19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didesnis mangas), svoris apie 240 g. Galūnės taip pat šiek tiek pailgėjo, ir yra proporcingesnės kūneliui.

Jei laukiatės dvynukų, tai greičiausiai jūsų nėštumo pusiaukelė - įprastai dvynukai gimsta apie 38 nėštumo savaitę.

Vaisiaus smegenys ir nervinė sistema vystosi toliau, todėl mažylio galimybės išgyventi - vis didesnės.

Antrojo trimestro metu subręsta galvos smegenų kamienas, atsakingas už gyvybiškai svarbias funkcijas: kvėpavimą, čiulpimą, rijimą, širdies veiklą. Štai kodėl pasibaigus antrajam trimestrui gimę neišnešioti kūdikiai jau gali išgyventi (žinoma, jei yra tinkama priežiūra).

Gal sunku tuo patikėti, tačiau 19 nėštumo savaitę būsimos mergaitės kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – būsimų anūkų pradas!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą.

Tai – apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkitės į gydytojus.

Gali būti, kad pradedate pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio.

Natūraliai tamsesnės odos sritys (speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė, makštis) nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“).

Pigmentinės dėmės ant vaido odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvote saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų.

Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėkite ieškoti auklės ir/ar darželio. Gali atrodyti, kad tuo rūpintis dar anksti, tačiau paprastai geros auklės darbo turi mažiausiai pusmečiui ar metams į priekį, iki prižiūrimam vaikui sukaks metai-dveji. Pasiklausinėkite pažįstamų, gal kurie iš jų kaip tik panašiu metu, kai auklės galėtų prireikti jums, planuoja atsisveikinti su savąją Mere Popins.

Dėl darželių, pasidomėkite priėmimo į darželius tvarka jūsų mieste (gyvenvietėje): kada reikia užsiregistruoti, kokia registracijos tvarka, kokie yra eilių sudarymo prioritetai.  Jei ketinate vaiką į darželį leisti nuo vienerių metų, turėkite mintyje, kad ne visi darželiai priima tokio amžiaus vaikus, ir eilės į juos gali būti ilgesnės.

Kai kuriuose miestuose tėvų deklaruota gyvenamoji vieta yra vienas iš prioritetų eilėje į darželį (t.y., vaikas turi mažiau galimybių patekti į darželį, jei vaiko tėvai registruoti kitame mieste). Jei iki šiol esate registruoti viename mieste, o gyvenate ir planuojate vaiką vesti į darželį kitame, susitvarkykite gyvenamosios vietos deklaraciją jau dabar.

2017 m. Liepos m. Mamukai :)

 1. Nej@
  Nej@ prieš 1 val.

  dundukee parašė:
  Ogo merginos, tik nebuvau kelias d ilindus i foruma o kiek daug priraset...
  kazkaip neramiai jauciuosi, sunkiai jauciu maziuko judesiukus, gal pati per daug j…

  Manau normalu. As dar beveik nejauciu ir gydytoja sake kad galiu pajausti tik arciau 20 sav. Seip iki 20 jau turetume visos +/- pajausti pastovius judesiukus

 2. Nej@
  Nej@ prieš 1 val.

  Aukse32 parašė:
  Sveikos mamytes😊. Priimkit ir mane i jusu buriį😀

  Sveika prisijungus

 3. March
  March prieš 1 val.

  Lairaa parašė:
  Kai placenta atsidalinus, vienintelis vaistas yra yra poilsis ir miegas. Man taip pat duoda magni , dėl kraujavimo davė c vitamina ir foli.

  As is Klaipedos, o jus?
  Manes vakar vakare viena sesele paklause kaip as jauciuos, papasakojau, kad vis maudzia pilva, tai ta man sako: nu jau bus kaip bus. As tik ispuciau akis, sakau kaip saket?? Vel ta pati pakartojo. Blyn galvoju, nei as jos klausiau kaip cia viskas bus, nei ka. Juolabiau, kad pati gydytoja tikrai optimistiskai paziurejo, dar atspausdino man pora foto mazylio ir pan.

 4. Aleksandra29
  Aleksandra29 prieš 30 min.

  March parašė:
  As is Klaipedos, o jus?
  Manes vakar vakare viena sesele paklause kaip as jauciuos, papasakojau, kad vis ma…

  Galėjo ir susilaikyti nuo tokių komentarų. Nekreipkite dėmesio. Viskas bus gerai

 5. Giedre111
  Giedre111 prieš 30 min.

  Turetu siuolaikinje medicinoje elgtis maloniau su pacientais, daugiau padrasinimo, butu optimizmo, o ne tai kad bus kaip bus, turetu kitaip nuteikti zmogu atsidurisiam pas juos, ir taip stesiuko nerimo buna, o dar kai gauni is sesuciu tokias replikas tai tikrai neprideda optimizmo.