6 nėštumo savaitė

6 nėštumo savaitė

Vaikelis 6 nėštumo savaitę

Pipiras. Vaikelis dabar yra pipiro dydžio (apytiksliai 2–4 milimetrų ilgio). Ląstelės, iš kurių formuosis būsimo kūdikio kūno dalys, dalijasi neįtikėtinu greičiu, ir kūnelis po truputį įgauna formą, primenančią raidę "C".

Jau dabar galima įžvelgti svarbiausių kūno dalių užuomazgas: galvos, kūnelio, rankų, ryškėja būsimojo stuburo linija.

Galva dabar atrodo neproporcingai didelė. Jos šonuose matyti tamsios dėmelės, kurių vietoje vystysis akys ir nosies šnervės. Iš vos pastebimų įdubimų vystysis mažylio ausys.

Po plyšeliu, kuris vėliau taps burna, yra mažos klostės, iš kurių formuosis apatinis žandikaulis ir kaklas. Burnos viduje ką tik pradėjo formuotis liežuvis ir balso stygos. Vystosi ir vaikučio žarnynas, o tose vietose, kur vėliau bus plaučiai, pradeda atsirasti plonyčiai kvėpavimo takai.

Mažylio kojos ir rankos atrodo kaip tuoj tuoj sprogsiantys pumpurai. Pradeda augti raumenų audinys, ir jau įpusėjus šiai savaitei vaikutis pradės judinti savo mažutes galūnes. Šių švelnių, vos pastebimų judesių dar nepajausite - pirmųjų juntamų vaisiaus judesių teks palūkėti iki pirmojo trimestro pabaigos ar antrojo trimestro pradžios.

Jo širdutė auga ir dalijasi į dešinįjį ir kairįjį skilvelius, o svarbiausia – pradeda plakti! Jei šią savaitę jums būtų atlikta ultragarso procedūra, ekrane pamatytumėte mažą pulsuojančią dėmelę. Mažylio širdelė plaka dvigubai greičiau nei suaugusio žmogaus (nuo 100 iki 130 tvinksnių per minutę).

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 6 nėštumo savaitę

Faktas

Liaudyje populiaru sakyti, kad nėštumas trunka 9 mėnesius. Tačiau tai būtų beveik tiesa tik tuo atveju, jei mėnuo turėtų 31 dieną. „Standartinis“ nėštumas trunka 9 mėnesius ir vieną savaitę, jei skaičiuosime nuo pirmosios paskutinių mėnesinių dienos, ir apie 8 mėnesius ir tris savaitės, jei skaičiuosime nuo apvaisinimo.

Nėštumo požymiai šią savaitę bus panašūs į ankstesnės savaitės, bet kiek ryškesni (ir labiau varginantys).

Net jei anksčiau emocijas sekėsi valdyti puikiai, nenustebkite jei iš pusiausvyros jus išmuš menkniekiai, o nuotaikos pradės keistis dažniau nei oras pajūryje - nuo euforijos vieną dieną iki visiškos nevilties kitą.

Šie "linksmieji kalneliai" greičiausiai lydės visą nėštumą. Kaltintinti dėl jų visų pirma reikėtų hormonus (itin aukštą ir besikeičiantį jų lygį), tačiau ir be jų yra svari priežastis: jūsų gyvenimas keičiasi iš esmės, o kas tokiu atveju išliktų ramus kaip belgas?

Tepimas (rusvos ar raudonos dėmės ant kelnaičių ar tualetinio popieriaus) arba kraujavimas yra įprastas dalykas ankstyvojo nėštumo metu.

Tačiau kartais tai gali būti pirmasis persileidimo ar negimdinio nėštumo požymis. Pastebėjusi bet kokį tepimą ar kraujavimą, būtinai praneškite apie tai savo gydytojui.

Darbelis 6 nėštumo savaitei

Stebitės, kaip kai kurioms pavyksta atrodyti puikiai ir tilpti į iki nėštumo nešiotus džinsus praėjus vos mėnesiui kitam po gimdymo?

Greičiausiai, jos nėštumo metu priaugo tik tiek svorio, kiek rekomenduojama. Kontroliuoti priaugamą svorį rekomenduojama tikrai ne dėl grožio – per didelis nėštumo metu priaugtas svoris didina nėštumo komplikacijų riziką. 

Kad išsilaikytumėte rekomenduojamo svorio ribose, pradėkite stebėti jo kitimą. Kad būtų patogiau, tai galite daryti nėštumo svorio skaičiuoklėje.

2020 m. Vasario menesio mažyliai :)

 1. Šakar. Makar
  Šakar. Makar prieš 3 val.

  Stebuklaii parašė:
  Gerai, bet jau norėčiau bent silpną pykinimą pajusti, tada būčiau 100 % tikra, kad jam viskas gerai, o dabar gyvena ten ramiai ir jokių signalų neduoda

  Ne ne ne, nereikia, nenorekit! Man taip gerai viskas buvo, o va nuo vakar verkt pradėjau, kaip durnike kokia, šiandien jau ir skrandis sustojo pavalgius pietus, o pasirodo indaplovė mano dvokia taip kad net pykina. Noriu atgal ten kur nėra jokių simptomų 😥😥😀

 2. User has not uploaded an avatar
  Julkaa prieš 2 val.

  Sveikos, jungiuosi į jūsų grupe. Planavom ir iš 1 karto pavyko 😀 Šią savaitę su žinaujau, kad laukiuosiu. Nežinau ar pagimdysiu vasarį ar kova, nes data Vasario 28d. Pirmąjį sūnų pagimdžiau 40+1🙂

 3. User has not uploaded an avatar
  Berniukųmama prieš 2 val.

  Stebuklaii parašė:
  Gerai, bet jau norėčiau bent silpną pykinimą pajusti, tada būčiau 100 % tikra, kad jam viskas gerai, o dabar gyvena ten ramiai ir jokių signalų neduoda

  Su pirmais nėštumais tai aš ir maniau nu blyn nors kartą kad silpna pasidarytų ar dar kas😁🙈, lengvai gan pravaikščiojau su antru tik 4mėn pas daktarus nuėjau😏😁 taip gerai viskas buvo apart didesnio pilvo o dabar.. Vajei vajei.. Atsiimu turbūt už tuos du🤪😁

 4. Jamaika
  Jamaika prieš 2 val.

  Julkaa parašė:
  Sveikos, jungiuosi į jūsų grupe. Planavom ir iš 1 karto pavyko 😀 Šią savaitę su žinaujau, kad laukiuosiu. Nežinau ar pagimdysiu vasarį ar kova, nes data Vasario 28d…

  Sveika, sveikinu 2020 vasaris tures 29 d, tad gal spesi

 5. gintarinė_laputė
  gintarinė_laputė prieš 17 min.

  Jamaika parašė:
  Sveika, sveikinu 2020 vasaris tures 29 d, tad gal spesi

  Oi geras, kaži ar turėsim tokių, kurių gimtadienis bus tik kas ketvirtus metus