23 nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą.

Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2018 m. Liepos stebuklai

 1. Pumpurė
  Pumpurė prieš 10 val.

  Dia15 parašė:
  Oi visiskai tas pats ir man...nieko panasaus nebuvo pirmus du nestumus, jauciuosi taip sunkiai rodos gimdymas ant nosies...bet kur tau dar daug laukt

  Pas jus 8 menesiu ar 8ir 11metu vaikai du dar? Nes jei metu tai pff pagalbos i valias namie ;)

 2. AgneHill
  AgneHill prieš 10 val.

  O man liko 100 dienu iki termino yeeeeeeyyy !!! paskutinis trizenklis skaiciukas

 3. Dia15
  Dia15 prieš 9 val.

  Pumpurė parašė:
  Pas jus 8 menesiu ar 8ir 11metu vaikai du dar? Nes jei metu tai pff pagalbos i valias namie ;)

  Taip taip pas mane jau praauge vaikuciai (8 ir 11 metu) tikiuosi pagalbos bus nors mazasis nusiteikes taip..jus norejot jus ir auginsit ir manes nieko neprasinekit bet manau kai jau bus paciam bus idomu prikibti pagelbet tikiuosi

 4. User has not uploaded an avatar
  fresa1322 prieš 1 val.

  Pumpurė parašė:
  Kokia dar plyta, atrodo ranka kaip betono luitas

  Gerai bent kad ne man vienai savo uzsidedu, nu kaip plunksnele, vyras uzdeda, tai jetau jetau

 5. User has not uploaded an avatar
  Juzzmyte prieš 33 min.

  fresa1322 parašė:
  o gal kas žino kaip su tuo vežimėlių kampeliu, ar tiesa, kad jie ir gariūnuose būna?

  taip, tie patys prekiauja gariunuose ir turi sia parduotuve ;)