29 nėštumo savaitė

29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga ir stiprėja. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g – tai jau ne pats mažiausias, bet  vis tik dar tik mažo moliūgėlio dydžio.

Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva.

Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų negu anksčiau.

Kad patenkintumėte šiuos išaugusius poreikius, turite tinkamai maitintis: jums reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio. Jei Jūsų mityba subalansuota ir sveika, visų medžiagų turėtumėte gauti pakankamai su maistu, jei ne – pasitarkite su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju dėl maisto papildų vartojimo. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė rumunė Adriana Iliesku (Adriana Iliescu). Gimdant ji buvo 66 metų amžiaus. Ji pastojo po nevaisingumo gydymo.

Dabar turėtumėte jausti gana stiprius vaisiaus judesius. Sekite šiuos spyrius, kumštelėjimus ir praneškite gydytojui, jei vaisiaus judesių sumažėtų. Turėtumėte pajausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas.

Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja kūno raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne, ypač po didesnio maisto kiekio.

Dar viena bėda, dėl kurios gali kaltinti vis didėjančią gimdą ir vidurių užkietėjimą, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Štai keletas kūdikio priežiūros priemonių, kurių tikrai prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai laiko ir galimybių apsipirkti beveik nebus:

 • Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną, vėliau jų reikia mažiau.
 • Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikiui susirgus sloga).
 • Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.
 • Higieniniai įklotai po gimdymo (kraujuoti galite kelias savaites po gimdymo).

Visus kitus daiktus, pavyzdžiui, maitinimo pagalvę, antspenius, čiulpuką ar maitinimo buteliukus, galėsite nusipirkti ir vėliau, jei matysite, kad jų tikrai reikia.

2020 m. Rugsėjinukai

 1. cerebellum
  cerebellum prieš 23 min.

  Nera jis malonus, bet tikrai nera ko bijoti buna slykstesniu intervenciju, o cia vaiku zaidimas pries laukianti gimdyma galite priimti kaip treniruote kol dirbau kiekviena savaite reikejo atlikti si testa, labai priklauso jo atlikimas nuo megini imancio zmogaus, vieni 123 paima, kiti ten krapsto, zaidzia. Bet faktas tas, kad kuo labiau issitempus busit, tuo sunkiau bus paimti ir tuo bus nemaloniau. Taip, kad relax, geriau kegeli atlikit kol ims

 2. giedrespirmas
  giedrespirmas prieš 14 min.

  Merginos, o jums priešpienis atsiradęs jau ? Pas mane ir anksčiau jau palikdavo dėmelių ant maikučių, bet šiandien kiek daug ir dažnai pabėga iš abiejų krūtų.. ar čia mityboje kažką pakoreguoti, kad nebebūtų ? Nes neturėjusi gausesnių išsitepliojimų tokių, tai laaabai keista ar normalu taip ?

 3. User has not uploaded an avatar
  kristinaba prieš 6 min.

  giedrespirmas parašė:
  Merginos, o jums priešpienis atsiradęs jau ? Pas mane ir anksčiau jau palikdavo dėmelių ant maikučių, bet šiandien kiek daug ir dažnai pabėga iš abiejų krūtų.. ar č…

  Girdėjau, kad normalu, ir kad kai kurios moterys jau prišpienį renka su haakaa breast pump. Kiek tai sąmonė, man pačiai dar klausimas

 4. Spurgaaa
  Spurgaaa prieš 4 min.

  Nea dar neturiu. Su pirmaja 7men atsirado

 5. Brrrrr
  Brrrrr prieš 1 min.

  giedrespirmas parašė:
  Merginos, o jums priešpienis atsiradęs jau ? Pas mane ir anksčiau jau palikdavo dėmelių ant maikučių, bet šiandien kiek daug ir dažnai pabėga iš abiejų krūtų.. ar č…

  Atsirades. Su pirmaja irgi panasiu metu atsirado kaip dabar