Nėštumo testas: kada ir kaip jį atlikti? (2642)

Moteris laukia nėštumo testo rezultatų: teigiamas ar neigiamas nėštumo testas?

Mylėjotės vaisingomis dienomis? Paprasčiausias ir greičiausias būdas sužinoti, pavyko pastoti ar ne – atlikti buitinį nėštumo testą.

Buitiniai nėštumo testai yra labai patogūs ir patikimi, žinoma, jei yra naudojami teisingai ir laiku. Bet kartais ant nėštumo testų pakuočių pateikiama informacija gali būti klaidinanti. Štai keletas dalykų, kuriuos vertėtų žinoti.

Kaip veikia nėštumo testas?

Jei moteris pastoja, po apvaisinimo jos organizme pradeda sparčiai augti žmogaus chorioninio gonadotropino hormono (HCG) lygis.

Nesilaukiančios moters organizme HCG lygis būna iki 5.0 IU/l. Buitiniai nėštumo testai parodo teigiamą rezultatą, kai moters šlapime šio hormono lygis būna didesnis nei 5 IU/L.

Kuo sparčiau kyla šis hormono lygis ir kuo jautresnis testas, tuo anksčiau galima nustatyti nėštumą.

Nėštumo testo jautrumas

Nėštumo testo jautrumas matuojamas IU/l(arba mIU/ml). Kuo jautresnis nėštumo testas, tuo žemesnis IU/l skaičius ir tuo anksčiau testas gali parodyti nėštumą.

Tiesa, kiekvieno nėštumo atveju šio hormono lygis net ir tą pačią nėštumo dieną gali skirtis, tad net to paties gamintojo testas gali nėštumą parodyti kiek anksčiau ar vėliau.

Daugumos buitinių nėštumo testų jautrumas yra apie 20-25 IU/l, itin jautrių - 10 IU/l. Jei HCG lygis kyla sparčiai, šie itin jautrūs testai nėštumą gali parodyti likus kelioms dienos iki planuojamos kitų mėnesinių dienos.

Mažiau jautrius nėštumo testus tikslinga "gadinti", jei mėnesinės vėluoja 3-5 dienas.

Reklama:

Nėštumo testo kaina

Nėštumo testų kaina priklausomai nuo jautrumo ir papildomų funkcijų. Pigiausios nėštumo testų juostelės gali kainuoti apie 0.30-0,35 EUR, brangiausi elektroniniai nėštumo testai, parodantys ir nėštumo savaitę – apie 15-20 EUR, populiariausių nėštumo testų kaina svyruoja tarp 1-3 EUR.

Kokį testą įsigyti, priklauso nuo jūsų poreikių, tačiau vargu ar prasminga leisti pinigus brangiausiems variantams: tiksliai nėštumo savaitę įmanoma nustatyti tik atliekant ultragarso tyrimą, o apytikslę nėštumo savaitę galite pasiskaičiuoti su nemokama skaičiuokle (ir, tikėtina, jos pateikiamas rezultatas bus tikslesnis).

Kaip atlikti nėštumo testą, kad rezultatas būtų patikimas?

Visų pirma patikrinkite, ar nėštumo testo galiojimo laikas nepasibaigęs. Jei nėštumo testą laikėte drėgnoje ar šiltoje vietoje (pavyzdžiui, vonios kambaryje), jis gali būti sugadintas. Tad verčiau jį išmeskite ir įsigykite naują.

Prieš atlikdama nėštumo testą atidžiai perskaitykite jo instrukciją. Naudojimosi instrukcijos gali būti skirtingos priklausomai nuo testo. Testui naudokite rytinį šlapimą: tuomet jis būna didžiausios koncentracijos.

Jei testo atsakymas neigiamas, o mėnesinės vėluoja, palaukite kelias dienas ar savaitę ir pabandykite dar kartą.

Vienas neigiamas atsakymas dar nereiškia, kad nesilaukiate, – galbūt jūsų atveju HCG lygis per žemas, kad testas jį aptiktų.

Reklama:

Ar nėštumo testas gali meluoti?

Net jei testas atliekamas teisingai (ryte, laikantis visų gamintojų nurodymų), testas gali "apgauti". Tad nepriklausomai nuo gauto rezultato, tikrai nesuklysite, jei atliksite bent kelis nėštumo testus.

 • Klaidingą neigiamą atsakymą testas paprastai parodo, jei atliekamas per anksti. Nors ir yra ypač jautrių testų, kurie fiksuoja net ir nežymų HCG padidėjimą praėjus vos 3–4 dienoms po implantacijos, pirmąjį testą geriau atlikti ne anksčiau kaip tą dieną, kai turėtų prasidėti mėnesinės.
 • Klaidingą teigiamą atsakymą testas gali parodyti, jei jo galiojimo laikas pasibaigęs, taip pat jei atsakymo laukiate ilgiau nei rekomenduoja instrukcija. Be to, testo atsakymas gali būti teigiamas ir tuomet, kai HCG hormono kiekio padidėjimas yra susijęs su kepenų ligomis, vėžiniais susirgimais arba kai HCG hormonas skiriamas nevaisingumui gydyti.

Ar blyškus antras brūkšnelis reiškia nėštumą?

Net jei brūkšnelis neryškus, yra labai didelė tikimybė, kad pastojote. Įprastai tam, kad buitinis nėštumo testas būtų teigiamas, kūnas turi pagaminti didelį nėštumo hormono kiekį. Daugeliu atvejų brūkšnelis būna labai blankus tik pirmosiomis nėštumo savaitėmis, kol šio hormono lygis yra žemas.

Kad įsitikintumėte, padarykite dar vieną testą po dviejų ar trijų dienų. Jei pastojote, juostelė turėtų būti ryškesnė. Jei paskesnių testų rezultatas bus aiškiai neigiamas, yra tikimybė, kad įvyko labai ankstyvas persileidimas (specialistų teigimu, maždaug 20–30 procentų visų nėštumų pasibaigia persileidimu).

Patarimas: daugelis gamintojų teigia, kad jų gaminami testai rezultatą parodo per penkias minutes, bet Naujosios Meksikos universiteto tyrimas rodo, jog gali tekti palaukti apie dešimt minučių, kad gautumėte patikimą testo rezultatą. Iš kitos pusės, atidžiai perskaitykite gamintojo nurodymus: jei lauksite per ilgai, testas greičiausiai parodys teigiamą rezultatą net jei nesilaukiate.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Saulytė5 prieš 3 d.

  Sveikos, turejome myliuka (manau per vaisingas dienas) ir po 9 dienu, t.y. si sestadieni man vos vos labai ne daug pasirode patepliojimas, spalva tokia is pradziau rausva, su siek tiek laseliu kraujo ir paskui jau tik isskyros tokios kaip labai sviesiai rudos.. ta diena skaudejo ir pilva, maude apacia kaip per mm. Bet ir viskas. Daugiau niekas nevyksta, apart to kad kartais vis pajauciu vienam sone kairiame (sakyciau gal kiausideje) nezymu skausma, toki kaip durima arba kartais jauciu ir pilvo apacios toki kaip surakinima, tempima. Mm jau turetu buti neuzilgo, nes siandien 30c.d. kaip manot ar galejau pastoti? Vaikeli planuojam ir labai laukiam.. kada darytis testa?

 2. Vijola_
  Vijola_ prieš 3 d.

  Lina1 parašė:
  Sveikos, turejome myliuka (manau per vaisingas dienas) ir po 9 dienu, t.y. si sestadieni man vos vos labai ne daug pasirode patepliojimas, spalva tokia is pradziau …

  jei sestad buvo implantacija,tai testas jau siandien kazka rodytu ,manau...

 3. User has not uploaded an avatar
  jjurgita82 prieš 2 d.

  Gerdute1993 parašė:
  Labas mamytes....zinau kad ne ta tema cia bet galbut atrasiu atsakyma. planuojam leliuka jau 3menesius. Per ta laika buvo trukusi cista. Sulaukiau menesiniu jos buv…

  Tikrai nesilaukiat

 4. jolkinuke
  jolkinuke prieš 17 val.

  Saulytė5 parašė:
  Sveikos, turejome myliuka (manau per vaisingas dienas) ir po 9 dienu, t.y. si sestadieni man vos vos labai ne daug pasirode patepliojimas, spalva tokia is pradziau rausva, su siek tiek laseliu kraujo ir paskui jau tik isskyros tokios kaip labai sviesiai rudos..

  Laba, kaip planavom vaikeli, laukiau..tiksliau nelaukiau mm... o man rudos isskyros pasirode r taip kelias dienas tepliojo, asaros galvojau nepastojau, bet musu dziaugsmui apsirikau. su antru irgi tepliojo rudai..

 5. User has not uploaded an avatar
  Saulytė5 prieš 16 val.

  jolkinuke parašė:

  O as visgi turbut nesilaukiu dar.. nes testai rodo neigiama, nors pilvo sona skauda kasdien, bet neistisai, o vis paskaudena, toks gan astrus skausmas.. ryt eisiu pas gine, bus matyt kas man cia..