11 nėštumo savaitė

Vaikelis 11 nėštumo savaitę

Briuselio kopūstas. Vaikelis jau yra dydžio sulig Briuselio kopūsto galvute. Per savaitę jis paaugs iki 4 cm ilgio ir 7–8 gramų svorio. Jo oda vis dar permatoma, todėl dauguma kraujagyslių persišviečia. Kai kurie skeleto kaulai pradeda kietėti.

Mažylio akių vokai yra jau susiformavę, tačiau dar ilgai jie bus sulipę – lyg ką tik gimusio kačiuko. Ausytės taip pat pamažu formuojasi ir beaugdamos po truputį slenka nuo kaklo srities link galvos šonų.

Išsivysčius galūnėms, vaisius retai kada būna ramybės būsenoje: jis aktyviai spardosi ir ražosi, tačiau šie judesiai yra dar labai švelnūs ir plastiški. Be to, vystantis diafragmai vaikelis gali pradėti žagsėti. Tačiau nei žagsulio, nei vaisiaus judesių greičiausiai nejausite dar kelias savaites.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 11 nėštumo savaitę

Faktas

Apytiksliai kas 15 minučių Lietuvoje gimsta vienas kūdikis.

Ar jūs reguliariai sportuojate? Jei ne, pats laikas pradėti mankštintis. Pratimai pagerina raumenų tonusą, padidiną jėgą ir ištvermę – tai trys svarbios savybės, padedančios nešioti nėštumo metu priaugtą svorį. Be to, pratimai padeda geriau pasirengti gimdymui ir greičiau atsigauti po jo.

Kokios sporto šakos yra saugios nėštumo metu? Plaukimas ir vaikščiojimas puikiai tinka visus devynis mėnesius.

Elgtumėtės neatsakingai, jei nėštumo metu rinktumėtės kontaktinę ar ekstremalią sporto rūšį arba tokią, kur yra tikimybė griūti ar susižeisti (pavyzdžiui, važiavimas dviračiu, riedučiais). Jei nesate tikra dėl mėgiamos sporto rūšies, pasitarkite su savo gydytoju.

Jei dėl pykinimo negalite visavertiškai ir sveikai maitintis arba jei priaugate per mažai svorio, nesijaudinkite: per pirmuosius 3 mėnesius dauguma moterų priauga vos 1–2,5 kg.

Netrukus pykinimas turėtų liautis, apetitas - pagerėti, o svoris pradėti augti po apytiksliai pusę kilogramo kas savaitę. Kol kas valgykite tai, ką priima skrandis, o mitybos spragas, jei to reikia, galite papildyti nėščiosioms skirtais vitaminais.

Darbelis 11 nėštumo savaitei

Net jei nėštumas yra planuotas, o kūdikis lauktas, nėštumo metu kyla daugybė klausimų, apima nerimas ir abejonės. Pabendraukite su kitomis mamomis, taip pat ir savo pačios mama.

Daug moterų teigia, kad nėštumas jas dar labiau suartino su mamomis, taip pat su panašaus amžiaus vaikų turinčiais draugais. Motinystę patyrusios moterys visuomet turės naudingų patarimų ir pasidalys asmenine patirtimi!

Jei kol kas norite nėštumą išlaikyti paslaptyje, tačiau turite baimių, abejonių ar klausimų arba - atvirkščiai - norite su kuo nors pasidalyti džiaugsmu, galite pabendrauti su kitomis panašaus termino nėštukėmis TD forume.

2021 metų sausinukai ❤️🌸

Nessi prieš 7 val.

Man irgi blogumai uzeina atrodo lygioj vietoj. Nesuprantu nei nio ko nei del ko

2. Laknė
    Laknė prieš 7 val.

Nessi parašė:
    Man irgi blogumai uzeina atrodo lygioj vietoj. Nesuprantu nei nio ko nei del ko

Na, juk tai visiškai natūralu - blogumas dėl nėštumo . Nebuvo blogumo su pirmais?

Nessi prieš 7 val.

Ne niu prisimenu dar nuo ko. Bet vat galvoju vis kad rasiu kas issaukia, bet niekaip neatrandu. Ne su pirmais viskas buvo ok. Tik pilvas augo.

4. Laknė
    Laknė prieš 7 val.

Nessi parašė:

Nuo hormonų pokyčių gali būti tie blogumai, nebūtinai nuo maisto. Aš ir su pirmu, ir dabar, atrodo, nieko negaliu valgyt, bet valgau, nes nusilpt nesinori. Rytais pavemiu, o paskui nuolatinis pykinimas ir šleikštulys. Laukiu kada baigsis, su pirmu kažkur 12 sav.

Laurairmažylis prieš 3 val.

Sveikos, aš irgi įstoju į šią grupę 💓🙈 prieš pusę metų 1 turėjau persileidimą ir dabar tik nutraukus kontraceptikus iškart po mėnesio pastojau. Dabar 8sav ir 5 dienos 💓 Terminas Sausio 10d. Tikiuosi šį kartą viskas laimingai bus 😊🙈 Pradžioje buvo pykinimas, negalėjau į česnaką žiūrėti, fetą 🙈 dabar ir vištieną 🙈🙈 pirmas mažylis bus. Tačiau tik 1 kartą vėmiau šiandien 🙄 keista buvo, pradėjau kosėt dėl maisto ir atpylė 😄 🤦 o taip tai galvą karts nuo karto paskauda ir beria veiduką 🤦 nežinau ką daryt atrodo tai sausa, tai išberia ir dar aplink mažiukais 🙈 tikiuosi praeis 🤭 na kas liečia dėl rūbų tai noris tympų ir suknelių, kad neveršt, nes džinsai jau truputį spaudžia 😄