19 nėštumo savaitė

19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didesnis mangas), svoris apie 240 g. Galūnės taip pat šiek tiek pailgėjo, ir yra proporcingesnės kūneliui.

Jei laukiatės dvynukų, tai greičiausiai jūsų nėštumo pusiaukelė - įprastai dvynukai gimsta apie 38 nėštumo savaitę.

Vaisiaus smegenys ir nervinė sistema vystosi toliau, todėl mažylio galimybės išgyventi - vis didesnės.

Antrojo trimestro metu subręsta galvos smegenų kamienas, atsakingas už gyvybiškai svarbias funkcijas: kvėpavimą, čiulpimą, rijimą, širdies veiklą. Štai kodėl pasibaigus antrajam trimestrui gimę neišnešioti kūdikiai jau gali išgyventi (žinoma, jei yra tinkama priežiūra).

Gal sunku tuo patikėti, tačiau 19 nėštumo savaitę būsimos mergaitės kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – būsimų anūkų pradas!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą.

Tai – apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkitės į gydytojus.

Gali būti, kad pradedate pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio.

Natūraliai tamsesnės odos sritys (speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė, makštis) nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“).

Pigmentinės dėmės ant vaido odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvote saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų.

Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėkite ieškoti auklės ir/ar darželio. Gali atrodyti, kad tuo rūpintis dar anksti, tačiau paprastai geros auklės darbo turi mažiausiai pusmečiui ar metams į priekį, iki prižiūrimam vaikui sukaks metai-dveji.

Pasiklausinėkite pažįstamų, gal kurie iš jų kaip tik panašiu metu, kai auklės galėtų prireikti jums, planuoja atsisveikinti su savąją Mere Popins.

Dėl darželių, pasidomėkite priėmimo į darželius tvarka jūsų mieste (gyvenvietėje): kada reikia užsiregistruoti, kokia registracijos tvarka, kokie yra eilių sudarymo prioritetai.

Jei ketinate vaiką į darželį leisti nuo vienerių metų, turėkite mintyje, kad ne visi darželiai priima tokio amžiaus vaikus, ir eilės į juos gali būti ilgesnės.

Kai kuriuose miestuose tėvų deklaruota gyvenamoji vieta yra vienas iš prioritetų eilėje į darželį (t.y., vaikas turi mažiau galimybių patekti į darželį, jei vaiko tėvai registruoti kitame mieste).

Jei iki šiol esate registruoti viename mieste, o gyvenate ir planuojate vaiką vesti į darželį kitame, susitvarkykite gyvenamosios vietos deklaraciją jau dabar.

2021 liepinukai❤️

 1. Agnietė
  Agnietė prieš 12 val.

  kozanostra parašė:
  Nezinau kaip pas jus,bet kai mane ana savaite ginekologe nusiunte pas seimos gydytoja,tai ta tik spaudima man pamatavo ir pasake,kad 96 pulsas jau per didelis🤦‍♀️…

  Aš pas šeimos gyd buvau su spaudimu 80/50: sakė , kad jei neaplstu, tai norma 😅

 2. Alisa_miau
  Alisa_miau prieš 12 val.

  kozanostra parašė:
  Nezinau kaip pas jus,bet kai mane ana savaite ginekologe nusiunte pas seimos gydytoja,tai ta tik spaudima man pamatavo ir pasake,kad 96 pulsas jau per didelis🤦‍♀️…

  Mane išsamiai apžiūrėjo, paklausė širdies ir nusiuntė kardiogramai iškarto už sienos pas kitą daktare, grizau po keletos minučių atgal su tuo išrašu, pažiūrėjo ir pasakė kad viskas gerai

 3. Alisa_miau
  Alisa_miau prieš 12 val.

  Agnietė parašė:
  Aš pas šeimos gyd buvau su spaudimu 80/50: sakė , kad jei neaplstu, tai norma 😅

  Mazokas, bet kaip ir minėjo svarbu nealpstat...geriau jau mažesnis negu tas aukštas...aš visuomet su mažesniu pulsu, na bet netokiu aišku

 4. Pukute27
  Pukute27 prieš 8 val.

  Junique parašė:
  O kodel negali? Todel, kad buvo nesenai israsytas ir yra nevykusio gydytojo atsakymas? 😔 Kazkokie protokolai ir taisykles turbut galioja 👀

  Kiek zinau taip negali nes nebeapmoka tlk.... Kita siuntima galetu rasyt jeigu yra specialisto irasas kad stebejimas reikalingas arba ypac ppablogejus sveikatai negu buvo pries tai...

 5. kozanostra
  kozanostra prieš 7 val.

  Alisa_miau parašė:
  Mane išsamiai apžiūrėjo, paklausė širdies ir nusiuntė kardiogramai iškarto už sienos pas kitą daktare, grizau po keletos minučių atgal su tuo išrašu, pažiūrėjo ir p…

  Na va matot,pas kiekviena skirtingai😁