Ką daryti, jei vaikas bijo tualeto (klozeto) (5)

vaikas bijo sėstis ant klozeto

Dažnas vaikas bijo klozeto, nes bijo į jį įkristi ir būti „prarytas“.  Taip yra todėl, kad 1-3 metų vaikai nesuvokia daiktų santykinio dydžio ir todėl jiems atrodo, kad jei vandens sūkurys  į paslaptingą vamzdį nuplauna kakutį, taip nutiks ir jam pačiam. Ką tokiu atveju daryti?

Jei vaikas bijo įkristi, nupirk specialų klozeto dangtį vaikams.  Jų ertmė yra mažesnė, tad yra ne tokia bauginanti – atsisėdęs ant jos vaikas greičiausiai ir pats įsitikins, kad pro ją įkristi negali.

Jei vaikas bijo nuleidžiamo vandens sūkurio ir jo keliamų garsų, leisk jam stebėti, kaip tu naudojiesi tualetu. Pasakok, kas vyksta nuleidžiant vandenį ir paragink (bet neversk!) paskatink nuspausti vandens nuleidimo svirtelę pačiam, o tuomet kartu stebėkite, kaip vanduo nubėga. Paversk tai smagiu žaidimu!

Jei vaikas bijo būti „prarytas“
. Pademonstruok, kad net ir įkritęs į tualetą jis nebus įtrauktas sūkurio. Tam tiks didesnis kamuolys: sūkurys juk nenuplovė kamuolio, o juk vaikas didesnis už kamuoliuką! 
 

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 m.

  musu dukryte nebijo, manyciau tai susije su tuo, jog ji mato nuleidziama vandeni jau labai seniai, berods nuo 7-8 men, kai pradejom sodinti ant puodo ir visada po reikaliuko nuleisdavom vandeni tualete su jos laimejimu Veliau, virs metuku jau sakydavom ate ate nuleidziamam reikaliukui, o dabar 1 m ir 8 men darom i puoduka arba ant klozeto reikalus be jokios baimes, tikiuosi jos ir neatsiras. Tiesa, tas nuleidimas vandens turi buti atsargus, perspejus kiekviena karta vaika, kad dabar mama paspaus mygtuka ir isbegs vandenukas uuuuu Tas pats su siurbliu - niekas nebijojo, nes visada perspedavau, kada ijungsiu, o po to ir paciai leisdavau paspaust mygtuka. Sekmes mamytems.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 m.

  As ir taip manau:-)wisada ispedawau kad dabar nuleisiu wandeni,tai tos baimes kaip ir nebuwo

 3. emiliukas
  emiliukas prieš 9 m.

  musiske tai bijo sestis, nes kai nupirkom ta spec dangti, pirma karta pasodinus jis praslydo ir ji truputi smuktelejo zemyn. Nuo to laiko nejo nei artyn toleto Nuo tokio nesekmingo pirmo karto praejo daugiau nei puse metu, ir tik dabar pradeda kartais daryt i wc, iki siol draugauvom tik su puoduku

 4. User has not uploaded an avatar
  AivaJG prieš 9 m.

  Mano sunelis nuo metuku jau buvo sodinamas ant toleti ir dvieju jau pats prasydavo. Bet mum tegdavo daznai lankytis pas daktarus, poliklinikoje toletai siaubingi, jis nepakente kvapo ir nesesdavo ant toleto jei jam nepatikdavo kvapas, nei kavinese nei kitur isskyrus namie. Saukdavo, kad smirda jam. Sei diena jis eina savarankiskai i toleta sisioti bet su "kaku" tai problema pradejo bijoti sestis ant toleto. nezinau kodel. O isrankumas kvapui tai ,jei jam kvapas nepatiks tolete jis net nesisios. Mum 4.8men

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 m.

  Maniškis iki 3 metukų turėjo problemų. O kalta esu pati Nupirkau brangų gražų vaikišką klozetą-puoduką su muzikytėmis, raginimais ir pan. T.y. atliko dalį mamytės pareigų Tačiau vieną kartą pavyko ir vaikas išsigando sveikinimo maršo. Nuo to laiko nei ant paprastų puodų, nei ant klozeto nesėdo O padėjo mums darželis ir noras būti dideliam