Kairiarankis vaikas (108)

Kairiarankis vaikas

Kad jūsų vaikas yra kairiarankis, tikriausiai suprasite, kai jis bus šešių - septynių mėnesių amžiaus (jeigu įdėmiai jį stebėsite). Specialistai teigia, kad šis bruožas galutinai paaiškėja dar vėliau (9-10 mėn.), kūdikiui pradėjus vaikščioti ir kalbėti. Bet būna ir taip, kad iki pat mokyklos vaikas vienodai gerai valdo abi savo rankas. Tokiu atveju bus sunku pasakyti, kas jis – dešiniarankis ar kairiarankis.

Vis dėlto daugelis tėvų teigia pastebėję, ar jų vaikas yra dešiniarankis, ar kairiarankis, dar anksčiau. Apie tai jie sprendžia iš to, kuria rankyte mažylis mojuoja ir griebia daiktus. Kairiarankiai taip pat aktyviau naudoja kairę koją – pavyzdžiui, pradeda ja eiti ar spiria kamuolį. Nors tyrimais tai nepatvirtinta, bet vaiko polinkį geriau valdyti vieną ar kitą kūno pusę galima nustatyti dar įsčiose – jei kūdikis čiulpia kairės rankos nykštį, tikėtina, kad jis bus kairiarankis.

Jei jūsų vaikas yra vienas iš dešimties žmonių su dominuojančia kaire ranka, jokiu būdu neverskite jo tapti dešiniarankiu. Dešine ranka jam bus sunkiau atlikti veiksmus (pavyzdžiui rašyti) ir dėl to jis gali kompleksuoti, tapti uždaresnis. Požiūris, kad kairiarankiškumas yra „anomalija“, yra jau seniai atgyvenęs. Palaikykite vaiką. Jei reikia, nupirkite jam kairiarankiams pritaikytų įrankių (pavyzdžiui žirkles).

Jei tėvai yra dešiniarankiai, auginti kairiarankį gali būti sunkiau – juk reikės rasti būdą, kaip parodyti batų susivarstymo ar rašymo ypatybes. Bet visais kitais atvejais kairiarankiams gyventi sekasi lygiai taip pat gerai, kaip ir dešiniarankiams.  O kartais jie net turi pranašumą!  Pavyzdžiui, kairiarankiams sportininkams dažnai sekasi geriau nei dešiniarankiams, nes pastarųjų yra daugiau ir jie dažnai neturi įgūdžių žaisti prieš kairiarankius žaidėjus.

Svarbu: iki pirmojo pusmečio mažyliai paprastai abi rankytes valdo vienodai. Jeigu kurios nors rankytės dominavimą pastebite anksčiau, (pavyzdžiui, trijų mėnesių) - kreipkitės į specialistą. Tai gali būti ženklas, kad kas nors negerai su vaiko raida. 

Susiję straipsniai

Kreivakaklystė: ką svarbu žinoti kūdikio tėvams?

Kreivakaklystė (tortikolis) – tai sutrikimas, dėl kurio sunku pasukti galvą, o galva ir pečiai atrodo nesimetriški.

Atlėpusių ausų korekcija: ką reikėtų žinoti?

Dėl atlėpusių ausų korekcijos į medikus rekomenduojama kreiptis dar vaikui iki pradedant lankyti mokyklą, maždaug 6–7 metų amžiaus.

Vaikų žvairumas: ką svarbu žinoti?

Žvairumas – tai regėjimo sutrikimas, kai akys nukrypsta nuo centro ir žvelgia į skirtingas puses. Priežastis – sutrikęs akių fiksacijos mechanizmas.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 m.

  Lūšiukė parašė:
  Nežinau kiek tiesos, bet vaikai girdėjau, kad iki 5 metu gali blaškytis tarp vienos ar kitos rankos.

  Vadinas, dar palauksim

 2. gita344
  gita344 prieš 7 m.

  Mano sunus 6m.kairiarankis,raso,valgo kaire ranka,o kamuoli spardo desine koja.Kai ka daro ir desine ranka,kaip pvz.kompiuterio pele.Pastebiu,kad bando perkelti pele i kaire puse,bet atgal padeda desinej pusej ir toliau naudojas desine ranka

 3. Rasytiae prieš 7 m.

  As pati kairiaranke ,Brolis taip pat,tevai musu desiniarankiai,mama pasakojo kad budavo sunku pamokyti kaip rasyti ,bet niekada neverte musu rasyti desine ar pan.
  Dabar pati turiu vyresnele dukra kairiaranle ,o mazoji desine naudoja labiau.

 4. Niuni
  Niuni prieš 2 m.

  Mano vyresnėlis dešiniarankis, o jaunėlis kairiarankis
  Niekad nekišau jam šaukšto ar pieštuko į dešinę ranką. Mano mama mane tokiu būdu sugadino kai vaikystėj vis iš mano kairės rankos viską prievarta kišdavo į dešinę. Pamenu kaip mane tai nervindavo. Todėl aš tokios klaidos tikrai nedarysiu. Tegul auga sau laimingas kairiarankis

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 m.

  Niuni parašė:
  Mano vyresnėlis dešiniarankis, o jaunėlis kairiarankis
  Niekad nekišau jam šaukšto ar pieštuko į dešinę ranką. Mano mama mane tokiu būdu s…

  Brolio žmoną irgi kairiaranke, sakė mokykloje gaudavo su liniuotė per nagus. Ir be to sūnėnas tik kairiarankis, dukterėčios desiniarankes.