Hormoninė spiralė (hormoninė gimdos sistema) (151)

Hormoninė spiralė (hormoninė gimdos sistema)

Kaip veikia hormoninė spiralė?

Gimdos sistema (kitaip vadinama hormonine spirale) yra iš plastiko pagamintas T formos prietaisas, įdedamas į gimdą ir išskiriantis hormoną levonorgestrelį. Didžioji šio hormono dalis lieka gimdoje, tik nedidelės dozės patenka į kraujotakos sistemą.

Nors anksčiau buvo manoma, kad hormoninė spiralė nuo nėštumo apsaugo trukdydama apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje, stebėjimai ir spiralės vartojimo duomenys rodo, kad visų pirma ji stabdo kiaušinėlio apvaisinimą: tirština gimdos kaklelio gleives, slopina spermatozoidų gyvybingumą, plonina gimdos gleivinę. Kai kurioms moterims gali slopinti ovuliaciją.

Hormoninės spiralės patikimumas

Hormoninės spiralės patikimumas yra 99%, jei ji naudojama laikantis naudojimo instrukcijų. Efektyvumą gali sumažinti kitų vaistų vartojimas, tačiau todėl, kad šios spiralės hormonų poveikis yra vietinis, priemonės patikimumo sumažėjimo tikimybė nėra didelė.

Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant ar vemiant nesumažėja.

Kaip naudojamos hormoninės spiralės

Hormoninę spiralę  į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje. Hormoninė spiralė gimdoje gali išbūti iki 5 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.

Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).

Naudojant hormoninę spiralę, mėnesinių ciklo rimas gali pasikeisti: jos gali padažnėti ar paretėti, kartais ir visai išnykti. Pirmą pusmetį gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu.

Jei mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir, kilus įtarimams, pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę būtina išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Hormoninės spiralės naudojimo ribojimai

Hormoninės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, tačiau kaip ir naudojant kitas hormonines kontraceptines priemones, komplikacijų gali kilti vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms, turinčioms padidėjusį kraujospūdį, turinčioms polinkį į trombozę, sergančioms diabetu, kasos uždegimu ir kepenų ligomis.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo, veikia 5 metus
 • Vienas pigiausių kontracepcijos metodų
 • Mėnesinės dažnai tampa silpnesnės, mažiau skausmingos
 • Tinka žindančioms
 • Galimas šalutinis poveikis (pykinimas, vėmimas, silpnumas, galvos skausmai ir/ ar svaigimas, pilvo skausmai ir pūtimas, svorio augimas, krūtinės padidėjimas ir jautrumas, spuoguotumas, kraujavimas ciklo viduryje), tačiau dauguma simptomų būna silpnesni, nei vartojant kombinuotas kontraceptines tabletes ar pleistrą
 • Didesnė kiaušidžių cistų tikimybė
 • Gali būti juntama lytinių santykių metu
 • Nerekomenduojama naudoti tamponus
 • Gali sumažinti lytinį potraukį
 • Pastojus galimos nėštumo komplikacijos

Naujausi komentarai

 1. Sonatasalk
  Sonatasalk prieš 2 mėn.

  Gryvita parašė:
  nesiziurejau... vertetu? gyvenam danijoje, cia tokiu tyrimu labai prasytis reikia 🤦‍♀️

  Na buna dar issibalansave hormonai del skudliaukes daug svorio prideda

 2. Laukima
  Laukima prieš 2 mėn.

  Gryvita parašė:
  gal kas susiduret su svorio priaugimu? ar jis laikinas ar geriau imti spirale lauk? ka vietoj to geriau rinktis? per du men +10kg+ spuoguotumas nugaros srityje,krut…

  Aš prieš metus įsidėjau Mireną, priaugau per pirmą pusmetį 5 kg, ir sustojo tas augimas svorio, bandžiau numest tuos 5 kg, bet nei iš vietos, tai vienas nukrenta, tai vėl atgal grįžta. Maitinuosi ir judu panašiai kaip ir prieš spiralę, tai džiaugiuosi tiesiog kad daugiau svoris neauga. Šiuo metu esu normalaus sudėjimo, iki spiralės buvau prie lieknesnių nesidžiaugiu tais priaugtais kg, manau kad susiję tikrai su spirale, bet ją dėjau dėl 3-4 stadijos endometriozės, ir ji man visiškai panaikino visus skausmus buvusius ir mėnesinėmis nebesergu visai, oda tapo visiškai lygį, kai anksčiau buvau linkusi į spuoguotą ir labai riebią odą, tai nusvėrė spiralės privalumai tuos priaugtus kg, tai gyvenu ir nesuku galvos

 3. Lolypop
  Lolypop prieš 2 mėn.

  Sveikos, man vėl po dviejų vaikų sugryzo policistinių kiaušidžių sindromas, abiejų ir gan stiprus. Gydymas hormonais, tablečių nemėgstu, vis pamirštu išgerti ir visokių kitokių velnių būna. Mastau apie spirale, gal kas dėjosi prie tokios būklės? Kokie atsiliepimai? Šiuo metu paskutinės mėnesinės buvo prieš 54 dienas, slenka plaukai velniškai, pradėjo augti svoris, na liūdesys. Lb įdomu ar isidėjus spiralę prie tokių kiaušidžių mėnesinės būna jog išnyksta ar vistiek sergama kažkokių intervalu? Su kt buvo aišku 21 diena tada mm ir vėl 21 diena, o koks čia principas būna?

 4. Lauksmė
  Lauksmė prieš 4 sav.

  Sveikos, gal kas naudojote šią spiralę Fleree? Domina kaip pakito Jūsų mėnesinės po jos įdėjimo? Ar nesumažėjo libido? Ar nepriaugote svorio? Ar nepradėjo slinkti plaukai? Ar nepradėjo berti spuogais? Ar dar kartą dėtumėtės šią spiralę?

  Lauksiu Jūsų atsiliepimų apie šią hormoninę spiralę, kuri yra skirta 3 metams, joje yra 13,5 mg hormono. Kiek teko su gyd. kalbėti siūlo tik Mirena, Levosert, jose yra 20 mg hormono. O apie šią spiralę sužinojau tik šiame forume.

  Pasidalinkime patirtimi.

 5. alinaz
  alinaz prieš 4 sav.

  Lauksmė parašė:
  Sveikos, gal kas naudojote šią spiralę Fleree? Domina kaip pakito Jūsų mėnesinės po jos įdėjimo? Ar nesumažėjo libido? Ar nepriaugote svorio? Ar nepradėjo slinkti p…

  As turiu Fleree. Iskart +4kg, menesines dinge, kartais patepliodavo, juokiu nusiskundymu nebuvo
Skelbimai

4,00 €
19 | 11,6 cm
5,00 €
36 | 8 | S