29 nėštumo savaitė

29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga ir stiprėja. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g – tai jau ne pats mažiausias, bet  vis tik dar tik mažo moliūgėlio dydžio.

Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva.

Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų negu anksčiau.

Kad patenkintumėte šiuos išaugusius poreikius, turite tinkamai maitintis: jums reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio. Jei Jūsų mityba subalansuota ir sveika, visų medžiagų turėtumėte gauti pakankamai su maistu, jei ne – pasitarkite su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju dėl maisto papildų vartojimo. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė rumunė Adriana Iliesku (Adriana Iliescu). Gimdant ji buvo 66 metų amžiaus. Ji pastojo po nevaisingumo gydymo.

Dabar turėtumėte jausti gana stiprius vaisiaus judesius. Sekite šiuos spyrius, kumštelėjimus ir praneškite gydytojui, jei vaisiaus judesių sumažėtų. Turėtumėte pajausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas.

Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja kūno raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne, ypač po didesnio maisto kiekio.

Dar viena bėda, dėl kurios gali kaltinti vis didėjančią gimdą ir vidurių užkietėjimą, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Štai keletas kūdikio priežiūros priemonių, kurių tikrai prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai laiko ir galimybių apsipirkti beveik nebus:

 • Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną, vėliau jų reikia mažiau.
 • Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikiui susirgus sloga).
 • Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.
 • Higieniniai įklotai po gimdymo (kraujuoti galite kelias savaites po gimdymo).

Visus kitus daiktus, pavyzdžiui, maitinimo pagalvę, antspenius, čiulpuką ar maitinimo buteliukus, galėsite nusipirkti ir vėliau, jei matysite, kad jų tikrai reikia.

Airijos nėštukės 2018-2019 m.

 1. User has not uploaded an avatar
  SandyV prieš 1 sav.

  EvieV parašė:
  Mes irgi neislaukem ir ejom anksciau. Nuostabus jausmas, dar mums ten dave video irasus tris, tai kas dien ziuredavau iki kito scano ar planavote seimos paga…

  Na kaip ir planavome, bet vistiek keistas jausmas. Mes telefonu nusifilmavome tai irgi ziurime kasdien

 2. EvieV
  EvieV prieš 1 sav.

  Gileda parašė:
  Iki 3 men geriau tik folio rugsti ir vit D3. O nuo trecio pradejau vitaminus gerti,tai galima sakyti iki galo panasiai ir geriau as juos. Gelezis visa nestuma buvo …

  Kaip mazyle, ar rami? gal i kokius idomius uzsiemimus vaikstot ar planuojat? Mes neseniai suzinojom kad taip pat laukiam mergytes

  SandyV parašė:
  Na kaip ir planavome, bet vistiek keistas jausmas. Mes telefonu nusifilmavome tai irgi ziurime kasdien

  O galiu paklausti kur jums leido filmuoti? Mums 3 scanuose neleido, tik vienoj klinikoj uz papildoma mokesti irase patys..

  Kokie pojuciai, ar prasidejo jau kazkas?

 3. Fotografebarak
  Fotografebarak prieš 1 sav.

  SandyV parašė:
  Merginos, kokius vitaminus vartojat nestumo metu? man ginekologe sake kad folio rugsti ir vitamina b,d3 vartoti iki 12 savaiciu, o paskuo pregnacy care, taciau sia…

  Geriau folio rūgštį ir vitaminą d pradžioje, vėliau nieko...

 4. EvieV
  EvieV prieš 6 d.

  Fotografebarak parašė:
  Geriau folio rūgštį ir vitaminą d pradžioje, vėliau nieko...

  Kaip jusu arbuziukas?

 5. Fotografebarak
  Fotografebarak prieš 3 d.

  EvieV parašė:
  Kaip jusu arbuziukas?

  Arbuziukas gerai, o aš jau puskuoju... nes Arbuziukas jau visas arbūzas! o jus?