Vaistai nuo skausmo nėštumo metu (52)

Vaistai nuo skausmo nėštumo metu Africa Studio | Shutterstock.com

Nėščiąsias vargina patys įvairiausi skausmai: nuo paprasto pilvo maudimo iki viso kūno skausmo antrojoje nėštumo pusėje. Tad kokie nuskausminamieji saugūs vartoti nėštumo metu?

Ibuprofenas nėštumo metu

Skirtinguose vaisto aprašymuose nurodyta, kad jį vartoti pirmojo ir antrojo nėštumo trimestrų metu yra saugu ir jis nerekomenduojamas tik trečiąjį trimestrą.

Tačiau kai kurių gamintojų informaciniuose lapeliuose nurodoma, kad ibuprofeną nėščiosioms vartoti draudžiama, nes apie šiuo laikotarpiu vartojamo preparato saugumą nesukaupta pakankamai duomenų.

Be to, yra įtarimų, kad ibuprofenas gali paskatinti priešlaikinį vaisiaus arterinio latako (lot. ductus arteriosus) užsidarymą.

Jei skausmas tampa nebepakeliamas ir tenka griebtis vaistų, geriausia būtų ibuprofeno nėštumo metu nevartoti.

Aspirinas nėštumo metu

Aspirinas absoliučiai daugumai moterų nėštumo metu nėra rekomenduojamas.

Aspirino vartojimas pirmojo nėštumo trimestro metu siejamas su persileidimu, apsigimimais.

Aspirino vartojimas vėlesniu nėštumo laikotarpiu siejamas su priešlaikiniu vaisiaus arterinio latako užsivėrimu, plaučių hipertenzija, inkstų funkcijos ir kt. sutrikimais, gimdos susitraukimų susilpnėjimu ir užsitęsusiu gimdymu, didesne ilgo kraujavimo rizika ir kt.

Aspiriną nėštumo metu galima vartoti tik nurodžius gydytojui. Gydytojas gali paskirti vartoti nedideles aspirino dozes, jeigu prieš tai buvęs nėštumas (ar nėštumai) pasibaigė persileidimu, moteris turi kraujo krešėjimo sutrikimų, jai nustatyta preeklampsija.

Paracetamolis nėštumo metu

Jei prireikia malšinti skausmą arba „numušti“ nėštumo metu pakilusią temperatūrą, dažniausiai rekomenduojama vartoti paracetamolį.

Apie paracetamolį žinoma kur kas daugiau, nes yra pateikti išsamūs 20 metų trukusių šio vaisto tyrimų duomenys.

Vis dėlto kai kurie gamintojai nurodo, kad pirmuosius 6 nėštumo mėnesius (pirmuoju ir antruoju nėštumo trimestrais) paracetamolio vartoti nereikėtų.

Žinoma, pajutus įvairius negalavimus ar susirgus, prieš vartojant vaistus reikėtų pasikonsultuoti su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju arba pasitarti su vaistininku.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  kristinaraideryte prieš 5 mėn.

  Sveikos, laukiuosi trečias mėnuo, ir kaip netikėta kažkur pasigavau koviduka. Baisiai skauda galva ir pulsas aukštas, gal kuri susidūrėt su tuom ir galėtumėt pagelbėti.

 2. Meshka
  Meshka prieš 5 mėn.

  kristinaraideryte parašė:
  Sveikos, laukiuosi trečias mėnuo, ir kaip netikėta kažkur pasigavau koviduka. Baisiai skauda galva ir pulsas aukštas, gal kuri susidūrėt su tuom ir galėtumėt pagelb…

  Koks pulsas?
  Del galvos skausmo - galima gerti paracetamoli. Bet pasimatuokite ir spaudima, padidejes spaudimas kartais irgi sukelia galvos skausma, ypac pakausio srities.
  Gerkite vit C, daug vandens ir ilsekites.

 3. User has not uploaded an avatar
  kristinaraideryte prieš 5 mėn.

  Meshka parašė:
  Koks pulsas?
  Del galvos skausmo - galima gerti paracetamoli. Bet pasimatuokite ir spaudima, pad…

  Spaudimas kaip ir geras, bet pulsas 121.
  Galvoa neskaudėtų būtų pasaka. Ačiū labai

 4. User has not uploaded an avatar
  Gandriukas2 prieš 5 mėn.

  Sveikos, situacija tokia kad paskutines menesines buvo sausio 26d. Vasario 10 diena gavau teigiama covid testa (sirgau antra karta , pirma prieš pusantru metu) nestumas neplanuotas, tai mazdaug +- tada kai ivyko ovuliacija susirgau covid. Sirgau lengvai, skaudejo galva , viena vakara turejau temp 37.3 bet buvau visas dienas energinga ir jei ne seima serganti net nebuciau pagalvojus kad man covid, taciau kadangi man skaudejo galva , šiek tiek nugara , aš nesiskankinau ir geriau vaistus, paracetamoli, nimesili. Sekancios menesines turejo but vasario 22-23 (ciklas 27dienos) 22 D nuspredziau pasidaryt testa , teigiamas, 24 buvau pas gyd gimdoj dar nieko nemate, hcg atlikom , sekmingai augo. Už savaites vel apziura ir jau gimdoje. Einu iš proto kiekviena diena ir dėl vartotu vaistu, ir dėl covid. Gal kuriai taip pat teko pačioje pradzioje nestumo vartot vaistus, gal net covid susirgt, ar viskas gerai leliukui? Vaistai tai nebuvo toks gėrimas kad per visa laiką isgeriau 1 tablete, geriau viena diena viena kita diena kita , kai labai skaudejo galva isgeriau viena nepadejo po 4-5 val kita . Aciu

 5. User has not uploaded an avatar
  Indigo blue prieš 5 d.

  Gandriukas2 parašė:
  Sveikos, situacija tokia kad paskutines menesines buvo sausio 26d. Vasario 10 diena gavau teigiama covid testa (sirgau antra karta , pirma prieš pusantru metu) nest…

  Man buvo panaši situacija, bet sirgau ne covidu, o gripu. Gėriau išrašytus vaistus nuo gripo ir dar kažką, tiksliai nepamenu, nes tai buvo jau prieš daugiau nei du metus. Visą nėštumą jaudinausi, nes radau, kad tų vaistų geriau nevartot nėščiai, dar plius aukšta temperatūra, virš 38 buvo kokias dvi dienas. Pamenu, galvojau, jog nuo ligos ar vaistų vėluoja mėnesinės, apie nėštumą net nepagalvojau. Ginekologė siūlė darytis genetinius tyrimus, bet atsisakėme. Šiandien auginu dviejų metų visiškai sveiką mergaitę