23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą.

Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2018 m. VASARIO mėnesio mažyliai

1. Indre1020 prieš 29 min.

mazyte19 parašė:
    Gal kas stokke zada pirkti?

As jau nusiziurejau su vyru mathercare vezima strokke trailz 😊 Tai sakem pirksim kai sueis 30 savaiciu😊

2. Indre1020 prieš 23 min.

Debesėlė parašė:
    Sprendziu dilema del vezimelio-ar pirkti nauja ar deveta?daug kas sako, kad naujo neappsimoka,bet aisku norisi naujo.kaip pacios darysit?

As esu gavusi baisia pamoka vezimelio ratas buvo suklijuotas, neatkreikeme demesio kai pirkome,teko pirkti nauja vezima po 2 savaiciu kai gime vaikas.pardavejai net nesileido i kalbas,garantijos kaip sake lapo neranda,Tai daugiau tokiu pamoku nesinori.su devetais kainos beveik tas pats kas nauja nusipirkti, o kai suges teks nauja vel pirktis.tai tiek su antru tiek db pirksiu nauja kad butu su garantijom ir be jokiu defektu.

3. Indre1020 prieš 21 min.

Aiškutė parašė:
    Man jie labai keisti O žiemą ir nepatogūs jaučiu

Ziurint apie koki modeli kalbate.

4. Aurelelyte
    Aurelelyte prieš 1 min.

ie.va parašė:
    Dar nebuvot pasimatyme?

Bliamba, kaip laiku paraset! Buvau buvau! viskas tvarkoj, labai malonus gydytojas. Nesimate lyties, nes leliujas miegojo. ciulpdamas pirstuka. zodziu, atitinka 18sav 4dienas. Viskas tvarkoj, su gydytoju skaiciavom pirstukus... o jum 17val, kiek pamenu?

5. Debesėlė
    Debesėlė prieš 35 sek.

minime1 parašė:
    Deveta. Yra tikrai labai gerai priziuretu. ;) pliud jo tik pirmiem metam reikes, po to vaikas vaikscios, kuo mazesnio ir lengvesnio sportinuko noresis

Nu as galvojau 3-1 imt kad ir kedute detusi ant tu paciu ratu ir sedimas...net nezinau.būjau akd nesibaigtu taip kaio su dukrytes-lopsiuke kol gulejo viskas atlaike, o ant tu paciu ratu sedima kai dejom tai labai mazai pavaziavom mes su juo....devetas buvo