23 nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis vėliausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikos duomenys rodo, kad apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis turi galimybę išgyventi (padedant intensyviai terapijai), bet rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Galvos skausmas – įprastas nėštumo požymis, pasireiškiantis daugumai moterų.  

Jo priežastis – hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai, sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės (ypač pėdos ir kulkšnys). Tai yra edema, atsirandanti dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Audiniuose kaupiasi skysčiai, todėl galūnės tinsta.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Nerimauti neverta: visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo. Todėl nenustebkite, jei kelias dienas po vaikelio gimimo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, nenusileidžiantis net patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas ir ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), be to, padeda greičiau grįžti į formą po nėštumo.

Nors šiš procesas yra natūralus, ne visoms ir ne iš karto pavyksta. Bet daugeliu atvejų nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tereikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir kantrybės.

Įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus. Radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite nemažai atsakymų į rūpimus klausimus ir mamų patarimų iš jų pačių praktikos.

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Ievacka prieš 1 val.

  nu ne grynai metalo skonis,o toks sleikstulys pavalgius iskart,nemoku apsakyt... pusrycius pavalgiau ryte slykstu greit uzejo,galvojau rafaelo suvalgysiu ir bus geriau po saldaines isvis slykstu,vandens atsigeriau tam kartu geriau buvo. pietus va valgem keptu bulviu su pienu tai greit pasidare slykstu. ka suvalgau viskas slykstu

 2. User has not uploaded an avatar
  Ievacka prieš 1 val.

  nes man 5dpo ir tokios nesamones islindo siandien

 3. User has not uploaded an avatar
  Efaa prieš 1 val.

  Ievacka parašė:
  nes man 5dpo ir tokios nesamones islindo siandien

  Jeigu įtariat kažką pasidarykit testą🤷‍♀️

 4. User has not uploaded an avatar
  Ievacka prieš 51 min.

  Efaa parašė:
  Jeigu įtariat kažką pasidarykit testą🤷‍♀️

  dar anksti jiems daryt tuos nt 😁

 5. B3auty
  B3auty prieš 24 min.

  Ievacka parašė:
  ar kam buvo kad pavalgius uz kokia 5min burnoj sleikstulys atsiranda?? man iki mm dar toli jos turetu but 7-8d pagal programele. bet va siandien slykstu. suvalgiau …

  Aš Jūsų vietoje pasidaryčiau geležį pakartotinai. Nes pavalgius- metalo skonis signalizuoja apie geležies stygių. Sakau iš savo patirties, o prieš tai geležis buvo norma, per tris mėn pakrito labai stipriai 🤷‍♀️ O nėštumo požymiams dar labai anksti, nors gali visko būti, nes kartais organizmas labai jautriia reaguoja į hormonų pokyčius. 🥰 Žinoma linkiu, kad čia būtų ženklas, bet geležį tikrai pasidaryčiau 😊🌺