19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didesnis mangas), svoris apie 240 g. Galūnės taip pat šiek tiek pailgėjo, ir yra proporcingesnės kūneliui.

Jei laukiatės dvynukų, tai greičiausiai jūsų nėštumo pusiaukelė - įprastai dvynukai gimsta apie 38 nėštumo savaitę.

Vaisiaus smegenys ir nervinė sistema vystosi toliau, todėl mažylio galimybės išgyventi - vis didesnės.

Antrojo trimestro metu subręsta galvos smegenų kamienas, atsakingas už gyvybiškai svarbias funkcijas: kvėpavimą, čiulpimą, rijimą, širdies veiklą. Štai kodėl pasibaigus antrajam trimestrui gimę neišnešioti kūdikiai jau gali išgyventi (žinoma, jei yra tinkama priežiūra).

Gal sunku tuo patikėti, tačiau 19 nėštumo savaitę būsimos mergaitės kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – būsimų anūkų pradas!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą.

Tai – apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkitės į gydytojus.

Gali būti, kad pradedate pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio.

Natūraliai tamsesnės odos sritys (speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė, makštis) nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“).

Pigmentinės dėmės ant vaido odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvote saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų.

Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėkite ieškoti auklės ir/ar darželio. Gali atrodyti, kad tuo rūpintis dar anksti, tačiau paprastai geros auklės darbo turi mažiausiai pusmečiui ar metams į priekį, iki prižiūrimam vaikui sukaks metai-dveji. Pasiklausinėkite pažįstamų, gal kurie iš jų kaip tik panašiu metu, kai auklės galėtų prireikti jums, planuoja atsisveikinti su savąją Mere Popins.

Dėl darželių, pasidomėkite priėmimo į darželius tvarka jūsų mieste (gyvenvietėje): kada reikia užsiregistruoti, kokia registracijos tvarka, kokie yra eilių sudarymo prioritetai.  Jei ketinate vaiką į darželį leisti nuo vienerių metų, turėkite mintyje, kad ne visi darželiai priima tokio amžiaus vaikus, ir eilės į juos gali būti ilgesnės.

Kai kuriuose miestuose tėvų deklaruota gyvenamoji vieta yra vienas iš prioritetų eilėje į darželį (t.y., vaikas turi mažiau galimybių patekti į darželį, jei vaiko tėvai registruoti kitame mieste). Jei iki šiol esate registruoti viename mieste, o gyvenate ir planuojate vaiką vesti į darželį kitame, susitvarkykite gyvenamosios vietos deklaraciją jau dabar.

2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  bitebee prieš 1 val.

  Aš irgi vis dar vemiu ir pastoviai pykina. Valgau košytes ir sriubytes.. bet kai jau negaliu atsilaikyti tai suvalgau kokios mėsos, nors ir žinau, kad labai neilgai ji užsilaikys skarandyje..

 2. User has not uploaded an avatar
  bitebee prieš 1 val.

  Gal kuri jau pradėjot sportuoti? Nors jaučiuosi dar nelabai gerai, bet gydytoja jau leido. Patarkit, kur Vilniuje geriausios treniruotės neščiosioms?

 3. minte169
  minte169 prieš 1 val.

  Mamos, kurias dar pykina, buvau jau pasidalinus savo nerealiu atradimu. Ginekogė, kuria pasitikiu 100% rekomendavo susileisti neurorubin ampolę. Jau ryte jaučiausi puikiai. Tad jei nesate alergiškos b vitaminui pamėginkite

 4. User has not uploaded an avatar
  Besišypsantix3 prieš 4 min.

  2mam parašė:
  Taip jums pavydžiu. Valgyt galiu daug ką, bet pavalgius, praėjus kokiai valandai bloga...nevalgius irgi. Šiaip savijauta geresnė, bet norėtųsi kad visai nepykintų.…

  Man beveik 16 sav. bet irg vis dar pykina, nuo nėštumo pradžios netekau 6 kg (nuo 56 kg iki 50 kg nukrito). Prieš 3 sav. gydytojas sakė, kad nieko tokio. Eisiu gegužės 3 d. tai jau klausiu ar nėra kokių vitaminų ar ko nors, kad jau normaliai galėčiau valgyt..

 5. max_mara
  max_mara prieš 4 min.

  minte169 parašė:
  Mamos, kurias dar pykina, buvau jau pasidalinus savo nerealiu atradimu. Ginekogė, kuria pasitikiu 100% rekomendavo susileisti neurorubin ampolę. Jau ryte jaučiausi …

  Mano gydytojos nuomone, vienintelis preparastas visiškai moksliški ištirtas ir įrodytas jo teigiamas poveikis yra imbieras. Pati ta Neurorubin esu gėrusi nuo nugaros skausmų, tai visi tie B grupės vitaminai sakyčiau labiausiai veikia nervų sistemą ir šiek tiek pagerina nuotaiką ir pati esu pastebėjus su abiems nėštumais, kad kai daugiau nervinuos ar kokia bloga nuotaika, tai ir pykina labiau. net ir skaičiau, kad stresas ir įtampa didina pykinimą nėštumo metu. o va tas dienas, kai ėjau pas į echoskopijas buvau tooookia laiminga, kad net nevėmiau tomis dienomis tokių dienų tai tik kelios ir tebuvo