23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą. Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2017 m. Lapkritinukai

OtiOti prieš 22 val.

Laura36 parašė:
    O man drauge kaip tik sake su riesutais neprisizaist, kad zirniukui alergijos nepadaryciau

Viskam viskam turi buti saikas, taciau suvalgyti po kokis 8 ar 10 vnt riesutu kas antra diena tik i nauda juose labai daug naudingu rugsciu ir riebalu reikalingu nervinei sistemai ir ne tik. Siaip stenkites valgyt kuo daugiau vadinamo neapdoroto arba clean maisto. Nedarykit troskiniu, nemakaluokit padazu, nevalgykit daug keptu darzoviu (keptos darzoves prilygsta keptoa bulves naudai kuri verta 0). Kuo daugiau zaliu darzoviu arba ciut apkeptu. As pvx brokolius dedu i verdanti vandeni lygiai 1 minutei. Taip neprarandam vitaminu ir kt naudingu medziagu. Atkreipkit demesi i rytiecius kurie kepa wok keptuvese darzoves apkepa labai trumpai kad paprikos ir kt ingredientai neististu gaminkit kuo paprasciau ir bus liuks ;)

LinaAnil prieš 20 val.

Malu parašė:
    Is didelio rasto iseinam is krasto... mano manymu, jei tyrimai geri, tai kam vitaminai... pritruks, vaikui kaulai retes. Is kur tas pezimizmas, paranojos?! Vasara g…

Sveikos visos busimos mamytes! As pokolkas nelabai aktyvi jusu pokalbiuose, bet viska seku ir viskas idomu.

Del vitaminu, tai kalbejau su savo gydytoja, tai ji man pasake, kad vasara vitaminai nera butini. Juk tiek uogu, vaisiu, darzoviu, saules ir t.t. na sake, nebent pati noreciau juos gert - tai gerti 1-2kartus i savaite. Ir siaip, as esu tos nuomones, kad jei jau gerti vitaminus - tai tuos, kuriu truksta, o ne papildus, kur viskas sudeta - reikia nereikia tai as busiu prie tu busimu mamyciu, kurios negeria vitaminu

3. sleepy_burito
    sleepy_burito prieš 19 val.

Geriu vitaminą D lašiukais, geležį su C vitaminu ir magnį. Valgau daug dažovių, uogų, daug šypsausi, gerai miegu, stengiuosi nesusinervinti ir visiems linkėti gero

4. AšEsuAistė
    AšEsuAistė prieš 18 val.

Avyte21 parašė:
    Lioton gelis+ kompresines kojines

Tyte pabudau jau normaliomis bet ačiū už patarimą ;)

Avyte21 prieš 18 val.

AšEsuAistė parašė:
    Tyte pabudau jau normaliomis bet ačiū už patarimą ;)

Taip ir turejo buti, cia pagalba jei kartotusi stipriau