6 nėštumo savaitė

6 nėštumo savaitė

Vaikelis 6 nėštumo savaitę

Pipiras. Vaikelis dabar yra pipiro dydžio (apytiksliai 2–4 milimetrų ilgio). Ląstelės, iš kurių formuosis būsimo kūdikio kūno dalys, dalijasi neįtikėtinu greičiu, ir kūnelis po truputį įgauna formą, primenančią raidę "C".

Jau dabar galima įžvelgti svarbiausių kūno dalių užuomazgas: galvos, kūnelio, rankų, ryškėja būsimojo stuburo linija.

Galva dabar atrodo neproporcingai didelė. Jos šonuose matyti tamsios dėmelės, kurių vietoje vystysis akys ir nosies šnervės. Iš vos pastebimų įdubimų vystysis mažylio ausys.

Po plyšeliu, kuris vėliau taps burna, yra mažos klostės, iš kurių formuosis apatinis žandikaulis ir kaklas. Burnos viduje ką tik pradėjo formuotis liežuvis ir balso stygos. Vystosi ir vaikučio žarnynas, o tose vietose, kur vėliau bus plaučiai, pradeda atsirasti plonyčiai kvėpavimo takai.

Mažylio kojos ir rankos atrodo kaip tuoj tuoj sprogsiantys pumpurai. Pradeda augti raumenų audinys, ir jau įpusėjus šiai savaitei vaikutis pradės judinti savo mažutes galūnes. Šių švelnių, vos pastebimų judesių dar nepajausite - pirmųjų juntamų vaisiaus judesių teks palūkėti iki pirmojo trimestro pabaigos ar antrojo trimestro pradžios.

Jo širdutė auga ir dalijasi į dešinįjį ir kairįjį skilvelius, o svarbiausia – pradeda plakti! Jei šią savaitę jums būtų atlikta ultragarso procedūra, ekrane pamatytumėte mažą pulsuojančią dėmelę. Mažylio širdelė plaka dvigubai greičiau nei suaugusio žmogaus (nuo 100 iki 130 tvinksnių per minutę).

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 6 nėštumo savaitę

Faktas

Liaudyje populiaru sakyti, kad nėštumas trunka 9 mėnesius. Tačiau tai būtų beveik tiesa tik tuo atveju, jei mėnuo turėtų 31 dieną. „Standartinis“ nėštumas trunka 9 mėnesius ir vieną savaitę, jei skaičiuosime nuo pirmosios paskutinių mėnesinių dienos, ir apie 8 mėnesius ir tris savaitės, jei skaičiuosime nuo apvaisinimo.

Šios savaitės nėštumo požymiai bus panašūs į ankstesnės savaitės, bet truputį ryškesni (ir labiau varginantys).

Nenustebkite, jei jūs bus lengva išmušti iš iš pusiausvyros, net jei anksčiau su emocijomis tvarkydavotės puikiai. Veikiausiai, nuotaikos pradės keistis dažniau nei oras pajūryje - nuo euforijos iki visiškos nevilties.

Šie linksmieji kalneliai greičiausiai lydės viso nėštumo laikotarpiu. O dėl visko kalti hormonai (itin aukštas ir besikeičiantis jų lygis). Bet ir be jų yra svari priežastis: juk jūsų gyvenimas dabar keičiasi iš esmės, o kas tokiu atveju išliktų ramus kaip belgas?

Tepimas (rusvos ar raudonos dėmės ant kelnaičių ar tualetinio popieriaus) arba kraujavimas yra įprastas dalykas ankstyvojo nėštumo metu.

Šiuo metu gali pasireikšti pirmasis persileidimo ar negimdinio nėštumo požymis. Pastebėjusi bet kokį tepimą ar kraujavimą, būtinai praneškite savo gydytojui.

Darbelis 6 nėštumo savaitei

Stebitės, kad kai kurioms moterims pavyksta atrodyti puikiai, išsaugoti kūno formas ir tilpti į senus drabužius praėjus vos mėnesiui-kitam po gimdymo?

Taip yra dėl to, kad nėštumo metu jos priaugo tik tiek svorio, kiek buvo rekomenduojama. Kontroliuoti priaugamą svorį rekomenduojama tikrai ne dėl grožio – per didelis nėštumo metu priaugtas svoris didina nėštumo komplikacijų riziką. 

Kad išsilaikytumėte rekomenduojamo svorio ribose, pradėkite stebėti jo kitimą. Kad būtų patogiau, tai galite daryti nėštumo svorio skaičiuoklėje.

2024 m. Birželinukai 💫💚

 1. User has not uploaded an avatar
  Eide23 prieš 1 val.

  MiPi parašė:
  Dvi dienos prieš menesines pasirodė rudos išskyros, palepliojo negausiai bet visą dieną, kitą dieną jau jokio tepimo nebebuvo 😊

  Dieve kiek jūs man su šita žinute suteikėt vilties 🙏🙏🙏
  Pagal kalendorių mm turėtų ateit sekmadienį, šian ryte jau nuliūdau, kad susirgau buvo pilvo skausmai ir lyg susirgčiau bet tamsiai rudai ir tai baigesi ties 2 nuėjimais į vc. Po to šiek tiek išskyrų rudų ir baigėsi pilvo skaismas ir visas tepliojimas... jetau, kaip būtų nuostabu, kad čia implantacija būtų❤️ nors ir matyt mažai šansų...

 2. Eliteja
  Eliteja prieš 1 val.

  Neriss parašė:
  Gal zinot nuo kokios ribos gine israso progesterono? 09.25 buvo 57nmol , 09.27 buvo 43nmol, siandien pasidariau, bet dar negavau atsakymu, o 16h turiu vizita pas ja…

  Kaip sekesi pas ginekologe?Ar israse prg?🤔

 3. Eliteja
  Eliteja prieš 1 val.

  Ir mes taip pat!😄Sakom arba dabar ,arba veliau gali buti jau velu 😄

  Neriss parašė:
  O kartojot tyrima? Jei taip po kiek dienu? Nes man israse siandien gepretix po 1 tablete 200mg, nes prg nukrito dar maziau iki 38 ir labai jau pesimistiskos prognoz…

  Na bet 38 dar nera juk kritinis🤔
  Vartosit papildomai prg ir pasikelsit 👍😉

 4. User has not uploaded an avatar
  MiPi prieš 59 min.

  Neriss parašė:
  O kartojot tyrima? Jei taip po kiek dienu? Nes man israse siandien gepretix po 1 tablete 200mg, nes prg nukrito dar maziau iki 38 ir labai jau pesimistiskos prognoz…

  Prieš tai turėjau du persileidimus, kaip pati speju dėl progesterono nes darė kalnus tyrimų ir nieko blogį nerado. Dabar aš nuėjau su zemesniu progesterono kiekiu nei pas jus (28 ) ir man paskyrė gerti po 200 mg.. tyrimus sakė kartoti kas dvi dienas ir stebėti nes jei kas didins dozę, bet pati savijauta mano kur kas geresnė pradėjus jį gerti ir pradėjo ryškėti nėštumo simptomai ☺️ šiaip dar nėra labai žemas jūsų pgr manau kad tikrai laikų pastebejote ir viskas bus gerai ❤️❤️

 5. User has not uploaded an avatar
  MiPi prieš 56 min.

  Na man

  Eide23 parašė:
  Dieve kiek jūs man su šita žinute suteikėt vilties 🙏🙏🙏
  Pagal kalendorių mm turėtų ateit sekmadienį, šian ryte jau nuliūdau, kad susirgau …

  Na man dieną prieš susergant bitutes testas jau rodė du bruksnelius, manau tikrai gali būti kad ir jūs juos pamatysit ❤️