37 nėštumo savaitė

37 nėštumo savaitė

Vaikelis 37 nėštumo savaitę

Sveikiname! Prasidėjo savaitė, nuo kurios vaikelis laikomas išnešiotu – tai yra, jis išsivystęs tiek, kad gali išgyventi be specialios medicininės priežiūros.

Greičiausiai vaikelis sveria šiek tiek daugiau nei 2 kg 800 g, jo ūgis – beveik 49 cm.

Jau pilnai susiformavusi mažutė širdelė, imuninė ir endokrininė sistemos, jos reikia tik dar šiek tiek laiko dar geriau pasiruošti gyvenimui išorėje. Maistines medžiagas kūdikis ir toliau gauna per virkštelę, tačiau žįsdamas nykštį jis ruošiasi kiek daugiau pastangų reikalaujančiam mitybos procesui. 

Jei jums diagnozuota preeklampsija, gydytojas gali rekomenduoti jau šią savaitę pradėti skatinti gimdymą.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 37 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rezultatai rodo, kad beveik 95% moterų vandenys nubėga namuose, kitoms – paprastai gydytojo kabinete ar ligoninėje.

Gali būti, kad dabar bus sunku patogiai įsitaisyti lovoje ir gerai išsimiegoti. Tyrimai rodo, kad miego kokybė trečiąjį trimestrą yra blogesnė nei kada nors anksčiau, nors, gimus vaikeliui, gali atrodyti, kad šis periodas buvo ne toks jau blogas.

Dabar gali padažnėti ir pailgėti paruošiamieji sąrėmiai, kartais tai gali būti nelabai malonus pojūtis. Taip pat galite pastebėti gleivingų makšties išskyrų - tai gali būti gleivių kamštis.

Gleivių kamštis savo konsistencija primena želė ar, drebučius ir gali būti tiek skaidrus, tiek su kraujo priemaišomis.

Gleivių kamštis būna apytiksliai 4-5 cm ilgio, ir pasišalinęs turėtų tilpti į porą arbatinių šakštelių. Tiesa, kartais jis pasišalina dalimis, tad gali būti mažesnis.

Pasišalinęs gleivių kamštis yra artėjančio gimdymo požymis, tačiau tai nereiškia, kad gimdymas prasidės netrukus: gali būti ir taip, kad praeis net ir kelios savaitės.

Darbelis 37 nėštumo savaitei

Įtaisykite į automobilį vaiko kėdutę. Net jei ir galima kitaip, saugiausia naujagimį iš ligoninės parsivežti specialioje vaikiškoje automobilio kėdutėje.

Ją įtaisyti gali būti sunkiau nei įsivaizduojate, tad nelaukite paskutinės minutės. Jei darote tai pirmą kartą, paprašykite parduotuvės personalo arba patyrusių draugų pagalbos ir būtinai patikrinkite, ar autokėdutė tikrai gerai įtvirtinta.

2018 m. Balandinukų grupė ❤️

 1. Lovelymamy
  Lovelymamy prieš 56 min.

  madworld parašė:
  Na, tikiuosi grįš mano vaikas į save greitai, nes jeigu taip toliau bus ilgą laiką, tai man nervai pakriks

  Taip mano didesnis kitaip reaguoja. Nors musu aplinkoj tai nemazai jo draugu jau turi broliukus ir sesutes vieni labai pesas kiti maziau. Tai mes jam esam aiskine kad vaikai skirtingi kad jeigu jis irgi stengsis tai jo sese ar brolis ir stengsis. Galu gale ir nuo auklejimo daug kas priklauso ir tevu poziurio tai kol kas noras nepraeina ir tikimes nepraeis 😀
  O jusu dar mazyte jai uzeina daugiau nuotaiku kaitu ir galvyteje sukasi visokios mintys. Nepasiduokit vis kalbedama ir aiskindama ir susitvarkys 😎

 2. GretaLad
  GretaLad prieš 53 min.

  Helena@ parašė:
  Na jei iš kraujo tyrimo matosi tai kraujas geras, gal būtų pasakius kita vertus neatmetama galimybė kad trūksta man kalcio... bet kiek suprantu dabar jau nel…

  As nepamenu, ar man kraujas ka rode ar ne, nes cia su anuo nestumu taip buvo. Dabar norisi kreidos nei kaip pacios kreidos, o kaip nerealiai ji tarp dantu girgzda kramtant. Skonis tragiskas man jos, bet atsikandu, pakramtau ir nugeriu kola 😁

 3. Barita
  Barita prieš 38 min.

  Vasarok parašė:
  😀
  Šita girdėjusi buvau...

  Vat vien nuo minties apie chemija kaupiasi seiles, indaploviu teblete visada pauostau, kai wc nuleidziu vandeni o ten pakabintas tas kvapiklis is kurio isbega chemija irgi seiles kaupiasi, niekada muilo nenaudojau, bet pries pora menesiu gavau lauktuviu tai su juo dabar tiek daznai rankas plaunu kad irgi seiles kaupiasi... o apie parduotuve jau minejau atsistoju ir uostau plius dar prisiperku reikia ar nereikia

 4. Karoliute
  Karoliute prieš 33 min.

  madworld parašė:
  Mamos, kas turit vieną vaiką namie ir laukiat antro, ar nepasikeitė pirmojo elgesys likus nebedaug laiko iki termino?

  taip mano trimetis apsimetineja leliuku... ant ranku Apapa, nyksti i burna kisa vaidina kad soske. Visad nori but salia zodziu lipa ant galvos tiesiogiai! 😞 pavargau jau nuo to konkreciai... o tai kas bus kai gims sese???

  Snd buvom klinikose kartu rase tonua tai jis malesi malesi salia sake reik mamai pilva kirpti..😂 sese beibis ten... tai vadinasi vaikas supranta kad kaip ir laukiam beibio bet va su demesiu tai bus reikalu!

 5. madworld
  madworld prieš 17 min.

  Karoliute parašė:
  taip mano trimetis apsimetineja leliuku... ant ranku Apapa, nyksti i burna kisa vaidina kad soske. Visad nori but salia zodziu lipa ant galvos tiesiogiai! 😞

  Jo jo, bus reikalų, o jei va dar taip elgsis, kaip dabar, oi bus vargelio. Guodziuos bent tuom, kad pavasarį gal mažiau sirgs ir eis į darželį tvarkingai