Kraujavimas nėštumo metu (813)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. ieja
  ieja prieš 1 sav.

  Agrastėlis parašė:
  Taip jau būna. Pati tepliojau šviežiu krauju nėštumo pradžioj, jokios priežasties gydytojas nerado, bet koks gi skirtumas – svarbu, kad laimingai išnešiojau ir t…

  Na tikiuosi ir man su mažyliu viskas bus gerai ❤️

 2. User has not uploaded an avatar
  juliukas prieš 5 d.

  Sveikos merginos laukiuosi antra karta po cezario pjuvio,buvau pas ginekologa konsultacijai buvo dvynukai,bet db mato tik viena gemala 6sav+3d db sirdute plaka bet vistiek siek tiek kraujuoju,gal kam yra buve taip?

 3. User has not uploaded an avatar
  Tildė prieš 5 d.

  juliukas parašė:
  Sveikos merginos laukiuosi antra karta po cezario pjuvio,buvau pas ginekologa konsultacijai buvo dvynukai,bet db mato tik viena gemala 6sav+3d db sirdute plaka bet …

  Nestresuokite, gali būti, kad pirmą kartą pamatė šešėlį ir palaikė antru vaikučiu.
  Pas mane ir matė du šešėlius, pasakė vėliau pamatysim.
  O vaistų kokių išrašė? Duphaston?

 4. User has not uploaded an avatar
  juliukas prieš 4 d.

  Tildė parašė:
  Nestresuokite, gali būti, kad pirmą kartą pamatė šešėlį ir palaikė antru vaikučiu.

  Ne neisrase jokiu vaistu tik sake po 2 sav pasirodyti pas ginekologa

 5. User has not uploaded an avatar
  Tildė prieš 4 d.

  juliukas parašė:
  Ne neisrase jokiu vaistu tik sake po 2 sav pasirodyti pas ginekologa

  Keista... tikiuosi, kraujavimas sustojo