Sudėtinės hormoninės kontraceptinės tabletės (617)

Kontraceptinės tabletės Kontraceptinės tabletės

Kaip veikia kontraceptinės tabletės?

Kontraceptinių tablečių sudėtyje esantys hormonai estrogenas ir progesteronas sutrikdo normalų menstruacinį ciklą (kiaušidės nustoja brandinti kiaušinėlius ir ovuliacija nevyksta).

Be to, dėl hormonų poveikio gimdos kaklelio gleivės tampa klampesnės ir taip trukdo spermai nukeliauti iki kiaušinėlio (jei ovuliacija vis dėlto įvyktų), o gimdos gleivinė būna plonesnė (apvaisintam kiaušinėliui būtų sunkiau joje įsitvirtinti).

Kontraceptinių tablečių patikimumas

99%, jei vartojamos kaip nurodyta (faktinis patikimumas – nuo 92%). Viduriavimas, vėmimas gali sumažinti tablečių patikimumą. Galimas kraujavimas ciklo viduryje, ypač pirmaisiais KT vartojimo mėnesiais.

Metodo patikimumas sumažėja pamiršus išgerti tabletę ar išgėrus tabletę daugiau nei 12 val. vėliau nei įprastai (būtina perskaityti informacinį pakuotės lapelį).

Kaip vartojamos kontraceptinės tabletės?

Kontraceptinių tablečių pakuotę paprastai sudaro arba 21 arba 28 tabletės. Tabletes patariama gerti tuo pačiu metu.&

Jei pakuotėje yra 21 tabletė, jos geriamos 21 dieną iš eilės, vėliau daroma 7 dienų pertrauka. Jei pakuotėje yra 28 tabletės, paprastai 21 iš jų būna su veikliąja medžiaga, o likusios – placebo. Placebo tabletės būna su kitos spalvos dangalu ir yra skirtos gerti „pertraukos“ metu, kad liktų įprotis. Tiesa, veikliųjų ir placebo tablečių santykis gali būti ir kitoks (pavyzdžiui, 24 ir 4).

Užmiršus ar pavėlavus išgerti kontraceptinę tabletę būtina laikytis informacinio lapelio nurodymų. Paprastai tokiu atveju rekomenduojama imtis papildomų apsaugos priemonių.

Kontraceptinių tablečių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Kontraceptinių tablečių vartojimo ribojimai

Dauguma kombinuotų KT nerekomenduojamos žindančioms, taip pat vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms, turinčioms padidėjusį kraujospūdį (ar priklausančioms rizikos grupei – pvz. dėl paveldimumo).

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Ciklas paprastai tampa reguliarus
 • Silpnesni PMS simptomai
 • Padeda išvengti gausių mėnesinių ir taip mažina mažakraujystės riziką
 • Mažina menstruacinius skausmus
 • Vartojant ilgiau nei trejus metus, mažėja kiaušidžių, gimdos ir storosios žarnos vėžio tikimybė
 • Galimas šalutinis poveikis (pykinimas, vėmimas, silpnumas, galvos skausmai ir/ ar svaigimas, svorio augimas, krūtinės padidėjimas ir jautrumas, kraujavimas ciklo viduryje)
 • Gali sutrikti širdies ir kraujotakos veikla
 • Didesnė trombų susidarymo kraujagyslėse tikimybė
 • Didesnė gimdos kaklelio vėžio, žmogaus papildomos viruso rizika, taip pat vartojimo periodu ir krūties vėžio rizika
 • Didesnė kepenų ligų rizika (gelta, akmenys, kepenų augliai)

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Viki13 prieš 1 mėn.

  Buvau pas ginekologe, tai sake, jog negali but tokia auksta temp nuo kontraceptiku. ir ji buvo teisi. Tyriausi toliau, ir galiausiai rado kasos uzdegima

 2. User has not uploaded an avatar
  gvalev prieš 1 mėn.

  Sveiki,

  Man gydytojas dėl įtariamai mažo progesterono kiekio (kraujavimas tarp menesinių) skyrė Yarina kontraceptikus. Po 5 mėnesių gėrimo dingo mėnesinės. Gydytojas atostogauja.. Ar normalu? Gal kam yra buvę? Ar stresas įtakoja?

 3. BraškėRaudona
  BraškėRaudona prieš 1 sav.

  Sveikos, merginos! Trumpas klausimukas - kaip gerti kt, kad "prasokciau" arba nukelciau menesines? Kaip tik ant atostogu man nusimato. Geriu irindile 0.3. Ačiū

 4. crema_fina
  crema_fina prieš 1 sav.

  BraškėRaudona parašė:
  Sveikos, merginos! Trumpas klausimukas - kaip gerti kt, kad "prasokciau" arba nukelciau menesines? Kaip tik ant atostogu man nusimato. Geriu irindile 0.3. Ačiū

  Gerkit be pertraukos

 5. Linur prieš 1 d.

  Sveikos niekada nesu vartojusi kt. Kadangi esu po gimdymo, antro vaikiuko kolkas neplanuojam, tai ginekologė išrašė yarine kt. Ar esat kuri jas gėrusi? Ar išryškėjo jums koks neigiamas poveikis? Be abejo suprantu, jog kiekvienos organizmas gali skirtingai reaguoti, tačiau įdomu jūsų patirtys.