11 nėštumo savaitė

11 nėštumo savaitė

Vaikelis 11 nėštumo savaitę

Briuselio kopūstas. Vaikelis jau yra dydžio sulig Briuselio kopūsto galvute. Per savaitę jis paaugs iki 4 cm ilgio ir 7–8 gramų svorio. Jo oda vis dar permatoma, todėl dauguma kraujagyslių persišviečia. Kai kurie skeleto kaulai pradeda kietėti.

Mažylio akių vokai yra jau susiformavę, bet dar ilgai bus sulipę – lyg ką tik gimusio kačiuko. Ausytės taip pat pamažu formuojasi ir beaugdamos po truputį slenka nuo kaklo srities link galvos šonų.

Išsivysčius galūnėms, vaisius retai kada būna ramybės būsenoje: jis aktyviai spardosi ir ražosi, bet šie judesiai yra dar labai švelnūs ir plastiški. Be to, vystantis diafragmai vaikelis gali pradėti žagsėti. Bet nei žagsulio, nei vaisiaus judesių greičiausiai nejausite dar kelias savaites.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 11 nėštumo savaitę

Faktas

Apytiksliai kas 15 minučių Lietuvoje gimsta vienas kūdikis, pasaulyje – kone 3 000 naujagimių.

Ar jūs reguliariai sportuojate? Jei ne, pats laikas pradėti mankštintis. Pratimai pagerina raumenų tonusą, padidiną jėgą ir ištvermę – tai trys svarbios savybės, padedančios nešioti nėštumo metu priaugtą svorį. Be to, pratimai padeda geriau pasirengti gimdymui ir greičiau po jo atsigauti.

Kokios sporto šakos yra saugios nėštumo metu? Plaukimas ir vaikščiojimas! Tuo galite užsiimti visus 9 mėnesius.

Elgtumėtės neatsakingai, jei nėštumo metu rinktumėtės kontaktinę ar ekstremalią sporto rūšį arba tokią, kur yra tikimybė griūti ar susižeisti (pavyzdžiui, važiavimas dviračiu, riedučiais). Jei nesate tikra dėl mėgiamos sporto rūšies, pasitarkite su savo gydytoju.

Jei dėl pykinimo negalite visavertiškai ir sveikai maitintis arba jei priaugate per mažai svorio, nesijaudinkite: per pirmuosius 3 mėnesius dauguma moterų priauga vos 1–2,5 kg.

Netrukus pykinimas turėtų liautis, apetitas - pagerėti, o svoris pradėti augti po apytiksliai pusę kilogramo kas savaitę. Kol kas valgykite tai, ką priima skrandis, o mitybos spragas, jei to reikia, galite papildyti nėščiosioms skirtais vitaminais.

Darbelis 11 nėštumo savaitei

Net jei nėštumas yra planuotas, jo metu kyla daugybė klausimų, apima nerimas ir abejonės. Pabendraukite su kitomis mamomis, taip pat ir savo pačios mama.

Daug moterų teigia, kad nėštumas jas dar labiau suartino su mamomis, taip pat su panašaus amžiaus vaikų turinčiais draugais. Motinystę patyrusios moterys visada turės naudingų patarimų ir pasidalys asmenine patirtimi!

Jei kol kas nėštumą laikote paslaptyje, bet turite baimių, abejonių ar klausimų, galite pabendrauti su kitomis panašaus termino nėštukėmis TD forume.

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Angryfox prieš 9 val.

  grozisirestetika parašė:
  Sveika, o jus darot viena karta dienoje testa? Reikia du kartus pvz 13 val ir 20 nes galite ir praleisti ryškėjima

  Taip, vieną kart dienoje 🤔

 2. User has not uploaded an avatar
  Highlander prieš 9 val.

  Sveikos, merginos! Artėja vaisingos dienos, bet jaučiu prikibo virusas 😭 Jau taip seniai laukiam gandrų, buvo panašių situacijų, tai praleidau, bet nežinau, ar tikrai reikia ir šįkart atitolinti svajonę... Greičiausiai užsikrėčiau nuo vaiko, dariau jam gripo ir covid testus - abu neigiami, teigiamas - respiracinis sincitinis virusas. Ką darytumėte mano situacijoje, prašau patarkite. Temperatūra nepakilusi, gerklę kolkas skauda

 3. Gikante
  Gikante prieš 9 val.

  Highlander parašė:
  Sveikos, merginos! Artėja vaisingos dienos, bet jaučiu prikibo virusas 😭 Jau taip seniai laukiam gandrų, buvo panašių situacijų, tai praleidau, bet nežinau, ar tikr…

  Nekeisčiau planų

 4. Mypa
  Mypa prieš 8 val.

  Highlander parašė:
  Sveikos, merginos! Artėja vaisingos dienos, bet jaučiu prikibo virusas 😭 Jau taip seniai laukiam gandrų, buvo panašių situacijų, tai praleidau, bet nežinau, ar tikr…

  Jeigu savijauta leidzia, ir tai tiesiog virusas, ne kokie antibijotikai, auksta temp- tai ir imkites to. Moterys juk serga ir pastojusios ir nieko- as pati pirma persalau, paskui suzinojau, kad jau laukiuos. Daznu atveju sitie dalykai net vienas paskui kita eina. Gydytoja pasake- jeigu butu pakenke kazkas, tai jau ir to nestumo nebutu buve. Pasitikekit savo organizmu, jis zino geriausiai.

 5. User has not uploaded an avatar
  Highlander prieš 7 val.

  Mypa parašė:
  Jeigu savijauta leidzia, ir tai tiesiog virusas, ne kokie antibijotikai, auksta temp- tai ir imkites to. Moterys juk serga ir pastojusios ir nieko- as pati pirma pe…

  Iškart dariau vaikui tyrimus, ar ne koks gripas, nes tokią nuojautą turiu, kad šįkart tikrai pavyks, net baisu pagalvoti, kad ir vėl tektų nusivilti