Seksas po gimdymo (646)

Seksas po gimdymo didesign021 | Shutterstock.com

Seksas po gimdymo neretai kelia klausimų ir problemų: daugelis moterų (ir kūdikiu aktyviai besirūpinantys vyrai) skundžiasi sumažėjusiu libido, skausmingais lytiniais santykiais, nežino, kokias kontracepcijos priemones pasirinkti arba tiesiog bijo atkurti lytinį gyvenimą.

Kada po gimdymo galima vėl mylėtis?

Dažniausiai ginekologai dėl fiziologinių priežasčių lytinius santykius rekomenduoja pradėti po gimdymo praėjus bent 6 savaitėms.

Pogimdiniu laikotarpiu, kuris trunka 6-8 savaites, susinormalizuoja hormonų koncentracija, atsistato gimdymo metu traumuoti audiniai, išsivalo gimda ir baigiasi lochijos (kraujingos išskyros po gimdymo), sugyja kirpimai, plyšimai, sugyja arba gerokai apgyja cezario pjūvio žaizda.

Gimdyvėms įprastai rekomenduojama apsilankyti pas ginekologą po gimdymo praėjus maždaug 6 savaitėms. Gydytojas įvertins moters būklę ir patars, ar jau galima atkurti lytinį gyvenimą.

Žinoma, kiekvienos moters organizmas, kiekvienas gimdymas ir kiekvienos poros santykiai yra individualūs, todėl kartais lytinius santykius galima (ir norisi) pradėti anksčiau arba vėliau. Ir tai yra visiškai normalu.

Kodėl rekomenduojama palaukti ir nesimylėti iškart po gimdymo?

Per anksti vėl pradėti lytiniai santykiai (ypač per pirmąsias 2 savaites po gimdymo) padidina antrinio pogimdyminio kraujavimo ir infekcijų riziką.

Be to, seksas praėjus nedaug laiko po gimdymo dažnai yra skausmingas ir nemalonus, tai gali turėti neigiamų pasekmių lytiniams santykiams ir poros santykiams (plačiąja prasme) ateityje.

Kodėl po gimdymo nesinori sekso?

Gimdymas – emocingas įvykis, po kurio gyvenimas iš esmės pasikeičia. Kūdikio priežiūra, dažnas žindymas išvargina, ypač jei kūdikis yra iš neramesnių.

Po gimdymo ir žindymo metu moters organizme vyksta daug hormoninių pokyčių, susijusių su pačiu gimdymo procesu, žindymu, ryšio su kūdikiu mezgimu ir stiprinimu.

Be to, dėl hormoninių pokyčių po gimdymo daugumą moterų būna apėmusi taip vadinama motinystės melancholija (kartais net pereinanti į rimtesnę būklę – pogimdyvinę depresiją).

Visi šie hormoniniai pokyčiai slopina lytinį potraukį, tad normalu, jeigu sekso norisi gerokai mažiau arba nesinori visiškai.

Labai svarbus ir pasitikėjimo savimi aspektas. Po gimdymo moters kūnas keičiasi, o su kai kuriais pokyčiais dažnai būna sunku susitaikyti, pavyzdžiui, jeigu priaugama svorio, jei atsiranda strijų.

Kaip pasikeičia seksas po gimdymo?

Vienareikšmiškai atsakyti į šį klausimą neįmanoma, nes kiekviena situacija yra unikali. Vienų tėvais tapusių porų tarpusavio ryšys sustiprėja ir seksualinis gyvenimas pagerėja.

Kitos poros visą dėmesį skiria kūdikiui ir seksui nebeteikia didelės reikšmės, o trečios tiesiog „užsisuka“ rutinoje ir neatranda jam laiko.

Fiziologiškai nėštumas ir gimdymas gali pakeisti moters lytinių organų anatomiją, susilpninti dubens dugno ir kitus raumenis, raiščius, todėl pojūčiai sekso metu gali būti kitokie tiek moteriai, tiek ir vyrui.

Jeigu sekso metu atrodo, kad makštis „išsitampiusi“ ir malonumas yra menkesnis, moteriai rekomenduojama reguliariai atlikti Kėgelio pratimus, kartais – plastinę makšties operaciją.

Pirmieji lytiniai santykiai po gimdymo

Nusiteikite, kad pirmieji lytiniai santykiai gali būti ne itin malonūs ir net skausmingi. Kai kurios moterys pasakoja, kad joms pirmas kartas po gimdymo primena „pirmąjį kartą“ gyvenime.

Skausmas lytinių santykių metu dažniausiai susijęs su nepakankama makšties drėgme – gleivių gamyba makštyje yra sumažėjusi dėl hormoninių pokyčių, ji ypač susilpnėja žindant. Norėdami išvengti skausmo, sausumo pojūčio makštyje, naudokite lubrikantus.

Diskomfortą, skausmą lytinių santykiu po gimdymo metu taip pat padeda sumažinti:

 • Tinkamos sekso pozos pasirinkimas;
 • Ilgesnė preliudija, glamonės;
 • Vaistai nuo skausmo;
 • Šlapimo pūslės ištuštinimas prieš pat lytinį aktą;
 • Šilta vonia arba dušas prie lytinį aktą.

Kontracepcija po gimdymo

Gamta pasirūpina, kad žindanti moteris kurį laiką nepastotų, tačiau laktacinės amenorėjos metodas labiau tinka toms, kurios jau iki nėštumo domėjosi ir praktikavo natūralius nėštumo planavimo metodus, nes tam reikia gerai išmanyti taisykles ir pažinti savo kūną.

Jei jūs nežindote kūdikio arba toks kontracepcijos būdas jums neatrodo patikimas, pasitarkite su gydytoju dėl jums tinkamiausių apsisaugojimo priemonių pasirinkimo.

Plačiau apie įvairias kontracepcijos priemones skaitykite:

Ką daryti, kad seksas po gimdymo teiktų malonumą?

Seksualinio gyvenimo po gimdymo problemų dažniausiai kyla dėl nevienodų partnerių poreikių – po gimdymo gyjantis ir pasikeitęs moters kūnas, žindymas ir nuolatinis rūpestis kūdikiu neretai sumažina moters libido. Vyrų situacija kiek kita – jų seksualinis potraukis gali niekur nedingti.

Labai svarbu, kad partneriai pasikalbėtų šia tema ir išsiaiškintų vienas kito pojūčius bei lūkesčius, išsiaiškintų „atšalimo“ priežastis ir atrastų būdų išlaikyti artimą ryšį.

Pavyzdžiui, jeigu sekso nesinori dėl skausmo, sausumo makštyje pojūčio galima naudoti lubrikantus. Jeigu problemų kelia pervargimas, pasistenkite iš naujo perplanuoti dienotvarkę, kuo tolygiau pasidalinkite darbais, bent retkarčiais paprašykite artimųjų, draugų pagalbos.

Turint mažų vaikų gali būti sudėtinga atrasti valandėlę romantikai, o aistra ne visada užklumpa tada, kai tokia valandėlė atsiranda. Pasistenkite, kad intymūs santykiai neatsidurtų paskutinėje vietoje – išblėsusi aistra šeimai stiprybės nesuteikia.

Naujausi komentarai

 1. Gunt
  Gunt prieš 1 m.

  Po gimdymo siaubingai skausmingi lytiniai santykiai, praėjus 4 mėn po gimdymo, po lyt santykių net kraujo buvo pasirodę....lubrikantai nepadeda, iki pusės atrodo "įlenda" ir viskas skausmas nepakekiamas, dar be to maitinu. Kur kreiptis? Ginekologė manau pasiūlys lubrikantų, o gal tiesiog reik išlaukt? Nebe žinau ką daryt, patarkit moterys

 2. User has not uploaded an avatar
  JoGu prieš 1 m.

  Esu skaičiusi, gal net šitoje temoje, kad daug kam su panašiomis bėdomis susitvarkė per 6 mėn. Man irgi būna, kad dar paskaudena, maitinu pati. Naudojam lubrikantus, ir kas man labai padėjo, tai pozų atradimas (jei poza netinkama, labai skauda) ir ilgesnė įžanga, atsipalaidavimas, nors, aišku, su vaikais nesuprognozuosi, kiek turi laiko. Pradžioje teko nemažai dirbti su "galva", nes daug plyšau, tai net nežinau, ar dėlto, ar psichologiškai, pradžioje labai skaudėjo. Vyras būna pajuokauja, kad "užako". 😁 Jei skausmai nesibaigs, eisiu pas ginę.

 3. laimesgenas
  laimesgenas prieš 1 m.

  Gunt parašė:
  Po gimdymo siaubingai skausmingi lytiniai santykiai, praėjus 4 mėn po gimdymo, po lyt santykių net kraujo buvo pasirodę....lubrikantai nepadeda, iki pusės atrodo "į…

  Na, man taip pat labai skaudėjo, atrodė niekas ten netelpa, nusprendžiau ginei pasirodyt ir ieškot sprendimo. Pagailo vyro, be lyt. santykių gyvenom daugiau nei 10mėn. (Tiek žindžiau, pačiai nebuvo absoliučiai jokio potraukio) Patikrino - viskas sugiję tobulai. Pagrindinė priežastis - makšties sausumas. Rekomendavo nusipirkti ir naudoti makšties ovules su hialuronu, taip pat naudoti vagisan tepalą, bet ne tik sekso metu, bet tiesiog profilaktiškai, ir tepti tikrai gausiai. Na, pvz vieną vakarą dėti ovulę prieš miegą (tikrai dėkit ir bėkit iškart į lovą, kitaip viskas lauk išbėgs😁), o kitą vakarą tepti vagisan. Ir svarbiausia - maksimaliai atsipalaiduoti, nes man asmeniškai net pagalvot apie lyt. santykius nesinorėjo, iškart įsitempdavau kaip styga.
  Pas ginę buvau prieš nutraukiant žindymą, tas ovules buvau bandžius, bet nereguliariai, galvojau neveikia, bet būtinai sunaudoti bent 1kursą be pertraukų (10 ovulių). Nutraukus žindymą viskas susitvarkė savaime, kai grįžo mėnesinės.

 4. User has not uploaded an avatar
  Toma132 prieš 10 mėn.

  Gunt parašė:
  Po gimdymo siaubingai skausmingi lytiniai santykiai, praėjus 4 mėn po gimdymo, po lyt santykių net kraujo buvo pasirodę....lubrikantai nepadeda, iki pusės atrodo "į…

  Man lygiai tas pats buvo ir viskas grizo susitvarke tik nustojus maitinti... nepadejo nei zvakutes, nei lubrikantai

 5. User has not uploaded an avatar
  Saul prieš 3 mėn.

  O ar yra kam kad po gimdymo ( darytas CP) ten apačioj spaudžia?