Kraujavimas nėštumo metu (1366)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. Pipirelis
  Pipirelis prieš 1 mėn.

  DianaSk parašė:
  Savaite kaip nt teigiamas vakar pradėjo teplioti...šiandien kraujas kaip prasidėtų mmm...nuvažiavau i ligonine neštumas yra,gemaliukas yra bet nieko daugiau nematyt…

  Turiu dvi patirtis. Viena patirtis persileidimas, kita-besivystantis nėštumas. Kraujavau abu kartus.

  Bet šiaip, jei jaučiat spazmus - persileidimas bus.

 2. Geltona.pieva
  Geltona.pieva prieš 1 mėn.

  Pipirelis parašė:
  Turiu dvi patirtis. Viena patirtis persileidimas, kita-besivystantis nėštumas. Kraujavau abu kartus.

  Nebūtinai. Man kraujavo ir labai smarkiai spazmavo, bet mažylė vistiek išliko.

 3. User has not uploaded an avatar
  Marijolia prieš 3 sav.

  Sveikos mamytes. Biski pradedu pergyventi. Nestumas antras. Nuo pat pradžių kai sužinojau lb maude pilvo apacia. Nestumas kazkur 4-5 savaites. Siandien pradejo tepliot ir zuauriai maudzia pilva. Buvau pas daktare savo, patikrino . Sako nemato jokios priežasties vaziuot i ligonine. Pagulėti, pailsėti. Pirma skana turejau savaite atgal, bet dar per mazas zirniykas buvo kad kazka galetu man pasakyt. I ligonine vizita turiu tik pirmadienį, pasidaryt skana. Nuo skausmo liepe gert tik paracetamoli. Esu ne Lietuvoje.

 4. Simfa
  Simfa prieš 1 sav.

  DianaSk parašė:
  Savaite kaip nt teigiamas vakar pradėjo teplioti...šiandien kraujas kaip prasidėtų mmm...nuvažiavau i ligonine neštumas yra,gemaliukas yra bet nieko daugiau nematyt…

  Laba, kokia situacija pas jus dabar?
  Man 7sav. Prieš 5d ėmei terliotis, kita diena net kraujuoti, ne truputi o wc kai būna tai tikrai normaliai raudonai. Darė echo, kaip ir viskas gerai, nėštumas yra, išrašė progesterono 200×3, geriu jau trečia diena, bet kraujuoju vistiek, dariau tyrima, laukiu atsakymo progesterono. Ech... viliuosi viskas bus gerai, laukime dabar...liūdna bet tikiu geriasio😍

 5. User has not uploaded an avatar
  Linute1 prieš 5 d.

  Sveikos mamos situacija tokia velavo menesines dariausi testa ats buvo teigiamas nuvykau pas gyd nk nemate .Padare kraujo tyrima ats nuo 2-4 savaiciu nestumas .Taciau pradejo templioti rudai pora dienu paskui bego kraujas kai nueini i wc reikala daryt (skausmo nieko nebuvo ) taip iklotas svarus ketvirta diena vel teplioja toks jausmas kad i pabaiga , skauda subinkauli ,krutine pamaudzia vizitas pas gyd savaite pabaigoj gal kam panasiai buvo pasidalinkit