41 nėštumo savaitė

Vaikelis 41 nėštumo savaitę

Kad ir kaip mažyliui būtų jauku ir patogu mamos pilvelyje, ilgai jis jau neužsibus. Maždaug 5–6 procentai moterų gimdo pavėluotai – tris ar daugiau savaičių vėliau negu buvo numatyta. 

Dauguma gydytojų neleidžia laukti ilgiau nei dvi savaites po numatytos gimdymo datos, nes delsiant didėja komplikacijų rizika tiek mamai, tiek vaikeliui.

42-ą savaitę ir vėliau gimusių kūdikių oda būna sausa, panaši į pergamentinį popierių, jų svoris dažnai būna didesnis už normalų, gimdymas dažniausiai trunka ilgai, vyksta perneyg lėtai. Kai delsiama, auga įvairių komplikacijų rizika, įskaitant ir kūdikio mirtį.

Todėl, jeigu kitą savaitę kūdikis dar negims, gydytojas greičiausiai rekomenduos skatinti gimdymą. Jei kiltų kokių kitų problemų, gimdymo skatinimo variantą gali tekti svarstyti ir anksčiau.

Tavo kūnas 41 nėštumo savaitę

Faktas Lietuvoje vidutiniškai per dieną gimsta apie 80-90 kūdikių.

Sunku nesijaudinti, kai ateina ir praeina numatyta gimdymo data, o gimdymo kaip nėra, taip nėra. Ypač kai geriausių norų kupina šeima ir draugai nuolat klausinėja "Ar jau?".

Tačiau nesinervink – tikrai amžinai nebūsite nėščia. Yra didelė tikimybė, kad šią savaitę pagimdysite pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu iškils kokių nors problemų) gydytojai pradės skatinti gimdymą. 

Koks gimdymo skatinimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo gimdos kaklelio būklės. Jeigu gimdos kaklelis dar nepradėjo minkštėti, trumpėti ar prasiverti, jis dar „nesubrendęs“ (nepasirengęs gimdymui).

Tokiu atveju gydytojas pirmiausia naudos arba hormonus, arba „mechaninius“ metodus, kad jį parengtų. Kartais tai paskatina ir gimdymą.

Priklausomai nuo situacijos gali būti naudojamos tokios procedūros, kaip membranų nuplėšimas arba pradūrimas, arba skiriami vaistai, tokie kaip oksitocinas (pitocinas), skatinantys gimdą susitraukinėti.

Jeigu šie ir kiti metodai nebus veiksmingi, bus daromas cezario pjūvis.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, būtina iškart pasakyti gydytojui, jeigu vaikelio judesiai susilpnėtų arba pastebėtumėte išskyras iš makšties.

2020 m. Spalinukai ❤

 1. User has not uploaded an avatar
  vaivaidusia prieš 58 min.

  Margaritata parašė:
  Mamytės, kurioms yra GD nustatytas ir reguliuojamas dieta - ar jums leis nors kiek pernešiot jei savaime vaikutis nenorės ateiti termino dieną?

  Aš irgi su GD, Santarose šią savaitę buvau, bachūras tiksliai tokio dydžio, koks ir terminas, tai išvadose įrašė, kad leidžia iki 41 savaitės nešiot.

  Pas endokrinologę taip ir nepavyko užsiregistruot, bet kadangi ji šiaip ar taip pagal ginę sprendimą darytų, tai ir nepergyvenu 😊

 2. Beatrissss
  Beatrissss prieš 50 min.

  Murmara parašė:
  Pas mane GD, sake negalima bus pernesiot.

  Tai suejus pilnoms 40 savaiciu skatins?

 3. Beatrissss
  Beatrissss prieš 45 min.

  juratinka1 parašė:
  O man tai išvis neina užmigti dabar nesuprantu kas vyksta, bet skauda kažkur atrodo kaip rūgštys kiltų, ir tuoj vemsiu atrodo, dabar sėdžiu ant lovos ir laukiu gal …

  Gal persivalgot arba po maisto einat i lova, nes man lygiai taip pat tai dabar as pavalgau kokias 2-3 val iki pogulio

 4. MilaPerla
  MilaPerla prieš 23 min.

  Maciau kazkas del hemorojaus rase. As esu patyrus sioj srity, nors ir nera cia kuo dziaugtis tiek su pirmu nestumu, tiek dabar teko susidurt, bet kai zinai, ka daryt, labai labai greit praeina. Tai mano receptas yra iskart pirkt Posterisan zvakutes, melyna pakuote, ji saugi, kalbejau ir su keliais vaistininkais ir su gine. Du kartus dienoj tos zvakutes. Kai einam i tualeta, aloe vera gelis. Apsitepam ir sedam, nors ir neuzkieteje, bet koks tustinimasis zaloja jau ir taip skaudancia vieta. Pasitustinus, apsiplaunam ir patepam Mastu tepaliuku. Karta dienoj, saldydavau leduku apvyniotu svariu ranksluostuku, pries miega azuolu zieves kompresiukas. Mirkau vatos diskeli ir dedu prie H. Atrodo daug visko, bet praeina per kelias dienas, viska sutraukia. Svarbu nemest ir atlikt viska, sunaudot visas zvakutes. Aisku mityba priziuret, bet istiesu, sie dalykai hormoniniai, mano mityba nesikeicia metu metus, vandens geriu pakankamai,vis tiek uzpuola.

 5. Margaritata
  Margaritata prieš 2 min.

  MilaPerla parašė:
  Maciau kazkas del hemorojaus rase. As esu patyrus sioj srity, nors ir nera cia kuo dziaugtis tiek su pirmu nestumu, tiek dabar teko susidurt, bet kai zinai, ka d…

  Dėkui už tokį išsamų aprašymą 🙂Man pačiai Tfu Tfu Tfu kol kas jo nėra, bet po gimdymo tai pamenu buvo, tad dėl visa ko net išsisaugojau jūsų aprašytą gydymo planą 😁