Gausios makšties išskyros nėštumo metu (408)

Gausios makšties išskyros nėštumo metu

Makšties išskyrų (gleivių), išskiria kiekvienos sveikos moters gimdos kaklelis ir makštis. Mėnesinių ciklo metu šios išskyros keičiasi nuo kreminių balkšvų iki visiškai skaidrių, primenančių kiaušinio baltymą. Šias išskyras sudaro gimdos kaklelio ir makšties sekretas, negyvos makšties sienelių ląstelės ir įprasta makšties mikroflora.

Kaip makšties išskyros pasikeičia nėštumo metu?

Leukorėja (taip vadinamos šios išskyros) yra vienas pirmųjų nėštumo požymių, galintis pasireikšti jau 4-5-ą nėštumo savaitę. Paprastai šios išskyros yra pieno spalvos (balkšvos) ir yra skystoko kremo konsistensijos.

Nėštumo metu makšties išskyrų gaminasi ir išsiskiria daugiau, nei mėnesinių ciklo metu. Taip nutinka dėl hormonų poveikio ir didesnio kraujoplūdžio į makšties ir gimdos kaklelio sritį. 

Nėštumui įpusėjus išskyrų turėtų būti vis daugiau, o artėjant gimdymui ir vaikeliui vis labiau spaudžiant pilvo apačią, jų gali išsiskirti tiek daug, jog gali pasirodyti, kad nenulaikote šlapimo.  

Paskutinę  nėštumo savaitę kartu su išskyromis pasišalins gleivių kamštis: tai bus klampių, kartais net gelio pavidalo išskyrų darinys.  

Šios išskyros nėra malonioji nėštumo dalis, tačiau jos yra svarbios, nes apsaugo gimdą ir augantį vaikelį nuo infekcijų, ir jei jos yra balkšvos ir bekvapės (ar vos juntamo kvapo), pagrindo nerimauti nėra.

Kartais jose gali būti rausvų ar rusvų intarpų - tai taip pat yra normalu, jei tai nėra kraujavimas tiesiogine ta žodžio prasme ir nejaučiate jokių skausmų. 

Kaip išvengti infekcijų? 

Būdų sumažinti makšties išskyrų nėra, tačiau galite imtis priemonių, kurios palengvintų diskomfortą ir sumažintų infekcijų tikimybę:

 • Dėvėkite medvilninius, lengvai apglundančius apatinius.
 • Naudokite aukštos kokybės vienkartinius bekvapius įklotus.  
 • Intymias vietas valykite nuo tarpvietės link išangės (to, turbūt, išmokė mama, bet dar kartą priminti nepakenks).
 • Nenaudokite aromatizuotų higienos priemonių: įklotų, tualetinio popieriaus, prausiklių. 
 • Apsiprausimui naudokite švelnius prausiklius, geriausia skirtus speciliai intymiai higienai.
 • Neplaukite makšties, ypač dušo srove. Makšties plovimas tik pažeidžia natūralų balansą, dėl to padidėja infekcijų tikimybė, be to, dušo srovė gali sukelti oro emboliją – itin retą, bet labai pavojingą sutrikimą, kai į kraujotakos sistemą patenka oro burbuliukas. Dėl tos pačios priežasties reiktų vengti ir sūkurinių vonių (jacuzzi).

Kada kreiptis į gydytoją? 

Jei pasikeitė išskyrų spalva - jos tapo gelsvos ar žalsvos, jei pasikeitė išskyrų tekstūra ir konsistensija (pavyzdžiui, jos tapo tirštos, primenančios varškę), jei išskyros turi nemalonų kvapą, greičiausiai tai yra infekcijos požymis. Jokiu būdu nebandykite gydytis savarankiškai - kreipkitės į gydytoją, kuris nustatys infekcijos priežastis ir parinks tinkamą ir saugų gydymą.  

Naujausi komentarai

 1. GyvenantiPuikiai
  GyvenantiPuikiai prieš 3 mėn.

  oddettele parašė:
  Mane vis kankina uždegimas, nors kiek n kartų darau tyrimus nieko nerandas viskas tobula. Bet man ir skauda ir niežti ir raudona ir išskyrų baltų daug. ar galima ją…

  Gal netinkamos kelnaitės, gal alergiška vyro spermai (kartais taip būna)? Gal prausiklis netinkamas? Pabandykit mylėtis su prezervatyvais ir stebėt, ar praeina.

 2. User has not uploaded an avatar
  oddettele prieš 3 mėn.

  net nežinau nes atrodo viskas atkrenta ir prausikliai tinkami tai vietai (vagisan visada naudoju) ir tik medvilnines kelnaites nešioju nes kitų nemėgstu. tad galvoju kas alergiška vyro spermai arba tai kad jis serga žvyneline ir gali sukelti man uždegimą? ar negali?

 3. GyvenantiPuikiai
  GyvenantiPuikiai prieš 3 mėn.

  oddettele parašė:
  net nežinau nes atrodo viskas atkrenta ir prausikliai tinkami tai vietai (vagisan visada naudoju) ir tik medvilnines kelnaites nešioju nes kitų nemėgstu. tad galvoj…

  Gal ir gali. Bandykit mylėtis su apsaugom ir žiūrėkit, ar praeina

 4. User has not uploaded an avatar
  SimutėAPRIL prieš 1 mėn.

  oddettele parašė:
  net nežinau nes atrodo viskas atkrenta ir prausikliai tinkami tai vietai (vagisan visada naudoju) ir tik medvilnines kelnaites nešioju nes kitų nemėgstu. tad galvoj…

  Man zinokit irgi jau atsibodo, kad neranda priezasties nei pati nezinau nuo ko is niekur nieko atrodo vis kartojasi. O manasis taip pat serga zvyneline.. tai net nezinau nejaugi nuo to

 5. Defaz
  Defaz prieš 3 sav.

  oddettele parašė:
  Mane vis kankina uždegimas, nors kiek n kartų darau tyrimus nieko nerandas viskas tobula. Bet man ir skauda ir niežti ir raudona ir išskyrų baltų daug. ar galima ją…

  Kai laukiausi, man tas pats buvo. Perštėjo, jutau diskomfortą, vargino išskyros, gydytoja nieko nerasdavo. Pagimdžiau ir praėjo. Čia hormonai, matyt. Gerkit kefyrą, vartokite raugintus produktus, pagerėdavo..