Vaistai nuo skausmo nėštumo metu (70)

Vaistai nuo skausmo nėštumo metu Africa Studio | Shutterstock.com

Nėščiąsias vargina patys įvairiausi skausmai: nuo paprasto pilvo maudimo iki viso kūno skausmo antrojoje nėštumo pusėje. Tad kokie nuskausminamieji saugūs vartoti nėštumo metu?

Ibuprofenas nėštumo metu

Skirtinguose vaisto aprašymuose nurodyta, kad jį vartoti pirmojo ir antrojo nėštumo trimestrų metu yra saugu ir jis nerekomenduojamas tik trečiąjį trimestrą.

Tačiau kai kurių gamintojų informaciniuose lapeliuose nurodoma, kad ibuprofeną nėščiosioms vartoti draudžiama, nes apie šiuo laikotarpiu vartojamo preparato saugumą nesukaupta pakankamai duomenų.

Be to, yra įtarimų, kad ibuprofenas gali paskatinti priešlaikinį vaisiaus arterinio latako (lot. ductus arteriosus) užsidarymą.

Jei skausmas tampa nebepakeliamas ir tenka griebtis vaistų, geriausia būtų ibuprofeno nėštumo metu nevartoti.

Aspirinas nėštumo metu

Aspirinas absoliučiai daugumai moterų nėštumo metu nėra rekomenduojamas.

Aspirino vartojimas pirmojo nėštumo trimestro metu siejamas su persileidimu, apsigimimais.

Aspirino vartojimas vėlesniu nėštumo laikotarpiu siejamas su priešlaikiniu vaisiaus arterinio latako užsivėrimu, plaučių hipertenzija, inkstų funkcijos ir kt. sutrikimais, gimdos susitraukimų susilpnėjimu ir užsitęsusiu gimdymu, didesne ilgo kraujavimo rizika ir kt.

Aspiriną nėštumo metu galima vartoti tik nurodžius gydytojui. Gydytojas gali paskirti vartoti nedideles aspirino dozes, jeigu prieš tai buvęs nėštumas (ar nėštumai) pasibaigė persileidimu, moteris turi kraujo krešėjimo sutrikimų, jai nustatyta preeklampsija.

Paracetamolis nėštumo metu

Jei prireikia malšinti skausmą arba „numušti“ nėštumo metu pakilusią temperatūrą, dažniausiai rekomenduojama vartoti paracetamolį.

Apie paracetamolį žinoma kur kas daugiau, nes yra pateikti išsamūs 20 metų trukusių šio vaisto tyrimų duomenys.

Vis dėlto kai kurie gamintojai nurodo, kad pirmuosius 6 nėštumo mėnesius (pirmuoju ir antruoju nėštumo trimestrais) paracetamolio vartoti nereikėtų.

Žinoma, pajutus įvairius negalavimus ar susirgus, prieš vartojant vaistus reikėtų pasikonsultuoti su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju arba pasitarti su vaistininku.

Susiję straipsniai

Placentos pirmeiga

Placentos pirmeiga – nėštumo patologija, kai placenta yra prisitvirtinusi gimdos apačioje, o vidiniai gimdos kaklelio žiomenys yra uždengiami.

Hematoma gimdoje nėštumo metu

Hematoma – tai tarp gemalo dangalų atsiradusi kraujosruva. 20 proc. kraujavimo pirmąjį nėštumo trimestrą atvejų lemia hematomos.

Vaisiaus augimo sulėtėjimas

Vaisiaus augimo sulėtėjimas yra būklė, kai vaisius gimdoje yra mažesnis, nei turėtų būti atsižvelgiant į nėštumo savaičių skaičių.

Naujausi komentarai

 1. Meshka
  Meshka prieš 2 mėn.

  Liuse34 parašė:
  Man prasidejo 7 savaiteje baisus galvos skausmai...i savaite po kelis kartus,paracetamolis man isvis nepadeda.Buvau pas klinikine farmokologe gydytoja kuri dirba su…

  Man buna galvos skausmai kai padideja skraujospudis, irgi padedavo man tik ibuprofen. Ginekologas leido isgerti karts nuo karto po tablete, jeigu labai nepakeliamas skausmas. Bet daznai negalima gerti, ypac 1 ir 3 trimestre.
  Nuo ko jums galvos skausmas? Galbut nuo migrenos? Tuomet papildas Q10 skaiciau kad gali kazkiek padeti.
  Ar spaudimas nera per aukstas / arba per zemas?

 2. ka262 prieš 2 mėn.

  Sveikos turiu klausima pora dienu buvau su temeratiea auksta vakar isgeriau 8 tabletes gripex (nezinojau kad laukiuosi) siandien turejo prasideti menesines bet pasirodo laukiuosi ar labai tai galejo pakenkiti vaikuciui🥲?

 3. User has not uploaded an avatar
  Magne prieš 2 mėn.

  Sveikos, panašu, kad pasitempiau kažkur ties gaktikauliu arba miomą išorinėj gimdos sienoj 🙈 skausmas labai arti šlapimo pūslės. Padarė visus tyrimus, vaikui viskas gerai, nėra šlapimo pūslės uždegimo. Skausmas žvėriškas bandant atpalaiduoti raumenis tarkim šlapinantis ar keičiant kūno pozą. Ryt dar gyd skambins užklausiu dėl vaistų nuo skausmo, bet gal yra kam buvus panaši situacija, gal ką nuo skausmo gėrėte...?

 4. Meshka
  Meshka prieš 2 mėn.

  Magne parašė:
  Sveikos, panašu, kad pasitempiau kažkur ties gaktikauliu arba miomą išorinėj gimdos sienoj 🙈 skausmas labai arti šlapimo pūslės. Padarė visus tyrimus, vaikui viskas…

  Jeigu nepadeda ibuprofenas arba paracetamolis, galbut gydytoja israsys diclofenac.

 5. User has not uploaded an avatar
  Liuse34 prieš 2 mėn.

  Meshka parašė:
  Man buna galvos skausmai kai padideja skraujospudis, irgi padedavo man tik ibuprofen. Ginekologas leido isgerti karts nuo karto po tablete, jeigu labai nepakeliamas…

  Zinokit spaudimas viskas gerai,kazkoks cia migreninis skausmas kurio nesuprantu nebuvo anksciau🥲 pastojus tik atsirado