Vaistai nuo skausmo nėštumo metu (55)

Vaistai nuo skausmo nėštumo metu Africa Studio | Shutterstock.com

Nėščiąsias vargina patys įvairiausi skausmai: nuo paprasto pilvo maudimo iki viso kūno skausmo antrojoje nėštumo pusėje. Tad kokie nuskausminamieji saugūs vartoti nėštumo metu?

Ibuprofenas nėštumo metu

Skirtinguose vaisto aprašymuose nurodyta, kad jį vartoti pirmojo ir antrojo nėštumo trimestrų metu yra saugu ir jis nerekomenduojamas tik trečiąjį trimestrą.

Tačiau kai kurių gamintojų informaciniuose lapeliuose nurodoma, kad ibuprofeną nėščiosioms vartoti draudžiama, nes apie šiuo laikotarpiu vartojamo preparato saugumą nesukaupta pakankamai duomenų.

Be to, yra įtarimų, kad ibuprofenas gali paskatinti priešlaikinį vaisiaus arterinio latako (lot. ductus arteriosus) užsidarymą.

Jei skausmas tampa nebepakeliamas ir tenka griebtis vaistų, geriausia būtų ibuprofeno nėštumo metu nevartoti.

Aspirinas nėštumo metu

Aspirinas absoliučiai daugumai moterų nėštumo metu nėra rekomenduojamas.

Aspirino vartojimas pirmojo nėštumo trimestro metu siejamas su persileidimu, apsigimimais.

Aspirino vartojimas vėlesniu nėštumo laikotarpiu siejamas su priešlaikiniu vaisiaus arterinio latako užsivėrimu, plaučių hipertenzija, inkstų funkcijos ir kt. sutrikimais, gimdos susitraukimų susilpnėjimu ir užsitęsusiu gimdymu, didesne ilgo kraujavimo rizika ir kt.

Aspiriną nėštumo metu galima vartoti tik nurodžius gydytojui. Gydytojas gali paskirti vartoti nedideles aspirino dozes, jeigu prieš tai buvęs nėštumas (ar nėštumai) pasibaigė persileidimu, moteris turi kraujo krešėjimo sutrikimų, jai nustatyta preeklampsija.

Paracetamolis nėštumo metu

Jei prireikia malšinti skausmą arba „numušti“ nėštumo metu pakilusią temperatūrą, dažniausiai rekomenduojama vartoti paracetamolį.

Apie paracetamolį žinoma kur kas daugiau, nes yra pateikti išsamūs 20 metų trukusių šio vaisto tyrimų duomenys.

Vis dėlto kai kurie gamintojai nurodo, kad pirmuosius 6 nėštumo mėnesius (pirmuoju ir antruoju nėštumo trimestrais) paracetamolio vartoti nereikėtų.

Žinoma, pajutus įvairius negalavimus ar susirgus, prieš vartojant vaistus reikėtų pasikonsultuoti su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju arba pasitarti su vaistininku.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Gandriukas2 prieš 8 mėn.

  Sveikos, situacija tokia kad paskutines menesines buvo sausio 26d. Vasario 10 diena gavau teigiama covid testa (sirgau antra karta , pirma prieš pusantru metu) nestumas neplanuotas, tai mazdaug +- tada kai ivyko ovuliacija susirgau covid. Sirgau lengvai, skaudejo galva , viena vakara turejau temp 37.3 bet buvau visas dienas energinga ir jei ne seima serganti net nebuciau pagalvojus kad man covid, taciau kadangi man skaudejo galva , šiek tiek nugara , aš nesiskankinau ir geriau vaistus, paracetamoli, nimesili. Sekancios menesines turejo but vasario 22-23 (ciklas 27dienos) 22 D nuspredziau pasidaryt testa , teigiamas, 24 buvau pas gyd gimdoj dar nieko nemate, hcg atlikom , sekmingai augo. Už savaites vel apziura ir jau gimdoje. Einu iš proto kiekviena diena ir dėl vartotu vaistu, ir dėl covid. Gal kuriai taip pat teko pačioje pradzioje nestumo vartot vaistus, gal net covid susirgt, ar viskas gerai leliukui? Vaistai tai nebuvo toks gėrimas kad per visa laiką isgeriau 1 tablete, geriau viena diena viena kita diena kita , kai labai skaudejo galva isgeriau viena nepadejo po 4-5 val kita . Aciu

 2. User has not uploaded an avatar
  Indigo blue prieš 3 mėn.

  Gandriukas2 parašė:
  Sveikos, situacija tokia kad paskutines menesines buvo sausio 26d. Vasario 10 diena gavau teigiama covid testa (sirgau antra karta , pirma prieš pusantru metu) nest…

  Man buvo panaši situacija, bet sirgau ne covidu, o gripu. Gėriau išrašytus vaistus nuo gripo ir dar kažką, tiksliai nepamenu, nes tai buvo jau prieš daugiau nei du metus. Visą nėštumą jaudinausi, nes radau, kad tų vaistų geriau nevartot nėščiai, dar plius aukšta temperatūra, virš 38 buvo kokias dvi dienas. Pamenu, galvojau, jog nuo ligos ar vaistų vėluoja mėnesinės, apie nėštumą net nepagalvojau. Ginekologė siūlė darytis genetinius tyrimus, bet atsisakėme. Šiandien auginu dviejų metų visiškai sveiką mergaitę

 3. User has not uploaded an avatar
  Debesėlis777 prieš 3 mėn.

  Sveikos, tik šiandien sužinojau kad laukiuosi ( nėštumas neplanuotas) o iki tol vartojau daug vaistų nuo skausmo, net antibijotikus. Nes prieš pusantros savaitės pašalino dantį, gavosi nedidelis kaulo uždegimas.. baisus skausmai, dėl ko ir buvo geriama daug vaistų nuo skausmo. Pas ginekologe antradieni. Baisu kad nuo tokio kiekio vaistų nebūčiau pakenkusi vaisiui... gal kuri buvote susidūrusi su panašia situacija ?

 4. User has not uploaded an avatar
  ingakr prieš 3 mėn.

  Daug nesiplesiu- mes antrojo nėštumo laukėme tris su puse metų. Iki stebuklo ( tik taip mes vadiname mūsų antra nėštumą 😊) man šeimos gydytoja israse vaistų, mažinančių širdies ritmą. Iki vizito pas kardiologa. Esu iš tų, kur einant pas gydytojus pulsas pakyla iki 160 ir daugiau, nekalbu apie kraujo spaudima. Geriau sąžiningai, nors pykino nuo ryto iki vakaro apie tai, kad galiu lauktis net negalvojau, nes tu vaistų šalutinis poveikis gali būti pykinimas, o kada taip ilgai nepastojau tai net nesitikejau. Tiesiog galvojau nuo vaistų. Kaip mm vėlavo savaitę pasidarius NT ir nustojau gerti vaistus. Iki vizito pas kardiologa buvo likusi dar savaitė. Išsigandau. Vėliau ir kardiologas pasakė, kad negerai tuos vaistus gerti ypač pradžioje nėštumo, o ir iš viso man jų nereikėjo, nes širdis stipri ir sveika tiesiog baltų chalatu sindromas kaip kas ketvirtam pas jį apsilankiusiam. Gine taip pat nenuramino sakė galėjo vaistai ir pakenkti galėjo ir ne. Antrą skana siuntė darytis į didesnę kliniką. Bet viskas buvo gerai, nors ir vėl nenuramino, sakė neaišku ar vystymuisi gimus nepakenks ir pan. Bet...jau beveik trys metai dukrytei. Sveika kaip ridikas 🙂 vystosi auga puikiai. Kalba jau normalia kalba, net ir svetimiems vertėjo nereikia. Tokia mano istorija.

 5. User has not uploaded an avatar
  Netipiška prieš 3 mėn.

  Debesėlis777 parašė:
  Sveikos, tik šiandien sužinojau kad laukiuosi ( nėštumas neplanuotas) o iki tol vartojau daug vaistų nuo skausmo, net antibijotikus. Nes prieš pusantros savaitės p…

  Antibiotikai vaisiui įtakos išvis neturi, jie veikia tik bakterijas. Dauguma vaistų nuo skausmo taip pat nekenkia, nors detaliai galėtų pakonsultuoti gydytojas pagal tai, ką gėrėte.