41 nėštumo savaitė

Vaikelis 41 nėštumo savaitę

Kad ir kaip mažyliui būtų jauku ir patogu mamos pilvelyje, ilgai jis jau neužsibus. Maždaug 5–6 procentai moterų gimdo pavėluotai – tris ar daugiau savaičių vėliau negu buvo numatyta. 

Dauguma gydytojų neleidžia laukti ilgiau nei dvi savaites po numatytos gimdymo datos, nes delsiant didėja komplikacijų rizika tiek mamai, tiek vaikeliui.

42-ą savaitę ir vėliau gimusių kūdikių oda būna sausa, panaši į pergamentinį popierių, jų svoris dažnai būna didesnis už normalų, gimdymas dažniausiai trunka ilgai, vyksta perneyg lėtai. Kai delsiama, auga įvairių komplikacijų rizika, įskaitant ir kūdikio mirtį.

Todėl, jeigu kitą savaitę kūdikis dar negims, gydytojas greičiausiai rekomenduos skatinti gimdymą. Jei kiltų kokių kitų problemų, gimdymo skatinimo variantą gali tekti svarstyti ir anksčiau.

Tavo kūnas 41 nėštumo savaitę

Faktas Lietuvoje vidutiniškai per dieną gimsta apie 80-90 kūdikių.

Sunku nesijaudinti, kai ateina ir praeina numatyta gimdymo data, o gimdymo kaip nėra, taip nėra. Ypač kai geriausių norų kupina šeima ir draugai nuolat klausinėja "Ar jau?".

Tačiau nesinervink – tikrai amžinai nebūsite nėščia. Yra didelė tikimybė, kad šią savaitę pagimdysite pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu iškils kokių nors problemų) gydytojai pradės skatinti gimdymą. 

Koks gimdymo skatinimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo gimdos kaklelio būklės. Jeigu gimdos kaklelis dar nepradėjo minkštėti, trumpėti ar prasiverti, jis dar „nesubrendęs“ (nepasirengęs gimdymui).

Tokiu atveju gydytojas pirmiausia naudos arba hormonus, arba „mechaninius“ metodus, kad jį parengtų. Kartais tai paskatina ir gimdymą.

Priklausomai nuo situacijos gali būti naudojamos tokios procedūros, kaip membranų nuplėšimas arba pradūrimas, arba skiriami vaistai, tokie kaip oksitocinas (pitocinas), skatinantys gimdą susitraukinėti.

Jeigu šie ir kiti metodai nebus veiksmingi, bus daromas cezario pjūvis.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, būtina iškart pasakyti gydytojui, jeigu vaikelio judesiai susilpnėtų arba pastebėtumėte išskyras iš makšties.

2020 m. Kovo zuikiai :)

 1. Rasyt
  Rasyt prieš 21 min.

  Dvait parašė:
  😊 maniskis irgi siandien toks atsiputes planus kuria, kad per menesi halturkiu daug spes padaryti. Dar tipo issimiegos pagaliau.. ir geriausias perlas, kiek kurs…

  O maniškiam jo mama pasakoja, kaip bus žiauru, kaip kraujai taškysis ant sienų, nors jis atsako, kad matė video tikrą gimdymą, kad supranta, kad nėra labai gražu, bet vis tiek tvirtai nusprendęs būti kartu, vis pakalbam, kad nereiks jam tarp kojų stovėti ir padėti gydytojams, bet anytos pozicija tai verčia stebėtis, sakau, gal didžiuotis reiktų sūnumi, kuris savo noru nori dalyvauti, nors tikrai nei jo prašiau, nei verčiau, irgi sakau, galėsi gi išeiti, o jis sako, nu niekur neisiu, o jei pagimdysi, kol būsiu išėjęs, bet manoji anyta tokia jau yra, pagerinta lengvai, sako tikėkis geriausio, bet lauk blogiausio
  Jei viskas nutiks naktį, tai suruošiu ir kojines ir kavą padarysiu, dėl šventos ramybės, nes jau dabar kai naktį keliuosi į wc būna kartais atsisėda lovoj ir didelėm akim klausia ką veikiu 😂 Tik va man klausimas, kadangi atrado tą streptokoką, tai klausimas kiek galima delsti namie, kada turi tuos antibiotikus suleisti, eisiu dar pas gydytoją pasiteirauti

 2. Rasyt
  Rasyt prieš 19 min.

  L2i2n2a parašė:
  Maniškis tai prikolina. Jo mamos katė atsivedė kačiukų, ji gryzus po darbo labai nustebo, radusi kate ir besimaitinancius kačiukus. Maniškis man sako "Hm, o kada aš…

  Prisiprikolins, kai paskambinsi ir sakysi varom, pamirš ir kelią į ligoninę 😂

 3. User has not uploaded an avatar
  Glamur prieš 13 min.

  Harika parašė:
  O mano vyras klausė darbe, dėl tų atostogų tai sakė jam neduos, nes dar nepraėjo bandomasis laikotarpis, nes jis darbą pakeitė. O ie tipo nebus kam jo pakeisti. Tai…

  Na maniškis irgi neseniai dirba naujame darbe, bet niekas nesakė, kad neišleis tam mėnesiui

 4. lauruschka
  lauruschka prieš 11 min.

  Kategoriška parašė:
  Sveikos ką mums galima nuo gerklės skausmo ? O iš arbatų žolinių nieko negalima ?

  As geriau imbiera su citrina,avieciu arbatas.Vakarais kaj prasidejo kosulys virinta piena su medum.Pastiles isla ir purskiau tantum verde.

 5. User has not uploaded an avatar
  Harika prieš 10 min.

  Rasyt parašė:
  Per tris kūdikio mėnesius gali paimti tą mėnesį bet man labai keista, kad neduos, juk priklauso įstatymiškai, gal nebent bandomuoju laikotarpiu kitaip, bet nieku…

  Nu jam taip sakė, kad dabar tikrai negaus, nes nebus kam jį pakeist. O ir tas bandomasisi baigsis kažkaip kovo gale. Bet jau ten kaip ir viskas aišku, kad priims neterminuotai, bet toks tipo įstatymas ir turi būti bandomasisi. Tai net vyras žvengė, sako patys kviečiasi, siūlo darbą, o paskui sutartį pasirašo tik bandomajam laikotarpui.