Gausios makšties išskyros nėštumo metu (446)

Gausios makšties išskyros nėštumo metu

Makšties išskyrų (gleivių), išskiria kiekvienos sveikos moters gimdos kaklelis ir makštis. Mėnesinių ciklo metu šios išskyros keičiasi nuo kreminių balkšvų iki visiškai skaidrių, primenančių kiaušinio baltymą. Šias išskyras sudaro gimdos kaklelio ir makšties sekretas, negyvos makšties sienelių ląstelės ir įprasta makšties mikroflora.

Kaip makšties išskyros pasikeičia nėštumo metu?

Leukorėja (taip vadinamos šios išskyros) yra vienas pirmųjų nėštumo požymių, galintis pasireikšti jau 4-5-ą nėštumo savaitę. Paprastai šios išskyros yra pieno spalvos (balkšvos) ir yra skystoko kremo konsistensijos.

Nėštumo metu makšties išskyrų gaminasi ir išsiskiria daugiau, nei mėnesinių ciklo metu. Taip nutinka dėl hormonų poveikio ir didesnio kraujoplūdžio į makšties ir gimdos kaklelio sritį. 

Nėštumui įpusėjus išskyrų turėtų būti vis daugiau, o artėjant gimdymui ir vaikeliui vis labiau spaudžiant pilvo apačią, jų gali išsiskirti tiek daug, jog gali pasirodyti, kad nenulaikote šlapimo.  

Paskutinę  nėštumo savaitę kartu su išskyromis pasišalins gleivių kamštis: tai bus klampių, kartais net gelio pavidalo išskyrų darinys.  

Šios išskyros nėra malonioji nėštumo dalis, tačiau jos yra svarbios, nes apsaugo gimdą ir augantį vaikelį nuo infekcijų, ir jei jos yra balkšvos ir bekvapės (ar vos juntamo kvapo), pagrindo nerimauti nėra.

Kartais jose gali būti rausvų ar rusvų intarpų - tai taip pat yra normalu, jei tai nėra kraujavimas tiesiogine ta žodžio prasme ir nejaučiate jokių skausmų. 

Kaip išvengti infekcijų? 

Būdų sumažinti makšties išskyrų nėra, tačiau galite imtis priemonių, kurios palengvintų diskomfortą ir sumažintų infekcijų tikimybę:

 • Dėvėkite medvilninius, lengvai apglundančius apatinius.
 • Naudokite aukštos kokybės vienkartinius bekvapius įklotus.  
 • Intymias vietas valykite nuo tarpvietės link išangės (to, turbūt, išmokė mama, bet dar kartą priminti nepakenks).
 • Nenaudokite aromatizuotų higienos priemonių: įklotų, tualetinio popieriaus, prausiklių. 
 • Apsiprausimui naudokite švelnius prausiklius, geriausia skirtus speciliai intymiai higienai.
 • Neplaukite makšties, ypač dušo srove. Makšties plovimas tik pažeidžia natūralų balansą, dėl to padidėja infekcijų tikimybė, be to, dušo srovė gali sukelti oro emboliją – itin retą, bet labai pavojingą sutrikimą, kai į kraujotakos sistemą patenka oro burbuliukas. Dėl tos pačios priežasties reiktų vengti ir sūkurinių vonių (jacuzzi).

Kada kreiptis į gydytoją? 

Jei pasikeitė išskyrų spalva - jos tapo gelsvos ar žalsvos, jei pasikeitė išskyrų tekstūra ir konsistensija (pavyzdžiui, jos tapo tirštos, primenančios varškę), jei išskyros turi nemalonų kvapą, greičiausiai tai yra infekcijos požymis. Jokiu būdu nebandykite gydytis savarankiškai - kreipkitės į gydytoją, kuris nustatys infekcijos priežastis ir parinks tinkamą ir saugų gydymą.  

Naujausi komentarai

 1. ...Tiesiog...
  ...Tiesiog... prieš 7 mėn.

  Saulėė parašė:
  Pasidaryciau jusu vietoj dar testa

  Bandysim ryt ar poryt td nes siandien pilvo apacia tempia

 2. Diana Abba
  Diana Abba prieš 7 mėn.

  Sveiki, o kas jeigu pas mane jau atra diena kaip nera isskyru, 23 savaite 🤔

 3. Saulėė
  Saulėė prieš 7 mėn.

  Diana Abba parašė:
  Sveiki, o kas jeigu pas mane jau atra diena kaip nera isskyru, 23 savaite 🤔

  Nemanyciau, kad kas blogai. Nebent kazkokie pojuciai atsirado. Bet vis tiek geriausia butu su gydytoja pasitarti

 4. User has not uploaded an avatar
  Kristaliukas prieš 7 mėn.

  Sveiki turiu toki klausima pirmus du nestumus menesiniu neturejau bet db jauciuosi keistai katik prasigau kai ir visad reguliarei menesinemis bet pries keles dienas 2 dienas viduriavau pries pora savaiciu vemiau kelis kartus o db pykina kartais nuo nemalonaus kvapo ir jau pora savaiciu buna jauciu galvos svaigima bei atrodo pilvas padidejes gal tai koks virusas patarkit ka man toliau daryti kas tai gali buti

 5. paveiksliukas prieš 1 mėn.

  Sveiki. Pagal td man 5 sav. Yra baltos išskyros kaip jogurtas ar grietinė. Ar tai normalu?
Skelbimai

370,00 €
38 | 10 | S
9,00 €
6,00 €
430,00 €