37 nėštumo savaitė

37 nėštumo savaitė

Vaikelis 37 nėštumo savaitę

Sveikiname! Prasidėjo savaitė, nuo kurios vaikelis laikomas išnešiotu – tai yra, jis išsivystęs tiek, kad gali išgyventi be specialios medicininės priežiūros.

Greičiausiai vaikelis sveria šiek tiek daugiau nei 2 kg 800 g, jo ūgis – beveik 49 cm.

Jau pilnai susiformavusi mažutė širdelė, imuninė ir endokrininė sistemos, jos reikia tik dar šiek tiek laiko dar geriau pasiruošti gyvenimui išorėje. Maistines medžiagas kūdikis ir toliau gauna per virkštelę, tačiau žįsdamas nykštį jis ruošiasi kiek daugiau pastangų reikalaujančiam mitybos procesui. 

Jei jums diagnozuota preeklampsija, gydytojas gali rekomenduoti jau šią savaitę pradėti skatinti gimdymą.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 37 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rezultatai rodo, kad beveik 95 % moterų vandenys nubėga namuose, kitoms – paprastai gydytojo kabinete arba ligoninėje.

Gali būti, kad dabar bus sunku patogiai įsitaisyti lovoje ir gerai išsimiegoti. Tyrimai rodo, kad miego kokybė trečiąjį trimestrą yra blogesnė nei kada nors anksčiau, nors, gimus vaikeliui, gali atrodyti, kad šis periodas buvo ne toks jau blogas.

Dabar gali padažnėti ir pailgėti paruošiamieji sąrėmiai, kartais tai gali būti nelabai malonus pojūtis. Taip pat galite pastebėti gleivingų makšties išskyrų - tai gali būti gleivių kamštis.

Gleivių kamštis savo konsistencija primena želė ar, drebučius ir gali būti tiek skaidrus, tiek su kraujo priemaišomis.

Gleivių kamštis būna apytiksliai 4-5 cm ilgio, ir pasišalinęs turėtų tilpti į porą arbatinių šakštelių. Tiesa, kartais jis pasišalina dalimis, tad gali būti mažesnis.

Pasišalinęs gleivių kamštis yra artėjančio gimdymo požymis, tačiau tai nereiškia, kad gimdymas prasidės netrukus: gali būti ir taip, kad praeis net ir kelios savaitės.

Darbelis 37 nėštumo savaitei

Įtaisykite į automobilį vaiko kėdutę. Net jei ir galima kitaip, saugiausia naujagimį iš ligoninės parsivežti specialioje vaikiškoje automobilio kėdutėje.

Ją įtaisyti gali būti sunkiau nei įsivaizduojate, tad nelaukite paskutinės minutės. Jei darote tai pirmą kartą, paprašykite parduotuvės personalo arba patyrusių draugų pagalbos ir būtinai patikrinkite, ar autokėdutė tikrai gerai įtvirtinta.

2023 m. kovo mėnesio stebuklėliai 💕

 1. User has not uploaded an avatar
  Passion fruit prieš 5 val.

  Peledux parašė:
  noriu pasiguosti. šiandien buvo planinė apžiūra pas ginekologę, vaisius 33 savaičių o sveria tik +-1600kg..... būčiau gavusi siuntimą į kauno klinikas... bet tada p…

  Viskas bus gerai, stenkitės nestresuoti ir ilsėtis 🤗 Subrandins plaučius ir bus ramu. Gerai, jog pamatė sutrumpejusį kaklelį. Svarbiausia nėra sąrėmių jums ❤️

 2. User has not uploaded an avatar
  EglėP prieš 4 val.

  Inga8140 parašė:
  Pirmąjį nėštumą turėjau GD, vandenų buvo žymiai per daug, kūdikio svoris per didelis, tai net neleido gimdyti kad nebūtų blogų pasekmių. Buvo planinis cp. Na dabar …

  Man jau į siuntimą pas perinatologą įrašyta, kad CPO, nes ilgą laiką buvo vaisiaus įstrižinė padėtis, paskui kau teisinga, bet dabar dėl didesnio vandenų kiekio, sako, gali vėl suktis kaip nori. Tik dar neaišku, ar planinis, ar ne CP. Ginekologė sako, kad neturėtų manęs dar guldyti į ligoninę po vizito pas perinatologą, ir dar susimatysim vasario 14 d. O tada jau, kaip supratau, nuspręs, ar planiškai, ar ne.

 3. User has not uploaded an avatar
  Gabba prieš 3 val.

  Peledux parašė:
  noriu pasiguosti. šiandien buvo planinė apžiūra pas ginekologę, vaisius 33 savaičių o sveria tik +-1600kg..... būčiau gavusi siuntimą į kauno klinikas... bet tada p…

  Man surado vaisiaus vandenu trukuma 33 savaite, siandien lygiai 34 savaites, ir gimdom! Tikrai suprantu ka isgyvenat, pasiruoškit viskam, ir tikėkit savo leliuku❤️

 4. User has not uploaded an avatar
  EglėP prieš 3 val.

  Aš tikiu šiuolaikine medicina ir esu įsitikinusi, kad viskas jūsų mažyliams bus gerai. Tikėkit ir jūs!❤️ Klausykit gydytojų ir ramiai gimdykit.

 5. User has not uploaded an avatar
  Nerineri prieš 9 min.

  Peledux parašė:
  noriu pasiguosti. šiandien buvo planinė apžiūra pas ginekologę, vaisius 33 savaičių o sveria tik +-1600kg..... būčiau gavusi siuntimą į kauno klinikas... bet tada p…

  Pries 1,3metus atsiguliau i ligonine 33sav su tokiu gimdos kakleliu, subrandino viska, palaike ir paleido namo. Na ir ka, su gulimu rezimu isnesiojau iki 39sav! Dabar vel guliu ligoninej 35sav, kaklelis 1,6cm ir saremiai. Bet nestresuoju, nes zinau, kad viskas bus labai gerai! Linkiu ir Jums pozityvo! <3