Kairiarankis vaikas (108)

Kairiarankis vaikas

Jeigu atidžiai stebėsi savo mažylį, tikriausiai suprasi šitai, kai jam sueis šeši ar septyni mėnesiai. Specialistai teigia, kad galutinai šitai paaiškėja dar vėliau, maždaug sulaukus devynių ar dešimties mėnesių, kai kūdikis pradeda vaikščioti ir kalbėti. Tačiau visai gali būti ir taip, kad net iki mokyklos vaikas vienodai gerai valdys abi savo rankas ir bus sunku pasakyti, kas jis – dešiniarankis ar kairiarankis.

Tačiau daugelis tėvų teigia išsiaiškinę šitai anksčiau. Jie sprendžia iš to, kuria rankyte mažylis mojuoja ir griebia daiktus. Kairiarankiai taip pat aktyviau naudoja kairę koją – pavyzdžiui pradeda eiti ar spiria kamuolį. Tyrimais tai nepatvirtinta, tačiau tai galima jau nustatyti dar įsčiose – jei kūdikis čiulpia kairės rankos nykštį, tikėtina, kad jis bus kairiarankis.

Ką tokiu atveju daryti? Jei jūsų vaikas yra vienas iš dešimties žmonių su dominuojančia kaire ranka, jokiu būdu neverskite vaiko tapti dešiniarankiu. Dešine ranka jiems bus sunkiau atlikti veiksmus (pavyzdžiui rašyti) ir dėl to jie gali kompleksuoti, tapti uždaresni. Tai atgyvenęs požiūris, kad kairiarankiškumas yra „anomalija“. Palaikykite vaiką, jei reikia, nupirkite jam kairiarankiams pritaikytų įrankių (pavyzdžiui žirkles).

Jei tėvai dešiniarankiai, auginti kairiarankį gali būti sunkiau – tarkime, kad ir parodyti, kaip susivarstyti batus ar mokyti rašyti. Tačiau visais kitais atvejais kairiarankiams gyventi sekasi lygiai taip pat gerai, kaip ir dešiniarankiams, o kartais jie net ir turi pranašumą: pavyzdžiui, kairiarankiams sportininkams dažnai sekasi geriau, nes dešniarankių yra daugiau, ir pastarieji dažnai neturi įgūdžių žaisti prieš kairiarankius žaidėjus.

Svarbu: iki pirmojo pusmečio, mažylis abi rankytes turėtų naudoti panašiai. Jeigu kurios nors rankytės dominavimą pastebi anksčiau, pavyzdžiui, trijų mėnesių, tai gali būti ženklas, kad kas nors negerai ir įtarti raidos problemą.

Naujausi komentarai

 1. Hytka
  Hytka prieš 6 m.

  Lūšiukė parašė:
  Nežinau kiek tiesos, bet vaikai girdėjau, kad iki 5 metu gali blaškytis tarp vienos ar kitos rankos.

  Vadinas, dar palauksim

 2. gita344
  gita344 prieš 5 m.

  Mano sunus 6m.kairiarankis,raso,valgo kaire ranka,o kamuoli spardo desine koja.Kai ka daro ir desine ranka,kaip pvz.kompiuterio pele.Pastebiu,kad bando perkelti pele i kaire puse,bet atgal padeda desinej pusej ir toliau naudojas desine ranka

 3. Rasytiae prieš 4 m.

  As pati kairiaranke ,Brolis taip pat,tevai musu desiniarankiai,mama pasakojo kad budavo sunku pamokyti kaip rasyti ,bet niekada neverte musu rasyti desine ar pan.
  Dabar pati turiu vyresnele dukra kairiaranle ,o mazoji desine naudoja labiau.

 4. Niuni
  Niuni prieš 1 sav.

  Mano vyresnėlis dešiniarankis, o jaunėlis kairiarankis
  Niekad nekišau jam šaukšto ar pieštuko į dešinę ranką. Mano mama mane tokiu būdu sugadino kai vaikystėj vis iš mano kairės rankos viską prievarta kišdavo į dešinę. Pamenu kaip mane tai nervindavo. Todėl aš tokios klaidos tikrai nedarysiu. Tegul auga sau laimingas kairiarankis

 5. User has not uploaded an avatar
  Panda mama prieš 1 sav.

  Niuni parašė:
  Mano vyresnėlis dešiniarankis, o jaunėlis kairiarankis
  Niekad nekišau jam šaukšto ar pieštuko į dešinę ranką. Mano mama mane tokiu būdu s…

  Brolio žmoną irgi kairiaranke, sakė mokykloje gaudavo su liniuotė per nagus. Ir be to sūnėnas tik kairiarankis, dukterėčios desiniarankes.