Kraujavimas nėštumo metu (1455)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Susiję straipsniai

Daugiavaisis nėštumas: tikimybė, priežiūra ir rizikos

Daugiavaisis nėštumas - kai vienu metu gimdoje auga du ar daugiau kūdikių. Įprastai daugiavaisis nėštumas siejamas su didesne rizika.

Hormonas progesteronas ir jo kiekis nėštumo metu

Progesteronas - labai svarbus hormonas, užtikrinantis normalų ir reguliarų mėnesinių ciklą bei palaikantis sveiką nėštumą.

Dauno sindromo diagnozavimas nėštumo metu

Visoms nėščiosioms rekomenduojama atlikti bent pirminius tyrimus, padedančius diagnozuoti Dauno sindromą, vyresnėms nei 35 m. - papildomus tyrimus.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Eriau prieš 2 mėn.

  Eriau parašė:
  Sveikos ,
  Prieš 2 men tureju persileidimą 6-7 sav. Tuomet kovo 7 buvo mėnesines . Gydytoja l…

  Dėja hcg nukrito iki 17 ne šį kartą

 2. mazylismazyliuke
  mazylismazyliuke prieš 2 mėn.

  parašė:
  Man 5sav ir as jau 3cia dien kraujuoju ir tai varo mane is proto niekuomet negalvojau, kad taip gali su manim atsitikti ir dar per 2ra nestuma.....

  Tikekis kad viskas bus gerai.😊

 3. DovilėB
  DovilėB prieš 2 mėn.

  Sveikos būsimos ar esamos mamytes. Aš pas jus su tokiu klausimu. Man nustatė 3sav nėštuma ir vakar pasirodė rausvas kraujavimas. Ar reiketu man labai susirūpinti?

 4. Pykčiūrna8
  Pykčiūrna8 prieš 2 mėn.

  DovilėB parašė:
  Sveikos būsimos ar esamos mamytes. Aš pas jus su tokiu klausimu. Man nustatė 3sav nėštuma ir vakar pasirodė rausvas kraujavimas. Ar reiketu man labai susirūpinti?…

  Sveika, rausvas negerai. Jei yra galimybė vykit į priimamąjį ar susisiekit su savo gydytoja

 5. DovilėB
  DovilėB prieš 2 mėn.

  Pykčiūrna8 parašė:
  Sveika, rausvas negerai. Jei yra galimybė vykit į priimamąjį ar susisiekit su savo gydytoja

  Buvau pas daktare sake stebeti save visa savaitgali