19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didesnis mangas), svoris apie 240 g. Galūnės taip pat šiek tiek pailgėjo, ir yra proporcingesnės kūneliui.

Jei laukiatės dvynukų, tai greičiausiai jūsų nėštumo pusiaukelė - įprastai dvynukai gimsta apie 38 nėštumo savaitę.

Vaisiaus smegenys ir nervinė sistema vystosi toliau, todėl mažylio galimybės išgyventi - vis didesnės.

Antrojo trimestro metu subręsta galvos smegenų kamienas, atsakingas už gyvybiškai svarbias funkcijas: kvėpavimą, čiulpimą, rijimą, širdies veiklą. Štai kodėl pasibaigus antrajam trimestrui gimę neišnešioti kūdikiai jau gali išgyventi (žinoma, jei yra tinkama priežiūra).

Gal sunku tuo patikėti, tačiau 19 nėštumo savaitę būsimos mergaitės kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – būsimų anūkų pradas!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą.

Tai – apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkitės į gydytojus.

Gali būti, kad pradedate pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio.

Natūraliai tamsesnės odos sritys (speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė, makštis) nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“).

Pigmentinės dėmės ant vaido odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvote saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų.

Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėkite ieškoti auklės ir/ar darželio. Gali atrodyti, kad tuo rūpintis dar anksti, tačiau paprastai geros auklės darbo turi mažiausiai pusmečiui ar metams į priekį, iki prižiūrimam vaikui sukaks metai-dveji. Pasiklausinėkite pažįstamų, gal kurie iš jų kaip tik panašiu metu, kai auklės galėtų prireikti jums, planuoja atsisveikinti su savąją Mere Popins.

Dėl darželių, pasidomėkite priėmimo į darželius tvarka jūsų mieste (gyvenvietėje): kada reikia užsiregistruoti, kokia registracijos tvarka, kokie yra eilių sudarymo prioritetai.  Jei ketinate vaiką į darželį leisti nuo vienerių metų, turėkite mintyje, kad ne visi darželiai priima tokio amžiaus vaikus, ir eilės į juos gali būti ilgesnės.

Kai kuriuose miestuose tėvų deklaruota gyvenamoji vieta yra vienas iš prioritetų eilėje į darželį (t.y., vaikas turi mažiau galimybių patekti į darželį, jei vaiko tėvai registruoti kitame mieste). Jei iki šiol esate registruoti viename mieste, o gyvenate ir planuojate vaiką vesti į darželį kitame, susitvarkykite gyvenamosios vietos deklaraciją jau dabar.

2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  rasa n prieš 3 val.

  Kayode parašė:
  Aš žinok nusprendžiau gimdyti šį karta. Ir kas kaip jeigu "skylute" maža tai plystama ir kerpama kiek domėjausi, o kai sisioji po gimdymo ten baisiai skauda? Ka…

  Ojej jus jau apie gimdyma galvojat as tai dar netikiu, kad laukiuosi

 2. Laukiutaves prieš 3 val.

  Kayode parašė:
  Aš žinok nusprendžiau gimdyti šį karta. Ir kas kaip jeigu "skylute" maža tai plystama ir kerpama kiek domėjausi, o kai sisioji po gimdymo ten baisiai skauda? Ka…

  jaigu skylute maza 😂, pas visas mus jos panasios tiesiog pas vienas labiau elastinga tarviete pas kitas maziau... Mane su pirmu pakirpo, tai nieko neteikejo (nerekomendavo bent man) naudot, su vandenuku plauti be chemijos jokios pirmom savaitem... pirma savaite naudojau tustinimuisi zvakutes o poto savaime buvo vis lengviau..

 3. User has not uploaded an avatar
  Kayode prieš 3 val.

  rasa n parašė:
  Ojej jus jau apie gimdyma galvojat as tai dar netikiu, kad laukiuosi

  Aš jau "ruosiuosi" nuo pat pirmų dienų.
  Prisižiūrėjau daug video youtubei, kaip ten ką stumti. Nežinau kaip kitos bet man svarbu morališkai pasiruošti. Ir žinoti kas ten ir kaip bus. Vat.

  Bet dažnai žvilgteliu į šio mėnesio nėštukiu forumus, tarkim balandžio mėnesio besilaukiančios, gyvai galiu skaityti ką jaučia moterys esant sąrėmiams paruošiamieji reguliariais ir t. t.

  Seip manau, geriau galvoti apie gimdymą negu visokius tai rsileidus traumas ir t. T. Tikrai. Geriau matyti ta vaizdą kai pagimdai lėlių pozityviai nuteikia

 4. User has not uploaded an avatar
  rasa n prieš 3 val.

  Kayode parašė:
  Aš jau "ruosiuosi" nuo pat pirmų dienų.
  Prisižiūrėjau daug video youtubei, kaip ten ką stumti. Nežinau kaip kitos bet ma…

  As atvirksciai vengiu net galvot apie laukianti procesa ir nieko neziuriu, neskaitau, nes bijau, bet tu jau su patirtim gal cia "naujokes" baime man

 5. User has not uploaded an avatar
  astike86 prieš 1 val.

  domus parašė:
  man irgi įdomu.

  Jus nejuokaukite, mano pirmas gimė 4.5 , tai jei ta teorija yra kad antras didesnis ir tt tai ką bus virš 4.5 kg vėl 😬 Gerai kad man cp planuojamas o tai bijau ir pagalvoti apie gimdymą 🙈