23 nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą.

Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2021 liepinukai❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  ligitachka prieš 3 val.

  Gerumas parašė:
  Edita Kastienė❤️🥰kolkas tikrai nuoširdžiai rekomenduoju ja🙏

  Ačiū ❤

 2. miljola
  miljola prieš 2 val.

  Sveikos. Merginos, pasidalinkite gal kuri daretes skiepa nuo erkinio encifalito budamos nescios? Gal domejotes? Internete skaiciau kad nerekomenduojama, ginekologe sako kad galima. Manes laukia trecias kontrolinis skiepas ir nezinau ka daryti.🤷‍♀️

 3. grive
  grive prieš 1 val.

  miljola parašė:
  Sveikos. Merginos, pasidalinkite gal kuri daretes skiepa nuo erkinio encifalito budamos nescios? Gal domejotes? Internete skaiciau kad nerekomenduojama, ginekologe …

  aš asmeniškai atsidėčiau,bet jūs mama

 4. Inva
  Inva prieš 1 val.

  Gerumas parašė:
  Edita Kastienė❤️🥰kolkas tikrai nuoširdžiai rekomenduoju ja🙏

  As taip pat antakalnyje lankausi, tai nelabai ta prieziura ten gera, palyginus pirmo nestumo kokia turejau. Bet cia tik man😄👌 Pas kastiene buvau tik karta, tai faina pasirode😊 bet suzinojau neseniai, kad del aplaidumo kazkas ten su ja tiriama, tai tik ispeju, jei kiltu abejoniu, tobulu nera😊

 5. User has not uploaded an avatar
  Gerumas prieš 1 val.

  Inva parašė:
  As taip pat antakalnyje lankausi, tai nelabai ta prieziura ten gera, palyginus pirmo nestumo kokia turejau. Bet cia tik man😄👌 Pas kastiene buvau tik karta, tai fain…

  Oho🤷‍♀️ ačiū turesiu omenyje❤️🙏, o kas liečia tobulumą tai žinoma, kad nėra...