23 nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą.

Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2019 m. gegužinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  GLaucė prieš 1 val.

  Viktorija.Kniu parašė:
  Aš šiuo metu lankau nėščiųjų mankštas Antakalnio poliklinikos baseine. Man patinka už 5 kartus reikėjo mokėti 45eur. Kiek domėjausi ir kitur, tai čia tikrai nėra…

  O kada lankote? Aš einu irgi ten pat tik antradieniais bei ketvirtadieniais nuo 9 val

 2. Akvilee
  Akvilee prieš 39 min.

  Sveikos, gal kažkas susidurė su tuo, mano pirmasis nėštumas nežinau turėčiau sunerimti ar ne. Laukiuosi 22savaites ir iš krūtinės kaip spėju jau bega priešpienis kuo toliau tuo daugiau 😕

 3. Viktorija.Kniu
  Viktorija.Kniu prieš 39 min.

  GLaucė parašė:
  O kada lankote? Aš einu irgi ten pat tik antradieniais bei ketvirtadieniais nuo 9 val

  Aš antradienį ketvirtadienį, bet 14:15. Ryt irgi eisiu tuo metu, kitą savaitę irgi taip pat jūs visada rytais?

 4. Merini
  Merini prieš 13 min.

  Akvilee parašė:
  Sveikos, gal kažkas susidurė su tuo, mano pirmasis nėštumas nežinau turėčiau sunerimti ar ne. Laukiuosi 22savaites ir iš krūtinės kaip spėju jau bega priešpienis ku…

  Man irgi bega, bet lyg normalu, tik ne visom taip anksti pradeda, ar klystu?

 5. salta-arbata
  salta-arbata prieš 4 min.

  madem parašė:
  Kai kalbejo apie tokiu atostogu ivedima Lietuvoje man iskart iskilo klausimas - o kaip maitinti tada? Ar vyras priveza? Ar jai nebemaitinaf? Ar nusitraukiat? 🤔

  Tokio amžiaus maitinimas krūtimi daug retesnis, viena porcija gali palikti, o daugiau ryte/vakare užtenka. Na blogiausiu atveju diena misinukas. Svarbu jau kosyciu valgymas būtų išvažiavęs