11 nėštumo savaitė

11 nėštumo savaitė

Vaikelis 11 nėštumo savaitę

Briuselio kopūstas. Vaikelis jau yra dydžio sulig Briuselio kopūsto galvute. Per savaitę jis paaugs iki 4 cm ilgio ir 7–8 gramų svorio. Jo oda vis dar permatoma, todėl dauguma kraujagyslių persišviečia. Kai kurie skeleto kaulai pradeda kietėti.

Mažylio akių vokai yra jau susiformavę, tačiau dar ilgai jie bus sulipę – lyg ką tik gimusio kačiuko. Ausytės taip pat pamažu formuojasi ir beaugdamos po truputį slenka nuo kaklo srities link galvos šonų.

Išsivysčius galūnėms, vaisius retai kada būna ramybės būsenoje: jis aktyviai spardosi ir ražosi, tačiau šie judesiai yra dar labai švelnūs ir plastiški. Be to, vystantis diafragmai vaikelis gali pradėti žagsėti. Tačiau nei žagsulio, nei vaisiaus judesių greičiausiai nejausite dar kelias savaites.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 11 nėštumo savaitę

Faktas

Apytiksliai kas 15 minučių Lietuvoje gimsta vienas kūdikis.

Ar jūs reguliariai sportuojate? Jei ne, pats laikas pradėti mankštintis. Pratimai pagerina raumenų tonusą, padidiną jėgą ir ištvermę – tai trys svarbios savybės, padedančios nešioti nėštumo metu priaugtą svorį. Be to, pratimai padeda geriau pasirengti gimdymui ir greičiau atsigauti po jo.

Kokios sporto šakos yra saugios nėštumo metu? Plaukimas ir vaikščiojimas puikiai tinka visus devynis mėnesius.

Elgtumėtės neatsakingai, jei nėštumo metu rinktumėtės kontaktinę ar ekstremalią sporto rūšį arba tokią, kur yra tikimybė griūti ar susižeisti (pavyzdžiui, važiavimas dviračiu, riedučiais). Jei nesate tikra dėl mėgiamos sporto rūšies, pasitarkite su savo gydytoju.

Jei dėl pykinimo negalite visavertiškai ir sveikai maitintis arba jei priaugate per mažai svorio, nesijaudinkite: per pirmuosius 3 mėnesius dauguma moterų priauga vos 1–2,5 kg.

Netrukus pykinimas turėtų liautis, apetitas - pagerėti, o svoris pradėti augti po apytiksliai pusę kilogramo kas savaitę. Kol kas valgykite tai, ką priima skrandis, o mitybos spragas, jei to reikia, galite papildyti nėščiosioms skirtais vitaminais.

Darbelis 11 nėštumo savaitei

Net jei nėštumas yra planuotas, o kūdikis lauktas, nėštumo metu kyla daugybė klausimų, apima nerimas ir abejonės. Pabendraukite su kitomis mamomis, taip pat ir savo pačios mama.

Daug moterų teigia, kad nėštumas jas dar labiau suartino su mamomis, taip pat su panašaus amžiaus vaikų turinčiais draugais. Motinystę patyrusios moterys visuomet turės naudingų patarimų ir pasidalys asmenine patirtimi!

Jei kol kas norite nėštumą išlaikyti paslaptyje, tačiau turite baimių, abejonių ar klausimų arba - atvirkščiai - norite su kuo nors pasidalyti džiaugsmu, galite pabendrauti su kitomis panašaus termino nėštukėmis TD forume.

2018 m. rugsėjo mažiausieji

 1. User has not uploaded an avatar
  Zivile34 prieš 3 val.

  Naktis parašė:
  As nezinau ar isvis griziu i ta darba po vaikelio gimimo.Mano vaikelis planuotas beveik 3metai,plius ir pastojau ne taip paprastai,turejau ir inseminaciju 2,dirbtin…

  Eikit į nedarbingumą ir galvos nesukite. Mano nėštumas bv be galo sunkus, nedarbingumas prasidėjo 8 savaitę o baigėei dieną prieš išėjimą į dekretą!!! Net negapvojau apie nieką kaip tik gyvybės išsaugojimą!!!!

 2. simasima
  simasima prieš 3 val.

  Naktis parašė:
  As nezinau ar isvis griziu i ta darba po vaikelio gimimo.Mano vaikelis planuotas beveik 3metai,plius ir pastojau ne taip paprastai,turejau ir inseminaciju 2,dirbtin…

  Žiūrėkit savęs :)) saugokot pilviuką ir tarkitės dėl biliutenio,nes nuo to priklausys jūsų išmokos !! Nuoširdžiai linkiu

 3. Naktis prieš 3 val.

 4. arisioks
  arisioks prieš 2 val.

  Naktis parašė:
  As nezinau ar isvis griziu i ta darba po vaikelio gimimo.Mano vaikelis planuotas beveik 3metai,plius ir pastojau ne taip paprastai,turejau ir inseminaciju 2,dirbtin…

  Bet jeigu mesit darba negausit ismoku. O jei sakot po dekreto negryztumet tai juo lab, jie jau tures zmoguti vietoj jusu, tai ir nebus tokiu problemu

 5. User has not uploaded an avatar
  Christeta prieš 1 val.

  Kaip gydyti kosuli ?