23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą. Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2017 m. Rugsėjinukai❤

 1. jurugelele
  jurugelele prieš 21 val.

  Laiminga7 parašė:
  Dabar net sąžinė pradėjo griaužti, kad taip negeriu to vandens dar pradžioje nėštumo stengiausi, o dabar žiūriu jau vėl apsileidau...

  Man ir tas pats...Nuo ryt pradedu gert daugiau vandens 🤔

 2. JustyteJan
  JustyteJan prieš 13 val.

  Mapalas parašė:
  H&M ir as nieko patinkancio nemaciau, dzinsus dvejus is Asos uzsisakiau, reikes turbut ir maikuciu ten pasiziuret arba bandyt is ne nesciuju kokius platesnius m…

  Na H&M aš sau džinsus nusipirkau, pasiėmiau tik pasimatuoti ir kai uzsidejau sakau imu be kalbų, nespaudžia ir patogu 👍 😉 šiaip kol kas neturiu didelių bėdų su apranga, į darbą uniforma (na kelnes reikėjo paplatinti 😃) o taip dar telpu ir į senus rūbus, suknelės ar treningai tinka visada 😄

 3. Laiminga7
  Laiminga7 prieš 2 val.

  Antra diena kaip mane "ėda rugštys" atrodo ugnis iš burnos eina kažin kuo liaudišku būtų galima gelbėtis? Ar tik vaistais?

 4. Errrikiux
  Errrikiux prieš 1 val.

  Laiminga7 parašė:
  Antra diena kaip mane "ėda rugštys" atrodo ugnis iš burnos eina kažin kuo liaudišku būtų galima gelbėtis? Ar tik vaistais?

  Sodos saukstelis ant stiklines vandens, as isgeriu tos stiklines gal trecdali ir padeda arba letai letai letai gurksnoti piena, bet pienas gleives sukelia kuriose dauginas bakterijos yai gali prasidet po to sloga ir t.t.

 5. Ruta992
  Ruta992 prieš 51 min.

  Laiminga7 parašė:
  Antra diena kaip mane "ėda rugštys" atrodo ugnis iš burnos eina kažin kuo liaudišku būtų galima gelbėtis? Ar tik vaistais?

  Pabandykit borjomi mineralinį, man labai padeda😉