29 nėštumo savaitė
Vaikelis 29 nėštumo savaitę
Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga ir stiprėja. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g. Šiuo metu jis yra mažo moliūgėlio dydžio.
Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva.
Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų nei anksčiau.
Kad patenkintumėte šiuos išaugusius poreikius, turite tinkamai maitintis: jums reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kt. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio. Jei Jūsų mityba subalansuota ir sveika, su maistu turėtumėte gauti visas reikalingas maistines medžiagas. Jei ji nėra tokia – pasitarkite su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju dėl maisto papildų vartojimo.
Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi
Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę
Faktas
Vyriausia žinoma gimdyvė – indė Yerramatti. Gimdymo metu ji buvo 74 metų amžiaus. Moteris pagimdė dvynius po nevaisingumo gydymo. Manoma, kad Lietuvoje vyriausia gimdyvė buvusi 52 metų amžiaus.
Dabar turėtumėte jausti gana stiprius vaisiaus judesius. Sekite šiuos spyrius, kumštelėjimus ir praneškite gydytojui, jei jų sumažėtų. Turėtumėte pajausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas.
Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja kūno ir virškinamojo trakto raumenis.
Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne (ypač po didesnio maisto kiekio).
Dar viena bėda, kuri gali nutikti jums šiuo metu, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Jo kaltininkai yra vis didėjanti gimda ir vidurių užkietėjimas. Šis reiškinys pasitaiko be galo dažnai nėštumo metu, bet po gimdymo dingsta.
Darbelis 29 nėštumo savaitei
Štai keletas kūdikio priežiūros priemonių, kurių tikrai prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo:
-
Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną (vėliau šis poreikis sumažėja).
-
Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikio slogos atvejui).
-
Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.
-
Higieniniai įklotai (kraujuoti galite kelias savaites po gimdymo).
Visus kitus daiktus, pavyzdžiui, maitinimo pagalvę, antspenius, čiulpuką ar maitinimo buteliukus, galėsite nusipirkti ir vėliau, jei matysite, kad jų tikrai reikia.
Niesčiosios kortelėje irgi rašo echo 32sav,bet kiek supratau nežiūrės,nebent kaip ir sakiau kažkas jai bus neaišku..🤔tai nesuprasi kada nori,tada žiūri,ar kaip čia yra..