11 nėštumo savaitė

11 nėštumo savaitė

Vaikelis 11 nėštumo savaitę

Briuselio kopūstas. Vaikelis jau yra dydžio sulig Briuselio kopūsto galvute. Per savaitę jis paaugs iki 4 cm ilgio ir 7–8 gramų svorio. Jo oda vis dar permatoma, todėl dauguma kraujagyslių persišviečia. Kai kurie skeleto kaulai pradeda kietėti.

Mažylio akių vokai yra jau susiformavę, tačiau dar ilgai jie bus sulipę – lyg ką tik gimusio kačiuko. Ausytės taip pat pamažu formuojasi ir beaugdamos po truputį slenka nuo kaklo srities link galvos šonų.

Išsivysčius galūnėms, vaisius retai kada būna ramybės būsenoje: jis aktyviai spardosi ir ražosi, tačiau šie judesiai yra dar labai švelnūs ir plastiški. Be to, vystantis diafragmai vaikelis gali pradėti žagsėti. Tačiau nei žagsulio, nei vaisiaus judesių greičiausiai nejausite dar kelias savaites.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 11 nėštumo savaitę

Faktas

Apytiksliai kas 15 minučių Lietuvoje gimsta vienas kūdikis.

Ar jūs reguliariai sportuojate? Jei ne, pats laikas pradėti mankštintis. Pratimai pagerina raumenų tonusą, padidiną jėgą ir ištvermę – tai trys svarbios savybės, padedančios nešioti nėštumo metu priaugtą svorį. Be to, pratimai padeda geriau pasirengti gimdymui ir greičiau atsigauti po jo.

Kokios sporto šakos yra saugios nėštumo metu? Plaukimas ir vaikščiojimas puikiai tinka visus devynis mėnesius.

Elgtumėtės neatsakingai, jei nėštumo metu rinktumėtės kontaktinę ar ekstremalią sporto rūšį arba tokią, kur yra tikimybė griūti ar susižeisti (pavyzdžiui, važiavimas dviračiu, riedučiais). Jei nesate tikra dėl mėgiamos sporto rūšies, pasitarkite su savo gydytoju.

Jei dėl pykinimo negalite visavertiškai ir sveikai maitintis arba jei priaugate per mažai svorio, nesijaudinkite: per pirmuosius 3 mėnesius dauguma moterų priauga vos 1–2,5 kg.

Netrukus pykinimas turėtų liautis, apetitas - pagerėti, o svoris pradėti augti po apytiksliai pusę kilogramo kas savaitę. Kol kas valgykite tai, ką priima skrandis, o mitybos spragas, jei to reikia, galite papildyti nėščiosioms skirtais vitaminais.

Darbelis 11 nėštumo savaitei

Net jei nėštumas yra planuotas, o kūdikis lauktas, nėštumo metu kyla daugybė klausimų, apima nerimas ir abejonės. Pabendraukite su kitomis mamomis, taip pat ir savo pačios mama.

Daug moterų teigia, kad nėštumas jas dar labiau suartino su mamomis, taip pat su panašaus amžiaus vaikų turinčiais draugais. Motinystę patyrusios moterys visuomet turės naudingų patarimų ir pasidalys asmenine patirtimi!

Jei kol kas norite nėštumą išlaikyti paslaptyje, tačiau turite baimių, abejonių ar klausimų arba - atvirkščiai - norite su kuo nors pasidalyti džiaugsmu, galite pabendrauti su kitomis panašaus termino nėštukėmis TD forume.

2020 m. Gegužiukai 🙂

 1. toffifi
  toffifi prieš 4 val.

  Man ir problema su tustinimusi, bet as visad ja turejau, tai padedavo kiviai, db jau nepadeda, bandysiu Lepicol nes ir i savaite karta, arba jei ko susinervinu tai greit i wc begu

 2. User has not uploaded an avatar
  GretaTZ prieš 4 val.

  kriste95 parašė:
  Sveiki ,prisijungiu prie jūsų :)))) mums 10savaiciu ir pora dienų jaiciuosi gerai nei pykina nei esu kazkokia pavargusi tik vienas dalykas mane kankina tai tusti…

  Nelb gerai pabandykit manų košę su pienu iš ryto valgyt arba kefyro bet kuriuo paros metu gerti

 3. Florėjita
  Florėjita prieš 3 val.

  Pas mane visada problema tokia. Padeda kai į puse stiklinę įsipilti kefyro, likusią dalį pieno. Bet jei vartoju dažnai - nebeveikia. Pasukos nesuveikia....
  Kartais pomidorų sultys, bet tik sekančia diena riezultatas.

 4. User has not uploaded an avatar
  Liuki prieš 1 val.

  Čia man buvo požymis, kad aš galbūt galiu būt nėščia, nes šiaip stabiliai prieš mėnesines paleisdavo man vidurius , o dabar buvo taip sukietėję, taip pūtė, raižė pilvą. Penktą raižymo dieną testą pasidariau - teigiamas nuo to laiko - daugiau mažiau vis pasibroblemina, bet nebūna taip žiauriai, kad kartą į savaitę, o kadangi skaičiau, kad normalu, tai net galvos nesukau. pasirodo čia daugeliui taip ir dar gerokai blogiau

 5. kristinapet
  kristinapet prieš 14 min.

  Man ir anksciau budavo tai kivius daktare rekomendavo. Prieš maista suvalgyti 1-2 kivius. O siaip man asmeniskai geriausiai jie veikia kai pasidarau smoothie pora kiviu koks bananas ar melionas spinatai va tada padeda