Sveikų ir greitai pagaminamų užkandžių idėjos (65)

Moteris laiko rankose žaliąjį kokteilį New Africa | Shutterstock.com

Kartais nebelieka laiko užbėgti į parduotuvę nusipirkti šviežio maisto arba grįžus namo nėra jokio noro dar valandą triūsti prie puodų? Štai keletas sveikų ir maistingų patiekalų idėjų tokiems atvejams (tiesiog turėkite namuose būtinų produktų).

Konservuoti vaisiai

Konservuoti vaisiai – puikus užkandis ir saldumynų pakaitalas, tik nepirkite tokių, kurių sudėtyje – daug cukraus sirupo. Paprastai konservuoti vaisiai yra kaloringesni nei švieži, neapdoroti vaisiai. Todėl skaitykite etiketes ir pasidomėkite, kurie iš variantų – sveikiausi jums ir jūsų vaikams.

Konservuotos daržovės

Didžioji dalis daržovių konservuojamos tada, kai sunoksta derlius, taigi jos tuo metu turi daugiausia maistinių medžiagų, tad gali būti vertingesnės net ir už šviežias. Atkreipkite dėmesį, kad daržovių gamybos technologija skiriasi. Tad jeigu norite įsigyti sveikesnių konservuotų daržovių, skaitykite etiketes ir įsitikinkite, kad konservuose nepadauginta cukraus, druskos ir maisto priedų. Tokios daržovės labai tinka salotoms. Puikus pasirinkimas – ankštinės daržovės, galinčios pakeisti mėsos patiekalus.

 • Konservuotos pupelės. Pigu, lengvai paruošiama, be to, pupelės – puikus baltymų, geležies ir cinko šaltinis. Konservuotos pupelės labai tinka greitai paruošiamiems troškiniams, sriuboms (pavyzdžiui, populiariajai čili).
 • Konservuoti avinžirniai. Iš konservuotų avinžirnių galima pasigaminti daugelio mėgstamą humusą. Avinžirnius, skiltelę česnako, šiek tiek citrinų sulčių, sezamų pastos, alyvuogių aliejaus, po žiupsnelį druskos, pipirų ir rūkytos paprikos miltelių reikia sudėti į maisto trintuvą ir susmulkinti iki vientisos masės. Humusą galima paskaninti ir saulėje džiovintais pomidorais, žalumynais. Jis valgomas su daržovių juostelėmis, tepamas ant duonos, trapučių ir kt.

Kokteiliai

Puikus pasirinkimas greitiems pusryčiams, priešpiečiams ar pavakariams – kokteilis!

 • Plakikliu suplakite natūralų jogurtą, šviežius ar šaldytus vaisius (uogas), galite įpilti ir natūralių sulčių. Jei norisi įdomesnio skonio, įberkite truputėlį cinamono ar įtarkuokite muskato riešuto.
 • Jeigu pieno produktų netoleruojate, puikiai tiktų žalieji kokteiliai, pavyzdžiui, su bananais ir špinatais.

Štai ir turite puikius pusryčius!

Varškė

 • Varškė, uogos, ir riešutai: viską sumaišykite ir turėsite antioksidantų, baltymų ir kalcio kompleksą vienoje lėkštėje.
 • Varškė, graikiškas jogurtas, žalumynai ir druska: ši užtepėlė labai tiks su duonos skrebučiais.

Džiovinti vaisiai, riešutai ir sėklos

 • Riešutai. Riešutai – vienas naudingiausių užkandžių. Labiausiai rekomenduojama rinktis žemės, lazdynų riešutus, migdolus, pistacijas ir graikinius riešutus.
 • Džiovinti vaisiai. Dar vienas labai maistingas užkandis – džiovinti vaisiai, tik, jei įmanoma, rinkitės becukrius ir džiovintus natūraliai: juose nebus sieros dioksido ir kitų konservantų.
 • Saulėgrąžos. Jose gausu vitamino E, magnio, folio rūgšties ir B grupės vitaminų.
 • Kukurūzų spragėsiai. Taip taip, spragėsiai! Paruošus be riebalų, tai tikrai sveikas užkandis. Įberkite į indelį ~50 ml sausų kukurūzų grūdų ir pakaitinkite apie 2,5 minutės mikrobangų krosnelėje. Užkandis paruoštas.

Susiję straipsniai

Nemokamas šulinių vandens ištyrimas nėščiosioms

Nėščioms moterims, taip pat šeimoms, kuriose auga kūdikiai iki 6 mėn. amžiaus, šulinių vandens tyrimai atliekami nemokamai.

Tai – svarbu: mityba iki nėštumo ir po jo pagal Vaidą Kurpienę

Turbūt ne kartą teko girdėti posakį, kad „nėštumas nėra liga“? O ar bandėte tai pasakyti pačiai nėštukei?

Nėščiosios priešpiečiai ir pietūs dėžutėje: ką neštis į darbą?

Nėštumui įpusėjus apetitas gali tapti tiesiog žvėriškas. Ir net jei darbe keliaujate pietauti, vargu ar iki pat vakaro išliksite sočios.

Naujausi komentarai

 1. Ingka
  Ingka prieš 7 m.

  Marija Mo parašė:
  Yra pvz Rimi datules tokiose kartoninese dezutese,neblogos. Svarbu,kad jos nebutu uzpiltos gliukozes sirupu. Paskutini karta neapsiziurejau ir Maxej tokias nupirkau…

  Aisku, reiks pasidairyti

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  Ingka parašė:
  O datules irgi organic ar paprastos maximines?

  Perku sveiko maisto parduotuvese

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  Marija Mo parašė:
  Yra pvz Rimi datules tokiose kartoninese dezutese,neblogos. Svarbu,kad jos nebutu uzpiltos gliukozes sirupu. Paskutini karta neapsiziurejau ir Maxej tokias nupirkau…

  nors va uzvakar mama is Ispanijos parveze vietniu datuliu, tai tokios mesingos su daug skonio, tad reik tiesog ziuret kur skanesnes ir tiek... vat organic abrikosus labai lengva atpazint, jie buna tamsus, o ne morkines spalvos, tie morkiniai isdzziovinti greitu budu, idomu kaip atskirt datules

 4. marie claire
  marie claire prieš 7 m.

  Tai, kad tų datulių n rūšių yra ;)

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  Labai nuostabios datules iš datules.lt, tikrai rekomenduoju