Kraujavimas nėštumo metu (1261)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Nežiniuke26 prieš 3 sav.

  Sveikos, esu tik šeštoje savaitėje ir man šis nėštumas pirmas kartas. Gydytoja man sakė, kad pakraujuoti yra normalu. Bet vakar pradėjo kraujuoti tiek, kad prireikė paketo, paskui aprimo ir vakare buvo ir krešulys, bet jokių skausmų... Tik labai didelė baimė. Ar turėčiau skambinti gydytojai ar laukti apsilankymo kuris bus už beveik dviejų savaičių?

 2. User has not uploaded an avatar
  Naujokė123 prieš 5 d.

  Sveikutes tos kurioms nėštumo pradžioje turėjo dalini placentos atsidalijima ir hematoma kaip pavyko išnešioti mažylius keliu savaičiu pagimdėte?

 3. User has not uploaded an avatar
  Naujokė123 prieš 5 d.

  Sveikutes tos kurioms nėštumo pradžioje turėjo dalini placentos atsidalijima ir hematoma kaip pavyko išnešioti mažylius keliu savaičiu pagimdėte?

 4. renamart
  renamart prieš 5 d.

  Nežiniuke26 parašė:
  Sveikos, esu tik šeštoje savaitėje ir man šis nėštumas pirmas kartas. Gydytoja man sakė, kad pakraujuoti yra normalu. Bet vakar pradėjo kraujuoti tiek, kad prireikė…

  Nei su vienu nestumu, nei viena priziurinti daktare nesake kad "pakraujavimas yra normalu" 🙄 ypac jei reikia jau paketo. Galbut- po apziuros, esant hematomai, ar kazkokiom problemom su placenta.. ar dar kada- bet tam buna priezastys.
  Pradzioje nestumu buvo tepliojimu tamsiu krauju- ka echoskopu metu parode hematomas. Didesniame nestumo laike buvo gausesnio kraujavimo- tam jau buvo kitos priezastys..
  Jusu vietoje kreipciausi pas daktare, galbut zirniukas bando pabegti ir dar galima issaugoti.. linkiu kad taip ir butu ☺️🎈

 5. User has not uploaded an avatar
  bailiukee22 prieš 2 d.

  Sveikos, menesines turėjo būti Birželio 16d. Bet iki šiol jų nesulaukiu. Pasidariau testuka kaip ir matosi neryški juostele .Tačiau šiandien pasirodė šviesios spalvos kraujukas bet labai nedaug. Kas čia gali būti ? Prieš tai jutau tik šiek tiek diegliuko papilveje ir skaudančios krūtys daugiau jokiu simptomų nei neštumo nei menesinių. Ačiū