29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga ir stiprėja. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g – tai jau ne pats mažiausias, bet  vis tik dar tik mažo moliūgėlio dydžio.

Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva.

Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų negu anksčiau.

Kad patenkintumėte šiuos išaugusius poreikius, turite tinkamai maitintis: jums reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio. Jei Jūsų mityba subalansuota ir sveika, visų medžiagų turėtumėte gauti pakankamai su maistu, jei ne – pasitarkite su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju dėl maisto papildų vartojimo.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė rumunė Adriana Iliesku (Adriana Iliescu). Gimdant ji buvo 66 metų amžiaus. Ji pastojo po nevaisingumo gydymo.

Dabar turėtumėte jausti gana stiprius vaisiaus judesius. Sekite šiuos spyrius, kumštelėjimus ir praneškite gydytojui, jei vaisiaus judesių sumažėtų. Turėtumėte pajausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas.

Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja kūno raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne, ypač po didesnio maisto kiekio.

Dar viena bėda, dėl kurios gali kaltinti vis didėjančią gimdą ir vidurių užkietėjimą, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Štai keletas kūdikio priežiūros priemonių, kurių tikrai prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai laiko ir galimybių apsipirkti beveik nebus:

• Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną, vėliau jų reikia mažiau.
  • Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikiui susirgus sloga).
  • Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.
  • Higieniniai įklotai po gimdymo (kraujuoti galite kelias savaites po gimdymo).

Visus kitus daiktus, pavyzdžiui, maitinimo pagalvę, antspenius, čiulpuką ar maitinimo buteliukus, galėsite nusipirkti ir vėliau, jei matysite, kad jų tikrai reikia.

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

1. A-guste
    A-guste prieš 9 val.

Orchidejaa parašė:
    o gal žinote kokiu dažnumu?

Nėštumo pradžioje stipriai sirgau, buvo aukšta temperatūra, galvą skaudėdavo, tai tikrai pora tablečių per parą gerdavau. Jis tikrai saugus, man tą ne viena gydytoja patvirtino. Gėriau labai daug ir stiprių vaistų nėštumo metu, taip, kad dėl šio vaisto tikrai galite būti rami

2. Boruzele0314
    Boruzele0314 prieš 7 val.

roberta_87 parašė:
    Man 25 savaites, bet priaugau vos kelis kg. Aisku gerai, kad neauga svoris, bet ar ne per mazai tokiam laikui. Kiek jus priaugot?

As del to diabeto labai grieztai laikiausi dietos. Priaugau 1,5 kg, bet kaip man prasidejo pielonefritas ir pykino. Neturejau apetito tai juos vel numeciau per dvi dienas. Tai sveriu tiek pat kiek pries pastojant dabar. O kai buvau echo darytis tai sake kad mazyle normos ribose

3. Boruzele0314
    Boruzele0314 prieš 7 val.

Orchidejaa parašė:
    o gal žinote kokiu dažnumu?

Ant pakuotes turi buti nutidyta paros doze pagal jusu kg. Bent 3 gramus per para tikrai galima

4. ifka
    ifka prieš 5 val.

Pasidalinkit mergaiciu vardu idejomis🥰🤩
    Jau isnarsiau puse interneto platybiu ir vis dar nieko neatradau🙈🤔

5. ingridux2016
    ingridux2016 prieš 5 val.

Oresta, Orinta, Taja ir Ernesta🙂 as tokius buvau sumascius kol nesuzinojau kad berniukas😊