Progesterono kontraceptinės tabletės („mini piliulės“) (5)

Kontraceptinės mini-piliulės (progesterono kontracepcija)

Kaip veikia progesterono tabletės

Skirtingai nuo kombinuotos hormoninės kontracepcijos, progesterono tablečių (mini piliulių) sudėtyje yra tik hormonas progesteronas.

Dėl jo poveikio gimdos kaklelio gleivės tampa klampesnės (tai trukdo spermatozoidams nukeliauti iki kiaušinėlio), o gimdos gleivinė - plonesnė (dėl to apvaisintam kiaušinėliui sunkiau įsitvirtinti gimdoje). Apytiksliai pusėje ciklų sustabdo ovuliaciją.

Progesterono tablečių patikimumas

99%, jei naudojamos kaip nurodyta (faktinis patikimumas – nuo 92%). Būtina gerti tuo pačiu metu: daugumos šių tipo tablečių maksimali gėrimo paklaida – 3 val. (išgėrus vėliau, reikia imtis papildomų apsaugos priemonių).

Patikimumas taip pat mažėja viduriuojant, vemiant, vartojant kai kuriuos vaistus.

Kaip vartojamos progesterono tabletės

Kontraceptinių tablečių pakuotę paprastai sudaro 28 tabletės, jos geriamos be pertraukos. Pabaigus vieną pakuotę, iš karto pradedama kita. Būtina tabletes gerti tuo pačiu metu.

Kontraceptinių tablečių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Progesterono tablečių vartojimo ribojimai

Šias tabletes gali vartoti moterys, kurios negali vartoti sudėtinės kontracepcijos, t.y. vyresnės nei 35-erių metų amžiaus moterys, žindančios, rūkančios, turinčios padidėjusį kraujospūdį (ar priklausančioms rizikos grupei – pvz. dėl paveldimumo).

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Tinka moterims, kurios dėl rizikos sveikatai negali vartoti sudėtinių hormoninių tablečių
 • Gali vartoti žindančios
 • Mažesnė daugumos sveikatos sutrikimų rizika (trombozės, kepenų ligų, vėžio ir kt.)
 • Galimas šalutinis poveikis (galvos skausmas, pykinimas, svorio augimas, sumažėjęs lytinis potraukis)
 • Menstruacinio ciklo sutrikimai (ciklas gali sutrumpėti, pailgėti ar visai išnykti)
 • Gali teplioti tarp kraujavimų
 • Kiaušidžių cistų tikimybė
 • Pastojus, didesnė negimdinio nėštumo tikimybė

Naujausi komentarai

 1. Lūšiukė
  Lūšiukė prieš 5 m.

  raso kad galima maitinancioms, bet idomu koks poveikis tu hormonu yra vaikams ypac berniukams ar nesigaus po kiek laiko, kad islys kokiu sutrikimu

 2. nejuly
  nejuly prieš 5 m.

  As asmeniskai maitinant tikrai nesirinkciau kt. Bet kokiu atveju, kad ir lb mazas kiekis, bet i mp patenka sitas "geris". O pasekmes nera zinomos. Mano nuomone maitinant geriau rinktis prezervatyvus, nla ir panasiai, o nechemija. O jau nutraukus zindyma rinktis kas patogiau ir priimtiniau

 3. 8nehir8
  8nehir8 prieš 5 m.

  mano nuomone nla yra pats patikimiausias budas prisisaukti netyciuka.o prezervatyvus ne visi gali naudoti.todel rinkausi butent mini piliules,kol maitinau.

 4. monikyte
  monikyte prieš 5 m.

  As ir naudojau mini piliules visa zindymo laikotarpi.

 5. Mamantė26
  Mamantė26 prieš 4 mėn.

  Aš taip pat maitinu ir vartoju Azalia kt