41 nėštumo savaitė

Vaikelis 41 nėštumo savaitę

Kad ir kaip mažyliui būtų jauku ir patogu mamos pilvelyje, ilgai jis jau neužsibus. Maždaug 5–6 procentai moterų gimdo pavėluotai – tris ar daugiau savaičių vėliau negu buvo numatyta. 

Dauguma gydytojų neleidžia laukti ilgiau nei dvi savaites po numatytos gimdymo datos, nes delsiant didėja komplikacijų rizika tiek mamai, tiek vaikeliui.

42-ą savaitę ir vėliau gimusių kūdikių oda būna sausa, panaši į pergamentinį popierių, jų svoris dažnai būna didesnis už normalų, gimdymas dažniausiai trunka ilgai, vyksta perneyg lėtai. Kai delsiama, auga įvairių komplikacijų rizika, įskaitant ir kūdikio mirtį.

Todėl, jeigu kitą savaitę kūdikis dar negims, gydytojas greičiausiai rekomenduos skatinti gimdymą. Jei kiltų kokių kitų problemų, gimdymo skatinimo variantą gali tekti svarstyti ir anksčiau.

Tavo kūnas 41 nėštumo savaitę

Faktas Lietuvoje vidutiniškai per dieną gimsta apie 80-90 kūdikių.

Sunku nesijaudinti, kai ateina ir praeina numatyta gimdymo data, o gimdymo kaip nėra, taip nėra. Ypač kai geriausių norų kupina šeima ir draugai nuolat klausinėja "Ar jau?".

Tačiau nesinervink – tikrai amžinai nebūsite nėščia. Yra didelė tikimybė, kad šią savaitę pagimdysite pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu iškils kokių nors problemų) gydytojai pradės skatinti gimdymą. 

Koks gimdymo skatinimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo gimdos kaklelio būklės. Jeigu gimdos kaklelis dar nepradėjo minkštėti, trumpėti ar prasiverti, jis dar „nesubrendęs“ (nepasirengęs gimdymui). Tokiu atveju gydytojas pirmiausia naudos arba hormonus, arba „mechaninius“ metodus, kad jį parengtų. Kartais tai paskatina ir gimdymą.

Priklausomai nuo situacijos gali būti naudojamos tokios procedūros, kaip membranų nuplėšimas arba pradūrimas, arba skiriami vaistai, tokie kaip oksitocinas (pitocinas), skatinantys gimdą susitraukinėti. Jeigu šie ir kiti metodai nebus veiksmingi, bus daromas cezario pjūvis.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, būtina iškart pasakyti gydytojui, jeigu vaikelio judesiai susilpnėtų arba pastebėtumėte išskyras iš makšties.

2017 m. gegužės mėnesio būsimos mamytės

 1. sunray901119
  sunray901119 prieš 1 val.

  gynteux parašė:
  Manęs neklausė noriu epidūro ar ne.

  bet kaip idomiai jei yra galimybe nusiskausminti turi klausti nes cia yra musu pasirinkimas,

 2. A.u.r.a.
  A.u.r.a. prieš 44 min.

  sunray901119 parašė:
  bet kaip idomiai jei yra galimybe nusiskausminti turi klausti nes cia yra musu pasirinkimas,

  Kaip tik vakar buvau kursuose apie gimdyma. Tai, bent jau Siauliuose, gydytojas sprendzia ar tau reikia epiduro. Kaip supratau is jos pasakymo, gali prasyti, bet jei gydytojas nutars, kad nereikia, tai ir negausi.

 3. Mesdu
  Mesdu prieš 38 min.

  A.u.r.a. parašė:
  Kaip tik vakar buvau kursuose apie gimdyma. Tai, bent jau Siauliuose, gydytojas sprendzia ar tau reikia epiduro. Kaip supratau is jos pasakymo, gali prasyti, bet je…

  Lygiai taip pat ir pas mus,bet net atvirksciai! Jei sake matys kad reikia,tai ir darys,o jei ne nedarys! Ir dar pridure gyd. ne tarybiniai laikai,kad tuek kankinti!🙂 As pati kategoriskai pries epidiura,bet jei pasakys,kad reikia vadinasi reikia,o nieko cia nezinosi gal net pati prasysiu.. isvis nei viena nezinome kas ir kaip gali pasisukti🙂 Dar ziurekit ir neplanuotas cezaris buna🙂

 4. A.u.r.a.
  A.u.r.a. prieš 4 min.

  Taip, kad nutarti daryti irgi gali. Jei gimdymas ilgas ir skausmingas.

 5. RūtaG.
  RūtaG. prieš 1 min.

  Merė Džein parašė:
  Tai tą 027/a ir reikia įrašyt

  Tai formos nr. ir yra tas ,registracijos nr'? Gal ir logiška būtų, kad pagal jį patikrintų duomenis apie nėštumą, bet aš sakiau savivaldybėje šiandien ryte dar, kad tik tą formą turiu, o man sako reikia nurodyt registracijos numerį, o tokio nėra ant to lapelio