Vaistai nuo skausmo nėštumo metu (58)

Nėščiąsias vargina patys įvairiausi skausmai: nuo paprasto pilvo maudimo iki viso kūno skausmo antrojoje nėštumo pusėje. Tad kokie nuskausminamieji saugūs vartoti nėštumo metu?
Ibuprofenas nėštumo metu
Skirtinguose vaisto aprašymuose nurodyta, kad jį vartoti pirmojo ir antrojo nėštumo trimestrų metu yra saugu ir jis nerekomenduojamas tik trečiąjį trimestrą.
Tačiau kai kurių gamintojų informaciniuose lapeliuose nurodoma, kad ibuprofeną nėščiosioms vartoti draudžiama, nes apie šiuo laikotarpiu vartojamo preparato saugumą nesukaupta pakankamai duomenų.
Be to, yra įtarimų, kad ibuprofenas gali paskatinti priešlaikinį vaisiaus arterinio latako (lot. ductus arteriosus) užsidarymą.
Jei skausmas tampa nebepakeliamas ir tenka griebtis vaistų, geriausia būtų ibuprofeno nėštumo metu nevartoti.
Aspirinas nėštumo metu
Aspirinas absoliučiai daugumai moterų nėštumo metu nėra rekomenduojamas.
Aspirino vartojimas pirmojo nėštumo trimestro metu siejamas su persileidimu, apsigimimais.
Aspirino vartojimas vėlesniu nėštumo laikotarpiu siejamas su priešlaikiniu vaisiaus arterinio latako užsivėrimu, plaučių hipertenzija, inkstų funkcijos ir kt. sutrikimais, gimdos susitraukimų susilpnėjimu ir užsitęsusiu gimdymu, didesne ilgo kraujavimo rizika ir kt.
Aspiriną nėštumo metu galima vartoti tik nurodžius gydytojui. Gydytojas gali paskirti vartoti nedideles aspirino dozes, jeigu prieš tai buvęs nėštumas (ar nėštumai) pasibaigė persileidimu, moteris turi kraujo krešėjimo sutrikimų, jai nustatyta preeklampsija.
Paracetamolis nėštumo metu
Jei prireikia malšinti skausmą arba „numušti“ nėštumo metu pakilusią temperatūrą, dažniausiai rekomenduojama vartoti paracetamolį.
Apie paracetamolį žinoma kur kas daugiau, nes yra pateikti išsamūs 20 metų trukusių šio vaisto tyrimų duomenys.
Vis dėlto kai kurie gamintojai nurodo, kad pirmuosius 6 nėštumo mėnesius (pirmuoju ir antruoju nėštumo trimestrais) paracetamolio vartoti nereikėtų.
Žinoma, pajutus įvairius negalavimus ar susirgus, prieš vartojant vaistus reikėtų pasikonsultuoti su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju arba pasitarti su vaistininku.
Daug nesiplesiu- mes antrojo nėštumo laukėme tris su puse metų. Iki stebuklo ( tik taip mes vadiname mūsų antra nėštumą 😊) man šeimos gydytoja israse vaistų, mažinančių širdies ritmą. Iki vizito pas kardiologa. Esu iš tų, kur einant pas gydytojus pulsas pakyla iki 160 ir daugiau, nekalbu apie kraujo spaudima. Geriau sąžiningai, nors pykino nuo ryto iki vakaro apie tai, kad galiu lauktis net negalvojau, nes tu vaistų šalutinis poveikis gali būti pykinimas, o kada taip ilgai nepastojau tai net nesitikejau. Tiesiog galvojau nuo vaistų. Kaip mm vėlavo savaitę pasidarius NT ir nustojau gerti vaistus. Iki vizito pas kardiologa buvo likusi dar savaitė. Išsigandau. Vėliau ir kardiologas pasakė, kad negerai tuos vaistus gerti ypač pradžioje nėštumo, o ir iš viso man jų nereikėjo, nes širdis stipri ir sveika tiesiog baltų chalatu sindromas kaip kas ketvirtam pas jį apsilankiusiam. Gine taip pat nenuramino sakė galėjo vaistai ir pakenkti galėjo ir ne. Antrą skana siuntė darytis į didesnę kliniką. Bet viskas buvo gerai, nors ir vėl nenuramino, sakė neaišku ar vystymuisi gimus nepakenks ir pan. Bet...jau beveik trys metai dukrytei. Sveika kaip ridikas 🙂 vystosi auga puikiai. Kalba jau normalia kalba, net ir svetimiems vertėjo nereikia. Tokia mano istorija.