Kraujavimas nėštumo metu (744)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Mile12345 prieš 1 sav.

  Sveikos, gal patarsit ką daryt? Man 4 savaites nėštumas dar nedidelis, vakar pasirodė keli lašai kraujo, skambinau gyditojai sakė nieko nedaryt tiesiog laukti vizito pas gine, bet labai neramu dėl ko taip, ar tai normalu? Ar neįvyko koks persileidimas?

 2. User has not uploaded an avatar
  Puppule prieš 3 d.

  Sveikos merginos, turiu beda!! Po embriono implantavimo siandien 10 diena ir pradejau kraujuoti!!:(( tai reiskia jau viskas:(???????

 3. Lensy
  Lensy prieš 3 d.

  Puppule parašė:
  Sveikos merginos, turiu beda!! Po embriono implantavimo siandien 10 diena ir pradejau kraujuoti!!:(( tai reiskia jau viskas:(???????

  Ziurint kaip kraujuojat. As su pirmagime iki 3 men periodiskai kraujavau ir kas kart galvojau kad jau viskas.. prageriau Duphaston kursa ir dingo visi kraujavimai. Bet kraujas visad buvo tamsus, net rudas. Su antru nestumu turejau persileidima, bet supratau iskart kad pabego, nes buvo raudonas, sviezias kraujas..

 4. User has not uploaded an avatar
  Puppule prieš 2 d.

  Dekoju! Deja raudonas sviezias kraujas???

 5. Lensy
  Lensy prieš 2 d.

  Puppule parašė:
  Dekoju! Deja raudonas sviezias kraujas???

  O pas gydytoja nera galimybes nueiti?