41 nėštumo savaitė

Vaikelis 41 nėštumo savaitę

Kad ir kaip mažyliui būtų jauku ir patogu mamos pilvelyje, ilgai jis jau neužsibus. Maždaug 5–6 procentai moterų gimdo pavėluotai – tris ar daugiau savaičių vėliau negu buvo numatyta. 

Dauguma gydytojų neleidžia laukti ilgiau nei dvi savaites po numatytos gimdymo datos, nes delsiant didėja komplikacijų rizika tiek mamai, tiek vaikeliui.

42-ą savaitę ir vėliau gimusių kūdikių oda būna sausa, panaši į pergamentinį popierių, jų svoris dažnai būna didesnis už normalų, gimdymas dažniausiai trunka ilgai, vyksta perneyg lėtai. Kai delsiama, auga įvairių komplikacijų rizika, įskaitant ir kūdikio mirtį.

Todėl, jeigu kitą savaitę kūdikis dar negims, gydytojas greičiausiai rekomenduos skatinti gimdymą. Jei kiltų kokių kitų problemų, gimdymo skatinimo variantą gali tekti svarstyti ir anksčiau.

Tavo kūnas 41 nėštumo savaitę

Faktas Lietuvoje vidutiniškai per dieną gimsta apie 80-90 kūdikių.

Sunku nesijaudinti, kai ateina ir praeina numatyta gimdymo data, o gimdymo kaip nėra, taip nėra. Ypač kai geriausių norų kupina šeima ir draugai nuolat klausinėja "Ar jau?".

Tačiau nesinervink – tikrai amžinai nebūsite nėščia. Yra didelė tikimybė, kad šią savaitę pagimdysite pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu iškils kokių nors problemų) gydytojai pradės skatinti gimdymą. 

Koks gimdymo skatinimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo gimdos kaklelio būklės. Jeigu gimdos kaklelis dar nepradėjo minkštėti, trumpėti ar prasiverti, jis dar „nesubrendęs“ (nepasirengęs gimdymui).

Tokiu atveju gydytojas pirmiausia naudos arba hormonus, arba „mechaninius“ metodus, kad jį parengtų. Kartais tai paskatina ir gimdymą.

Priklausomai nuo situacijos gali būti naudojamos tokios procedūros, kaip membranų nuplėšimas arba pradūrimas, arba skiriami vaistai, tokie kaip oksitocinas (pitocinas), skatinantys gimdą susitraukinėti.

Jeigu šie ir kiti metodai nebus veiksmingi, bus daromas cezario pjūvis.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, būtina iškart pasakyti gydytojui, jeigu vaikelio judesiai susilpnėtų arba pastebėtumėte išskyras iš makšties.

2019 m. gegužinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  EveVaSe prieš 7 val.

  saulesakmenelis parašė:
  O negija visai ar šiaip gija bet skauda?

  Ginė sakė, kad gija ir viskas yra gerai. Bet man skauda, kai užsidedu apatinius su įklotu ir pavaikštau, atrodo, kad ten trina viska ir kai nusimaunu apatinius pradeda bėgti kraujas kaip iš kokio krano

 2. User has not uploaded an avatar
  EveVaSe prieš 7 val.

  Vaidiaska parašė:
  Ai as dar per diena apsiplaunu vaikisku muilu ir ryta vakara clogin putomis ir kuo daugiau

  Oj aš į dušą einu kai tik noriu į tualetą,apsiplaunu su muilu(bet ne vaikišku, o kuo jie skyriasi? Gal labiau vaikiškas džiovina?) Ryte/vakare Jūsų minėtos putos. O nakčiai dar pasipurškiu oktiseptu

 3. saulesakmenelis
  saulesakmenelis prieš 5 val.

  EveVaSe parašė:
  Oj aš į dušą einu kai tik noriu į tualetą,apsiplaunu su muilu(bet ne vaikišku, o kuo jie skyriasi? Gal labiau vaikiškas džiovina?) Ryte/vakare Jūsų minėtos putos. O…

  Gal su visais plovikliai ir oktiseptais pažeidėt makšties mikroflora, tai ne tik kad gija žaizdos, bet dar ir išsausėjimas gali būti ir pan.... Kartais mažiau yra daugiau... Aš jūsų vietoj palikčiau tik clogin putas, kurios ir yra sukurtos tai vietai.

 4. Greta077
  Greta077 prieš 4 val.

  Prisiduosim ir mes 😁 gime mūsų Juozukas💕 3,750kg ir 54 cm. Atvaziavau i stacionara ir apziureje iskart i gimdykla siunte. Nuleido vandenis, nors ir tap ju mazai buvo, ir prasidejo visas smagums😵😩

 5. Elžbietukas
  Elžbietukas prieš 4 val.

  Greta077 parašė:
  Prisiduosim ir mes 😁 gime mūsų Juozukas💕 3,750kg ir 54 cm. Atvaziavau i stacionara ir apziureje iskart i gimdykla siunte. Nuleido vandenis, nors ir tap ju mazai buv…

  Sveikinimai 🤩🤗 aukit dideli ir sveiki 🤗