Didžiosios klaidos atsisakant sauskelnių (71)

sauskelnių atsisakymo problemos

Nenorite, kad perėjimas prie puoduko tęstųsi amžinybę? Stenkitės vengti šių klaidų:

Pavyzdžio nebuvimas. Vaikai – mėgdžiotojai iš prigimties: ir patys turbūt pastebėjote, kaip meistriškai jie mėgdžioja jūsų grimasas, balso intonacijas, gestus. Todėl leiskite vaikui stebėti, kaip jūs ir kiti namiškiai naudojatės tualetu. Turėkite omenyje, kad užkrečiamas ne tik geras, bet ir blogas pavyzdys, todėl nepamirškite po visko nusiplauti rankų!

„Didelė gėda“. Tuštinimosi tema neturėtų būti tabu – kalbėkite apie tai, kaip apie natūralų dalyką. Juk tuštinasi visi – žmonės, gyvūnai (jei turite naminių gyvūnėlių, jie taip pat gali būti geras pavyzdys!). Jei vaikas įsivaizduos, kad tai yra gėdingas dalykas, jis gali pradėti bijoti tuštintis arba daryti tai kur nors pasislėpęs (dažniausiai tai daro ne tualete) – tai yra pakankamai rimtas psichologinis sutrikimas. 

Nė dienos be sauskelnių. Sauskelnės – laikinas dalykas, ir vaikas tai turi aiškiai suprasti. Pasistenkite, kad jis traktuotų „tikrus“ apatinius kaip tam tikrą privilegiją, kurią reikia užsitarnauti. Prisiminkite, kad sauskelnės įsuka į uždarą ratą: vaikas neišmoksta naudotis tualetu, nes sauskelnės jam leidžia jaustis pakankamai patogiai. O jei jaučiasi patogiai, nėra motyvacijos eiti ant puoduko.

Bausmės. Jokiu būdu nebauskite vaiko, jei jis padaro į kelnes, net jei mažylis yra pakankamai didelis ir, atrodo, jau seniai turėtų būti pamiršęs apie šlapias kelnes. Tyrimai rodo, kad barami vaikai daug dažniau turi tuštinimosi sutrikimų (šlapimo nelaikymo, naktinio šlapinimosi ir kitų), o taip pat ir psichologinių problemų. 

Netinkama „įranga“. Dauguma vaikų bijo naudotis tualetu: sėstis ant klozeto, nuleidžiamo vandens garso, o kartais – net ir sėstis ant vaikiško puoduko. Išrinkite tinkamo dydžio puoduką – tai galite padaryti kartu su vaiku. Taip jis išsirinks sau labiausiai patinkantį ir gal noriau juo naudosis.

Higienos įpročių nebuvimas. Neleiskite vaikui būti suterštomis sauskelnėmis: tai ne tik nehigieniška, pavojinga sveikatai, bet ir įpratina vaiką nebekreipti dėmesio į tuštinimosi procesą apskritai.

Netinkama mityba. Jei dėl netinkamos mitybos vaikui kietėja viduriai, tuštinimasis jam gali būti skausmingas. Todėl vaikas gali pradėti bijoti puoduko, nes jis kelia nemalonių pojūčių asociacijas. Kad viduriai nekietėtų, vaiko racione turėtų būti kuo daugiau skaidulų turinčio maisto. Jei pakeitus mitybą užkietėjusių vidurių problema išlieka, pasitarkite su vaiko gydytoju.
 

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Dzonsius prieš 5 m.

  nežiniukas2014 parašė:
  sveikos kaip pripratinti vaiką prieš sėdant ant puodo nusimaut kelnytes? vaikui 3 metai dar tik dabar pradėjo atsisėst ant puodo bet tik su kelnėmis.. neleidžia net…

  pratinimo būdu. Kaskart priminkite, kaskart atkreipkite vaiko dėmesį, kaip nesmagu su šlapiom kelnėm, rodykite pavyzdį - eikite kartu į tualetą, kartu maukitės kelnes, kartu sėskites (jis ant puoduko, jūs ant klozeto). Nereikia stengtis tilpti į kažkokius laiko rėmus ir skubėti - viskas ateis su laiku.

 2. .Eva.
  .Eva. prieš 5 m.

  nežiniukas2014 parašė:
  sveikos kaip pripratinti vaiką prieš sėdant ant puodo nusimaut kelnytes? vaikui 3 metai dar tik dabar pradėjo atsisėst ant puodo bet tik su kelnėmis.. neleidžia net…

  o į darželį einat? nes mums labai padėjo auklėtoja, kažkaip su tėveliais susitardavao ji ir tarkim vieną mėn užsiima su 2-3 vaikais, ir tada kartu vienodą sistemą su tėvais taiko. tai aš buvau supratus, kad vieną kartą arba mano arba kitą vaiką sugėdino, kad smirdi. nes mano vaikas parėjęs namo išaiškino man, kad smirdi, viską reikia plauti ir pan. pas mus tai didžiausia problema buvo, kad pasako jau prasidėjus veiksmui. pradeda jau bėgti per kojas ir lekia jis į wc... tai čia užtrukom.

 3. svajokle1 prieš 5 m.

  .Eva. parašė:
  o į darželį einat? nes mums labai padėjo auklėtoja, kažkaip su tėveliais susitardavao ji ir tarkim vieną mėn užsiima su 2-3 vaikais, ir tada kartu vienodą sistemą s…

  Į darželį nebeeinam nes buvo 1 diena darželį 3mėn namie.. bandysim eit nuo gegužės.

 4. Freilina666
  Freilina666 prieš 1 m.

  O nuo ko pradedat pratinti?

 5. avietuke
  avietuke prieš 1 m.

  Freilina666 parašė:
  O nuo ko pradedat pratinti?

  Nuo sodinimo po/prieš miega,lauką ir pan. Ir kai matote kad pradeda suvokti nuimti sauskelnes dieną, o kiek vėliau ir nakti