29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga ir stiprėja. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g – tai jau ne pats mažiausias, bet  vis tik dar tik mažo moliūgėlio dydžio.

Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva.

Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų negu anksčiau.

Kad patenkintumėte šiuos išaugusius poreikius, turite tinkamai maitintis: jums reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio. Jei Jūsų mityba subalansuota ir sveika, visų medžiagų turėtumėte gauti pakankamai su maistu, jei ne – pasitarkite su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju dėl maisto papildų vartojimo.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė rumunė Adriana Iliesku (Adriana Iliescu). Gimdant ji buvo 66 metų amžiaus. Ji pastojo po nevaisingumo gydymo.

Dabar turėtumėte jausti gana stiprius vaisiaus judesius. Sekite šiuos spyrius, kumštelėjimus ir praneškite gydytojui, jei vaisiaus judesių sumažėtų. Turėtumėte pajausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas.

Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja kūno raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne, ypač po didesnio maisto kiekio.

Dar viena bėda, dėl kurios gali kaltinti vis didėjančią gimdą ir vidurių užkietėjimą, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Štai keletas kūdikio priežiūros priemonių, kurių tikrai prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai laiko ir galimybių apsipirkti beveik nebus:

• Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną, vėliau jų reikia mažiau.
  • Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikiui susirgus sloga).
  • Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.
  • Higieniniai įklotai po gimdymo (kraujuoti galite kelias savaites po gimdymo).

Visus kitus daiktus, pavyzdžiui, maitinimo pagalvę, antspenius, čiulpuką ar maitinimo buteliukus, galėsite nusipirkti ir vėliau, jei matysite, kad jų tikrai reikia.

2020 m. Kovo zuikiai :)

1. kyra
    kyra prieš 11 val.

Inesa_inna parašė:
    Sveikos, norejau paklausti. Ryt man reik gliukozes tyrima darytis. Ka man reik padaryti.? Ar namie ja reik kazkaip suvartoti ar ten tyrimu metu vartoti reiks?

Jokiais būdais pati negeriat gliukozės pasakys slaugytoja kai paims pirmąjį kraujo mėginį.Iki tyrimo nieko nevalgyti ir negerti net kramtomos gumos negalima

Silky prieš 11 val.

Islansadii parašė:
    Kaip kur, man sake atsinest miltelius, ismaise poliklinikoj sesute 🤭

Su visais patogumais

Inesa_inna prieš 11 val.

Visoms aciu 🤗

Aurryka prieš 10 val.

kyra parašė:
    Norėjau paklausti kaip jums merginos su judesiais?Mane gasdina dažnai nes juis jaučiu nestiprius ir gana retai

Žinokit apie 24-26 savaitę aš ir stresavau nes tikrai mažiau jaučiau ir silpnesnius, bet dabar jau tikrai gerai jaučiu, kai buvau sunerimus ir rašiau savo midwife kad nerimauju, tai sakė tokiu laiku dar net nerekomenduoja sekti ir skaičiuoti judesių, mano atveju placenta yra prisitvirtinus priekyje, todėl sakė aplamai silpniau galiu jausti judesius. Bet dabar jau gera savaitę jaučiu labai gerai.. sulauksit ir jūs nusiraminkit ♥️ na bet žinoma jei jums labai neramu pasikonsultuokit su savo gydytoja, nes čia tik mano patirtis..

ArtVi prieš 7 val.