Kraujavimas nėštumo metu (1289)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Pumpum prieš 2 sav.

  Pumpum parašė:
  Pasidarykit progesterono tyrima, gali kraujuot del jo trukumo. Echoskopas nestuma fiksuoja daznu atveju ne anksciau nei hcg buna 4000 ir daugiau, neranda turbut nes…

  Kas cia kazkam neitiko, kad veliaveles reik det?

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 sav.

  Drugeliai parašė:
  Man truputi sudėtinga pačiai nusprendus kažkokius tyrimus darytis, kadangi gyvenu Vokietijoje, tai čia jų taip paprastai nelabai daro. Bet pirmadienį būtinai užklau…

  Galbūt yra privačių klinikų, kuriose galima būti krauja prisiduoti. Čia Lietuvoje taip pat daug kur nenori tirti prg, moterys labai dažnai eina privačiai. Sėkmės 🌿

 3. User has not uploaded an avatar
  rutavaleikaite90 prieš 2 sav.

  Sveiki,turejau sirgti 11d mm bet ir siandien nieko nera
  Buvo myliukas su baigimu viduje tai nezinau patepliojo rudai vakar ir daabr vel svaru
  Kada atligti testa?

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 sav.

  rutavaleikaite90 parašė:
  Sveiki,turejau sirgti 11d mm bet ir siandien nieko nera
  Buvo myliukas su baigimu viduje tai nezinau patepliojo rudai vakar ir daabr vel sv…

  Atlikite rytoj.

 5. User has not uploaded an avatar
  Gabijaluk prieš 6 d.

  Sveikos, pora savaičių prieš mėnesines, vieną dieną patepliojo. Šeimos gydytoja sakė, kad galiu tikėtis nėštumo. Lyg susirgau dieną iki mėnesinių pagal paskaičiavimus. Šiandien 6-ta diena, ir dar tepa. Kraujavimas buvo negausus. Ar galiu kažko tikėtis?

Forumas gyvai
JulSi JulSi prieš 38 min.