Vaistai nuo skausmo nėštumo metu (29)

Vaistai nuo skausmo nėštumo metu Vaistais nuo skausmo nėštumo metu. iStock.com/Eugene_Axe

Jei skausmas tampa nebepakeliamas, ir tenka griebtis vaistų, geriausia būtų ibuprofeno nėštumo metu nevartoti.

Nors vaistų aprašymuose nurodyta, kad šį vaistą gerti pirmojo ir antrojo trimestro metu yra saugu ir jis nerekomenduojamas tik trečiąjį trimestrą, jei tik yra galimybė rinktis, geriau vartoti paracetamolį.

Apie paracetamolį žinoma kur kas daugiau, nes yra išsamūs 20 metų trukusių šio vaisto tyrimų duomenys. Be to, yra įtarimų, kad ibuprofenas gali paskatinti priešlaikinį vaisiaus arterinio latako (ductus arteriosus) užsidarymą. Nėra gerai, jei ši maža anga užsiveria per anksti.

Naujausi komentarai

 1. Ingri 1
  Ingri 1 prieš 4 d.

  Sveikos! Apsirgau sloga didziule 🤦🏼‍♀️ Čiaudau pastoviai 🤦🏼‍♀️ Kaip jus gydotės? 🙃 p.s draugei susirgus gydytojas leido gelomyrtol gerti ir paracetamoli. Ar yra dar vartojusių siuos vaistus? Ir kokia doze besilaukiančiai moteriai ?

 2. User has not uploaded an avatar
  Evia prieš 3 d.

  Ingri 1 parašė:
  Sveikos! Apsirgau sloga didziule 🤦🏼‍♀️ Čiaudau pastoviai 🤦🏼‍♀️ Kaip jus gydotės? 🙃 p.s draugei susirgus gydytojas leido gelomyrtol gerti ir paracetamoli. Ar yra dar…

  Nuo slogos galima gerti sinupret (jokiu būdu ne forte, o paprastą, mažesnės koncentracijos) ir gert po 1tabletę 3x dienoj. Taip pat galima paracetamolį, bet jis labiau temperatūrai numušti ir skausmą malšinti. Jei tik sloga bandykit apsieiti arbatomis, kojų kaitinimui sūriame vandenyje, visgi nėštumas dar nėra labai daug savaičių tai su vaistais geriau atsargiau.

 3. User has not uploaded an avatar
  lina.b prieš 3 d.

  Evia parašė:
  Nuo slogos galima gerti sinupret (jokiu būdu ne forte, o paprastą, mažesnės koncentracijos) ir gert po 1tabletę 3x dienoj. Taip pat galima paracetamolį, bet jis lab…

  Koju kaitint nesciai tikrai negalima

 4. rudagazele
  rudagazele prieš 3 d.

  lina.b parašė:
  Koju kaitint nesciai tikrai negalima

  Negalima, ir aš girdėjau. Bet kartą kaitinau ir labai dažnai, pvz, matydavau į džiakuzi nėštukes įlindusias, tai... gali nieko nebūti, gali ir pakenkti, kas ten žino, kuris bus variantas.
  Slogos metu vartojau daug skysčių ir tiek.

 5. User has not uploaded an avatar
  Evia prieš 3 d.

  lina.b parašė:
  Koju kaitint nesciai tikrai negalima

  Priklauso nuo to kokio karštumo vanduo. Sakė man gydytoja, kad ~39-40laipsnių druskingo vandens nekenkia. Temperatūra nėra labai aukšta vandens tie 40laipsnių, o druskai ištirpti ir pradėt veikti užtenka ir tiek