Kraujavimas nėštumo metu (733)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Wakawaka prieš 4 d.

  Sveiki,
  Esu 6-7 sav. Pas gyne buvau vasario 6d sake 4-5 sav, kad viskas gerai, gimda uzdar…

  Buvau vakar privaciai. Nuo 4 sav 0.62 mm zirniukas pauges. Dabar 6sav ir 2.82 mm. Sake viskas gerai ir nemato del ko kraujuojama.. Siandien vaziuosiu i gp daryt tyrimus .
  Kazkaip neramu, nes nemate kad plaka sirdis

 2. User has not uploaded an avatar
  Ingutc prieš 4 d.

  Wakawaka parašė:
  Sveiki,
  Esu 6-7 sav. Pas gyne buvau vasario 6d sake 4-5 sav, kad viskas gerai, gimda uzdar…

  Gali buti nesivystantis nestumas. Man buvo, kad puslele uzaugo net iki 10.1 mm, bet gyvybes joje nebuvo. Irgi kraujavau, o galiausiai padare isvalyma nesivystancio nestumo. Tikekimes jums viskas bus gerai.

 3. User has not uploaded an avatar
  Wakawaka prieš 3 d.

  Ingutc parašė:
  Gali buti nesivystantis nestumas. Man buvo, kad puslele uzaugo net iki 10.1 mm, bet gyvybes joje nebuvo. Irgi kraujavau, o galiausiai padare isvalyma nesivystancio …

  Pirmas ilgai lauktas ir toks nesekmingas bandymas susilaukt leliuko😢

 4. User has not uploaded an avatar
  Ingutc prieš 3 d.

  Wakawaka parašė:
  Pirmas ilgai lauktas ir toks nesekmingas bandymas susilaukt leliuko😢

  Toks vadinasi jau tas likimas... bent man po vaistais paskatinto aborto ginekologe sake, jog galim vel bandyt nors ir sekanti cikla. Po viso to negerumo sulaukiau dvieju menesiniu ir dabar bandom vel svarbiausia nepaluzt, tokia jau ta statistika. Truputis kantrybes ir viskas issispres ;) juk vien faktas, kad "kimba" jau yra geriau negu bandymai be jokio rezultato.

 5. User has not uploaded an avatar
  Wakawaka prieš 2 d.

  Ingutc parašė:
  Toks vadinasi jau tas likimas... bent man po vaistais paskatinto aborto ginekologe sake, jog galim vel bandyt nors ir sekanti cikla. Po viso to negerumo sulaukiau d…

  Aciu labai uz palaikyma bandysim kol pavyks