Vaistai nuo skausmo nėštumo metu (42)

Vaistai nuo skausmo nėštumo metu Africa Studio | Shutterstock.com

Nėščiąsias vargina patys įvairiausi skausmai: nuo paprasto pilvo maudimo iki viso kūno skausmo antrojoje nėštumo pusėje. Tad kokie nuskausminamieji saugūs vartoti nėštumo metu?

Ibuprofenas nėštumo metu

Skirtinguose vaisto aprašymuose nurodyta, kad jį vartoti pirmojo ir antrojo nėštumo trimestrų metu yra saugu ir jis nerekomenduojamas tik trečiąjį trimestrą.

Tačiau kai kurių gamintojų informaciniuose lapeliuose nurodoma, kad ibuprofeną nėščiosioms vartoti draudžiama, nes apie šiuo laikotarpiu vartojamo preparato saugumą nesukaupta pakankamai duomenų.

Be to, yra įtarimų, kad ibuprofenas gali paskatinti priešlaikinį vaisiaus arterinio latako (lot. ductus arteriosus) užsidarymą.

Jei skausmas tampa nebepakeliamas ir tenka griebtis vaistų, geriausia būtų ibuprofeno nėštumo metu nevartoti.

Aspirinas nėštumo metu

Aspirinas absoliučiai daugumai moterų nėštumo metu nėra rekomenduojamas.

Aspirino vartojimas pirmojo nėštumo trimestro metu siejamas su persileidimu, apsigimimais.

Aspirino vartojimas vėlesniu nėštumo laikotarpiu siejamas su priešlaikiniu vaisiaus arterinio latako užsivėrimu, plaučių hipertenzija, inkstų funkcijos ir kt. sutrikimais, gimdos susitraukimų susilpnėjimu ir užsitęsusiu gimdymu, didesne ilgo kraujavimo rizika ir kt.

Aspiriną nėštumo metu galima vartoti tik nurodžius gydytojui. Gydytojas gali paskirti vartoti nedideles aspirino dozes, jeigu prieš tai buvęs nėštumas (ar nėštumai) pasibaigė persileidimu, moteris turi kraujo krešėjimo sutrikimų, jai nustatyta preeklampsija.

Paracetamolis nėštumo metu

Jei prireikia malšinti skausmą arba „numušti“ nėštumo metu pakilusią temperatūrą, dažniausiai rekomenduojama vartoti paracetamolį.

Apie paracetamolį žinoma kur kas daugiau, nes yra pateikti išsamūs 20 metų trukusių šio vaisto tyrimų duomenys.

Vis dėlto kai kurie gamintojai nurodo, kad pirmuosius 6 nėštumo mėnesius (pirmuoju ir antruoju nėštumo trimestrais) paracetamolio vartoti nereikėtų.

Žinoma, pajutus įvairius negalavimus ar susirgus, prieš vartojant vaistus reikėtų pasikonsultuoti su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju arba pasitarti su vaistininku.

Naujausi komentarai

 1. lututee
  lututee prieš 1 m.

  Natata parašė:
  O ka daryti turint migrena? Juk neimanoma istverti 😣 as isgeriu ibuprofena bet receptini 🤷‍♀️ Zinau kad negerai,bet tikrai neimanoma kenteti 😣

  Tarkites su gydytojais. Turi parinkti geriausią variantą. Sesei ir migrena, du vaikus turi. Kažkokius gerdavo. Bet ji ne lt.

 2. User has not uploaded an avatar
  kuku777 prieš 3 mėn.

  laba. ar galima nestumo pacioje pradzioje tepti nuo uzdegimo saldancius gelius tokius kaip Dandum?pvz jei perpute nugara. aprasyme nieko neraso apie nestuma

 3. Pukute27
  Pukute27 prieš 2 mėn.

  Geriu ibuprofena 400mg nes turiu RA kai labai uzskauda konsultavaus su ne vienu daktaru tai visi tos nuomones kad labai skaudant ir kenciant kencia ir kudikis tai gerti reikia kai tikrai skauda.

 4. User has not uploaded an avatar
  linute.auksoriene prieš 2 mėn.

  Lasaline natrio chlorido su nuoma nepakenks nėštumui nes laukuosi 12sav

 5. User has not uploaded an avatar
  linute.auksoriene prieš 2 mėn.

  Nuospa