11 nėštumo savaitė

11 nėštumo savaitė

Vaikelis 11 nėštumo savaitę

Briuselio kopūstas. Vaikelis jau yra dydžio sulig Briuselio kopūsto galvute. Per savaitę jis paaugs iki 4 cm ilgio ir 7–8 gramų svorio. Jo oda vis dar permatoma, todėl dauguma kraujagyslių persišviečia. Kai kurie skeleto kaulai pradeda kietėti.

Mažylio akių vokai yra jau susiformavę, tačiau dar ilgai jie bus sulipę – lyg ką tik gimusio kačiuko. Ausytės taip pat pamažu formuojasi ir beaugdamos po truputį slenka nuo kaklo srities link galvos šonų.

Išsivysčius galūnėms, vaisius retai kada būna ramybės būsenoje: jis aktyviai spardosi ir ražosi, tačiau šie judesiai yra dar labai švelnūs ir plastiški. Be to, vystantis diafragmai vaikelis gali pradėti žagsėti. Tačiau nei žagsulio, nei vaisiaus judesių greičiausiai nejausite dar kelias savaites.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 11 nėštumo savaitę

Faktas

Apytiksliai kas 15 minučių Lietuvoje gimsta vienas kūdikis.

Ar jūs reguliariai sportuojate? Jei ne, pats laikas pradėti mankštintis. Pratimai pagerina raumenų tonusą, padidiną jėgą ir ištvermę – tai trys svarbios savybės, padedančios nešioti nėštumo metu priaugtą svorį. Be to, pratimai padeda geriau pasirengti gimdymui ir greičiau atsigauti po jo.

Kokios sporto šakos yra saugios nėštumo metu? Plaukimas ir vaikščiojimas puikiai tinka visus devynis mėnesius.

Elgtumėtės neatsakingai, jei nėštumo metu rinktumėtės kontaktinę ar ekstremalią sporto rūšį arba tokią, kur yra tikimybė griūti ar susižeisti (pavyzdžiui, važiavimas dviračiu, riedučiais). Jei nesate tikra dėl mėgiamos sporto rūšies, pasitarkite su savo gydytoju.

Jei dėl pykinimo negalite visavertiškai ir sveikai maitintis arba jei priaugate per mažai svorio, nesijaudinkite: per pirmuosius 3 mėnesius dauguma moterų priauga vos 1–2,5 kg.

Netrukus pykinimas turėtų liautis, apetitas - pagerėti, o svoris pradėti augti po apytiksliai pusę kilogramo kas savaitę. Kol kas valgykite tai, ką priima skrandis, o mitybos spragas, jei to reikia, galite papildyti nėščiosioms skirtais vitaminais.

Darbelis 11 nėštumo savaitei

Net jei nėštumas yra planuotas, o kūdikis lauktas, nėštumo metu kyla daugybė klausimų, apima nerimas ir abejonės. Pabendraukite su kitomis mamomis, taip pat ir savo pačios mama.

Daug moterų teigia, kad nėštumas jas dar labiau suartino su mamomis, taip pat su panašaus amžiaus vaikų turinčiais draugais. Motinystę patyrusios moterys visuomet turės naudingų patarimų ir pasidalys asmenine patirtimi!

Jei kol kas norite nėštumą išlaikyti paslaptyje, tačiau turite baimių, abejonių ar klausimų arba - atvirkščiai - norite su kuo nors pasidalyti džiaugsmu, galite pabendrauti su kitomis panašaus termino nėštukėmis TD forume.

2019 m. gegužinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Daivakr prieš 8 val.

  Nz bet man ir gyditoja sake dar du ehoskopus turesi tai nz kaip cia pagal ka juos tada skirsto

 2. User has not uploaded an avatar
  Zivilekkk prieš 7 val.

  As skaitau ir nesuprantu jusu noro ten lysti ir tikrintis po 10 sykiu Kalbu apie nestuma, kai nera riziku. Tegu tai veikia vaikeli minimaliai, bet faktas, kad veikia. Patikrino, gerai jauciates, ko ten knisinetis? Tiesa pasakius as buvau is tu, kuri zadejo kas menesi lekt privaciai apziurai. Mano ginekologe labai gerai nuleido mane ant zemes. Vietoj vizitu planavimo geriau ieskausi sirdziai mielos veiklos.

 3. User has not uploaded an avatar
  Daivakr prieš 7 val.

  Zivilekkk parašė:
  As skaitau ir nesuprantu jusu noro ten lysti ir tikrintis po 10 sykiu Kalbu apie nestuma, kai nera riziku. Tegu tai veikia vaikeli minimaliai, bet faktas, ka…

  Gal kiekviena nestuke turi savu baimu ir noru

 4. brangekaile
  brangekaile prieš 7 val.

  Mont parašė:
  Bandykit pakeisti dantu pasta, rinkites be fluoro, gal pasiteisins. Man taip buvo

  reiks pabandyt👍

 5. Saulyte2006
  Saulyte2006 prieš 6 val.

  Saulute__ parašė:
  Sveikos, ir aš jungiuos su trečiu stebuklu... vis dar negaliu patikėti, kad laukiuosi, nes ilgai nepastojau. Ketvirtadienį pridaviau kraują NIPT tyrimui- labai neka…

  Man spalio 30 darys,krauja pridaviau prisca tyrima