41 nėštumo savaitė

Vaikelis 41 nėštumo savaitę

Kad ir kaip mažyliui būtų jauku ir patogu mamos pilvelyje, ilgai jis jau neužsibus. Maždaug 5–6 procentai moterų gimdo pavėluotai – tris ar daugiau savaičių vėliau negu buvo numatyta. 

Dauguma gydytojų neleidžia laukti ilgiau nei dvi savaites po numatytos gimdymo datos, nes delsiant didėja komplikacijų rizika tiek mamai, tiek vaikeliui.

42-ą savaitę ir vėliau gimusių kūdikių oda būna sausa, panaši į pergamentinį popierių, jų svoris dažnai būna didesnis už normalų, gimdymas dažniausiai trunka ilgai, vyksta perneyg lėtai. Kai delsiama, auga įvairių komplikacijų rizika, įskaitant ir kūdikio mirtį.

Todėl, jeigu kitą savaitę kūdikis dar negims, gydytojas greičiausiai rekomenduos skatinti gimdymą. Jei kiltų kokių kitų problemų, gimdymo skatinimo variantą gali tekti svarstyti ir anksčiau.

Tavo kūnas 41 nėštumo savaitę

Faktas Lietuvoje vidutiniškai per dieną gimsta apie 80-90 kūdikių.

Sunku nesijaudinti, kai ateina ir praeina numatyta gimdymo data, o gimdymo kaip nėra, taip nėra. Ypač kai geriausių norų kupina šeima ir draugai nuolat klausinėja "Ar jau?".

Tačiau nesinervink – tikrai amžinai nebūsite nėščia. Yra didelė tikimybė, kad šią savaitę pagimdysite pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu iškils kokių nors problemų) gydytojai pradės skatinti gimdymą. 

Koks gimdymo skatinimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo gimdos kaklelio būklės. Jeigu gimdos kaklelis dar nepradėjo minkštėti, trumpėti ar prasiverti, jis dar „nesubrendęs“ (nepasirengęs gimdymui).

Tokiu atveju gydytojas pirmiausia naudos arba hormonus, arba „mechaninius“ metodus, kad jį parengtų. Kartais tai paskatina ir gimdymą.

Priklausomai nuo situacijos gali būti naudojamos tokios procedūros, kaip membranų nuplėšimas arba pradūrimas, arba skiriami vaistai, tokie kaip oksitocinas (pitocinas), skatinantys gimdą susitraukinėti.

Jeigu šie ir kiti metodai nebus veiksmingi, bus daromas cezario pjūvis.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, būtina iškart pasakyti gydytojui, jeigu vaikelio judesiai susilpnėtų arba pastebėtumėte išskyras iš makšties.

❤️❤️ 2018 metų birželinukai❤️❤️

 1. Saulė17
  Saulė17 prieš 5 val.

  rutanen parašė:
  Man irgi nežiūrėjo. Turiu eiti rytoj. Bet va mano mažylė sugalvojo šiandien ramiai pabūti ir gerą pusdienį nejutau judesių. Tai važiavau į klinikas, pamatavo judesi…

  Geras mūsų mažiukas sveria lygiai tiek pat pagal echo. Mane šiandien jau paguldė. Iš ryto tikrino gimdos kaklelį. Buvo atsivėręs vos per pirštą. Per patikrą toks įdomus jausmas užėjo... Galvoju tuoj vidurius paleis jei dar patikrins, o ji ramiai sako: na va, dangalus atidalinau dabar kraujuoju...

 2. vakaruose
  vakaruose prieš 5 val.

  Mane ir kirpo, ir siuvo. Jauciau viska. Nors ir ale nuskausmino, taciau tikrai skaudejo tiek per kirpima, tiek per siuvima ;D

 3. Pineapple
  Pineapple prieš 3 val.

  E-mailė parašė:
  Vistiek skamba lb skaudžiai

  Aš plyšau daug kur. Vienoj vietoj tikrai pajaučiaur supratau, kas įvyko. Mane siuvo valandą, prieš tai nuskausmino lsuleidę nuskausminamųjų. Vis tiek buvo nemalonu, o vietomis skaudėjo. Kol siuvo stipriai spaudžiau vyro ranką, kita ranka glosčiau savo dukrytę, stengiausi ją kalbinti ir nesikoncentruoti į tai kas vyksta žemiau pusiaujo.

 4. Beatričė27
  Beatričė27 prieš 2 val.

  peper parašė:
  turejau epidura nes skatinta buvau ir nzn kas man nesuveike nu viska jauciau viska... ir kaip kirpo ir kaip siuvo ir pries siunant vietine nejautra dare jauciau kie…

  Oi kaip jus suprantu. Turėjau ir aš skątinima plius epidūra,1h para viskas ok tik nūstumė veikla iki Sekmadieno nes kaklėlis buvo atsiveręs tik 4-5cm ,o 2para košmaras! Vėl padarė epidūra,bet pasirodo aš jį kažkaip sugebėjau išsitraukti pati to nežinodama,tai sąrėmiai ir atsivėrimas tai kažkas baisaus buvo ,bet vistiek savo turtą per 15-20min išgimdžiau atėjo sekmadieni 15.50 tikrinti kaklelio 10cm ir pagimdžiau iki 16.15 h

 5. Beatričė27
  Beatričė27 prieš 2 val.

  Beje kai kirpo nejutau nieko , o jau kai siuvo tai papurškė kažko plius žauriai jutau kai vata su adatelėm tikrino ir kai siūlus traukė pro oda tai čia labai skaudėjo!