19 nėštumo savaitė

19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didesnis mangas), svoris apie 240 g. Galūnės taip pat šiek tiek pailgėjo, ir yra proporcingesnės kūneliui.

Jei laukiatės dvynukų, tai greičiausiai jūsų nėštumo pusiaukelė - įprastai dvynukai gimsta apie 38 nėštumo savaitę.

Vaisiaus smegenys ir nervinė sistema vystosi toliau, todėl mažylio galimybės išgyventi - vis didesnės.

Antrojo trimestro metu subręsta galvos smegenų kamienas, atsakingas už gyvybiškai svarbias funkcijas: kvėpavimą, čiulpimą, rijimą, širdies veiklą. Štai kodėl pasibaigus antrajam trimestrui gimę neišnešioti kūdikiai jau gali išgyventi (žinoma, jei yra tinkama priežiūra).

Gal sunku tuo patikėti, tačiau 19 nėštumo savaitę būsimos mergaitės kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – būsimų anūkų pradas!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą.

Tai – apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkitės į gydytojus.

Gali būti, kad pradedate pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio.

Natūraliai tamsesnės odos sritys (speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė, makštis) nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“).

Pigmentinės dėmės ant vaido odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvote saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų.

Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėkite ieškoti auklės ir/ar darželio. Gali atrodyti, kad tuo rūpintis dar anksti, tačiau paprastai geros auklės darbo turi mažiausiai pusmečiui ar metams į priekį, iki prižiūrimam vaikui sukaks metai-dveji.

Pasiklausinėkite pažįstamų, gal kurie iš jų kaip tik panašiu metu, kai auklės galėtų prireikti jums, planuoja atsisveikinti su savąją Mere Popins.

Dėl darželių, pasidomėkite priėmimo į darželius tvarka jūsų mieste (gyvenvietėje): kada reikia užsiregistruoti, kokia registracijos tvarka, kokie yra eilių sudarymo prioritetai.

Jei ketinate vaiką į darželį leisti nuo vienerių metų, turėkite mintyje, kad ne visi darželiai priima tokio amžiaus vaikus, ir eilės į juos gali būti ilgesnės.

Kai kuriuose miestuose tėvų deklaruota gyvenamoji vieta yra vienas iš prioritetų eilėje į darželį (t.y., vaikas turi mažiau galimybių patekti į darželį, jei vaiko tėvai registruoti kitame mieste).

Jei iki šiol esate registruoti viename mieste, o gyvenate ir planuojate vaiką vesti į darželį kitame, susitvarkykite gyvenamosios vietos deklaraciją jau dabar.

2020 m. liepos mėnesio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  jdante prieš 2 val.

  roberta.kas parašė:
  Sveikos, nėštukės 😊🤰🏻 Ar yra būsimų mamyčių iš Kauno mūsų grupėj? Jaučiuosi vieniša truputį... Draugės arba jau su paaugusiais vaikučiais arba iš vis negalvoja apie…

  As is Kauno🙂 pas mani daba daug besivaikuojanciu😁 mes puskes tryse simet gimdysim. Kai pirmojo laukiaus tada buvau viena is aplinkiniu 🙂

 2. Lucious
  Lucious prieš 2 val.

  Merginos kas virs 16sav jis vis dar leidziat sau guleti/miegoti ant nugaros? Visur siek tiek skirtingai patiekiama informacija, vieni raso vengti nuo 16, kiti 20, o dar kiti isvis 28 sav 😁 as stengiuosi pratintis, Nu bet man filmus tai atrodo tik ant nugaros ziureti.

 3. lore1mice2
  lore1mice2 prieš 1 val.

  Lucious parašė:
  Merginos kas virs 16sav jis vis dar leidziat sau guleti/miegoti ant nugaros? Visur siek tiek skirtingai patiekiama informacija, vieni raso vengti nuo 16, kiti 20, o…

  Kaip tik paskaičiau dabar, pagal 2018 metais atlikto tyrimo rezultatus rekomenduojama ant nugaros nemiegoti nuo 28 sav, bet pagulėti filmą žiūrint, ar šiaip ant sofos, tai tikrai nėra nieko blogo. Kalba eina apie mirgojimą nuolatos ant nugaros iki pat gimdymo.

 4. Sesė ilgakasė
  Sesė ilgakasė prieš 1 val.

  Aure Ja parašė:
  Sveikos mergaitės
  Ar visos vartojate vitaminus nėštukėms? Man ginė sakė tik folį vartot, nes kraujo …

  Aš folio rūgštį baigiau gerti apie 12-13 sav. Šiuo metu geriu vitD ir žuvų taukus.

  Šiaip esu skeptiška dėl visų "elevitų" ir "pregnacarų". Manau geriausia būtų pasidaryti vitaminų ir mikroelementų tyrimus ir tada žiūrėti, ko konkrečiai trūksta, pvz. kalcio, geležies ir t.t. 🌷

 5. Lucious
  Lucious prieš 21 min.

  lore1mice2 parašė:
  Kaip tik paskaičiau dabar, pagal 2018 metais atlikto tyrimo rezultatus rekomenduojama ant nugaros nemiegoti nuo 28 sav, bet pagulėti filmą žiūrint, ar šiaip ant so…

  Skaiciau ir as tai, poto dare dar viena tyrima apie gulejima. Tai irgi pastebeta kad suleteja veikla ir naudojama maziau deguonies. Tai del to irgi sako geriau neguleti. Nu bet aisku cia jau gal perdetai.
  Tik tas jau miegojimas gal rimciau, bet vat irgi dare tyrima tik tokiuose savaitese, o ar anksciau kenkia ar ne neaisku. Uztai kiti sako anksciau pradeti vengti, tai idomu kaip jus visos mamytes elgsites 😊