23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis vėliausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikos duomenys rodo, kad apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis turi galimybę išgyventi (padedant intensyviai terapijai), bet rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Galvos skausmas – įprastas nėštumo požymis, pasireiškiantis daugumai moterų.

Jo priežastis – hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai, sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės (ypač pėdos ir kulkšnys). Tai yra edema, atsirandanti dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Audiniuose kaupiasi skysčiai, todėl galūnės tinsta.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Nerimauti neverta: visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo. Todėl nenustebkite, jei kelias dienas po vaikelio gimimo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, nenusileidžiantis net patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas ir ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), be to, padeda greičiau grįžti į formą po nėštumo.

Nors šiš procesas yra natūralus, ne visoms ir ne iš karto pavyksta. Bet daugeliu atvejų nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tereikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir kantrybės.

Įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus. Radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite nemažai atsakymų į rūpimus klausimus ir mamų patarimų iš jų pačių praktikos.

2022 m. Spalinukai 🥰🥰🥰🥰

1. Irete
    Irete prieš 7 val.

laurora parašė:
    😆🤣 Prajuokinot. Dabar jau pradedu bijot,kad mums taip nebutu,nes irgi kai ka mergaitisko turiu. Ir vezimo dairausi mergaitiskesnes spalvos. 😅

Uz tai as pradziai pirmam nestume viska neutralios spalvos pirkau

2. laurora
    laurora prieš 6 val.

Irete parašė:
    Uz tai as pradziai pirmam nestume viska neutralios spalvos pirkau

As taip dariau su 2 pirmais nestumais. Dabar jau nebenoriu.

Editukas3 prieš 5 val.

laurora parašė:
    As taip dariau su 2 pirmais nestumais. Dabar jau nebenoriu.

Puikiai jus suprantu Mes kai veliau jau nupirkom pirmus rubelius su gelytemis, net susigraudinom, kaip mielai mergyte atrode po tu neutraliu ir berniukisku rubeliu

LauraLaura1989 prieš 4 val.

Sveikutes antradienį sužinojom kad turesim mergyte pagaliau pasimatė ir net įrašyta dokumentuose kad moteriškoji 🥰

5. Laurut3 prieš 3 val.

Editukas3 parašė:
    Jus gal tik demesio neatkreipet, nes viskas gerai, bet paties pirmo kraujo paemimo metu (ten kur nuo visokiu ligu tiria) tiria ir cukraus lygi kraujyje.

Kad su dviem nestumais niekad i krauja nealcentavo to cukraus, bet kokiu atvejj dare gliukozea tyrima tik dabar jau nepamenu kada jis ten reikalingas daryti. matyt kazkur 30savaite. Su pirmu nestumu neturejau GD o sntram nustate po gliukozes tyrimo.