41 nėštumo savaitė

Vaikelis 41 nėštumo savaitę

Kad ir kaip mažyliui būtų jauku ir patogu mamos pilvelyje, ilgai jis jau neužsibus. Maždaug 5–6 procentai moterų gimdo pavėluotai – tris ar daugiau savaičių vėliau negu buvo numatyta. 

Dauguma gydytojų neleidžia laukti ilgiau nei dvi savaites po numatytos gimdymo datos, nes delsiant didėja komplikacijų rizika tiek mamai, tiek vaikeliui.

42-ą savaitę ir vėliau gimusių kūdikių oda būna sausa, panaši į pergamentinį popierių, jų svoris dažnai būna didesnis už normalų, gimdymas dažniausiai trunka ilgai, vyksta perneyg lėtai. Kai delsiama, auga įvairių komplikacijų rizika, įskaitant ir kūdikio mirtį.

Todėl, jeigu kitą savaitę kūdikis dar negims, gydytojas greičiausiai rekomenduos skatinti gimdymą. Jei kiltų kokių kitų problemų, gimdymo skatinimo variantą gali tekti svarstyti ir anksčiau.

Tavo kūnas 41 nėštumo savaitę

Faktas Lietuvoje vidutiniškai per dieną gimsta apie 80-90 kūdikių.

Sunku nesijaudinti, kai ateina ir praeina numatyta gimdymo data, o gimdymo kaip nėra, taip nėra. Ypač kai geriausių norų kupina šeima ir draugai nuolat klausinėja "Ar jau?".

Tačiau nesinervink – tikrai amžinai nebūsite nėščia. Yra didelė tikimybė, kad šią savaitę pagimdysite pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu iškils kokių nors problemų) gydytojai pradės skatinti gimdymą. 

Koks gimdymo skatinimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo gimdos kaklelio būklės. Jeigu gimdos kaklelis dar nepradėjo minkštėti, trumpėti ar prasiverti, jis dar „nesubrendęs“ (nepasirengęs gimdymui). Tokiu atveju gydytojas pirmiausia naudos arba hormonus, arba „mechaninius“ metodus, kad jį parengtų. Kartais tai paskatina ir gimdymą.

Priklausomai nuo situacijos gali būti naudojamos tokios procedūros, kaip membranų nuplėšimas arba pradūrimas, arba skiriami vaistai, tokie kaip oksitocinas (pitocinas), skatinantys gimdą susitraukinėti. Jeigu šie ir kiti metodai nebus veiksmingi, bus daromas cezario pjūvis.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, būtina iškart pasakyti gydytojui, jeigu vaikelio judesiai susilpnėtų arba pastebėtumėte išskyras iš makšties.

2017 m. Kovo mėnesio būsimos mamytės

 1. User has not uploaded an avatar
  IruteL prieš 6 val.

  bumbumbum29 parašė:
  Aciu uz issamu aprasyma, jau viena cp turejau, tai zinau kaip vyksta, aktualu buvo kai su siuntimu vaziuoji. Ar reikalinga kokia registracija, ar greit operuoja po …

  Nereikia registruotis - tiesiai į priėmimą su siuntimu. Mane su planiniu trečiu CP paguldė 14d, o operavo 16d, nes 15d jau buvo suplanuotos dvi planinės (vieną ekstra operavo 14d vakare, bet mano datos vistiek nepaankstino). Klaipėdoj namo išleidžia 3d po CP, jei abiem su vaiku viskas gerai, tai nei karto ilgiau ir negulėjau

  Dabar kovo 3d turiu važiuot, nes bus 39sav, o per savaitgalį planinės operacijos turbūt nedarys, tai teks ilgiau pagulėt... Būtų nieko tokio, jei nereiktų palikt šeimos, kai vyras po kojos traumos + operacijos vaikšto su ramentais, o name gyvenam, tai malkas nešt, šunį šert reiks 1 mokinukas, 1 darželinukas (neleis į darželį tom dienom) ir vienas naminukas - valgyt irgi teks gamint... Baisoka, kaip čia jie tvarkysis, tai jau geriau viskas prasidėtų wavaime anksčiau ir ligoninėj trumpiau užtrukčiau

 2. User has not uploaded an avatar
  IruteL prieš 6 val.

  elze1 parašė:
  Bet aš labkausi pas šeimos gydytoją, tai turbūt ji ir parašys siuntimą

  Man planiniam CP siuntimą parašė šeimos gydytoja

 3. Paulina_89
  Paulina_89 prieš 6 val.

  Eglužėlė parašė:
  Mamytės, jau kelinta diena makšty jaučiu tokius dūrius, lyg su adata kas badytų. Kartais taip stipriai suduria, kad vos ašaros neišspaudžiu. Kas tai?

  Man jau kokia savaite tokie pojuciai. Manau cia dilgciojimai kurie atsiranda del artejancio gimdymo.

 4. sondritaa
  sondritaa prieš 4 val.

  Eglužėlė parašė:
  Mamytės, jau kelinta diena makšty jaučiu tokius dūrius, lyg su adata kas badytų. Kartais taip stipriai suduria, kad vos ašaros neišspaudžiu. Kas tai?

  As irgi nuolat jauciu tuos dursciojimus, matyt statosi vaikelis i vieta vis zemiau , pasimuisto ir jauciam taip.. Tikekimes,kad ilgai uz usu netampys musu :))

 5. Laumuze prieš 56 min.

  Vėl nemiga... kasryt tradiciškai kiek po 4 nesimiega... paskui posmą nusnaudžiu apie 6, jei mažoji leidžia, bet kažkokia nesąmonė su tuo miegu dabar...
  Ir galvojau, kad šiąnakt gimdysiu - tokie stiprūs buvo susitraukimai pilvo apačioj... Bet rimo, nurimo ir va, vėl laukimas...

  IruteL parašė:
  Dabar kovo 3d turiu važiuot, nes bus 39sav, o per savaitgalį planinės operacijos turbūt nedarys, tai teks ilgiau pagulėt... Būtų nieko tokio, jei nereiktų palikt še…

  O tai jei nedarys operacijos per savaitgalį, o vaikelis irgi neskuba, Jūs negalit pasiskambinti į ligoninę ir paaiškinusi situaciją sutarti, kad atvažiuosit pirmadienio ryte?
  Man su vidurinėle buvo planinis - nuvažiavau šeštadienį ryte patikrai ir galgimdymui, bet išsiuntė namo ir sakė atvažiuot pirmadienį.
  Gal Jum ir tas įmanoma?

  Eglužėlė parašė:
  Mamytės, jau kelinta diena makšty jaučiu tokius dūrius, lyg su adata kas badytų. Kartais taip stipriai suduria, kad vos ašaros neišspaudžiu. Kas tai?

  Toks dilgčiojimas - tai mažylis įsistatinėja plius gali būti psruošiamieji sąrėmiai.
  Niekp - jie ateina ir praeina... Viskas čia gerai