Berniukas ar mergaitė: ar įmanoma suplanuoti vaiko lytį?

Ar galima “užsisakyti” vaiko lytį? Norisi tikėti, kad galima.

Daugelyje šalių išankstinis kūdikio lyties sužinojimas buvo ir tebėra laikomas tabu, nereikalinga prabanga ir net amoralumu. Bet yra šalių, kuriose būsimo vaiko lytis tėvams pranešama iš anksto kaip vienas iš privalomų formalumų ištyrus vaisiaus vandenis arba 18-ąją nėštumo savaitę išsityrus ultragarsu.

Deja, ne visose tautose vienodai toleruojamos abi lytys. Daugelyje Azijos šalių visi tėvai trokšta turėti tik berniukus. Dažnai, paaiškėjus, jog laukiamasi mergaitės, padaromas abortas. Taip dažnai būna Kinijoje ir Indijoje. Ten jau anksti diagnozuojama vaisiaus lytis ir atliekamas atrankos abortas.

Didžiojoje Britanijoje gyvenantis ginekologas Paulas Rainsbury pernai savo šalyje sukėlė tikrą audrą teigdamas, kad artimiausiu metu visi tėvai galės pasirinkti kūdikio lytį. Šią paslaugą jis jau teikia tėvams, kurie į jį kreipiasi dar prieš pradėdami vaiką. Šis žmogus buvo spaudos apkaltintas kaip “žeidžiantis Dievą”, pasmerktas ginekologo naudojamas dirbtinio apvaisinimo metodas parenkant norimą vaisiaus lytį.

Kadangi Paulo Rainsburo veikla buvo pavadinta neetiška ir uždrausta Anglijoje, jis privačią kliniką atidarė Neapolyje, nes Italijoje įstatymai yra daug liberališkesni. Jis tikisi, jog daugiausia klientų susilauks iš turtingų Azijos ir Arabijos šalių šeimų, kur dauguma nori tiktai sūnaus. Jo taikomą metodą sudaro tai, kad iš pradžių dirbtiniu būdu apvaisinami keli moters kiaušinėliai, paskui reikiamos lyties embrionai implantuojami į moters gimdą. Naudojama technika yra moderni ir brangi, todėl dirbtinis apvaisinimas gali kainuoti iki 12 000 dolerių. “Bet žmonės yra pasiruošę mokėti”, - teigia Rainsbury.

Vaisiaus lyčiai nustatyti galima naudotis šlapimo tyrimu. Dvejus metus eksperimentavusi amerikiečių kompanija sukūrė techniką, leidžiančią surasti biocheminį katalizatorių, parodantį vaiko lytį. Šis testas atliekamas namie. Galimos dvi spalvinės kombinacijos: geltonai žaliai nusidažęs šlapimas rodys mergaitę, o raudona oranžinė spalva – berniuką. Testas negalioja dvynukams.

Keletas būdų, kaip “pareguliuoti” gamtos dėsnius ir susilaukti norimos lyties kūdikio. (neaišku, kiek jie teisingi, bet galite pamėginti).

Kinų gimimo kalendorius

Tai labai senas būdas, aprašytas rankraštyje, rastame viename kape prieš 700 metų. Jame teigiama, kad reikia motinos amžių suderinti su apvaisinimo mėnesiu. Šis kinų gimimo kalendorius tinka daugeliui. Bet juk ir taip 50 proc. “išeina” taip, kaip reikia, tiesa?

Šetleso receptas

Amerikiečių ginekologo Landrumo B. Šetleso populiaraus metodo esmę sudaro apvaisinimo laiko suderinimas su kiaušinėlio atsiskyrimu. Tyrimams jis paskyrė apie 30 metų. Teigiama, jog 75-90 proc. Pasiseka…

Selenos metodas

Teigiama, kad moters kiaušinėlio ląstelės įvairiomis mėnesio dienomis turi skirtingą krūvį. Šio metodo aprašymą galima rasti Internete ir nusipirkti. Pagal jį galima suskaičiuoti, kurią dieną apsivaisinus didžiausia tikimybė susilaukti berniuko, o kurią – mergaitės.

Micro–sort technika

Tai rimtas mokslinis metodas, kuris taip pat taikomas JAV poroms su genetiškai paveldimomis ligomis tirti. Virdžinijos valstijoje esantis GIVF institutas sėkmingai ištobulino metodą tam, kad gimtų mergaitė. Atskiriami berniukų ir mergaičių lytį lemiantys spermatozoidai ir norimais apvaisinama. Rezultatas toks, kad iš 13 nėštumų gimsta 12 mergaičių. Metodas buvo kritikuojamas kaip nepatikimas. Jis pirmiausia suteikia vilties tėvams, kurie dėl sunkių paveldimų ligų nedrįsta turėti palikuonių.

Receptas mergaitei:

1. Santykiauti reikia ne vėliau kaip dvi dienos prieš kiaušinėlio atsiskyrimą.
2. Rekomenduojama misionieriaus poza (vyras viršuje).
3. Moteris neturi patirti orgazmo.

Receptas berniukui:

1. Santykiauti reikia kiek galima arčiau kiaušinėlio atsiskyrimo dienos.
2. Rekomenduojama poza iš nugaros.
3. Moteris turi patirti orgazmą.

Susiję straipsniai

Planuojate kūdikį? Nepavyksta pastoti? Vaisingumo problemos? Kviečiame konsultuotis forume!

Užduokite neraminančius ir aktualius klausimus, susijusius su nėštumo planavimu, sunkumais pastojant, nevaisingumo problemomis.

Genetiniai tyrimai planuojant nėštumą

Šiuo metu genetiniais tyrimais galima nustatyti net iki 500 skirtingų genetinių sutrikimų.

Kokia reali tikimybė pastoti mėnesinių metu?

Daugelis mūsų yra girdėjusios frazę, kad 7 dienos prieš mėnesines ir po jų yra nevaisingos. Tačiau ši taisyklė gali ir nepasitvirtinti.

Skelbimai

1,00 €
36 | 8 | S
10,00 €
34 | 6 | XS
10,00 €