37 nėštumo savaitė

Vaikelis 37 nėštumo savaitę

Sveikiname! Prasidėjo savaitė, nuo kurios vaikelis laikomas išnešiotu – tai yra, jis išsivystęs tiek, kad gali išgyventi be specialios medicininės priežiūros.

Greičiausiai vaikelis sveria šiek tiek daugiau nei 2 kg 800 g, jo ūgis – beveik 49 cm.

Jau pilnai susiformavusi mažutė širdelė, imuninė ir endokrininė sistemos, jos reikia tik dar šiek tiek laiko dar geriau pasiruošti gyvenimui išorėje. Maistines medžiagas kūdikis ir toliau gauna per virkštelę, tačiau žįsdamas nykštį jis ruošiasi kiek daugiau pastangų reikalaujančiam mitybos procesui. 

Jei jums diagnozuota preeklampsija, gydytojas gali rekomenduoti jau šią savaitę pradėti skatinti gimdymą.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 37 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rezultatai rodo, kad beveik 95% moterų vandenys nubėga namuose, kitoms – paprastai gydytojo kabinete ar ligoninėje.

Gali būti, kad dabar bus sunku patogiai įsitaisyti lovoje ir gerai išsimiegoti. Tyrimai rodo, kad miego kokybė trečiąjį trimestrą yra blogesnė nei kada nors anksčiau, nors, gimus vaikeliui, gali atrodyti, kad šis periodas buvo ne toks jau blogas.

Dabar gali padažnėti ir pailgėti paruošiamieji sąrėmiai, kartais tai gali būti nelabai malonus pojūtis. Taip pat galite pastebėti gleivingų makšties išskyrų - tai gali būti gleivių kamštis.

Gleivių kamštis savo konsistencija primena želė ar, drebučius ir gali būti tiek skaidrus, tiek su kraujo priemaišomis.

Gleivių kamštis būna apytiksliai 4-5 cm ilgio, ir pasišalinęs turėtų tilpti į porą arbatinių šakštelių. Tiesa, kartais jis pasišalina dalimis, tad gali būti mažesnis.

Pasišalinęs gleivių kamštis yra artėjančio gimdymo požymis, tačiau tai nereiškia, kad gimdymas prasidės netrukus: gali būti ir taip, kad praeis net ir kelios savaitės.

Darbelis 37 nėštumo savaitei

Įtaisykite į automobilį vaiko kėdutę. Net jei ir galima kitaip, saugiausia naujagimį iš ligoninės parsivežti specialioje vaikiškoje automobilio kėdutėje.

Ją įtaisyti gali būti sunkiau nei įsivaizduojate, tad nelaukite paskutinės minutės. Jei darote tai pirmą kartą, paprašykite parduotuvės personalo arba patyrusių draugų pagalbos ir būtinai patikrinkite, ar autokėdutė tikrai gerai įtvirtinta.

2017 m. Rugsėjinukai❤

 1. P@nda
  P@nda prieš 36 min.

  ARSa parašė:
  Aš kai pradėjai geleži gerti, tai pradėjo labai prieš miega rūgštys su rėmeniu graužti. Iki feroglobino taip tikrai nebuvo, o dabar tenka iki 1-2 val sėdėti lovoje,…

  Siaip dazniausiausiai po men kartoja. Bet cia vel gi individualiai. Man rugstis nuo pirmo men, tai laukiu pabaigos ir tiek

 2. sandermenas
  sandermenas prieš 22 min.

  sveikos mamytes, norejau paklausti ir padiskutuoti apie padekutes gydytojams. ar jas duodate, kada duodate, kam duodate ir kiek? su pirmu vaiku niekam nieko nedaviau, idomu jusu nuomone ar deretu?

 3. User has not uploaded an avatar
  vileva prieš 16 min.

  sandermenas parašė:
  sveikos mamytes, norejau paklausti ir padiskutuoti apie padekutes gydytojams. ar jas duodate, kada duodate, kam duodate ir kiek? su pirmu vaiku niekam nieko nedavia…

  Niekam nieko nedavem ir manau, kad to daryti nereikia. Ju darbas yra priimti gimdyma taip, kaip priklauso.

 4. User has not uploaded an avatar
  Kukuskaas prieš 12 min.

  Sveikos,o as su nekokiom ziniom.Buvau siandien pas infektologe,ir patvirtino nelemta laimo liga.Prirase antibiotiku gert 3 savaites,o man jau 36+4d.svarbu anksciau neissilukstent,pabaigt antibiotiku kursa ir busiu sveika.Nes kaip supratau maitint maziukes negaleciau vartodama antibiotikus.Gal yra mamyciu sirgusiu sia liga nestumo metu?

 5. Šilo_uoga
  Šilo_uoga prieš 10 min.

  Ačiū visoms už patarimus, šiandien ryte aktyvesnė jau šiek tiek, tai ramiau matyt tikrai jau vietos trūksta ir gal labiau patinginiauja.

  Dėl padėkų, tai aš gal savo ginekologei ir jos seselei norėčiau atsidėkoti už tiek laiko rūpesčio ir priežiūros bet tikrai ne pinigais, aš asmeniškai labai prieš tokius dalykus, gal jūs kaip nors kitaip atsidėkojat? Mąstau kaip tai galėčiau padaryti