Kraujavimas nėštumo metu (634)

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. Azusyte
  Azusyte prieš 1 mėn.

  Chiquita1990 parašė:
  Kiek laiko tau? Prg vartoji?

  Siandien mm diena ir parode teigiama, bet jau visa savaite teplioja.

 2. Azusyte
  Azusyte prieš 1 mėn.

  BiruteSa parašė:
  Nurimkite, gal tai implantacijos tepliojimas. Galiausiai, kad ir kaip ziauru gal jei ivyko persileidimas, gal leliukas butu su negalia. Pati gamta dazniausiai isspr…

  Aciu uz vilti, bet naivu butu tiketis. Labai idomu patarima davete. Tik idomu kuo tai galetu buti susije...

 3. BiruteSa
  BiruteSa prieš 1 mėn.

  Azusyte parašė:
  Siandien mm diena ir parode teigiama, bet jau visa savaite teplioja.

  Tai gal geras zenklas. Mano anytai su mano vyru tris menesius tepliojo, net nepastebejo, kad laukiasi O siaip jei tepliojo iki menesiniu, gali buti, kad embrionui implantuojantis i gimda, teplioja. Juk daznai pirmo menesio moterys net nepastebi, nes sukraujuoja, mano menesines, o po to paaiskeja , kad laukiasi tad ramybes ir kantrbes. Stresas cia ne i nauda ;)

 4. BiruteSa
  BiruteSa prieš 1 mėn.

  Azusyte parašė:
  Aciu uz vilti, bet naivu butu tiketis. Labai idomu patarima davete. Tik idomu kuo tai galetu buti susije...

  Kai silpnas pilvo presas, organizmas atmeta embriona, nes siaip ar taip neisnesiotu moteris. Teko girdeti pasakojima, kai moteris turejo labai daug persileidimu. Nuo streso eme brasketi santuoka. Vasara ji isvyko i sodyba prie ezero. Kasdien irklavo, o po menesio atostogu, pastojo ir isnesiojo leliuka. Kai klause pas daktara, tas sake - matyt tiesiog raumenyno nepakako leliukui isnesioti, sutvirtino raumenis - isnesiojo leliuka

 5. Chiquita1990
  Chiquita1990 prieš 1 mėn.

  Azusyte parašė:
  Aciu uz vilti, bet naivu butu tiketis. Labai idomu patarima davete. Tik idomu kuo tai galetu buti susije...

  Tai ka uk daktarai tau sako? Ar jau buvai miscarriage clinic? Kokius tyrimus padare?