23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą.

Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2021 metų sausinukai ❤️🌸

Krissti1 prieš 17 val.

Nessi parašė:
    Bijau kad greitu metu vis tiek prireiks. Mesk - gaudau 😇

dumenuliai.blogspot.com/2017/10/tarte-tatin-arba-apverstas-obuoliu.html?m=1

Pelė drąsuolė prieš 17 val.

dumenuliai.blogspot.com/2017/10/tarte-tatin-arba-apverstas-obuoliu.html?m=1

Atrodo fainas receptas ;)
    O gal esate kepusios kišus? Aš vis gundausi naują orkaitę išbandyti ir pasilengvinti paįvairinti dienos maisto gamybą. Neramu, kad gal sunku ilgai ir be reikalo? Nes dabar vis vyras gamina tai burgeriai ir sultiniai. Ačiū D, kad jis bent gamina! 🎈☺️

Nessi prieš 16 val.

dumenuliai.blogspot.com/2017/10/tarte-tatin-arba-apverstas-obuoliu.html?m=1

Kaip tik viska turiu ;) blyn sestadieniui bus obuoliu pyragas

Pelė drąsuolė parašė:
    Atrodo fainas receptas ;)

O as labai vistienos sultynuko noreciau. Reiks ryt pasistengti. O tai vis mesiniai patiekalai

4. Snowdrop
    Snowdrop prieš 5 val.

Nessi parašė:
    Oij sveikatos. blyn su ta sloga ne liga. atrodo visa galva ištinusi, kai prakvėpuot negali. Vienas guodzia, kad per savaite praeina ir gerklės ir slogos.

Duok Dieve, kad per savaitę praeitų... Nes jei pereitų į nėštuminę, tai iki pat gimdymo kankintis reikės

birutyte1993 prieš 3 val.

Sveika,

Na man sunkokai, cukrus vis sukyla, bandau kontroliuoti save, bet kartais taip norisi saldaus kad neišeina 🤗