11 nėštumo savaitė

11 nėštumo savaitė

Vaikelis 11 nėštumo savaitę

Briuselio kopūstas. Vaikelis jau yra dydžio sulig Briuselio kopūsto galvute. Per savaitę jis paaugs iki 4 cm ilgio ir 7–8 gramų svorio. Jo oda vis dar permatoma, todėl dauguma kraujagyslių persišviečia. Kai kurie skeleto kaulai pradeda kietėti.

Mažylio akių vokai yra jau susiformavę, tačiau dar ilgai jie bus sulipę – lyg ką tik gimusio kačiuko. Ausytės taip pat pamažu formuojasi ir beaugdamos po truputį slenka nuo kaklo srities link galvos šonų.

Išsivysčius galūnėms, vaisius retai kada būna ramybės būsenoje: jis aktyviai spardosi ir ražosi, tačiau šie judesiai yra dar labai švelnūs ir plastiški. Be to, vystantis diafragmai vaikelis gali pradėti žagsėti. Tačiau nei žagsulio, nei vaisiaus judesių greičiausiai nejausite dar kelias savaites.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 11 nėštumo savaitę

Faktas

Apytiksliai kas 15 minučių Lietuvoje gimsta vienas kūdikis.

Ar jūs reguliariai sportuojate? Jei ne, pats laikas pradėti mankštintis. Pratimai pagerina raumenų tonusą, padidiną jėgą ir ištvermę – tai trys svarbios savybės, padedančios nešioti nėštumo metu priaugtą svorį. Be to, pratimai padeda geriau pasirengti gimdymui ir greičiau atsigauti po jo.

Kokios sporto šakos yra saugios nėštumo metu? Plaukimas ir vaikščiojimas puikiai tinka visus devynis mėnesius.

Elgtumėtės neatsakingai, jei nėštumo metu rinktumėtės kontaktinę ar ekstremalią sporto rūšį arba tokią, kur yra tikimybė griūti ar susižeisti (pavyzdžiui, važiavimas dviračiu, riedučiais). Jei nesate tikra dėl mėgiamos sporto rūšies, pasitarkite su savo gydytoju.

Jei dėl pykinimo negalite visavertiškai ir sveikai maitintis arba jei priaugate per mažai svorio, nesijaudinkite: per pirmuosius 3 mėnesius dauguma moterų priauga vos 1–2,5 kg.

Netrukus pykinimas turėtų liautis, apetitas - pagerėti, o svoris pradėti augti po apytiksliai pusę kilogramo kas savaitę. Kol kas valgykite tai, ką priima skrandis, o mitybos spragas, jei to reikia, galite papildyti nėščiosioms skirtais vitaminais.

Darbelis 11 nėštumo savaitei

Net jei nėštumas yra planuotas, o kūdikis lauktas, nėštumo metu kyla daugybė klausimų, apima nerimas ir abejonės. Pabendraukite su kitomis mamomis, taip pat ir savo pačios mama.

Daug moterų teigia, kad nėštumas jas dar labiau suartino su mamomis, taip pat su panašaus amžiaus vaikų turinčiais draugais. Motinystę patyrusios moterys visuomet turės naudingų patarimų ir pasidalys asmenine patirtimi!

Jei kol kas norite nėštumą išlaikyti paslaptyje, tačiau turite baimių, abejonių ar klausimų arba - atvirkščiai - norite su kuo nors pasidalyti džiaugsmu, galite pabendrauti su kitomis panašaus termino nėštukėmis TD forume.

2020 m. liepos mėnesio mažyliai

 1. vaida244
  vaida244 prieš 1 d.

  kaspinelis parašė:
  Baigiu ir as aprimti, sirdute plake, viskas atitinka tip top palei dienas, jei stipriai laikosi vaikutis atlaikys ir uzaugs. Tik as trizne kaip reta, tao posma ir n…

  Viskas busgerai.gyditojas sako kad alarmas tada kai pasirodo raudonas kraujas. Stenkis pagulineti pailseti ir viskas bus gerai.

 2. vaida244
  vaida244 prieš 1 d.

  Brigita25 parašė:
  Na tikiuosi viskas bus gerai, dėl to nusprendžiau dar ir privačiai nueiti o ir pati gydytoją po Naujų siunčia echoskopo į kitą įstaiga papildomai

  Tu stebek salvo luna ir uno kokios 18 savaites prasyk kad KAS kart pero eko ziureti gimdos kaklelio ilgi na bet jei geri specai patys susipras gal.ir butinai pasiklausk gyditojo kokios gresmes galo buti ir no tiketis na paciai del info tegul papasakoja.

 3. User has not uploaded an avatar
  ingiukas25 prieš 1 d.

  Brigita25 parašė:
  Na tikiuosi viskas bus gerai, dėl to nusprendžiau dar ir privačiai nueiti o ir pati gydytoją po Naujų siunčia echoskopo į kitą įstaiga papildomai

  Sveikinu su dvynukais ir linkiu lengvo nesiojimo. Jei nusprestumet lankytis Kauno klinikose, rekomenduoju apsilankyt pas Gintauta Vlada, Egle Machtejeviene bei Meile Minkauskiene. Gintautas Vladas geriausias specialistas dirbant su dvynukais.

 4. User has not uploaded an avatar
  Brigita25 prieš 1 d.

  ingiukas25 parašė:
  Sveikinu su dvynukais ir linkiu lengvo nesiojimo. Jei nusprestumet lankytis Kauno klinikose, rekomenduoju apsilankyt pas Gintauta Vlada, Egle Machtejeviene bei Meil…

  Dėkui už rekomendacijas bet gyvenu Šiauliuose

 5. kaspinelis
  kaspinelis prieš 1 d.

  Brigita25 parašė:
  Sveikos mamos aš irgi jau po ginekologės, 9 sav. ir 2 dienos. Sutampa su mano skaičiavimais 😊 linksmiausia, kad plaka 2 širdutės, tai einu privačiai dėl ramybės …

  Labai sveikinu, dvigubas dziaugsmas ❤