Kaip po gimdymo pasikeis kūnas (401)

Kūnas po gimdymo

Net jei sąrėmiai truko neilgai ir pagimdei greitai ir lengvai, reikės šiek tiek laiko, kol vėl jausiesi esanti tokia kaip anksčiau. Atmink, kad nėštumas tęsėsi net devynis mėnesius, ir tu negali per vieną naktį atgauti ankstesnės formos (tiek fizinės, tiek emocinės).

Ko tikėtis iš kūno:

• Svoris pradės kristi praktiškai iš karto. Nors tam, kad numestum priaugtus kilogramus, greičiausiai prireiks šiek tiek laiko, dauguma moterų po gimdymo palengvėja maždaug 5,5 kg (3–4 kg sveria kūdikis, nuo 400 g iki beveik kilogramo sveria placenta, dar apie pusę kilogramo sudaro kraujas ir vaisiaus vandenys). Tačiau šiek tiek užtruks, kol kūnas atgaus iki nėštumo buvusias formas, – nėštumo pilvukas pūpsos ilgiau nei norėtųsi. Mažėjant skysčių kiekiui tavo kūne, iki pirmosios savaitės pabaigos turėtų nukristi dar 1,5–2 kg.
  • 4–6 savaites po gimdymo bus pogimdyminių išskyrų, vadinamų lochijomis. Gimus kūdikiui, atkrintančiosios plėvės audinio gabalėliai kartu su krauju ir gleivėmis pasišalins iš organizmo. Iš pradžių, kai bus daugiau kraujo, jos bus raudonos spalvos, panašios į menstruacinį kraujavimą. Vėliau jų spalva pamažu šviesės: jos taps rusvos, o dar vėliau, prieš pat pabaigą, – baltos ar gelsvos.
  • Tavo emocijos nuolat keisis. Pirmąsias 2–3 savaites po gimdymo 60–80% naujai iškeptų mamų patiria būseną, vadinamą „pogimdyminiu motinystės liūdesiu“ (tai nėra tas pat, kas pogimdyminė depresija!). Gali pastebėti, jog tapai paniurusi ir verksminga, negali užmigti, neturi jėgų, jauti nerimą arba tau ima atrodyti, kad pakliuvai į spąstus. Gali pasikeisti apetitas – valgyti gali norėti daugiau ar mažiau nei paprastai, gali pasidaryti irzli, nervinga ar imti manyti, kad nesugebėsi atlikti naujų – mamos – pareigų. Gera žinia yra ta, kad šis emocinis nestabilumas dingsta per 2–4 savaites. Pasišalinus placentai ir užsidarius „hormonų fabrikui“, hormonų lygiai organizme labai staigiai pasikeičia – kaip tik šis staigus pokytis yra tokios būsenos priežastis.

Skambink tave prižiūrinčiam gydytojui, jeigu:

• turi keisti įklotus kas valandą – tai gali būti pogimdyminio kraujavimo ženklas;
  • jauti į gripą panašius simptomus – tai gali būti mastito (pūlingo krūties liaukos uždegimo) požymis;
  • yra kokių nors infekcijos požymių arba jauti skausmą cezario pjūvio, tarpvietės įkirpimo (epiziotomijos) ar įplyšimo vietose;
  • negali užmigti net tuomet, kai kūdikis miega, tau kyla noras pakenkti kūdikiui, be paliovos verki kelias dienas iš eilės arba tave apima panikos priepuoliai – tai gali būti pogimdyminės depresijos požymiai.

Kaip greičiau atsigauti po gimdymo:

• Miegok tuomet, kai miega kūdikis. Šio patarimo nėra lengva laikytis, tačiau jis tikrai padeda.
  • Nepriiminėk daug lankytojų ir praleisk su jais kuo mažiau laiko. Išsijunk telefoną, kai eini miegoti, o jei gyveni didesnėje šeimynoje, ant kambario durų gali pakabinti lentelę „Mes miegame“. Šeimos nariai žinos, kad šiuo metu tavęs trukdyti nevalia.
  • Valgyk sveiką, subalansuotą maistą.
  • Gerk daug skysčių. Venk gėrimų su kofeinu, alkoholiu ir gazuotų saldžių gėrimų.
  • Nesikuklink ir priimk pasiūlymus pagelbėti atlikti namų ruošą, pagaminti valgį, prižiūrėti kūdikį ir pan. Jei niekas nesisiūlo – paprašyk pati. Tai gali būti sunku, ypač jei nesi pratusi to daryti, bet patikėk – dauguma artimųjų ir draugų nori padėti, tad jausis pamaloninti, jei to paprašysi. Jei dėl kokių nors priežasčių nesulauki nemokamos pagalbos, bent retkarčiais pasisamdyk auklę, namų šeimininkę ar kokį kitą pagalbininką, kad turėtum pertraukėlę.
  • Neužsisklęsk savyje. Pokalbiai apie gimdymo potyrius ir gyvenimo pokyčius atsiradus naujagimiui su draugais, artimaisiais ir kitomis mamomis padeda susidoroti su naujais iššūkiais.

1. Donna.P
    Donna.P prieš 1 mėn.

Priaugau 12kg, po 2 menesiu man atrodo buvo like 2, kurie man ir buvo reikalingi kirpykloje apsilankiau kartu su vaiku kai jai buvo menuo, taip pat tvarkiausi blakstienas kai paaugo iseiti su vaiku i tokias proceduras tapo neimanoma, todel susiderindavom su vyru ir jis budavo su vaiku, kol as skirdavau laiko sau matyt viskas priklauso nuo poziurio ir nuo vaiko, bei vyro

2. Ladybird05 prieš 1 mėn.

Per nestuma priaugau 9kg, visi jie nukrito per pirma menesi. Kadangi mano mazyle buvo alergiska gliutenui ir pieno produktams, teko man maitintis be siu produktu, o tai leme dar -9kg. I sporta ejau po 2men, bet palankius du menesius meciau, nes man isejus vaikas nuolat verkdavo. Nenorejau pati stresuoti ir vaiko kankinti. O ir vyrui stresas :)) grozio paslaugomis vel naudotis pradejau mazdaug po 2men po gimdymo siaip man asmeniskai gyvenimas pasikeite tik siek tiek. Lengvo likusio laukimo ir gimdymo!

Vikuliukas11 prieš 1 mėn.

Ladybird05 parašė:

Dekoju

4. akvile84
    akvile84 prieš 1 mėn.

Su pirmu priaugau 12,nukrito per mėnesį maždaug, sportuoti pradėjau namie po 1,5men, kai sugijo siūlės, į universitetą grįžau po 5sav dieną per savaitę (neakivaizdžiai), į kirpyklą iseidavau taip pat nusitraukusi pieno (dar uzsaldydavau į priekį).
    Šįkart priaugau 11,per 10dienu jau minus 3nuo priesnestuminio svorio, apie sportą dar visai minčių neturiu, nes šįkart sukarpe dar daugiau nei pirmą kartą ir gyjimo procesas kur kas sunkesnis, grąžintis galėčiau ir dabar vyrui palikus pienelio, bet dar neskubu, nes mažylė be ritmo jokio kol kas, man sunku sėdėti, be to ir tėvelis dirba. O į soliariumą niekad nevaikšciojau

naujamama2017 prieš 1 sav.

man jau 5 mėnuo po gimdymo, liko 3 kg ir juos numesti sunku, nes reikia valgyti, kad nedingtų pienas
    man praplatėjo klubai ir pečiai, kaba pilvas, nežinau kaip bus su krūtine.. dabar man pučia pilvą nuo produktų, kuriuos anksčiau galėdavau laisvai valgyti, ar galėjo pasikeisti kažkas ar čia laikina? Taip pat pradžioje po gimdymo dariau kėgelio pratimus ir lyg laikydavau šlapimą, o dabar nebe! ką daryti? o galiausiai ir iš makšties irgi oras eina.. toks garsas lyg bezdėčiau, taip žiauru kas pasidarė su kūnu.. ar čia laikina?