29 nėštumo savaitė

29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga ir stiprėja. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g – tai jau ne pats mažiausias, bet  vis tik dar tik mažo moliūgėlio dydžio.

Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva.

Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų negu anksčiau.

Kad patenkintumėte šiuos išaugusius poreikius, turite tinkamai maitintis: jums reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio. Jei Jūsų mityba subalansuota ir sveika, visų medžiagų turėtumėte gauti pakankamai su maistu, jei ne – pasitarkite su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju dėl maisto papildų vartojimo. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė rumunė Adriana Iliesku (Adriana Iliescu). Gimdant ji buvo 66 metų amžiaus. Ji pastojo po nevaisingumo gydymo.

Dabar turėtumėte jausti gana stiprius vaisiaus judesius. Sekite šiuos spyrius, kumštelėjimus ir praneškite gydytojui, jei vaisiaus judesių sumažėtų. Turėtumėte pajausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas.

Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja kūno raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne, ypač po didesnio maisto kiekio.

Dar viena bėda, dėl kurios gali kaltinti vis didėjančią gimdą ir vidurių užkietėjimą, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Štai keletas kūdikio priežiūros priemonių, kurių tikrai prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai laiko ir galimybių apsipirkti beveik nebus:

 • Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną, vėliau jų reikia mažiau.
 • Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikiui susirgus sloga).
 • Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.
 • Higieniniai įklotai po gimdymo (kraujuoti galite kelias savaites po gimdymo).

Visus kitus daiktus, pavyzdžiui, maitinimo pagalvę, antspenius, čiulpuką ar maitinimo buteliukus, galėsite nusipirkti ir vėliau, jei matysite, kad jų tikrai reikia.

2022 m. sausinukai 💖

 1. User has not uploaded an avatar
  Keelle prieš 11 val.

  Sveikos, mamytės,
  Turiu tokį klausimą, pastaruoju metu vis dažniau pradeda skaudėt gaktikaulį, makšties kaulus (nežinau net kaip tiksliai išsireikšti). Ypač į vakarą. Anksčiau būdavo tik ilgiau pavaikščiojus, 8-10km įveikus, bet dabar panašu kad ir be jokio fizinio krūvio link vakaro prasideda skausmas, ir naktį verčiantis pabundu nuo jo. Ar čia normalu? Ar tai galėtų būti pirmieji simfizito požymiai? Gal kuri buvo susidūrusi ir turi patirties? 😔

 2. User has not uploaded an avatar
  DandelonFuzz prieš 9 val.

  Pienės_pūkas parašė:
  Turiu is Reserved paltą oversize, telpu ir dar tikrai nemažai vietos yra. Dar viena platesnį turiu, kuri laiką irti tilpsiu, o tada žiūrėsiu. Yra parkos su raisteli…

  Aš irgi dar galvoju pasižiūrėti parduotuvėse platesnio siuvimo, tik savo dydžio striukės/ palto.

 3. User has not uploaded an avatar
  Gnybze prieš 9 val.

  roberta260 parašė:
  Laukiuos 28 savaites tai zinokit atrodo kad vaikas tik pora valandu temiega visada juda kruta 😀

  Oiii tikrai. As net vyrui sakau, gal hiper aktyvus bus, lad sitaip duodasi 🙈😆 pilvukas banguoja.

 4. User has not uploaded an avatar
  Gnybze prieš 9 val.

  DandelonFuzz parašė:
  Is kur pirkotes ar pirksite žiemai striukės, kad pilvuzas tilptų? šiandien paprasta L didžio striukė pasimatavau (įprastai S dydį nesioju), tai nelabai lieka tos…

  Vyro nesiosiu 😂 vistiek niekur neeisiu jau paskutini men :))))

 5. User has not uploaded an avatar
  Rutaxe prieš 7 val.

  Sveikutes, šiandien nusipirkau tokia. Atsiliepimuose rašo, kad oversized tai galvoju kad tilpsiu. O poto jei ką parduosiu.