41 nėštumo savaitė

Vaikelis 41 nėštumo savaitę

Kad ir kaip mažyliui būtų jauku ir patogu mamos pilvelyje, ilgai jis jau neužsibus. Maždaug 5–6 procentai moterų gimdo pavėluotai – tris ar daugiau savaičių vėliau negu buvo numatyta. 

Dauguma gydytojų neleidžia laukti ilgiau nei dvi savaites po numatytos gimdymo datos, nes delsiant didėja komplikacijų rizika tiek mamai, tiek vaikeliui.

42-ą savaitę ir vėliau gimusių kūdikių oda būna sausa, panaši į pergamentinį popierių, jų svoris dažnai būna didesnis už normalų, gimdymas dažniausiai trunka ilgai, vyksta perneyg lėtai. Kai delsiama, auga įvairių komplikacijų rizika, įskaitant ir kūdikio mirtį.

Todėl, jeigu kitą savaitę kūdikis dar negims, gydytojas greičiausiai rekomenduos skatinti gimdymą. Jei kiltų kokių kitų problemų, gimdymo skatinimo variantą gali tekti svarstyti ir anksčiau.

Tavo kūnas 41 nėštumo savaitę

Faktas Lietuvoje vidutiniškai per dieną gimsta apie 80-90 kūdikių.

Sunku nesijaudinti, kai ateina ir praeina numatyta gimdymo data, o gimdymo kaip nėra, taip nėra. Ypač kai geriausių norų kupina šeima ir draugai nuolat klausinėja "Ar jau?".

Tačiau nesinervink – tikrai amžinai nebūsite nėščia. Yra didelė tikimybė, kad šią savaitę pagimdysite pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu iškils kokių nors problemų) gydytojai pradės skatinti gimdymą. 

Koks gimdymo skatinimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo gimdos kaklelio būklės. Jeigu gimdos kaklelis dar nepradėjo minkštėti, trumpėti ar prasiverti, jis dar „nesubrendęs“ (nepasirengęs gimdymui).

Tokiu atveju gydytojas pirmiausia naudos arba hormonus, arba „mechaninius“ metodus, kad jį parengtų. Kartais tai paskatina ir gimdymą.

Priklausomai nuo situacijos gali būti naudojamos tokios procedūros, kaip membranų nuplėšimas arba pradūrimas, arba skiriami vaistai, tokie kaip oksitocinas (pitocinas), skatinantys gimdą susitraukinėti.

Jeigu šie ir kiti metodai nebus veiksmingi, bus daromas cezario pjūvis.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, būtina iškart pasakyti gydytojui, jeigu vaikelio judesiai susilpnėtų arba pastebėtumėte išskyras iš makšties.

2021 m. Rugpjūtinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Vaida8904 prieš 8 val.

  ViktorijaLa parašė:
  Nuu as tai tokios nuomones kad gimdyti vistiek sunku bus o myliukas tikrai man nepagelbes🤣🤣 svarbu ne as viena tokios pozicijos kad ne tokioj formoj kazka lovoj vei…

  As ir jau prisisvajojus esu kaip varysiu pabegiot i stadiona, pagal kokius youtubes video pratimus darysiu, nes dabar tai jauciuos nesavam kune, 17kg priaugus puskuoju kaip ruonis 😁

 2. Vistutis prieš 7 val.

  Nauja parašė:
  Gimė mano dukrytė šiandien planuoto cp pagalba 9.22val. 4,40kg, ūgio kolkas nežinau.Mačiau dukrytę tik kol siuvo mane, uždėjo ant krūtinės. Paskui išnešė ir iki šio…

  Sveikinu, kaip dziaugiuosi uz jus❤️💐

 3. Kurpelė
  Kurpelė prieš 7 val.

  Nauja parašė:
  Gimė mano dukrytė šiandien planuoto cp pagalba 9.22val. 4,40kg, ūgio kolkas nežinau.Mačiau dukrytę tik kol siuvo mane, uždėjo ant krūtinės. Paskui išnešė ir iki šio…

  Sveikinimai ir sveikatytes 💐💐💐

 4. Asta2021
  Asta2021 prieš 5 val.

  Karolina0209 parašė:
  Tikrai norejau 😁🙈 bet jau kelios dienos ten ar ten, palauksiu nors sake viskas jau puikiai pasiruose, tikiuosi, kad per tas kelias dienas dar padides atsidarymas…

  Man irgi vakarais linksmumas prasideda, taip pilvas sukietėja į akmenį, kad net nemaloniai pilvą maudžia ir strėnas 😕

 5. User has not uploaded an avatar
  Inetucci prieš 5 val.

  Zuzis parašė:
  Man siandien 39 sav. + 1 d. Tikrai jie nera linke skatinti, jeigu nemato poreikio, tai sitas ir man labai patiko, kad leidzia naturaliai mazyliui ateit, o ne, kad t…

  Smagu girdeti, laukiam kol mazyliai naturaliai pasibels i pasauli! 🥰