23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą. Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2017 m. Liepos m. Mamukai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  ilvi prieš 1 val.

  Gal kuri keitėt neštumo priežiūrą atliekantį gydytoją? Kokia tvarka eiti? Pasiimti bylelę ir nešti pas kitą gydytoją? Ar naujasis išsireikalauja asmens istoriją pats?
  Aš iš privataus ginekologo įskaitos noriu pabėgti pas šeimos gydytoją, paraleliai kas mėnesį eidama pas privatų ginekologą, kuris oficialiai nėštumo priežiūros neatlieka.

 2. User has not uploaded an avatar
  Simonske prieš 1 val.

  Mamytes, pas ka yra minusine kraujo grupe, o vyro pliusine? Zinoma, daretes antikunus ir koki atsakyma gavote?

 3. User has not uploaded an avatar
  LinaNM prieš 1 val.

  Palange parašė:
  Tai normalu, juk pienas ir pradeda gamintis tik trečią ketvirtą parą po gimdymo. Iki tol priešpienis, bet tikrai ne upeliai, o lašeliai. Bet tai irgi normalu, nes t…

  Na, mano dvi pagimdziusios drauges sake, kad jau pirma nakti po gimdymo siunte vyrus pirkti pientrauki, nes nezinojo, kur ta piena deti :))

 4. J-u-r-a-t-e
  J-u-r-a-t-e prieš 44 min.

  March parašė:
  As grynai po savo milijono sapnu irgi galvoju, kad turbut nescios ir turetu kurti fantastinius filmus

  O kodėl tik fantastinius?.. Man visai gerai sektųsi pradžia su lengva erotika, kuri aistringai pereinantų į beprotišmą seksą...

 5. Diana_tu
  Diana_tu prieš 21 min.

  GretaTim parašė:
  Sveikos būsimos mamytės! Ar yra, moteryčių kurioms terminas apie liepos 28d.? :)) žiūriu, kad čia vissos 20-23 savaičių jau !

  Man pagal mano ginekologą gimdymo data ir liepos 28d. Bet pagal TD ir savo skaičiavimus, tai turėtų būti apie 30-31d. Del to dažniau skaitinėju rugpjūčio grupės forumus. Bet ir čia užsuku...sužinau kas laukia ateinančias savaites😊😊😊