29 nėštumo savaitė

29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga ir stiprėja. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g. Šiuo metu jis yra mažo moliūgėlio dydžio.

Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva.

Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų nei anksčiau.

Kad patenkintumėte šiuos išaugusius poreikius, turite tinkamai maitintis: jums reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kt. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio. Jei Jūsų mityba subalansuota ir sveika, su maistu turėtumėte gauti visas reikalingas maistines medžiagas. Jei ji nėra tokia – pasitarkite su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju dėl maisto papildų vartojimo. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė – indė Yerramatti. Gimdymo metu ji buvo 74 metų amžiaus. Moteris pagimdė dvynius po nevaisingumo gydymo. Manoma, kad Lietuvoje vyriausia gimdyvė buvusi 52 metų amžiaus.

Dabar turėtumėte jausti gana stiprius vaisiaus judesius. Sekite šiuos spyrius, kumštelėjimus ir praneškite gydytojui, jei jų sumažėtų. Turėtumėte pajausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas.

Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja kūno ir virškinamojo trakto raumenis.

Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne (ypač po didesnio maisto kiekio).

Dar viena bėda, kuri gali nutikti jums šiuo metu, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Jo kaltininkai yra vis didėjanti gimda ir vidurių užkietėjimas. Šis reiškinys pasitaiko be galo dažnai nėštumo metu, bet po gimdymo dingsta. 

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Štai keletas kūdikio priežiūros priemonių, kurių tikrai prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo:

 • Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną (vėliau šis poreikis sumažėja).
 • Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikio slogos atvejui).
 • Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.
 • Higieniniai įklotai (kraujuoti galite kelias savaites po gimdymo).

Visus kitus daiktus, pavyzdžiui, maitinimo pagalvę, antspenius, čiulpuką ar maitinimo buteliukus, galėsite nusipirkti ir vėliau, jei matysite, kad jų tikrai reikia.

2024 m. Birželinukai 💫💚

 1. User has not uploaded an avatar
  rima.ud prieš 8 val.

  Sveikos, jungiuosi į jūsų pokalbį Gal galėtumėte patarti, kokią pirkti kėdutę (norėčiau ir bazės į mašiną), kad galėčiau ją taip pat naudoti su Cybex balios sportinuku?

  Taip pat gal jau rankotės nešiokles?

 2. Goosey
  Goosey prieš 7 val.

  rima.ud parašė:
  Sveikos, jungiuosi į jūsų pokalbį Gal galėtumėte patarti, kokią pirkti kėdutę (norėčiau ir bazės į mašiną), kad galėčiau ją taip pat naudoti su Cybex balios spor…

  Nešioklę turiu boba x, man ji puiki ir patogi, bet neturi galimybės nešioti vaiko į pasaulį, kas maniškei nebuvo svarbu

 3. User has not uploaded an avatar
  rima.ud prieš 7 val.

  ErikaH parašė:
  Man skauda desniame,bet pastebejau tada kai vaikutis aukstai kazkur,bes ir judesiai buna tada auksciau..tai gal kazka jis spaudzia..Mano gydytojas nesureiksmino🤷🏻‍♀…

  man ir jau ilgokai skauda dešiniame šone, atrodo šankaulių vietoje skausmas. Kai jis pastiprėja, tai jaučiu iki bambos tam šone skausmus. Gydytoja nelabai dėmesio kreipė, sako, kad turbūt čia raiščiai.

 4. User has not uploaded an avatar
  Doro_teja prieš 6 val.

  rima.ud parašė:
  Sveikos, jungiuosi į jūsų pokalbį Gal galėtumėte patarti, kokią pirkti kėdutę (norėčiau ir bazės į mašiną), kad galėčiau ją taip pat naudoti su Cybex balios spor…

  Labas, manau kėdutę jau pagal norus, pageidavimus, tau svarbius kriterijus turi rinktis
  Aš žiūrėjau Adac (taip lyg vadinasi), lyginau svorius, nes man svarbiausia, kad kuo lengvesnė man pvz išvaizda dzin, irgi pirkau Cybex vežimą, bet man tikrai nebūtina atrodo Cybex kėdutę pirkti tai čia jau grynai pagal norus.

  Rinkausi tarp Aviovaut pixel ir Maxi cosi tinca pirkau Maxi cosi tinca abi būna su baze

 5. klajos prieš 5 val.

  rima.ud parašė:
  Sveikos, jungiuosi į jūsų pokalbį Gal galėtumėte patarti, kokią pirkti kėdutę (norėčiau ir bazės į mašiną), kad galėčiau ją taip pat naudoti su Cybex balios spor…

  Nešioklę turiu Isara the one. Puiki, tinkanti ir nuo pirmų dienų iki kelių metų.
  Dar papildomai pirmiem nėnesiam turiu Boba bliss.