Kraujavimas nėštumo metu (832)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. Braskee24
  Braskee24 prieš 7 mėn.

  Sveikos, menesines praeita menesi atejo savaite anksciau ir buvo keistokos trumpesnes be skausmu (dazniausiai be vaistu neissiverciu) si menesi jau veluoja 4d, varo i tualeta kas 1,5-2val. 3sav kaip paskausta pilvo apacia ir nugara, bet siandien pamaciau vakarop sviesias rausvas isskyras, kita kart nuejus i tualeta jau nebuvo. Kas tai galetu but, gali but nestumas? 🤔

 2. Liucija91
  Liucija91 prieš 2 sav.

  Sveikos.Šiandien iš ryto radau du mažus krešuliukus ir silpna kraujavima. Iškart nuvažiavau i priimamaji. Gydytoja apžiūrėjo ekoskopu, vaisius sveikas širdute plaka, neštumas atitinka 7+ 3 savaitėm. Iš kur tas
  pakraujavimas ir krešuliukai pasakyti negali. Dabar esu gulėjimo rezime ir gydytoja liepe ateiti 10.07 konsultacijai pas ja. Labai neramu labai bijau, kad tik viskas būtu gerai

 3. SofijaX
  SofijaX prieš 2 sav.

  Liucija91 parašė:
  Sveikos.Šiandien iš ryto radau du mažus krešuliukus ir silpna kraujavima. Iškart nuvažiavau i priimamaji. Gydytoja apžiūrėjo ekoskopu, vaisius sveikas širdute plaka…

  Linkiu, kad viskas būtų gerai! Man užtruko gal 2 sav., kol rado kraujavimo priežastį (kraujavau iš viso 3 sav.). Stiprybės!

 4. User has not uploaded an avatar
  lina.b prieš 2 sav.

  Vis pakraujuodavau iki 12sav, tai pasirodo kas turiy zaisdele ant kaklelio( ir ji vis pakraujuodavo nuo mano vemimo). 16sav vel pakraujavau,tada per echo pamate kad placenta zemai

 5. ieja
  ieja prieš 1 sav.

  Sveikos, parašysiu svao istoriją, kad sutikčiau daugiau vilties ir gerų emocijų, nes kai pačiai taip buvo ir ieškojau padrąsinimo, visur atrasdavau blogas patirtis.

  Mano istorija tokia, kad pradėjau lauktis, kai dar maitinau pirmagimį. Vaikelis buvo planuotas, tiesiog mintis ir buvo, kad nu stosiu maitinti, kai pradėsiu lauktis pastojau, vis mausdavo pilvą, pakraujuodavau. Iš viso per tą nėštumą priimamajame be gimdymo buvau 2 kartus. Visus galvojau kad neteksiu jau vaikelio arba kad jau netekau. Vis pakraujuodavau. Pirmai apsilankiau kai tebuvo 5-6sav. Pasakė kad mažai laiko reikia laukti. Kita karta pakaujavau po savaitės vėl lėkiau ten pat galvodama kad jau viskas. O gavau žinių, kad širdelė plaka! Visa iš laimės apsiasarojus buvau. Pasakė kad tiesiog yra netoli hematoma. Ir ji vis valosi. Visko gali būt. Dar kelis kartus pakaujavau bet jau nebevažiavau. Žinojau priežastį..

  Na ir po pirmo trimestro pakraujavimų nebebuvo, 12sav vizite pasakė kad hematoma išsivaikščiojo.

  Ir štai.. Mano pupai jau 6 mėnesiai saldžiai miega šalia manęs ❤️

  Niekada nepasiduokit blogoms mintims, visada jei kas neramina patariu kreiptis į medikus, juk tia mūsų maži stebuklėliai, geriau viską padaryti ką galime negu paskui gailėtis ❤️

  linkiu visoms laimingų nėštumų ir gimdymų ❤️