Kraujavimas nėštumo metu (828)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. TylusLaukimas
  TylusLaukimas prieš 10 mėn.

  Paryy parašė:
  Na teks žiūrėti ir laukti.. pilvo skaudmas didėja kaip per mm.. tai gal vis dėl to susirgau.. žiūrėsiu koks bus tas kraujavimas ir veliau gal pakartosiu testuką..…

  Laikykitės!

 2. User has not uploaded an avatar
  Paryy prieš 10 mėn.

  Sveikos dar kartelį ;) vakar jau nusiteikiau, kad vis dėl to atėjo mano mm, o mano vaiduokliukas pabėgo.. tačiau labai jau keistos mm.. visada antra diena tiesiog plustu.. tik pajudu ir jau bala.. o dabar kraujo būna nemažai, bet tik tada kai nueinu į tualetą, paketas švarus nuo ryto (po nakties tik buvo keli lašiukai). Ar vertėtų sunerimti? Ar tiesiog laukti toliau kas bus?

 3. Ji321
  Ji321 prieš 10 mėn.

  Paryy parašė:
  Sveikos dar kartelį ;) vakar jau nusiteikiau, kad vis dėl to atėjo mano mm, o mano vaiduokliukas pabėgo.. tačiau labai jau keistos mm.. visada antra diena tiesiog p…

  Cia gali but tokios mmm man jau pora ciklu taip buvo 😊

 4. User has not uploaded an avatar
  Paryy prieš 10 mėn.

  Ji321 parašė:
  Cia gali but tokios mmm man jau pora ciklu taip buvo 😊

  Neštumo metu Jums taip buvo?

 5. Braskee24
  Braskee24 prieš 4 mėn.

  Sveikos, menesines praeita menesi atejo savaite anksciau ir buvo keistokos trumpesnes be skausmu (dazniausiai be vaistu neissiverciu) si menesi jau veluoja 4d, varo i tualeta kas 1,5-2val. 3sav kaip paskausta pilvo apacia ir nugara, bet siandien pamaciau vakarop sviesias rausvas isskyras, kita kart nuejus i tualeta jau nebuvo. Kas tai galetu but, gali but nestumas? 🤔