Sudėtinės hormoninės kontraceptinės tabletės (722)

Kontraceptinės tabletės Kontraceptinės tabletės

Kaip veikia kontraceptinės tabletės?

Kontraceptinių tablečių sudėtyje esantys hormonai estrogenas ir progesteronas sutrikdo normalų menstruacinį ciklą (kiaušidės nustoja brandinti kiaušinėlius ir ovuliacija nevyksta).

Be to, dėl hormonų poveikio gimdos kaklelio gleivės tampa klampesnės ir taip trukdo spermai nukeliauti iki kiaušinėlio (jei ovuliacija vis dėlto įvyktų), o gimdos gleivinė būna plonesnė (apvaisintam kiaušinėliui būtų sunkiau joje įsitvirtinti).

Kontraceptinių tablečių patikimumas

99%, jei vartojamos kaip nurodyta (faktinis patikimumas – nuo 92%). Viduriavimas, vėmimas gali sumažinti tablečių patikimumą. Galimas kraujavimas ciklo viduryje, ypač pirmaisiais KT vartojimo mėnesiais.

Metodo patikimumas sumažėja pamiršus išgerti tabletę ar išgėrus tabletę daugiau nei 12 val. vėliau nei įprastai (būtina perskaityti informacinį pakuotės lapelį).

Kaip vartojamos kontraceptinės tabletės?

Kontraceptinių tablečių pakuotę paprastai sudaro arba 21 arba 28 tabletės. Tabletes patariama gerti tuo pačiu metu.&

Jei pakuotėje yra 21 tabletė, jos geriamos 21 dieną iš eilės, vėliau daroma 7 dienų pertrauka. Jei pakuotėje yra 28 tabletės, paprastai 21 iš jų būna su veikliąja medžiaga, o likusios – placebo. Placebo tabletės būna su kitos spalvos dangalu ir yra skirtos gerti „pertraukos“ metu, kad liktų įprotis. Tiesa, veikliųjų ir placebo tablečių santykis gali būti ir kitoks (pavyzdžiui, 24 ir 4).

Užmiršus ar pavėlavus išgerti kontraceptinę tabletę būtina laikytis informacinio lapelio nurodymų. Paprastai tokiu atveju rekomenduojama imtis papildomų apsaugos priemonių.

Kontraceptinių tablečių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Kontraceptinių tablečių vartojimo ribojimai

Dauguma kombinuotų KT nerekomenduojamos žindančioms, taip pat vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms, turinčioms padidėjusį kraujospūdį (ar priklausančioms rizikos grupei – pvz. dėl paveldimumo).

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Ciklas paprastai tampa reguliarus
 • Silpnesni PMS simptomai
 • Padeda išvengti gausių mėnesinių ir taip mažina mažakraujystės riziką
 • Mažina menstruacinius skausmus
 • Vartojant ilgiau nei trejus metus, mažėja kiaušidžių, gimdos ir storosios žarnos vėžio tikimybė
 • Galimas šalutinis poveikis (pykinimas, vėmimas, silpnumas, galvos skausmai ir/ ar svaigimas, svorio augimas, krūtinės padidėjimas ir jautrumas, kraujavimas ciklo viduryje)
 • Gali sutrikti širdies ir kraujotakos veikla
 • Didesnė trombų susidarymo kraujagyslėse tikimybė
 • Didesnė gimdos kaklelio vėžio, žmogaus papildomos viruso rizika, taip pat vartojimo periodu ir krūties vėžio rizika
 • Didesnė kepenų ligų rizika (gelta, akmenys, kepenų augliai)

Naujausi komentarai

 1. gritule prieš 3 mėn.

  Sveikutės. Man dėl hormonų disbalanco priaugo daug svorio ir tapau labai irzli net pikta. Žinau, kad kaikuriom padėjo KT. Gal turit kažką ir iš savo patirties?🌻

 2. Winilla
  Winilla prieš 3 mėn.

  Sveikos, gal kuriai buvo kad geriant kt butu tepliojimas ar kazkas pan.. (mm buvo 08.09d kt taip pat geriu neseniai, bet vakar buvo atsirades porai h silpnas tepimas ir pilvo maudimas, maniau kad mm bus, nors jos turetu buti 09.08.. siandien jokio tepimo ir pilvo maudimo jau nebesijaucia.. skambinciau gyd bet ji dirba tik ketvirtadieniais..)

 3. User has not uploaded an avatar
  spalvota90 prieš 2 mėn.

  Sveikos! ☺️

  Gal kuriai, vartojant belarą, buvo kažkoks šalutinis poveikis?🤔 aš dar tik pradėjau vartoti, dar tik 4 diena, gydymo tikslais, tačiau atsirado krūtinės skausmas ir lyg galvos maudimas. Gal kuriai taip buvo? 🤔 ar paskui praeina? 🤔

 4. Raimonda84
  Raimonda84 prieš 1 mėn.

  spalvota90 parašė:
  Sveikos! ☺️

  Sveika aš kai pradėjau gerti taip visą mėnesį ir tebeteplioja gydytoja sako taip pradžioje būna apžiūrėjo tipo nieko blogo nemato bet man pagal metus siūlė geriau spirale nz Žadu daugiau jų nebegerti gal netiko nors sako reikia tris mėn pagerti kad susitvarkytu bet kaži ar normalų čia tikrai gal reikėtų kitas pabandyti 🤔

 5. User has not uploaded an avatar
  Debemi prieš 1 mėn.

  Sveikos merginos!
  Aš su tokiu klausimeliu.
  Geriu 2mėn jau lindynette 20. Šeštadienis buvo 8-ta diena, kuomet turiu pradėti gerti lindynette (2mėnuo). Išgėriau tabletę šeštadienį ir vakare turėjau lyt.santykius, bet sekmadienį vėl tuo pačiu lsiku išgėriau lindynette ir geriu toliau. Ar yra galimybė pastoti? Po tokio ilgo laiko apturėjau santykius ir kažkokia paranoja aplankė🙈
  Dėkoju jeigu kas atsakys🤍✨