Jautrios krūtys nėštumo metu (15)

Moteris, vilkinti baltais marškinėliais, liečia skausmingas, jautrias krūtis Andrey_Popov | Shutterstock.com

Padidėjusios, jautrios krūtys nėštumo pradžioje ir vėlesniuose etapuose – nėščiosioms įprastas nepatogumas, kurį patiria daugelis. Kodėl krūtys nėštumo metu tampa jautresnės ir kaip spręsti šią problemą?

Kodėl nėštumo metu krūtys tampa jautresnės, skausmingos?

Krūtų jautrumas gali atsirasti vos pastojus. Labai dažnai tai yra vienas pirmųjų nėštumo simptomų, atsirandantis 1–2 sav. po apvaisinimo, t. y. kartais net anksčiau, nei dingusios mėnesinės.

Krūtys pabrinksta, tampa jautresnės ir prieš mėnesines (tai vienas PMS simptomų), tačiau skirtumas toks, kad pastojus jautresni tampa ir krūtų speneliai.

Krūtys pajautrėja veikiant moteriškiems hormonams progesteronui ir estrogenui. Hormonai krūtų audinį ruošia kūdikio žindymui. Suaktyvėjus kraujotakai, vyksta pieno liaukų pokyčiai: formuojasi pieno latakėliai, alveolės ir kt.

Kaip sumažinti nemalonius pojūčius, jei krūtys nėštumo metu – itin jautrios?

 • Dėvėkite kokybišką, tinkamai krūtinę prilaikančią liemenėlę (geriau – be lankelių) – tai ypač svarbu sportuojant.
 • Nemalonius pojūčius dar labiau gali išprovokuoti per ankšta liemenėlė, todėl įsigykite tinkamo dydžio liemenėlę.
 • Liemenėlę galite dėvėti ir naktį – su ja miegoti bus patogiau (ypač jeigu krūtinė didelė).
 • Venkite miegoti ant pilvo: miegant tokia poza krūtys spaudžiamos, tad jautrumas gali peraugti į maudimą ar net skausmą.
 • Jei krūtys labai skausmingos, galite uždėti žalių kopūsto lapų kompresą (tik neuždenkite spenelio srities) – tai patikrintas liaudies medicinos būdas jautrumui ir skausmui mažinti.
 • Jei skausmas nepakeliamas, galite netgi išgerti vaistų nuo skausmo. Dėl vaistų vartojimo reikėtų pasitarti su gydytoju arba vaistininku, būtinai jį informuojant apie nėštumą. Nėštumo metu nuo skausmo dažniausiai rekomenduojama vartoti paracetamolį.

Daugiau apie krūtų jautrumą ir kitus pokyčius skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Šakar. Makar
  Šakar. Makar prieš 2 m.

  Dar

  Bribri parašė:
  mėnesinės prasidėjo gegužės 27 d. Nuo birželio 10 dienos, nežmoniškai skauda krutine, ji paburkusi, sunku miegant net apsiversti.. visada ją jaučiu. Ar gali buti, k…

  Dar anksti kibimui, panašiau pagal laiką į ovuliaciją

 2. Monyte
  Monyte prieš 2 m.

  Bribri parašė:
  mėnesinės prasidėjo gegužės 27 d. Nuo birželio 10 dienos, nežmoniškai skauda krutine, ji paburkusi, sunku miegant net apsiversti.. visada ją jaučiu. Ar gali buti, k…

  Man krūtinės jautrumas buvo vienas iš pirmųjų nėštumo simptomų, jis atsirado kažkur 2 nėštumo savaitę gal net ankščiau. O krūtinę atleido tik po 10 savaitės.

 3. laura.petrauskaite6
  laura.petrauskaite6 prieš 1 m.

  Sveikos visos aš turėjau mėnesinės susirgti 25diena bet to ant kitos dienos pradėjo krūtinė jautri labai o truputį skaudėdavo bet man meluoja mėnesinės kaip 4arba 5diena o krutine vis mažiau jautri

 4. User has not uploaded an avatar
  Karina03 prieš 7 mėn.

  Sveikos, na mes bandome zirniuka jau beveik puse metu ir nieko. Iki menesiniu liko 12d, jau gal 3-4diena prisilietus labai skauda speneliai, pries menesines skaudedavo visas krutys, kaip ir daugiau pozymiu nejauciu,nebent pykinimas rytais,bet del skrandzio problemu jis karts nuo karto pasirodo. Testuku negadinu,seip ir ankstoka butu, kaip sakoma viltis durniu motyna, laukiam kas bus, o gal si kart ir uzkibo 💁🏻‍♀️😁

 5. Rūta M.
  Rūta M. prieš 7 mėn.

  Karina03 parašė:
  Sveikos, na mes bandome zirniuka jau beveik puse metu ir nieko. Iki menesiniu liko 12d, jau gal 3-4diena prisilietus labai skauda speneliai, pries menesines skauded…

  Tai kad dabar jums ovuliacija turėtų buti, o ne nestumas. Bekit i lova tik 😉