Nuo kada vaikas turi daryti į puoduką? (383)

vaiko mokymas daryti į puoduką OndroM | Shutterstock.com

Specialistų teigimu, kad ir kada pradėtumėte vaiką mokyti šių įgūdžių, savarankiškai naudotis tualetu vaikas sugebės, kai jam bus 2-3 metai (berniukai tai pradeda daryti vėliau nei mergaitės).

Nedidelės „nelaimės“ gali vis dar pasitaikyti ir vėlesniame amžiuje – neturėtumėte vaikų už tai barti ar bausti, nes tyrimai rodo, kad bausmės neigiamai veikia vaiko psichiką ir dažnai turi nepageidaujamų pasekmių – pavyzdžiui šlapimo nelaikymas, nevalingas tuštinimasis ar – atvirkščiai – vidurių užkietėjimas.

Iš kitos pusės, jei pradėsite „mokslus“ anksčiau, galite tikėtis, kas jau sulaukęs 1-1,5 metų vaikas beveik visuomet duos ženklą arba pats pasiprašys ant puoduko (o kartais ir pats nueis).

Tokio amžiaus vaikui vis dar reikės jūsų pagalbos, tačiau sauskelnių reikės vis rečiau. Jei būsite pakankamai atidūs, nuo 18-20 mėnesių amžiaus sauskelnių dienos metu gali visai nebereikėti, tačiau turėti atsargai švarių drabužių yra gera mintis.

Net jei vaikas namuose tualetu jau naudojasi savarankiškai, būkite nusiteikę, kad iki 4-5 metų vaikui gali reikėti pagalbos nusivalant užpakaliuką tualetiniu popieriumi.

Iki 5-6 metų vaikas gali norėti, kad palaikytumėte jam kompaniją į tualetą nepažįstamose vietose.

Kada pradėti vaiką mokyti daryti į puoduką?

Nuo kokio amžiaus pradėti mokyti vaiką daryti į puoduką, priklauso nuo šeimos požiūrio į šį raidos ir auklėjimo etapą. Egzistuoja dvi pagrindinės nuomonės šiuo klausimu:

 • ankstyvo mokymo: vaikas tualetu pratinamas „naudotis“ nuo pat gimimo arba kelių mėnesių amžiaus;
 • vėlyvo mokymo: vaikas pradedamas mokyti naudotis tualetu, kai pasiekia reikiamą fizinės, bendravimo ir socialinės brandos lygį, bei pats to nori (paprastai apie 1,5-2,5 metų).

Dauguma Vakarų pediatrų yra vėlyvo mokymo šalininkai, tačiau pastaraisiais metais pradėjus populiarėti natūralumo, ekologijos idėjoms, vis dažniau pasigirsta raginimų grįžti prie ankstyvojo mokymo, kurį naudojo mūsų proseneliai ir tebenaudoja dauguma trečiojo pasaulio šalių, kuriose sauskelnės tebėra retenybė.

Straipsnyje „Tualetas: nuo gimimo ar vaikui panorėjus?“ rasite kiekvienos iš nuomonių „už“ ir „prieš“ ir nuorodas į skirtingų mokymo būdų aprašymus.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 1 m.

  Kiaupienė parašė:
  Nuo kada pasiruošę vaikai yra manau individualu. Mano atveju vaiko lengvai nepadodinu, bet kam tas reikalas žino. Tai aš jo neverčiu, bet sauskelnių nededu. Nuolat …

  As savo trimeti irgi po truputi pratinau gal pusmeti, vis paklausdama ar nori. Pats vienas atsisedo ant puodo likus menesiui iki 3 gimtadienio

 2. User has not uploaded an avatar
  ieva6891 prieš 1 m.

  O maniškis 1m.ir 4 mėn.parodė, kad nori sysių (labai stebėdavo vyresnįjį brolį einantį į tualetą). Nuo tada dienomis nebedėjau pampio, o nuo 1m.11 mėn.nebedėjau pampio ir nakčiai. Dabar eina į darželį ir labai džiaugiuosi, kad nereikia galvoti, ar auklėtoja pakeis pampį iškart pasysiojus, ar kais su tuo šlapiu pampiu vaikas. Žodžiu, negaliu net įsivaizduoti, kad jis dar būtų su pampiu.

 3. User has not uploaded an avatar
  ingakr prieš 6 d.

  Mes ant puoduko dukra pradejom sodinti nuo 6 men. Nuo tada kaka daro tik ant puoduko. O nuo 8 men dienos metu sauskelniu nenaudojam. Nes pasodinu kas valanda ant puoduko tada ir pasisioja.

 4. Volunge
  Volunge prieš 6 d.

  ingakr parašė:
  Mes ant puoduko dukra pradejom sodinti nuo 6 men. Nuo tada kaka daro tik ant puoduko. O nuo 8 men dienos metu sauskelniu nenaudojam. Nes pasodinu kas valanda ant pu…

  O sakykit, jums šiuo metu (sulaukus metukų) neatsirado pasipriešinimo puodukui? Mes 8 mėnesių pradėjom sodinti, paskutinius 2 mėn kakutį sugaudydavom su puoduku visad. Bet dabar pradėjo panelė panikuoti sodinant, nebenorėti pastenėti pasodinta..

 5. User has not uploaded an avatar
  ingakr prieš 6 d.

  Volunge parašė:
  O sakykit, jums šiuo metu (sulaukus metukų) neatsirado pasipriešinimo puodukui? Mes 8 mėnesių pradėjom sodinti, paskutinius 2 mėn kakutį sugaudydavom su puoduku vi…

  Ne pasodinam ir padaro. Buna kartais kad pasisioja I kelnes, bet tik truputi. Tada pasako fui ir suprantu kad jau nori sisiuko.