23 nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą.

Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2018 m. lapkričio stebuklai ❤

 1. marinark
  marinark prieš 9 val.

  SimonaZu teigiamais atsiliepimais ir as apsilankiau Pepco. Dar neseniai devim, bet lyg nieko

 2. SimonaZu
  SimonaZu prieš 9 val.

  marinark parašė:
  SimonaZu teigiamais atsiliepimais ir as apsilankiau Pepco. Dar neseniai devim, bet lyg nieko

  Nu man zinokit kokybe vos ne kaip kokio h&m,o kaina tai skiriasi. Beto is h&m jau ne vienu rubeliu teko nusivilti,ryskus dazo,o va is pepco dar nei vienas nenudaze nieko. Kazkaip niekaip nepriprantu rusiuoti drabuziu,spalvotus ir su baltais ir su juodais plaunu,tai man,kad nedazytu yra privalumas.

 3. davidbludik
  davidbludik prieš 1 val.

  Ačiū mamytes už info tikrai suteiket daug info!;) jau dabar tikrai planuosių apsipirkti ten:))) SimonaZu čia mano mamos problema irgi visą gyvenimą pas ja visį skalbiniai nudažyti kol neatrado jinai kažkokių tai servetelių spalvą sugerenčių, dabar skalbia laiminga

 4. bitutute prieš 1 val.

  davidbludik parašė:
  Geriausiai nuvažiuokite netgi jeigu nores paguldyti galesite atsisakyti bet nors žinosite kad reikia mažiau judeti name nepersistenkti ir jeigu skaudes stipriau jau…

  Vostik žinokit oskentejau naktį ir lėkiau į priimamaji, nes man nepraėjo tie skausmeliai. Nu ir ką, ginė viską apžiūrėjo, kaklelį pažiūrėjo, tai viskas gerai. Ir nusiuntė jau tada pas vidaus ligų gyd. O tas pečiais tik patraukė, sako aš šviesti negaliu, ateikit kai pagimdysit 😂😂😂😂

 5. Fyja
  Fyja prieš 1 val.

  davidbludik parašė:
  Ačiū mamytes už info tikrai suteiket daug info!;) jau dabar tikrai planuosių apsipirkti ten:))) SimonaZu čia mano mamos problema irgi visą gyvenimą pas ja visį ska…

  As stengiuos rusiuot bet ne visad iseina taciau ir i kiekviena skalbima metu servetele. Aisku nzn ar tikrai nenudazytu jei butu sumesti juodi ir balti.