11 nėštumo savaitė

Vaikelis 11 nėštumo savaitę

Briuselio kopūstas. Vaikelis jau yra dydžio sulig Briuselio kopūsto galvute. Per savaitę jis paaugs iki 4 cm ilgio ir 7–8 gramų svorio. Jo oda vis dar permatoma, todėl dauguma kraujagyslių persišviečia. Kai kurie skeleto kaulai pradeda kietėti.

Mažylio akių vokai yra jau susiformavę, tačiau dar ilgai jie bus sulipę – lyg ką tik gimusio kačiuko. Ausytės taip pat pamažu formuojasi ir beaugdamos po truputį slenka nuo kaklo srities link galvos šonų.

Išsivysčius galūnėms, vaisius retai kada būna ramybės būsenoje: jis aktyviai spardosi ir ražosi, tačiau šie judesiai yra dar labai švelnūs ir plastiški. Be to, vystantis diafragmai vaikelis gali pradėti žagsėti. Tačiau nei žagsulio, nei vaisiaus judesių greičiausiai nejausite dar kelias savaites.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 11 nėštumo savaitę

Faktas

Apytiksliai kas 15 minučių Lietuvoje gimsta vienas kūdikis.

Ar jūs reguliariai sportuojate? Jei ne, pats laikas pradėti mankštintis. Pratimai pagerina raumenų tonusą, padidiną jėgą ir ištvermę – tai trys svarbios savybės, padedančios nešioti nėštumo metu priaugtą svorį. Be to, pratimai padeda geriau pasirengti gimdymui ir greičiau atsigauti po jo.

Kokios sporto šakos yra saugios nėštumo metu? Plaukimas ir vaikščiojimas puikiai tinka visus devynis mėnesius.

Elgtumėtės neatsakingai, jei nėštumo metu rinktumėtės kontaktinę ar ekstremalią sporto rūšį arba tokią, kur yra tikimybė griūti ar susižeisti (pavyzdžiui, važiavimas dviračiu, riedučiais). Jei nesate tikra dėl mėgiamos sporto rūšies, pasitarkite su savo gydytoju.

Jei dėl pykinimo negalite visavertiškai ir sveikai maitintis arba jei priaugate per mažai svorio, nesijaudinkite: per pirmuosius 3 mėnesius dauguma moterų priauga vos 1–2,5 kg.

Netrukus pykinimas turėtų liautis, apetitas - pagerėti, o svoris pradėti augti po apytiksliai pusę kilogramo kas savaitę. Kol kas valgykite tai, ką priima skrandis, o mitybos spragas, jei to reikia, galite papildyti nėščiosioms skirtais vitaminais.

Darbelis 11 nėštumo savaitei

Net jei nėštumas yra planuotas, o kūdikis lauktas, nėštumo metu kyla daugybė klausimų, apima nerimas ir abejonės. Pabendraukite su kitomis mamomis, taip pat ir savo pačios mama.

Daug moterų teigia, kad nėštumas jas dar labiau suartino su mamomis, taip pat su panašaus amžiaus vaikų turinčiais draugais. Motinystę patyrusios moterys visuomet turės naudingų patarimų ir pasidalys asmenine patirtimi!

Jei kol kas norite nėštumą išlaikyti paslaptyje, tačiau turite baimių, abejonių ar klausimų arba - atvirkščiai - norite su kuo nors pasidalyti džiaugsmu, galite pabendrauti su kitomis panašaus termino nėštukėmis TD forume.

2018 m. lapkričio stebuklai ❤

1. dangytee
    dangytee prieš 4 val.

Skubuciai parašė:
    Su miegu draugauju ir as, per laisvadienius privaloma pokaituko numigt tai darbo dienomis tuo metu knapsau gerai, kad ir zmoniu tuo metu nedaug buna

Kaip miela laukiu labai ir aš šito susitikimo, mano vizitas gegužės 14 d. ☺ turėtų būti 11 sav. 4 d. ☺

2. imexx9
    imexx9 prieš 4 val.

Skubuciai parašė:

Atrodo galiu pramiegot visa diena
    Kaip fainiai džiaugiuosi už jus ;)

3. Julijuli
    Julijuli prieš 3 val.

Kadangi as irgi ejau i darba ir darbe miegoti negalejau,tai tiesiog kaip nemazai cia pasisakiusiu eidavau labai anksti miegot vakare,ir laisvadieniais jau kiek tik noredavosi tiek snausdavau. Dabar jau mazesnis tas poreikis

Singga prieš 3 val.

Dėl miego aš irgi labai daug miegu, kadangi jau beveik 5 savaites ant biuletenio tai miegu daug

5. Skubuciai
    Skubuciai prieš 3 val.

Erika . parašė:
    Pamenu ir as kaip buvau 9+5 buvo tai irgi maskatuojasi mazylis taip juokinga buvo. Jausmas nerealus ??

Mane irgi toks juokas eme, gine net sako dauguma asara nubraukia o cia krizent pradejo, bet tokia reakcija buvo

dangytee parašė:

Kai pries tai maciau tik puslyte tai dabar toks wow iskar zmogutis kruta jis sau

imexx9 parašė:
    Atrodo galiu pramiegot visa diena
    Kaip fainiai džiaugiuosi už jus ;)

Ačiū