Didžiosios klaidos atsisakant sauskelnių (65)

sauskelnių atsisakymo problemos

Nori, kad perėjimas prie puoduko nesitęstų amžinybę, stenkis vengti šių klaidų:

Pavyzdžio nebuvimas. Vaikai – mėgdžiotojai iš prigimties: ir pati turbūt pastebėjai, kaip meistriškai tavasis mėgdžioja grimasas, balso intonacijas, gestus. Todėl leisk vaikui stebėti, kaip tu ir kiti namiškiai naudojatės tualetu. Nepamiršk, kad užkrečiamas ne tik geras, bet ir blogas pavyzdys, todėl nepamiršk po visko nusiplauti rankų!

„Didelė gėda“. Tuštinimosi tema neturėtų būti tabu – kalbėk apie tai, kaip apie natūralų dalyką: juk tuštinasi visi – žmonės, gyvūnai (jei turite naminių gyvūnėlių, jie taip pat gali būti geras pavyzdys!) Jei vaikas įsivaizduos, kad tai yra gėdingas dalykas, jis gali pradėti bijoti tuštintis, tuštintis kur nors pasislėpęs (dažniausiai tai daro ne tualete) – tai yra pakankamai rimtas psichologinis sutrikimas. 

Nė dienos be sauskelnių. Sauskelnės – laikinas dalykas, ir vaikas tai turi aiškiai suprasti. Pasistenk, kad vaikas įsivaizduotų „tikrus“ apatinius kaip tam tikra privilegija, kurią reikia užsitarnauti. Prisimink, kad sauskelnės įsuka į uždarą ratą: vaikas neišmoksta naudotis tualetu, nes sauskelnės jam leidžia jaustis pakankamai patogiai. O jei jaučiasi patogiai, nėra motyvacijos eiti ant puoduko.

Bausmės. Jokiu būdu nebausk vaiko, jei jis padaro į kelnes, net jei vaikas yra pakankamai didelis ir, atrodo, jau seniai turėtų būti pamiršęs apie šlapias kelnes. Tyrimai rodo, kad barami vaikai daug dažniau turi su tuštinimosi sutrikimų (šlapimo nelaikymo, naktinio šlapinimosi ir kitų), o taip pat ir psichologinių problemų. 

Netinkama „įranga“. Dauguma vaikų bijo naudotis tualetu: sėstis ant klozeto, nuleidžiamo vandens garso, o kartais – net ir sėstis ant vaikiško puoduko. Išrinkite tinkamo dydžio puoduką – tai galite padaryti kartu su vaiku. Taip jis išsirinks sau labiausiai patinkantį ir gal noriau juo naudosis.

Higienos įpročių nebuvimas. Neleisk vaikui būti suterštomis sauskelnėmis: tai ne tik nehigieniška, pavojinga sveikatai, bet ir įpratina vaiką nebekreipti dėmesio į tuštinimosi procesą apskritai.

Netinkama mityba. Jei dėl netinkamos mitybos vaikui kietėja viduriai, tuštinimasis jam gali būti skausmingas. Todėl vaikas gali pradėti bijoti puoduko, nes jis kelia nemalonių pojūčių asociacijas. Kad viduriai nekietėtų, vaiko racione turėtų būti kuo daugiau skaidulų turinčio maisto. Jei pakeitus mitybą užkietėjusių vidurių problema išlieka, pasitark su vaiko gydytoju.
 

Naujausi komentarai

 1. aj15
  aj15 prieš 2 m.

  subtiliai parašė:
  Aš nakčiai irgi dėjau vienkartinę dėl tos pačios priežasties paskui, kai liko pampiai tik laukui ir nakčiai, irgi dėjau vienkartines, nes nelabai apsimokėjo skal…

  Kartais nervuoja, bet ateis laikas ir ismoks. Va snd pats nusinese puoduka i kampa ir atsisedes sedi. Aisku neisejo nieko. Na bet bent jau judam po truputi. Mums jau ir tai laimejimas

 2. aj15
  aj15 prieš 2 m.

  Sveikos, noriu pasidziaugti, jog mano dziaugsmas sedi ant puoduko ir kuo puikiausiai atlieka savo reikaliukus! jau kokios 3 savaiteles! ismiega sausas, kelionese buna sausas, lauke taip pat pagaliau nieko stebuklingo nedariau, tiesiog atejo laikas

 3. Airita
  Airita prieš 2 m.

  aj15 parašė:
  Sveikos, noriu pasidziaugti, jog mano dziaugsmas sedi ant puoduko ir kuo puikiausiai atlieka savo reikaliukus! jau kokios 3 savaiteles! ismiega sausas, kelionese…

  Saunuolis! Mano dar tik kakija ant puodo, bet per du men gal tik kokius max 5 kartus padare i sauskelne, o mano anciukui, dar tik bus 8 men va ir dabar atsikelem, pasodinU ant puodo ir daro
  Noriu paklausti, o kaip nupirkti puoduka, kad berniukas kai siusios i ji ir padarytu, nes nu jei mano netycia siusioja, tai viskas varo per virsu ir ant grindu

 4. subtiliai
  subtiliai prieš 2 m.

  Airita parašė:
  Saunuolis! Mano dar tik kakija ant puodo, bet per du men gal tik kokius max 5 kartus padare i sauskelne, o mano anciukui, dar tik bus 8 men va ir dabar atsikelem…

  Mums iš maximos tas paprastas tinka, aišku, būdavo visko, jei negerai pasodini, bet jis toks pats tas berniukui.

 5. aj15
  aj15 prieš 2 m.

  Airita parašė:
  Saunuolis! Mano dar tik kakija ant puodo, bet per du men gal tik kokius max 5 kartus padare i sauskelne, o mano anciukui, dar tik bus 8 men va ir dabar atsikelem…

  hmmm manau kad gal ne taip pasodinat as nemanaukad skiriasi berniukams ir mergaitems puodukai mums taip nuinka kai pasodinus, pimpiukas i virsu pakyla tada jau viskas plaukia aplinkui