19 nėštumo savaitė

19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didesnis mangas), svoris apie 240 g. Galūnės taip pat šiek tiek pailgėjo, ir yra proporcingesnės kūneliui.

Jei laukiatės dvynukų, tai greičiausiai jūsų nėštumo pusiaukelė - įprastai dvynukai gimsta apie 38 nėštumo savaitę.

Vaisiaus smegenys ir nervinė sistema vystosi toliau, todėl mažylio galimybės išgyventi - vis didesnės.

Antrojo trimestro metu subręsta galvos smegenų kamienas, atsakingas už gyvybiškai svarbias funkcijas: kvėpavimą, čiulpimą, rijimą, širdies veiklą. Štai kodėl pasibaigus antrajam trimestrui gimę neišnešioti kūdikiai jau gali išgyventi (žinoma, jei yra tinkama priežiūra).

Gal sunku tuo patikėti, tačiau 19 nėštumo savaitę būsimos mergaitės kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – būsimų anūkų pradas!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą.

Tai – apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkitės į gydytojus.

Gali būti, kad pradedate pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio.

Natūraliai tamsesnės odos sritys (speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė, makštis) nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“).

Pigmentinės dėmės ant vaido odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvote saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų.

Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėkite ieškoti auklės ir/ar darželio. Gali atrodyti, kad tuo rūpintis dar anksti, tačiau paprastai geros auklės darbo turi mažiausiai pusmečiui ar metams į priekį, iki prižiūrimam vaikui sukaks metai-dveji.

Pasiklausinėkite pažįstamų, gal kurie iš jų kaip tik panašiu metu, kai auklės galėtų prireikti jums, planuoja atsisveikinti su savąją Mere Popins.

Dėl darželių, pasidomėkite priėmimo į darželius tvarka jūsų mieste (gyvenvietėje): kada reikia užsiregistruoti, kokia registracijos tvarka, kokie yra eilių sudarymo prioritetai.

Jei ketinate vaiką į darželį leisti nuo vienerių metų, turėkite mintyje, kad ne visi darželiai priima tokio amžiaus vaikus, ir eilės į juos gali būti ilgesnės.

Kai kuriuose miestuose tėvų deklaruota gyvenamoji vieta yra vienas iš prioritetų eilėje į darželį (t.y., vaikas turi mažiau galimybių patekti į darželį, jei vaiko tėvai registruoti kitame mieste).

Jei iki šiol esate registruoti viename mieste, o gyvenate ir planuojate vaiką vesti į darželį kitame, susitvarkykite gyvenamosios vietos deklaraciją jau dabar.

2021 kovinukai 🥰

 1. GoodNews
  GoodNews prieš 8 val.

  Aš tai buvau Neodentoj praėjusią savaitę, tai toks jausmas, kad bijo jie nėščiųjų 😀 man reikėjo seną plombą pakeisti, tai pakeitė, bet labai nenorėjo leisti vaistų ir suleido tik pusę dozės (man tai gerai aišku). O paskui sakė ateit po nėštumo, nes, kaip suprantu, nieko jie nenori man dabar daryt 😀 tai nžn, danties rauti nėštumo metu nesiryžčiau, o jei prireiks antibiotikų?

 2. Astute 1987
  Astute 1987 prieš 5 val.

  Aš esu 1989 parašė:
  Man taip pat digo greivai buvau ne nėščia ta dantį isrove geriau antibiotikus 14 dienų visa istinus būvau nevalgiau. Siulau kentėti arba jau pas gera gera daktarą e…

  Db burnoj visa viena puse sutinus, valgyt negaliu, nes ryjant ziauriai skauda. Skausmas net per ausi eina. Temperatura vis pakyla.
  Kai ne nescia buvau issitraukiau du protinius dantis, viena is ju operaciniu budu. Tokio pat ir db reikia. Po istraukimo nieko. Gal tas kur po isrovimo uzsiuvo vakare paskaudejo, ledo palaikiau ir kita diena dirbau visa patenkinta atsikraciusi vargo 🙂 Del antibiotiku nepamenu, bet itariu kad negeriau, as ju kazkaip vengdavau 🙈

 3. Astute 1987
  Astute 1987 prieš 5 val.

  Gudobelė parašė:
  Man kažkada dygo, skausmingai. Nuėjau pas dantistą, prapjovė danteną, kad dantis jos neplėštų, ir skausmai baigėsi Tai gal ir Jums įmanoma padėti neraunant nieko…

  Ten jau itariu visa mesa nupjaut reikia nuo danties virsaus, nes dabar tokia atsokusi ir gaunasi mesos kisene, po kuria prilenda trupiniu. Penktadieni uzsirasiau pas burnos chirurga, tik jam patikiu traukima, du traukiau ir lb patenkinta esu. Tik va kad db tokiu nedekingu metu likes tas dantukas suskaudo. Nelabai gerai ir kankintis, jauciu ir vaikuciui blogai db, maisto gerai negaves 😭

 4. User has not uploaded an avatar
  Aš esu 1989 prieš 5 val.

  Astute 1987 parašė:
  Db burnoj visa viena puse sutinus, valgyt negaliu, nes ryjant ziauriai skauda. Skausmas net per ausi eina. Temperatura vis pakyla.

  Man ir operavo su narkoze oi pamenu buvo kasmaras

 5. Gudobelė
  Gudobelė prieš 5 val.

  Astute 1987 parašė:
  Ten jau itariu visa mesa nupjaut reikia nuo danties virsaus, nes dabar tokia atsokusi ir gaunasi mesos kisene, po kuria prilenda trupiniu. Penktadieni uzsirasiau pa…

  Užjaučiu... Dėl maisto mažiukui būkite rami, iš Jūsų asmeninių atsargų pasiims. O štai uždegimas negerai nėštumui, geriau kuo greičiau spręsti šią problemą. O kaip tai padaryti, geriausiai patars specialistai.