19 nėštumo savaitė

19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didesnis mangas), svoris apie 240 g. Galūnės taip pat šiek tiek pailgėjo, ir yra proporcingesnės kūneliui.

Jei laukiatės dvynukų, tai greičiausiai jūsų nėštumo pusiaukelė - įprastai dvynukai gimsta apie 38 nėštumo savaitę.

Vaisiaus smegenys ir nervinė sistema vystosi toliau, todėl mažylio galimybės išgyventi - vis didesnės.

Antrojo trimestro metu subręsta galvos smegenų kamienas, atsakingas už gyvybiškai svarbias funkcijas: kvėpavimą, čiulpimą, rijimą, širdies veiklą. Štai kodėl pasibaigus antrajam trimestrui gimę neišnešioti kūdikiai jau gali išgyventi (žinoma, jei yra tinkama priežiūra).

Gal sunku tuo patikėti, tačiau 19 nėštumo savaitę būsimos mergaitės kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – būsimų anūkų pradas!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą.

Tai – apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkitės į gydytojus.

Gali būti, kad pradedate pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio.

Natūraliai tamsesnės odos sritys (speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė, makštis) nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“).

Pigmentinės dėmės ant vaido odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvote saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų.

Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėkite ieškoti auklės ir/ar darželio. Gali atrodyti, kad tuo rūpintis dar anksti, tačiau paprastai geros auklės darbo turi mažiausiai pusmečiui ar metams į priekį, iki prižiūrimam vaikui sukaks metai-dveji.

Pasiklausinėkite pažįstamų, gal kurie iš jų kaip tik panašiu metu, kai auklės galėtų prireikti jums, planuoja atsisveikinti su savąją Mere Popins.

Dėl darželių, pasidomėkite priėmimo į darželius tvarka jūsų mieste (gyvenvietėje): kada reikia užsiregistruoti, kokia registracijos tvarka, kokie yra eilių sudarymo prioritetai.

Jei ketinate vaiką į darželį leisti nuo vienerių metų, turėkite mintyje, kad ne visi darželiai priima tokio amžiaus vaikus, ir eilės į juos gali būti ilgesnės.

Kai kuriuose miestuose tėvų deklaruota gyvenamoji vieta yra vienas iš prioritetų eilėje į darželį (t.y., vaikas turi mažiau galimybių patekti į darželį, jei vaiko tėvai registruoti kitame mieste).

Jei iki šiol esate registruoti viename mieste, o gyvenate ir planuojate vaiką vesti į darželį kitame, susitvarkykite gyvenamosios vietos deklaraciją jau dabar.

2019 m. Liepinukai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  rasazi prieš 58 min.

  No_name parašė:
  Kaip keista. Pas E. Butkeviciene buvau 2 kartus. Labai patiko. Maloni, rūpestinga.

  Aš pati esu girdėjusi daug gerų atsiliepimų apie Butkevičienę, ir po viso šito nesusipratimo kalbėjausi su pačia gydytoja, pasak jos tai yra antras kartas kai ji suklysta
  As suprantu, kad esant 5-6 sav nėštumui galima gerai nesužiūrėti kas ir kaip, bet negalima laisva ranka išrašyti siuntimo nutraukimui. Man tai 3 nėštumas, ir pakankamai ramiai priimu tokią situaciją, bet tokios diagnozės klaidingos traumuoti gali jaunas šeimaskurios laukiasi pirmo vaikelio.

 2. SimonaO
  SimonaO prieš 55 min.

  No_name parašė:
  Kaip keista. Pas E. Butkeviciene buvau 2 kartus. Labai patiko. Maloni, rūpestinga.

  Vat as pavardes net neuzfiksavau, bet eisiu pas ja vel kita savaite, pamatysim. Siaip tai gerai, kad pasake, kad netikslu bus, tuo as dziaugiuosi, bet pats faktas, kad jau registratura sugebejo apsiskaiciuoti su savaitem ir uzrasyti butent ta... Plius kad velavo 25 min priimti (nes tiek velavo i darba), kai mes abu su vyru atsiprase is darbo atvaziave sedejom ir laukem, ir net elementaraus atsiprasymo nebuvo. Nu bent mano darbe ar aplinkoj tai nesuprantama.

  Aj dar kas uzstrigo, kol sedejom ir laukem, o salia echoskopiju kabinetas visada atidarytas ir gali girdeti viska - kam nesivysto, kam DNR testo reikia, kam kitokia patologija.... Man norejosi jau tas duris uzdaryt paciai

 3. User has not uploaded an avatar
  Dovile Pro prieš 50 min.

  mururu parašė:
  Pas kokią čia taip nepataikėt?
  NA pas genetikus tai taip geriau eit 18sav.

  Kodėl 18 sav?
  Pirmą kartą pas genetikę Beniušienę buvau 12 sav. Kitą vizitą paskyrė po 8 sav. T.y. 20 savaitę

 4. mururu
  mururu prieš 26 min.

  Dovile Pro parašė:
  Kodėl 18 sav?
  Pirmą kartą pas genetikę Beniušienę buvau 12 sav. Kitą vizitą paskyrė po 8 sav. T.…

  18-20sav. Yra laikotarpis laikomas kai viskas jau būna išsivystę ir tinkama apžiūrai.

 5. Shaltupe
  Shaltupe prieš 13 min.

  Agata1 parašė:
  Labai mažai net šiaip žmogui, kà kalbėt apie nėštukę. Aš kad nepamirščiau ir kontroliuočiau kiek vandens išgeriu tai prisipilu butelį ir ant akiù laikau namie. Nes …

  Dėl vandens gėrimo labai smagu sekti per Plant Nanny programėlę. Pasodini augalą ir laistai tiek, kiek išgėrei vandens. Kol išauga ir pražįsta ir būna aišku, ar per dieną pavyksta išgert kiek reikia ;)