Sudėtinės hormoninės kontraceptinės tabletės (766)

Kontraceptinės tabletės Kontraceptinės tabletės

Kaip veikia kontraceptinės tabletės?

Kontraceptinių tablečių sudėtyje esantys hormonai estrogenas ir progesteronas sutrikdo normalų menstruacinį ciklą (kiaušidės nustoja brandinti kiaušinėlius ir ovuliacija nevyksta).

Be to, dėl hormonų poveikio gimdos kaklelio gleivės tampa klampesnės ir taip trukdo spermai nukeliauti iki kiaušinėlio (jei ovuliacija vis dėlto įvyktų), o gimdos gleivinė būna plonesnė (apvaisintam kiaušinėliui būtų sunkiau joje įsitvirtinti).

Kontraceptinių tablečių patikimumas

99%, jei vartojamos kaip nurodyta (faktinis patikimumas – nuo 92%). Viduriavimas, vėmimas gali sumažinti tablečių patikimumą. Galimas kraujavimas ciklo viduryje, ypač pirmaisiais KT vartojimo mėnesiais.

Metodo patikimumas sumažėja pamiršus išgerti tabletę ar išgėrus tabletę daugiau nei 12 val. vėliau nei įprastai (būtina perskaityti informacinį pakuotės lapelį).

Kaip vartojamos kontraceptinės tabletės?

Kontraceptinių tablečių pakuotę paprastai sudaro arba 21 arba 28 tabletės. Tabletes patariama gerti tuo pačiu metu.&

Jei pakuotėje yra 21 tabletė, jos geriamos 21 dieną iš eilės, vėliau daroma 7 dienų pertrauka. Jei pakuotėje yra 28 tabletės, paprastai 21 iš jų būna su veikliąja medžiaga, o likusios – placebo. Placebo tabletės būna su kitos spalvos dangalu ir yra skirtos gerti „pertraukos“ metu, kad liktų įprotis. Tiesa, veikliųjų ir placebo tablečių santykis gali būti ir kitoks (pavyzdžiui, 24 ir 4).

Užmiršus ar pavėlavus išgerti kontraceptinę tabletę būtina laikytis informacinio lapelio nurodymų. Paprastai tokiu atveju rekomenduojama imtis papildomų apsaugos priemonių.

Kontraceptinių tablečių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Kontraceptinių tablečių vartojimo ribojimai

Dauguma kombinuotų KT nerekomenduojamos žindančioms, taip pat vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms, turinčioms padidėjusį kraujospūdį (ar priklausančioms rizikos grupei – pvz. dėl paveldimumo).

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Ciklas paprastai tampa reguliarus
 • Silpnesni PMS simptomai
 • Padeda išvengti gausių mėnesinių ir taip mažina mažakraujystės riziką
 • Mažina menstruacinius skausmus
 • Vartojant ilgiau nei trejus metus, mažėja kiaušidžių, gimdos ir storosios žarnos vėžio tikimybė
 • Galimas šalutinis poveikis (pykinimas, vėmimas, silpnumas, galvos skausmai ir/ ar svaigimas, svorio augimas, krūtinės padidėjimas ir jautrumas, kraujavimas ciklo viduryje)
 • Gali sutrikti širdies ir kraujotakos veikla
 • Didesnė trombų susidarymo kraujagyslėse tikimybė
 • Didesnė gimdos kaklelio vėžio, žmogaus papildomos viruso rizika, taip pat vartojimo periodu ir krūties vėžio rizika
 • Didesnė kepenų ligų rizika (gelta, akmenys, kepenų augliai)

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Lėja10 prieš 1 mėn.

  Svarstau apie kontraceptikų vartojimą . Esu prieš pusę metų pasisalinus tulžies pūslė . Ar kontraceptikai neturės jokios įtakos papildomiems skausmams ar pns ? Gal pas ką nors tą pati situacija ?

 2. igniti
  igniti prieš 1 mėn.

  Šiuo metu mėnesinės man vėluoja, noriu jas nukelti dar savaitei, ar pradėjus gerti KT man jos nusikels, ar tai neturės įtakos? Pirmą kartą gersiu KT

 3. User has not uploaded an avatar
  Besilaukianti123 prieš 1 sav.

  Sveikos merginos.. nutiko toks dalykas.. pirma karta geriau kontraceptines .. ir pradejau gerti ne nuo tos puses🤦‍♀️🤦‍♀️ pirma karta su jomis susiduriau ir net nenumaniau kad yra skirtumas is kurios puses gerti... ka daryti?? Ar labai pakenkiau sau...

 4. Ingri2
  Ingri2 prieš 1 sav.

  Besilaukianti123 parašė:
  Sveikos merginos.. nutiko toks dalykas.. pirma karta geriau kontraceptines .. ir pradejau gerti ne nuo tos puses🤦‍♀️🤦‍♀️ pirma karta su jomis susiduriau ir net nenu…

  Nieko blogo,tiesiog pirma tablete skaiciuosite nuo kito galo.Tabletes suzymetos ar rodyklem parodyta tam kad sektumet kad tikrai ta diena isgeret tabletes.Jeigu gerai atsimenat kad isgeret tablete tai galit kad ir nuo vidurio pakuotes pradet gert.Svarbu padaryti pertrauka kai viena pakuote baigiat kad kita pradeti,jeigu nenurodyta instrukcijoj kitaip🙂

 5. Ingri2
  Ingri2 prieš 1 sav.

  Ingri2 parašė:
  Nieko blogo,tiesiog pirma tablete skaiciuosite nuo kito galo.Tabletes suzymetos ar rodyklem parodyta tam kad sektumet kad tikrai ta diena isgeret tabletes.Jeigu ger…

  As pvz geriu Daylette ten pertraukos daryti nereikia,isgeri kasdien visas baltas tabletes jos yra 24,po baltu yra 4zalios tabletes(placebas) kasdien jas geri,po ju iskart pradedi nauja pakuote nuo baltu,siaip labai patogu nes nereikia skaiciuoti kada pertrauka daryti iki naujos pakuotes☺️