41 nėštumo savaitė

Vaikelis 41 nėštumo savaitę

Kad ir kaip mažyliui būtų jauku ir patogu mamos pilvelyje, ilgai jis jau neužsibus. Maždaug 5–6 procentai moterų gimdo pavėluotai – tris ar daugiau savaičių vėliau negu buvo numatyta.

Dauguma gydytojų neleidžia laukti ilgiau nei dvi savaites po numatytos gimdymo datos, nes delsiant didėja komplikacijų rizika tiek mamai, tiek vaikeliui.

42-ą savaitę ir vėliau gimusių kūdikių oda būna sausa, panaši į pergamentinį popierių, jų svoris dažnai būna didesnis už normalų, gimdymas dažniausiai trunka ilgai, vyksta perneyg lėtai. Kai delsiama, auga įvairių komplikacijų rizika, įskaitant ir kūdikio mirtį.

Todėl, jeigu kitą savaitę kūdikis dar negims, gydytojas greičiausiai rekomenduos skatinti gimdymą. Jei kiltų kokių kitų problemų, gimdymo skatinimo variantą gali tekti svarstyti ir anksčiau.

Tavo kūnas 41 nėštumo savaitę

Faktas Lietuvoje vidutiniškai per dieną gimsta apie 80-90 kūdikių.

Sunku nesijaudinti, kai ateina ir praeina numatyta gimdymo data, o gimdymo kaip nėra, taip nėra. Ypač kai geriausių norų kupina šeima ir draugai nuolat klausinėja "Ar jau?".

Tačiau nesinervink – tikrai amžinai nebūsite nėščia. Yra didelė tikimybė, kad šią savaitę pagimdysite pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu iškils kokių nors problemų) gydytojai pradės skatinti gimdymą.

Koks gimdymo skatinimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo gimdos kaklelio būklės. Jeigu gimdos kaklelis dar nepradėjo minkštėti, trumpėti ar prasiverti, jis dar „nesubrendęs“ (nepasirengęs gimdymui).

Tokiu atveju gydytojas pirmiausia naudos arba hormonus, arba „mechaninius“ metodus, kad jį parengtų. Kartais tai paskatina ir gimdymą.

Priklausomai nuo situacijos gali būti naudojamos tokios procedūros, kaip membranų nuplėšimas arba pradūrimas, arba skiriami vaistai, tokie kaip oksitocinas (pitocinas), skatinantys gimdą susitraukinėti.

Jeigu šie ir kiti metodai nebus veiksmingi, bus daromas cezario pjūvis.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, būtina iškart pasakyti gydytojui, jeigu vaikelio judesiai susilpnėtų arba pastebėtumėte išskyras iš makšties.

2021 kovinukai 🥰

Rigi prieš 11 val.

Andria parašė:
    O mano planas kuo ilgiau sėdėt namie su saremiais neišdegė, nubėgo vandenys ir teko važiuot su 2.5cm..ilga naktelė laukia..

Lengvo gimdymo!

2. mamazitta prieš 9 val.

Lengvo gimdymo

jovita88 prieš 4 val.

Andria parašė:

Gal jau ir spejote pagimdyti per nakti? ar viskas sklandziai praejo?

Ingabimb prieš 4 val.

gintasedyte parašė:
    Gal pailsėkite jei skauda labai, visokių sudurimu buna ir man, reikėtų žiūrėt pačiai kaip jums, koks tas skausmas... Nu aš šiandien kokį turėjau keista pokalbį 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
    sutikau pažįstamą , sako kaip tu čia sugalvojai lauktis, net pasimečiau, galvoju čia keista kažkas? 😁Sakau nu taip jau yra, sako ir dar nuo kito vyro 😁nu taip nesupratau ką turėjo galvoj, man tik 29 bus šiais metais, toks klausimas buvo lyg man 40 būtų 😁😂🤦‍♀️ir dar nuo kito, turbūt čia nuodėmė su kitu gyvent ir dar vaikų turėt 😁
    Grįžau namo ir galvoju apie tą klausimą 😂😁🤦‍♀️ turbūt mane su savimi lygino, pačiai jau netoli 40 🙄😳 o kas čia keisto jeigu ir 40? Tai čia typo sena?
    Man 39 metai, ir ką🤷🏻‍♀️

Natali Ja prieš 3 min.

Ingabimb parašė:

🤯

Ingabimb parašė:

Man 39m., ir ką? 🤣 Pirmą pagimdžiau 36m.