Sudėtinės hormoninės kontraceptinės tabletės (627)

Kontraceptinės tabletės Kontraceptinės tabletės

Kaip veikia kontraceptinės tabletės?

Kontraceptinių tablečių sudėtyje esantys hormonai estrogenas ir progesteronas sutrikdo normalų menstruacinį ciklą (kiaušidės nustoja brandinti kiaušinėlius ir ovuliacija nevyksta).

Be to, dėl hormonų poveikio gimdos kaklelio gleivės tampa klampesnės ir taip trukdo spermai nukeliauti iki kiaušinėlio (jei ovuliacija vis dėlto įvyktų), o gimdos gleivinė būna plonesnė (apvaisintam kiaušinėliui būtų sunkiau joje įsitvirtinti).

Kontraceptinių tablečių patikimumas

99%, jei vartojamos kaip nurodyta (faktinis patikimumas – nuo 92%). Viduriavimas, vėmimas gali sumažinti tablečių patikimumą. Galimas kraujavimas ciklo viduryje, ypač pirmaisiais KT vartojimo mėnesiais.

Metodo patikimumas sumažėja pamiršus išgerti tabletę ar išgėrus tabletę daugiau nei 12 val. vėliau nei įprastai (būtina perskaityti informacinį pakuotės lapelį).

Kaip vartojamos kontraceptinės tabletės?

Kontraceptinių tablečių pakuotę paprastai sudaro arba 21 arba 28 tabletės. Tabletes patariama gerti tuo pačiu metu.&

Jei pakuotėje yra 21 tabletė, jos geriamos 21 dieną iš eilės, vėliau daroma 7 dienų pertrauka. Jei pakuotėje yra 28 tabletės, paprastai 21 iš jų būna su veikliąja medžiaga, o likusios – placebo. Placebo tabletės būna su kitos spalvos dangalu ir yra skirtos gerti „pertraukos“ metu, kad liktų įprotis. Tiesa, veikliųjų ir placebo tablečių santykis gali būti ir kitoks (pavyzdžiui, 24 ir 4).

Užmiršus ar pavėlavus išgerti kontraceptinę tabletę būtina laikytis informacinio lapelio nurodymų. Paprastai tokiu atveju rekomenduojama imtis papildomų apsaugos priemonių.

Kontraceptinių tablečių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Kontraceptinių tablečių vartojimo ribojimai

Dauguma kombinuotų KT nerekomenduojamos žindančioms, taip pat vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms, turinčioms padidėjusį kraujospūdį (ar priklausančioms rizikos grupei – pvz. dėl paveldimumo).

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Ciklas paprastai tampa reguliarus
 • Silpnesni PMS simptomai
 • Padeda išvengti gausių mėnesinių ir taip mažina mažakraujystės riziką
 • Mažina menstruacinius skausmus
 • Vartojant ilgiau nei trejus metus, mažėja kiaušidžių, gimdos ir storosios žarnos vėžio tikimybė
 • Galimas šalutinis poveikis (pykinimas, vėmimas, silpnumas, galvos skausmai ir/ ar svaigimas, svorio augimas, krūtinės padidėjimas ir jautrumas, kraujavimas ciklo viduryje)
 • Gali sutrikti širdies ir kraujotakos veikla
 • Didesnė trombų susidarymo kraujagyslėse tikimybė
 • Didesnė gimdos kaklelio vėžio, žmogaus papildomos viruso rizika, taip pat vartojimo periodu ir krūties vėžio rizika
 • Didesnė kepenų ligų rizika (gelta, akmenys, kepenų augliai)

Naujausi komentarai

 1. Linur prieš 3 mėn.

  Vienas iš dažnų Yarina šalutinių poveikių - kraujavimas tarp mėnesinių. Po gimdymo prasidėjus pirmosioms mm, pradėjau gerti yarina, tačiau kraujavimas taip ir nesioliovė. Sugėriau visą pakuotę, dabar 7dienų pertrauka ir turėtų būt mm. Bet tai aš vis dar kraujuoju.. bandyti paskui gerti antrąją pakuotę ar nebe? Daug kur rašo, kad per tris mėnesius turi išnykti šalutiniai, nu bet nenoriu 3mėn kraujuot.. su vyru negaliu sugult, tai kam man tada tos tabletės...

 2. Kodeliukas
  Kodeliukas prieš 3 mėn.

  Id

  Linur parašė:
  Vienas iš dažnų Yarina šalutinių poveikių - kraujavimas tarp mėnesinių. Po gimdymo prasidėjus pirmosioms mm, pradėjau gerti yarina, tačiau kraujavimas taip ir nesio…

  Kai pradėjau vartot KT tai sitie pakraujavimai buvo tik pirmus du mėnesius, o po to jau kaip laikrodukas tiksejau ;) reikia duot laiko organizmui apsiprast, nebent pas jus labai jau stiprus tas kraujavimas tai gal reiktu pas daktare kreiptis

 3. Linur prieš 3 mėn.

  Kodeliukas parašė:
  Id

  Na nėra stiprus..paketas per dieną tikrai neprisipildo.. tai bandysiu gal gert dar vieną mėnesį ir tikiuos susitvarkys. Bus matyt ar per šias 7dienas kraujavimas pagausės nors kiek..

 4. User has not uploaded an avatar
  jurgitavr prieš 2 mėn.

  Sveikos. Jeanine paskirta vartoti 3men be pertraukos, po to 7d pertrauka ir vel 3men be pertraukos... Pradejus trecia pakuote ir is jos isgerus 5 tabletes,pradejo rudai teplioti, nors pries tai kai kai isgeriau dvi pakuotes nebuvo jokiu tepliojimu. Kodel tepliojimas atsirado paemus 3 pakuote, o ne tarkim pradejus gerti tik.... Ar yra kam panasiai buve? Ar susitvarke viskas?

 5. ievut21
  ievut21 prieš 1 mėn.

  Geriu Etindros KT, pirma pakuote isgeriau, jokiu salutiniu poveikiu nebuvo....o vat antra geriu ir galva skauda, buvo viduriavimas, pykina, o jau kaip dvi savaites skauda pilvo apacioje, lyg pries menesines. ( gal kuriai taip buvo, ar panasiai? Cia jau skaitosi salutinis poveikis?
Skelbimai

430,00 €
6,00 €
19 | 11,6 cm
9,00 €