23 nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą.

Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2020 m. liepos mėnesio mažyliai

 1. Price
  Price prieš 12 val.

  Damij parašė:
  Priduodi kraują
  Tada išgeri gliukozės ir tada vėl ima krauja😉

  Na tvarka nėra ideliai man žinoma, nes gyvenime esu pridavinėjus tik vieną kartą.

  Šiuo atveju užtruks 2 val.

  O dėl to, kad kurį laiką reikia susilaikyti nuo tam tikrų produktų, aš turiu dvejonių.

  Tarkim:
  susilaikau, valgau idealiai ir tyrimas parodo, kad su manim viskas gerai.
  Po tyrimo grįžtu prie savo įprastos kasdieninės mitybos ir velniai žino kas toliau dedasi su mano krauju.

  Man kyla minčių, kad gal geriau neiškreipti tyrimų rezultatų ir nueiti priduoti kraują, kad įvertinti kas realiai vyksta su manimi. Gal kažką tiesiog būtina išbraukti iš savo mitybos

 2. User has not uploaded an avatar
  laurutytee prieš 10 val.

  Minni parašė:
  Nuo 24 sav reikes visoms atlikti ta gliukozes toleravimo testa... Veryga pakeite reikslavimus ir dbr kraujas bus imamas tris kartus kas valanda... Jau ruosiuosi mor…

  Skaičiau, kad tris kartus, bet pagalvojau, kad kažkas čia ne taip 🤭 nieko, baisaus, viskas dėl mūsų pačių sveikatos. Sunku toms, kas bijo ir darosi silpna.... 😔

 3. User has not uploaded an avatar
  laurutytee prieš 10 val.

  Jurte10 parašė:
  Sveikos, ar turit kas žemą spaudimą? Kaip jaučiatės? Ką ginė apie tai sako? Iki nėštumo buvo gerai, o dabar vis žemas, ar čia labai pavojinga?

  Na man buvo spaudimas prie žemesnių ir širdis labai daužėsi... padarė klaujo tyrimąbtai trūko hemoglobino ir kalio. Db geriu geležį ir kalį, tai kolkas gerai jaučiuosi 😊

 4. Tanta
  Tanta prieš 2 val.

  Minni parašė:
  Nezinau kokie reikalavimai Airijoje as apie Lietuva cia rasiau. Anksciau sis testas buvo LT neprivalomas ir imdavo du kartus krauja. Dabar ima tris kartus ir visoms…

  Tai gerai,kad rupinas sveikata. 🙂 as tik uz.

 5. Tanta
  Tanta prieš 2 val.

  naminukas32 parašė:
  As norgej gyvenu, tai maniau, kad irgi bus blogai su vaistais, nes vaistinej paprasius ramuneliu arbatos, vaistininke uzmete aki I mano pilva ir paprase recepto 😲😁 …

  Nu jo,nes ramuneles nesciom negalima gerti. Nu taip,bet kad ejau ir pas vaistininke pasake,kad nieko negali nesciai padeti sorry. Reikia gyditis arbatom. 😒😔 paskui brolio zmonos prasiau,kad nueitu i vaistine pasake nieko neturim. Ir ant galo jau sese prasiau pasake vaistininke kad nuo kosulio jokiu vaistu nestukem skirtu neturi ir niekuom padeti negali. Vis skirtingose vaistinese pasake,kad nieko negali padeti.
  Jei nepraeis iki pirmadienio eisiu pas daktare. 🙄