Pasiruošimas žindymui (62)

Ne visoms moterims žindymas yra paprasta ir natūrali procedūra.

Kodėl manoma, kad geriausia kūdikį maitinti krūtimi?

Mamos pienas yra gamtos sukurtas tobuliausias maistas kūdikiui. Jame yra vitaminų, maistingųjų medžiagų, riebalų, be to, jis turi imunitetą stiprinančių savybių, o šito ypač reikia tavo mažyliui. Dešimtys tyrimų jau įrodė maitinimo krūtimi pranašumus, o naujausi tyrimai juos dar labiau patvirtina. Štai keletas maitinimo krūtimi pranašumų:

 • skatina kūdikio protinį vystymąsi;
 • apsaugo kūdikį nuo viduriavimo, kvėpavimo problemų ir ausų infekcijų;
 • sumažina kūdikio nutukimo, alerginių ligų ir leukemijos riziką;
 • sumažina tavo streso lygį ir krūties vėžio tikimybę.
   

Kaip galiu pasiruošti maitinti krūtimi?

Dauguma būsimųjų mamų domisi, ar ruošdamosi maitinti krūtimi jos galėtų kaip nors sustiprinti spenelius. Deja, spenelių stiprinimas nepadeda. Tačiau maitinti tau seksis geriau, jei pasidomėsi, kaip tai daryti teisingai ir kaip sau pagelbėti, jei ne viskas vyksta sklandžiai. Štai trys pagrindiniai dalykai, kuriuos turėtum žinoti:

 • Išskyrus tuos atvejus, kai tau ar vaikeliui kilo komplikacijų, paprašyk, kad gimusį vaikelį iškart paguldytų tau ant krūtinės – kad žindyti galėtum pradėti kuo greičiau. Jei tau darė cezario pjūvį, paprašyk, kad vaikelį tau atneštų iškart, kai bus baigta operacija.
   
 • Svarbu suprasti, kad ne visoms moterims žindymas yra paprasta ir natūrali procedūra. Jei žindyti nepavyksta iš karto, žinok, kad nesi vienintelė tokia. Dar būdama ligoninėje paprašyk specialistų pagalbos, kad prieš išvykdami namo ir tu, ir vaikelis būtumėte pasiruošę šiam jums abiem naujam maitinimo būdui.
   
 • Maitink kūdikį 8–12 kartų per parą. Tai turėtum daryti kas dvi–tris valandas, tačiau nesprausk nei savęs, nei vaikelio į labai griežtus laiko rėmus ir maitink pagal realų poreikį. Jei mažylis pradeda ieškoti krūties, imituoti čiulpimą ar ima žiotis, lyg ieškotų spenelio, – tai ženklas, kad jis išalko. Nelauk, kol vaikelis pradės verkti, – jei jis verkia, jau jaučiasi blogai. Jei nėra medicininės būtinybės, bent jau pirmąsias kelias savaites, kol maitinimo krūtimi rutina visiškai nusistovės, mažylis neturėtų gauti jokio kito maisto (gėrimo), išskyrus motinos pieną.
   

Kokia problema maitinant krūtimi pasitaiko dažniausiai ir kaip jos išvengti?

Tai, kad žindymas yra natūraliausias kūdikio maitinimo būdas, visiškai nereiškia, kad jis visuomet vyksta lengvai ir paprastai. Daugumai moterų iš pradžių jis būna nemalonus, o kartais net ir skausmingas. Netylėk, jei tau sunku. Jei tau skauda, gali būti, kad vaikelis netinkamai paima krūtį. Kūdikio burnytė turi apimti beveik visą spenelio laukelį (tamsią odą aplink spenelį), bet apatinės jo dalies šiek tiek daugiau nei viršutinės. Spenelis turėtų įsiskverbti pakankamai giliai, iki kūdikio minkštojo gomurio. Jei spenelis yra nepakankamai giliai ir remiasi į kietąjį gomurį, žindant skauda. Jei po pirmųjų pieno įtraukimų jauti skausmą, nutrauk žindymą įkišdama mažąjį pirštą tarp kūdikio dantenų ir spenelio ir pamėgink įdėti spenelį iš naujo, kol mažylis įsikabins taip, kad žindant nebeskaudės (ar skaudės mažiau). Prieš išvykdama iš ligoninės namo pasikonsultuok dėl žindymo su specialistais.

Patarimas: normalu, jei drovėsiesi maitinti kūdikį viešoje vietoje, tačiau kartais gali nutikti taip, kad neturėsi kitos išeities. Turėk su savimi šalį, nedidelį apklotą ar švarkelį, kurį galėtum užsimesti ant peties ir pridengti krūtinę bei kūdikio galvutę.

Naujausi komentarai

 1. Mumis prieš 3 m.

  pelex2 parašė:
  sweikos mergytes vat as jau 2 saw. kaip pagimdziau pieno yra bet mazylis neprivalgo istustina abi krutines ir saukia balsu tai gaunu misinuku primaitint gal patarsi…

  Jums augimo suolis trecios savaites. Vaikui reikia daugiau pieno, nes sparciai auga, jo uzsisakyti gali tik zysdamas ir niekaip kitaip jusu kunui nepasakys, kad reikia jo daugiau gaminti. Misinys ir dar ir buteliuko jums tuoj pakis koja ir sakysit "baigesi pienas", kas is dalies tiesa, nes misinys sunkus, vaikas ilgiau miegos, maziau zys ir jusu kunas galvos, kad pieno reikia maziau gaminti.
  Jei norite zindyti, neduokit misinio ir zindykit kad ir kiaura para. Suolis trunka vidutiniskai savaite. Po to pagauseja pieno ir viskas susitvarko. Iki kito augimo suolio
  Jei vaikas slapinasi bent 6 kartus, tustinasi, tai pienelio jam tikrai pakanka. Tik verkimas nera pagrindiniu pieno nepakankamumo pozymiu.
  Kaip kita mama ir rase, rasykit i tema viskas apie zindyma, ji populiariausiu desimtuke desinej ekrano pusej visada.

 2. Fausta@
  Fausta@ prieš 3 m.

  Aš manau, kad nereikia uzsiciklinti su tuo zindymu ir nebijot paduoti misinuko jeigu tikrai vaikas yra alkanas ir dėlto verkia. As vargau pirmus tris mėnesius, rikdinau vaiką, neduodavau mišinio, nes tai atrodė didžiausias blogis. Vaikas sparčiai augo ir zisdavo vaikas beveik istisai. Ko tik nebandžiau: krūtinės masažai, miegojimas kartu, šiltas dušas, pieno nusitraukimas, vaiko glaudimas ir to pieno vistiek vakarais trukdavo. Perskaičiau pora knygų apie žindymą. Po trijų mėnesių baigėsi kantrybė ir padaviau vakare 100 ml mišinio ir baigėsi mano kančios ir taip valgė iki 5 mėn, kol pradėjau primaitinima. Ir ne velnio nesumažėjo man to pieno, niekur jis nedingo. Dabar pusę metų ir misinuko jau nebereikia, užtenka savo pieno. Mūsų organizmai skirtingi ir tikrai manau, kad ir pieno pas vienas moteris natūraliai gaminasi daugiau, pas kitas mažiau. Teorija yra viena, praktika kita. Siūlau blaiviai vertinti savo situaciją ir pasikliauti savo nuojauta.

 3. pelex2
  pelex2 prieš 3 m.

  aciu brangiosios uz patarimus

 4. nissalija
  nissalija prieš 1 m.

  Mamytes, nepamirskyt, kad kai zindat vaikuti savo pienuku, turite gerti daug skysciu!!! Is kur gi pasigimns pienukas, jei negeriat? Daug vandens, ir labai gerai padeda kakava! Chalva taip pat skatina pieno gamyba. Visada pries zindant vaikeli isgerdavau po stikline skysciu, ir pienuko kaip mat atsirasdavo!!! ?

 5. Astartė
  Astartė prieš 1 m.

  Vanduo - taip.
  Bet chalva ir kakava vieni iš didžiausių alergenų