Hormoninė spiralė (hormoninė gimdos sistema) (231)

Hormoninė spiralė (hormoninė gimdos sistema)

Kaip veikia hormoninė spiralė?

Gimdos sistema (kitaip vadinama hormonine spirale) yra iš plastiko pagamintas T formos prietaisas, įdedamas į gimdą ir išskiriantis hormoną levonorgestrelį. Didžioji šio hormono dalis lieka gimdoje, tik nedidelės dozės patenka į kraujotakos sistemą.

Nors anksčiau buvo manoma, kad hormoninė spiralė nuo nėštumo apsaugo trukdydama apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje, stebėjimai ir spiralės vartojimo duomenys rodo, kad visų pirma ji stabdo kiaušinėlio apvaisinimą: tirština gimdos kaklelio gleives, slopina spermatozoidų gyvybingumą, plonina gimdos gleivinę. Kai kurioms moterims gali slopinti ovuliaciją.

Hormoninės spiralės patikimumas

Hormoninės spiralės patikimumas yra 99%, jei ji naudojama laikantis naudojimo instrukcijų. Efektyvumą gali sumažinti kitų vaistų vartojimas, tačiau todėl, kad šios spiralės hormonų poveikis yra vietinis, priemonės patikimumo sumažėjimo tikimybė nėra didelė.

Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant ar vemiant nesumažėja.

Kaip naudojamos hormoninės spiralės

Hormoninę spiralę  į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje. Hormoninė spiralė gimdoje gali išbūti iki 5 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.

Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).

Naudojant hormoninę spiralę, mėnesinių ciklo rimas gali pasikeisti: jos gali padažnėti ar paretėti, kartais ir visai išnykti. Pirmą pusmetį gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu.

Jei mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir, kilus įtarimams, pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę būtina išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Hormoninės spiralės naudojimo ribojimai

Hormoninės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, tačiau kaip ir naudojant kitas hormonines kontraceptines priemones, komplikacijų gali kilti vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms, turinčioms padidėjusį kraujospūdį, turinčioms polinkį į trombozę, sergančioms diabetu, kasos uždegimu ir kepenų ligomis.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo, veikia 5 metus
 • Vienas pigiausių kontracepcijos metodų
 • Mėnesinės dažnai tampa silpnesnės, mažiau skausmingos
 • Tinka žindančioms
 • Galimas šalutinis poveikis (pykinimas, vėmimas, silpnumas, galvos skausmai ir/ ar svaigimas, pilvo skausmai ir pūtimas, svorio augimas, krūtinės padidėjimas ir jautrumas, spuoguotumas, kraujavimas ciklo viduryje), tačiau dauguma simptomų būna silpnesni, nei vartojant kombinuotas kontraceptines tabletes ar pleistrą
 • Didesnė kiaušidžių cistų tikimybė
 • Gali būti juntama lytinių santykių metu
 • Nerekomenduojama naudoti tamponus
 • Gali sumažinti lytinį potraukį
 • Pastojus galimos nėštumo komplikacijos

Naujausi komentarai

 1. nejaugi
  nejaugi prieš 5 mėn.

  Sveikos, isidejau spirale viskas tobula.. Bet... Ziauriai beria dekolte.. Gal yra koks budas tai pristabdyti?

 2. User has not uploaded an avatar
  Karandašas prieš 4 mėn.

  Merginos help. Įsidėjau fleree prieš 4 mėn. Svoris šiek tiek nukrito tai čia viskas ok, bet menesinės... dėjo man šią spiralę dėl endometriozės, dėl kurios buvo labai skausmingos mėnesinės, jos trukdavo stabiliai 7 dienos, bet dabar mėnesinės mažiau skausmingos, gerokai gausesnės ir trunka 10 d... nežinau ką daryt, mėnesinių metu jaučiuosi pavargusi visada, nėra jėgų, maudžia arba skauda pilvą pastoviai.. čia tokie dalykai yra normalu ir reikia laukt ar kaip? Skydliauke, hormonai, mikro ir makro elementai viskas tvarkoj organizme, dariausi tyrimus del kitu priezasciu, bet viskas norma

 3. Dzesi
  Dzesi prieš 3 mėn.

  Sveikos! Isidejau Levosert spirale Birzelio 30d. Susirgau menesinem Liepos 16. Ir jau 2 sav kaip sergu... pirmas dienas skaudejo. Dabar visai nebeskauda, bet kas diena tepimas ir reikia nesiot paketa. Cia normalu? Ar skambintis gydytojai jau?

 4. User has not uploaded an avatar
  selena5 prieš 3 mėn.

  Gretusikas parašė:
  Sveiki, ar kas nors kai isidejot harmonine spirale ar teko susidurt su kuno pokyciais? Ten svoris ir taip toliau... ?

  Sveiki, įsidėjau visai nesenai, tai pokyčių tikrai dar nėra, bet klausiau ginekologės dėl svorio. Patys hormonai svorio neprideda, gali būti kad pakils apetitas, bet reikia žiūrėti ką dedam į burną ir tiek

 5. User has not uploaded an avatar
  Saulle123 prieš 2 mėn.

  Sveikos, sakykit o kada užsiėmėte seksu po spiralės įdėjimo? Spiralė turiu jau dvi savaites ir neramina, kad vis tepluoja, kartais gausiai tamsiomis isskyromis... Kaip sueities metu ar nebus daug kraujo ar teplionių, jaučiu diskomfortą dėl to. Ačiū