6 nėštumo savaitė

6 nėštumo savaitė

Vaikelis 6 nėštumo savaitę

Pipiras. Vaikelis dabar yra pipiro dydžio (apytiksliai 2–4 milimetrų ilgio). Ląstelės, iš kurių formuosis būsimo kūdikio kūno dalys, dalijasi neįtikėtinu greičiu, ir kūnelis po truputį įgauna formą, primenančią raidę "C".

Jau dabar galima įžvelgti svarbiausių kūno dalių užuomazgas: galvos, kūnelio, rankų, ryškėja būsimojo stuburo linija.

Galva dabar atrodo neproporcingai didelė. Jos šonuose matyti tamsios dėmelės, kurių vietoje vystysis akys ir nosies šnervės. Iš vos pastebimų įdubimų vystysis mažylio ausys.

Po plyšeliu, kuris vėliau taps burna, yra mažos klostės, iš kurių formuosis apatinis žandikaulis ir kaklas. Burnos viduje ką tik pradėjo formuotis liežuvis ir balso stygos. Vystosi ir vaikučio žarnynas, o tose vietose, kur vėliau bus plaučiai, pradeda atsirasti plonyčiai kvėpavimo takai.

Mažylio kojos ir rankos atrodo kaip tuoj tuoj sprogsiantys pumpurai. Pradeda augti raumenų audinys, ir jau įpusėjus šiai savaitei vaikutis pradės judinti savo mažutes galūnes. Šių švelnių, vos pastebimų judesių dar nepajausite - pirmųjų juntamų vaisiaus judesių teks palūkėti iki pirmojo trimestro pabaigos ar antrojo trimestro pradžios.

Jo širdutė auga ir dalijasi į dešinįjį ir kairįjį skilvelius, o svarbiausia – pradeda plakti! Jei šią savaitę jums būtų atlikta ultragarso procedūra, ekrane pamatytumėte mažą pulsuojančią dėmelę. Mažylio širdelė plaka dvigubai greičiau nei suaugusio žmogaus (nuo 100 iki 130 tvinksnių per minutę).

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 6 nėštumo savaitę

Faktas

Liaudyje populiaru sakyti, kad nėštumas trunka 9 mėnesius. Tačiau tai būtų beveik tiesa tik tuo atveju, jei mėnuo turėtų 31 dieną. „Standartinis“ nėštumas trunka 9 mėnesius ir vieną savaitę, jei skaičiuosime nuo pirmosios paskutinių mėnesinių dienos, ir apie 8 mėnesius ir tris savaitės, jei skaičiuosime nuo apvaisinimo.

Nėštumo požymiai šią savaitę bus panašūs į ankstesnės savaitės, bet kiek ryškesni (ir labiau varginantys).

Net jei anksčiau emocijas sekėsi valdyti puikiai, nenustebkite jei iš pusiausvyros jus išmuš menkniekiai, o nuotaikos pradės keistis dažniau nei oras pajūryje - nuo euforijos vieną dieną iki visiškos nevilties kitą.

Šie "linksmieji kalneliai" greičiausiai lydės visą nėštumą. Kaltintinti dėl jų visų pirma reikėtų hormonus (itin aukštą ir besikeičiantį jų lygį), tačiau ir be jų yra svari priežastis: jūsų gyvenimas keičiasi iš esmės, o kas tokiu atveju išliktų ramus kaip belgas?

Tepimas (rusvos ar raudonos dėmės ant kelnaičių ar tualetinio popieriaus) arba kraujavimas yra įprastas dalykas ankstyvojo nėštumo metu.

Tačiau kartais tai gali būti pirmasis persileidimo ar negimdinio nėštumo požymis. Pastebėjusi bet kokį tepimą ar kraujavimą, būtinai praneškite apie tai savo gydytojui.

Darbelis 6 nėštumo savaitei

Stebitės, kaip kai kurioms pavyksta atrodyti puikiai ir tilpti į iki nėštumo nešiotus džinsus praėjus vos mėnesiui kitam po gimdymo?

Greičiausiai, jos nėštumo metu priaugo tik tiek svorio, kiek rekomenduojama. Kontroliuoti priaugamą svorį rekomenduojama tikrai ne dėl grožio – per didelis nėštumo metu priaugtas svoris didina nėštumo komplikacijų riziką. 

Kad išsilaikytumėte rekomenduojamo svorio ribose, pradėkite stebėti jo kitimą. Kad būtų patogiau, tai galite daryti nėštumo svorio skaičiuoklėje.

2022 m. Balandinukai ❤️

 1. Amber3
  Amber3 prieš 7 val.

  Sveikos👋😊 Jungiuosi prie jusu😊 Pati esu balandinuke (14d) ir leliukas turetu gimti (pagal programele) 13d😁 Bet tikiuosi tempsim iki 14😅🤞 Zinau tikslia ov diena, tad man eina jau 4oji sav. Sian pasidariau hcg-3296, 5dieni kartosiu. Darausi dėl savo šventos ramybes, nes pas gine užsiregistravau 23d rugpjucio, kai jau bus 7-8sav ir gales girdeti sirdeles plakima😊 Pamenu su pirnu nestumu nuejau 5sav,tai nieko nemate, tik tiek kad gimda ruosiasi vaikeliui, bet puslytes dar nesimate, tad si kart neleksiu kaip akis isdegusi, juolab, kad jauciuosi puikiai😊 Sian pajauciau pirmuosius simptomus, ryte besedint prie pusryciu stalo eme lb suktis galva, teko prigulti. Ai, dar nuolat nera jegu ir norisi miego, tad su mazaja kartu nusnaudziu pietu miegelio😅 Labai tikiuosi, kad sis nestumas bus toks pat lengvas, kaip pirmasis, nes nespesiu paskui mazaja lakstyti, jei blogai jausiuos🤦‍♀️🤞

  Kas nustebino, kad DAR vienas avinukas i musu seima ir gimine ateina😁 Planavome 4men,na bet maziukas pasirinko buti uzsispyrusiu kaip jo tevai (mes su vyru abu 🐏🐏) ir seneliai, mano tevai taip pat 🐏🐏 abu😁, musu krikstasunis 🐏, zodziu, avinu banda🤣

  Labai visoms, o taip pat ir sau, linkiu sekmingai pranesioti si rizikingiausia etapa ir dziaugtis kiekviena nestumo akimirka, nes viskas lb greitai praeina🙈

 2. gabrielelk
  gabrielelk prieš 5 val.

  Sveikos mamytės ❤ kaip ir aš įstojau į jūsų gretas. Konsultacijai pas gydytoja tik kitam ketvirtadieniui gavau. Bet juoselės tikrai 2‼️
  Turiu tokį klausimuką , gal kas būsit susidūrusios. Žodžiu dirbu tokia darba , jis morališkai ir emociškai man per sunkus. Lygiai metus kaip dirbu jame bus spalio 7 dieną. Jei spali ar lapkritį išeičiau iš darbo dekretą gaučiau ar ne ?

 3. User has not uploaded an avatar
  Ašpliustrys prieš 5 val.

  Amber3 parašė:
  Sveikos👋😊 Jungiuosi prie jusu😊 Pati esu balandinuke (14d) ir leliukas turetu gimti (pagal programele) 13d😁 Bet tikiuosi tempsim iki 14😅🤞 Zinau tikslia ov diena, tad…

  Sveikinu Eina sau, koks jūsų didelis Hcg, tikrai tik 4 -ta savaitė eina? Gal kokie trynukai

 4. User has not uploaded an avatar
  Ašpliustrys prieš 5 val.

  gabrielelk parašė:
  Sveikos mamytės ❤ kaip ir aš įstojau į jūsų gretas. Konsultacijai pas gydytoja tik kitam ketvirtadieniui gavau. Bet juoselės tikrai 2‼️

  Sveiki sveikinu ir jus o ar buvo pertrauka nuo 1 darbo iki kito? Kad gautumėte išmokas, per 24 mėnesius turite būti išdirbusi 12 mėnesių, nesvarbu, kiek darbų keitėte.

 5. Zazzaa
  Zazzaa prieš 4 val.

  gabrielelk parašė:
  Sveikos mamytės ❤ kaip ir aš įstojau į jūsų gretas. Konsultacijai pas gydytoja tik kitam ketvirtadieniui gavau. Bet juoselės tikrai 2‼️

  As su pirmu gavau isejus lygiai po 1 metu darbo - gautumet ir Jus 🤗