41 nėštumo savaitė

Vaikelis 41 nėštumo savaitę

Kad ir kaip mažyliui būtų jauku ir patogu mamos pilvelyje, ilgai jis jau neužsibus. Maždaug 5–6 procentai moterų gimdo pavėluotai – tris ar daugiau savaičių vėliau negu buvo numatyta.

Dauguma gydytojų neleidžia laukti ilgiau nei dvi savaites po numatytos gimdymo datos, nes delsiant didėja komplikacijų rizika tiek mamai, tiek vaikeliui.

42-ą savaitę ir vėliau gimusių kūdikių oda būna sausa, panaši į pergamentinį popierių, jų svoris dažnai būna didesnis už normalų, gimdymas dažniausiai trunka ilgai, vyksta perneyg lėtai. Kai delsiama, auga įvairių komplikacijų rizika, įskaitant ir kūdikio mirtį.

Todėl, jeigu kitą savaitę kūdikis dar negims, gydytojas greičiausiai rekomenduos skatinti gimdymą. Jei kiltų kokių kitų problemų, gimdymo skatinimo variantą gali tekti svarstyti ir anksčiau.

Tavo kūnas 41 nėštumo savaitę

Faktas Lietuvoje vidutiniškai per dieną gimsta apie 80-90 kūdikių.

Sunku nesijaudinti, kai ateina ir praeina numatyta gimdymo data, o gimdymo kaip nėra, taip nėra. Ypač kai geriausių norų kupina šeima ir draugai nuolat klausinėja "Ar jau?".

Tačiau nesinervink – tikrai amžinai nebūsite nėščia. Yra didelė tikimybė, kad šią savaitę pagimdysite pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu iškils kokių nors problemų) gydytojai pradės skatinti gimdymą.

Koks gimdymo skatinimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo gimdos kaklelio būklės. Jeigu gimdos kaklelis dar nepradėjo minkštėti, trumpėti ar prasiverti, jis dar „nesubrendęs“ (nepasirengęs gimdymui).

Tokiu atveju gydytojas pirmiausia naudos arba hormonus, arba „mechaninius“ metodus, kad jį parengtų. Kartais tai paskatina ir gimdymą.

Priklausomai nuo situacijos gali būti naudojamos tokios procedūros, kaip membranų nuplėšimas arba pradūrimas, arba skiriami vaistai, tokie kaip oksitocinas (pitocinas), skatinantys gimdą susitraukinėti.

Jeigu šie ir kiti metodai nebus veiksmingi, bus daromas cezario pjūvis.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, būtina iškart pasakyti gydytojui, jeigu vaikelio judesiai susilpnėtų arba pastebėtumėte išskyras iš makšties.

2021 gegužinukai ❤

1. Puuppaa prieš 23 min.

Sveikos.

Aš irgi jungiuosiu prie tų kurioms jau 40+. Jau seku kiekvieną pamaudimą ar pilvo pakietėjimą. Tačiau kaip tyčia viskas aprimo. Šiandien termino diena, o pas mane tokia ramybė jau kelios dienos. Pačio gimdymo žiauriai nelaukiu, bet jau ir nebenoriu būti nėščia 😊 jau geriau su vežimėliu laike vaikštinėčiau, o ne su pilvu 😂
    Žinoma džiaugiuosi kad galiu ramiai ir tyliai būti namuose, miegoti kiek tik norisi...😊

Rigi prieš 18 min.

Aguona_ parašė:
    Na ką 41+2 prasidėjo veikla vakar ir išvengia šiandienos skatinimo ❤️.

Sveikinimai!

3. Jolika1
    Jolika1 prieš 16 min.

4. Aguona_
    Aguona_ prieš 14 min.

semi parašė:
    och kad jūsų žodžiai tiesiai Dievui į ausį 😄 man kaklelį kol tikrino, rezgiau planą kaip man čia dingus, nenoooriu gimdyti ir skausmo nenoooriu 🤭 nu bet labai noriu…

Šiaip ir baisiau kai antras ar kitas, nes žinai kas laukia ir žinai, kad viskas greičiau skausmingiau, bet po dažniausiai lengviau :)) žodžiu kiekvienu gimdymu savi pliusai ir savi minusai 😁

semi prieš 11 min.

Jolika1 parašė:

kurios ligoninės čia statistika?