41 nėštumo savaitė

Vaikelis 41 nėštumo savaitę

Kad ir kaip mažyliui būtų jauku ir patogu mamos pilvelyje, ilgai jis jau neužsibus. Maždaug 5–6 procentai moterų gimdo pavėluotai – tris ar daugiau savaičių vėliau negu buvo numatyta. 

Dauguma gydytojų neleidžia laukti ilgiau nei dvi savaites po numatytos gimdymo datos, nes delsiant didėja komplikacijų rizika tiek mamai, tiek vaikeliui.

42-ą savaitę ir vėliau gimusių kūdikių oda būna sausa, panaši į pergamentinį popierių, jų svoris dažnai būna didesnis už normalų, gimdymas dažniausiai trunka ilgai, vyksta perneyg lėtai. Kai delsiama, auga įvairių komplikacijų rizika, įskaitant ir kūdikio mirtį.

Todėl, jeigu kitą savaitę kūdikis dar negims, gydytojas greičiausiai rekomenduos skatinti gimdymą. Jei kiltų kokių kitų problemų, gimdymo skatinimo variantą gali tekti svarstyti ir anksčiau.

Tavo kūnas 41 nėštumo savaitę

Faktas Lietuvoje vidutiniškai per dieną gimsta apie 80-90 kūdikių.

Sunku nesijaudinti, kai ateina ir praeina numatyta gimdymo data, o gimdymo kaip nėra, taip nėra. Ypač kai geriausių norų kupina šeima ir draugai nuolat klausinėja "Ar jau?".

Tačiau nesinervink – tikrai amžinai nebūsite nėščia. Yra didelė tikimybė, kad šią savaitę pagimdysite pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu iškils kokių nors problemų) gydytojai pradės skatinti gimdymą. 

Koks gimdymo skatinimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo gimdos kaklelio būklės. Jeigu gimdos kaklelis dar nepradėjo minkštėti, trumpėti ar prasiverti, jis dar „nesubrendęs“ (nepasirengęs gimdymui).

Tokiu atveju gydytojas pirmiausia naudos arba hormonus, arba „mechaninius“ metodus, kad jį parengtų. Kartais tai paskatina ir gimdymą.

Priklausomai nuo situacijos gali būti naudojamos tokios procedūros, kaip membranų nuplėšimas arba pradūrimas, arba skiriami vaistai, tokie kaip oksitocinas (pitocinas), skatinantys gimdą susitraukinėti.

Jeigu šie ir kiti metodai nebus veiksmingi, bus daromas cezario pjūvis.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, būtina iškart pasakyti gydytojui, jeigu vaikelio judesiai susilpnėtų arba pastebėtumėte išskyras iš makšties.

2018 m. VASARIO mėnesio mažyliai

 1. linute753951
  linute753951 prieš 3 val.

  Dematra parašė:
  Ar yra mamičiu kurios gimditi turetu19 - 22d vgn ?😁😀

  As planuoju vgn gimdyt tik kada neaisku 😁 nes jau dvi dienos po termino

 2. Sunny0
  Sunny0 prieš 3 val.

  Sakykit, ar jums po kaklelio apžiūros tą dieną skauda viską labiau nei įprastai? Man maudžia taip, kad vaikščiot sunku, tik gulėt ir ilsėtis atrodo norisi. Ir kraujingom išskyrom pateplioja tą dieną. Bet jau taip nemalonu aš irgi jau praėjau terminą, tai kasdien širdis daužosi, pirmas gimdymas...

 3. Rima@
  Rima@ prieš 3 val.

  Sunny0 parašė:
  Sakykit, ar jums po kaklelio apžiūros tą dieną skauda viską labiau nei įprastai? Man maudžia taip, kad vaikščiot sunku, tik gulėt ir ilsėtis atrodo norisi. Ir krauj…

  Man snd darė masažą. Pasirodė laselis kraujo. Kamstis be rausvu priemaisu salinas toliau. Ten....nu teeeen tai ir persti ir skauda mažumėle. Irgi truputį kitaip bet kad ypatingai tai ne

 4. Utta
  Utta prieš 2 val.

  Sunny0 parašė:
  Sakykit, ar jums po kaklelio apžiūros tą dieną skauda viską labiau nei įprastai? Man maudžia taip, kad vaikščiot sunku, tik gulėt ir ilsėtis atrodo norisi. Ir krauj…

  Man tai nei pati kaklelio apžiūra nebuvo skausminga, nei kokio naujo maudimo atsirado.

 5. User has not uploaded an avatar
  Caffetime prieš 43 min.

  Dematra parašė:
  Ar yra mamičiu kurios gimditi turetu19 - 22d vgn ?😁😀

  Vgn 02.19 mums gime mergyte 3420g ir 52cm.
  Buvo labai gaila vienos gimdyves, kuri reke nezmoniskai