19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didesnis mangas), svoris apie 240 g. Galūnės taip pat šiek tiek pailgėjo, ir yra proporcingesnės kūneliui.

Jei laukiatės dvynukų, tai greičiausiai jūsų nėštumo pusiaukelė - įprastai dvynukai gimsta apie 38 nėštumo savaitę.

Vaisiaus smegenys ir nervinė sistema vystosi toliau, todėl mažylio galimybės išgyventi - vis didesnės.

Antrojo trimestro metu subręsta galvos smegenų kamienas, atsakingas už gyvybiškai svarbias funkcijas: kvėpavimą, čiulpimą, rijimą, širdies veiklą. Štai kodėl pasibaigus antrajam trimestrui gimę neišnešioti kūdikiai jau gali išgyventi (žinoma, jei yra tinkama priežiūra).

Gal sunku tuo patikėti, tačiau 19 nėštumo savaitę būsimos mergaitės kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – būsimų anūkų pradas!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą.

Tai – apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkitės į gydytojus.

Gali būti, kad pradedate pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio.

Natūraliai tamsesnės odos sritys (speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė, makštis) nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“).

Pigmentinės dėmės ant vaido odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvote saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų.

Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėkite ieškoti auklės ir/ar darželio. Gali atrodyti, kad tuo rūpintis dar anksti, tačiau paprastai geros auklės darbo turi mažiausiai pusmečiui ar metams į priekį, iki prižiūrimam vaikui sukaks metai-dveji.

Pasiklausinėkite pažįstamų, gal kurie iš jų kaip tik panašiu metu, kai auklės galėtų prireikti jums, planuoja atsisveikinti su savąją Mere Popins.

Dėl darželių, pasidomėkite priėmimo į darželius tvarka jūsų mieste (gyvenvietėje): kada reikia užsiregistruoti, kokia registracijos tvarka, kokie yra eilių sudarymo prioritetai.

Jei ketinate vaiką į darželį leisti nuo vienerių metų, turėkite mintyje, kad ne visi darželiai priima tokio amžiaus vaikus, ir eilės į juos gali būti ilgesnės.

Kai kuriuose miestuose tėvų deklaruota gyvenamoji vieta yra vienas iš prioritetų eilėje į darželį (t.y., vaikas turi mažiau galimybių patekti į darželį, jei vaiko tėvai registruoti kitame mieste).

Jei iki šiol esate registruoti viename mieste, o gyvenate ir planuojate vaiką vesti į darželį kitame, susitvarkykite gyvenamosios vietos deklaraciją jau dabar.

2018 m. lapkričio stebuklai ❤

1. Ledinukėė prieš 2 val.

Asttutia parašė:
    Na pas mane tokios net nera. Cia Norvegijoj visai kitaip. Pirmiausias scanas18-20sav. Ir nuo12sav kraujo tyrimas. Bet tam turi registruotis pas savo daktara. Jis k…

Jie tyrimus turi tau atsiusti i pasta.
    Man taip aiskino jordmor.
    Man uzvede kortele poliklinikoj,paeme krauja. Sako kai ateis ats mes tau pranesime. Atvaziuosi pasiimti kortele ir tyrimus. O jordmor pasake,kad jie turejo kortele atiduoti ,o tyrimu ats atsiusti i pasta. Nes viskas turi keliauti pas jordmor.

neringuuut prieš 1 val.

Ingrid30 parašė:
    Susizinojau, kad privalo.Jei paprasai.Buvau emergcency, ka tik grizau.Dave paklausyti,nuotabus jausmas.😍

O zinosiu as buvau 16 savaiciu privaciai skane, tai ramiai laukiu dabar 20 savaites

3. Liepos dukra
    Liepos dukra prieš 1 val.

Susimasčiau. O geriate ar 400 mg ar 295.7 mg. Pasirodo visą laiką gėriau silpnesnį. Pereit ant stipresnio, nes liepė iki 20 sav?

4. Asttutia
    Asttutia prieš 31 min.

Ledinukėė parašė:
    Jie tyrimus turi tau atsiusti i pasta.
    Man taip aiskino jordmor.

Nieko nedave jie. Cia jie grybauja, nes gavau laiska tik su kraujo grupe. Daugiau nieko. Ir kai sakiau kad jordmor reik sako mes turim kazka suvele. Tai nzn.
    As isvis dabar daktara savo pasikeiciau nes grybauja. Buvo angina gyde nuo skrandzio rugstingumo. Paskui po 3dienu ir pokalbio su jordmor kraujo tyrimus padare tada gavau gydyma. Tai man cia atmestinai atrodo. Ziuresiu ka naujas daktaras

Pumpum prieš 11 min.

Liepos dukra parašė: