41 nėštumo savaitė

Vaikelis 41 nėštumo savaitę

Kad ir kaip mažyliui būtų jauku ir patogu mamos pilvelyje, ilgai jis jau neužsibus. Maždaug 5–6 procentai moterų gimdo pavėluotai – tris ar daugiau savaičių vėliau negu buvo numatyta. 

Dauguma gydytojų neleidžia laukti ilgiau nei dvi savaites po numatytos gimdymo datos, nes delsiant didėja komplikacijų rizika tiek mamai, tiek vaikeliui.

42-ą savaitę ir vėliau gimusių kūdikių oda būna sausa, panaši į pergamentinį popierių, jų svoris dažnai būna didesnis už normalų, gimdymas dažniausiai trunka ilgai, vyksta perneyg lėtai. Kai delsiama, auga įvairių komplikacijų rizika, įskaitant ir kūdikio mirtį.

Todėl, jeigu kitą savaitę kūdikis dar negims, gydytojas greičiausiai rekomenduos skatinti gimdymą. Jei kiltų kokių kitų problemų, gimdymo skatinimo variantą gali tekti svarstyti ir anksčiau.

Tavo kūnas 41 nėštumo savaitę

Faktas Lietuvoje vidutiniškai per dieną gimsta apie 80-90 kūdikių.

Sunku nesijaudinti, kai ateina ir praeina numatyta gimdymo data, o gimdymo kaip nėra, taip nėra. Ypač kai geriausių norų kupina šeima ir draugai nuolat klausinėja "Ar jau?".

Tačiau nesinervink – tikrai amžinai nebūsite nėščia. Yra didelė tikimybė, kad šią savaitę pagimdysite pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu iškils kokių nors problemų) gydytojai pradės skatinti gimdymą. 

Koks gimdymo skatinimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo gimdos kaklelio būklės. Jeigu gimdos kaklelis dar nepradėjo minkštėti, trumpėti ar prasiverti, jis dar „nesubrendęs“ (nepasirengęs gimdymui).

Tokiu atveju gydytojas pirmiausia naudos arba hormonus, arba „mechaninius“ metodus, kad jį parengtų. Kartais tai paskatina ir gimdymą.

Priklausomai nuo situacijos gali būti naudojamos tokios procedūros, kaip membranų nuplėšimas arba pradūrimas, arba skiriami vaistai, tokie kaip oksitocinas (pitocinas), skatinantys gimdą susitraukinėti.

Jeigu šie ir kiti metodai nebus veiksmingi, bus daromas cezario pjūvis.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, būtina iškart pasakyti gydytojui, jeigu vaikelio judesiai susilpnėtų arba pastebėtumėte išskyras iš makšties.

2017 m. Rugpjūtinukai ❤️

 1. Morkiukas
  Morkiukas prieš 1 val.

  Mamytes, o kaip jums su maitinimu kas jau pagimdet? Maniskis tai po pora valandu kabo, bando pieniuka gamint. Matyt neuztenka jam ko gauna kolkas

 2. deilatank
  deilatank prieš 58 min.

  Na greitai namo,pagaliau. Kaip sakoma visur gerai,bet namie geriau :)))

 3. smlga
  smlga prieš 56 min.

  Morkiukas parašė:
  Mamytes, o kaip jums su maitinimu kas jau pagimdet? Maniskis tai po pora valandu kabo, bando pieniuka gamint. Matyt neuztenka jam ko gauna kolkas

  Cia normalo, pirmomis dienomis mano mazylis isvis kabedavo ant papo, tikras siurbtukas buvo. Mazyliai uzsisakineja pienuka, nes tikrasis bus po keletos dienu. O vienas kitas lasiukas siuo metu jiems teikia malonuma, ir kuno siluma. Tik ziurek kad nenugriauztu speneli.

 4. Vittt
  Vittt prieš 29 min.

  Morkiukas parašė:
  Mamytes, o kaip jums su maitinimu kas jau pagimdet? Maniskis tai po pora valandu kabo, bando pieniuka gamint. Matyt neuztenka jam ko gauna kolkas

  Pirmom dienom buna tik priespienis, ji leliukui sunku traukt, del to ir ilgai kabo. Be to jam norisi jusu artumo... Tai normalu ;)
  Mazdaug 3 para po gimdymo pradeda gamintis pienas ir ji zist daug lengviau

  smlga parašė:
  Cia normalo, pirmomis dienomis mano mazylis isvis kabedavo ant papo, tikras siurbtukas buvo. Mazyliai uzsisakineja pienuka, nes tikrasis bus po keletos dienu. O vie…

  Pritariu, priziurekit ir save. Nuo pat pradziu taisyklingai dekit i burnyte speneli, kad ismoktu zist ir nenugrauztu speneliu. Jei reikia, speneli perdekit po kelis kartus, kol teisingai paima;) galiausiai, jei neramu, pasikvieskit priziurincia akusere, tikrai parodys, pamokys kaip ka daryt;)

 5. User has not uploaded an avatar
  rube prieš 29 min.

  LauraLT parašė:
  baigsis baigsis, kai tik musu leliukai uzsimanys as puikiai jus suprantu. ypac del komentatoriu. as jiem nieko nebesakau.. tegu galvoja ka nori.. eina…

  Aš tai sakau, kad jaučiuosi nuostabiai ir kad nusprendžiau nebegimdyti(nors vos pajudu 🙂)tai smalsuoliai nebežino ką sakyti. O kai svetimi klausia ar pirmas nėštumas, atsakau kad paskutinis. Čia kas klausė dėl galvytes isistatymo, tai isistatys gimdymo metu svarbu kad galvyte apačioj o dėl isistatymo nepergyvenkit.