19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didesnis mangas), svoris apie 240 g. Galūnės taip pat šiek tiek pailgėjo, ir yra proporcingesnės kūneliui.

Jei laukiatės dvynukų, tai greičiausiai jūsų nėštumo pusiaukelė - įprastai dvynukai gimsta apie 38 nėštumo savaitę.

Vaisiaus smegenys ir nervinė sistema vystosi toliau, todėl mažylio galimybės išgyventi - vis didesnės.

Antrojo trimestro metu subręsta galvos smegenų kamienas, atsakingas už gyvybiškai svarbias funkcijas: kvėpavimą, čiulpimą, rijimą, širdies veiklą. Štai kodėl pasibaigus antrajam trimestrui gimę neišnešioti kūdikiai jau gali išgyventi (žinoma, jei yra tinkama priežiūra).

Gal sunku tuo patikėti, tačiau 19 nėštumo savaitę būsimos mergaitės kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – būsimų anūkų pradas!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą.

Tai – apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkitės į gydytojus.

Gali būti, kad pradedate pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio.

Natūraliai tamsesnės odos sritys (speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė, makštis) nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“).

Pigmentinės dėmės ant vaido odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvote saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų.

Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėkite ieškoti auklės ir/ar darželio. Gali atrodyti, kad tuo rūpintis dar anksti, tačiau paprastai geros auklės darbo turi mažiausiai pusmečiui ar metams į priekį, iki prižiūrimam vaikui sukaks metai-dveji. Pasiklausinėkite pažįstamų, gal kurie iš jų kaip tik panašiu metu, kai auklės galėtų prireikti jums, planuoja atsisveikinti su savąją Mere Popins.

Dėl darželių, pasidomėkite priėmimo į darželius tvarka jūsų mieste (gyvenvietėje): kada reikia užsiregistruoti, kokia registracijos tvarka, kokie yra eilių sudarymo prioritetai.  Jei ketinate vaiką į darželį leisti nuo vienerių metų, turėkite mintyje, kad ne visi darželiai priima tokio amžiaus vaikus, ir eilės į juos gali būti ilgesnės.

Kai kuriuose miestuose tėvų deklaruota gyvenamoji vieta yra vienas iš prioritetų eilėje į darželį (t.y., vaikas turi mažiau galimybių patekti į darželį, jei vaiko tėvai registruoti kitame mieste). Jei iki šiol esate registruoti viename mieste, o gyvenate ir planuojate vaiką vesti į darželį kitame, susitvarkykite gyvenamosios vietos deklaraciją jau dabar.

2017 m. Rugpjūtinukai ❤️

 1. LauraLT
  LauraLT prieš 14 min.

  makle parašė:
  O man siandien suejo 17 savaite ir pilvo visai nera!!! Ar sunerimti? ot keistas zmogus - kai pykino nezmoniskai tai blogai. Dabar nebepykina visai, irgi blogai, …

  chi chi, maniau as viena taip darau

 2. makle
  makle prieš 13 min.

  ddeimantuxe parašė:
  Penktadienį buvau pas šeimos gydytoją tai ji manęs paklausė kiek savaičių, sakau beveiik 17, tai ji man pareiškė, kad aš iš vis ne stora ir dar paklausė ar gerai vy…

  Pati kaip medike galiu pasakyti, kad nu labai neprofesionalu taip sakyti. Kartais geriau pasilikti komentarus sau, kai net nezinai situacijos, tyrimu ir t.t. ypac kai tai nescioji..

 3. User has not uploaded an avatar
  LinaNM prieš 9 min.

  dovdove parašė:
  o man labai vakar vakare kietas pilvas buvo,taip pat tempe..bet cia gali but, nuo raugintu kopustu sriubos😆nevalgykit merginos 😂 siandien jau nera nei issipute,ir a…

  Pas mane irgi po savaitgalio taip sumažėjo Neusprantu, nuo ko tada jis kartais būna didelis - nuo netinkamo maisto? Nes šiandien apsirengiau suknelę, tai nelabai ir matosi, kad laukiuosi

 4. mel@nija
  mel@nija prieš 8 min.

  ddeimantuxe parašė:
  Penktadienį buvau pas šeimos gydytoją tai ji manęs paklausė kiek savaičių, sakau beveiik 17, tai ji man pareiškė, kad aš iš vis ne stora ir dar paklausė ar gerai vy…

  kokia idomi gydytoja negi visos turi but vienodos storet taip pat ir. augt as nesuprantu kaip gydytoja gali taip sakyti ir baime jums varyti kad kazkas netaip ir dar paklaust ar gerai vystosi leliukas, tai ka korteles nemato irasu gines? nebesupratu vienos per daug arsipute ir nekreipia demesio i nieka vis praeis, normalu kad bloga sako o kitos moterims baime i galva kala bukit rami ginekologe zino ka sako o jei neramu nueikit privaciai i echo, nekenkit leliukui savo blogom mintim, viskas su juo gerai juk nei kraujuojat nei skauda istysai pilva tai kas gali but blogo

 5. Ausrita7
  Ausrita7 prieš 5 min.

  ugne0308 parašė:
  Sveikos merginos, kaip jūsų pilvukai auga? Aš antro laukiuosi tai nepalyginamai didesnis pilvas nei su pirma mergyte...

  Mano irgi didesnis pilvas nei per pirmą nėštumą😆