Sudėtinės hormoninės kontraceptinės tabletės (666)

Kontraceptinės tabletės Kontraceptinės tabletės

Kaip veikia kontraceptinės tabletės?

Kontraceptinių tablečių sudėtyje esantys hormonai estrogenas ir progesteronas sutrikdo normalų menstruacinį ciklą (kiaušidės nustoja brandinti kiaušinėlius ir ovuliacija nevyksta).

Be to, dėl hormonų poveikio gimdos kaklelio gleivės tampa klampesnės ir taip trukdo spermai nukeliauti iki kiaušinėlio (jei ovuliacija vis dėlto įvyktų), o gimdos gleivinė būna plonesnė (apvaisintam kiaušinėliui būtų sunkiau joje įsitvirtinti).

Kontraceptinių tablečių patikimumas

99%, jei vartojamos kaip nurodyta (faktinis patikimumas – nuo 92%). Viduriavimas, vėmimas gali sumažinti tablečių patikimumą. Galimas kraujavimas ciklo viduryje, ypač pirmaisiais KT vartojimo mėnesiais.

Metodo patikimumas sumažėja pamiršus išgerti tabletę ar išgėrus tabletę daugiau nei 12 val. vėliau nei įprastai (būtina perskaityti informacinį pakuotės lapelį).

Kaip vartojamos kontraceptinės tabletės?

Kontraceptinių tablečių pakuotę paprastai sudaro arba 21 arba 28 tabletės. Tabletes patariama gerti tuo pačiu metu.&

Jei pakuotėje yra 21 tabletė, jos geriamos 21 dieną iš eilės, vėliau daroma 7 dienų pertrauka. Jei pakuotėje yra 28 tabletės, paprastai 21 iš jų būna su veikliąja medžiaga, o likusios – placebo. Placebo tabletės būna su kitos spalvos dangalu ir yra skirtos gerti „pertraukos“ metu, kad liktų įprotis. Tiesa, veikliųjų ir placebo tablečių santykis gali būti ir kitoks (pavyzdžiui, 24 ir 4).

Užmiršus ar pavėlavus išgerti kontraceptinę tabletę būtina laikytis informacinio lapelio nurodymų. Paprastai tokiu atveju rekomenduojama imtis papildomų apsaugos priemonių.

Kontraceptinių tablečių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Kontraceptinių tablečių vartojimo ribojimai

Dauguma kombinuotų KT nerekomenduojamos žindančioms, taip pat vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms, turinčioms padidėjusį kraujospūdį (ar priklausančioms rizikos grupei – pvz. dėl paveldimumo).

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Ciklas paprastai tampa reguliarus
 • Silpnesni PMS simptomai
 • Padeda išvengti gausių mėnesinių ir taip mažina mažakraujystės riziką
 • Mažina menstruacinius skausmus
 • Vartojant ilgiau nei trejus metus, mažėja kiaušidžių, gimdos ir storosios žarnos vėžio tikimybė
 • Galimas šalutinis poveikis (pykinimas, vėmimas, silpnumas, galvos skausmai ir/ ar svaigimas, svorio augimas, krūtinės padidėjimas ir jautrumas, kraujavimas ciklo viduryje)
 • Gali sutrikti širdies ir kraujotakos veikla
 • Didesnė trombų susidarymo kraujagyslėse tikimybė
 • Didesnė gimdos kaklelio vėžio, žmogaus papildomos viruso rizika, taip pat vartojimo periodu ir krūties vėžio rizika
 • Didesnė kepenų ligų rizika (gelta, akmenys, kepenų augliai)

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  deimena.alima prieš 3 sav.

  deimena.alima parašė:
  Taip, prieš 3 dienas

  Yaz vartoju jau 10dienu. Nuo 6dienos prasidėjo pykinimo jausmas ir maudimas pilvo apačioje kaip per pirmą mmm dieną. Nuo 8dienos prasidėjo kažkas pan į mmm. Pykinimo jausmo lyg ir nebejaučiu, bet skausmas tai kad nepadeda nei nuskausminamieji. Kraujuoju iki dbr. İki 6dienos buvo tik patepliojimai kiekvieną dieną, be jokiu blogumu. Anksčiau vartojant Novynette jokiu šalutiniu pojūčiu nebuvo, o dbr .. 🤔 Tik su Novynette kažkur po 2metu vartojimo prasidėjo sausra ir įplyšimai, to pasekoje skausmingi santykiai. Mečiau vyrą, mečiau ir gėrimus, viskas susitvarkė 😊

 2. Majana
  Majana prieš 3 sav.

  9 d geriu Yaz ir man jaučiasi toks lyg pykintu jausmas, kartais galva paskausta. Žiūresiu kas toliau darysis .

 3. User has not uploaded an avatar
  deimena.alima prieš 2 sav.

  Majana parašė:
  9 d geriu Yaz ir man jaučiasi toks lyg pykintu jausmas, kartais galva paskausta. Žiūresiu kas toliau darysis .

  Jums geresnė situacija nei man 😊

 4. Majana
  Majana prieš 2 d.

  Kažin ar normu ,apie Yaz kalbant, išgėriau paskutine balta tablete .ir susirgau. Maniau, kad prasidės tik baigus baltas ir pradėjus ružava vėl.

 5. eglaite
  eglaite prieš 2 d.

  Majana parašė:
  Kažin ar normu ,apie Yaz kalbant, išgėriau paskutine balta tablete .ir susirgau. Maniau, kad prasidės tik baigus baltas ir pradėjus ružava vėl.

  Tai zinoma normalu.jūs ir turit susirgt gerdama tas baltaa tabletes.juk jos placebo tabletes..būtent geriant jas turit susirgt