Pasiruošimas žindymui (79)

Kodėl manoma, kad geriausia kūdikį maitinti krūtimi?
Mamos pienas yra gamtos sukurtas tobuliausias maistas kūdikiui. Jame yra vitaminų, maistingųjų medžiagų, riebalų, be to, jis turi imunitetą stiprinančių savybių, o šito ypač reikia tavo mažyliui. Dešimtys tyrimų jau įrodė maitinimo krūtimi pranašumus, o naujausi tyrimai juos dar labiau patvirtina. Štai keletas maitinimo krūtimi pranašumų:
- skatina kūdikio protinį vystymąsi;
- apsaugo kūdikį nuo viduriavimo, kvėpavimo problemų ir ausų infekcijų;
- sumažina kūdikio nutukimo, alerginių ligų ir leukemijos riziką;
-
sumažina tavo streso lygį ir krūties vėžio tikimybę.
Kaip galiu pasiruošti maitinti krūtimi?
Dauguma būsimųjų mamų domisi, ar ruošdamosi maitinti krūtimi jos galėtų kaip nors sustiprinti spenelius. Deja, spenelių stiprinimas nepadeda. Tačiau maitinti jums seksis geriau, jei pasidomėsite, kaip tai daryti teisingai ir kaip sau pagelbėti, jei ne viskas vyksta sklandžiai. Štai trys pagrindiniai dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti:
-
Išskyrus tuos atvejus, kai jums ar vaikeliui kilo komplikacijų, paprašykite, kad gimusį vaikelį iškart paguldytų jums ant krūtinės – kad žindyti galėtumėte pradėti kuo greičiau. Jei jums darė cezario pjūvį, paprašykite, kad vaikelį jums atneštų iškart, kai bus baigta operacija.
-
Svarbu suprasti, kad ne visoms moterims žindymas yra paprasta ir natūrali procedūra. Jei žindyti nepavyksta iš karto, žinokite, kad nesate vienintelė tokia. Dar būdama ligoninėje paprašykite specialistų pagalbos, kad prieš išvykdami namo ir jus, ir vaikelis būtumėte pasiruošę šiam jums abiem naujam maitinimo būdui.
-
Maitinkite kūdikį 8–12 kartų per parą. Tai turėtumėte daryti kas dvi–tris valandas, tačiau nesprauskite nei savęs, nei vaikelio į labai griežtus laiko rėmus ir maitinkite pagal realų poreikį. Jei mažylis pradeda ieškoti krūties, imituoti čiulpimą ar ima žiotis, lyg ieškotų spenelio, – tai ženklas, kad jis išalko. Nelaukite, kol vaikelis pradės verkti, – jei jis verkia, jau jaučiasi blogai. Jei nėra medicininės būtinybės, bent jau pirmąsias kelias savaites, kol maitinimo krūtimi rutina visiškai nusistovės, mažylis neturėtų gauti jokio kito maisto (gėrimo), išskyrus motinos pieną.
Kokia problema maitinant krūtimi pasitaiko dažniausiai ir kaip jos išvengti?
Tai, kad žindymas yra natūraliausias kūdikio maitinimo būdas, visiškai nereiškia, kad jis visuomet vyksta lengvai ir paprastai. Daugumai moterų iš pradžių jis būna nemalonus, o kartais net ir skausmingas. Netylėkite, jei jums sunku. Jei jums skauda, gali būti, kad vaikelis netinkamai paima krūtį. Kūdikio burnytė turi apimti beveik visą spenelio laukelį (tamsią odą aplink spenelį), bet apatinės jo dalies šiek tiek daugiau nei viršutinės. Spenelis turėtų įsiskverbti pakankamai giliai, iki kūdikio minkštojo gomurio. Jei spenelis yra nepakankamai giliai ir remiasi į kietąjį gomurį, žindant skauda. Jei po pirmųjų pieno įtraukimų jauti skausmą, nutraukite žindymą įkišdama mažąjį pirštą tarp kūdikio dantenų ir spenelio ir pamėginkite įdėti spenelį iš naujo, kol mažylis įsikabins taip, kad žindant nebeskaudės (ar skaudės mažiau). Prieš išvykdama iš ligoninės namo pasikonsultuokite dėl žindymo su specialistais.
Patarimas: normalu, jei drovėsitės maitinti kūdikį viešoje vietoje, tačiau kartais gali nutikti taip, kad neturėsite kitos išeities. Turėkite su savimi šalį, nedidelį apklotą ar švarkelį, kurį galėtumėte užsimesti ant peties ir pridengti krūtinę bei kūdikio galvutę.
Ačiū, kad apšvietėt. ;)