Kraujavimas nėštumo metu (1375)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. renamart
  renamart prieš 1 mėn.

  Ankar parašė:
  Sveikos, laukiuosi 14 sav. Ir pradėjau po truputį kraujuoti. Nuvykus į ligoninę apžiūrėjo, sakė taip būti neturėtų, bet šiaip viskas gerai. Gal dar kam taip buvo ir…

  Buvo su visais nestumais. Su treciu teko ir ligonineje paguleti del gresiancio.
  Taip pat vykau i ligonine, echoskopo metu mate hematomas, su visais ir placenta zemai prisitvirtinus buvo. Tai kol neissivaiksciojo jos tol tepliojo. Gulimas tausojantis rezimas.

 2. User has not uploaded an avatar
  emilija.miniauskaite prieš 3 sav.

  Sveiki, pasidarius testą namie rodo dvi juostelės bet praėjus porai savaičių pradėjo truputį kraujuoti būna ir krešuliuku bet nieko nemaudzia neskauda, ką tai galėtų reikšti?

 3. User has not uploaded an avatar
  goda.rem prieš 2 sav.

  Sveiki, laukiuosi 12sav, skausmų nėra, nekraujuoju, neteplioj, bet dabar besivalydama ant tualetinio popieriaus pamačiau nedidelį (pusės centimetro dydžio) kraujo krešulį. Gal kad esate susidūrę? Dabar pat pas gydytoją papulti nesigaus, bandysiu šią savaitę...

 4. Ankar
  Ankar prieš 2 sav.

  goda.rem parašė:
  Sveiki, laukiuosi 12sav, skausmų nėra, nekraujuoju, neteplioj, bet dabar besivalydama ant tualetinio popieriaus pamačiau nedidelį (pusės centimetro dydžio) kraujo k…

  Gali būti hematoma kokia, daugiau ilsėkitės, sekit situaciją ir užsiregistruokite pas gydytoją

 5. User has not uploaded an avatar
  Danil prieš 1 sav.

  Sveikos, man 12+6sav šiandien po vizito gydytoja pamatė placentoje darinuką. Vaisiui viskas gerai. Lyg nieko baisaus, bet siunčia pas trečio lygio spec. Gal kam buvo panašiai? Vizitas pirmadienį, privačiai, nežinau kaip išlaukti...