Kraujavimas nėštumo metu (1248)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. amoureusedemode
  amoureusedemode prieš 1 sav.

  Aciu! Kazkaip jau pati pradzia buvo man nekokia,tai geriau jau dabar negu veliau. Man kazkaip labai greitai visi pozymiai dingo. Dar pakraujuoju,bet nesmarkiai. Tikiuosi viskas jums bus gerai. Man tai sakau buvo rudos, po to sviesos raudonos ir jau vakar rudos. Pasidariau tyrima kuris jau rode,kad hcg krenta. Dabar labai laukiu kada viskas pasibaigs ir bus galima planuoti is naujo

 2. User has not uploaded an avatar
  Ausraluko prieš 1 sav.

  amoureusedemode parašė:
  Aciu! Kazkaip jau pati pradzia buvo man nekokia,tai geriau jau dabar negu veliau. Man kazkaip labai greitai visi pozymiai dingo. Dar pakraujuoju,bet nesmarkiai. Tik…

  Tikrai pritariu jums kad geriau jau anksciau nei veliau 😊 smagu kad taip pozityviai žiūrit 🤗 mane nežinia kankina🙄 bet jau ketvirtadienis netoli ir labai tikiuosi kad ir kaip jau bus, bet bent jai aiškumo į viską įneš gydytojas 😊

 3. User has not uploaded an avatar
  donatajuch28 prieš 1 sav.

  sveiki, o jaigu kraujavimas yra ne labai stiprus ir ne kekviena diena, bet kraujavimas yra ne raudonos spalvos o rausvos na labiau i rausva panasu.
  ir pas mane pirmas nestumas, kazkur tik 2 savaite. ir kraujavimas kas keturias dienas kas trys dienas,ir mane jau tai pradeda kazdint.. :\

 4. User has not uploaded an avatar
  donatajuch28 prieš 1 sav.

  tyksliau apie 5 ar 6 savaite

 5. Bridžiit
  Bridžiit prieš 1 sav.

  donatajuch28 parašė:
  tyksliau apie 5 ar 6 savaite

  Žinokite atsakymas paprastas - bet koks kraujavimas nėra normalu. Kartais jis tiesog būna, man su pirmu nėštumo buvo labai nedaug rudų išskyru, kelis kartus 10 sav ir 22 sav. Nuo ko - nerado. Su antru nėštumu buvo 7 sav. rausvų išskyrų, 12 sav - kraujo. Tikėtina, jog nuo pažengusios pienligės ir žemos placentos. Bet kokiu atveju tie kraujavimai tikrai nėra gerai. Reiktų skambinti gydytojui ir konsultuotis, vykti apžiūrai ar atlikti kitus tyrimus, pvz sekti hcg ir pan.
  Žinoma, reikia išlaikyti pozityvą ir tikėti, bet forumuose jums atsakymų nebus, nes vienai tai nieko baisaus, kitai blogai, trečiai neaišku.
  Kliaukitės gydytojais ir sėkmės 🙌