6 nėštumo savaitė

6 nėštumo savaitė

Vaikelis 6 nėštumo savaitę

Pipiras. Vaikelis dabar yra pipiro dydžio (apytiksliai 2–4 milimetrų ilgio). Ląstelės, iš kurių formuosis būsimo kūdikio kūno dalys, dalijasi neįtikėtinu greičiu, ir kūnelis po truputį įgauna formą, primenančią raidę "C".

Jau dabar galima įžvelgti svarbiausių kūno dalių užuomazgas: galvos, kūnelio, rankų, ryškėja būsimojo stuburo linija.

Galva dabar atrodo neproporcingai didelė. Jos šonuose matyti tamsios dėmelės, kurių vietoje vystysis akys ir nosies šnervės. Iš vos pastebimų įdubimų vystysis mažylio ausys.

Po plyšeliu, kuris vėliau taps burna, yra mažos klostės, iš kurių formuosis apatinis žandikaulis ir kaklas. Burnos viduje ką tik pradėjo formuotis liežuvis ir balso stygos. Vystosi ir vaikučio žarnynas, o tose vietose, kur vėliau bus plaučiai, pradeda atsirasti plonyčiai kvėpavimo takai.

Mažylio kojos ir rankos atrodo kaip tuoj tuoj sprogsiantys pumpurai. Pradeda augti raumenų audinys, ir jau įpusėjus šiai savaitei vaikutis pradės judinti savo mažutes galūnes. Šių švelnių, vos pastebimų judesių dar nepajausite - pirmųjų juntamų vaisiaus judesių teks palūkėti iki pirmojo trimestro pabaigos ar antrojo trimestro pradžios.

Jo širdutė auga ir dalijasi į dešinįjį ir kairįjį skilvelius, o svarbiausia – pradeda plakti! Jei šią savaitę jums būtų atlikta ultragarso procedūra, ekrane pamatytumėte mažą pulsuojančią dėmelę. Mažylio širdelė plaka dvigubai greičiau nei suaugusio žmogaus (nuo 100 iki 130 tvinksnių per minutę).

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 6 nėštumo savaitę

Faktas

Liaudyje populiaru sakyti, kad nėštumas trunka 9 mėnesius. Tačiau tai būtų beveik tiesa tik tuo atveju, jei mėnuo turėtų 31 dieną. „Standartinis“ nėštumas trunka 9 mėnesius ir vieną savaitę, jei skaičiuosime nuo pirmosios paskutinių mėnesinių dienos, ir apie 8 mėnesius ir tris savaitės, jei skaičiuosime nuo apvaisinimo.

Šios savaitės nėštumo požymiai bus panašūs į ankstesnės savaitės, bet truputį ryškesni (ir labiau varginantys).

Nenustebkite, jei jūs bus lengva išmušti iš iš pusiausvyros, net jei anksčiau su emocijomis tvarkydavotės puikiai. Veikiausiai, nuotaikos pradės keistis dažniau nei oras pajūryje - nuo euforijos iki visiškos nevilties.

Šie linksmieji kalneliai greičiausiai lydės viso nėštumo laikotarpiu. O dėl visko kalti hormonai (itin aukštas ir besikeičiantis jų lygis). Bet ir be jų yra svari priežastis: juk jūsų gyvenimas dabar keičiasi iš esmės, o kas tokiu atveju išliktų ramus kaip belgas?

Tepimas (rusvos ar raudonos dėmės ant kelnaičių ar tualetinio popieriaus) arba kraujavimas yra įprastas dalykas ankstyvojo nėštumo metu.

Šiuo metu gali pasireikšti pirmasis persileidimo ar negimdinio nėštumo požymis. Pastebėjusi bet kokį tepimą ar kraujavimą, būtinai praneškite savo gydytojui.

Darbelis 6 nėštumo savaitei

Stebitės, kad kai kurioms moterims pavyksta atrodyti puikiai, išsaugoti kūno formas ir tilpti į senus drabužius praėjus vos mėnesiui-kitam po gimdymo?

Taip yra dėl to, kad nėštumo metu jos priaugo tik tiek svorio, kiek buvo rekomenduojama. Kontroliuoti priaugamą svorį rekomenduojama tikrai ne dėl grožio – per didelis nėštumo metu priaugtas svoris didina nėštumo komplikacijų riziką. 

Kad išsilaikytumėte rekomenduojamo svorio ribose, pradėkite stebėti jo kitimą. Kad būtų patogiau, tai galite daryti nėštumo svorio skaičiuoklėje.

2023 metų vasario mėnesio mažyliai 💖👣💙

 1. EditaRimantas prieš 6 val.

  Sveikos o aš dar laukiu, testą darysiuos kitą savaitę..tikiuosi rodys 2bruksniukus😁mm turėtų būti birželio 1d

 2. auksiukas0512
  auksiukas0512 prieš 5 val.

  fluffy9 parašė:
  Sveikos manau mūsų yra daugiau, tik kitos dar dvejoja ar tikrai laukiasi:)) man mm numatomos 05.30-31, porą dienų testai įvairių firmų vaiduokliauja, šiandiej ir …

  Laikom kumščius kad viskas būtų puikiai šykart ❤️

 3. User has not uploaded an avatar
  Amajaa prieš 4 val.

  Aš kol kas tik skaitinėju, nes dar gal nieko ir nebus. Dar iki mėnesinių 5 dienos, bet vakar ir šiandien pasirodė vos vos rausvos išskyros, ko anksčiau niekada nebuvau pastebėjus. Dar keistai pilvo apačią spazmuoja, tarsi pučia, net sunku paaiškinti.

 4. Mumofhappiness
  Mumofhappiness prieš 4 val.

  auksiukas0512 parašė:
  Beja ar ilgai teko planuoti antrąjį zirniuka? Ar sklandus pirmasis nėštumas buvo?

  Su pirmu nėštumu viskas buvo puikiai. Pagaminta is pirmo karto. Gimdymas geras. Tiesa nėštumas tai su visais smagumais buvo 😂

  Na, o šio nėštumo nuo 2020 lapkričio laukiam. 🙂 Labai jaudinuosi, kad tik viskas butu gerai, kai tiek laukta

  Kokios jūsų patirtys?

 5. auksiukas0512
  auksiukas0512 prieš 4 val.

  Mumofhappiness parašė:
  Su pirmu nėštumu viskas buvo puikiai. Pagaminta is pirmo karto. Gimdymas geras. Tiesa nėštumas tai su visais smagumais buvo 😂

  Neštumai gan sklandūs, (na neskaitant tu visu pykinimu, rėmens ir t.t. 🙈) gimdymai gan sunkūs, antras vaikutis dėl sunkaus gimdymo parą praleido reanimacijoje, tad šykart jei tik viskas bus gerai ribksiuosi cp