29 nėštumo savaitė

29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga ir stiprėja. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g – tai jau ne pats mažiausias, bet  vis tik dar tik mažo moliūgėlio dydžio.

Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva.

Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų negu anksčiau.

Kad patenkintumėte šiuos išaugusius poreikius, turite tinkamai maitintis: jums reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio. Jei Jūsų mityba subalansuota ir sveika, visų medžiagų turėtumėte gauti pakankamai su maistu, jei ne – pasitarkite su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju dėl maisto papildų vartojimo. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė rumunė Adriana Iliesku (Adriana Iliescu). Gimdant ji buvo 66 metų amžiaus. Ji pastojo po nevaisingumo gydymo.

Dabar turėtumėte jausti gana stiprius vaisiaus judesius. Sekite šiuos spyrius, kumštelėjimus ir praneškite gydytojui, jei vaisiaus judesių sumažėtų. Turėtumėte pajausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas.

Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja kūno raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne, ypač po didesnio maisto kiekio.

Dar viena bėda, dėl kurios gali kaltinti vis didėjančią gimdą ir vidurių užkietėjimą, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Štai keletas kūdikio priežiūros priemonių, kurių tikrai prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai laiko ir galimybių apsipirkti beveik nebus:

 • Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną, vėliau jų reikia mažiau.
 • Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikiui susirgus sloga).
 • Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.
 • Higieniniai įklotai po gimdymo (kraujuoti galite kelias savaites po gimdymo).

Visus kitus daiktus, pavyzdžiui, maitinimo pagalvę, antspenius, čiulpuką ar maitinimo buteliukus, galėsite nusipirkti ir vėliau, jei matysite, kad jų tikrai reikia.

2019 m. spalio mėnesio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  la_mama prieš 14 val.

  pokky parašė:
  Kadangi rezidentai, kaip studentai -dirbantieji, tai aš turėjau kelias savaites po gimdymo neiti, bet grįžau ankščiau, nes egzaminą laikyti reikėjo, tai buvo apie 1…

  Aišku, dar viena mamytė sakė tą patį, jog apie mėnesį normalizuojasi pieno gamyba. Na teks labai dažnai grįžinėti namo pačioje pradžioje. O naudojant automatini pientrauki ar nesujauksiu naturalios pieno gamybos?

 2. Ievav8
  Ievav8 prieš 14 val.

  DianaVa parašė:
  Buvau sia savaite. Tai 2,5 val truko
  Man patiko. Ir dovaneliu gavom

  Ooo, labai aciu. Tuomet ir as uzsiregistruosiu.
  O kokios dovaneles?

 3. Nastya
  Nastya prieš 12 val.

  la_mama parašė:
  Aišku, dar viena mamytė sakė tą patį, jog apie mėnesį normalizuojasi pieno gamyba. Na teks labai dažnai grįžinėti namo pačioje pradžioje. O naudojant automatini pie…

  Na pienas normalizuojasi žindant pagal poreikį, o ne pagal valandas. Per mėnesi pienukas susireguliuos taip, kad gaminsis kiek vaikui reikia/kiek jis valgo. Apie pientrauki gal pakomentuos mamos kurios juo naudojasi.

 4. User has not uploaded an avatar
  vaidat19 prieš 8 val.

  Besišypsantix3 parašė:
  Nežinau ar kuri esate susidūrusi, bet man abiejų nėštumų metu yra užgulusios ausys. Žiauriai nervuoja, bet ką padarysi. Niekas rimtai į tai nežiūrėdavo. Vakar nuėju…

  Man taip pat užgula ausis labai dažnai ,tiesiog ištisai ,bet nepriimiau to rimtai ,dabar susirupinau😕

 5. Agnesta
  Agnesta prieš 7 val.

  Man buvo kelis kartus uzgule ausis, nesmagus jausmas. Mano žemas spaudimas, tad geriu 1-2puodelius kavos su pienu.