29 nėštumo savaitė

29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga ir stiprėja. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g – tai jau ne pats mažiausias, bet  vis tik dar tik mažo moliūgėlio dydžio.

Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva.

Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų negu anksčiau.

Kad patenkintumėte šiuos išaugusius poreikius, turite tinkamai maitintis: jums reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio. Jei Jūsų mityba subalansuota ir sveika, visų medžiagų turėtumėte gauti pakankamai su maistu, jei ne – pasitarkite su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju dėl maisto papildų vartojimo. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė rumunė Adriana Iliesku (Adriana Iliescu). Gimdant ji buvo 66 metų amžiaus. Ji pastojo po nevaisingumo gydymo.

Dabar turėtumėte jausti gana stiprius vaisiaus judesius. Sekite šiuos spyrius, kumštelėjimus ir praneškite gydytojui, jei vaisiaus judesių sumažėtų. Turėtumėte pajausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas.

Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja kūno raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne, ypač po didesnio maisto kiekio.

Dar viena bėda, dėl kurios gali kaltinti vis didėjančią gimdą ir vidurių užkietėjimą, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Štai keletas kūdikio priežiūros priemonių, kurių tikrai prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai laiko ir galimybių apsipirkti beveik nebus:

 • Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną, vėliau jų reikia mažiau.
 • Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikiui susirgus sloga).
 • Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.
 • Higieniniai įklotai po gimdymo (kraujuoti galite kelias savaites po gimdymo).

Visus kitus daiktus, pavyzdžiui, maitinimo pagalvę, antspenius, čiulpuką ar maitinimo buteliukus, galėsite nusipirkti ir vėliau, jei matysite, kad jų tikrai reikia.

2020 m. gruodinukai ❤️

 1. extrapower
  extrapower prieš 1 d.

  @laiminga parašė:
  Vilnietės mamos, kur planuojate gimdyti Vilniuje? Neapsisprenžiu Santaros ar VGN gal jau ir buvo tokia tema, bet nelabai turiu laiko tiek komentarų perskaity…

  Labas, aš tai planuoju VGN, pirmą gimdžiau ir antrąjį čia norėčiau...
  Neatmetu Santarų, bet ten pirmenybė yra pataloginiams, daugiavaisiams, rizikingams nėštumams...

 2. extrapower
  extrapower prieš 1 d.

  Loreta199 parašė:
  Nu mergaites as jau išėjau i dekreta sendien užsipildžiau prašymą sodroi dabar lauksiu pinigeliu ir viska dasipirksiu ko truksta ir ramai lauksiu savo mažylio❤️❤️❤️…

  Kaip gerai, jau dekretas 🥰 o jūsų terminas gruodžio pati pradžia? 😊
  O darbe reikia kažką pildyti, ar tik kai gydytoja duoda dekretą, tada susipildai per Sodra ir viskas? 🙄

 3. User has not uploaded an avatar
  DiaVi prieš 1 d.

  @laiminga parašė:
  Vilnietės mamos, kur planuojate gimdyti Vilniuje? Neapsisprenžiu Santaros ar VGN gal jau ir buvo tokia tema, bet nelabai turiu laiko tiek komentarų perskaity…

  Sveika aš VGN

 4. User has not uploaded an avatar
  Pompeja prieš 1 d.

  extrapower parašė:
  Labas, aš tai planuoju VGN, pirmą gimdžiau ir antrąjį čia norėčiau...
  Neatmetu Santarų, bet ten pirmenybė yra pataloginiams, daugiavaisiams, rizikingams…

  Tikrai nepritariu, kad pirmenybe panasiems i jusu isvardintus atvejus. Juk neisvarys ar nelieps gimdyti priimamajame. gimdziau 2018m sausi ten, ir likau tikrai patenkinta. Seseles malonios, visas personalas labai paslaugus. Gimdykloje praleidau 18val, taisesele uzeidavo daznai paklausti kaip jauciuosi. Palatos dideles ir atnaujintos buvo, grazios. Lovos patogios, prie kiekvienos lovos plansete buvo su visokia informacija aoie zindyma ir pan, bei ir siaip galima buvo panarsyti, tv irgi buvo palatoje. Antra irgi ten gimdysiu

 5. Loreta199
  Loreta199 prieš 1 d.

  extrapower parašė:
  Kaip gerai, jau dekretas 🥰 o jūsų terminas gruodžio pati pradžia? 😊
  O darbe reikia kažką pildyti, ar tik kai gydytoja duoda dekretą, tada susipildai p…

  Sveiki as turiu dvi datas lapkričio 26 ir gruodžio 6d mano daktare yra privati todel viska pildo ir i dekreta paleidžia pati tai pasiseke taip reiketu visa savaite sėdėti darbe. Darbe nieko nepildziau tik vadovei pasakiau data nuo kada iseiniu i dekreta. O sodroj pateiki prašymą.