Kraujavimas nėštumo metu (695)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. giedrulisimo
  giedrulisimo prieš 1 d.

  karoliin parašė:
  O jeigu nestumo nera ar normaliu kad yra krutyse priespienis ?

  Taip, jeigu jūsų aukštas prolaktinas. Reiktų tuomet jį tirtis.

 2. User has not uploaded an avatar
  OlgaL83 prieš 1 d.

  karoliin parašė:
  O jeigu nestumo nera ar normaliu kad yra krutyse priespienis ?

  Jeigu nestumo nera tada is kur priespienis? Gal vis gi kreipkites i gydytoja.

 3. giedrulisimo
  giedrulisimo prieš 1 d.

  OlgaL83 parašė:
  Jeigu nestumo nera tada is kur priespienis? Gal vis gi kreipkites i gydytoja.

  Gali būti aukštas prolaktinas. Nėštumo metu jis automatiškai kyla. Bet yra moterų, kurioms ir nesilaukiant jis būna aukštas. Tuomet, reikia mažinti vaistais.

 4. User has not uploaded an avatar
  OlgaL83 prieš 22 val.

  nesvarbu03 parašė:
  Man ta irgi pasake,kad kaip bus taip bus , kad iki 12 savaites nieko padaryt negali , pasake situos patarimus ir viskas.

  Santariskese irgi tokios nuomones, kad organizmas pats sprendzia priimt ar ne.

 5. User has not uploaded an avatar
  karoliin prieš 22 val.

  giedrulisimo parašė:
  Gali būti aukštas prolaktinas. Nėštumo metu jis automatiškai kyla. Bet yra moterų, kurioms ir nesilaukiant jis būna aukštas. Tuomet, reikia mažinti vaistais.…

  Nors turiu viena vaika maitinau krutimi ,bet kaip baigiau maitinti tai ir dingo tas pienas . Kaip pradejau jausti tokius pozymus kaip pykinima svaigima ir kruties sunkumus ir pries savaite pasdebejau kad yra krutyse priespienis . Teks tada apsilankyti pas daktare .