23 nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis vėliausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikos duomenys rodo, kad apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis turi galimybę išgyventi (padedant intensyviai terapijai), bet rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Galvos skausmas – įprastas nėštumo požymis, pasireiškiantis daugumai moterų.  

Jo priežastis – hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai, sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės (ypač pėdos ir kulkšnys). Tai yra edema, atsirandanti dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Audiniuose kaupiasi skysčiai, todėl galūnės tinsta.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Nerimauti neverta: visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo. Todėl nenustebkite, jei kelias dienas po vaikelio gimimo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, nenusileidžiantis net patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas ir ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), be to, padeda greičiau grįžti į formą po nėštumo.

Nors šiš procesas yra natūralus, ne visoms ir ne iš karto pavyksta. Bet daugeliu atvejų nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tereikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir kantrybės.

Įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus. Radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite nemažai atsakymų į rūpimus klausimus ir mamų patarimų iš jų pačių praktikos.

2024 m. balandžiukai

 1. moksliukeee
  moksliukeee prieš 21 val.

  Pakvieskite į uždarą grupe

 2. User has not uploaded an avatar
  Stara5 prieš 16 val.

  vaivaidusia parašė:
  Tik duria ar atrodo, kad gimda į kamuolį sušoka? Magnį geriat? Dar gal judesius tiesiog jaučiat? 🤔

  Geras klausimas 🤔 tiesiog kartas nuo karto padūrinėja arba švelniai pasmazmuoja. Judesiai tikrai kitaip jaučiasi. Tai gal ir nieko baisaus, nes 21 lapkričio buvo 20 savaitės echoskopas, nieko blogo nesakė. O dėl išskyrų irgi lyg ir viskas ok, tik kad jų daugiau, bet nerimo nekelia. Pirmas nėštumas, daug neramumų ir klausimų, o pakalbėt su kuo ir patarimų gaut nelabai turiu 😅 tai ir darosi baisu šiek tiek

 3. User has not uploaded an avatar
  vaivaidusia prieš 15 val.

  Stara5 parašė:
  Geras klausimas 🤔 tiesiog kartas nuo karto padūrinėja arba švelniai pasmazmuoja. Judesiai tikrai kitaip jaučiasi. Tai gal ir nieko baisaus, nes 21 lapkričio buvo 20…

  Na, jei labiau dūrimai, nei kad gimdos susitraukimai, tai kažkiek normalu, kaip maniškė ginė sako, juk viskas pas mus db didėja ir plečias... Bet jei jau susitraukinėja pati gimda, tada jau reiktų papildomai pagalbos kreiptis. O šiaip ir magnį galima pabandyt pagert, ko nepasisavins organizmas, perviršis su šlapimu iškeliaus

 4. User has not uploaded an avatar
  Elsmi-na prieš 14 val.

  vaivaidusia parašė:
  Na, jei labiau dūrimai, nei kad gimdos susitraukimai, tai kažkiek normalu, kaip maniškė ginė sako, juk viskas pas mus db didėja ir plečias... Bet jei jau susitra…

  Kažkiek susitraukimų irgi yra normalu, ypač, jei jie greit praeina ir nėra skausmingi.

 5. User has not uploaded an avatar
  achmeja prieš 10 val.

  Pridėkite ir mane į uždarą grupę. Dėkui!