Pasiruošimas žindymui (76)

Ne visoms moterims žindymas yra paprasta ir natūrali procedūra.

Kodėl manoma, kad geriausia kūdikį maitinti krūtimi?

Mamos pienas yra gamtos sukurtas tobuliausias maistas kūdikiui. Jame yra vitaminų, maistingųjų medžiagų, riebalų, be to, jis turi imunitetą stiprinančių savybių, o šito ypač reikia tavo mažyliui. Dešimtys tyrimų jau įrodė maitinimo krūtimi pranašumus, o naujausi tyrimai juos dar labiau patvirtina. Štai keletas maitinimo krūtimi pranašumų:

 • skatina kūdikio protinį vystymąsi;
 • apsaugo kūdikį nuo viduriavimo, kvėpavimo problemų ir ausų infekcijų;
 • sumažina kūdikio nutukimo, alerginių ligų ir leukemijos riziką;
 • sumažina tavo streso lygį ir krūties vėžio tikimybę.
   

Kaip galiu pasiruošti maitinti krūtimi?

Dauguma būsimųjų mamų domisi, ar ruošdamosi maitinti krūtimi jos galėtų kaip nors sustiprinti spenelius. Deja, spenelių stiprinimas nepadeda. Tačiau maitinti tau seksis geriau, jei pasidomėsi, kaip tai daryti teisingai ir kaip sau pagelbėti, jei ne viskas vyksta sklandžiai. Štai trys pagrindiniai dalykai, kuriuos turėtum žinoti:

 • Išskyrus tuos atvejus, kai tau ar vaikeliui kilo komplikacijų, paprašyk, kad gimusį vaikelį iškart paguldytų tau ant krūtinės – kad žindyti galėtum pradėti kuo greičiau. Jei tau darė cezario pjūvį, paprašyk, kad vaikelį tau atneštų iškart, kai bus baigta operacija.
   
 • Svarbu suprasti, kad ne visoms moterims žindymas yra paprasta ir natūrali procedūra. Jei žindyti nepavyksta iš karto, žinok, kad nesi vienintelė tokia. Dar būdama ligoninėje paprašyk specialistų pagalbos, kad prieš išvykdami namo ir tu, ir vaikelis būtumėte pasiruošę šiam jums abiem naujam maitinimo būdui.
   
 • Maitink kūdikį 8–12 kartų per parą. Tai turėtum daryti kas dvi–tris valandas, tačiau nesprausk nei savęs, nei vaikelio į labai griežtus laiko rėmus ir maitink pagal realų poreikį. Jei mažylis pradeda ieškoti krūties, imituoti čiulpimą ar ima žiotis, lyg ieškotų spenelio, – tai ženklas, kad jis išalko. Nelauk, kol vaikelis pradės verkti, – jei jis verkia, jau jaučiasi blogai. Jei nėra medicininės būtinybės, bent jau pirmąsias kelias savaites, kol maitinimo krūtimi rutina visiškai nusistovės, mažylis neturėtų gauti jokio kito maisto (gėrimo), išskyrus motinos pieną.
   

Kokia problema maitinant krūtimi pasitaiko dažniausiai ir kaip jos išvengti?

Tai, kad žindymas yra natūraliausias kūdikio maitinimo būdas, visiškai nereiškia, kad jis visuomet vyksta lengvai ir paprastai. Daugumai moterų iš pradžių jis būna nemalonus, o kartais net ir skausmingas. Netylėk, jei tau sunku. Jei tau skauda, gali būti, kad vaikelis netinkamai paima krūtį. Kūdikio burnytė turi apimti beveik visą spenelio laukelį (tamsią odą aplink spenelį), bet apatinės jo dalies šiek tiek daugiau nei viršutinės. Spenelis turėtų įsiskverbti pakankamai giliai, iki kūdikio minkštojo gomurio. Jei spenelis yra nepakankamai giliai ir remiasi į kietąjį gomurį, žindant skauda. Jei po pirmųjų pieno įtraukimų jauti skausmą, nutrauk žindymą įkišdama mažąjį pirštą tarp kūdikio dantenų ir spenelio ir pamėgink įdėti spenelį iš naujo, kol mažylis įsikabins taip, kad žindant nebeskaudės (ar skaudės mažiau). Prieš išvykdama iš ligoninės namo pasikonsultuok dėl žindymo su specialistais.

Patarimas: normalu, jei drovėsiesi maitinti kūdikį viešoje vietoje, tačiau kartais gali nutikti taip, kad neturėsi kitos išeities. Turėk su savimi šalį, nedidelį apklotą ar švarkelį, kurį galėtum užsimesti ant peties ir pridengti krūtinę bei kūdikio galvutę.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 10 mėn.

  Žalpė parašė:
  Atėjau su tokiu klausimu. Gal kam iš čia esančių yra tekę maitint vyresnį vaiką ir naujagimį. Kaip su pieno sudėtim gimus leliukui? Ar keičias kažkas, ar užtenka pi…

  As maitinu tandemu. Nezinau kokia pieno sudetis, nes netyriau? bet kad jis geras, tai neabejoju. Nes pirmus 3men dukryte priaugdavo virs 1kg.

 2. Žalpė
  Žalpė prieš 10 mėn.

  Laura86S parašė:
  As maitinu tandemu. Nezinau kokia pieno sudetis, nes netyriau? bet kad jis geras, tai neabejoju. Nes pirmus 3men dukryte priaugdavo virs 1kg.

  Kaip suderinat maitinimus? Įdomiausia, tai kaip naujagimis tik gimęs iškart pienuko gauna, nes įprastai, tai pirmas kelias paras priešpienis buna pgr maistas, o čia iškart pienukas, ar nebuna kokių problemų su virškinimu iškart?

 3. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 10 mėn.

  Žalpė parašė:
  Kaip suderinat maitinimus? Įdomiausia, tai kaip naujagimis tik gimęs iškart pienuko gauna, nes įprastai, tai pirmas kelias paras priešpienis buna pgr maistas, o čia…

  Priespienis (maisytas su pienu) atsirado pries pat gimdyma. Bet antroj paroj jau normalus pienas pasidare, bet jokiu virskinimo problemu nebuvo.Vyresniji maitinau, kai dukryte miegodavo

 4. Žalpė
  Žalpė prieš 10 mėn.

  Laura86S parašė:
  Priespienis (maisytas su pienu) atsirado pries pat gimdyma. Bet antroj paroj jau normalus pienas pasidare, bet jokiu virskinimo problemu nebuvo.Vyresniji maitinau, …

  Ačiū, kad apšvietėt. ;)

 5. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 10 mėn.

  Žalpė parašė:
  Ačiū, kad apšvietėt. ;)

  Nera uz ka☺