23 nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis vėliausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikos duomenys rodo, kad apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis turi galimybę išgyventi (padedant intensyviai terapijai), bet rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Galvos skausmas – įprastas nėštumo požymis, pasireiškiantis daugumai moterų.  

Jo priežastis – hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai, sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės (ypač pėdos ir kulkšnys). Tai yra edema, atsirandanti dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Audiniuose kaupiasi skysčiai, todėl galūnės tinsta.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Nerimauti neverta: visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo. Todėl nenustebkite, jei kelias dienas po vaikelio gimimo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, nenusileidžiantis net patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas ir ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), be to, padeda greičiau grįžti į formą po nėštumo.

Nors šiš procesas yra natūralus, ne visoms ir ne iš karto pavyksta. Bet daugeliu atvejų nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tereikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir kantrybės.

Įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus. Radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite nemažai atsakymų į rūpimus klausimus ir mamų patarimų iš jų pačių praktikos.

2024 m. lapkritinukai🍁

 1. Gerumo debėsėlis prieš 1 d.

  Voverūška Esu parašė:
  Sveikos, pas mane irgi aukštas spaudimas tik gydytojos kabinete, namuose viskas tvarkoje, tačiau gydytoja vistiek išrašiusi vartoti aspiriną 150mg./d.

  Sveiki,

  Man irgi paskyrė aspiriną 150 mg nakčiai, dėl preeklamsijos rizikos, nors spaudimas neaukštas.

 2. User has not uploaded an avatar
  Monale prieš 1 d.

  Nežinau, man kardiologė sakė, kad jei paskirtų vaistus, tai aš vaikščiočiau leisgyvė. Bet sakė ne akušerė, o kardiologė. Tai džiaugiuos kad neskyrė, nors diagnozę tai įrašė... ;DD

 3. Quaesitoria
  Quaesitoria prieš 1 d.

  Gerumo debėsėlis parašė:
  Sveiki,

  Man taip pat, nes ir amžius, ir persileidimai buvę, nors spaudimas žemas. Geriu nuo 12 sav. viskas neblogai, tik kai iš nosies kraujas bėga sustoja lėčiau, nei esu įpratusi. Bet tikėjausi refliukso, o jo nėra.

 4. Mazylis 1-2
  Mazylis 1-2 prieš 1 d.

  INDRA.KA parašė:
  Nemaniau kad gali ateiti tokia diena kai tiesiog nuojauta aplanko kad kažkas netaip ir žinia kad mažylės sirdutė sustojo....ir be jokių simptomų be nieko seip sau 1…

  Labai jus užjaučiu!!! 🤍🤍🤍norėčiau labai stipriai šiuo metu apkabinti Jus!!!! 🤍🤍🤍Nes žinau ką tai reiškia, nes Gegužės 27d. sužinojau, kad širdelė nebeplaka nuo 16+5 o 27d buvo 17sav.. apžiūra.. 28d. pagimdžiau.

 5. Pukasi prieš 1 val.