29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga ir stiprėja. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g – tai jau ne pats mažiausias, bet  vis tik dar tik mažo moliūgėlio dydžio.

Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva.

Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų negu anksčiau.

Kad patenkintumėte šiuos išaugusius poreikius, turite tinkamai maitintis: jums reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio. Jei Jūsų mityba subalansuota ir sveika, visų medžiagų turėtumėte gauti pakankamai su maistu, jei ne – pasitarkite su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju dėl maisto papildų vartojimo.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė rumunė Adriana Iliesku (Adriana Iliescu). Gimdant ji buvo 66 metų amžiaus. Ji pastojo po nevaisingumo gydymo.

Dabar turėtumėte jausti gana stiprius vaisiaus judesius. Sekite šiuos spyrius, kumštelėjimus ir praneškite gydytojui, jei vaisiaus judesių sumažėtų. Turėtumėte pajausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas.

Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja kūno raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto. Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne, ypač po didesnio maisto kiekio.

Dar viena bėda, dėl kurios gali kaltinti vis didėjančią gimdą ir vidurių užkietėjimą, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Štai keletas kūdikio priežiūros priemonių, kurių tikrai prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai laiko ir galimybių apsipirkti beveik nebus:

• Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną, vėliau jų reikia mažiau.
  • Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikiui susirgus sloga).
  • Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.
  • Higieniniai įklotai po gimdymo (kraujuoti galite kelias savaites po gimdymo).

Visus kitus daiktus, pavyzdžiui, maitinimo pagalvę, antspenius, čiulpuką ar maitinimo buteliukus, galėsite nusipirkti ir vėliau, jei matysite, kad jų tikrai reikia.

2017 m. BALANDŽIO mėn. būsimos mamytės

1. zenkliuke
    zenkliuke prieš 6 val.

Ativsi parašė:
    Sodra siuncia pranesima i darboviete, kad gauti atsakyma is darbovietes. Savo darbovietej teiravaus sake nieko man nereikia jiems pranesti, sodra pranes

Labai priklauso nuo darbovietės politikos. Pvz., kai kas rečiau prisijungia ir nežino, kad reikia greičiau padaryti.. O kažkas pagal vidaus taisykles tvarko popierius tik keletą dienų per mėnesį.. Manau, saugiausia pranešti darbdaviui ir pačiai... Skambutis, el.laiškas/ priminimas. Nors mano darbe labai kruopšti/ atsakinga personalo darbuotoja, aš žadu jai paskambinti ir pranešti trečiadienį, kai man NGA "atidarys". ir man ramu, kad pranešiau, ir ji pas save pasižymės, kad turi padaryti darbelį.

2. Kote
    Kote prieš 6 val.

zenkliuke parašė:

As ir pasiskambinsiu, nes noriu kad kuo greiciau sutvarkytu ir gauciau dekreto pinigelius

3. gretyskas
    gretyskas prieš 6 val.

As tai nesukciau visai galvos, jei iseiciau is dabo dabar i dekreta, gi viskas buna suderinta, atostogos paskaiciuotos iki tos dienos kada isleidzia, buhaltere tikrai turetu but pasizymejus, kada baigiasi atostogos, kada prasideda dekretas nebent vepla kokia

robertalau3641 prieš 5 val.

nu va, ir as su savo +11

robertalau3641 prieš 5 val.

ir sonu va pasirodau puciuosi dienom atrodo, bet as turiu vilti, kad numesiu kaip nors po gimdymo ir busiu kokia buvau