41 nėštumo savaitė

Vaikelis 41 nėštumo savaitę

Kad ir kaip mažyliui būtų jauku ir patogu mamos pilvelyje, ilgai jis jau neužsibus. Maždaug 5–6 procentai moterų gimdo pavėluotai – tris ar daugiau savaičių vėliau negu buvo numatyta. 

Dauguma gydytojų neleidžia laukti ilgiau nei dvi savaites po numatytos gimdymo datos, nes delsiant didėja komplikacijų rizika tiek mamai, tiek vaikeliui.

42-ą savaitę ir vėliau gimusių kūdikių oda būna sausa, panaši į pergamentinį popierių, jų svoris dažnai būna didesnis už normalų, gimdymas dažniausiai trunka ilgai, vyksta perneyg lėtai. Kai delsiama, auga įvairių komplikacijų rizika, įskaitant ir kūdikio mirtį.

Todėl, jeigu kitą savaitę kūdikis dar negims, gydytojas greičiausiai rekomenduos skatinti gimdymą. Jei kiltų kokių kitų problemų, gimdymo skatinimo variantą gali tekti svarstyti ir anksčiau.

Tavo kūnas 41 nėštumo savaitę

Faktas Statistikos departamento duomenimis, per dieną Lietuvoje vidutiniškai gimsta apie 81–88 kūdikiai.

Sunku nesijaudinti, kai ateina ir praeina numatyta gimdymo data, o gimdymo kaip nėra, taip nėra. Ypač kai geriausių norų kupina šeima ir draugai nuolat klausinėja "Ar jau?".

Tačiau nesinervink – tikrai amžinai nebūsite nėščia. Yra didelė tikimybė, kad šią savaitę pagimdysite pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu iškils kokių nors problemų) gydytojai pradės skatinti gimdymą. 

Koks gimdymo skatinimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo gimdos kaklelio būklės. Jeigu gimdos kaklelis dar nepradėjo minkštėti, trumpėti ar prasiverti, jis dar „nesubrendęs“ (nepasirengęs gimdymui).

Tokiu atveju gydytojas pirmiausia naudos arba hormonus, arba „mechaninius“ metodus, kad jį parengtų. Kartais tai paskatina ir gimdymą.

Priklausomai nuo situacijos gali būti naudojamos tokios procedūros, kaip membranų nuplėšimas arba pradūrimas, arba skiriami vaistai, tokie kaip oksitocinas (pitocinas), skatinantys gimdą susitraukinėti.

Jeigu šie ir kiti metodai nebus veiksmingi, bus daromas cezario pjūvis.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, būtina iškart pasakyti gydytojui, jeigu vaikelio judesiai susilpnėtų arba pastebėtumėte išskyras iš makšties.

2022 m. Birželinukai

 1. smilga1
  smilga1 prieš 7 val.

  Eimada parašė:
  Sveikos. Mes jau 36sav,šiandien vizitas ir panelė sėdi...
  Siūlo apgręžimą - aš prieš tokias procedūras. Kitu atveju suplanuotas CP. Ar atsir…

  Palaukit gal dar apsisuks, ne pirmą kart gimdžiusioms būna ir likus keliom dienom apsiverčia Manoji apsivertė ties 36, prieš tai sedėjo ir buvau nusprendųsi, jeigu ką cp, apgrežimas man baisoka.

 2. User has not uploaded an avatar
  Baz1 prieš 7 val.

  Sveikos, šiandien esu su nelabai maloniais jausmais visą dieną, pilvo skausmai maudimas, nugaros skausmas, pilvo kietėjimas, lyg judesių gerokai mažiau (nebent jau panikuoti truputį pradėjau arba gal mažytė pakeitė savo padėtį kaip nors) Ir vis suku galvą gal važiuoti į ligoninę, nes jau ir laiko daug 39sav+ 5. Tik vis prisibijau, gal kuri iš jūsų esate buvusios Klaipėdoje gimdymo namuose? Kaip ten dabar priima? Nes esu visko girdėjusi...

 3. Liza33
  Liza33 prieš 7 val.

  Eimada parašė:
  Sveikos. Mes jau 36sav,šiandien vizitas ir panelė sėdi...
  Siūlo apgręžimą - aš prieš tokias procedūras. Kitu atveju suplanuotas CP. Ar atsir…

  Aš palaikau jūsų sprendimą. Vistik rimti medikai apgręžimo niekada nesiūlo. Mano pirmagimis sedėjo, man net trys medikai nerekomendavo sukti, ir sakė vistik neveltui vaikiukai taip įsitaiso, gal tam yra priežaščių. Beje gal jums dar per artimiaisias savaites apsivers. O jei ne ,cp geriausias pasirinkimas. Sekmės ir drąsiau, nebijokite cp 😉

 4. smilga1
  smilga1 prieš 7 val.

  As Elenaa parašė:
  Sveiki Masn, 😊 taip, birželio 1d.🙂 Pas mane kažkaip ramu, jokių ženklų, nei pilvuką paskaudena, nei nugaros maudžia🤔. Vis pagalvoju ar neprireiks skatinti mažąją pi…

  Na, man dar tik 37 sav, bet paruošiamieji karts nuo karto pavargina. Plius ginė per vizitä sakė, kad tik ištempčiau iki 37 sav. nepagimdžius, mat jau viskas ruošiasi. Kažkaip šią sav pasidariau labai mieguista ir pietukų einu numigt, ir mazylė mažiau makaluojasi. Šian kažkaip nuo pietų vis paruošiamieji ir kryžkaulį tup pačiu maudžia. Na, tikiuos dar nelįs, bent iki 38 sav pabūtų 😊

  Oi, pasirodo Masn klausėt, o ne visų, ne taip perskaičiau 😅

 5. User has not uploaded an avatar
  Eimada prieš 6 val.

  Ačiū labai visom pasisakiusioms
  Šiandien gydytojai sakiau,kad iškart atsisakau apgręžimo. Sako savaitę dar galiu pagalvot, bet neturiu kitų minčių - jei neapsisuks tai cp numatytą termino datą.