Ar nėštumo testas gali klysti?

Norint susilaukti savojo stebuklo nėštumo testas tikrai tampa pirkiniu nr. 1, tačiau ar jais galima pasitikėti? Ką daryti, kad jų tikslumas būtų maksimalus? Ar kartais jie gali ir sumeluoti? Skaitykite ir sužinosite visus atsakymus.

1. Testas atliktas per anksti

Paprastai ant testo pakuotės būna nurodyta, kad naudotis juo galima pradedant nuo pirmųjų vėluojančių mėnesinių dienų. Vis dėlto esmė ta, kad 2–3 menstruacijų užsilaikymo dieną tikimybė, kad testo rezultatai bus teisingi, sudaro 80 %. Taip pat labai svarbu žinoti, kad testui reikėtų naudoti būtent rytinį šlapimą – jame hCG koncentracija yra didžiausia.

2. Skysčių perteklius

Gerti daug skysčių yra gerai – tai žinoma kiekvienam, bent truputį besirūpinančiam savo sveikata. Kita vertus, jeigu iš įpročio vakare išgersi daug, ryte hCG koncentracija rytiniame šlapime bus mažesnė. Dėl šios priežasties geriau vakare suvartojamų skysčių kiekį šiek tiek apriboti.

3. Nekokybiškas nėštumo testas

Atkreipk dėmesį į tai, kad ant kiekvieno nėštumo testo yra nurodytas jo galiojimo laikas. Jeigu nori būti visiškai tikra dėl rezultatų, naudotis testu, kurio galiojimo laikas pasibaigęs, neverta (kaip, beje, ir kaupti jų atsargų tam atvejui, jeigu po metų kitų sugalvotum susilaukti vaikelio).

4. Testo atlikimo taisyklių nesilaikymas

Gana dažnai testai meluoja dėl vienos labai paprastos priežasties: moterys neperskaito visos naudojimo instrukcijos. Testus tenka kartoti, leisti pinigus (ir gana nemažai), o rezultatai dėl tos pačios priežasties taip pat nebūtinai būna teisingi. Sutaupysi ir pinigų, ir nervų, jeigu testą atliksi taip, kaip parašyta.

5. Netinkama testo interpretacija

Jeigu viena iš juostelių atrodo per daug blyški, patartina testą pakartoti, taip pat pasitikrinti, ar viską atlikai taip, kaip pridera. Instrukcijoje būna nurodyta, kiek juostelių reiškia nėštumą. Jaudulys yra savaime suprantamas ir pateisinamas dalykas, tačiau jis labai dažnai kliudo objektyviai įvertinti situaciją ir sujaukia jau turimas žinias.

6. Hormoniniai preparatai

Jeigu vartoji hormoninius arba kraujagysles plečiančius preparatus, trankvilizatorius arba šlapimo išsiskyrimą skatinančias priemones, svarbu žinoti, kad šie vaistai gali iškreipti testo rodiklius.

7. Persileidimo grėsmė

Kartais pasitaiko, kad pirmas testas rodo nėštumą, o antras būna neigiamas. Vertėtų tuojau pat keliauti pas gydytoją, kadangi tai gali būti pirmieji persileidimo požymiai.

8. Kai kurios ligos

Melagingą teigiamą rezultatą testas gali rodyti kiaušidžių disfunkcijos atveju ir sergant reprodukcinės sistemos organų ligomis.

Ką galima patarti? Vienu kartu geriau atlikti 2–3 skirtingų gamintojų nėštumo testus. Jeigu rezultatai tau kelia abejonių, po kurio laiko testą reikėtų pakartoti ir apsilankyti pas gydytoją: tyrimas ultragarsu padės išsklaidyti visas tavo abejones.

Susiję straipsniai

Kada pradeda matytis nėščiosios pilvukas?

Vienų nėščiųjų pilvukas pradeda pūpsoti gana anksti, kitoms pasirodo ganėtinai vėlai. Kada tai nutinka ir kas tą lemia?

Nėštumas be jokių požymių (besimptomis nėštumas)

Iš tikrųjų nėštumas be jokių simptomų, išskyrus dingusias mėnesines, yra visiškai įmanomas.

Nėštumo testo „vaiduokliai“: ar galima pasikliauti buitinių testų tikslumu?

Ar kada pagalvojote, kiek patikimi nėštumo testai? Rinkoje yra daug prekių ženklų ir tipų testų: nuo pačių pigiausių iki itin tikslių skaitmeninių.