Kraujavimas nėštumo metu (1360)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Orinta_ prieš 1 mėn.

Gintareka250 parašė:
    Sveikos, man jau 7 savaite, buvau tolete ir valantis pamačiau rausvas šviesiai išskyras, ar tai normalu, ar ne, nes man čia pirmas vaikelis, labai neramu, nes labai…

Sveiki siulau pas daktare pasirodyt kuo skubiau, gal jau pasirodet.

2. mante0805
    mante0805 prieš 1 mėn.

Laba, 6sav pradejo teplioti. Turiu klausima, kokia apžiūra vyksta ar per vaginalini ar echoskopuoja?

akvileeb1 prieš 1 mėn.

mante0805 parašė:

Vakar važiavau į klinikas vos tik pradejo teplioti, tai darė vaginalinį.

Gintareka250 prieš 1 mėn.

Jai atvyrai pasakysiu, bandžiau užsiregistruoti pas akušerė Santaros klinikose, man registratūroje atsakė, kol 12 sav. ne sueis ne registruojami, eikit privacej, leido suprasti, kad jiems vienodai tokia jų politika... Buvau nuėjusi privačiai, padarė echoskopa, mažylis auga kaip priklauso, sirdute plaka, sakė sveiki❤️ jai man kažkoks neramumas, aš geriau nueisiu privačiai ir negadinsiu sau nervų. Siūlau ir jums tapati.

5. Lili2
    Lili2 prieš 1 mėn.