Kraujavimas nėštumo metu (659)

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. simsimona
  simsimona prieš 1 sav.

  Fainka parašė:
  simsimona o tos išskyros grynai kaip šviežias kraujas ar tamsesnės? Progesteronas tirtas?

  Kaip sviezias,grynai kaip per mm,tik lb negausiai. Dare tu kazkokius kraujo tyrimus,vienas is ju hcg,kitas nepamenu pavadinimo.gyvenu ne Lietuvoje,tai cia nlb kas ir skuba,kaip jau minejau-gydytojas pasake nieko tokio cia. Skausmo nera,tiesiog kelinta diena pakraujuoja

 2. User has not uploaded an avatar
  Sadna prieš 4 d.

  sveikos, kontraceptiku pakuote pradejau gerti 3dienom veliau nei iprastai... sulaukiau mm, bet kaip prasidejo ryte, o dabar kaip ir baigesi... negausios, be kresuliuku, tik kraujavimas.... NT neigiamas buvo pries pora dienu, gal vertetu pakartoti testa? gal kam panasiai yra taip buve? buna kartais kad papykina, bet galvoju pries menesines... krutine tai pamaudzia,tai nustoja.... sunku kazka pasakyti kai KT geriu, galvuju gal nuo KT tokie simptomai, o gal KT kaip tik juos prislopina

 3. simsimona
  simsimona prieš 4 d.

  Deja, bet negimdinis nestumas katik po operacijos

 4. Fainka
  Fainka prieš 4 d.

  Užjaučiu... 😢 Kiaušintakį išsaugojo tikiuosi?

 5. simsimona
  simsimona prieš 4 d.

  Fainka parašė:
  Užjaučiu... 😢 Kiaušintakį išsaugojo tikiuosi?

  Sake leliukus ateityje galesiu laisvai planuoti,bent tokia paguoda