23 nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą.

Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2018 m. gegužės mėn. stebuklai

 1. Asta1986
  Asta1986 prieš 1 val.

  evelina112 parašė:
  Niekas man nepadeda ??:/

  man buvo 3 dienas nejudėjo ir pas gydytoja negalėjau prieiti, tada netikėtai gavau echoskopa nuėjau sako viskas tvarkoj ir nuo to laiko kai pradėjo bumbsėti tai pastoviai visa diena jauciu ir man sakė, kad gerai kad pasitikrinot nes dabar reikia nors karteli per diena pajausti, gal tiesiok jums kaip man nejauciu nes kai miegu bumbsi ar tiesiok siaip nusisukes kur, bet geriausia butu pasitikrinti ir tada jau ramuma

 2. User has not uploaded an avatar
  Ineza prieš 23 min.

  Dlight2 parašė:
  O kaip smagu! Sveikinu!

  Ačiū!

 3. Agniete Do prieš 15 min.

  Man irgi buna aktyviu ir neaktyviu dienu periodas. Gal tik sutapimas, bet siomis dienomis jauciuosi labai suirzusi, visas pasaulis aplinkuo nervina ir nugara labai skauda, tai kazkaip ir mazaja maziau jauciu. gal tiesiog labiau susikoncentravusi ties kitais pojuciais ir emocijomis. Gydytoja sake, kad tokiam laike negali ir neturi buti jokio judesiu reguliarumo, nes vaikiukai dar nera dideli, jie tik stipreja, o vietos savo veiklai turi nemazai, tai ir nepajauciam dazniausiai. Beto didziaja laiko dali kol kas miega

 4. juditoks
  juditoks prieš 14 min.

  Melit parašė:
  eina 23 savaite, normalu kasdien nejausti judesiuku. ar gydytoja nepaaiskino? man kelis kartus pakartojo, kad nepanikuociau. juos is viso pirma karta pajausti galim…

  Mano irgi labai silpnai kada me kada juda..dazniausiai vakare gulint ant nugaros...buna isviso nieko nejauciu....

 5. Vėja_
  Vėja_ prieš 10 min.

  Mamytės, gavau gliukozės tyrimo rezultatus ir truputį išsigandau ir pasimečiau... Pati smulki esu, giminėje diabetu niekas nesirgo, pirmą nėštumą tokių bėdų nebuvo, šitam nėštume kraujo tyrimas parodė, kad viskas puiku, o va po gliukozės gėrimo, kaip suprantu kažkas negerai... Man darė tą trijų taškų, kur tris kartus kraują ėmė. Atsiuntė tuos tris lapus ir jei aš gerai suprantu, tai pirmas kraujo ėmimas normoje, antras virš normos ribų, o trečias vėl normoje? Ar tas vidurinis skaičiukas labai jau virš normos skaitosi? Gal kuri labiau gaudosi ir gali pakomentuoti kažką, nes pas daktarę, tik kitos savaitės pradžioje eisiu...