Progesterono kontraceptinės tabletės („mini piliulės“) (12)

Kontraceptinės mini-piliulės (progesterono kontracepcija)

Kaip veikia progesterono tabletės

Skirtingai nuo kombinuotos hormoninės kontracepcijos, progesterono tablečių (mini piliulių) sudėtyje yra tik hormonas progesteronas.

Dėl jo poveikio gimdos kaklelio gleivės tampa klampesnės (tai trukdo spermatozoidams nukeliauti iki kiaušinėlio), o gimdos gleivinė - plonesnė (dėl to apvaisintam kiaušinėliui sunkiau įsitvirtinti gimdoje). Apytiksliai pusėje ciklų sustabdo ovuliaciją.

Progesterono tablečių patikimumas

99%, jei naudojamos kaip nurodyta (faktinis patikimumas – nuo 92%). Būtina gerti tuo pačiu metu: daugumos šių tipo tablečių maksimali gėrimo paklaida – 3 val. (išgėrus vėliau, reikia imtis papildomų apsaugos priemonių).

Patikimumas taip pat mažėja viduriuojant, vemiant, vartojant kai kuriuos vaistus.

Kaip vartojamos progesterono tabletės

Kontraceptinių tablečių pakuotę paprastai sudaro 28 tabletės, jos geriamos be pertraukos. Pabaigus vieną pakuotę, iš karto pradedama kita. Būtina tabletes gerti tuo pačiu metu.

Kontraceptinių tablečių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Progesterono tablečių vartojimo ribojimai

Šias tabletes gali vartoti moterys, kurios negali vartoti sudėtinės kontracepcijos, t.y. vyresnės nei 35-erių metų amžiaus moterys, žindančios, rūkančios, turinčios padidėjusį kraujospūdį (ar priklausančioms rizikos grupei – pvz. dėl paveldimumo).

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Tinka moterims, kurios dėl rizikos sveikatai negali vartoti sudėtinių hormoninių tablečių
 • Gali vartoti žindančios
 • Mažesnė daugumos sveikatos sutrikimų rizika (trombozės, kepenų ligų, vėžio ir kt.)
 • Galimas šalutinis poveikis (galvos skausmas, pykinimas, svorio augimas, sumažėjęs lytinis potraukis)
 • Menstruacinio ciklo sutrikimai (ciklas gali sutrumpėti, pailgėti ar visai išnykti)
 • Gali teplioti tarp kraujavimų
 • Kiaušidžių cistų tikimybė
 • Pastojus, didesnė negimdinio nėštumo tikimybė

Naujausi komentarai

 1. miggle22
  miggle22 prieš 3 m.

  Mamytes gal kuri vartoja ar vartojo mini kontraceptines tabletes? ar buvo koks salutinis poveikis? Kokias vartojot?

 2. User has not uploaded an avatar
  Gabrielita99 prieš 3 m.

  Sveikos. Maitinu mp 6 menesi. Menesines turiu nuo 2 menesio. Pradejau gerti mini piliules nuo 1 menesiniu dienos ir apie 20 dienu. Pameciau pokeli ir jau truputi virs menesio nieko negeriu menesines neatejo ( testa dariausi neesu nescia ) ka tokiu atveju daryti ar galiu testi ir is naujo gerti nauja pokeli ar laukti menesiu.. ??pas daktare tik po menesio nes esu kitoj saly atostogu. Gal kas zinot..

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 3 m.

  As pastojau geriant mini pill. Vaikas sveikas kaip ridikas gime ir auga, bet kad jos mazai ka teapsaugo nuo nestumo - ne viena atveji turim toki tarp draugu

 4. User has not uploaded an avatar
  Gabrielita99 prieš 3 m.

  Boss91 parašė:
  As pastojau geriant mini pill. Vaikas sveikas kaip ridikas gime ir auga, bet kad jos mazai ka teapsaugo nuo nestumo - ne viena atveji turim toki tarp draugu

  Gal kazka galite atsakyti i mano klausima jei vartojot? As nepastojus. Klausiu ar galiu is naujo gerti nesulaukus menesiu pirmod dienos

 5. Ankar
  Ankar prieš 1 sav.

  Sveikos mergaitės, gal kam reikia "Azalia"? Nusipirkau, išėmiau iš dėžutės, bet taip ir nepanaudojau 🙈 plastikinė pakuotė nepažeista