Gausios makšties išskyros nėštumo metu (401)

Makšties išskyrų (gleivių), išskiria kiekvienos sveikos moters gimdos kaklelis ir makštis. Mėnesinių ciklo metu šios išskyros keičiasi nuo kreminių balkšvų iki visiškai skaidrių, primenančių kiaušinio baltymą. Šias išskyras sudaro gimdos kaklelio ir makšties sekretas, negyvos makšties sienelių ląstelės ir įprasta makšties mikroflora.

Kaip makšties išskyros pasikeičia nėštumo metu?

Leukorėja (taip vadinamos šios išskyros) yra vienas pirmųjų nėštumo požymių, galintis pasireikšti jau 4-5-ą nėštumo savaitę. Paprastai šios išskyros yra pieno spalvos (balkšvos) ir yra skystoko kremo konsistensijos.

Nėštumo metu makšties išskyrų gaminasi ir išsiskiria daugiau, nei mėnesinių ciklo metu. Taip nutinka dėl hormonų poveikio ir didesnio kraujoplūdžio į makšties ir gimdos kaklelio sritį. 

Nėštumui įpusėjus išskyrų turėtų būti vis daugiau, o artėjant gimdymui ir vaikeliui vis labiau spaudžiant pilvo apačią, jų gali išsiskirti tiek daug, jog gali pasirodyti, kad nenulaikote šlapimo.  

Paskutinę  nėštumo savaitę kartu su išskyromis pasišalins gleivių kamštis: tai bus klampių, kartais net gelio pavidalo išskyrų darinys.  

Šios išskyros nėra malonioji nėštumo dalis, tačiau jos yra svarbios, nes apsaugo gimdą ir augantį vaikelį nuo infekcijų, ir jei jos yra balkšvos ir bekvapės (ar vos juntamo kvapo), pagrindo nerimauti nėra.

Kartais jose gali būti rausvų ar rusvų intarpų - tai taip pat yra normalu, jei tai nėra kraujavimas tiesiogine ta žodžio prasme ir nejaučiate jokių skausmų. 

Kaip išvengti infekcijų? 

Būdų sumažinti makšties išskyrų nėra, tačiau galite imtis priemonių, kurios palengvintų diskomfortą ir sumažintų infekcijų tikimybę:

 • Dėvėkite medvilninius, lengvai apglundančius apatinius.
 • Naudokite aukštos kokybės vienkartinius bekvapius įklotus.  
 • Intymias vietas valykite nuo tarpvietės link išangės (to, turbūt, išmokė mama, bet dar kartą priminti nepakenks).
 • Nenaudokite aromatizuotų higienos priemonių: įklotų, tualetinio popieriaus, prausiklių. 
 • Apsiprausimui naudokite švelnius prausiklius, geriausia skirtus speciliai intymiai higienai.
 • Neplaukite makšties, ypač dušo srove. Makšties plovimas tik pažeidžia natūralų balansą, dėl to padidėja infekcijų tikimybė, be to, dušo srovė gali sukelti oro emboliją – itin retą, bet labai pavojingą sutrikimą, kai į kraujotakos sistemą patenka oro burbuliukas. Dėl tos pačios priežasties reiktų vengti ir sūkurinių vonių (jacuzzi).

Kada kreiptis į gydytoją? 

Jei pasikeitė išskyrų spalva - jos tapo gelsvos ar žalsvos, jei pasikeitė išskyrų tekstūra ir konsistensija (pavyzdžiui, jos tapo tirštos, primenančios varškę), jei išskyros turi nemalonų kvapą, greičiausiai tai yra infekcijos požymis. Jokiu būdu nebandykite gydytis savarankiškai - kreipkitės į gydytoją, kuris nustatys infekcijos priežastis ir parinks tinkamą ir saugų gydymą.  

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  fainuolyte prieš 11 mėn.

  Radau ta straipsnį , nu ir aklumas mano

 2. gintaryt3
  gintaryt3 prieš 11 mėn.

  Sveikos man 10 sav iskyros permatomos ir gausios ar nrml

 3. ona24
  ona24 prieš 6 mėn.

  sveikutes pas mane ir pradejo kamuoti tos isskyros labai nemalonu visa cikla ju budavo bet db ju pagausejo bet kolkas net nzn ar isvis laukiuosi aisku yra ir kitu pozymiu krutine jautresne ir ausle pasidarius kaip "suniuko"ir pilvuka pamaudzia. bet tos isskyros tokios baksvos ir gausios su pirmais nestumais kazkaip neatsimenu tu isskyru ar buvo. nt dar nebandziau gal reiketu pasidaryti bet gal dar ankstoka?

 4. JovitaV
  JovitaV prieš 6 mėn.

  O kokios tos isskyros? Nes pas mane tokios balksvos ir kremo tirstumo...Ar tokios gali but jei laukiuosi? Iki mm liko 5d.

 5. User has not uploaded an avatar
  vukee prieš 5 mėn.

  Sveikos, mamytes. Norejau paklausti, kaip ten yra su tom baltom vandeningom isskyrom? Siandien suslapo trusikeliai, bet buvo ir siek tiek tu iskyru, tai dabar suku galva, ar cia suslapo nuo isskyru, ar cia lasa vaisiaus vandenys... Kol kas daugiau tokiu reiskiniu nebuvo, nieko neskauda, gleiviu kamscio nebuvo... Man jau 37 nestumo savaites, praeita savaite buvo 1-2cm praviras gimdos kaklelis, bet gal tai itakos neturi.. O pas gydytoja tik kita savaite...