37 nėštumo savaitė

37 nėštumo savaitė

Vaikelis 37 nėštumo savaitę

Sveikiname! Prasidėjo savaitė, nuo kurios vaikelis laikomas išnešiotu – tai yra, jis išsivystęs tiek, kad gali išgyventi be specialios medicininės priežiūros.

Greičiausiai vaikelis sveria šiek tiek daugiau nei 2 kg 800 g, jo ūgis – beveik 49 cm.

Jau pilnai susiformavusi mažutė širdelė, imuninė ir endokrininė sistemos, jos reikia tik dar šiek tiek laiko dar geriau pasiruošti gyvenimui išorėje. Maistines medžiagas kūdikis ir toliau gauna per virkštelę, tačiau žįsdamas nykštį jis ruošiasi kiek daugiau pastangų reikalaujančiam mitybos procesui. 

Jei jums diagnozuota preeklampsija, gydytojas gali rekomenduoti jau šią savaitę pradėti skatinti gimdymą.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 37 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rezultatai rodo, kad beveik 95% moterų vandenys nubėga namuose, kitoms – paprastai gydytojo kabinete ar ligoninėje.

Gali būti, kad dabar bus sunku patogiai įsitaisyti lovoje ir gerai išsimiegoti. Tyrimai rodo, kad miego kokybė trečiąjį trimestrą yra blogesnė nei kada nors anksčiau, nors, gimus vaikeliui, gali atrodyti, kad šis periodas buvo ne toks jau blogas.

Dabar gali padažnėti ir pailgėti paruošiamieji sąrėmiai, kartais tai gali būti nelabai malonus pojūtis. Taip pat galite pastebėti gleivingų makšties išskyrų - tai gali būti gleivių kamštis.

Gleivių kamštis savo konsistencija primena želė ar, drebučius ir gali būti tiek skaidrus, tiek su kraujo priemaišomis.

Gleivių kamštis būna apytiksliai 4-5 cm ilgio, ir pasišalinęs turėtų tilpti į porą arbatinių šakštelių. Tiesa, kartais jis pasišalina dalimis, tad gali būti mažesnis.

Pasišalinęs gleivių kamštis yra artėjančio gimdymo požymis, tačiau tai nereiškia, kad gimdymas prasidės netrukus: gali būti ir taip, kad praeis net ir kelios savaitės.

Darbelis 37 nėštumo savaitei

Įtaisykite į automobilį vaiko kėdutę. Net jei ir galima kitaip, saugiausia naujagimį iš ligoninės parsivežti specialioje vaikiškoje automobilio kėdutėje.

Ją įtaisyti gali būti sunkiau nei įsivaizduojate, tad nelaukite paskutinės minutės. Jei darote tai pirmą kartą, paprašykite parduotuvės personalo arba patyrusių draugų pagalbos ir būtinai patikrinkite, ar autokėdutė tikrai gerai įtvirtinta.

2019 m. Liepinukai :)

 1. nestukenykstuke
  nestukenykstuke prieš 6 val.

  SabinaG parašė:
  Sveiki ar dalyvaus Jūsų antrosios pusės /vyrai gimdime? Gal galite nurodyti savo pasirinkimo "už" ir "prieš". Ačiū

  dalyvaus bus salia nuo iki, nebent isvarysiu 😅❤

 2. MamaRossa
  MamaRossa prieš 6 val.

  Dalyvaus. Nes jis gali ir nori. Pagaliau, kai daryti vaikus, tai dviese, o kai gimdyt - tai ai, gal tu viena... Juokauju Vyrai skirtingi. Mes irgi, moterys, ne vieno mąstymo ir patirties. Mano žmogus ligoninių ar kraujo nebijo. Tarp jo draugų - norma kartu su savo moterimi gimdyti. O vyrams svarbu, ką mano kiti vyrai... Kai pirmą gimdžiau, tai ir nugarą trynė ir "kabojau" ant jo. 6 valandas sąrėmiai geruliai - atrodė, kad net atsikvėpti nebuvo kada. Pusė pamenu, o pusė veiksmo kažkur kosmose buvau. Kažin, ar viena būčiau pajėgus... Dukra iš karto vyrui "prilipo", ryšys nuo pirmos minutės. Nešiojo, maudė, migdė. Antrą gimdžiau be vyro, jis komandiruotėje buvo, grįžinėjo lėktuvu... Gimdymas buvo skubiai skatinamas, nes žali vandenys, virkštelės aplink kakliuką ir kojytes, smaugėsi. Parodė mažiukę ir skubiai išvežė pusei paros. O aš viena pusė paros vienvieteje palatoje. Vos paeinu, apie vaiką nieko nežinau, telefonas išsikrovęs, personalas nakčiai dingęs... Ryšį su antra dukra tėtis "atrado" tik kai ją pradėjo į lopšelį vežioti. Trečioji gimė greitai, negirdėjau, ką sakė medikai, bet vyras šalia "išversdavo", ką reikia daryti, kaip kvėpuoti, kiek jau matosi galvytės. Atrodo, kad gimdykloj buvom dviese, o medikai lyg tarp kitko 😂 Kirpo virkštelę, rengė. Seselės aikčiojo, koks vyras 🤣 Dabar ryšys su mažąją geležinis. Visur kartu varo reikalų tvarkyti.
  Mūsų atveju intymūs reikalai nepablogėjo, nors buvo gąsdinimų iš "visažinių". Sakyčiau kaip tik, pagerėjo, sumažėjo visokių kompleksų Netrukdo nei raukšlė ant pilvo, nei trūkę kapiliarai ant šlaunų. Bet gal čia lemia patirtis, pasitikėjimas, vyro požiūris ir prioritetai ? Visus kartus siuvo, sunkiai gijo, tad pirmi sex kartai po gimdymo nelengvi buvo. O ir pačiai reikia priprasti prie savo savo pasikeitusio kūno ir pojūčių... Bet kai vyras žino, kokia to kaina - kantresnis, dėmesingesnis. Juk ir vyrai ne visada būna tobuli - visokius mes juos matome... ir knarkia ir pabezda kartais, o su amžiumi ir pilvuks ir plaukai iš ausų pradeda lyst Kaip maniškis sako, traukia ne tobula išvaizda, o tai, kokius fluidus motera skleidžia 😁

 3. nykštukas_
  nykštukas_ prieš 1 val.

  MamaRossa parašė:
  Dalyvaus. Nes jis gali ir nori. Pagaliau, kai daryti vaikus, tai dviese, o kai gimdyt - tai ai, gal tu viena... Juokauju Vyrai skirtingi. Mes irgi, moterys, ne v…

  Vaje kaip gražu viskas. 😍 Net užpavydėjau baltų pavydu truputį. 🤭🤭🤭
  Mano vyras dalyvavo tik per sąrėmius paskui išėjo už durų. (Nebuvom planavę, kad dalyvaus, bet ačiū seselei kuri sakė tegu ateina pabūt, nes čia dar viskas ilgai truks kol prasidės) O šį kartą norėčiau, kad vėl tiek pat dalyvautų. O ar dalyvaus manau priklausys nuo to kada tas gimdymas prasidės. Jeigu jam būnant darbe tai manau tikrai nieko nemes ir nelėks pas mane. 🙂 Ne toks švarus darbas, kad galėtų mest ir važiuoti. 😔🙄

 4. User has not uploaded an avatar
  Nestuke 2019 prieš 1 val.

  SabinaG parašė:
  Sveiki ar dalyvaus Jūsų antrosios pusės /vyrai gimdime? Gal galite nurodyti savo pasirinkimo "už" ir "prieš". Ačiū

  Labas aisku dalyvaus. Savo noru. Pirmas vaikelis. Gyvenam ne lietuvoje. Cia esam tik dviese. Abu planavom,padarem abu ir gimdyme busme😃 kitaip ir neisivaizduoju😊

 5. rožine
  rožine prieš 21 min.

  SabinaG parašė:
  Sveiki ar dalyvaus Jūsų antrosios pusės /vyrai gimdime? Gal galite nurodyti savo pasirinkimo "už" ir "prieš". Ačiū

  Planuoja nedalyvauti, nei pats labai nori nei man ten jo reik tai tiesiog nei už nei prieš esu pirmame dalyvavo,bet kad kažkuo labai padėjo nepasakyčiau dabar ir pati labiau viena noriu buti nematau reikalo jam važiuoti kartu

  Shaltupe parašė:
  Dalyvaus. Vyro pasirinkimas, nes jis nori pamatyti užgimstant mūsų lėlytę, labai jau užsidegęs nukirpti virkštelę (truputį viską romantizuoja ir idealizuoja). Aš no…

  Realiai vyro labiau reikia ir padeda tik per stumima ne per sąremius 😀 bet ne kiekvienas gali/nori išbūti iki galo