19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didesnio mango), svoris apie 240 g. Galūnės taip pat šiek tiek pailgėjo. Dabar jos yra proporcingesnės kūneliui.

Jei laukiatės dvynukų, sveikiname! Pasiekėtė nėštumo pusiaukelę. Dvynukai įprastai gimsta apie 38-ą nėštumo savaitę.

Vaisiaus smegenys ir nervinė sistema toliau vystosi, todėl mažylio galimybės išgyventi yra vis didesnės.

Antrojo trimestro metu subręsta galvos smegenų kamienas, atsakingas už gyvybiškai svarbias funkcijas: kvėpavimą, čiulpimą, rijimą, širdies veiklą. Štai kodėl pasibaigus antrajam trimestrui gimę neišnešioti kūdikiai jau gali išgyventi (žinoma, jei yra tinkama priežiūra).

Neįtikėtina, bet 19-ą nėštumo savaitę būsimos mergaitės kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – būsimų Jūsų anūkų pradas!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30 % būsimų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki nėštumo pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmą galite jausti ir kirkšnyse). Pojūtis gali būti ūmus ir duriantis, viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą.

Tai – apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl jo tikrai nereikėtų jaudintis, bet, jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, vertėtų kreiptis į gydytojus.

Galite pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai tapo raudoni? Nerimauti neverta – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio organizme.

Natūraliai tamsesnės odos sritys (speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė, makštis) nėštumo metu gali dar labiau patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“).

Pigmentinės dėmės ant veido odos nėštumo metu – taip pat dažnas reiškinys. Jų gali atsirasti virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos. Tai nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kaukė“. Jei ilgai buvote saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų.

Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo organizme. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius, šie patamsėjimai pradės blukti, bet nėra garantijos, kad visiškai išnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėkite ieškoti auklės ir/ar darželio. Nors gali atrodyti, kad tuo rūpintis dar per anksti, patikėkite: geros auklės darbo turi mažiausiai pusmečiui ar metams į priekį (iki tol, kol prižiūrimam vaikui sukaks metai-dveji).

Paklauskite pažįstamų: gal kas nors planuoja atsisveikinti su savąją Mere Popins kaip tik tuo metu, kai auklės prireiks Jums?

Pasidomėkite priėmimo į darželius tvarka jūsų mieste (gyvenvietėje): kokia yra registracijos tvarka ir eilių sudarymo prioritetai, kada reiktų registruotis, ir pan.

Ketinate vaiką į darželį leisti nuo vienerių metų? Turėkite mintyje, kad ne visi darželiai priima tokio amžiaus vaikus, ir eilės į juos gali būti ilgesnės.

Kai kuriuose miestuose, registruojant mažylį į darželį, labai svarbi yra tėvų deklaruota gyvenamoji vieta (t.y. vaikas turi mažiau galimybių ten patekti, jei jo tėvai registruoti kitame mieste).

Jei iki esate registruoti viename mieste, o gyvenate ir planuojate vaiką vesti į darželį kitame, susitvarkykite gyvenamosios vietos deklaraciją jau dabar.

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

1. Lauritele
    Lauritele prieš 53 min.

Mostly_cloudy parašė:
    Na, tikrai ovuliacija jau buvo, šypsenėlės nebėra.

Aš kaip tik irgi nusipirkau dar pora OV testų, važiuoju susitvarkyt nagų ir grįžus pasidarysiu žiūrėsiu ar yra koks skirtumas ar ne 😁

O jums linkiu sėkmės skaičiuojant DPO!

2. Vera Verto
    Vera Verto prieš 47 min.

MineMi1 parašė:
    O kaip spermogros tyrimo atsakymai su tuo geriausių?

Oligoastenospermija.. per mažai judrių ir per mažas kiekis.. kažkaip visą laiką savyje problemų ieškojau, jų aišku ir buvo, bet kai dabar ir pas vyrą, tai išvis ne pyragai.

3. Mostly_cloudy
    Mostly_cloudy prieš 46 min.

Lauritele parašė:

Žinok nesitikiu nieko iš šio ciklo, pasidariau dėl to, kad nesuprantu bazinės temperatūros ir vakar echo rezultatų, manau nepilnavertė ovuliacija kažkokia, jei ir ovuliavo, tai kažkoks nupezelis, na nieko, bus dar tų ciklų kaip sakoma . Kantriai laukiu kas bus ir neieškosiu simptomų, nebent jau žiauriai akivaizdūs būtu kuo netikiu ir jau tokie kur su niekuo kitu nesumaišysi. Nenoriu sėdėt ir triedaliot, o gal tas nėštumą reiškia, o gal tas, nes sakau man nepatinka ovuliacija per anksti, pas mane tiap nebūna, pas mane būna 15-17 CD, tikrai ne 13tą ir echo rezultatai, ginė liko nesupratus ar nebuvo folikulų jokių ar tik tik buvo ovuliacija ir dėl to net negali pasakyt geltonkūnį matė ar taip WTF ten kas. Tai va, nuleido ant žemės, sakė susitiksim kitą ciklą tikriausiai ir prieš einant pasidaryti hormonus ir prolaktiną.

4. Lauritele
    Lauritele prieš 28 min.

Mostly_cloudy parašė:

Linkiu kad būtų atviekščiai 😁
    Sakoma nutinka kai mažiausiai tikiesi 😁🙏

5. Mostly_cloudy
    Mostly_cloudy prieš 4 min.

Lauritele parašė:
    Linkiu kad būtų atviekščiai 😁
    Sakoma nutinka kai mažiausiai tikiesi 😁🙏

Tikėkis geriausio, bet ruoškis blogiausiam, tada mažiau skauda.