Nuo kada vaikas turi daryti į puoduką? (376)

vaiko mokymas daryti į puoduką OndroM | Shutterstock.com

Specialistų teigimu, kad ir kada pradėtumėte vaiką mokyti šių įgūdžių, savarankiškai naudotis tualetu vaikas sugebės, kai jam bus 2-3 metai (berniukai tai pradeda daryti vėliau nei mergaitės).

Nedidelės „nelaimės“ gali vis dar pasitaikyti ir vėlesniame amžiuje – neturėtumėte vaikų už tai barti ar bausti, nes tyrimai rodo, kad bausmės neigiamai veikia vaiko psichiką ir dažnai turi nepageidaujamų pasekmių – pavyzdžiui šlapimo nelaikymas, nevalingas tuštinimasis ar – atvirkščiai – vidurių užkietėjimas.

Iš kitos pusės, jei pradėsite „mokslus“ anksčiau, galite tikėtis, kas jau sulaukęs 1-1,5 metų vaikas beveik visuomet duos ženklą arba pats pasiprašys ant puoduko (o kartais ir pats nueis).

Tokio amžiaus vaikui vis dar reikės jūsų pagalbos, tačiau sauskelnių reikės vis rečiau. Jei būsite pakankamai atidūs, nuo 18-20 mėnesių amžiaus sauskelnių dienos metu gali visai nebereikėti, tačiau turėti atsargai švarių drabužių yra gera mintis.

Net jei vaikas namuose tualetu jau naudojasi savarankiškai, būkite nusiteikę, kad iki 4-5 metų vaikui gali reikėti pagalbos nusivalant užpakaliuką tualetiniu popieriumi.

Iki 5-6 metų vaikas gali norėti, kad palaikytumėte jam kompaniją į tualetą nepažįstamose vietose.

Kada pradėti vaiką mokyti daryti į puoduką?

Nuo kokio amžiaus pradėti mokyti vaiką daryti į puoduką, priklauso nuo šeimos požiūrio į šį raidos ir auklėjimo etapą. Egzistuoja dvi pagrindinės nuomonės šiuo klausimu:

 • ankstyvo mokymo: vaikas tualetu pratinamas „naudotis“ nuo pat gimimo arba kelių mėnesių amžiaus;
 • vėlyvo mokymo: vaikas pradedamas mokyti naudotis tualetu, kai pasiekia reikiamą fizinės, bendravimo ir socialinės brandos lygį, bei pats to nori (paprastai apie 1,5-2,5 metų).

Dauguma Vakarų pediatrų yra vėlyvo mokymo šalininkai, tačiau pastaraisiais metais pradėjus populiarėti natūralumo, ekologijos idėjoms, vis dažniau pasigirsta raginimų grįžti prie ankstyvojo mokymo, kurį naudojo mūsų proseneliai ir tebenaudoja dauguma trečiojo pasaulio šalių, kuriose sauskelnės tebėra retenybė.

Straipsnyje „Tualetas: nuo gimimo ar vaikui panorėjus?“ rasite kiekvienos iš nuomonių „už“ ir „prieš“ ir nuorodas į skirtingų mokymo būdų aprašymus.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 3 m.

  Kukuska86 parašė:
  Mes nuo6men sedejom ant puoduko be problemų iki pat db.jau visada kaku pasirašo pati kad nori o sysiu kai pradeda bekt ant kojyčių sysiukas tik tada šaukia ir bėga …

  pati kas pusvalandi pasodink ja ant puodo ir paklausk dazniau ar nori. Gal tik priminti reikia, ji gal uzsimirsta uzsiemus

 2. User has not uploaded an avatar
  Kukuska86 prieš 2 m.

  parašė:
  pati kas pusvalandi pasodink ja ant puodo ir paklausk dazniau ar nori. Gal tik priminti reikia, ji gal uzsimirsta uzsiemus

  Jo jus buvot teisi db viskas gerai.jau mano pana tik miegant tedem pampi...pasipraso.ir pati kas puswalandy paklausiu

 3. enril
  enril prieš 2 m.

  Ismokom gal budami 1,3m, bet del gyvenamos vietos keitimo, kai menesi budavom Lietuvoj,pusantro uzsieny,arba isvaziuodavom pas baba, jam viskas susimaisydavo, nenoredavo kito puoduko ir reikdavo vel mokintis :/ dabar nuo 2 metuku viskas susitvarke

 4. User has not uploaded an avatar
  linute_555 prieš 2 m.

  Maniskis ismoko tik 2,8 men. Bandziau iki to visokiais metodais, pagal draugu patarimus. Niekas netiko, kol viena diena pats paeme IR pasake kad nori sysiu IR nuejo I tualeta. Puoduko taip niekada IR nenaudojo.
  As tikiu kad sekmingai ismokysi Kai vaikas pats prades suvokti.

 5. Milabra prieš 2 m.

  Sveiki, mano dukrytei 1.3 m. bet vis prisibijau pradet mokyt, nes labai jautri ji. Bijau jei ka ne taip padarysiu is vis bijos. Kaip su lova, iki siol miega mane apsikabinus, bijo savo lovytes.
Skelbimai

430,00 €
6,00 €
370,00 €
38 | 10 | S