11 nėštumo savaitė

Vaikelis 11 nėštumo savaitę

Briuselio kopūstas. Vaikelis jau yra dydžio sulig Briuselio kopūsto galvute. Per savaitę jis paaugs iki 4 cm ilgio ir 7–8 gramų svorio. Jo oda vis dar permatoma, todėl dauguma kraujagyslių persišviečia. Kai kurie skeleto kaulai pradeda kietėti.

Mažylio akių vokai yra jau susiformavę, tačiau dar ilgai jie bus sulipę – lyg ką tik gimusio kačiuko. Ausytės taip pat pamažu formuojasi ir beaugdamos po truputį slenka nuo kaklo srities link galvos šonų.

Išsivysčius galūnėms, vaisius retai kada būna ramybės būsenoje: jis aktyviai spardosi ir ražosi, tačiau šie judesiai yra dar labai švelnūs ir plastiški. Be to, vystantis diafragmai vaikelis gali pradėti žagsėti. Tačiau nei žagsulio, nei vaisiaus judesių greičiausiai nejausite dar kelias savaites.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 11 nėštumo savaitę

Faktas

Apytiksliai kas 15 minučių Lietuvoje gimsta vienas kūdikis.

Ar jūs reguliariai sportuojate? Jei ne, pats laikas pradėti mankštintis. Pratimai pagerina raumenų tonusą, padidiną jėgą ir ištvermę – tai trys svarbios savybės, padedančios nešioti nėštumo metu priaugtą svorį. Be to, pratimai padeda geriau pasirengti gimdymui ir greičiau atsigauti po jo.

Kokios sporto šakos yra saugios nėštumo metu? Plaukimas ir vaikščiojimas puikiai tinka visus devynis mėnesius. Elgtumėtės neatsakingai, jei nėštumo metu rinktumėtės kontaktinę ar ekstremalią sporto rūšį arba tokią, kur yra tikimybė griūti ar susižeisti (pavyzdžiui, važiavimas dviračiu, riedučiais). Jei nesate tikra dėl mėgiamos sporto rūšies, pasitarkite su savo gydytoju.

Jei dėl pykinimo negalite visavertiškai ir sveikai maitintis arba jei priaugate per mažai svorio, nesijaudinkite: per pirmuosius 3 mėnesius dauguma moterų priauga vos 1–2,5 kg. Netrukus pykinimas turėtų liautis, apetitas - pagerėti, o svoris pradėti augti po apytiksliai pusę kilogramo kas savaitę. Kol kas valgykite tai, ką priima skrandis, o mitybos spragas, jei to reikia, galite papildyti nėščiosioms skirtais vitaminais.

Darbelis 11 nėštumo savaitei

Net jei nėštumas yra planuotas, o kūdikis lauktas, nėštumo metu kyla daugybė klausimų, apima nerimas ir abejonės. Pabendraukite su kitomis mamomis, taip pat ir savo pačios mama.

Daug moterų teigia, kad nėštumas jas dar labiau suartino su mamomis, taip pat su panašaus amžiaus vaikų turinčiais draugais. Motinystę patyrusios moterys visuomet turės naudingų patarimų ir pasidalys asmenine patirtimi!

Jei kol kas norite nėštumą išlaikyti paslaptyje, tačiau turite baimių, abejonių ar klausimų arba - atvirkščiai - norite su kuo nors pasidalyti džiaugsmu, galite pabendrauti su kitomis panašaus termino nėštukėmis TD forume.

2017 m. Rugsėjinukai❤

st.greta prieš 1 val.

Siandien laiminga jauciuosi ir as 😊😊👏👏👏 anksciau minejau kad trecioje nestumo savaiteje man nezinant buvo taikyta pilna narkoze.. del to lankiausi siandien kauno klinikose patikrai ar vaisius sekmingai vystosi. Ir sirdele plaka! O zirnius paauges jau 😊 esu jauna ir is pradziu bijojau nezinomybes buti mama, bet dabar laukiu nesulaukiu kada galesiu susitikti su juo! 😊

Perliukash prieš 57 min.

vidux24 parašė:
    Siandien buvau pas gine.echo rodo 9sav.+1
    O pagal menesines jau 11 savaite.

Viskas gerai manau😊 mano taip pat vėlesnis pastojimas, pagal mėnesines 12sav, o šiandien echoskopuojant rodė 10sav 6d.😊

Vaidilutė24 prieš 33 min.

eli3 parašė:
    Sveikos ar kuriai nors yra galvos skausmas? Jau antra diena labai skauda galva toes smilkiniais, gal zinote nuo ko ir ar cia taip turi buti?

Galvos skausmas gali būti nuo skysčių trūkumo, taip sakė mano daktarė, nes nėščiai jų reikia būtinai gert.

4. jurgitele32
    jurgitele32 prieš 31 min.

Vaidilutė24 parašė:

As labai geriu daug vandenes nes organizmas reikalauja. galva skauda i darbo pabaiga kai nepravedintos patalpos buna.

5. vidux24
    vidux24 prieš 7 min.

Gal turit kokiu atsiliepimu apie gine Damkuviene is Siauliu?