29 nėštumo savaitė

29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga ir stiprėja. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g – tai jau ne pats mažiausias, bet  vis tik dar tik mažo moliūgėlio dydžio.

Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva.

Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų negu anksčiau.

Kad patenkintumėte šiuos išaugusius poreikius, turite tinkamai maitintis: jums reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio. Jei Jūsų mityba subalansuota ir sveika, visų medžiagų turėtumėte gauti pakankamai su maistu, jei ne – pasitarkite su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju dėl maisto papildų vartojimo. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė rumunė Adriana Iliesku (Adriana Iliescu). Gimdant ji buvo 66 metų amžiaus. Ji pastojo po nevaisingumo gydymo.

Dabar turėtumėte jausti gana stiprius vaisiaus judesius. Sekite šiuos spyrius, kumštelėjimus ir praneškite gydytojui, jei vaisiaus judesių sumažėtų. Turėtumėte pajausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas.

Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja kūno raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne, ypač po didesnio maisto kiekio.

Dar viena bėda, dėl kurios gali kaltinti vis didėjančią gimdą ir vidurių užkietėjimą, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Štai keletas kūdikio priežiūros priemonių, kurių tikrai prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai laiko ir galimybių apsipirkti beveik nebus:

 • Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną, vėliau jų reikia mažiau.
 • Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikiui susirgus sloga).
 • Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.
 • Higieniniai įklotai po gimdymo (kraujuoti galite kelias savaites po gimdymo).

Visus kitus daiktus, pavyzdžiui, maitinimo pagalvę, antspenius, čiulpuką ar maitinimo buteliukus, galėsite nusipirkti ir vėliau, jei matysite, kad jų tikrai reikia.

Reklama

2018 m. rugsėjo mažiausieji

 1. Liustra prieš 1 val.

  Pupsi parašė:
  Svarbiausia, kad prieš pusantrų metų viską dariau, bet nepamenu

  As irgi 😂😂😂

 2. Naktis prieš 1 val.

  Pupsi parašė:
  Mamukai, klausimas: kai išeinam į dekretą, gydytojas parašo, suveda duomenis į sistemą, mes tą pačią dieną sodroj parašom prašymą (arba internetu), o darbdavys gaun…

  Man sake,kad kai isleis i dekreta paskambint i darboviete. O paskui kai gims lelyte tada darbe kazka pasirasyti.

 3. User has not uploaded an avatar
  Hellionn prieš 1 val.

  Symphony parašė:
  butinai reik kepuryciu, leliuko siluma per pakausi iseina. manidkus liepos men gime, palatoj silta ir to kepuryte dejom

  Matyt kaip koks gydytojas rekomenduoja. Sunus taip pat liepos men gimes, net kalbu apie kepuryte nebuvo 😀

 4. Naktis prieš 58 min.

  As vaiku dar neturiu,su naujagimiais mazai kontakto buvo,kiek va sesuo.Bet siaip pagalvojus taip jei namie 26 silumos,tai kam ta kepuryte,bet jei vesu tai manau reikia.Leliukas jautrus realiai turetu buti,juk buvo tokioj aplinkoj,kad visad vienoda temperatura,nei vejalio kazkokio,nei ko.Naujagimiu sako ausytes jautrios,tai pradzioj as saviske tikrai saugosiu.Zinoma nesakau,kad tos kurios nededa kepuryciu nesaugo O tas kiekis kepuryciu,tai priklauso nuo mamos.Juk vienos kiekviena diena perrengia kudikius,kitos tik tada kai susitepa rubelius.

 5. Zvaigz_dute
  Zvaigz_dute prieš 5 min.

  Pupsi parašė:
  Mamukai, klausimas: kai išeinam į dekretą, gydytojas parašo, suveda duomenis į sistemą, mes tą pačią dieną sodroj parašom prašymą (arba internetu), o darbdavys gaun…

  To paties norejau paklaust, o kol pirmajam nera 2 metu reik vistiek sodroj pildyt prasyma ar automatiskai viskas, nee vis dar iki vakar vpa buvau, tik pinigai ant vyro perrasyti.