19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didesnis mangas), svoris apie 240 g. Galūnės taip pat šiek tiek pailgėjo, ir yra proporcingesnės kūneliui.

Jei laukiatės dvynukų, tai greičiausiai jūsų nėštumo pusiaukelė - įprastai dvynukai gimsta apie 38 nėštumo savaitę.

Vaisiaus smegenys ir nervinė sistema vystosi toliau, todėl mažylio galimybės išgyventi - vis didesnės.

Antrojo trimestro metu subręsta galvos smegenų kamienas, atsakingas už gyvybiškai svarbias funkcijas: kvėpavimą, čiulpimą, rijimą, širdies veiklą. Štai kodėl pasibaigus antrajam trimestrui gimę neišnešioti kūdikiai jau gali išgyventi (žinoma, jei yra tinkama priežiūra).

Gal sunku tuo patikėti, tačiau 19 nėštumo savaitę būsimos mergaitės kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – būsimų anūkų pradas!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą.

Tai – apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkitės į gydytojus.

Gali būti, kad pradedate pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio.

Natūraliai tamsesnės odos sritys (speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė, makštis) nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“).

Pigmentinės dėmės ant vaido odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvote saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų.

Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėkite ieškoti auklės ir/ar darželio. Gali atrodyti, kad tuo rūpintis dar anksti, tačiau paprastai geros auklės darbo turi mažiausiai pusmečiui ar metams į priekį, iki prižiūrimam vaikui sukaks metai-dveji.

Pasiklausinėkite pažįstamų, gal kurie iš jų kaip tik panašiu metu, kai auklės galėtų prireikti jums, planuoja atsisveikinti su savąją Mere Popins.

Dėl darželių, pasidomėkite priėmimo į darželius tvarka jūsų mieste (gyvenvietėje): kada reikia užsiregistruoti, kokia registracijos tvarka, kokie yra eilių sudarymo prioritetai.

Jei ketinate vaiką į darželį leisti nuo vienerių metų, turėkite mintyje, kad ne visi darželiai priima tokio amžiaus vaikus, ir eilės į juos gali būti ilgesnės.

Kai kuriuose miestuose tėvų deklaruota gyvenamoji vieta yra vienas iš prioritetų eilėje į darželį (t.y., vaikas turi mažiau galimybių patekti į darželį, jei vaiko tėvai registruoti kitame mieste).

Jei iki šiol esate registruoti viename mieste, o gyvenate ir planuojate vaiką vesti į darželį kitame, susitvarkykite gyvenamosios vietos deklaraciją jau dabar.

2017 metų gruodinukai ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  sandravi prieš 13 val.

  iddile parašė:
  Aj nea. Pirkau tik lopsi, vaziuokle ir mamos krepsi. Reikes nepamirsti dar nuo lietaus apsaugą įsigyti. Planuose turiu, kad pavasari pwreisim i lengva sportinuką :)…

  kur ir kokius lopsius ziurinejate pirkti?ar kur isigijote?

 2. User has not uploaded an avatar
  sandravi prieš 13 val.

  romantikaa parašė:
  Sveika prisijungus 😉 Mes irgi buvome pries pora dienu susitikime, tai nuramino, kad viskas yra tvarkoje, augame graziai ir suzinojom, kad turesim berniuka! :oro-buc…

  Sveikinu jus su berniuku! mane taip pat ilgokai papykindavo..dar net dabar kartais buna nors jau 20+4. As dabar esu priaugusi 4kg nepilnai ,bet dziaugiuosi nes esu normoje, pagal skaiciuokle netgi galiu daugiau valgyti ir priaugti

 3. User has not uploaded an avatar
  Gintarė MMM prieš 12 val.

  sandravi parašė:
  Man ekoskopa dariusi moteris sake kad 100proc niekam neduoda, kadangi nemato plika akimi, taigi 99proc ;) pasilieka ta jau 1proc atvejams kai suklysta, nors buna to…

  Tas procentas tik seip, jei as pati is foto supratau kad ziuriu i moteriskus organus sako pimpaliukas tikrai neuzaugs

 4. User has not uploaded an avatar
  Braskyte111 prieš 8 val.

  JustinaMilda parašė:
  gal kurios turejo problemu nestume su dantu tvarkymu?

  Taip, siandien kaip tik buvau pas dantiste. Kai pradejo grezti galvoju apseisiu be vaistu, bet po to jau teko leistis. Skaiciau, kad nekenksminga. Tik dantis galima tvarkyti antram trimestre. Nei pirmam nei treciam negalima, kad neisaukti komplikaciju. Keista man buvo, kad rankos plastakas vis meslungis trauke kol gulejau ant kedes pas dantiste, gal per daug vaistu suleido 😆😆😆.

 5. User has not uploaded an avatar
  Braskyte111 prieš 8 val.

  As naudoju biodermos krema, tai jis labai drekina. Jis tinka labai sausai ir sidirgusiai odai. Jo ilgai uztenka. Tai juo tepu kojas ir pilva. Tai dregnumas visai dienai islieka.