6 nėštumo savaitė

6 nėštumo savaitė

Vaikelis 6 nėštumo savaitę

Pipiras. Vaikelis dabar yra pipiro dydžio (apytiksliai 2–4 milimetrų ilgio). Ląstelės, iš kurių formuosis būsimo kūdikio kūno dalys, dalijasi neįtikėtinu greičiu, ir kūnelis po truputį įgauna formą, primenančią raidę "C".

Jau dabar galima įžvelgti svarbiausių kūno dalių užuomazgas: galvos, kūnelio, rankų, ryškėja būsimojo stuburo linija.

Galva dabar atrodo neproporcingai didelė. Jos šonuose matyti tamsios dėmelės, kurių vietoje vystysis akys ir nosies šnervės. Iš vos pastebimų įdubimų vystysis mažylio ausys.

Po plyšeliu, kuris vėliau taps burna, yra mažos klostės, iš kurių formuosis apatinis žandikaulis ir kaklas. Burnos viduje ką tik pradėjo formuotis liežuvis ir balso stygos. Vystosi ir vaikučio žarnynas, o tose vietose, kur vėliau bus plaučiai, pradeda atsirasti plonyčiai kvėpavimo takai.

Mažylio kojos ir rankos atrodo kaip tuoj tuoj sprogsiantys pumpurai. Pradeda augti raumenų audinys, ir jau įpusėjus šiai savaitei vaikutis pradės judinti savo mažutes galūnes. Šių švelnių, vos pastebimų judesių dar nepajausite - pirmųjų juntamų vaisiaus judesių teks palūkėti iki pirmojo trimestro pabaigos ar antrojo trimestro pradžios.

Jo širdutė auga ir dalijasi į dešinįjį ir kairįjį skilvelius, o svarbiausia – pradeda plakti! Jei šią savaitę jums būtų atlikta ultragarso procedūra, ekrane pamatytumėte mažą pulsuojančią dėmelę. Mažylio širdelė plaka dvigubai greičiau nei suaugusio žmogaus (nuo 100 iki 130 tvinksnių per minutę).

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 6 nėštumo savaitę

Faktas

Liaudyje populiaru sakyti, kad nėštumas trunka 9 mėnesius. Tačiau tai būtų beveik tiesa tik tuo atveju, jei mėnuo turėtų 31 dieną. „Standartinis“ nėštumas trunka 9 mėnesius ir vieną savaitę, jei skaičiuosime nuo pirmosios paskutinių mėnesinių dienos, ir apie 8 mėnesius ir tris savaitės, jei skaičiuosime nuo apvaisinimo.

Nėštumo požymiai šią savaitę bus panašūs į ankstesnės savaitės, bet kiek ryškesni (ir labiau varginantys).

Net jei anksčiau emocijas sekėsi valdyti puikiai, nenustebkite jei iš pusiausvyros jus išmuš menkniekiai, o nuotaikos pradės keistis dažniau nei oras pajūryje - nuo euforijos vieną dieną iki visiškos nevilties kitą.

Šie "linksmieji kalneliai" greičiausiai lydės visą nėštumą. Kaltintinti dėl jų visų pirma reikėtų hormonus (itin aukštą ir besikeičiantį jų lygį), tačiau ir be jų yra svari priežastis: jūsų gyvenimas keičiasi iš esmės, o kas tokiu atveju išliktų ramus kaip belgas?

Tepimas (rusvos ar raudonos dėmės ant kelnaičių ar tualetinio popieriaus) arba kraujavimas yra įprastas dalykas ankstyvojo nėštumo metu.

Tačiau kartais tai gali būti pirmasis persileidimo ar negimdinio nėštumo požymis. Pastebėjusi bet kokį tepimą ar kraujavimą, būtinai praneškite apie tai savo gydytojui.

Darbelis 6 nėštumo savaitei

Stebitės, kaip kai kurioms pavyksta atrodyti puikiai ir tilpti į iki nėštumo nešiotus džinsus praėjus vos mėnesiui kitam po gimdymo?

Greičiausiai, jos nėštumo metu priaugo tik tiek svorio, kiek rekomenduojama. Kontroliuoti priaugamą svorį rekomenduojama tikrai ne dėl grožio – per didelis nėštumo metu priaugtas svoris didina nėštumo komplikacijų riziką. 

Kad išsilaikytumėte rekomenduojamo svorio ribose, pradėkite stebėti jo kitimą. Kad būtų patogiau, tai galite daryti nėštumo svorio skaičiuoklėje.

2018 m. rugpjūčio džiaugsmukai

 1. sauterelle
  sauterelle prieš 7 val.

  Meidda parašė:
  Ir as vat laukiu tik todel, kad nenoriu vaginalinio, nes santykiai tai uzdrausti, tai nors sako, kad vaginalinis nieko cia tokio, bet vat nenoriu as jo ir viskas. O…

  O kodel santykius uzdraude?

 2. Rasyte123
  Rasyte123 prieš 7 val.

  Cuoliuke86 parašė:
  siaip man kai jau gyde rimta anemija israse receptnius vaistus, tai geriau kreiptis pas savo gydytoja

  Man nėra anemijos. Hemoglobinas 117, bet aš jaučiuosi pastoviai silpna. Visą laiką laikydavosi apie 130, bet po kraujo davimo nukrito ir nepakeliu. Valgau granatus, burokus, daug šviežių vaisių..tik kepenelių nemėgstu ir raudonos mėsos nelabai.

 3. Meidda prieš 7 val.

  sauterelle parašė:
  O kodel santykius uzdraude?

  Pas mane IVF tai iskart grieztai jokiu santykiu, manau gal, kad orgazmo metu gimda spazmuoja, turbut saugumo sumetimais. Ir siaip pas mane vaginalinis progesteronas, tai vyrui teks pakentet iki 16 sav. Deja

 4. kavita
  kavita prieš 7 val.

  Jurgaaaa1 parašė:
  O kaip manot kada jau laikas butų?
  Aš pagal savo skaičiavimą eisiu beveik 9 sav., nes tokia vizito data, tik kai pirm…

  Net nezinau, man atrodo kad saugiau butu echoskopas isorinis, tai reiketu eiti kai jau gales matyti kazka...
  Del to ir klausiu kaip kas eina

 5. anika16
  anika16 prieš 7 val.

  kavita parašė:
  Net nezinau, man atrodo kad saugiau butu echoskopas isorinis, tai reiketu eitu kai jau gales matyti kazka...

  Man dare ir 7 ir 13savaite vaginalini sake viska geriau pamatuot jam