41 nėštumo savaitė

Vaikelis 41 nėštumo savaitę

Kad ir kaip mažyliui būtų jauku ir patogu mamos pilvelyje, ilgai jis jau neužsibus. Maždaug 5–6 procentai moterų gimdo pavėluotai – tris ar daugiau savaičių vėliau negu buvo numatyta. 

Dauguma gydytojų neleidžia laukti ilgiau nei dvi savaites po numatytos gimdymo datos, nes delsiant didėja komplikacijų rizika tiek mamai, tiek vaikeliui.

42-ą savaitę ir vėliau gimusių kūdikių oda būna sausa, panaši į pergamentinį popierių, jų svoris dažnai būna didesnis už normalų, gimdymas dažniausiai trunka ilgai, vyksta perneyg lėtai. Kai delsiama, auga įvairių komplikacijų rizika, įskaitant ir kūdikio mirtį.

Todėl, jeigu kitą savaitę kūdikis dar negims, gydytojas greičiausiai rekomenduos skatinti gimdymą. Jei kiltų kokių kitų problemų, gimdymo skatinimo variantą gali tekti svarstyti ir anksčiau.

Tavo kūnas 41 nėštumo savaitę

Faktas Lietuvoje vidutiniškai per dieną gimsta apie 80-90 kūdikių.

Sunku nesijaudinti, kai ateina ir praeina numatyta gimdymo data, o gimdymo kaip nėra, taip nėra. Ypač kai geriausių norų kupina šeima ir draugai nuolat klausinėja "Ar jau?".

Tačiau nesinervink – tikrai amžinai nebūsite nėščia. Yra didelė tikimybė, kad šią savaitę pagimdysite pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu iškils kokių nors problemų) gydytojai pradės skatinti gimdymą. 

Koks gimdymo skatinimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo gimdos kaklelio būklės. Jeigu gimdos kaklelis dar nepradėjo minkštėti, trumpėti ar prasiverti, jis dar „nesubrendęs“ (nepasirengęs gimdymui).

Tokiu atveju gydytojas pirmiausia naudos arba hormonus, arba „mechaninius“ metodus, kad jį parengtų. Kartais tai paskatina ir gimdymą.

Priklausomai nuo situacijos gali būti naudojamos tokios procedūros, kaip membranų nuplėšimas arba pradūrimas, arba skiriami vaistai, tokie kaip oksitocinas (pitocinas), skatinantys gimdą susitraukinėti.

Jeigu šie ir kiti metodai nebus veiksmingi, bus daromas cezario pjūvis.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, būtina iškart pasakyti gydytojui, jeigu vaikelio judesiai susilpnėtų arba pastebėtumėte išskyras iš makšties.

2019 m. Liepinukai :)

 1. LijaL
  LijaL prieš 43 min.

  Siru parašė:
  Su pirmuoju pjutele kankino iki 3 metu😱. Pirmus mėnesius nieko nebevalgiau.. Buvo, dienų, kai tik ryžiai su sviestu... Bet kaip verkė taip verkė. Daktarai visi pere…

  Jau senokai moksliškai įrodyta, kad mamos maistas neturi įtakos vaiko diegliukams tiesiog kam lemta juos turėt, tam lemta, beveik visiems jie baigiasi iki 3men.

 2. Jolita931
  Jolita931 prieš 37 min.

  IngaKns parašė:
  Sveikos, truputį gal ne į temą, bet prašau parašykite ką valgote kur ką tik gimęs kūdikis? 🙈🤔 Žiūriu beveik nieko negalima valgyti 🙈 užvakar nežinodama kai pavalgia…

  Viską valgau ką ir per nėštumą, gal labiau riboju pieno produktus nes nuo jų pučia pilvuką. Su pirmagimė ribojau ir atsirinkau ką valgyti bet vistiek pūtė, tai dabar valgau viską ir vargo nematau... Nes kaip ir minėjo čia tas periodas turi praeiti ir nieko nepadarysi ☺️

 3. Lapuote
  Lapuote prieš 29 min.

  LijaL parašė:
  Jau senokai moksliškai įrodyta, kad mamos maistas neturi įtakos vaiko diegliukams tiesiog kam lemta juos turėt, tam lemta, beveik visiems jie baigiasi iki 3men.…

  Paguglinau, bet neradau anglų kalba jokio straipsnio arba mokslinio tyrimo, kad mamos maistas nedaro įtakos. Gal galit šaltinį nurodyt? Tiesiog labai idomu

 4. SimonaO
  SimonaO prieš 22 min.

  Shaltupe parašė:
  Prieš savaitę kažkas panašaus pasirodė ant įkloto, labai nedaug. Ramu nuo to laiko. Nei daugiau šalinasi, nei paruošiamieji atsirado. Tik mažylė paskutines tris die…

  Nu maniske nuo vakar irgi mazai juda, judesiukai yra, bet tokie vangus priguliau su zefyrais dabar, stebesiu kaip sureaguos i cukru, jei ne - varysiu i ligonine pasitikrint

 5. LijaL
  LijaL prieš 21 min.

  Lapuote parašė:
  Paguglinau, bet neradau anglų kalba jokio straipsnio arba mokslinio tyrimo, kad mamos maistas nedaro įtakos. Gal galit šaltinį nurodyt? Tiesiog labai idomu

  Deja, negaliu tiesiogiai nurodyt, nes prieigą prie mokamų medicininių straipsnių turiu tik darbo vietoje, o dabar į darbą neinu. Pradžioje nėštumo vis tikrindavau visokius straipsnius, kai į darbą dar ėjau Bet jei skaitote pvz., ką Urbonas sako savo straipsniuose (kur mamytė kažkuri anksčiau minėjo, kad skaitė neseniai) - tai viskas, ką tokio lygio daktarai sako, yra ne jų asmenine nuomone grįsta, o naujausiais medicininiais įrodymais ir tyrimais nė vienas specialistas neaiškintų nepagrįstai tokių dalykų. O pagrindimas medicinoje nėra asmeninė patirtis su pacientais, o moksliniai tyrimai su dideliais kiekiais tirtų pacientų ir statistiniais įrodymais.