Seksas po gimdymo (788)

Seksas po gimdymo

Iškart po gimdymo moterims intymus gyvenimas dažniausiai nelabai rūpi. Gimdymas – emocingas įvykis, po kurio gyvenimas iš esmės pasikeičia. Kūdikio priežiūra, dažnas žindymas išvargina mamą, ypač jei kūdikėlis yra iš neramesnių. Be to, yra ir fiziologinių priežasčių: keičiasi moters hormonų lygis, taip pat reikia laiko, kad atsistatytų gimdymo metu traumuoti audiniai, nustotų kraujuoti iš gimdos, sugytų kirpimų, plyšimų žaizdos. Dėl šių priežasčių ginekologai lytinių santykių nerekomenduoja pradėti anksčiau kaip po 4-6 savaičių nuo gimdymo.

Vyrų situacija kiek kita – jų seksualinis potraukis gali niekur nedingti, o dėl to, kad mažyliui tenka kone visas žmonos dėmesys, aistringų valandėlių jam gali norėtis dar labiau. Bet gali būti ir atvirkščiai: vyro potraukis taip pat gali prigęsti dėl nuovargio ir miego trūkumo – ypač jei tėtis padeda prižiūrėti kūdikį, keliasi naktimis.

Labai svarbu, kad partneriai pasikalbėtų šia tema ir išsiaiškintų vienas kito pojūčius bei lūkesčius. Tai padės išlaviruoti tarp objektyvių „atšalimo“ priežasčių ir noro išlaikyti artimą ryšį – tokį, koks buvo iki gimdymo.

Pirmi mėnesiai po gimdymo. Kol ginekologas „nedavė leidimo“ mylėtis (o ir tau to nesinori), vienas kitam parodyti dėmesį galite kitais būdais. Būkite išradingi – intymus gyvenimas yra nebūtinai seksas tiesiogine to žodžio prasme. Nepamiršk švelnių ar aistringų bučinių, prisiglausk prie vyro, paliesk ar paglostyk eidama pro šalį: nuolat palaikomas fizinis kontaktas padidina testosterono, hormono, atsakingo už lytinį potraukį, gamybą, taigi kuo dažniau ir daugiau bučiuositės, glamonėsitės – tuo greičiau potraukis ir noras mylėtis sugrįš.

Pirmieji santykiai po gimdymo. Nusiteik, kad pirmieji santykiai gali būti ne itin malonūs ir net skausmingi. Kai kurios moterys pasakoja, kad joms pirmas kartas po gimdymo primena „pirmąjį kartą“ gyvenime. Dažnai tai susiję su nepakankama makšties drėgme (gleivių gamyba makštyje ypač susilpnėja žindant). Taigi nepamiršk lubrikantų ir paprašyk vyro, kad jis būtų atsargesnis ir švelnesnis. Ilgainiui viskas susitvarkys ir lytiniai santykiai taps malonesni. Esti moterų, kurioms lytinis gyvenimas tik po gimdymo atsiskleidžia visu savo žavesiu: specialistai teigia, kad tik pagimdžiusi moteris visiškai subręsta kaip moteris ir geba pajusti daugiau malonumo. Beje, žindančioms reikėtų nepamiršti, kad žindant išsiskiria hormonas oksitocinas, kuris stiprina ryšį su kūdikiu, tačiau slopina lytinį potraukį, tad pastangų grįžti į vėžes gali reikėti daugiau.

Pasirūpinkite tinkama kontracepcija. Jei nesi nusiteikusi supti pametinukų (kai kurios šeimos to siekia sąmoningai!), pasitark su ginekologu ir pakalbėk su vyru, kokias apsaugos nuo nėštumo priemones rinksitės. Gamta pasirūpina, kad žindanti moteris kurį laiką nepastotų, tačiau laktacinės amenorėjos metodas labiau tinka toms, kurios jau iki nėštumo domėjosi ir praktikavo natūralius nėštumo planavimo metodus, nes tam reikia gerai išmanyti taisykles ir pažinti savo kūną. Jei tu ne iš tokių – geriau būtų rinktis kitus būdus. Įtampa dėl baimės pastoti lytinio potraukio nepadidina!

Pasitikėk savimi. Po nėštumo ir gimdymo moters kūnas keičiasi, ir su kaikuriais pokyčiais dažnai būna sunku susitaikyti, pavyzdžiui, jeigu priaugai svorio, jei pilvą vagoja strijos, o krūtis „puošia“ melsvas kraujagyslių tinklelis. Visa tai gali tave stipriai nervinti ir liūdinti, bet bus daug geriau, jei paryškinsi savo privalumus ir nesuksi galvos dėl trūkumų: gal tavo pilvukas dabar ne toks standus, bet turi ir didelį privalumą: padidėjusias krūtis. Nusipirk gražius apatinius drabužius, o kad neerzintų varvantis pienas (orgazmo metu ar glamonėjant krūtis tas tikrai gali būti aktualu), dėvėk liemenėlę, į kurią, jei reikia, įsidėk įklotus pienui sugerti. Galiausiai žinok: nėštumas dažnai pakeičia ne tik tavo kūną, bet ir vyro požiūrį į jį: dabar jam svarbiau yra tai, kaip tu – jo vaiko mama – jautiesi ir vertini pati save, negu objektyvi tiesa.

Seksas yra svarbus! Turint mažų vaikų gali būti sudėtinga atrasti valandėlę romantikai, o aistra ne visada užklumpa tada, kai tokia valandėlė atsiranda. Pasistenkite, kad intymūs santykiai neatsidurtų paskutinėje vietoje – išblėsusi aistra šeimai stiprybės nesuteikia. Be to, ir pati tikriausiai žinai, kaip teigiamai veikia seksas: padeda išsikrauti, atsipalaiduoti, pasijusti geidžiama ir mylima, o tuo pačiu – ir gražia.

Naujausi komentarai

 1. nilnyhug
  nilnyhug prieš 1 sav.

  Na visoms skirtingai, vienos vos ne iškart gali jau turet santykius, kitoms ne taip lengva. Vienintelis budas suzinot tai pabandyt. Va pvz mes vis bandem po truputuka, labai skaudejo nes plysau, bet jau iš gal kokio šešto karto pavyko iki galo nueit, kai jau lelei puse metų. Skubėt nereik, bet ir labai bijot nēra reikalo

 2. vigu
  vigu prieš 1 sav.

  nilnyhug parašė:
  Na visoms skirtingai, vienos vos ne iškart gali jau turet santykius, kitoms ne taip lengva. Vienintelis budas suzinot tai pabandyt. Va pvz mes vis bandem po truputu…

  O naudojot kažkokias priemones t.y.lubrikantus ar pan., kad visas procesas būtų malonesnis? Kaip vyras reagavo, kad ne viskas taip sklandžiai, paprastai vyksta?

 3. User has not uploaded an avatar
  Margarita_9 prieš 1 sav.

  vigu parašė:
  Prieš du mėnesius gimė mūsų dukra, po gimdymo su vyru neturėjom lytinių santykiu. Šiandien diena prigulem pagulėt ir vyras užsiminė, kad gal galim 'kažką nuveikt' i…

  Bijojo dauguma mergaiciu cia rasanciu 😊😊 as oati labai norejau pabandyti, bet labai bijojau. Su vyru niekada nesnekedavom nei apie lytinius santykius, nei apie kazka panasaus, o pries pabandant, pasnekejom, aptarem, ir pasibandem, ir viskas gerai, aisku hormonai neatsistate dar, ne taip norisi kaip pries tai, bet jau po jauciu kd po truputi atsistato 😊 pasibandylit, jei skaudes, pabandysit kita karta 😊

 4. User has not uploaded an avatar
  Margarita_9 prieš 1 sav.

  mes nieko nebandem, nusipirkom lubrikanta, vet net nepanaudojom 😉

 5. nilnyhug
  nilnyhug prieš 6 d.

  vigu parašė:
  O naudojot kažkokias priemones t.y.lubrikantus ar pan., kad visas procesas būtų malonesnis? Kaip vyras reagavo, kad ne viskas taip sklandžiai, paprastai vyksta?

  Nusipirkau kazkoki spec lubrikanta bet man jis visai netiko, kokosų aliejų naudojam vietoj to ir daug. Siaip vyras labai supratingas, labai atsargiai viskas. Mes daug kalbam sita tema, net ir viduryj viso veiksmo nebijom aptart ką ir kaip darysim ir visada pasakau jei kas negerai. Svarbiausia komunikuoti