Sveikų ir greitai pagaminamų užkandžių idėjos (65)

Žiūrėk, kad konservuose nebūtų padauginta druskos ir konservantų.

Juk būna taip, kad nebelieka laiko užbėgti į parduotuvę nusipirkti šviežio maisto arba grįžus namo nėra jokio noro dar valandą triūsti prie puodų? Štai keletas sveikų ir maistingų valgių idėjų tokiems atvejams (tiesiog turėk namuose būtinų produktų):

Konservuoti vaisiai. Tik nepirk tokių, kur daug cukraus sirupo.

Konservuotos daržovės. Didžioji dalis daržovių konservuojamos tada, kai natūraliai subręsta derlius, taigi jos tuo metu turi daugiausiai maistinių medžiagų. Žiūrėk, kad konservuose nebūtų padauginta druskos ir konservantų. Tokios daržovės labai tinka mišrainėms.

Konservuotos pupelės. Pigu, lengvai paruošiama, be to, pupelės – puikus baltymų, geležies ir cinko šaltinis. Žiūrėk, kad nebūtų pridėta per daug sodos. Konservuotos pupelės labai tinka greitai paruošiamiems troškiniams.

Kokteiliai. Plakikliu suplak jogurtą, šviežius ar šaldytus vaisius arba uogas, įpilk natūralių sulčių. Jei norisi įdomesnio skonio, įberk truputėlį cinamono ar įtarkuok muskato riešuto. Štai ir turi puikius pusryčius!

Uogos, varškė ir riešutai. Viską sumaišyk ir turėsi antioksidantų, baltymų ir kalcio kompleksą vienoje lėkštėje.

Saulėgrąžos. Jose gausu vitamino E, magnio, folio rūgšties ir B grupės vitaminų.

Spragėsiai. Taip taip, spragėsiai! Paruošus be riebalų, tai tikrai sveikas užkandis. Įberk į indelį ~50 ml sausų kukurūzų grūdų ir pakaitink 2,5 minutės mikrobangų krosnelėje. Užkandis paruoštas.

Naujausi komentarai

 1. Ingka
  Ingka prieš 3 m.

  Marija Mo parašė:
  Yra pvz Rimi datules tokiose kartoninese dezutese,neblogos. Svarbu,kad jos nebutu uzpiltos gliukozes sirupu. Paskutini karta neapsiziurejau ir Maxej tokias nupirkau…

  Aisku, reiks pasidairyti

 2. juoduke.
  juoduke. prieš 3 m.

  Ingka parašė:
  O datules irgi organic ar paprastos maximines?

  Perku sveiko maisto parduotuvese

 3. juoduke.
  juoduke. prieš 3 m.

  Marija Mo parašė:
  Yra pvz Rimi datules tokiose kartoninese dezutese,neblogos. Svarbu,kad jos nebutu uzpiltos gliukozes sirupu. Paskutini karta neapsiziurejau ir Maxej tokias nupirkau…

  nors va uzvakar mama is Ispanijos parveze vietniu datuliu, tai tokios mesingos su daug skonio, tad reik tiesog ziuret kur skanesnes ir tiek... vat organic abrikosus labai lengva atpazint, jie buna tamsus, o ne morkines spalvos, tie morkiniai isdzziovinti greitu budu, idomu kaip atskirt datules

 4. marie claire
  marie claire prieš 3 m.

  Tai, kad tų datulių n rūšių yra ;)

 5. MoDo
  MoDo prieš 3 m.

  Labai nuostabios datules iš datules.lt, tikrai rekomenduoju