29 nėštumo savaitė

29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga ir stiprėja. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g. Šiuo metu jis yra mažo moliūgėlio dydžio.

Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva.

Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų nei anksčiau.

Kad patenkintumėte šiuos išaugusius poreikius, turite tinkamai maitintis: jums reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kt. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio. Jei Jūsų mityba subalansuota ir sveika, su maistu turėtumėte gauti visas reikalingas maistines medžiagas. Jei ji nėra tokia – pasitarkite su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju dėl maisto papildų vartojimo. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė – indė Yerramatti. Gimdymo metu ji buvo 74 metų amžiaus. Moteris pagimdė dvynius po nevaisingumo gydymo. Manoma, kad Lietuvoje vyriausia gimdyvė buvusi 52 metų amžiaus.

Dabar turėtumėte jausti gana stiprius vaisiaus judesius. Sekite šiuos spyrius, kumštelėjimus ir praneškite gydytojui, jei jų sumažėtų. Turėtumėte pajausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas.

Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja kūno ir virškinamojo trakto raumenis.

Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne (ypač po didesnio maisto kiekio).

Dar viena bėda, kuri gali nutikti jums šiuo metu, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Jo kaltininkai yra vis didėjanti gimda ir vidurių užkietėjimas. Šis reiškinys pasitaiko be galo dažnai nėštumo metu, bet po gimdymo dingsta. 

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Štai keletas kūdikio priežiūros priemonių, kurių tikrai prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo:

 • Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną (vėliau šis poreikis sumažėja).
 • Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikio slogos atvejui).
 • Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.
 • Higieniniai įklotai (kraujuoti galite kelias savaites po gimdymo).

Visus kitus daiktus, pavyzdžiui, maitinimo pagalvę, antspenius, čiulpuką ar maitinimo buteliukus, galėsite nusipirkti ir vėliau, jei matysite, kad jų tikrai reikia.

2023 m. rugpjūčio mėnesio mažyliai 🌸

 1. EDITAMAK
  EDITAMAK prieš 2 val.

  Mildavy parašė:
  Man pirmas vaikelis ir man echo israse 30sav. Dare 12 ir 20 sav.dar. Taciau nei karta nko nepasake kad mazas, smulkus ir pan. Tik, kad rodo sav. Paklaida nuo paskai…

  Niesčiosios kortelėje irgi rašo echo 32sav,bet kiek supratau nežiūrės,nebent kaip ir sakiau kažkas jai bus neaišku..🤔tai nesuprasi kada nori,tada žiūri,ar kaip čia yra..

 2. User has not uploaded an avatar
  Mildavy prieš 1 val.

  EDITAMAK parašė:
  Niesčiosios kortelėje irgi rašo echo 32sav,bet kiek supratau nežiūrės,nebent kaip ir sakiau kažkas jai bus neaišku..🤔tai nesuprasi kada nori,tada žiūri,ar kaip čia …

  As radau ir kita informacija: Privalomos yra dvi vaisiaus echoskopijos: 18–20 ir 30–32 nėštumo savaitėmis, tačiau dažnai atliekama dar viena – ankstyvojo nėštumo pradžioje, o esant komplikacijoms, gydytojas gali paskirti tiek tyrimų, kiek reikės
  Tai dabar rami galva 😊 as net prasyciai/reikalauciau, kad dar ziuretu, nes nuo 20 sav. Ir laukti iki 40sav. Lb jau didelis laiko tarpas…

 3. EDITAMAK
  EDITAMAK prieš 1 val.

  Mildavy parašė:
  As radau ir kita informacija: Privalomos yra dvi vaisiaus echoskopijos: 18–20 ir 30–32 nėštumo savaitėmis, tačiau dažnai atliekama dar viena – ankstyvojo nėštumo p…

  Tai būtent.. pusę nieštumo nežiūri.. aišku matuoja, kažką ten pilve maigo, klauso su triuba kažkokia,bet vistiek ne tas pats kaip echo..eisiu 12d turi išleisti į dekretą,tai paklausiu,bet jau pasiryžus eiti privačiai.

 4. User has not uploaded an avatar
  Beladela prieš 1 val.

  Kaip jūs iškenčiat su tiek mažai echo. Man kas mėnesį darė nuo 6-7sav. Tiek poliklinikoj paklausia ar noriu, tiek privačiai visad padaro.
  Man kol kas visad rodė +2 dienas pagal echo. Svoris link didesnio, bet normose.

 5. User has not uploaded an avatar
  Busima_mamuukee prieš 3 min.

  Sveikos mamytės. Gal esate kurios turėja šį vežimėlį Tutis Viva4 Luxury arba Moon Rocca Plus. Renkamės tarp šių dviejų ir neapsisprendžiame. Gal galite pasidalinti savo atsiliepimais. 😊