19 nėštumo savaitė

19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didesnis mangas), svoris apie 240 g. Galūnės taip pat šiek tiek pailgėjo, ir yra proporcingesnės kūneliui.

Jei laukiatės dvynukų, tai greičiausiai jūsų nėštumo pusiaukelė - įprastai dvynukai gimsta apie 38 nėštumo savaitę.

Vaisiaus smegenys ir nervinė sistema vystosi toliau, todėl mažylio galimybės išgyventi - vis didesnės.

Antrojo trimestro metu subręsta galvos smegenų kamienas, atsakingas už gyvybiškai svarbias funkcijas: kvėpavimą, čiulpimą, rijimą, širdies veiklą. Štai kodėl pasibaigus antrajam trimestrui gimę neišnešioti kūdikiai jau gali išgyventi (žinoma, jei yra tinkama priežiūra).

Gal sunku tuo patikėti, tačiau 19 nėštumo savaitę būsimos mergaitės kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – būsimų anūkų pradas!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą.

Tai – apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkitės į gydytojus.

Gali būti, kad pradedate pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio.

Natūraliai tamsesnės odos sritys (speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė, makštis) nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“).

Pigmentinės dėmės ant vaido odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvote saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų.

Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėkite ieškoti auklės ir/ar darželio. Gali atrodyti, kad tuo rūpintis dar anksti, tačiau paprastai geros auklės darbo turi mažiausiai pusmečiui ar metams į priekį, iki prižiūrimam vaikui sukaks metai-dveji.

Pasiklausinėkite pažįstamų, gal kurie iš jų kaip tik panašiu metu, kai auklės galėtų prireikti jums, planuoja atsisveikinti su savąją Mere Popins.

Dėl darželių, pasidomėkite priėmimo į darželius tvarka jūsų mieste (gyvenvietėje): kada reikia užsiregistruoti, kokia registracijos tvarka, kokie yra eilių sudarymo prioritetai.

Jei ketinate vaiką į darželį leisti nuo vienerių metų, turėkite mintyje, kad ne visi darželiai priima tokio amžiaus vaikus, ir eilės į juos gali būti ilgesnės.

Kai kuriuose miestuose tėvų deklaruota gyvenamoji vieta yra vienas iš prioritetų eilėje į darželį (t.y., vaikas turi mažiau galimybių patekti į darželį, jei vaiko tėvai registruoti kitame mieste).

Jei iki šiol esate registruoti viename mieste, o gyvenate ir planuojate vaiką vesti į darželį kitame, susitvarkykite gyvenamosios vietos deklaraciją jau dabar.

2020 m. Rugsėjinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  AgneAs prieš 3 min.

  cikcirik00 parašė:
  Man taip pat 35. Vilniaus Centro poliklinikoj be jokios problemos pakliuvau (zinoma, tai buvo iki visu karantinu), ginekologe paskaiciavo, kada turi buti daroma ech…

  Man 18-20 skenas nuplauke, nes balandis visas buvo uzimtas Kauno klinikose, o geguzei apskritai net neregistruoja del karantino. Na, tai lieka mano vietine ginekologe, kuri pati viska paziures. Aisku, aparatura poliklinikose silpnesne, bet tikiuosi geriausio

 2. inusiukas
  inusiukas prieš 2 min.

  Kauniete35 parašė:
  Kaune tai tragedija internetu netegistruoja tik nuvaziavus gyvai galima gauti kazkokius rezultatus kad uzregistruoti

  Aš irgi šiandien skambinausi vietų sakė nėra Kauno klinikose, per sergu žėjau irgi nėra vietų. Sakė registruos tik balandžio27 dieną gegužės mėnesiuis.

  AgneAs parašė:
  As gimdysiu 38 ;)

  Aš 36 gimdysiu jau

 3. User has not uploaded an avatar
  AgneAs prieš 2 min.

  Kauniete35 parašė:
  Ir kaip savijauta? 🤗

  Na, tikrai ne tokia pat, kaip 25 Siek tiek patepliojo, gimda pasitraukineja, tai vaikstau kaip kiausinis ir apie bet kokius darbus turiu pamirsti. Be to, gestacini nustate. O kaip jusu?

 4. User has not uploaded an avatar
  AgneAs prieš 37 sek.

  Kauniete35 parašė:
  Kaune tai tragedija internetu netegistruoja tik nuvaziavus gyvai galima gauti kazkokius rezultatus kad uzregistruoti

  Cia klinikose? Ta prasme gyvai eit i registratura? Kad ten net nelabai ileidzia..

 5. User has not uploaded an avatar
  Kauniete35 prieš 8 sek.

  AgneAs parašė:
  Man 18-20 skenas nuplauke, nes balandis visas buvo uzimtas Kauno klinikose, o geguzei apskritai net neregistruoja del karantino. Na, tai lieka mano vietine ginekolo…

  Sake skambinti po savaites i klinikas kauno tai kai paskambinau is ryto vietu nebuvo. Jei kita savaite bus tokie bajeriai aisiu iki vedejos kabineto