Kraujavimas nėštumo metu (959)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  SauleDanguje prieš 3 d.

  Naminukė 199 parašė:
  Sveiki.. Prašau suteikti bent kažkiek informacijos.. Esu neviltį.. Prieš savaitę laiko atlikau testą, rodo teigiama, nesergu apie 4-5sav, t. Y. Nuo rugpjūčio galo, …

  Buvo forume keletas istorijų su laiminga pabaiga, kai net stiprus kraujavimas nereiškė persileidimo, bet tai daugiau labai retos išimtys... Iš esmės net medikai neturi jokių galimybių /metodų /vaistų pagelbėti ankstyvam nėštumui iki 12 savaitės. Pabandykite rytoj pat pasidaryti hcg ir progesterono tyrimą (gal prg yra žemas ir reiktų jo vartoti medikamentiškai).

 2. User has not uploaded an avatar
  Naminukė 199 prieš 1 d.

  Tai va, naujienos tokios, kad įvyko persileidimas.. ??

 3. User has not uploaded an avatar
  Vasara1989 prieš 1 d.

  Naminukė 199 parašė:
  Tai va, naujienos tokios, kad įvyko persileidimas.. ??

  Laikykites❤️ Kita karta is karto darykit ir pakartokit progesterino tyrima, mano gydytoja jo trukuma ivardino kaip dazniausia persileidimo priezastis. Esu ir as toki ankstyva turejus, po to is karto ejau tirtis hcg ir progesterono. Hcg graziai kilo, o progesteronas tikrinant vienu metu labai nukrito. Tada ta pacia diena skambinau gydytojai, kad rasytu recepta, nes nebenorejau laukti savaitgalio. Paguoda ta, kad zinote jog galite pastoti?

 4. Anastasija123
  Anastasija123 prieš 23 val.

  Labas vakaras situacija tokia jog šiandien nuėjus į tuoleta iškrito gan nedidelis toks kaip kraujo krešuliukas. Nuėjus po kelių minučiu iškart ant popieriaus šiek tiek mates kaip vos vos rožinis patepliojimas. Nuvažiavau į ligonine kadangi neštumas prieš tai buvo jau nustatytas. Ligoninei pasake kad yra 5 sav ir 2 d. Neštumas daugiau nieko negali pasakyti o kas svarbiausia kraujavimo ir tepliojimo jokio nebeliko atvykus į ligonine. Daktaras apžiūrėkas nieko nepasake sake važiuok namo ir lauk. Gal kuriai yra taip buve ir galėtu nuraminti nes labai jau piktas tas daktaras buvo tai dar labiau baisu dabar?

 5. Ritutia
  Ritutia prieš 20 val.

  Anastasija123 parašė:
  Labas vakaras situacija tokia jog šiandien nuėjus į tuoleta iškrito gan nedidelis toks kaip kraujo krešuliukas. Nuėjus po kelių minučiu iškart ant popieriaus šiek t…

  Kraujavimui negausiam kaip tepliojimui visokių būna priežasčių, man su pirmu nėštumu tepliojo, tai buvo per mažas progesteronas, dėl šventos ramybės pasidaryčiau ryt progesterono tyrimą (kraują priduoti laboratorijose), jei į mažesnę pusę būna šiek tiek gleivinė atsisluoksniuoja (pas mane taip buvo), tai skyrė prg vartoti papildomai ir viskas gerai mano uogai laksto jau 1,5 metų beveik