23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą. Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2017 m. Rugpjūtinukai ❤️

 1. Gabushka
  Gabushka prieš 9 val.

  rube parašė:
  😂Ginkites ginkites pasirodo yra čia ir dar didesniu 😊

  Mus su vyru skiria 1 cm..:)) mano naudai..
  104 as ir jis 105... kai tik valgau leda duodu ir jam sakau: vaziuosim kartu gimdyt...
  Bet juokingiausia tai jog pas ji net pilvo nera...

 2. Arbuzikas prieš 9 val.

  Ar turint auksta kraujospudi (162/85 pulsas 92)didele rizika leliukui? Kiek gydytojos klausiau snd, tai sake "neeeeeeee", bet man vistiek taip neramu.. paskyre vaista dopegyt, pakrito virsutinis iki 101.. ar kuri vartojot si vaista, per kiek laiko susitvarke spaudimas, ar likusi nestumo laika nuolat stebejot ji? Raso, kad nestutems galimas sis vaistas, bet ar jo vartojimas neatsiliepia leliukui? Kartais pamanau, kad veltui nervinuosi ir tokiu budu pati sukeliu sau spaudima, bet kaip nurimti kai uzpuola bedos..

 3. User has not uploaded an avatar
  rube prieš 8 val.

  Gabushka parašė:
  Mus su vyru skiria 1 cm..:)) mano naudai..
  104 as ir jis 105... kai tik valgau leda duodu ir jam sakau: vaziuosim kartu g…

  Na jeigu ji šitaip vis primaitinsit tai iki gimdymo ir pas ji bus pilvelis😀Galėsit tikrai abu gimdyt. Man saviskio niekaip neina nupeneti, iš sodo atrodo, kad aš viską suvalgau o jis badauja 😊

 4. lepsiuke
  lepsiuke prieš 8 val.

  vilcinsk parašė:
  Labukas visoms.
  Aš vis dar nerime gyvenu, nejaučiu judesiuku.. vyras pyksta kad prisigalvoju nesam…

  Viskas bus gerai, gausios balkšvos išskyros nėra pavojingos, jeigu neniežti ir nėra kraujuko ar nemalonaus kvapo. Dėl judesiukų irgi dar turėkite truputėlį kantrybės, nustebsite, kaip greitai jie atsiras. Aš irgi panikavau, nejaučiau nei "drugelių", nei "popkornų" pilve...pas mane iškart ėmė jaustis kaip lėlytė pilve salto atlikinėja. ;))) Taigi viskas bus gerai. Kaip mane kolegė ramino - ji judesiukus tik 25 savaitę tepajautė, tačiau, kol pilvukas auga, kol nėra skausmų ar išskyrų, turėkite kantrybės. ;) Didžiausi pavojai jau praeityje... ;)

 5. User has not uploaded an avatar
  rube prieš 8 val.

  Arbuzikas parašė:
  Ar turint auksta kraujospudi (162/85 pulsas 92)didele rizika leliukui? Kiek gydytojos klausiau snd, tai sake "neeeeeeee", bet man vistiek taip neramu.. paskyre vais…

  Aš manau jums nusiraminti reikia iš kart bus geriau. Žinau sunku, nes pati esu kaip degtukas šiuo metu🙂 Daktare dėl jūsų spaudimo nėra sunerimus tai ir jus nusiraminkit. Issrase vaistų tai ir gerkit tikrai niekas nenori pakenkti jums ir jūsų vaikučiui.
  Suvalgykite šokolado ir gera filmą pažiūrėkite🍫🍩🥛📺