23 nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą.

Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2020 m. Balandinukai ❤️

 1. AurPet
  AurPet prieš 7 val.

  Aniria parašė:
  As irgi isgyvenu sunku laikotarpi mano gyvenime ir tenka kovot su deliais stresais kasdien, bet stengiuosi ramint save ir galvot apie savo pilvelio gyventoja

  Šiaip save stipria laikau, bet kartais pratrūkstu😭 Taip šią savaitę liūdna, kad šakės. Viena kur nors pažliumbiu ir vėl lengviau🙂 gerai, kad turiu du vaikučius ir yra kuom rūpintis❤️ Nežinau, ką be jų daryčiau. O dar ir trečioji pasispardo ir šypsena atsiranda☺️

 2. User has not uploaded an avatar
  Swipy prieš 7 val.

  emma12 parašė:
  Baikit juokus , nėra dėl ko įsižeist , aš puikiai suprantu mamas kurios pagimdo per anksti , arba tos kurios sunkiai pastoja ir jos mėgaujasi savo nėštumu , tik va …

  Aš kadangi pastaruoju metu nepasižymėjau idealiu svoriu (švelniai sakant), tai man nėštumas puiki proga pateisint papildomiems kilogramams ir ne plokščiam pilvui kai gerai jaučiuosi, tai džiaugiuosi nėštumu, bet tie "šalutiniai poveikiai", tai temdo džiaugsmą ir mėgstu pasinaudoti šia proga ir būti palepinama kitų kada, jei ne dabar? ir tas suvokimas, kad mes tokios stebuklingos, kad sugebam savyje kitą žmogų užaugint vyrams tik pasvajot apie tai ir belieka tik mus lepint

 3. emma12
  emma12 prieš 7 val.

  Swipy parašė:
  Aš kadangi pastaruoju metu nepasižymėjau idealiu svoriu (švelniai sakant), tai man nėštumas puiki proga pateisint papildomiems kilogramams ir ne plokščiam pilvui :)…

  Aš mėgėja kad mane lepintu , aišku viska sugebu pati , o bet kam ? Tegu pusryčiai keliauja į lova ir tas mieguistumas netikėtai ateina nors iš tiesų neateina , bet puiki proga pabėgt nuo vyro ir vaiko pagulėt.

 4. emma12
  emma12 prieš 7 val.

  AurPet parašė:
  Šiaip save stipria laikau, bet kartais pratrūkstu😭 Taip šią savaitę liūdna, kad šakės. Viena kur nors pažliumbiu ir vėl lengviau🙂 gerai, kad turiu du vaikučius ir y…

  Mane išvis aplinkiniai pažystami laiko geležine beširde bet tik dėl mano būdo , kad sakau tiesiai šviesiai , bet mane gerai žino mano vyras , kad esu jautri ir megėja pažliumbt , bet manes verkenčios niekada nepamatys kiti , tai susidaro toks įspūdis.

 5. AurPet
  AurPet prieš 6 val.

  emma12 parašė:
  Mane išvis aplinkiniai pažystami laiko geležine beširde bet tik dėl mano būdo , kad sakau tiesiai šviesiai , bet mane gerai žino mano vyras , kad esu jautri ir m…

  Geras, geležinė ledi😂 mane tai drama queen vadina, bet pati taip nesijaučiu. Gal savęs nematau🙈 šiaip atrodo dramos nemėgstu, bet dažnai atsiduriu netinkamoj vietoj, netinkamu laiku😬 turiu pripažinti, kad greitai užsigaunu ir užsiplieskiu, bet ašarų bereikalo nenaudoju☺️ Oi tos moterys, visos su savo navarotais😂