Kraujavimas nėštumo metu (882)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  diminutive prieš 1 d.

  Sveikos! Turiu klausimėlį. Man 6+4sav. kaip laukiuosi. Sekmadienį pradėjo teplioti rudomis išskyromis, kaip tik tuo metu kai turėtų maždaug prasidėti tariamos mm.. +-kelios dienos.
  Pirmadienį dariausi trečią kartą HCG ir tuo pačiu PRG pasidariau. Tai vasario 7 mano HCG buvo 998, vasario 14 virš 5000, o va pirmadienį nulėkus gavau atsakymą virš 8000, bet PRG buvo 20,4. Pas ginekologę nulėkiau iškart pirmadienį po darbo, pažiūrėjo, kad nėštumas yra ir jis gimdoje, trynys irgi, lyg ir žirniukas yra, bet širdutės dar nematė plakančios, sakė ateiti po savaitės ar po poros jei kantrybės turėsiu tiek. Progesterono nerekomendavo gerti, jei tai pirmas nėštumas, nes jo išrašo tuo atveju, kei būna keli persileidimai arba dirbtinio apvaisinimo atvejais..
  Klausimas toks: ar kam nors taip buvo, kad prg buvo žemas, bet hcg aukštas? Ar buvo tokių, kurios buvo ramios ir viskas buvo gerai net negeriant papildomai prg? Ar galima tikėti tais straipsniais ar tomis nuomonėmis, kad pradžioje toks tepimas/kraujavimas rudomis išskyromis nebūtinai yra blogas ženklas? Pasidalinkite labai panašiomis situacijomis, jei kam taip yra buvę?

 2. Age1121 prieš 12 val.

  Sveiki mamytės būsimos ir esamos, norėjau paklaust, pazystama moteris pasidarė prieš kelias dienas nėštumo testą buvo teigiamas, prieš tai kraujavo viena diena, negausiai... Vakar lankėsi pas gynekologe ir nustatė 7 savaites, po vakar patikros pradėjo vėl kraujuot, o snd darys echo, gal kam buvo?

 3. Bellinda
  Bellinda prieš 11 val.

  Age1121 parašė:
  Sveiki mamytės būsimos ir esamos, norėjau paklaust, pazystama moteris pasidarė prieš kelias dienas nėštumo testą buvo teigiamas, prieš tai kraujavo viena diena, neg…

  Laba, atsimenu, kai dariausi ankstyvą echo man sakė, kad galiu truputį pakraujuoti, bet neišsigąsti,nes tai normalu, pirmosiomis nėštumo savaitėmis taip būna. Jau vėliau žinoma negerai.

 4. User has not uploaded an avatar
  SandraLiu prieš 10 val.

  Age1121 parašė:
  Sveiki mamytės būsimos ir esamos, norėjau paklaust, pazystama moteris pasidarė prieš kelias dienas nėštumo testą buvo teigiamas, prieš tai kraujavo viena diena, neg…

  Sveiki. Man buvo negausus kraujavimas nėštumo pradžioje, kuris truko net 2 savaites, nuo 5-7 savaitės.

 5. S.P.P. prieš 9 val.

  Vis pakraujuodavau iki pat 20 savaites. Kraujo buvo nedaug, bet rasdavau. Buvau pas 4 skirtingas ginekologes ir ne viena nepaaiskino kodel p.s. Mergaite gime visiskai sveika ir laiku