11 nėštumo savaitė

11 nėštumo savaitė

Vaikelis 11 nėštumo savaitę

Briuselio kopūstas. Vaikelis jau yra dydžio sulig Briuselio kopūsto galvute. Per savaitę jis paaugs iki 4 cm ilgio ir 7–8 gramų svorio. Jo oda vis dar permatoma, todėl dauguma kraujagyslių persišviečia. Kai kurie skeleto kaulai pradeda kietėti.

Mažylio akių vokai yra jau susiformavę, tačiau dar ilgai jie bus sulipę – lyg ką tik gimusio kačiuko. Ausytės taip pat pamažu formuojasi ir beaugdamos po truputį slenka nuo kaklo srities link galvos šonų.

Išsivysčius galūnėms, vaisius retai kada būna ramybės būsenoje: jis aktyviai spardosi ir ražosi, tačiau šie judesiai yra dar labai švelnūs ir plastiški. Be to, vystantis diafragmai vaikelis gali pradėti žagsėti. Tačiau nei žagsulio, nei vaisiaus judesių greičiausiai nejausite dar kelias savaites.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 11 nėštumo savaitę

Faktas

Apytiksliai kas 15 minučių Lietuvoje gimsta vienas kūdikis.

Ar jūs reguliariai sportuojate? Jei ne, pats laikas pradėti mankštintis. Pratimai pagerina raumenų tonusą, padidiną jėgą ir ištvermę – tai trys svarbios savybės, padedančios nešioti nėštumo metu priaugtą svorį. Be to, pratimai padeda geriau pasirengti gimdymui ir greičiau atsigauti po jo.

Kokios sporto šakos yra saugios nėštumo metu? Plaukimas ir vaikščiojimas puikiai tinka visus devynis mėnesius.

Elgtumėtės neatsakingai, jei nėštumo metu rinktumėtės kontaktinę ar ekstremalią sporto rūšį arba tokią, kur yra tikimybė griūti ar susižeisti (pavyzdžiui, važiavimas dviračiu, riedučiais). Jei nesate tikra dėl mėgiamos sporto rūšies, pasitarkite su savo gydytoju.

Jei dėl pykinimo negalite visavertiškai ir sveikai maitintis arba jei priaugate per mažai svorio, nesijaudinkite: per pirmuosius 3 mėnesius dauguma moterų priauga vos 1–2,5 kg.

Netrukus pykinimas turėtų liautis, apetitas - pagerėti, o svoris pradėti augti po apytiksliai pusę kilogramo kas savaitę. Kol kas valgykite tai, ką priima skrandis, o mitybos spragas, jei to reikia, galite papildyti nėščiosioms skirtais vitaminais.

Darbelis 11 nėštumo savaitei

Net jei nėštumas yra planuotas, o kūdikis lauktas, nėštumo metu kyla daugybė klausimų, apima nerimas ir abejonės. Pabendraukite su kitomis mamomis, taip pat ir savo pačios mama.

Daug moterų teigia, kad nėštumas jas dar labiau suartino su mamomis, taip pat su panašaus amžiaus vaikų turinčiais draugais. Motinystę patyrusios moterys visuomet turės naudingų patarimų ir pasidalys asmenine patirtimi!

Jei kol kas norite nėštumą išlaikyti paslaptyje, tačiau turite baimių, abejonių ar klausimų arba - atvirkščiai - norite su kuo nors pasidalyti džiaugsmu, galite pabendrauti su kitomis panašaus termino nėštukėmis TD forume.

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Perlinė... prieš 3 val.

  Edel parašė:
  Aš nešneku apie tviskančią prabangą, bet elementariai tokie dalykai kaip būreliai, kai pasiklausau iš aplinkinių, kainuoja tikrai nemažai. Kokybiškesnio maisto kąsn…

  Mano laiko turiningumas zinokit nei kiek nepasikeistu jei as dirbciau viena darba 😉. As dirbu nakti, kai vaikai miega, kitas darbas pacios verslas kuri susistatau kaip noriu, trecias taip pat verslas, kuri apskritai dirbu namuose 😉. Kai kurie niekur nedirba, bet laiko vaikams neturi, kai kurie turi milijonus, vaikai viskuo ir dar daugiau aprupinti, bet meiles negauna. As laiko turiu sociai dar, ir magistra studijuoti, ir kartu su dukra i zumbos treniruotes pradesiu vaikscioti, ir pamokas padedu paruosti jei reikia ir nieko neveikti dar yra kada, netgi per daug. Laiko neuztenka tik tiems, kas iesko pasiteisinimu. Ir dazniausia bet kam sako neturiu laiko..O beto, vaikai uzaugo savarankiski, na isskyrus sunu 🤣 jis priprates kad viska mergos padarytu uz ji. Gal ir nesu ideali mama, bet idealia buti ir nenoreciau, kitu atveju vaikams butu liudna. O dabar vaikai zino, kad mama visada atsakys net i labai neskanius klausimus, kuriu mokykloje nemoko, mama padurniuos, pasoks, padainuos kartu. Ai va kazkaip taip 😋. O dirbti as taip pradejau nes auginau vaikus viena, buvo labai sunku, bet dabar gyvenu tikrai gerai ir nesiskundziu ❤️

 2. Ašpliustrys
  Ašpliustrys prieš 3 val.

  Mergaites, kam reikia geros endokrinologės Centro poliklinikoje, Vilniuje, labai rekomenduoju gyd. Beišytę

 3. User has not uploaded an avatar
  Lin91 prieš 2 val.

  Sveikos mamytes, noriu ikelti savo testuka. Turiu PCos todel visada laukiu stebuklo. Aš viena matau antra juostele?

 4. User has not uploaded an avatar
  Bella19 prieš 2 val.

  Lin91 parašė:
  Sveikos mamytes, noriu ikelti savo testuka. Turiu PCos todel visada laukiu stebuklo. Aš viena matau antra juostele?

  Matosi 🤩

 5. SaulyteMamyte
  SaulyteMamyte prieš 2 val.

  O pas kokias ginekologes lankotes Vilniuje?