23 nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą.

Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  Dzintarss prieš 14 val.

  Saaule parašė:
  Ačiū.Aš ir taip kankinuos temp dabar 39 ,vaistų išgėriau tai krenta ,šlapia visa,skausmas bent aprimo,o tai neįmanoma,kažkaip rytojaus ryto sulaukti:))

  Na su tokia temperatūra tai nejuokas, jei nekrenta, kvieskit greitaja, tegul veza i klinikas, tada bent greiciau apziures ir nereikes keliu valandu laukti. O koks crb gal pamenat?

 2. User has not uploaded an avatar
  SiGi prieš 14 val.

  Ar esat kuri nors susidurusi su vienos ar abieju krutu paraudimu nestumo metu? Kazkokio skausmo nejauciu, guzeliu jokiu irgi neaptikau, bet neramu. Meginsiu ateinancia sav. pas seimos gyd. papult.. Ir taip "smagumu" uztenka su neigiama kraujo grupe ir hipotiroze, dar krutines dovaneliu tetruksta

 3. NikaN
  NikaN prieš 3 val.

  SiGi parašė:
  Ar esat kuri nors susidurusi su vienos ar abieju krutu paraudimu nestumo metu? Kazkokio skausmo nejauciu, guzeliu jokiu irgi neaptikau, bet neramu. Meginsiu ateinan…

  Taip, man buna paraudus vakarais. Ne speneliai, o pati krutine. Bet as kazkaip nepergyvenu. Ryte viskas buna gerai, kai lieciuos neskauda. Tik kad jau padidejus nuo B iki C 😄
  As i didyji echo eisiu sia savaite. Labai laukiu, vel pamatyt leliuka. Taip jis man spardos, juda, kad net kai ziuri i pilva tai visas banguoja, guziukai matos. Ot bus aktyvistas 😄

 4. User has not uploaded an avatar
  Dzintarss prieš 1 val.

  Saaule parašė:
  Ačiū.Aš ir taip kankinuos temp dabar 39 ,vaistų išgėriau tai krenta ,šlapia visa,skausmas bent aprimo,o tai neįmanoma,kažkaip rytojaus ryto sulaukti:))

  Kaip jus siandien jauciates?

 5. User has not uploaded an avatar
  SiGi prieš 16 min.

  NikaN parašė:
  Taip, man buna paraudus vakarais. Ne speneliai, o pati krutine. Bet as kazkaip nepergyvenu. Ryte viskas buna gerai, kai lieciuos neskauda. Tik kad jau padidejus nuo…

  Na as kazkaip nepergyvenau labai, bet ant dienu mamai su sese uzrodziau tai jos sunerimo ir mane tuo paciu subalamutino

  Mum taip pat didysis echo si penktadieni, gal jau pasirodys kas per slapukas sedi Nuojauta kuzda, kad berniukas, bet pamatysim. Taip pat ir vyras kartu eis, labai smalsu kaip jis reaguos, jam tai bus pirmas pasimatymas