41 nėštumo savaitė

Vaikelis 41 nėštumo savaitę

Kad ir kaip mažyliui būtų jauku ir patogu mamos pilvelyje, ilgai jis jau neužsibus. Maždaug 5–6 procentai moterų gimdo pavėluotai – tris ar daugiau savaičių vėliau negu buvo numatyta.

Dauguma gydytojų neleidžia laukti ilgiau nei dvi savaites po numatytos gimdymo datos, nes delsiant didėja komplikacijų rizika tiek mamai, tiek vaikeliui.

42-ą savaitę ir vėliau gimusių kūdikių oda būna sausa, panaši į pergamentinį popierių, jų svoris dažnai būna didesnis už normalų, gimdymas dažniausiai trunka ilgai, vyksta perneyg lėtai. Kai delsiama, auga įvairių komplikacijų rizika, įskaitant ir kūdikio mirtį.

Todėl, jeigu kitą savaitę kūdikis dar negims, gydytojas greičiausiai rekomenduos skatinti gimdymą. Jei kiltų kokių kitų problemų, gimdymo skatinimo variantą gali tekti svarstyti ir anksčiau.

Tavo kūnas 41 nėštumo savaitę

Faktas Lietuvoje vidutiniškai per dieną gimsta apie 80-90 kūdikių.

Sunku nesijaudinti, kai ateina ir praeina numatyta gimdymo data, o gimdymo kaip nėra, taip nėra. Ypač kai geriausių norų kupina šeima ir draugai nuolat klausinėja "Ar jau?".

Tačiau nesinervink – tikrai amžinai nebūsite nėščia. Yra didelė tikimybė, kad šią savaitę pagimdysite pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu iškils kokių nors problemų) gydytojai pradės skatinti gimdymą.

Koks gimdymo skatinimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo gimdos kaklelio būklės. Jeigu gimdos kaklelis dar nepradėjo minkštėti, trumpėti ar prasiverti, jis dar „nesubrendęs“ (nepasirengęs gimdymui).

Tokiu atveju gydytojas pirmiausia naudos arba hormonus, arba „mechaninius“ metodus, kad jį parengtų. Kartais tai paskatina ir gimdymą.

Priklausomai nuo situacijos gali būti naudojamos tokios procedūros, kaip membranų nuplėšimas arba pradūrimas, arba skiriami vaistai, tokie kaip oksitocinas (pitocinas), skatinantys gimdą susitraukinėti.

Jeigu šie ir kiti metodai nebus veiksmingi, bus daromas cezario pjūvis.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, būtina iškart pasakyti gydytojui, jeigu vaikelio judesiai susilpnėtų arba pastebėtumėte išskyras iš makšties.

2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

bitebee prieš 1 val.

Po apziuros siandien,padare atskyrima ir sake jei nepagimdau iki sestadienio tai skatins. Termino neleido sulaukti. Tai dabar kai zinau kad jau jau greitai pasidare baisu ar tikrai viska tinkamai suruosiau ir susidejau

2. akcumis
    akcumis prieš 1 val.

Ohochips parašė:
    Sunkios tos paskutinės naktys, šonkaulius skauda daugiau nieko..kiekvieną rytą atsibundu pikta, nes niekas nevyksta dabar suprantu tas mamas kurios griebiasi ana…

Zinokit bandziau ir as viska nieks nepadejo galu galiausiai pernesiojau iki 41+4 savaites ir vistiek nuleido vandenis nu ko veikla neprasidejo ir gale vistiek paskatino kad viskas greiciau vyktu

3. vaidlena
    vaidlena prieš 1 val.

ssimon parašė:
    Cp tuo atveju jei nesutikčiau pradėti skatinti gimdymą. Jau bus 41+5d. geriau nebelaukti.

O kur čia taip leidžia pasirinkti? Nes man lyg šeštad irgi laukia panaši situacija. Nori daktarė nebedelst ir skatint jau, bet cp net nesiūlė

ssimon prieš 39 min.

vaidlena parašė:

Aš Klaipėdos gimdymo namuose. Matyt man taip todėl, kad pirmas buvo cp.

5. vaidlena
    vaidlena prieš 7 min.

ssimon parašė:
    Aš Klaipėdos gimdymo namuose. Matyt man taip todėl, kad pirmas buvo cp.

Aišku, na tikrai rimtas sprendimas laukia. Nors aš tai iš smalsumo norėčiau cp, nes du gimdymus pati gimdžiau, tai norėčiau kitos patirties, plius kai sako, kad trečiakartėms trečias kartas sunkiausias