37 nėštumo savaitė

37 nėštumo savaitė

Vaikelis 37 nėštumo savaitę

Sveikiname! Prasidėjo savaitė, nuo kurios vaikelis laikomas išnešiotu – tai yra, jis išsivystęs tiek, kad gali išgyventi be specialios medicininės priežiūros.

Greičiausiai vaikelis sveria šiek tiek daugiau nei 2 kg 800 g, jo ūgis – beveik 49 cm.

Jau pilnai susiformavusi mažutė širdelė, imuninė ir endokrininė sistemos, jos reikia tik dar šiek tiek laiko dar geriau pasiruošti gyvenimui išorėje. Maistines medžiagas kūdikis ir toliau gauna per virkštelę, tačiau žįsdamas nykštį jis ruošiasi kiek daugiau pastangų reikalaujančiam mitybos procesui. 

Jei jums diagnozuota preeklampsija, gydytojas gali rekomenduoti jau šią savaitę pradėti skatinti gimdymą.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 37 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rezultatai rodo, kad beveik 95% moterų vandenys nubėga namuose, kitoms – paprastai gydytojo kabinete ar ligoninėje.

Gali būti, kad dabar bus sunku patogiai įsitaisyti lovoje ir gerai išsimiegoti. Tyrimai rodo, kad miego kokybė trečiąjį trimestrą yra blogesnė nei kada nors anksčiau, nors, gimus vaikeliui, gali atrodyti, kad šis periodas buvo ne toks jau blogas.

Dabar gali padažnėti ir pailgėti paruošiamieji sąrėmiai, kartais tai gali būti nelabai malonus pojūtis. Taip pat galite pastebėti gleivingų makšties išskyrų - tai gali būti gleivių kamštis.

Gleivių kamštis savo konsistencija primena želė ar, drebučius ir gali būti tiek skaidrus, tiek su kraujo priemaišomis.

Gleivių kamštis būna apytiksliai 4-5 cm ilgio, ir pasišalinęs turėtų tilpti į porą arbatinių šakštelių. Tiesa, kartais jis pasišalina dalimis, tad gali būti mažesnis.

Pasišalinęs gleivių kamštis yra artėjančio gimdymo požymis, tačiau tai nereiškia, kad gimdymas prasidės netrukus: gali būti ir taip, kad praeis net ir kelios savaitės.

Darbelis 37 nėštumo savaitei

Įtaisykite į automobilį vaiko kėdutę. Net jei ir galima kitaip, saugiausia naujagimį iš ligoninės parsivežti specialioje vaikiškoje automobilio kėdutėje.

Ją įtaisyti gali būti sunkiau nei įsivaizduojate, tad nelaukite paskutinės minutės. Jei darote tai pirmą kartą, paprašykite parduotuvės personalo arba patyrusių draugų pagalbos ir būtinai patikrinkite, ar autokėdutė tikrai gerai įtvirtinta.

2021 Vasarinukai 👶❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Diche prieš 4 val.

  Aš irgi lapkriti spėjau corona lengvą formą prasirgti. Viena iš nuomoniu, kad dėl jos gal ir pagimdžiau ankščiau termino. Bet svarbiausiai vaikelis gimė sveikas .

  Tik mamytės kuriuos prasirgote, kai važiuosite gimdyti turėkite atspausdinta pažymą, kad buvo patvirtintas teigiamas covid tyrimas. Tada atvykus į gimdymo stacionarą neims covid tyrimo (galioja 3 menesius nuo patvirtinto covid tyrimo). Mums su vyru taip buvo, todėl buvome ramus bent jau dėl šito

 2. User has not uploaded an avatar
  Diche prieš 4 val.

  Gimdžiau Vilniaus Gimdymo namuose. Tikėjausi sunkesnio gimdymo gerai atsidarynėjo kaklelis, epidura padarė kai buvo 7 cm atsidarymo, bet jis nelabai spejo suveikti. Sunkiausiai buvo stumimo etapas, labai svarbu klausyti ką sako medikai. Gimdime dalyvavo ir vyras ir virkštelę perkirpo. Vaikelį užrašė, kaip neišnešiotą, vienos dienos pritrūko iki pilnu 37 sav.. O Apgar 9/10 čia 1 ir 5 minute po gimimo vertinimas, čia labai geri skaičiai

 3. Irvutė
  Irvutė prieš 4 val.

  Diche parašė:
  Gimdžiau Vilniaus Gimdymo namuose. Tikėjausi sunkesnio gimdymo gerai atsidarynėjo kaklelis, epidura padarė kai buvo 7 cm atsidarymo, bet jis nelabai spejo suvei…

  Kaip smagu skaityt pakankamai lengvas ir sklandzias istorijas 🤗🌸👏 nu dabar prasides naujas etapas, nauji vargeliai ir tuo paciu dziaugsmeliai 😍

 4. Muere prieš 3 val.

  Diche parašė:
  Sveiki senai čia skaitau susirasynėjimus, bet vis nedrįstavau pati rašyti. Šiandien jau savaitė kaip supuoju rankuose savo mažylį. Pagimdžiau 36 sav + 6 d., nakt…

  Sveikinimai! 🎉🎉🎉

 5. Ieva.Z
  Ieva.Z prieš 2 val.

  Diche parašė:
  Sveiki senai čia skaitau susirasynėjimus, bet vis nedrįstavau pati rašyti. Šiandien jau savaitė kaip supuoju rankuose savo mažylį. Pagimdžiau 36 sav + 6 d., nakt…

  Sveikinimai jums supuojant mazyli smagu,kad viskas gerai!