29 nėštumo savaitė

29 nėštumo savaitė
Reklama

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga ir stiprėja. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g – tai jau ne pats mažiausias, bet  vis tik dar tik mažo moliūgėlio dydžio.

Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva.

Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų negu anksčiau.

Kad patenkintumėte šiuos išaugusius poreikius, turite tinkamai maitintis: jums reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio. Jei Jūsų mityba subalansuota ir sveika, visų medžiagų turėtumėte gauti pakankamai su maistu, jei ne – pasitarkite su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju dėl maisto papildų vartojimo. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Reklama

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė rumunė Adriana Iliesku (Adriana Iliescu). Gimdant ji buvo 66 metų amžiaus. Ji pastojo po nevaisingumo gydymo.

Dabar turėtumėte jausti gana stiprius vaisiaus judesius. Sekite šiuos spyrius, kumštelėjimus ir praneškite gydytojui, jei vaisiaus judesių sumažėtų. Turėtumėte pajausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas.

Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja kūno raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne, ypač po didesnio maisto kiekio.

Dar viena bėda, dėl kurios gali kaltinti vis didėjančią gimdą ir vidurių užkietėjimą, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Štai keletas kūdikio priežiūros priemonių, kurių tikrai prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai laiko ir galimybių apsipirkti beveik nebus:

 • Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną, vėliau jų reikia mažiau.
 • Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikiui susirgus sloga).
 • Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.
 • Higieniniai įklotai po gimdymo (kraujuoti galite kelias savaites po gimdymo).

Visus kitus daiktus, pavyzdžiui, maitinimo pagalvę, antspenius, čiulpuką ar maitinimo buteliukus, galėsite nusipirkti ir vėliau, jei matysite, kad jų tikrai reikia.

2021 m. Rugpjūtinukai

 1. Pilo
  Pilo prieš 10 val.

  Asta.kzk parašė:
  Aš penktadieni einu pas chirurga. Prisiskaičiau daug... labai tikiuosi jei patvirtins o manau patvirtins kad bus iki 1cm

  ?

 2. Lėja77
  Lėja77 prieš 10 val.

  Kšanina parašė:
  Pasidalinsiu patirtimi apie gliukozės tyrimą 😊 tai man jokios nemalionios patirties, tik tai, kad tris kartus adatą beda ir venų ieško. Nei silpnumo, nei sunkumo, n…

  Dariausi vit D tyrimą ir tada gydytoja pagal atsakymus rekomendavo gerti tūkstančio dozės kapsules, nes organizmas nepajėgus daugiau įsisavinti 😊 manau tik pasikonsultavus su savo gydytoja/u bus naudos 😉

 3. User has not uploaded an avatar
  Lelyte16 prieš 9 val.

  Lėja77 parašė:
  Man kietėja, bet be skausmo. Konsultavausi su gine, tai liepė dar po papildomą magnio desporal išgert per dieną 😉

  Va kad bėda aš magi jau senokai geriu, o kuo toliau tuo vis dažniau ir skaudžiau kietėja. Plius pradėjo ir kojas mėšlungis traukti. Mano gine pasakė nusipirkti kompresines kojinės gal padės.

 4. Burbule1
  Burbule1 prieš 9 val.

  Lelyte16 parašė:
  Va kad bėda aš magi jau senokai geriu, o kuo toliau tuo vis dažniau ir skaudžiau kietėja. Plius pradėjo ir kojas mėšlungis traukti. Mano gine pasakė nusipirkti komp…

  Aš labai vargstu su kietėjančiu pilvu, su skausmu, daugiau nei 10 kart per dieną, tai esu nedarbingume, kad daugiau pagulėti, nes darbas stovimas ir dar pasitampyti reikia. Tai realiai ir man magnį liepė gerti, bet man jis nepadeda tik į tualetą nuo jo baisiai varo... Penktadienį dar ir ligoninėj pagulėti teko, nes labai kietėjo pilvas ir dešinę pusę judant skaudėjo, tai stebėjo dėl apendicito, ačiū dievui nepasitvirtino, sakė gimdos raiščiai, tai išvis gulimas režimas, nes nelabai yra kaip sau padėti tik laukti ir tikėtis kad praeis 😏 tai aš irgi su klausimu, gal kuriai buvo su gimdos raiščiais problemų?

 5. User has not uploaded an avatar
  Issi prieš 7 val.

  Lelyte16 parašė:
  Va kad bėda aš magi jau senokai geriu, o kuo toliau tuo vis dažniau ir skaudžiau kietėja. Plius pradėjo ir kojas mėšlungis traukti. Mano gine pasakė nusipirkti komp…

  Siulau nenumoti ranka i tuos pilvo kietejimus, ir jei labai daznai tai nutinka, nubegti pas gydytoja pasitikrinti. Tegul patikrina, ar neveikia gimdos kaklelio. As su pirmu nestumu del kietejimo gulejau 5 sav ligonineje ir vis tiek pagimdziau 4 sav anksciau. Be to yra vaistu, kurie mazina gimdos susitraukimus, ne tik magnis gelbeja.