Kraujavimas nėštumo metu (676)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. Melynoji_Adrija prieš 2 mėn.

  kornelija26 parašė:
  Vakar ir man pasirode rudas tepliojimas, nuejom pas daktarus sako taip turi buti, siandien ir kraujo pasirode labai neramu, nes man dar ziaurei skauda desini sona..…

  Ar jus ziurejo su echoskopu? Man taip buvo ir rado hematoma nedidele. Paskyre gulima rezima ir nekelti nieko kas sunkiau uz 1 kg.

 2. User has not uploaded an avatar
  kornelija26 prieš 2 mėn.

  Juliana0622 parašė:
  Ar jus ziurejo su echoskopu? Man taip buvo ir rado hematoma nedidele. Paskyre gulima rezima ir nekelti nieko kas sunkiau uz 1 kg.

  Nezejo, as galvojau kad apzes tik paspaude pilva ir viskas..

 3. User has not uploaded an avatar
  ieva.grif prieš 2 mėn.

  Sveikos merginos,
  siandien buvaudarytis echoskopijos(9sav.), tik pradejus daryti daktare iskarto norejo nutraukti tyrima, nes per anksti atejau ir ner jokio tolko cia nieko daryti... sesele dar paprase, kad man garsa ijungtu, kad isgirsciau sirdies duzius.Tada pasakiau, kad jau pora dienu rudai teplioja, sako tuoj israsysiu recepta ir galesi eiti. Israse didrogesterona. Vos spejau paklausti ar tai blogai, ji tik atsake, kad visko buna, jei kraujuosi vaziuok i ligonine. Tada nuejau pas ginekologe is kurios gavau siuntima echoskopijai, tai jinai man liepe lovos rezima savaitei, jokio darbo, nes gresia persileidimas, jei yra isskyru. Tai dabar ir nesuprantu ant kiek yra blogai? Gal kam buvo panasiai?

 4. User has not uploaded an avatar
  PaulinaV prieš 2 sav.

  Sveikos norejau paklausti ir tuo paciu nusiraminti ar yra kam buve kraujo nestumo metu. Su kresuliukais. 8 savaite mums , gulim ligonineja jau 2 diena. Kokios jusu istorijos jei kam taip buvo? Aciu uz atsakymus.

 5. Armintė
  Armintė prieš 2 sav.

  Sveika, man buvo apie 10-11sav., ligoninej nustate, kad placenta zemai, del to taip buna. Dabar jau susitvarke