37 nėštumo savaitė

37 nėštumo savaitė

Vaikelis 37 nėštumo savaitę

Sveikiname! Prasidėjo savaitė, nuo kurios vaikelis laikomas išnešiotu – tai yra, jis išsivystęs tiek, kad gali išgyventi be specialios medicininės priežiūros.

Greičiausiai vaikelis sveria šiek tiek daugiau nei 2 kg 800 g, jo ūgis – beveik 49 cm.

Jau pilnai susiformavusi mažutė širdelė, imuninė ir endokrininė sistemos, jos reikia tik dar šiek tiek laiko dar geriau pasiruošti gyvenimui išorėje. Maistines medžiagas kūdikis ir toliau gauna per virkštelę, tačiau žįsdamas nykštį jis ruošiasi kiek daugiau pastangų reikalaujančiam mitybos procesui. 

Jei jums diagnozuota preeklampsija, gydytojas gali rekomenduoti jau šią savaitę pradėti skatinti gimdymą.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 37 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rezultatai rodo, kad beveik 95 % moterų vandenys nubėga namuose, kitoms – paprastai gydytojo kabinete arba ligoninėje.

Gali būti, kad dabar bus sunku patogiai įsitaisyti lovoje ir gerai išsimiegoti. Tyrimai rodo, kad miego kokybė trečiąjį trimestrą yra blogesnė nei kada nors anksčiau, nors, gimus vaikeliui, gali atrodyti, kad šis periodas buvo ne toks jau blogas.

Dabar gali padažnėti ir pailgėti paruošiamieji sąrėmiai, kartais tai gali būti nelabai malonus pojūtis. Taip pat galite pastebėti gleivingų makšties išskyrų - tai gali būti gleivių kamštis.

Gleivių kamštis savo konsistencija primena želė ar, drebučius ir gali būti tiek skaidrus, tiek su kraujo priemaišomis.

Gleivių kamštis būna apytiksliai 4-5 cm ilgio, ir pasišalinęs turėtų tilpti į porą arbatinių šakštelių. Tiesa, kartais jis pasišalina dalimis, tad gali būti mažesnis.

Pasišalinęs gleivių kamštis yra artėjančio gimdymo požymis, tačiau tai nereiškia, kad gimdymas prasidės netrukus: gali būti ir taip, kad praeis net ir kelios savaitės.

Darbelis 37 nėštumo savaitei

Įtaisykite į automobilį vaiko kėdutę. Net jei ir galima kitaip, saugiausia naujagimį iš ligoninės parsivežti specialioje vaikiškoje automobilio kėdutėje.

Ją įtaisyti gali būti sunkiau nei įsivaizduojate, tad nelaukite paskutinės minutės. Jei darote tai pirmą kartą, paprašykite parduotuvės personalo arba patyrusių draugų pagalbos ir būtinai patikrinkite, ar autokėdutė tikrai gerai įtvirtinta.

2022 m. Liepinukai ❤️

 1. levand
  levand prieš 13 val.

  FFroska parašė:
  Aš ir pirmam vaikui naudojau vatos diskelius ir virintą vandenuką kasdieniniams ritualams.O drabužėlius lyginau gal pirmas dvi savaites,vėliau tiesiog mečiau šį rei…

  Minėjo per mokymus, kad svarbiausia tas apatinis bodis ar siaustinukas kuris turės sąlyti su dar neužgijusia bambute turėtų būti išlygintas, ir kasdien keičiamas, o jau viršutinis nebūtinai, ir ji keisti pagal poreikį. 🙂 Bambutė per 14 dienų turi sugyti, tai tiek to ir lyginimo. 🙂

 2. Bimbambu
  Bimbambu prieš 12 val.

  Sveikos, jau kelias dienas turiu problema- atsitupus ar ne taip pastacius kaire koja uzeina astrus skausmas einantis nuo kelienio I apacia. Skausmas toks lyg per kaula. Ar verta labai sunerimti? Gal kazkam taip buvo? Galvoju gal koks nervas uzsispaudes ar kas. Googlinu, bet nieko panasaus nerandu. Jei nepraeis eisiu pas gydytojus, taciau gyvenu ne Lietuvoje, nelabai jei cia puola kazka tirti. Aciu ❤️

 3. Sara_ prieš 3 val.

  Jeigu skausmas atsirado staiga ir labai skauda, butinai pasirodykite gydytojai. Gal kazkur nukritote, uzsigavote koja?
  Man pvz kiekvieno nestumo gale pradeda skaudeti slaunies priekine dali ir apacios nugara... jauciu toki kaip aptirpima ir deginima, kuris atsiranda vaikstant.. klausiau kazkada gydytojos, tai sake, kad tikriausiai leliukas uzspaudes nerva. Kadangi skausmas visada praeidavo po gimdymo, tai ir dabar tikiuosi to paties😏

 4. Sara_ prieš 2 val.

  Nezinau kaip jums, bet man taip letai slenka laikas.. taip laukiu susitikimo kuo greiciau 😏
  Jauciuosi visa nerangi, istinus, skauda koja, remuo kankina, svoris pradejo augti greitai ... dar plius pas mUs Ispanijoje labai karsta, apie 35 laipsnius, tai irgi tas neprisideda prie geros savijautos😳
  Kaip jus jauciates?

 5. Aistuze
  Aistuze prieš 1 val.

  Sara_ parašė:
  Nezinau kaip jums, bet man taip letai slenka laikas.. taip laukiu susitikimo kuo greiciau 😏

  Pas mus irgi karšta. Dieną net šunio nevedu į lauką. Gerai, kad dar naktys gaivesnės. Liepos tikrai nelaukiu 🥵

  Kol kas laikausi 💪 Stegiuosi sportuoti, kokybiškai leisti laiką su vaikais ir vyru. Bet jau esu numačiusi ankščiausią datą, kada galiu pabirti saugiai 😅 Tikiuosi pavyks.