Kraujavimas nėštumo metu (1360)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Orinta_ prieš 1 mėn.

  Gintareka250 parašė:
  Sveikos, man jau 7 savaite, buvau tolete ir valantis pamačiau rausvas šviesiai išskyras, ar tai normalu, ar ne, nes man čia pirmas vaikelis, labai neramu, nes labai…

  Sveiki siulau pas daktare pasirodyt kuo skubiau, gal jau pasirodet.

 2. mante0805
  mante0805 prieš 1 mėn.

  Laba, 6sav pradejo teplioti. Turiu klausima, kokia apžiūra vyksta ar per vaginalini ar echoskopuoja?

 3. User has not uploaded an avatar
  akvileeb1 prieš 1 mėn.

  mante0805 parašė:
  Laba, 6sav pradejo teplioti. Turiu klausima, kokia apžiūra vyksta ar per vaginalini ar echoskopuoja?

  Vakar važiavau į klinikas vos tik pradejo teplioti, tai darė vaginalinį.

 4. User has not uploaded an avatar
  Gintareka250 prieš 1 mėn.

  Jai atvyrai pasakysiu, bandžiau užsiregistruoti pas akušerė Santaros klinikose, man registratūroje atsakė, kol 12 sav. ne sueis ne registruojami, eikit privacej, leido suprasti, kad jiems vienodai tokia jų politika... Buvau nuėjusi privačiai, padarė echoskopa, mažylis auga kaip priklauso, sirdute plaka, sakė sveiki❤️ jai man kažkoks neramumas, aš geriau nueisiu privačiai ir negadinsiu sau nervų. Siūlau ir jums tapati.

 5. Lili2
  Lili2 prieš 1 mėn.

  mante0805 parašė:
  Laba, 6sav pradejo teplioti. Turiu klausima, kokia apžiūra vyksta ar per vaginalini ar echoskopuoja?

  Jau pagimdziau,viskas praietyje,tai galiu trumpai apie save,nestumas buvo sunkus del emociju,suzinojau,kad laukiuosi tik 13savaite,nes ppries tai vis tepliodavo kazkas,panasu buvo kaip menesines,o po vieno meiles karto pasipyle ziaurus kraujai,galvojom pprasidejo menesines vel bet keistai buvo ir su kresuliai ir pan.,galiausiai suzinojau kad visgi laukiuos ir rpasidejo smagumai,tepliojo rudai kasdien..vel lekiau pas gydytoja,sake zemai placenta,padare echo,viskas gerai,o kraujavimai matomai del jos..tai isgyvenau visa menesi kasdien su tais tepimais,po to neiskentejau nuvariau i santarus,patikino irgi viskas gerai,matomai del placentoa,parase gresiantis abortas bet sako busiraminkit cia tik formalumas,o jau buvo 17savaiciu,na ir ka,tik 22sav.nuejus privaciai,nes vel tepliojo ir kaskart su asarom ziuurejau i tai nes buvo ir raudono lraujo ir kresuliu..tai privaciai atrado ant gimdos kaklelio polipa..matomai del jo taip yra,nepergyvenkite,jei del jo tai smulkmena,tai nebaisu..na ir po savaites jau pasidare visai nejuokinga..prasidejo vel kraujavimas..galvojau kaip visada laselis ir praeis..bet ne sikart..pradejo eit kresuliai,kraujas raudonas..pragilejau visa nakti .bet ryte jau ziuriu viskas..kazkas vuksta,buvaubisitikinus,kad del polipo ir vaikeliui viskas gerai..nuveze i santarus,negalejo suprastk kodel tiek kraujuoju..nes pagal echo viskas puiku,galiausiai pagulde stebejimui i gimdykla,buvo ten baisu aisku,na ir po to pamate kad kraujas bega isnpolipo,kaip is arterijos..pridegino laikinai,nes buvaubakuserijos skyriis ir buvo savajtgalis,pasake pirmadieni apziures ir paleis jus..bet nk baisahs..na zodziu norejo salinti ji,bet nestumo metu geriau nesalinti,israse zvakutes ir sake jei nepraies vel taip gausiai,atvaziuoti..bet po sito karto tokiu kraujavimu jau nwbuvo,buvo kas savaite tepliojimai ruzava spalva,kas irgi labai nervino ir kaskart iki asaru..pp to po bgs tyrimo dar rado grybeli ir israse zvakuciu po ju net tepliojimai menki pasibaige..isnesiojau iki termino..tai vat,netipinis nestumas buvo..vis galvojau kodel man taip..nrs visa kita buvo gerai..bet tie kraujavimai kaskart vare i nevti,noes gydytoja sake,kas cia nera baiisu ir po gimdymo jie buna nukrenta..tai laukiu apziuros ir tikiuos,kad pasisalino,linkiu visom sklandaus nestumo☺️