29 nėštumo savaitė

29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga ir stiprėja. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g – tai jau ne pats mažiausias, bet  vis tik dar tik mažo moliūgėlio dydžio.

Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva.

Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų negu anksčiau.

Kad patenkintumėte šiuos išaugusius poreikius, turite tinkamai maitintis: jums reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio. Jei Jūsų mityba subalansuota ir sveika, visų medžiagų turėtumėte gauti pakankamai su maistu, jei ne – pasitarkite su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju dėl maisto papildų vartojimo. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė rumunė Adriana Iliesku (Adriana Iliescu). Gimdant ji buvo 66 metų amžiaus. Ji pastojo po nevaisingumo gydymo.

Dabar turėtumėte jausti gana stiprius vaisiaus judesius. Sekite šiuos spyrius, kumštelėjimus ir praneškite gydytojui, jei vaisiaus judesių sumažėtų. Turėtumėte pajausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas.

Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja kūno raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne, ypač po didesnio maisto kiekio.

Dar viena bėda, dėl kurios gali kaltinti vis didėjančią gimdą ir vidurių užkietėjimą, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Štai keletas kūdikio priežiūros priemonių, kurių tikrai prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai laiko ir galimybių apsipirkti beveik nebus:

 • Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną, vėliau jų reikia mažiau.
 • Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikiui susirgus sloga).
 • Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.
 • Higieniniai įklotai po gimdymo (kraujuoti galite kelias savaites po gimdymo).

Visus kitus daiktus, pavyzdžiui, maitinimo pagalvę, antspenius, čiulpuką ar maitinimo buteliukus, galėsite nusipirkti ir vėliau, jei matysite, kad jų tikrai reikia.

2020 m. Gegužiukai 🙂

 1. Saldapicki
  Saldapicki prieš 16 val.

  Svajoniukas parašė:
  Man taip, kaip uzeina mazylei, tai malasi, visas pilvas dreba, kartais spyria kur nors, bet kad dabar aktyviau tiesiog juda, tai taip. Man jau yra 30 savaiciu

  Ir mano duodasi kad viskas linguoja ir dreba🤣😇🙈ir jau pora savaičiu labai judri pasidariusi🤰🥰

 2. orchidee
  orchidee prieš 16 val.

  Maniškė irgi juda lb dažnai, dažniau netgi naktimis, negu dienomis, ir jau ilgą laiko tarpą taip..

 3. Evighet
  Evighet prieš 16 val.

  Maniškis išviso atrodo nemiega, ir taip jau nuo pirmų judesių 🙈

 4. Deimu
  Deimu prieš 15 val.

  O man su pirmu sake gims didesnis nei vidutinis, o gime 53cm 2950, tai dabar nusipirkau 50dydzio pora rubeliu, 56dydzio irgi turiu, sakiau desiuosi ligonine ir tokio dydZio ir ano, nes pirmam vaikui kai pripirkau 62,68 dydzio tai skendo buvo visi dideli.. tai vyras vaziavo pirkti rubeliu

 5. User has not uploaded an avatar
  Eistela prieš 4 val.

  Garbanuska parašė:
  Sveika, aš irgi planuoju trumpą pabėgimą su vyru iki Barcelonos. Skridau 13 savaitę į Egiptą porai savaičių. Tai nuo saulės slėpiausi. Saulės neprimėgaukit ir jūs, …

  Na kiekvieno asmeninis pasirinkimas ir atsakomybė. Mes gan daug keliavome ir nėštumo metu nesinorėjo sėdėt namie, bet po vakar supratau, kad jėgos ne tos, nors jaučiuosi gerai, pilvas nedidelis, bet daug vaikčiot nebeišeina, vis reikia prisėst, vis dažniau valgyt, tai taip pavargau, kad visą kelią namo pramiegojau. O anksčiau miestus apžiūrint ir 30000 tūkstančių žingsnių didelių problemų nekeldavo
  Tad pasitarkit su gydytoju, įsivertinkit savo savijautas, šalį į kurią vyksit, planus, ką ten veiksit
  Aš asmeniškai skrydžius nėštumo metu apribojau. Turėjom kelionę pačioje nėštumo pradžioje, nes jau nieko negalėjom pakeist ir skridau antro trimestro pradžioj. Po to skrydžių atsisakiau