41 nėštumo savaitė

Vaikelis 41 nėštumo savaitę

Kad ir kaip mažyliui būtų jauku ir patogu mamos pilvelyje, ilgai jis jau neužsibus. Maždaug 5–6 procentai moterų gimdo pavėluotai – tris ar daugiau savaičių vėliau negu buvo numatyta. 

Dauguma gydytojų neleidžia laukti ilgiau nei dvi savaites po numatytos gimdymo datos, nes delsiant didėja komplikacijų rizika tiek mamai, tiek vaikeliui.

42-ą savaitę ir vėliau gimusių kūdikių oda būna sausa, panaši į pergamentinį popierių, jų svoris dažnai būna didesnis už normalų, gimdymas dažniausiai trunka ilgai, vyksta perneyg lėtai. Kai delsiama, auga įvairių komplikacijų rizika, įskaitant ir kūdikio mirtį.

Todėl, jeigu kitą savaitę kūdikis dar negims, gydytojas greičiausiai rekomenduos skatinti gimdymą. Jei kiltų kokių kitų problemų, gimdymo skatinimo variantą gali tekti svarstyti ir anksčiau.

Tavo kūnas 41 nėštumo savaitę

Faktas Lietuvoje vidutiniškai per dieną gimsta apie 80-90 kūdikių.

Sunku nesijaudinti, kai ateina ir praeina numatyta gimdymo data, o gimdymo kaip nėra, taip nėra. Ypač kai geriausių norų kupina šeima ir draugai nuolat klausinėja "Ar jau?".

Tačiau nesinervink – tikrai amžinai nebūsite nėščia. Yra didelė tikimybė, kad šią savaitę pagimdysite pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu iškils kokių nors problemų) gydytojai pradės skatinti gimdymą. 

Koks gimdymo skatinimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo gimdos kaklelio būklės. Jeigu gimdos kaklelis dar nepradėjo minkštėti, trumpėti ar prasiverti, jis dar „nesubrendęs“ (nepasirengęs gimdymui).

Tokiu atveju gydytojas pirmiausia naudos arba hormonus, arba „mechaninius“ metodus, kad jį parengtų. Kartais tai paskatina ir gimdymą.

Priklausomai nuo situacijos gali būti naudojamos tokios procedūros, kaip membranų nuplėšimas arba pradūrimas, arba skiriami vaistai, tokie kaip oksitocinas (pitocinas), skatinantys gimdą susitraukinėti.

Jeigu šie ir kiti metodai nebus veiksmingi, bus daromas cezario pjūvis.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, būtina iškart pasakyti gydytojui, jeigu vaikelio judesiai susilpnėtų arba pastebėtumėte išskyras iš makšties.

2017 m. gruodinukai ❤❤❤

 1. Elvyra 1
  Elvyra 1 prieš 3 val.

  eitmiliana parašė:
  Sveikos mamytes, ar dar yra belaukianciu savo gruodinuku/iu kaip jauciates? Man terminas kita antradieni, paskutinem dienom mieguistumas apemes kazkoks, vis lauk…

  Laba , aš dar laukiu , man terminas pagal mm 18 d. pagal echo 21 d. Jokiu požymių gimdymo link apart priespienio ir pamaudenimu

 2. kibirėlis
  kibirėlis prieš 3 val.

  Elvyra 1 parašė:
  Laba , aš dar laukiu , man terminas pagal mm 18 d. pagal echo 21 d. Jokiu požymių gimdymo link apart priespienio ir pamaudenimu

  O ksip judesiukai?Man tai apmažėję...Žinau,kad pabaigoje sumažėja,bet nerimas ;)

 3. Gerda.x
  Gerda.x prieš 2 val.

  Doviilee parašė:
  Kai iregistruoji, ateina laiskas, kad reikia atvykti i metrikacijos skyriu, ten duoda israsa apie iregistravima, jame asmens kodas nurodytas.

  O gal zinot jeigu vyksti vaika uzregistruoti i metrikacijos skyriu, tai tada ta israsa ir asmens koda is kart duoda ar irgi reik kita diena atvaziuot?

 4. User has not uploaded an avatar
  bf-2 prieš 1 val.

  ar kam yra pradeje puliuoti ir kraujuoti kirptos tarpvietes susiuvimo vieta?

 5. marooni
  marooni prieš 1 val.

  bf-2 parašė:
  ar kam yra pradeje puliuoti ir kraujuoti kirptos tarpvietes susiuvimo vieta?

  Neturėtų taip būti, nuvykit į moterų konsultaciją ten kur gimdėte. Pasakysit, kad kątik gimdėte, iškart priims.,