Kraujavimas nėštumo metu (1314)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. EiVKa
  EiVKa prieš 4 d.

  Sveikos. Man dar tik 4 sav, bet sia nakt nuėjus nusislapinti ir nusisluoscius popierius buvo kraujuotas ,bet tokia skaičiai raudona sviesia spalva, sekanti kart kai keliausi i wc jau nusivalius buvo rudas tepliojimas, na ir aisku biskiuka nusivalius bet labai labai labai mini visa diena aisku ne kiekviena kart nusivalius bet pora tokiu ale kaip siuliuku patepliojimo rudo. Cia issigasti ar ne? Kiek radau info tai normalu.. pirmas vizitas numatomas tik 8sav ,nes nė Lt gyvenu 🤯

 2. User has not uploaded an avatar
  Raminta.raa prieš 3 d.

  Sveikos, dariausi hcg tyrimą, rodo 240. Tai 2- 4 sav. Vakar pradėjo rudai teplioti, o šiandien pasirodė kraujas. Ką reiškia? 😮 Pas. Gydytoją tik antradienį.

 3. I love you prieš 3 d.

  Sveiki, man labai padejo progesteronas i maksti kuri israse man ginekologe .... tfu tfu tfu..... suletinau tempa, nieko sunkaus nekilnoju, stengiuosi vis daugiau paguleti.

 4. I love you prieš 3 d.

  Raminta.raa parašė:
  Sveikos, dariausi hcg tyrimą, rodo 240. Tai 2- 4 sav. Vakar pradėjo rudai teplioti, o šiandien pasirodė kraujas. Ką reiškia? 😮 Pas. Gydytoją tik antradienį.…

  Jeigu kraujas, manau butinai reikia pas gydytoja .

 5. Braškė.. prieš 3 d.

  Raminta.raa parašė:
  Sveikos, dariausi hcg tyrimą, rodo 240. Tai 2- 4 sav. Vakar pradėjo rudai teplioti, o šiandien pasirodė kraujas. Ką reiškia? 😮 Pas. Gydytoją tik antradienį.…

  Būtinai kreipkitės kuo skubiau į gydytoja! Bet koks kraujas nėra gerai. Sekmės jums, kad viskas būtų gerai! 🤞