Jautrios krūtys nėštumo metu (19)
Padidėjusios, jautrios krūtys nėštumo pradžioje ir vėlesniuose etapuose – nėščiosioms įprastas nepatogumas, kurį patiria daugelis. Kodėl krūtys nėštumo metu tampa jautresnės ir kaip spręsti šią problemą?
Kodėl nėštumo metu krūtys tampa jautresnės, skausmingos?
Krūtų jautrumas gali atsirasti vos pastojus. Labai dažnai tai yra vienas pirmųjų nėštumo simptomų, atsirandantis 1–2 sav. po apvaisinimo, t. y. kartais net anksčiau, nei dingusios mėnesinės.
Krūtys pabrinksta, tampa jautresnės ir prieš mėnesines (tai vienas PMS simptomų), tačiau skirtumas toks, kad pastojus jautresni tampa ir krūtų speneliai.
Krūtys pajautrėja veikiant moteriškiems hormonams progesteronui ir estrogenui. Hormonai krūtų audinį ruošia kūdikio žindymui. Suaktyvėjus kraujotakai, vyksta pieno liaukų pokyčiai: formuojasi pieno latakėliai, alveolės ir kt.
Kaip sumažinti nemalonius pojūčius, jei krūtys nėštumo metu – itin jautrios?
- Dėvėkite kokybišką, tinkamai krūtinę prilaikančią liemenėlę (geriau – be lankelių) – tai ypač svarbu sportuojant.
- Nemalonius pojūčius dar labiau gali išprovokuoti per ankšta liemenėlė, todėl įsigykite tinkamo dydžio liemenėlę.
- Liemenėlę galite dėvėti ir naktį – su ja miegoti bus patogiau (ypač jeigu krūtinė didelė).
- Venkite miegoti ant pilvo: miegant tokia poza krūtys spaudžiamos, tad jautrumas gali peraugti į maudimą ar net skausmą.
- Jei krūtys labai skausmingos, galite uždėti žalių kopūsto lapų kompresą (tik neuždenkite spenelio srities) – tai patikrintas liaudies medicinos būdas jautrumui ir skausmui mažinti.
- Jei skausmas nepakeliamas, galite netgi išgerti vaistų nuo skausmo. Dėl vaistų vartojimo reikėtų pasitarti su gydytoju arba vaistininku, būtinai jį informuojant apie nėštumą. Nėštumo metu nuo skausmo dažniausiai rekomenduojama vartoti paracetamolį.
Tai kad dabar jums ovuliacija turėtų buti, o ne nestumas. Bekit i lova tik 😉