kartą, paprašykite parduotuvės personalo arba patyrusių draugų pagalbos ir būtinai patikrinkite, ar autokėdutė tikrai gerai įtvirtinta.

2019 m. Vasario mėn. mažyliai

 1. MeLiNaKia
  MeLiNaKia prieš 5 val.

  As44619 parašė:
  Kaip jums su krūtine ar nėra jautresnė nes man paskutiniu metu jausmas lyg gamintusi pienas nors nieko nesimato kad kas vyktu

  Pas mane jau senai, jei kur prispaudi ja tai bega priespienis bet manau normalu man 😄 nes pirmagimes kai laukiausi tai nuo 18savaites man jis bego. Ir jos tokios isbrinke ir labai skausmingos, o ypac speneliai :/

 2. MeLiNaKia
  MeLiNaKia prieš 5 val.

  As44619 parašė:
  Jau pradedu bijoti jei bus kaip su pirmuoju nugriauzti iki kraujo ir maitinimas bus kančia

  As taip pat tooooooo labai bijau :(( nes su pirmagime tai vajeee iki triju menesiu nebuvo man jokio malonumo maitinti, vis skaudedavo.. bet beproto noriu maitinti nes ne tik patogu bet ir sveika vaikuciui :)))

 3. Allionka
  Allionka prieš 5 val.

  Man irgi didžiausia baimė maitinti mano krūtys ir taip visada per jautrios ir nemalonu jas liesti...o dabar tai iš viso. Bet esu pasiryžusi kentėti iki galo, nes manau tai geriausias maistas mažyliui.

 4. As44619
  As44619 prieš 4 val.

  MeLiNaKia parašė:
  Pas mane jau senai, jei kur prispaudi ja tai bega priespienis bet manau normalu man 😄 nes pirmagimes kai laukiausi tai nuo 18savaites man jis bego. Ir jos tokios…

  Aš taip ir nesulaukiu priespienio nesuprantu kodėl baimė yra kad nebus pieno o labai noriu maitinti pati tas artumas su kūdikiu tikriausiai nėra nieko geriau

 5. Mamytė Liūtė prieš 4 val.

  As44619 parašė:
  Aš taip ir nesulaukiu priespienio nesuprantu kodėl baimė yra kad nebus pieno o labai noriu maitinti pati tas artumas su kūdikiu tikriausiai nėra nieko geriau :oops:…

  Tai priešpienio dabar neturėjimas nereiškia, jog nebus pienuko svarbu, kad norite ir pasiryžusi viską padaryti gimus mažiukui

  Aš kažkaip net neįsivaizduoju savęs laikančios rankose buteliuko

  Taigi, ką įsivaizduosime, tą ir turėsime