Pratimai nugaros skausmui sumažinti (17)

Pratimai nugaros skausmui sumažinti

Pratimai nugaros skausmui sumažinti

Padidėjęs pilvo svoris pakeičia įprastą stuburo išlinkimą, ir tai yra dažniausia nugaros skausmų priežastis. Šis saugus pratimas stiprina apatinę ir viršutinę nugaros dalis, tad tinka ne tik skausmui malšinti, bet taip pat yra puiki skausmo prevencijos priemonė.

Modifikuota „katės“ poza

1. Pasistatykite prie sienos kėdę (atlošu į sieną) ir atsistokite veidu į ją.

2. Lengvai sulenkite kelius, padėkite rankas ant kėdės sėdimosios dalies taip, kad delnai būtų pečių plotyje. Susilenkite per liemenį, kad krūtinė priartėtų prie kėdės. Nugaros padėtis turi būti laisva, nesistenkite jos labai ištiesinti. Su kėde šį pratimą daryti patogiau, nes tai sumažina pilvo apkrovą, be to, taip lengviau išlaikyti pusiausvyrą.

3. Traukite pilvą į save, dubenį stumkite į priekį taip, kad nugara įgautų C raidės formą. Smakrą pritraukite prie krūtinės.

Jei norite sudėtingesnio pratimo, pradėkite nuo 2-os pozicijos. Ištieskite vieną ranką į šoną lygiagrečiai su grindimis. Tada visu kūnu palengva sukitės į iškeltos rankos pusę. Stenktės judėti krūtine, ne dubeniu. Tai puikus sukinys, neapkraunantis nugaros. 3–4 pasisukimai į kiekvieną pusę turėtų padėti jaustis geriau.

Susiję straipsniai

Galima ar ne sportuoti nėštumo metu? Taip, jei norite lengvesnio gimdymo

Nėštumas – ir nepaprastas, ir sudėtingas etapas moters organizmui. Šiuo metu moters kūnui tenka prisitaikyti prie naujo ritmo ir krūvio.

Apie kūno pokyčius bei masažo naudą nėštumo metu ir po gimdymo: nauda – akivaizdi

Kiekvienas žmogus, kuris kada nors buvo profesionaliame masaže, patvirtins, kad po masažo geriau jaučiasi tiek kūnas, tiek siela.

Nėščiųjų mankšta namuose

Keletas praktinių nėščiųjų mankštos pratimų, kuriuos galima atlikti namuose.

Naujausi komentarai

 1. Gražina.
  Gražina. prieš 11 m.

  BAlina parašė:
  Labas, aš tai nebesivaizduoju kur belysti. Nugarą taip skauda, kad nžn ką ir daryti. Gyvenime nėra skaudėjus. Mane net per klubus taip surakina, kad net paeiti negaliu. Diržą nusipirkau, vaikštau kiaurą dieną, bet vistiek skauda. Pradėjau eiti į mankštas tai po pirmos mankštos atsigulus nakties miegui galvojau persiskirsiu į dvi dalis nuo skausmo.

  wargše,žinau ta jausma,pati jy patyriau

 2. kregz2te
  kregz2te prieš 10 m.

  O man dabar 36 neštumo savaitė. Nugarą intensyviai skaudėti pradėjo praktiškai tik prieš kelias dienas. Iki šiol stengdavausi kiek įmanoma daugiau vaikščioti ir judėti, o dabar, vos pradedu smagiau eiti, iš karto diegia nugaros apačią Ir skausmas toks įdomus - koncentruotas, tik viename taške, dešinėje pusėje ties tomis dvejomis duobutėmis virš dubens.

  Nešioju nėštukės diržą, bet kuo toliau, tuo labiau man susidaro įspūdis, kad jį užsidėjus skausmas tik paaštrėja. Gal ką užspaudžiu?

  Iki šiol nėštumas buvo tikrai lengvas ir nevarginantis. Nebuvo nei pykinimų, nei galvos svaigimų. Vienu laikotarpiu (2-ojo trimestro metu) šiek tiek nervino rėmuo, bet paskui savaime praėjo. O va ta nugara dabar pradeda erzinti.... Kita vertus, jau ir nėštumas į pabaigą. Reikia tai priimti kaip ženklą, kad susitikimas su mūsų stebukliuku - vis arčiau ir arčiau... Nieko čia nepadarysi Reikia mažinti apsukas ir laukti... Stiprybės, mamytės...

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 m.

  as pirmaji nestuma turejau dirza, ir nesiojau gan daznai, net nezinau ar jis padejo ar ne. dabartini nestuma bandziau uzsidet ta pati dirza ir man buvo labai nepatogu. be to kai skaiciau apie dirzus buvo siuloma nesioti ne ilgiau 4 val ir paskui padaryt pertrauka ir vel uzsidet, si nestuma esu gerokai aktyvesne, nugara skaudedavo tik po sunkios dienos darbe, o dabar i pabaiga net nebezinau nuo ko ta nugara skauda. buna skauda, buna ne, buna ne taip is masinos islipu ir viskas. arba ilgai ant kietesnes kedes negaliu sedet. bet kiek zinau, kokie bebutu negalavimai, kol nepavojingi tau ir tavo vaikui, tai su jais reikia susitaikyt ir laukt kol praeis :)... nestumas

 4. IndreH
  IndreH prieš 10 mėn.

  Sveiki, ar kuri nors jaučiat nugaros skausma epiduro durio vietoje? Po gimdymo praejo 4 metai

 5. Juste.J
  Juste.J prieš 6 mėn.

  Ir mane jau antrą dieną varo iš proto nugaros skausmas, dešinėje pusėje šiektiek žemiau. Ypatingai skauda vaikštant.. iki tol viskas žiauriai gerai buvo, tikrai judėjau aktyviai, bet dabar kai užspaudė, net kvėpuot sunku darosi momentais. Atrodo perlušiu tuoj... galvoju gal į masažą nueit?