Pasiruošimas žindymui (79)

Ne visoms moterims žindymas yra paprasta ir natūrali procedūra.

Kodėl manoma, kad geriausia kūdikį maitinti krūtimi?

Mamos pienas yra gamtos sukurtas tobuliausias maistas kūdikiui. Jame yra vitaminų, maistingųjų medžiagų, riebalų, be to, jis turi imunitetą stiprinančių savybių, o šito ypač reikia tavo mažyliui. Dešimtys tyrimų jau įrodė maitinimo krūtimi pranašumus, o naujausi tyrimai juos dar labiau patvirtina. Štai keletas maitinimo krūtimi pranašumų:

 • skatina kūdikio protinį vystymąsi;
 • apsaugo kūdikį nuo viduriavimo, kvėpavimo problemų ir ausų infekcijų;
 • sumažina kūdikio nutukimo, alerginių ligų ir leukemijos riziką;
 • sumažina tavo streso lygį ir krūties vėžio tikimybę.
   

Kaip galiu pasiruošti maitinti krūtimi?

Dauguma būsimųjų mamų domisi, ar ruošdamosi maitinti krūtimi jos galėtų kaip nors sustiprinti spenelius. Deja, spenelių stiprinimas nepadeda. Tačiau maitinti tau seksis geriau, jei pasidomėsi, kaip tai daryti teisingai ir kaip sau pagelbėti, jei ne viskas vyksta sklandžiai. Štai trys pagrindiniai dalykai, kuriuos turėtum žinoti:

 • Išskyrus tuos atvejus, kai tau ar vaikeliui kilo komplikacijų, paprašyk, kad gimusį vaikelį iškart paguldytų tau ant krūtinės – kad žindyti galėtum pradėti kuo greičiau. Jei tau darė cezario pjūvį, paprašyk, kad vaikelį tau atneštų iškart, kai bus baigta operacija.
   
 • Svarbu suprasti, kad ne visoms moterims žindymas yra paprasta ir natūrali procedūra. Jei žindyti nepavyksta iš karto, žinok, kad nesi vienintelė tokia. Dar būdama ligoninėje paprašyk specialistų pagalbos, kad prieš išvykdami namo ir tu, ir vaikelis būtumėte pasiruošę šiam jums abiem naujam maitinimo būdui.
   
 • Maitink kūdikį 8–12 kartų per parą. Tai turėtum daryti kas dvi–tris valandas, tačiau nesprausk nei savęs, nei vaikelio į labai griežtus laiko rėmus ir maitink pagal realų poreikį. Jei mažylis pradeda ieškoti krūties, imituoti čiulpimą ar ima žiotis, lyg ieškotų spenelio, – tai ženklas, kad jis išalko. Nelauk, kol vaikelis pradės verkti, – jei jis verkia, jau jaučiasi blogai. Jei nėra medicininės būtinybės, bent jau pirmąsias kelias savaites, kol maitinimo krūtimi rutina visiškai nusistovės, mažylis neturėtų gauti jokio kito maisto (gėrimo), išskyrus motinos pieną.
   

Kokia problema maitinant krūtimi pasitaiko dažniausiai ir kaip jos išvengti?

Tai, kad žindymas yra natūraliausias kūdikio maitinimo būdas, visiškai nereiškia, kad jis visuomet vyksta lengvai ir paprastai. Daugumai moterų iš pradžių jis būna nemalonus, o kartais net ir skausmingas. Netylėk, jei tau sunku. Jei tau skauda, gali būti, kad vaikelis netinkamai paima krūtį. Kūdikio burnytė turi apimti beveik visą spenelio laukelį (tamsią odą aplink spenelį), bet apatinės jo dalies šiek tiek daugiau nei viršutinės. Spenelis turėtų įsiskverbti pakankamai giliai, iki kūdikio minkštojo gomurio. Jei spenelis yra nepakankamai giliai ir remiasi į kietąjį gomurį, žindant skauda. Jei po pirmųjų pieno įtraukimų jauti skausmą, nutrauk žindymą įkišdama mažąjį pirštą tarp kūdikio dantenų ir spenelio ir pamėgink įdėti spenelį iš naujo, kol mažylis įsikabins taip, kad žindant nebeskaudės (ar skaudės mažiau). Prieš išvykdama iš ligoninės namo pasikonsultuok dėl žindymo su specialistais.

Patarimas: normalu, jei drovėsiesi maitinti kūdikį viešoje vietoje, tačiau kartais gali nutikti taip, kad neturėsi kitos išeities. Turėk su savimi šalį, nedidelį apklotą ar švarkelį, kurį galėtum užsimesti ant peties ir pridengti krūtinę bei kūdikio galvutę.

Naujausi komentarai

 1. Žalpė
  Žalpė prieš 1 m.

  Laura86S parašė:
  Priespienis (maisytas su pienu) atsirado pries pat gimdyma. Bet antroj paroj jau normalus pienas pasidare, bet jokiu virskinimo problemu nebuvo.Vyresniji maitinau, …

  Ačiū, kad apšvietėt. ;)

 2. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 1 m.

  Žalpė parašė:
  Ačiū, kad apšvietėt. ;)

  Nera uz ka☺

 3. SimonaZil
  SimonaZil prieš 5 mėn.

  Sveikos. Nuo 18m. vargstu su fibroadenomomis krūtyse, viena krūtis jau operatuota. Prieš pastojant apčiuopiau atsiradusią nauja netoli spenelio, gydytojai ne operavo sakė laukti ir kūdikio žindymui fibroadenomos netrugdo. Pastojus ji dar labiau padidėjo nuvykus pas daktarus pasakė, kad jei dar labiau didės reiktų operuoti. Ji man vis didėja, operuoti būnant nėščia pabijojau, nes ir tai 7sav. buvau su gresiančiu persileidimu. Dabar fibroadenoma užima beveik visą spenelį, nebetikiu, kad su šita krutimi galėsiu maitinti, o ir bijau, kad gali supyktibėti, todėl galvoju po gimdymo operuotis. Gal kas buvote susidūrę su pn. situacija?

 4. Zivilekkk
  Zivilekkk prieš 5 mėn.

  SimonaZil parašė:
  Sveikos. Nuo 18m. vargstu su fibroadenomomis krūtyse, viena krūtis jau operatuota. Prieš pastojant apčiuopiau atsiradusią nauja netoli spenelio, gydytojai ne operav…

  Sveiki, taip, zindymui jos netrukdo, bet laukti ir jas '' auginti'' tikrai nera labai gerai,piktybeja, deja, jos greit... Mano giminaite buvo operuota 26 nestumo savaite. Neturit galimybes paklaust kito gydytojo nuomones? Mano ziniom visi siulo operuot iki gimdymo, tada dideja tikimybe maitint paciai.

 5. leila123
  leila123 prieš 5 mėn.

  SimonaZil parašė:
  Sveikos. Nuo 18m. vargstu su fibroadenomomis krūtyse, viena krūtis jau operatuota. Prieš pastojant apčiuopiau atsiradusią nauja netoli spenelio, gydytojai ne operav…

  Man įvyko stebuklas ir iš 5, 4 fibroadenomos išnyko po žindymo, paskutinė likusi pamažėjo. Tačiau man nėštumo metu nedidėjo, daryčiau kaip gydytojai pataria.