Hormoninė spiralė (hormoninė gimdos sistema) (16)

Hormoninė spiralė (hormoninė gimdos sistema)

Kaip veikia hormoninė spiralė?

Gimdos sistema (kitaip vadinama hormonine spirale) yra iš plastiko pagamintas T formos prietaisas, įdedamas į gimdą ir išskiriantis hormoną levonorgestrelį. Didžioji šio hormono dalis lieka gimdoje, tik nedidelės dozės patenka į kraujotakos sistemą.

Nors anksčiau buvo manoma, kad hormoninė spiralė nuo nėštumo apsaugo trukdydama apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje, stebėjimai ir spiralės vartojimo duomenys rodo, kad visų pirma ji stabdo kiaušinėlio apvaisinimą: tirština gimdos kaklelio gleives, slopina spermatozoidų gyvybingumą, plonina gimdos gleivinę. Kai kurioms moterims gali slopinti ovuliaciją.

Hormoninės spiralės patikimumas

Hormoninės spiralės patikimumas yra 99%, jei ji naudojama laikantis naudojimo instrukcijų. Efektyvumą gali sumažinti kitų vaistų vartojimas, tačiau todėl, kad šios spiralės hormonų poveikis yra vietinis, priemonės patikimumo sumažėjimo tikimybė nėra didelė.

Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant ar vemiant nesumažėja.

Kaip naudojamos hormoninės spiralės

Hormoninę spiralę  į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje. Hormoninė spiralė gimdoje gali išbūti iki 5 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.

Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).

Naudojant hormoninę spiralę, mėnesinių ciklo rimas gali pasikeisti: jos gali padažnėti ar paretėti, kartais ir visai išnykti. Pirmą pusmetį gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu.

Jei mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir, kilus įtarimams, pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę būtina išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Hormoninės spiralės naudojimo ribojimai

Hormoninės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, tačiau kaip ir naudojant kitas hormonines kontraceptines priemones, komplikacijų gali kilti vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms, turinčioms padidėjusį kraujospūdį, turinčioms polinkį į trombozę, sergančioms diabetu, kasos uždegimu ir kepenų ligomis.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo, veikia 5 metus
 • Vienas pigiausių kontracepcijos metodų
 • Mėnesinės dažnai tampa silpnesnės, mažiau skausmingos
 • Tinka žindančioms
 • Galimas šalutinis poveikis (pykinimas, vėmimas, silpnumas, galvos skausmai ir/ ar svaigimas, pilvo skausmai ir pūtimas, svorio augimas, krūtinės padidėjimas ir jautrumas, spuoguotumas, kraujavimas ciklo viduryje), tačiau dauguma simptomų būna silpnesni, nei vartojant kombinuotas kontraceptines tabletes ar pleistrą
 • Didesnė kiaušidžių cistų tikimybė
 • Gali būti juntama lytinių santykių metu
 • Nerekomenduojama naudoti tamponus
 • Gali sumažinti lytinį potraukį
 • Pastojus galimos nėštumo komplikacijos

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Katyte1979 prieš 1 mėn.

  Tikrai taip,kažkur ir aš skaičiau specialistų komentarus,kad su paprastom-tai lyg mini abortas,o hormoninės -užkerta kelią.Beje,to hormono nepatenka į kraują,kas yra pliusas palyginus bendrai su bet kokia kita kontracepcija.Beje,tokia kaip Mirena,ne tik kad nesukelia uždegimu,kaip paprastos,bet apsaugo nuo jų,yra puiki prevencija nuo gimdos išvešėjimo ,miomu ir gausiu mm.Beje,dėl svorio tai čia mitas,jei nesportuosi ir be spiralės priaugsi :))

 2. daulorra
  daulorra prieš 1 mėn.

  Katyte1979 parašė:
  Tikrai taip,kažkur ir aš skaičiau specialistų komentarus,kad su paprastom-tai lyg mini abortas,o hormoninės -užkerta kelią.Beje,to hormono nepatenka į kraują,kas yr…

  Del svorio tikrai mitas, as netik nepriaugau bet ir gerokai numeciau...svorio kylimas tai mitybos ir judejimo klausimas o ne spirales. O mm buvusios labai gausios dabar tik vos matomas patepliojimas net paketu neperku uztenka kasdieniniu ikloteliu tom porai dienu.

 3. sandrukeb
  sandrukeb prieš 1 mėn.

  O kiek laiko po įdėjimo kraujavot/tepliojot?

 4. daulorra
  daulorra prieš 1 mėn.

  sandrukeb parašė:
  O kiek laiko po įdėjimo kraujavot/tepliojot?

  As asmeniskai pora dienu tik.

 5. User has not uploaded an avatar
  indrutemi prieš 1 mėn.

  As pati turejau Mirena, taip spirale neaugina svorio, bet hormonu pasikeitimai stiprina alkio jausma ir automatiskai pradedi daugiau valgyti. Be to man yra nenormalu pries moters fiziologija, kad menstuaciju metu buna vos keli patepliojimai. Sumokejusi kruva pinigu issiemiau ir dabar laudoju GOLD LILY EXCLUSIVE prailginto veikimo elektrocheminė gimdos spiralė su aukso-vario lydiniu, kurios galiojimas net 7 metai ir esu tuo patenkinta !