Kraujavimas nėštumo metu (1397)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Auksiuxx prieš 2 sav.

  Sveikos, laukiuosi 5 savaite pradėjo teplioti rusva spalva, o paskui po paros pradėjo bėgti šviežias kraujas buvo ir kresuliuku, gyvenu uk kreipiausi pas daktarus kad kuo greičiau gaučiau appointment bet jie nedavė tąpačią diena, tad važiavau į privačią klinika ten patikrino bet sako per mažas nėštumas nieko negalima pasakyt atvaziuot po 2 sav tai gavau dar rytoj app pas daktarų žiūrėsiu ką sakys bet įtariu jog naujienos bus blogos nėštumas pats pirmas labai laukiamas...

 2. littlemagpie prieš 2 sav.

  Auksiuxx parašė:
  Sveikos, laukiuosi 5 savaite pradėjo teplioti rusva spalva, o paskui po paros pradėjo bėgti šviežias kraujas buvo ir kresuliuku, gyvenu uk kreipiausi pas daktarus k…

  Iki to laiko pabandyk kraujo tyrimus kas kelias dienas pasidaryti ir paziuri kyla hcg ar ne. Gali buti,kad neisitvirtino nestumas, buna kad progesterono truksta,bet tas sviezias kraujas nera gerai..

 3. Monika321
  Monika321 prieš 2 sav.

  Auksiuxx parašė:
  Sveikos, laukiuosi 5 savaite pradėjo teplioti rusva spalva, o paskui po paros pradėjo bėgti šviežias kraujas buvo ir kresuliuku, gyvenu uk kreipiausi pas daktarus k…

  Man buvo taspats su krešuliukais ,deja net neišsaugojom nestumo.Mate puslyte bet deja hcg krito

 4. User has not uploaded an avatar
  Auksiuxx prieš 2 sav.

  Tai vat tokios naujienos uk daktarai liepė pasidaryt nėštumo testą ir tada aišku ar yra tas vaikelis,rodo teigiama vakar pasidariau, bet kraujavau 4 dienas, kai į privačią klinika vaziavau buvo kraujo ir jie nieko nepasakė 50 ant 50 tai gerai tai blogai...

 5. User has not uploaded an avatar
  Zitule86 prieš 1 sav.

  Sveikos damos! Planuojam neštuma.. bet vis nesekmingai. Mano Ciklas trunka kažkur 28 dienas, sergu visada reguliariai 6-7dienas nebūna jokių nesamoniu.. Bet dabar sirgimas truko tik 2 dienas. Gal kuriai taip yra buve?