Gausios makšties išskyros nėštumo metu (414)

Gausios makšties išskyros nėštumo metu

Makšties išskyrų (gleivių), išskiria kiekvienos sveikos moters gimdos kaklelis ir makštis. Mėnesinių ciklo metu šios išskyros keičiasi nuo kreminių balkšvų iki visiškai skaidrių, primenančių kiaušinio baltymą. Šias išskyras sudaro gimdos kaklelio ir makšties sekretas, negyvos makšties sienelių ląstelės ir įprasta makšties mikroflora.

Kaip makšties išskyros pasikeičia nėštumo metu?

Leukorėja (taip vadinamos šios išskyros) yra vienas pirmųjų nėštumo požymių, galintis pasireikšti jau 4-5-ą nėštumo savaitę. Paprastai šios išskyros yra pieno spalvos (balkšvos) ir yra skystoko kremo konsistensijos.

Nėštumo metu makšties išskyrų gaminasi ir išsiskiria daugiau, nei mėnesinių ciklo metu. Taip nutinka dėl hormonų poveikio ir didesnio kraujoplūdžio į makšties ir gimdos kaklelio sritį. 

Nėštumui įpusėjus išskyrų turėtų būti vis daugiau, o artėjant gimdymui ir vaikeliui vis labiau spaudžiant pilvo apačią, jų gali išsiskirti tiek daug, jog gali pasirodyti, kad nenulaikote šlapimo.  

Paskutinę  nėštumo savaitę kartu su išskyromis pasišalins gleivių kamštis: tai bus klampių, kartais net gelio pavidalo išskyrų darinys.  

Šios išskyros nėra malonioji nėštumo dalis, tačiau jos yra svarbios, nes apsaugo gimdą ir augantį vaikelį nuo infekcijų, ir jei jos yra balkšvos ir bekvapės (ar vos juntamo kvapo), pagrindo nerimauti nėra.

Kartais jose gali būti rausvų ar rusvų intarpų - tai taip pat yra normalu, jei tai nėra kraujavimas tiesiogine ta žodžio prasme ir nejaučiate jokių skausmų. 

Kaip išvengti infekcijų? 

Būdų sumažinti makšties išskyrų nėra, tačiau galite imtis priemonių, kurios palengvintų diskomfortą ir sumažintų infekcijų tikimybę:

 • Dėvėkite medvilninius, lengvai apglundančius apatinius.
 • Naudokite aukštos kokybės vienkartinius bekvapius įklotus.  
 • Intymias vietas valykite nuo tarpvietės link išangės (to, turbūt, išmokė mama, bet dar kartą priminti nepakenks).
 • Nenaudokite aromatizuotų higienos priemonių: įklotų, tualetinio popieriaus, prausiklių. 
 • Apsiprausimui naudokite švelnius prausiklius, geriausia skirtus speciliai intymiai higienai.
 • Neplaukite makšties, ypač dušo srove. Makšties plovimas tik pažeidžia natūralų balansą, dėl to padidėja infekcijų tikimybė, be to, dušo srovė gali sukelti oro emboliją – itin retą, bet labai pavojingą sutrikimą, kai į kraujotakos sistemą patenka oro burbuliukas. Dėl tos pačios priežasties reiktų vengti ir sūkurinių vonių (jacuzzi).

Kada kreiptis į gydytoją? 

Jei pasikeitė išskyrų spalva - jos tapo gelsvos ar žalsvos, jei pasikeitė išskyrų tekstūra ir konsistensija (pavyzdžiui, jos tapo tirštos, primenančios varškę), jei išskyros turi nemalonų kvapą, greičiausiai tai yra infekcijos požymis. Jokiu būdu nebandykite gydytis savarankiškai - kreipkitės į gydytoją, kuris nustatys infekcijos priežastis ir parinks tinkamą ir saugų gydymą.  

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  laimuteeesss prieš 6 mėn.

  Sveiki, gal mamytės žinote ar gydytoja Gruodyte gydo privaciai

 2. User has not uploaded an avatar
  evelina murr prieš 5 mėn.

  Laba diena, busimos ir dabartines Mamytes. Pas mane antras nestumas , bet man labai maudzia pilvo apacia , ar tai yra normalu ? Buwau pas gyditoja inai net man neisrase jokiu vitaminu bet pati atsiminiaiu kad gerdavau folio rugsti ... kaskokia pasikeitusi gydytoja ir man jau nebepatinka . Ir dar toks klausimelis . Dabar pas 4 5 davaites o pries tai geriau energetinius gerimus . Ar tai nekenkia vaikuiciui? gal kas daugiau patirties turi aciu is anksto

 3. Orxideja9891
  Orxideja9891 prieš 5 mėn.

  evelina murr parašė:
  Laba diena, busimos ir dabartines Mamytes. Pas mane antras nestumas , bet man labai maudzia pilvo apacia , ar tai yra normalu ? Buwau pas gyditoja inai net man ne…

  Folio rugsti butinai man buvo liepta gert iki 12sav kaip minimum, siulyciau pradeti. Stenkites dabar kuo sveikiau maitintis ir tikrai jokiu energetiniu.. megdavau ir as juos .. Nezinodama ir per sventes buteli vyno isgeriau.. taip grauziausi visa nestuma.. bet nieko viskas tvarkoj su leliuku?

 4. Orxideja9891
  Orxideja9891 prieš 5 mėn.

  evelina murr parašė:
  Laba diena, busimos ir dabartines Mamytes. Pas mane antras nestumas , bet man labai maudzia pilvo apacia , ar tai yra normalu ? Buwau pas gyditoja inai net man ne…

  Pameginkit pakeist daktare, juk vaiksciot dar daug laiko pas ja..

 5. Shindi
  Shindi prieš 5 mėn.

  Merginos, nezinau ka galvoti, siand per pietus apturejau nemazai streso, po to kai viskas praejo buvo tieeek daug isskyru, kad slapias "klynas" buvo... ir jos tokio savotisko kvapo, aitraus ir skystos.. nezinau ka galvoti. Tepinelio tyrima dare- buvo viskas ok. Iki siol gal ir buvo ju, bet jos budavo visai kitokio kvapo ir tiek daug nera buve. Atleiskit kad as cia taip atvirai, bet nezinau kur klausti, siek tiek neramu.