Jautrios krūtys nėštumo metu (19)

Moteris, vilkinti baltais marškinėliais, liečia skausmingas, jautrias krūtis Andrey_Popov | Shutterstock.com

Padidėjusios, jautrios krūtys nėštumo pradžioje ir vėlesniuose etapuose – nėščiosioms įprastas nepatogumas, kurį patiria daugelis. Kodėl krūtys nėštumo metu tampa jautresnės ir kaip spręsti šią problemą?

Kodėl nėštumo metu krūtys tampa jautresnės, skausmingos?

Krūtų jautrumas gali atsirasti vos pastojus. Labai dažnai tai yra vienas pirmųjų nėštumo simptomų, atsirandantis 1–2 sav. po apvaisinimo, t. y. kartais net anksčiau, nei dingusios mėnesinės.

Krūtys pabrinksta, tampa jautresnės ir prieš mėnesines (tai vienas PMS simptomų), tačiau skirtumas toks, kad pastojus jautresni tampa ir krūtų speneliai.

Krūtys pajautrėja veikiant moteriškiems hormonams progesteronui ir estrogenui. Hormonai krūtų audinį ruošia kūdikio žindymui. Suaktyvėjus kraujotakai, vyksta pieno liaukų pokyčiai: formuojasi pieno latakėliai, alveolės ir kt.

Kaip sumažinti nemalonius pojūčius, jei krūtys nėštumo metu – itin jautrios?

 • Dėvėkite kokybišką, tinkamai krūtinę prilaikančią liemenėlę (geriau – be lankelių) – tai ypač svarbu sportuojant.
 • Nemalonius pojūčius dar labiau gali išprovokuoti per ankšta liemenėlė, todėl įsigykite tinkamo dydžio liemenėlę.
 • Liemenėlę galite dėvėti ir naktį – su ja miegoti bus patogiau (ypač jeigu krūtinė didelė).
 • Venkite miegoti ant pilvo: miegant tokia poza krūtys spaudžiamos, tad jautrumas gali peraugti į maudimą ar net skausmą.
 • Jei krūtys labai skausmingos, galite uždėti žalių kopūsto lapų kompresą (tik neuždenkite spenelio srities) – tai patikrintas liaudies medicinos būdas jautrumui ir skausmui mažinti.
 • Jei skausmas nepakeliamas, galite netgi išgerti vaistų nuo skausmo. Dėl vaistų vartojimo reikėtų pasitarti su gydytoju arba vaistininku, būtinai jį informuojant apie nėštumą. Nėštumo metu nuo skausmo dažniausiai rekomenduojama vartoti paracetamolį.

Daugiau apie krūtų jautrumą ir kitus pokyčius skaitykite:

Susiję straipsniai

Kada pradeda matytis nėščiosios pilvukas?

Vienų nėščiųjų pilvukas pradeda pūpsoti gana anksti, kitoms pasirodo ganėtinai vėlai. Kada tai nutinka ir kas tą lemia?

Nėštumas be jokių požymių (besimptomis nėštumas)

Iš tikrųjų nėštumas be jokių simptomų, išskyrus dingusias mėnesines, yra visiškai įmanomas.

Nėštumo testo „vaiduokliai“: ar galima pasikliauti buitinių testų tikslumu?

Ar kada pagalvojote, kiek patikimi nėštumo testai? Rinkoje yra daug prekių ženklų ir tipų testų: nuo pačių pigiausių iki itin tikslių skaitmeninių.

Naujausi komentarai

 1. Rūta M.
  Rūta M. prieš 2 m.

  Karina03 parašė:
  Sveikos, na mes bandome zirniuka jau beveik puse metu ir nieko. Iki menesiniu liko 12d, jau gal 3-4diena prisilietus labai skauda speneliai, pries menesines skauded…

  Tai kad dabar jums ovuliacija turėtų buti, o ne nestumas. Bekit i lova tik 😉

 2. vysnyte
  vysnyte prieš 1 m.

  Monyte parašė:
  Man krūtinės jautrumas buvo vienas iš pirmųjų nėštumo simptomų, jis atsirado kažkur 2 nėštumo savaitę gal net ankščiau. O krūtinę atleido tik po 10 savaitės. :4u:…

  Ir man taip pat.speneliu jautrumas buvo buvo pirmas požymis nėštumo 🙈🙈net be nėštumo testo supratau kad laukiuosi 😊🤫

 3. User has not uploaded an avatar
  Marijolia prieš 1 m.

  Sveikos merginos, cia esu naujoke. Sužinojau vakar , kad laukiames su vyru antro vaikelio . Planuotas jisai buvo ilgai labai. Pora savaiciu atgal buvau pasitikrinimo pas ginekologe pasake kad viskas super, bet tada dar nesilaukiau. Bet dabar pastoviai be sustojimo maudzia labai pilvo apacia ar cia normalu, nes su pirmu nestumo to nebuvo. Dekoju uz atsakymus 😊

 4. User has not uploaded an avatar
  Zanna prieš 3 mėn.

  Sveiki ,mėnesines vėluoja antra savaite pirmas testas parodei 2 juosteles iš kuriu viena buvo labai neryški antras neigiamas speneliai jautrus paspaudus pasirodo baltos spalvos lašiukai ka tai gali reikšti?

 5. User has not uploaded an avatar
  Čika888 prieš 3 mėn.

  Sveikos. Ar gali būti jog laukiuosi? Paskutini kartą turejau santykiu spalio 3/4 diena tiksliai nebepasakysiu. Menesinemis sirgau niekas nedingo nevelavo. Paskutini karta pabaigiau sirgti sausio 23d. Dabar arteja ciklas vasario 16d numato taip programele ir ji nemeluoja. Bet kažkaip per paskutini cikla 8 diena po menesiniu einant tuštinis man išbego kraujo ir atsirado kažkoks puliu kvapas kažkas tokio, nes šiaip mano menesiniu ciklas trunka max iki 5 dienu. Ir pradejau jausti kaip ir inkstus, kad skauda. Daugiau nieko, krutys nejautrios nieko. Tai ir paranojiškai svarstau kas čia vyksta. Pas ginekologe užsiregistravus ir pas šeimos jau.