Vaikas bijo sėsti ant klozeto: kodėl ir kaip išvaikyti baimes? (5)

Vaikas sėdi ant tualeto kryzhov | Shutterstock.com

Norint vaiką pripratinti prie jam iki tol svetimo reiškinio, daikto ar apskritai naujovės, pirmiausia reikėtų pasitelkti kantrybę. Nėra jokių taisyklių, tik tėvų vaizduotė ir pagrindinis mokymo principas – nepamiršti pagirti vaiko ir nesinervinti, jei jam nesiseka. Kiekvienas vaikas mokosi skirtingai, jų gabumai taip pat – nevienodi, taigi nesvarbu, kada vaikas išmoks, svarbu, kad tikslas apskritai būtų pasiektas.

Taigi kodėl vaikas bijo klozeto, kas sukasi jo galvoje, kai jis mokomas juo naudotis?

„Mane praris“

Dažnai vaikas vengia klozeto, nes bijo, kad į jį įkris ir bus „prarytas“. 1–3 metų vaikai nesuvokia daiktų santykinio dydžio ir jiems atrodo, kad jei vandens sūkurys į paslaptingą vamzdį nuplauna kakutį, taip nutiks ir jam pačiam.

Patarimas

Viską darykite lėtai. Baimes įveikite kartu ir pamažu. Jei vaikas labai nenori, susierzina ir pyksta, ir neverskite: laikas mokytis savarankiškumo vis tiek ateis.

Būkite kūrybiški. Pademonstruokite, kad net ir įkritęs į tualetą jis nebus įtrauktas sūkurio. Tam tiks didesnis kamuolys: sūkurys juk nenuplovė kamuolio, o juk vaikas didesnis už kamuoliuką!

Nupirkite specialų klozeto dangtį vaikams. Jo ertmė mažesnė, tad yra ne tokia bauginanti: atsisėdęs ant jos vaikas greičiausiai ir pats įsitikins, kad pro ją įkristi negali. Pravers ir specialus neslystantis laiptelis, kuris vaikui suteiks papildomo saugumo. Atsistojęs ant jo, mažasis jausis saugiau, be to, daug paprasčiau nusiplaus rankas po puoduko reikalų.

„Urzgia žvėris“

Vaikas gali išsigąsti ir nuleidžiamo vandens „riaumojimo“. Būnant namuose tik su mama, aplink – ramu ramu (na, kol neišsiverčia kaladėlės ir aplink nepradeda urgzti garvežiai), taigi tas iššaukiantis klozeto urzgimas vaiką gali sutrikdyti.

Patarimas

Jei vaikas bijo nuleidžiamo vandens sūkurio ir jo keliamų garsų, leiskite jam stebėti, kaip jūs naudojatės tualetu, tiesiog inicijuokite trumpą „instruktažą“: pasakokite, kas vyksta nuleidžiant vandenį, ir paraginkite (tik jokiu būdu neverskite!) nuspausti vandens nuleidimo svirtelę ar spustelėti mygtuką pačiam, o tuomet kartu stebėkite, kaip vanduo nubėga. Paverskite šias „pamokas“ smagiu žaidimu!

„Vienas bijau“

Mokydamasis sėdėti ant puoduko, vaikas nuolat šalia matė tėtį ir mamą, kažkas būdavo šalia, taigi akivaizdu, kad ir drąsos buvo daugiau. Su klozetu – sudėtingiau: juk neatsineši...

Patarimas

Pradžioje, žinoma, visada reikėtų lydėti vaiką ir būti šalia. Nukreipti jo dėmesį, kartu dalytis jaukiomis, smagiomis istorijomis. Kad vaikui būtų dar smagiau, aplinką padaryti ypač malonią ir „draugišką“ vaikui: padėti jo mėgstamą žaislą, pakabinti kokį jo darytą darbelį ar pan., kitaip tariant, paruošti kambario atmosferą.

Kai apsipras, mėginkite vaiką trumpam palikti vieną. Geriausia – palikite atviras duris. Išbėkite trumpam, tačiau tuo pačiu bendraukite: tegul vaikas net jums pasitraukus girdi balsą, kad žinotų, jog esate visai šalia.

Greitai visos vaiko baimės dings. Kantriai pratindami, netrukus pastebėsite, kaip jis pats eina į tualetą, kuriame iš tiesų saugu ir nieko nutikti negali.

Susiję straipsniai

Vaikas bijo tuštintis: ko imtis tėvams pasireiškus puoduko baimei?

Paprastai dėl šlapinimosi vaikams didesnių problemų nekyla, tačiau „didelio reikalo“ vaikas gali neiti net dvi ar tris dienas.

4 pagrindinės odos iššutimų priežastys

Naujagimių ir kūdikių odelė – gležna, jautri ir neatspari aplinkos poveikiui. Neigiamą efektą paaštrina dar ir sauskelnės: odą nuolat veikia drėgmė.

Vasara – tinkamiausias metas atpratinti vaiką nuo sauskelnių

Prasidėjus vasarai daugelis tėvų išsikelia tikslą vieną kartą ir visiems laikams atsisveikinti su sauskelnėmis. Vasara – tinkamiausias tam laikas.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 12 m.

  musu dukryte nebijo, manyciau tai susije su tuo, jog ji mato nuleidziama vandeni jau labai seniai, berods nuo 7-8 men, kai pradejom sodinti ant puodo ir visada po reikaliuko nuleisdavom vandeni tualete su jos laimejimu Veliau, virs metuku jau sakydavom ate ate nuleidziamam reikaliukui, o dabar 1 m ir 8 men darom i puoduka arba ant klozeto reikalus be jokios baimes, tikiuosi jos ir neatsiras. Tiesa, tas nuleidimas vandens turi buti atsargus, perspejus kiekviena karta vaika, kad dabar mama paspaus mygtuka ir isbegs vandenukas uuuuu Tas pats su siurbliu - niekas nebijojo, nes visada perspedavau, kada ijungsiu, o po to ir paciai leisdavau paspaust mygtuka. Sekmes mamytems.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 12 m.

  As ir taip manau:-)wisada ispedawau kad dabar nuleisiu wandeni,tai tos baimes kaip ir nebuwo

 3. emiliukas
  emiliukas prieš 12 m.

  musiske tai bijo sestis, nes kai nupirkom ta spec dangti, pirma karta pasodinus jis praslydo ir ji truputi smuktelejo zemyn. Nuo to laiko nejo nei artyn toleto Nuo tokio nesekmingo pirmo karto praejo daugiau nei puse metu, ir tik dabar pradeda kartais daryt i wc, iki siol draugauvom tik su puoduku

 4. AivaJG
  AivaJG prieš 12 m.

  Mano sunelis nuo metuku jau buvo sodinamas ant toleti ir dvieju jau pats prasydavo. Bet mum tegdavo daznai lankytis pas daktarus, poliklinikoje toletai siaubingi, jis nepakente kvapo ir nesesdavo ant toleto jei jam nepatikdavo kvapas, nei kavinese nei kitur isskyrus namie. Saukdavo, kad smirda jam. Sei diena jis eina savarankiskai i toleta sisioti bet su "kaku" tai problema pradejo bijoti sestis ant toleto. nezinau kodel. O isrankumas kvapui tai ,jei jam kvapas nepatiks tolete jis net nesisios. Mum 4.8men

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 11 m.

  Maniškis iki 3 metukų turėjo problemų. O kalta esu pati Nupirkau brangų gražų vaikišką klozetą-puoduką su muzikytėmis, raginimais ir pan. T.y. atliko dalį mamytės pareigų Tačiau vieną kartą pavyko ir vaikas išsigando sveikinimo maršo. Nuo to laiko nei ant paprastų puodų, nei ant klozeto nesėdo O padėjo mums darželis ir noras būti dideliam