Kraujavimas nėštumo metu (1440)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Susiję straipsniai

Hormonas progesteronas ir jo kiekis nėštumo metu

Progesteronas - labai svarbus hormonas, užtikrinantis normalų ir reguliarų mėnesinių ciklą bei palaikantis sveiką nėštumą.

Dauno sindromo diagnozavimas nėštumo metu

Visoms nėščiosioms rekomenduojama atlikti bent pirminius tyrimus, padedančius diagnozuoti Dauno sindromą, vyresnėms nei 35 m. - papildomus tyrimus.

Šlapimo tyrimas nėštumo metu

Šlapimo tyrimas – vienas dažniausiai atliekamų ir svarbiausių nėštumo metu.

Naujausi komentarai

 1. Ayka11
  Ayka11 prieš 3 mėn.

  Dar norėjau paklausti ar normalu kad nemato nėštumo su tokias roduklias 902?

 2. B3auty
  B3auty prieš 3 mėn.

  Ayka11 parašė:
  Dar norėjau paklausti ar normalu kad nemato nėštumo su tokias roduklias 902?

  Žinoma normalu.

 3. User has not uploaded an avatar
  KaRoLiNaAaAa prieš 1 mėn.

  Labas visoms, noriu pasidalinti savo istorija, nes dabar savaite laiko dar negaliu nuvykti pas gydytoją, tai labai neramu 😔 Laukiuosi 7 sav. 6 sav buvau pas gydytoja nes šiek tiek tepliojo, tai sakė gimda šiek tiek atsisluoksniavo ir išrašė progesterono. Prieš 4d skridau lėktuvu( gydytoja leido) ir kita diena pasirodė nemažai kraujo, bet dabar per kelias dienas jis beveik dingo, tik siek tiek išskyrų su senu krauju. Nėštumo simptomai tik tokie kad jautri krūtine, bet ir iki siol tokie ir buvo. Labai pergyvenu ar žirniukui viskas ok. Gal kam po skrydžių buvo pasirodęs kraujas ir viskas baigiasi gerai?

 4. LL 41 prieš 1 mėn.

  As kraujavau galima sakyt nuo 6 sav. iki 10 savaiciu, kasdien, po 3-4 kartus, budabo nuo rudo iki sv rozinio kraujo laseliu. Daktarai nieko nenustate, dave tik progesterono. Po 11 sav. tiesiog nustojo.

 5. User has not uploaded an avatar
  Pavasaris2024 prieš 3 sav.

  Sveiki,
  Esu labai sunerimusi 😕 HCG rodikliai kyla, progesteronas taip pat. Turėtų būti 5sav ir 3 dienos. Ir nuo sekmadienio (02.04) prasidėjo tepliojomai rausvo, o šiandien jau ir pakraujuoju šiek tiek (02.07). 😕

  01.29 progesteronas 33,73
  02.01 HCG virš 3k
  02.05 HCG virš 10k
  02.07(rytas) HCG virš 16k
  02.07 progesteronas virš 55

  Kas gali būti?