Kraujavimas nėštumo metu (1450)

Kraujavimas nėštumo metu Kraujavimas nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Susiję straipsniai

Daugiavaisis nėštumas: tikimybė, priežiūra ir rizikos

Daugiavaisis nėštumas - kai vienu metu gimdoje auga du ar daugiau kūdikių. Įprastai daugiavaisis nėštumas siejamas su didesne rizika.

Hormonas progesteronas ir jo kiekis nėštumo metu

Progesteronas - labai svarbus hormonas, užtikrinantis normalų ir reguliarų mėnesinių ciklą bei palaikantis sveiką nėštumą.

Dauno sindromo diagnozavimas nėštumo metu

Visoms nėščiosioms rekomenduojama atlikti bent pirminius tyrimus, padedančius diagnozuoti Dauno sindromą, vyresnėms nei 35 m. - papildomus tyrimus.

Naujausi komentarai

 1. Orphean
  Orphean prieš 1 sav.

  Sveikutės, ar kažkuri kraujavo normaliai, panašiai kaip per menesines nėštumo pradžioje?
  Pas mane 6 savaitės, tris dienas kraujavau, važiavau į priimamąjį, nėštumo nemato niekur...
  Gleivinė 16,8mm , o hcg auga toliau...
  Priimamajam paėmė kraują, atsakymas 2600, o po 5-6val. Hcg 3111

  Gal kas su panašia situacija susidūrėt? Aš jau susitaikius, kad persileidau, bet paskaičiau kelias temas ir viltis atsirado.

 2. User has not uploaded an avatar
  Aaaaaaa prieš 1 sav.

  Orphean parašė:
  Sveikutės, ar kažkuri kraujavo normaliai, panašiai kaip per menesines nėštumo pradžioje?

  Aš labai kraujavau kažkur 7-10sav, jau galvojau 100% išsivalė, nes be sustojimo kraujas bėgo, bet paskui užaugo vistiek vaisius, pradžioj buvo pupelė sako nu dar palaukim gal viduje dar atsiras, nedarykim abrazijos, tai sulaukiau gerų rezultatų..

 3. Pykčiūrna8
  Pykčiūrna8 prieš 1 sav.

  Orphean parašė:
  Sveikutės, ar kažkuri kraujavo normaliai, panašiai kaip per menesines nėštumo pradžioje?

  Man buvo pradėjau kraujuoti, priimamajame pasakė , kad viskas, nes namelis yra o embriono ne, plius gimda pilna krešulių. Nuėjus pas savo gine, sake kad yra hematoma, namelis paauges per savaitgalį, likau ant stebėjimo nes nebekraujavau, hcg irgi augo. Tačiau atėjus po savaitės embrionas jau buvo atsiradęs, bet širdelė neplakė. Kadangi pati nepersileidau tai darė atsiurbimą...

 4. Orphean
  Orphean prieš 1 sav.

  Na man jau hcg krenta stipriai, tai tikrai persileidau...

 5. User has not uploaded an avatar
  Eriau prieš 16 val.

  Sveikos ,
  Prieš 2 men tureju persileidimą 6-7 sav. Tuomet kovo 7 buvo mėnesines . Gydytoja leido bandyti pastoti . Balandžio 4 vietoj mėnesinių rudas tepliojimas vos vos ryte ir neigiamas testas . Balandžio 6 testas vaiduokliukas , balandžio 8 kraujo tyr. Hcg 29; progesteronas 21. Balandžio 11 gyd rekomenduoja prf progestorono žvakutes 200 Mg.. balandžio 12 ryte progestoronas 47; hcg 163; naktį pastebiu šviežio kraujo nuėjus į tualetą . Važiuojam į ligoninę . Kraujo tyr hcg 142 ( sakė 50/50 gali būti laboratorijos paklaida , gali būti , kad krenta ) . Žiūrėjo mane 3 kartus , rado tik aktyvią kiaušydę ir cistą 7*4. Rekomendaciją gavau laukti trečiadienio (beveik visą sav. ) tikrinti hcg . Progesterono žvakutes naudoju toliau , dabar rudos išskiros yra :/ gal kas susidūrė ? Galvoju gal per anksti gydytoja leido bandyti po persileidimo ?
  + iš simptomų apart apetito nebuvimo nieko nėra . Pirmą kartą prieš persileidimą jautėsi krūtys ir buvo išsipūtusios.