6 nėštumo savaitė

6 nėštumo savaitė

Vaikelis 6 nėštumo savaitę

Pipiras. Vaikelis dabar yra pipiro dydžio (apytiksliai 2–4 milimetrų ilgio). Ląstelės, iš kurių formuosis būsimo kūdikio kūno dalys, dalijasi neįtikėtinu greičiu, ir kūnelis po truputį įgauna formą, primenančią raidę "C".

Jau dabar galima įžvelgti svarbiausių kūno dalių užuomazgas: galvos, kūnelio, rankų, ryškėja būsimojo stuburo linija.

Galva dabar atrodo neproporcingai didelė. Jos šonuose matyti tamsios dėmelės, kurių vietoje vystysis akys ir nosies šnervės. Iš vos pastebimų įdubimų vystysis mažylio ausys.

Po plyšeliu, kuris vėliau taps burna, yra mažos klostės, iš kurių formuosis apatinis žandikaulis ir kaklas. Burnos viduje ką tik pradėjo formuotis liežuvis ir balso stygos. Vystosi ir vaikučio žarnynas, o tose vietose, kur vėliau bus plaučiai, pradeda atsirasti plonyčiai kvėpavimo takai.

Mažylio kojos ir rankos atrodo kaip tuoj tuoj sprogsiantys pumpurai. Pradeda augti raumenų audinys, ir jau įpusėjus šiai savaitei vaikutis pradės judinti savo mažutes galūnes. Šių švelnių, vos pastebimų judesių dar nepajausite - pirmųjų juntamų vaisiaus judesių teks palūkėti iki pirmojo trimestro pabaigos ar antrojo trimestro pradžios.

Jo širdutė auga ir dalijasi į dešinįjį ir kairįjį skilvelius, o svarbiausia – pradeda plakti! Jei šią savaitę jums būtų atlikta ultragarso procedūra, ekrane pamatytumėte mažą pulsuojančią dėmelę. Mažylio širdelė plaka dvigubai greičiau nei suaugusio žmogaus (nuo 100 iki 130 tvinksnių per minutę).

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 6 nėštumo savaitę

Faktas

Liaudyje populiaru sakyti, kad nėštumas trunka 9 mėnesius. Tačiau tai būtų beveik tiesa tik tuo atveju, jei mėnuo turėtų 31 dieną. „Standartinis“ nėštumas trunka 9 mėnesius ir vieną savaitę, jei skaičiuosime nuo pirmosios paskutinių mėnesinių dienos, ir apie 8 mėnesius ir tris savaitės, jei skaičiuosime nuo apvaisinimo.

Šios savaitės nėštumo požymiai bus panašūs į ankstesnės savaitės, bet truputį ryškesni (ir labiau varginantys).

Nenustebkite, jei jūs bus lengva išmušti iš iš pusiausvyros, net jei anksčiau su emocijomis tvarkydavotės puikiai. Veikiausiai, nuotaikos pradės keistis dažniau nei oras pajūryje - nuo euforijos iki visiškos nevilties.

Šie linksmieji kalneliai greičiausiai lydės viso nėštumo laikotarpiu. O dėl visko kalti hormonai (itin aukštas ir besikeičiantis jų lygis). Bet ir be jų yra svari priežastis: juk jūsų gyvenimas dabar keičiasi iš esmės, o kas tokiu atveju išliktų ramus kaip belgas?

Tepimas (rusvos ar raudonos dėmės ant kelnaičių ar tualetinio popieriaus) arba kraujavimas yra įprastas dalykas ankstyvojo nėštumo metu.

Šiuo metu gali pasireikšti pirmasis persileidimo ar negimdinio nėštumo požymis. Pastebėjusi bet kokį tepimą ar kraujavimą, būtinai praneškite savo gydytojui.

Darbelis 6 nėštumo savaitei

Stebitės, kad kai kurioms moterims pavyksta atrodyti puikiai, išsaugoti kūno formas ir tilpti į senus drabužius praėjus vos mėnesiui-kitam po gimdymo?

Taip yra dėl to, kad nėštumo metu jos priaugo tik tiek svorio, kiek buvo rekomenduojama. Kontroliuoti priaugamą svorį rekomenduojama tikrai ne dėl grožio – per didelis nėštumo metu priaugtas svoris didina nėštumo komplikacijų riziką. 

Kad išsilaikytumėte rekomenduojamo svorio ribose, pradėkite stebėti jo kitimą. Kad būtų patogiau, tai galite daryti nėštumo svorio skaičiuoklėje.

2024 m. Gruodžio mėnesio mažyliai❤️

 1. jelly
  jelly prieš 1 val.

  Dianav1012 parašė:
  Šiandien tik sužinojau apie neštumą , tai pas gine vizitas tik gegužės 13dieną 🤦‍♀️ atsisakiau vizito dėl viso pykto ..

  Gerai, kad atšaukėt . Dantis rekomenduojama tvarkyti nuo 12sav.

 2. User has not uploaded an avatar
  Pukupuku prieš 1 val.

  Sveikos, ar visos darysit NIPT tyrima? Svarstau ar daryti ar ne man 28 metai🤔

 3. User has not uploaded an avatar
  Agota95 prieš 1 val.

  Dianav1012 parašė:
  Merginos man šiandien vizitas dantų kanalu tvarkymui , ar galiu tvarkytis ar atšaukti vizitą? 🤦‍♀️

  Gerai, kad atšaukėte. Negalima darytis procedūrų, nes yra vibracija ir tuo labiau nuskausminimas. Saugu pas odontologa eiti gydytis tik 2-3 trimestre. Dirbu odontologiniam tai dažnai tenka konsultuoti neščiasias, o dabar ir pati laukiuosi. Ėjau darytis higieną tai darė be skalerio, kad nebūtų vibracijų jokių ir būtų saugu.

 4. Dianav1012
  Dianav1012 prieš 58 min.

  Labai visiems ačiū pirmas neštumas tai dar daug ko nežinau

 5. User has not uploaded an avatar
  Good prieš 9 min.

  Pukupuku parašė:
  Sveikos, ar visos darysit NIPT tyrima? Svarstau ar daryti ar ne man 28 metai🤔

  Man 29, bet nėštumas 4, tiesa 3 buvo nutrauktas 16sav dėl vaisiaus patologijos, tai tyrimą nezinau jau gal automatiškai sius darytis