29 nėštumo savaitė

29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga ir stiprėja. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g – tai jau ne pats mažiausias, bet  vis tik dar tik mažo moliūgėlio dydžio.

Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva.

Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų negu anksčiau.

Kad patenkintumėte šiuos išaugusius poreikius, turite tinkamai maitintis: jums reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio. Jei Jūsų mityba subalansuota ir sveika, visų medžiagų turėtumėte gauti pakankamai su maistu, jei ne – pasitarkite su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju dėl maisto papildų vartojimo. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė rumunė Adriana Iliesku (Adriana Iliescu). Gimdant ji buvo 66 metų amžiaus. Ji pastojo po nevaisingumo gydymo.

Dabar turėtumėte jausti gana stiprius vaisiaus judesius. Sekite šiuos spyrius, kumštelėjimus ir praneškite gydytojui, jei vaisiaus judesių sumažėtų. Turėtumėte pajausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas.

Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja kūno raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne, ypač po didesnio maisto kiekio.

Dar viena bėda, dėl kurios gali kaltinti vis didėjančią gimdą ir vidurių užkietėjimą, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Štai keletas kūdikio priežiūros priemonių, kurių tikrai prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai laiko ir galimybių apsipirkti beveik nebus:

 • Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną, vėliau jų reikia mažiau.
 • Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikiui susirgus sloga).
 • Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.
 • Higieniniai įklotai po gimdymo (kraujuoti galite kelias savaites po gimdymo).

Visus kitus daiktus, pavyzdžiui, maitinimo pagalvę, antspenius, čiulpuką ar maitinimo buteliukus, galėsite nusipirkti ir vėliau, jei matysite, kad jų tikrai reikia.

2021 m. gruodinukai

 1. Tirli pirli
  Tirli pirli prieš 10 val.

  Aural parašė:
  Kad vykot pasitikrinti, tai tikrai nera blogai, ramiau,kai paziuri daktarai. O is savo patirties galiu pasakyt,kad antra nestuma pilvas pradejo kieteti anksti, apie…

  Man vakar mėšlungis taip traukė, kad pusę dienos sėdmenis skaudėjo. Stengiaus mažai judėt ir kuo daugiau gulėt, naktį pora kartų koją sutraukė, nors ankščiau max po kartą sutraudavo. Tai galvoju, gal magnio kiekį didint reik, nes geriu tik po 1 tabletę🤔

 2. Boom
  Boom prieš 9 val.

  Pipiriuke parašė:
  Ar teko vartoti kokius nors vaistus? Be magnio?

  Ne, tik magnį sakydavo gerti. Čia net nebuvo mano atveju kažkokia patologija kurią gydyt reiktų,plius nei vienas gydytojas nesakė daugiau gulėti ir pan.kadangi patikrindavo gimdos kaklelį, jis visad normalus buvo.

 3. Pipiriuke
  Pipiriuke prieš 8 val.

  Boom parašė:
  Ne, tik magnį sakydavo gerti. Čia net nebuvo mano atveju kažkokia patologija kurią gydyt reiktų,plius nei vienas gydytojas nesakė daugiau gulėti ir pan.kadangi pati…

  Na man nurodyta gulėt, bet gimda net ir ramybės būsenoje piestu stojasi.

 4. User has not uploaded an avatar
  Jone_ prieš 7 val.

  Egta parašė:
  Man taip pat kietėja. Gydytoja sakė, kad kai taip nutinka reikia pailsėt, jei eini- sustot, neglostyti pilvo. O blogai ir susirūpinti tada, jei pasirodo kraujingos …

  O kodel neglostyti🙄

 5. Boom
  Boom prieš 7 val.

  Pipiriuke parašė:
  Na man nurodyta gulėt, bet gimda net ir ramybės būsenoje piestu stojasi.

  Kiekvienos situacija skirtinga