37 nėštumo savaitė

Vaikelis 37 nėštumo savaitę

Sveikiname! Prasidėjo savaitė, nuo kurios vaikelis laikomas išnešiotu – tai yra, jis išsivystęs tiek, kad gali išgyventi be specialios medicininės priežiūros.

Greičiausiai vaikelis sveria šiek tiek daugiau nei 2 kg 800 g, jo ūgis – beveik 49 cm.

Jau pilnai susiformavusi mažutė širdelė, imuninė ir endokrininė sistemos, jos reikia tik dar šiek tiek laiko dar geriau pasiruošti gyvenimui išorėje. Maistines medžiagas kūdikis ir toliau gauna per virkštelę, tačiau žįsdamas nykštį jis ruošiasi kiek daugiau pastangų reikalaujančiam mitybos procesui. 

Jei jums diagnozuota preeklampsija, gydytojas gali rekomenduoti jau šią savaitę pradėti skatinti gimdymą.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 37 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rezultatai rodo, kad beveik 95% moterų vandenys nubėga namuose, kitoms – paprastai gydytojo kabinete ar ligoninėje.

Gali būti, kad dabar bus sunku patogiai įsitaisyti lovoje ir gerai išsimiegoti. Tyrimai rodo, kad miego kokybė trečiąjį trimestrą yra blogesnė nei kada nors anksčiau, nors, gimus vaikeliui, gali atrodyti, kad šis periodas buvo ne toks jau blogas.

Dabar gali padažnėti ir pailgėti paruošiamieji sąrėmiai, kartais tai gali būti nelabai malonus pojūtis. Taip pat galite pastebėti gleivingų makšties išskyrų - tai gali būti gleivių kamštis. Gleivių kamštis savo konsistencija primena želė ar, drebučius ir gali būti tiek skaidrus, tiek su kraujo priemaišomis.

Gleivių kamštis būna apytiksliai 4-5 cm ilgio, ir pasišalinęs turėtų tilpti į porą arbatinių šakštelių. Tiesa, kartais jis pasišalina dalimis, tad gali būti mažesnis.

Pasišalinęs gleivių kamštis yra artėjančio gimdymo požymis, tačiau tai nereiškia, kad gimdymas prasidės netrukus: gali būti ir taip, kad praeis net ir kelios savaitės.

Darbelis 37 nėštumo savaitei

Įtaisykite į automobilį vaiko kėdutę. Net jei ir galima kitaip, saugiausia naujagimį iš ligoninės parsivežti specialioje vaikiškoje automobilio kėdutėje. Ją įtaisyti gali būti sunkiau nei įsivaizduojate, tad nelaukite paskutinės minutės. Jei darote tai pirmą kartą, paprašykite parduotuvės personalo arba patyrusių draugų pagalbos ir būtinai patikrinkite, ar autokėdutė tikrai gerai įtvirtinta.

2017 m. Kovo mėnesio būsimos mamytės

 1. User has not uploaded an avatar
  gembutas prieš 33 min.

  uogyytė parašė:

  Na man cp dare su pirmagime ir pastojau vel kai mazikei buvo mazdaug puse metuku. Is daktaru pas kuriuos lankausi negirdejsu kad priekaistautu kad mazas tarpas praejo ;) aisku gal nerekomenduojama, bet jei taip nutinka tai isnesioti irgi galima

 2. uogyytė
  uogyytė prieš 21 min.

  Rami tyla parašė:
  Kai suejo metai po gimdymo nuejau pas ginekologe savo, ir paklausiau ar jau galim pradet planuot. Ji paziurejo kad viskas graziai sugyje ir pasake jokiu problemu. …

  Smagu girdeti

 3. User has not uploaded an avatar
  simasima prieš 19 min.

  Dėl epidūro. Oficialiai parašyta,jei daktaras nusprendžia,kad jis reikalingas,tada ir duodamas. Kitaip tariant suteikiama visa reikiama medicininė priežiūra + vaistai. Klausimas yra ar daktarui tikrai atrodo kad jums reikia :DD jums gali atrodyti vienaip,o jam kitaip Todėl jei turit savo.. pasiprašot ir jei ne vėlu,turėtų suleist

 4. uogyytė
  uogyytė prieš 19 min.

  gembutas parašė:
  Na man cp dare su pirmagime ir pastojau vel kai mazikei buvo mazdaug puse metuku. Is daktaru pas kuriuos lankausi negirdejsu kad priekaistautu kad mazas tarpas prae…

  Nuraminot.. Jau galvojau ilgai reiks laukt , jai butu cp .. Reiskia jai organizmas pasiruoses galima meginti ir anksciau kita leliuka

 5. ElenB
  ElenB prieš 15 min.

  dovileee27 parašė:
  As irgi uk ,ne cezaris man .. bet jokiu tyrimu cia nedare,man 39 -ta savaite ir tik forume suzinojau apie ta streptokoko tyrima... tai ne labai suprantu,cia luetuvo…

  Man Airijoje irgi nedarė nei cukraus netikrino , nei streptokoko , ir apie judesių skaičiavimą nėra minėję ... Per skanus buvau prisiruosus klausimų , prisiskaičiau ko klausia mamytes Lietuvoje, tai kai pradėjau klausti apie placentos pozicija , tai gavau atsakymą - kam tau to reikia žinoti ? Viskas yra gerai, maziau zinai geriau miegi.
  Bet skanu daug turėjau , net 8 .