6 nėštumo savaitė

Vaikelis 6 nėštumo savaitę

Pipiras. Vaikelis dabar yra pipiro dydžio (apytiksliai 2–4 milimetrų ilgio). Ląstelės, iš kurių formuosis būsimo kūdikio kūno dalys, dalijasi neįtikėtinu greičiu, ir kūnelis po truputį įgauna formą, primenančią raidę "C".

Jau dabar galima įžvelgti svarbiausių kūno dalių užuomazgas: galvos, kūnelio, rankų, ryškėja būsimojo stuburo linija.

Galva dabar atrodo neproporcingai didelė. Jos šonuose matyti tamsios dėmelės, kurių vietoje vystysis akys ir nosies šnervės. Iš vos pastebimų įdubimų vystysis mažylio ausys.

Po plyšeliu, kuris vėliau taps burna, yra mažos klostės, iš kurių formuosis apatinis žandikaulis ir kaklas. Burnos viduje ką tik pradėjo formuotis liežuvis ir balso stygos. Vystosi ir vaikučio žarnynas, o tose vietose, kur vėliau bus plaučiai, pradeda atsirasti plonyčiai kvėpavimo takai.

Mažylio kojos ir rankos atrodo kaip tuoj tuoj sprogsiantys pumpurai. Pradeda augti raumenų audinys, ir jau įpusėjus šiai savaitei vaikutis pradės judinti savo mažutes galūnes. Šių švelnių, vos pastebimų judesių dar nepajausite - pirmųjų juntamų vaisiaus judesių teks palūkėti iki pirmojo trimestro pabaigos ar antrojo trimestro pradžios.

Jo širdutė auga ir dalijasi į dešinįjį ir kairįjį skilvelius, o svarbiausia – pradeda plakti! Jei šią savaitę jums būtų atlikta ultragarso procedūra, ekrane pamatytumėte mažą pulsuojančią dėmelę. Mažylio širdelė plaka dvigubai greičiau nei suaugusio žmogaus (nuo 100 iki 130 tvinksnių per minutę).

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 6 nėštumo savaitę

Faktas

Liaudyje populiaru sakyti, kad nėštumas trunka 9 mėnesius. Tačiau tai būtų beveik tiesa tik tuo atveju, jei mėnuo turėtų 31 dieną. „Standartinis“ nėštumas trunka 9 mėnesius ir vieną savaitę, jei skaičiuosime nuo pirmosios paskutinių mėnesinių dienos, ir apie 8 mėnesius ir tris savaitės, jei skaičiuosime nuo apvaisinimo.

Nėštumo požymiai šią savaitę bus panašūs į ankstesnės savaitės, bet kiek ryškesni (ir labiau varginantys).

Net jei anksčiau emocijas sekėsi valdyti puikiai, nenustebkite jei iš pusiausvyros jus išmuš menkniekiai, o nuotaikos pradės keistis dažniau nei oras pajūryje - nuo euforijos vieną dieną iki visiškos nevilties kitą.

Šie "linksmieji kalneliai" greičiausiai lydės visą nėštumą. Kaltintinti dėl jų visų pirma reikėtų hormonus (itin aukštą ir besikeičiantį jų lygį), tačiau ir be jų yra svari priežastis: jūsų gyvenimas keičiasi iš esmės, o kas tokiu atveju išliktų ramus kaip belgas?

Tepimas (rusvos ar raudonos dėmės ant kelnaičių ar tualetinio popieriaus) arba kraujavimas yra įprastas dalykas ankstyvojo nėštumo metu.

Tačiau kartais tai gali būti pirmasis persileidimo ar negimdinio nėštumo požymis. Pastebėjusi bet kokį tepimą ar kraujavimą, būtinai praneškite apie tai savo gydytojui.

Darbelis 6 nėštumo savaitei

Stebitės, kaip kai kurioms pavyksta atrodyti puikiai ir tilpti į iki nėštumo nešiotus džinsus praėjus vos mėnesiui kitam po gimdymo?

Greičiausiai, jos nėštumo metu priaugo tik tiek svorio, kiek rekomenduojama. Kontroliuoti priaugamą svorį rekomenduojama tikrai ne dėl grožio – per didelis nėštumo metu priaugtas svoris didina nėštumo komplikacijų riziką. 

Kad išsilaikytumėte rekomenduojamo svorio ribose, pradėkite stebėti jo kitimą. Kad būtų patogiau, tai galite daryti nėštumo svorio skaičiuoklėje.

2018 m. gegužes men. stebuklai

 1. Izabelė_
  Izabelė_ prieš 15 val.

  SUKOON parašė:
  Kam dar ryt mėnesinės turėtų būti?
  Gadinsim testukus?

  Man ryt turėtų, bet jau šiandien atlikau testą

 2. jurmalado
  jurmalado prieš 15 val.

  aneszko parašė:
  Ir aš šiandien sužinojau, kad laukiuosi, ir man lygiai taip pat atrodo kad tuoj tuoj susirgsiu 😕 matyt organizmui reikia laiko suprast, kas iš tiesų vyksta ☺…

  Bet mano men tik kita men vat kaip gal man jau paranoja?

 3. Izabelė_
  Izabelė_ prieš 13 val.

  jurmalado parašė:
  Bet mano men tik kita men vat kaip gal man jau paranoja?

  Šitai gali nustatyt tik gydytojas, ne mes O jei rimtai, aš ir visą laikotarpį po vaisingų dienų stebėjau save per padidinamą stiklą, na jums belieka laukti...

 4. IevaPa prieš 11 val.

  ie.va parašė:
  Ieva, sveikinu labai labai!!!

  Aciu pagaliau ir mum pasiseke

  aneszko parašė:
  Ir aš šiandien sužinojau, kad laukiuosi, ir man lygiai taip pat atrodo kad tuoj tuoj susirgsiu 😕 matyt organizmui reikia laiko suprast, kas iš tiesų vyksta ☺……

  Pilvo apacia skauda nes pradeda po biski temptis gimda, viskas cia gerai

  SUKOON parašė:
  Kam dar ryt mėnesinės turėtų būti?
  Gadinsim testukus?

  Mano mmm diena buvo mazdaug vakar

  jurmalado parašė:
  Bet mano men tik kita men vat kaip gal man jau paranoja?

  Tikrai paranoja

 5. Drakonta
  Drakonta prieš 2 val.

  Sveikos gegužės mėn.nėštukės. Kviečiu ateiti į uždarą grupę tas mamas, kurios tikrai laukiasi, o ne dar tik laukia testukų ir || 😊grupės pavadinimas 2018 m. gegužiukai 😊