Kraujavimas nėštumo metu (947)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Lacote prieš 3 mėn.

  Leilut parašė:
  Aisku, kad reikia sunerimti ir kuo skubiau lekt i ligonine

  Tai susisiekta su gydytoja jau n kartu. Bet vis ramina kad nieko tokio ir nepataria bereikalo vazinetis..

 2. User has not uploaded an avatar
  Wilmaline123 prieš 1 mėn.

  mistikaaa parašė:
  Sveikute sitoje temoje tik 5 puslapiukai, paskaityk. Cia visos mamytes apie savo bedeles parasiusios.

 3. User has not uploaded an avatar
  Spokas892010 prieš 1 sav.

  sveikos merginos esu vieno vaikelio mama bet siuo metu su vyru anavome nestuma . testas parode vaiduokliuka kad laukiuosi zinoma apsidziaugeme bet dabar savo savijautos nesuprantu pradejau kraujuoti bet skaidrus raudonas kraujukas visi simptomai grynai lyg laukciausi bet tas kraujavimas plius nugaros apacios klubu skausmas lyg per koki gimdyma butu dvi dienas tesesi siandien lyg ir neskaudena tik siektiek lengvai maudzia ... dabar jau net abejoju ar esu nescia skambinau daktarui paklausinejo alie savijauta sake echoskopa tik gales po poros dienu daryti jai blogai labai bus vaziuoti i emergency nusipirkau vitaminus nesciosioms kad gauciau vitaminu papildomai ar tra kam taip buvo toki skausmai ir kraujavimas mieguistumas jau dvi dienos tesiasi nebezinau ka galvoti ...

 4. Kanele
  Kanele prieš 1 sav.

  Kai man nestumo pradzioje pasirode kraujas, vykau i priemima. (Is tikruju pries tai net ale menesines dar buvo nors kraujavau tik nuejus i tualeta). Ten pasake 50:50 gamta nuspres ar nestumas nutruks. Nenutruko ir kraujavimas greit baigesi. Nezinau ar pati galite ka pakeisti, nervai nepades, as jusu vietoj gal ir vaziuociau i priemima del sventos ramybes ypac kai nestumas taip laukiamas.

 5. User has not uploaded an avatar
  Vasara1989 prieš 6 d.

  Oj, merginos, man irgi neramu, siandien baigiasi 11 savaite, o pries pora dienu pradejo svelniai roziniai teplioti, labai nedaug, bet visgi nuvaziavau pas gydytoja, ji patikrinus ultragarsu kraujavimo priezasties nenustate, su zirniuku viskas gerai, sirdele plaka, malasi kaip pasiutes, net ismatuot sunkiai galejo. Sake kreiptis i gydytojus tik tada, jei pradeciau stipriai kraujuot. Vakar tepliojimas siek tiek padidejo, vakare kaip ir maude pilvuka, bet siaip visa diena stengiausi nelipti is lovos. Siandien ryte iskrito pora kresuliuku, bet nedideliu ir dabar jau tik tamsiai rudai teplioja. Atrodo bandau save itikinti, kad viskas bus gerai, bet taip neramu sirdy. Atrodo galeciau gulet su tuo ultragarsu 24/7 tiesa, vienintele tiketina kraujavimo priezastis pasak ginekologes, kad besipleciant gimdai iplyso kraujagysle. Geriu magni, sakau gal vitaminas C padetu ta tepliojima pristabdyt?