Maudymosi kostiumėlis nėštumo metu (56)
Akivaizdu, įprastas maudymosi kostiumėlis pastojus tiks nebeilgai. Tad pagal kokius kriterijus rinktis maudymosi kostiumėlį nėščiosioms?
Kaip išsirinkti maudymosi kostiumėlį nėščiosioms?
Nėščiosioms skirti maudymosi kostiumėliai nuo įprastų skiriasi ne tiek ir daug. Jų galima rasti įvairių stilių, raštų ir spalvų.
Tačiau, prieš įsigydamos maudymosi kostiumėlį, visų pirma turėtumėte vertinti ne grožį, bet patogumą. Maudymosi kostiumėlis neturėtų veržti augančio pilvuko ir kelti diskomforto.
Patarimai, į ką atkreipti dėmesį nėštumo metu renkantis maudymosi kostiumėlį:
- Matuodamosi maudymosi kostiumėlį persirengimo kabinoje pajudėkite: atsisėskite, pasilenkite, pasisukite, pakelkite rankas, t.y. įsitikinkite, kad jaučiatės tikrai patogiai.
- Maudymosi kostiumėliai nėščiosioms turėtų būti pasiūti iš tvirtų ir patogių audinių, pavyzdžiui, elastano, laikros, nailono, taktelio (poliamidinio pluošto atmainos) ar mikropluošto. Geriau, jei bent pamušalas būtų natūralesnių audinių.
- Audinys turėtų būti kokybiškas, nedažantis nedirginantis odos, nesukeliantis alergijų. Jeigu jaučiate diskomfortą ar pastebite odos sudirgimą, nedelsiant nusivilkite maudymosi kostiumėlį ir kruopščiai nusiprauskite.
- Pageidautina, kad maudymosi kostiumėlio audinys kuo greičiau džiūtų, nes drėgmė ir šiluma yra itin palanki terpė žalingiems mikroorganizmams veistis. Venkite raukiniais, kaspinais, ilgais sijonukais ir pan. detalėmis puoštų maudymosi drabužių, nes jie džius ilgiau.
- Maudymosi kostiumėlio viršutinė dalis turėtų būti reguliuojamais dirželiais nugaros arba kaklo dalyse, kad jas būtų galima pritaikyti kintant kūno formoms.
- Petnešėlės turėtų būti platesnės, kad neįsirėžtų į pečius.
- Tvirtesnės su įdėklais geriau prilaiko padidėjusias, jautrias krūtis. Jei liemenėlė sutvirtinta specialiais lankeliais, jie turėtų būti lankstūs, neveržti krūtinės.
- Sportinio tipo maudymosi liemenėlės labai patogios, puikiai prilaiko krūtis, tačiau jos ne tokios universalios - įprastai jos pasiūtos iš standesnio audinio, jų petnešėlių ilgis nėra reguliuojamas arba reguliuojamas labai menkai.
- Šortukų tipo kostiumėlio kelnaitės gerai pridengia platėjančius klubus, o labiau iškirptos kelnaitės optiškai ilgina kojas.
- Jei renkatės kelnaites su guma, ji turi būti plati, bet ne per standi.
- Kelnaitės su raišteliais tiks labiau, nes prireikus galėsite lengvai sureguliuoti jų plotį.
- Šviesios kelnaitės ir tamsi liemenėlė ne taip ryškiai pabrėš smarkiai padidėjusią krūtinę. Bet jei kaip tik norite ją išryškinti, rinkitės šviesios spalvos liemenėlę.
Kaip pasirinkti tinkamo dydžio maudymosi kostiumėlį?
Pasirinkti tinkamo dydžio maudymosi kostiumėlį gali būti keblu, ypač turint omenyje tai, kad nėščiosios kūno linijos sparčiai kinta.
Daugumai tiks įprasto, iki nėštumo vilkėto dydžio, tačiau nėščiosioms pritaikytas maudymosi kostiumėlis. Nėščiosioms skirti maudymosi kostiumėliai gerai prisitaiko prie sparčiai apvalėjančių kūno linijų ir pirkti 1 ar 2 dydžiais didesnio drabužio nereikėtų. Išimtis, jeigu nėštumas – daugiavaisis (laukiatės dvynukų ar trynukų) arba jeigu priaugote itin daug svorio, tuomet gali prireikti ir didesnio dydžio maudymosi kostiumo.
Prisiminkite, kad per didelis, į klostes susimetęs, prie kūno neprigludęs maudymosi kostiumėlis džius gerokai ilgiau.
Vienos ar dviejų dalių maudymosi kostiumėlį nėščiajai rinktis?
Vienos dalies maudymosi kostiumėliai
Vientisi maudymosi kostiumėliai dengia pilvą. Pilvo srityje dažniausiai būna palikta daugiau audinio, todėl kostiumėlio užtenka iki pat nėštumo pabaigos. Kai kurie tokio tipo drabužiai gerai prilaiko ne tik krūtinę, bet ir pilvą.
Vienos dalies maudymosi kostiumėlis patogesnis lankant baseiną, sportuojant vandenyje.
Vienos dalies maudymosi kostiumėlis pravers, jeigu baiminatės nėštumo metu išryškėjančių pigmentinių dėmių.
Dviejų dalių maudymosi kostiumėliai
Ilgesniam laikui, pavyzdžiui, poilsiavimui, verčiau rinktis dviejų dalių maudymosi kostiumėlį. Jis gerokai patogesnis einant į tualetą, o šlapinimasis nėštumo metu gerokai padažnėja. Be to, dviejų dalių maudymosi kostiumėlį paprasčiau apsirengti ir nusirengti net jeigu šalia nėra persirengimo kabinos.
- Liemenėlė ir kelnaitės. Klasikinis variantas – liemenėlė ir kelnaitės. Slėptis nebūtina: jei norite parodyti, kaip gražiai auga pilvukas, drąsiai rinkitės dviejų dalių įprastą maudymosi kostiumą.
- Palaidinė ant petnešėlių ir kelnaitės (angl. tankini). Į marškinėlius su petnešėlėmis ar suknelę panaši viršutinė maudymosi kostiumėlio dalis gerai pridengs augantį pilvuką ir leis jaustis nevaržomai. Platėjantys į apačią ar skeltukus turintys maudymosi marškinėliai ypač praktiški.
O kazin kokia norma chlorkiu yra tinkama butent nestukem? Esu Kaune ir smagiausia Girstutyje, manasis ten eina, tai ir as labai noriu prie kompanijos Bet taip bijau, taip bijau..