Kraujavimas nėštumo metu (1082)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Vilties_diena prieš 2 d.

  Bridžiit parašė:
  O gal jums nuo prg čia? Esu skaičiusi, kad būna kaip šalutinis poveikis nuo prg rudos išskyros. O kitoms ir mm diena būna tepliojimai. Paskambinkit savo gydytojai i…

  Su šiuo nestumu vaikstau privačiai. Poliklinika mane nuvylė su pirmu nestumu

 2. V.r.
  V.r. prieš 2 d.

  Vilties_diena parašė:
  Sveikos merginos.
  Na man panasios situacijos. Visad isivaizdavau visai kitoki nestuma. Esu beveik pr…

  Ar vaginaliai tikrino?

 3. Westa9
  Westa9 prieš 2 d.

  Vilties_diena parašė:
  Sveikos merginos.
  Na man panasios situacijos. Visad isivaizdavau visai kitoki nestuma. Esu beveik pr…

  Ar daretes progesterono turima?
  Mano atveju vienos progesterono zvakutes (200mg) buvo per mazai. Progesterono rodiklis buvo mazas ir svyruojantis (tyrima dariausi kelis kartus, kad sekti kaita). Per pirma nestuma ir per si nestuma vartoju 400mg.
  Dar papildomai vartoju aspirina... del jo sunkiau pakomentuoti, bet jei reikes - susikaupsiu ir bandysiu paaiskinti

  Taigi, mano siulymas:
  1. Progesterono tyrimas (dariausi synlab). Patartina tureti bent kelis tyrimus savaites ar truputi maziau skirtumu.
  2. Kreiptis i gyditoja.
  3. Daug guleti po kojomis pasidejus pagalves (kojos auksciau). (Sis metodas nepatvirtintas)

 4. Bridžiit prieš 2 d.

  Eikite atgal pas savo tada gydytoją. Sakykit, kad neramu. Jei einat privačiai - jiems nėra skirtumo, juk mokat pinigus. Va paprastose poliklinikose mėgsta nepriimti, ale nieko tokio. O privatininkai iš to gyvena. Priims, padarys prg tyrimą ir dar kartą apžiūres. Sėkmės

 5. User has not uploaded an avatar
  Vilties_diena prieš 2 d.

  V.r. parašė:
  Ar vaginaliai tikrino?

  ne, per pilva