29 nėštumo savaitė

29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga ir stiprėja. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g – tai jau ne pats mažiausias, bet  vis tik dar tik mažo moliūgėlio dydžio.

Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva.

Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų negu anksčiau.

Kad patenkintumėte šiuos išaugusius poreikius, turite tinkamai maitintis: jums reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio. Jei Jūsų mityba subalansuota ir sveika, visų medžiagų turėtumėte gauti pakankamai su maistu, jei ne – pasitarkite su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju dėl maisto papildų vartojimo. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė rumunė Adriana Iliesku (Adriana Iliescu). Gimdant ji buvo 66 metų amžiaus. Ji pastojo po nevaisingumo gydymo.

Dabar turėtumėte jausti gana stiprius vaisiaus judesius. Sekite šiuos spyrius, kumštelėjimus ir praneškite gydytojui, jei vaisiaus judesių sumažėtų. Turėtumėte pajausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas.

Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja kūno raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne, ypač po didesnio maisto kiekio.

Dar viena bėda, dėl kurios gali kaltinti vis didėjančią gimdą ir vidurių užkietėjimą, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Štai keletas kūdikio priežiūros priemonių, kurių tikrai prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai laiko ir galimybių apsipirkti beveik nebus:

 • Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną, vėliau jų reikia mažiau.
 • Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikiui susirgus sloga).
 • Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.
 • Higieniniai įklotai po gimdymo (kraujuoti galite kelias savaites po gimdymo).

Visus kitus daiktus, pavyzdžiui, maitinimo pagalvę, antspenius, čiulpuką ar maitinimo buteliukus, galėsite nusipirkti ir vėliau, jei matysite, kad jų tikrai reikia.

Reklama

2018 m. gegužės mėn. stebuklai

 1. User has not uploaded an avatar
  eamy prieš 1 val.

  g.budryte.d parašė:
  Turejau si malonuma pries savaite . Pries fotosesija gal menesi masciau, kokius rubus rengtis, kaip plaukus susitvarkyti... O rezultate gavosi, kad plaukai susivele…

  O tikrai gerai jus sakot su tuo netilpimu i rubus. Nes man buvo mintis rubus pasiruosti is anksto gal net kazka nusipirkti ,o foto sesija uz gero menesio tik bus..🤣 sunku buvo ,,iskesti ja"? Bijau sito as labai , kad bus man sunku ten pozuoti 😕

 2. User has not uploaded an avatar
  g.budryte.d prieš 1 val.

  eamy parašė:
  O tikrai gerai jus sakot su tuo netilpimu i rubus. Nes man buvo mintis rubus pasiruosti is anksto gal net kazka nusipirkti ,o foto sesija uz gero menesio tik bus..🤣…

  As ir galvojau, kad sunku bus. Net buvau pasigailejusi pries fotosesija, kad uzsisakiau 1 val, o ne 30 min. Bet laikas labai greitai prabego. Del pozavimo, tai potografe pasako ar parodo kaip atsistoti.

 3. User has not uploaded an avatar
  eamy prieš 1 val.

  Gal dar kuri savo patirtim pasidalins.?☺

 4. User has not uploaded an avatar
  Bagirike prieš 12 min.

  Tuttii parašė:
  Apie spaudimą:
  https://mamoszurnalas.lt/nesciosios-kraujospudis/

  Rankos truputeli po nakties patinusios, bet isidienojus atsileidzia o slapima dare baltymo nerado, ir seip slapimo tyrimas geras

 5. Tuttii prieš 7 min.

  Bagirike parašė:
  Rankos truputeli po nakties patinusios, bet isidienojus atsileidzia o slapima dare baltymo nerado, ir seip slapimo tyrimas geras

  Man ir, dbr ir kojos patinsta kartais.
  Tiesiog reikia stebeti.. Jei apatinis kils ar vis bus 90, gal patars gerti vaistus reguliuojancius spaudima. Nes kylant spaudimui greiciau “sensta” placenta ir t.t., jei apatinis virs 95, geriau vaziuoti I ligonine.
  Su pirmu turejau sita beda, niekad nz ar vel vel nebus, svarbu prisiziureti ir nepanikuoti