11 nėštumo savaitė

11 nėštumo savaitė

Vaikelis 11 nėštumo savaitę

Briuselio kopūstas. Vaikelis jau yra dydžio sulig Briuselio kopūsto galvute. Per savaitę jis paaugs iki 4 cm ilgio ir 7–8 gramų svorio. Jo oda vis dar permatoma, todėl dauguma kraujagyslių persišviečia. Kai kurie skeleto kaulai pradeda kietėti.

Mažylio akių vokai yra jau susiformavę, tačiau dar ilgai jie bus sulipę – lyg ką tik gimusio kačiuko. Ausytės taip pat pamažu formuojasi ir beaugdamos po truputį slenka nuo kaklo srities link galvos šonų.

Išsivysčius galūnėms, vaisius retai kada būna ramybės būsenoje: jis aktyviai spardosi ir ražosi, tačiau šie judesiai yra dar labai švelnūs ir plastiški. Be to, vystantis diafragmai vaikelis gali pradėti žagsėti. Tačiau nei žagsulio, nei vaisiaus judesių greičiausiai nejausite dar kelias savaites.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 11 nėštumo savaitę

Faktas

Apytiksliai kas 15 minučių Lietuvoje gimsta vienas kūdikis.

Ar jūs reguliariai sportuojate? Jei ne, pats laikas pradėti mankštintis. Pratimai pagerina raumenų tonusą, padidiną jėgą ir ištvermę – tai trys svarbios savybės, padedančios nešioti nėštumo metu priaugtą svorį. Be to, pratimai padeda geriau pasirengti gimdymui ir greičiau atsigauti po jo.

Kokios sporto šakos yra saugios nėštumo metu? Plaukimas ir vaikščiojimas puikiai tinka visus devynis mėnesius.

Elgtumėtės neatsakingai, jei nėštumo metu rinktumėtės kontaktinę ar ekstremalią sporto rūšį arba tokią, kur yra tikimybė griūti ar susižeisti (pavyzdžiui, važiavimas dviračiu, riedučiais). Jei nesate tikra dėl mėgiamos sporto rūšies, pasitarkite su savo gydytoju.

Jei dėl pykinimo negalite visavertiškai ir sveikai maitintis arba jei priaugate per mažai svorio, nesijaudinkite: per pirmuosius 3 mėnesius dauguma moterų priauga vos 1–2,5 kg.

Netrukus pykinimas turėtų liautis, apetitas - pagerėti, o svoris pradėti augti po apytiksliai pusę kilogramo kas savaitę. Kol kas valgykite tai, ką priima skrandis, o mitybos spragas, jei to reikia, galite papildyti nėščiosioms skirtais vitaminais.

Darbelis 11 nėštumo savaitei

Net jei nėštumas yra planuotas, o kūdikis lauktas, nėštumo metu kyla daugybė klausimų, apima nerimas ir abejonės. Pabendraukite su kitomis mamomis, taip pat ir savo pačios mama.

Daug moterų teigia, kad nėštumas jas dar labiau suartino su mamomis, taip pat su panašaus amžiaus vaikų turinčiais draugais. Motinystę patyrusios moterys visuomet turės naudingų patarimų ir pasidalys asmenine patirtimi!

Jei kol kas norite nėštumą išlaikyti paslaptyje, tačiau turite baimių, abejonių ar klausimų arba - atvirkščiai - norite su kuo nors pasidalyti džiaugsmu, galite pabendrauti su kitomis panašaus termino nėštukėmis TD forume.

2019 m. Sausio mėnesio mažyliai ❤️

 1. gulbyte
  gulbyte prieš 49 min.

  nesupykit merginos, bet dar taip anksti ir jūs jau dėl mažyčių baimių lakstot po priimamuosius... ten skubios pagalbos centras, kai gyvybei pavojus gresia ar tikrai bėda, o ne nusiramimo vieta... plius tas melavimas gydytojams... gydytojaidiagnozei vertins viską ką jūs pasakot, jiems neišeis tikros priežasties nustatyt jei meluojat, klaidinsit juos... o jei gausit po to netinkamą gydymą, aišku gydytojas bus kaltas... suprantu savaitgalis artėja neramu, bet dar penktadienis, diena, jei taip neramu braukitės, pas savo pirmo lygio ginę... ar savo įstaigą tiesiog...
  visos norim ko geriausio savo žirniukam, stenkimės kuo ramiau gyventi, jei nieko blogo išties nevyksta, tai nesupykit, bet tiesiog už ramybę reikia mokėti pinigėlius privačiai... bet jei iš ties skauda, tepa ar kažkas aišku bėgit tikrintis kur jum priklauso

 2. Diana 29
  Diana 29 prieš 30 min.

  soprenta parašė:
  man tas pats buvo praeita 5dieni. pradejau panikuoti,kad jokiu simptomu. neramu. kur skambinu patekti nera galimybes. tai 6dieni uzsirasiau i Baltijos Amerikos klin…

  norejau paklausti, raset kraujingos išskyros, kokios spalvos? gal istyrė klinikoje kodel jos? nes man rudos kraujas jau menesį, kartais isbega juodas, turiu vos ne lovos režimą, nes gresia persileidimas, bet kodel kraujas, iskur, niekas nepasako, tiesiog "daugiau gulek, nes išskyros rodo gresianti persileidimą", nuprotet galima...

 3. User has not uploaded an avatar
  soprenta prieš 20 min.

  Diana 29 parašė:
  norejau paklausti, raset kraujingos išskyros, kokios spalvos? gal istyrė klinikoje kodel jos? nes man rudos kraujas jau menesį, kartais isbega juodas, turiu vos ne …

  ne ne. man nebuvo isskyru. gydytoja tiesiog perspejo kada sunerimti reiktu.

 4. mojijo
  mojijo prieš 9 min.

  Diana 29 parašė:
  norejau paklausti, raset kraujingos išskyros, kokios spalvos? gal istyrė klinikoje kodel jos? nes man rudos kraujas jau menesį, kartais isbega juodas, turiu vos ne …

  Man tris dienas rudai tepliojo ir nustojo - pirmą dieną labai tamsiai rudai, o po to šviesiai rudai. Kai buvau pas ginę, tai ji padarė echo ir nieko nematė blogo, todėl sakė, kad galėjo kokia plonytė kraujagyslė trūkti. Bet man ne gausiai tepliojo/ O šiiap gali teplioti dėl daugumos priežasčių, būna placentos atsisluoksniavimas - tai čia tikrai gresiantis persileidimas, kažkokios žaizdelės, dar būna kažkokios problemos su kakleliu, bet nepamenu kaip tiksliai ginė sakė.

 5. Alegro
  Alegro prieš 7 min.

  Sveikos, mergaitės jungiuosi ir aš prie jūsų. Iki šiol tyliai stebėjau, bet nutariau pasisakyti. Pirmiausia dėl suzinojimo. 🤗 Su pirmąja jau žinojome po2 sav. Su šituo irgi greitai zinojom...o va draugė suzinojo tik 5 men kaip netyčia ligoninej atsidūrė del skysčių trukumo....nes ir toliau sekmingai sirgo , kadangi ciklas buvo lb trumpas 2-3 d.. . Ir negausus...o ir zinau atveji kaip moteris tik vaziuodama gimdyt suzinojo kad laukiasi....🤔 Del sveikatos lb džiaugiuosi kad vis dar vaiko auginimo atostogose. 😂 Mažoji pietu miega 3-4 val ir as kartu.😂 Del pikinimu blogumu su pirmaja kankinaus7men... ty manau kaikuriu nepaguodziau. 😋😋😋😋 Su situ lb daznai 🤮🤮🤮 ... Ty jei lyginant nestumus ty su pirmąja apart pykinimo nebuvo jokiu pozymiu nej krutine jautri nej ka.... O db baisu kokia jautri. 😐😐😮 Kazka dar norejau pasakyti bet pamirsau 😂😂😊