19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didesnis mangas), svoris apie 240 g. Galūnės taip pat šiek tiek pailgėjo, ir yra proporcingesnės kūneliui.

Jei laukiatės dvynukų, tai greičiausiai jūsų nėštumo pusiaukelė - įprastai dvynukai gimsta apie 38 nėštumo savaitę.

Vaisiaus smegenys ir nervinė sistema vystosi toliau, todėl mažylio galimybės išgyventi - vis didesnės.

Antrojo trimestro metu subręsta galvos smegenų kamienas, atsakingas už gyvybiškai svarbias funkcijas: kvėpavimą, čiulpimą, rijimą, širdies veiklą. Štai kodėl pasibaigus antrajam trimestrui gimę neišnešioti kūdikiai jau gali išgyventi (žinoma, jei yra tinkama priežiūra).

Gal sunku tuo patikėti, tačiau 19 nėštumo savaitę būsimos mergaitės kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – būsimų anūkų pradas!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą.

Tai – apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkitės į gydytojus.

Gali būti, kad pradedate pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio.

Natūraliai tamsesnės odos sritys (speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė, makštis) nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“).

Pigmentinės dėmės ant vaido odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvote saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų.

Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėkite ieškoti auklės ir/ar darželio. Gali atrodyti, kad tuo rūpintis dar anksti, tačiau paprastai geros auklės darbo turi mažiausiai pusmečiui ar metams į priekį, iki prižiūrimam vaikui sukaks metai-dveji. Pasiklausinėkite pažįstamų, gal kurie iš jų kaip tik panašiu metu, kai auklės galėtų prireikti jums, planuoja atsisveikinti su savąją Mere Popins.

Dėl darželių, pasidomėkite priėmimo į darželius tvarka jūsų mieste (gyvenvietėje): kada reikia užsiregistruoti, kokia registracijos tvarka, kokie yra eilių sudarymo prioritetai.  Jei ketinate vaiką į darželį leisti nuo vienerių metų, turėkite mintyje, kad ne visi darželiai priima tokio amžiaus vaikus, ir eilės į juos gali būti ilgesnės.

Kai kuriuose miestuose tėvų deklaruota gyvenamoji vieta yra vienas iš prioritetų eilėje į darželį (t.y., vaikas turi mažiau galimybių patekti į darželį, jei vaiko tėvai registruoti kitame mieste). Jei iki šiol esate registruoti viename mieste, o gyvenate ir planuojate vaiką vesti į darželį kitame, susitvarkykite gyvenamosios vietos deklaraciją jau dabar.

2017 m. Rugsėjinukai❤

 1. alista8
  alista8 prieš 3 val.

  Violin parašė:
  As irgi dariau tyrima del vit. D, nes man yra labai didelis raumenu skausmas, lyg po kokiu sunkiu treniruociu. Tai norma rase yra 30-50, o pas mane 12, irgi geriu v…

  Cituoju straisnį "Vitamino D būklė Diapazonas
  Deficitas < 25 nmol/l
  Nepakankamumas 25 – 75 nmol/l
  Pakankamumas 75 – 250 nmol/l
  Toksiškumas > 250 nmol/l
  Tai gi pakankamas vitamino D kiekis pagal rekomendacijas yra 75 – 250 nmol/l"

  Domi-celė parašė:
  laba diena būsimos ir esamos mamytės kaip jums su sukietejusiu pilvuku? ar buna, kad kieteja? vakar atsikeliau su kietu pilvuku,maniau, jog slapimo pusle, ne…

  jau trečia diena ir man spazmuoja, bet dėl magnio trūkumo, kaip supratau. O jei jums ir geriant kietėja, pasitarkit su gydytoja. Gal jo, kaip pati sakot, reikia daugiau arba kt priežastis. :/

 2. avietuke
  avietuke prieš 3 val.

  bijune14 parašė:
  Sveiki
  Gal kas nors iš jūsų girdėjote apie Zuokienės organizuojamą "neštukių" renginį Vil…

  esu dalyvavusi, koncertas ir tiek.. ir daug reklaminio brukalo, mamytės, kurios dalyvavo jau ne pirmą kartą tai gavo geras dovanėles, o visos kitos panašiai kaip ir iš gimdymo namų daug kuponiukų ir panašiai

  bet registracija gal dar nepaskelbta, nes renginys pats vyksta gegužę

 3. User has not uploaded an avatar
  TatjanaO prieš 2 val.

  bijune14 parašė:
  Sveiki
  Gal kas nors iš jūsų girdėjote apie Zuokienės organizuojamą "neštukių" renginį Vil…

  Labas ☺ renginys vyks geguzes 9 d. El.pastu projektas.nedelsk@gmail.com parasyk, kad nori dalyvauti 🤗

 4. Paula.L
  Paula.L prieš 2 val.

  Domi-celė parašė:
  reikes pirmadieni pasiskambinti savo gydytojai, kaip 12+6 ziurejo echo sake ilgas kaklelis. as irgi esu labai liekna, dar gal kad siandien esu isviso nepailsejusi. …

  Nieko ramesnis rezimas, magnis, duoda zoleliu gerimelio

 5. Domi-celė
  Domi-celė prieš 16 min.

  Paula.L parašė:
  Man labai kietejo su pirmais nestumais ir dabar pasidejo, as liekna ir gimda jautresne.

  Paula.L parašė:
  Nieko ramesnis rezimas, magnis, duoda zoleliu gerimelio

  o kiek jums kartu i diena kietejo? irgi neskaudejo?