Vaistai nuo skausmo nėštumo metu (47)

Vaistai nuo skausmo nėštumo metu Africa Studio | Shutterstock.com

Nėščiąsias vargina patys įvairiausi skausmai: nuo paprasto pilvo maudimo iki viso kūno skausmo antrojoje nėštumo pusėje. Tad kokie nuskausminamieji saugūs vartoti nėštumo metu?

Ibuprofenas nėštumo metu

Skirtinguose vaisto aprašymuose nurodyta, kad jį vartoti pirmojo ir antrojo nėštumo trimestrų metu yra saugu ir jis nerekomenduojamas tik trečiąjį trimestrą.

Tačiau kai kurių gamintojų informaciniuose lapeliuose nurodoma, kad ibuprofeną nėščiosioms vartoti draudžiama, nes apie šiuo laikotarpiu vartojamo preparato saugumą nesukaupta pakankamai duomenų.

Be to, yra įtarimų, kad ibuprofenas gali paskatinti priešlaikinį vaisiaus arterinio latako (lot. ductus arteriosus) užsidarymą.

Jei skausmas tampa nebepakeliamas ir tenka griebtis vaistų, geriausia būtų ibuprofeno nėštumo metu nevartoti.

Aspirinas nėštumo metu

Aspirinas absoliučiai daugumai moterų nėštumo metu nėra rekomenduojamas.

Aspirino vartojimas pirmojo nėštumo trimestro metu siejamas su persileidimu, apsigimimais.

Aspirino vartojimas vėlesniu nėštumo laikotarpiu siejamas su priešlaikiniu vaisiaus arterinio latako užsivėrimu, plaučių hipertenzija, inkstų funkcijos ir kt. sutrikimais, gimdos susitraukimų susilpnėjimu ir užsitęsusiu gimdymu, didesne ilgo kraujavimo rizika ir kt.

Aspiriną nėštumo metu galima vartoti tik nurodžius gydytojui. Gydytojas gali paskirti vartoti nedideles aspirino dozes, jeigu prieš tai buvęs nėštumas (ar nėštumai) pasibaigė persileidimu, moteris turi kraujo krešėjimo sutrikimų, jai nustatyta preeklampsija.

Paracetamolis nėštumo metu

Jei prireikia malšinti skausmą arba „numušti“ nėštumo metu pakilusią temperatūrą, dažniausiai rekomenduojama vartoti paracetamolį.

Apie paracetamolį žinoma kur kas daugiau, nes yra pateikti išsamūs 20 metų trukusių šio vaisto tyrimų duomenys.

Vis dėlto kai kurie gamintojai nurodo, kad pirmuosius 6 nėštumo mėnesius (pirmuoju ir antruoju nėštumo trimestrais) paracetamolio vartoti nereikėtų.

Žinoma, pajutus įvairius negalavimus ar susirgus, prieš vartojant vaistus reikėtų pasikonsultuoti su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju arba pasitarti su vaistininku.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  kuku777 prieš 1 mėn.

  sveikos. vakar testas buvo tuscias. trauke danti, kita numusinejo nerva su nuskausminamaisiais, geriau nimesilio nes skaudejo baisiai. siandien matau vos nezymu vaiduokliuka teste 8 dpo. ar galejau kazkaip pakenkti? ar tiesiog jei kas netaip ivyks persileidimas?aisku jei isvis pasitvirtins tas testukas bet labai bjaurios mintys lenda i galva

 2. vili
  vili prieš 1 mėn.

  kuku777 parašė:
  sveikos. vakar testas buvo tuscias. trauke danti, kita numusinejo nerva su nuskausminamaisiais, geriau nimesilio nes skaudejo baisiai. siandien matau vos nezymu vai…

  Viskas bus gerai 😉

 3. User has not uploaded an avatar
  kuku777 prieš 1 mėn.

  vili parašė:
  Viskas bus gerai 😉

  aciu. prisiskaitau internete baisybiu paskui neramu buna 🙈

 4. rudagazele
  rudagazele prieš 1 mėn.

  kuku777 parašė:
  aciu. prisiskaitau internete baisybiu paskui neramu buna 🙈

  Tikrai nesijaudinkit dėl to. Kiek atvejų būna, kai ir stiprius vaistus vartoja nėštumo metu. Ką kalbėti apie baliukus pirmą mėnesį, kai net nenutuoki, kad laukiesi...

 5. User has not uploaded an avatar
  kuku777 prieš 1 mėn.

  rudagazele parašė:
  Tikrai nesijaudinkit dėl to. Kiek atvejų būna, kai ir stiprius vaistus vartoja nėštumo metu. Ką kalbėti apie baliukus pirmą mėnesį, kai net nenutuoki, kad laukie…

  aciu labai 🙈 !!!