23 nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą.

Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2020 m. Spalinukai ❤

 1. Airisė
  Airisė prieš 2 val.

  Melyna123 parašė:
  Tokius lygiai turejom is h&m, nuostabus

  Cia ir yra is hm Tikiu, kad labai pravers.

 2. Laimė _25
  Laimė _25 prieš 1 val.

  Columbia kombinezonai yra liuks bet kaina ir šiaip gan didelė, mes lyginon juos su lidl kombinezonai tai buvo apsale kad lidl yra geresni o kaina dvigubai mažesni, labai daug mamų yra išgirti. Pati turiu Columbia bet dbr pirkau atskira kelnes ir striukė iš lidl tai esu daugiau nei patenkinta (aišku atskiras jau didesniems vaikąm, bet yra jų ir vientysu)

 3. Kisulita
  Kisulita prieš 1 val.

  Beibis parašė:
  Sveikos, ar kuri susiduriate su kojos skausmu, ypač skauda verčiantis, skausmas nuo klubo iki pirstu galiukų? 😕 Kaip elektra praeina...

  Na aš esu susidūrusi su klubo skausmu, man nuo klubo iki šlaunies eina, bet ne kaip elektra, man taip stipriai suima skausmas, tai iki tuoleto naktį būna šlubuodama einu 🙄 Dabar jau sportuoju du kartus per dieną, darau rimtesnius pratimus ir dar kasdien po nemažą atstumą pasivaikštau, tai gerėja situacija 🤞🙂

 4. Kisulita
  Kisulita prieš 1 val.

  ritutytia parašė:
  Labas vakaras, skaitau dažnai labai bet rašyt kažkaip nerašau... Ką jūs mąstote dėl kombinzonu jau turbūt vistiek reiktų mūsų leliukams šiltų visai... Kokius mastot…

  Mano mažylis užpraeitą žiemą vilnoniame vokelyje pravažinėjo su nestoru rudeniniu kombinezonu, o į lauką eidavom kasdien ir per pūgas, ir per šalčius, tik prie didelio minuso jau susilaikydavau 🙂 Tai mažiukas tikrai nešalo tame vlinoniame vokelyje, o dar mūsų lopšelis toks tvirtas, neperpučiamas 🙂 Tai ir neprireikė storo kombinezono 🙂 Šį kart irgi pirksiu ploną kombinezoną ir miegos sau šiltai vokelyje 🤗

 5. User has not uploaded an avatar
  Begemotike prieš 17 min.

  Nusipirkau pirma daikta vaikui😂😂😂termometra Tommy tippy voniai😉 pazanga man 🤣🤣🤣