23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą.

Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2017 metų gruodinukai ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  sandravi prieš 13 val.

  iddile parašė:
  Aj nea. Pirkau tik lopsi, vaziuokle ir mamos krepsi. Reikes nepamirsti dar nuo lietaus apsaugą įsigyti. Planuose turiu, kad pavasari pwreisim i lengva sportinuką :)…

  kur ir kokius lopsius ziurinejate pirkti?ar kur isigijote?

 2. User has not uploaded an avatar
  sandravi prieš 12 val.

  romantikaa parašė:
  Sveika prisijungus 😉 Mes irgi buvome pries pora dienu susitikime, tai nuramino, kad viskas yra tvarkoje, augame graziai ir suzinojom, kad turesim berniuka! :oro-buc…

  Sveikinu jus su berniuku! mane taip pat ilgokai papykindavo..dar net dabar kartais buna nors jau 20+4. As dabar esu priaugusi 4kg nepilnai ,bet dziaugiuosi nes esu normoje, pagal skaiciuokle netgi galiu daugiau valgyti ir priaugti

 3. User has not uploaded an avatar
  Gintarė MMM prieš 12 val.

  sandravi parašė:
  Man ekoskopa dariusi moteris sake kad 100proc niekam neduoda, kadangi nemato plika akimi, taigi 99proc ;) pasilieka ta jau 1proc atvejams kai suklysta, nors buna to…

  Tas procentas tik seip, jei as pati is foto supratau kad ziuriu i moteriskus organus sako pimpaliukas tikrai neuzaugs

 4. User has not uploaded an avatar
  Braskyte111 prieš 7 val.

  JustinaMilda parašė:
  gal kurios turejo problemu nestume su dantu tvarkymu?

  Taip, siandien kaip tik buvau pas dantiste. Kai pradejo grezti galvoju apseisiu be vaistu, bet po to jau teko leistis. Skaiciau, kad nekenksminga. Tik dantis galima tvarkyti antram trimestre. Nei pirmam nei treciam negalima, kad neisaukti komplikaciju. Keista man buvo, kad rankos plastakas vis meslungis trauke kol gulejau ant kedes pas dantiste, gal per daug vaistu suleido 😆😆😆.

 5. User has not uploaded an avatar
  Braskyte111 prieš 7 val.

  As naudoju biodermos krema, tai jis labai drekina. Jis tinka labai sausai ir sidirgusiai odai. Jo ilgai uztenka. Tai juo tepu kojas ir pilva. Tai dregnumas visai dienai islieka.