Nėštumo testas: kada ir kaip jį atlikti? (3891)

Moteris laukia nėštumo testo rezultatų: teigiamas ar neigiamas nėštumo testas?

Mylėjotės vaisingomis dienomis? Paprasčiausias ir greičiausias būdas sužinoti, pavyko pastoti ar ne – atlikti buitinį nėštumo testą.

Buitiniai nėštumo testai yra labai patogūs ir patikimi, žinoma, jei yra naudojami teisingai ir laiku. Bet kartais ant nėštumo testų pakuočių pateikiama informacija gali būti klaidinanti. Štai keletas dalykų, kuriuos vertėtų žinoti.

Kaip veikia nėštumo testas?

Jei moteris pastoja, po apvaisinimo jos organizme pradeda sparčiai augti žmogaus chorioninio gonadotropino hormono (HCG) lygis.

Nesilaukiančios moters organizme HCG lygis būna iki 5.0 IU/l. Buitiniai nėštumo testai parodo teigiamą rezultatą, kai moters šlapime šio hormono lygis būna didesnis nei 5 IU/L.

Kuo sparčiau kyla šis hormono lygis ir kuo jautresnis testas, tuo anksčiau galima nustatyti nėštumą.

Nėštumo testo jautrumas

Nėštumo testo jautrumas matuojamas IU/l(arba mIU/ml). Kuo jautresnis nėštumo testas, tuo žemesnis IU/l skaičius ir tuo anksčiau testas gali parodyti nėštumą.

Tiesa, kiekvieno nėštumo atveju šio hormono lygis net ir tą pačią nėštumo dieną gali skirtis, tad net to paties gamintojo testas gali nėštumą parodyti kiek anksčiau ar vėliau.

Daugumos buitinių nėštumo testų jautrumas yra apie 20-25 IU/l, itin jautrių - 10 IU/l. Jei HCG lygis kyla sparčiai, šie itin jautrūs testai nėštumą gali parodyti likus kelioms dienos iki planuojamos kitų mėnesinių dienos.

Mažiau jautrius nėštumo testus tikslinga "gadinti", jei mėnesinės vėluoja 3-5 dienas.

Nėštumo testo kaina

Nėštumo testų kaina priklausomai nuo jautrumo ir papildomų funkcijų. Pigiausios nėštumo testų juostelės gali kainuoti apie 0.30-0,35 EUR, brangiausi elektroniniai nėštumo testai, parodantys ir nėštumo savaitę – apie 15-20 EUR, populiariausių nėštumo testų kaina svyruoja tarp 1-3 EUR.

Kokį testą įsigyti, priklauso nuo jūsų poreikių, tačiau vargu ar prasminga leisti pinigus brangiausiems variantams: tiksliai nėštumo savaitę įmanoma nustatyti tik atliekant ultragarso tyrimą, o apytikslę nėštumo savaitę galite pasiskaičiuoti su nemokama skaičiuokle (ir, tikėtina, jos pateikiamas rezultatas bus tikslesnis).

Kaip atlikti nėštumo testą, kad rezultatas būtų patikimas?

Visų pirma patikrinkite, ar nėštumo testo galiojimo laikas nepasibaigęs. Jei nėštumo testą laikėte drėgnoje ar šiltoje vietoje (pavyzdžiui, vonios kambaryje), jis gali būti sugadintas. Tad verčiau jį išmeskite ir įsigykite naują.

Prieš atlikdama nėštumo testą atidžiai perskaitykite jo instrukciją. Naudojimosi instrukcijos gali būti skirtingos priklausomai nuo testo. Testui naudokite rytinį šlapimą: tuomet jis būna didžiausios koncentracijos.

Jei testo atsakymas neigiamas, o mėnesinės vėluoja, palaukite kelias dienas ar savaitę ir pabandykite dar kartą.

Vienas neigiamas atsakymas dar nereiškia, kad nesilaukiate, – galbūt jūsų atveju HCG lygis per žemas, kad testas jį aptiktų.

Ar nėštumo testas gali meluoti?

Net jei testas atliekamas teisingai (ryte, laikantis visų gamintojų nurodymų), testas gali "apgauti". Tad nepriklausomai nuo gauto rezultato, tikrai nesuklysite, jei atliksite bent kelis nėštumo testus.

 • Klaidingą neigiamą atsakymą testas paprastai parodo, jei atliekamas per anksti. Nors ir yra ypač jautrių testų, kurie fiksuoja net ir nežymų HCG padidėjimą praėjus vos 3–4 dienoms po implantacijos, pirmąjį testą geriau atlikti ne anksčiau kaip tą dieną, kai turėtų prasidėti mėnesinės.
 • Klaidingą teigiamą atsakymą testas gali parodyti, jei jo galiojimo laikas pasibaigęs, taip pat jei atsakymo laukiate ilgiau nei rekomenduoja instrukcija. Be to, testo atsakymas gali būti teigiamas ir tuomet, kai HCG hormono kiekio padidėjimas yra susijęs su kepenų ligomis, vėžiniais susirgimais arba kai HCG hormonas skiriamas nevaisingumui gydyti.

Ar blyškus antras brūkšnelis reiškia nėštumą?

Net jei brūkšnelis neryškus, yra labai didelė tikimybė, kad pastojote. Įprastai tam, kad buitinis nėštumo testas būtų teigiamas, kūnas turi pagaminti didelį nėštumo hormono kiekį. Daugeliu atvejų brūkšnelis būna labai blankus tik pirmosiomis nėštumo savaitėmis, kol šio hormono lygis yra žemas.

Kad įsitikintumėte, padarykite dar vieną testą po dviejų ar trijų dienų. Jei pastojote, juostelė turėtų būti ryškesnė. Jei paskesnių testų rezultatas bus aiškiai neigiamas, yra tikimybė, kad įvyko labai ankstyvas persileidimas (specialistų teigimu, maždaug 20–30 procentų visų nėštumų pasibaigia persileidimu).

Patarimas: daugelis gamintojų teigia, kad jų gaminami testai rezultatą parodo per penkias minutes, bet Naujosios Meksikos universiteto tyrimas rodo, jog gali tekti palaukti apie dešimt minučių, kad gautumėte patikimą testo rezultatą. Iš kitos pusės, atidžiai perskaitykite gamintojo nurodymus: jei lauksite per ilgai, testas greičiausiai parodys teigiamą rezultatą net jei nesilaukiate.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  hahaha88 prieš 1 sav.

  labaskaveiki parašė:
  Tai kad cia ir taip viskas aisku, koks tikslas laukt ryskaus.. mano du vienas po kito buvo neryskus, trecia diena trecias testas buvo kuo ryskiausias. Realiai nuo t…

 2. User has not uploaded an avatar
  genlika.jok prieš 1 sav.

  labaskaveiki parašė:
  Ne, visiškai jokių. Krūtinė pajautrėdavo kaip ir visada prieš mm, pykint manęs nepykino, na tikrai kas su nėštumu susiję, nieko nejaučiau.

  Įdomiai čia😊 bet džiugu😊

  O mes praeitą mėn paskutinėm ov doenom nesisaugojom ir kai atėjo laikas sirgti taip įdomiai buvo, dvi dienos prieš "susirgimą" vieną dieną nestipriai patepliojo visą dieną, kita dieną buvo švaru, o kitas dvi dienas susirgau bet ne taip gausiai kaip anksčiau...testų dar nesidariau... bijau... db vėl laukiu mm pažiūrėt ar ateis jos ar ne, nors pilvą apačią dažnokai pamaidžia 🤭 o taip noris to trečio stebuklėlio😏

 3. User has not uploaded an avatar
  genlika.jok prieš 6 d.

  m.jol parašė:
  Sirgau ne taip kai iprastai ..
  Siandien ryte darytas suluginau du tai va rezultatas

  Iš nekantrumo pasidariau testa, o šis neigiamas😧 už kelių dienų turėtų būt mm, tai laukiu jų db

 4. User has not uploaded an avatar

  Sveiki noriu užduoti viena klausima.. nusimasturbaves vyras spermetozaoida paleides rankas nusivales i popierini rankšluosti po kiek laiko tas rankas jau visus liete pamosturbavo moteri kiek šansu kad moteris taps nėščia?

 5. cheere23
  cheere23 prieš 4 d.

  Stresuojunežinaukadaryti parašė:
  Sveiki noriu užduoti viena klausima.. nusimasturbaves vyras spermetozaoida paleides rankas nusivales i popierini rankšluosti po kiek laiko tas rankas jau visus liet…

  Be sansu