23 nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą.

Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2021 Rugsėjo mažiukai

 1. Splash
  Splash prieš 2 val.

  Lėja12 parašė:
  Kažkur skaičiau, kad apkūnesnės moterys net iki 25sav gali nejausti, o stiprius judesius su ranka pajaučia tik 30sav., nusiraminkite ir laukite vizito 🙂 aš esu lie…

  O as esu pilnesne,bet judesius jauciu jau nuo 17sav (16+5 buvo pirmi pajutimai man atrodo). Nuo 23sav tai ir vyras kuo puikiausiai jaucia ir pilvas kilnojasi. 😀

 2. User has not uploaded an avatar
  raikal prieš 2 val.

  Lapute771 parašė:
  Sveikos, Damutes kaip Jums su judesiais? Man 20su virs sav., bet nejauciu nieko... Esu labai apkuni, zinau, kad del to galiu veliau pajaust, bet kazkaip neramu, …

  Labukas. Aš esu pati pilnesne, dar priedo turiu nemaža rinkele ant pilvo ir placenta priekyje. Pirmus pajaučiau apie 17 sav. ( tuomet dar tik įtariau, kad vaidenasi ir nebuvau tikra) vėliau dvi sav. buvo ramu. Tarp 20-21 sav. jau pradėjau vis dazniau ir stipriau jausti pvz.: 2d. judresnis vėliau 2-3 dienas ramu. O dabar nuo 24 sav. jauciu kiekviena diena, ir jau banguoja lašinukai kaip reikiant 😁
  Netrukus ateis tas laikas kai jausit pastoviai ir stipriai. Ir tikrai bus ramiau.

 3. User has not uploaded an avatar
  Vaikutis2 prieš 2 val.

  Satyra parašė:
  Va jus idėja 😀

  Oho😂 reiks pagalvot😂

 4. User has not uploaded an avatar
  AGNYTEe prieš 1 val.

  Lapute771 parašė:
  Sveikos, Damutes kaip Jums su judesiais? Man 20su virs sav., bet nejauciu nieko... Esu labai apkuni, zinau, kad del to galiu veliau pajaust, bet kazkaip neramu, …

  Aš pajaučiau 19savaicių ,bet tokius švelnius ir neaiškius ir tai tik ramiai atsigulusi iš pradžių nesupratau, kad tai pirmieji judesiukai, kadangi pirmas nėštumas. Manau Jums nėra ko nerimauti, greitai pajusite

 5. Audra7
  Audra7 prieš 1 min.

  Sveikos;) kaip siandien sekesi toms merginoms, kurios ejo darytis gliukozes tolerancijos testo?;) pasidalinkit ispudziais ;)) as penktadieni dariausi