Seksas po gimdymo (550)

Seksas po gimdymo

Iškart po gimdymo moterims intymus gyvenimas dažniausiai nelabai rūpi. Gimdymas – emocingas įvykis, po kurio gyvenimas iš esmės pasikeičia. Kūdikio priežiūra, dažnas žindymas išvargina mamą, ypač jei kūdikis yra iš neramesnių.

Be to, yra ir fiziologinių priežasčių: keičiasi moters hormonų lygis, taip pat reikia laiko, kad atsistatytų gimdymo metu traumuoti audiniai, nustotų kraujuoti iš gimdos, sugytų kirpimų, plyšimų žaizdos. Dėl šių priežasčių ginekologai lytinių santykių nerekomenduoja pradėti anksčiau kaip po 4-6 savaičių nuo gimdymo.

Vyrų situacija kiek kita – jų seksualinis potraukis gali niekur nedingti, o dėl to, kad mažyliui tenka kone visas žmonos dėmesys, aistringų valandėlių jam gali norėtis dar labiau. Bet gali būti ir atvirkščiai: vyro potraukis taip pat gali prigęsti dėl nuovargio ir miego trūkumo – ypač jei tėtis padeda prižiūrėti kūdikį, keliasi naktimis.

Labai svarbu, kad partneriai pasikalbėtų šia tema ir išsiaiškintų vienas kito pojūčius bei lūkesčius. Tai padės išlaviruoti tarp objektyvių „atšalimo“ priežasčių ir noro išlaikyti artimą ryšį – tokį, koks buvo iki gimdymo.

Pirmieji mėnesiai po gimdymo

Kol ginekologas „nedavė leidimo“ mylėtis (o ir jums to nesinori), vienas kitam parodyti dėmesį galite kitais būdais. Būkite išradingi – intymus gyvenimas yra nebūtinai seksas tiesiogine to žodžio prasme.

Nepamirškite švelnių ar aistringų bučinių, prisiglaudimų ar langvų prisilietimų: nuolat palaikomas fizinis kontaktas padidina testosterono, hormono, atsakingo už lytinį potraukį, gamybą, taigi kuo dažniau ir daugiau bučiuositės, glamonėsitės – tuo greičiau potraukis ir noras mylėtis sugrįš.

Beje, žindančioms reikėtų nepamiršti, kad žindant išsiskiria hormonas oksitocinas, kuris stiprina ryšį su kūdikiu, tačiau slopina lytinį potraukį, tad pastangų grįžti į vėžes gali reikėti daugiau.

Pirmieji lytiniai santykiai po gimdymo

Nusiteikite, kad pirmieji santykiai gali būti ne itin malonūs ir net skausmingi. Kai kurios moterys pasakoja, kad joms pirmas kartas po gimdymo primena „pirmąjį kartą“ gyvenime. Dažnai tai susiję su nepakankama makšties drėgme (gleivių gamyba makštyje ypač susilpnėja žindant).

Ilgainiui viskas susitvarkys ir lytiniai santykiai taps malonesni, o iki tol vyras turėtų būti atsargesnis, švelnesnis. Jei sausumas yra nemalonių pojūčių priežastis, pagelbėti gali lubrikantai.

Tačiau gali būti ir visiškai priešingai – yra moterų, kurioms lytinis gyvenimas tik po gimdymo atsiskleidžia visu savo žavesiu: specialistai teigia, kad tik pagimdžiusi moteris visiškai subręsta kaip moteris ir geba pajusti daugiau malonumo. 

Kontracepcija po gimdymo

Jei nesate nusiteikusi supti pametinukų (kai kurios šeimos to siekia sąmoningai!), pasitarkite su ginekologu ir pakalbėk su vyru, kokias apsaugos nuo nėštumo priemones rinksitės.

Gamta pasirūpina, kad žindanti moteris kurį laiką nepastotų, tačiau laktacinės amenorėjos metodas labiau tinka toms, kurios jau iki nėštumo domėjosi ir praktikavo natūralius nėštumo planavimo metodus, nes tam reikia gerai išmanyti taisykles ir pažinti savo kūną.

Jei jūs ne iš tokių – geriau būtų rinktis kitus būdus. Įtampa dėl baimės pastoti lytinio potraukio nepadidina!

Pasitikėkite savimi

Po nėštumo ir gimdymo moters kūnas keičiasi, ir su kaikuriais pokyčiais dažnai būna sunku susitaikyti, pavyzdžiui, jeigu priaugama svorio, jei pilvą vagoja strijos, o krūtis „puošia“ melsvas kraujagyslių tinklelis.

Visa tai gali stipriai erzinti ir liūdinti, bet bus daug geriau, jei nusiteiksite pozityviai ir dėmesį sutelksite į privalumus.

Jie kol kas ne visai pasitikite savo kūnu, yra ir kita – labai praktinė - priežastis dėvėti apatinius: glamonėjant krūtis ar orgazmo metu, gal susitiprėti laktacija, tad daili liemenėlė ar naktinukai su įklotais pienui sugerti tikrai pravers.

Taip pat prisiminkite, kad nėštumas dažnai pakeičia ne tik mamos kūną, bet ir vyro požiūrį į jį: dabar jam svarbiau yra tai, kaip jūs – jo vaiko mama – jaučiatės ir vertinate pati save, negu objektyvi tiesa.

Seksas yra svarbus!

Turint mažų vaikų gali būti sudėtinga atrasti valandėlę romantikai, o aistra ne visada užklumpa tada, kai tokia valandėlė atsiranda. Pasistenkite, kad intymūs santykiai neatsidurtų paskutinėje vietoje – išblėsusi aistra šeimai stiprybės nesuteikia.

Be to, ir pati tikriausiai žinote, kaip teigiamai veikia seksas: padeda išsikrauti, atsipalaiduoti, pasijusti geidžiama ir mylima, o tuo pačiu – ir gražia.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Margarita_9 prieš 1 m.

  korejuk parašė:
  O yra kam nors buve, kad atrodo nelenda kartais pagalvoju, gal per daug uzsiuvo? ???

  Per mazai susijaudinus bunat reiskia, taip gali but ir pas vet kuria negimdziusia mergina ?

 2. Kaktusas1990
  Kaktusas1990 prieš 1 m.

  Kaktusas1990 parašė:
  Sveikos. Vakar su vyru pirmą kartą po gimdymo pabandėm mylėtis. Naudojom lubrikantą, bet vis tiek skaudėjo, matyt, dar turės praeit laiko kol nebejausiu skausmo. Pa…

  Buvau pas gydytoją. Įtarė uždegimą, bet nusprendė paimt ir onkocitologinį tepinėlį, nes dar nebuvau jo dariusis. ( Man 27 metai, o jį reikia pradėt daryti nuo 25-erių) Niekam nelinkėčiau tokios baimės ir dviejų dienų laukimo, kol paaiškėja rezultatai. Ačiū Dievui, man viskas gerai, tyrimas rodė mažą uždegimą, kitų pakitimų nerado. Bet dabar visoms sutiktoms sakysiu, jog skausmo ar kraujo po mylėjimosi nereikia ignoruot ir tikėtis, jog čia viskas tik dėl pasikeitusios gleivinės, gimdymo randų, plyšimų ir pan. Gerai, jeigu priežastys būtent tokios ir padės žvakutės arba daugiau lubrikanto, bet BŪTINA ir tikrintis laiku. Visa tai mes girdim dažnai ir jau praleidžiam pro ausis, bet vieną kartą sulaukus tokių įtarimų, nebekyla klausimas, ar reikia tikrintis, kaip nurodo gydytojai. Tikiuosi, bent kurią nors paskatinsiu nenumot ranka į tokius simptomus ir užbėgt negerovėms už akių. Kol laukiau tų rezultatų, abi dienas kaltinau save, kodėl nesitikrinau kaip liepiama nuo 25-erių.

 3. Jurgits
  Jurgits prieš 3 mėn.

  korejuk parašė:
  O yra kam nors buve, kad atrodo nelenda kartais pagalvoju, gal per daug uzsiuvo? ???

  Tema sena, bet gal gausit sms. Man toks pats jausmas kad atrofo kaip uzsiuta, ka daret po kiek laiko praejo? Man net pas gyd kai apziurejo zviegiau kad skauda...

 4. User has not uploaded an avatar
  Mamasa29 prieš 1 mėn.

  Beda su vyru, as po paskutinio nestumo su dvyniais or dar 3 begioja, nebetraukia lytiniai santykai kas susitaike su CIA problema ar yra norinciu paplepet ir pasitart bei pasidalint kokiais patarymais

 5. Meshka
  Meshka prieš 1 mėn.

  Mamasa29 parašė:
  Beda su vyru, as po paskutinio nestumo su dvyniais or dar 3 begioja, nebetraukia lytiniai santykai kas susitaike su CIA problema ar yra norinciu paplepet ir pasit…

  As kai uzsisuku vaiko prieziuroj ar pavargus po darbo bunu, tai irgi nieko nenoriu 😊
  Noro atsiranda dazniausiai tada kai turim galimybe su vyru dviese iseiti kur papietauti, ramiai pabuti, pabendrauti 😊