23 nėštumo savaitė
Vaikelis 23 nėštumo savaitę
Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).
Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.
Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis vėliausiai.
Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.
Statistikos duomenys rodo, kad apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis turi galimybę išgyventi (padedant intensyviai terapijai), bet rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.
Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.
Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę
Faktas
Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.
Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Galvos skausmas – įprastas nėštumo požymis, pasireiškiantis daugumai moterų.
Jo priežastis – hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai, sinusų (nosies) užgulimas.
Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės (ypač pėdos ir kulkšnys). Tai yra edema, atsirandanti dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Audiniuose kaupiasi skysčiai, todėl galūnės tinsta.
Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.
Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Nerimauti neverta: visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo. Todėl nenustebkite, jei kelias dienas po vaikelio gimimo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.
Darbelis 23 nėštumo savaitei
Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, nenusileidžiantis net patiems geriausiems pieno mišiniams.
Toks maitinimo būdas yra praktiškas ir ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), be to, padeda greičiau grįžti į formą po nėštumo.
Nors šiš procesas yra natūralus, ne visoms ir ne iš karto pavyksta. Bet daugeliu atvejų nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tereikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir kantrybės.
Įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus. Radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite nemažai atsakymų į rūpimus klausimus ir mamų patarimų iš jų pačių praktikos.
Dabar galvoju iš kur pešiau info su dukryte. Labiausiai isimintinos tai montesori kudykis ar mažylis (ten tokių gerų perliuku, apie vaikuti nuo gimimo), tevelio vadovas (ten man buvo idomiau nei mano vyrui) ir žindymo vadovas lygtais. Tai iš šių knygu atsirinkau info, kuria vadovavaus. Bet naujausiose knygose yra aprašomas kiek kitos požiurius į vaikų auginima nuo gimimo. Todėl tikrai iš aplinkinių susilauksite ir tokių pasakymų "nesveika". Kaip pavyzdys.: mintesori knygoje rašoma, kad nereikia duoti kūdikio kitiems palaikyti, nebent pats kūdikis to norėtu. Nu žinokit tokrai matėsi, kad kai ją kalbina pvz mano kaimynė ji tiesiog krykštauja iš džiaugsmo, o va išgirdus uošvienę paleidžia dūdas. Pasak knygos tai padede suformuoti kad paūgėjusi nebijotų svetimų žmonių, būtų savarankiška ir taip toliau. Tai šiai dienai galiu pasakyti dukrytė myli tiek kaimyne tiek uošviena, yra labai savarankiška, smalsi ir t.t. Rinkitės knygas kur būtu atnaujinta info apie vaikų auginima