41 nėštumo savaitė

Vaikelis 41 nėštumo savaitę

Kad ir kaip mažyliui būtų jauku ir patogu mamos pilvelyje, ilgai jis jau neužsibus. Maždaug 5–6 procentai moterų gimdo pavėluotai – tris ar daugiau savaičių vėliau negu buvo numatyta. 

Dauguma gydytojų neleidžia laukti ilgiau nei dvi savaites po numatytos gimdymo datos, nes delsiant didėja komplikacijų rizika tiek mamai, tiek vaikeliui.

42-ą savaitę ir vėliau gimusių kūdikių oda būna sausa, panaši į pergamentinį popierių, jų svoris dažnai būna didesnis už normalų, gimdymas dažniausiai trunka ilgai, vyksta perneyg lėtai. Kai delsiama, auga įvairių komplikacijų rizika, įskaitant ir kūdikio mirtį.

Todėl, jeigu kitą savaitę kūdikis dar negims, gydytojas greičiausiai rekomenduos skatinti gimdymą. Jei kiltų kokių kitų problemų, gimdymo skatinimo variantą gali tekti svarstyti ir anksčiau.

Tavo kūnas 41 nėštumo savaitę

Faktas Lietuvoje vidutiniškai per dieną gimsta apie 80-90 kūdikių.

Sunku nesijaudinti, kai ateina ir praeina numatyta gimdymo data, o gimdymo kaip nėra, taip nėra. Ypač kai geriausių norų kupina šeima ir draugai nuolat klausinėja "Ar jau?".

Tačiau nesinervink – tikrai amžinai nebūsite nėščia. Yra didelė tikimybė, kad šią savaitę pagimdysite pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu iškils kokių nors problemų) gydytojai pradės skatinti gimdymą. 

Koks gimdymo skatinimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo gimdos kaklelio būklės. Jeigu gimdos kaklelis dar nepradėjo minkštėti, trumpėti ar prasiverti, jis dar „nesubrendęs“ (nepasirengęs gimdymui). Tokiu atveju gydytojas pirmiausia naudos arba hormonus, arba „mechaninius“ metodus, kad jį parengtų. Kartais tai paskatina ir gimdymą.

Priklausomai nuo situacijos gali būti naudojamos tokios procedūros, kaip membranų nuplėšimas arba pradūrimas, arba skiriami vaistai, tokie kaip oksitocinas (pitocinas), skatinantys gimdą susitraukinėti. Jeigu šie ir kiti metodai nebus veiksmingi, bus daromas cezario pjūvis.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, būtina iškart pasakyti gydytojui, jeigu vaikelio judesiai susilpnėtų arba pastebėtumėte išskyras iš makšties.

2017 m. Kovo mėnesio mamytės

 1. just.latte
  just.latte prieš 3 val.

  Komzale parašė:
  Bet cia tik 100gr per beveik men laiko..sirdi tiesiog skauda,kad vaiks badu marinu..😫

  man vakar kai pasake kad nukrito svoris, tai net nusikeikiau... atrodo valgo gerai, pieno yra ir nei gramo pliuso! bet paskui susiemiau, pieno yra, vadinasi reikia maitint.
  O pas jus vaikas neramus? nekakoja? nesisioja?

 2. SvajuneV
  SvajuneV prieš 3 val.

  kirute parašė:
  Ikisa kateteri (nieko nejauciat), pakisa po jumis spec inda ir nuleidineja 😀 Kadangi akusere buvo labai maloni, tai vis pasijuokdavome del sios proceduros😀 O po cez…

  As ir vaiksciojau, ir laiptais ejau i kita auksta, ir i tualeta vaiksciojau, ir apsiprausti ejau, nes ilgai viskas truko. O ir epiduro "papildyma" kelis kartus dare. Tai matyt visoms skirtingai suveikia

 3. User has not uploaded an avatar
  Ediza prieš 2 val.

  Emutea parašė:
  kaip jus priziurite nosytes? vakar buvo gydytoja ir pasake, kad reikia valyti nosyte kiekviena diena su quixx baby juros juros vandenuku. As kazkaip to daryti nenor…

  Pirmakart girdziu, kad su quixx plaut sakytu... tuo purskiamu?.. abejoju, kaip ir jus
  Kiek man zinoma, jei yra isskyru ir reik jas atmirkyt issiurbimui, tai naujagimiams yra lasinamas fiziologinis tirpalas, plastmasinem kapsulytem tokio, physomer ar kazkaip. Jei kvepuoja svariai, tai nieko daryti nereikia...

 4. User has not uploaded an avatar
  indryciukas prieš 2 val.

  As apie maitinima dar noriu pasidomet 😊 Kokia poza maitinat maziukus? Kaip patogiausia ir neskausmingiausia? Ir dar apziojimas pas maniske geras,tik ji niekada nebuna galvytes atlosus (o skaiciau kad turetu atlost) kaip manot ar gali del to skaudeti? Nes niekaip nepavyksta man priverst kad atlostu galvyte 😒

 5. kirute
  kirute prieš 1 val.

  Gal kuriai mamytei buvo taip: kiekviena diena maitinu kas 2-3valandas, nakti kartais buna kas 4val, pieno yra nemazai, bet va siandien vakare man pradejo kilti temperatura ir kaisti krutys.. tikriausiai cia mastitas atkeliavo, kaip gydyt ji, man paciai nusitraukti piena yra neimanoma, niekas nevyksta, o maziukas valgo irgi nemazai. Visada duodu per viena maitinima viena kruti, kita maitinima kita..