41 nėštumo savaitė

Vaikelis 41 nėštumo savaitę

Kad ir kaip mažyliui būtų jauku ir patogu mamos pilvelyje, ilgai jis jau neužsibus. Maždaug 5–6 procentai moterų gimdo pavėluotai – tris ar daugiau savaičių vėliau negu buvo numatyta. 

Dauguma gydytojų neleidžia laukti ilgiau nei dvi savaites po numatytos gimdymo datos, nes delsiant didėja komplikacijų rizika tiek mamai, tiek vaikeliui.

42-ą savaitę ir vėliau gimusių kūdikių oda būna sausa, panaši į pergamentinį popierių, jų svoris dažnai būna didesnis už normalų, gimdymas dažniausiai trunka ilgai, vyksta perneyg lėtai. Kai delsiama, auga įvairių komplikacijų rizika, įskaitant ir kūdikio mirtį.

Todėl, jeigu kitą savaitę kūdikis dar negims, gydytojas greičiausiai rekomenduos skatinti gimdymą. Jei kiltų kokių kitų problemų, gimdymo skatinimo variantą gali tekti svarstyti ir anksčiau.

Tavo kūnas 41 nėštumo savaitę

Faktas Lietuvoje vidutiniškai per dieną gimsta apie 80-90 kūdikių.

Sunku nesijaudinti, kai ateina ir praeina numatyta gimdymo data, o gimdymo kaip nėra, taip nėra. Ypač kai geriausių norų kupina šeima ir draugai nuolat klausinėja "Ar jau?".

Tačiau nesinervink – tikrai amžinai nebūsite nėščia. Yra didelė tikimybė, kad šią savaitę pagimdysite pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu iškils kokių nors problemų) gydytojai pradės skatinti gimdymą. 

Koks gimdymo skatinimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo gimdos kaklelio būklės. Jeigu gimdos kaklelis dar nepradėjo minkštėti, trumpėti ar prasiverti, jis dar „nesubrendęs“ (nepasirengęs gimdymui).

Tokiu atveju gydytojas pirmiausia naudos arba hormonus, arba „mechaninius“ metodus, kad jį parengtų. Kartais tai paskatina ir gimdymą.

Priklausomai nuo situacijos gali būti naudojamos tokios procedūros, kaip membranų nuplėšimas arba pradūrimas, arba skiriami vaistai, tokie kaip oksitocinas (pitocinas), skatinantys gimdą susitraukinėti.

Jeigu šie ir kiti metodai nebus veiksmingi, bus daromas cezario pjūvis.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, būtina iškart pasakyti gydytojui, jeigu vaikelio judesiai susilpnėtų arba pastebėtumėte išskyras iš makšties.

2018 m. Spalio mažiukai!

 1. User has not uploaded an avatar
  NikoletaMarkusAdomėlis prieš 5 val.

  Margo777 parašė:
  Sveikos esamos ir būsimos mamytės, šiandien gimė 16.42 mano dukrytė Izabelė, 50 cm 2,590 kg, nerealus kosmosas žinokit per 9 val pagimdyt, ilgai ir sunkiai plyšau, …

  Sveikinimai! 💐🎈🎉🍼

 2. User has not uploaded an avatar
  Juszte prieš 4 val.

  Kisulita parašė:
  Sveikinimai 😊😊😊 Mūsų mažylis irgi gimė tokio pat ūgio ir svorio

  Sveikinu, musu dukrytes bendravardes😇🌈

 3. User has not uploaded an avatar
  Milgren prieš 2 val.

  Yvette parašė:
  😂😂😂😂 uzskaitau sita metoda !!! Havaju vejelis vadzainai 😂😂😂 as kaip tik baigineju savo iprastus paketus ir galvoju gal kazka kito isbandyt reiketu, kokius naturales…

  Naudoju Gentle Day. Man labai patinka.
  Kazkaip si kart visai negausiai kraujuoju..

 4. User has not uploaded an avatar
  naminukas32 prieš 49 min.

  Egluuteee parašė:
  Kaiptik atėjo gine kai maitinau su antspeniu. Paklausė kodel pasakiau priežastį, sako jie yra tikras gėris ir išsigelbėjimas tik pagyrė kad vistiek maitinu ir nieko…

  man jie irgi tikras issigelbejimas, nes labiausiai bijojau pientraukio, kad reikes nusitraukineti piena ir maitinti is buteliuko. eina sau, stikliniai reikes ir man mamos paklausineti

 5. User has not uploaded an avatar
  NikoletaMarkusAdomėlis prieš 29 min.

  Sveikos, na ir naktelė... Buvo per nėštumą tų pilnaties naktų, bet jau praeita- tai katastrofa... Maniau vaikiukas iš pilvo iššoks - o aktyvumas, kojytėm tabalavo visom kryptim- non stop. Vyras sako gal i ligoninę varom? Sakau ko ten varyt- nei skausmų, nei kamščio šalinimosi požymių... Liko 8 dienos...