Nuo kada vaikas turi daryti į puoduką? (403)

vaiko mokymas daryti į puoduką OndroM | Shutterstock.com

Specialistų teigimu, kad ir kada pradėtumėte vaiką mokyti šių įgūdžių, savarankiškai naudotis tualetu vaikas sugebės, kai jam bus 2-3 metai (berniukai tai pradeda daryti vėliau nei mergaitės).

Nedidelės „nelaimės“ gali vis dar pasitaikyti ir vėlesniame amžiuje – neturėtumėte vaikų už tai barti ar bausti, nes tyrimai rodo, kad bausmės neigiamai veikia vaiko psichiką ir dažnai turi nepageidaujamų pasekmių – pavyzdžiui šlapimo nelaikymas, nevalingas tuštinimasis ar – atvirkščiai – vidurių užkietėjimas.

Iš kitos pusės, jei pradėsite „mokslus“ anksčiau, galite tikėtis, kas jau sulaukęs 1-1,5 metų vaikas beveik visuomet duos ženklą arba pats pasiprašys ant puoduko (o kartais ir pats nueis).

Tokio amžiaus vaikui vis dar reikės jūsų pagalbos, tačiau sauskelnių reikės vis rečiau. Jei būsite pakankamai atidūs, nuo 18-20 mėnesių amžiaus sauskelnių dienos metu gali visai nebereikėti, tačiau turėti atsargai švarių drabužių yra gera mintis.

Net jei vaikas namuose tualetu jau naudojasi savarankiškai, būkite nusiteikę, kad iki 4-5 metų vaikui gali reikėti pagalbos nusivalant užpakaliuką tualetiniu popieriumi.

Iki 5-6 metų vaikas gali norėti, kad palaikytumėte jam kompaniją į tualetą nepažįstamose vietose.

Kada pradėti vaiką mokyti daryti į puoduką?

Nuo kokio amžiaus pradėti mokyti vaiką daryti į puoduką, priklauso nuo šeimos požiūrio į šį raidos ir auklėjimo etapą. Egzistuoja dvi pagrindinės nuomonės šiuo klausimu:

 • ankstyvo mokymo: vaikas tualetu pratinamas „naudotis“ nuo pat gimimo arba kelių mėnesių amžiaus;
 • vėlyvo mokymo: vaikas pradedamas mokyti naudotis tualetu, kai pasiekia reikiamą fizinės, bendravimo ir socialinės brandos lygį, bei pats to nori (paprastai apie 1,5-2,5 metų).

Dauguma Vakarų pediatrų yra vėlyvo mokymo šalininkai, tačiau pastaraisiais metais pradėjus populiarėti natūralumo, ekologijos idėjoms, vis dažniau pasigirsta raginimų grįžti prie ankstyvojo mokymo, kurį naudojo mūsų proseneliai ir tebenaudoja dauguma trečiojo pasaulio šalių, kuriose sauskelnės tebėra retenybė.

Straipsnyje „Tualetas: nuo gimimo ar vaikui panorėjus?“ rasite kiekvienos iš nuomonių „už“ ir „prieš“ ir nuorodas į skirtingų mokymo būdų aprašymus.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  aidamaslauskaite prieš 2 m.

  viktorijabz parašė:
  Didžiausios klaidos, kad vaikai neina ant puoduko yra:

  Netiesa. Net ne vienoje vietoje esu skaičiusi, kad puodukas turi būti vaiko akiratyje. Pirmagimė kai mokinome pati atsinešdavo kai norėdavo ant puoduko.

 2. Indrė7777
  Indrė7777 prieš 1 m.

  Sveikos. Koks buvo jūsų vaikų amžius kai pradėjote sodinti ant puoduko? Ir per kiek laiko vaikas suprato kad reikia sisioti į puoduką?

 3. G-mania
  G-mania prieš 1 m.

  Pirmagymi sodint pradejau lb anksti,tiesiog keisdama sauskelnes,pasodindavau ant puodo,daznai padarydavo,bet pats procesas iki pilno supratimo ir atsisakymo ilgai uztruko. Pasodindamas padarydavo,bet pasakyt,kad nori, nepasakydavo. Atsisake pries antra gimtadieni,i darza beveik 2 metu isejo be pamperso.
  Antrasis brolis isvis suprato per pora dienu,paciai sunku patiket. Atsilus orams,kai lauke galejo lakstyt, nuemiau pampersa ir pasakiau,kad pipi ir kaka daryt reikia i puoda,atejo supratimas iskart,pirmas pora dienu buvo dar avariju,bet po savaites jau pilnai viska dare ant puoduko. Dar dedavau sauskelnes nakties miegui,bet kai pradejo ir nakti prabudes sakyt,kad nori pipi ir nebeliko slapiu sauskelniu, tai pasistatet tiesiog nakciai prie lovos puoda ir miegam be pamperso. Manau visam sitam procesui didele itaka padare vyresnysis brolis,gi jis nedaro i pampersa.. tai va mazius atsisake 1 ir 8 men pamperso,ir be jokiu zaidimu ir be daug slapiu kelniu.

 4. Barbee
  Barbee prieš 6 mėn.

  O aš noriu pasidalinti nauju atradimu kas susije su puoduku. Ogi namams ir kelionėms pritaikyti Buubla naktipuodžiai..nu kokie nerealus ir gražūs. Ir taip patogu visur su savimi pasiimti nes yra specialus krrpšys pasiūtas jiems įsidėti..toks stilingas sakyčiau..tai metų pirkinys mųsų 😀😀 nu kas daug keliaujate ir nenorite skirtis su savo mylimu naktipuodžiu..nes būna vaikai nedaro ant kitų tik ant savo..tai cia tobulas variantas

 5. Barbee
  Barbee prieš 6 mėn.

  Ai o pirkom tą naktipuodį grusgrus.lt