41 nėštumo savaitė

Vaikelis 41 nėštumo savaitę

Kad ir kaip mažyliui būtų jauku ir patogu mamos pilvelyje, ilgai jis jau neužsibus. Maždaug 5–6 procentai moterų gimdo pavėluotai – tris ar daugiau savaičių vėliau negu buvo numatyta. 

Dauguma gydytojų neleidžia laukti ilgiau nei dvi savaites po numatytos gimdymo datos, nes delsiant didėja komplikacijų rizika tiek mamai, tiek vaikeliui.

42-ą savaitę ir vėliau gimusių kūdikių oda būna sausa, panaši į pergamentinį popierių, jų svoris dažnai būna didesnis už normalų, gimdymas dažniausiai trunka ilgai, vyksta perneyg lėtai. Kai delsiama, auga įvairių komplikacijų rizika, įskaitant ir kūdikio mirtį.

Todėl, jeigu kitą savaitę kūdikis dar negims, gydytojas greičiausiai rekomenduos skatinti gimdymą. Jei kiltų kokių kitų problemų, gimdymo skatinimo variantą gali tekti svarstyti ir anksčiau.

Tavo kūnas 41 nėštumo savaitę

Faktas Lietuvoje vidutiniškai per dieną gimsta apie 80-90 kūdikių.

Sunku nesijaudinti, kai ateina ir praeina numatyta gimdymo data, o gimdymo kaip nėra, taip nėra. Ypač kai geriausių norų kupina šeima ir draugai nuolat klausinėja "Ar jau?".

Tačiau nesinervink – tikrai amžinai nebūsite nėščia. Yra didelė tikimybė, kad šią savaitę pagimdysite pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu iškils kokių nors problemų) gydytojai pradės skatinti gimdymą. 

Koks gimdymo skatinimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo gimdos kaklelio būklės. Jeigu gimdos kaklelis dar nepradėjo minkštėti, trumpėti ar prasiverti, jis dar „nesubrendęs“ (nepasirengęs gimdymui).

Tokiu atveju gydytojas pirmiausia naudos arba hormonus, arba „mechaninius“ metodus, kad jį parengtų. Kartais tai paskatina ir gimdymą.

Priklausomai nuo situacijos gali būti naudojamos tokios procedūros, kaip membranų nuplėšimas arba pradūrimas, arba skiriami vaistai, tokie kaip oksitocinas (pitocinas), skatinantys gimdą susitraukinėti.

Jeigu šie ir kiti metodai nebus veiksmingi, bus daromas cezario pjūvis.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, būtina iškart pasakyti gydytojui, jeigu vaikelio judesiai susilpnėtų arba pastebėtumėte išskyras iš makšties.

2018 m. rugpjūčio džiaugsmukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Jurgiteleee prieš 4 val.

  Nimerija parašė:
  Sveikos mamytes, ilga laika viska skaiciau, o siandien ir prisiduodu. Gime siandien musu mergyte, 3.5 kg ir 54 cm, lygiai 40 savaiciu! Vakar kai buvau pas gine, ziu…

  Sveikinimai

 2. Rasyte123
  Rasyte123 prieš 3 val.

  Užkietėję leliuko viduriai. Kaip pagelbėti pakakoti? 🤔

 3. citiciti
  citiciti prieš 3 val.

  Mamytukaz parašė:
  Ot tai užsispyrę tie pilvo gyventojai 🤦‍♀️ Mane dar į ligoninę pasiguldė , nes ginei atrodė, kad mažai vandenų tai išvis neviltis jau ...🤷‍♀️ Sakė kadangi berniukas…

  O kas kitaip jei berniukas? Pas mane taip pat sikniukas ten sėdi 😁

 4. ivaauk
  ivaauk prieš 3 val.

  Jeigu guzas krutyje - nors neskaudejo, tiesiog apciuopiau - dazniau siulyti? Masazuoti? Ar jau kreiptis i gydytojus?

 5. paltine
  paltine prieš 2 val.

  gabriele23 parašė:
  Mamytės kurios jau pagimdžiusios, ko labiausiai reikėjo gimdyme ir po jo, jau kaip ir daigtai sukrauti, bet vis galvoju, o gal per daug, o gal daug nereikalingų dal…

  Man visiskai neprireike drabuziu ir halato. Visa laika su naktinukais guliu. Vyras turejo nupirkti dar pampersu man- su jais patogiau man nei su iklotais. Pritrukau vandens 1 diena ir ranksluosti turejau keisti, nes daznai prausiuos.

  Vb2018 parašė:
  Merginos, gal is patirties galesite padeti. Mano mergaitei tik para laiko, pakakojom jau du kartus, bet nuolat leidzia bezdaliukus ir matau kad jai raizo pilvuka ne…

  Pagaliau man sesele paaiskino, kad pirmas dienas vaikams dazniausiai raizo pilvukus- keiciasi virskinimas: nuo mekoniju sviesieja ir skysteja i kakuti, todel vaikai tokie neramus, todel ir mano lelyte tiek sauke, kad balsa prarado Nuo mamos suvalgyto maisto tai nepriklauso. Ivedineti visokius pilvukui laselius tik po 3 sav, kad virskinimas uzsikurtu naturaliai.